Új privát üzeneted érkezett!

Woodi, Kriszta!
Hogy is lehetne most itt kiselőadást tartani, ekkora nyilvánosság előtt? :lol: :lol: Na mindegy. Szóval alul a labda, aztán én, aztán az uram :oops:
Lehet kapni azt a nagy ráülős labdát, amin tornázni is lehet, de ehhez a tornához nem célszerü akkorára felfujni, mert nehézkes akkor elérni :oops:
Mniki! Köszi :D
És Rólad is várok ám hasonló jó hirt! Lassan itt az ideje...
Kriszta!
utazáshoz irnék. Biztos ellátott ország, hiszen uniós Málta is, de én vinnék mindent, nehogy ott érjenek meglepetések... Igaz, hogy baromi sok cucc... A repülőn külön számolnak Neki 20 kilót? Mert akkor belefér végülis. Tényleg, hogyan kell Neki fizetnetek, ill. a repülőn külön ülőhelye van? Vidd fel a hordozóban. Ételt mindenképpen innen vigyél Neki, elég lesz a vizet megszoknia, még ha ásványviz is az. Mennyi időre mentek? Tök jó lesz, ha el tudjátok fogadni, hogy igazodnotok kell az Ő napirendjéhez. Mi Mátéval Krétán voltunk (igaz, kicsit nagyobb volt már), és ugy oldottuk meg, hogy 1-1 hosszabb kirándulásra egyedül ment Apa ill. én a többiekkel, érdeklődésünknek megfelelően. És volt ahová együtt is el tudtunk menni.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi :)
Itt is gratula!
Labda, mi? :lol: Nekünk csak kis pöttyös van :)

wish
 
 


Köszi csajok :lol:
Igen, otthon ágyban, párnák közt gyúrunk a bébire, gyönyörű peteérős hónapom volt, úgyhogy alakulok :wink:

Remélem hamarosan én is jöhetek a jó hírrel :wink:

Puszi !
mniki
 
 

 
 

Niki!
Részemről nagyon nagyon drukkolok nektek, már annyira megérdemelnétek. :)

Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Orsi :-) Igen Nurofen. Előtte a másikról írtatok.

Melcsi :-) Engem még a póz is érdekelne. :oops:

Wish :-) Ti most csak egymásnak dobáljátok azt a pöttyös lasztit mást ne csináljatok. :P

Woodi + Kép
KépKép
woodi
 
 


Sziasztok

Woodi
megszeretném tőled kérdezni, hogy a babócád, ha nem eszi az üveges kaját akkor szépen megeszi azt amit te főzől neki? Mert az enyém ebéd terén olyan mint az időjárás. Van hogy amit megeszik ma azt 2 nap múlva nem eszi meg. De 2 hét múlva igen. Már néha nem tudom hogy mit csináljak vele. Mert vannak a rokonságban néhányan akik azt mondják hogy éheztessem, ha nem eszi meg ebédre akkor majd megeszi a következő etetésnél, ha akkorsem akkor majd a következő etetésnél. De én nem éheztetem így akkor probálkozom valami mással. Igaz ha azt sem eszi meg akkor ok, majd eszik a következőnél de akkor azt amit már tuti megeszik.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Woodi!
:oops: :oops: Hason feküdtem :oops: De épp azon gondolkoztam, hogy lehetne ülni is rajta :oops: De a gyerekgyártás szempontjából jobb hason.
Wish!
A pöttyös sem rossz, Turó Rudiban! :lol:
Erika!
Szerintem ne éheztesd! 1x-1x elmegy, jó, de biztos hogy van olyankor mentőötlet, amit szivesen megeszik. Mondjuk én könnyen beszélek, Emesém mindent szivesen eszik, de el kell mondjam, az én főztöm azért jobban izlik Neki, mint a bébiétel.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok Mindenkinek nagyon szép reggelt

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1161842313.66.gif[/img] szép jó reggelt mindenkinek

Melcsi
én nem is szoktam éheztetni, csak a rokonon mondják, hogy éheztessem mert akkor éhes lesz és mindent meg fog enni, de én úgy vagyok vele, hogy mi sem eszünk meg sok mindent, meghát sokat változhat még hogy mit eszik meg és mit nem, de azért ebédkor mindig próbálkozom rendes kajával vagy amit én csinálok neki v. üvegessel, de előtte és utána is csak olyat kap amit megeszik. Úgyhogy mikor a rokonok rá kérdeznek az étkezésre akkor mindig mondom hogy mint eddig, és ők néznek rám nagy szemmekkel, hogy miért nem csinálom az éheztetést, és én ilyenkor mindig megmondom nekik, hogy én nem fogom éheztetni a gyereket, eszik amit szeret

Sziasztok

Erika[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!
Jól teszed hogy nem a rokonokra hallgatsz, mert Ő a Te gyereked, ugyhogy ne is dirigáljon bele senki. Magadnak kell megfelelned, meg a párodnak max. Majd ha idősebb leszel és lesz még 1-2 gyereked, meglátod, milyen könnyen leperegnek Rólad a rokonok megjegyzései! Hallgass csak az anyai szivedre!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok Csajok!

Hát végre itt vagyok, már hiányzott nagyon a topik.

Visszaolvasni nem tudok, de mostantól már naprakész leszek :)

Hétvégén jártak nálunk Timiék, elújságolták, hogy tele vagyunk új pocaklakókkal :):):) Minden kismaminak gratulálok!!!

Mi jól vagyunk, albérletben tengődünk, épülget a házikónk. Andor gyerek 2 hete nyomatja a bölcsit, nagyon tetszik neki, játszik, eszik, alszik rendesen. Méretei: 78 cm és 10,8 kg és 9 fogacskája van. Jó kis masszív manó :) Vese-pisi gondok még megvannak, augusztusban műtötték és decemberben lesz a következő felülvizsgálat, de majdcsak kinövi ezt is.

Jövő héten hozok be képeket a melóba és akkor csatolni is tudok (ma csak beugrottam, még a héten szabin vagyok).

Hétfőig millió puszi mindenkinek:
Lara

Lara

KépKép
lara77
 
 


Lara!
De jó hogy hallunk felőled. :) Jó lesz hogy ezentúl sűrűn tudsz jönni.
Fú Andor gyerek már ilyen ügyeske hogy bölcsibe is jár. Nem semmi.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Kép
Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Lara :D
de jó, hogy jelentkeztél!!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsebike!
Itt is kihagytál :cry:
Lara!
De jó hogy megvagy! Andornak okoz fájdalmat ez a dolog a pisivel?
Már bölcsis, micsoda nagyfiu!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok

Zseboroszlán
akkor majd átírod a babókám születés napját, tudod 06-ról 26-ra.
Bocsi ha ezzel zargatlak.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika :-) Én nem adtam neki mást, ha azt nem ette. Persze próbáltam elvenni a figyelmét (tudom, rossz módszer lehet másnál, de nálunk bevált, azaz játszottunk evés közben) és így lecsúszott mondjuk az üveges kaja fele. Ennyivel beértem. Majd próbálkoztunk a magunk főztjével is, de azzal sem volt néha több sikerem. Igen, volt olyan is, hogy azt hittem x kaját szereti és nagyon elkerekedett a szemem, mikor a köv. alkalommal nem ette. De próbálkoztunk. Kenyérhéjat azt mindig kapott, ha kevesebbet evett. Az jó volt pótlásnak is, meg az ínyének is a fogacskái miatt. 1 évesen meg elfelejtettük a kanalat, nem volt hajlandó vele enni. Néha villáztunk, de inkább kézzel (Főtt zöldségek, husi, tészta). Mostanában kezdi újra a kanalat elfogadni, de azért előtte kézzel mindent leellenőriz. :lol:

Melcsi :-) Köszi. :wink:

Lara :-) Végre jössz és mesélsz. Bölcsit hogy tudtad elintézni? Nálunk előtte 1 évvel már jelentkezni kell. :?

Woodi + Kép
KépKép
woodi
 
 


Erika :D
én is úgy csinálom, ahogy rokonságod mondta.
Nem adok nekik mást, ha nem eszik meg. Ha nem eszi nem kap mást, st legközelebb is azt kapja.
A fiúk mindenevők.

én úgy gondolom, hogy az, hogy jó vagy rosszevő egy gyerek csak szoktatás kérdése. ha nem hagyom, hogy válogasson, nem fog.

nem igazán gondolom, ha az a jó, ha a kaják felét nem eszi meg a gyerek, nem normális, hogy ha egy felnőtt nem eszik zséget, főzelékeket.

ha neme szi meg és utána a kedvencét kapja, akkor abból csak az jön le neki, hogy ha épp "hisztije" van, akkor Te annak engedni fogsz.
én 2 gyerekkel ezt a luxust nem engedhetem meg, egész nap főzőcskézhetnék.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Woodi :D
érdekes én nekem ez a kézzel evés furcsa. Legalábbis én csak azt hagytam kézzel enni, amit amúgy is kézzel eszünk (gyümölcs, szendvics... stb.) normál kajába nem hagytam, hogy belenyúljanak.
a villa nálunk is sláger.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Aláírtátok ezt már!
Ha nem akkor hátha segít!
köszi
http://www.petitiononline.com/IVF2005/petition.html

Kriszta mikor jön haza?

Farkasok J

ui: Melcsi: tudtam hogy van benned fantázia! Nagy gratula!
farkasok
 
 


Orsi :-) Látod én egedékenyebb vagyok. De mit csináltál akkor, amikor bele akartak nyúlni?

Judit :-) A Petíciót már beadták a Parlamentbe az addigi aláírásokkal. Több törvényjavaslat is született ebből. A fejleményekről itt olvashatsz: lombikbaba.com (És engem is ott találhatsz valahol. A csapat tagja voltam. Danival a pocakomban jártunk a Parlamentbe. ) :)

Woodi + Kép
KépKép
woodi
 
 


Woodi :)
rájuk szóltam (szólok most is, bár elég ritka), hogy nem szabad és kiveszem a kezét a tányérból.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok!
Ime a friss tábla ha valakinek még mindig nem jó valami szóljatok és javítom.

Kép
Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok

Zseboroszlán
köszi szépen

Mindenkinek nagyon szép álmokat kívánok

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Zsebike!
Köszi köszi :D A másikon elfelejtettem :oops:
Judit!
Ti próbáltátok már? :lol:
Orsi!
Azért előfordulhat, hogy valami mégsem izlik neki! Bár én könnyen beszélek, Emese de Máté sem válogatós, és alapból ilyen rendesek velem. Bezzeg a férjem :evil: De én mindig magam főzök, félkész, mirelit, porok kizárva!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi :)
persze, de nem túl gyakran. Vannak dolgok, amit tudom, hogy nem igazán szeretnek. pl. levi ugyanúgy nem édesszájú, ahogy én sem így mondjuk a grízes, mákos, diós tészta kizárt... de én sem bízom megenni.
az egészséges és kiegyensúlyozott táplálkozás minden elemét szívesen eszik :)

mirelit nálam van, és sokszor fagyasztok is, félkész nálam sincs.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
ÉLn is fagyasztok, mert arra való a mélyhütő. De mélyhütött, gyártott készkaját nem veszek. Viszont sokszor készitek több ételt, fagyasztási szándékkal, mert alakulhat ugy 1-2 nap, hogy nem ér rá ez ember, akkor csak fel kell olvasztani.
Mikor adtál a fiuknak először tésztafélét? Mi nagyon leragadtunk a főzelékeknél, tésztát még nem is evett ebéd jelleggel, csak a miénkből 1-2 falat kóstolót.
Egyáltalán, az egyévesnek mit kellene enni pl. reggelire? És vacsira?
Olyan régen volt Máté kicsi, hogy már nem emlékszem mikor, de egyszercsak ugyanazt ette amit mi.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi :D
ha már adtál és nem jelentett neki problémát, akkor adhatsz nyugodtan. emlékeim szerint én olyan 10.5-11 hós koruktól adtam.
ők eléggé szeretik a tésztákat.
a vadas nagy sláger :D

reggeli: nálunk kb. 11 hós koruktól tejpép volt nagyon sokáig olyan 1.5 éves korukig kb, akkor kezdődött a kenyeres reggeli.
vacsi: 1 éves korukig kb. szopi, majd 1.5 éves korukig ivójoghurt, most esznek kenyerest, majd még van ágyban joghurt, ha nagyon le vannak purcanva, akkor csak cumisüveg és ivójoghurt.

nálunk kb. 1 éves koruktól van az, hogy a "miénket" eszik. Azzal a különséggel, hogy ha akkor az elején valami tejszínes ovlt, akkor a tejszín előtt kivettem nekik és ők anélkül kapták, vagy ha volt valami ami nagyon tejes volt, akkor mást kaptak.
1.5 éves koruk óta nagyjából szerintem már mindent esznek, ami mi is. Akkor már borsófőzeléket is kaptak - abban elég sok a tej.
Tejjel magában most próbálkozunk először.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Pont azt akartam én is kérdezni mint melcsi.

Orsi még lenne egy kérdésem, hogy pl. tőkehalmájat mikortól kostólhat a babóca szerinted?

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika :D
hát ezt így konkrétan :D :D :shock: :shock: :shock: nem tudom :D
ha halat már kapott, akkor szerintem utána mehet.
legalábbis szerintem :D
de tényleg nem tudom úgy igazán biztosan teljesen :oops: :shock: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok,

Déltuán írtam egy jó hosszút, de a papám leült a géphez, mielőtt elküldtem volna, és persze azonnal lelőtte a babanetet. :( Én meg persze nem mentettem el :( :(

Jó hír: jobban vagyunk, pénteken Laura dokinénije már félig gyógyultnak nyilvánította a nagylányt, mostmár csak a C-Vitamint kell kapnia, meg este+reggel Nasivin. na meg az elmaradhatatlan és imádnivaló orrszívózás :) :)
Jó az étvágya (mi az hogy!!! :) ), pörög ezerrel, nagyokat hancúrozik. :) Olyan jó nézni! Olyan szép kor ez! Talán eddig a legszebb :)
Hozzátápi: reggel cicit kap reggelire, majd délelőtt valamilyen gyümi+ pici Sinlac+anyatejci, majd szopi, majd jön egy kb. 1 órás alvás, majd ebéd: Hipp főzelék, husis vagy husi nélküli, szopival, majd délutáni hancúr, alvás (kb. 1-2 óra), esteleg sétával egybekötve, ha olyan az idő, majd uzsi (gyümi, majd szopi), este Sinlacos gyümi anyatejcivel turbózva, majd fürdés, majd szopi és elalvás. Éjjel 11 óra alvás, 1 szopival. Ha valami más baj is van (poci fáj, rosszat álmodik, stb. akkor persze többszöri keléssel :( ).

na ez egy napunk egészségesen :) Hétfőhöz egy hétre megyünk dokinénihez vissza, akkor már az egészséges rendelésre. :) Akkor lesz mázsálás is.
Szerintetek Hipp-ből azokat, amik 5 hós kortól adhatók, de van benne tejpor pl. (Spenót), mi legyen??? Én nem merem adni neki... Meg egy csomóban van pl. hagyma, jódozott só. Ezt mire véljem 5 hós kortól??? :shock:

Orsi :)
Köszi, megoldódott a gyógyis téma. Többször is rákérdeztem a dokimnál, olyan minimális adagot adott, viszont azt mondta, ez a legjobb ebben az esetben, tehát abszolút tudatosan adta. :) Védőnénim is ezen a véleményen volt, hogy inkább ez, mint egy komolyabb gond. :)

Melcsi :)
Hadd gratuláljak itt is! Mekkora lehet most a boldogság! Őszintén: hány tesztet lőttél el eddig ? :twisted: Mikor lesz a kövcsi vizsgálat? Mit szólt a család? (tudod, mire gondolok...)

Reno :)
Rég nem olvastalak, vagy csak elkerülte a figyelmem? Jól vagytok?
Hogy áll a tesó projekt? :oops:

Kriszta :)
Köszi, aranyos vagy! :) Azok a képek még korábban készültek, akkor még teljesen OK volt a nagylány, a keresztelő pont 6 hósan volt, okt 8-án :) Persze végig bőgte a drágám, de ez a pap hibája, csúszott a program, persze, hogy már éhes volt... És mégsem kaphattam elő a cickót a templom közepén :twisted:
Várjuk a képeket a nyaralásról! Milyen volt? Máté is élvezte? Minden rendben volt a napi programokkal?

Zsebi :)
Hogy telik az idő! Szépen pocakosodsz! :) Javítanál 30 évesre? Én sem leszek már fiatalabb... :( Nyáron voltam, csak mindig elfelejtettem szólni... :) Köszi! :)

Lara :)
Már dolgozol? Mit dolgozol? Andor hogy viseli a bölcsit? Nem féltél beadni?

Norka :)
Élsz még, szegénykém? Bírod még a strapát? Mi a helyzet Bogival? Fejlődik szépen?

Stella :)
Látom, azért Nálatok is akad tennivaló a srácok körül rendesen. Hol ez, hol az :roll: Azért örülök, hogy az alvás kezd kicsit konszolidálódni. :) Éjjel Te mindig kellesz a srácoknak a visszaalváshoz? Arra gondolok, hogy nálunk az a bevett szokás, hogy én csak akkor megyek Lauárhoz, ha tudjuk, hogy már éhes lehet, ha előtte felkel, akkor apa megy ki, ő altatja vissza. De mivel ezt kevésbé csípi a drágám, most már főleg csak akkor jelez, ha tényleg éhes. Szerintem a többi alkalommal már magától inkább visszaalszik, hiszen úgysem én megyek ki :roll:


Voltunk 2 napot Visegrádon a hosszú hétvégén.. Hát, nem tudom. Ott fáézott meg Laura, de valahogy akkor sem volt az igazi. :( Legközelebb azt hiszem visszük valamelyik nagyszülőt is. Úgy inkább pihenés jellege lesz a számunkra is, azt hiszem. :) Így semmi változás nem volt, talán itthon azért kényelmesebb :) :)

Puszi

LAURA SPICE :twisted: :
Kép

Kép

KépKép
unique
 
 


Orsi :)
El tudnád küldeni nekem újra a hozzátápis táblázatodat? Restellem magam, de kb. fél órája keresem, hol tetted fel, nem találom :(
Nagyon köszönöm!

Puszi

KépKép
unique
 
 


szerintem csak linket írtam....
kutatok én is.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 



Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok Csajok!

Mindenkinek köszi a kedves fogadtatást így a visszatérésem alkalmával :lol:

Az első dolgos nap... Bár eddig nem csináltam semmit, csak átnéztem az elmúlt 15 hónap e-mailjeit (995 db :shock: ) és elrámoltam a srácok holmiját az asztalomról 8)

Woodi, Unique
A bölcsi magánbölcsi, általában 2 - 6 gyerkőc között mozog a létszám, 2 dadussal. Az önkormányzatiba esélyünk sem volt a várakozási idő miatt, de nem is akartam oda beadni (36 gyerek 2 dadus, olyan mint a ruhatár). Andornak nagyon tetszik, rengeteget játszik, jól elvan a dadákkal is. Beszoktatás sem volt, Andor délelőtt berongyolt a játékok közé, elköszöntem tőle és alvás után mentem érte. Nincs sírás, szépen integet reggel és aztán kezdődik a játék. De gondolom ez azért ebben a családi hangulatú bölcsiben sokkal könnyebb. Nekem volt nagyon nehéz feldolgozni az elszakadást, az első héten csak ténferegtem a lakásban, 10 percenként bementem a szobájába, elrendezgettem a dolgait és számoltam a perceket, hogy mikor indulhatok érte. De ma már, hogy dolgozom, valamivel könnyebb.

A tegnapi napunk elég horror volt, Andor a kanapéról (ahová 5 percenként felmászik) fejest ugrott a dohányzóasztal sarkára. Felszakadt a homloka, de szerencsére az ijedelem nagyobb volt, mint a baj. Kóházba mentünk, nem kellett varrni, csak összeragaszották a sebét, és ma már mehetett bölcsibe is. Csajok, én olyan pánikba estem, hogy majdnem mezítláb rohantam ki az autóhoz a gyerekkel. Még jó, hogy Peti és egy barátnőm is ott volt, így ők vették át az irányítást, összepakolták Andor cuccát, rámszóltak, hogy öltözzek fel, Peti lemosta a gyerek fejét és csak utána indultunk. Elmondani sem tudom, milyen szörnyű érzés volt, még sose éreztem ilyet. Brrrr........ Na ennyit a horrorból.

Zsebike,
ha majd újra javítod a táblát: öregedtem egy évet, sajnos :evil:

És az ígért képek, Andor a bölcsiben:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Lara

KépKép
lara77
 
 


Unique!
Nekem megvan az Orsi féle hozzátápis táblázat akkor menettem le mikor nektek tette fel. Csatolom. no nem engedi csatolni megnézem van-e a profilodban e-mail cím ha van oda küldöm. :)

Tündéri a kicsi lányotok. Anynira aranyos nem lehet betelni vele.

Lara!
Eszméletlen Andor már milyen nagy gyerek. :) És hogy milyen helyes. :)

Örülök hogy azért ez a baleste jól végződött a fej különösen tud vérezni.
A bölcsi azért így könnyebb hogy a gyerek jól érzi magát.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Unique!
Megnéztem orsi amit most beszúrt az van meg nekem is. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Kép Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Unique!
Örülök hogy jobban vagytok! Laurának egyre nagyobbak a szemei, nagyon szép lányzó!
A szüleim még nem tudják, és azt hiszem csak Karácsonykor fogjuk elmondani, ellendrukkerekre nincs szükségünk. Sajnos van 1 kis barna, ami miatt Krizsa pihengetést javasolt, igy most félek 1 kicsit, de remélem nem lesz semmi baj. 8-án megyünk UH-ra. Minden tünet összeállt, kajára gondolni se jó, a mellem meg ugy feszül mint még 1x sem. Az a helyzet, hogy csak 2 tesztet csináltam, a másodikat csak azért, mert nem hittem az elsőnek. Krizsa szerint a teszt nem téved, igy már most spórolok a szülésre :lol: :lol:
Lara!
Andor teljesen megváltozott nyár óta! Olyan kisfius már a babapofi helyett. Nagyon ügyes hogy ilyen jól vette a bölcsit. Baleset :cry: Még szerencse hogy nem volt olyan komoly a baj.
Orsi
Köszi. Azt hiszem nálunk is eljön a váltás ideje, reggel egyre jobban szemez a mi kajánkkal, amiből még csak kóstolgat. Én estére adok tejpépet gyümölccsel, reggel egyelőre tápi van, meg a falatkák.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok

Mindenkinek nagyon szép álmokat kívánok!

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1162398993.73.jpg[/img]

Sziasztok

Erika[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Zsebi, Melcsi,
Andor gyerek köszöni a dícséreteket :)

Hol vagytok Csajok?

Lara

KépKép
lara77
 
 


Sziasztok

Megszeretném kérdezni, hogy mikor megyünk decemberben Krizsa dr-hoz tesó ügyben, akkor vihetjük magunkkal a pici fiúnkat is? Mert megigértük neki hogy majd elvisszük, de én erre az alkalomra vártam, hogy a kellemest a hasznossal összekössük. Mert ezt sajnos elfelejtettem Harcimókustól megkérdezni. De nem akarok neki megint írni, nehogy zaklatásnak vegye. Mert épp az előbb írtam neki.
Úgyhogy most a fellegekben járok.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika,
szerintem nyugodtan vihetitek a manót is. Most úgyis csak megbeszélitek a következő lépéseket. Andort 5 hónaposan vittük be Kovács dr-hoz, és akkor beszéltük meg a következő babóca tervezett idejét is. És vigyetek fényképet is, annak általában nagyon örülnek :)

Lara

KépKép
lara77
 
 


Erika :D
mi simán vittük magunkkal őket mindig, amikor ők is Pesten voltak.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Köszi a válaszokat
akkor nyugodtan elvisszük magunkal őt is

Lara
fényképet küldtem Krizsa dr. -nak mikor 2 hónapos volt a babóca, de lehet hogy akkor viszünk most, is

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!
Mi mindig vittük Emesét, mivel nem tudtuk hova tenni. Most is velünk volt, személyesen megtekinthette a testvérét az UH-n. :lol:
Mivel mi mindig együtt szoktunk Dezsővel bemenni, és fogja a kezem. Kivéve amikor volt nyár elején a punkció meg az ET, akkor Mátét elkértük az iskolából és Ő vigyázott Rá.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok

Akkor úgy látszik, hogy ő is velünk fog járni, mert igazán nincs kire hagyni 1 egész napra.

Csak azért is kérdeztem mert mikor mi jártunk akkor én csak 1-2 alkalommal láttam ott gyereket, De mikor legelőszőr jártunk ott akkor Krizsa dr-nál 3-as ikrek voltak látógatóban. Olyan szépek voltak. Ja és persze nem tudom hogy esetleg mit szólnának hozzá az ott dolgozók és a többi pár hogy mi sokszor gyerekkel megyünk.

Nagyon köszi szépen a válaszokat.

Sziasztok

Erika

Nálunk olyan szépen esik a hó, én úgy imádom

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok,

Megjöttünk a nyaralásból, nagyon szuper volt.....csak a reptéren a 2 fokba megérkezni volt elég furcsa:(:(:( Sokkal jobb idő volt mint vártam, teljesen lehetett strandolni, tűzött a nap, bár az utolsó két napon már kezdett hűlni a levegő meg fújni a szél, sőt 10 csepp eső is esett mikor szálltunk fel a reptérre menő buszra, igy pont tökéletes volt az időzítés :):)
Máté is nagyon jól viselkedett, odafelé az egész utat átaludta (repülő, transzfer), igaz, utána másfél órát fenn volt a szállodában mire éjfél körül végre elaludt....aztán volt 3 jó és három kevésbé jó éjszakánk, de nem rosszabb mint itthon. Mostmár tényleg elég fogfájós szegénykém, de cumival szerencsére hamar visszaalszik :(
Nappal meg kenegetem dologellel....Tényleg, van valakinek jó 'szere' fogfájás ellen ??

Végül itthonról vittünk főételeket, gyümölcsöt pedig tudtunk ott venni üvegeset és a kajálással nem is volt gond, minden csúszott, bár úgy látom hogy a husit kicsit tuszkolni kell.... Eddig mi csak 3 naponta ettünk husis kaját, gondolom ezután már sűrűbben kell adni....az egyetlen negatívum, hogy az üveges gyümölcs után itthon a frissen készített kicsit szájhúzva ment ma, gondolom nem volt elég édes :(:(:( Sebaj, úgyis vissza fogunk szokni :)

Képeket majd teszünk fel, de most kicsit sűrű hétvége jön, mindenki látni akarja Mátét :):)

Voltunk kirándulni is 2 napon, babakocsival és kenguruval, buszon.....nem mondom hogy nem volt kihívás, de megoldottuk :) Máté szépeket aludt akár a buszon, akár séta közben, kompon stb....de volt egy napja amikor semmi se volt jó.....szóval csak mint itthon. Az igaz hogy nekem nem volt túl pihentető a dolog, de mégiscsak jobb volt a tengert nézni mint az itteni ködöt :):):) Sőt, még úsztam is a vízben kétszer is :):):)
Szóval mindent összefoglalva jól sikerült az út, bár Máténak nem hiszem hogy olyan nagy élmény volt, csak jól viselte (persze a szállodában mindenki imádta őt, csak úgy dobálta a mosolyokat :):).

Judit,
Írtam privit,nem kaptad meg ???

Lara,

Üdv újra itt végre :):):):) Andor micsoda komoly srác már....tényleg hónapról hónapra változik....nekem most megint inkább Petire hasonlít, persze a szeme a tiéd :):) Örülök hogy jól vette a bölcsis akadályt :)

Unique,
Szuper hogy már jobban vagytok, és örülök hogy jobban eszik már Laura :)
Nálunk a nyaralás csúcspontja volt hogy Máté négykézlábra állt :):) Azóta éjszaka is szokott úgy ébredni, és nappal sokat 'gyakorol' rugózik, meg többnyire hátrafelé kúszik, csúszik, de az előremenetre még nem jött rá :)
A fiatalúr még mindnig kétszer eszik éjjel, nappal meg átlag 3-4 alkalommal, de van amikor többször is rácuppan, szerintem a fogfájás ellen is.....
Hipp témában meg szerintem ők biztos tudják hogy mit lehet beletenni a kajába, próbáld ki hogy ízlik-e Laurának a sós meg hagymás, ha nem, akkor felejtős...én hippet csak a spenótos krumplit vettem eddig, azt nagyon szereti Máté....többnyire Mildit és Nestlét eszük ha üveges van....de most szeretnék visszatérni a főzőcskéhez, elég volt az egy hét full előre gyártott kajából :)

Na megyek mert megint rámszakad a vasalás :(:(

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Kriszta!
Örülök,hogy jól siekrült minden. :)
Mátét nem zavarja a hideg a meleg után?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok!

Olvasgatom ám, hogy mi van veletek, de mire írnék is valamit, addigra pont rohannom kell...

Melcsi!
Hatalmas gratula a pocaklakóhoz! Nem vagytok semmik!

Kriszta!
Örülök, hogy sikerült a nyaralás!
Fogacskákkal mi is küzdünk, bár még nincs egy darab sem :( !
Felváltva duzzad be az ínyük. Mi Dentinox N gél-t használunk, de az is csak ideig-óráig jó. No, meg hütött rágóka! Nekem a hideg futkos a hátamon, ők viszont nagyon imádják!

Zsebi!
Próbálok feltenni pár képet, aztán lehet válogatni a táblához :lol: !
Meg majd igyekszem írni privit is (remélem egy éten belül elkészül a levélke)!

Képzeljétek, úgy néz ki, hogy Boti kezd megtanulni aludni (kopp-kopp-kopp). Két éjszaka hagytuk sírni. Nem is sírt, inkább csak nyafogott (35-40 perc), aztán szépen elaludt. Tegnap viszont már olyan ügyesen aludt. Csak egyszer kelt fel kajálni.
Nem gondoltam volna, hogy ez ilyen hamar bejön nála. De azért nem akarom elkiabálni.

Mi pont 7 hónaposan abbahagytuk a szopit. A hozzátápival egyre kevesebbszer szopiztak. Már több nyüg volt a szopival, mint amenyi haszna lett volna. Már nem volt annyi tejcsi, de este szinte bealudtak a cicin és a tápit sokszor nem tudták már megenni a fáardtságtól. Persze egy óra múlva keltek, mert éhesek voltak...
De még így is örülhetek, hogy ennyi ideig volt tejcsi!

Pusza mindenkinek, megyek képeket formázni Nektek, aztán majd dobom őket!

Kép
stella9
 
 


Akkor a képek:

Olivér:
Kép

Botond (aki már tök szépen kúszik és rohangál a bébikomppal):
Kép

Együtt:
Kép

Kép
stella9
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: