Új privát üzeneted érkezett!

Tünde, miért nem keresel egy bébiszittert?
Miután lefekteted Zitát, és elalszik utána majd vigyáz rá.
Kikészítesz neki mindent és elmentek egy pár órára.
Hívjál fel valami megbízható ügynökséget.
Ha meg Zita felébred és balhézik rátok csörög és hazamentek.

Én is ezt játszom, ha a barátnőimmel nagyritkán belecsúszunk az éjszakába, bár ez nyáron volt utoljára és bébiszitter helyett az apja vigyázott rá, de soha nem mentem el úgy, hogy ne szoptattam volna meg, és el ne aludt volna.
És természetesen két alkalommal fel is ébredt Fanni, úgyhogy felálltam az asztaltól és jöttem haza.Főleg, hogy ilyenkor a Tomi a síró gyerek hangját a telefon keresztül közvetítí.............
De nekem is jár a feltöltődés.


Rékának utólag is boldog névnapot kívánunk!!!

Kesztyű téma: ma megint majdnem egy órán keresztül hintázott a hideg ellenére, úgyhogy kínomban ráadtam az én fekete 5 ujjas kesztyűmet.Gyönyörű volt benne, mint egy varjú :lol: :lol:
De tetszett neki és nem vette le.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Timi, azért nem jó a bébiszittyó, mert a tesóm bulija este 8kor kezdődik Táton, ami 100 km-el odébb van, tehát ha éppen pattra odaérünk, 1/2 7-kor el kell indulni. Zita 1/2 8-kor vacsizik, utána fürdés, alvás, és most ráadásul brutál módon fogzik, szóval tuti az ébredés éjjel.
Aki néha vigyáz rá napközben, legutóbb hozzá se nagyon ment oda, amikor itt volt. Szóval anyura itthagytam volna, de egy idegenre nem. No meg akkor sztem ott is aludtunk volna Táton, és reggel haza.
De már tényleg kéne keresni egy jó pótnagyit, mert ez így nem állapot, hogy kettesben sehova se tudunk elmenni, nem jó senkinek, pláne nekem. :(

Szegény Zita, annyira szereti a prágai sonkás kenyeret, de azt se tudja most megenni, annyira fáj az ínye. Apja bepróbálkozott vele, de kiköpte, és nézte sírva a finom falatot. :( úgy sajnálom szegényképmet. :(

Réka, boldog névnapot kívánunk mi is!

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


a Söfit jövő nyáron bezárják....
jelenleg aki nem a körzetileg illetékes kórházba szül annak befekvés esetén 4000 ft-ot+ naponta 1000 ft-ot kell fizetnie (a Söfibe ez a tarifa)
csak szóltam...
mzille
 
 

 
 

Sziasztok!
Tünde!
Sajnálom, hogy nem tudtok elmenni szülinapozni, de szerintem ez most egy-két évig van csak így, aztán ha már kicsit nagyobbak lesznek, biztos könnyebben mozog az ember. Én most voltam először este el, igaz egyedül, amikor évfolyamtalim volt, és Laci fürdette egyedül, mondjuk amúgy is ő fürdeti Bendegúzt, de tőle kapta az esti tápit is, és ő ringatta kicsit, úgy aludt el. Állítólag nem volt semmi gáz, meg sírás sem. Azóta is csináljuk néha, hogy Laci eteti és altatja el este, de ez csak úgy megy, ha nem lát engem közben, szóval én heverészek a hálóban az ágyon, várom hogy bevonuljanak a kisszobába, és aztán uzsgyi Barátok köztöt nézni. :lol: A héten szerdán is valószínűleg ilyen este lesz, én meg el tudok menni a munkatársaimmal bulizni egyet. Persze ha sírás lesz, telefon és hazajövök.
Viszont ha éjjel felébred, csak én vagyok neki jó, hozzámbújik és egyből megnyugszik, olyankor majd megeszem mindig.

Nálunk ma apa főz megint, az illatából ítélve fincsit, én meg sütöttem Barbi féle citromos muffint mazsolával, és a közepében részben lekvárral,részben málnával. Kíváncsi vagyok milyen lett.

Képzeljétek nálunk is új korszak kezdődik lassan, Bendegúz tegnap kikéretőzött a kocsiból az Árkádban, és csak kézenfogva, vagy a babakocsit tolva volt hajlandó közlekedni, ha felvettük, hogy kicsit tempósabban haladjunk, egyből ment a nyüszítés. Jól el is fáradt estére, meg mi is. De még itthon is nagy buzgón tologatta a kisautóját. Kíváncsi vagyok mikor teszi meg az első kapaszkodás nélküli lépést.

Viszont majdnem mindennap tanul valami új szót. Már mondja azt is hogy ejnye, dádá, meg ma kétszer mondta a kiscsirkére hogy pipi. És az oroszlán meg úgy csinál hogy bááááááá. :lol:

És továbbra is annyira imád fürdeni, újabban egész testével pancsol, rugdos a lábával, csapkod a kezével, hogy minél nagyobb hullámokat kavarjon a kádban, és így persze tegnap is eldőlt, és jó nagy rötyögés lett belőle.

Ayse!
Tudom ám, hogy nem vagyunk lúzerek, csak ránézek Bendegúzra és egyértelmű! :)

Manka!
Milyen volt az ananászos-répás muffin? Ha fincsi én is kipróbálom valamikor.

Tünde!
Remélem Zita fogacska hamar kibújik és rágcsálhat tovább kedvére. Bendegúz meg a pikkszalámit imádja sajttal, kiflivel,és paradicsommal, olyan élvezettel csócsálja, majdnem mindennap ezt reggelizik, meg utána baracklekváros kiflifalatkákat anyu lekvárjából.

Réka!
Mi is BOLDOG NÉVNAPOT kívánunk Neked így utólagosan!!

Timi!
Én se adtam még Bendegúzra kesztyűt, de most már ideje lesz, aztán lehet hogy nem is fogja zavarni, a babakocsiban újabban nem szopja az ujját, csak nézeget.
Parketta. :( Bosszantó lehet, meg hát az is, hogy eláztatnak fölülről, én síkideg lennék az biztos.

Na, megyek, azt hiszem mindjárt kész az ebéd. :D

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Márti!
Mi is benne vagyunk a taliban,egyenlőre nincs semmi tervezett programunk.....
Reggel Bence úgy ébredt,hogy: hápi,pipi,vaúú,szszsz(ez a kígyó,mau
mondtam is apának,biztos azt álmodhatta,hogy állatkertben voltunk :lol: :lol: :lol: :lol:
Bence nekem sonkát,párizsit szokott csócsálgatni átszellemülten,hol kiflivel,hol zsömlefalatkákkal....imád kunyerálni.. :lol: :lol: :lol:

Tünde!
Én is remélem hogy Zita fogacskája gyorsan kibújik,és helyreáll az evés...

Timi!
Bennünket a nyáron szinte minden héten eláztattak... :cry:
Nem tudtunk festeni sem,mert mire megszáradt volna a plafon,meg a fal,már jött a következő adag "zuhany".
Bosszantó az biztos!
Nálunk apa most rakott föl álmennyezetet,az isten irgalmazzon annak aki ezek után eláztat! :roll:
Jah,és a biztosító csak egyszer fizetett...mivel nem tudtuk rendbehozni....

Manka!
Merre vagy? :D

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Na,lányok elkiabáltam az ázást.... :evil: :evil: :evil: :evil:
Egy hete költöztek fölénk új lakók/albérlők/,és ma már el is áztattak.
Az a durva,hogy kb 1 hónapja festett ki apósom,,meg a párom...

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok!

Voltunk ma bababörzén, eszembe jutottatok, volt egy rakás overall és hálózsák olcsóért.

Kriszta, fúú, engem megenne a méreg hasonló esetben.

Márti, 1-2 fognak már kint van a hegye, de nagyon csúnya piros gyulladt körülötte. :( Mondjuk sztem ahhoz képest egészen jól bírja.

Zita leszedte a majom fejéről ezt a kinőtt sapit, és most csak ebben tud létezni. :D:D Olyan, mint egy törpe:
Kép Kép

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Tünde!

Ne is mondd.....a vérnyomásom ma eléggé ingadozott fölfelé.....

Zita "törpe-manó"nagyon jó fej ebben a sapiban :wink: :lol: :lol:
Szegénykém,biztos ő várja már a legjobban hogy kibújjon a fogacskája..... :(

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Márti!

Olvastam az ősziben a kis barna bogarantyúkat..
Sajna nekünk hangyainváziónk volt,míg a sógorom szülei nem hoztak Győrből speciális hangyaírtó löttyöt...de gazember hangyák,lespriccelek mindent,fürdő-konyha/gyerek miatt még aznap takarítok,amit elér,nehogy a szájába vigye/és egy hét múlva visszajönnek....a dögök....
Kaptam egy tanácsot,megfogadtam..babérlevelet kell kitenni nekik,az minden bogárfajzatot elriaszt állítólag,a jellegzetes erős "illata"miatt..

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Kriszta!

Ha olyan hangyairtót kaptál, amire gondolok, akkor azt nem szabad felmosni legalább 1 hétig. De ezzel vigyázz Bence miatt, mert aki még járt a lakótelepre anno irtani, amikor ott laktam, egyszer bejött a belre (egyik csajt ismerte) , és hát a cholinesterase eredménye kicsit magas volt, ami ugye mérgezés jelent...

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Tünde, ez nem jó hír, azt hittem Győrben lesz a buli :(

Cristi, hát ez a panellakás előnye, tényleg az apróbb beázásokat be sem jelenti az ember, és egy idő után már az idegességet is elfelejti.

Márti, csak nem azok a kis rohadékok, akik túlélnének egy atomtámadást is?Még nem olvastam az őszit.
Ha igen, tudok adni neked egy telefonszámot, hozzánk fél évente jár a pasi, fecskendővel dolgozik se szaga, se nyoma, és nagyon hatásos.2000 Ft-ot kért eddig.
Gondolhatod a panel nemcsak a beázásokról híres....
Ja és nagyon örülök, h Bendegúz elkezdett kézen fogva sétálni!!!

Tegnap a lányunk mintagyerekként viselkedett:
Egy hang nélkül végigülte a sort az IKEA-ban, közel 40 percig kellett várakoznunk.Elöször megetettem, megitattam és utána azzal szórakozott, hogy magát etette az üveg alján lévő maradékkal.
Életében nem játszott még el ennyi ideig magában.Olyan jó volt.
Egyébként mindig megfogadjuk, hogy vasárnap késő délután soha nem megyünk IKEA-ba, de most muszáj vol a konyhabútor miatt.
Kostoló is volt finom frissen sült barnakenyérből és karácsonyi ízesítésű teából. :lol:

Lehet, hogy jövő héten kilövetem Fanni fülét..................úgy gondoltam, hogy majd csak akkor, ha ő kéri, de én emlékszem, hogy az oviban már ment a csúfolódás, hogy csak az a lány, akinek fülbevalója van és társai. Én valami 14 éves lehettem mire a szüleim megengedték, hogy kilövessem a fülem.
Plusz sok anyukával beszéltem már erről és mindenki azt javasolja, hogy inkább még most.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Tünde!
A lötty neve:Biotoll...most néztem meg,rá van írva,hogy minden rovar ellen jó....
Persze hogy vigyázok,nem is nagyon merem fújkálni,pont Bence miatt.....csak valamelyik nap az előszobában ücsörgött,autókázott,és lám,megmászta egy hangyóca....mondjuk még mindig jobb,mintha csótány lenne..de így is frászt kaptam...:roll:
A szobájában minden nap porszívózok,törölgetek.

De ezek a kis "mocskok"kb 2 hétre tűnnek el,utána visszamasíroznak.....pedig havonta járnak írtani a lépcsőházba is.

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok!

Kriszti, Timi!
Köszi a "bogaras" tippeket, per pillanat nincs szükség rá szerencsére, de még lehet... :( :roll:

Timi!
Ezt én is mindig megfogadom az IKEAval kapcsolatban, de persze betartani egy esős vasárnap délután nehéz.

Mi tegnap csak sétálni mentünk ki, egész nap bent éltünk családi életet hármasban, úgy szeretem az ilyen nyugis hétvégéket. Bendegúz egyszer vállalkozott két lépésre egyedül, a kanapé volt a rajtkő és én voltam a célpont. Azóta meg továbbra is kapaszkodik mindenbe ezerrel.

Manka!
Merre vagytok?

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Tibicsoki!
Ti is konyhaprojektben vagytok??????
Mi szombaton jártunk ott és mi is kóstoltunk.
Vásárolni szerdán megyünk, mert ami ott volt....beszéltük is, hogy mért nem csinálnak több áruházat, ha ennyire megy.
Nektek milyen konyhátok van/lesz?

ayse
 
 


Ayse!

Most a sima beépített panel konyhabútor van, de ez már régi és a munkalap is el van törve és a felújítás során máshova került a radiátor minek következtében a konyhaszekrény is.Plusz a sütő se mindegy hogy hol van........na nem részletezem még jobban. Mi csak ötletekért mentünk, mert van egy ismerős, aki megcsinálná, merthogy a radiátor miatt nem olyan egyszerű.
De pl olyan fiókokra gondoltunk, hogy behúzza egy mágnes magától, praktikus legyen, sarokpolcos megoldás stb..., új mosogató.
Ugye az IKEA erre tök jó megoldásokat kínál, úgyhogy reggel le is töltöttem a konyhatervező progit.

De valszeg csak tavasszal futunk neki akövezéssel együtt.Most karácsony elött szó sem lehet róla.

Ti mi jót láttatok???????????


Márti!NE LEGYEN!!!

KépKép
tibicsoki75
 
 


Tibicsoki!
Nekünk sajnos nincs ilyen kedves ismerősünk. Előzetes érdeklődésem szerint asztalossal csináltatni drágább lenne, mint az ikea. Szóval mi ezt vesszük. Fagerland ajtók.
Ha kész lesz, lefotózom.

ayse
 
 


Sziasztok!

Csak beugrottam, hogy jól vagyunk, csak lótok-futok-főzök-mosok-vasalok-takarítok, Jack is fogzik, ömlik a nyál a szájából, ma is 4-szer kellett átöltöztetni, pedig partedli is volt rajta.

Panna, hú de gonosz vagy, hogy feltetted a napsütéses-tengerpartos-bombanős képet :evil: :twisted: !

A csemeték szókincsétől teljesen el vagyok ájulva, néha kicsit aggódom, mert Jack még mindig csak a "bolyoly, gogyigogy, golya" és társainál tart.

A talinak nagyon örülök, nekünk bármelyik nap jó.

Megyek alukálni, hulla fáradt vagyok.

Jó éjt!

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!

Akkor ezek szerint mindenkinek jó a jövő hét taliilag. Legyen mondjuk szerda?

Manka!
Én megfejtettem. Jack azt akarja mondani hogy bolyoly=boholy van a pulcsiján, gogyigogyi=gagyik a kicsiknek való megunt játékai, és a gólya, hát nem tudom azok szerintem már elröpültek melegebb égtájak felé. De lehet hogy neki minden madár gólya egyenlőre. :) Amúgy ne aggódj, egyszer csak nagy hirtelen elkezdi. Bendegúz meg nem hajlandó építkezni, csak lerombolja folyamatosan amit én építek neki. Jack meg már hónapok óta épít.

Viszont Bendegúzzal vigyázni kell, mert ha van hozzá kedve ismétel utánunk. Tegnap is beszélgettem a tesómmal, és kicsusszant egy hangos basszus közben, mire Bendegúz vigyorogva baaaa-zott utánam. Szerencsére még csak a szavak elejét ismétli így, de már oda kell figyelni miket mondunk előtte.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Manka/Márti!
Vagy szeretné Jack, hogy ismét gólya repüljön a kéményükre... :):):)

Andris nyelvileg kissé visszafejlődött, a MÉ (hamm, nem), és az O (mi az ott?) szavakkal tökéletesen kifejezi az igényióeit! :lol:

ayse
 
 


Dávid sem töltene még meg egy szotarat: ET (Oszkar nevu kutyank) ÁPÁ (apa) és ABBÓ' (abbol a kajából szeretnék kérni, anya :)
ehhez jön a bugi és a gagyligagyli gagyili

Manka :) én meg a talikat irigylem, (meg minden egyéb európai tevékenységet) szoval ha sok lesz ömleni fognak a tengerpartos képek!!!! :twisted: söt fotosoppal plussz napfényt manipuálok :) :twisted:

Tunde :)
Zita sapi tok jo!!! Dávid is szokta azt jatszani, hogy a sapkát kilopja a szekrénybol es fel-le veszi órákig :)

Haaat a bogarakról Mérti, Cristi én is mesélhetnék, itt hangya van, de akkora mint egy szentjánosbogár!

:evil:

Kép

Kép
ppanna
 
 


Ayse!
Én is gondoltam erre, de azt hiszem Manka még nem szeretné, ezért nem is írtam ezt az ötletemet.. :lol:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Panna, blehhh, hangyák. :( Remélem nem csípnek!

Örülök, hogy mindenkinek tetszik a sapi rajtam kívül. Ezt Zita már vagy fél éve kinőtte. :D

Tegnap bedobozoltam a Kisasszonyt, de végül mégsem küldtem el postán senkinek. :)

Kép Kép

És ilyen mokaszint vettem neki, sztem annyira jóóó!
(már gondoltam Ákosra is, és nem a rózsaszínt választottam :wink: )

Kép Kép

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Apa elment korcsolyázni. :( Állítólag fürdetésre hazaér, hát kíváncsi leszek. (6-8-ig van a jegye, 1/2 8-kor fürdünk)
Holnap megint utazik, majd csüt. késő este jön haza. :(
Nem akarja megérteni, hogy ez nekem akkor is 3 nap, amikor egyedül kell este fürdetnem, és már baromira nehezemre esik az egész. Vagyis ha ma tényleg hazajön, akkor csak két nap.
Már arra is gondoltam, hogy ilyenkor 1-1 nap kihagyom az esti fürdetést. Szerintetek?
Most éppen nem jó, mert szegényemnek tök piros a popija a fogzástól, gondolom jól esik neki kiáztatni. :D

Manka,
használjátok még a borostyánláncot?

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!

Márti, de jó, hogy megfejtetted a halandzsanyelvet,most már nem is aggódom :lol: . Csak a gólya miatt :lol: .
Ayse, inkább várunk még egy kicsit a kistesóval, most azt gondolom, hogy nálunk is Lili-Andris korkülönbség lesz. Aztán persze lehet, hogy később máshogy gondolom majd.
Nagyon aranyos a világvégés Liliszáj :lol: , már alig várom, hogy a mi gyerkőceink is elkezdjék ontani az aranyköpéseket.

Tünde, de jó ez a mokaszin, nem csúszik?
Éppen tegnapelőtt akadt a kezembe a borostyánkő nyaklánc, pelenkázáskor vetettem be elterelő hadműveletként, most meg nem találom sehol :? .
Nálunk fontos része a fürdés az esti rituálénak, félek, hogy Jack nem aludna el nélküle, főleg most, hogy hol így-hol úgy sikerülnek az esti altatások. Tegnap újra nagy visítás volt, többször be kellett mennem, pedig előtte jó pár napig nem volt semmi gond :? .

Akkor szerda? Nekünk jó!

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!
Hülye melegfront, annyira fáj a fejem. :( :( :( Már bevetettem mindent, gyógyszer, kávé, újabb gyógyszer, újabb kávé, friss levegőn séta. Már csak a nyakmasszír hiányzik, de hát nincs itthon apa, Bendegúz meg alszik, kit kérjek meg, a szomszédba mégse mehetek.. :roll: :lol:
Pedig jó lenne, ha elmúlna délutánra ma végre kicsit kirúghatok a hámból, elmehetek bulizni és elvileg akármeddig maradhatok, nem kell hazajönnöm fürdésre. Persze meglátjuk hogy alakul.

Tünde!
És hazaért?? Amúgy én is szeretem ha azért fürdésre hazaér apa, persze megcsinálom egyedül is, csak Bendegúz megszokta már hogy apája fürdeti és megy a nagy pancsolás. Újabban ahhoz kell trükköket bevetnünk, hogy a kádból kiszálláskor ne legyen nyüszítés.
De Laci tényleg nagyon rendes és szinte mindig hazaér fürdésre. Igaz van hogy épp beesik, amikor már engedem a vizet, de rohan hogy ő fürdethessen.

A fürdés nálunk se marad ki soha, szerintem is furcsa lenne neki, pláne hogy így élvezi.

Manka!
Igen, reméljük jó a többieknek is a szerda. Ayse féle pomposra nem vállalkozom, de majd csinálok azért valami finomat Nektek.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Kimaradt:

Bedobozolt Zita nagyon édes! Meg a mokaszin is cuki!
Nekünk amúgy nagyon bejött a tappancsos zokni, apa meglepett még eggyel, úgyhogy azokat váltogatjuk itthon, és néha azért szandit is ráadok, abban olyan kis stabilan lépeget.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti, én viszem a szokásos pogikat, nem kell ám miattunk sütni/főzni. Szegény fejed :( ! Tényleg kezed hogy van?
Jó bulizást estére!

Járó babák anyukái! Voltatok már ortopédián?

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka! Miért, ha jár a baba, el kell menni ortopédiára??? Nekem ezt nem mondta senki!

Márti, igen, hazaért. :)
Nálunk is szertartás az esti fürdés, ezért nem is mertem kihagyni eddig egyszer sem. És szerencsére nálunk is Apa a fürdésfelelős, Őt olyan jól le lehet locsolni, meg Ő is olyan jól tud locsolkodni. A kádból való kivételnél nálunk is ált. sírás van, de hagyjuk, hogy kivegyen vmi játékot, és akkor ok.

A mokaszint nem a csúszás miatt vettem, hanem azért, hogy melegítse a tappancsait a járólapon. Eddig siesta szandiban volt, de azt kinőtte, és amit vettem, annak elég magas hátul a szára, és olyan tök hülyén megy benne Zita.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Basszus!!! Most hívtak a munkatársaim, elmarad a ma esti buli. :( Egyvalami miatt nem bánom csak annyira, úgy hasogat a fejem, majd beszakad.
Azért apát nem mondom le, jöjjön csak meg időben. Én meg lehet hogy elmegyek turkizni.

Manka!
Az jó, nagyon fincsik azok a pogik, nem tiltakozom!! De azért kitalálok majd valamit mellé!! :)

Amúgy ha már biztosan megy Bendegúz mi biztos visszamegyünk az ortopédiára, mert nekem mondták hogy vigyem, ha már tipeg, mert az egyik lábfejét kicsit furcsán tartotta, és lehet hogy kell gyógycipő. De csak akkor kérek majd időpontot, ha már egyedül megy.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Basszus, Lányok, én aannnyira szarul vagyok!
A gyomrom már vagy 2 hete készül kilyukadni. :( Sztem tuti fekély, mert melegfrontnál még szarabb a helyzet.
Felhívtam a régi munkahelyemet, hogy mit szedhetek be, mert a savlekötő szart se ér. Na és mit szedhetek??? Semmit. :(
Pedig már azt is mondtam, hogy lenyelem a csövet a cél érdekében, de azt meg jelen állapotomban nem csinálják meg, csak vitális indikáció esetén, magyarul, ha majd vért hányok...
Jó mi?
Még gyomornyálkahártyabevonóval próbálkozhatok, szóval nemsokára erőt veszek magamon, és Zitával megyünk a patikába.
Apa is pont ilyenkor nincs itthon. :( :cry:

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!

Tünde!
Hogy vagy???Remélem már jobban.
Én Renniet szedtem,nekem az jó volt.

A fürdetést én egyedül csonálom hétköznap,mert apa éjszakára megy,és általában időre el kell készülnünk Bencével,hogy ő is tudjon fürcsizni,készülődni..De ha apa szabadnapos,akkor megy a nagy hancúr! :lol: :lol: :lol:

Manka!
Gond nélkül hazaértetek?
Remélem jó lesz Jackre..majd írd meg!
Jó volt végre kicsit dumcsizni,még ha nem sokáig is!

Márti!
Nekünk is jó a szerda,én majdvalamilyen sütit viszek! :lol:
Remélem már a kezed rendbejött,de tényleg nem kell nagyon készülni,nehogymár süssél/főzzél!

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


A csonálom=csinálom :lol: :lol: :lol:

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok!

Kriszta, köszönjük a vacsit :D! Én úúúgy elfáradtam, és Jack is nyikkanás nélkül elaludt. Holnap lesz a ruhapróba, ma már nem volt rá energiám, meg Jacket sem akartam szekálni vele, inkább játszottunk.

Tünde, az ősziben írták szerintem többen is, hogy ha már stabilan jár a gyerkőc, akkor jó ha megnézi egy ortopéd szakorvos. Jacknek úgy néz ki, hogy kell majd valamilyen gyógycipő vagy torna, mert mind a két nagylábujjára nőtt egy bőrkeményedés, és ez a rossz lábtartás miatt van. Kértem beutalót a háziorvostól, de felhívtam a Tűzoltó utcai ismerős doktornőt is, és ő szerzett egy időpontot nekünk az egyik legjobb szakorvoshoz, nov. 30-án megyünk.
Gyomrod :( .

Márti, kérdezted a répás-ananászos muffint, ez amolyan "babawellness" muffin, még amikor Jack született, kaptam egy babaszakácskönyvet Írországból, abban volt a recept. Fincsi volt, Jacknek is izlett, de nekem a Te muffinod jobban bejön, holnap csinálok is belőle egy adagot.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka!

Máskor is nagyon szivesen! :lol: :lol: :lol: :lol: Remélem Jack jót alszik!:lol:
Bence is kiütötte magát,8 előtt pár percel fürcsi,és némi tejbegríz után behorkolt :lol: :lol: :lol: :lol:
Én is fáradt vagyok,inkább álmos..lehet az idő..... :roll:
Fölveszem apának a filmet,aztán csicsika! :lol: :lol:

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Nekem a sógornőm nagy muffin sütő..
Én inkább a "bonyolult " krémes sütifelelős vagyok! :lol: :lol:
Na megyek filmetfelvenni....

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok!

Tunde, ez ilyen komoly? Mert "sima" gyomoreges amugy is normalis terhessegnel, sot azt is mondjak az okosok, hogy ha sok a haja a babanak, attol is egehet :) de ez gondolom a vege fele igaz.. Szoval ahogy Cristi is irta, a Rennie sokakanak segit.. CSak a Tied sajnos komolyabban hangzik.. :?
Zita nagyon edes, kemeny kiscsaj lesz ezzel a huligan pofival :D :D

Nagyon jol nez ki ez a mokaszin!! Tud benne maszkalni? Nem csuszik? Ertem hoyg nem arra vetted, hanem h melegitse, csak en most pont azon gondolkozom, hogy ami meleg az csuszik, szoval egyelore csak azt tudom csinalni, hogy meleg zoknira plussz egy tappancsos.

Manka en se hallottam az ortopediai vizsgalatrol, de tok logikusnak tunik. Nekem persze nem kell nagyon agyalni ezen, mivel itt nincs ortopedia, uh max a sima dokihoz vihetem, aki mosatlan kezzel belenyulkal a szajaba megnezni hogy mennyi foga van :evil:
Szoval en biztos elvinnem megmutatni, ha otthon lennek, miert is ne.

Marti,
az mit jelent, hogy furcsan tartja a labfejet? DAvid is kifele tartja kicsit az baj?

Jo talit Nektek!!!

Kép

Kép
ppanna
 
 


Sziasztok!

Panna, sajna ez már nem múlik el a Rennie-től. :( Zitával nagyon sokat égett a gyomrom, nyelőcsövem, ez nem olyan. És alig van még mindig haja. :D
Ma megyek a dokimhoz, kérek tőle beutalót a gastrora. Sztem lehet, hogy csak egy kis helicobactert nyeltem be, de nem tudom, hogy van-e még kilégzéses teszt a diagnózis felállításához.

A mokaszin nem csúszik, szóval praktikus, duplán is.

Azt nem is írtam, hogy tegnap voltunk gyerekorvosnál. Zita tejallergiája miatt javasolta, hogy akkor most már mellőzzem a tejes dolgokat, Ákos miatt, megelőzésképpen. :( És ha szoptatni fogok, akkor természetesen akkor se egyek tejeset.
Legalább nem eszek több csokit, hogy a jó oldalát nézzem a dolgoknak.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!

Kicsit el voltunk havazva, plusz hazajöttek a szüleim is, úgyhogy nem is kapcsoltam be a gépet hétfő óta.

A szerda nekünk is jó, csinálok olyan almás sütit, amit a múltkor Ayse-ékhoz vittem volna.Alvás után mennénk.


Ayse, akkor tudom milyen konyhátok lesz, ott volt a kóstoló, nem? Képzeld anyósom is pont ezt nézte ki magának, mert ők is bele akarnak fogni egy komolyabb átalakításba és meg van őrülve azért a konyháért.

Mi dec. 1-n megyünk orthopediára, még másfél hónapja hívtam fel a Heim Pál-t.
Mikor Fanni megszületett nagyon befelé tartotta a lábát, jó lila is volt, így 1 hetesen, 6 hetesen, 4 hónaposan és 1 évesen kell(ett) kontrollra járni.Meg amikor pici volt tornáztattuk a lábát.Remélem nem lesz gond vele.
Most már néha szalad.Tegnap alig bírtam elkapni a játszóházban, amíg vettem ki a cuccainkat a szekrényből már bent is volt a teremben, cipőstül persze mivel már készültünk hazafelé.

Tünde és a háztartási kekszet nem próbáltad vagy az ilyenkor már kevés?
Képzeld a tesóm kisfiának meg tojás és tejallergiája van, tegnap derült ki, mivel múlt héten evett tojásrántottát és olyan szinten faldagadt az arca, hogy ki kellett hívni hozzá az ügyeletet.
Kapott valami ellenanyagot tartalmazó toll szerűséget, amit nagy baj esetén bele kell döfnie a baba lábába. :cry:
Én egyébként úgy lecseszném ilyenkor a férjemet , ha szarul vagyok, pláne utolsó trimeszteres terhesként, hogyha eljárkálna, mint annak a rendje.Pláne 3 nap külföld elött.
Ők valahogy nehezen fogják fel, hogy azért mert gyerekkel itthon vagy az ugyanolyan munka, sőt.........ha nem fárasztóbb.És nem tévézgetsz meg pihengetsz napközben.
Persze legyen szabadideje mindenkinek, de ne akkor amikor a másikon látja, hogy mennyire kész van fizikailag meg egyébként is.
"Vicces" lehet nagy hassal fürdetni, meg emelgetni.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Tünde!
Te jóóóóóóóó ég!!!!!!! Hát ez elég borzasztóan hangzik!!!! És akkor mit ehetsz majd???? Mert gyümit gondolom nem annyira.

Márti!
Ugye már nem fáj????
Te nem veszel magadnak egy olyan elektromos masszírozót? Régen jártam gyógymasszőrhöz és a kézi masszázs előtt mindig volt ilyen elektromos is és aaaannyira jó volt!!!!

Akkor a jövő szerdát bejegyeztem a naptáramba!

Tibicsoki!
Igen az! Mi is beleszerettünk!

ayse
 
 


Timi, én is ki szoktam kattanni, ha Apa sokat nincs itthon, de ez van. Ha meg nem mozogja le magát, tényleg kibírhatatlan tud lenni, mint a gyerekek, akik nem tudnak mit kezdeni magukkal. :D
A mostani legújabb ötletét meg már le sem írom...

Ááááhhhh, lelkére kötöttem, hogy hívjon, ha ma indulnak hazafelé. Eddig nem hívott, ami azt jelenti, hogy Zitával megyek nőgyógyászhoz...
Úgy érzem, kezdek nagyon besokallni. :(

Ayse,
hát ehetek mindent, amiben nincs tej, és ami nem túl fűszeres a gyomrom miatt. Még kész szerencse, hogy nincs terhességi cukorbetegségem. :D :D

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


YYeessssssssssssss, és mégis hazaér Apa, fél órán belül!
Kép

Csak elfelejtett felhívni...

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Tünde!
Engem nagyon érdekel, hogy Apának milyen kreatív ötlete támadt! :)

ayse
 
 


Tünde!
Nagyon rossz lehet ez a gyomorégés, nekem nem volt ilyen terhesség alatt szerencsére. És pont most mellőzd a tejtermékeket. :roll:

Ayse!
Biztos nagyon örömködsz az új konyhabútornak! Klassz lehet nagyon, és majd meglátod milyen jó érzés lesz összerakosgatni. Mondjuk nagy meló is!

Örülök lányok, hogy mindenkinek jó a szerda, nagyon várom már! Én meg csinálok valami fincsi salit, meg még valami meglepit amit még én sem tudok mi lesz, de már egy-két esélyes ötletem van legalább. :lol:

Majd még jövök este, csak megjött a tesóm.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Na, itt vagyok kicsit megint.

Panna!
Azt mondták amikor tavaly voltunk a csípőkontrollon (már nem is tudom hány hetesen :oops: :roll: ) hogy un. eversiós lábtartása van. Amit én úgy értettem, a nyomokban felbukkanó latin ismereteimre hagyatkozva, hogy kicsit kifelé fordult lábfej. De ha megnéztem mindig inkább kicsit befelé fordította. :roll: Szóval masszírozgattam pár hónapig néha a kis lábfejét, ha meg majd egyedül megy már visszamegyünk, és meglátjuk mit mondanak rá.

Ayse!
Fejem ma reggel már nem fájt, de délután megint kezdett, próbáltam csírájában elfojtani, talán sikeresen.
Neked nem fájt?
Nem tudom Ti raktatok e már össze IKEAs dolgokat, Laci már sokat, és ő azt mondja nagyon jók az útmutatók, nem ördöngősség. Úgyhogy talán már a Mikulás meghozza Neked az összeállított konyhádat.

Tünde!
Minden rendben volt a nőgyógyinál? Gyomrod hogy van?

Timi!
OK, én is megpróbálom Bendegúzt majd kicsit korábban altatni szerdán, és akkor ő is friss és kipihent lesz. Fanni mikor szokott aludni?
Manka is azt mondta, hogy Jack alvása után jönnének.
Többiek, gond lenne ha azt beszélnénk meg szerdára, hogy aludjanak a gyerkőcök egyet és úgy legyen a buli, mondjuk kb fél2től?? Így pihentek lesznek, és aztán mehet a duhajkodás délután kifulladásig. :D

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Megcsináltam a Márti málnás-túrókrémes muffinját "kicsit másképpen", de nem kell megijedni, a "lelkéhez" nem nyúltam :P . A liszt felét teljes kiőrlésű liszttel kevertem, és a cukor helyett a Koronás Aranybarna cukrát használtam (nagyon jó karamell íze van), és olyan, de olyan finom lett!!!
Ja, és nem találtam a receptet, és csak beírtam a Google keresőbe a "Márti-málnás-muffin" kulcsszavakat, és rögtön a második találat :lol: .

Én is nagyon várom a szerdát! Ayse, hozod Lilit is? Légyszi, légyszi, hozd el!!

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka!
Jól hangzik!! Kipróbálom majd ezt a barna cukros verziót!!
Én meg megcsináltam a múltkor a Barbi féle citromost, és az is isteni lett, a közepében lekvárral, a tésztájában mazsikkal!!

Én úgy tudom jön Lili is, legalábbis remélem, ugye Ayse?!! :)

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Igen, jön Lili is!!!! :D:D:D

ayse
 
 


Jajdejó, jajjjjjdejó!!!!
Kép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


http://s52.photobucket.com/albums/g24/m ... V03220.flv

Márti, felismered a hosszú "izét" amivel Jack rohangál?

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Márti, Ferkóka általában 7kor kell és 10felé fektetem le.Legrosszabb esetben 1 órát alszik, legjobb esetben 3-3és1/2-at.Ez mindig változik.Mostanában 3 óra alvás van.És képzeld ezek után még simán tudna 1 órát aludni lefekvés elött.Látom rajta, délutánonként, hogy már nem bír magával, de megpróbáljuk kihúzni lefekvésig, így előfordul, hogy 7kor már alszik. :lol:


Jack nagyon ügyesen lavírozik azzal az "izével".

KépKép
tibicsoki75
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?