Új privát üzeneted érkezett!

Szia KáDéeSeL! :)

Micsoda név! :lol: :lol: :lol:

Mesélj magadról! Kivagy te??? :)



Lányok, künn fagyás van. :shock: Asszem holnap nem megyek dógozni. :? Ilyen hidegben :roll: A frász kiráz!

Norka!
Rég nem jelentkeztél! Hiányzol!!!

Zsizsik, Backa, Gabika! Tessék jelentkezni. Esperoról már nem is beszélek :roll: úgy eltünt.

Képzeljétek, amikor Pösten voltam, összefutottunk Esperoval a nyugatiban. Kisváros :lol: :lol:

...vagyok...

fincsi, forró, mézes tea készül
Vendég
 


ismét kijött egy pattim. brühü. de csak a jobb oldalamon jönnek ki.
képzeljétek békéscsaba mellett hullik a hó ezerrel. szuüleim most mentek haza pestről és 50el tudnak araszolni....jaj, ilyen hirtelen nem akarok telet :(
most költöztünk új lakásba, még dobozokból élünk, és nemtom hol vannaka téli cuccaink :D :D
dimet
 
 


Na apa lenyugodott, Kavicska használt a simi!

babancs mi köcsönbe kaptunk egy baldachint, arra jó, hogy nappal mikor nagy fény van és alszik a gyerek, behúzóm, és kellemesen árnyékol. nem fél tőle. Nézegeti a színes csíkot rajta.

Üdv az új táblalakóknak!

Képzeljétek, szülés óta iszom a kecskeruta teát. Ami a gond, hogy elég összevissza, lefőzők egy üveggel, és néha éjjel kortyolgatom, néha nappal, néha este, ahogy kijön, tudom nagyon gáz, de most nem tudom precízebben.
viszont, rendesen van tejem, és azt vettem észre, ha kihagyom a teát egy-két nap, megcsappan a tejmennyiség. de nem tudom, lehet ezt csak pszichésen hiszem.

Viszont ami aggaszt, hogy szülés után gyönyörű volt a bőrőm, kb. egy hónapig. De egy hete iszonyú gyulladt göbök jöttek ki a nyakamon meg az állkapocsvonalon, és csatlakozom hozzád Dimet, nekem is a jobb oldalamon. Ja meg a két fülcimpámon és fültövemen is van patti! :twisted:
Mi a franc van??? Már most kezdd rendetlenkedni a rendszer??

az első hónapban viszonylag egyenletesen, precízen ittam a kecskerutát. lehet ezért jönnek a pattik, mert már összevissza iszom?

Norka neked szülés után hogy alakultak a tüneteid??Rambóka? Mondjuk te most már kezdteda gyógyit.

A hasam szőrősebb mint valaha. :cry:

Szerintetek kezdjem el kivizsgáltatni magam? Mikor lehet legkorábban szülés után hormonokat nézni? Nem akarok pattanásos lenni!!!!!

Kép

Kép
rejo
 
 

 
 

Akkor ezentúl szólítsatok kádénak .. :lol:
Budapesten élünk a férjemmel, 7 hónapja próbálkozunk a családbővítéssel..
A tipikus PCOS tünetek már tinédzserkoromban jelentkeztek, rendszertelen mensi, stb, de ezek a problémák a fogamzásgátló szedésvel "eltűntek", én meg nem foglalkoztam vele túlzottan, hiszen a dokik is csak azt mondták, hogy "nem lesz ezzel gond"... :?
Jelenleg metformint szedek 3 hónapja, 3x850g-ot. Szerencsére az extrém rosszullétek, stb. elkerültek. Bár én a gyögyszer előnyeit sem tapasztalom eddig (semmi mensi, és még fogyni se nagyon fogytam tőle.. :?
Olvasgatlak Titeket már jó pár hete, a férjem már szóvá is tette :lol:
Most hirtelen ennyi jutott eszembe :P
kdsl
 
 


A férfi nemiség kialakulása

a nemet alapvetően az X és Y kromoszómák jelenléte határozza meg - genetikai nem
• érvényre jutásához ki kell alakuljanak a megfelelő gonádok - gonadális nem
• a méhen belüli fejlődés alatt a külső és belső nemi szerveknek is ki kell alakulniuk - fenotípiás nem
• mindezt a nemi hormonok biztosítják, és azok alakítják ki a testi és lelki különbségeket
• a here csatornácskák tömkelegéből áll
• falukban a Sertoli-féle dajka sejtek (spermatogenezis), a csatornácskák között a Leydig-féle intersticiális sejtek (hormontermelés) találhatók $

Here hormontermelése

• a here főleg tesztoszteront termel, ez a célsejtekben dihidrotesztoszteronná alakul – ez a leghatásosabb androgén
• a szükséges koleszterin LDL-ből és de novo szintézisből származik (kb. fele-fele)
• a vérben tesztoszteronkötő globulinhoz (50%) és albuminhoz (50%) kötve szállítódik
• a hormonok hatásai
– a magzati életben a gonadális és fenotípusos nem
– pubertás alatt a nemi szervek, másodlagos nemi jelleg
– pubertás után a spermatogenezis és a nemi jelleg
• a here szteroidszintézisét az LH (ICSH) cAMP-n keresztül serkenti
• az LH az enzimek működését és szintézisét is fokozza
• az androgének (és a keletkező ösztrogén) a GnRH-t, az LH-t és FSH-t; a Sertoli sejtek inhibinje az FSH-t gátolja $


Hereműködés és egyedfejlődés
• a magzati élet 13. hete után magas LH és FSH szint, Leydig sejtek tesztoszteront termelnek
• anyai hCG is besegít, visszacsatolás még nem működik – felnőttkori értéket megközelítő szint
• a tesztoszteron hatására alakul fiú irányba a fenotipus a lányokkal azonos szervtelepekből
• utolsó szemeszterben újra alacsony a szint, de a születés után néhány hónapra ismét magas – ismeretlen funkció
• a 6-7. életév táján jön az adrenarche (mellékvese)
• a 12. év után kezd emelkedni a here hormon termelése, néhány év alatt eléri a maximumot

• androgén hatások: here, mellékhere, prostata, ondóhólyag, herezacskó, pénisz növekedése, férfias szőrzet, gége, hangszalagok
• anabolikus hatások: hossznövekedés, izomzat csontsűrűség
• pszichés hatások: nemi vágy, közösülési képesség, érzelmi, hangulati labilitás
• pubertás utáni kasztrálás: prosztata, mellékhere, ondóhólyag visszafejlődik, izomzat sorvad, nemi vágy megszűnik
• férfi klimaktérium: csak kismértékű androgénszint csökkenés – nincs kimutatható kapcsolat a hormonszint és a szexuális aktivitás között

Spermatogenezis

• a herecsatornácskák összhossza 1 m
• bazális membránján egymással szorosan kapcsolódó Sertoli sejtek ülnek: a kapcsolatok (vér-here-gát) bazális és adluminális részre osztják a csatorna falát – hormonok csak a bazálisban hatnak a sejtekre
• a bazális membránon, a bazális térben őssejtek is ülnek
• osztódásuk részben fenntartó, részben hidakkal kapcsolt spermatogóniumokat hoz létre
• a spermatogóniumok a meiotikus profázisban spermatocitákká alakulnak
• a Sertoli sejtek ezek alatt nyúlványokat képeznek, így azok bekerülnek az adluminális térbe
• ez a feltétele a meiózisnak $


• a meiózis során kerek spermatid (1n) jön létre
• spermiummá érés a Sertoli sejthez kapcsolódva – közben a lumen felé halad
• a kialakulás teljes ideje 70 nap
• a folyamathoz FSH és tesztoszteron (LH) kell, ezek a Sertoli sejt közvetítésével hatnak
• szükség van A-vitaminra is – génexpresszió
• további érés a 3-4 m hosszú mellékherében 12-24 nap alatt – saját mozgásra és termékenyítésre képes spermiumok, plazma nélkül
• napi 2x108 spermium keletkezik
• optimális hőmérséklet a maghőmérsékletnél alacsonyabb: japán fogamzásgátlás, szoros farmer kérdése, rejtett here, nyúl heréje csak tavasszal száll le
• a hűtést a testen kívüli elhelyezkedés, és az artéria és véna közötti ellenáram biztosítja – ez a magas hormonszint igény miatt is kell

A megtermékenyülés
• nőkben hasonló izgalmi folyamatok előzik meg a nemi aktust, mint a férfiakban, de ez nem előfeltétele a fogamzásnak – lásd nemi erőszak
• vérbőség a klitoriszban (makk analóg) és a kisajkakban (barlangos test analóg) – hüvely nedvesedése
• a nemi szervek (elsősorban a klitorisz) ritmikus ingerlése orgazmushoz vezet: a hüvely (sima) és a medenceizmok (harántcsikolt) ritmikus összehúzódása
• a férfi orgazmushoz képest nem rendelhető egy eseményhez, később jelentkezik, elnyújtottabb és nincs refrakter stádiuma
• megtermékenyítés a méhkürtben – 5 perc alatt odaérnek a spermasejtek, de 250 millióból csak 50-200, 48 óráig termékenyítőképesek

• a petesejt vándorlása 1-2 napig tart
• a spermiumsejt 15-25 perc alatt jut át a zona pellucidán – majd igen gyorsan rögzül a petesejt membránjához
• eközben fejeződik be a petesejt meiózisa
• sejtmagok összeolvadása 4 óra, zigóta osztódása 24 óra
• beágyazódás az ovuláció utáni 7. napon hólyagcsíra álapotban – mintegy beeszi magát a nyálkahártyába enzimek segítségével
• a hólyagcíra két sejtréteget tartalmaz, a belsőből lesz az embrió, a külsőből (trofektoderma) a placenta
• méhnyálkahártya sejtek progeszteron hatására decidua sejtekké alakulnak – interdigitálódnak a trofektoderma sejtekkel

Placenta hormonjai
• a placenta sokféle hormont termel, súlyra nézve a legnagyobb endokrin szerv
• legfontosabb hormonjai:
– ösztrogének – a magzati mellékvese androgén hormonjaiból keletkezik
– progeszteron – anyai LDL-ből jövő koleszterinből, 8. hét végére jelentős, terhesség végén napi 250 mg
– hCG – a sárgatest fennmaradását biztosítja az első hetekben (FSH, LH, TSH rokon glikoprotein) – terhességi próbák
– humán placenta-laktogén (szomatomammotropin – PRL/GH csoportba tartozik) – napi 1 g ürül, funkció kevéssé tisztázott – terhességi akromegália, cukorbetegség valószínüleg emiatt
• sok egyéb hormon: GnRH, ACTH, TRH, TSH, inhibin, stb. szerű hormonok, ismeretlen funkcióval

Rambóka!
Egy tök jó PPT-m van a spermatogenezis, tüszőérésről, terhesség, szülés folyamatáról, de a cúnya babanet nem engedi közkincsé tenni.

Dimet a hétvégén én is tele voltam apró és nagyobb pattikkal.
Próbálj meg ne gondolni rá.
Ne nézz tükörbe!!! :lol: :lol: :lol:

Hó??? Hol a hó??? Ide is!!!!
Vendég
 


rejo, akkor az egyik petefészked rendetlenkedik még "csak". de lehet vmi más oka is. mondjuk, ha így állvonalban van....hm.
én is már örültem,hogy elmúltak, errefel megint:( de még nincs nagy vész. kenegetem tonikkal,meg patti krémmel.
Kádé, üdv :)
és a hormonjaidat, mindent néztek?

hideg van kint....brrr.... :?
dimet
 
 


Kádé! :)

Minden hormont megnéztek nálad???

Mi alapján írták fel a metformint???

Milyen vizsgálataid voltak???
Ha van valami jó kis hormon leleted, szívesen átböngésszük :lol:


A metformin lassú hatására a legjobb példa én vagyok.
Január 25-től szedem.
Február 1-től 3x500mg
április 1-től 2x850mg
június 1-től 3x850mg.

És augusztus 15-én érkezett az első spontán mensi. 95 cn.-ra. :?
Azóta volt hőmérő és UHval bizonyított PÉm.
De még várnom kell. :?
Vendég
 


oks, nem nézek tükörbe.....kinézetileg nem zavar, mert van egy szuper alapozóm. annyira jó,hogy semmi sem látszik, ha lekenem!!!! örök hála a gyártó cégnek. (vichy, mi más. én majdnem mindenben azt használom....)
a hajamra nincs megfelelő make-up. :D
még jó,hogy magas vagyok:) nem sokan látnka a fejem búbjára. és anyira nem is vészes, csak a para, para, para......

hó itt is lesz, nyugi. tuti.
dimet
 
 


Dimet!

Milyen magas vagy????

Én 180cm, Rejo szintén 178-180cm :)
Te????

Én nem használok semmilyen kencét, alapozót. Mostnaság szemránctalanítót :shock: sem.

vichy, biztosan jó lehet. Sokan dícsérik. :D
Vendég
 


Mamint!

Te tényleg soványka vagy! :shock:
Ha a 45 kilodat vesszük figyelembe, csak 16 a BMI-d. Ha a 48at 17 :shock:

Micsoda tipikus PCOS nők. Kész őrület.
Vendég
 


Aranykavics!
Akkor én egy szót se szólok.. Minden elismerésem a Tiéd és azoké, akik hosszú hónapok/évek óta küzdenek kitartóan..
De nálad már van mensi és peteérés, ez szuper!! :P

Sajna az én nagy bajom a türelmetlenségem és a pánikolásom.. de asszem lassan megtanulok együttélni a helyzettel.. Talán ez az első lépés ahhoz, hogy tudatosan tenni is tudjak ellene vmit..

Most azt találtam ki, hogy amíg kopogtat a babóca, addigis próbálok megszabadulni jónéhány kilótól.. most ez az elsődleges cél.. 168 centi és 81 kiló vagyok.. ráadásul a cigiről való leszokásom óta ropifüggő vagyok... :(

A leleteim most nincsenek itt, de az FSH-LH arány alapján illetve a petefészkeim alapján állították fel a diagnózist.
kdsl
 
 


óóó, én alacsony vagyok hozzátok képest :D
176 cm.
én használok kenceficét. nem sokat. csak hidratálót, meg alapozót, meg szemfesték, ilyenek. ja, meg patti elleni lemosót,kimosót, ráolvasót :D neeeemmm :D még patti elleni krémet, csak az állvonalamra.
na, lépek. dolog van.
dimet
 
 


ropifüggés :D de szerintem még mindig jobb,mint a cigi :D
és a fogyi jó ötlet. rásegít a babócára is.
dimet
 
 


Lányok!
muszáj lefeküdnöm.

Baromira álmos vagyok. Kép

Még nem bírom ezt az új időszámítást.

Csók mindenkinek.

Úgyis a tökömmel van tele az egész oldal :shock: :lol: :lol:

Jók legyetek. :)

...arany... (nem is használom a nicknevem kezdő részét - nem ám csakúgy egy értéktelen kavics :lol: :lol: )
(24cn.)
Vendég
 


Szia Kavics!
Szép álmokat! :)
kdsl
 
 


Kádé!

Nem én vagyok a legjobb példa, hanem az egyik legjobb példa. :( Mert sajnos más is küzködik hasonlóan hosszú metforminos kezeléssel maga mögött: Kincs, Kandika, Backa.... :(

De csak rá kell nézni a táblázatunkra.

Nem szeretnél bekerülni????

Szívesen beveszünk téged is. :)

Dimet!
Kencéket én is használok. Pédául ma is volt rajtam.
Csak az alapozót nem szeretem. :? Nem tom miért.

Csókica mindenkinek.
Vendég
 


Halihó!

Nálunk esett a hó! Csak egy picit, de esett.
Teljesen meg lennék elégedve, ha a Karácsony fehér lenne, és azután kellemes telünk lenne latyak nélkül.

Látom terítéken a pattanás ügy. Nekem is a jobb oldalomon jöttek ki. Kozmetikusom mondta, hogy az, hogy hol jön ki pati, jelzi, hol van probléma a szervezetben. Talán az állvonala a petefészek!?
Nekem a Clinique alapozója jött be nagyon. Tényleg csodára képesek ezek a kenceficék!

45 kilóval nem is számoltam ki. :shock: Azért 45 csak elvétve volt! évente 2X1 hónapig. De most már a vizsgák se zavarnak majd be (nagyon). :D

Várkonyi Andrea is PCOS? Azt tudom, hogy belgyógyász volt, de ezt még sose hallottam. Milyen jó, hogy neki is összejött a baba! Előbb utóbb mindenkinek!!! Ezzel számoljatok! :wink:

Kdsl! Szia! Mielőbbi babásodást!
mamint
 
 


Segítsetek kérlek nagyon izgulok :( . Készen lett az AFP-m.
15+5 napon vették le,amit eleve kicsit korainak tartok, mert mindenhol azt olvastam, hogy betölttt 16 hétnek kell lennie.
MOM: 0,6
AFP:23
wAFP:25,3
A MOM értéket megtaláltam, hogy 0,8 fölött jó, nem tudjátok ez mitől lehet kevesebb :( ?
Az AFP és wAFP eremények értékelését egyáltalán nem találtam.
Hétfőn megyek uh-ra.
nóra1
 
 


Nóra, korán mentél - legalább 3-4 nappal később kellett volna menni.
Az AFP-t a legtöb nyugati országban már nem csinálják, a megbízhatatlansága miatt! A barátnőmnek is ennyi lett, Down-kórral riogatták, amniocentézist akartak ráerőszakolni - ő meg imádkozott egy sort, és úgy döntött, rendben van a gyerek, ami úgy is lett.
A 12.héten nálatok mennyi lett az NT és rendben volt az orrcsont? Feltételezem, igen.

Nyugi, rengeteg ilyen horror történet kering az összevissza AFP értékekről, hétfőn már látni fogjátok, hogy minden OK! :)

Többiek: majd írok, most kicsit sok a dolog!

Verona: neked is töltöttgombóc kisfiad lett!! Cuki!!! :D
Vendég
 


Nóra: hát... lehet, hogy korán vették le, lehet, hogy fiatalabb a baba mint amennyinek mérték, nem reggel vették le stb. stb.

Mondjuk nekem 15+1-nél vették le a fizetősön és az is OK lett, de az AFP nagyon megbízhatatlan sajna :((((((

Nem lehetne mégegyszer levetetni?

Egyébként meg ha nem vagy rizikós akkor egyszerűen az AFP birtokában nézik meg a babát az UH-n... (esetleg elküldenek valahová egy ismétlő genetikai UH-ra...)

Külföldön nem is divat már az AFP ha jól tudom!!! (mert annyira megbízhatatlan és annyi minden befolyásolhatja)

Úgyhogy ne aggódj... csak beszélj az orvosoddal...
Vendég
 


Norka,
Nem én számoltam, hogy mikor kell menjek, hanem a doki adta így a beutalót :( , erre dátumot is írnak. Ekkora pancser nem lehet, hogy nem jókor küld :evil: .
NT 1,6 volt, ami teljesen normális, az orrcsontra nem mondtak semmit.
Próbálok bizakodni, de olyan nehéz :(
Csakegy,
Köszi, nagyon várom az uh-t, most azon gondolkozom, hogy mindenképpen elmegyek még egy profi helyre, ahol alaposan végignézik majd még egyszer.
Reggel vették le, a baba biztosan ennyi idős, tudod hőmérőztem én is.
nóra1
 
 


nóra, barátnőmet is megijsztették, és amnion is volt, és persze semmi baj nincs!!! ő is azon volt kiakadva,hogy annyira tudnak ijeszgetni a dokik. főleg, ha hamarabb mentél kicsivel!!!
dimet
 
 


Sziasztok,

Átkontárkodtam az NLCről... :D amikor norkahiányom van, ált. bekukkantok, lám megtok-e valami újat. (Meg is tudtam :))

Dimet: Dermablend vagy Lumineuse? Csak azé kérdem, mert az első nekem nincs, a második meg a nagyon hőbörgő ragyáimat nem fedi el. De amúgy lehet, h a színe oké, csak éppen bele kéne rakjanak egy antidudor komponenst is. :)
yamill
 
 


Yamillka, sok puszi! Nóra neked is, vészriasztó kikapcs! Jó? AZ AFP nálad sem jön be, fogd fel úgy, nagyon kicsi az esélye, hogy bármi gond legyen, az 1.6 mm-es NT tényleg tökély!

Többiek: Yamill a pcos.hu oldal technikai gazdája!!! Sokat dolgozik nagyon a jó ügyért!! Tapsot neki!

Lányok, itt buzulok meg a nyakamon maradt olasz overallal! Pedig tényleg nagyon cuki darab! :( Nem jó a marketingem?
A teszveszen nem tudok aukciót hirdetni, csak miután kipostáztak egy nyamvadt jelszót! :(

Már azt tervezem, hogy csomagként meghirdetek egy használt Graco babakocsit hordozóval, egy vadiúj Brevi kengurut meg ezt az overallt összesen 30 ezerért!!!
Vendég
 


jaj pirulok... :oops:
yamill
 
 


Norka, de ha te nem lennél... úh. inkább téged tapsoljanak!
yamill
 
 


Yamill! dermablend!!! én a gyógyszertárban kikunyiztam egy adag próba szettet. nagyon tuti, és nagyon elég sokáig:) próbáld meg vhol, elég a próba. és én a fixáló részét nem is használtam. most örülök,metr már nem kell hazsnálnom. de annyira jól fed, hogy a nagy göcsörtök, amelyek kiálltak a fejemből vagy fél centire, sem nagyon látszódtak. jól eltalálták ezt az alapozót. lehet antidudor komponens is van benne. a második meg egy színezett nappali krém, az csak olyan élénkítő.
én amit kaptam mintát a dermablendből benne van az összes színminta. vagy 5 féle. próbálj meg vhonnan szerezni!!!!!
dimet
 
 


Dimet: gondoltam. Na akkor megpróbálom. :) Főleg, ha antidudor komponens is van benne, hihihi. Amúgy a Lumineuse-t használom, valóban csak színezett krém, de nincs vakolathatása emiatt, észrevehetetlen, és az apróbb egyenlőtlenségeket elég jól kendőzi. :)

Mennyi idő alatt múltak el a ragyáid, és mekkor adag gyógyszertől?
yamill
 
 


én szept végén kezdtem el szedni a gyógyszert (adimet), és fokozatosan emelgetem. tegnaptól reggel fél, délben-este 1-1 szem. vagyis már majdnem 3*500mg :) ....de ennél maradok. oszt majd meglátjuk. a ragyáim júniusban törtek elő, tök hirtelen. nagyon durván. napi 4-5. felváltva. hol jobb állvonal, hol bal... :(
de kábé 1-2 hete hortelen el is múlt. még néha jön ki 1-2, de nem nagyon. ennyi a pattijaim története :D
viszont mióta szedem a gyogyit, 1 hónaja szőrösödöm jobban, és a hajam is hullik. ez hogy lehet?????
dimet
 
 


Sziasztok!

Aranka(vics)! :lol:

Tuti volt az összefoglalód! Télleg tanultuk vmikor, csak akkoriban még nem nagyon foglalkoztatott a téma!!!! :oops:

A Finnországi havat láttad a TVhíradóban? Totál meglepődtem, h. még őket is meglepte!!!! Azt hittem csak nálunk szokott a Közútkezelő ennyire felkészülni a télre! :lol:

Kádé! (Ez így majdnem olyan, mint a Mazsola és Tádé!!! :wink: )

Azóta nem is volt mensid? Csak mert Petrányi doktor szerint nem árt, ha a metformin bevezetését a ciklus indításával egyidejűleg kezdik!

Nóra!

Én a helyedben mindenképpen elmennék egy fizetős UH-ra, már csak megnyugtatásképpen!!!! De ne pánikolj!!! ( Bár tudom ezt könnyű mondani, én is gyomorideggel mentem az eredményemért annakidején! :( )

Yamill!

Üdv itt!!!! Antidudor komponens! :lol: Nagyon tetszik!!! Már csak le kéne fordítani angolra és eladni vmely kozmetikai cégnek jó pénzért!!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Mamint, lám-lám, Te is soványka PCO-s vagy :wink:
Én megint fogytam, sajnos már csak 48 kg vagyok :? A fene vinné el, csak nem bírom megszokni ezt az emelt adagot, estére az étvágyam 0-val egyenlő..

Van egy jó kis történtetem.
Tegnap elmentem a helyi SZTK-ba beutalót kérni Tűű doki javaslata alapján 16-23. napi hormonokra.
Vadidegen doki, elmondom miért mentem. Erre elkezdett faggatózni, hogy honnan derült ki a PCO-m, hogyan kezelnek, mivel próbálkoztunk eddig , kivizsgálások stb.
Mivel úgy voltam vele, hogy hagyjon békén, csak a beutalót akarom, igyekeztem 1-2 szavas választ adni, nem akartam elmesélni az elmúlt 4,5 évemet. Még a lombikokat sem meséltem..
De csak faggatózott tovább. Hát bevallottam pár inszemet :lol:
A végén megkérdezte, hogy most miként próbálkozunk, stb.
Mondom otthon. ő : és tudja legalább hogy mikor van esély arra, hogy megfoganjon a baba. Mondom igen. Erre visszakérdez, hogy na mikor ?
Hát csajok, azt hittem lefordulok a székről, de azért mosolyogva eldaráltam, hogy hőmérőzés, LH teszt, nyákfigyelés, 2 naponta szex és imádkozunk a sikerért :wink: de ezt már csak azért tettem hozzá, mert mindenáron a hormonozást akarta nyomatni nekem.
Ráadásul megultrahangozott ( :shock: ) volt hüvelyi és hasi is és a hasiUH-nál megszólalt : Látom fokozott szőrnövekedése van :shock: tudja, ez tipikus a PCO-soknál..
Hmm, na igen, a hasamon van pár szál szőrike :twisted:

Végülis, lehet, hogy nem ismeretlen neki a PCO, metformin, csak rosszul jött ki ez az egész.. még az is lehet, ha megkérem, hogy középidőben UH-ra hagy mehessek be, simán beleegyezik.
Mindegy, most nem akarok nőgyógyászokat látni jó ideig..
:roll:
mniki
 
 


hagy mehessek :shock: hmm, jó nagy baromságot írtam,inkább hadd mehessek, de úgy is értitek :wink: :lol:
mniki
 
 


Rambóka: "advanced antibulge agent" mitszólsz??? Eladjuk jó pénzért, sa bevételből megfinanszírozzuk Norka PCOS amubulanciáját, hihihi.
yamill
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy így bepofátlankodok, lehet hozzátok csatlakozni?
A héten már próbáltam, lehet, hogy rosszkor, (1.-én) :cry: ,és talán
így nem is vettétek észre.A lényeg, hogy én is PCOS vagyok és szívesen dumcsiznék sorstársakkal, persze csak ha lehet....

Ezo :)
ezoterike
 
 


Sziasztok,

üdv az újaknak, jó hogy megint többen vagyunk....!! Szóval nem az a jó, hogy ennyi PCOS beteg van, hanem örülök az új embereknek. Na szóval értitek.... :oops: 8) :lol:

Képzeljétek, mi történt velem tegnap. Reggeltől fájdogált a fejem, de ez délutánra migrénné fajult, iszonyatos fejcsörcs, csillagocskákat láttam, hányingerem volt, szóval minden ami kell. Még volt annyi erőm, hogy elmentem a gyerekért az oviba, elvezettem a férjemhez, átvette a vezetést, na onnantól se kép, se hang. Túl a migrén okozta hányingeren és fájdalmon, olyan szintű behypózásom volt, mint még soha az életben. Csak érzetem, hogy egyre lejjebb megy a vércukrom, szerintem -2 lehetett, és el is ájultam. A férjem bepánikolt, mentőt akart hívni, én meg csak azt próbáltam mondani neki, hogy vegyünk egy kis csokit, de egyáltalán nem bírtam kinyitni a számat. :shock: Még soha az életben nem éreztem ilyet. Végre haza értünk, akkor betámolyogtam a lakásba, a wc-be, kidobtam mindent, aztán qualerint vettem be, és lefeküdtem. Reggelre jobban lettem, de a bizonytalan érzés, mintha folyamatosan hypoznék, az megmaradt. Már 2x ettem egy kis darabka csokit, akkor mindig egy picit jobban lettem. Egyébként pedig kéz remegés, hőhullámok, ájulás környékez. Most már azért elég jól vagyok.
Mi a fene lehet ez szerintetek ??? Valaki tapasztalt már ilyet ?? A migrén sajnos néha előjön, de eddig soha nem párosult ilyen vércukor ingadozásokkal. Nagyon rémisztő volt...... :cry:
zsizsik
 
 


Szia Zsizsik!

Sajna az érzés nekem is ismerős.A migrént szerencsére nem ismerem, de olyan már volt, hogy felkelés után összezuhantam, egyszer a fürdőben gyönyörűen be is ájultam és neki a zuhanyfülkének.. Ilyenkor csak egy- két kiskanál kristálycukor segít.
De az elég gyorsan :)
Engem meg mostanában elég sokszor a hányinger környékez, nem tudom mitől.
ezoterike
 
 


Szia EzoTerike! :lol:

Bocs, h. nem reagáltunk rád egyből, de kitartásodnak köszönhetően most én reagálok, jó?
Szerintem célszerű diétázni mellette, de ez nem azt jelenti, h. éhezni!!!! Mert akkor lezakózik a cukrod!!! Inkább úgy mondanám, h. a metformin egészségesebb étkezésre nevel: kevés egyszerű szénhidrát, inkább zöldség meg husi. A többiek állandóan vmi GI diétát emlegetnek, mosmá’ jó lenne, ha a linkjét is csatolnák egyszer végre, mert a kisgyeremekes anyukáknak nincs idejük egész nap a neten lógni, irgum-burgum! :twisted: ( Most is csak reggel óta vagyok fenn! :lol: :lol: :lol: De lusta dög vagyok utánanézni, talán fenn van a honlapon?)

Hányinger esetén célszerű felhasználni egy olyan kis papircetlit, ami hCG megléte esetén plussz egy csíkkal és bizonyossággal ajándékoz meg !!!! :shock: Hátha!!!! :wink:

Egyébként elmesélhetnéd, h. mi történt veled eddig, kinél jártál, mik az eredményeid, tüneteid?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Szia Ezoterike!
Nem szeded véletlenül a metformint? Nem lehet, hogy attól van hányingered?

Mniki, örülök, hogy nem csak én vagyok 50 alatt. :) A metformintól fogytál? Én abban reménykedem, hátha attól hízom egy kicsit.


Zsizsik! Vigyázz magadra, legyen kéznél mindig csoki, vagy szőlőcukor! ezek nekem mindig segítnek! + egy pohár víz is jól jön, de a gyors cukor a lényeg.
mamint
 
 


Zsizsik!

Mikor mégy Tűű-höz???
Körzetinél nem tudsz kikunyerálni egy vércukorszintnézést?
Vagy a patikában?
De az is lehet, h. a prolaktinod randalírozik, nekem a menstruációs migrént az csinálta! Nem hagytad abba véletlenül a múltkori Premenses vita miatt a Premens szedését hirtelen?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


dimet
 
 


dimet
 
 


Hű, dimet, ez nagyon profi! Rögtön le is mentem!
mamint
 
 


rambóka, ezek neked mentek:) (neked is!!)
még volt vhol a gépemen, de most nem találom.
dimet
 
 


dimet
 
 


de. szerintem. a glikémiás étrend betartva, a mediterrán diétával elég jó. szerintem. egészséges. mértéktartó, és kicsi bűnözés is belefér:)
dimet
 
 


ezt a hoxa.hu-t annyira nem ismerem, de első nézésre nem rossz.
dimet
 
 


Rambóka, Mamint!

Azt a bizonyos papírcetlit már ellőttem reggel, de csak egy csíkkal ajándékozott meg. Na mindegy ezt már lassan megszokom az évek alatt...
A diétánál az édességgel van a gondom, mert azt még nem tudtam "letenni" :wink: teljes mértékben, bár amióta metforminozok lényegesen kevesebb fér belém.Szóval lehet, hogy a metformintól van a hányinger?És ez el fog múlni valaha?
2x850-et szedek, de negyedekkel emelgettem hetente!
A GI diéta fennt van a honlapon, csak még nem jutottam el addig, hogy alkalmazzam is.

A történetem is fenn van(csodálkoztam is, mikor megláttam), a kérdezz-felelek részben "A nőgyógyász szerint nem PCOS" címmel.
Ide is leírnám, csak most már nincs sok időm, megyek dolizni este tízig :evil: , így most csak az után leszek, ha valakit érdekel
szivesen irok.
Pogi egyébként írt már rólam, nekem írta fel a háziorvosom a Merckformint, persze azóta már eljutottam diab dokihoz is.
Szóval reménykedem a gyógyiban, a sok hosszú ciklus után ezelőtt
megjött 28 napra, most 31- nél tartok, még nem jött meg, de azt hiszem megfog :(

Rambóka édes a kisfiad, érthető hogy nem sok időd marad másra,de ez jó!!!!!!!!!!!!!

Mamint, Te a metformintól fogytál, vagy mindig ilyen szerencsés voltál kilóügyileg???
Én két hónapja szedem, de még egy deka sem ment le, bár lehet, hogy a bűnözés miatt :oops:

Ezo
ezoterike
 
 


valaki nem foglalná légyszi össze a premenses vita lényegét? Köszi!
Vendég
 


Sziasztok!

Zsizsik! Hasonló rosszullétem nem egyszer már nekem is volt. Ilyenkor gyorsan bekaptam valami édeset, szőlőcukrot..esetleg kockacukrot. Pár percen belül segitett. A dokim azt mondta, ez a metformin szedése alatt előfordulhat :(

Szia Ezoterike! Üdv közöttünk :) Én nem vagyok egy nagy "dumagép" sajnos, de itt biztosan jó helyen vagy.

Én ma voltam UHn, és hát eléggé a padlóra küldött. Az a kis tüsző nem akar nagy tüsző lenni, most is csak 12 mm-es, szóval nem remélek. És a dokim szerint a ciklusaim valószínűleg azért hosszuak, mert nincs PÉ :( Oka?? Mittom én. De a jobb petefészek cisztásnak TŰNIK de a doki ( gondolom látva a reakcióm) hozzátette, nem egyértelmű PCO. Sőt, egyáltalán nem ilyen a PCOs petefészek. Én már semmit sem értek. ( visszaeső lettem..) Szerintem a lényeg, nem lesz gyerekem. Lányok, tudom nem szabad feladni, de nekem nagyon elegem van. :oops: Na meg még mindig van baci a hüvelyemben..ujra antibiotikum. :cry: :cry: :cry:

Tanácstalan vagyok, mit tegyek, hogyan tovább. Verzió van több is, de honnan tudjam, mi a jó és mi az ami esetleg felesleges vagy akár káros is?? Mit lépnétek a helyemben? :?: 3 éve próbálkozunk...ez rengeteg idő :(

Gina Kép
Vendég
 


ginuska!
először is: ha antibiotikum, akkor Normaflore-t szedjél mellé!!!fontos.

másik: nyugi, nekem sem látták egyértelműen pco-snak a petefészkeimet, szóval, tudod, hogy ez nem mindig jelentkezik. vagy a doki vak (az enyém egyszer a méhemet sem látta..... :shock: :twisted: )
és olyan nincs,hogy nem lesz gyereked. de lesz!!! van petefészked, tüsződ, és tudják mi a bajod, amit lehet orvosolni. pozitívizmus. pihenjetek vhol a pároddal egy kicsit, mensi után 1-2 héttel :D egy hétvége csodákra is képes lehet. vagy vmi alternatív gyógymód, ami a lelket is rendbetarja?? úgyhogy, nyugi: jó munkához sok idő kell!!!
dimet
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?