Új privát üzeneted érkezett!

Vuka,
Ritter Sportot itthon testvériesen elosztottuk Mbával. Nagyon finom volt! A corn flakes-eset nyúltam le. Istenke tartsa meg szokásodat! :wink: :D

Kép
mancs
 
 


Mancsi,
jó az új avatarod! :D

Egytértek a talival kapcsolatban: ez más! :D Én is nagyon szeretek veletek lenni, még akkor is, ha nagyon keveset tudok bekapcsolódni beszélgetésekbe, megtutujgatni más babákat. Már eleve máshogy is indulok neki a városnak, ha talira megyünk, mintha bárhova máshova tartanánk. Jól esik a szememnek végig nézni rajtunk! Csupa kedves, ismerős arc, szuperaranyos gyerekek, szóval rulez!

Ahogy v-o-n-u-l-t-u-n-k a kajáldáig csomóan megjegyezték: húúúúú, mennyi babakocsis. :lol:

Anyunál fincsi lazannnnyát ebédeztem. Nyami.
Hazafelé én is leszólítottam egy embörkét, rendi volt, segített. :)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ezt Anyunál vettem fel Esztinek. Igaz, itt nem sikerült elaludnia, de azt láthatjátok, mit csinál, mielőtt beájul. :wink:
http://www.send2u.hu/get/?f=q0UIGxljIbES8hZomvcG

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 

 
 

Na megyek, mert mindjárt felborulok.

Szép álmokat mindenkinek! 8)

Coolasa,
legközelebb ne feledkezz meg öreg barátnédról, aki bőszen gyűjtögeti a Pampers vonalkódokat... Hogy miii? Azt mondod, fel sem ajánlottad hogy hozol? Ná látod, ez az! :)

Kép
mancs
 
 


Gabus,
köszi :) A megjegyzéseket én is hallottam, miközben vonultunk. Lasanga... :P Nyamiiiiiiiiii! Tudod, küldfénypost! :lol:

Kép
mancs
 
 


Mostmár tényleg jóccakát! Kép

Kép
mancs
 
 


Mostmár tényleg jóccakát! Kép

Kép
mancs
 
 


Bocsi
Kép

Kép
mancs
 
 


Mancs, és kit üssek le egy sötét sikátorban a vonalkódokért? Ugyanis mi már nem pamperst veszünk... (Bubek akkor is villamos, mégpedig 62-es. Nnnna. Egy olyannal vitatkzol, aki még a kölcsönrucikat is képekkel dokumentálja és 1000 almappába rendezi :twisted: )

Kép Kép
coolasa
 
 


Képeket elküldtem mindenkinek!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Már bocs, de én azt hallottam, hogy Bubek metróval fog hazamenni...

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Natasa,
Én is kérem szépen a képeket: ilba76@freemail.hu, vagy a másikra is jöhet, ha tudod. Köszi!

Antivagy,
Pedig láttad volna a lányod az Ikeában! Ahányszor hozzászóltunk, ránknézett, mosoly és pár másodpercig úgy maradt, hogy lehessen jól fotózni. Hihetetlen!

Szerintem is tök jók a talik, bár erdemben szinte soha nem tudok beszélgetni, csak de ari, de szép, de nagyot nőtt … :lol:
Jó lenne gyerekek nélkül is valamit összehozni, de tudom esélytelen …

Mancs,
Nokifogat az Ikeában élőben csodáltam. Tényleg van ott valami, én csak azt kérdeztem, hogy áttörte már az inyjét? De már kocog!

Én nem is ettem a Ritter Sportból. :(

És én is gyűjtöm a Pampers vonalkódokat!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ja! Rendicsek Cooltól, hogy felvetette, hogy ne fizessek a klubhelyiségért, de, mi van, ha netán mégiscsak úgy alakul, hogy sokszor elmegyünk? :wink: Szal szó se nem lehet róla! Meg ha úgy alakul, hogy mégsem, akkor sem! Vagyis akkor is!
Aki ezt kibogozza, annak kifizetem a saját részét is... :oops: :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Bubek! Jelentkezz! Hogyan mentél haza????
Kisvasúttal? :lol:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Gabi,
én értem! :lol:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Cronorkának küldtem 2 mailt, de visszajött hibaüzenet. Egyik sem ment át?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Bubek, esetleg elkötöttél egy tankot?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ilba,
inkább gyűjtsünk a kelengyére! :lol:
Erről jut eszembe, Zoli már régóta üzengeti nektek, hogy kezdhettek gyűjteni arany hintóra. Merhogy van a zeneovin, hogy: nem adom a lányomat aranyhintó nélkül... :twisted:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Bubek VILLAMOSSAL meeeeeeeeeent!!!!!!!!!!!!!!!!!!! hol a nyugtatóm?

Kép Kép
coolasa
 
 


Persze ezt lehet úgy is értelmezni (mielőtt Coolasa elemezni kezd...), hogy mi nem adjuk aranyhintó nélkül, de Zolit ez nem hatja meg.
Amúgy nem tudom, hogy fogja túltenni magát rajta, ha Livi elköltözik egy pasihoz. Előre félek. Lányos anyukák, Ti hogy látjátok????
Én egyenlőre azzal nyugtatom, hogy lehet, hogy olyan problémás kamaszlány lesz, hogy már ő maga fogja elzavarni a barátjához. :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Cool,
a zubbony alatt, a bot mellett! :wink:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Van egy jogász kollégám, akinek 4éves kisfia és 3 éves kislánya van. Egyazon oviscsoportba járnak, és higgadtan megmagyarázta kisfiának, hogy ha meglátja, hogy a kishugának egy másik kisfiú megfogja a kezét vagy ilyesmi, akkor először csak fejtse le az idegen praclikat gyengéden, majd üsse a gyereket ameddig mozog. :wink: :roll:

Kép Kép
coolasa
 
 


Gabus, köszi az email fotókat, igazán nem kellett volna (és most életemben először komoly vagyok :wink: )

Kép Kép
coolasa
 
 


Gabi,
Zolinak milyen ötletei vannak? :D

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szép jó estét mindenkinek, az alvóknak szép álmokat.

Tényleg tök jó így együtt lenni, érdekes, pedig mondhatni alig ismerjük egymást, a babanet mégis más mint a személyes. Na, nem agyalok, jó és kész.
Csak ma meg sajnos Julcsi-nyűglődés miatt kellett korábban eljönnünk. Lent a piactéren ráraktam a hordozót egy kocsira és persze nem siettem, el is aludt. Sikerült vennem néhány kaspót és kifelé a kisboltban DAIM mélyhűtött mandulatortát(asszem Mancs és Eszti ettek ilyet), mire hazaértem kiengedett, naaagyon finom volt, már el is fogyott :oops:

Képek véleményezésében egyetértek mindenkivel, bár coolasa klaudi a sifferes hasonlaatával vitatkoznék, de azért köszi, az önbizalmamnak jót tett (mondtam már, hogy téged kell feliratni depresszió ellen)
jumam
 
 


Zsódajumam,
elég esélyes, hogy nem fogod elhinni, de tök őszintén mondom, sztem Klau Schiffer a nyomodba sem! Tényleg van hasonlóság, de ő már nagyon műűűűűűűű! Te meg szimplán csak szép vagy! :wink: (Még mindig a fiúkat szeretem! :lol:)

Ilba,
ezt mondod, vagy kérdezed? Mármint hogy naháááát, milyen ötletei vannak?! Vagy milyen ötletei vannak?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


nahááááát? :lol:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Gabuska, még néhány ilyen és ezt senki sem fogja elhinni neked :lol: ! De azért tökőszintén köszi :lol: :lol:

Gyengébb idegzetűek ne nézzék meg, íme középsőszülöttem első fogának kihúzása. A másodikat két nap múlva lenyelte :(

Link: http://www.send2u.hu/get/?f=EU0oUTMtPpLAo6LjL3nQ
jumam
 
 


Halihó!

Amilyen jól indult a mai nap, olyan szarul végződött. Nagyon jó volt Veletek találkozni!!!!!!
Utoljára ilyen Petra újszülött korában volt. Szinte egész este sírt, nem volt jó egyikőnk se, hiába fogtuk, játszottunk vele. Szörnyű érzés amikor semmit nem tudsz tenni, a gyerek meg csak sír. Nem tudom mi lehetett vele. Még szerencse, hogy van Pinty és Ponty, így legalább néha meg tudtuk nyugtatni.
Na megyek is aludni, mert nem hiszem, hogy túl jó éjszakánk lesz (az előző is pocsék volt), szóval rámfér az alvás.

Gabi köszi a képeket. Nagyon jók lettek a fotók.
Én mindenkinek kínáltam a csokit, akinek nem jutott azt sajnálon (Ilba így jártál).

Jó éjt!

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 


Jumam,
nálam csak hang van. :( De így is izgi ám! :)

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Hát így. :evil:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


ilba a többi a fantáziádra van bízva.
Nálunk is az egyik gépen csak hang, a másikon kép is. Nem tudom milyen program kell hozzá. Bocs. :(
jumam
 
 


Na jóccakát!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Hát ezért gondoljuk, hogy bandzsi: De lehet, hogy csak nagyok a szemei és kicsi a feje hozzájuk :? Kép

És néhány jövőkép...? remélem mégsem Kép Kép Kép
jumam
 
 


Sziasztok,

szerintem is nagyon-nagyon szupi volt együtt.

Ilba, én már egyszer felvetettem, hogy elmehetnénk egyszer csajok este valahová, akár koncertre, akár kajálni, vagy valami. Esetleg.... :)

Jumam, én is kacérkodtam a fagyi Daim tortával, aztán nem vettem....így jártam. De legközelebb nem menekül!! :)

Vuka, nem lehet, hogy a foga? Bencénél egyszer volt ilyen délután, amikor sírt és sírt, és láttam, hogy nem hiszti, hanem fájdalom, és ömlött a nyál a szájából. Aztán éjszakára kapott panaodolt, és egy mukk nélkül végigaludta. Szóval valószínű tényleg fájdalom volt. Aztán egy hét múlva kijött a foga. :)

Nokibarátném (Cool, ugye szólíthatom így?) nagyon édes volt, most, hogy közelebbi ismeretségre tettünk szert. Mondhatnók, elmélyült a kapcsolatunk... :) Ezt mondhatnám Szonjára is, merthát őt is alaposan megdajkáltam.

Gabi, kár, hogy hamar elmentetek, Sajti, nektek is. :(

Én nagyon szuper jól éreztem magam, főleg, amikor a játszótérre engedtük a gyerkőcöket, marha sokat nevettem. Petra legújabb arca nagyon-nagyon aranyos! Vuka, ha elkapod, tégy fel róla képet, hadd gyönyörködjek! :)

Mancs, Petike nagyon nagyot nőtt, és olyan szép! Még mindig tiszta anyja (már ha érted a célzást....) :wink:

Puszi
Vendég
 


Sziasztok!
Lassan indulunk zenebölcsibe.
Gabus, a cronorka hasonlít az én mailemre, de az simán kronor. Kronorka meg a Skype-n vagyok, de ott is k-val :wink:
A képeket elküldöm mindenkinek, de lehet nem ma, mert nem nagyon leszünk itthon,...meg készülök a holnapi vendégeimre.
Jumam, szerintem is egy minit kócoltak Julcsi szemei, de ha elmentek dokihoz tuti megmondja, hogyan lehet majd orvosolni.
Csajok, Bubek még NEM érta haza. Így minden közlekedési eszköz kilőve. Lehet még gyalogolnak? :shock:
Bubek, ha hallod akkor kerüljetek a Ringató felé :wink:

No, szép napot,.....még jövök :lol:

N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Gabus klippjét megnéztem, erre még Noki is abbahagyta az evést....
és Ilba, jelentem, én győztem, mert a mi gépünk Jumaméból semmit nem játszik le. Mit nyertem?

Kép Kép
coolasa
 
 


Sziasztok!

Csomagolás után indulunk Kecskemétre, 3 hétre. Párom kimegy megint Svájba, s most inkább otthon vészelném ezt át.
Gyerekek nagtyjából meggyógyultak, Levente diagnózisát háromnapos lázra módosítottam, mivel 3 napig volt nagy láza, utánna szép pettyes lett, ellenben egyáltalán nem volt taknyos.

Azt hiszem, tartozom pár válasszal, elnézést, de nem nagyon tudtam jönni.

Sasha,
gondolkodtam az autósüléseteken, de a párom kitalálta, hogy Levente menjen Benedek 0-18 kg-os ülésébe, s Benedeknek vegyünk egy nagyobbat, s ezzel rábökött a boltban a Concord Trimax ülésre, amivel az a bibi, hogy akciósan is 40 rugó. Szóval most a 9-36 kg kategóriát nézzük, ill. erősen gondolkodom a Pierre cardin 9-25 kg-os ülésén, mert az még nem szétszedhető ülésmagasítóra (nekem jobb megoldásnak tetszik az egybenülés), csak ne lenne annyira mű a huzata.

Játékbolt:
a Körúton a Baross u. és a Rákoczi tér közti szakaszon van, a Fakopáncs fajátékbolt mellett, kb 2 üzlettel. Azt hiszem, Mesebarlang a neve, az ajtó fölé Legodiszkont van írva talán. Lent van a pincében, egy extra meredek, hosszú lépcső visz le, s bár a csajok felajánlják, hogy segítenek lecipelni a babakocsit, én inkább nem próbálnám meg. Kb 3-4 üzletük van, kaptam szórólapot címekkel, telefonszámokkal, de a párom asszem kidobta.

Van egy új internetes forrás is, most még csak az árukészlet van fenn, az is euroban (275-tel szorozva számolnak), hétfőtől indul teljesen az oldal. www.arzuhanas.com
itt vannak az FP cuccaik: http://www.arzuhanas.com/Fisherprice-Kat824.html
sajnos zenélő szék vagy Fp tanuló kutyus csak német szoftverrel, de nagyon jó áron van.
Még egy infó: nov. 2-től a Metroban lesz jó áron sütifaló bödön, a kedvenc FP tanító kutyusom meg tanító telefon, de a csajok azt mondják, amúgy is jó áron szoktak ott játékok lenni.

Az idén megeshet ama csoda, hogy lassan kész vagyok a gyerekeknek a Karácsonyi bevásásrlással, eddig mindig mindenkinek az utolsó héten rohantam, most elhatároztam, hogy idén ezt nem.

Még ami eszembe jutott (bár ezt már többször is mondtam)
Jumam:
sajnos a kancsalság nem csak esztétikai kérdés, én már csak tudom, tompalátó lettem a bal szememre. 6 hónapos korig még tényleg a szemizmok gyengesége miatt természetesen kancsalíthat egy baba, de én még az abszolót nemkancsalnak kinéző fiaimat is leviszem 8 hónapos kor után egy ellenörzésre a Tömő utcai szemklinika csecsemőrendelésére. Egy délelöttöt megér, hogy az ember egy életre megnyugodjon.
Jó cikkek vannak a témában a babaszoba.hu oldalon. Pl ez:
http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=449

Végül képek, hogy el ne felejtsetek:
Ha valaki bébitaxiban gondolkodik, nálunk bejött az ilyen 3 az egyben dolog, ahol van felső része, hogy a még kisebb picur ki ne essen (van rajta biztonsági öv is), ill. van alá hintatalp is. Én ezt siposemtől a babaszobán 4 eFt-ért vettem:
Kép

Benedek dugóba került (itt még nem raktam rá Leventének a felső részt):
Kép

Lehet, hogy még benézegetek indulásig.
Sziasztok!
Kormi

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kormi
 
 


Natasa,
a -ka, csak becézés volt, cronor@-ra írtam a mail-eket. :roll: Aztán rágyüttem, kohy k-val kőőő írni...

Én sem tudom lejátszani a foghúzást. De lehet, hogy jobb is. :roll:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok,

én is sajnálom, hogy hamar eljöttünk, de hát ez van.
Nagyon jó volt látni Benneteket meg a babákat :D
Tényleg, hogy megnőttek :P

Mindig megpróbálom, hátha Zsófi kibírja ha csatngolunk 1 óra körül, de nem megy :cry:
Sajnos bokros-csomag lett belőle

Előtte voltunk a dúdolóban, lehet, hogy már sok volt neki.
Persze mondanom se kell ahogy mentünk ki az ikeából ( még a karácsonyi díszeket megnéztem). Onnantól kezdve egy hangja se volt.
Hívtam a férjem jöjjön értünk, de mondta az még kb egy óra.
Átmentünk az Árkádba nézelődni, mivel Zsófi már fél kómában volt.

Ilba,
találkoztam a férjeddel. Nagy lelkesen mondta, hogy ott vagytok az ikeában, mire én, hogy onnan jövünk.
Aztán Zsófi beájult.

Na mondom akkor kapva kapok az alkalmon, nézek magamnak ruhát.
Ugyanis a szülés óta 1 gatyót vettem magamnak. Csak az nyári.
Még megvolt a szülinapi pénzem (ami júniusban volt :lol: )azóta nem volt rá alkalmam :lol: :lol: :lol:
Szóval vettem egy nadrágot, 3 felsőt, 1 cipőt.
Végre :lol: :lol: :lol:
Nyugodtan tudtam próbálni.
Ugyanis azt se tudtam milyen méret jó rám :lol:
Mondanom se kell, nem a szülés előtti :lol: :lol: :lol:

Szerintem össze kéne hozni egy csajos bulit.
Ott lehetne beszélgetni esetleg.
És ugye nem lennének klikkesedések :lol: :lol: :lol:

Ilba,
recept:
50 dkg sárgarépa
8 dkg liszt
8 dkg zsemlemorzsa
6 tojás
20 dkg darált dió
25 dkg cukor
30 dkg porcukor
2 teáskanál sütőpor
1 citrom reszelt héja
1 zacskó vaníliás cukor
1/4 teáskanál őrölt fahéj
csipetnyi só
kikenéshez margarin / vagy sütőpapír

a megtisztított sárgarépát lereszeljük. A tojások sárgáját a cukorral és a vaníliás cukorral habosra keverjük. Hozzáadjuk a sót, a fahéjat és a citromhéjat. A sárgarépát összekeverjük a dióval, a liszttel, a morzsával és a sütőporral, majd a krémbe vegyítjük. A tojás fehérjét a maradék cukorral habbá verjük, a tésztába keverjük és a margarinnal kikent formába simítjuk.
Előmelegített sütőben 200 fokon kb. 30 percig sütjük. Kihűtjük.
A mázhoz 25 dkg porcukrot kikeverünk 3-4 evőkanál vízzel. A süteményre csorgatjuk, elsimítjuk és hagyjuk megszilárdulni.

Én a cukormáz helyett soki masszát tettem rá. A cukormáz túl édes volt nekünk.
Lehet kapni Dekor csokimáz néven.

remélem sikerül :lol:

Kép

Kép
sajtine
 
 


Kormi
nagyon édesek a srácok :)
Idén én is elterveztem, hogy mostanában (max. november) letudom az ajándékokat.
Nem fogok az őrült emberekkel nyomulni.

Kérdés:
akinek már nagyobb gyermeke van (főleg hozzájuk szól :lol: )
a karácsonyfát, hogy oldjátok meg????
Mert ugye a földre tenni szó sem lehet róla :lol:
Az első mozdulat az lenne, hogy pajinggggggggggg :lol: :lol: :lol:
Lehet, hogy most egy kicsi fát kell venni és feltenni valami magas megoldásra :lol:

Kép

Kép
sajtine
 
 


kohy = hogy

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sajtiné,
mi a macsek miatt kényszerültünk rá, hogy az étkező asztalra tegyük a kis fánkat, és még ki is kötöttük a falilámpához! Livihez is ezt a megoldást fogjuk választani asszem. itten a tavalyi kép:
Kép

Igaz, itt nincs kikötve a lámpához. De idén újra ki lesz. :roll:

A cicánkra aszonta a dokibácsi, hogy már nagyon öreg :cry: (még csak 9 éves :shock: ), azért nem akar enni. Tökre le van fogyva szegény. Állítólag a lakásban tartott macsekok nem olyan hosszú életűek és a csontozatuk is hamarabb előregszik, mert nem mozognak úgy, mint a kinti társaik. Én meg azt hittem, hogy pont azért lesz hosszú életű, mert lakásban van tartva. Nem üti el autó, nem verekszik más macskákkal, nem lesz koszos stb.

Mancs kutya meg elpusztult pár napja. :cry:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabus, a fa alatt tavaly pártedlik voltak ha jól látom? Már rég motoszkál a fejemben, és most papírra is vetem, hogy nekem olybá tűnik, hgoy ti nagyon okos dolgokra költitek a pénzt. Az az érzésem az elmesélésekből, fotókból, hogy ti mindent kihoztok az anyagiakból, amit ár-érték arányban ki lehet. Ez most vajon érthető így?

Kép Kép
coolasa
 
 


Gabi,

arra én is gondoltam, hogy kikötözzük a fát, de alul csak birizgálná a művésznő :lol:
Nekünk van egy nagyon szép műfenyőnk (már ha lehet az szép :lol: )
Arra gondoltunk idén beizzítjuk :lol:
Miattunk nem kell fát kivágni.
De lehet, hogy jövőre inkább majd igazit veszünk. Lásson a gyermek igazi fát is :lol:

Tényleg, ez a reflux megszünt ?

Kép

Kép
sajtine
 
 


Szegény cicus :cry:

nekünk a kutyán öreg már nagyon 15 éves kb.
Nagyon fájnak a lábai. Alig tud menni szegény.
Néha meg ugatni kell valakit rohan a kerítéshez. Ki érti ezt?

Kép

Kép
sajtine
 
 


Még itt vagyunk.

Megjött a Kismama újság. Ha valakinek kell a börzére a kedvezményes belépőjegy, akkor írja meg a címét a kormi75 kukac freemail.hu-ra, elpostázza majd a párom.

Könyvajánló:
Székely András: Jöttek, láttak, legyőztek (Alexandra kiadó) egy apuka naplója az első fogantatástól a kétgyerekes létig, behalás, járművön tilos olvasni, túl feltünően röhög az ember.
a másik:
Deákné B. Katalin: Anya, taníts engem! fejlesztési lehetőségek születéstől iskolakezdésig Jó könyv, már Benedek picurkorában megvettem, de be kell vallanom, nem alkalmaztam belőle végül semmit, de érdemes megnézni. Ha ki tudjátok várni, ezeket ki is tudom kölcsönözni, ha majd visszajöttünk.

Kormi

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kormi
 
 


Lányok, segítsetek nekem.
Itt Pesten, vagy a közelben hova érdemes menni fürdőbe, ahová Bencével tudunk menni?
És ha kettesben mennénk Petivel, valami jó hely, ahol a beketyózott derekamat még meg is masszírozzák és gőzölögni is lehet??
Vendég
 


Kormi nekem kellene az a kedvezményes belépő. Nem mentek sétálni még, mert akkor akár a postaládánkba is bedobhatnád.

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 


Bocs, Vuka, most lövöm le a gépet, s ülünk a kocsiba, már hisztisek a gyerekek.
Nem tudom, hova tettem a címed, írd meg priviben, párom vagy postázza, vagy bedobja, ha visszajött Pestre.

Kormi

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kormi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?