Új privát üzeneted érkezett!

Barbi: drukkolok, hogy Ádámnak ne hasfájós vírusa legyen. Miket is azzal ijesztgetek, most a Ferkónál, de azóta se neki se nekünk nincs semmi bajunk.

Márti: piros az ínye Zsombinak – mi is ezt haljuk hónapok óta, de fog még sehol! De ki tudja, lehet nálatok, tényleg az okozza a bajt.

Évi: boldog hófordulót Samunak!

Én azt hiszem, rájöttem a tegnapi szörcsögésre. Amióta megy a fűtés éjszakára vizes törölközőt, teszek a radiátorra, így párologtatok. De tegnap a Ferkó felhúzott fürdetés előtt és elfelejtettem. De ma már most megcsináltam. :wink:

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Annyira fáj a fejem, hogy már alig látok.
Újra olvastam és most látom, Zsombinak a torka piros és az ínye duzzadt. :oops: Na ezt nekünk még nem mondták!

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:sajnálom a fejfájást :( !!!!AZ ínye mindenkinek piros, nem????? :wink:

A lényeget nem is mondtam:kicsi Zsombink 9500gr és 78 cm!!!!! :shock: Nő mint a gomba!!!!!

Barbi:azért jelentkezz, ha megjártátok már azt a magándokit!!!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

 
 

Sziasztok!

No, visszatértem munkából, nagynénit kimenekítettem Samu karmai közül (nem akart elaludni délután, helyette masszívan nyűglődött, pont mire hazaértem, kidőltek mindketten, és picifiam summa 30 percet alukált).

Köszönöm a hófordulós jókívánságokat! Átadtam Samunak. Még nem tud köszönésképp visszaintegetni, pedig mi is gyakoroljuk :)

Márti, Zsombinak is szép méretei vannak, majdnem Samus. Bár Samu születési súlya 3,5 kg volt, nem pedig 4,9 :shock:

Ádámnak én is szorítok, hogy ne legyen tényleg semmi komoly baja. Rosszil hangzik az a hasfájós virus. És a pisigyűjtős feladvány nem semmi.

Úgy látom a tápszerfogyasztásunk tényleg elég sok, próbálom majd kicsit növelni a szilárd kajcsi mennyiségét. Én próbálok neki teát és vizet is adni, de ezek nem örvendenek túl nagy népszerűségnek nála. A reggelente elkészített 1,5 dl teából estére mindig van még 1 dl...
Megyek, próbálok még egy kis álmot varázsolni Samunak, mert elég nyűgi, az a fél óra alvás látványosan nem volt elég...

Évi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Évi:Zsombi nem issza a vizet, én prónbálkozom, de ő csak teázik, de ezt is csak azóta mióta "rendesen" eszik nem csak tápi van.Én fiam is nyűglődik és nem akar aludni! :? Próbálkozom aztán otthagyom kicsit apukámmal meg a Szonival, jön a következő menet, de eddig ő áll nyerésre!!!!! :?
Na igen és Samu már óriási!!!!És hány cm?????És még a gyerekdoki hüledezett hogy mekkora ez a gyerek, pedig neki ugye a kezdősúllya sem semmi volt!!!!!Teljesen beparáztatott, hogy akkor nem fogja bírni a szíve, meg a csontjai a megterhelést...és csak azért nem szaladtam a Dunának, mert itt a csajok megnyugtattak!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, én 4,5kg-val születtem anno, és bírja a szívem és a csontjaim is. Hogy milyen kiba hülyék tudnak lenni az orvosok is...

Samu hosszáról nincs friss infom, legutóbb 71cm-t mért a védőnőnk, de szerintem elmérte, mert előtte egy hónappal is ennyit mért. Azóta pedig tuti nőtt hosszában. És a 74-es méretű cuccok nagy része már kicsi rá...
Két hét múlva megyünk mérlegelésre, majd akkor kiderül.

Évi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Évi:nem azért mert nagy súllyal született, hanem mindíg hüledezett, hogy mekkora ez a gyerek!!!!Mintha nem tudta volna a születési súllyát( ami ugye nem kizárt :shock: ).Még az Edit nyugtatott, hogy kb. a Virággal 1 ütemben fejlődött a manó, ha a havonkénti gyarapodást néztük!!!!!De ez a dili doki csak a frászt hozta rám állandóan, most már nem hat meg!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


OK, már értem :)

Ha a havi gyarapodást nézzük, akkor meg tényleg begyorsított Samu, de nálunk ezt soha nem tette szóva sem a doki, sem a védőnő.
Van egy ismerősünk, akinek szintén márciusban született a csemetéje 3 kg-mal, 2 hósan már 6 kg volt, és most szintén 9,5 kg körül jár. És mindezt szopival, nem is tápival...

No erre kössön csomót az a doki (ha ennek itt van bármi értelme :)
Évi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Megjöttünk, középfülgyulladása van. Mindkét fülében, az egyikben kicsit jobban. :cry:
Nem engedtem felszúrni, így maradt az antibiotikum. Azt mondta a doki, hogy hosszabb ideig fog tartani, de ez is jó. Szerencsére nem az a típus, aki csak úgy tud gyógyítani, hogy azonnal szúrjuk és kész. A két rossz közül ez a kevésbé rossz, bár ennek sem örülök, de most muszály.
A torka alig piros, az orra is rendben, amit lehet porszívózzam, de alig van benne valami.
A doki nagyon aranyos volt, ma miattunk nyitotta ki a rendelőt, nem mondom meg mennyiért!
Estére a lázcsillapítónak (utoljára 1/2 3-kor adtam), és a sok fürdőnek köszönhetően nem volt láza! :lol:
Már ma odaadtam az első antibigyót, remélem lórúgás szerűen hatni fog.
És este fürdés után végre jókedve volt annyira, hogy alig akart elaludni, csak játszottunk. :wink:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Szegény Ádám. Én sem engedtem volna a felszúrni, akkor inkább a gyógyszer. Remélem, hamar meggyógyul.
Sok – sok gyógypuszit küldök. neked meg kitartást!!

Ma megmértem a Szandit, csak kíváncsiságból. És képzeljétek 1 hét alatt fogyott 80 g-ot. Nyugtassatok meg, ez csak azért van, mert nem bír egyhelyben lenni, és egész nap kúszik-mászik. (mert hát pár napja majdnem mászik, egy-két sikeres mozdulat után összecsuklik)

Zsuzsi
[/img][/quote]

KépKép
zsuzsi78
 
 


Barbi: jó hogy kiderült, mi a baja Ádámnak - remélem, hogy hamarosan rendbe jön.
És az is nagyon jó hír, hogy este már jókedvű is volt.
A Nagy gyermek-kalauzban van néhány jónak tünő homeopátiás tipp és borogatás ötlet kicsiknek erre a betegségre, + a betegség lefolyásáról is ír (azt mondja, a lázas állapot 3 napon belül jelentősen alábbhagy, és az egész 5-10 nap alatt zajlik le).
Évi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Jó reggelt!

Barbi, nagyon sajnálom Ádám középfülgyulladását, az antibiotikumtól remélem hamar rendbe fog jönni. A fülfelszúrás tényleg elég drasztikusan hangzik, remélhetőleg anélkül is rendben lesz gyorsan. Gyógyuljatok hamar!

Márti!
Nagyon boldog névnapot kívánok Zsombidnak!
Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi:köszöni szépen, jól megpuszilgattuk mindenki nevében a SZonóval.
Úgy ünnepel a kiskrapek, hogy éjjel alig aludt :? , éjféltől fél 3-ig semmit!!!!Háromnegyed 5kor már evett, mert este fél 8kor már ment a vacsi olyan kis nyűgi volt!!!!! :(
És aki hisz ebben ,az Ildikó tegnap azt mondta, hogy ez mind az anyám és a pasija miatt van, mert a Zsombi így gyógyítja magát a rossz dolgoktól!!!! :(
Edit:Flavocel adagolása: 2naponta harmad tabletta(de fél is jó!!Én ennél maradok), vízben vagy teában feloldva és a fél-fél órára előtte utána figyelni kell ennél is.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Sajnálom a betegeskedőket! :(

BArbi, jó gyógyulást Ádámnak és fpleg gyorsat. Hát az a fülszúrás valóban elég ijesztően hangzik, szerintem én is a gyógyszeres változatot választottam vaolna. Reméljük, hogy minden rendben lesz! :)

Márti, remélem, a te kicsi névnapos fiacskád is jobban van és lement a láza, ma pedig már kicsattan, olyan jó a kedve! :D Amúgy, következő alkalommal tudom már mivel vidítsam fela társaságot, akárki is legyen a szomorú. :o :wink: Sajnálom, hogy tegnap nem jutott eszembe!

Andi, Eszter: nem semmik a sztorik, mindenesetre jót nevettem rjtuk, bár sírni való, hogy egyesek mennyire lököttek. És még észre sem veszik. Bár az a fizikatanár biztos csak lámpalázas lehetett! :P

Zsuzsi: Amikor a babók elkezdenek helyet változtatni (ennek bármely formájára érvényes), akkor megáll vagy lelassul egy időre a fejlődésük. Szreintem most pontosan ez van a Szandinál, de nem lehet az, hogy elmérted? Mert azért 80 g nem akkora különbség, és ha netán mozgolódott akkor vagy ilyesmi, akkor meglehet az is, hoyg a mérés nem volt egészen pontos. Kriszta az utóbbi 3 hónapban havonta mintegy 300-350 g-ot hízott, 6 hónaptól 7-ig pedig annyira megugrotta magát, hogy dupláját hízta, 770 g-ot. Mondom, nem kell aggódnod, szerinetm, hisz, ha szemmel láthatóan jól van, nem beteg, jókedvű, akkor biztos nincs semmi baja, tehát elég neki annyi. Felnőttek között is vannak csak csipegetők! :)

NA, elküldöm, mert tegnap a párom megtöltötte a gépet vírussal, és félek, hogy nehogy itt nekem lezárja ezt.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Barbi!

Mindjárt nézek valami homeós szert az antibika mellé. nagyon meggyorsítja a gyógyulást! Sajnálom a fülgyuszi nagyon szar! :(:((:

pill és jövök.

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Márti, én nem értem azt, amit írtál. Mármint ők okoztak rosszat neki és ő így próbál szabadulni ettől?
Én hajlok arra, hogy higgyek az ilyen dolgoknak, de mivel még semmi tapasztalatom e téren, mármint sosem kerültem kapcsolatba olyannal, aki így magyarázzon dolgokat, illetve magamon nem láéttam semmi ilyesmit baválni, bevallom, kissé szkeptikus vagyok. de mondom, nem tartom lehetetlennek. Bár nekem, mint laikusnak semmi összefüggést nem mutat a két dolog, aki benne van, az biztos meg tudja magyarázni. Azért én szeretném, ha lenne egy ilyen természetgyógyászom és a dolgokat ne mindig olyan tudományosan próbáljam megmagyarázni.

Tudjátok mit evett tegnap Kriszta? "Fokhagymás csirkepaprikást puliszkával"
NA, még mielőtt felhördültök: én neveztem el így, bár amit a címben írtam, minden benne volt! Csak paprika nem. A kukoricadarát jó sokat főztem és duzzasztottam a vízben, majd amikor már nem volt szemcsés hozzákevertem a főtt csirkemellet és a puhára főtt fokhagymacikket, mindkettőt áttörve, tettem hozzá egy kanál tápiport és felöntöttem a csirkehusi főzőlevével. Hát, ne mondjam azt, hogy nem volt elég. Szívesen evett volna még belőle, pedig féltem, mert múltkor a túróval nem ette meg a puliszkát. De akkor túl szemcsés volt, azt hiszem, ezért nem szerette.
A fokhagymát és a hagymát én már használom, amikor husit készítek neki, mert nagyon jó ízt ad a husinak. A gyomrát pedig szerencsére nem bántja és amúgyis sok a vitamin bennük. És még féregűzők is, bár ez remélem, még nem szükséges.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ferrum phosphoricum 9ch
Középfülgyulladás, nem túl magas láz, a beteg sápadt, levert.

De még az oscillococcinum is jó napi 2*1 tubus.

Jövök még. :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Barbi:hogy vagytok??????Te hogy bírod????? :(

Zsuzsi:a Livi is egyik hónapban nem gyarapodott, sőt fogyott!!!!Ha a Kántor családból valaki erre jár erősítse ezt meg, vagy cáfoljon rám!!!!! :wink: Szerintem nincsen gond!!!!!Most nem a hízás a legfőbb feladata, hanem hogy minél előbb megszökhessen tőled :wink: , most erre a feladatra hasalt rá!!!!! :lol: Ne aggódj, nincs gond!!!! :wink:

Edith:a hangulatával nincs gond a fiamnak:vigyorog , mászkál, csak tegnap este ugye a sok nem alvás nyűglődésben jött ki!!!!! :?

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edith:jó kis kaját találtál ki a manódnak!!!!
AZ úgy van, hogy a mostani babók már fénylények, nincsen karmájuk, azért jöttek a földre, hogy a sok rosszat kicsit ellensúlyozzák a szeretettükkel.Ők sokkal több törődést odafigyelést igényelnek és érzékenyebbek mindenre!!!Ezt is érzik , hogy az anyám meg a pasija milyen rosszindulatúak, önimádóak és ez megviseli őt, még így is hogy nincsenek napi kapcsolatban.Én ebben hiszek, nagyon is.
Szoni velünk alvására pedig azt mondta, hogy erre neki szüksége van , hogy hozzám bújjon, szeretgessem, mert így tud ő is szeretetet adni...de tényleg így van ő egy kis szeretetgombolyag!!!!Úgy szokott elaludni, hogy a hajamat símogatja és éjjel is hozzám bújik.Lehet ítélkezni, hogy milyen hülyék vagyunk, de ezt vállalom. 8) Emiatt most már nem aggódom , az érettségire remélem nem a mi ágyunkból megy majd :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Nálunk is durva volt az éjjel, negyed 1-től bő másfél órán át nem aludt Samu. A párom is felkelt, és próbálta orvosolni a dolgot, de egyszerűen nem tudtuk elaltatni. A kezemben néha-néha elaludt, de ahogy letettem a kiságyba, rögtön jött a bömbi - és mindent kipróbáltam: tea, tápi, cici (nem kellett), panadolbaby, új pelus, ringatás, éneklés, séta - semmi. Végül 2 előtt nem sokkal feladtam, magára hagytam, és 5 percen belül csönd volt... Ki érti... Fél 6-ig, de akkor csak éppenhogy felriadt, nagyon hamar visszaaltattam.
Most épp befejezte a reggelit, és jókedvű a kiscsávó.
Ja, és a lényeg: megvan a bal alsó metszőfog egyik recéje :) kibújt - remélem, ma napközben áttör rendesen.

Edith: jól hangzik a puliszka - ma én is husit tervezek adni Samunak, lehet hogy kipróbálom puliszkás verzióval :)

Együttalvás: Néha-néha magunkhoz veszük Samut, de ő látványosan nem igényli az együttalvás dolgot. Nem nyugszik meg az ágyban mellettem, pedig néha jó lenne. Ha nagyon álmos, sírós, akkor nyűglődik, menne el tőlünk, ha nem elég álmos, akkor meg felélénkül és játszik velünk. Persze ez később még változhat, a szülőkhöz átmászkálás időszaka még nincs itt.
Pedig szereti a szeretgetést, babusgatást, meg elég bújós baba, de az alváshoz nem kellünk / kellek neki.

Évi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Évi: mi nem szorgalmaztuk az együtt alvást, hanem (jól gondolod) amikor már jövő-menő üzemmódban volt, akkor vackolta be magát közénk.Zsombi születése előtt mindíg átvittük az ágyába, de 2-3 óra múlva felébredt és jött vissza.Belefáradtunk kicsit ebbe és nem akartuk kizárni a közös szobából(Zsombi 1 szobában alszik velünk) így hagytuk a velünk alvást.Volt még 1 próbálkozásunk áthoztuk az ágyát, hogy akkor abba aludjon(igaz lépni se lehette a szobában :lol: ), de akkor is mindíg felébredt.Így meg alszik mint a bunda, még ha Zsombi sír akkor is!!!! 8)
Majd nemsokára bepróbálkozunk azzal, hogy mindkét csemetét átrakjuk a gyerekszobába...hátha. :D

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok,

Tegnap lett a Gergő fél éves :) :D

Nagyon szeretbém megköszönni, hogy segítséget kaptam akkor is amikor rá kellett állnia a tápszerre és hogy utánna minden kis hülye bajomra tudtatok valami jó tanácsot adni. Sok segítséget kaptam tőletek. :) :D :lol:

Köszönet érte :P

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Gabek:gratuláloogk a nagy fiadhoz!!!!És mi a helyzet veletek?????Boldog félévet neki és neked is!!!!fényképet rakhatnál fel!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!
Jó téma. :D Szeretem. Az én korosztályomban már van egy-két inidgó felnőtt, de ugye a mostani 10 évesek körében már nagyon sok van, és az indigó gyerekeknek születnek általában gyémánt gyerekeik. Van csomó könyv róluk. Nekem nagyon tetszenek, de még nem vettem meg egyet sem, mert megvárom,hogy biztosan érezzem a dologt. Tudom,hogy én indigó vagyok,d e ez ugy nem garancia arra, hogy Hanna gyémánt, lehet indigó is. :D Bár, ahogy elnézem a nyugodtságát, kiegyensúlyozottságát és azt, ahogy az emberekre tud nézni, tuti, hogy "feljebb" van nálam. :D:D

Jobban vagytok már?

Együttalvás: Hanna se szeret velem alaudni, bár talán nem ez a megfelelő szó rá. Nem alszik jobban, ha velem van. A hálónkat meg kifejetetten nem szereti. Kíváncsi leszek, hogy később mi lesz.
Én is átmászós voltam. Ha rosszat álmodtam, mindg átmésztam anyuhoz. Vittem a takarót-párnát és befeküdtem. :D De olyan szinten ment, hogy egyszer valamilyen oknál fogva 16 évesen ugyan ezt megcsináltam,csak nem emlékszem, hogy miért.... hihi. :D:D

Edith!
Nem, sajna a kolléga butul... :(:(
Viszont ez a hami fincsin hangzik. :)

Lányok!
Ti milyen teát adtok a törpéknek? Anyum akar venni Hannánk, de nem tudom melyik jó. Nálunk kiesnek a trópusi gyümölcsök, mert allergizálóak... És nem tudom, hogy a granulátumos mennyire jó...
Please help! :)

Megyek, mert Bigyó itt ugrál, hogy játszunk!

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Szia Gabek! Boldog feledik évet Gergőnek! Ezek szerint ő is hetedikei, csak épp május! Megjegyezve :)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Eszter:Zsombi HIPP teát iszik granulátomos:málna-csipkebogyó, meg van gyümölcsös, volt gyógyteás, de azt magában nem itta csak keverve a gyümissel!!!!Persze ebben van cukor meg aromák, de Szoni is ilyeneket ivott, szóval nekünk bevállt.Kiskrapek nem issza a vizet, de Szoni mióta nagyobb ügye rájött az okos fejével(gondolom), hogy a víztől nem lesz szomjasabb így azt iszik vagy gyümilevet!Na jó iszik az én teáimból is, de én cukor nélkül iszom csak citromlével, ha meg édesebben szeretné 1 kis mézet rakok bele neki.És ezekben van csipkebogyó, hibiszkusz meg ilyenek, amik szerintem főleg így télen jót tesznek neki.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Eszter: én először édesköményteát adtam, most meg csipkebogyót adok, és amikor kicsit náthás volt, akkor egy kis kamillát is tettem bele. Semmi cukor, nem is nagyon szereti őket. Bár az elmúlt 2 napban rájöttem, hogy ha egy kicsit langyosan adom (anyatej- vagy tápihőmérsékleten), akkor szívesebben megissza. Ja, mert 10 óraira szoktam elkészíteni a teáját, és azt adom neki napközben, de persze hamar kihűl. Tegnap estére végül sikerült is meginnia a másfél decit.
Évi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok csajok, újra itt!

Most értem az olvasás végére.
Először is: Boldog 7. Samunak, Boldog 6. Gergőnek!

Sajnálom a betegeskedőket!!!! Mi is csatlakoznánk. Többek közt ezrét sem volt kedvem jönni. Tökre magam alatt vagyok. Képzeljétek Dorka köhög, de nem kicsit. Mostmár eljutott a száraz, ugató köhögésbe. Ez néha megvolt már nála, van is rá gyógyszerem, de azt akkor írta ki a doki amikor nem igazán kellett csak mondta, hogy legyen. Merthogy a hurutosból szinte egyik nap alatt lehet száraz köhögés. Este meg 1,5 órát hajcihőzött, nem akart enni. Amint a elkezdett enni, üvöltött. Tuti fájt valamilye mert a hisztinél nem szokott könnyes lenni a szeme(apja szerint hisztizett). Szóval úgy döntöttem kihívom a dokinénit. Nem merem levinni, mert ha "csak" a foga miatt... akkor nem akarom, hogy benyaljon valamit.

Zsuzsi, nyugi!!!! Livi volt, hogy fogyott, amikor elkezdett állni és a dokinéni rám is hozta a frászt. DE nyugi, mert azóta megint gyarapszik. Ne hetente mérd, hanem havonta. Csak stresszeled magad. Ha a havi mérésben is kevesebb van picit akkor se ijedj meg. (ugyis meg fogsz). Nekünk a havi mérésben fogyott mégse lett vékonyabb. Csak akkor még pluszban fogzott is.

Bocsi, még akartam, de mennem kell kajáltatni.

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!
Köszönjük a sok gyógypuszit,átadom. Biztos használ, mert éjjel hőemelkedése volt, most semmi.
Persze az éjszaka pocsék volt. De ez betudható a pisigyűjtésnek is. 1/2 2-kor felkelt, elkezdett dajdajozni, eszébe sem volt aludni. Gyorsan ráraktam a zacskót, de mivel ezzel nem tanácsos hasra fordítani, így sétáltunk, ringattam, mert hanyatt nem tud aludni.
Ezt 4-ig sikerült végigszenvedni, majd elaludt. Kemény 1 órát, utána másfél órát megint szórakoztattam.
TV-t néztünk. :?
Reggel 3/4 7-kor felkelt, odavettem magam mellé, hogy ébredezünk, erre elaludt. 1/2 10-kor kelt, akkor reggelizett (8 helyett)
De most jókedvű, evett rendesen, nem lázas.
Délután lesz meg a pisi eredmény, utána mehetünk vissza a dokinénihez.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Ja, persze:
Gergőnek nagyon boldog feledik szülinapot. :P
Zsombinak boldog névnapot. :P (és gyógypuszit)

Julcsi, remélem semmi komoly. Mikor megy a dokicsaj?

Eszter, köszönöm, úgyis megyek a gyógyszertárba ma (lassan már többet járok oda mint a közértbe :? ) megkérdezem.
Tegnap egy csomó gyógyszert váltottam ki, ill. vettem, hogy legyen itthon, többek között Dentinoxot is.
Este beakartam kenni az ínyét, hát a gyógyszertáros nem rakta be a zacskóba. Szupi, ma ismét mehetek.

Ennyi tellett tőlem, sír a drágám, mennem kell. :roll:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Minden kismanónak kívánom, hogy gyógyuljon meg hamar!
Kép
Kép

Gabek, boldog fél évet Gergőnek!

Tea: mi még mindig édesköményben nyomulunk, granulátumos, cukor nélkül. Lehet váltani kéne már? :roll:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsuzsi!

Nekem is az a véleményem, mint a lányoknak. Szerintem ne ijedj meg heti mérésnél egy ilyen kis mértékű fogyástól. Elég, ha havonta méred/méreted, és figyelembe kell venni, hogy nem volt-e beteg, nem fogzik-e, és hogy beindult mozgásilag. Ha egyébként jó húsban van (a képek alapján szerintem nincs gond), jó a kedve, akkor nem hiszem, hogy gond lenne.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Beszéltem a neurológiával, vagyis egy nővel, akinél időpontot lehet kérni. Kaptunk is: dec. 5. :shock: Ezt jól elszúrtam. :x

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi:nem szúrtad el!!!!Van ez így, úgysincs semmi gond a manókkal, teljesen mindegy hogy mikor mentek!!!!!Ne vedd a lelkedre!!!!!Ez legyen a legnagyobb gondod!!!!! :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Julcsi, rosszul hagzik, amit írtál, remélhetőleg hamar túl lesztek a dolgon, és Livi nem kapja el (meg a család többi része sem). Köszi a hófordulós köszöntést! Ja, és Samu már 8 hós! És nem tünik fiatalabbank, sőt!

Andi: szerintem jó az édesköménytea, annak természetes módon kicsit édeskés az íze. Én azért váltottam, mert szerintem kicsit bántotta a pociját (bár épp azért van, h zt ne tegye - de amikor ittuk, örökké pukizott - bocsi :)

Barbi, örülök, hogy Ádám jobban van. Nálunk a Dentinox nem jött be, sőt a dokink kifejezetten nem ajánlotta. Mivel ez helyi érzéstelenítő, ezért ott valóban hat, de csak kb 5-10 percig. Utána újult erővel érzi a fájdalmat a babó. És a doki szerint jobb egy állandó fájdalom, amihez azért hozzászokik úgy ahogy a baba, mint egy 5 perc után ismét jelentkező éles fájdalom.

Úgy tünik, ma nálunk nagyon a fogáttörés jegyében telik a nap, Samu követ mint egy kiskutya és folyamatosan nyüglődik. Állandóan fel akar csimpaszkodni, és fél méternél távolabb nem távolodik el mellőlem. Szóval ma cincálom magammal mindenhova - na, nem mintha olyan kiba nagy lenne ez a lakás :)
Évi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


És ha arra sem mentek el :wink: egész véletlenül :wink: :lol: , majd én szemrevételezem és megvizsgálom a törpéidet 7-én!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: (vagy 7-10ig valamikor!!!)
Tényleg ha kell valami Pestről csak szólj!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Évi:én azért is nem adtam az édesköményt, mert amennyire kihajtja a szelet a babókból annyira csinálja is :sok pukizással jár, ahogy írtad!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Évi:Zsombi mióta iszik teát, ő is langyosan szereti!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Évi:Zsombi mióta iszik teát, ő is langyosan szereti!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Tudom, hogy már volt téma a tévézés, de ez engem azóta is foglalkoztat és gyűjtöm az infókat, amik elég elkeserítők.
Beszéltem egy barátnőmmel, aki pszichológus és kifejezetten családterápiával és gyerekekkel foglalkozik. Ő megerősítette, hogy egyre több kutatás mutat rá a TV (és általában a multimédia) káros hatásaira a gyerekek esetében.

Összegyűjtöttem a leggyakrabban előforduló lehetséges hatásokat. Ezek a napi több órás (3-4 óra) tévéznézés hatásai lehetnek 12 éves kor alatt:

Testi tünetek:
- Látás élettani folyamatának megváltozása (Mozdulatlan szem, jellegzetesen feszült tartás. A TV csak a szemre és a fülre hat, a többi érzékszerv kimarad, gyengítve ezzel az érzékszervek integrált működését)
- TV passzív befogadásra ösztönzi a kp-i idegrendszert (azaz az agy hozzászokik a töredékes, sablonosan asszociatív gondolkodáshoz és a látottak passzív befogadásához – kevéssé lesz képes az aktív, alkotó gondolkodásra.)

Szellemi-lelki tünetek:
- Félelemérzet
- Korlátozódik a fantázia kibontakozása, bizonyíthatóan csökken a kreativitás és az intelligencia
- Gyengül a szellemi-lelki erő (csökken a koncentrálóképesség, az akaraterő), ez iskolai problémákat is tud okozni (pl. a Waldorf iskolákban kifejezetten kérik a szülőket a tévézés mellőzésére).
- Agresszivitás / apátia
- Elvonási tünetek a tévénézésről való lemondás esetén

Most odáig jutottunk, hogy este csak Samu ágybabújása után tévézünk. És a barátnőm tippje, hogy tegyük szekrénybe a tévét, ne legyen folyamatosan szem előtt, hanem ez is egy funkcionális eszköz legyen, amit csak akkor veszünk elő, ha használjuk. Ha nagyobb lesz Samu, azért a kihagyhatatlan mesefilmeket megmutatom neki :)
Évi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Márti, Zsombinak nagyon boldog névnapot!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Köszi Márti! Majd gondolkozom, bár most szarban van a haza, ami a pénzt illeti, de addig hátha ránkszakad valami bank. :D

Nálunk is langyimangyin csúszik a tea, habár Marcinak mindegy, Flóra viszont kényes rá. Csak a megfelelő hőfok a nyerő.
Na, én nem vettem észre semmi ilyesmit az édesköménytől, de lehet igazatok van. Annak idején a hasfájást megelőzendő kezdtük ezt inni, aztán úgy maradtunk. Lehet majd beújítok én is.

Évi!
Kívánom, hogy ma meglegyen az a fogacska, és nem kelljen sokat szenvedni vele. Azért aranyos lehet Samu, ahogy követ téged.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok

Gabek: Gergőnek boldog fél évet kívánok!

Beteg babóknak jobbulást!

Eszter: mi HIPP édeskömény és gyerekteát iszunk. Nagyon szereti, de érdekes, a gyümölcsösöket nem issza meg.
Én nem igazán vagyok otthon ebben az „indigó” témában. Annyit tudok, hogy nagyon különlegesek az indigó emberek, de mégis ezt honnan lehet tudni, hogy ki milyen? Ez az aura? :oops:
Találkoztam egyszer egy kislánnyal, aki látta az aurát, és akkor azt mondta, hogy én zöld vagyok! Azt viszont nem mondta, hogy ez mit jelent.

Márti: decemberben mentek pihenni?

Edit: merre jársz?

Köszönöm a megnyugtatást súly ügyben. Igazából a Ferkó ijedezett, és csak miatta kérdeztem.

Nekünk nagyon jó éjszakánk volt. Szégyellem is magamat, mert reggel 10-kor nem ébredtem fel a Szandi nyöszörgésére. :oops: A Ferkó fent volt, benézett hozzám és azt mondta mosolyogva fordultam a másik oldalamra.
Ezek szerint én is rossz anya vagyok, mert meg sem hallom a gyereket.

Együtt alvás nálunk sincs, a Szandi nem igényli. Legalábbis eddig. De ki tudja mi lesz később.

Tegnap a nővérem sétálta a Pólusban, és odaszaladt egy 2 év körüli kislány hozzájuk és belemart a Ninett arcába. Ömlött belőle a vér. Erre mit mond az anyukája, Ő kiabált, hogy vigyázzon a nővérem, mert mindig ezt csinálja a gyerek! :evil:
Csak azért nem ment neki a tesóm, mert kisebbségi volt a csaj, és tartott tőle, hogy nem egyedül vannak.
Azért ez hihetetlen, az ilyen gyereket, már bocsánat, de pórázon kellene vinni.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Márti: nagyon boldog névnapot Zsombinak!!!

KépKép
zsuzsi78
 
 


Évi!
Tök jó ez a lista, amit a TV-zésről gyűjtöttél. Én is sokat gondolkoztam az elején, hogy mi legyen. A baj csak az, hogy a gyerekek a nappaliban vannak, ahol a TV is, így ha mi nézni szeretnénk valamit, azt ők is látják. Viszont nem nézik, legalábbis ezt figyeltem meg. Csak akkor fordítják oda a fejüket, ha valamilyen zene szólalal meg, egyébként nem érdekli őket. Nagy dilemma ez, én megtiltani nem szeretném nekik, viszont ilyen Pokemon és társait nem szívesen kapcsolnék be. Most még, az ő korukban talán nem is a látott dolog a veszélyes, hanem a szemüket károsító fény. Azt viszont nem tudom, hogy mennyire káros.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsuzsi, mennyi idős Ninett? Szerintem meg nem a gyereket kell pórázon tartani, ez a viselkedés egyértelműen a szülő felelőssége. Vajon hol tanulta ezt a gyerek? Ilyen egy kétévesnek tök magától tuti nem jut eszébe, biztos látta valahol, amit most utánoz. Szegény kislány... Ninett is és a másik is (nem az ő hibája, h ilyen)
Évi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Volt róla szó pár napja :lol:
http://bebibolt.hu/index.php?main_page= ... cce25971b8

Zsuzsi!
Az egy barom volt, milyen szöveg, hogy én megmondtam, hogy ezt fogja csinálni a gyerekem? Én lehet nekiugrottam volna, de valszeg a tesódnak volt igaza.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok! Nem fogom tudni elolvasni rendesen, amit írok, mert folyton felugrik az ablak az egyik hozzászólásra... Érdekes így gépelni. hihi

Szóvaé Zsuzsi!
Ez az indigó téma:
http://www.indigogyerek.eu/
Az aura színei

Piros: dinamikus szín, szenvedélyt jelent, mely jelezhet akaraterőt, szerelmet, vagy haragot.
Narancssárga: örömöt, bátorságot, a társás kapcsolatok fontosságát jelenti. Zavaros árnyalatai feltűnési vágyra utalhatnak.
Sárga: az optimizmus jele, mélyebb árnyalata kritikus jellemre utal.
Zöld: leginkább a gyógyítók színe. Nyugalmat, együttérzést jelent. Piszkos árnyalata birtoklási vágyra, féltékenységre utalhat.
Kék: igazságosságot, komolyságot tükröz. Jelezheti a tisztánlátás képességét, nyugalmat.

Ez ilye általánosságban érvényes szín learás. Egyébként próbálok képet is keresni, de most épp nem akar sikerülni. :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 



Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Zsuzsi:igen decemberben , igaz csak 4 nap , de én már alig várom!!!! :lol: :lol: Szegény Ninett(szép név nagyon :lol: ), ez a szülő felelőssége az biztos, mert ebben az életkorban is ugye már mondja az ember, hogy nem szabad megtépni a másikat, csak szépen...stb. és ha ezt hallja, látja , tanulja akkor 2 évesen nem fog így vadulni!!!!!!! :evil:
Ja te is rossz anya vagy, üdv. a klubban!!!!! :wink:
AZ én "nagy" lányom sem néz 3-4 órát TV-t 1 nap, nem hogy a kicsi.Na jó meséket néz, de ezek olyanok amiket szeret.Ha választania kellene, hogy kimegyünk vagy a TV akkor az előbbit szeretné ,az tuti.Inkább a reklámok érdeklik, meg este a táska, de szerintem azt sem érti csak nézi.
Köszönjük a köszöntéseket mindenkinek!!!!! :lol: :P 8)

Edit drága:nagyon eltűntél!!!!! :(

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?