Új privát üzeneted érkezett!

Márti drága! Hogy bálna vagy, azt eddig rajtad kívül nem mondta senki, úgyhogy erős a gyanúm, hogy te tudod rosszul! :wink:
Amúgy mindennek nézd a jó oldalát: legalább nem leégett hagymaszag terjeng odahaza, hanem finom öblítőillat.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Ezt is csak a jókedv fenntartása miatt...
(Aztán most már tényleg abbahagyom, bepótoltam az elmúlt napokat, csapjatok le. :oops: )

http://www.youtube.com/watch?v=2ht2hJliBUA

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi:kifeküdtem a nevetéstől!!!!! 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

 
 

Márti, ma egy rohanás volt az élet. Reggel piac, rohanok haza, megetettem Virágot, irány a fodrász, plusz Barninak játék vásárlás(mert Virág is kap). Haza, ebédeltetés, most alszanak, utána megyek a kerti konyhát előkészítem holnapra a főzéshez (konvektor bekapcsolás, asztal lemosás, hűtő bekapcsolás). Ritkán használom, így szét kellene néznem. Anyu jön segíteni főzni, Anyós vigyáz a gyerekekre. Inkább a kerti konyhát céloztam meg, idén készült el, a lakásban állandóan ugrálnék a gyerekekhez.

Ítéljetek el, ma én sem fogok Virággal aludni, ha nem nagyon sír, nem fogok bemenni hozzá. Már tényleg nagyon gatya vagyok az éjjelektől, valamit tenni kell. Kb. 7-8 állandó ébredés van.

Bocsi, de mennem kell. Szerintem csak hétfőn leszek újra, jó hétvégét.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Andi, ez marha jó volt :lol: , én is itt vihogok a gép előtt. :D

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Hát itt aztán nem sok minden történik!
Mindenki elment hosszú hétvégézni?

Tornázni voltunk és persze az Ádám a Lillának is megmutatta legújabb tudományát.
Próbál négykézlábazni, de csak akkor, ha dühös. Vagy mikor én úgy gondolom, hogy aludnia kellene, és ő még nem, vagy amikor a Lilla a mászást gyakorolja vele, és neki már elege lett. :lol:
De olyan aranyos, a négykézlábazásból leginkább oldalra borul és ha már oldalt fekszik, akkor meg is fordul. :wink:
Ja, és most olyan jó idő van kint, olyan kellemes őszi jó illatú idő, nincs hideg. :roll:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:nagyon ügyi a kicsi fiad!!!!Csókoltatom.
Ha nincs hideg aludj kint a csillagos ég alatt!!!!! :lol: :P
Jó éjszakát :D

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szijasztok:)

Orsi még egyben, már nagyon elegem van:) Úgy néz ki, ők is megtalálták a lakásukat, így most megint lehet idegeskedni hogy meglesz-e....

Cipőtéma: Mióta Kata áll, azóta rajta cipő van. Bencére is onnantől kezdve adtam ,mert nem szeretném hogy befelé dőljön a bokájuk, és még inoga, a cipő segít. Ha viszont elindul, akkor nem lesz rajta itthon, mert mezitláb jobban fejlődik a csaj patája:)

Látom nosztalgiáztok, hát az én megmozdulás-évfordulóm már rég volt, mert tavaly szept. 9.-én éreztem először. Akkor voltam 13 hetes.

De apája még ilyenkor sem érezte, csak vmikor a 24. hét környékén...

Mennem kell, csajszi hív...

Pusz

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


ANDI, nagyon jó amit feltettél!!!
El is felejtettem amiket írni akartam.

Edit, szurkolok, hogy minden jól menjen a keresztelőn. Csináljatok sok képet!

Barbi, megnézném Ádámot. Négykézláb oldalra dől... mint a facipelők? :lol: :lol: :lol:

Éjjeli kelés: engem most rossz anyának fogtok tartani. Én csak azért ugrok, ha valamelyik felsír éjjel, mert félek, hogy a másikat is felveri. Volt már ilyen, fél órámba telt mire a felriadt gyereket is megnyugtattam. De ha nagy lakásunk lesz (úgy legyen), elgondolkoztam hogy külön rakom őket. Mert nekem is hiányzik az egy huzamban alvás. Úgy érzem kezd kimerülni a valaha volt összes tartalékom.

Bocsi ha valakinek nem válaszoltam, de mondom (ill. írom) mindent kitörölt a két facipelős részeg... :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Virág babának BOLDOG HETEDIK HÓNAPFORDULÓT és kellemes keresztelkedést kívánok!!!!! :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggelt!

Virágnak nagyon boldog 7. hónapot!

Márti, már megint hajnalban kukorékoltok? Tényleg beszélni kell Zsombival, ez így nem mehet tovább! :wink:
Ja, és aludjak kint? De kis vicces valaki! :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbikám:jólvanna!!!!Csak viccöltem tudod!!!! 8) 8) 8) 8) 8)
Na hogy ízlett a zöldborsó????? :shock: :shock: :P :P :P
Mit csináltok ma?????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Virágnak bóldóg hófordulót!

Ma nem panaszkodom, HAT órát aludtam ébredés nélkül. Egyszerűen mennyei volt. Addig nem köhögött egyik se, cumi sem csörrent semerre, rossz álom se volt. Aztán kaja után még vissza is aludtak... Ezt el bírnám viselni.
Jó 7végét mindenkinek!

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi:persze mert megijedtek a csajok hogy szétakarod őket ültetni!!!!! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Julcsi!
Alakul ez, talán tartós is marad.

Márti!
Milyen sikert aratott a Tropicarium?

Edit!
Boldog 7. hónapot Virág babának! Na meg a mamának is!

Voltunk ma vásárolni, vettem törpéknek csizmát. 8) Jó kis bundás, 18-as, bár egy ici-picit nagy. Volt 16-os cipő is, az a lábukhoz mérve kicsi lett volna. De egy-két hónap múlva pont jó lesz, gondolom. Nagyon kis rugalmas, az egészet szinta össze tudom gömbölyíteni a kezemben, úgyhogy kényelmes lesz nekik, ha megyünk ki a hidegbe. Majd próbálok róla képet feltenni.

És túl vagyunk Flóra fülbelövésén is. Nagyon kis cuki lett, akkor volt nagy sikítás, kb. 1 percig, azóta nem különösebben foglalkozik vele.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok

Látszik, hogy hétvége van. Gondolom mindenki a családdal van.
Nálunk szokás szerint, ma dolgozik a Ferkó. De nem unatkoztam, mostanáig itt voltak a szüleim.

Éjjel megint ébredtünk többször, de most már kezdem megszokni.

Edit: Boldog 7. hónapot Virágnak! Remélem jól sikerül a keresztelő, majd ha tudsz tegyél fel képeket!

Julcsi: ügyesek a lányok, jó lenne, ha megtartanák ezt a jó szokást.

Andi: mi is most gondolkozunk a Szandi fülének kilövetésén. De ahogy írod, nem viselte meg Flórát. Azt hiszem mi is megcsináltatjuk.

Teszek fel egy pár képet, ugyis olyan üres az oldal :wink: :lol:

Kép

Kép

Kép Szandi Pamacskával

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok!!!

NA, hazajöttünk! Istvánt elzavartam itthonról :shock: :shock: :shock: :shock: :P :P :P (zenélni ment egy eljegyzésre), Kriszta jól elvan (legalábbis most) magában, én meg bekukkantottam ide is! :) Sokat nem írtatok! :( :( :(

Edit: BOLDOG 7 HÓNAPOS SZÜLINAPOT VIRÁGODNAK!!!! :) :) :)

Andi: Örülök a csizmácskáknak és a fülbelövésnek. Krisztának már a kórházban tettünk fülcsit, igaz, a hagyományos módon, de ő sem sírt sokat. Mire visszahozták, már meg is nyugodott.

Én azt hiszem, valamiről lemaradtam, vagy valamit nem tudok (ez most komoly), de lesz valami gond attól, ha ilyenkor cipőt kap a baba? Krisztának van egy kis puhatalpú cipőcskéje, most még azt kapja, de azért rendes cipő. RTépőzáras. Igaz, hogy csak olyankor adom rá, ha kimegyünk, mert azért furcsállom, hogy ilyenkor is még zokniban legyen, de ha azt mondjátok, hogy esetleg valami fejlődési rendellenességet okoz, akkor nem adok rá. VAn rengeteg ilyen kötött cipőcském (mi azt mpondjuk nekik: pampó) de azokat nek szeretem, mert neki nagyon érdekesek és állandóan kibontja a zsinórt.

Más: Tegnap éjjel, amikro nem tudtam aludni, eszembejutott, hogy valakinek kell írnom valamit, de már nem tudom, hogy kinek és miről. Talán Zsuzsinak, de már nem vagyok biztos benne. :oops: :oops: :oops: Ha Kriszta megengedi, akkor visszanézegetem egy kicsit a hozzászólásokat, és kiderítem miről volt szó!

Különben, képzeljétek, ma nagyon háziasszonykodtam apóséknál, mlég csirkét is vágtam. NA jó, nem én nyisszantottam, de a többit én csináltam! :P Nem tartozik az imádott foglalatosságaim közé, de azért néha megteszem. Akkor a volt, hoyg csak na! Még a mellét meg sem készíteettem, de az bőven sok lesz holnap ebédre. És nemsokára megyek elkészíteni a májacskáját Krisztának. De szerintem annak is lefagyasztom felét! Így a kislánykám friss házi májacskát eszik először májként! :)

NA, még írjatok! De különben kellemes estét. Még jövök, ha minden igaz! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Zsuzsi:milyen hosszú a Szandi frufruja!!!!! :shock: Lassan lehet őt is fodrászkodni, mint a Livit!!!!!
Szoninak fél évesen lövettük ki a fülét, úgy emlékszem, hogy ő is megsíratta azt a pillanatot, de mire elsétáltunk a gyógyszertárig alkoholt venni a fülecskéjére már el is felejtette.Soha nem piszkálta, és mostanában nagyon élvezi ha valaki megdícséri, hogy milyen szép a fülbevalója!!!!! :wink:
Zsandi:kérünk a Flóráról képet, a csini fülbevalójával együtt!!!!
Majd csak most megyünk a tropicariumba ha apa hazaér, majd mesélek!!!!! :P

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edith:én úgy tudom, hogy az elején nem igazán kell cipő, lakásban meg pláne nem.Ha az már lépeget és kimész vele, akkor kell valami olyan cipő ami jól tartja a kis bokáját és ennyi.Én ebből nem csináltam gondot a Szoninál sem.Most csak arra kell szerintem ügyelni , hogy ha kiviszed meg ne fázzon a lábáról és kész. :wink: :lol:
Azért ez nem semmi , hogy még éjjel is a babaneten jár az eszed!!!!!

Én anyóssal csináltattam meg a májat, mert félek, hogy én nem főzném meg eléggé és véres marad :oops: :oops: ő már több májat látott mint én életében 8) , majd lefagyasztom én is a jégkockatartóban.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ismét itt! :)
Közben betaxiztam egyet Krisztával a városba, mert kedves párom itthon hagyott valami kábeleket, és ott találkoztunk! Persze, Kriszta közben elaludt, mert már itthon is el akart aludni! Ma így nem lesz májacska, de holnap akkor megvan neki is az ebédje!
De akkor mostmár végülis meg kell jól főzni a májat, vagy nem? Mert itt valaki úgy írta (Vagy már ezt is én értettem rosszul? :oops: :oops: :oops: ami nincs kizárva), hogy csak elkaparjuk. NA, ezt is visszanézem.

Akkor megnyugodtam a cipővel. A házban természetesen nem kap Kriszta cipőt, eszem ágában sem volt, de amikor kimegyünk, akkor én szívesebben adok rá valami lábbelit a zoknira.

Márti, várjuk az élménybeszámolót és képeket is. Tudod, én még nem jártam a tropikáriumban... (Bár az állatkertben voltam!)

Andi, valóban, tegyél fel képet a Flóra fülbevalójáról. NA persze a csajszival együtt!! :wink: :wink: :wink: :wink:

Zsuzsi: Márti megelőzött ezzel a frizkós dologgal! Aranyos, ahogy a homlokába hull a haja! :) Igazi hajasbaba! :) Mit tudtok mikor érdemes vagy egyáltalán ajánlatos hajat vágni a babáknak? Krisztának nincs sok haja, de azért van, csak épp nem nő egyformán. A feje búbján hosszabb, míg a halántékán csak pihe van. Erősödne a haja, vajon, ha lenyírnám? Vagy ez hülyeség most?

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Andi, muti a fülbevalós képet! :lol:
És hol kaptatok csizmát? Valami bevásárlóközpontban, vagy egy sima üzletben?

Zsuzsi,
tüneményes Szandi. :P Nem nyúzza még a macskákat?

Mi is egyedül voltunk ma, az István szokás szerint dolgozott, meg holnap is és holnap után is :cry: , de viszont sétáltunk egy akkorát az Anikóékkal, hogy visszafelé már vonszoltuk magunkat. :?
Kivételesen nem zenélő babakocsikkal vonultunk végig az utcán, szépen elnézelődött a két huligán. :lol:

Cipő: én is adok rá, ha kimegyünk sétálni. Harisnya, zokni és cipő. De ez nem igazi cipő, olyan kis puha tépőzáras valami, termo anyagból. Vagy pedig mamusz.
Télre is azért kell a csizma, nehogy megfázzon, és mivel még mászkálni nem igen fog, ezért tök mindegy, hogy milyen, csak jó bundás legyen. Még most nem igen fontos, hogy tartsa a bokáját.
Majd ha szaladgál! :wink: :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


NA, megnéztem a májat!
Valóban, Julcsi írta, hogy úgy nyersen kell elkaparni. Most hogy csináljam? Én azért egy kicsit megpárolnám! :roll: :roll:

A másik téma meg, ami éjszaka jutott eszembe, az a csőröspohár. De nem Zsuzsi, hanem Gabek kérdezte.
Általában úgy tartják, hogy kb. egy éves korára kell a gyereknek leszoknia a cumisüvegről. Az jó, ha a baba ciciről direkt kiskanálra, csőrös- vagy normál pohárra szokik át, de ha így nem megy, akkor a cumisüveg marad.
Én most szoktatom Krisztát a csőrösre. Kétféle van, az egyik a klasszikus, amelyikből máris folyik a víz, és van egy olyan szelepes vagy milyen. :o Na, ez utóbbiból tegnap sikerült először szívni, mert ugye ezt szívni kell. Amikor vettük, kb. egy hónapja, sehogy sem akart rájönni, hogy mit tegyen vele. Aztán próbáltuk a másikkal, de azzal az a baj, hogy ömlik a szájáéba, viszont arra jó volt, hogy megszokja.
Szóval, most napközben csőröspohárból isszuk a vizet, de a tejcsit én ezután is még üvegből adom neki egy ideig.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith,
ez a májkérdés engem is izgat.
Még az Ádám is cumisüvegből iszik. El kellene kezdeni a csőrös pohárból itatni? :oops: Persze csak a vizet, mert reggel és este a tápszer továbbra is cumiból megy.

Julcsi drága, ha lesz egy perced, írd már le újból, hogy hogy csinálod a májat. Lécciléccilécci! :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


BArbi, Nem tudom, hogy benéz-e Julcsi most, de ha én már megnéztem, akkor ide is másolom, amit a múltkor írt: "A májat úgy csináld, hogy nyersen szétmaszatolod a "héjából". Kikaparod vagy hogy mondjam. Ezt nem tom miért kell, de dokinéni így mondta. És a husi után lehet adni. Legalábbis én azóta adom. Vigyázz, hogy mihez adod. Mert néhánby dologgal van fura íze. Egyszer én is megjáratm és jól rámköpték a csajok." Remélem, nem gond! :)

Most már lassan próbálkozhatsz a csőrössel. Éjszaka én a vizet is cumiból adom. Bár most, ha tudja a csőröst is szívni, lehet, hoyg megpróbáljuk! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith: szerintem nem nyersen kell adni a májat, kikaparni nyersen a „héjából” bele a főzelékbe, amikor főzöd és abban fő meg. Szerintem :wink:

Mi is még csak cumisüvegből eszünk-iszunk. Nem hiszem, hogy a csőrös pohár jó lenne, abból nagyon folyik. Vagy rosszul tudom? :oops:

KépKép
zsuzsi78
 
 


[quote="zsuzsófi"]C írta:zsuzsófiipőtéma: Mióta Kata áll, azóta rajta cipő van. Bencére is onnantől kezdve adtam ,mert nem szeretném hogy befelé dőljön a bokájuk, és még inoga, a cipő segít. Ha viszont elindul, akkor nem lesz rajta itthon, mert mezitláb jobban fejlődik a csaj patája:)


Lehet, hogy bennem van a hiba, de ez nekem kissé fura egy érvelés. Az én egyszerű eszemmel majdnem pont fordítva csinálnám. Ugyanis amint állni kezd a gyerek, az még egy instabil állapot. Ha ekkor belekényszeríted egy cipőbe, akkor "virtuálisan" nézve állni fog a lábán, de a lábfején az izmok elsatnyulnak, a pipiskedés, a saját egyensúlyi pontjának a megtalálása teljesen kimarad. Ha ezek után leveszed a lábáról, amint elindul, akkor a szalagjai megnyúlhatnak, a bokája nem tartja meg rendesen, aminek évekkel később lesz meg a hátulütője. A járáshoz alapesetben nem kell a cipő, elvégre az ősember is elindult valahogyan... A cipő nem járássegítő, hanem az a funkciója, hogy ne mezítláb járjunk az utcán. Az utcán való járáshoz azonban meg kell tanítani cipőben is menni. No, ekkor jó, ha olyat próbálunk, ami tartja a bokáját, biztonságot nyújt. Addig marad a kocsicipő meg a mamusz, mert hülyén néz ki a babóca, ha nyakig be van öltözve, alul meg zokni fityeg. Bár ma jó vastag zokni volt rajtuk, nem cipő. No, szerintem ez így helyes, de lehet hogy szimplán hülye vagyok és isteni áldás, hogy nem lett belőlem ortopéd orvos. ;-)
Vendég
 


Máj ügyben nem tudok hozzászólni, én azt csak hízlalom elviselhetetlen humorral és alkohollal...
Vendég
 


Megjöttünk, egy szirénázó kicsi fiúval:alig aludt napközben!!!!Egy cumit elhagytunk :lol: ,de csudajó volt:tátott szájjal bámultuk a csodás halakat, nekem a cápa volt a kedvencem:közelről lehetett látni az egymás mögött sorakozó fogait!!!! :shock: Nagyon jó volt, majd holnap rakok képeket, nem tudom mennyi sikerült, mert ugye vakuzni nem lehetett, de azért néha villogtattam a gépet :arrow: csak nem kapnak szívinfarktust szegények, remélem :oops: .Nem tartott sokáig, mert kiscsajnak sürgős pisilhetnékje volt, kiszaladt apjával és már nem tudtak visszajönni, mert bezárt a pénztár, de majd még megyünk!!!! :lol: Meg hatalmas a Campona, sétáltunk 1 jót , benéztünk 1-2 üzletbe.
A májat nyersen szerintem tuti nem lehet adni, mi sem esszük úgy, nemhogy a babók!!!!!Szerintem Julcsi azért nem írta a főzést, mert azt kinézte belőlünk hogy tudjuk :shock: ...szerintem!!!Remélem nem bántódott meg senki ezen!!!!! :oops: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Árpi:cipőügyben egyetértünk :wink:

Csőröspohár:igen van amiből ömlik és van a szelepes!!A Szoninak nem jött be a szelepes, mert nem bírta szívni , de még én sem :shock: .Vele poharaztunk, de passz, hogy mikortól.Zsombinak vettem csőrös poharat ugye, mikor próbáltuk passzolta a dolgot, azóta nem kísérleteztünk.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Méghogy nem volt nagy pocim, most kapaszkodjatok!!!!Ez most vagy szülés előtt 1 nappal vagy előtte 1 héttel azt nem tudom, mert sógorom csinálta!!!! :lol:
Kép

Kép

Kép

No így voltunk egyben a kicsi fiam meg én!!!! :P :P :P

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jaj, csajok! Ugye senki nem adott nyers májat a gyereknek!?!? A múltkor valóban nem írtam, hogy "kikaparva" kell belefőzni a kajába. De gondoltam ezt ugyis tudjátok. Amúgy amikor a levesből kiveszem a főtt májat csak kicsit "lehámozgatom" a széleit. Szerintem azért kell kikparni, nehogy maradjon rajta epe vagy nem tom mi. De meg kell főzni mindenféleképp. Kivéve ha angolosan akarjátok... :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzsi, kiscsajra valóban ráférne egy kis fodrász. Én levittem a kissebbemet, habár nem volt ekkora lobonca. Azt mondta a fodrászom, hogy erősíteni kell a hajukat, tehát vágni. Meg mondjuk szerintem nem túl jó a szemének ha belelóg a haja. Csatold el ha nem akarod levágni. Mármint a haját csatold fel. Ez most értelmetlen lett, de azért érted.

Márti, várjuk a képeket.

Edith, majd írd le, hogy milyen volt kiscsajnak a máj. Ízlett-e neki.

Edit, szorítok, hogy minden klaffoljon holnap.

Barbi, akkor titeket sem kell elaltatni. Amúgy ma nagyon jó idő volt, megérte sétálni.

Na, jóccakát mindenkinek!

KépKép
kgiulia
 
 


Húúú, Márti, valóban nagy volt a pocakod. De figyu, ekkora baba mint amekkorával Zsombi született mégis mekkora lett volna?

KépKép
kgiulia
 
 


Jóvanna, csak beakartam bizonyítani, hogy igenis nagy volt!!!!!Mint 1 ház :arrow: egy babaház!!!!! :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti,
örülök, hogy tetszett a Tropicarium. Szerintem is nagyon jó. :lol:
Szép kis kéglije volt Zsombinak. :wink: De ő alakította, nehogy má' szorongjon!
Várom a képeket.

A máj ügyben csatlakozom az Árpihoz, csak én nem piával, hanem némi gonoszsággal (de csak finoman) hízlalom, lehet, hogy már pöttyös is?! :wink:

Cipő, az előttem szólókkal értek egyet (de már leírtam), ha majd sétálunk, akkor kell olyan, ami tartja a bokáját. És én úgy hallottam, hogy még egészséges is, ha mezítláb mászkál. Nem?
:oops:
(mondjuk nem a hideg kövön)

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Hű, én jól bevettem ezt a májas témát! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :P :P :P :P :P :P :P Én furcsállottam is a nyerseséget, de őszintén, úgysem adtam volna nyersen. Már csak holnap lesz a májevés (ha megeszi egyáltalán, mert én sem vagyok túlságosan oda érte), és így is úgy is megfőztem volna.
Na, de legalább jót derültetek azon, hogy én mennyire nem értek valamit, ha kimarad egy mondat. VAgy egy szó? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Közben kb este 10-kor jutott eszembe, hogy a gép ugyan mosott, de teregetni nem teregettem, hát megcsináltam. Aztán belebotlottam abba a zsákba a balkonon, amiben a vastag overallok, dzsekik, nadrágok vannak (még sógornőmtől kaptam) és kirámoltam a dolgokat, hogy lássam, mit használunk most, mit hamarosan, mit később. Hát, azt hiszem, nem lesz gondunk, el vagyunk látva! :) Holnap kimosom őket. De lehet, hogy csak hétfőn, holnap mlégiscsak vasárnap!

Márti: Várom a fotókat, bár a ma estiek is megteszik! Valóban nem lehet azt mondani, hogy pici pocid volt! De csinos kismama voltál. Úgy látszik, te mindig ragyogsz! :) :) :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith:gyorsan siettem, hogy jól kezdődjön a napod!!!!! :wink:
Egy cápa:
Kép


bohóc halak:
Kép


bújjunk el gyorsan!!!! :?
Kép


még 1 cápa:
Kép


a nagy akvárium:
Kép


egy pici akvárium:
Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Én fekszem utolsónak, én kelek elsőnek?:)
Márti, észhez tért a kicsi fiad és hagyott ma aludni? Jó lenne, ha így lenne!
Már negyed 7-kor felkeltem és a konyhában egy csésze kávé mellett Kiskegyed konyhájét tanulmányoztam az ebéd érdekében. És ez olyan jólesett! :) Mint a régi szép időkben! :) Amikor dolgoztam, képes voltam egy-egy órával korábban kelni, csak azért, hogy nyugodtan kávézhassak, olvasgassak. És mintha kezdenék visszarázódni ebbe a koránkelős szokásomba, pedig eddig 25 órát is aludtam volna a 24-ből! :P :P :P
Kriszta csak fél nyolckor kelt, azóta már pelust cseréltünk, evett, most játszik. Nemsokára megyek, hogy tegyem oda a húslevest, és pácoljam be a husit a bécsiszelethez. Vagy végülis még nem tudom, hogy mi lesz belőle. Adjatok ötletet a csirkemellhez! :)

Edit: Szorítok, hogy minden simán menjen ma, és legyen egy gyönyörű megkeresztelt leányod! És boldog szülők. És tesóka! :) Beszámolót, képeket kérünk, természetesen, amint időd és erőd lesz majd! :)

Éva: Mikor jösztök már haza? kezdesz hiányozni! :)

Na, mentem! (Csak azt nem tudom, István mit fog szólni, ha én most nekifogok húst veregetni, hisz reggel 6-kor jött haza a zenélésből! :-O )

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Márti: mégiscsak beelőztél! Sejtettem én, hogy nem tiszta dolog, hogy te még nem írtál! :P Köszönöm a képeket! Brrrrrrr.... Biztos félelmetes volt ilyen közelről látni a cápákat! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


ÁÁÁÁÁÁ nem aludt jól kicsi fiam, sokszor ébredt!!!! :( Végül fél 7 előtt, ami tök jó csak fáradtak vagyunk!!!Persze rajta nem látszik az álmosság leghalványabb jele sem!!!! :shock:
Edith:én azt a baconos husit csinálnám belőle, már 1x írtam, de lehet hogy akkor még nem voltál itt, így a biztonság kedvéért még 1x, aki olvasta az ugorja át :wink: :tepsibe alulra a szeletelt baconok fele, rá a vékonyra vágott(én nem szoktam klopfolgatni :lol: ) besózott, pipimell, tetejére a maradék bacon.Majd vegetás tejföllel megkenni, alufólia alatt megpárolni, mikor kész reszelt sajtot rásütni és kész.Mi szeretjük, gyorsan , egyszerüen készen van!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, köszi a receptet, lehet, hogy megpróbálom, bár most csak füstölt sonka van itthon és tejföl (sajt nincs), de biztos így is fincsi lenne, nem?
Most nézem, hogy kicsi lányom miért hallgat olyan erősen! :o Hát elaludt a lelkem! :) :) :) Sokat nem volt ébren! Na, megyek is akkor dolgomat végezni!
Sajnálom, hogy ZSombi ismét ébredős kedvében volt! :(

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith:hát még én hogy sajnálom, de lassan megszokjuk aztán majd az lesz furcsa, ha nem ébred fel, mint a Julcsiéknál!!!!! :wink:
Bár a héten egyszer ezt már csinálta, hogy csak hajnalban kelt!!!!!! :shock: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szép jó reggelt!
Márti, nagyon jók a képek, szép élesek. :lol:
Zsombi is szokott éjjel kelni? És ezek után hajnalban már ki is aludta magát? Honnan veszi ez a kiskrapek az energiát?

Mi csak 2x (vagy 3x?) keltünk éjjel, de amikor nem ő kelt fel, akkor én éreztem, hogy rögtön bepisilek.

Julcsikám, 6 órát egyhuzamban aludtál? Nem lesz az sok? Még a végén kipihened magad! :wink: :lol:
És a mai éjszakátok? Folytatják a csajok ezt a jó szokásukat, és alszanak, vagy csak egyszeri volt? :?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Na sziasztok!

Ennyit a kipihenésről. Igazából a hiba bennem van. Mi a fenének kell nekem felkelni akkor is ha csak a cumi csörren meg? Túl éber vagyok éjjel is. Ha nincs semmi hang vígan végigalszom a sok órát, de a legkissebb neszre felkelek. Ha az a gyerekektől származik. Végülis mióta Livnek is kibújt a 4. foga azóta nem sír fel szinte egyik sem, de felébredek ha köhögnek, vagy felkenődnek a kiságy oldalára és kopog rajta a fejük. És akkor már megnézem őket, hogy be is vannak-e takarva. Ez az anyai éberalvás elmúlik egyszer?

Trpoicarium, tök jó lehetett. Hát idén nem valszínű, de jövőre el szeretnék menni. Jó a cápás kép. Vajon neki mennyiért csinálna egy fogdoki protkót? Ennyi foggal. :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Tegnap este visszatértem a nagyvárosba - és azzal töltöttem az időt, h az elmúlt 2-3 oldalnyi történést olvasgattam. Jó kis termés :)
Voltam otthon nagyszülőknél Samuval + dolgozni (összekapcsoltam a kellemest a hasznossal) - az egyetemen ugyanis egy kutatást csinálunk, és olyan cégeket választottam, ami anyuékhoz közel van, így amíg én az ügyvezetőket jártam, anyu kiélhette Samuszenvedélyét.
Nagyon aranyos volt, mert amikor az interjúk után hazamentem, semmivel nem haladt az eltervezett házimunkákat illetően, csak Samuval játszott az egész idő alatt, és azzal fogadott, hogy nem érti, hogy anno mellettünk (én + öcsém) hogy tudott annyi mindent (főzés, takarítás) megcsinálni délelőttönként. Mondtam neki, hogy hiába no, a rutin :)

Samu továbbra is elég eklektikusan alszik éjjel, 2-4x biztos ébred. Írta valamelyikötök, hogy nem mindig kel fel a felébredő gyerköchöz. Ezt már én is megpróbáltam, de akkor addig sír, amíg teljesen fel nem ébred - és akkor aztán jó sok időt eltölthetek a visszaringatással. Nála az a titok, hogy minél előbb kivegyem és megnyugtassam...
Anyuéknál egy szobában aludtunk, és most megfigyeltem, hogy mit csinál a felsírás előtt. Eddig azt hittem, hogy felriad - hát nem...
Mielőtt sírni kezdene, teszi-veszi magát, forgolódik, halkan nyöszörög, és egyszer csak hangosan segítséget kér. Egyre biztosabb vagyok benne, h tényleg a fogzás gyötri. Tegnap vettem chamomillát, és elalvás előtt kapott - de egyelőre nem lett jobb a helyzet.

Jók a képek, pocakosak, cápásak, és leginkább a gyerköcösek!
megyek, mert elkészült az ebéd - majd még jövök - és Edith, köszi a hiányolást, jólesett :)
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Hű, de sokat írtatok! :P :P :P :P :P :P

Éva, örülök, hogy visszaértetek, és hogy kellemes napokat töltöttetek a szüleidnél! :) Tudod, mi ketten kb. egyszerre léptünk be a topikba, és azért hiányoltalak kimondottan tégedet! Valahogy úgy érzem, hogy összetartozunk! (Na, ezt nem tudom megmagyarázni, mert végülis itt mindenki közel áll hozzám, és mindenkit hiányolok, amikor több ideig nem jelentkezik! :) )

Pl. TIMI, merre vagy?

Nálunk megvolt a májevés, ééééééééééés.... Egy falatnyi sem maradt belőle!!! Ízlett Krisztának, sőt! Remélem, nagyobb korára is megtartja ezt a jó mindenevő szokását! :D :D :D :D

Most megyek, mert hívott a párom, hogy a kocsiból hozzuk fel a zenélési cuccokat! :) Estefelé még jövök. Az ebéd romjait még el kell takarítanom! :evil: :evil: :evil: :cry: :cry: :cry:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ja, Márti, a sonkás-tejfölös csirkemell nagyon bejött Istvánnak! Még fogom készíteni! MAjd akkorra sajtot is veszek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Hát, a mai nap nagyon pihenős a topic szempontjából... legalábbis eddig.

Samu ma az apja első kiscipőjét viselte, mikor kint voltunk a szabadban- még kicsit ugyan nagy rá, de az utcára babakocsiban tök jó - ahogy ti is írtátok. Próbált benne persze felállni, de nem nagyon ment, nem tudott pipiskedni, és ettől persze tök ideges lett :wink:
Apja meg tök büszkén mondta, hogy lám-lám, a fia az ő nyomdokaiba lépett :)

ja , és ma dél körül 2ésfél órát aludt - ez azért nem jellemző. Nálatok milyenek a napközbeni alvások?

Megyünk boltba, este-éjjel még benézek, addig is írjatok!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Megtörtént a keresztelő! Hulla vagyok, tegnap éjjel Virág fél óránként kelt, fájt a hasa, plusz a mai rohanás. Hú!!!!
De jó, hogy vége!

Köszönjük szépen a hófordulós köszöntéseket és a drukkokat.

Ígérem, holnap részletes beszámolót tartok szövegesen és képekben is.

Mindjárt bedőlök egy kád forró vízbe!


Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Szép jó estét!!!
Ma piacon voltunk, utána a párom a nővéreméknél "hagyott" minket és ment angolozni!!!!Rettentően élveztem, pihiztem az ágyon+fél órácskát szundiztam!!!!! :P Persze a gyerkők nem nagyon, Szoni semmit sem aludt így ő már szunyál, Zsombi de. kb. fél órát du-án háromnegyed órát!!!!!
ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉSSSSSSSSSSSSSS kicsi fiamnak kint van a jobb alsó fogának a hegye!!!!!Nővérem megsasolta, mi is, kb. 5-en bámultunk a szájába!!!! :lol: :lol: :lol: Tegnap du-án sírva ébredt, nem szokott én egyből tömtem a szájába a chamomillát, úgy látszik jól tettem!!!!! :wink:

Edit:ezen is túl vagytok, pihend ki magad!!!!!

Edith:örülök, hogy ízlett a husi!!!! :wink:

Évi:akkor anyukád kiSamuzta magát egy időre!!!! :lol: :lol: :lol:

Barbi:én mondtam, hogy duracell elem van a kiscsávóban !!!!!Nem hitted el, mi?????? :shock: :shock: :shock: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggelt! Szép új hetet mindenkinek! :)

Edit: Na, látom mégiscsak lejárt valahogy, sajnálom, hogy nagyon strapás volt! Remélem, ma Virág baba is hagyott aludni egy kicsit! :) Várok mindent! :)

Én is kétszer keltem az éjjel, egykor és fél 5-kor, a csajszimnak a cumija kellett. De képzeljétek, este 8-kor már aludt (ált. csak 9-10 között fekszik), sejtettem, hogy hajnali 4-5-kor már nem lesz álma, de végül visszaaludt 7-ig. Akkor viszont már olyan éhes volt, hogy ordított, mire meglett a kaja, és miután megette, böfikor úgy jött vissza az egész, mintha elefánt fújná. Hívtam Istvánt, ő átvette én meg foghattam neki szőnyeget, padlót, kiságyat, ágyat felmosni-törülni. Szóval jól kezdődött a napom.

És most sem hagy Kriszta írni többet. Nyűgi, biztos éhes, hisz sok nem maradt benne!
Most megyek, de még jövök! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?