Új privát üzeneted érkezett!

Barbi: ruháhát :lol: örökli a Maja :lol: :lol:

KépKép
zsuzsi78
 
 


Márti, persze, hogy mesélj! :)
NA, többieknek elfelejtettem mit kell írni, pedig tudom, hoyg kimondottan volt valami nekem. Megyek viiszaolvasom a múlt oldalon! :(

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ja, persze! Edit!
Nekünk még nincs etetőszékünk, de kipróbáltam úgy, hogy az ágyra teszem félig ülő pozícióba, ne tudd meg mit csinált! :)
Nekem így sokkal könnyebb (legalábbis MÉG), mert kezét-lábát le tudom fogni, ha kell. Őt sem zavarja még, mert nem kóstolt etetőszékes evést! :lol: :lol: :lol: Ha majd megszokja a "szabadságot"biztos már nem tudnám ölben etetni!

Barbi: Valóban dögös a kabát. tudod, ha én kiscsaj lennék, rögtön beleszeretnék abba a "kabátba", de ha ő már kiszemelte magának a csajt.... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: akkor nekem már nincs mit tenni! :) :P :P :P
Megyünk sétálni.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 

 
 

Képzeljétek! Amikor cseréltem a pelust Krisztán, és mostam le a fenikóját a kagylónál, látom, hogy egy nagy lila folt marad a fenekén. Tudjátok, a tegnapi cékla nyomot hagyott a popsiján! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Zsuzsi,
igen, tudod, a ruháhát. :lol: :lol: :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Na megjött a felmentősereg apa személyében, kiskrapek beuzsonnázott, Szoni lement a mamáékhoz=van egy kis időm!!!!!
Szóval tündériek voltak az Izáék!!!Egyből "rárepültek" a gyerekekre, akik nagyon élvezték mindezt!!! :lol: Zsombi odaült-bújt Dénes ölébe és közelről nézegette!!!!Iza mesélésre volt ítélve :wink: Szoni nyúzta, hogy még :P , meg fényképalbumokat nézegettek, kiscsajnak be nem állt a lepénylesője!!!!! :roll: Nagyon jól értenek a gyerekek nyelvén, velük kapcsolatban is úgy éreztem, hogy már 1000 és 1 éve ismerem őket, csak eddig még nem találkoztunk :P !!!!Nagyon jó volt pikk-pakk elrepült ez a 2 óra, én remekül éreztem magam!!!!Remélem ők is!!!Ja és ízlett nekik a muffin!!!! :wink:

Barbikám:kicsi fiadért már csak a csajozós szeme miatt is dögleni fognak a lányok, de ebben a szerelésben tuti nem fog ellenállni neki senki!!!!

Edith:céklás popó 8) 8) 8) 8) 8)

Edit:Julcsiéknak 29-én lesz a keresztelő!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edith! Én se tettem még etetőszékbe, egyelőre a hordozóba kajál. Leterítem egy nagy törölközővel, így nem keni ki. A céklás popóról még nem hallottam.

Márti! Izáék kertjéről a képek hogy kerültek hozzád? Először azt hittem, hogy Náluk voltatok, de azután rájöttem, hogy Ők mentek Hozzátok.

Virág legújabb mutatványa, hogy mindent fúj kifelé. Simán a nyálát is, de evés közben a kaját is. Valamelyik nap már kötényben etettem a kiscsajt. Kriminálisan kezdtem én is kinézni.

Igyekszem mutatni képeket, van egy pár új is.

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Még képek akiket érdekel:
most keresztelik Zsombit:
Kép

Nem kellett odaadni a keresztszülőknek, nem tudom, hogy miért!!! :shock:

Ennyi volt???? :shock: :shock: :lol:
Kép

rendes vagy , hogy megkereszteltél, te is Lacza
Kép

ezen is túl vagyok:
Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit:az Iza küldte el, mert ő nem tudja felrakni, én meg ugye már profi vagyok!!!!! :wink: :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Csodaszép az oltár:
Kép

most már te is vigyázol rám ugye???? :shock: :lol:
Kép

te vicces vagy ám!!!!
Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok! Ma én ébresztek?
Nem is írok sokat, hoyg nehogy beelőzzön valaki! :P
Na nem azért, csak mert nincs most időm. Jönnek anyósomék is 11-re, mert anyu utazik a szülőfalujába, délután pedig mi kimegyünk apóshoz, mert István ott dolgozik valamit a barátaink házánál (villanyvezeték-szerelés), és maradunk holnapra is. Nem tudom, mikor jelentkezek újra, de kívánok mindenkinek kellemes hétvégét!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith:kellemes kikapcsolódást nektek is és a Krisztának sok kényeztetést kívánok!!!! :lol: :lol:

Drága szívem 5 után ébren volt, háromnegyed órás "harc"után tudtam csak visszaaltatni, de így legalább szusszantunk még 1 órát és a reggeli csak 6:40-kor volt!!!!! :wink: Apró örömök az életben!!!!

És ne tudjátok meg ahogy Zsombi odabújt Déneshez, mintha tudta volna, hogy most szeretetere vágyik!!!! :P Édesek voltak, Szoni is egy kis idő múlva feloldódott ő is a buksiját az Iza ölébe hajtotta.....szóval jó volt nagyon még most is a hatása alatt vagyok a tegnapi találkozásnak.Kivételes emberek az biztos!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szép jó reggelt!

Edith, jó hétvégét nektek!

Márti, azt hiszem beszélni kell Zsombival, hogy kicsit aludjon tovább. :wink: Minek kukorékol hajnalban? Hideg is van még, sötét is...

Ti hogy csináltátok a zöldborsót? Külön főztétek a krumplitól? Csak hogy utána áttudjam paszírozni.
És tettetek bele mást is?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi :én külön szoktam főzni.Nem szoktam mást belerakni, de szerintem petrezselymet rakhatsz.Én is rakok néha, mikor eszemben van, főleg ha friss.
Jó drága beszélj vele, rám nem hallgat!!!! :?

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Mi ma már 4-kor keltünk, Flóra a reggelijét fél 5-kor kérte. Nem tudom, valahogy visszafelé fejlődünk mostanában. :(
Most azért alszanak, de a délutánjaink, estéink néha elég tragikusra sikerednek. Remélem ma jobb lesz.

Megnéztem a képeket, csodaszép rajta minden baba és mama.

Márti! Nagyon szépek voltatok a keresztelőn! Nálunk a keresztszülők tartották a gyerekeket, de a pap gyakorlatilag a végéig azt hitte, hogy ők a szülők. Azért utána felvilágosítottuk, hogy nem ám. Pedig ismer mindannyiónkat, a keresztapuka a párom ikertestvére, és mindkettőnknek nála volt tavaly az esküvője. :) Sorrendben úgy álltunk, hogy Zsolti, Keresztanyuka, Kereszapuka, én. Szerintem még abban sem volt biztos, hogy ki egy pár. Kicsit szórakozott, de nagyon jó fej ember.
Az ikrek rucija is nagyon tetszik, és Ádám kabátja is nagyon vagesz.
Tök jó hallani, hogy Izáék milyen szimpatikusak voltak. Ilyennek is képzeltem őket. Képek nem készültek?

Edith!
Nagyon aranyos Kriszta baba is a képeket, olyan kis huncut! És látom ő is nagy felfedező. Nagyon ügyesen mászik!

Zsuzsi!
Milyen volt a mai éjszakátok? Remélem jobb a tegnapinál! Majd mesélj, hogy milyen okoságokkal látott el a védőnőd! :wink:

Erpé!
Nem semmi méretekkel rendelkezik Samu! Ezek szerint nagyon bejön neki anya főztje (de furi szó, nem is tudom, hogy írjam)! Jó pihit a pár napra, ha valóban pihi lesz!

Barbi!
Köszi, hogy megkérdezed az overallt. Talán majd idővel sikerül eladnom, ha mégsem, akkor megy a többi kinőtt ruha közé, amit majd ajándékozunk alkalomadtán. (Közel s távol nincs a családban, baráti társaságban várandós, de majd egyszer mindenki beadja a derekát. :wink: )

Edit!
Remélem jobban vannak a gyerekek! Párod mikor jön haza? Holnap? Kitartás! Elkészültek az árvácskák?

Julcsi, Árpi!
Hogy áll a lakásbiznisz? Most hétvégén lesz meg a tuti infó? Tényleg, van már kiszemelt új kéró? Vagy ezt halogatjátok arra az időre, ha már megváltatok a régitől?

Mi etetőszékezünk egy ideje, bár még nem tudnak egyedül ülni, de ebben azért jól megy. Nem vált be a hordozós kajálás a koszolás miatt, és valahogy soha nem tudtam olyan helyre rakni benne őket, hogy a derekam ne legyen tropa, mire végeztünk, pedig nem esznek lassan. Ebben meg még azt is hajlandók kivárni pihenésképpen, míg a végén elmoson a tányérjukat.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Jaj, persze megint kifelejtettem valamit! :oops:

Zsuzsófi!
Drukk a húgodnak, bár lehet már túl is van a szülésen.
A krumpliról én is úgy tudom, hogy nem jó lefagyasztani, mert a fontos dolgok eltűnnek belőle. Inkább csak a többi cuccot fagyaszd, krumpli meg pikk-pakk van mellé minden nap friss, és a frigó sem telik olyan hamar.

Barbi!
Én még soha nem főztem borsót, így sajna tanácsom sincs, még nem mertem nekiállni, a passzírozás része valahogy visszatart. Eddig még csak üvegesből ismerik a manók.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi:párom csinált pár fotót, de nem túl közeliek, majd megnézem hogy használhatók- e!!!
Mi is etetőszékezünk, a hordozó már nagyon pici és ebben legalább picit ott tudom hagyni , ha kelle(kezet mosni, még kaját hozni)SZoni addig szóval tartja!!!!És ZSombi is élvezi.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!
Csak kettő gyors dolog, mert millió és egy dolgom van. Visszaolvasni majd később fogok tudni.
Szal ezt mindig elfelejtem: az auchanba 250 Ft-ok a hosszú újjú bodyk. Mindenféle méretben.
ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉSSSSSSSSSSSSSSSS: most hívott a vevő. Megveszi a lakást. Kedden írunk papírokat. Tudom akkor válik csak 100%-ossá, de akkor is boldog vagyok.
Na futok, mosni, meg vasalni, meg csupa ilyen finomságok. Utána leszek.
Puszi nektek.

KépKép
kgiulia
 
 


Mi még hordozóból eszünk, mert az ülés igencsak gyatrán megy,
de mint ahogy az Andi is írta, mire végzünk letörik a derekam.

Érdekes ez a visszafelé fejlődés, 4 hónaposan végigaludta (végre) az éjszakát, aztán 5 hónapos korától folyton felsír.
1 éves korára visszatérünk az éjszakai evésre? :? :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Julcsi, úgy örülök.
Nagyon szorítok nektek!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Julcsi!

Szuper hírek!!!!! Ez már nem hiúsulhat meg, de azért majd kedden gratulálok!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Csak hogy sztorizgassak is :lol: :
Lezuhanyoztam, és keresgettem melegítőt, amit felvehetnék. Találtam egyet, amit végül fel is vettem, és eszembe jutott, hogy utáljára pont egy éve volt rajtam, ebben voltam, amikor őszi túrára vittem a gyerekeket. (Kicsit foltos is az alja, mert nyakig sárosak lettünk, és akkor még nem voltam ilyen penge folteltávolításban, mint mostanság). Aznap hazafelé jövet éreztem először a manókat a hasamban. Utána még egy-két hét eltelt, mire gyakoribbá vált a mocorgásuk, de az volt az első. Mik nem jutnak eszébe az embernek egy melegítőről.... :oops:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!

Na, anyós halasztotta a látogatását vagy két órával, így még bekukkantottam ide. Még nem olvastam el mindent, d esorjában válaszolok, mert ha nem, elfelejtem.

Barbi: A borsót én is külön főztem aztán meg átpasszíroztam, de én tettem mellé főtt rizset (sz..arrá főzve, ahogy Julcsi írta egyszer - talán ő írta :oops: ) és pipihusit is. Ígynagyon ízlett Krisztának, de szerintem megpróbálhatpd krumplival is, vagy petrezselyemmel, ahogyan Márti ajánlotta! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Látom, nagyon belejöttem az irogatásba, de csak azért, mert a gyerekek alszanak, nekem meg ezer más dolgom lenne. :oops:

Szóval, a véleményeteket szeretném kérni cipő ügyben. Már adok rájuk, ha kimegyünk, mert elég hűvös van néha, de kéne venni nekik valamilyet. De nem értek hozzá. Milyen érdemes egy menni nem tudó manónak? Hogy kell a méretét meghatározni? Honnan tudom, hogy hányas a lábuk? Cm-rel le kell mérni?

Andi
Kép
zsandi
 
 


Julcsi:ez nagyon jó, szorítok, hogy addig is el ne csapja egy autó a vevőt!!!!! :? :lol:

Na felrakom azt a 3 képet, remélem nem harapják le érte a fejemt, az egyik nem az igazi minőségben, de sebaj!!!! :lol:

Kép


Kép

Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsandi:úgy kell ha belerakod a lábát, akkor az ujjad pont beférjen a sarka és a cipő vége közé.Amíg nem mennek én igazi cipőt nem vennék, csak valami meleg dolgot a lábukra, ezt is tervezem.Ha már megy akkor olyan kell ami tartja a bokájukat!
Ha a méretet nem tudod, valami olyasmi boltba kéne először menni ahol szakember van, de nem olyan ördöngősség a talpát hozzá méred és látszik, hogy kicsi-nagy vagy milyen.Ha ez így érthető.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsandi: Kriszta is nyöszörgött egyet a cumijáért 4-kor, odaadtam neki, és képzeld, olyasmi történt azután, ami már több, mint 6 hónapja nem volt napirenden: NEM TUDTAM VISSZAALUDNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hallottatok még ilyet? Csak forgolódtam össze-vissza, még IStvánt is sikerült vele felébresztenem, aztán úgy félálomban még egy csomót kínlódtam, de annyira, hogy a fél nyakamat is sikerült elfeküdni. Valamikor 6 előtt aztán hallottam, hogy Kriszta is felkelt és jól érezte magát, mert máris hangosan kezdett dumálni, de negyed hétkor már nagyon követelte a tápiját. Aztán még aludt egy órácskát, de azóta már lassan több, mint két órája, hogy alszik.

A borsópasszírozás nem nagy dolog, pár perc alatt megvan, de igaz, neked 2 adagot kellene preparálni, így lehet, hoyg a babóknak nem lenne türelme kivárni. Én egy kis teaszűrő-félét szoktam első perctől erre a célra használni, és kiskanállal átnyomom. Szerintem gyorsan megy.

Na, már fel is kelt a csajszi. Kellett nekem idekiabálnom, hoyg mióta alszik???! :P

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Julcsi, én is örülök a jóhírnek. Kedden aztán gratulálok is! :)

Zsandi: Úgy örülök ennek a kis "sztoridnak"!!! :) Rögtön megnéztem én is a terhességnaplómat (amit elkezdtem, de nem folytattam végig) és képzeld, szeptember 22-én, azaz holnapután lesz egy éve, hogy először éreztem én is picúrkámat! És valóban, tavaly szombat volt, és éjjel fél 12 körül lehetett, nem sokkal azelőtt mentek haza a szomszédaink a kártyapartiról! :) Aznap meg focimeccsen voltunk, és hazafele jövet épp mondtam Istvánnak, hogy de már mikor akar ez a baba megmozdulni (akkor még nem is tudtuk, hogy kislány), mert már a 19. héten vagyok, és elméletileg a 16.-tól már érezhetném is! Erre meg este meg is mozdult. Nem voltam teljesen biztos benne, de másnap délután ismét éreztem egy olyasmit, ls akkor tudtam, hoyg ő volt! :)
jaj, de jó emlékezni!
Én már alig várom, hogy ismét pocakos legyek!
Márti, egy régebbi kérdésedre (ami talán költői kérdés volt) válaszolva, remélem, hogy együtt éljük át még sokan erről a fórumról egy következő terhességünk izgalmait! :) És drukkolunk egymásnak, és izgulunk egymásért, és... minden! :) :) :) Én már alig várom.

(Rendes a csajszikám, hagy még írni! :wink: :wink: :wink: )

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok

Ismét ébredtünk éjszaka. Most lehet, hogy elitéltek, de nem mentem be hozzá. A monitoron figyeltem, hogy mit csinál. Nem sírt csak nyöszörgött, forgatta a fejét és szerintem várta, hogy mi történik. Kb. 5 perc után, letette a fejét és aludt tovább. És reggel ugyan ez, annyi különbséggel, hogy 2x bementem betettem a cumit a szájába, de mire visszaértem az ágyba újból kezdte. Harmadszor már nem mentem be, és 1 perc múlva aludt is tovább.

A védőnő nem sok mindent mondott. Meglepődött, hogy milyen sok mindent csinál, és elszörnyedt, hogy mennyit bukik. Szerintem nem hitték el amikor mondtam, hogy sugárban jön vissza belőle. Egy kicsit elkeserített, a környéken van egy kisfiú és már 1 éves, mégis bukik. Felkészültem lelkileg, hogy ennek nem lesz egyhamar vége.

A kajával kapcsolatban, csak annyit mondott, hogy adhatók neki: karfiolt, kelkáposztát, karalábét, de főzés közben tegyek bele édesköményt. Így nem bántja a pociját.

Julcsi: drukkolok, hogy kedden minden rendbe legyen

Márti: nagyon jók a képek, Izáék nagyon szimpik!!

Megyek, megcsinálom a Szandinak az ebédjét! Később, ha lesz időm, még jövök.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Edith!
Nekem is néha ez a legnagyobb kínom, hogy ugyan rendbeteszem a gyerekeket, elringatom v. megetetem őket hajnalban, attól függ, viszont nem tudok visszaaludni, csak mindig éppen akkor, amikor már újból kelés van.
Örülök, hogy nálad is kis nosztalgiázás lett a sztorimból, bár akkor nem éppen egy hónapja múlt egy éve a dolog? Mert szept. 22-őt írtál.

Zsuzsi!
Szerintem nem gáz, hogy nem mentél be, főleg, hogy te figyelni is tudod kintről Szandit. Lehet így hamarosan le is szokik majd az éjszakai kelésről, mert akkor csak nem volt komoly baj, ha ilyen hamar visszaaludt.
Én már épp a múltkor meséltem, hogy már alig buknak, főleg Marci, mert ő volt a nagy hányós, erre pár napja azért van megint néha kisebb-nagyobb adag. Azért remélem nálatok nem fog olyan sokáig tartani, mint annak a környékbeli kisgyereknek.

Márti!
Tök jók a képek, tényleg nagyon aranyosak rajta Izáék. Én, amíg nem voltak gyerekeim, meg sem mertem fogni egy hasonló korú kismanót. Nekik meg olyan természetesen megy.
Én is valami kocsicipőre (vagy hogy hívják) gondoltam, nem tudom ám, hogy milyenek vannak. Tehát nem rögtön bakanccsal indítanék. :roll: Akkor talpat mérünk majd cipőhöz. Köszi!

Andi
Kép
zsandi
 
 


MÁrti: Örülök, hoyg tettél fel képeket, nekem is szimpik Izáék4 :) És valóban, látszik, hogy a gyerekek is mennyire megkedvelték őket! :)

Zsuzsi: Sajnálom, ezt a sok bukást, mi már szerencsére kinőttük. Tudom, ez téged nem vigazstal, de én valahogy észre sem vettem, hogy mikor maradt ki, de egyszer márcsak nem jött vissza annyi, aztán meg semmi. Jó, van, hoyg néha túl mohón eszik, és visszahány belőle, de már nem rendszeres. És Kriszta is hányt sugárban. Legtöbbször a hajnali evéskor fröcskölte végig az ágyunkat, mert akkor még egyszobában aludtunk. Ahogy elkezdtem neki más kajákat is adni, azonban szép lassan elmúlt.
Az az igazság, hogy nem tudom, mit tanácsolhatnék. Talán egy olyan orvossal kellene beszélned, aki "elhiszi" ezt és komolyan veszi a problémádat! Bízom benne, hoyg azért nem fog egy éves kora utánig tartani! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Zsandi: Én hülye, hát októbert akartam természetesen írni, nem tudom, hoygan lett mégis szeptember! :oops: :oops: :oops: :oops: Mondtam, hogy néha a kezem nem engedelmeskedik az agyamnak! :roll: :roll: :roll: :P :P :evil: :evil: :evil:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Én Szonit 20 hetesen érezem mocorogni, de Zsombit már 16 hetesen.A többedik babót már előbb lehet érezni!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edith:én úgy értelmeztem, hogy októberre gondoltál!!!! :wink: Nem vagy ám hülye emiatt!!!! :lol:

Zsuzsi:szerintem sem gond, hogy nem rohantál be, főleg hogy szemmel tudod tartani a kiscsajt!!!!! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Igen, Márti, ezt én is így tudom. A másodikkal viszont azt mondják, későbbre kezd nőni a pocak, mint az elsővel. Nos, hát nálam novemberben kezdett valami látszani. Sosem hitte senki, hogy annyi idős vagyok, mint amennyi voltm valójában. igaz, szülés előtt sem volt túl nagy a pocakom.

Csak ekkora volt kereken 41 hetesen:

Kép :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith: már voltunk orvosnál a Szandival, megnézték a gyomorszáját, nincs semmi baja. Egyszerűen ő bukós baba. Tudom, hogy el fog múlni, amikor elkezdtük a hozzátáplálást, abban reménykedtem segíteni fog. De nem. Most azt várom, ha felül, talán elmúlik.

Akkor én is nosztalgiázom: a Szandi Mikuláskor mozdult meg először. A kolléganőmmel beszélgettünk (2 héttel később szült, mint én), hogy ő már többször érezte. Én meg panaszoltam, hogy nálunk semmi. Tuti meghallotta a pocimba, mert egyből elkezdett mozogni. :lol:

KépKép
zsuzsi78
 
 


És még egy szemből:
Kép :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edit: nagyon aranyos pocakod volt!!
én is keresek egy képet, bár nem nagyon engedtem, hogy fényképezzenek :(

KépKép
zsuzsi78
 
 


Edith!
Én sem gondoltam ám, hogy hülye vagy, csak azt, hogy vagy elírtad, vagy veled is fordul elő, mint múltkor velem. Anyukám hívott, hogy másnap lesz a nagymamám és anyósom névnapja (Mária). Én meg mondtam, hogy dehogyis, hiszen szeptemberben ünneplik. Erre mondta, hogy hiszen szeptember van. Én kb. július-augusztusnál tartottam agyilag. Nem tudom, hogy miért. Az hagyján, hogy néha összefolynak a napok, de hogy a hónapok is... :lol:
Nagyon csini volt a pocid. Nekem elég sokára kezdett beindulni, és igazán nagyon az utolsó pár hétben nőtt, amikor már kórházban voltam. Nem is tudom mekkora lettem volna a 40. hétben.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Andi, én találtam az interneten, pontosabban az Árpi által felrakott oldalon, egy tiszta gyapjú bakancsot. Illetve nem is bakancs, mert az ilyen még nem menő babáknak van télire. Csak félek megrendelni, hátha nagy szar.
És ez a lábméret is izgat, lemértem és 9 cm a lába. :lol: Na, akkor ez most milyen méret?

Zsuzsi,
én ugyan ezt csináltam egyik éjjel.
Felsírt, és nem rohantam azonnal, hátha visszaalszik. És fél perc múlva már hangja sem volt. Persze olyan is van, hogy nem alszik el és kell a cumi, de mondom, már én is kipróbáltam, hogy nem azonnal kezem-lábam töröm és szaladok.
Lehet, hogy mi rontjuk el azzal, hogy azonnal odarohanunk, pedig csak felnyekkent és már aludna is? :?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Edit:sajnálom a baátnődet!!!! :cry:
Mi volt a dokinál????? :shock:
Biztos a keresztelő lázában égsz már, de azért jelentkezz, ha tudsz!!!!! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na, mire megszültem ezt a pár sort (folyton csörög a telefon), addigra teleírtátok az oldalt.

Edith, nagyon csini pocakod volt. :wink:

Megyek, megkóstoltatom a zöldborsót a fiatalemberrel, utána meg csavargunk egy nagyot, amíg süt a napocska. :wink:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Nekem akkora pocim volt Zsombival mint 1 ház!!!!Túl jó kép nincs róla, de rakok fel kettőt, ne ijedjetek meg csíkos meg szőrös is!!!! :lol: 8) 8) 8) 8) 8)
ezek január 24-én készültek
Kép

Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Én a múlt héten vettem a barátnőm kisfiainak cipőt. Az üzletben azt mondták, 9 kg 72 cm babára 18-19-es cipő kell. Vettem 19-est és kb. 1 cm hosszabb mint a lábuk.

Szandinak van pár cipője: 17/18-as 10,5 cm , de van egy 17-es ami 11 cm és a 19/20-as 11,5-12 cm hosszú.

KépKép
zsuzsi78
 
 


Barbi!
Igen, láttam azt a bakancsot, az nekem is tetszik, de cipőt nem nagyon merek nekik rendelni.

Én is néztem pocakképeket.

20. héten
Kép

23. héten
Kép

27. héten
Kép

Később már nem nagyon készült, talán még 2 nappal a szülés előtt a kórházban, de azt már felraktam egyszer régebben.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Még 1 füleses Zsombi:
Ezt február 22-én csináltam
Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na, most már igazán megmérem a lábukat, csak ébredjenek fel. :lol:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Márti!
Nagyon csini a te pocid is. És én nem látom házméretűnek, főleg, hogy mekkora babát szültél.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Nem témábavágó, csak egy kis vidámságnak (és ezzel most lépek is egy időre, mert mintha valaki dumálna a gyerekszobában):

Állathatározó

1. A tehén

A tehénnek négy lába van viszonylag közel egymáshoz, meg aránylag
szimmetrikusak is. A tehén szemből és hátulról szimmetrikus leginkább,
jobbról illetve balról nem nagyon. Felülről és alulról nehéz a tehenet
vizsgálni, mert fentről ráeshetünk, alulról meg ránk léphet.

2. A malac

A malac testének szimmetrikus vizsgálatakor hasonló eredményeket kapunk,
mint a tehén esetében. A malacot azonban magasabb emberek felülről is
megnézhetik, mert a malac egy alacsony állat, és így könnyebb a rálátás. A
malac nem szokott tehénre támadni.

3. A sündisznó

A sündisznó nem áll másból, mint valószínűleg négy lábból és
szúrótüskékből. Az oroszlánra és a mérges kígyóra csak akkor támad, amikor
azok nem támadnak rá. Rendkívül éles fogai a szájüregétől a vastagbeléig
tartanak.

4. A gólya

A gólya csőre nagyon hosszú és elbír legalább 3 kilogrammot.. Ezenkívül
piros színe van. A kisbabák ezért szeretik annyira a piros színt. Ha a
kisbaba több mint 3,5 kg akkor a gólya vagy lezuhan, vagy lassan repül. Az
öreg gólyák lezuhannak.

5. A bálna

A bálna süket állat, mert nem hal. Szereti a nála nagyobb testű
vizilényeket. A bálna ezért nem szeret senkit. Egyébként igen békés állat.
Ha volna keze és lába, könnyebben tudna úszni.

6. A zöld szemes ostoros

Az egyik zöld szemes ostoros a Mars nevű bolygóról esett le a Föld nevűre.
A Marson, pusztákon élt, kedvenc időtöltése a lovaglás volt. Ehhez kellett
neki az ostor. A zöld szem meg adott volt.

7. A bogár

A bogár nem egy állat, hanem sok kis bisz-basz repkedő állat összefoglaló
neve. De mindegyik ugyanazt csinálja. Nyáron belerepülnek a fagyinkba,
télen meg megfagynak.

8. A mérges kígyó

A mérges kígyó nem is mérges, csak valaki kitalálta. Valójában szégyenlős,
amiért keze helyett lába nőtt ki. A lábai nagyon csúnyák, ezért inkább
nappal visszahúzva tartja azokat. Így viszont nem tudja utolérni
áldozatát. Ezért inkább beleharap egy jó nagyot.

9. A sárkány

A sárkány közeli rokona a halnak. Ezt testfelépítésük is bizonyítja,
hiszen vannak olyan sárkányok, amelyek testét pikkely borítja. Mivel a
sárkány majdnem hal, a bálna pedig egyáltalán nem, így biztosan
állíthatjuk, hogy a sárkány és a bálna nem egy őstől származik.

10. A majom

A majom és az ember között sokak szerint nagyon sok közös vonás van. Ilyen
például, mindkettőnek földig ér a lába, nem tudja saját fülét megharapni,
stb. A majom azonban különbözik is az embertől, hiszen az emberrel
ellentétben nem csinál fölöslegesen hülye dolgokat. Ez egyébként minden
állatra vonatkozik.

11. A kolbász

Nem tévedés. A kolbász is egy állat. A fizikai törvényeket figyelembe véve
nem is lehet más. Az anyag nem vész el, csak átalakul. A kolbász alakjából
nem lehet egyértelműen megállapítani, milyen állatról van szó, hiszen
ilyen formában az állat nem mozog - hacsak az ember szervezetében-,
elveszti eredeti formáját, és egy az emberiség által tökéletesnek mondott
alakot kénytelen felvenni. Ez azonban elég kényelmetlen lehet, hiszen
gondoljunk csak bele, milyen lehet egy hosszú csőben kicsire
összezsugorodva arra várni, hogy megsüssenek.

12. A galamb

A galamb nagyon értékes állat. Ellentétben a többi kétéltű énekesmadárral,
a galamb nem kétéltű és nem énekel. Viszont van fehér színű is, és
hangosan tud búgni.

13.. A kétpúpos teve

A kétpúpos teve sokáig nem is vette észre, hogy két púpja van, mert az
első eltakarta a hátsót.

14. A zsiráf

A zsiráf abban a szerencsés helyzetben van, hogy nem tudja lehányni magát,
mert a félig megemésztett étel a gravitációs erő miatt nem tud a hasából a
fejéig eljutni a hosszú nyaka miatt. Sok részeg ember ezért szokta
nyújtogatni a nyakát (mármint a sajátját).

15. A róka

A róka ravasz állatnak van kikiáltva, de valójában egy rendes vadász 500
méterről távcsöves puskával simán agyonlövi. Ilyenkor cseszheti a
ravaszságát.

16. Az elefánt

Az elefántok, ha arra kerülne sor, hogy dolgozniuk kellene, biztosan
kihalnának. Egyébként meg nem. És nem azért kicsi a farkuk, hogy meg
tudjanak fordulni a telefonfülkében, hanem mert nagyon magasan van, és
kicsinek látjuk. Az elefánt sem szimmetrikus oldalról.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi:köszi ezt a vidám pár percet rám fért:leégettem a hagymát, elfelejtettem a tevizemet a mikróba harmadszorra már sikerült teát csinálni belőle és én dilis a vizes kezemmel próbáltam önteni az öblítőt ami ugye kicsúszott így "nyalhattam" fel a fürdőszobát!!!!
Konklúzió:lehet hogy nem is vagyok bálna!!!!! ?????:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?