Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Nagyon sokáig olvastam, de elhatároztam, hogy behozom a lemaradásomat, így meg már másnap lett.

Gratula a keresztelőhöz, járáshoz, betöltött hónapkhoz stb.

Hihetetlen hogy van ennyi energiátok írni...alig bírom olvasni, megyek is aludni.

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Szép jó reggelt!!!!!

Julcsi:maradjunk annyiban, hogy sem a pasik, sem mi nem vagyunk tökéletesek!!!!Ebben kiegyezek!!!! :wink:
Látod, míg a Barbi a kinti levegőézéshez adja az Ádámra a WC ajtót én meg kirántom a gyerek alól, mikor ácsorog!!!!Én vagyok a befutó a rossza anya vertsenyben!!!! :wink: Éljen!!!!!

Szoni már tök jól van, bár este 1x 2x ébredt ő is, mert tagnap csak orr hangja volt, de éjjel elindult a trutymó a nózijából.De olyan ügyesen fújta mint a nagyok!!!!! :lol: :wink: Büszke is vagyok rá!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Bocsi lányok a zavarásért, de Erpétől meg seretném kérdezni, h hol vetted Samu játszóterét és mennyiért?

Köszi előre is a választ!
Vendég
 

 
 

Gabek:én elárulom honnan van ennyi energiánk: a gyerekektől!!!!Én azért jövök ennyit, mert nekem nagyon jó itt:elmesélhetem a napi történéseket, ha bajom van kipanaszkodhatom magam, gyönyörködhetek a manókban és mindíg kapok 1-2 jó szót, bíztatást.Nekem sokat jelentenek a lányok, telefonon is tartjuk a kapcsolatot.Szerintem ezért gondolja mindenki úgy, hogy ha ideje engedi akkor bekukkant és elmeséli miket művel a babója!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

meglepően jól aludt Kriszta az éjjel, "csak" kétszer kellett a cumi, de már csak fél 7-kor evett és még negyed 8-ig szundizott. Én is elég jól kipihentem magam! :)

Márti: Teljesen igazad van az energiát illetően. Pont az este kérdezte valaki tőlem ugyanezt a másik topikban. Igaz, hogy ott is már ezerszer letárgyaltuk, de mégis felteszik a kérdést állandóan, van amikor már hülyén érzem magam, mert úgy jön ki, mintha egész nap csak a gép előtt ülnék. Pedig, csak én tudom... De, mint ahogyan te írtad, nekem is jó, hogy megoszthatom valakivel a gondjaimat-örömeimet. tegnap is, ide hamarabb írtam arról, hogy Kriszta felállt, mint a családnak mondtam volna telefonon. Csak Istvánt hívtam hamarabb.
Még nem írtam semmit erre oda túl. Megengeded, hogy az írásodat odamásoljam, természetesen a forrás hiteles megjelölésével? :roll: :roll: :roll: Ennél találóbbat nem tudnék írni. :) :) :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


SZiasztok!


Edith!
Hatalmas gratula Krisztának!!!! :D:D

Julcsi!
Ez az önálló zokni nagyon tetszik! :D:D:D


Annyira rossz, hogy most valahogy nincsen időm semmire.
Rakok fel pár képet. :D

Kép Apa szamárfület mutat... de csúúúnya!

Kép Ilyen ügyin csücsülök a járókámban

Kép

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Edith:eddig csak a hülyeségeimet idézgettétek, nem mondod, hogy ezt te jónak tartod?????Egy újságíró?????Most csak viccelsz????? :shock: :shock: :shock: :shock: :roll: :roll: :roll: :roll: Különben nyugodtan :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szia, Eszter!

Épp elmenni készültem már!
NAgyon szépen csücsül Hanna, látod, Krisztának ez még esze ágában sincs! És ő is, látom, a "természetes" játékokat részesíti előnyban, lásd. flakon. :lol: :lol: :lol:
Nekünk egy az egyben ilyen formájú és színű játszóállványunk ... volt, de Kriszta mit csinált vele? Kettétörte. Hogy hogyan sikerült neki, az máig rejtély, de egyszercsak mentem ba a szobába és a darabok szanaszét hevertek. Kettőbe törte a felső piros átkötőt. Ez van! :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Julcsi: nekem is tetszik ez az önálló zokni. :lol: :lol: :lol: Nálunk ezt biza feltalálták, de azt már nem, hogy ne a kifordítva szálljon le a lábról, hanem a színén! :wink: :wink: :wink: :wink:

Na, mentem! Később még jövök! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Na, Márti: nem engedsz elmenni. Éééén? MInek hülyéskednék? Eszem ágában sincs! De majd hülyeséget is idézgetek, ha akarod! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Madárcsicsergős jóreggelt mindenkinek!
Habár errefelé maximum vizimadarak lehetnek, mert esik az eső.

Mi Dorka visításra keltünk hatkor. Aztán nyolckor is. Szal tök jó. Ti nem unjátok még ezeket a fogzásokat? Én nagyon!

Eszter, mi az hogy nincs időd? Hát akkor ki fényképezett? Mi azóta nem használjuk a játék állványt ( vagy mit) amióta rendszeresen abba kapaszkodva álltak fel és pereceltek jó nagyokat. :lol: Eszméletlen hosszú haja van a kiscsajnak. Hogyan csinálod? (tudod nekem ez a mániám...)

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi drága én már annak is örülnék, ha 8kor kelnénk!!!!! :shock: :shock: :lol: Sajnálom, hogy visítozik a lánykád, nemsokára meglesz az összes foguk, ha így haladnak!!!!!Kitartás!!!!!

Eszter:és te mit tanítasz????

Zsandi:hova tűntél?????? :shock:

Barbi:Ádámod hogy van???Milyen volt az éjszaka?????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

"Gyönyörű" idő van. Esik az eső és hideg van.

Az éjszakánk többször kelős volt. De nem volt visítás.
Rájöttem, most az lesz a baja, hogy már éjjel is megfordul, és erre sokszor felébred. Mert ugye nem mindig középen fekszik, van, hogy az ágy szélén és ha fordul, nekigurul a rácsnak. Na, erre felkel.
Meg hanyatt fekve rögtön lerúgja a takarót, úgyhogy éjjelre a nagyon vastag hálózsákot adtam rá.

Minden baba gyönyörű, és már hogy ülnek!
Néha azt hiszem, az Ádám sosem fog. :lol: :lol: :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Edit, nem, a férjem nem tökéletes, közel sem....Szerencsére:) Ha tökéletes volna olyan uncsi lenne, már tuti elhagytam volna:)

A gyerekeim se azok szerintem. Jó gyerekek, de nem tökéletesek....

Bence megint bepisilt:( Nagyon gondolkodom hogy visszaadjam-e rá éjjelre a pelenkát....szerintetek???

Edith, gratula krisztának a felálláshoz!

Kata is már több mint 1 hónapja áll, de leülni kb egy hete tanult meg. Addig vagy hanyatesett, vagy sírni kezett ha elfáradt.

Julcsi, azért ti már 5 foggal előrébb vagytok mint mi!!! Én aggódom.....

:)

Mennem kell takarítani, mert ma elviszik a Bencét, így holnap festjük a konyhát, pénteken meg vendégeink lesznek.

Puszi

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Jah el is felejtettem:)

A hugom reggel azzal ébresztett hogy 5 perces fájásai vannak, és szivárog a magzatvíz (azaz azt mondta hogy folyt vmi, de nem túl sok, szal szerintem a fejvíz volt) és bementek a klinikára. A sülttök nem mondta a magzatvizet, csak a fájásokat, így ctg-re rakták, ami nem mutatott semmit...Amikor hívtam fél 10-kor akkor még várták a doktornőt.

De ma mindenképp szülni fog, mert amúgy is indították volna. Épp ideje így betöltött 42 hetesen:)

szóval drukkoljatok neki, hogy ne legyen túl nehéz:)

Puszi

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok

Végre egy kicsit nyugodtabb éjszakánk volt.
Tegnap estére a Szandinak bedagadt az egyik oldalt az arca. Piros volt és meleg. Ez lehet a fognak egy jele, mert a szájában nem látok semmit?!

Eszter: nagyon szépen ül Hanna és nagyon szép hajas baba

Julcsi: nekünk még nincs is fogunk, mégis állandóan kelünk éjjel. Mi lesz, ha beindul? Lehet, hogy akkor aludni sem fogunk. :shock:

Barbi: nálunk is ez megy most. Berakom az ágyba és forgolódik, kúszik, mászik, aztán egyszer csak kidől. Persze mindig olyan helyen, ahonnan a következő fordulással beragad. És ilyenkor fel is ébred és kezdjük előröl.

Most végre visszaaludt, megyek és tornázom egy kicsit. :wink:

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok!

Edith!
Hanna is szedte már szét, de törni még nem. Egyébként azt vettem észre, hogy könnyen törik ez a fajta. Mi ezt úgy kaptuk, hogy az egyik lába már el volt törve, de megragasztották, én meg az első összerakásnál eltörtem ugyan azt a lábat még egyszer, csak máshol. :D:D
Ahha, a falkon, c-vitaminos boboz, meg minden használtai tárgy az jöhet. :D:D De legalább mindig van belőle és csak lemosni kell. :D:D

Hanna ülni szeret, de nem érdekli a mászás, vagy az állás. Szóval ő ilyen kis csücsülős. :D:D

Julcsi!
Hanna 1x dőlt el azért, mert abba akart kapaszkodni egyensúlytartó gyanánt... azóta nem csinálja. :D:D Kíváncsi leszek, hogy a felállásnál miket fog produkálni. :)
Nem érem utol magam. Annyi midnent kéne csinálnom. Pl ide is sokkal többet akarnék írni, de nem jutok oda. Annyira szívesen vagyok Hannával, hogy már ide is alig van kedvem jönni. Olyan sokat mosolyog, játszik, hogy egyszerűen megzabálom. Néha már ő küld el, hogy hagyjam már egy kicsit egyedül. :D:D

Hanna nagy hajjal született:
Kép

Szerintem az apjától örökölte, mert neki van veszettül dús haja. Szóval én semmit nem csináltam vele. Ő növeszti. :D:D

Márti!
Német bölcsész végzettségem van. Középiskolában németet, magánban németet és angolt tanítok. :D

Lépek, mert apja jön cigizni...

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


JELENTEM, MEGSZÜLETETT A 3. FOGUNK!!!!!

Felül, a bal 1-es. Az a furcsa, hogy a másik 3 sokkal jobban látszik neki felül, és mégis ez tört át először. Este dühösen kiütögette a kezemből a tápszeres cumisüveget, majd azért sírt, hogy nincs a szájában. Éjjel ½ óránként kelt, és lám reggelre kibújt. Szerintem már csak 1-2 nap és meg lesz mind a 4 felső, így belépünk a hatfogúak táborába. Istenem, csak 1 hét szünetet kérek a fogzásban!!!

Tegnap Apával elmentünk kettesben Kecskemétre vásárolni. Vettünk neki 1 melegítőt, 1-1 kabátot mindkettőnknek. Annyira jó volt egy kicsit gyerekek nélkül, hogy el sem hiszem. Barnus Anyósnál volt, Virág meg anyunál. Mikor haza mentünk, mindkettő jó kedvű volt, meg sem érezték a hiányunkat. Ma délelőtt pedig temetőben voltunk.

Márti! Ahogy megláttam a képeket, nekem is két dolog ugrott be? Nem elég, hogy nem takarítasz, de még mosni sem? :lol: :lol: :lol: Az etetős állati jó, nálunk a múltkor Laci a főutcán csinálta a szájtátogatást és csodálkozott, hogy mindenki mosolyog rajta. Fel se tűnt neki!!! Mindent ilyen nagy lelkesedéssel eszik kicsi Zsombi?

Nálunk Virág nem eszi meg a tejpépet, bármit csinálok. Fogalmam sincs, mi legyen a 3. kanalas. :( :( :(

Eszter! Virág is eltörte az ugyanilyen állványát, kapott egy másik fajtát. Hanna csodaszép és ügyes! Hogy halad a hozzátápi?

Zsuzsi! Mi van Szandival?

Barbi! Virág a hálózsákot se tűri meg, mert minden forduláskor a lába beleakad, és arra is felébred. Így állandóan csak takargatom!!! Úgyis ráérek éjjel, minek aludni? :evil:

Egy órája alszik Virág, de már négyszer felébredt. :cry: Remélem, ez a 4. 5. és 6. foga!!! :)

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok, lányok!

Nagyon szenvedünk. Délelőtt írtam, hogy duzzadt krisztának az ínye. Hát ez nem kifejezés. Mielőtt indultunk volna sétálni, meglepődtem, hogy visít miután megevett vagy 30 ml tápit. De nem akart többet enni. Öltöztettem és ismét visított. Akkor láttam, hogy fent a jobb felén annyira duzzadt az ínye és piros, hogy majd' szétpattan. Szabályosan 2-3 mm-rel lejjebb van az a fele, mint az ínye normálisan. De azóta is úgy van. Hazajöttünk, egy kicsit evett, már induláskor bekentem zselével, most is, de adtam neki egy kanálka Nurofent, mert már nem bírtam a szenvedését. Cumi nélkül ordít, ahogy a száján kifér. Elaludt az ölemben, az imént tettem le, biztos hat most a szirup.
NAgyon sajnálom szegényt, de hátha - legalább - néhány napra véget ér az utóbbi hetek kálváriája.
Edit, gratulálok annak a 3. fognak nektek is, hát, csak szegény gyerkőcök tudják, hogy mennyire megérdemlik azt a gratulációt! Szegények.
Ti is megérdemeltétek a kikapcsolódást! Örülök, hogy sikerült kicsit kettesben kiruccannotok! :)

Zsu: Drukkolok a tesódnak, vagy már meg is van a baba? Sajnos, az összezörrenések elkerülhetetlenek, főleg olyan esetben, amikor valami/valaki nincs a kedvedre. De szerijntem a tesódék is szívesebben lettek volna csak magukban, ha lett volna lehetőségük, így most nézzétek el nekik, hogy tovább vendégeskedtek a vártnál. A férjeddel meg ne vitázz ezen. Neki is meg kell értenie, hogy ez rendkívüli eset volt. Remélhetőleg. Bár tudom, milyen rossz középen lenni és esetleg békítgetni. Ezt nagyon utálom.
A pelussal nem tudom, mit tegyél. Bence már "nagy", nehogy a hátulütője jöjjön elő, hogy azt hiszi, szégyenkeznie kell emiatt. Lehet őt is megviselte a vendégek jelenléte, szerintem várj még néhány napot a pelussal. Én azt olvastam, hogy ha nincs felfázás, ilyen korban általában valami lelki probléma van a háttérben. Próbálj puhatolózni nála, mi bántja, nem fél valamitől? Nem emlékszem, jár oviba? Vagy esetleg szóba jött ez és aggódik amiatt, hogy ő már nem lesz otthon? Ki tudja, szerintem finoman próbálj beszélni vele arról, hogy esetleg milyen problémája van! Nagyon remélem, hogy rendbejön ez a dolog. :)

Zsuzsi: Mi a helyzet Szandi arcával? Nem lehet, hogy huzatot kapott valahol? Elvitted dokihoz? Nem hallottam, hogy fogzás miatt annyira feldagadna, de az nem jelenti azt, hog y nem történhet meg.

Eszter: Mi is ajándékba kaptuk az állványt, de én meg sem próbáltam ragasztani. Most eltettem.
Nagyon szép baba volt Hanna születéskor is. És valóban igazi hajasbaba volt. Krisztának még most is kevéske haja van. A halántékán meg csak pihe.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


MOst nézem, és mérgelődök, hogy a vonalzómon nem írja ki a kerek hónapot. Már amikor 6 hónapos volt Kriszta, akkor vette észre valaki, és látom, most is úgy van. Nem írja ki a kereken 7 hónapot! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Próbáltam újracsinálni, de ugyanígy teszi ki. Holnap meg már 7 hónapot 1 napot fog írni. Rosszul programozták, úgy látszik. De ez a katibogaras nagyon tetszik, nem szeretném kicserélni.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edit, persze hogy nem szóltunk a tesóméknak, ez természetes. csak nagyo nrossz volt, hiszen alig 2 hónapja hogy végre egymagunk lehetünk, és megint 3 hete itt vannak. De ne mcsak a hugomék, hanem öcsém minden hétvégén itt akar aludni, mert csajozik, a legutóbb már meg sem kérdezte. Anyuék is itt vannak hétvégén, mi meg nem tudunk kettesben (alias 4esben) lenni:( Egyetlen egyszer szólta ma tesómnak amúgy, amikor egész nap, még este fél 11-kor is itt ültek a szobánkban és tv-t néztek. A Tamás ment másnap dolgozni, már rég feküdt volna le, arról nem beszélve hgoy szerettünk volna magunk lenni:( Ezt szóvátettem. De mostmár bent vannak a klinikán, utána pedig Földváron lesznek, amíg meg nem lesz a lakás...

Egyébkén nincs még meg a baba, ne mtudom mi van, hol tartanak. Ha tudok vmit írok!

Bencével tényleg gondban vagyok, nem jár oviba, tudja hogy fog menni, de már hónapok óta, és nagyon várja. Inkább az a sejtésem van hogy most jött elő a tesóféltékenység.... Kata már áll, mászik, mindent elér, és mindig útban van. Elveszi a játékait, de ugyanakkor vele meg ne mlehet játszani mert sírás a vége ált. :( Szóval lehet ez van a háttérben....Várok még egy kicsit, és igyekszem kezelni a problémát.... most amúgy azon rágódom, hgoy engedjem-e le anyuékhoz, vagy ne. Ma vettem észre, hogy köhög, és félek beteg lesz. De anya is felnevelt 5 gyereket, tudja mit kell tenni egy beteggel, és mi festenénk+kisgyreekes vendégek jönnek+Orsi ide hozza majd a kicsit. ennyiből jobb lenne ha lemenne....de amúgy is féltem nagyon, nem tudom hogy engedjem így le :(

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Leesett :):):):):)

Edith, boldog 7. hónapot Krisztának:)

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Edith, most beszéltem Zsoltival, az apukával, hogy nem rendszereződtek a fájások, így oxitocint kell kapjon:( Ráadásul vmiért még mindig ctg-n van, és nem kellhet fel :( De tök jó, mert akárki bemehet hozzá, így anyuék is voltak bent nála...

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Edith:boldog hófordulót a lánykádnak!!!!! :lol:


Edit:gratula a fogacskához és a kettesben töltött időhöz!!!! :wink:
Még, hogy én nem mosok?????Ezt kikérem magamnak, lassan már olyan leszek mint 1 mosónő :shock: , 2-3 naponta annyi ruha összejön, hogy lassan már anyósét is felhozom, mert az sem lenne gond.Csak én ilyen szívtelen, lusta , DÖG(ugye Barbikám???) anya vagyok, hogy nem kapkodom le a gyerekről a kajával összekent bodyt, ha itthon vagyunk...minek , hogy másikat maszatoljon össze????? :roll: :lol:

Apával voltunk most moziban, anyós bevállalta a manókat és utána egy villámlátogatást tettünk a Citadellán, azért siettünk, mert befagyott a popónk.De nagyon szép volt, ahogy a város a lábaink előtt hevert!!!!!Utána ittunk 1 forró capuccinót...mi kell még????? :shock: Ez csak költői kérdés volt, mert én tudom :P és vettünk 1 üveg finom bort is..... 8) 8) 8) 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!

Hát nem szégyelled Magad, mit tervezel Te estére???? :lol: :lol: :lol:
Ti cappuccinot iszogattok, míg a gyerekek a mamánál szenvednek? :lol:

Én szakács, mosónő, takarítónő, babyszitter (fú, hogy írják?), kertész... stb. is vagyok! :cry:

Nálatok is rossz idő van?

Edith! Boldog hófordulót!!!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit, örülök, hogy egy foggal kevesebbet kell már csak kikínlódnotok. :lol:
Egyszer fogunk aludni is éjjel, nem? :wink:

Edith, a gyönyörű, már álló Krisztának boldog 7. hónapot. :P

Zsu, szorítok, hogy a testvéred hamar túllegyen rajta. Viszonylag kevés szenvedéssel. (bár ha reggel óta bent van, nem is annyira hamar)

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


A Citadellánál tuti, hogy mínuszok röpködtek, rohantunk vissza az autóhoz. :lol: Igaz nem voltunk nagyon beöltözve, csak 2 réteg volt rajtunk, mert ez csak kósza ötlet volt, a MOM-ban pedig nincs hideg!!!!
Éééééén mit tervezek, csak jól szeretném érezni magunkat!!!! :oops: :wink: Nem vagyok alkoholista :oops: (remélem), de azért szeretek 1-2 pohár bort vagy pezsgőt meginni!!!!Már ez is bűn????? :shock: :shock: :shock:
Én nem értem, koszos a gyerekem, hisztis, nem aludja át az éjszakát és csodálkozol, hogy iszom???????? :roll: :roll: :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


LÁNYOK!!!!

A KATA AZ ELŐBB VÉGIGSÉTÁLT A JÁRÁSSEGÍTŐBE KAPASZKODVA AZ ELŐSZOBÁN!!!!!!

az 6 méter.....

Le vagyok akadva......

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Márti jó a humorord:)

Rádlicitálhatok???

Nem vagyo krendmániás, nem vagyok tisztaságmániás, nem főzök, inni szeretek, és khm egyebet is:D naggggyon :)

Én züllötteb vagyok mint te:D Szegény gyerekeim.......


Na jó viccelek :d

Barbi, igaz hogy reggel óta bent van, de csak azóta vannak rendes fájásai mióta bekötötték az infúziót, azaz 4 óra óta. Igaz nekem már megvolt ennyi idő alatt a Kata, de Orsinak ugye az első, és nagyon nagy!

Bő 3 hete volt a fejmérete a következő a gyereknek: Bpd: 97 Ofd 117. Most mekkora lehet????

Remélem viszonylag gyorsan túl lesz rajta...

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Márti, inkább úgy mondanám, hogy azért van nálatok kosz, és azért járnak mocskos ruhába a gyerekek, mert mást sem csinálsz, csak piálsz.
Szegények elég szörnyű életük lehet, ezért ébrednek éjjel és nem alszanak. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


[quote="b_barbie"]M írta:b_barbieárti, inkább úgy mondanám, hogy azért van nálatok kosz, és azért járnak mocskos ruhába a gyerekek, mert mást sem csinálsz, csak piálsz.
Szegények elég szörnyű életük lehet, ezért ébrednek éjjel és nem alszanak. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Ezért te mit fogsz kapni cserébe... :wink:
Vendég
 


Barbikám:én is imádlak!!!!! :lol: :wink:
Ja és hallottam ám valakitől :wink: :wink: :wink: , hogy a szép gyerekeket lehet ám csúnya ruhában is járatni!!!!!Akkor ez az enyimekre nem érvényes :shock: drága 2 ágy közé zuhanós barátném?????? :lol: 8) :P

Zsu:nyugodtan licitálhatsz én nem vagyok LEG semmiben!!!!!

Julcsi, Zsandi:hol vagytok??????Mindenki engem kóstolgat!!!!!Nem véd meg senki????? :shock: :roll: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Árpi, tudod, a pöttyös májam! :lol: :wink:
Ja, szerintem a Julcsitól is kapok, csak lehet, hogy átsiklott rajta és nem vette észre! :lol:

Márti drágám, így is szeretünk, ne aggódj! :P
Legyen szép estétek! :wink:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Márti, hidd el, hogy igenis LEG vagy:) Ha másnak nem is akkor a gyerekeidnek a LEGjobb, LEGszebb LEGokosabb, stb stb :):):):)

Megszületett a hugom kislánya:) 19,40-kor, simán:) Súlyt, hosszt még nem tudok, mert még a hasán van a kicsi hajasbaba:)

Én meg nagynéni lettem, opszi:)

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu: Gratula a nagynéniségedhez! :) Sok egészséget és boldogságot a tesódéknak! :)

Márti, én megvédenélek, de túl messze vagy! :) Sőt, még a buksidat is megsimogatnám, hogy ne bánkódj annyit ezért a sok csúnya rágalmazásért! :cry: :cry: :cry: :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: Kellemes :wink: estét nektek! :)

Köszönöm mindenkinek a gratulációkat. Elég hülyén jött ki, de nagyon felmérgelődtem, amikor láttam, hogy az egész hónapokat nem írja ki. :roll: :roll: :roll: Fogacska még mindig sehol. Remélem, holnap meglesz, és addig az éjszakánk is nyugodt lesz!
Különben István hazaérkezett már, hál'istennek monden gond nélkül utaztak. 5 órás útjuk volt hazafelé, és ilyenkor mindig parázok, hogy nehogy baj történjen!

NA, megyek, mert álmos vagyok! :wink:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Edith: Nagy gratula Krisztának a 7 hó betöltéséhez!

Meli: A játszóteret kölcsönkaptam, eredetileg Ausztriából származik - fogalmam sincs, hogy hol lehet még kapni, én Magyarországon még nem láttam ilyet (bár nem is kerestem). Árat sem tudok emiatt. De megkérdezhetem, ha érdekel.

Zsuzsófi: gratulálok a nagynéniségedhez!

A mai nap nagy híre: reggelre kibújt Samu első számú foga!!! :D Alul, középen, a jobb oldali. Már tegnap is gyanús volt, hogy közel a végkifejlett, és tényleg! Végre itt van, recés, koppan, fehérlik!!! Már csak a maradék 19-et kell kibírni :D

Ma nem voltunk napközben itthon, és elég fáradt is vagyok már, ezért most nem tudok túl sokat írni. Holnap pedig dolgozom, aztán kora délután ellépünk Tokajhegyaljára rokonlátogatóba, szóval most néhány napig nem leszek (baba)netközelben.
Legyetek jók addig is, és írjatok sokat :))
Üdv:
Évi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Kamilla:) (és a büszke apa)

3270g,
54 cm

Kép

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu:gratulálok a "kiscsomaghoz" a családodnak!!!! :lol:
A LEG-ben nem értek egyet.Mert persze hozzám bújnak , ha gond van, de csak azért mert tudják, hogy én vagyok az anyukájuk és mennyire szeretem őket.Szoni egyszer már a szemembe vágta, hogy kövér vagyok, ilyen őszinték a gyerekek.......nem bántani akart, de ez az igazság, attól még úgyanúgy szeret :lol: !!!!
"Belső értékei miatt kedveljük, de a hibái miatt szeretjük az embert!!!"Én szeretném, ha tudnák a gyerekeim, hogy senki sem tökéletes, de erre ráfognak jönni , én meg pláne nem vagyok az......de azt nagyon szeretném, ha azt gondolnák, hogy nálam jobb anya nekik nem juthatott volna!!!!! :wink: :lol:
Én sajnos nem így gondolok az anyámra..... :( :cry:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggelt!

Zsu, nagyon sok boldogságot a testvéredéknek. :P Szép kis formás a kislány, és milyen kis csókos szája van! :wink:

Évi, gratula Samunak az első fogacskához. :lol: Meglátod, innen már viszonylag gyorsan jönnek a többiek, csak éjszaka érzed, hogy örökkévalóságig tart ez a fogzás. :wink:
Jó hétvégét nektek!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Zsu, nagyon szép a kisbaba, még egyszer gratulálok a húgodéknak! :)

[quote="bmo"]. írta:bmo..de azt nagyon szeretném, ha azt gondolnák, hogy nálam jobb anya nekik nem juthatott volna!!!!! :wink: :lol:
Márti, azért ez ugyanaz a LEG, és szerintem van benne valami. Mi tudjuk magunkról, hogy nem vagyunk tökéletesek, és valóban, ők is rá fognak jönni, de addig... Addig leg-ek vagyunk számukra. Az pedig már csak eszmény, hogy egész életükben azok maradjunk! :) De megtehetünk mindent ennek érdekében, csak sajnos nemcsak rajtunk múlik mindez.

Fogacska nálunk sajnos még nincs, még mindig kínoz. Hátha ma mégis megszületik! :roll: Viszont a lányom ma reggel már többször produkáélta a felállást, és mi több, egyes-egyedül, szép egyenes háttal ÜLT. Majd egyszercsak dőlt, mint a liszteszsák, és már láttam magam előtt a koppanást. Erre meg kicsi lányom oldalra fordult, így a válla ért földet majd innen dőlt a hátára és teli szájjal kezdett vigyorogni nekem! :D :D :D

Így ült:

Kép ÜLÖÖÖÖÖK!!! :) :) :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Valóban, Évi, isten hozta Samut a fogacskások táborában! :) :) :)

Zsu, Gratula Katának a 6 méterhez! :) :) :)

Barbi: Nektek milyen volt az éjszaka? Mi szerencsére fél 3-ig egyhuzamban aludtunk, majd fél 4-kor evett, és 7-kor kelt ismét. De fáradt vagyok. Azóta még elég jól viseli a délelőttöt.

Még apósom is meglátogatott, hozott egy hatalmas sütőtököt, mert múltkor megígérte, hogy "szerez" az unokájának! :) Azt mondta, még van egy, csak annak még kell érnie! :) Ma ebédre tehát sütőtök lesz! :) Azt mivel lehetne keverni szerintetek? Múltkor csak simán adtam, egy kis tápival hígítva, de elég nyálkás lett tőle a kakija!

NA, legyetek jók!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith:folytatni akartam az eszmefuttatást...de nem tudom, szóval mihez képest LEG????? :shock: Van valami ideál????Nem hinném, én próbálok mindent megtenni ami az erőmből futja és kész.Ha a kiscsaj egész napos törődésre vágyik vagy szüntelen figyelemre akkor lemegy a mamához meg a papához...megkap így is mindent, de tudja, hogy most már itt a Zsombi így nem tudok csak RÁ koncentrálni..szóval ez közel sem LEG állapot ...és ha csak velük lennék, akkor ki főzne, mosna , takarítana?????Szerintem valami középút kell mindenben, ismerni kell a saját határainkat és éreztetni a gyerekkel, hogy hozzánk mindíg jöhet ha gond van és ha nincs akkor is.
De én akkor sem vagyok LEG..csak az anyukája és mivel én sem tudom pontosan és ők sem , hogy más anyuka hogy csinálja a dolgokat, nekik ez így jó. :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, én is valahogy pontosan így képzelem ezt a Leg-et. Igen, nincs viszonyítási alap, éppen emiatt ez a leg egy képletes kifejezés, és teljesen relatív. Egy kis történet. Amikor a tesóm kb. akkora lehetett, mint Szoni, a MAros partján voltunk, ahol más családok is voltak. A húgom és egy másik kislány majdnem hajbakaptak, mert mindkettő azt hangoztatta, hogy nem a tied, az én anyukám a legszebb. Végül mindketten sírtak, mert nem tudtak dűlőre jutni. Én azóta is mosolygok ezen, és annak ellenére, hoyg tudom, hogy Anyukám nem tökéletes, távolról sem, és kövér, és beteg, pedig nagyon fiatal még, mindig eszembejut a jelenet, és tudom, hogy nála jobb anyát nem kaphattunk volna. Szóval, azt hiszem, uganez, amire te is vágysz. És én is.
Akkor inkább hagyjuk ezt a LEG szót, mert szerintem ugyanarról beszélünk, csak ez kavar be. Te teljesen reálisan értékeled a szót, én viszont inkább érzelmi síkra helyeztem, ezért lehet túlzásnak érezni, amit írtam.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith:rendben ezt megbeszéltük!!!!!! :wink:

Ma megyünk szemészetre a manókkal, meg szanaszét, tessék addig is sokat írni!!!!!

Zsandi:sok boldogságot a 8 hónapos babóidnak!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggelt!

Zsuzsófi! Gratulálok a kisbabához! Milyen szép hajas baba.

Már akartam kérdezni, hogy nem volt Bencénél vizelet vizsgálat? Ha nekem gyanús Barnus, az első utam oda vezet. Elvégre észre sem veszi a gyerek a pisi lopást!!!
Ha az negatív, akkor kezdem törni a fejem a lelki okokon, de előtte a húgyúti dolgokat ki akarom zárni.

Edith! Remélem, Kriszta foga ma kibújik. A sütőtök finom párolt almával, és az alma pároló levével hígítom. Szokták krumplival is.

Márti! Nagyon korán kezdődött a napod! A borocska elfogyott?
Igazat mondtál arról, hogy meg kell tanulniuk a gyerekeknek, hogy van testvérük is. Ha osztatlan figyelem kell, akkor időnként kettesben megyek Barnussal. Olyan dolgokat mond el, amit egyébként nem tudnék meg otthon.
Valamelyik nap azt mondta a fiam, hogy olyan kafi, hogy van testvérem. Minden reggel az első útja Virághoz vezet. Ha sír, már rohan is oda hozzá ezzel a mondattal: ne sírj Virág, itt a nagy tesi, jövök már!!! Ez nekem igazolás arra, hogy annyira mégse csináltuk rosszul.

Márti, te hogy csinálod, hogy soha nem felejted a hófordulókat?

Évi! Gratula a fogacskához! Már tényleg csak 19 következik!!!

Na lépek, vissza kell vinnem a játékboltba a Simba zenélő-guruló 2 hetes labdát, mert bedöglött.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Bocsi, elfelejtettem, hogy miért kell mennetek Márti szemészetre?

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Hú, csajok milyen frissek vagytok. Így eszmecserélni korán reggel...

Én ma hajnali kettőkor keltem és négyig nem is aludtam. Dorka eldöntötte, hogy ő most kialudta magát. Valószínű felriadt a fogára, mert felsírt és eldöntötte, hogy kipihent. Végül négy körül csak elaludt. Addig hallgathattam a dumálását. Nem sírt csak játszott a cumijával, meg énekelt és "babázott". Mióta ki tudja mondani, hogy baba már tudatosan azóta az alvómacija is baba. Tegnap meg annyira sírt a délutáni alvás helyett, hogy csak kézbe volt hajlandó aludni. Amint az orrától távolodott a bőrőm már sírt álmában. Pedig ilyet kicsinek sem csinált soha.

Márti, szerintem serdülőkorukban ugyse mi leszünk a legjobb anyák. De ez nem azt jeleni, hogy mint írtátok nem mi vagyunk nekik a megfelelő anyukák.

Edith, boldog hófordulót! Na, nem neked hanem a kiscsajnak. Neked max szülésfordulót.

Barbi, nyugi nem siklottam át semmin. De majd egyszer személyesen...

Zsu, gartula az új családtagnak és az új kiscsaládnak.

KépKép
kgiulia
 
 


Andi, nektek meg boldog 8. hónapot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Minden babának gratulálok a fogacskához! :lol:

Edith,
boldog 7.hónapot a kisasszonynak!Nagyon szépen ül! :lol:
Kép


Zsandi,
az ikreknek meg boldog 8.hónapot!
Kép


Zsu,
gratulálok a tesód kisbabájához,sok boldogságot nekik!
Kép

Pusz

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Én is nagyon boldog 8. hónapot kívánok Marcinak és Flórának! :P
Merre jársz?

Az éjszakánkat inkább le sem írom. :evil:
Éjfélig 1/4 óránként felkelt, de leginkább azért, mert forgolódott és erre felébredt. Persze levegőt alig kap. :cry:
Utána már nem bírtam tovább és odavettem magam mellé. Na, így aludtunk, bár akkor is felkelt, de legalább ott volt mellettem és megtudtam nyugtatni gyorsan. És nem kellett rohangálnom. :?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Timi, köszönjük a köszöntést!
de neked mikor volt időd Krisztát lefényképezni és még stilizálni is a képet??? :shock: :shock: :shock: Ezek ugyanis tegnap készültek! :)

Kép .

Kép .

Andi: MArcinak és Flórának is boldog hófordulót kívánok! :)

Edit: Köszi a sütőtökös tippeket! :)

Márti: Mi volt a szemészeten?

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?