Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Saara, ezt titkoltad??? :) :) Szóval nagyon boldog szülinapot kívánok ennek a gyönyörű Vincének!!! Éljen soká! Neked pedig gratulálok ehhez az egy évnyi kitartáshoz és türelemhez!!! Mesélj, milyen volt az ünneplés! Miért nem vagy a táblában? Hiányzol onnan!!!

Lányok, elvileg nekem is lesz egy feles belépőm a börzére, amit szívesen átadok valakinek! Bár még nem érkezett meg az újság, még van remény. Az első jelentkező a nyerő!! :lol:

Andusz, annyira igaz, amit a következetességről írsz! És ahogy egyre nagyobbak, ez egyre többször bizonyosodik be...

Lilla, nekünk is jó az időpont. Ha már végigkóstoltatok mindent, akkor lehet őket keverni, és lassan el is kezdheted a "főzeléket". Ez az elején persze nem igazi főzelék (=nem tejjel, rántással). Csináld a saját főzőlevében, vagy anyatejjel; a rántás csak nagyon soká jöhet még. Sűríteni krumplival, zabkorpával, Saara által említett beáztatott dolgokkal lehet. Én úgy csináltam, hogy a szilárd kajával együtt elkezdtem az itatást is; a védőnőm is ezt tanácsolta (nálunk abszolut követendő :lol: ). De csak palackozott vizet (babáknak valót) és csakis pohárból. Nincs szüksége semmilyen cukrozott italra, ne szoktasd rá! Nem tesz jót a fogaknak, és különben is, csak szomjasabb lesz az édestől. Arról nem is beszélve, hogy később a gyümölcslével remekül tele lehet tenni a pocakot, pl. evés helyett. Én elkövettem ezt a hibát Bencével, nem volt egyszerű átszoktatni...

Rita, milyen ügyes vagy, hogy sikrült az interjú! Ha úgy érzed, hogy keveset eszik napközben, és azért nem alszik, szerintem nyugodtan elkezdheted hamarabb, de mindenképpen óvatosan. Mikor akarod?

Anid, mire oviközelbe kerül a gyerek már eleve sokkal nagyobb és nem olyan kis elesett. :lol: Én mindenképpen első megérzésre választottam ki a bölcsis dadust (aztán végül nem járt Bence) és az ovónéniket is. Valahogy azonnal megéreztem rajtuk, hogy ők azok, akikre feltétel nélkül rábíznám a gyerekemet. Persze nyilván ehhez szerencse is kell. A bölcsis dadus, akihez 2 hétig járt, pl. a mai napig fel szokott hívni, és be is megyünk hozzá néha.
Ezért is igaz, amit PP írt, én sem bíznám rá őket az egyetemista csajra. :)

Toreau, nagyon aranyos Robi!!

Ági, nem akarsz írni egy kicsit?

Jutka

KépKép
KépKép
tjutka
 
 


Sziasztok!

A bölcsi azért nem bébisitter,itt hozzáértő emberek dolgoznak,és a gyerekek is a saját koruknak megfelelő csoportban vannak.A bölcsik igyekeznek a csecsemő koru babák csoportját kis létszámmal üzemeltetni,ez azt jelent,hogy az 1-1,5 évesek általában 6-8-an vannak 2 gondozónőre,míg a nagyobbaknál előfordul a 12-14-es létszám a sok gyerek miatt.Különben meg megismered a gondozónőket mert amíg szoktatod a babát sokat beszélgethetsz velük,így ők is jobban megismerik a gyermeked szokásait!Egyszerre csak egy gyermeket szoktatnak a csoportba,tehát akkor csak rá figyel egy gondozónő,meg rád.Nem úgy működik,hogy beíratod és,mint egy idegen otthagyod a gyereket.Majd hamár beszokott akkor tudod otthagyni.Ez minden gyereknél változó.
Nagyon odafigyelnek a megfelelő fejlődésre,a helyes egészséges táplálkozásra.Sokat vannak a friss levegőn,ha szép idő van kint is altatják őket.
Remélem Anid egy kicsit meg tudtam ismertetni veled a bölcsit! :lol:
Szerencsére az én gyerekeim könnyen beszoktak és szerettek bölcsibe járni! :lol:

Prücs,
írok majd mailt az FLP-ről,ha egy kicsit több időm lesz!-még ma megigérem- :lol: :roll:

Sára,
Vincének BOLDOG SZÜLINAPOT!

Kép

SZÉP NAPOT MINDENKINEK!

Pusz

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Bár még nincs is meg, de már elkelt a jegyem. :)

Timi elég pontos leírást adtál a bölcsiről!! :) Azért ha ez minden tekintetben így működik, az elég nagy szerencse is. De remélem, mindenki csak ilyennek találkozik!!! :) :)

Jutka

KépKép
KépKép
tjutka
 
 

 
 

Sziasztok!

Jutka,
igyekeztem :lol: Remélem csak ilyennel találkoztok.Én négy bölcsit ismerek személyesen,azokban így mennek a dolgok!Az egyiket anyukám vezeti! :shock: :roll: Azért mondtam,hogy nekem szerencsém volt mind a bölcsikkel mind a gyerekeimmel.

Hanna is megy bölcsibe,mert úgy néz ki vissza tudok menni a rendelőbe januártól,mert lesz vizitdíj,ezzel több lesz az adminisztráció is.Ami eddig se volt kevés.Már jó lesz egy kis plusz bevétel mert ebből a kevés pénzből nehéz kijönni! :oops: :cry:
Hétfőn kezdjük a szoktatást majd beszámolok mennyire élvezte!(vagy sem)
Zsoltival járunk logopédushoz,azt mondja látott már változást nála.10-én megyünk fejlesztőpedagógushoz,aki remélhetőleg megmondja majd hol tart Zsolti a fejlődésben,mennyire van lemaradva.Remélem csak a beszéd van elmaradva más nem.De én nem veszem észre,hogy szellemileg visszamaradott lenne.Szerintetek,akik láttátok.Talán egy"idegen"észreveszi,mint én,aki mindennap látom.Na nem nagy dolgokra gondolok,mert azt én is észrevenném!Csak őszíntén lányok!

A családom egy része most indul színházba. :lol: Én nem tudok menni mert a két kicsit nem tudtam kire hagyni. :cry:
A Figaro házasságát nézik meg,vígjáték formában.A mai előadás a nagycsaládosoknak lesz,100/db a jegy.A fehérvári színházba lesz.

Szép hétvégét mindenkinek!

Pusz

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Ringatás: mi is elkapattuk Mátét – a hasfájós időszakban örültem, ha bárhogy elaludt. De az „ajtós módszer” (lerakod a kiságyba, és becsukod az ajtót), elég jól működik, bár nagyon brutál. Az esti elalvásnál kiskora óta alkalmazzuk, és gyönyörűen elalszik, most már nem sír egyáltalán, vagy legfeljebb csak 10-20 másodpercet. (Régen 10 percet sírt, legelső alkalommal 40-et. :oops: :oops: ) Napközben ez még nem megy, de nem is szoktunk rá még. Egy pár napja kezdtem, hát kell hozzá ideg, 15 percet sír, de aztán elalszik. Valamelyik nap hallottam a Krizsó Szilviát a tévében, hogy „lelki baja” lesz a gyereknek a sírástól. Remélem, hogy nem. Azt hiszem, hosszú távon neki is jobb, hogy megtanul egyedül elaludni.

Jutka, kösz a dicséretet, jól esik! Hozzátápi: nem akarom sokkal hamarabb kezdeni a dolgokat, csak annyi, hogy a krumplit, répát is adnám már 6 hósan, nem várnék vele 7 hós koráig.

R.
rita81
 
 


Sziasztok!

Bekukk, mert Norbi most kivételesen nélkülem szunyál :lol:

Elég felületesen tudtam átolvasni a lemaradásom :oops:

Jobban vagyunk. kop, kop,kop
Borzalmas a szakaszos alvás, de az egyáltalán nem alvás még rosszabb :twisted:
Egy beteg gyerkőc elég szenvedés a családnak.
Orszívás :twisted: :twisted: :twisted:
Már csak taknyosak vagyunk és tegnap elkezdtünk köhögni :wink:

Alvás: Norbi velem alszik 2 hónapos kora óta, mindíg szopival kábul be, kivétel ha az autóban, vagy a babakocsiban van, de magától talán 1-2-szer aludt el.
Most, hogy beteg volt, hogy csak a hasamon aludt el és amint le akartam tenni már nyöszörgött.
Végig követtem 23-a történéseit 2:30-ig, utána való nap 2:45 volt a kidőlés pillanata.

Szerintem mi a hasunk miatt nem aludtunk, meg a fogunk miatt is.
Most, hogy beteg nem kap csak szopit és azt is nehezen, mert van amikor be van dugulva az orra.
Azóta nem szenved éjszaka. Van kakija is minden nap.
Amint adok neki valamit már 2-3 naponta van csak kaki és szenved éjszaka.
Mit lehetne tenni?

Cebiont adok neki én is, a doki néni nem írt fel semmit.
Plusz orrcsepp.

Saara engem is érdekelne a könyv címe az alvászavarról, bár lehet nálunk csak a poci játszik szerepet.
Vincének boldog szülinapot!!!
TEgnap vettem én is azt a homeós bogyeszt náthára.

Tényleg hol lehet utána nézni, hogy milyen bajra milyen bogyesz jó???

Anid: persze beszélhetünk a dokiról.
Úgyis megígér mindent a férjed, hogy ne műtsék meg(olyankor már nem is fáj)
Féltem én is tőle, de jobb lett.

Ha jól leszünk mi is szívesen taliznánk!
Csak még odáig nem jutottam, hogy írtatok-e konkrétumot.
Mindegy melyik nap.
Igaz messze van tőlünk ez a meki, de jó helynek bizonyult!

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 


Sziasztok!
Találtam egy aranyos képet-igaz többet is-megosztom veletek.
Kép

Kellemes vasárnapot mindenkinek!

Timi
timiban
 
 


Sziasztok!

Timi! Nagyon szép ez a vers és nagyon találó hozzá a kép is!

Dorka! Jobbulást nektek, remélem hamarosan meggyógyultok és utána már jobban alszotok!

Mi úgy tűnik kicsit fejlődtünk az alvás terén, mert már többször is elaludt Sanyika egyedül, sőt, amióta próbálkozunk, azóta nem aludt el a karomban, inkább az ágyában (a hátát simogattam). Remélem ez továbbra is így marad. Persze az első két alkalommal azt hittem megszakad a szívem úgy sírt, de végülis kibírtam és nem vettem fel, hanem csak odamentem, megsimogattam, megnyugtattam és újra kimentem. Persze újra elkezdte a sírást, de már nem tartott olyan sokáig, szépen lassan megnyugodott és elaludt. És ami vigasztal: mosolyogva ébredt!

Az eső ellenére szép vasárnapot mindenkinek!

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Na most jutottam a végére!
Az agyam egy szita :oops:

A pici fiamat agyonverték, mert már 2 órája alszik!
Bezzeg, ha lefeküdtem volna én is :evil:

Köszi mindenkinek a gyógymanókat!

Lilló: már én is 25 vagyok, kistesó nálunk is változó.
Egy át nem aludt éjszaka után biztos a nem :oops:
De egyébként szeretnék, hogy legyen tesója Norbinak, mert nekem csak féltesóm van és valjuk be azért az nem ugyan az, bár vannak előnyei is :lol:
A 23-a nekünk elvileg jó.

Saara: sajna nálunk nincs játszótér, nem is jövünk össze kismamák.
Inkább a babaúszáson beszélgetek sorstársakkal és persze Veletek.
Vincének Boldog 1 Szülinapot!!!

Zsebinek: gratula az ikrekhez!!!

Timi: honnan szeded ezeket a szupi képeket?

Ari a kis Bono és Dodó!

Hú, a többit elfelejtettem :oops: :oops: :oops:

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a szülinapi köszöntéseket :P!
1 éves a kisfickom, olyan fura :)!

Dorka: Anette Kahn-Zahn és Dr Hartmut Morgenroth: Minden gyerek megtanul aludni!
http://www.libri.hu/cgi-bin/libri/start ... r.id=10769

Mintha kicserélték volna a baratnömet, aki ajanlotta :) . Azota csak 1 szer ébred fel a kisfia, néhany masodpercet kutyazik az agyban és visszaalszik szopi nélkül.

Gasztroenteorologushoz nem akarod elvinni Norbit? Lehet, valamit rosszul tud megemészteni, ezért ilyen nyugtalan éjszaka... :?

Timi, édi a kép, mindig elérzékenyülök az ilyesmitöl!

Rita, talan rosszul nézted meg a Kismamas tablazatot! 6 honapos kortol lehet répat, sütötököt, céklat, burgonyat, gesztenyét. Gyümi: alma, öszibarack, meggy. Gabona: buza, zab, rizs, kukorica (de elöbb inkabb a zöldségeket, gyümiket probald szerintem).

Lilla, szerintem még varhatsz egy kicsit a következö "rendes kaja" bevezetésével!

Moni, gratula az alvashoz :)!

Zsebi, mar akartam mondani én is, szép neveket valasztottal a ikreknek! Hogy vagytok amugy? Mocorognak mar?

Ez az idöö................ :roll:
saara
 
 


Sziasztok!

Sok helyen vannak ilyen képek,ezt innen szedtem.A főoldalon több témában is vannak. :lol:
http://bluewoman5.kepeslap.com/gallery. ... 541&from=0
timiban
 
 


Megint én,eltévesztettem a fenti kép és az idézet innenvaló:
http://bluewoman11.kepeslap.com/gallery ... 23&from=12
timiban
 
 


Szép estét Mindenkinek!
Kicsit lemaradtam, de igyekszem behozni. Ma ablakpucoló napot tartottam, amint elállt az eső és sikerült is előcsalogatni a napocskát. :) Aztán a nap lement, az eső meg jött újra és nem sikerült végezni, de azért majdnem. Szerencsére itt a tesóm a fiával és így van bébiszitterem, különben reménytelen lett volna. :? :wink:

Sara,
Nagyon sok boldogságot a fiatalúrnak!!! És még sok-sok szülinapot! :P :P :P
Ja, játszótér ügyben kiderült, hogy a játékokat az önkori intézte és a bekerítést vállalta a helyi civil szervezet.

Nálunk az esti alvással nincs gond. Ugyan szopin ájul be, de ha ki is nyitja utána a kis szemét, simán elalszik magától és ugyanígy az éjszakai szopik esetén.
Viszont napközben egyre kevésbé akar/tud (?) :( elaludni, főleg nem magától. Ha sét aközben el is alszik a babakocsiban, ha hazaérünk és megáll a szekér, negyed órán belül ébren van. Erre is van valami ötlet abban a könyvben?

Dorka,
Jobbulást és sok gyógymanót Norbinak!

Timi,
Mailt megkaptam, majd írok, de egész héten lesz itt valaki, nem tudom hogyan lesz időm.

Most mennem kell, mert nyűgösködik már a manó, indul az esti program.
Prücsök

prucsok
 
 


Sziasztok!

Na egy gyorsat írok a "kereskedelmi szünetben", mert Apával Irigy Hónaljmirigyt nézünk, nagyon jókat nevetünk.

Rita: mint ahogy Sára is írta, én azért adok Bínek répát, mert az is benne van a táblázatban. Nyugodtan adhatsz majd Máténak azt is és krumplit is, mert lehet első kaja mindkettő. Legalábbis a kismamás naptáros táblázat szerint.

Egyébként a sárgarépa nagyon ízlett Bálintnak, talán eddig a legjobban, de sajna-bajna fájt tőle a hasa. Iszonyatosan vonaglott és nem aludt aznap éjszaka, míg nem kakilt. Aztán kakilt, jó répásat. Többet nem mertem Neki adni.
Mit gondoltok, később megpróbáljam újra, ha már jobban hozzászokott a rendes kajákhoz?
Ma kipróbáltam a Hippes almát, mivel az igazi almát nem eszi meg, és csodák csodájára azt megette, egy fél üveggel bevágott :shock: . Pedig jobban szerettem volna, ha nem bébiételt eszik, hanem házi készítést. De ez van.

Sára: Most egyelőre nem eszünk mást, alma, barack, sütőtök, krumpli, aztán majd 1-2 hét múlva megkóstoljuk a gesztenyét, meg a céklát.

Dorka: Én a gyógyszertárban kaptam homeopátiás füzetet, van külön babáknak/kismamáknak, ingyenes, de nem mindenhol volt. Abban az összes bogyó fel van sorolva.
Nálunk is nehezebb a kakilás, mióta nemcsak szopizunk. Rendesen látom, ahogy erölködik szegényke. :(

Timi: Nagyon szép az idézet.

Na megyek vissza röhögni :D .

Puszi
Lilla

lilló
 
 


A legfontosabbat kihagytam tegnap :oops: :oops: :
Jutka! Köszönöm szépen a segítséget hozzátápi ügyben!

lilló
 
 


Sziasztok!

Lilla, milyen almaval probalkoztal? Nalunk a ga'la a nyerö, jo édes :P !
Szerintem varj legalabb egy honapot a répaval!

Nem tudja valaki lehet-e kapni homeos gyogyszertarban Remedias füzetet? Ez egy masik cég, eddig csak a Boiron-rol tudtam, de a Remedia allitolag jobb (nincs laktoz a bogyokban).

Kinga, veszélybe került a holnapi program! Nem biztos, hogy tudok menni, majd hivlak!

szép napot!
saara
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gyógymanókat, azt hiszem, már ideért belőlük néhány :), Boti már kicsit jobban van, de azért még mindig köhög.

Dorka!
Jobbulást Norbinak, azt hiszem, ugyanazt a náthás cuccot kapták el a babáink. :( Nekünk a dokinéni kakukkfű szirupot irt fel köhögésre, ami nagyon hatékony. Azt nem tudom, hány hós kortól lehet adni.
Orrszivás itt is megy, szegény Boti most esett át rajta éppen, ezért elég nehéz volt elaltatni. :(

Sára!
Na, akkor most már lehet gratulálni, előre ugye nem akartam!
Isten éltesse Vincust igy utólag is, remélem, jól sikerült az ünneplés! Mit kapott élete első szülinapjára?

A holnapi turci-túrával kapcsolatban neked és Toreaunak irok privit, hogy megbeszéljük a részleteket, jó?

A játszóteres tali PP-vel nagyon jó ötlet, remélem, Boti hamar kimászik a náthájából és még lesz olyan idő, hogy hosszú ideig kint lehetünk a gyerekekkel. Tényleg, a múltkor is azért nem voltunk veletek, mert Boti beteg volt.
:(

Andusz!
Én még nem is tudtalak üdvözölni! Gratulálok a lányaidhoz, nagyon szépek!

Rita!
Nagyon ügyes vagy, hogy bekerültél az EU-nál a következő körbe, gratulálok! Elhiszem, hogy nagyon vacilálsz, mi lenne az okos lépés, ha befutó leszel valamelyik pozicióra. Ezek szerint a párodnak is van kint munkalehetőség? Gondolom, akkor kiköltöznétek.
Az biztos, hogy hiányoznál, de szerencsére Brüsszelben is van net


:D :D :D , úgyhogy biztos nem kéne lemondanunk rólad!

Gratulálok a forgáshoz Máténak, látod, nem kellett sokat várni, magától megtanulta! Ez igy a legjobb, mert ez azt jelenti, hogy megerősödtek annyira az izmai, hogy már probléma nélkül képes erre a mozdulatra.

Hozzátápival kapcsolatban: én úgy csináltam, hogy szoptatás mellett Botinak 4 hós kortól adtam almát az egyik szoptatás előtt.

/Azért ilyen korán, mert a dokinéni szerint a 4-6 hós kor közti időszakban a legfogékonyabbak az új izekre. Szerencsére igaza lett, Boti most már mindent eszik, sőt, folyton kunyerál./

Zöldségpürét 6 hós kortól kapott, először krumplit, répát, aztán céklát főzővizzel és anyatejjel fele-fele arányban összeturmixolva. Ha nincs elég tejed, akkor tehetsz több főzővizet bele, a többi kaja úgyis szopizás, ugye?
A püré sűrűségét én mindig kisakkoztam, mert Boti nem szerette se túl higan, se túl sűrűn, ezt majd meglátod, Máté hogy szereti.


Lilla!
Köszi, hogy irtad ezt a homeos füzetet, legközelebb rákérdezek a patikáinkban - itt szerencsére több is van - hogy tudnak-e ilyet adni.


Na, megyek, főzök, enni is kell valamit egy ilyen örökmozgó fiúcskának!

:)

Szép napot mindenkinek!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Sára, Toreau!
Mégse irtam privit, mert elbénáztam valamit és már nem akartam húzni az időt.
Szóval előzetesen azt beszéltük Sárával, hogy fél három körül találkoznánk, de helyet még nem beszéltünk meg.
Ugye a Nagymező utcába megyünk? Akkor nem lenne jó az Oktogon fél háromkor? Vagy más ötlet?

Bocsánat, hogy most hozakodom elő ezzel, de szerintem akinek kedve van és tud jönni, csatlakozhat hozzánk, nem akarunk különcködni!
kgk
 
 


Sziasztok!

Hát minket eléggé megvisel az óraátállítás :cry:
Már 4:45-kor kukorékolt Norbi :twisted:

Saara:köszi!
Gondoltam én is arra a dokira,de hol lehet őket fellelni?
Vagy a doki nénitől kell beutalót kérni hozzá?
A nagyi szerint lassan emészt a lelkem. Ez részemről nem is lenne baj, csak ne szenvedne :wink:
A kakija csak kicsivel sűrűbb, mint szopis korában, úgyhogy azt nem lehet mondani, hogy kemény.

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 


Dorka!

Mi az I. sz gyermekklinikara mentünk:
http://www.gyer1.sote.hu/ambulans_rendelesek.php
Nem kellett beutalo, de hivd fel öket a biztonsag kedvéért!
Hidvégi Edithez mentünk, nagyon aranyos, allergiologus (?), gasztroenteorologus és pulmologus is. De van ott sok mas doki is, azt hiszem a Kismama féle Veres dr is ott rendel (Veres Gabor), ö is gasztroizé.
A hely is nagyon kulturalt.
saara
 
 


Sziasztok!


Kinga
Köszi szépen.

Timiban. Nagyon édes a kezes kép, elolvastam tisztára könnyes lett a szemem. Amióta megvan a Törpike teljesen eltudok érzékenyülni dolgokon? Lehet, hogy a hormonok??

Láttátok szombaton a Fokuszt, az egyik téma az volt, hogy menniybe kerül egy baba mielőtt megszületik, szülés, illetve utána.
Mondtak olyan horrorisztikus számokat, hogy Apával csak úgy lestünk.


Annyira jó tanácsokat írtok hozzátápi ügyben. Lassan minket is érint. Filozok rajta, hogy valamilyen teát, esetleg gyümölcslét megprobálunk 4 hónaposan. Jön a hideg, jó lenne egy kis C-vitamin. Olyan sokféle létezik, hogy hirtelen nem is tudnék választani. Megköszönném, ha tudnátok tanácsot adni.
Eddig is naponta megittunk 100 ml édesköményes teát a tejcsi mellett. Nem fog eltelítődni a gyümölcslétől?

Minenkinek szép napot használjátok ki a jóidőt, állítólag csütörtöktől igen hűvös lesz 5 fok és szállingozhat a hó. Na nem szeretnék vészmadárkodni.


Andi

Kép
andusz
 
 


Lilló,
nov.23. nekünk is jó lenne talizni! :)

Saaara, Kinga,
a Gesztenyés most viszont nekünk sem jó sajnos mégsem, Patriknak 3 napos láz nevű betegsége volt. Mára kijöttek a pöttyök, szóval vége, de a doki azt mondta, még fertőzhet, várjuk meg, míg teljesen elmúlnak a pöttyök is. Jövő hét vmikor?
pöttöm_panna
 
 


Sziasztok!

Köszi, hogy felhívtátok a figyelmem: úgy néz ki, összekevertem a táblázatokat. Valamikor régen megadott valaki egy linket, ami egy hasonló táblázathoz vezet. Na, erre hittem én azt, hogy az a kismamás, de az sokkal kevesebb dolgot enged 6 hósan.

Mátét most tettem le, szegény most éppen eléggé üvölt, de már nagy szünetekkel... Ahogy Andusz írja, nekem is a szívem szakad meg, de úgy néz ki, ez hatékony altatási módszer. És minden nap kevesebb ideig sír --- és valóban mosolyogva ébred.
Üdv,
R.
rita81
 
 


Sziasztok!

Dorka! Részvétem a korai keléshez! Mi is ettől féltünk, de szerencsére Sanyika nem kelt korábban sem tegnap, sem ma. Csak a szokásos fél 6-kor. :)

Pöttöm Panna: Mi is épp most estünk át ezen a betegségen. Az a "jó" benne, hogy nem viszketnek a kiütések, legalábbis Sanyikának nem viszketett. És tényleg 3 nap alatt elmúlik!

Egy kérdés: a gesztenyével mit csináltok, hogyan készítitek el a manónak?

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok Csajok!
Egy új felhasználó vagyok köztetek, s máris egy kis segítségre lenne szükségem ! :lol:
Ismeri valaki Dr. Melczer Zsoltot?
Érdekelne, hogy hol rendel, mikor, mennyiért? Na és mi a véleményetek róla?
Köszi előre is az infókat! :roll:
Ancsa
ani23
 
 


Sziasztok!

Huncut Moni, nem tudok segiteni gesztenye ügyben, én sem probaltam még (nem volt, mikor elkezdtük a hozzatapit). A csajok biztos segitenek!

Ancsa, üdv itt :)! Babat varsz?
Küldök privit a kért infokkal!
saara
 
 


Sziasztok!

Sára!

Jahahaj - de persze az anyukás kimenő olyan dolog, hogy anci tervez, baba végez. :) Akkor beszéljünk holnap!

Toreau!
Te ráérsz?

Valaki még?


Jó éjt mindenkinek!
kgk
 
 


Sziasztok:)


Sára:)

Nekem van remidiás is, csak Pepe kicsit kiolvasta :wink: :wink: . Magam részéről a Gazdagréti patikából szerváltam, ott mindkettőt alapból forgaémazzák. Ötlet: kérd meg Joet hogy hozzon egyet neked a következő talira, mert pár utcával lejebb lakik csak a patikától. (Jó vagyok mi???csinálom a külön progit Zsófinak :oops: :wink: :wink: )

Andusz/Andi

Gratula a lányokhoz:) ÜDv közöttünk!

Kérdés: Miből gondolod hogy a bébiteáktól több c vitamint és védettségett kapna a babád, mint az anyatejtől?? Fölösleges őket külön itatni, ha van bőven anyatej, azoktól a levektől nem lesz védettebb, inkább használj kura szerűen Cebion cseppeket. Ráérsz bőven a plusz itatással, az anyatej sokkal több védő dolgot tartalmaz.

Rita :)

Azt a másik táblát én adtam meg anno, és az tényleg kicsit később enged meg egyes dolgokat, mint a kismamás. Bevallom a kismamás tábla kicsit lazábbra fogja a dolgokat, én inkább a másikat használom, mert van allergia a családban és nem szeretném, hogy Pepénél elöjöjjön. Mi 6 és 7 hónap között csak gyümit ettünk, 7 hónaposan kezdtem neki adni a zöldségeket, a krumplit pl tegnap kapta először, inkább rizst adtam neki eddig és zabpelyhes keverékeket. Nem marad le semmiről a fiad , ha egy kicsit vársz a egyes zöldségekkel. (tudom az elején baromi jó dolog és élvezi az ember, utána azért rájön, hogy mennyivel kényelmesebb a szopi, kevesebb vele a pepecs :wink: :wink: )
Nem okoskodni akartam félre ne érts, csak megnyugtatni, hogy van időd bőven mindenre:)

Brüsszelhez gratula és drukkolok hogy ezek után szükségük legyen rád.

Timi :)

Remélem Zsolti kiheverte Danit és megegyszer elnézést miatta.
Köszönöm én is az idézetet amit feltettél, jól esett elolvasni.


Lilla:)
Köszi a fotókat :)
Talira csak akkor tudok menni, ha valaki vigyázz itthon Danira, ugy hogy most arra gyurok, hogy anyum végre költözzön haza a telekről és akkor elméletileg van kire hagynom őt.

Zsebi:)

Gratula az ikrekhez, vigyázz nagyon magadra és ha bármi kérdésed merül fel akkor nyugodtan kérdezz, megprobálunk segiteni :)

Nah most ennyire futotta, mert felébredt a banda, az óraátállitás nem érdekli őket:)

Mindenkinek sok puszit

Ági és a fiúk:)

Ui: aki most kimaradt, azoknak dupla puszi, és megprobálom majd pótolni...

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Ági,
de jó,hogy jelentkeztél!Hiányoztál már! :lol:
Zsoltika kiheverte Danikát!Neked se lehetett könnyű,remélem sikerül változtatni a féltékenységén,mert neki se lesz jó,ha nem talál majd barátokat.Sikerült elvinni már a nev.tanácsadóba?Ha igen mit mondtak?Bocs nem akarok indiszkrét lenni.Még nincs későn,biztosan tudnak segíteni neked ebben.Pepével már változott a viszonya?
Mi járunk a logopédushoz rendszeresen,és 10-én viszem Zsoltikát fejlesztő pedagógushoz.Remélem ő mond már vmit erről a beszédfejlődésről.Azért már látunk javulást,ill fejlődést,remélem hamar utol éri a társait. :roll:

Ha ennyire teszszett az idézet mindenkinek akkor megleplek titeket mégeggyel! :lol:

Kép


Hannával járunk a bölcsibe.Egész jól elvan,igaz én is vele voltam.Csütörtökön már ott hagyom egyedül,1,5 órára.Remélem nem fog sírni a drága.

Andi,
szerintem is várjál még a gyümölcslével.Ráértek még bevezetni.Tejcsi legyen az a lényeg. :lol:

Joe,
merre vagy???

Pusz

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok,

Huncut
Tegnap este kb. 2 órán át leszedtem a gesztenye kemény héját, utána megfőztem és lehúzogattam a belső héját is. EZ nagyon-nagyon macerás meló, megútáltam a gesztenyét. Így már össze tudtam törni, még ma kapja úgyhogy az eredményről nem tudok beszámolni, de biztos nem ez lesz a kedvence.
Este pizzát ettünk, amíg az sült addig megsültek szépen mellette azok amit nem a gyereknek szántam, az nagyon finom volt.

Saara
Alsó-, "közép-" vagy Felsőgöd-re költöztök, kérdezték tőlem, de passzoltam? Alsógödön van a Kiserdőben egy játszó, de az most állítólag tényleg gáz állapotban van. Ők amúgy a Dunához szoktak lemenni a gyerekekkel nyáron. Vagy a kishajóhoz vagy jó időben át a homokszigetre.
Kifejezetten olyan "pesti" játszótér viszont tényleg nincsen.
Üdv,

Gabi

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Gabek!
Sejtettem, hogy kb. ennyi időbe telik és marha nagy macera ez a gesztenye. El is határoztam, hogy ez most kimarad a gyerek életéből. Azt hiszem túléli. :)
Gergő-Bergőnek hogy tetszett? Ízlett?

Ancsa! Üdv itt!

Csajok! Nálatok is vannak olyan napok, amikor a babók egyáltalán nem hajlandóak kanalas kaját enni? Nekünk tegnap már megint ilyen napunk volt, minden evésnél megpróbálkoztam vele, de nem volt hajlandó bekapni a kanalat, csak szopizott. Tegnapelőtt viszont szépen evett. Ma nem erőltettem még, azt hiszem inkább tartok egy nap szünetet, nehogy megutálja a pépes kajákat emiatt.

Olyan szépen süt a nap, csak ne lenne ilyen hideg...
Ma megyünk csípőszűrésre, remélem minden rendben lesz.

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Huncut
Az előbb már sírás volt és gyorsan írtam, tehát a gesztenye pucolásra visszetérve, azt nem ajánom senkinek. :twisted:
A nagyobb részét persze mi ettük meg, mert a sütés következményeként könnyen lejön a belső héj, de a védőnő azt mondta, hogy a gyerekek főve kapják.
Fiom ahhoz kétség nem fér hozzá, no de ennyi melót :roll: Én meg nagy lelkesedésemben megláttam a piacon és megvettem, de többet azt hiszem nem fogom.
Nem lehet, hogy a kajával van baja Sanyikának? mi ma kóstoltuk először a paradicsomos krumplit és a felét sem ette meg, de szerintem a paradicsommal volt gondja, ezért azzal még majd később próbálkozom.

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Huncut
Az előbb már sírás volt és gyorsan írtam, tehát a gesztenye pucolásra visszetérve, azt nem ajánom senkinek. :twisted:
A nagyobb részét persze mi ettük meg, mert a sütés következményeként könnyen lejön a belső héj, de a védőnő azt mondta, hogy a gyerekek főve kapják.
Fiom ahhoz kétség nem fér hozzá, no de ennyi melót :roll: Én meg nagy lelkesedésemben megláttam a piacon és megvettem, de többet azt hiszem nem fogom.
Nem lehet, hogy a kajával van baja Sanyikának? mi ma kóstoltuk először a paradicsomos krumplit és a felét sem ette meg, de szerintem a paradicsommal volt gondja, ezért azzal még majd később próbálkozom.

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Gabek!

Nem hiszem, hogy a kajával van a gond, mert olyanokat adok neki, amiket már evett és szeret. Először én is erre gondoltam, ezért amikor az elsőt nem kóstolta meg, gyorsan előkaptam egy másik bébiételt, olyat amit szeret, de az sem kellett neki. Nem tudom mi lehet a bibi.

A csípőszűrésen hála istennek minden rendben volt! :)

Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


A gesztenyéről :)
Mi gyerekkoromban sokat ettünk főzve is. Kicsit talán pazarlósabb, de sokkal egyszerűbb módja a "pucolásnak", ha héjában megfőzi az ember, aztán a csücskét levágja és kipréseli belőle a gesztipürét. Mi legalábbis így ettük, csak persze póriasan lerágva és foggal kipréselve a héjából és nagyon imádtuk. Egy próbát megér. :wink: Szerintem a szőrös belső héja nem megy vele.
Amúgy le a kalappal előtted Gabek, hogy ilyen tortúrát :roll: vállaltál gesztenye pucolás ügyileg Berregő pocakja érdekében :)

Timi,
Ez a kép és idézet megint olyan kedves, hogy majdnem elsírtam magam. Köszönöm.

Ági,
Remélem megkaptad a belépőt, hétfőn feladtam elsőbbségivel. Majd jelezz vissza valamilyen formában.

Rita,
Gratula, hgy bejutottál a 2. körbe! :P

A tali időpont amúgy jó nekünk is, már fel is írtam a naptáramba. :D

Lányok, korábban írtam/kérdeztem, hogy mióta Blanka náthás volt, felborult a 3 órás szopi napirendünk. Mondjuk már kezd megint rendesebben enni (azaz már napközben is van legalább egy 20-30 perces szopi megint), de általában csak hajnalban, kora reggel és este lefekvés előtt eszik rendesen, közben sokszor csak pár percet. :(
Erőltessem a 3 órás etetést? Mert vizet nem fogad el helyette nagyon, de ha nem szórakoztatom, akkor sokszor eltörik a mécses. Igaz a napközbeni alvása is szinte csak a babakocsizós időre szorult vissza, tehát valószínűleg fáradt is. :? Hagyjam napközben álomba sírni magát?
Vagy lehet, hogy a foga? Ugyan látni nem látok semmi gyanúsat, de a keze folyton a szájában van. (Már nem a hüvelyujját szopja, hanem a mutató és középsőt egyszerre. :) Édes pofa.)

Na megyek pihenni, mert újabban 7-kor már fent vagyunk, pedig én úgy szeretnék még aludni. :? (Önző mami :oops: )

Prücsök

prucsok
 
 


Huncut,
akkor ez vajon valamilyen járvány volt most? Patriknál sem viszketnek a pöttyök szerencsére. Anno Flóra is átesett ezen, de neki brutál magas láza volt, amit alig bírtunk levinni, Patriknak most csak hőemelkedése, ezért is nem gondoltam, hogy ez háromnapos láz lesz, csak mikor bepöttyösödött.

Gesztenye: bio boltban (én a Múzeum körúton vettem) kapni fagyasztott bio gesztenyét: ugyanolyan csomag, mint a "normál" gesztenyemasszák, csak bio reszelt massza. Szerintem tök jó, én azt csináltam, hogy mindig kivettem pár teáskanálnyit és almával vagy meggyel (de lehet bármivel, ami elég lédús) összeturmixoltam. A maradékot meg bent hagytam a mélyhűtőben. Jópárszori étkezésre elég volt az egy csomag. Flóra nagyon szerette.
pöttöm_panna
 
 


Sziasztok,

Prücsök
Ma megint nézegettem az ujjacskákra vonatkozó mondókáidat, és a gesztenyéről jutott eszembe, hogy ez megpucolta, ez megfőzte, ez ismét megpucolta, ez megette, majd a végén a hűtőbe tette. Na jó fáradok nagyon, csak gondoltam még lefekvés előtt benézek.

Jelentem lett egy kis Aventes teli pohárnyi bio gesztenye masszám, és rájöttem, hogy mivel ez nagyon kalóriadús kaja, ezért csak keveset kaphat belőle egy jó nagy almával. Így még maradt egy csomó. De az is lehet, hogy holnap beletömöm mindet, hogy megútálja és soha életében ne akarjon gesztenyét enni 8) , na neeem, nem vagyok ilyen gonosz.

Rita
Szerintem is előbb a gyümölcsökkel próbálkozz, mert az még egy kicsit könnyebben emészthető, és úgy jobban át tud állni majd az emésztése a tejcsiről a zöldségekére, ha van egy kis átmenet. Tehát ha az egy hónapot nem is várod ki amíg csak gyümit eszik, azért egy hétet adjál neki.

Próbálok aludni,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok! :)

Timi!
Először is jól esett a hiányolás. :P Köszi!
Másodszor meg nagyon szeretem ezeket a kedves idézeteket amiket felteszel. Bevallom nekem mindig elhomályosul a szemem.

Ági!
:) Jó ötlet!

Sára!
Konkrétan mire is lenne szükséged?
Remedias füzet?

Lilla!
Tali időpont nekünk is jó! :lol: Már várjuk!!

Rólunk:
Boti 3 napja kapaszkodás nélkül áll. :lol: Na jó, nem a végtelenségig csak 20-30 másodpercig aztán szépen leguggol előre teszi a kis kezeit és tovamászik. :D
A gesztenyemasszáért meg van veszve. Én a sima boltit adtam neki falatonként a járókában és tanítottam leülni. (mint a kiskutyát)
4-5 próbálkozás után a csüccsre leteszi a kis popóját és várja a falatot. :oops: Olyan kis édi.
Újabban egész nap tanítgatom, nagyon fogékony és figyel.
Már tud: integetni, tapsizni, pacsit adni, puszit dobni, kezet feltenni a magasba, mindezt persze vezényszóra. 8)

Végül egy kis rosszhír. Jövő héttől újra egyedül maradunk, Apa elrepül. :cry:

Mennem kell reggelit adni a férfiaknak. :wink:

Joe és

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok:)

Prücsök

Nagyon nagyon szépen köszönöm, megkaptam tegnap délután a belépőt. Nagyon rendi vagy!:):)

Ami a szopit érinti sok ötletem nincs rá. Nálunk se egyformák a szopiidők, van hogy két perc, van hogy husz is. Legtöbbször mikor már nagyon álmos és aludni szeretne, akkor szopizik hosszan, ha meg valami "sérelem" érte akkor egy két korty és megnyugszik.

Timi

Még nem jutottunk el a nev.tan.ba, mert lebetegedett a pszihomokus és azóta nem kaptam uj időpontot :( Örülök, hogy nem okozott maradandó "károsodást" Dani. Remélem tényleg látványosan utoléritek kortársaitokat.
Január miatt kezded a bölcsibeszoktatást?, mármint hogy ujra mész előreláthatólag dolgozni?

Gabek

Le a kalappal a gesztenye akciód elött:):) Én mint galád anya tuti kész masszát fogok venni, tudod: ez elment a boltba, ez megkereste, ez megvette, ez hazavitte, ez meg mind mind mind megette :lol: :lol:
Arról a hajós progiról mesélnél egy kicsit, amit a kölkeceknek szerveztek?:)

Huncut

Ismerős a dolog, Pepének is vannak ilyen napjai, van hogy rácuppan a kanálra, nem lehet elég gyorsan adni neki, van hogy belenyal és utána az istenért se nyitja ki a száját. Én kezdek arra gyanakodni, hogy kezd ráunni a pépesre, igy ki fogom nála probálni a kevésbé folyós kajákat.


PP

Most is járvány van a háromnapos lázzal. Az időjárás szeszélyessége miatt könnyebben terjednek:(



Lányok

Ötlet karácsonyra:

Baromi jó áron lesznek holnaptól egyes helyeken FP játékok:

Metro:

Tanuló kutyus 6348 (sima játékboltban 9600ért láttam sok helyen)
Sütifaló bödön 4308
Tanuló telcsi 3108

A sütifalót a csepeli Auchanban 4400, a telót 3200 körül láttam, a kutyus 7600 volt.

Tescoban meg a formabedobáló csiga lesz 2590.

Ezen az oldalon megnézhetitek és némelyiket ki is probálhatjátok az FP játékokból:

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st= ... pcat=bulnl


sok puszi

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Valamit elfelejtettem még írni.
Az alvásról.
Minden elismerésem azé aki meg tudja tanítani elaludni a gyerekét egyedül. Nekünk ez nem megy. De nagyon nem. :?
Ha itthon vagyunk csak cicin tudom elaltatni. MI lesz ha már nem fog szopizni???
Ha megyünk akkor nem gondd, kocsiban , babakocsiban simán beájul.
Próbáltuk Apával a felvesz/letesz (A suttogó módszerét), de mikor már nagyon hüppögött nem bírtuk tovább. Olyan hangereje van Botinak és azok a nagy krokodil könnyek én nem, nem bírom.
Félek, hogy később szívás lesz, de talán nem. Csak nem. :oops:
Emiatt kicsit aggódom.

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

Mi van lányok nem tudtok aludni?

Nem semmi ez a gesztenye!

Szerencsére mi még nem kaptuk el ezt aháromnapos lázat.

Ági: de jó, hogy hallani rólad!

Már jobban vagyunk, csak az orrunk folyik és köhögünk.

Köszi Saara!
A rokonok azt ajánlották,hogy előbb próbáljam meg a kamilla teát.Csak az a "baj", hogy nem iszik semmit csak tejcsit.

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 


Sziasztok!

Rita, mar egy csomoszor elfelejtettem gratulalni Brüsszel miatt, szoval gratula, nagyon ügyes vagy!
Mi volt az interjun? Miket kérdeztek?

Agi, jo, hogy jelentkeztél és köszi az ötletet! Joe neked meg köszi, hogy felajanlottad a segitségedet :) Igen Remedias füzet kellene + a Boiron-tol az a füzet, ami az egész csaladra vonatkozik.
De elöbb megprobalom egy baratnömöm keresztül megszerezni, azt hiszem jar néha abba a patikaba. Ha nem jön össze lehet, tényleg szükségem lesz rad, ha nem gond :oops:...

Alvas: szerintem nézd meg Te is a Minden gyerek megtanul aludni! cimü könyvet, lajtosabb modszert ajanlanak, mint a felvesz/letesz. Ez amugy is csak kisebb babaknak jo szerintem, mert 1 tiz kilost allandoan fel- letenni elég strapas. Lehet, müködik, de Vincus szerintem teljesen bekatanna, ha elkezdeném igy fel- lepakolni...

Vicces, hogy igy tanitos Botit, ügyesek vagytok! Gesztenyés csali: :lol:

PP, köszi a gesztenyemassza ötletet, holnap kiprobaljuk! Eszembe se jutott, én is rettegtem a pucolastol... :oops:

Prücsök, nem tudom mit kellene csinalnod Blankaval. Probald esetleg megkinalni 3 oranként, de az sem jo, ha erölteted... ugy is jelentkezik, ha éhes vagy szomjas, nem....?

Toreau, kar, hogy nem csatlakoztal tegnap, turiztunk egy jot Kingaval ---- gyerköcök nélkül 8)!

Angyalka, Zsebi, hogy vagytok?
Erdekes, hogy most ilyen kevés kismamank van :cry: , tavaly ilyenkor többségben volta(tato)k :wink:.

Ma pont egy éve, hogy elhagytuk a korhazat szülés utan, aztaaa megkönyebbülést, azt hittem sose kerülünk ki onnan :roll:.

Sok gyogymanot a betegeknek!
saara
 
 


Sziasztok!

Látom, ma nagy forgalmunk lesz! :D :D :D :D
Ezt abból gondolom, hogy egymás iránti imádatunkhoz társul a pocsék, gusztustalan novemberi idő :twisted: :twisted: , ami lehetetlenné teszi a hosszas mászkálást a szabadban.

Hát mi tegnap voltunk Sárával elhajolni kicsit, nagyon jól esett!
Némi pénzköltés, séta a belvárosban. :)

Móni!
Nem lehet, hogy Sanyikának a foga jön és azért nem akar enni, mert a kanáltól megfájdul az inye?

Egyébként nálunk is szoktak lenni kajasztrájkos napok, amiknek én sem tudom az okát, de mivel Boti kellően energikus és jókedvű, nem is sápadt, ezért most már lazábban veszem ezt.
Régebben teljesen kikészitett ezzel, egy órán át tömtem, általában hasztalanul.


Zsófi!
Altatás kérdés nem egyszerű. Nálunk úgy volt, hogy miután Boti már nem csak szopizott, hanem előtte főzeléket is evett vacsira, éberebb volt és már nem aludt el szopi közben, igy éneklős-ringatós altatás volt.
Mostanra átszoktattuk arra, hogy a kiságyába tesszük alapból és itt alszik el, bár nem egyedül, hanem simogatni kell a hátát, homlokát.

Most azon küzdünk, hogy éjjel legalább háromszor felébred.
Eddig mindig odamentünk hozzá azonnal, megitattuk, tutujgattuk, de tegnap éjjel hagytuk kicsit sirni és sokkal hamarabb visszaaludt, mintha elkezdtük volna macerálni.
Egyszer azért odamentem hozzá, hogy ne higgye, hogy magára hagyjuk :( , mert lehet, hogy rosszat álmodott szegény.


PP!
Jobbulást Patriknak! Akkor a Gesztenéykert még alakul, remélem, azért sikerül összehozni!


Mindenkinek szép napot, remélem, ki tudunk azért jutni a négy fal közül délután!
:evil: :evil:
kgk
 
 


Sziasztok,

Végre egy kicsit én is idejutok. Hónap elején Kriszti kezdte a köhögést, lázat, náthát majd Daniella folytatta, utána én kaptam el, majd Apa. Mi, szülök viseltük a legrosszabbul, 38 fok fölött volt a lázunk. Most másfél hete vagyunk tünetmentesek. Viktor nem kapta el szerencsére, gondolom, az anyatejnek köszönhetöen vagy nem is tudom. Ezen nagyon meglepödtünk. Nödögél, 69 cm hosszú és 7,5 kg.

Feldobok néhány képet róluk. Kriszti szobájáról is, Micimackót festettem a szobafalra. És most egy kicsit visszaolvasgatok.

puszi

Csilla

Az egyik kép Kriszti ágya mögött van:

Kép

Kép Kép

ez pedig egy másik falon:

Kép

Viktor nagyon szereti magát nézegetni a tükörben

Kép

Kriszti egy "Kalóz" témájú szülinapi buli elött:

Kép

Kép

Indulásra készen:

Kép

A merengö:

Kép

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Sziasztok!

Végre mi is befutottunk!
Sajnos Ricsi megint megfázott. Náthás és folyik az orra. Éjjel felsírt párszor, mert nem kapott levegőt, pedig porszívózzuk Őt rendesen. Megpróbáltam anyatejet cseppenteni az orrába, meglátjuk mennyit használ, nincs itthon orrcsepp.

Prücsök
Nálunk is pontosan ez a helyzet a szopival. Ma már nem is tudom hányszor jelentkezett 5-10 percre. Volt, hogy cicin aludt el, aztán mikor megmozdítottam akkor folytatta tovább. Pedig már olyan jó kis napirend kezdett kialakulni pár napja, ami tegnap estétől megint felborult. Neked mi a tapasztalatod? Kivárod a 3 órát inkább?

Lányok! Annyit írtatok erről a Cebion-ról. Mire is jó pontosan? Megfázásra, bedugult nózira is jó? Vagy csak megelőzésre?

Ági
De jó, hogy itt vagy! :D

Csillah
Tök ügyes vagy, hogy ilyen képeket tudsz festeni a gyerkőcöknek. Nagyon édik a babóid. Főleg a kalóz csajszi. :D

Saara
Engedd meg, hogy utólag is nagyon boldog szülinapot és jó egészséget kívánjak Vincusnak! :D :D

Joe
Gratula Botinak, nagyon ügyi! Úgy várom már, hogy mi is ilyeneket csinálhassunk. :lol:

Timi
Köszi ezeket a szép idézeteket. Nagyon megérintette a lelkem. :D


Jobbulást kívánok minden betegeskedő babónak és mamának!

Puszi: Évi

KépKép
ranpo
 
 


Sziasztok:)

Sára

Nagyon sok boldog szülinapot kivánunk Vincusnak!!! :):)

Már vagy 5 ször akartam irni, de mindig kiesett a szita agyamból ne hari érte :oops:


Kép

Ági és a fiúk :)

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok lányok!

Hát mi is a náthával küzdünk, de már kifelé vagyunk belőle. Lucának nagyon folyott az orra, most már annyira nem de azért még egy kicsit. Az orrszívót meg egyenesen ki nem állhatja, már azon gondolkoztam, hogy veszek egy ilyen kézit, mert azzal az éjszaka közepén is ki tudnám szivatni ha netán felkel, bár azt mondják, hogy a kézik azok nem érnek semmit. Ki mit tud erről?

Háromnapos láz!- mi azon már szerencsére túlestünk 2 hónaposan, az is úgy zajlott, hogy anno el kellett vinni az ügyeletre és az ottani dokinő ugye talált rajta 2 pettyet és azt mondta, hogyha netán kijön rajta több is akkor irány a kórház, ha nem akkor másnap ugye a körzetis doki néni. Hát képzelhetitek, hogy be voltam csinálva, mikor a gyerekre másnapra több pötty lett, de mentünk a körzetihez és az megnyugtatott, hogy semmi gond ez így zajlik előbb láz, aztán petty.

Sára! - hát így utólag fogadjátok tőlünk is: BOLDOG SZÜLINAPOT!

Csilla! - a képet nagyon tutik, tök irigykedem, mert nekem ehhez aztán semmi kreativitásom nincs. Pedig csinálnám, dehát tök béna vagyok hozzá.

Ja! - mi nem az éjszakai alvással küzködünk, hanem a nappalival, már tök álmos alig lát és akkor sem akar aludni. Ennek eredménye tök nyűgi egész nap. Már nem tudom mit csináljak.

Ani! - utólag is üdv közöttünk.

Tényleg kevés kismamink van. Hát igen tavaly ilyenkor még én is az ő táborukat erősítettem.

Na tovább nem jártatom a számat, már így is egy kész regényt írtam. Jók legyetek!!!

Mesa, Luca

Kép
mesa
 
 


Sziasztok, szép jó reggelt mindennkinek!
Mi hideg reggelre ébredtünk, -3 fok van, de szépen süt a nap.

Brik,
Most olvasom, hogy mi történt a pároddal. Remélem már jobban van. Vigyázzatok egymásra.

Andi,
Nagyon szép lány Klaudia.

Anid,
Jól sikerült a hétvégei kiruccanás?

Toreau
Mekkora szemek! Nagyon édi a kisfiad.

Saara,
Nagyon boldog szülinapot Vincének!

Timi,
Szépek az idézetek. Van egy olyan kis történet is, ami egy angyalról szól és az anyaságról. Mielött a kisbaba megszületne, beszélget Istennel. Ezt ismered? Ha, igen, akkor bemásolnád, mert nagyon szép ez is. Nekem csak svédül van meg.

Rita,
Gratulálok, hogy felkerültél a listájukra! A párodnak miért nem tetszik az ötlet?

Évi, Mesa,
Köszi a dícséretet. Nem nehéz ilyen képeket festeni, én is a mesekönyvböl másoltam ki. Két délután alatt készültek, kisebb nagyobb megszakításokkal.

Akinek nem írtam bocsi, de mennem kell.

puszi
Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Sziasztok!

Csilla!
Dejó! Tök szupi képeket festesz. :)
Nagyon ügyes vagy.
Megkérdezhetem, hogy csinálod? Mi van ha elrontod?
Gondolom először sablont készítesz és azt ragasztod fel a falra.
Vagy élesben csinálod?
Gyerkőcök nagyon édesek, és milyen nagy már a kis Viktor is!
A tesók együtt kép nagyon megható. :P Kis lurkók! :lol:

Mesa!
Én ettől az orrszívó porszivótól megmondom őszintén rosszul vagyok. Mindenki dicséri, de aki dícséri kipróbálta már magán???
Szerintem nagyon brutál. Nekünk olyan van, hogy Te szívod tüdőből. Aminek kell az így is kijön. Boti is volt már többször taknyos. Nekünk nagyon bevált.
És nincs ordítás sem, semmi.

Sára!
Vincusnak kicsit megkésve ugyan, de utólag is még Nagyon Sok Boldog Szülinapot Kívánunk!

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Beteg babóknak jobbulást!

Ági!
Sajnálom, hogy megint nem jött össze. :(
Nagyon örültem, hogy hívtál. :lol:
Remélem jól éreztétek Magatokat!

Joe

Kép

Kép
joe
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?