Új privát üzeneted érkezett!

Timi,
egesz pontosan "gyökér babanetesek" Kép
-Afonya
afonya
 
 


Enikõ,
még soha nem találkoztam Borókával. Kép Másoduncsitesóm azt hiszem, Ajkán él, kb egyidõs velem. Talán egy-két évvel fiatalabb. És szerintem a Boróka gyönyörû név. Én senkire nem hallgattam a névválasztás terén (semKép). Pedig hidd el, volt nagy felbolydulás, tiltakozás! Hehe.

Virág
Virág (fiore)
 


Kedves Timi!
Csak egy depis magángondolat utoljára, és igy talán jobban meg tudom értetni, miért fájt annyira az az irás, pláne a téma kettes számú szakértõjétõl: ha az ember nem ér el eredményt, akkor teljesen mindegy, megtett-e mindent, mert a minden mégsem volt elég. A baba gondozása nem az olimpia, ahol a részvétel a fontos. A cél elérésének szemszögébõl nézve a "majdnem" és a "semmi" között nincs különbség. Ha nem tudod átugrani a szakadékot, akkor tökmindegy, hogy mikor esel le, az elején vagy két centivel a vége elõtt. Talán annyival rosszabb a "majdnem", hogy tudod amennyire képes vagy az nem elég. De ezen az érzésen végülis segit az idõ, elõbb-utóbb úgyis új gondok, problémák fogják háttérbe szoritani. Viszont az ilyen csúnyán megtépázott önbizalomnak ezek a hozzászólások hogy finoman fogalmazzak, egyáltalán nem segitenek. Pláne, akkor, ha nem is csak egy Gipsz Aranka kiabálja be, hanem a 2-es számú fõorákulum. A maximalizmusnak nem szabad társulnia a legázolással. Mert ebbõl csak tûzzel-vassal történõ hittérités lesz, és a nemes gondolatot a végén az ember alapból elutasitja.

Maminti
bogyeszka
 

 
 

Sziasztok!

Zsunya!
Koszi Kép

Timi!
Igen, tettem fel kerdeseket, sajnos par kerdesemre olyan valaszt kaptam, amit aztan egyaltalan nem vartam, sot, voltak olyan kerdesek is, amiket fel se mertem tenni!!! Ezzel egyutt nem hiszem, hogy hangado lettem volna a temaban az Indexen. Es foleg nem "szokasom az ironikus megjegyzeseimet masok hata mogott kifejteni". Nem hiszem, hogy ertelme lett volna beirnom a Szeged topicba csak azert, hogy "na most aztan megmondjam a frankot". Az Index is egy nyilvanos forum, lehet olvasni, ahogy Te is olvasod, ha titokban akartam volna askalodni, biztos nem Magyarorszag legnagyobb Internetes foruman tettem volna meg.

Afonya!
Hol irtam ilyet? A "gyoker" szot ki nem allhatom, tehat azt biztos nem irtam, talan osszekeversz valakivel, nem??? Tessek figyelmesebben olvasni!!!

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Zsunya!
Koszi Kép

Timi!
Igen, tettem fel kerdeseket, sajnos par kerdesemre olyan valaszt kaptam, amit aztan egyaltalan nem vartam, sot, voltak olyan kerdesek is, amiket fel se mertem tenni!!! Ezzel egyutt nem hiszem, hogy hangado lettem volna a temaban az Indexen. Es foleg nem "szokasom az ironikus megjegyzeseimet masok hata mogott kifejteni". Nem hiszem, hogy ertelme lett volna beirnom a Szeged topicba csak azert, hogy "na most aztan megmondjam a frankot". Az Index is egy nyilvanos forum, lehet olvasni, ahogy Te is olvasod, ha titokban akartam volna askalodni, biztos nem Magyarorszag legnagyobb Internetes foruman tettem volna meg.

Afonya!
Hol irtam ilyet? A "gyoker" szot ki nem allhatom, tehat azt biztos nem irtam, talan osszekeversz valakivel, nem??? Tessek figyelmesebben olvasni!!!

Annamari
muter
 
 


Kép
Névtelen
 


Norcsi! Nagyon ügyi vagy a szopival. Örülök, hogy minden jól megy. Kép Gombát megérdeklõdtem: szóval gomba esetén szoptatás közben fáj a bimbó, és sokszor a mellben is fájdalom érezhetõ. A bõr kissé pikkelyes, megvastagodott jellegû. Gomba lehet ha a babának volt, vagy van szájpenésze. Jele lehet az is, ha az anyának hüvelyi gombás fertõzése volt mostanában, vagy van.
Most csak ilyen röviden tudok írni, mert megyek altatni.
Üdv,
Liesel
Liesel
 


Annamari,
figyelmesen olvastam, csak nem ugy fogalmaztam, bocsiKép Valoban ertelmezheto a hozzaszolasom ugy is, mintha Teged ideztelek volna, igy utolag ujraolvasva. Sajnalom, nem ugy szantam. De a kifejezes elhangzott, en is utalom, foleg ha Ram mondjak /meg ha nagy altalanossagban isKép/.
Reszemrol tema lezarva.
afonya
 
 


Afonya,
Oke, szandekaim szerint reszemrol is Kép
muter
 
 


Maminti!
Ismerve Ibolyt, teljes biztonsággal állíthatom, hogy amikor ilyen kirohanásokra képes, az akkor van, amikor félt egy gyereket. Nem arra vágyik, hogy belegázolhasson valaki lelkébe, hanem kétségbeesetten próbál segíteni, és ha nem megy, olykor nem tud uralkodni az indulatain. Nem rég beszélgettünk vele errõl, hogy nem tudjuk az egész világot "megváltani", de ennek ellenére szeretnénk, és ha nem megy, óriási csalódás lehet. És miután mi is emberbõl vagyunk, elveszítjük a türelmünket néha. Még a kettes számú fõorákulummal is megeshet ilyesmi. Kép Az írások szerint még Jézus is ostorral verte ki a kufárokat a templomból...

Virág
Virág (fiore)
 


Kedves Virág!
Megértem Ibolyt és megértelek Téged is. Tudom, mindenki emberbõl van, indulatokkal, érzésekkel. Én voltam az agyament, nem lett volna szabad szoptatással kapcsolatos topikokat olvasnom, de valami ellenállhatatlanul vonzott. Talán hogy rájövök egyszer, mit kellett volna tennem anno? Talán, hogy olvasok egy olyan "szélsõségesebb", ahogy Te mondtad, "militarista szárnyú" szoptatás-párti hozzászólást is, aki megértõ(bb) azokkal a belgákkal szemben, akiknek nincs egészségügyi okuk, akarnak is szoptatni, van is infójuk, mégsem tudnak tisztán még 6 hónapig sem, és kénytelenek a tápszerhez, gyümölcshöz nyúlni, hogy végre gyarapodjon a gyerek? Bár nem is tudom, miben reménykedtem?

Na mindegy, ezen tényleg túl kell lépni.

Nem nagyon ismerem az irást, nem tudom, az ostoros eset után odament-e valamelyik kufár Jézushoz, hogy szeretne keresztény lenni, segitsen neki?

Maminti
bogyeszka
 


Sziasztok!

Borcsa, Menta!

Koszi a hozzaszolast! A heten folytatodott az ejszakai felebredesek sorozata. Ezen kivul semmi gond nincs. Ugyhogy nem tudom mi lesz, mindenestre meg eddig kitartottunk a csak tejci mellett.

Bringa!

Emesenek (5 honapos elmult) meg nem adtunk cumit, mivel eddig csak szopott ezert nem akartam...erre raszokott a huvelykujj szopasra. A rendes cuminak meg az ujjszopasnak is van jo meg rossz oldala, engem az gyozott meg, hogy az neki mindig keznel van. Es egyaltalan nem szopja egyfolytaban az ujjat.

Szerintem akik a fentieket irjak mar tobb napja (ki mit irt, kinek es miert,...) jo lenne ha elolvasnak a topik cimet, mert elegge uncsi ezeket a hozzaszolasokat olvani.

Kati es Emese
katkamano
 
 


Norci! Elnézést, tegnap elírtam a neved. Már nagyon a nap vége volt nálam. Kép
Liesel
Liesel
 


Sziasztok!

Szeretnék mindenkivel tudatni egy -azt hiszem- igen fontos jó hírt:
Ibolynak sikerült a nemzetközi vizsgája, így már dr Sarlai Katalin mellett, õ is laktációs tanácsadó lett, ami szerintem igen nagy szó, hisz csak ketten vannak az országban!
Hatalmas gratula neked, jó munkát, és sok egészséges kisbabát kívánok, drága Iboly, így a neten keresztül is!
Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Én is csatlakozom Ágcihoz,bár én tuti voltam benne hogy neki CSAK sikerülhet!!!
EZER GRATULA IBOLYKépKépKép
zmariann
 
 


Iboly!

Nagyon gratulálok a sikeres vizsgádhoz!!!!!KépKépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Iboly!

MOst mondjam azt, hogy úgyis tudtam? Gratulálok!!!

(Az indexes topik meg le van sajnálva. Pont.)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Én is gratulálok Iboly! Ügyi vagy! Jó munkát kívánok!
Enikõ
Névtelen
 


Sziasztok!
Hát sikerül! Elértük a 6 hónapos kort, és minden károgás ellenére még most is vígan szopizunk, és csak szopizunk. Dani súlya pedig egyáltalán nem akármilyen, gyönyörûen fejlõdik…
Tegnap volt már egy kis õszibarack is. Szopi után kínáltam. Dani nagyon édes volt: megkóstolta, ízlett neki, evett is egy kis kanálnyit. Utána pedig bebújt a pólóm alá azzal, hogy jó-jó, finom volt, de leellenõrizné, hogy lehet-e még szopizni. Hát szopizott is még egy adagot…
Mindezeket azért írom, hogy megköszönjem a jó tanácsokat és a bátorítást. Sokat segített már eddig is ez a topic!!!
Anita
Anita
 


Sziasztok!
Az elmúlt két hétben nem jártam erre, mert költöztünk, az elõzõ sorokat is úgy írtam, hogy nem olvastam az elmúlt napok termését. Hát mi történt itt? Mi ez a veszekedést?!
Eléggé feldühített, amit olvastam. Ibolyt akarom védeni, meg azokat az Anyákat, akik név szerint nem szerepeltek, de napról napra segítenek itt legjobb tudásuk és a liga elvei szerint…
Hát nekem igenis szükségem volt, és van ezekre a tanácsokra. Még a kirohanásokban is a jó szándékot érzem, nem a bántani akarást. Fõleg nem Ibolynál, aki mindig igyekszik precízen válaszolni, és eddig csak kedvesnek és segítõkésznek ismertem meg.
De ha Ti tudjátok valamirõl, hogy rossz, akkor nem próbáljátok meg valahogy elérni, hogy a körülöttetek élõtök ne csinálják azt?
Anyukám pl. sokáig azt hitte, hogy a lustaságom miatt nem pepecselek konyhában, hogy gyümit adjak a pár hónapos fiamnak. Õt azzal gyõztem meg, hogy ha tudná valakirõl, hogy allergiás mondjuk az eperre, adna neki epret??? Persze, hogy nem, akkor sem, ha az illetõ mindenáron epret szeretne enni. Szerintem itt is errõl van szó. Iboly, és szerencsére még sokan mások is hisznek a modern orvostudománynak, és tudják, hogy 6 hónapos kor elõtt bármi rossz LEHET. Ezért erõltetik a kizárólagos szoptatást, meg az összes többi dolgot is. Nem is nekünk, a gyerekeinknek akarnak jót! Részemrõl ezer köszönet ezért, remélem továbbra is itt maradnak, és okosítanak, mert ez számomra pl. egy kimondottan kényelmes módja az információ megszerzésének. Én nagyon tisztelem ezért Ibolyt és a többieket is!
Bocsi a hosszú OFF-ért.

Iboly! Gratulálok a vizsgádhoz, de hát mi tényleg sejtettük, hogy nem lesz itt gond!

Anita
Anita
 


Anita!

Szivemböl szóltál!KépKép
Szerintem nagyon sokan vagyunk, akik hálásak vagyunk Ibolynak a segitségéért, a vele való beszélgetés adott nekem is eröt, hogy folytassam a szopit és ne hagyjam abba.

Gratulálok a kicsi fiadhoz, csak igy tovább!KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Iboly,
gratulalok a sikeres vizsgahoz, a kitarto munkadhoz es kivanom, soha ne fogyjon el a lenduleted, energiadKép Besztihez hasonloan en is biztos vagyok benne, hogy ha nincs ez a topic, feladtam volna anno a szopit. Koszonet erte mindenkinek ujfentKép
-Afonya
afonya
 
 


Iboly!
KépKépKépKép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

OFF
Mivel eléggé off módon hozzászoltam a témához, gyorsan regisztráltam is magamat. Szóval Anita ezentúl egy 9-essel bõvül. Minden egyéb a profilomban...

Anita
anita9
 
 


Sziasztok!
Van egy problémánk. A babánk 1 hónapos és újabban nem eszik rendesen. A szopások közti idõket végigsírja aztán mikor itt az idõ elalszik 1-2 perc után a cicin. Aggódok, hogy keveset eszik, amúgy is nagyon sokat pukizik, gondolom azért mert mindig csak a híg tejet issza.Ha valakinek volt már hasonló gondja és talált rá megoldást, kérem írja le.

A múltkori problémánkra(mellgyulladás) köszönjük a tanácsokat, szerencsére túl vagyunk rajta.

Pemeske és Gréta
pemeske
 
 


Pemeske! Eddig mennyi ideig szopizott egy cicin? Igény szerint szoptatod? A komfortszopit is a ciciden kapja meg?

Esetleg ha megteheted, akkor próbáld meg a ciciden hagyni amíg, alszik, vagy figyeld és amikor az álom fázisba ér, akkor rakd mellre. Ez legjobban fekve kivitelezhetõ.

Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Iboly!
Gratula itt is!Kép

Pemeske!
Mit értesz azalatt, hogy a "szopások közti idõt végigsírja", meg hogy "mikor itt az idõ"?
Próbáltad visszatenni a cicire? Idõre szoptatod? Mert az nem nagyon tesz jót sem a tejtermelésnek, sem a babának. Nyugodtan szoptasd meg, ahányszor csak sír, ha félóránként, akkor félóránként! Lehet, hogy a sok sírásban annyira kimerül, hogy nincs energiája szopizni.

Pele
pelcsi
 
 


Iboly!

Gratula! Kép Kép Kép

Liesel!

Semmi baj. És még egyszer köszi. Kép

Norci
norci
 
 


Sziasztok!
Megnyitnám a mai hülye kérdés rovatot: Hogy lehet megkülömböztetni az éhséget a fogzástól?
Amit próbáltam: ujjam bé dubás a szájába, szopja e vagy rágja. (is-is)
mellretétel (szivja is meg rágja is a cicimet Kép)

Nincs több ötletem.
Elnézést hogy ilyen butaságokkal fárasztalak titeket, de a multkori súlymizéria óta vadul rettegek, hogy elég e a tej. Ma éjjel gyakorlatilag folyamatosan nyámnyogott, de végig elégedetlenkedte. Ma megint veszek szoptatós teát...

zsunya
 
 


Menta
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Kép

Iboly Gratula a vizsgádhoz!

bringa
bringa
 
 


Zsunya,
arra gondoltál, hogy a megoldás is-is? Kép
Mármint fogzik és éhes egyszerre? Kép
Bár valószínüleg ezzel nem vittelek közelebb a megoldáshoz, remélem majd a nálam okosabbak mondanak valami kézzel foghatót.

A tejmennyiség miatt meg ne aggódj, mert az a legnagyobb ellensége a tejtermelésnek.

(Csak zárójelbe jegyzem meg, ne essetek nekem, de én amikor elmúlt Ákos 4 hónapos, ahányszor úgy éreztem, hogy kevés a tej, azzal nyugtatgattam magam, hogy legfeljebb kap gyümölcsöt, tápszer úgyse fog már kelleni. Valószínüleg ezért, mert már nem idegesítettem magam rajta, nem is kellett sose más. Ezt csak azért mondom, mert ugye Peti a babánt szereti. Szóval éhenhalni nem fog, ha kevés is lenne a tej. De hát miért is lenne kevés. Ne idegeskesj. Ráadásul nekem itt figyel a fagyasztóban vagy 6 liter tej, amire valószínüleg nem lesz szükség, Zsunya ha gondolod, adok belõle pár zacsit.)

Ibolynak pedig gratula!


Lola
lola
 
 


Lola, Te egy milyen vagy! Kép Kép
Köszönjük a felajánlást, még reménykedem, hogy nem fog kelleni. Ma éjjeli móka eredményeként az elõbb édesdeden elaludt a cicin, úgy hogy a szája sarkán ott billegett az utolsó csepp. Gondolom nem éhes. Kép
Banán, barack, szilva megy. Bébiételeket nem kap, fõzit sem, sinlacot sem. Gyümit is csak kb másnaponta egyet. Akkor sem kaja helyett.
(Zárójelben jegyzem meg, hogy zárójeles megjegyzéseddel egyetértek. Kép)

Zsunya

zsunya
 
 


Zsunya!

Nekem is tépi néha a cicim, néha a foga miatt, néhe a büfi miatt, ha éhes vadul kattog. Ha a fogzás miatt tépi, akkor - nekem Liesel ajánlotta - szopi elött hüthetõ rágókával masszírozd az inyjét. Nekünk bejött.

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm!!! És remélem, tudjátok, nagyon sokat segítettetek nekem a kérdéseitekkel, tapasztalataitokkal, ötleteitekkel!

A stílusomat kifogásolóknak csak annyit: én is elmehettem volna Enikõt kritizálni az Indexre, ahol nem szokott felbukkanni; csak azt a gerincem nem bírta volna el.

Iboly
iboly
 
 


Drágáim!

OFF
Férjem szokta mondani, hogy senkire se haragudjunk, és ne legyünk mérgesek. Mert sosem lehet tudni miért hülye/arogáns/feszült valaki. Csak a gépektõl várható el a hibátlan mûködés. Kép

ON
Ittam ezeret. Peti ismét jóllakott. Pánik egyenlõre elnapolva.

Puszi
Zsunya

zsunya
 
 


Sziasztok!
Van egy kevés fölös anyatejem. Tatabányán lakom, ha vkinek kell, szívesen átadom.
Névtelen
 


Sziasztok

Mi a teendõ akkor ha a kisbaba nem akarja meginni a lefagyasztott anyatejet.Van-e rá valami jó taktika, hogyan lehet "becsapni" a kicsit, hogy mégis megigya?
Köszi
Anabell
Névtelen
 


Anabell,
van egy-két ötletem, de valószínûleg nem a legjobb megoldás. Ha sürgõs, menj a www.lll.hu-ra, ott keresd meg valamelyik LLL vezetõ zámát, és hívd fel. Ha nem olyan sürgõs, hamarosan itt lesz valaki közülük, és használható magyarázatot ad. Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Kedves szakértõk!

Egy kedves barátnõm majdnem 3 hete szült, és nincs teje. DE TÉNYLEG!!!!!! Õ mindent megpróbált, éjjel-nappal órákon keresztül szoptatott, de a baba 2 hét alatt csak fogyott. 3200-ról 2800-ra. Max. 20 g-t tudott szopni. Most nõi tejet kap, nem társzert, és persze elõtte mindig szopik.
Azt hiszem, az lehet a baj, hogy a lánynak gyakorlatilag nincs melle, tehát nem fejlõdtek ki a tejmirigyek rendesen. Ha ránéz az ember, olyan, mint egy 12 éves kislány: a mellbimbói épp hogy kiemelkednek, és semmi több. ILyenkor mi a teendõ? Ha most nem is lehet már semmit tenni, esetleg a következõ babánál igen?
A lány szolnoki, van ott valamilyen szoptatós csoport?

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Virág!
Hát sürgõs lenne.Mikor jönnek a ide az lll-bõl?? 6 hónapig lehet tárolni ugye? Nemsokára lejár Kép Oda szeretném adni neki valahogy.
Megmondhatod a tippjeidet!!Köszi Kép
Anabell
Névtelen
 


Sziasztok!

Anabell, ha a baba nem akarja meginni a fagyasztott, felolvasztott tejcsit, akkor nem lehet erõltetni, úgysem fogja elfogadni. Vannak babák, akik nem isszák meg a fagyis tejcsit, mert más az íze.
Ha saját használatra van a lefejt tejcsi, mert pl. a mamának néha el kell mennie és addig apa megitatja a picit, akkor érdemesebb a lefejt tejet rögtön hûtõbe tenni és ott akár egy hétig is eltárolható.

Panda, lehet, hogy a barátnõdnek nincs elég tejmirigye, de azt azért látni kéne. Az emlõmirigy fejlõdése a magzati korban kezdõdik és a várandósság idején fejezõdik be. A várandósság alatt és a szülést követõen érzett valami változást a mellében? Nõtt? Feszült? Ha nem, akkor egyik mell sem?
Addig is míg kiderül, szoptasson tovább, nagyon figyeljen a helyes mellretételre és szoptatás UTÁN kínálja a kisbabát a pótlással. Lehetõleg pohárból, hogy ne zavarja meg a cumi, ha mégis kiderül, hogy lesz ott tejcsi. Figyelje, hogy van-e elegendõ pisis (4-5) pelusa naponta, kaki is kéne naponta legalább 1x, de inkább többször.

Ha tejmirigy elégtelenség a probléma forrása, akkor csak annyit tehet, hogy legalább ezt a pici tejtermelést fenntartja, hogy a kisbaba minél tovább hozzájusson a saját részére készülõ tejcsihez, és amíg lehet, nõi tej legyen a pótlás, ne tápszer.

Sajna, Szolnokon nincs LLL csoport.

Iboly
iboly
 
 


Sziasztok.
Lehet hogy már untok, de nem nagyon van jobb tanácsadó nálatok, igy ide irok. Kép
Két napja 1,5-2 óránként etetem a gyereket. És semmi változás. Nyi idõnként kaja közben vagy helyette. Másik cicin hol igen hol nem. Semmi rendszert nem sikerült találnom. Éjjel háromszor evett. 2-3liter laktoherb teát iszom naponta. Rendesen eszem. Gyakori szopi révén eszelõs sokat pihengetek. Kép gyakorlatilag napi 9 órát alszom, ha nem is egyszerre. Idõnként ugyan rosszul kapja be a cicit és ha újra próbáltatom vele, nagyon mérges lesz és nem kell neki többet. De ez kb napi 1x van.

Mit tehetnék még?

Köszi
Zsunya

zsunya
 
 


Zsunya!

Lehet, hogy hulyeseg, de nekem sem mindig jott be, ha ilyen sok folyadekot ittam. Volt idoszak, amikor kevesebbet ittam mint 1,5 liter naponta, es megis volt sok tejci. Latom, hogy Peti november elejen lesz fel eves, Emese most oktober vegen, es nalunk is vannak olyan hetek, amikor ugy erzem nagyon keves ami a cicimben van, pedig csak tejet kapott. Szinte mindig fekve szoptatok, multkor fole hajoltam, meg ultem, es erre megint tiszta kemeny lett a mellem a sok tejcitol reggelre, amin nagyon meglepodtem, mert ilyen mar regen volt (lehet, hogy az segitett, hogy maskepp urult ki a tej ami benne volt?). Egyebkent ket hettel ezelott nalunk is kezdodott a nyuzsi ejszaka,ami eddig nem volt szokas. Eleinte a fogat gondoltam (ami tenyleg jon), de mostmar biztos vagyok benne, hogy nem volt eleg mar neki a tejci (8 kilos). Ugyhogy tegnap ota mast is kap, de ezt csak nagyon titkosan jegyzem meg.

Kati es Emese
katkamano
 
 


ZSunya,
UU-t próbáltad? (C5)
Mióta iszod a laktoherbet, régóta?

Az a tapasztlatom (az a hatalmas Kép ), hogy a laktoherb meg mások is hirtelen nnyomják meg a tejtermelés, hosszú távon nem emelik.

Én egyébként vettem a Teréz patikában (körút, nyugatitól egy köpésre) egy tejcsináló teakeveréket (a patika saját keveréke) és nekem nagyon bejött, amikor pánikoltam.

Aztán ami még jó volt: puncstorta, illetve cukrászsüti minden mennyiségben Kép Kép Kép, sárgadinnye. De azt hiszem ez mindenkinél más, nem figyeltél meg tejmennyiségi növekedést valami kajától?

Olvastam még: macikávé, malátakávé....

Egyébként a 2 nap nem biztos, hogy elég, lehet, hogy holnap, holnapután már teljes siker leszKép Nem is lehet, hanem biztos! Kép

Lola
lola
 
 


Katkamano! Nagyon jókat írtál! A másfajta pozíció is segíthet, mert jobban kiürül a mell és akkor termelõdik újra, ha kiürül.
Alapban tényleg elég annyit inni, amennyit kíván az ember, nem kell több, mert az is visszaszoríhatja a tejtermelést.
A többi kaja és ital inkább pszichésen hat, de az is legalább olyan fontos, mint a pihenés.

Tényleg van olyan baba, aki már esetleg 5 és fél hónaposan kíván mást is enni és érett is rá, de nem csak az az ok, hogy már 8 kilós. Összességében kell figyelni a babát: ha kevés a pisis pelus, amit egy nap produkál, esetleg van már foga, tud ülni, nem köpi ki a dolgokat és nem fordítja el a fejét. Tehát nem azt kell nézni, hogy na, ma 6 hónapos, mától aztán minden. A 6 hónapos határ arra jó, hogy legyen egy idõpont, amikor lekezdhetjük a kipróbálást, de utána akár még hónapokig is tarthat, amíg igazán érett lesz rá a baba.

Zsunya! Mennyi pisis pelenkája van Petinek egy nap?
Menta
menta
 
 


Lola!
Köszi a támogatást! Nagyon sokat jelent. Kép

Menta!
Napi 4-5 pisis, kb kétnaponta van normális kaki.

zsunya
 
 


Sziasztok!

Akkor en is jovok az aggodalmaimmalKép Ill. most epp egy van. Reka lanyom negy es fel honapos, csak szopik. De ugy nezem, egyre lustabbKép Vagyis a lustasag es a kivancsisag kevereke. Ugyanis 7-8 perc /igaz, az nagyon aktiv/ szopi utan egyszeruen elkezdi tekergetni a fejet jobbra balra, kozben cici ki, aztan vissza a fejet, cici be /jobbik esetben, mert rosszabbikban kilometeresre nyujtjaKép/, ezt kepes akar 15szor is eljatszani. MEgfigyeltem, amikor kb 3-4-et kell cummantania egy nyelesnyi tejhez, akkortajt unja meg. Es akkor aztan a kikapcsolt teve, az agy rancolasa, a polom, szoval idetlenebbnel idetlenebb dolgok is erdekesenbb, mint a szopi.
A kerdes, van ertelme ilyenkor meg akar 5 percig nyuglodni, ezzel a "3 szivas egy nyeles" mennyiseggel, vagy hagyjam es tegyem a masikra?

koszi,
-Afonya

Zsunya-sorstars, mi a helyzet, javult?Kép
afonya
 
 


Gondatlan anya voltam, és elmentem suliba. A szünetben pedig hazajöttem, attól tartva, hogy itthon egy éhezõ orditó Péter és feszült apukája fogad. Erre tessék 1banán és 1 barack szinte teljes bedörgölése után voltak már. Mindketten kisimulva és jókedvûen. Ma kb 12 evés volt. Egyik sem volt valami eredményes. A fele nyivásba torkolt a másik felébe bealudt. Most hazafele felszerelkeztem rostos levekkel, hátha a tea sovány. Kép Persze ez csak ürügy. Sárgadinnye jó, de sehol nem kaptam erre. Sütizem mint állat, mert az stresszoldó is.

Hát.. kiváncsian várom az éjjszakát.

Áfonya!
Nálunk is van nézelõdés, de nem vészes eddig.

Zsunya

zsunya
 
 


Sziasztok!

Zsunya,
a madártej is jó, nálam mindig bejött. Van még egy homeopátiás szer Oleum Ricini D6, patikában recept nélkül lehet kapni, 2x5 golyócskát kell elszopogatni, vagy ha nem jó 1x5-öt. (ez alkattól függ). Az összes folyadék legyen 2,5 littyó, fél liter tea elég, 1-1 bögre este reggel. A többi legyen más.Kép Küldtem már neked tejserkentõ "bosziságokat"? Küldjek?

Áfonya,
nyugi. Mióta nálunk is volt, mindig felfigyelek erre a "jelenségre", úgy vettem észre, hogy ez fejlõdési sajátosság. Lényeg: türelem, türelem!!! Hidd el, alább hagy, és akkor megint a cici lesz a világ közepe!Kép Nedves, kakis pelus szám megvan, jókedvû, éûrdeklõdõ, akkor nem lehet gond.
off: megkaptam aszabásmintákat, köszönöm szépen!!!Kép Holnap írok levelet, de eddig nem volt netünk. Délelõtt már az elvonási tünetek jelentkeztek rajtam.Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci köszi!
Benyomtam az imént egy liter rostosat. Kép Madártejhez nincs türelmem. Kép Szoptatós receptek megvannak. De pl a dióra itt azt irta valaki, hogy azt nem szabad szoptatás alatt. Teákért én nem vagyok oda. Kutyúlni nem hiszem, hogy fogok. Csak ha már nincs más lehetõség. De mindjárt megnézem mégegyszer, hátha találok még valamit benne, amit nem próbáltam.

Minden esetre köszi.

Zsunya

zsunya
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?