Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Igazán kitettetek magatokért a hétvégén :lol: győzze az ember végigolvasni! :lol:

Rita,
hát igen nehéz ez a probléma....Nyilván akinek több gyereke van az nem tud annyit foglalkozni mindegyik gyerekkel.Aki mást mond hazudik!Minden életkornak meg van a saját folyamata,nyilván így foglalkozom én is a gyerekeimmel.Mindegyik gyerek mást-mást igényel.Nekem is eszembe jut,hogy többet is foglakozhatnék velük,de nem mindig sikerül. :( Be kell osztani az időt és fontos,hogy a másik gyerek megértse,ha éppen nem vele foglalkozom.Ha ezt a kezdetektől így csinálod nem lesz akkora konfliktus,hogy most miért nem vele játszol,vagy amit éppen szeretne.Nekem a Zsoltival külön is kell foglalkozni a beszéde miatt,de ezt játékossan oldjuk meg,ilyenkor a Rebeka is bekapcsolódhat hiszen ő is eltudja játszani azt amit én.Ezért nem érzi a Rebi se,hogy csak a Zsoltival foglakozom,ha engedem bekapcsolódni.Nyilván a Rebinek vannak komolyabb igényei is azokat általában akkor visszük véghez,ha a Zsolti alszik(hétvégén du.)vagy ha mást játszik egyedül a Zsolti.Mert az nem baj,ha egy gyerek egyedül is eljátszik,nem kellünk mindig hozzá.Szerintem az nagyobb baj,ha egy gyerek nem találja fel magát és csak utasításra tud még játszani is.A Hannával nem csak én foglalkozom,hanem a Rebi is.Én az első pillanattól fogva engedtem a Rebinek,hogy a Hanna mellett legyen,mert az estleges féltékenységet el akartam kerülni.Igaz a Rebi már nagy lány.....
Szóval Rita nem olyan nehéz feladat ez!Amíg egy gyerekem volt én sem tudtam elképzelni,hogyan tudok majd mindenkinek megfelelni.Hogyan lehet ugyanannyi időt három vagy több gyerekre beosztani.Azt viszont el kell fogadni,hogy mindennap mindegyik gyerekkel egyformán külön-külön nem lehet foglalkozni,de szerintem nem is érdemes,hisz nekik is ez a természetes,hogy ők többen vannak és egy család részei.De azt feltétlenül biztosítani kell,ha egy gyerek csak rád vágyik akkor csak vele legyél,ha többre nem is de 5-10 percre.Ezt észre kell venni.Ilyenkor jöhet apuka,aki eljátszik a többi gyerekkel. :lol:
Még annyit hétvégén nálunk a lakás egy romhalmaz,nem akkor takarítok,meg vasalok,amikor mindenki itthon van és végre velük foglalkozhatom! :lol: Szóval kicsit zűrös így az élet,de nekem szuper így! :lol:

Tami,
én csak internetes munkát ismerek.Nekem is úgy ajánlották,megpróbálom,remélem nem átverés az egész!Ha érdekel írj pü-t.

Mágnes,
a jóslófájásokat Ági már definiálta :lol: De azért a haskeményedéseket nem szoktuk fájásoknak nevezni.A jóslófájások úgynéznek ki,mint ahogy Rita leírta :lol: én is csak a tankönyvet tudnám idézni,mert nekem egyik terhességemmel sem voltak.Keményedéseim igen,de azok nem fájások!
A magnézuimot a 36. hétig lehet szedni,aki nagyobb mennyiséget szed annak fokozatosan kell leépíteni,mert ha hirtelen hagyjuk abba akkor bizony előfordulhatnak azok a jó kis lábgörcsök!Igaz valakinak a magnézium mellett is van! :?
Ha bármilyen kérdésed van nyugodtan írj,megpróbálok pontos választ adni rá! :lol:

Oné,
nagyon szép neveket választottatok!Az én kislányom második neve a Hanna az első Márta.De mi Hannának szólítjuk. :wink:

Mindegyik kismamának üzenem,hogy ahogy írták a lányok érdemes szülésznőt fogadni,mert ő mindig ott lesz veletek,mindenben számíthattok rá!

Most hirtelen ennyi,majd jövök még!

Pusz

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Saara

Köszi szépen a gyors választ Melczer dokival kapcsolatban!
Egy-két dolgot én is hallottam róla, de mindenképpen elgondolkodtató, amit írtál! :cry:

Többek között azt is hallottam, hogy már új helyre költözött a rendelője! Ebben esetleg tud valaki segíteni? Vagy más véleményt is szívesen meghallgatnék vele kapcsolatban!

Még nem választottam orvost, ezért ha valaki segítene, szívesen venném! :D

Köszi: Ancsa
ani23
 
 


Sziasztok!

Ágiboszi! Üdv a klubban! :)
Ismerjük a Viburcolt, igazság szerint nem sokat használt. Az éjszakai első felkelésünk a Viburcollal kb. 2 órával későbbre tolódott. Igazság szerint többet vártam tőle.

Toreau! Örülök, hogy nektek bevált a Viburcol, nálunk sajnos nem az igazi.

Dorka! Úgy látszik Norbinak és Sanyikának ugyanazok a problémái :) Hiába, nincs nagy korkülönbség köztük.

Rita! Remélem nektek gyorsan sikerül megoldani a nem-alvás problémát. Ha mégis úgy gondolod, hogy este éhes maradt, akkor próbálj meg az esti szopizás előtt adni neki valami kaját, mondjuk tejpépet.
Nem hiszem, hogy nálunk izolációs válság lenne, mert Sanyika elég sokat van emberek között és egyáltalán nem fél tőlük, inkább mosolyog rájuk. Elég sok időt töltünk a nagyszülőknél, szóval nem csak mindig anyával és apával van.

Gabek! Takaró ügyben én is azt hallottam, hogy a paplan nem jó még nekik, ezért én plédet szoktam ráteríteni, de mivel egy szerintem nem elég, ezért kettőt vagy ha nagyon hideg van hármat. Ez így elég vicces, kicsit úgy tűnik, mintha nem lenne vastagabb takarónk, de nálunk valahogy ez alakult ki.
Apának jó pihenést és sok játékot a családdal!

Mágnes! Gratulálok Pannához, nagyon kis formás bébi! Biztosan nagyon szép kislány lesz!

Ani! Én nem ismerem Melczer dokit, úgyhogy sajnos nem tudok infót mondani róla.

Csajok! Tudtátok, hogy a Hipp és a Kecskeméti bébiételeket ugyanaz a cég gyártja?

A tegnapi hosszú éjszaka után (ami hasonló volt az előzőekhez) ma reggel elvittem a doktor nénihez Sanyikát, mondván két problémám van: nem eszik és nem alszik a gyerek. Elküldött vérvételre, holnap megyünk és az eredmény után mond bármi tanácsot. Kíváncsi vagyok mi lesz. Ezt az egy napot már csak kibírom valahogy. Őszerinte akkor kezdődtek az alvási problémák és akkor lett beteg Sanyika, amikor elkezdtünk a hozzátápit. Pedig pont fordítva kellene lennie, nem?

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 

 
 

Sziasztok!

Lilló jobbulást anyukádnak.

Mágnes, tündéri a picike lány. Picit nosztalgiázok és megnézem a 4D-s dvd a manókámról.

Mennyit írtatok. Elvonási tüneteim voltak a hétvégén. Rakoncátlankodott a gép, ill. a babanet állandóan kirakta a szűrömet.
Nem nagyon megy a név szerinti írás, pedig probáltam.

Szombaton átfordult a Törpikém, azóta nem merem otthagyni a játszószőnyegén az ágyon, félek lepördül.

Alvás témában: Este 9-kor leteszem aludni Törpikémet, kb. 2 héttel ezelőttig működött, hogy szopizott este 9 körül és utána már csak fél 4-kor kelt fel.
Mióta ömlik a nyála és készül megenni a kezecskéjét, azóta éjszaka 3 óránként felkel szopizni.
Az óra átállítása után reggel 7-kor ébresztő van, kb. fél óra és újra alszik kb. 10-ig.
Megfigyeltem, hogy nem nagyon eszik csak úgy nyammog, szerintem csak szomjas. Ma például simán visszaaludt 4-kor cumival.

Írtátok a pathológiát, hát nem egy leányálom, társaság függő. A legrosszabb az volt, hogy a két fődoki is egy-egy vizit alkalmával mást és mást mondott. Volt olyan vizit, ami után a fél szoba sírva fakadt és az osztályos doki jött vissza "tűzet oltani" ezt ő mondta így. Utólag nagyon mókás a takarító nő, figyelmeztettek előre, hogy vigyázzak vele, ha kávézok. Nem vettem tőle kávét és meglátta, hogy lent voltam az automatánál reggel fél 6-kor olyat lökött az ágyamon, hogy azt sem tudtam fiú vagy lány vagyok.

A gyerekágyon is társaság függő a szoba, tényleg megnyugtatóbb, ha elmész zuhanyozni és tudnak figyelni a babádra. Ki kell fogni.

Annak idején megkérdezte a doki bácsimat, hogy érdemes-e szülésznőt fogadni, azt mondta, hogy mindegyikük nagyon profi.
Éjszaka mentünk be szülni és hála nektek itt csupa jót olvastam a Gönczi Katáról. Megnyugodtam, amikor megláttam, bár majdnem Apa vezette le a szülést, olyan tempóval jött a kisasszony. A dokim nem ért be, már csak a kitolási szakasznál állt a lábam mellett civilben. Tényleg mindent a szülésznő csinált.

A mai napig úgy szégyenlem magam, amiért kiabáltam a fájdalomtól. Lehet, hogy baromság. Az elsőnél nem fájt ennyire, igaz az nagylánnyal vajúdtam is és rendes 10, ill. 5 perces fájásaim voltak.

A magne B6-t a 36. hét után lassan el kell hagyni, mert görcsoldó.

Tudtok valamit ajánlani hajhullás ellen, kaptam a gyógyszertárban két füzetet a homeopátiás bogyókról , de nem találtam benne semmit.

Ne haragudjatok, hogy mindig csak magamról írok, remélhetőleg belejövök egyszer.


Andi

Kép
andusz
 
 


Sziasztok!

Lilló jobbulást anyukádnak.

Mágnes, tündéri a picike lány. Picit nosztalgiázok és megnézem a 4D-s dvd a manókámról.

Mennyit írtatok. Elvonási tüneteim voltak a hétvégén. Rakoncátlankodott a gép, ill. a babanet állandóan kirakta a szűrömet.
Nem nagyon megy a név szerinti írás, pedig probáltam.

Szombaton átfordult a Törpikém, azóta nem merem otthagyni a játszószőnyegén az ágyon, félek lepördül.

Alvás témában: Este 9-kor leteszem aludni Törpikémet, kb. 2 héttel ezelőttig működött, hogy szopizott este 9 körül és utána már csak fél 4-kor kelt fel.
Mióta ömlik a nyála és készül megenni a kezecskéjét, azóta éjszaka 3 óránként felkel szopizni.
Az óra átállítása után reggel 7-kor ébresztő van, kb. fél óra és újra alszik kb. 10-ig.
Megfigyeltem, hogy nem nagyon eszik csak úgy nyammog, szerintem csak szomjas. Ma például simán visszaaludt 4-kor cumival.

Írtátok a pathológiát, hát nem egy leányálom, társaság függő. A legrosszabb az volt, hogy a két fődoki is egy-egy vizit alkalmával mást és mást mondott. Volt olyan vizit, ami után a fél szoba sírva fakadt és az osztályos doki jött vissza "tűzet oltani" ezt ő mondta így. Utólag nagyon mókás a takarító nő, figyelmeztettek előre, hogy vigyázzak vele, ha kávézok. Nem vettem tőle kávét és meglátta, hogy lent voltam az automatánál reggel fél 6-kor olyat lökött az ágyamon, hogy azt sem tudtam fiú vagy lány vagyok.

A gyerekágyon is társaság függő a szoba, tényleg megnyugtatóbb, ha elmész zuhanyozni és tudnak figyelni a babádra. Ki kell fogni.

Annak idején megkérdezte a doki bácsimat, hogy érdemes-e szülésznőt fogadni, azt mondta, hogy mindegyikük nagyon profi.
Éjszaka mentünk be szülni és hála nektek itt csupa jót olvastam a Gönczi Katáról. Megnyugodtam, amikor megláttam, bár majdnem Apa vezette le a szülést, olyan tempóval jött a kisasszony. A dokim nem ért be, már csak a kitolási szakasznál állt a lábam mellett civilben. Tényleg mindent a szülésznő csinált.

A mai napig úgy szégyenlem magam, amiért kiabáltam a fájdalomtól. Lehet, hogy baromság. Az elsőnél nem fájt ennyire, igaz az nagylánnyal vajúdtam is és rendes 10, ill. 5 perces fájásaim voltak.

A magne B6-t a 36. hét után lassan el kell hagyni, mert görcsoldó.

Tudtok valamit ajánlani hajhullás ellen, kaptam a gyógyszertárban két füzetet a homeopátiás bogyókról , de nem találtam benne semmit.

Ne haragudjatok, hogy mindig csak magamról írok, remélhetőleg belejövök egyszer.


Andi

Kép
andusz
 
 


Sziasztok!

Lilló jobbulást anyukádnak.

Mágnes, tündéri a picike lány. Picit nosztalgiázok és megnézem a 4D-s dvd a manókámról.

Mennyit írtatok. Elvonási tüneteim voltak a hétvégén. Rakoncátlankodott a gép, ill. a babanet állandóan kirakta a szűrömet.
Nem nagyon megy a név szerinti írás, pedig probáltam.

Szombaton átfordult a Törpikém, azóta nem merem otthagyni a játszószőnyegén az ágyon, félek lepördül.

Alvás témában: Este 9-kor leteszem aludni Törpikémet, kb. 2 héttel ezelőttig működött, hogy szopizott este 9 körül és utána már csak fél 4-kor kelt fel.
Mióta ömlik a nyála és készül megenni a kezecskéjét, azóta éjszaka 3 óránként felkel szopizni.
Az óra átállítása után reggel 7-kor ébresztő van, kb. fél óra és újra alszik kb. 10-ig.
Megfigyeltem, hogy nem nagyon eszik csak úgy nyammog, szerintem csak szomjas. Ma például simán visszaaludt 4-kor cumival.

Írtátok a pathológiát, hát nem egy leányálom, társaság függő. A legrosszabb az volt, hogy a két fődoki is egy-egy vizit alkalmával mást és mást mondott. Volt olyan vizit, ami után a fél szoba sírva fakadt és az osztályos doki jött vissza "tűzet oltani" ezt ő mondta így. Utólag nagyon mókás a takarító nő, figyelmeztettek előre, hogy vigyázzak vele, ha kávézok. Nem vettem tőle kávét és meglátta, hogy lent voltam az automatánál reggel fél 6-kor olyat lökött az ágyamon, hogy azt sem tudtam fiú vagy lány vagyok.

A gyerekágyon is társaság függő a szoba, tényleg megnyugtatóbb, ha elmész zuhanyozni és tudnak figyelni a babádra. Ki kell fogni.

Annak idején megkérdezte a doki bácsimat, hogy érdemes-e szülésznőt fogadni, azt mondta, hogy mindegyikük nagyon profi.
Éjszaka mentünk be szülni és hála nektek itt csupa jót olvastam a Gönczi Katáról. Megnyugodtam, amikor megláttam, bár majdnem Apa vezette le a szülést, olyan tempóval jött a kisasszony. A dokim nem ért be, már csak a kitolási szakasznál állt a lábam mellett civilben. Tényleg mindent a szülésznő csinált.

A mai napig úgy szégyenlem magam, amiért kiabáltam a fájdalomtól. Lehet, hogy baromság. Az elsőnél nem fájt ennyire, igaz az nagylánnyal vajúdtam is és rendes 10, ill. 5 perces fájásaim voltak.

A magne B6-t a 36. hét után lassan el kell hagyni, mert görcsoldó.

Tudtok valamit ajánlani hajhullás ellen, kaptam a gyógyszertárban két füzetet a homeopátiás bogyókról , de nem találtam benne semmit.

Ne haragudjatok, hogy mindig csak magamról írok, remélhetőleg belejövök egyszer.


Andi

Kép
andusz
 
 


Bocsi, ne haragudjatok, már megint szórakozika technika ördöge.

Andi

Kép
andusz
 
 


Húha, jó sokat írtatok két nap alatt.

Manó, azt hiszem Téged még nem üdvözöltelek, úgyhogy nagyon örülök, hogy csatlakoztál hozzánk. Ezek szerint fiú a kis lurkó? Írj magatokról még.
Azt hiszem most már én is bajban vagyok az új nevekkel, ezért tényleg gyorsan tessék minden újnak elküldeni az adatokat Lillónak, hogy tudjuk követni a dolgokat.

Mágnes, nagyon édi a kép a bébiről, majd én is lehet beteszem, mint ahogy Ági is kérte, csak nem sikerült valami jól, mert állandóan mocorgott a drága.

Lilló, én is jobbulást kívánok anyukádnak. Remélem gyorsan rendbe jön. A tali szervezést köszönjük, nagyon klassz, hogy foglalkozol vele. Majd valahogy jó lenne együtt menni, de majd akkor megbeszéljük. A kistesós dolog szerintem azért nem függ össze a dologgal, mert még nem is tudja, hogy mi vár rá. (szegény gyerek:lol: ) Nem mondtunk neki semmit ezzel kapcsolatban, csak hogy a hasamban van. De továbbra is fennáll a dolog, úgyhogy még harcolunk.

Gabek, miért nem jó az a paplan? Én is szenvedtem ezzel a dologgal, mert a Jencike mindig kitakarózótt, úgyhogy tavaly télen Ő hálózsákban aludt, és a szobában 18-19 fok volt, mert nagyon nem bírja a meleget. Most is annyi van éjszaka, de most már rendes nagy paplanja van mert kényelmetlen lenne már neki a hálózsák. Igaz most is kitakarózik, de ezt úgy oldottuk meg anyukám tanácsára, mert mi is így aludtunk, hogy kikötöttük (biztonságosan) a paplan végét, és így nem tud kibújni alóla, de alatta kényelmesen foroghat. Szóval amíg pici volt, én nagyon szerettem a hálózsákot.
Apának pedig jobbulást, de csak szépen módjával. :wink:

Rita, jó hogy újra itt vagy. Örülök, hogy tudtál egy jót pihenni. Jók ezek a nagymamik. :lol:
Ne aggódj, só nélkül is megeszik a kaját, ők még nem tudják, hogy sóval finomabb. A Jencike is olyanokat evett, amire azt mondtam, hogy na ezt biztos nem fogja megenni (lüke anyája kotyvasztott neki) de bevágta az egész tányérral. Szerintem az a lényeg, hogy mire szoktatod rá. Nekem is volt itthon üveges kaja arra az esetre, ha már nem volt időm főzni neki, vagy elmentünk valahova. Én mindig Hipp-et vettem és abból is amibe nem raktak külön cukrot. Nem is értem minek még cukrot is bele rakni, főleg mondjuk a sárgabarackba :shock: ?

Timi, jó hogy írod ezeket a többgyermekes dolgokat, mert már én is akratam kérdezni, hogy a másodiknál kinél hogy volt a dolog. Mert nekem olyan lelkiismeret furdalásom van, hogy a pocaklakóval tizedét se tudom foglalkozni, mint anno Jencikével. Ez olyan rossz.
A hétvégi nemtakarítást meg tudom érteni, szerintem én is így leszek ezzel. Hanna meggyógyúlt már?

Saara, tegnap este megint elküldtem, nem tudom mi lehet. Azért próbáltam meg mégegyszer, mert 10 oldalas, és a formáját is elveszti, ha pü-be küldöm. De most elküldöm úgy is.

Kép
Kép
angyalka2
 
 


Kép Imi

Sziasztok!

Bocsánat hogy múltkor köszönés nélkül leléptem, de ha felkel a Kisfiam akkor egy percet sem képes várni.

Szülésről: Szeptember 5-én született Imre, a kisfiam. Dr. Langmár Zoltán orvos és Tóth Anna szülésznő segítségével. Életem legszebb estéje volt. Ha tehetném minden nap szülnék… Irigylem is a pocakosokat…  És már alig várom hogy ismét én is gömbölyödjek.
Én is öt ágyas szobában voltam, de nekem szerencsém volt ugyanis két napig csak ketten voltunk és a szobatársam babája az újszülött intenzíven volt, így csak az én babóm volt a szobában.

Rólunk:
Bizonyos dolgokban szerencsénk van. Pl: az éjszakákat végigalusszuk, csak enni kell fel és utána durmol is tovább. Jelen esetben ez azt jelenti hogy este 7-8 körül alvás és reggel 7-8-ig alszik és közben kétszer kelünk fel enni.

Bizonyos dolgokban viszont nem. A nappalokban. Ugyanis hasfájós a drága. Ami nem is csoda ugyanis 200 ml-t eszik egy szopival. És ahhoz képest hogy tegnap töltöttük a két hónapot már több mint 7 kg-ot nyomunk. Ehhez kapcsolatosan lenne is egy kérdésem, ugyanis sehol nem találtam erre vonatkozóan irodalmat a neten, hogy mi van akkor ha a baba sokat eszik? Ha valakinek van valami ötlete szívesen veszem, mert mi már mindent kipróbáltunk hogy hízzon ilyen ütemben…

Köszönöm mindenkinek a szíves fogadtatást.

Saara, Neked is hogy invitálsz minket a találkozóra, de nem igazán merek még nekiindulni a világnak a babómmal, mert a hasfájása miatt bármikor rázendíthet és akkor nincs megállás…

Elénézést, egy kicsit hosszúra sikeredett… :-)

Üdv mindenkinek:
Tünde és Imi
_manó
 
 


Sziasztok:)

Timi

Mielött bármibe belevágnál internetes munka címen, feltétlen hívj fel!!!! Nagyon nagyon sok átvágós van, még ha aki ajánéja esküszik rá hogy müködik. Sok forumot átolvastam éppen ez miatt.

Ági

Ui: most menek vásárolni papával, de du. majd probálok jönni.... addig is Ritának üzenem hogy nem sózunk, van elég ásványisó a zöldségekben:)

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Andi, látom egyszerre írtunk. Gratula a forgolódáshoz. Nagyon ügyi ez a lány.
A phatológiáról szerencsére nekem nincsenek rossz emlékeim, de ez biztos azért van, mert a háromágyasban voltam, és csak még egy lány volt velem, akivel nagyon jól kijöttünk.
Homeopátiában Ági a profi, de azt hiszem Sárának is van füzete.
Nem haragszunk, sőt jó hogy írsz magatokról, a többibe meg majd belejössz.
Na most már tényleg megyek, mert vár a vasalnivaló

Kép
Kép
angyalka2
 
 


Na még gyorsan

Manó, gratula a fiacskádhoz, nagyon ügyi, hogy átalussza az éjszakákat. A pocija tényleg lehet hogy attól is fáj, hogy sokat eszik. Igaz a Jencike is sokat evett az elején, de utána visszavett a tempóból. Amúgy mennyivel született? Tényleg szép súlya van már. Mi három hósan voltunk 7 kg, a Jencike 3440-el született. A Greap Watert próbáltátok már?

Kép
Kép
angyalka2
 
 


Sziasztok

Üdv az új kismamáknak és anyukáknak :D

Én az egyágyas 5 ágyas témához szólnék hozzá.
Én is 5 ágyasban voltam és egy rémálom volt. Sajnos csak úgy mint Rita én is ritka rossz társaságot fogtam ki :shock:

Én is ha megint babát fogok várni tuti hogy az egyágyast fogom választani. Több okból is. Nekem fontos lett volna hogy a látogatóim akiket én hívok be tudjanak jönni hozzám és ne nekem keljen kimenni babástúl a tömegbe.Fontos hogyha végre van időm le tudjak zuhanyozni és ne keljen másokra órákat várnom addig amig zuhizok biztos lesz ott anyukám vagy valaki aki vigyázz a babóra.
Szóval nekem nagyon nehezen ment az alkalmazkodás másokhoz. :(
Lehet bennem volt a hiba de tényleg macerás volt 5 kezdő anyuka 5 csecsemővel.Szóval gondoljátok meg hogy mit választotok.
Én is ugy tudom hogy napi 8000ft a szoba. Ez huzos nagyon de hét ez van...

Rita
én is izesítettem anno Lacika kajáját. Semmi baja nem lett tőle sőt a bio hiper szuper hippet nem ette csak a cukros kecskeméti bébikaját. :shock:

Brik
Sokat gondolok rád és várom hogy jelentkezzél

Lini
lini
 
 


Sziasztok!

Angyalka2: Imi 3780 grammal született és egy héttel hamarabb a kiírt dátumnál. Gondolhatod mi lett volna ha még bent marad egy hetet... :?

Próbáltam én már mindent a hasfájásra: torna, simi, Greap Water, Infacol és még nem tudom mit.
Az a baj hogy nagyon sokat eszik és ha ez még nem lenne elég eszméletlen gyorsan.10 perc alatt letudjuk az egészet. Olyan nagyokat nyel, és lehet hallani hogy gurgulászik a levegő a pocijában. És még böfizni se nagyon akar.
Na ezt most szépen körbeírtam... :D

Jah és hogy lehet képet berakni a nevem alá?Mert nem igazán sikerült beraknom. Előre is köszi.

Üdv: Tünde és Imi
_manó
 
 


lányok lenne még 1 gyors kérdésem

Merjem lackót éjszaka paplannal takarni be?Nem keveredhet alá és fulladhat meg?Annyi szörnyűséget hall az ember :(
Ja amúgy ökelme 16 hós mult

Lini
lini
 
 


Sziasztok!

Megint én vagyok. Rájöttem egy hibára, amit elkövettem! Csak azért írom le, hogy az okosok ebből tanuljanak. Szóval megvan, hogy Máté miért nem akart úgy mozgolódni, forogni, stb. Hát azért, mert az ágyon szokott lenni. És az puha, és sokkal nehezebb a mozgás. Valahol olvastam, hogy az nem jó nekik, így most leraktam a földre, habtapira, és félelmetes, miket csinál --- persze nagyon élvezi. Eddig nem akartam lerakni, féltem, hogy megfázik, dehát már van fűtés, jól befűtök, csak nem lesz baj. Szóval ez volt az ok! Most kezdhetek azon filózni, hogy mit csináljak – lehet, nekünk is az egész szobát ki kéne rakni habtapival, mert egyfolytában lemászik róla. Na, csak ennyi, pá!

Timi,
köszi az ötleteket a nagycsaládos léthez. Remélem, egyszer szükségem lesz rá!


Só vagy nem só ... úgy látom, először kipróbáljuk nélküle, de ha nem megy, akkor bevetjük.
Üdv,
R.
rita81
 
 


Asztaaaaa, milyen pörgés van itt!! Tök jo, csak gyözze olvasni az ember :)!

Magnes, nagyon szépek a képeeek! Nekem föleg a hagyomanyos UH-s tetszik, ritka jol sikerült! Azt hittem ilyen korban mar nem férnek ra 1 képre. Annyira jo latni a kismanot a kuckoban, nagyon meghato!
A schöpf mereiben van vmi UHs központ?

Mano: Edes a kismanod:) Esetleg probald meg megszakitani a szopizast, akkor is, ha sir egy kicsit a fiatalur. Aztan vedd fel, hogy kijöjjön a felesleges levegö. Ezt probaljatok többször, hatha segit. Igy altalaban ki lehet csalni a büfiket. Szopi utan is probalhatod többször fel/letenni, modjaval persze :wink: Huu, 10 perc alatt 200 ml az tényleg szép teljesitmény! Szerintem ne parazz a sulya miatt, ö igy gyarapszik! Pepe és Szabi is elég szép sulyuak voltak!
Vince talan félévesen se volt 7 kilo :D!
A legközelebbi talinal akkor talan!

Rita, bizony ez tényleg hiba lehet. Mi akkor vettünk jarokat. Annak keményebb a fekföfelülete és azon lehet rendesen tornazni:)

Lini, Gabek én is kicsit tanacstalan vagyok paplan ügyben :roll:. Tavaly néha hasznaltuk télen, de akkor alig mocorgott alvas közben. Most azt hiszem nem fogom elövenni, mert félek, hogy megfullad alatta (gyapju paplan).
A halozsakot nem szeretem, igaz, magambol indulok ki, de megörülök, ha nem tudom rendesen mozgatni a labamat. Vince is sokszor spargazik alvas közben :lol:.
Tavaly föleg lab nélküli pizsit hasznaltam, egy mérettel nagyobbat. Raadtam halozsakként a rugira (tehat body+rugi+nagy rugi). Azt hiszem most is az lesz + takaro.
Lini, nem jössz el most a talira végre :)??!

Angyalka, megkaptam, köszi nagyon, szép kis gyüjtemény! Pont akartam kérdezni mit lehet csinalni az amaranttal, mert magaban eléggé gusztustalan.

Timi, érdekes, amit irsz..... Nekem az is fura, milyen lesz majd Vincének, hogy egyik naprol a masikra fele annyit (sem?) tudok vele foglalkozni :roll:. Tartok ettöl egy kicsit, de elkerülhetetlen azt hiszem :roll:. Jutka javasolt vmi könyvet anno, nem emlékeztek, mi volt a cime? :lol:

Lilla, nekünk nem igazan okozott gondot az oraatallitas. Annyi, hogy kicsit koran kelünk reggel néha :lol:
Ez az esés szörnyü lehetett, jaj :(!

Bébiétel: Nagyon praktikus nyaron, amikor a sajat készitésü 10 perc alatt megbuggyan a melegben. Hütötaskaval maszkalni nem az igazi :)!

Huncut, hatha kiderül valami a vérvételböl! Gasztroenteorologushoz nem mentek?

Ancsa, nem tudom hol van Melczer doki uj rendelöje, de ha felhivod az asszisztensét biztos elarulja :wink:!

Agi, remélem most jobb lesz az éjszakatok! Huncut, Dorka, szintén!
saara
 
 


Helló Mindenkinek!!!! :P :P
Húúúúú mennynit írtatok!!!
Andusz
Én jegyzetel, szégyen nem szégyen! :oops:
Kérdezted ahajhullást, sajna egy évig is eltathat, s nincs ellen ellenszer, most olvastam valahol (elfelejtettem, ezért jegyzetelek :oops: ), hogy a terhesség alatt a hormonok miatt nem hullik, de a szülés miatt ez kiürül a szervezetből. majd őjranő! :lol:

Ancsa
Én írtam a Melczer dokiról!
Az új helye: Károly krt. 13-15.II.em.12 b felvonó 11-es kód
Tóth Anna szülésznővel dolgozik, én csak jókat tudok mondani róluk! Te miket hallottál? Priviben vagy emailben megbeszélhetjük?

Lilló
Anyukádnak gyógymanók mennek4 olvasn iis szörnyű, nemhogy látni!
chamomilla:hogy és menyi mehet! Gyógyszertáben nem tudtak felvilágosítást aadni!
Nálunk minden jött egy órával előrébb, tehát semmi gond!

Educi
Mi is nézzük a házakat/lakásokat, és álmodozunk!
:lol:

Gabek
Valahol olvastam, hogy lehet paplant tenn ia gyerkőcre csak be kell törni a matrac alá. A takaró három oldalát betűröd és felülről a ygerek nem tud becsúszni! A kiságy végében kell megágyazni a gyereknek!
Nálunk a hálózsák működik, illetve van rajta egy kis pléd, de azt leforogja magáról. A szobában 19-20 fok van esténként, a fűtés pedig két óránként bekapcsol! Ez hideg? de lehet hogy ezért alszik a ygerkőc 9-7.30-ig. Nem?

Süti
Nem adom fel! Megsütöttem a Kismamás tökösmuffint! NEm sikerült! Most megsütöm a túrós sütit!
CSak meg kéne tanulnom sütni! Mit eszik majd ez a szegény gyerek???
:roll:

Kérdésem:
Az baj, hogy a gyerkőc csak egy oldalra forog? Konkrétan balra!
Hasra vágja magát, és nyomja fel a popsiját. Ezt miért csinálja???
Na mjad még jövök mert van még kérdésm, de megint fenforgás van!
:P :P :P
Pusszantás addig is!

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

Aaaazta, több mint 1 órája olvasok vissza! :shock:
Szépen felpörgött a topic élet. :lol:

Kinga! :)
Igazad volt. :roll:
Egész hétvégén kapdostam a Drágát. Lelkesedése töretlen volt, addig amíg nem hagytam apjára 1 órára. Megint szívroham, csúnya sebhely a fején, hát persze hogy elesett. :(
Komolyan mondom kezdem azt hinni (és jogosan!), hogy csak én tudok rá vigyázni!!! :x (a testi épségére). Na, azóta óvatosabb. :roll: Már ha valami túl messze van 4kézlábra ereszkedik. Szóval tanul, de ilyen áron?! Olyan rossz, komolyan szégyellem kivinni nehogy megszóljanak, hogy gondatlan szülő. (pedig nem is én vagyok a bűnös!!).

Köszönjük szépen a többieknek is a kedves szavakat, gratulációkat! :P

Szeretettel üdvözlök minden új kismamit! Nekem is tanulnom kell a neveket. :)

Anid!
Boti is sokáig csak egy oldalra forgott, semmi pánik!
".....nyomja fel a popsiját"-csuda édi lehet. Szerintem vissza akar fordulni. Tornázik. :lol:

Egyedül maradtunk, Apa elrepült. Egész nap tiszta depi voltam. :(
Nem mertem kivinni Botit, itt nálunk hatalmas szélvihar + eső volt egész nap. Ennek ellénére Boti taknyos lett. Frankó. Jó muri lesz majd éjszaka egyedül cseppenteni az orrába + szívni ha kell. Úg yfélek az éjszakától. Brühü.

Bocsánat a panaszkodásért, nem rontom tovább a hangulatot.

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Angyalka
Na jó, de Jencike már nagyfiú, gondolom ő már be is tudna takarózni, ha fázik. Ill. tudja mia, hogy "fázik" ill. ha melege van.

Rita
Én úgy tudom, hogy csak még néhány hónap múlva lehet sót adni. Először egy kajába 1 szem sót, na az nem sok :? Szerintem még várj vele, hiszen a fokozatosság a lényeg és hogy előbb megismerje a krumpli ízét, meg a többit, az ízesítés meg majd jöhet utána.

Babakaja
Járok baba-mama klubba, amit egy nagyon rendes védőnő tart, és ő mondta, hogy tavaly nagy botrány volt a Hipp-nél, mert lehet, hogy a kaja az bio meg mittudom én, de kiderült, hogy az üveg teteje rákkeltő anyagot tartalmaz :evil: :evil: :evil: No ezt persze nem írják ám rá :shock:
Saaranak biztos igaza van, hogy nyáron jól jön, nekem is volt, hogy megromlott a jó kis lereszelt őszibarackom másnapra, csak én most néztem először körbe és bevallom csalódtam :( De hát nyárra már Gergő nagyfiú lesz és akkor már biztos több minden közül választhat és akkor könnyebb lesz nekem is, addig pedig elvagyok itthon.

Lilló
De a foci volt az ok, de az ellenfél volt a hibás. 8)

Már nem tudom még kinek mit akartam, bocs,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


ja igen... Mágnes
A szülésznő választás úgy zajlik, hogy megkérdezed a dokidat, hogy ő kivel dolgozik szívesen. Tőlem ezután megkérdezte, hogy én milyet szeretnék, elmondtam, hogy kedveset, aki mindig tájékoztat blablabla. Erre ő adott egy telefonszámot, mondta hívjam fel, ha nem szimpi javasol mást. Nekem Éberling Kati volt és nagyon rendes csajszi. Szóval felhívod, találkoztok, megmutogat mindent a szülőszobán, elmondja mi lesz, mit hozzál, az összes kérdésedre válaszol. Vidd a párodat is, és írd fel a kérdéseidet, no meg a válaszokat is :wink: Én általában nem jegyzetelek, mert meg szoktam mindent jegyezni, de itt már annyira beleéled magad a szülésbe, hogy utána tuti elfelejtettem volna, hát meg a terhesség amúgy is kis feledékenységgel jár. :roll:
Lediktálja mikor ügyeletes, ha majd mész majd CTG-re akkor is kérj olyan időpontot amikor ő ott van, fuss össze vele, jó ha kicsit összehangolódtok.
Amikor beindul a szülés, bárhogyan is, őt kell felhívnod, nem a dokit, ő vizsgál meg először, megmondja hogy állsz és ő hívja be az orvosod. Én éjjel 12-kor hívtam és nagyon kedves volt és egyáltalán nem jelentett neki problémát.

Nagyon tudom ajánlani, de persze válasz olyat aki a te dokidnak kedves.

Valaki írta (bocs elfelejtettem) hogy még nincs választott orvosa, én Bánhidyt nagyon tudom ajánlani, nagyon profi.

Na mára elég volt ennyi belőlem,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Na jó ez már tényleg az utolsó hozzászólásom...

Csak annyi, hogy nézzétek holnap árgus szemekkel a Bergő vonalzóját, mert nagy nap lesz számunkra :wink: :)

Gab

Kép

Kép
gabek
 
 


Rita,
A főzésről jutott eszembe, hogy a párolással több hasznos tápanyag marad a zöldségekben. Én mostanában a krumplit is így "főzöm". Van egy ilyen lyukacsos pároló betétem, azt ráteszem a vízzel töltött lábosra és beleteszem a megpucolt, megmosott zöldséget + fedő rá. Tök fini lesz és nem utolsó sorban garantáltan nem ég oda (mint nálam sokszor a párolt zöldségköret : :oops: :) ).
Na csak ennyit akartam.

Joe,
Nemlehet könnyű, hogy ennyit van távol a párod. Mit dolgozik?
botinak jobbulást, neked pedig jobb kedvet! Tábla csoki? :wink:

Mára dugulok. Szép estét mindenkinek!
Prücsök

prucsok
 
 


Sziasztok!

Délelőtt próbáltam feldolgozni a hétvégi történéseket, de mire végigolvastam mindent, Boti felébredt, úgyhogy most kétségbe vagyok esve, mert a felére sem emlékszem annak, amit irtatok! :( :( :( :(

Azért megpróbálkozom a dologgal, elnézést, ha kihagyok valakit!

Először is üdvözlöm én is az újonnan csatlakozott kismamáinkat! Gratulálok a babáitokhoz! Remélem, nem fogtok bennünk csalódni és mindig szivesen jöttök majd közénk!

Mágnes!
Nagyon aranyos az UH fotó a kislányodról! Emlékszem, milyen jó volt nézegetni anno! / Az én kisfiam most lesz 15 hós, úgyhogy az UH már kicsit messze van :) /

Gabek!

Jobbulást a párodnak! Az enyémnek is volt már gipszben a lába, szerencsére hamar felépült.
A paplan probléma engem is nyugtalanit. Boti is mindig letornázza magáról a takarót éjjel és arra hamar rájöttem, hogy hálózsákot kár lenne venni neki, mert utálja, ha be van takarva a lábfeje, mert úgy érzi, hogy korlátozza.
Eddig sem fagyott meg persze Boti, mi is fűtünk rendesen éjszakára, de hiába van rajta több réteg, nekem nagyon hiányzik róla a takaró.
Sára mondta a többrétegű pizsamát. Most ezt próbálgatom, biztos segit, de tetszik az is, hogy tűrjük be a takarót a matrac alá.


Joe!
Hát az apukákat is kondicionálni kell, az biztos!
:) Néha az én férjemre is rá kellett szólni, mert egész alapvető dolgok nem jutottak eszébe magától. Viszont mióta felhivtam a figyelmét ezekre a dolgokra, egyszer sem felejti el őket.
Sajnálom, hogy megint eltanyált Boti, de majd csak belejön az új életbe! :) :)
A lila foltok miatt ne izgulj, senki nem fog rólad rosszat gondolni, max. az jut eszükbe, hogy eleven a gyereked! :) :)
Sajnálom, hogy egyedül maradtatok! A férjed messzire utazott ?

Prücsök!
Boti kétszer sietett megpuszilgatni Földanyát . Először nyáron: a kövezett teraszon kidőlt a babakocsiból, mint egy darab fa - rossz ritmusban ugrott és nem tudtam utánakapni.
Másodszor a mi ágyunkról esett le, álmában lemászott.
Hál'Istennek semmi baja nem lett az ijedtségen és egy kis puklin kivül és azóta sem mondanám óvatosnak! :) :) :)
Azért az elég vérfagyasztó lehetett, hogy Blanka a kádból gondolt kiesni egy szép napon.

Van abban igazság, hogy a babáknak van őrangyaluk, aki megvédi őket az ilyen helyzetekben.


Lilla!
Jobbulást édesanyádnak! Szörnyű lehetett ez az egész jelenet! Bi nem ijedt meg? Nagyon jó, hogy tudsz segiteni anyukádnak, biztos hamarabb felépül az unokája mellett! :) :) :)

Sára!
Na, gondolom, jó hangulatú shoppingolás volt a szombati :? Erre mondják, azt hiszem, hogy "tartoztunk ennyivel az ördögnek".
Azért remélem, hasznos volt kimenned és tényleg jó cuccokat találtál Vincusnak.

A héten találtam a Déli Pu.-hoz közel egy turcit, ahol rengeteg gyerekruha van, 400-700 forintos áron. A Kékgolyó utcáról nyilik a Schwartzer Ferenc utca, ott van, szerintem érdemes benézni.

Fogmosás: Mi még nem mossuk Boti fogát, de most elgondolkodtam, lehet, hogy elkezdjük. A doktor néni nem modta azt hiszem, hogy mindenképpen szükséges, de nyilván ez is olyan, mint az összes többi dolog: minél korábban megszokja, annál jobb.

Üveges bébiétel: én is vettem Botinak és egész jól elfogadta kb. 1 éves koráig. Én is akkor használtam, ha nem volt időm főzni neki.
Mi kipróbáltuk a Hippet, Humanat, Nestlét, ezek nagyon beváltak. Vettem neki Mildit is, de az valahogy nehezebbre van főzve. Talán több olajat használnak, vagy paradicsomosabbak a kaják, de Boti gyomra nem birta.
A kajákat én se fűszereztem, cukrot illetve sót csak akkor, ha nagyon savanyú, vagy kifejezetten izetlen volt valami és persze csak minimálisat.


Mi köszönjük a gyógymanókat, átadom Botinak és a lábamnak, hátha gyorsabban gyógyulnak!
:D :D :D :D :D Boti ugyanis megint náthás, nem tudom, mit csinálok rosszul szegénnyel, lehet, hogy vékonyan öltöztettem, mikor végre levittem sétálni! :?

Mindenkinek jó éjszakát és mégegyszer elnézést azoktól, akiket kihagytam!

Kinga
kgk
 
 


Hali, alvás elindítva!

Joe
Ismerem ezt a többiektől valő félést, illetve mit is gpndolnak a szomszédok című érzésre!
Amikor Kata egyhuzamban sírt,mindig féltem hogy kihívják a gyámügyet! :roll: :roll: :?
Szönyű lehet ez a dűlés,borulás, de még hosszú út van Boti előtt, meg a többi csöppség előtt,míg stabilan megtanulnak ülni,enni,inni,menni,szaladni, szóval élni!
De ha ezeket már tudják, az sajnos azt jelenti, hogy felnőttek! :cry: :cry: :cry: És akkor jönnek a kövekező problémák!
Milyen a jó ovónéni,tanítónéni, napközi, barátnő/barát! S már nem mi vagyunk a központ!
Néha elgondolkondom, hogy nem volt e késő a gyerekválallás! Szeretném még sokáig érezni ezt az új boldog, bizsergő érzést, hogy van egy babám.
Educi írta, hogy milyen sokszor gyömöszköli, puszilgatja, hát én is ezt csinálom! Egyszerűen nem bírok betelni vele! Az évek múltán hova tűnik ez a kapcsolat? Hogy lehet megtartani, hogy a gyerkőc 15.,16., szülcsinapja után is velünk maradjon (nem arra gondolok, hogy elköltözik )

Boccs a töprengésért! Megyek Nutellába folytom magam! :?

Kép
anid
 
 


Jó reggelt:)

Nem vagytok piskoták, már harmadszor kezdek neki a visszaolvasásnak, talán sikerült :wink: Viszont ennek az az egyenes következménye, hogy már nem tudom a szita agyammal hogy ki mit irt, igy most csak témákra tudok válaszolni, meg ami beugrik... bocsi....

Mágnes

Azok az uhá képek frenetikusak, csodálatosan jól sikerültek, a !déseket tapasztalatból tudom hogy ha ügyes doki csinálja jót lehet kihozni, de fekete fehérben ritka az ilyen szép (én eddig még csak filmeken láttam hogy mutatják a maminak a babót).


Sózás, fűszerezés

A sóval nem árt várni, nem kell tőle félni hogy izetlen lesz a kaja. Minden zöldségben van eleve ásványi só és az bőven elég a babáknak. Viszont zöldfűszereket simán lehet használni és attól még izesebbek lesznek a zöldségek. kiprobáltam és fini lett, még én is megettem és nem hiányoltam belőle a sót: egy szem krumplit megpucoltam, feldaraboltam, odatettem vizben főni, tettem a főzőlébe petrezselyemzöldet egy pici csokrot, nagyon pici szerecsendiót és egy kis gerezd fokhagymát ketté vágva. Igy főztem meg majd összebotmixereztem, és csináltam hozzá egy kis paradicsomot is most: meghámoztam a parit, kiszedtem a magokat, a húsát apróra felkockáztam, nagyon leheletnyi olivaolajon megpároltam, fűszereztem egy irinyo kakukkfűvel és bazsalikommal, a krumplival együtt pépesitettem össze és jó ize lett, a két kanál maradékot én ettem meg és nem hiányzott belőle a só.
Az a baj hogy mi már el vagyunk rontva jó magyarosan, sajnos már nem ismerjük a zöldségek igazi izét, mert a sót hiányoljuk. Anno én a paradicsomot meg a paprikát csak sózva ettem meg, de aztán jött egy fordulat és manapság csak is anélkül, és mondhatom más az ize, sokkal finomabb. Nah ezzel nem azt akarom mondani hogy ne használjunk sót, csak azt hogy módjával és hogy hagyjuk hogy a gyerekek ismerjék meg a zöldségek igazi izét, és hozzáadott zöldfüszerekkel csalogassuk elő az ásványisót belőlük :)

Hajhullás

Ahogy a lányok is irták, sajnos ez szülés után természetes, és azért annyira látványos, mert a terhesség alatt jóval kevesebb hullik ki és azt a mennyiséget "pótolja" be most a szervezetünk. Vagyis a hirtelen nagy mennyiség még nem kóros, csak ne huzzodjon el nagyon sokáig (fél évig ugyanolyan sok) Néhány hónap alatt rendeződik és visszaáll a normális mennyiségű hullásra. Vitaminokat érdemes szedni, akár a megmaradt terhesség alatt szedetett is be lehet kapkodni...

Babadögönyözés, ölelgetés

Nem "kóros" és most kell kihasználni és beszivni az illatukat, mert aztán jön egy pont hogy anya ne adj már puszit mert az olyan cikiiiiiiii és akkor már nem lehet őket a régi módon szeretgetni....


Nah felkelt Pepe igy most mennem kell, mert már Dani is kiabál: ajjjjjja felkelt Pepe :lol: :lol:

Megprobálom majd napközben folytatni...

Ági és a fiúk

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Gabek

Boldog fél évet Berregőőőőőnek:):):):):):):)

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Prücsök! :)
Már sok tábla csokin túl vagyok...... :lol:
Szóval nem csak én "vígasztalódok" csokival? :P
A férjem mérnök informatikus.
Ki lehet bírni, meg lehet szokni csak este hiányzik nagyon. Ő szokta fürdetni Botit is. Szegénykém olyan furán nézett rám tegnap is a kádban. Gondolom nem értette, hogy ezt most miért anya csinálja.

Kinga!
Kievbe utazott a férjem.
Botinak mennek a gyógymanók!!!

Anid!
Milyen igazad van!
Egyébként én is egész nap ölelgetném, puszilgatnám de Ő már nem igényli ezt egész nap. Nem úgy mint kisebb korában! Most már kifejezetten ugrik ki a kezemből mert neki sürgős dolga van. :)
De akkor majd' el olvadok mikor Boti jön bújni hozzám meg puszit adni. Talán az a titka, hogy később is jó legyen a kapcsolat, hogy el kell tudni engedni Őket. Bátyám 27, én 24 és még most is ha othhon vannak a szüleink és ráérünk az az első, hogy rohanunk haza.Szeretném ha majd Boti és a tesói is így sietnének hozzánk haza. :lol:

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

Angyalka: Én a 16. kerületben lakom, és igen jól látod, hogy az első babóca lesz.
Az uh alapján úgy tűnik, hogy kisfiú lesz, de sajan a nevekkel még bajbanvagyunk, egyenlőre a Kristőf András a befutó.

Mivel a 16-ban lakom, így a Kerepsei Flór Ferenc kórházban fogok (szeretnék) szülni.
Te merre laksz?
Fent vagy a iwiwen?


Timiban: Érdekelne az internetes munka is, csak az az igazság hogy már annyiszor ráfaragtam, hogy félek belevágni: Mindenhol úgy kezdik, hogy fizess be x forintot és utána kiderül, hogy iramis játék, szervezz be embereket és akkor akár kereshetsz pénzt.

Kép
tami2900
 
 


Hellóka! :P :P :P

Képzeljétek, a tegnapi sülttökös muffin mára fini lett, igaz hogy kicsit hasonlít a mézes pusszedlihez, de el fog fogyni, igaz nálunk minden elfogy! :lol: :lol:
Irány a boltés jöhet a túrós süti!

Tami
Én nemrégiben szívtam meg egy ilyen otthoni munkával. Innen a lakóparkból egy anyuka invitál, hogy érdekelne e itthoni munka. Mondtam persze, időm van, ráérek. Áthívott hozzájuk, s kiderült ilyen piramis rendszerben működő beszervezős munka. Rém kellemetlen volt, s azóta sem beszélünk az anyuka társsal! Még ő van megsértődve, hogy nemet mondtam! :( Na mindegy! Nem értem miért nem mondják meg nyiltan az első beszélgetésnél, hogy mről van szó, s nem hoznánk egymást kellemetlen helyzetbe egymást!
Vigyázz ezekkel a munkákkal!

Joe
Szerintem a csokis vígasztalódás teljesen helyén van!
Tudod, nálam a Nutella a nyerő! :oops: :oops: :P

Gabek
Hogy rohan az idő, csak úgy nőnek ezek a gyerkőcök! Félévfordulóztok!!!!Éljen! :P

Ki mit főz ma?????
Ma megpróbálok krumplilevest főzni! Ha hiszitek,ha nem, még soha nem főztem!
Mától rossz dolgunk van, apa visszament dolgozni, elkényeztetett, mert az utóbbi 3 hétben itthon volt, először a háta, most pedig kivette azt az 5 napot, amit adnak a gyerek miatt! Brühahahahaha

Kép
anid
 
 


hali!

bocs az apró betűkért, tudjátok mi az oka 8)

anid, a popsi emelgetés robikánál a kúszni akarok jele :P

rita, a tejpépek helyett a zabkását, és gabonapehely kásákat ajánlják, úgy elkészítve ahogy sára írta. bébiitalok helyett jobb az anyatej kezdetben, később a víz, vagy a tea. én utóbbiból a filteresre szavazok.mátra bébi tea: kamilla+édeskömény. még nekem is ízlik cukor nélkül. sózás: a mi védőnőnk szerint lehet pici sót/cukrot adni, mert valóban jobban csúszik úgy az étel. ő arra is célzott, hogy milyen faramuci ez a helyzet: a gyereknek mindent, és persze biót, mi meg esszük a sok műanyag ételt. az én elvem: most mivel van időm, magunknak is próbálok teljes értékű cuccokat főzni, kipróbálni, és leszokni a sok sóról, stb; a gyereknek pedig már eredendően egy ilyen ízvilágot kialakítani. remélem lesz kitartásom, hogy követkzetes maradjak. hipp bébiétel: az outletben ez is van akciósan.

jajj lányok akartam még írni, de már nem bírom az egykezezést evvel az izgága manóval :o

KépKép
toreau
 
 


még egy gondolat: valaki kérdezte, mit csináljon, nem akar turiba menni babruhákért. az auchanban 1000 forintért jó rugikat lehet kapni, és az mégis vadiúj. és mindig van megfelelő méret. 250-ért vettem harisnyanadrágot is robinak. ez nem túl trendi, de legalább melegít.

KépKép
toreau
 
 


Sziasztok!
Jajj köszi a dícséreteket MAnókámról! Majd elmondom neki, hogy mág meg sem született,már tetszett mindenkinek! Bár egy anya kissé elfogult a sajátjával szemben. :D

Sára:
A Schöpf Méreiben van 4D-s uh. Azért azt választottuk, mert ugyebár mindenhol húzós az ár, de itt legalább tényleg szakember vizsgál meg, és nagyon kedvező volt a többihez képest. Kedvesek is, neten lehet jelentkezni, várnom sem kellett. Szóval, ha sikerülne még egyszer babát várnom majd, biztosan oda mennék vissza.

gabek:
köszi az infót a szülésznő választásról. Eldöntöttem, ha nem kell a csaszi, mindenképen fogadok! Márcsak a tarifát kell megtudnom.
Amint visszajön a dokim szabiról, meg is keresem!

Egyébként a takaró kérdéssel kapcsolatban. Én még nem vagyok gyakorlott anyuka, de anyut én is megkérdeztem pár hete erről. Ő is azt mondta, hogy betűrték a matrac alá, és ott kikötötték.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ez így nem ér, annyit írtok, hogy ha az ember nem reagál azonnal, akkor nem győzi :shock: .

Köszi mindenkinek a jókívánságokat anyum nevében.

Gabek, Lini: Mi paplannal takargatjuk Bálintot, bevallom a születése óta. Nem szokta lerúgni magáról, és nem fullasztotta meg magát vele.

Gabek: Jobbulást az embernek! Az a fránya foci!
Berregőnek boldog felediket! Mit kapott a szülinapjára? :)

Kinga: Szerintem megijedt Bálint, mert aznap éjszaka óránként fent volt, és folyton bújt, szopizni akart, igényelte a közelségemet. Végül már vissza se raktam a kiságyába, otthagytam magam mellett.

Anid: Gratulálok a muffinhoz! Ha gondolod küldök Neked egy muffin receptet, ami mindig sikerül. Komolyan, még senki nem rontotta el, ráadásul nagyon finom: feketerdő muffin. (Upsz, itt jut eszembe, hogy még a kínai kaják receptjével is tartozom, na azt is küldöm) Én is megcsinálom ma a túrós sütit, mert nagyon izgat, igaz a vendégek csak csütörtökön jönnek végül, de előtte kipróbálom :wink:
Amúgy ma lepcsánkát tervezek sütni vacsira, meg valami frissen sültet mellé.

Joe: Hu, engem a frász törne ki, mint ahogy gondolom majd ki is fog, ha elindul a Fiatalúr. Nagyon ügyik vagytok ám járással ennyi idősen! Már a talin is látszott a hajlandóság Botiban. Egyébként nekem is ilyen érzésem van, hogy csak én tudok vigyázni Bííre. Akkor nem vagyok ezzel egyedül?

Mágnes: Én is tudok Neked egy jó szülésznőt ajánlani. Gönczi Katát! De amúgy csak azt tudom javasolni, amit Gabek is írt, hogy kérdezz rá a dokidnál, hogy kit ajánl. Nagyon klasszak a képek!

Manó: Képet a profilnál az avatar feltöltésénél tudsz rakni, de nagyon le kell kicsinyíteni, asszem 80*80-as lehet, de ott leírják mennyi a megengedett.

Sózás, cukrozás terén abszolut azon az állásponton vagyok, hogy nem. Szerintem, ha megszokja az ételeket a maga ízében, akkor nem is fogja igényelni, és talán nagyobb korában is egészségesebben fog étkezni, mint mi. :) Legalábbis remélem.

Dögönyözés, puszilgatás: én néha nem bírok leszakadni Bálintról. Ilyenkor én vagyok bálintos és nem ő anyás. Kiélem magam az anyaneeznagyonciki korszak előtt. Addigra úgyis lesz tesó :)

lilló
 
 


Anid: köszi a tanácsot, engem is felháborít, hogy miért nem mondják meg hogy miről van szó az elején. Felháborít az is hogy egy fiatal anyukát vagy egy kismamát simán átvernek. Valószínűleg nem azért akar valaki ilyen munkát vállani mert jó a kedve hanem azért mert a pénzkiesést pótolni szeretné.
Annyira undorító emberek vannak. Borzalmas.

Kép
tami2900
 
 



Gyors gondolat amig a két kölök "egymást" gyepálja :)

Joe

Lehet kapni a Brendonban kutacs védőnek titulált fejvédőt. Hasonlit egy biciklis sisakhoz azzal a különbséggel hogy ez nem zárt , hanem pántokból van kialakitva, ha gondolod szerezz be egy ilyet hogy a fejecskéje védve legyen az eséseknél.
Sajnálom, hogy egyedül kell lenned, tudom milyen pocsék, nekem bőven elég ha esti ügyeletes apamaci, két gyereket fürdetni, vacsiztatni és altatni nem egyszerű:(

Nah végetért a jó dolgom, Danit újra a régi.... még spékelve azzal hogy a nagyinál mindent szabad.... no comment...

Majd még visszatérek, mint a svájci néger :P :lol:

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Hellóka! :P

Kész lett a krumlileves, igaz olyan lett,m int a főzelék, csak kicsit hígabb! :wink: Ezek a hagyományos kaják abszolút nem mennek! :oops:

Toreau
Na ne, még ne mászkáljon a kiscsaj sehova!!!
:lol:

Mágnes
A császárt nem tudhatod előre, nekem sem volt róla szó, sőt olyansimán és könnyen ment minden hogy még akkor sem esett szó róla, makikor elkezdődött a szülésem, aztán egyszercsek a műtőben voltam! Addig a szülésznőm és a dokim is velem volt, minden ment szépen rendben! Szóval jó, ha van szülésznőd, de az épp ügyeletesben is nyugodtan megbízhatsz!
Tarifa változó 20-30000Ft! A doki az más!

Az új Eü reform ezt is érinti, hallottátok! Nem lehet szülni a választott orvosnál! Csak plusz pénzért, amit a kórháznak fizetsz! ha ehhez még jön a doki hálapénze, akkor minden gyerek dupla áron születik, ha akkor akar jönni, amikor nem a te dokid dolgozik? Így ajkarják a hálapénzt kiküszöbölni! Erre kíváncsi leszek! fogadjuk ezt sem beszélték meg az érintett felekkel,pl. a kismamákkal! :twisted:

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

Látom, felpörgött a grafomán gépezet. Nagyon helyes, a tegnapi rossz időben nem is lehetett mást csinálni, ma meg még a tegnapi nap lázában égünk, nemde?
:lol:
Sára,
amit Jutka javasolt: Kistestvér születik vagy valami ilyesmi a címe, de az a lényeg, hogy a Szülők iskolája sorozatban van. Így biztos megtalálod. Van a sorozatban az alvásról szóló könyv is, mi most azt követjük...

Zsófi,
biztos nagyon meg voltál ijedve a dudor láttán a fején --- én is szívrohamot kaptam volna. Pont mostanában olvastam, hogy ezek a gyerkőcök kevésbé sérülnek meg az ilyen esésekben, mert még párnásabbak, és hajlékonyabbak a csontjaik. Általában nagyobb az ijedtség, mint a baj. És állítólag nem baj, ha kicsit hagyja az ember őket kísérletezni. Bár nem tudom, én hogy fogom ezt hagyni, de majd meglátjuk.

Prücs,
annyira jó, hogy pontosan leírtad ezt a párolóbetétet. Már annyiszor mondták, de nem tudtam, hogyan kell elképzelni a folyamatot. Lehet, hogy ez egy ilyen félgömb alakú fém tál, amin pár darab lyuk van (többnek kell lennie?)? Láttam ilyet a piacon, lehet, hogy legközelebb beszerzem. Mennyi idő alatt párolódik így meg a krumpli?

Anid,
én is nagy Nutella fan vagyok, bár most a karcsúsodás jegyében nem tartok itthon... de nem hiszem, hogy sokáig fog tartani ez az áldatlan állapot.

Ági,
kösz a receptet, kimásoltam ezt is a többi okosság közé!

Lilla,
köszi az infókat --- lécci lécci nekem is küldd el azt a muffinreceptet! Bocs, hogy lerántottam a leplet a kristálygömbről. Sajna, így már tényleg nem annyira kápráztató.

Mágnes,
úgy tudom, a tarifa 15 -30 e között van. Írhatnám pü-ben is, de ember legyen a talpán, aki ezt a sok hsz-t rajtunk kívül kibogarássza. És ha valaki látja is, akkor mi van. Mindenki tudja, hogy így működik (sajnos) az egészségügy.
Egyébként lehet, hogy valaki ennél kevesebbet, vagy többet ad(ott), esetleg a lányok is reagálhatnak erre (akár pü-ben).

Üdv,
R.
rita81
 
 


anid:
Az az igazság, hogy annak idején, amikor az inszeminációt elkezdtük, az orvosom megemlítette a császárt. Én ugyanis aszthmás vagyok, és azt mondta, hogy nem igazán szeretik, ha befullad a kismama a szülőágyon. Azóta hallottam olyat is, hogy aszthmások is szülhetnek természetes úton, úgyhogy mostmár elérkezettnek látom az időt, hogy ezt tisztázzam. Gondolom, ha a császár mellett dönt, akkor az programozott szülés lehet..
Tényleg jó lenne tudnom, mert nem tudom mire hangolódjak rá lelkileg, és mostmár jó lenne magam felkészíteni a dolgokra.

Tegnap magam alá fordult a lábfejem, most nem bírok ráállni. Szép lesz, ha gipszben szülök!! :?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


rita: köszi az infót, kb. én is ennyire gondoltam!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


:D Berregönek nagyon boldog féléves szülinapot :D !!

Most csak ennyi :)!
saara
 
 


Hosszas mérlegelés után úgy döntöttem, hogy inkább offolom a topikot és megosztom mindenkivel a muffin receptet, nehogy úgy járjak, mint múltkor a krumpli levesnél :)
Akit nem érdekel, attól bocsi!

Feketeerdő muffin

Hozzávalók

20dkg meggybefőtt
26dkg liszt
1 teáskanál szódabikarbóna
fél csomag sütőpor
3-4 evőkanál kakaópor (a nem cukrozott, hagyományos)
4-5 evőkanál csokis tortadara (hétköznapi nevén: "egérsz*r")
2tojás
12dkg kristálycukor
12,5dkg puha vaj vagy margarin
1 pohár kefír

Elkészítés

A sütőt előmelegítjük 180C-ra. A muffin formákat kibéleljük papírral. (Ebből az adagból 12 nagy vagy 24 kicsi lesz).
A meggybefőttet lecsepegtetjük, és felvagdaljuk.
Először a következő száraz anyagokat keverjük össze: liszt, sütőpor, szódabikarbóna, kakaó, csokidara.
Egy másik tálban kikeverjük a tojásokat a cukorral habosra (ez a muffin trükkje, minél levegősebbre kevered, annál jobban fel fog jönni). Ha kikeverted, hozzáadod a vajat és a kefírt, és ezzel simára kevered. Ehhez a masszához kevered hozzá kisebb adagokban a lisztes keveréket, majd a legvégén a meggybefőttet is.
A tésztát formákba adagoljuk, az előmelegített sütőbe tesszük, és kb. 20 perc alatt kész. Utána 5-10 percig hagyjuk hűlni a formában, majd kiszedegetjük belőle és megvárjuk míg teljesen kihűl.

Megjegyzés: én az összes muffint erre a sémára sütöm, csak kicserélgetem a hozzávalókat. Pl. ki lehet hagyni belőle a kakaót meg a csokidarát és lehet helyette kókuszt tenni. A meggy helyett lehet más gyümölcsöt tenni bele. Tehát a mobil alapanyagok: kakaó, tortadara, meggybefőtt. Ezek bármilyen hasonló állagú alapanyaggal helyettesíthetőek.

lilló
 
 


lilló:
köszi a receptet! Nagy muffinbarát és sütő vagyok, ha végre helyreáll a cukrom, rögtön kipróbálom!!! :D

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Lilló

Köszi a receptet én biztos azok közé tartóznék aki kérné hogy küld el :D

Saara

nagyon aranyos vagy hogy hivsz a talira :D nagyon jól esik :D

Mikor és hol is lesz pontosan?

Lini
lini
 
 


Hellóka! :P

Lilló
Köszi a receptet, hétvégén megsütjük! Nagy muffinrajongó vagyok én is!

Mágnes
Neked a kilinikán sikerült az inszemináció? ügyik vagytok!! Nekem nincsenek ezzel kapcsolatban jó élményeim! :( :twisted:
Toreau
Kata eltanulta Robcsitól a helyzetet,karonülő lett! Tényleg macerás így írni! Na majd jövök....

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

Először is Gergőnek nagyon sok feledik szülegésnapot.
Nekünk most volt a feledik házassági évfordulónk, úgyhogy átérzem a félünneplés szépségét!

Lányok, tudnátok nekem tanácsot adni oltás ügyileg? Mert esedékes nálunk a két hónapos oltás és nem tudom hogy mire számítsak. Azt már írtátok hogy utánna borogatni kell a kis lábát, de meddig? És minden esetben be kell neki adni a kúpot, vagy csak ha kezd felmenni a láza? Bocsi a hülye kérdésekért, de a védőnőm eltünt és mástól nem nagyon tudom megkérdezni ezeket. Meg ha van még valami amit mindenképp tudnom kell oltásügyileg, akkor azt is írjátok már le légyszi.

Lilló, köszi a képfeltöltési tanácsot most meglátjuk hogy jól csináltam e.

Üdv: Tündi és Imi
_manó
 
 


És sikerült!!!! :) :) :)

Az élet apró örömei.
Már csak a vonalzót kellene kisakkoznom hogy hogy mükszik. :?
_manó
 
 


most vagy sikerült vagy nem, felraknom a vonalzót.
Annyi biztos hogy valamit valahova be kell másolni, na én egy html kódot másoltam az aláíráshoz, most meglátjuk hogy a kódot írja ki vagy a vonalzót.
:roll: (Mellesleg megsúgom, hogy informatikus közgazdász leszek ha nagy leszek, meg ha lediplomázom, szval így egy kicsit égő hogy itt szenvedek. Na mindegy) :roll:

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


anid:
Igen, a klinikán csinálták, a 9. inszeminációra sikeredett Panna. Előzőleg egy évvel ezelőtt a 3. inszem után lett volna egy babánk, a 8 hetes terhesen sajnos elvesztettük. Íg végigparáztam a terhességem...Úgyhogy még most is alig merem elhinni, hogy ez velünk megtörténhetett :D De nagyon úgy tűnik, hogy sikerült.. (lekopogom)
Neked hogyhogy rossz tapasztalataid voltak? Csak nem csináltak neked is?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?