Új privát üzeneted érkezett!

HELLÓ

Szerncsésen hazaértünk a csúcsforgalom előtt! Úgy feldobódtam, hogy találkoztunk!!!!!!!!Itt ugráltam apának, hogy mennyire jó volt!!!!!!!!!!!
Mikor lesz a következő????????????????????, :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
Dinnye voltam, hogy eddig nem mertem kocsival közlekedni!
Tudom hogy nem nagy ügy, de ez a tali kimozdított!

Annyira helyes babákkal és mamákkal ismerkedtünk meg!!!!!!!!
(JA és Kata is jó gyerek volt! Tényleg tud sírni egésznap!Becsszó! :lol:)


Cserági
Mi itt lakunk a Szilaspataksoron!!!! Tök közel vagytok!!!122-es busz??? Mini tali????
Életkori dolog 3-4 hó után vagy később de kinövik!!! Remélem! :roll: :roll: :roll: :roll:

Homeos bogyesz: Motherlove More Milk Plus
Nem olcsó, de bejön! Én variálom a csodaszereket! Most ezt szedeem! Napi 4 db, kétnapon keresztül! Utána még nem tudom...

Angyalka
Gratula Jankához!!!!!!
Nekem van 3 db nyuszim, ha nem gond én szivesen vennék jövevénynyuszikat!!!


Toreau
Merre??? Hova tüntetek????

Dora
Erről a műtétes dologról beszéljünk még! Egyenlőre elnapolva, apa égre-földre esküdözik, hogy megy úszni(igaz még meg kell tanulnia), és folytatja a gerinctornát! Na ja, majd meglátjuk! Egy doki nem árt!

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

Hát sajnálom, hogy mi nem tudtunk rendesen csatlakozni a talihoz, de remélem hamar jön a következő és akkor már tuti. Amúgy ma azt vettem észre Blankán, hogy próbálkozik a hátról hasra lendüléssel, de még elhúzza a feneke. :D Édes, ahogy küzd.

A Motherlove More Milk Plus nem homeos bogyesz, csak tiszta gyógynövény alapú és csak néhány patikában kapható vagy interneten rendelhető tejcsinövelés céljából. Bővebben a http://www.boldogmama.hu/ oldalon.
Örülök, hogy tényleg használ és nem csak marketing duma, amit az oldalon írnak.

Angyalka,
Gratula Jankához! :) Én szívesen vennék 5 db nyuszit a teknős megszerzése érdekében. Sajnos nem használunk Liberót, így nekem egy sincs, de kérdőíven van tőlük és azzal együtt visszaküldhetném.

Anid, Dorka,
Örülök, hogy találkoztunk! :P

Lilló,
Remélem azért legközelebb sikerül visszacsábítanunk Bít. Ha november második felében lesz a tali, talán már fülbevalónk is lesz. :P

Most szólit a csöpp lány. A képeket majd osszátok meg azért velem is!
Prücsök

prucsok
 
 


Sziasztok!

Mi is szerencsésen hazaértünk!Egy Óra alatt! :shock: :roll: Pedig annyira :roll: nem mentünk gyorsan! :lol:
Nagyon jól éreztük magunkat.A gyerekeimnek nagyon bejött ez a hely,itt legalább a játszásért nem kell fizetni!Jó volt újabb emberekkel is megismerkedni,remélem a következőn is ott tudunk lenni!

Anid,
örülök,hogy minden rendben ment hazafelé.Csak egy kis önbizalom és összejönnek a dolgok!Nem kell félni az autótól.Könnyen beszélek,amikor a párom vezet mindig,főleg hosszú utakon! :lol: :wink: De én is imádok vezetni,de inkább egyedül! :lol:

Angyalka,
sajnálom,hogy nem tudtunk találkozni,sok gyógymanó a Jencikének!

Na most búcsúzom,mert a gyerkőcök felélénkültek,mi meg elfáradtunk rendesen,így elviszem őket aludni. :shock:

Pusz

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 

 
 

Sziasztok!

Jo volt ma talalkozni!

Anid, Dorka, örülök, hogy végre van arc is a név mögött :P :P!
Anid, ugye milyen jo kimozdulni :)?! Engem is mindig feldob! Gyere el legközelebb is!

Agi, jo volt téged is latni!

Angyalka gratula Jankahoz :) :). Mi is ezt a nevet valasztottuk, mikor nem tudtuk még ki lakik odabennt.
Jencikének jobbulast!

Brik, mi ujsag Norbival?

Kinga, Boti végül meddig aludt ma?

Most ennyi, dolog van!
saara
 
 


Sziasztok! :)

Mi is szuper jól éreztük magunkat! :) :) :)
Boti rendesen lefáradt meg kiéhezett, vacsi után úgy nézett ki mint egy kis buddha. :lol:

Anid! :)
Én is nagyon örülök, hogy végre megismerhettelek Benneteket.
Kata nagyon jól viselkedett, el sem hiszem ,hogy tud nyafizni is egész nap. :)

Timi!
Rebinek mondd meg, hogy köszönöm, hogy olyan szépen foglalkozott Botival. Nagyon aranyos kislány. :P

Pirus, Juli, Márti kár hogy nem jöttetek! És a többi eltűnt topic tag.
Terika! Régi kedves ismerősök. Olyan jó lenne Veletek is talizni!

Basszus......................Boti felébredt. Lehet, hogy túletettem és most fáj a pocija?? ÁÁÁÁÁÁÁ!
Léptem.

Szép estét!

Joe és

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok Lányok!

Örülök mindenkinek, akivel találkozhattam ma! :) Olyan jók ezek a talik, annyira feldobnak. Annyira gyönyörűségesek a babák! Ezen a klinikán tényleg csak ilyen csodaszépek születnek?

Anid: Nagyon örülök, hogy eljöttél, és jól érezted Magadat! Ugye milyen jó kicsit kimozdulni? Most Te is tapasztaltad, hogy csak elkezdeni nehéz...

Angyalka: Sajnálom, hogy nem jöttetek! Jobbulást Jencikének és hatalmas gratula Jankához!

Prücsök ex(?)nászasszony: Háááát, ha rejtegeted a lyányt előlünk... lehet Kata lenyúlja Bíít.

Timi: Annyira jó, hogy itt voltatok! Nagyon büszke lehetsz a gyerekekre, Rebi nagyon klassz kiscsaj, és olyan ügyesen játszott Bálinttal is, nemcsak Botival, hiába ő már nagytesó, komoly nagylány :) Megérkezett a kép, amit csináltunk róla a mekiben?

Rita: Elfelejtettem kérdezni - jellemző - pedig nagyon akartam, hogy most mi van végülis Brüsszellel?

Toreau: Nagy feketepont az ellenőrződbe, hogy nem jelentkezel és nem is jelentél meg a talin, ejnye-bejnye.

Kinga: Sajnálom, hogy nem tudtatok jönni, remélem Boti jót aludt legalább.

Joe: Boldog hófordulót a kis hátonalvónak :)

A képeket felrakom majd és akkor küldök e-mailben elérhetőséget, ahol meg tudjátok nézni.

Nah menek. Jó éjt Mindenkinek!

Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Hát sajnálom, hogy lemaradtunk erről a taliról, főleg, ahogy olvasom, milyen jól sikerült!

Annak viszont örülök, hogy nem tartóztattam Sárát miattunk, mert Boti valóban bedobta a BIG SZUNYÁT, délután kettőkor mászott elő.
Felkelt, hamikázott, ami nála kábé félórás szeánsz, aztán hipp-hopp három óra lett, akkor pedig már úgy gondoltam, hogy nincs értelme elindulnunk, mert hamarosan jöhetnénk is vissza.
:(

Azért tücsökzenére elvittem a kishapit, soha nem látott mennyiségű csecsemő nyüzsgött ott. :)


Képzeljétek, ma nagy sztori volt! Anyukám hivott telefonon, Boti pedig odajött, hogy kivegye a telefont a kezemből.

:) Odatettem a fülére a kagylót, anyu pedig beszélt hozzá, mondta neki, hogy holnap jön és hoz neki főzeléket, husit. Mire Boti eltolta a telefont és közölte: nyamm-nyamm. :D :D :D :D :D


Lilla!
Hát, ez a kinai kajás sztori eléggé megvislet lelkileg, még friss az élmény

:? . Feletébb gusztustalan belegondolni, mit ehettem, beeee.
Legközelebb nem követem el ezt a hibát.

Köszi, hogy felajánlottad a recepteket, de azt hiszem, az átélt események elvették a kedvem egy időre a Távol-Kelet gyöngyszemeitől.


Brigi!
Hogy vagytok, mi hir van a párodról?


Jó éjt mindenkinek!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Köszi a reagálásokat!

A Motherlove More Milk Plusról hallottam, csak valahogy az maradt ki, hogy homeos bogyó formájában is van.

Olyan jó volt olvasni a találkozó utáni örömködést. Egyik ismerősöm sok-sok éve összejár az annak idején babanetes fórumon megismert kismamákkal. Jó dolog ez...

Tegnap du 5-től este 9-ig folyamatos sírás volt. Eléggé kivagyok. Ha legalább tudnám, hogy elmúlik... Szerintem nyűgösség hasfájással megtoldva. Olyan rohamszerűen (is) felsír, rángatja a lábait, és megint nehezen kakil. De ha kijön, akkor kirobban, és elég híg. (Hajnalban át kellett öltöztetnem :cry: ) Meg zöldes. Ma meyünk a dokibácsinkhoz, remélem megnyugtat.

Anid, marha közel laksz, mi kocsival mobilisak vagyunk, nagyon klassz lenne egy minitali! :D Majd írok, oszt megbeszéljük!

Szép, hasfájásmentes (habár ti már kinőttétek szerintem mindannyian), sírásmentes napot mindenkinek,

Ági és Panka
cseragi
 
 


Sziasztok!

Örülök neki, hogy ismét jól sikerült a tali és rettentően sajnálom, hogy mi nem lehettünk ott. Csináltatok képeket?

A mi éjszakáink továbbra is borzalmasak, óránként, másfél óránként felsír szegénykém és nehezen alszik vissza. Én teljesen kész vagyok, kezd lemerülni az elemem... :(

Ági! Hasfájás ügyben nem tudok tanácsot adni, bízz abban, hogy gyorsan kinövi.

Szép napot mindenkinek!

Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Gabek,
Nagy örömömre szolgál, hogy Berregőnek én lehettem a 2. iwiwes ismerőse. :) Látom ő is szereti az ikeás virág csörgőt. Blanka imádja! Ez + még 1 "tükrös" van felakasztva a nappali ágyába és azokhoz aztán rengeteget tud dumálni.

Kinga,
Édes a nyamm-nyamm sztori! :D
Olyanjó, mikor már beszélnek. Blanka már 3 hangból álló szóképződményeket is mond olykor.

Cserági,
Remélem hamarosan elmúlik a nyűgös időszak és csatlakoztok majd ti is a társasághoz.

Huncut,
Nem terveztek apával valami elemfeltöltő hétvégét? Szülői segítség? Kitartás! Sajnos bölcsebbet nem tudok.

Nos, most hogy Blanka gyógyul, anyja kezd náthásodni. :? Pedig a torokfájást sikeresen leküzdöttem, mielőtt beütött volna igazán, azt hittem nem jön utána más. Pedig szedek coldrexet is... Talán nem tett jót a tegnapi kertészkedés... :roll:
Ma délelőtt sétáltunk 40 percet. Blanka úgy tűnik nem fázott, de azért eltűnődtem hogyan kéne felöltözetnek holnap, ha megyünk jógára... :? 25 perc kocsikázás alatt belemelegszik a hordozóba, utána kiveszem és tuti megfázás. A kocsiban kéne felöltöztetnem és utazáshoz csak 1-2 vékonyabb réteget ráadni... Kicsit elgondolkodtam... :roll: Ötletek?

Na megyek, ruhát válogatunk a picurral zenehallgatással ötvözve, aztán irány a dokinéni.

Szép napot mindnekinek!
Prücsök

És íme a tegnapi hiányzó az unokatesójával. :D
Kép

prucsok
 
 


Szisztok!

Lilla! képzeld, veletek (a fiaddal, és veled) álmodtam ma hajnalban. Ez, és az ellenőrzőmbe került feketepont rögtön felrázott!

Bocsi, hogy mostanában keveset vagyok errefelé. Most mindnféle reforméletmódos/étrendes/lélekbúvár könyveket olvasok, és emiatt jut kevesebb időm a babanetezésre. Még olvasni is alig bírok, pedig látom, hogy milyen lelkesek vagytok, és sokan hiányoltok. A talira nem vállalkoztam, mert tömeggel legalább 2 óra oda, és 2 vissza. De továbbra is fenntartom a szándékot, hogy jövök közétek!

Mostanában a férjem is sokat volt távol, és hát együtt érzek minden gyermekét egyedül nevelővel, mert sokkal megterhelőbb így a nap.

A mai nagy prodzsektünk, hogy megkísérlek babakocsival villamosra szállni, és a Lehel térre eljutni. (A cél: biobolt). A fogyi prodzsektem 82 kilón áll, viszont szépen stagnálok! Ez is eredmény! Ma nem adok recepttippeket, viszont megosztok veletek egy oldalt, ahol vaannak jók:http://www.rakellen.hu/index.php?page=receptek

Ne riasszon el benneteket a portál címe! Tényleg tuti dolgok vannak itt, könnyen elkészíthető, és finom változatban.

Puszika! Hátha bírok még jönni a héten: Edina

KépKép
toreau
 
 


Sziasztok!

Tegnap este elfelejtettem valami fontosat:
Angyalka! Gratulálok Jankához!

Nekem van egy olyan érzésem, hogy a következő gyerekünk - aki még csak tervezés alatt áll -, lány lesz, úgyhogy bőszen gondolkodom lányneveken. Eddig a Bori volt a kedvencem, de úton-útfélen Borikkal találkozom és mivel nem akarunk tucatnevet adni, mást kell kitalálnom. :?
Régi magyar nevet szeretnénk - ezért is jó a Botond jelen esetben :) -, de lánynév ügyben még nem jutottunk dűlőre.


Toreau!
Szurkolok a projekthez, remélem, zökkenőmentesen alakul.
Igen, nagyon rossz, amikor egész napra, sőt akár több napra is egyedül vagy a gyerekkel. Akárhogy is szereted őt, azért felüdülés, amikor apa hazaér este és egyrészt van felnőtt társaságod, másrészt tudsz egy kicsit szusszanni.


Cserági!
Amikor Boti picike volt, kábé annyi idős, mint Panka, vele is előfordult, hogy zöldeset kakilt és fájt a hasa. Kiderült, hogy ez azért van, mert nem három óránkét evett, hanem össze-vissza nassolt és túlette magát anyatejjel, erre utalt a zöldes szin.
Panka nem nassolgat?

Nálunk az lett a megoldás, hogy kiszámoltuk, hogy meglegyen a három óra két kaja közt. Ez persze orditással járt, mert Boti cicizni akart volna, de igazából nem volt éhes, ezért lehetett megcsinálni ezt a kicsit szivtelen dolgot.

:( Szerencsére viszont két nap alatt helyreállt a rend és elmúlt a zöldes széklet is.

Remélem, megoldódik a probléma nálatok is!

Szép napot mindenkinek!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Nocsak, milyen nagy élet lett itt, helyes :)!

Agi, a zöldes kaki attol is lehet, hogy te sok almat ettél. Ezt a védönénink mondta anno és beigazolodott.

Toreau, elarulod milyen könyeket olvasol? Most én is mindenféle étrendes, életmodos könyvet szereztem be.
Sok sikert a bio boltos turahoz! Együttérzek az egyedüllét miatt, ismerös :roll:!

Kinga, hat ez tényleg nagy szunya volt :)!
A nyam-nyam-os sztori nagyon édi!

Prücsök, a megoldas szerintem a kezeslabas: raadod, amig a kocsihoz értek, a kocsiban leveszed rola és ujra raadod, ha kimentek. Praktikus, mert sik-suk föl-, leveszed.
Blanka édi!

Huncut Moni, az egyik baratnöm hasonlo problémakkal küzd, mint Ti és tegnap felugrott ragyogo mosollyal, vett valami könyvet, ahol tuti modszert adnak az alvasproblémak megoldasara. Allitolag max 2 héte alatt rendbe jön minden. Ö a harmadik napnal tart és mar csak egyszer kel fel a kisfia (eddig 8 szor is felébredt éjszaka).
Megkérdezzem a könyv pontos cimét?

A legujabb nalunk: Vincusnak nagyon tetszik, ha megnevettet igy minden etetésnél elkezd eröltetetten nevetni, hogy én is röhögjek, nagyon édi! Bevesz egy nagy levegöt és jön a hihihihihihihihi huncut pofaval :lol: :lol:

Szép napot!
saara
 
 


Blanka meg tud fordulni a hátáról a hasára!!! :P :P :P És mindzet egymás után többször is előadta nekem ma délelőtt, így még a szemem is könnybe lábadt. Hát sokat nem gyakorolt, még csak 1-2 napja kezdte a próbálkozást.

Most csak ennyi, de muszáj volt veletek is megosztanom. :)

Prücs

prucsok
 
 


Köszönjük a gyógymanókat és a gratulációkat.
Örülök, hogy jól sikerült a tali, legközelebb igyekszünk eljutni.

Anid, Prücsök beszéljétek meg hogy akkor kinek mennyi nyuszi kell, de ha úgy jó, hogy Prücsöknek elküldök 5-öt, a többit meghagyom és gyűjtök még hozzá Anidnak akkor szóljatok. Mennyi is kell most a játékokhoz?

Prücsök, ez az öltöztetés dolog tényleg nem egyszerű, nagyobb korban sem. A Jencikénél is mindig szenvedek, rohangál kint, megizzad, fúj a szél, és már meg is fázott. Az meg érdekes lenne, hogyha megáll egy pillanatra, addig ráadjak valamit. :shock:
De ahogy Saara is írta, öltöztesd fel rendesen, a kocsiban meg vegyél le róla egy réteget, és ha megérkeztek a kocsiban öltöztesd fel.

Timi, remélem legközelebb tényleg sikerül összehozni, hogy találkozzunk. Látom nagyon édesek a gyerkőceid, mindenki csak regéli a sok szépet és jót. Gratula hozzájuk.

Joe, de jó hogy megint írsz, múltkor el is felejtettem írni, hogy mennyire örültem, hogy összefutottunk. Jó volt egy kicsit dumcsizni. És javult már egy kicsit a helyzet? Van néha segítséged? Tessék befogni a barátnőket, tesókat (ha van), vagy aki mozdítható.

Kgk, Saara, hát a névválasztás nem túl könnyű, most szerencsénk van mert még a Jencike előtt megvolt a Janka és a Jenő, szegény Jencikét is 4 hónapig Jankáztuk, mire kiderült, hogy fiú :D :oops: . De ha most azt mondták volna, hogy fiú, fogalmam sincs milyen nevet adtunk volna neki. Mert van több is ami tetszik, de mint Kingáék, mi se szeretnénk tucatnevet.
Egyébként az hogy mindkettő J betűs, teljesen véletlen, mert a Jencike az apja után kapta, a Jankát meg a mamám emlékére szeretnénk, mert nagyon szerettem, csak sajnos korán meghalt.

Kinga, és pontosan mikorra tervezitek a tesót?

Prücsök
, gratula Blankának a forduláshoz, nagyon ügyes kiscsajszi, lassan már mászik, és rohanhatsz utána.

Toreau, ezek a reform dolgok engem is izgatnak, mióta megvan a Jencike, én is sok mindent olvastam már. Én nagyon sok gabonát főztem neki (mostanában sajna leszoktam róla). Majd megnézem a recepteket, amit írtál.

Saara, nagyon édi lehet Vincus, ahogy nevetgél, gondolom sokáig tart a kajálás. :D Jutottatok előre cumisüveg ügyben?

Na megyek megnézem beszáradtak-e a ruháim.

Pusz

Kép
Kép
angyalka2
 
 


Sziasztok! :D

Prücsök!
Én is újabban ezen agyalok, hogy hogyan öltöztessem Botit az autóban, ugyanis elég sokat kolbászolunk erre-arra. Boti mindig beleizzad az ülésébe.
Nálunk bevált az, hogy +1 réteg mint ami a lakásban kell és takaróval a hátán viszem le. Ülésben ráterítem még a takarót amíg be nem melegszik picit az autó, aztán hátranyúlok és leveszem. :)
Gratula Blankának! :)

Cseragi!
Boti is kakilt zöldet egy időben, mikor anyája napi 1 liter tejet megivott. Mire erre rájöttünk!! :shock: Már székletmintát is vittünk az ÁNTSZ-be, persze negatív lett. Szóval valszeg Te eszel valamiből túl sokat. Írd pár napig, hogy miket eszel és hogy, hogy változi tőle az output a gyerkőcnél.

Huncut!
Kitartás! Én 2 hónapig csináltam ezt. Eredmény: 4 felső fogacska + egy zombi anya.
Homeopátiás szer nyugtalanságra: Viburcol kúp
Én 1x adtam Botinak mikor beteg volt, és nem bírt aludni már a 4. nap csak dobálta magát. Hatott. 5-6 órát aludt egyhuzamban tőle.
Próbáljátok ki, ha gondolod!

Angyalka!
Én is nagyon örültem múltkor, hogy összefutottunk. :)
Kár, hogy nem tudtatok eljönni a talira. Jobbulást Jencikének!
Segítség nuku, viszont mostanában Boti nagyon rendes. :)
Öröm vele, minden nap. Tök jól elvan egyedül is. Sokat foglalkozom vele és olyan jó látni, hogy érdemes. Nagyon tanulékony. :)
Kihívásnak tekintem, mostmár olyan igazi nagyfiú. :)

Kinga!
Olyan kár, hogy nem jöttetek a talira! Brühühü.... :(

Toreau!
Ti is hiányoztatok ám!
Nagyon kiváncsi lennék már Robikára, biztos hatalmasat nőtt!

Sára!
Vincus édi-bédi! :lol:

Én hülye megint megtömtem Botit.
Tökre nem akar vacsizni, cicit akar. Figyelem eltereléssel belelapátolok valamennyit. Rögeszmémmé vált, hogy kitömjem hátha akkor jobban alszik. Most este nem is cicizett, egyből elaludt. Tök hiányérzetem van. Olyan rossz. :(
Mostmeg fejhetek. Holnaptól cicit kap előbb és nincs tömés......, de már hányszor megfogadtam ezt! :roll:

Ma vagyunk apával 6 évesek. :)
6 éve vagyunk együtt. Ennek örömére elmentünk a Trófea étterembe Botival együtt. Szupi hely csak ajánlani tudom!
Van etetőszék is + játszósarok.

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

Ma már jobb volt a helyzet. A dokinál is minden rendben volt. Még vigyorgott is ezerrel (már nem a doki, hanem Panka).

Köszi az ötleteket!
Tejet egyáltalán nem iszom (pedig imádom), a 3 óránkénti etetést már a gyerekdoki is mondta, nagyjából be is tartjuk. Hál istennek Panka így is kéri a cicit. Max. félórákat térünk el. Kivéve éjszaka. Akkor ugyanis rendszeresen 8-9 órákat alszik egyhuzamban. Vagy esetleg egyszer kel fel enni, de akkor elintézzük félálomban (Ő is, én is) :D
Az alma lehet a ludas. Elég sok gyümölcslevest ettem, amiben javarészt alma volt. Igaz ennek 3-4 napja. Létezik, hogy ennyivel később érzi meg a gyerkőc? Tényleg, amit eszem, mennyi idő múlva kerül a tejcivel a babába?
Vagy egyszerűen a hidegfront. Vagy tényleg csak életkori sajátosság. Már beprogramoztam magam, hogy TÜRELEM ÉS NYUGALOM még egy darabig...
Jövő héten megyünk az UH-s és a csípőszűrésre, meg oltás is lesz. Jujujj...

Köszi mégegyszer a tippeket!

Jó éjt,

CserÁgi és Panka
cseragi
 
 


Sziasztok,

Hát mi is nagyon jól éreztük magunkat :lol: :lol: :lol:

Prücsök
Én is örülök, hogy nem telt a mai délelőttöm hiába és hogy Te lettél az első "igazi" ismerőse a Bergőnek, mert hát ugye én, mint meghívott voltam az első, de az úgysem számít.
Nézd meg Bálint oldalát is, mert van közös képük a srácoknak, és jobb ha rástartolsz mert elvész a korai jegyesség.
Nekem a legújabb hordozási módszerem, hogy ráadok egy kapucnis télikabátot, a kocsiba ülve leveszem és ráterítem, majd amikor kiszállunk már nem küzdöm rá megint, csak a kapucniját ráadom, így beborítja a gyereket, akit utána kabátostul magamhoz ölelek, így nem fázik meg. Persze attól is függ, hogy milyen messze van egymástól az autó és a bejárat.

Lilla
Nagyon köszönöm, hogy Bíí haverjának fogadta a Berregőt :lol: :D

Joe
De hát már tényleg nagyfiú Boti, és milyen édesen aludt :-)

Saara
Nagyon sokat fejlődött V, imádnivaló srác lett, nekem a "nagyok" közül ő tetszett a legjobban. Nagyon köszi a polifoam-ot, amit sajnos otthagytál

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Lilla, köszi a képeket :)!

Anid, az egyik képen ugy nézek rad vörös szemekkel, hogy én is megijedtem sajat magamtol :lol: :lol: :lol:!

Gabek, szivi a polifoamot és köszönjük a kedves szavakat V-röl!

Ma sajnos megsebesült egy lasztis mutatvany alatt, orra esett a szo szoros értelmében, boxolo szaja lett szegénykének :(

Agi, Panka nagyon jo kiscsaj, ha ilyen sokat alszik éjszaka! A türelem és nyugalom jo kis recept!

Agiboszi, renden hazaértetek?
saara
 
 


Megint én :mrgreen:

Angyalka, köszi az érdeklödést!
Tegnap kisérleteztem egyet, energiabombat készitettem... tapszert kevertem a Sinlac-hoz :oops: Ez volt a vacsi. Tény, elég hamar jollakott V... De lecsuszott azért.

Ejszaka felébredt 2 körül, nem tudom fajt-e a hasa a kis mix-töl vagy "csak" a foga volt (most bujt ki)?
összeszedem magam és megkérdezem a dokit mennyire lehet ilyet adni a gyereknek.....

Aztan elhataroztam, hogy folytatjuk a szopit amig van tej aztan meglatjuk. Ha ezt kell neki hat legyen (magyarul beadtam a derekam :lol:!)
saara
 
 


Sziasztok!

A fiúk még alszanak, gyorsan idetelepedtem a gép elé, mióta Apa szabin van, kevesebb időm van netezni.

Gabek: Annyira jók a képek a két fiúról (Bí és Bergő), nem? Igazán nincs mit köszönni, örülök, hogy így bejöttek egymásnak a srácok, végülis tök egyidősek, úgy látszik egy az érdeklődési körük, jól eldumáltak :)

Húú én nem tudnék kedvenc babát megnevezni... A csúcs az mindenképp az volt, mikor Norbi féltékeny lett Bíre, és elkezdett sírni, mert Bít felvettem, aztán kénytelen voltam inkább a saját gyerkőcömet letenni. :)

Sára: Vince tényleg gyönyörű a hatalmas szemeivel. Sajnálom a sebesülést :( gyógyuljon meg mihamarabb a kis szájacska! Sok gyógypuszi. A polifóm nálam van, majd kerítünk rá alkalmat és eljuttatom Hozzátok, mert nemtom mikor lesz következő tali. Joe-val azt beszéltük, hogy akár minden héten összefuthatnánk, annyira jól megvoltak a gyerkőcök.
Szerintem nem baj, ha beadtad a derekadat :wink: .

Ági: Az tök jó, ha ennyit alszik Panka, pihend ki Magad most nagyon, mert aztán jön a fogzás :twisted:
Remélem minden rendben lesz a csípőszűrésen, meg az oltásnál, drukkolok! Lázcsillapító kúpotok legyen otthon, mert lehet, hogy belázasodik az oltástól.

Prücsök: Gratula Blankának a forgáshoz!
Öltöztetés: huuuu az nálunk is az én Achilles sarkam. Szerintem mindig túlöltöztetem. Aztán meg látva, hogy szegény bemelegszik, legközelebb meg alig adok rá valamit. A lényeg, hogy ritkán találom el. Amúgy mostmár ha kocsival megyünk, nem öltöztetem fel nagyon, mert az autósülésbe mindig beizzad. Amíg lemegyünk a kocsiig bebugyolálom vastag plédbe, aztán ha meleg van a kocsiban leveszem róla a plédet. Mikor kiszállunk meg felöltöztetem.

Huncut: Adsz Sanyikának Chamomillát? Nálunk Bí iszonyat jól alszik mióta adom neki. Lehet, hogy segít, ártani nem árt.

Kinga: Régi magyar lánynevek: van egy könyv, amiben csak ilyenek vannak. Asszem ez a címe is, hogy Régi magyar utónevek. Utána nézzek Neked? Pont tegnap voltak itt ismerőseink, akik mondták, hogy megvan Nekik.
Az egyik gimis osztálytársamat Borsikának hívták, persze mindenki Boriskázta szegényt.

Toreau: Remélem nem volt rémálom! :twisted:

Puszi
Lilla

lilló
 
 


Jaj nagyon édesek a képek! Főleg Gergő és Bííí haverkodása tündérséges, de Máté is elbűvölt a 42-esen, aztán nem is sorolom tovább. :D Jövő nyárra olyan édes kis csipet-csapat lesz belőlük és Kinga nem lesz egyedül, mert már mindenki rohangálhat a maga kis csöppje után. :)
Blanka ma nagy szunyát tart. Már reggel 3/4 7 volt, amikor felkelt szopizni és azóta még mindig alszik. Persze tegnap nem vitte túlzásba az alvást. Ma meg úgyis jóga mentes napunk van, mert szerdán jó náthás lettem a nagy kertészkedésben. :( Most kúrálom magam.
Kapucnis kabátból csak 68-asunk van, ami kicsit még nagy, de lehet, hogy előbányászom és felhajtom az ujját. A bundazsákokat előkotortam, tegnap az esti sétán teszteltem is és azt hiszem felül oké (2 hosszú ujjú + az ujjatlan body), de a lábikója mintha fázott volna Blankának, mert kicsit hidegnek éreztem (harisnya, zokni + rugin keresztül). Még fürdésnél is hideg volt... Szerintetek? :roll:
Este megmutattuk apának az új tudományunkat és levideóztam az utókornak. :P

Joe,
Gratula a 6 évességhez! :) Ahhoz külön is, hogy Boti babával már étterembe is lehet menni. Édes volt, ahogy kifeküdt a talin. :lol:

Ma új szomszédot kapunk és állítólag ikreik vannak. Ha minnde igaz, nem is sokkal idősebbek Blankánál, de még nem láttam őket. Tök jó, hogy lesz játszópajtás a kerítésen túl. :)

Na menek, utánanjárok a babaúszásnak, amíg szunya van, aztán kitalálom a hétvégi menüt. Ötletek? :P

Prücsök

prucsok
 
 


Joe: Trófea! húúú nagyon jó hely! Amikor Zuglóban laktunk, akkor ott volt tőlünk 5 percre gyalog, tök sokat jártunk oda. Tényleg van játszósarok? Azt nem is vettem észre - bár akkor még nem anyuka szemmel jártam-keltem a nagyvilágban.
Gratulálok az évfordulóhoz! Mi is hat éve ismerjük egymást párommal, idén novemberben. :)

lilló
 
 


Sziasztok!

Lilla, valamiért nem tudom megnézni a talis képeket. Pedig mélt is kaptam. Mi lehet a baj? pedig kívi vagyok, meg az ausztiai nyaralásra is!

Prücsök! Blanka nagyon hasonlít az uncsitesóra! Olyan, mintha tesók lennének.

Angyalka! Miért hagytátok abba Jencikével a gabonákat? Én is akarok majd Robival, és megosztahtnád a tapasztalataidat, örülnék neki!

Sára! Ilyen könyveket olvasok, hogy Női egész-ség, meg A tudatos böjtölés kézikönyve, meg Az áramlat. Egyébként gondolkodom rajta, hogy szoptatás abbagyása után tartok egy böjtöt. Ráférne a szervezetemre egy nagytakarítás. Képzeld, kibővítették a turinkat a Dohány utcában! Nem tudom jártál-e arra mostanában. Képzeld, vettem egy tuti overált 1800-ért 80-86-os méretben.

Joe! Gratula az évfordulóhoz! Mi is októberben ismerkedtünk meg, 14-én. Tök jó visszagondolni rá.

Én nagyon laza vagyok az öltözködéssel. Robin van egy rugi (alatta no harisnya, stb) plusz kap egy overált. Plédet mostanában nem mellékelek, mert azt hiszem jó idő van. Még ezidáig nem volt megfázva a gyerek, pedig ugyanannyi réteg van rajta, mint rajtam. Remélem ezután se fog. Én is azt szoktam még csinálni, hogy nem öltöztetem be, de azért viszek pót cuccokat, és ha azt látom, hogy hideg van, aakkor ráadom menet közben.

KépKép
toreau
 
 


nem kaptam mailt a képek fellelhetőségéről :( :cry:

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


HELLÓKA!

Én úgy belejöttem a kocsikázásba, hogy ma elmentünk a sulimba manóval és bemutattam! Nagy sikert arattunk!
Nincs fűtés az iskolában! Brrrr hideg volt!

Lilla
nagy sikert arattak itthon a képek! Nagyon jót mulattunk a csemetéinken!
Apánál Boti alvós képe vitte prímet, illetve a többbiekre is rácsodálkozott! Mindig azt kérdezte, hogy ki mennyi idős, hogy a mi Manónk mikor fog fejenállni (Bíí) csúszi-mászni (Norbi, Pepe, Vince)
Szóval neki is nagy élmény volt!

Sáára
Apa is azt kérdezte hogy veszekedtünk azon a képne, amikor a plédet adod nekem. :P :P

Cserági
Megy a válaszom!(remlélem)
A Motherlove nem homeos bogyó, gyógynövényes!

Kinga
A zöldes székletről: nekünk mindig ilyen, egyszer mutattam a védőnőnek, nem mondott rá semmit! Sőt néha citromsárga Kata büfije!!! De ha nem túl sok, akkor nem gond! Na szép! Mi?

Angyalka2
Jó a nyuszis felosztás! Részünkről okés! :lol: Köszi

Ez az öltöztetés örök téma! Én sem tudom eldönteni soha mi lenne a jó! Apa állandóan vitatkozik velem, hogy sok vagy kevés a ruha!
Elkezdtem adni Katának a Cebiont biztos ami biztos!! :P

Szép napoka!!!!! :P

Kép
anid
 
 


Köszönjük a képeket, mindegyik gyerek nagyon édi, egyik szebb, mint a másik. Jó volt, hogy végre Vincét is láthattam.

Joe, örülök, hogy Boti ilyen jól elvan, és megvan a gyümölcse a foglalkozásnak. Csak így tovább.

Anid, nagyon ügyi vagy, hogy így belejöttél a kocsikázásba. Látod, megy ez. Azon gondolkodtam, hogy valaki írta, hogy 5 nyuszi elég a játékhoz, ha így van akkor neked is elküldöm, és akkor neked is meglesz az 5. Vagy várjunk csak, nekem duplás 7 nyuszim van, mert mindig nagy csomagot veszek. Akkor most 14 nyuszim van? Ha így van, akkor írd meg pontosan mennyi kell és már postázom is. :oops:
Azért nem nagyon vagyok képbe, mert a Jencikénél nem foglalkoztam ezzel, csak mióta itt olvasom.

Toreau, azért hagytam abba a gabona főzést, mert egy kicsit ellustultam. :oops: Ugye a Jencike már a mi kajánkat is megeszi, és így nem főzök neki külön. Magunknak meg még nem álltam át a reformkonyhára, pedig szeretnék. De ha gondolod Word-ben vagy egy pár gabonás receptem, azt átküldöm neked. A Jencike kedvence a hajdinarizottó.

Jó délutánt, süt a nap! :D

Kép
Kép
angyalka2
 
 


Jaj, még azt akartam, hogy Brik nagyon eltüntél. Remélem minden rendben, és a férjed is javulgat.

Jutka, Te is teljesen elvesztél. Gondolom nem egyszerű az ovi mellett. Ha van egy kis időd jelentkezz.
angyalka2
 
 


Gabi, bocs! Nem direkt volt, már küldtem is a linket.
:oops: :oops: pont a fiam haverjának az anyukáját hagytam ki :oops: :oops:

Toreau, nemtom miért nem tudod megnyitni. Próbáld meg begépelni a keresőbe és nem a mailből megnyitni, de azért elküldöm újra a linket.

lilló
 
 


Na megkaptam, végignéztem, nagyon jó képek ismét :-)
Sőt szerintem nem csak a gyerekek szépek, hanem mi anyukák is egyre csinosodunk :oops:

Angyalka
Ez a gabonás dolog engem is érdekelne, átküldenéd nekem is? Bár a főzelékeket még csak most kezdtük el, de fő a változatosság :wink:

Anid
Jó, hogy eljöttetek ti is és megismerhettünk téged a régen sírós volt Katát.

Én úgy tudom a Cebiont csak akkor kell adni, ha valami jele van annak, hogy a betegség elkezdődne, tehát taknyosodni kezd vagy ilyesmi, és ha nincs semmi kór tünet akkor abba kell hagyni, mert nem jó túladagolni, mert akkor később már nem fog hatni.
Lilló, Te hogy adod?

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Toreau, nekünk is megvan a böjtölös könyv. Apa könyve, én még nem probalkoztam, nincs kedvem :lol:!
Voltam a kibövitett turiban par honapja, nagyon tuti! Jo, hogy mondod, iderendelem anyost és megyek.
Kinga, mit szolnal egy kis Ruhagalérias turahoz :) :). Toreau?

V amugy minden nap kap gabonat, mert sima fözit ugye nem hajlando enni. A lényeg, hogy néhany orara be kell aztatni a pelyheket (a zabot nem), igy nem kell szétfözni a lényeget. Izre nem is olyan rossz egyébként!

Hideg lab: V-nek egy kis baranyszörrel szoktam betakarni a labat, ha kint alszik a hidegben. Ezt igazabol egy agynemü szetthez adtak, ez a parna rész. Tök jo meleg.

Anid, jo, hogy igy belejöttél a rallyzasba :wink:!

Lillo, oké majd megoldjuk valahogy a polifoam ügyet :wink:. Köszi, hogy befogadtatok, elég csunya kopott szegényke...

Jut eszembe, nincs meg valakinek véletlenül annak a dietetikus nöcinek a szama, aki a klinikan tartott elöadast ??
Vagy nem tudtok egy jo dietetikust ajanlani?
:) Vagy nincs valakinek egy olyan könyve, amiben benne van nagyabol minden ételnek a tapértéke, melyik miben gazdag, stb.??

Na menek, Prücsök neked jobbulast!

Jutka tényleg jol eltüntél :(

Brik, jelentkezz! Mi van veletek???
saara
 
 


Hello Mindenkinek!

Nincs valamelyikőtöknek valami tuti tippje dátha elhessegetésére? Azt hiszem - vagy legalábbis remélem -, hogy ma tetőzik. :shock: Szép kis éjszakának nézek elébe. Szóval minden megoldás érdekel. :roll:
Ma amúgy a háttal és oldalt fekve történő öltöztetést gyakoroltatta velem Blanka. Édes pofa. És délután úgy berottyantott a gyerekülésbe, hogy még annak a huzatát is ki kellett mosnom. :) De dáthás anyja nem érezte, hogy gond van. Remélem más sem a boltban. :oops:

Angyalka,
A nyuszis felosztás nekem is jó. Köszi és neked is, Anid! :)

Anid,
Akartam írni, hogy Kata nagyon hasonlít rád. :wink:

Megyek, beizzítom a kamillát gőzölési céllal, hátha segít.
Jó hosszú hétvégét mindenkinek!!!

Prücsök

prucsok
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van!

Sokat irtatok, nem tudtam még vissza olvasni, délelőtt kórházba vagyok Norbinál, délután Lilivel tanulok és korán fekvés, mert hulla vagyok.
Hát csajok nem engedik még ki. Holnap rtg aztán kiderül mi lesz. Remélem hazaengedik jövőhéten, mert így is rossz lesz hogy nem lesz itthon a szülinapomon hétfőn:-(

Dorka köszönöm a jókivánságokat!

És mindenkinek köszönöm a Norbinak a jókivánságokat, ő is köszöni átadtam, örült neki:-)

Most nem tudtam a talira elmenni, de reménykedem, hogy a következő talinál, már nem jön össze csak jó nekünk és ott lehetek köztetek és végre babázhatok egyet:-)

Millió puszi mindenkinek!!!:-) Jó éjszakát!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok!

Jaj-jaj de régen jöttem, bocs mindenkitől! De azért sokat gondoltam ám Rátok! :) Nagyon aranyosak a képek. Mármint a gyerekek + szülők :):) Sajnálom, hogy nem mehettünk a találkozóra, de a változatosság kedvéért megint beteg volt Dorka.

Sajnos ez mostanában teljesen normális nálunk, mindig van valami, és szuper, ha nem egyszerre betegek... Néha apa is csatlakozik, biztos, ami biztos.

Bence persze ovis, nagyon szereti, de azért egy-egy otthon töltött ápolgatós hét után nehezen szokik vissza, egész napra hazavág, ha le kell fejteni rólam reggel, és sírva hagyom ott. Járatom tornára is, nagyon szuper, egy TF-es lány tartja, kemény csaj, jól meghajtja őket, totál lefáradnak a kölkök!! De imádják, és akkora fegyelem van, hogy olyat ritkán látok! Egyébként dínó-őrület van, szóval ha valakinek kell egy kis infó a stegosaurusokról, csak kérdezzen bátran! :):):)
Dorci nagylány, egyre viccesebb és önállóbb. Elöl még mindig eléggé kopasz, így komikus kezd lenni a feje. :) Nagy hír, hogy pár hete egyik éjszaka betelt a pohár, és eldöntöttem, hogy nem szoptatom tovább éjszaka. Sok az a 10 hónap. Súlyos pár nap után jobb lett a helyzet, mostanra pedig már átalszik, bár cserébe 6-kor kel. Már kezdem érezni az alvás jótékony hatását, de azért több idő lesz, mire helyrerázódom. De legalább már nem mindig nézek csak úgy ki a fejemből... :):) Nappal persze maradt a cicizés, és mellette folyamatosan eszik szinte egész nap. :) Hát, ebben totál ellentéte a bátyjának!

Amúgy most épp megint Debrecenben vagyok a gyerekekkel, egy tegnapi koncert miatt muszáj volt bevállalni a vonatozást. :) :)Szerencsére anyukám megment minket, és kocsival hazavisz holnap!

Próbálok visszaolvasni, de nehéz; legalább egy hónap kimaradt.

Brik, szorítok Nektek, remélem mielőbb meggyógyul a férjed!! Amúgy nagyon stramm csajnak tartalak! :) Tudtad, hogy csak pár utcányira lakunk?

Lányok, mindenkit puszilok, igyekszem bekapcsolódni; azért nagyon jó látni, hogy folyik itt az élet. Aranyosak vagytok, na!! :lol:

Jutka

KépKép
KépKép
tjutka
 
 


Sziasztok!

Lilla! Köszi a címet, nem tom mit bénáztam, de most már sikerült megnyitni a képeket! Fantasztikus, hogy mennyit nőttek a gyerkők! És meg kell zabálni őket olyan igzágák lettek, és még lesznek is. Remélem a köv. talin már meg bírunk jelenni mi is, mert Robika sem állt meg ám a növésben!

Angyalka! Köszi a recepteket, és ne add fel!

Brik! Boldog szülinapot! Pihenjél sokat, aludjál jó mélyeket, nálam az alvás varázserővel szokott bírni.

Prücsök! Jobbulást nektek! Blanka szerintem már átesett a náthán, nem hiszem, hogy megint kijönne rajta, persze nem árt egy kis torna :D . A kamillánál jobb recept pedig aligha van.

Sára! Benne vgyok a turizásban. Olyan kár, hogy 11-kor nyit az üzlet, mert rajtam mindig de. van a menőke.
Különben én is előre aggódom a kalóriák, és tápérték miatt, ha már áttértünk a szilárd kajákra. nálatok meg még bonyolultabb is egy picit a helyzet. honnan lehet ezt tudni? Mégsem lehet kalóriatáblázatok szerint élni, nem?

Puszi mindenkinek!

KépKép
toreau
 
 


Sziasztok!

Most jöttem meg Norbitól úgy néz ki az rtg jó lett:-) Úgy örülök, remélem marad is így:-))

Tjutka köszönöm. Nem tudtam. Ti merre laktok?

Toreau köszönöm:-) Hát jó lenne aludni de nem megy. Este is csak fekszem de aludni nem tudok:-(( Majd ha kijön a férjecském:-) Már alig várom:-)

Millió puszi nektek!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem jobbulok, ma egész jól tudtam lélegezni. :) Ennek örörmére + a szupi időre való tekintettel, ma kiruccantunk Budakeszire a vadasparkba egy laza kis sétára. Nagyon jó volt, mert nem csak az állatok körül lehetett kószálni, de van túristaút isés mentünk egy nagy kört. Amúgy a mókus volt a kedvencem, de szegény nagyon magányos lehetett egyedül. :? És még rénszarvasok is vannak. Hogy azok milyen kicsik! :shock:
Ha netán jövőre egész napos kiruccanást terveznénk, esetleg komplett családosat, oda is el lehetne menni, mert szuper nagy kialakított pihenő van előtte padokkal és tűzrakóhellyel és egy kicsit feljebb is van egy nagy rét játékokkal. Érdemes elmenni!

Brik,
Örülök, hogy Norbi eredményei jók lettek! És előre is boldog születésnapot kívánok :P , hátha addig elfelejtem.

Toreau,
Hát remélem, hogy Blanka már nem lesz náthás. De Robika igazán fitt, ha ugyanúgy öltözteted, mint ahogy te öltözöl és ilyen jól bírja az időjárást. :wink: Stramm srác. Pedig Blanka is csak anyatejet kap, jónak kéne lennie az immunredszerének...
De ugye a 80-86-os rugikat még nem hordja Robika?

Én is kezdek belelendülni a turizásba, de egyelőre inkább csak, ha anyuéknál vagyunk otthon.
A Bartókon hol van a turi, amit egyszer említettetek? Bár lehet, hogy a Dohány utcai is megoldható lenne jóga után...

Folyt. köv.
Prücsök

prucsok
 
 


Helló Brigi!

örülök, hogy jobban van a férjed! Lassan csak jobbra fordul az életetek! Véget ér már ez az év, s talán jobb lesz jövőre! Ne add fel!
Sokat gondolok rátok!
gratulálk a szülcsinapodhoz! (HAnydik?)

Kép
anid
 
 


OFF, Figyelem kismamak!

mivel ezt a topicot mar lefoglaltak a gyerekes anyukak, a II. Női Klinika topicban kezdhetnenk uj lapot, mi sote 2-s kismamak. aki tehat most szeptemberben kezdte a szulesfelkeszito tanfolyamot, vagy a kozeljovoben fog szulni a klinikan, az gorgessen eggyel lejjebb a korhazas felsorolasban es hajra, hajra postolni!

KépKép
felixanyul
 
 


Sziasztok!

Brik, örülök én is, hogy jobbak a hirek!

Felixanyul, szia! Szerintem kar lenne ketté osztani a topikot, itt szinte mindenki volt és lesz még kismama (csak sajnos pont kifogytunk a kismamakbol :(), szerintem mindannyian szivesen valaszolunk az esetleges kérdesekre. Nekünk meg jo lenne Töletek megtudni, mik a hirek a klinikan, de ez csak az én véleményem :wink: Lehet tényleg unalmas az anyukas dumank :lol: :P!
Amugy gratula a babahoz :)! Elsö?

Prücsök, 1 gerezd préselt fokhagyma, frissen reszelt gyömbér, citromlé bele a bögrébe + melegviz. Naponta 3x. Nem tul guszta, de hatasos :) :).
Kakukkfü tea is jo ilyenkor.
Homeosban azt hiszem van az oscillococcinum (?), de nem tudom pontosan hogyan kell szedni.
saara
 
 


BOLDOG SZÜLINAPOT BRIK!
cseragi
 
 


Húúú Sara, ez nagyon ütősen hangzik, brrrrr. :? :shock: Te már próbáltad? Nem mintha gyömbért tartanék itthon és holnap nincs is shopping napom, csak pihi + főzés, de talán majd legközelebb... Legalább annyi lelkierő kellhet hozzá, mint a Coldrex italporhoz, amiből 2 év alatt 1 zacsit sikerült elfogyasztanom. :)

Kérdés: Babók köldökét illik időnként kitakarítani? Blankáé elég tekervényesre sikeredett és remekül megül benne a mosakodókrém maradéka (vagyis gondolom, hogy az az...) és engem zavar. De nem tudom mennyire kell foglalkozni vele - magamból kiindulva (bár az enyém kevésbé csigaházas).

Félixanyúl,
Én is egyetértek Saraval. Előbb-utóbb mindannyian szeretnénk újra kismamák lenni és mindig örülünk az új kismamáknak. :) (Jó lenne megint egy Indigó féle táblácska, hogy követni lehessen ki hol tart...)
Amúgy nagyon jó a vonalzód! :D

Jó éjt mindenkinek!

prucsok
 
 


Na hello,

hát ezt én se értettem, hogy miért kéne kettéválasztani a topicot. Tök sokan itt nyomjuk kismama korunk óta (Rita, Gabek, Prücs, Toreau, Anid, Ranpo...stb stb) ez eddig senkit nem zavart. Na mindegy, majd mindenki eldönti hová ír.

Prücsök: Én csináltam Indigo féle táblát, de nem mertem felrakni, nehogy "kitúrjam" Indigót, aki már jó régen nem jelentkezett. De itt magamnak vezetgetem a még aktív tagokkal. :) Ha akarjátok felrakom.
Köldök: én ki szoktam Bínek takarítani, mert neki is néha felgyülemlik benne ilyen fehér cucc, kicsit megolajozott (napraforgó olaj)fülpiszkálóval. Persze csak óvatosan.

Brigi: Boldog szülinapot!

Gabek: Én a Cebiont napi 1x adom neki, 6 cseppet lefejt tejben. Most azért adom Neki, mert tegnap elkezdett köhögni. Remélem nem lesz taknyos, mert már előre kiráz a hideg az orrszívástól. :cry: Amikor nem volt baja nem adtam. Bár szerintem ehhez nem tud hozzászokni a szervezete. C vitamin, nem?

Lányok, a barack nagyon bejött Bínek. Eszi két pofára. Az almára nagyon fintorgott, de barackkal keverve elfogyasztott néhány kanállal. Az üres barack csúszott rendesen. A kis beles majdenem egy egészet elfogyasztott ma turmixolva, és utána még szopizott is rendesen. Jövő héten megkóstoljuk a sütőtököt.

Sára: Elküldtem priviben a számot. Megkaptad?

Jó éjt!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Prücsök,
ahogy Lilla írta tisztitsd ki Blanka köldökét olajos vatta pálcával.Azoknak a babáknál kell tisztítani,akiknél ilyen a köldök,mint nálatok,mert ez be is bödösödhet.
Náthánál egy jó tanács,ha gőzölsz ne kamillával,mert az szárítja a nyálkahártyát.Sima sós vízzel gőzölj! :roll:


Köszönöm mindenkinek a dicséretet a gyerekeim nevében is.
Szerencsére nem viselkedtek úgy,mint itthon szoktak! :lol: :roll: :oops:
Rebeka még mindig emlegeti a babákat,meg,hogy milyen jókat játszott!


Lilla,
megjött a mekis fotó,jó lett.
Az általd készült képek is szuperek,apa is megnézte,neki is tetszett! :lol:

Megyek Hannát etetni!

pusz

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Halihó

Félixanyu
Szerintem nem kell két topik (de mindenki szabadon választ), sokan akarunk kistesót, és ha igaz, akkor az ember elfelejti a kismamaságot, azt amikor minden megváltozik, vagy a nagytesó :lol: mellett mit kell csinálni az aprósággal! Mert bizony az idő rohan és megszépül minden(Katas sem sírt olyansokat állapot van a fejemben! :lol: Pedig hajajaj!)
Szóval kell a frissítés, és tényleg örülünk minden új babának, mamának!

Saára
Te ezt megiszod?? Brrr....
de ami ilyen rondán hangzik, az akár hathat is! A férjem ilyenkor vöröshagymát eszik és szagolgat! Imádom ilyenkor megcsókolni!! :oops: :roll:

Szép napokat csajok és babók!!!! :P :P :P :P :P

(JA! Apa meggyógyult!!! A háta a régi! na jó, azért futni még nem tud!)

Kép
anid
 
 


Szerintem is kár lenne megosztani a topikot, mert sokan lesznek még közülünk kismamák. Nekem már van egy manócskám, de közben már a pocakomban van a tesó. Most akkor írjak mindkettőbe? Szerintem fölösleges. De aki első babát vár lehet, hogy ott kezdi, de ide is nyugodtan írhat, mert mindenkit szívesen látunk. Erről legfrissebben Cseragi is tudna mesélni.

Tényleg, Ági mi újság Pankával, megy még az esti sírogatás? Vagy adod továbbra is a Grep Water-t , és így jó?

Jutka, örülök hogy jelentkeztél, és hogy - a náthákat leszámítva - minden rendben Veletek. Gondolom, hogy nem lehet egyszerű sírva otthagyni Bencét, de előbb-utóbb majd csak belejön.
Tessék gyógyúlgatni, már amennyire lehet egy közösségbe járó gyerek mellett.
Ügyesek vagytok Dorkával, hogy ilyen könnyen átvészeltétek a szopi nélküli éjszakákat. Legalább tudsz egy kicsit pihenni.

Nálunk is volt egy kis változás, mert a Jencike dobálta a cumiját, és Apa elvette, hogy akkor odaadja a kutyáknak. Én meg kaptam az alkalmon, és úgy döntöttem, hogy akkor ezt kihasználom, hogy leszokjunk róla. Egy hét elég nehezen ment, mert este még jó volt, mert a tejcsin elcumizgatott míg megitta a cumisüvegből, csak a délutáni alvás ment nehezebben. Most már az is jól megy, csak néha az újját próbálja bekapni, de ha kiveszem nem teszi vissza. Viszont mindig kérdezi, ha megyünk aludni, hogy cumi? Vau-vau? Én meg mondom, hogy igen, szétrágták a kutyák. Csak egy kicsit elbizonytalanodtam, hogy lehet korai volt még, és hogy nem-e okozott neki lelkileg valamit. Már gondoltam veszek egy újjat. Szerintetek?

Bocsi kicsit hosszú lett.

Brik én is nagyon boldog szülinapot kívánok, és örülök, hogy Norbi jobban van. Azt a pár napot meg már csak kibírjátok valahogy. Addig is tessék pihenni.

Anid, akkor most neked hány nyuszit küldjek a játékhoz? Mert mint kiderült 14 van, és nem 7. :oops:

Gabek, megy neked is a recept.

Kép
Kép
angyalka2
 
 


Angyalka2

Úgy látom téged is elért egyszerre a kismamaás szétszórtság! HIHI :lol:
Küldj 5db-ot, mert közben én is rájöttem, hogy nekem van 5!
Cumi kérdésben: jobb most, mint később ; erről már beszéltünk, hogy cumi-ujj vagy semmi!

Cserági
Nem tudom előbányászni a mail címed! Írn iakarok!


:P :roll:

Kép
anid
 
 


Jutka,
Ti aztán nagy világjárók vagytok a gyerkőcökkel. Azért Budapest-Debrecen nem semmi egyedül két lurkóval. Nagyon bevállalós anyuka vagy. :)
Remélem mindenki meggyógyult már!

Lilló,
Szerintem nyugodtan tedd fel a táblát. Én kíváncsi lennék rá és Indigó sem hiszem, hogy megharagudna. Vajon mi lehet vele? :?:

A köldököt akkor olajos pálcikával fogom tisztítani. Eddig csak simán a száraz fürdőlepedővel próbálkoztam.

Timi,
Köszi a sós vizes infót. Nem tudtam, hogy a kamilla szárít.

Angyalka,
Édes a cumis sztori és ügyesek vagytok, hogy elhagytátok. :) Szerintem ha már átállt az új rendszerre, ne vegyél neki másikat. Nem hiszem, hgy törést okozna neki. Akkor szerintem követelné.
Az 5 db libero nyuszi nekem is elég és köszönöm.

Anid,
Gratula apának a gyógyuláshoz és remélem tartós lesz! :)

prucsok
 
 


Sziasztok!

Pont azon gondolkodtam, hogy én vagyok a legifjabbgyerkőcös kismama, de aztán eszembe jutott Panzej.

Panzej, hová lettél?

Köszönjük, jobban vagyunk. Adom neki a Gripe Watert, ált. 4-szer naponta, éjszaka nem (már ha felébred egyáltalán :) ). Azért este van mindig egy kis nyügi, de nem olyan vészes. Most már képes egész nap vigyorogni, kommunkikálni, gügyögni, nem csak reggel.

Ma a Vácrátóti arborétumban voltunk sétálni, gyönyörű idő volt (csatolok egy képet),Panka is nagyon élvezte. Hatalmasat aludt, aztán nézelődött.

Anid! agnes.gombos@gmail.com
Kép
Puszi mindenkinek,

Ági és Panka
cseragi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a szülinapi köszöntöket!!!:-)))

Anid a 28. szülinapom lesz:-))

Norbi úgy néz ki kedden hazajöhet ha cső nélkül is jó a rtg. Szorítsatok!!!!:-))

Nem tudom, hogy hogyan köszönjem meg, hogy mindig segítettek nekem, nekünk:-)) Nagyon köszönöm!!!!!!!!:-))

Puszi!

Mindenkinek!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?