Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
amíg Ti itt züllöttetek, addig én babákat õriztem. A párom egész hétvégén dolgozik, általában hajnali négykor jön haza, hogy 3-4 órácskát kómázzon az ágyban, majd rohan vissza. Ma Petrus kitett magáért. Elcsórta a kávémat, és megitta. Tej, cukor nélkül.... most meg pörög, mint a búgócsiga. Vasalgattam egy adagot, egyszer csak azt láttam, hogy a vasalt ruhám teper körbe-körbe a szobában. petra szerint Rebus fázott, tehát rákupacolta a hátára a vasalt ruhát. Amíg Rebust öltöztettem fürdés után, Petra ruhástól bemászott a kádba, de mondjuk legalább a cipõjét levette. az már csak hab a tortán, hogy minden egyes kókuszos kockába beleharapott, mjd elégedetten visszatornyozta a tányérra. A fehérnemûim közül gyanús virslit vettem elõ. Isten bizony nem én tettem oda......

Ági,
nem tudok semmi biztatót mondani....

Verus,
egy felnõttet is megvisel az ilyesmi, nemhogy egy gyereket. Pár éve reptérre vitt a hugom. amikor megérkeztünk, a mentõsök éppen akkor gályáztak egy bácsin a parkolóban. Amikor két óra múlva a hugom ment kifelé, akkor ott volt a bácsi letakarva a zuhogó esõben, és egy rendõr õrizgette. A bejárat elõtt... Azóta sem szeret arra járni a hugom, pedig õ már nagylány...

PM,
Egy barátnõm annak idején elég sokatmondóan magyarázta el milyenek a szülés elõtti trutyik. Elõre is bocsssss: nyákdugó: sûrû rózsaszín takony; magzatvíz: híg rózsaszín takony (pardon). Ezek után én legalábbis rögtön felismertem , mirõl is van szó.... remélem minden rendben van, és még picit õrizgeted a babát. A leendõ nagytesóval mi újság?

Momo,
idejében el kell indulni, és akkor még van arra idõd, hogy a gyereket eltranszportáld valamerre. Vagy nagyit riasztasz, hogy vágja magát taxiba. Vagy találkoztok vele a kórházban... Mikor rebust szültem, elõõtte Petrát még elvittük Soroksárról Szigetszentmiklósra, csak utána indultunk a klinikára. Mondjuk majdnem le is késtem a saját szülésemet..

madárka
madárka (mad&aacut
 


Sziasztok,
Dia,
mielõbbi gyógyulást nektek! Gyógypuszik mennek: KépKépKépKépKép

Snoopy,
pár napja készülök, hogy írjak neked séta ügyben, de (na itt jönnek a szokásos kifogások)... Séta egyelõre elnapolva, mert kicsinek-nagynak orra folyik, anyjuknak fáj a torka, és (na ez legalább jó hír) Zoli hazajött pénteken este KépKépKép. Pelééktõl már õ hozott haza minket. De nem felejtettem el, a közeli jövõben mindenképp összehozzuk! Csajszi, csajszi, te nem szoktál ilyen depis lenni!!!! Irgum-burgum! Olyan jókat szoktál mindig írni, olyan jókat nevetek rajt', most meg tessék... Nehogy nekem depis legyél! Csak nem a rosszullétek miatt van? Rá se ránts, pár hónap és elmúlik Kép. Én nem hánytam egyik gyerekkel sem, de épp elég sz@r volt úgy is, elhiszem, ha vkit a hányás lelkileg is kikészít... De ma sütött a nap, remélem, egy kicsit jobb kedved lett.

Verus,
nem csoda, ha kiborultak a lurkók. Egy felnõttet is megvisel az ilyesmi, nemhogy egy gyereket... Ehh, most látom, madárka szó szerint ezt írta Kép. Nem baj, benne hagyom.

Ági,
ne félj! Bár én is féltem mindkétszer. Minden rendben lesz, meglásd! Akire ilyen sokan gondolnak, akiért ennyien drukkolnak, annak nem lehet semmi baja! Nyugi-puszik mennek: KépKépKépKép

Hát én sajna nem mentem zülleni (haha, azt írtam elõször, szülni Kép)de Zoli hazajött, ahogy fentebb írtam is. Bár végül is mehettem volna, mert szegény a fáradtságtól (utazás, idõeltolódás) egész este félkómában feküdt a nappali kanapéján (azért közbeszúrom, hogy Z. 196 cm magas, a kanapé kb. 110 cm hosszú...)Most is alszik. Remélem, elõbb-utóbb magához tér (adok még neki pár nap haladékot), aztán leteperem. Kép
Züllésért irigy vagyok! Na nem baj, majd legközelebb.
puszi
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Züllés tényleg jó volt, és irgumburgum azoknak, akik ígérték, hogy jönnek, aztán szó nélkül nem jöttek el...
Az viszont kétségtelen elõnyt jelentett, hogy így mindenki tudott mindenkivel beszélgetni Kép

Zsóka!
Nagylelkû vagy! Nem hiszem, hogy napok kellenek... Kép

Virág!
Sehogyse tudtalak elérni szombaton, mielõtt indultam, pedig elmentem volna érted....
Csak nem papás-mamás volt?

Snoopy! Kép Fel a fejjel!

Verus! Kép Ez borzasztó lehetett....

Edó
edóka
 
 

 
 

Sziasztok!

Edóka! Magamra vettem az irgumburgumodat, és én is nagyon sajnálom, hogy nem jutottam el a züllésre. Kép Nagyon szerettem volna menni. Kép Pedig a láncot is vittem volna. Lehet, hogy megpróbálom feladni postán...

Pankamama! A szörpid is be volt készítve. Most nem leszünk 3 napig itthon, de csütörtöktõl igen, és megpróbálom valahogy lejuttatni neked. Lehet, hogy megkérem a férjemet, vigye oda neked. Megadod a pontos címet?

Pele! Ugye még áll a hétvége? Szerda este, vagy csütörtökön felhívlak, megbeszéljük.

Verus! KépKép Ez tényleg szörnyû lehetett.

Snoopy! Ezt neked küldöm depi ellen! KépKépKép

Megyek, még pakolnom kell, indulunk Bogácsra 3 napra. Remélem, a kedvem is megjön hozzá.
Puszi
Andi
andi3
 


Sziasztok Lányok!

Hááát én is sajnálom, hogy sokan nem tudtatok eljönni, jó lett volna veletek is talizni. Mondjuk mi így is hajnali 1 után bontottunk asztalt, szóval olyan rosszul nem érezhettük magunkat. Na majd legközelebb.

Verus! Valóban szörnyû lehetett. Én ezért hagytam ott az eü. pályát mert a halált, mint látványt nem bírtam feldolgozni.

Ági! Dokid mit mond? Meddig hagy még pocakot növeszteni?

Andi! Köszi, aranyos vagy de ne fáraszd a párod, mert most amúgy is azon küzdök, hogy még 2 hétig ne nyíljon tovább a méhszájam. Alul írom az okot. De ha legközelebb talizunk, elhozhatodKép Jó az poci nélkül is. Jó pihizést.

Madárka! Kösz az ismertetõt. Stimmel de nem friss vér esetén nem rózsaszín hanem barnás. Viszont semmit nem jelent. Panka most tanul beszélni és énekelni, haláli. Ennyire nem csintalan, de a "minden sütibe beleharapok és visszateszem" dolog ismerõs. Meg a "krémmel kifestem a szobát" is.

Ma voltam dokinál és sajna 2 baci tenyészett ki, ugyhogy most antibacit kell szednem egy hétig. Így most méhszáj vizsgálat sem volt, mert nem lenne szerencsés most szülni, nehogy Zsoma megfertõzõdjön. A ctg jó volt. Jövõ kedden lesz UH, szerdán megint ctg, azután okosabb leszek. Ugyhogy remélem Kanga 4 hetes példáját követem majdKép

Zsóka! Örülök, hajrá!

Mindenkinek jó hangulatot, pihizést.

Üdv:Pankamama
PM
 


Halihó Lányzók!
Azért én is elöfordulok ám néha... néha... Kép
Az a vad igazság, hogy ki vagyok nyúlva többnyire, mire idekerülök. Ha egyáltalán... mert hát ugye most két szekeret tolok egyszerre: szeptember óta munka + Leevi. Szóval nem túl laza, de bírom. Ezért vagyok így megnémulva.
Szerencsére kisfiókám nincs Kép, neki be nem áll a szája. Mami! Deje, Mami! Ide, oda, hova?? Marcival, mit játsszunk? Te is, mami, deje, jó? Így hangzik manapság egy játékra hívás, mindez egy szuszra, hogy aztán újabb szuszra elöadja a játék lényegét. Kép Imádom, olyan kis okos, "nem szabad a virágot, gyetyatatót, magnót, nem nem, porszitsem, Mamiiiiii! porszit! Porszizzunk, szippant! Soksok bubucot ki a Leevi orrából" szóval van min derülnünk. Ja, Madárka, nálunk a nagy szerencse, hogy a hütöt nem éri föl... a mélyhütö ajtaját viszont már kinyitotta, majdnem totál leolvasztotta. Virslit még nem, csizmát, sörnyitót és beföttesüveget(???honnan???) már én is találtam a bugyik közt. A szennyeskosárban koszos pelust, a mosógépben (gondosan becsukva) távirányítót, kisautót. Ja, és a szemeteszacskót már nem merem csak úgy kidobni. Egy fél pár bokacsizmám így is az enyészeté, azért még reménykedem...
Itt egyébként már 1 hete hó van, ma elövettem a szánkót, így most kizárólag abban ülve hajlandó közlekedni. Kép Viszont így egész gyorsan haladunk. Kép
Zsóka! Kép Éljen! Hajrá!
Anikó! Örülök, ha jó lett! Majd írok!
PM! Jobbulást, gyorsan, és még 2in1 akkor egy darabig!
Verus! Hogy dolgozták fel a dolgot a gyerekek? Még sokat emlegetik? Én is átéltem ilyet, hát elég drámai, tudom. Kis pocaklakó?
Erika! Istibiz írok már! Sokat gondolok rátok KépTomi? Babóc?
Ági! Nagy drukk! Aztán értesíts ám minket mielöbb!
Na, zúzok aludni, holnap újabb strapás, szánkós nap...
Puszi mindenkinek:
Skandiadri
kadri
 
 


Sziasztok Lányok! Ma reggel kaptam:KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép " Ma reggel 5.50-kor megszületett Bence / Bálint szerint magas Bence/súlya.3730g, hossza:56 cm. " Ági! Ezúton is óóóóóriási gratula, jó egészséget és sok tejcit kívánunk. Várjuk a mielõbbi jelentkezést és beszámolót. Puszi:Pankamamáék
PM
 


ÁGI!

Gratulálok, jó egészséget, sok örömet! KépKép

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Ági!

Én is gratulálok nektek, és sok tejcsit kívánok!Kép

Üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Ági!

Sokszor gratulálok! Látod, te sem maradtál örökre pocakos! Sok tejcsit kívánok!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Agi

Sok boldgsagot jo egeszseget nektek.

Napocska
Napocska
 


Ági!

Minden jót kívánok nektek! Kép Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Ági!

Gratulálok a kisfiadhoz!!! Jó egészséget, sok örömet kívánok! KépKépKép

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok,
Ági,
gratulálok!!!! KépKépKépKép Jó egészséget mindkettõtöknek, sok-sok tejcsit, sok pihenést!

Adri,
nagy szövege van a fiadnak! nagyokat derültem rajta Kép.
Csajok, köszi a drukkot, a párom egyelõre még próbálja kiheverni az idõeltolódást Kép. Na de majd csak kialussza magát egyzser Kép. De olyan jó, hogy itthon van, a kölkek le sem szállnak róla Kép. Õ meg szerelmes a lányába Kép.
puszi

Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Ági! Kép
Nagy gratuláció! De jó, akkor már babázolKépKép
Minden szépet és jót kívánok nektek, külön puszi a friss bátyókának!
Adri
kadri
 
 


Ági!
Nagy gratula! Kép Kép Kép

Zsóka!
Ne etess minket, hogy még mindig az idõeltolódást piheni ki a párod!!!! Kép Kép Kép

Edó
edóka
 
 


Ági!

Mi is sok boldogságot a kisbabádhoz, nagy gratula!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Ági!

Mi is sok boldogságot kívánunk a kisbabádhoz, nagy gratula!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Ági! Hatalmas gratula! Csak nem maradt bent!!!Kép Nem semmi kis golyóbébi!Kép

Mi meg két napja gyûrjük a bölcsit, beszoktatás, majd mesélek.

Puszika mindenkinek:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Ági!
Nagyon nagy gratula Bencebabához!!! Szép nagy lurkó lett õkelme!Kép

Szóval végre itt vagyok. Nem volt netünk, mert átmentünk a Vivendinél az államilag támogatott csomagba, erre a régi jelszavunkat pénteken letiltották, de az újat csak tegnap este aktiválták. Mondtam már, hogy szeretem a Vivendit?
Túl vagyok némi tortasütésen és salikészítésen, holnap családi buli, mert Áron 5 éves, Ákos meg 33 Kép
Nekem meg sajnos megjöttKép, igazán nem hiányzott. Pedig most húztam a legtovább nélküle, a nagyoknál 4 ill. 3 hónaposan következett be ez a nemvárt esemény. Jaj, és nagyon rosszul voltam, hányingerrel, hasmenéssel, fejfájással. El nem tudtam képzelni, hogy mi a bajom.

Zsóka!
Jó lesz az overáll, hozzámértem Áronhoz. Szóljatok, ha jöttök!

Pankamama!
köszi ezúton is a züllés szervezését. Drukkolok, hogy Zsoma kivárja a gyógyulást.

Móni!
Ne haragudj, hogy nem reagáltam! Azt gondolom, hogy ez a dacosság valamilyen feszültségbõl fakad. Esetleg téged akar "megbüntetni" - talán kevesebb figyelem jut rá, mint szeretné, vagy bántja vmi. Köthetõ esetleg valamihez ez a szófogadatlanság? Pl. bizonyos helyzetek, ovikezdés, vmi, ami titeket foglalkoztat? A külön szeretgetés, játék ilyenkor csodát tud mûvelni. Tehát pont az ellenkezõje, mint amit zsigerbõl csinálna az emberKép

Snoopy!
Ne depizz, szeretünk!!!Kép Lehet, hogy azért hánytál, mert a babócának is kell vmi, amivel a rengeteg teendõ közben észrevétetheti magát.Kép

Adri!
Nagyon jót röhögtem!

Puszi mindenkinek: Pele
pelcsi
 
 


Ági,
én is gratulálok, adj egy puszit Bencebabának a nevemben! Kép

Snoopy,
minden jó lesz, meglátod. Kép Tudok valamit segíteni?

Pele,
együttérzésem a mikulás miatt... Kép Szerencsére csak távoli emlékek révén tudom ezt tenni. Kép

Aludni akarok... KépKépKép

Virág
Virág (fiore)
 


Edóka,
nekem anno több mint két hétig tartott, mire vissza tudtam állni Kép...

Pele,
nem biztos, de ha megyünk, okvetlen meg a telefon.

puszi
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Ági: hatalmas gratula! Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Ági!
Hatalmas GRATULA Nektek!!!Nagyon vigyázzatok magatokra! Sok sikert a nagy és komoly bátyusnak! Kép

Snoopy!
A börzén hol keresselek? Van "számodra" valamim.
Gergõmnél én sem hánytam , bezzeg amikor Blankust vártam...Kép

Mi csak keresztelõrucit keresünk Blankámnak.Másra szerencsére nincs szükségünk.

Liesel!
Mi van veled???KépVan valami újság?

Mennem kell.
Pusszka
Kanga
Hozol nekem anyagot a börzére?Szombaton még küldök egy sms-t ,jó?
Kanga-Zsebibabá
 


Sziasztok!

Zsóka, ne hagyd magad!!! Párom igaz csak 7 órás eltolódást kellett elviseljen, hazafelé kb huszonsok órát volt ébren némi bóbiskolással, ezzel együtt ....... Kép szóval nekem nem kellett várnom semmiféle akklimatizálódásra! Hétfõn este jött meg egyébként, Houstonból. A konferencián volt egy csomó kiállító, többek között a NASA meg a Lego, osztogattak egy csomó mindent, úgyhogy srácok most tele vannak mindenféle kinccsel.
Mi amúgy jól vagyunk, megismerkedtem a védõnõnkkel. Abszolút közönyös volt, semmit nem reagált a babámra, se nem gratulált, se semmi reakció arra, hogy negyedik. Mikor elõjött, hogy az ikrek elsõsök, akkor is az jutott róla rögtön eszébe, hogy: megkapták a 6 éves kori di-per-te oltást?? Gondolom neki, mint védõnõnek erre figyelni kellett volna, de köze nem volt hozzá. Amikor anno ideköltöztünk, még más volt a védõnõ, mondjuk akkor voltak másfél évesek az ikrek, szóval õt is tán ha egyszer láttuk, ezt az azóta illetékeset meg ugyan láttam a rendelõben párszor, de sosem tudtam, hogy õ a védõnõnk.... Dokimat sorozatban lehülyézte, ez nem hiszem, hogy nyerõ tulajdonsága. Közben éppen valami tápszer reklámozó csaj volt benn, beszélt a másik védõnõvel. ENnek kapcsán megtudtam, hogy gyerekdokink e téren kellõen normális (õt se ismerem e téren, szintén amiatt, hogy másfél éves volt a legkisebb, mikor megismertük, bár még akkor szoptak, és rémlik, mintha ez tetszett volna neki), eléggé leszerelték a nõcit, azzal, hogy egyéves korig csak HA tápszert ír fel a drnõ, õ meg másikfajtát reklámozott, amit amúgy is kevésbé favorizál állítólag. Védõnõt ezügyben egyelõre nem faggattam, annyira nem volt közlékeny, végülis nem bánom, ha ez késõbb is azt fogja jelenteni, hogy békén hagy minket.
Babócát figyelgetjük, tegnap is ezzel lustiztuk a fél napot, párom szerint idõnként érzi, ahogy mozog, de lehet, hogy csak a beleim stb és bebeszéljük. Tisztára olyan vagyok e téren, mint egy elsõ babás. Kép
Azt már írtam a másik topikba, hogy a várandós mama kiskönyvben van a bón, amivel a várandós mama csomagot kapja az ember. Ezen írjuk azt alá, hogy tudomásul vesszük, hogy címünket reklámanyagok terjesztésére felhasználják. És ezen kellene lemondnani, ha nem akarjuk. Megtette ezt anno valaki?? Szerintem korapocakosan ez még senkinek sem jut eszébe, és itt van a kutya elásva, ezért kap mindneki mindenféle remek tápszermintát.
SZiasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Ági! Nagy-nagy gratula nektek! Kép Sok boldogságot a babához, sok puszi neked és a nagytesónak is!

Pele! MikulásKép A fiúknak boldog szülinapot, a puszit majd hétvégén megkapják. Kép(Legalább lesz valami jó ürügy az ap-ra.) A Vivendit én is nagyon szeretem....

Tegnap megjöttünk Bogácsról. Én még szívesen maradtam volna pár napig, ennyi idõ alatt nem nagyon lehet pihenni. Persze azért nagyon jó volt, sokat fürödtünk, a lányok is nagyon élvezték.
Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok Lányok!

Andi! Örülök, hogy jól éreztétek magatokat.

Liesel! Írhatnál, mert kiváncsiak vagyunk RÁD!

Adri! Szupi csaj vagy, megkaptuk a gumigatyót, köszi, olyan jó, tegnap már abban pocsolyáztunk. Mikor rendezzük?

Lányok! lehet nekem olyan érzésem így szülés elõtt mintha meg akarna jönni, mármint ilyen prémenstruációs tünetek? Mellfeszülés, hangulati ingadozás, vízvisszatartás, ragyásodás....

ma olyan nyomi vagyok, megyek is aludni, ameddig Panka isKép

Pusssz:Pankamama
PM
 


Sziasztok!

PM!
Szerintem hasonlóak a tünetek. Legalábbis lehetnek.
Elvégre most is szeretne leválni már a méhnyálkahártyád, más kérdés, hogy most bebugyolálva egy baba is van Kép
Nekem olyan vízvisszatartásom volt elõtte való nap, meg még 3 napig utána, hogy meg voltam róla gyõzõdve, hogy a tükörben egy viziló helyettesít. Halálosan rosszul lettem a látványtól és kerültem a tükröt, mivel fekete tüll nem tartozott a kórházi felszereléshez. Kép

Jányok!
Köszönöm a biztató szavakat. Máris segítenek!
Pele! Lehet, hogy igazad van, de miért pont a bölcsiben kellett kitálalnom a reggelimet du 3-kor Mazsola szeme láttára??? Kicsit rémülten nézett rám, aztán elkezdte tekergetni a csapokat. Harmadszorra már csak kis érdeklõdést mutatott. "Ha anya így kapcsolódik ki, akkor én inkább bele sem szólok" Kép

Kanga!
A bejárathoz közel leszünk, ott, ahol más is bemutatkozik, mint cég. Az asztalunk valahol az üveghegyeken túl. Majd ha ott leszünk, talán akkor meg tudjuk pontosan mondani, hogy hol. A nevünk TIVA-MED. Valahol biztosan ki lesz írva.

Virág!
Köszönöm. Ha eszembe jut valami, akkor szólok.

Kadri!
Jó végre hallani rólatok!

Most rohanok Cicmarekért a bölcsibe.
Snoopy
snoopy
 


Sziasztok!

PM!
Szerintem hasonlóak a tünetek. Legalábbis lehetnek.
Elvégre most is szeretne leválni már a méhnyálkahártyád, más kérdés, hogy most bebugyolálva egy baba is van Kép
Nekem olyan vízvisszatartásom volt elõtte való nap, meg még 3 napig utána, hogy meg voltam róla gyõzõdve, hogy a tükörben egy viziló helyettesít. Halálosan rosszul lettem a látványtól és kerültem a tükröt, mivel fekete tüll nem tartozott a kórházi felszereléshez. Kép

Jányok!
Köszönöm a biztató szavakat. Máris segítenek!
Pele! Lehet, hogy igazad van, de miért pont a bölcsiben kellett kitálalnom a reggelimet du 3-kor Mazsola szeme láttára??? Kicsit rémülten nézett rám, aztán elkezdte tekergetni a csapokat. Harmadszorra már csak kis érdeklõdést mutatott. "Ha anya így kapcsolódik ki, akkor én inkább bele sem szólok" Kép

Kanga!
A bejárathoz közel leszünk, ott, ahol más is bemutatkozik, mint cég. Az asztalunk valahol az üveghegyeken túl. Majd ha ott leszünk, talán akkor meg tudjuk pontosan mondani, hogy hol. A nevünk TIVA-MED. Valahol biztosan ki lesz írva.

Virág!
Köszönöm. Ha eszembe jut valami, akkor szólok.

Kadri!
Jó végre hallani rólatok!

Most rohanok Cicmarekért a bölcsibe.
Snoopy
snoopy
 


Snoopy!
Nekem a hátamat simogatta Gergõ hányás közben.Ja és mondta , hogy semmi baj anya , mindjárt jobban leszel! Kép És láss csodát a 22. héten már nem is hánytam! Kép Jó mondjuk ekkor Gergõ 2,5 éves volt. Ja és apja után szabadon , veszekedett a tesóval , hogy ne birizgálja a pocakomat belülrõl!Kép
Most meg szopni tanítja , mármint , hogy TILOS harapni! Kép
Mennem kell!
Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Sziasztok!
Ági, gratulálok a nagyfiúhoz. Kép
PM, nekem így kezdõdött Mátéval a legnagyobbal, mármint mintha meg akarna jönni. Kép Lehet, hogy nálatok is jön már kifelé a baba?
Nekem megjött. Kép Ez most megkönnyebbülés, mostanában nagyon nem lett volna jó.
Kanga, anyagot még nem felejtettem el, de ez még nem jelent semmit.Kép Mostanában a kóros elhülyülés állapota felé közelítek. A börze mindig nagy felfordulás, de remélem nem marad ki a pakolásnál. Ha mégis, akkor elpostázom.
Mi a kereskedõk utcájában leszünk valahol. Terelgessétek felénk a vevõket, mert maga a Kismama lesz a konkurenciánk! Kép Tavaly jól alánk vágtak hangosbeszélõvel, színpaddal, ahogy nyomták a kendõjüket. Most meg még be is szóltak a haveromnak, hogy a kendõket ne vigyük ki. Na már csak azért is. Elvégre mi már akkor kendõztünk, amikor õk még nem is ismerték, hogy mi az. Próbálom lazán és humorosan felfogni, bár azért ahhoz egy kicsit szemérmetlen összeget akasztanak le a helypénzért. No, most jól kifüstölögtem magam. Kép
Snoopy! Cserélhetnénk szóróanyagot. Mármint mi kitennénk a tietekét, ti meg a mienkét. Minél több helyen van, annál valószínûbb, hogy több anyukához eljut. Hmm? Amúgy idõben menjetek, mert sokszor akkora a sor, hogy a kereskedõk is alig tudnak bejutni, a kapunyitásra várakozó vevõk autói miatt. Tavaly a jó öreg Wartburg bevált, mert senki sem vállalta, hogy összeütközésbe kerüljön velünk. Kép
Na, megyek is, mert már pakolok, táblát készítek, stb. Új idõszámítás van: b.u. azaz börze után. Szóval b.u. 1 nappal már beszámítható leszek.Kép
Üdv,
Liesel
Liesel
 


Sziasztok!

Liesel!
Az ötlet jó. Szóróanyagunk még csak most készül, de ezt majd úgyis lerendezzük ott, nem?
Mi már 6-ra ott akarunk lenni, különösen, hogy sosem csináltunk még ilyet.
Börze utánra van beütemezve a kiszabott ruhák megvarrása, az ajtók és az ablakok lemosása, úszóbérlet vásárlása. A mosogatás csak azért nincs elhalasztva, mert addigra a bemutatni valókat sem tudnánk kirángatni a mosatlan alól. KépKépKép

Kanga!
Kedves kisfiad van. De a hatékonysága nem jellemzõ Kép 22.hét Kép
A fiam addigra még nem fogja tanítani a Prücsköt szopizni, mert nem fog még úgy beszélni Kép
Egyébként egy hete abbahagyta a szopit Kép. Kitakar, megnézi, nyitva a szája, amikor odahajol. Aztán elkomorodik, megrázza a fejét és betakar. De a buksiját ráfekteti és álmodozva cumizik. Kép

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok!

Végre újra eljutottam odáig, hogy elolvassalak benneteket. Ha volt egy perc idõm, akkor próbáltam aludni, vagy enni.

Virágnak írom vigasztalásul, hogy a lassan 15 hónapos csemeténkkel hasonlóan szörnyû éjszakáink voltak az utóbbi hetekben, és én is mindennél jobban vágytam az alvásra(meg a papás-mamásraKép). Az elsõ nehéz napok 3 rágófog kibújása miatt voltak, akkor volt olyan is, hogy 2 óra alatt sem tudtam visszaaltatni. Aztán voltak olyan éjszakák, amikor gõzöm se volt, hogy mitõl ébred fel óránként. Aztán most náthás, úgyhogy most valószínûleg azért.

Züllésre nem tudtam volna menni, mert akkor volt a suli (valaki kérdezte évszázadokkal ezelõtt: mentálhigiénés képzés). Pénteken este fél 9-ig van, és a szombati nap is. Egyszerûen fantasztikus. Soha nem gondoltam volna, hogy a tanulás lehet ennyire maradéktalanul nagyszerû. Lassan ott tartok, hogy minden elõadás és szeminárium után fel kell hívnom valakit, mert olyan nagy élmény, hogy muszáj azonnal megosztanom valakivel.
Képzeljétek, most pénteken volt egy elõadás (Életesemények a fejlõdéslélektan tükrében) ahol szóba került a szoptatás is. Többen kérdezték, hogy akkor végülis meddig javasolja az elõadó (pszichológus) a szoptatást. (120-an vagyunk, köztük védõnõk, orvosok, szociális munkások, lelkészek, s ketten közgazdászokKép)Mivel nem nagyon tetszettek a válaszok, ezért én is hozzászóltam, és mondtam, hogy két éves korig ajánlott az anyatejben lévõ ellenanyagok miatt, és hogy nem ismeretes káros hatása az ez idõn túli szoptatásnak. Az elõadás után odajött hozzám a tanszék egyik dolgozója (gyerekorvos), aki gratulált, és azt mondta, hogy nagyon örül, hogy itt vagyok ezen a képzésen. Annyira jó volt!!!!!!!!!!!!

Az élet persze nem ennyire fenékig tejfel. Szombaton, amikor hazaértem, annyira ki voltam merülve (az elõzõ két éjszaka 4-4 órát hagyott aludni a csemete, és így voltam suliban), hogy minõsíthetetlenül viselkedtem a családtagjaimmal, konkrétan anyuval és a párommal. Borcsával hálistennek mindig nagyon kedves vagyok. Azt hiszem az is volt a baj, hogy csak a csemetére akartam figyelni, és nagyon nagyon tele volt az agyam, ezért rosszul vettem, hogy rögtön mindeféle eldöntendõ dolgokkal nekem álltak, és én közben csak babázni szerettem volna. Na mindegy. Legközelebb elõre megpróbálom megmondani, hogy inkább ne szóljanak hozzám 1 óráigKép Jézusom, de hosszú lettem.

Pedig azt még mindenképpen meg akartam írni, hogy gratulálok a pocakosoknak, Snoopynak, Anikónak; és Áginak Bence fiához! Sok puszi a csemetéknekKépKépKép

Szile
Szile
 


Sziasztok!

Ági! Én is gratulálok szép nagy babádoz!

Pankamama kitartás! Drukkolok neked és a babócának!

Az újabb pocakosoknak is gratulálok! Tényleg jó sok topicos baba fog itt születni 2003-ban.

Lányok! Nincs valakinek szüksége gyermekfelügyeletre? Óvónõ barátnõm vállalna felügyeletet (zuglói lakásában). Õt tényleg bárkinek tudom ajánlani. Nagyon kedves, türelmes és megbízható.
Nemrég költöztek fel Bp-re Tamásiból, és szeretne már dolgozni másfél éves kisfia mellett. A munkába járás (óvodában dolgozik)és kisfia bölcsibe hordása nem összeegyeztethetõ. Reggel 1/4 7-kor kellene a gyereket bölcsibe vinnie, és este kb. 6-kor tudna érte menni, ez nagyon hosszú idõ lenne másfél éves kisfiának, és reggel+este emiatt egyedül lenne a bölcsiben 1-1 órát a gondozónõkkel. Emiatt inkább otthon vállalna néhány gyereket.
Megkért, hogy hírdessek a nevében, ide is bemásolom:

" Óvónõ - másfél éves kisfiával - gyermekfelügyeletet vállal zuglói lakásában rendszeresen, 0-6 éves korig.
06/20-460-3954. Györgyi "

Üdv mindenkinek!
Pocakosoknak gömbölyödést! A már megszületett babócáknak úgyszintén!
Sziasztok!

Feksi
Feksi
 


Sziasztok!
Snoopy, akkor találkozunk reggel a börzén. Mi kicsivel 6 után érkezünk. Tuti megtaláljuk egymást, mert akkor még csak a kereskedõk jönnek. És a házimunka b.u. -ra halasztva. Kép
Szile, yóó régen nem voltál erre. Nyugodtabb éjszakákat kívánok neked! Nagyon jó sulid van. Kép

Nálunk a szobatisztaság bizonytalan idõre elhelasztva. Gyõzködtem Benkét, hogy bilibe kellene, meg más is oda kakil stb. Erre komolyan rámnézett, picit megrezegtette a szája szélét lefelé és félig sírva kijelentette, hogy: én nem, majd késõbb. Persze én ellágyulva vígasztaltam, hogy csak kakiljon be nyugodtan, majd kimosom. Kép Erre helyre is állt a lelki egyensúlya.
Ma meg rajzolt nekem levegõt. Hozta nagy büszkén, és mutogatta, hogy azok a pici vonalak a levegõ. Kép
Átaludt éjszakát mindenkinek!
Liesel
Liesel
 


LieselKépKépKépBenkeKépKépKép
És de jó hallani rólatok! Sok sikert holnapra!!!
Mindenkinek puszi, PM??? NAAAA???
Adri
kadri
 
 


Lányok!
Írt valaki mostanság a levlistára? Mert 2 napja semmit nem kaptam (vagy 3). Feketelistás lettem?

Edó
edóka
 
 


Sziasztok!

Edó!

Ha te feketelistás vagy, akkor én is, én sem kaptam semmit.

PM! Mi a helyzet?

Na, szóval, mi bölcsizünk. Hétfõn kezdtük, szerdán ugye szünet volt, csütörtökön meg már mondták, hogy menjek ki egy fél órára. Aztán olyan jól bírta Bori, hogy rögtön meg is ebédeltették, azt mondta a gondozónõ, örül, ha leül az asztalhoz. Bori meg még evett is egy kicsit, bár a gondozónõ nem hiszi el, hogy csak annyit, amennyit itthon. Ma már csak bevittem, elbúcsúztam tõle, és ebéd után jött ki. Jövõ héten próbálják meg az ott altatását is, kíváncsi leszek, ez lesz a nehezebb falat, mert õ csak úgy du. 2 körül szokott elaludni.
Egyébként nagyon tetszik neki a dolog. Hétfõn volt egy kis konfliktusa, ugyanis van egy kis fekete kisfiú, aki minden új gyerekre féltékeny. Elkezdett kötözködni Borival, gondozónõ meg rohant, hogy "Jaj, Ralph, nem szabad bántani senkit." Mondtam neki, hogy hagyja, majd megvédi magát. Na, a vége az lett, hogy derekasan megküzdöttek a mászókáért, csúszdáért, kötélhágcsóért, homokozóért, padért, a végén Bori jól megmondta neki a magáét, mire a kisfiú sírva fakadt.Kép
Olyan aranyos, minden reggel várja a bölcsit, minden reggel copfot kell neki csinálni, mert ugye az ember lánya nem mindegy, milyen külsõvel állít be a munkahelyére.Kép Eddig valahogy nem akarta.Kép
Ja, meg mostanában állandóan levelet kell gyûjteni vele. Már van vagy egy tonna itthon. Majd karácsonyra felhasználjuk.

Virág! Néha komolyan azon gondolkodom, hogy mégiscsak nektek adjuk a macskát.Kép Már vagy ötször akkora, mint volt, zabál, de annyit. És párszor már sikerült belekakilnia a fürdõkádba, persze a lefolyóba, mert okos macska, csak sajna nem olyan vékony, mint a lik. Bori már szokta mondani, hogy "Jaj, némá, a büdös macska megint játszik a fürdõkádban."Kép Egyébként tényleg az a kedvenc helye, állandóan ott fekszik, meg játszik. Nem értem, miért, ez valami degenerált macska, imádja a vizet. Ha Bori fürdik az apjával, akkor is mindig a kád szélén egyensúlyozik, néha el is véti a lépést.

Bori meg olyan édi, mostanában, ha valami rosszat csinál, és látja, hogy na most anya télleg robbani fog, odajön, átöleli a lábam, és azt mondja: Szejetlek. Naná, hogy elolvadok.Kép

Ja, amúgy meg megint kezd rajta kitörni a kórság, bevetettem az Oscillococcinumot, meg a grépfrutmagolajat, meglátjuk. Kedden viszem arcüreg röntgenre, doki néni tudta nélkül, de már jó lenne, ha kiderülne, mitõl van ez a göthösség, amikor amúgy meg nem szokott beteg lenni. Remélem, megtudjuk, bár lehet, hogy az lenne a jobb, ha nem találnának semmit.
Csajok, az Oscillo-t fel lehet oldani meggylében? Mert vízben nem hajlandó meginni, szopogatni meg még nem tud.

Mi is megyünk a börzére, Liesel, téged már tudom, hol talállak, mi az 575-576-577-es asztalokon leszünk.

Na, most ennyi rólunk.

Puszi:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Mi Andival megyünk a börzére (a fiúk meg addig pesztrálnakKép). Remélem, sikerül találkozni Veletek! Liesel, Snoopy, sok erõt a tennivalókhoz! majd felvidítunk Titeket!

Liesel!
Áron pont így kezdte, azaz nem kezdte a szobatisztaságot, aztán egyszer csak szólt, hogy most már bilibe fog pisilni. Viszont Hanna egyre többször (és egyre sikeresebbenKép) szól, hogy pisilnie kell, akkor is, ha pelus van rajta. Ilyenkor lecibálja magáról a pelust, és rohan a biliért. Olyan édes!Kép Csak épp egy frászban vagyok, mert nem igazán szereti már a pelust, viszont így pucér fenékkel rohangál egész nap. Annyira meg azért nincs meleg.
Ja, és kezd igazán nagylány lenni, úgy érzem, elkezdte magát elválasztani. Már nem érdeklõdik annyira a szopi iránt, max. 2x-3x kér. És ha vmi testi-lelki fájdalom érte, akkor megelégszik már az odabújással, nem kéri a szopit, amit korábban mindig ilyenkor. Persze nem tudom, hogy hogy is lesz, mert hát a tesóját látja szopizni.

Snoopy!
Te szegény! remélem, hamar vége lesz a hányós idõszaknak!

Szile!
De jó! Örülök, hogy igazán kedvedre való dolgot találtál!

Edó!
Én sem kaptam leveleket.
A babának, akirõl meséltem, sikerült a mûtétje. Jól van, most már lábadozik, elindították az örökbefogadást.

Puszi mindenkinek: Pele
pelcsi
 
 


Pele után ki más írna, mint Virág. Kép

Dia,
hihetetlen, a mi cirmosunk is imádja nézni a fürdõ embert. És egerészik! Már kettõt elkapott. Viszont a testvére, Pihe (egy alom), utálja a kádat, és nem egerész. ??? Bori szövege eszméletlen. Kép Honnan is tanulhatta?

Feksi,
de jó, hogy írtad, attól függ, mennyibe kerül, néha jól esne egy kis gyerekmentesség legalább 3 gyerek erejéig. Felhívom. Kép

Szile és mindenki,
képzeljétek, Ráhelnek tiszta volt az orra éjjel! Fél 8 körül elaludt, és fél egykor ébredt szopizni!!!!!!!!!!!! KépKépKépKépKépKépKépKépKépKép Aztán 3-kor, végül fél 6 táján. Nem hiszem el! Ennél jobban most csak az eheti lottónyereménynek tudnék örülni. (Hihihi, de jó lenne egymilliárd-kétszázmillió forint. Kép) És Szile, nagyon örülök én is, hogy ilyen sulid van! Irigyellek. Én mindig szólok elõre, mikor ne szóljanak hozzám. Kép Be szokott válni. Kép Puszi:

Virág
Virág (fiore)
 


Segítsetek Lányok!

10 hetes múlt a kisfiam és kb. másfél hete kezdtem el szedni a szoptatás alatt is szedhetõ fogamzásgátló tablettát. Erre ma megjött a menszeszem. Ez a tabletta hatása, vagy anélkül is megjött volna? Mert ha az, akkor abbahagyom a szedését.
De ha nem, akkor ezek szerint már van peteérésem és akkor semmit nem ér már ez a fajta tabletta?
Volt már valamelyikõtöknek ilyen tapasztalata?
Mit tegyek?

Elõre is köszönöm
Pötyi
pötyi
 
 


Pötyi,
úgy tudom (ha tévedek, úgyis kijavítanak a többiek), hogy a pl. Continuin hatására menzesz ugyan van, de peteérés nincs. Hány napja szeded?

Feksi,
felhívtam. De nem gondoltam végig, mennyibe is kerülhet ez nekem, õ pedig egyelõre nem mondott árat. Lányok, mennyit szoktak adni 3 gyerekért/óra? A Nõk Lapjában van egy babysitteres adat, itt 3 gyerek után pedagógusi végzettséggel (amit én ilyen szempontból majdnem mindegynek érzek) 800-900 Ft/óra. Ha két hetente egyszer 5 órára leadom õket, az 8-9 ezer/hó. Ti milyen árat tartanátok reálisnak? Vagy van valamilyen ötletetek, hogy tudnék néha egy-egy napot picit nyugisabban tölteni? (Úgy értem, ki az közületek, aki alig várja, hogy a két szép szememért, az imádnivaló kölykeimért, és magáért az élményért, hogy velük lehet, térdenállva könyörög nekem, hogy vigyem már oda õket egy-két hétre. KépKépKép) Pááááá:

Virág
Virág (fiore)
 


Virág,

10 napja szedem.

Pötyi
pötyi
 
 


Dia,Pele!

Megnéztem a Yahoo-n, az én levelem volt az utolsó 20-án.

Pele!
De jó, nagyon örülök, remélem, felépül a kisbaba, és sok örömük lesz benne.

Virág!
Ötletem van, inkább magánban írom majd.
A 800-900 ft nekem soknak tûnik, nekem nagyon "vidéken" 4-500-ért jött a néni 1 éve, attól függõen, hogy gyerekvigyázni, vagy takarítani.
Idõnként azért még ennyiért is megéri, és neked kötelezõ is, a múltkor telefonban is ilyesmit akartam pedzegetni.
Muszáj pihenned kicsit, hogy bírd a lurkókat !
Azt nem ígérhetem, hogy én bevállalom, hacsak nem hozod be a melóhelyemre õket Kép

Liesel, Snoopy: én meg " még 3 hét munkakezdésig" idõszámításban élek.

Szile:
Írnál bõvebben a mentálhigiénés képzésrõl?
Lehet magánban is, nagyon részletesen, minden érdekel.

Valamit még akarok tanulni, (bár ahogy közeledik a meló, úgy érzem, már az ált, isk. anyagot se tudom....) de még nem kristályosodott ki, hogy mit.
Fix, hogy megõrültem, egyik pillanatban még az is teljesen kétséges, hogy a család, háztartás mellett egyáltalán menni fog a munka, aztán meg elfog a lelkesedés, hogy tanulni, tanulni....
aztán megint rinyálok, hogy mindent elfelejtettem, nem tudok semmit..... Jajj!

Ancsa!
Neked hogy megy a meló?

Ja, csak hogy örüljek, Eszternek ömlik a taknya, és köhög...Kép

Edó
edóka
 
 


Sziasztok!
Bocs,
Pötyi, írtam neked az elsõ napok, hetekben
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok Lányok!

Itt vagyok, itt vagyok.....

Köszönöm minden ok., azt leszámítva, hogy Zsoma ma gondolta úgy, hogy akkor beköltözik a bordám alá és ott rugdos erõsen. Ettõl egész nap légszomjam van és hányingerem és ég a gyomrom, Ugyhogy a hangulatom nem a legrózsásabb. Mikor költözik már le a büdös kölke?
Jövõhéten okosabb leszek.

Dia! Jobbulást Borinak, nem lesz semmi gubanc. Örülök, hogy jól megy a bölcsi.

Edóka! Ne csodálkozz. Olyan fiatal vagy még és x éve babázol. Persze hogy vágysz valami másra is, munka, tanulás. Meglátod minden menni fog, nagy gyerkõceid vannak már, biztosan fognak segíteni. Szerintem vágj bele. Eszternek jobbulást.

Szile! Örülök, hogy szereted a sulit. Így azért könnyebb. Nálunk a szemfogak okoztak ilyan galibát, jó, hogy túl vagytok rajta.

Évi! Mi van a sulival és Csongi vigyázásával?

Virág! Hát ez bizony itten ennyibe kerül. Nincs olyan anyuka a közeledben, akivel felváltva vigyáznátok egymás gyerkõceire?

" Kispocisok" hogy vagytok?

Feksi! Köszi!

Milyen volt a börze?

Nem tudtok valahol akciós Liberót?

Na megyek vízszintbe. Pusz mindenkinek:Pankamama
PM
 


Sziasztok!
Edó invitálására én is megjelentem e becses színhelyen. Mindenkinek a leveleit élvezettel olvasom, de sajna újat mondani nem áll módomban,hiszen a rólunk esedékes hírek már más fórumon utat törtek maguknak.
Azért olvaslak benneteket, ha okosat tudok mondani, igérem, nem tartom magamban erõszakkal. Kép
Nem ismer valaki közületek olcsó masszõrt? Egyáltalán mibe kerül az ilyesmi? Mondjuk meglepném a páromat és magamat a közelgõ hetedik házassági évfordulónkon egy megújult gerinccel, mert mindkettõnk hátberendezése finoman szólva is avitt.
Sziasztok, Dorka
dorka
 
 


Sziasztok!
Csak gyorsan írok. Pele még altat, nekem sikerült letennem a lányokat. Azt találtuk ki, hogy aki jön holnap a börzére, legyen mondjuk 10-kor a Kismama standja mellett a székeknél. (Már aki nem árul, és nincs helyhez kötve.)Kép
Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Ági!

Gratulálok!!! Jó egészséget kívánok mindannyiótoknak és sok-sok tejcsit!

Puszi
Iboly
iboly
 
 


Sziasztok,
Jaj, Pele, elválasztódásért irigyellek. Emese tényleg kezd áttérni az anyatej alapú táplálkozásra Kép. Bár talán már nem naponta 30-szor, csak 25-ször akar szopni Kép. Bilizésért gratula a nagylánynak! Holnap rádcsörgök indulás elõtt, (ha megyek).

Csajok, elméletileg én is megyek holnap a bababörzére, a szemem nyitvatsrtom, hátha meglátok vkit Kép.

Áel elméletileg ovis, gyakorlatilag megint itthon van. A gyerekorvos ajánlására elkeztem neki adni a broncho-vaxomot (ha így kell írni), van, vkinek vmi tapasztalata vele? Mert így még beszokni sem szokik be az oviba, hogy egy hetet van, aztán két hetet itthon Kép. evey írt egy pár homeo-bogyót, õ is írta a bronxcho-vaxomot, plusz oscilliococcinumot.

Ja, voltunk a Margitszigeten csütörtökön, az "állatkertben" láttunk góklyát. Bizakodom Kép. Merthogy majd' egy hét után megvolt az elsõ viráglocsolás KépKép.
pussz mindenkinek, akkor a felhívás szerint elméletileg én is a székek mellett leszek Kép
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?