Új privát üzeneted érkezett!

Rambóka, Ááá, beijedtem amiatt, amit Kikkának írtál! Megnéztem a pm felül utána az alul működés tüneteit. Az alul működés többségét produkálom is. Csak nem? Á, nem! Elég nekem az IR. :(
Különleges vérvétel kell hozzá, vagy egy egyszerű TSH kimutatja?

Aranykavics, :D Akkor most duplán várom a jövő keddet! Úgyis belátható időn belül nekem csak az arcomon fog látszani, h rendbejöttek-e a dolgok.
Átvállalom a vasalást, ha kiporszívózól helyettem ;)
mamint
 
 


Mamint!

Nézesd meg a pajzsmirigyed, ha még nem volt vizsgálva.
TSH, FT4. Ennyi! Ez az a hormon, ami nincs ciklushoz kötve, bármikor vizsgálható. Egyszerű vérvétel az egész! :)

Nehezen tudom elképzelni egy 17BMIs nőről, hogy pajzsmirigy alulmüködött :roll:
De ha nem volt eddig vizsgálva mindenképpen kell!!!

Plusz: cortisol, prolaktin!!!

Porszívózni itt is kellene :?
De én tuttira nem foglalkozom vele. :roll:
Vendég
 


Kavics, köszi!
Lehet, h kezdek hipochonder lenni? :oops: Azért ha már Tűűnél járok, kérek beutalót. Egyébként kiszámoltam, a normális BMIhez nekem 53 kilónak kellene lennem. Az már nagyon dúrva lenne! Amikor a Dianétól híztam kb 50 voltam, és az épp elég volt.
A pm-nél, ami szemet szúrt, az a fáradtság érzet, fázékonyság, a magas prolaktin és az izületi fájdalom! Persze lehet, hogy ezek ettől teljesen függetlenek. Az első kettő az alacsony vérnyomástól van valószínűleg, a prolaktin talán az IRtől, az izületet pedig örököltem. Most jól megmagyaráztam maganak, hogy nincs bajom! :) De azért utánajárok ezeknek a hormonoknak.

Porszívózást azt hiszem én is kihagyom ma... :oops:
mamint
 
 

 
 

ja, a koleszterinem is magas :(

Most már befogtam, nem panaszkodom többet!

Jó éjszakát!
Holnap öltözzetek melegen, jön a hó!
mamint
 
 


Hű Rambóka emlegetett..jaja pajzsmirigy. Én 51 kg voltam úgy, hogy szó szerint zabáltam. A sikertelen metformin-kezelés után nagy nehezen kiderült a pajzsmirigy-túlműködés. Akkor már igen rosszul voltam. Az állandó remegés zavart legjobban.Homályos látás, ment a hasam naponta vagy 10*, fáradt voltam, 160-as pulzus, álmatlanság ilyesmik..
Már 1 havi Propyciles kezelés csinált peteérést. Szépen "felhízlalt a gyógyszer". A kezelés 2. hónapjában már terhes lettem.
Most vagyok 61 kg. :lol: )

A pajzsmirigyes vizsgálat nem sima vérvétel. (nem az általános vérképből nézik a hormont) Speciális helyen (endokrinológia, izotóp-diagnosztika) csinálhatják csak meg a vérvételt. És általában együttjár scintigraphiával vagy UH-val.

Kép
babancs
 
 


babóca aranyos, verona :)

mammint, megnyugtatlak: javulni fognak neked is a pattijaid. nekem a mensi ezer éve nem jött meg (majd, most a duphaston után remélem, ja, csináltam biztonsági baba-tesztet az abbahagyása előtt, de no baba, de nincs para, legyen mensi, aztán pé :D ...)
szóval, nekem júnusban tök hirtelen kijöttek az állvonalamban pattik, de nagyon durvák. és 1-2 hete semmi. vagyis minimális, és a régiek húzódnak vissza, de már nem kell rajta dolgoznom reggelente a tükör előtt,hogyeltüntessem őket. és kicsit több,mint 1 hónapja szedem a metfromint. úgyhogy remélem nálad is alakul a dolog.
a hajhullásra meg írta petrányi a minoxidil felíratását bőrgyógyásszal. most hazsnálom a vichyt, aztán majd a minoxidilt, ha nem lesz javulás.

ja, megnyalattam a férjemmel a pg53at, most várjuk a száradást :D ...hátha van peteérése :D :shock:
dimet
 
 


Mamint!

Maradjunk annyiban, hogy november 7-én Tűű doktor megmondja, hogy milyen hormonokat nézzetek meg és diagnosztizál, majd kezel!!! :) :wink: (jövő hét :) )

Hány cm magas vagy és hány kg????

Lassan le kellene feküdni :roll:

Még nem álltam át az új időre.


Egyébként most nagyon szigorú leszek magammal és a harmadik napi vérvételt meg fogom ejteni. Még akkor is ha pesten leszek. Hazajövök, dután levetetem a vért a kórházban. Ha hétvége, akkor is bemegyek!!! Muszáj!!!!!
Utoljára májusban volt nézve. (akkor minden rendben volt)
Kivétel LH/FSH arányom!

Pussz. :)
Vendég
 


VAAAAAAAAAAAAAAAAAAAANNNNNNNNN :D :D :D :D :shock: :D :shock: :shock: :D
dimet
 
 


[quote="babancs"]
írta:
babancsA pajzsmirigyes vizsgálat nem sima vérvétel. (nem az általános vérképből nézik a hormont) Speciális helyen (endokrinológia, izotóp-diagnosztika) csinálhatják csak meg a vérvételt. És általában együttjár scintigraphiával vagy UH-val.


Babancs bocs ha kijavítalak (utálok okoskodni :oops: )

A pajzsmirigy hormon vizsgálat síma vérvétel. Vénás vér. Ha megvan a beutaló bármelyik laborban leveszik. És megfelelő reagenssel vizsgálják. (a kórházon belül a megfelelő laborrészlegbe küldik).
A vérképhez semmi köze.
A vérképet is vénás vérből nézik, de más csőbe teszik.
Szóval az egésznek az a lényege, hogy megvan a beutaló, rajta vannak a hormonok és a laboros nővér (aki a vért veszi), tudja, hogy hány kémcsőbe és milyen kémcsőbe kell a vért levenni, mit kell ráírni és hova kell küldeni.
Pl. tavaly csináltattam magamnak egy alap labor vizsgálatot, 8 kémcső vért vettek le :shock: Mondtam nekik, hogy nem vért adni jöttem :?

A pajzsmirigy szcintigráfiás és UH vizsgálatát nem csinálják meg automatikusan (tudtommal). Csak abban az esetben, ha a hormon értékek kórosak, vagy tapintásra gyanús a vizsgáló orvosnak, ha szemmel látható pm elváltozás van, vagy a betegnek "érdekes" panaszai vannak: nehezen nyel, gombócot érez a torkában, nehezen lélegzik!.

Egy dolog biztos!
Egyre kevesebb labor vizsgálatot és általában vizsgálatot írhat ki a háziorvos. Január egytől tovább szűkül a kör!

Ennek majd utánna kérdezek, hogy tudjuk mihez tartsuk magunkat.

:)
Vendég
 


Dimet!!!!

Akkor gyúrjatok rá!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Ezt nem szabad kihagyni!
Ilyen lehetőség!!!! Óriási!!!!!!


Itt röhögök! De nagyon! :lol: :lol: :lol:
Hát ennyire megbizható ez a cucc!

(valszeg azoknál a nőknél, akiknek 28 napos ciklusaik vannak és rendszeres 14-ik napi PÉjük, ott jó. De minkféle nőknél.... :roll: )
Vendég
 


aranykavics, én mikor 2 hete voltam vérvételen a doki (házi) tényleg nem sok mindent csináltathatott meg. hormonkat már nem!! inzulint sem. terheléses cukrot sem. "csak" a nagyon alapokat. így is még én ikszeltem be 1-2 dolgot helyette :oops:
perse, nem nagy dolgot, de kellett:) (talán vizeletnél fajsúlyt, meg káliumot, talán. már nem emlékszem)

na, megyke a peteéréses férjemhez :D halál, ez a pg53....
azért nyalogatom tovább, nekem van önontrollom, mindig reggel, rögtön nyalogatok. de mérem a hőmet is mostantól:)
dimet
 
 


aranykavics, én mikor 2 hete voltam vérvételen a doki (házi) tényleg nem sok mindent csináltathatott meg. hormonkat már nem!! inzulint sem. terheléses cukrot sem. "csak" a nagyon alapokat. így is még én ikszeltem be 1-2 dolgot helyette :oops:
perse, nem nagy dolgot, de kellett:) (talán vizeletnél fajsúlyt, meg káliumot, talán. már nem emlékszem)

na, megyek a peteéréses férjemhez :D halál, ez a pg53....
azért nyalogatom tovább, nekem van önkontrollom, mindig reggel, rögtön nyalogatok. de mérem a hőmet is mostantól:)
dimet
 
 


aranykavics, én mikor 2 hete voltam vérvételen a doki (házi) tényleg nem sok mindent csináltathatott meg. hormonkat már nem!! inzulint sem. terheléses cukrot sem. "csak" a nagyon alapokat. így is még én ikszeltem be 1-2 dolgot helyette :oops:
perse, nem nagy dolgot, de kellett:) (talán vizeletnél fajsúlyt, meg káliumot, talán. már nem emlékszem)

na, megyek a peteéréses férjemhez :D halál, ez a pg53....
azért nyalogatom tovább, nekem van önkontrollom, mindig reggel, rögtön nyalogatok. de mérem a hőmet is mostantól:)
dimet
 
 


aranykavics, én mikor 2 hete voltam vérvételen a doki (házi) tényleg nem sok mindent csináltathatott meg. hormonkat már nem!! inzulint sem. terheléses cukrot sem. "csak" a nagyon alapokat. így is még én ikszeltem be 1-2 dolgot helyette :oops:
perse, nem nagy dolgot, de kellett:) (talán vizeletnél fajsúlyt, meg káliumot, talán. már nem emlékszem)

na, megyek a peteéréses férjemhez :D halál, ez a pg53....
azért nyalogatom tovább, nekem van önkontrollom, mindig reggel, rögtön nyalogatok. de mérem a hőmet is mostantól:)
dimet
 
 


bocsi, behalt a babanet és többször elküldte az üzimet :?

minkféle nőknél...és a férfiaknál??? most vallatóra fogom anyósomat,hogy is van ez a dolog a fiacskájával.... :D
ááá, valószínűleg függ attól, hogy mit evett.
dimet
 
 


Dimet ezen szétröhögtem magam!!!! :lol: :lol: :lol:
Már másoktól is hallottam, h. férfiaknál is jelez PÉ-t de eddig nem hittem el! Hát én ezek után minimum két héten keresztül mindennap letesztelném, hátha változik.
De tényleg Kavics ti tanultatok bármit arról, h. a férfiaknál mi a szerepe az LH-nak, mert az rémlik, mintha az FSH a hímivarsejtek érésében részt venne, de lehet, h. tévedek.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Aranykavic, Rejó, Rambóka!

Jót nevettem azon, amit a női táskákról írtatok... :)
Engem az informatikus férjem "átnevelet", így csak pénztárca, telefon (toll nem kell, mert a telefon miniszámítógép is), kulcs, papírzsepi (esetleg betét, de minek az egy PCO-snak???) van benne, továbbá a legfontosabb szempont:
- 4 évvel ezelőtt az volt, hogy biztonságosan beleférjen egy merevlemez,
- 3 évvel ezelőtt az volt, hogy biztonságosan beleférjen egy CD,
- 2 évvel ezelőtt az volt, hogy biztonságosan beleférjen egy DVD,
- 1 éve pedig az, hogy biztonságosan beleférjen egy USB-toll (hacsak nem viszem a számítógépet is :))

Az én mumusom a pénztárcám, ami fél kg-osra is fedagad, miközben egy árva 200-as az összes muníció benne :(

De van kismama táskám is pelenkás, bébiételes, pisisruhás rekeszekkel, lassan ideje lesz elővenni... Ha meg a fiammal megyünk, még mindig kell tartalékruha, nem mintha bepisilne, hanem mert egy-egy nagyobb játszótéri viháncolás után egy varacskos malacot kell visszaváltoztatni (csupom vízes-sáros-homokos-poros-izzadt stb.)

:)

Vöcsök
vöcsök
 
 


Kép Kép -tudom,nem fogok hiányozni......de,holnap este leszek legközelebb,munka után megyek a Szüleimhez!
Babásodást mindenkinek!
Változást légyszi pü-ben írjátok meg!
pusza:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok! Jó reggelt!

Aranykavics! neked mekkora táskád lehet... :lol:



Én is használtam a PG 53-at, de meguntam, mert nem mutatott soha semmit, és inkább áttértem egy másik megoldásra! Amikor csak lehet, szerelmeskedek a férjecskémmel! :oops: :D

Szeretnék felkerülni a táblázatba is, ha lehetséges:
paramétereim:
3 év
Eger
jelenleg 1x 250 és 1x500 (eddig minden rendben, úgyhogy foly-an emelem)
2006. 10. 24.
31 nap
11 cn

Sziasztok, szép napot! Lyutka
lyutka
 
 


Jó reggelt kívánok!!!!


Du. leszek és írok! Kép
Vendég
 


hát, a pg53 azért is mutathatott kristályocskákat mert esetleg vmi olyat evett előtte :D mert attól is függ.
Tegnap emeltem jócskán az adagomat. (Eddig: reggel negyed, délben fél, este egész. Tegnap: reggel fél, délben egész, este egész.)
És nem volt semmi bajom, eddig. Leszámítva,hogy megint szomjasabb vagyok :?
Nem baj, kibíííírom. :)
dimet
 
 


Kavics!

Én sem akarok vitatkozni, de Győrben így van. Ezért van már reggel 7kor óriási tömeg az izotópdiagnosztikán. Itt sehol máshol nem csinálják meg a pajzsmirigyes vérvételt. A scintigraphiát is automatikusan csinálják utána (kivéve pl. a terheseknél, ott azt nem szabad..ezért voltam én ultrahangon). Azt hallottam, hogy máshol elküldik a vért..itt is, ha valaki a másik kórházban fekszik. De csak ezen az egy helyen tudják vizsgálni.
:lol:

Amúgy megjöttem a vércukorvizsgálatról. Nem is volt olyan rossz az a cukrosvíz. Majdnem egy húzásra le tudtam hajtani. 9re mennem kell vissza.

Kép
babancs
 
 


Dimet,
én is használom a PG/53-at nálam azóta , hogy a barátnőm elmagyarázta a helyes használatot tényleg kalsszul lehet látni a páfrányokat.
Mi is kipróbáltuk a párom kiskatonáival is és úgy ficánkoltak.

Nos használat előtt kb. félórával ne egyél, ne igyál.
A nyálnál az a lényeg, hogy jó sok nyálat kell rá tenni , de az ne legyen habos hanem szép átlátszó, és bőven kell rárakni. Nekem kb 2-3 óra mire rászárad a nyál és utána nézegetem.( az átlátszó nyál nekem a nyelvem hegyéből óvatosan szívva nyerem)
Próbáld ki!

bonya


Kép


Kép
bonya
 
 


bonya, én is használtam még tavasszal, akkor mutatott páfrányokat. meg tényleg az a lényege, hogy nem enni-inni előtte.
ezért csináltam mindig reggel. de most, ha megjön a duphastontól, utána bevetem a pg53at, meg a hőmérőt is. a nagy számok törvénye szerint, egyik csak bejön :D :D
ti a kiskatonáival? wow. jó ötlet :D

rambóka, izgatottan várom az anyós beszámolót.....
dimet
 
 


ja, táska témához hozzászólva: az én táskám is egy nagy bűnbarlang. jaj, mindent abba dobálok. aztán havonta egyzser szelektálnom kell. ha beletenne vki egy fél téglát, észre sem venném. :D
dimet
 
 


Most komolyan, nektek nem fura az hogy a NYÁLból próbál peteérést kimutatni? én ezt mindig is egy nagy viccnek tartottam, azt hittem ez csak egy nagy félreolvasásból jött, és valójában a NYÁK-ból lehet kmutatni. :shock:
Jó lehet, hogy a nemi hormonoknak van hatásuk minden mirigyekre, ugy értem minden külső elválasztású mirigyre, de a nyálmirigyre annyi minden más is hat! ennyi erővel akkor könnyből vagy fülzsírból is kimutatható lenne, nem? ráadásul a könnyre még kaja sem hat :wink:
És az hogy a pasiknak is mutat peteérést, azt nem lehet annyival entézni, hogy "biztos olyat ettek", hiszen ki tudhassa, hogy mink nem eszünk-e "olyat" mindennap.
A normális ciklusú nőknek azért dolgozik, mert kb félidőben használják, és persze nekik akkor van peteérésük, és teherbe is esnek, ez nem valami nagy varázslat! :shock:
krumplis pogácsa
 
 


anyósom (ő szülésznő, műtősnő, szakoktató, meg meg ápólói diplomája is van, meg mined ilyet összesezdett:)...) szóval, ő is mondta,hogy régen is nézték mér ezt normál mikroszkóp alatt. a hüvelyi kenetből, de valóban lehet nyálból is kimutatni.
és azért számít,hogy mit eszünk,mert akkor megváltozik a nyálunk összetétele. azért jó pl. reggel, első dolog: nyalás, és kész :D
de nem tudom. az az igazság,hogy én nem is szeretek ilyeneket használni. de próba-cseresznye :)
dimet
 
 


Babancs, Kavics, Dimet,
köszönöm! Mégegyszer átolvasva, és átgondolva, már én is valószínűtlennek tartom, csak jól beijedtem. De lenyugszom, és rábízom magam a doktor úrra. :oops:
Ááá, már olyan türelmetlen vagyok! Szeretnék már gyógyulni.
Viszont, rájöttem a pattik okára. Most, hogy megjött, mintha egy éjszaka alatt letörölték volna a nagy részét!!! :shock:

166cm 47-48 kg. (vizsgaidőszak után 45-46) Genetikailag vagyok ám ilyen "gebe". A csontjaim is extra könnyűek.

Ha lesz pm vizsgálat, akkor én a budapesti megoldásba tartozom... hacsak nem találnak ki megint valami szigorítást.

Ezen a pé dolgon és is jót nevettem! Dimet, nézd át a gyógyszereket, nem cseréltétek e fel véletlenül! :D
mamint
 
 


ááá, nem hiszem. férjem nem vesz be semmi gyógyszert, úgyhogy tuti nem :D
dimet
 
 


Sziasztok!

Most visszaugrom 5 oldalt.... ugyanis most jutottam gépközelbe.
Köszönöm a tanácsokat, a diétával kapcsolatban.

Annak, ha túl alacsony volt a cukrom (de azért a normál értéken belül volt) milyen következménye lehet? árthat a gyereknek?

gi diéta? elég ellentmondásos. Pl aszerintz a tej lassan felszívódó szh, a cukorvizsgálaton pedig direkt tejet kellett inni.
egyébként a csoki is lassan felszívódó a gi szerint, legalábbis a fekete, a másik közepesen.

egyébként sok kismamával találkoztam, akik kívánják a csokit. és én nem az édes miatt kívánom, hanem a csoki miatt, a tömény cukor nélküli kakaót is.

rambóka, az sztkban csak ilyet csinálnak nálunk, a másikat a klinikán kell. de azt mondtuk, előbb nézzük meg ezt, aztán nem voltam azóta a dokinál, mert beteg voltam.

és még semmire nem volt időm.... se terhestorna, se szülésfelkészítő, se védőnő....
most ezeket teszem majd át az első helyre.

nja sziasztok, ha tudtok jó tanácsot adni, köszönettel veszem.
csillagfény
 
 


Csoki:

Hát... én pont most szenvedek miatta... nálunk ugyebár nincs kiküldetési pénz csak kajapénz... így én 3 zsák kajával szoktam hazajönni az üzleti utakról (bár már vagy 3 hónapja nem voltam szerencsére)... Legutóbb is feltankoltam Mozart kuglikkal...

Amikről el is feledkeztünk...

Így most van 2 lejárt szavatosságú (de attól még tökéletes) hatalmas doboz kuglink... és két decemberben lejárónk...

Úgyhogy most lejárt mozart kuglin élünk majd hetekig (van vagy 36 darab... az rentgeteg...)...

a decemberieket pedig felraktam az NLC-re barter-alapnak... amit eddig ajánlottak érte: babahordozó, téli bundás babazsákot (59 cm-es... ami szerintem egy márciusi babának télire már kicsi lesz), pelenkavödröt betéttel, mózeskosarat, meg egy Für Elise-t játszó szép nagy, kiságyba szerelhető felhúzható cicát:)

Nekem eddig a cica jött be a legjobban :) :) :)

Hát ennyit a csokiról :) és az édesszájú kismamákról :) :)
Vendég
 


Hmmm..csoki!!! Csillagfényhez hasonlóan én is a kakaóért, a csokiért vagyok oda. Nem kell, hogy túl édes legyen. A reggelit el sem tudom képzelni csokis péksütemény nélkül.
Igen kiváncsi vagyok a terheléses vércukor eredményemre. Pláne, hogy még sosem csináltak nekem ilyet. Én azt olvastam valahol, hogy az éhgyomri és a 2 óra múlva lévő vérvétel között nem szabad mozogni, elmenni. Hát itt simán haza lehetett jönni. Mire visszamentem már korrogott a gyomrom. Az meg nálam egyenlő a vércukor leesésével.
A csokit amúgy én zabálnám 2 pofára, de alapból is nagyon hízok..így nem nagyon merek még csokit is enni.

Kép
babancs
 
 


Csakegy!

36 mozart csokigolyó....
mondjuk a mozart nem a kedvencem, de azért nekem nem okozna problémát.... szerintem nem is olyan rengeteg. mondjuk én egy tábla csokit kapcsiból be tudok szkennelni, ha ott van előttem.
nálam a milka a nyerő.
az a babahordozó nem is rossz. én most fogok rendelni a neten egy babazsákot, 6500-ért láttam, nagyon jópofa, újszülött kortól 12 kgig, illetve amíg bírod, háton is lehet hordani, meg elöl is. A kendőt is helyettesíti, úgyhogy nem kell majd kínlódnom a kendővel sem.
üzleti utak, kajapénz. jó kis melóhelyed van, csakegy! inkább ausztriába utazgatsz? szerintem tankolj fel jó minőségű babakajából is! mondjuk én sem szeretném azon nevelni a gyereket, de néha biztos jól jön, ha épp elmentek, vagy nem tudsz főzni.
csillagfény
 
 


babancs, ez tök jó!
én a terhesség elején minden reggel kakaós csigát ettem, aztán jött a kakaó korszak, mostmeg a csoki.
nem tudom, mi lehet benne.
de most pl ettem egy sport szeletet, és túl édes is volt.
egyébként nincsenek éhségrohamaim, mint korábban néha igen. nem tudom mi lehet a háttérben. nem lehet, hogy a terhesség rendbehoz?
csillagfény
 
 


csillagfény: hát az utóbbi időben Bécsbe kellett sokat menni de talán már nem kell... (nagyon rühellem ezeket az utakat... plusz pénz, csúsztatás az nincs csak rentgeteg meló)

Hát.. most kilőttük a felkínált cuccokat... rájöttünk, hogy nagy macskabolond aki felajánlotta őket és nem szeretnék macskával összenyalatott cuccot adni neki...

Úgyhogy megyek vissza biznyicelni :))))))

(36 kugli rentgeteg.. ezek szerintem mézédesek... 1 darab és fél napig csokiundor van...)
Vendég
 


Csillagfény!

Az jó, ha nincs édességevési rohamod! Nekem van sajna..táblacsoki egészben azonnal lecsúszik. De nem is gondolok rá. :lol:

..

Tudnátok segíteni? Van egy győri webáruház, de nem sokat tudok a babakelengyék áráról. Ez az ajánlat viszont feltűnően jónak látszik:

"Babaszoba garnitúra

100% pamut huzat, szintetikus töltet,
40 fokon mosógépben mosható.
1 db színes paplanhuzat 70x120 cm
2 db színes párna 35x35 cm
2 db fehér lepedő 90x140 cm
színes baldachin (2 részes, megkötőszalagos, 180 cm magas)
színes fejvédő (280 cm hosszú, megkötőszalagos)
szoptatós párna (kifli alakú, mikrogyöngy töltettel, megkötőszalagos, 140 cm-es)"

Ára: 7500 Ft/garnitúra


Egy másik webáruházban csak a szoptatós párnát láttam 5 ezer ft körül.

Kép
babancs
 
 


babancs: szerintem nagyon jó áron van...

(szoptatóspárnát én varrni fogom mert tönkölypelyvát akarok belerakni... az pedig min. 7e ft körül van.. így meg szerintem max. 2-3e-ből kihozom...)
Vendég
 


ez melyik webáruház?
csillagfény
 
 



Kép
babancs
 
 


hmmm... a csokibiznyic jól halad...
Vendég
 


csokiban ha jól tudom magnézium van azért kívánjátok a kakót kismamik.

Én is nagyon kívántam anno a kakaót, de az édeset nem bírtam megenni.

na nem tudok tovább írni, mert apa feje begőzölt, sztem front lesz :?

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!

Csajok!

Na mosmá’ igazán jöhetnének újabb csíkok!!!!! Nem igaz, h. a többi topikon röpködnek a zebrák, itt meg semmi!!!!! :evil:

De sejtem az okát: Kandika táblázata régóta nem bővült!!!

Szeretném ezúton felhívni az újoncok figyelmét arra a régi (bár nem bizonyított ) tényre, h. a táblázatban megjelenő új tagok véletlenszerű teherbeeséseket indukálnak (és nem feltétlenül csak a régi tagok közt!!!!!!!).
Úgyhogy ideje tagtoborzást tartani!!!


Kandika!

Nagyon negatív vagy!!! Ne tedd!!!
Hogyne hiányoznál nekünk?????

Milyen torta lesz? Csak mert látom buli lesz napokon belül??? :wink:
Látod pl. ilyenekről is mesélhetnél!!!!!

Csakegy!

Én a babahordozót v. a pelenkavödröt választanám. A Für Elise a könyökötökön fog kijönni a 10. után!!!!!! :lol:
A macskák nem szoktak összenyalni semmit, max. a szőrük lehet rajta, de egyébként úgyis mindent ki fogsz mosni!!!!!!

A 36 csokigolyó nálam talán ha 3-4 napig tartana!!! :oops:
Bár én inkább étcsokis vagyok, de azért alapban egyetértek Gombóc Artúrral!!!! :lol:
De a 70%-os Lindt nekem tömény volt!!!! Akkor inkább a Boci étcsoki, az nagyon el van találva!!!

Babancs!

Az ár jó, de a felét nem fogod használni!!!! :lol:
Amíg kicsi a baba, nem adhatsz neki se párnát, se takarót, nehogy megfulladjon!!!! :!: Helyette egy textilpelus van a feje alatt, ha netán bukna (amit gyakran meg is tesz!).
Lepedőből jobb a gumis, aminek a szélébe gumi van varrva, így kifeszül a matracon, a ded ugyanis folyamatosan gyűrkéli a kezével, túrja a lábával! De előbb az ágyat vedd meg, h. tudd, h. mekkora lepedő kell!!!!!! :wink:
A baldachint és a fejvédőt én nem használom, mert jobban szeretem, ha minden irányból rálátok a gyerekre, de van aki szerint a fejvédő később, ha elindul a gyerek az ágyban(márminthogy kúszva!), akkor nem árt!
A szoptatós párnát érdemes venni, de én pl. a börzén 2500 ért vettem használtan, simán ki lehet mosni mosógépben, fél nap alatt száraz!!! Jó keményet vegyél, az a jó, az támasztja alá megfelelően a gyereket!!!!!!
Nemtom én egyszer próbáltam tönkölypelyva párnát, de engem szúrt (mondjuk én az angórát sem bírom!).

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok Édesszájú társaság!

Babancs!
Akkor ezt a pm-es dolgot megbeszéltük. Ahány kórház-labor-város, annyi szokás. Nincs egy egységes felállás :roll:

Egyetértek veled a reggeli édességkívánattal.
Reggel mindig édeset kell ennem.
Ez lehet egy kávé, sok fincsi cukorral és tejjel, vagy péksüti, esetleg hasonlók :wink:


Csillagfény!
Beszkennelni egy tábla csokit :lol: :lol:
Az nekem is müködik. De nagyon ritkán. (mostanság)
Milka, sima tejes, vagy a sima fehér. Ez a kettő a kedvenc. A többit nem szeretem.
Na még elmegy az almás fahéjas :)

Az alacsonyabb vércukor szint nem árt a babának. Csak a megengedett felső érték fölött - tartósan. Ezért veszélyes a terhességi cukorbetegség!
Az egyik kolleganőm amikor babás volt és a szokásos cukorterheléses vizsgálaton volt 3 egész egynéhány tized volt a vércukra átkezés előtt is után is. Be is számolt nekem róla, mert tudott a PCOSmról.
Ha nagyon alacsony, akkor neked nagyon kellemetlen mert szédelegsz. :?

Dimet! Pogi!
A hüvelynyákból ki lehet mutatni a peteérést. Ezt is, mint egyik lehetséges variánst a PÉ meghatározására használják és oktatják is(nőgyógyászatból)!

Rejókám!
Ezt megbeszéltük :)
Apának buksisimit Kép küldök. Hideg front van. Tovább hül a levegő :lol: :lol:


Lányok van egy nagy hír! Ma hallottam: Várkonyi Andrea (tv2 bemondónő) terhes. Ez azért örvendetes , mert ő is PCOS. Tipikus PCOS. :lol:

Időnként alhasi görcseim (nagyon enyhék) vannak. Lehet megint megjön 26 napra? :roll:

........vagyok..........

24cn.
Vendég
 


Kandi, Rambóka

Engedve a hosszas rábeszélésnek... ne múljon rajtam, hogy gyorsan zebrásodjon a topik:)))
Szóval írjatok be lsz. a táblázatba
Kikka
32 év
Pest Megye
1X125 mg :))) (egyelőre, majd ha eljutok a végleges adagig, módosítjuk)
2006. október 18.-én kezdtem szedni
kikka
 
 


Rambóka!

Köszi a sok tanácsot. Látszik már gyakorló anyuka vagy! :lol:
Lepedőből sztem is a gumis a jó. A baldachinról azt olvastam fél tőle a baba, igazából a szülők csak maguknak csinálják - mert olyan mutatós :D . Fejvédő szerintem azért jó. Párna meg jó lesz később nem? Mikor már aludhat párnán.

Kavics!

Milka Milka minden mennyiségben ide is!!!! :lol:

Kép
babancs
 
 


Lyutka, Kikka! :)

Két új táblázatlakónk lesz !!!!

Beebeeyt elküldjük "nyaralni" és beesik 3 pozitiv teszt!

Rambóka! Remélem a próféta beszél belőled!!!! Úgy legyen!!! :D
Vendég
 


sziasztok!

Úgy is lehet csatlakozni, ha nem tudok gyakran hozzászólni a társalgáshoz? :oops:
kdsl
 
 


Persze!

De nem akarsz inkább vmi jópofa nicket a 4 torlódó mássalhangzó helyett???
Kivéve persze, ha cseh származású vagy! :wink:
( Meg ne sértődj, csak vicc volt! :lol: :lol: :lol: )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Szia rambóka!

Dehogy sértődök... :wink:
Próbálkoztam mindenféle nick-kel de egyiket se fogadta el a rendszer, aztán próbáltam vmi olyan extrémet találni, amit tuti hogy más belépő előttem nem választott.. :)
kdsl
 
 


Ez akár egy félregépelt adsl-t is bele lehet képzelni.. :P
kdsl
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?