Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

Juciiiiiiii, de jó, már otthon is vagytok?! Milyen jó hallani Rólad/Rólatok! Nagyon várom már én is, hogy gyere és mesélj!

Jaj, Eszter, de jó, hogy így megnyugtattál! Akkor annyira sem bánom a diétát, hogy abbahagytam. Majd meglátjuk, mi lesz a baba után. Most egyelőre igyekszem teleszedni magam vitaminnal. Végülis már csak 2 hónap van a próbálkozásig! :)

Oné, tökéletesen megértem, hogy nincs sok időd közénk jönni, de az is nagyon jó, hogy néha benézel. Legalább tudjuk, hogy jól vagy, és még egyben! :)

Zseppy, még mindig semmi???!!!
titi_27
 
 


Jaj, Juci, de jó, hogy ilyen gyorsan tettél fel nekünk képeket! Nagyon drágák vagytok! És ez a kis csöppség! Jaj, de irigyellek Jucikám! Gyönyörűséges!

A kisregényeid valóban hiányoznak, de hát ez az élet rendje! Majd egyszer nekünk is eljön az idő, mikor megszűnünk itt létezni egy darabig. Bár nem tudom, én is hogy bírnám nélkületek!

Na, akkor jó étvágyat a drágádnak! De ezek szerint van tejcsid, és ez a lényeg!
titi_27
 
 


juci jajj de édes!mekkora haja van!gyönyörü!huh de megtudnám puszilgatni!irigykedem ezerrel!a regényeid meg valoban hiányoznak de most fontosabb dolgod van mi tudunk rád várni!puszi

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 

 
 

Sziasztok lányok :D

Jucikám, és kicsi Dudika :D
Gratulálok nektek, és örülök, hogy máris otthon vagytok....hát ez gyorsan ment!! :D
Kár, hogy Illés nem lehetett ott a babátok születésénél, de így is nagyon ügyesen csináltad!
Várom a fotókat a kiscsajsziról!

Titi!
Sajnálom a cicát, remélem azért megoldódik a baja, és nem lesz semmi komoly!
Ügyesen leszervezted az egészet ilyen távolról.... :lol:

Hát, a diétát szerintem is felejtsd el, hiszen a babónak nem egy kiürült szervezetre van szüksége - és nehezebben is fogan meg!!! - hanem egy jól felkészült, vitamindús anyucira :lol:
A fogyáshoz inkább a több mozgást javaslom! :)

A szülés után 6-7 kilóval voltam könnyebb, aztán a köv. héten még lement 5 kiló (gondolom a víz és hogy nem tartalékolódott olyan nagyon), úgyhogy egy hét alatt kevesebb voltam 12 kilóval!
Még három van hátra ahhoz, hogy a terhesség eleji súlyomat elérjem, meg azért van kb. 5 kiló feleslegem, amit le kell dolgoznom :roll:
A harmadik hónaptól gondoltam elkezdeni a mozgást (kis lájtos futás, kerékpározás) a műtéti hegemet nehogy megerőltessem, meg hát ott van az a jóképű kelttészta pocakom :roll: , amitől feltétlen meg kell szabadulni, mert mindennek nevezhető, csak szexinek nem.... :oops:

nnnaa, ennyit a fogyózásról :D

Hú, lányok, képzeljétek valamelyik nap úgy bedurrant a cicim, mint szülés utáni tejbelövelléskor....azt hittem a falat lekaparom, úgy fájt....masszíroztam, fejtem, Barnit más helyzetben raktam rá, de semmi sem segített, olyan csomó volt benne.....aúú.
Aztán kis utánaolvasgatás után kipróbáltam, amit ilyenkor ajánlanak, meleg borogatás, masszírozás.
Hát, segített!!
Gondolom, kicsit kitágultak a csatornácskák - szerintem egyik elzáródott és csak gyűlt benne a tej - masszíroztam, majd el kezdtem fejni.....és egyszer csak pukk, kipattant valami és dőlt a tejcsi.
Húú, olyan megkönnyebbülés volt, végre megszűnt a fájdalom!

Zsuzsa!
Hogy telnek napjaitok?
Remélem azért pihenni is tudsz majd! :D
A két gyerkőc hogy "fér meg egymással"?
Nekem mindig olyan rossz érzésem van, amikor látom Bálint szomorú szemeit, hogy már megint Barnabás miatt nem tudok menni vele játszani....a szívem szakad meg.
Azért próbálom bepótolni, a múltkor kisétáltunk a focipályára és jót fociztunk, szaladgáltunk, láttam helyreállt a lelki békéje :D
Míg jó idő van, igyekszem minden délután sétálni velük hármasban, virágot szedünk, vonatokat nézünk, beszélgetünk :)

hűha, úgy látom én is regényt írtam :oops:

Titi!
Nem is figyeltem, a táblába kellenek a megszületett babák adatai?
(ha igen: 3650 gr, 55 cm, Bugát Pál Kh. Gyöngyös, 2006. augusztus 31., Barnabás)

remélem tudok még jönni :D

pussz mindenkinek,
Ancsi

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


Sziasztok!

Juci
De jó, már otthon is vagytok! :D
Nagyon édes a kis Dudor(Eszter), és mennyi haja van.
Örülök, hogy jól vagytok és van tejcsid is.
A regényeid nekem is hiányoznak, de majd úgy is bepótolod én tudom. :wink:

Ancsi
Rég hallottunk felőled, jó, hogy jelentkeztél. :)
Hála az égnek Dávid jól viseli a kistesós létet, nem féltékeny. Próbálok vele annyi időttölteni amennyit lehet. Nem főzök, hanem hozatom az ebédet így van időm vele is foglalkozni.Mindenben segít a kicsi mellett pelenkázás, fürdetés, nagyon aranyos. A gond a játszón van ott egy kis vadóc, rohangál kiabál és szórja a homokot, de valahol neki is ki kell tombolnia magát.

Vigyázz nehogy mellgyulladást kapj.
Nálatok van már valami rendszer?

Anubias
Nem csodállom, hogy nehezen megy a felkelés reggel. Sötét is van, meg hideg is én sem szívesen mozdulnék ki ilyenkor, pláne nem melózni.

Titi
Tényleg ne sanyargasd magad tovább más diétával. Mozogj inkább minnél többet és szedjed a vitamint. Egy feltöltött és fitt szervezet kedvez a következő babának. :D

Oné
Örülök, hogy ha ritkán de mégis csak jelentkezel.
Mit kell még beszerezned? A babának vásároltok, vagy már csak neked?
Ja és tudtam aludni egy órát délután, de estére akkor is fáradt voltam. Mindegy végül is egy kicsit jobb volt utánna, már ez is valami.

Megyek, mert büfi jön, ugyanis a fiatalúr itt csüngött rajtam míg pötyögtem egy kézzel. Utánna végre én is ebédelek és hátha tudok még aludni is.

Puszi mindenkinek!

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok!

Juci!

Ez a kislány egyszerűen tökéletes.Én is pont ilyet szeretnék.Légyszi írd le a receptet. :lol: Gratulálok hozzá.
Ha lesz egy perced számolj be a szülésről is.

Ancsi!

Én még terhes sem vagyok,de már előre félek ,hogy a kisfiam lelke min megy majd át,ha lesz egy tesója.Én is szeretnék majd figyelni erre,de biztos nagyon nehéz.Ügyes vagy,hogy még focizol is.Nem vagy semmi.

Bufo!

Ez tök jó ötlet,szopizás babanet közben.Ezt megjegyzem.Írjatok csak sok ilyen gyakorlati tanácsot,mi meg majd jól ellessük. :wink:

Puszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Na, kicsit átvariáltam a táblát, hátha így jobban láthatóak lesznek a számok is.

Ha valakinek még hiányzik valamilyen adata, azt kérem, írja meg. Azt hiszem, Ági, a ciklusod már írtad, meg fogom keresni legközelebbre. De ha nem, kérlek, írd meg azt is nekem! Köszike!

Sziszi, mintha Balázsra emlékeznék... így fogják hívni a kisfiatokat?

Kép

Kép
titi_27
 
 


Juci!
Írásom után mentem szopiztatni, és most nézem, hogy megelőztél a képekkel!
Hát, ez a lány fantasztikus! Kis hajasbaba! Gyönyörű!!!! :D
Olyan komolyan néz, mintha legalább féléves bébi lenne...hááát, nem semmi!! :D Mennyivel is született??
Nagyon jól néztek ki!!!
Illés is igazi apuka! Nagy-nagy gratula neki is!!!


Megpróbálok visszaolvasgatni :D

na, pusszantás


hmm...Bálint fotója eltűnt..... :roll:
(bár ha jól emléxem én akartam kicserélni.... :roll: )
utánanézek :lol:

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


Hmm....jól elbénáztam ezt a képbeszúrást....
Nem tudtam annyira lekicsinyíteni,hogy fel is tegye a gép...az avatart sem tudtam visszarakni, ami a profilomban volt, az üziknél a nevem alatt....hm, mindegy... :cry: :cry:

Eszter!
Hát, bizony nehéz dolog, egyszerre két gyerkőccel is lenni, osztódni kellene.
Egyébként nekem is el kellene már végre fogadnom, hogy nem tudok egyszerre három helyen is lenni (Bálint, Barni és apájuk...) és mindenkivel maximálisan törődni.
Talán ők hamarabb meg is szokják/szokták, csak én vagyok ilyen maximalista??? :roll:

Zsuzsa!
A mellgyulladás a rémálmom, (Bálintnál átéltem), úgyhogy nagyon odafigyelek! :roll:
Hogy tudod kezelni Dávid vadóc dolgait??
Bálint is eléggé vad lett, oviból is szinte csak a rosszaság tapad rá, verekszik, kiabál, süketet játszik, amikor játékpakolásra invitálom :evil:
Probálok nem kiabálni rá, de vannak helyzetek, amikor kibuggyan belőlem...sajnos.
Csak reménykedem, hogy idővel kinövi ezt a csintalanságot.
Szerinted?
Párom már azon töri fejét, hogy nevelésterápiára kellene menni, valami szakembertől meghallgatni a tanácsokat, ilyenkor mi a helyes, hogyan kell kezelni ezeket a dolgokat???

Ja, az ebédrendelés nagyon tuti dolog.....szoptatós étrendet is lehet választani?
Errefelé falun :lol: sajnos nem jár a fúdekszpresz, így főzni muszáj.
Gondoltam már, hogy az óvodában magunknak is rendelek ebédet, csak az a baj, hogy sok olyan kaja is van, ami nem épp szoptatós anyáknak való.
De azért megfontolandó :)

Ancsi

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


Sziasztok!

Juci!!!
Eszter nagyon gyönyörű!!!

Lányok, a mellgyulladásra figyelni kell! A masszírozás, meleg vizes borogatás jó (a hideg vizestől apad a tej!!!), a legjobbak azonban a "kis ipari vákumok", mint ahogy Rimar írta. 8) Ha ez sem segít, akkor a Zinnat nevű antibiotikumot lehet szedni, az nem árt a babának. A homeós bogyók közül pedig Belladonnát.

Ha egy jótanácsot elfogadnak a szülni készülők:
A Tena betétek közül tényleg a legnagyobbat (pelenka méret!!!) célszerű bevinni, a kicsik pillanatok alatt átáznak. Én is utólag hozattam be ezt az óriási méretűt, de nagyon kellett!!!

Tudnátok abban segíteni, hogyan kell képet kicsinyíteni és feltölteni ide? Megmutatnám nektek Mátét...

Cupicica
cupicica
 
 


Szep jo reggelt lanyok! 8)

Es meg mindig sut a nap....bar nalunk mar megy a futes...es igy nagyon kellemes kinezni. :lol:

Juci!

EDI,EDI,EDI..es hajas baba!!!Olyan jo! :) Szoptatas siman megy,siman kezdodott...osztonos???
Annyira furcsa,hogy mar megszultel es ott van neked Dudi!!!
AZert kezdek egy kicsit betojni! :roll:

CUpicica!

Koszi a Tenas infot,en a kozepest vetttem,de akkor elmegyek es veszek a nagybol.

Bufo,Ancsi!

Nektek masodik gyerekkel mar a kisujjatokban vvan a babazas gondolom.De azert biztosan nehezebb egyszerre ket gyerekre figyelni. :wink:

One!
Hat te is kozeledsz hamarosan a veghez. :lol: Merlegre mar nem is nagyon allok,14 kg korul jarok...de most mar remelem nem hizok tobbet.Dokim megkerdezte megint hetfon...mondtam,hogy kb. mennyi...felajanlotta hogy nagyon jo merlege van...erre en is kozoltem hogy nekem is am....de nincs kedvem elrontani az estemet merlegelesekkel.
Mostanra megszoktuk azt hiszem egymas stilusat...makacsnak nevez....dehat pici korom ota mindig ezt mondtak rolam es az is vagyok.

AMugy megvizsgalt,azt mondta,hogy egy ujjnyira vagyok kitagulva...o is kb. 3 kgra saccolta (vagyis az ultrahang) Zümiket...most mar nem ijesztgetett azzal,hogy barmelyik pillanatban megszulhetek..holott azert lehetseges,nem? :lol:
Penteken megyek CTGre es akkor majd beszelunk.

Tegnap letudtam a fogorvost is,nagyon ugyesen kiszedte a mozgo tomest es be is tomte minden nelkul,aztan meg boklasztunk anyukammal a belvarosban.
Az estek mar eleg kenyelmetlenek...dehat nem banom.Nem surgetem a dolgot,talan kicsit tulsagosan is ragaszkodom hozza,ki akarom elvezni(ezt idezojelben kellett volna irni) a terhesseg utolso napjait.

Tovabbi szep napot mindenkinek! 8)
momo35
 
 


Jaj Titi,nagyon sajnalom a cicusodat,remelem rendbe fog jonni.
Ciklusod pedig csodas...majd meglatod,hogy milyen hamar december lesz!!! :P
momo35
 
 


Sziasztok, jó reggelt lányok!

Momo, na, ha már 1 újnyira nyitva vagy, akkor hátha Neked is olyan könnyen fog menni, mint Jucinak. Bár nem tudunk még a szüléséről semmit, de ha már elsimult méhszájjal ment be szülni, akkor gondolom gyorsan meg volt a baba. Vagy akár Rimar, neki is gyorsan ment.

Cupicica, ez a Tena betét nagyon jó tanács. Először én is megvettem a közepest, aztán a férjem ugrasztottam ki a gyógyszertárba, hogy hozzon másikat. Tényleg hihetetlen, ahogy az emberből dől a vér. Ennyire még sosem véreztem!

Képet beszúrni? Valamilyen képszerkesztő programmal le kell kicsinyíteni a pixel számot. Általában „kép átméretezés” menüpont alatt találsz ilyen lehetőséget. Aztán már csak a melléklet feltöltésére kattintva megkeresed a gépeden, és beszúrod. Az már nem nehéz. De ha nem tudsz kicsinyíteni, szívesen felteszem Neked, ha átküldöd mailben (lehner.krisztina@freemail.hu).

Sajnos magamról semmi újdonságot nem tudok írni, várom a decembert…
titi_27
 
 


Lányok, amennyire szépen alakult a görbém, annyira becsapott. Nézzétek meg! Érdekes eddig. És a legérdekesebb az, hogy tegnap és tegnapelőtt nem mutatott termékenységet, azelőtt igen, ami logikus volt, és mára megint azt mutatta a PG53.

Bár érteném, mi történik odabent. De ez jó "ismerd meg önmagad"! :) Élvezem. Remélem, hogy a következő ciklusom azért meggyőzőbb lesz!

Kép
titi_27
 
 


Sziasztok!
Most van egy kis időm jelentkezni, de még sajna nem olvastalak el benneteket.Momo kérdésére emlékszem:
hogy fájdalomcsillapító nélkül szültem-e?
Igen, nem volt semmi csillapítás.Nem akartam és nem is bántam meg.Nem mondom, hogy nem fájt, de így legalább teljesen átélhettem, és tudom, hogy milyen, bár az idő mindent megszépít, most már nem is látom annyira szörnyűnek :D

A hétköznapok egész jól telnek.Apa itthon van velünk még a jövő héten is.Próbálgatjuk egymást.Igyekszünk kialakítani egy napirendet, illetve figyelgetni kisBazsót, hogy mit alakít az életünkön.Most a 10. nap környékén már érett tejem van, így olyan sokat alszik hogy csak na.Eddig is volt mit ennie, de gondolom, még nem volt olyan erős a tejcsi és gyakrabban felébredt.Ma reggel viszont már arra ébredtem, hogy szétázott a pizsim és az ágynemű a tejtől.Alig vártam, hogy felébredjen :D

Esetleg, akinek van tapasztalata szopiztatással, fejéssel kapcsolatban, attól szívesen venném!
Azt szeretném kialakítani, hogy ne kelljen rendszeresen fejnem, hanem alakuljon ki a kereslet-kínálat egyensúly, és annyi tejcsi termelődjön, amennyit a kis husi szopizik.Esetleg jár valaki hasonló cipőben?

rimar
rimar
 
 


Rimar, ha nem épp most kerestem a térképen Kerecsendet! :) Ott laktok, igaz? Szóval, arra gondoltam, hogyha majd kicsi Bazsi baba megerősödik, beugranék hozzátok valamikor egy rövid időre, mikor hazafelé jövök Miskolcról. Lehetséges ez? Gondolom, néhány hét, és utána majd fogadtok azért látogatót, ugye? Én úgy december elejére gondoltam, addigra beáll nektek is a menetrend, és letelik a 6 hetetek is.

Ami a tejet illeti... sajnos nem igazán értek hozzá, de amiket hallok, meg olvasok, talán tényleg jobb lenne lefejni, nehogy begyulladjon. Nem tudom, létezik-e olyan, hogy kereslet-kínálat egyensúly. Eddig csak azt hallottam, hogy ami fölös, azt mindenképp fejni kellene. Na, én hülye okoskodom itt, aki azt sem tudja, mi az a szoptatás. :(

Bufokám, Ti mikortól fogadtok látogatókat? Ha nem pofátlanság, szeretnék elmenni hozzátok is.

Természetesen nyugodtan mondjatok igent, ha úgy gondoljátok! Azért lányok azt az össznépi talit csináljuk meg akár nálunk egy délután a most épülő teraszunkon!!! :) Addigra talán tényleg minden nem pocakos is az lesz!
titi_27
 
 


sziasztok!
titi tudod én ehez a pé dologhoz hülye vagyok de egyszer anno azt hallottam pé három napig van!nem lehet hogy neked is ezt jelezte?

rimar hát nem tudom ez jo vagy sem probáld ki hátha!én csak akkor fejtem mikor elemntünk valahová és anyára hagytam nimrodkát!amugy meg mindig megszoptattam ha öt percenként kért öt percenként kapott ha oránként oránként!nálam nem volt három oránként és igy nem is durrant be a cicim!kedve szerint szopizott mondjuk igy nehezebben lehet az idöt kalkulálni de ez elösegitette azt is hogy sok tejem volt!

momo hát már tényleg nem sok van hátra!2hét:)és mindjárt itt van az is és hamarosan te is a karodba tarthatod zümikét!

puszi

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


titi hozzánk nem ugorsz be?igaz nincs babám de azért ellennénk:)

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Kép
hát nem tündér?amikor tele van a pocak

rimar
rimar
 
 


jajj de édes!nagyon aranyos!olyan jo rimar hogy mindig raksz fel képet ugy örülök neki!adj puszit helyettem a drága kis pofijára

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Sziasztok!

Rimar!

Nagyon szép a kisfiad,olyan elégedett a kis arca.De irígy vagyok. :)
Nekem annak idején nem nagyon akart annyi tej beállni,amennyi kell,csak fejtem,fejtem.Remélem most majd jobban alakul.Sajna nincs tanácsom a témában. :cry:
Lányok,én elgondolkoztam és már nem is tom,kinek nehezebb ,annak,aki első babát szüli,vagy aki többediket.Mert tény,hogy egy férj és egy gyerek mellett se marad szabadidőm,ha lesz kistesó,akkor nem tudom,hogyan oldom meg.Én is elég maximlista vagyok.Kénytelen leszek átrendezni az életemet.Bár gondolom majd rendezi maga az élet.Mert ugye ott a háztartás,a gyerkőc,a hobbyk,...Biztosan sok minden lesz másként.Mondjuk apa lemondhatna a napi meleg vacsiról,és ha ő is belemegy majd a rendelt kajcsiba,könnyebb lesz biztosan.de előrekalandoztam.Ahogy elnézlek titeket a gyönyörű kisbabáitokkal akaratlanul is itt trtanak a gondolataim.

Momo!

De jó,mindjárt szülsz.Úgy drukkolok nekd ,hogy minden kellemesen alakuljon. :wink:

Puszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Rimar
Örülök, hogy jól vagytok. Nagyon édes a kis Bazsi!
A fejéssel kapcsolatban: én csak akkor fejtem, ha nagyon feszült, amúgy nem, és akkor is csak annyit, hogy megkönnyebbüljön a cicim.Max. 30ml jelent.Igény szerint szoptatok amikor kér és még soha sem volt kevés a tej.Nekem szépen tartja a kb 3 órát magától néha van egy kis csúszás. Ja és mindig csak az egyik ciciből eszik. Nálam ez vált be, de nem biztos, hogy másnál is működik.

Titi
Hozzánk lehet jönni. Ha szeretnél akkor szívesen látunk. Egyeztetünk, hogy mikor , mert gondolom a munka miatt te is elég elfoglalt vagy.
A pé-vel kapcsolatban, az nem egy napra szól, hanem kb 3-5 nap a termékeny idő, amikor baba lehet.

Anubias
November mindjárt itt . Ha minden jól alakul akkor már nem kell sokat várnod egy pozitív tesztért.
A gondolataid pedig teljesen normálisak e miatt ne aggódj.



Momo
Nemsokára te jössz!
Már egyújnyira ki vagy tágulva akkor hátha ilyen gyorsan és simán megy a többi is. Pihenj sokat és élvezd a hátralévő időt.

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Koda!
Örülök, hogy kiderült, hogy nem is olyan pici a babád.Látod, azért rendeződtek a dolgok.
A felújítással hogy álltok?Azért Te ne dolgozz, inkább pihenj.

Juci!
Gyönyörű kis csepp bogárkátok született!Kész kis hölgy.
Jó otthon lenni már, ugye?Én is alig vártam már hogy hazamehessünk.Most már szépen meg kell szoknotok egymást, és közben kigyönyörködheted magad a kis lánykátokban.

Titi!
Micsoda egy nap!Beteg cicát megtetéz egy részeg doki...szegénykém!De bevallom egy kicsit elmosolyodtam ezen a szerencsétlen helyzeten.
Igen, Kerecsenden lakunk és nagyon örülnék neki, ha beugranál hozzánk, amikor csak erre jársz!Szívesen látunk bármikor!Nekem még úgysem sikerült találkozni senkivel.
Szóval ne gondolkodj ezen, amikor erre jársz, csak csörögj ide nyugodtan és már jöhetsz is.A mobilszámomat elmentetted?Ha nem,akkor szólj, elküldöm.

Kérdés: CUMI vagy nem CUMI?
Hogy álltok ezzel a kérdéssel?Meg lehet azt csinálni, hogy csak elalváshoz használjuk és kész?Kinek van tapasztalata?

Letört a fogamból egy darab.Jókor. Nem tudom, hogy oldom meg, hogy eljussak dokihoz.Várhatott volna még egy pár hetet.

rimar
rimar
 
 


rimar szerintem megtudod oldani!mikor lefekteted este akkor adod oda neki a cumit!de mivel cicizik szerintem felesleges a cumi!legalábbis nálunk nem is fogadta el meg nem is adtuk neki!én nagyon önzö voltam és inkább szoptattam csak hogy végre felvehessem a kiságybol!mert szopin kivül csak aludt és igy örültem ha akkor legalább babusgathatom!

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Sziasztok lányok!

Bocs,hogy ősidők óta nem jelentkeztem,de elköltöztünk és itt még nincs internet.Most az új telefonomnak köszönhetem,hogy be tudok jelentkezni és igyekeztem elolvasni a lemaradásomat.Annyi minden történt!

Titi!
Nagyon sajnálom ami veletek történt,ez rettenetes,teljesen letaglózott a hír!Csodállak,hogy ilyen erős és bátor vagy!Biztos vagyok benne,hogy hamarosan együtt örülhetünk annak,hogy babát vársz!

Ancsi,Bufó,Rimar,Juci!

Nektek pedig gratulálok a csodaszép egészségeS kisbabákhoz!Nagyon sok örömet és boldogságot kívánok nektek!

Rólunk annyit,hogy Emma szépen fejlődik,még mindig szopizik,de már a gyümölcsöket is kóstolgatja.Teljesen leköti az időmet,mivel napközben szinte egyáltalán nem alszik,és utál egyedül lenni.Nagyon sajnálom a nagyfiamat és a férjemet,de emma mellett még a napi háztartási teendőket is alig bírom ellátni.Ez van,fárasztó,de remélem,ha nagyobb lesz egy picit könnyebb lesz.Márcsak azért is,mert 2 hete csináltam tesztet és pozitív lett.Még nem voltam dokinál,de ha tényleg baba van,napra pontosan akkora leszek kiírva,mint Emmával.
Megpróbálok képet feltenni,remélem sikerül!

Mona[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1161170682.26.jpg[/img] [/img] Kép
monaszisza
 
 


Mona!!! Olyan, de olyan édes a kicsi Emma! Mennyi idős is? És hogy újra kisbabát vársz?! Jaj, de jóóóóóóóóóóó!!! Jó gyorsan összejött akkor a kistesó. A második lesz, ugye? Mikorra tervezed a dokilátogatást?

Rimar, igen, elmentettem a számod. Szerintem ha legközelebb megyek haza, akkor mindenképpen úgy intézem, hogy beugorjak, de előtte mindenképp foglak hívni, hogy megbeszéljük!

Bufo, akkor mindenképp egyeztetünk majd időpontot. Igen, eléggé le vagyok terhelve, plusz angol, torna, aztán ez a narancsbőrkezeléses masszázs (ha meséltem róla egyáltalán), közben megy tovább a ház alakítása... néha kicsit túlpörgök, de gyorsan most akarok mindent megcsinálni, hogy téltől csak a babára tudjak koncentrálni.

De jó, megyek babalátogatókba!!! :) Legalább ez vigasztaljon, ha már nekem nincs kit babusgatni. Olyan aranyosak vagytok lányok!!!

Rimar, szegénykém, "legalább" elől tört le a fogadból?! Jut eszembe, én meg azt álmodtam, hogy kettő kiesett. Vajon mit jelentehet?!
Elhiszem, hogy így utólag megmosolyogtatott a cicusos sztori... akkor nagyon kegyetlen volt az a nap.

De jelentem lányok, a cicusom úgy néz ki, jobban van! Legalábbis azt mondta anyukám, hogy eszik már. Azért jövő hétvégén ha hazamegyek, megpróbáljuk levinni kontrollra. Kíváncsi vagyok, mennyire fog összekarmolászni. :(
titi_27
 
 


Titi!

Emma hétfőn lesz 5 hónapos.A mostani pici már a 3. lesz,van már egy 12 éves nagyfiam,Tamás.Jövőhéten szeretnék elmenni dokihoz,remélem lesz nála hely a magánrendelésen.

Képzeljétek!
Nekünk még költözés előtt megszökött a kutyusunk,aki eddig itt lakott anyuáknál,költözés után pedig a cicánk,aki egy évig volt a mi kiskedvencunk.Sajnos egyik sem került elő,nem tudjuk mi lehet velük.Pedig a cica nagyon hozzánk nőtt,hiszen velünk élt abban a kis lakásban.Még azt is túlélte,hogy aprócska korában kieset a 3.emeleti erlélyünkről.Most pedig...
Azóta van új kutya és cica is,de mégis nagyon hiányoznak.

Ha én a fogamról álmodok aználam fogfájást jelent!

Mona
monaszisza
 
 


Jucikám, olyan jó, hogy megint ennyit írtál. Bár tudnék segíteni a szopizással kapcsolatban. De talán majd a lányok fognak tudni, hisz lassan csak én vagyok itt egyedül aki tapasztalatlan, és babátlan. :(

Olyan jó olvasni benneteket, persze néha majd' meghasad a szívem, hogy nekem miért nem lehet ilyen boldogságom. Néha olyan bőghetnékem van, amit rögtön el is hesegetek. Tudom, hogy még nem volt itt az ideje. Most azzal ütöm el mindig a gondolataimat, hogy így legalább még keresek egy kis pénzt, és tudunk a lakásban tovább haladni. Muszáj legalább ezzel hitegetnem magam. Mármint, hogy jobb ez így egyelőre.

Így, hogy nem lesz baba, karácsony előtt megint megyünk Bécsbe aranyvasárnapra vásározni. Mindig olyan jó a hangulat, meglátogatjuk a karácsonyi vásárokat, forralt bort iszunk, meg ilyesmi. Bár azt terveztem, hogy az idén már babástól megyünk, de szerintem nem jött volna össze sem anyagilag, sem pedig amúgy. 6 hetesen talán hülye lettem volna a babával együtt forralt borozni.

Jucikám, hogy a gátseb szétnyíljon?! Hát én ilyenről még sosem hallottam. Miért, így érzed? Vagy annyira fáj? Jaj, lányok, olyan szerencsésnek érzem magam, hogy sikerült gátmetszés nélkül szűlnöm, persze, azért egy 1 kg-s babánál gondolom ez a normális. De így legalább annyival könnyebb most. Így azért annyira nem rettegtem az első együttléttől.

Na, Juci, lassan sikerül a kisregényeid mennyiségét überelnem?! Áááá, nem hinném. :)
titi_27
 
 


Jo reggelt!!! 8)

Megint csak elvezem ezt a napsutest.

Rimar!

Nagyon aranyos Bazsi.OLyan jo,hogy otthon tud maradni a parod,igy biztosan sokkal jobb es harmasban egyutt lenni a babaval milyen boldogsag lehet. :P

Juci!

Hat,te mindig is elottem leszel,es en foglak inshaallah infoert pumpalni mert te mar tapasztalt mami vagy/leszel :!: :lol:

Cumiugyben....en vettem tobbfele cumit biztos ami biztos alapon es majd elvalik.
AMugy megvettem a Suttogo c.konyvet,azt olvasom...jo lenne kiprobalni az ott olvasottakat...igaz tul szepen hangzanak bizonyos dolgok...de majd elvalik,hogy bejon-e vagy sem.

Tenyleg eleg gyorsan telnek a napok... :lol:
Ferjem minden telefonnal rogton kerdezi,hogy egesz biztos jol vagyok -e,mit erzek a pocakomban...stb. :lol:

Titi!

Kozeledik a karacsony...en is imadok ilyenkor boklaszni.Tavaly mi is Nemetorszagban voltunk a ferjemmel,igaz nem pihenni mentunk,hanem mutete volt...de azert elveztuk a karacsonyi vasart,forralt bort,stb...olyan hangulata volt.


Na,megyek zuhanyozni,mert jonnek megint megnezni a lakast.(irtam ugye hogy aruljuk).Jo lenne eladni es legfeljebb tavaszig vissaberelnem.Igaz,akkor berelni kellene egy masikat amig a haz elkeszul...de majd elvalik hogy alakul.
Meg jo lenne a burkolatokat,nyilaszarokat kivalasztani jovo heten...leszerzodni a kivitelezokkel szerintem mar csak novemberben tudok.

Tovabbi szep napot nektek!

Jo babazast babasoknak,tobbiek meg szedjetek a vitaminokat,egyetek egeszsegesen es tessek pozitivan gondolkodni. :lol:

Koda!

ugye jol vagy,csak azert nem jossz mert fekudnod kell,igaz :?: :?: :!: :!:

Puszi
momo35
 
 


Sziasztok!

Juci!

Én anno nem gondolkodtam,hogy majd használjuk-e,aztán egyszer adtak egyet a kórházban.Bálint jóevő,nagy baba volt,7 hónapig szopott,és nem volt gond a cumiból.Az első 3 hónapban használtam,utána nem fogadta el,mert rájött ,hogy felesleges meló,hiszen nem jön belőle semmi.Így 10 évvel öregebben nem tudom,hogy jó-e a cumi és fogok e használni.Minden esetre én is sajnálom a 2-3 éves gyerkőcöket,akik nem beszélnek,rosszak a fogaik...és ott lóg a cumi.Ma már annyira eltérőek a nézetek.Ha ki tudod küszöbölni,hagyd ki.Szerintem.Nagyon kiváncsi vagyok a szülésedre,ha lesz időd meséld el.

Momo!

Suttogó? Erről a könyvről még nem is hallottam.Miről szól?Jó könyv?Érdemes megvenni?Pihenj sokat,amíg lehet,ezek a legkellemesebb napok,az anyaság kapujában.Életem egyik legszebb időszaka volt.Nekem még szebbé tették az ünnepek,hiszen szenteste is mindenórásan álltam a fa alatt.Remélem idén pedig + tesztesen állhatok majd oda. :roll: Irígyellek ám nagyon.Nemsokára megismerkedsz a kis Zümikével.De jó,annyira megható.

Puszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Sziasztok!

Juci
Ne aggódj a tej miatt az nem tesz jót. Az állandó idegeskedés csak csökkenti a tejcsit. Ha meg csomót érzel benne akkor biztosan van elég még több is mint amit megeszik a kis Dudor.
Bízd a babádra mikor és mennyit akar enni és akkor kialakul az egyensúly. Ha nagyon feszülne akkor persze fejjél, de csak annyit, hogy megkönnyebbülj és ne az egészet. Mérésnél pedig arra figyelj, hogy nem fog mindig egyformákat enni. Ha kevesebbet is eszik egy evésre ne pánikolj úgyis bepótolja a következőre. Jó nagy eltérések lesznek egy egy szopi után 50 és 140 között bármi. Nálunk legalábbis így van.

Momo
Hogy vagy? Éjszaka még mindig rossz?
Kívánom, hogy sikerüljön gyorsan eladni a lakást. Ez mostanában igen nehéz, mert túl sok az új építésű olcsóbb lakás, és ugye arra jár minden kedvezmény.

Titi
Küldök neked képet a kis Áronról feltennéd? Tudod még mindig gyagya vagyok hozzá. :oops:
Hogy álltok a terasz burkolásával?
Mit mutat a hőd most esett vagy átlagos?

Most nézem csak, hogy rohan az idő, már 4 hetes a kicsi. Sokkal gyorsabban telt el mint az utolsó hónap pocakosan.
Na megyek mert még ki kell teítenem a ruhát utánna meg jön a cici követelése. Nem akarom ordítattni szegényt. Így is van olyan amikor kénytelen vagyok ezt tenni, mert ugye Dáviddal is van teendő.
Mindenkinek szép napot!

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok lánykák!
(milyen sokat írtatok :D )

Először is szopi ügyben!
Juci,
írtam én is egy picit feljebb, hogy nekem is becsomósodott egyik cicim, a meleg borogatás segített, meg az hogy fejtem.
Valószínűleg el volt záródva egyik csatorna, nem engedte ki a tejet.
Ahogy fejtem, hallottam a pukkanást és már jött is a tejcsi.
...aztán meg a megkönnyebbülés.

Őszintén szólva, én a tejcsi lefejése mellett voksolok, hiszen a fagyasztóban eltárolt tej nagyon jó lesz például, ha jöhetnek a főzelékek - mégse tápszerrel csináljuk nekik, nem? :)

Ja, a kereslet-kínálat egyensúly...
szerintem ez működik, mert mostanra valahogy kialakult az, hogy csak reggel fejem le a tejcsit (napközben nem is nagyon maradt rá idő, csökkent a fejés, gondolom csökkent a tejcsi is) mert én is átázva ébredek minden reggel, napközben pedig szopizás előtt, ha meghallom pl. Barni sírását, hogy éhes, akkor érzem, hogy bizsereg a cicim, telik meg tejjel.
Ez nagyon érdekes. Ti is éreztetek ilyet?
Úgyhogy szerintem tényleg kialakul néhány hét elteltével az igény szerinti tejtermelődés.

Aztán, ami nekem most nagyon jól jött, hogy volt fagyasztóban tejcsi, tegnap este hirtelen felment a lázam (38,6), rázott a hideg, minden porcikám fájt.
Nagyon filóztam mit csináljak, hát úgy döntöttem, hogy amíg ilyen nyavalyás vagyok (remélem csak egy-két nap!!) addig nem adok Barninak a "beteg" tejcsiből. Meg hát vennem kellett be algopyrint, amit szoptatás alatt nem lehet.

Elővettem a lefejt tejcsit és az Aventes cumisüveget, abból etettem meg.
Szegénykém nem nagyon tudta először mire vélni a dolgot, lökdöste ki a szájából a cumit, aztán csöpögtettem a szájába és végül nagy nehezen el kezdte cumizni.
Az a baj, hogy túl gyorsan leszaladt a 100 ml, még szopizott volna a kis drága, állandóan befordult a cicimhez.
Na, ekkor került elő a cumi. Nyammogott rajta, aztán elaludt.

Úgyhogy lányok, összegezve a fejés témát, ne adj isten betegek lesztek (jön a megfázós időszak), akkor van mihez nyúlni!!!

EGYÉBKÉNT MIT TUDTOK, ILYENKOR LEHETNE SZOPIZTATNI?????


a cumi-téma:
én is cumi ellenes vagyok, pláne szopizós babáknál (állítólag szopási zavart válthat ki) és ha szopizás után elalszik, akkor felesleges a szájába dugdosni. Nem jó ha rászokik, inkább kicsit ringatni, babusgatni kell, ha nem tud elaludni.

Vettem én is cumit, de csak olyan esetekre, ha pl. vásárlás közben felébred, és épp nem éhes, csak egyet-kettőt szopizna, akkor adom a szájába, kettőt nyammog rajta és elalszik.
Utána ki is esik a szájából, elrakom és kész :D

Na, jó ez mind babafüggő, mert amelyik baba hasfájós, vagy nyugtalan, annak általában hamarabb kerül szájába a cumi.

JUci és Titi,
regényírásban most úgy látom leköröztelek benneteket :oops:

Titikém,
nagyon sokat gondolok rád, és hogy milyen érzések kavarognak benned, és csodállattal figyelem, hogy milyen erős vagy, és hogy tudsz örülni ezeknek a babáknak.
Hát, le a kalappal előtted :) Az biztos, hogy a leendő kisgyermekeidnek nagyszerű anyukájuk leszel. :)

Na, befejezem, mert a végén felmegy a lázam az érzelmi túláradástól.

millió pusszantást küldök mindenkinek,
Ancsi

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


Sziasztok lányok!

Bufo, hát persze, hogy küldheted a képeket!!! Bármikor. Mindjárt fel is teszem, amik átjöttek. Milyen édibébi a kis Áron baba! :) Alig várom már, hogy lássalak benneteket!

Momo, a Suttogót nekem is felírta a szülésznőm (még a Szent Imrés), hogy nagyon jó könyv, olvassam el, ha tudom. Úgyhogy biztos nagy élmény lesz Neked, már én nem olvastam, de már több helyről is hallottam, hogy nagyon jó. A suttogó titkai pontosabban, ugye? Mintha így rémlene.
Jó kis elfoglaltság Neked most ez a ház projekt. Nehéz lenne most másik albiba költözni, viszont gondolom, eladni is jó volna. Az tényleg egy jó megoldás, hogy visszabérelnéd. Vagy hátha meg lehet állapodni az adás-vétel későbbi dátumában.

Ancsi, drága vagy! Tényleg a Ti bébiteket valamennyire az enyémnek is érzem. Tudom, hogy hülyén hangzik ez, de mivel együtt vártuk a gyermekeinket, és én itt maradtam egyedül, olyan közeli kapcsot érzek közöttünk, és ezáltal a babáitokkal is.

Hát, Bufo, kérdésedre... a görbém elég érdekesen ugrál, fel is teszem. De a peteérést igazából az utolsó két ciklusnál még a baba előtt a 18. napra tette a fertility, szerintem most sem lehetett hamarabb, úgyhogy nagyjából most kellene majd megtörténnie. Kíváncsian várom.

A teraszunk alakulgat, tegnap akartam fotózni Nektek, de annyira sötét volt már este, hogy csak sötét fotóm van. Azért azt megpróbálom feltenni. Egyelőre még a kőműves a bővítésen dolgozik, a burkolás csak utána jön.

Kép

Kép

Kép

Kép
titi_27
 
 


Kép

Ááá, lányok, a teraszos fotók nagyon sötétek, hiába világosítom. Majd próbálok holnap csinálni másikat már a bővítés befejezése után, hisz holnap szabin leszek, és majd azt teszem fel nektek.
titi_27
 
 


sziasztok!

bufo zabálnivalo!huh de aranyos!és olyan jo az a kép amin hárman vagytok!tudod ahoz képest hogy fáradt vagy nem is látszik rajtad csak az hogy milyen boldog vagy!a tisztelgös kép meg szuper:D
hát csajok ezt jol összehoztátok!egytöl egyig gyönyörüek!nekem elhihetitek mert én amilyen szokimondo vagyok tuti megmondanám ha nem igy lenne!de a ti kisbabáitok tökéletesek!én is akarok én is akarok!
majd késöbb jövök de megyek pakolgatni itt ott takairtani mert ez ugye multhéten elmaradt!most van két hetem igy minden nap megcsinálok egy helyet és mire férjem hazaér csilli villi lesz!
pusziii

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!

Nagyon édesek ezek a srácok.Na rólad sem mondanám meg a fénykép szerint,hogy nemrég szültél.Szerencséd :lol: ,hogy találkoztunk és láttalak pocakosan,amúgy nem hinnék neked,olyan csinos vagy.

Hú lányok,mennyi szép kisbaba,és boldog kismami.Milyen szerencsések vagytok.Veletek örülök ám.

Virág!

Ez a takarítás dolog nagyon ismerős.Valahogy én is folyton suvickolok,mintha a baba szétnézne.Megfoganjak ebbe a családba,elég tiszta minden? :D Tudom,hogy hülyeség,de azt hiszem,ez is benne van,valahogy olyan érzés,hogy ha minden rendben van a környezetemben,akkor a terveimet is megvalósíthatom.Mármint jelenleg a babát.Neked melyik nap is jön mensi,szombaton?

Puszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Sziasztok!

Bufo:)
A tisztelgős képen egy fél órát nevettem :) Annyira édesen néz ott! Hogy tudtad ezt a pillanatot elkapni?

Juci:)
Tündéri kis hajasbabád van! Apucira nagyon hasonlít :)

Rimar:)
Olyan kis barna a gyrkőc!:) Nekem is ezt mondták anno. Igaz nem tudták, hogy Marci be van sárgulva és nem barna.

Titi:)
Remélem a görbéd alakul, mert egyenlőre biztos, hogy nem volt pé. Nekem kicsit kuszának tűnik. Azt viszon csodálom, hogy nem írták fel a clostyt! Ilyenkor az nagyon jót tesz. Bár gondlom az orvosod nem akarja sürgetni az időt. Várja, hogy a természet végezze a dolgát.

Momo:)
Igazából azért nem jöttem eddig, mert tiszta ideg voltam az uh-k miatt. Teljesen kikészítettek ezekkel az eltérő véleményekkel a babaával kapcsolatban. Meg a lepénnyel kapcsolatban. Olyan rosszul is nézek ki, hogy azt el sem tudom mondani. 45 kiló vagyok 19+3 hetesen, fekete karikás a szemem.......
Úgyhogy nem bírtam idegekkel, felhívtam a barcikai szonográfus ismerősömet, aki eddig is nézett általában. Csak ügye mostanában mindig más nézegett a vérzések miatt.....Szóval mondta, hogy azonnal induljak, pontot teszünk a dolgok végére. 1 órára mentem hozzá. Remegtem, mikor felfeküdtem az asztalra. Mondtam neki, hogy : "Ági, úgy nézd meg, meg úgy mérd meg a babát, hogy nagyon pontos legyen, mert én mindjárt az idegre kerülök..... Kb. fél perc múlva azt mondta: "Timi, ha már nekem nem hiszel, akkor nézd a gépet közben, " és odafordította a nagy monitor. Kérdezte, hogy látom -e a számokat? Látom -e, hogy az a baba majdnem napra pontosan annyi, amennyit a mért adatok is mutatnak? Lemérte a fejét, hasát, fejkörfogatát. Felülről nézve a feje kicsit ovális, tehát nem kerek fejű baba, ezért kisebb 1-2 miliméterrel a nagy átlagtól.Mind 19 hétnek megfelelő amúgy a méret. A combcsontja meg inkább 20 hétnek megfelelő. Ki is nyomtatta az adatokat, kaptam képet is. Mondta, hogy tuti jól mért, ezek jó adatok. Mert vagy százszor rákérdeztem. Mondta is, hogy most már nyugodjak mert, nagyon rosszul nézek ki....... ja! A lepény sincs nagyon lent, pont határon van, nem vészes. De nem cipelhetek, ugrálhatok, emelhetek, ez tény. Úgyhogy most már próbálom magam megnyugtatni. Rákérdeztem a sok uh-ra. Ő is azt mondta, hogy ettől nem lesz bajunk, különban nem is csinálnák.

Eszter:)
A Suttogó titkai című könyv nekem is megvan. Ennek köszönhetem, hogy a gyerekem fél év után megtanult aludni. Addig csak kínlódtunk, szenvedtünk, nem aludtunk. Mindenki kivolt. Kínomban vettem meg ezt a könyvet egyik délelőtt. hazamentem, könyvvel a kezemben álltam a gyerek felett és olvastam, mit kell csinálni, hogy kell elaltatni. Senki sem hiszi el nekem, Marci fél év után előszőr elaludt egyedül, az ágyában. Negyed órát aludt előszőr, majd napról napra többet.
Én ajánlom nektek!

Most kicsit lepihenek, mert sok volt az utazás barcikára, meg ki kell terítgetnem. Később megpróbálok benézni!

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Titi
Köszönöm, hogy feltetted a képeket! :D Puszi érte!
Szó mi szó tényleg elég érdekes a görbéd, de a cilus első felében láttam már ilyet, ettől még lehet pé.Drukkolok, hogy ezután szépen megemelkedjen.
Várjuk a fotót a teraszról.

Virág,Anubias
Köszi a dícséretet a fiúk nevében is.
Bár az igazat megvalva a kis Áron elég viccesen néz ki, ugyanis a feje tetejéről már kihullott a haj így olyan, mint egy kis öregember. :roll:
A kilók tekintetében jól állok,2+ van rajtam, de még a nadrágjaimat nem mindet tudom hordani, végül is még csak 4 hete "szültem".

Na megyek mert vacsi van.

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


KOda!


Ugy orulok,hogy minden ok.Latod mennyit szamit egy masik ultrahangos gep,ember..stb.
Az en dokim az elejen azt mondta,hog yinkabb tobbet mer az elejen,hogy elejet vegye a kismamak kerdeseinek.Marmint hogy miert kisebb az AC,BPD stb..nekem az utolso elotti ultrahangon meg direkt kevesebbet mert.Mkor eszrevettem,akkor el is ismerte.Szoval nyugodj meg es egyel finomakat...neked aztan tenyleg nem kell figyelni a sulyodra...a lenyeg hogy jol erezd magad es Picurkad szepen ,nyugodtan fejlodjon,hizzon. :)

Titi!

Lakaseladas nem tudom hogy fog menni,ennek az illetonek nagyon tetszik,az aron kellene egyezkedni.PLusz meg ott lehet bokkeno,hogy mivel nincs meg a teljes 5 epuletre egyutt a vegleges jogeros hasznalatbaveteli engedely,nem lehet tarsashazat alapitani,vagyis nem lettunk meg albetetesitve.Tehat csak szeljegyen vagyunk tulajdonoskent bejegyezve.Ez esetleg elijesztheti vagy az ugyved ova inti.

Jo,hogy haladtok a hazzal,biztosan szep lesz a terasz is,majd akkor tegyel fel kepet!

Bufo!

Olyan edi....tudom mindig ezt irom...de tenyleg annyira edi minden baba es a tied sem kivetel!!!Csak +2kg,hat nem rossz. :lol:
Fura,hogy mar nincs sok hatra...a hugom akarhanyszor felhivom ,rogton felkapja a telefont...es csalodik amikor rajon,hogy csak ugy hivom... :roll:

ANubias!

Mint ahogy Koda es Titi is irta,ez egy eleg hires konyv,harom reszbol all,az elso az ujszulottekre,kisbabakra vonatkozik,a 2. a kisgyerekekre,a harmadik meg inkabb egy osszegzo konyv.Szoval eleg egyertelmuen le van irva a szoptatas...etetes,stb...hogy hogy kell csinalni.Meg fogom probalni...es majd elvalik.AMugy A suttogo titkai I. es Tracy Hogg irta.

Rimar!

Megint csak ismetlem onmagam,edi a kis Bazsi...olyan bekes.

Virag!

Ne takarits mar annyit...nem vagy veletlenul Szuz jegyu :?: :?: :?:
Szep estet es ejszakat nektek!
momo35
 
 


sziasztok!
na ma se lett kész a konyhám teljesen,nekiálltam inkább nutellás kalácsot sütni!

momo hát épp eza baj hogy mindig csak halogatom és nem egyszerre csinálom meg mindet hanem apránként!nehogy azt higyétek hogy huh rend mániás vagyok pont ellenkezöleg tök lusta!simán végezhetnék egy nap alatt de aprolékosan mindig csak egy kicsit csinálok!amugy vizöntö-halak vagyok pont a határ

koda akkor remélem mostmár megnyugszol!45kg?jézusom!az ok hogy kicsi vagy de terhesen?huh mostmár pihenj és nyugodj meg!

bufo megnéztem a képeket ujra nekem öregemberesen is tetszik:)de olyan nagy!!!ahogy dávidka ölébe van hatalmas!

titi várjuk a képeket!a görbéd elég furcsi!de hát lehet hogy még ez a normális nem?

anubias hát remélem a november a mi honapunk mert én már ugy beleéltem magam és ha nem leszek terhes évvégéig akkor tuti depi leszek!mert most sikerülnie kell ez van bennem!ne tudjátok meg mennyire beleéltem most magam!

huh igen pang a topic meglátszik megérkeztek a kistörpik:)csak kár hogy lefoglalnak titeket és nem tudtok jönni irni nekünk mi van velük veletek és nem illusztráljátok képekkel!sebaj majd egy kicsit késöbb!

gyöngyi,ági merre vagytok?rég irtatok!
a többieknek is puszi!mesiröl valami hir?

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Jaj, Koda, annyira, de annyira örülök neki, hogy minden rendben van. Remélem, tényleg megnyugszol, és hízol végre egy kicsit. 45 kg vagy?! Atya ég, ez nagyon-nagyon kevés! Tessék végre tényleg örülni a boldogságos várandósságnak, és élvezni a hátralévő időt!!!

Momo, hát, ez így tényleg elég érdekes lesz. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy fogjátok így tudni lepapírozni az adás-vételt. Remélem, könnyen fog menni. Lakhatásink még nekünk sincs. Holnapra vettem ki szabit, mert VÉGRE TELEFONÁLTAK, HOGY MEG VAN AZ ENGEDÉLYÜNK A CSATORNÁZÁSI MŰVEKNÉL!!! Erre vártunk már 6 hónapja, az emberből tényleg hülyét csinálnak. Szóval, mehetünk végre a lakhatásit beadni. No de ma elszólta magát a párom, hogy tudom-e, a terasz sincs rajta a terveinket. Szóval, még amiatt is problémázni fognak! :( Kicsit tartok tőle!!!
titi_27
 
 


Halihó leánykák :D

Titi!
Hát az engedélyezések tényleg ilyen problémásak, de hátha nem veszik észre a teraszt.... :roll: bár azt kötve hiszem, de talán mégsem szőröznek és megadják az engedélyt.

Mi az év elején voltunk tervezőnél, áprilisra be is adtuk a bontási és építési engedélyezésre a terveket (bővíteni akarjuk a meglévő házat), aztán csatolni kellett ezt-azt, majd a "drága" szomszédunknak eszébe jutott, hogy ő bizony kerítést akar a háza mögött - és nyáron leállíttatta az engedélyezést!! :evil: :evil:
Most bíróságon van az ügy, addig még bontani sem lehet az alsóépületet, ami már így is félő, hogy magától összeomlik... :roll:

Úgyhogy alig vagyunk mérgesek rájuk - pedig még év elején azt hittem, hogy hipp-hopp meglesz minden és mire jön a bébi, már kibővült házikóban várhatjuk.....
A kedves szomszédunktól meg kártérítést fogunk kérni, pláne ha elesünk az adókedvezménytől is a hitel után.
Remélem az ügyvédünk megtesz minden tőle telhetőt! :)

Na, de ez a jövő zenéje :roll:

Zsuzsa!
Képzeld, Barninak is kihullott a feje tetején a haj - sokat simogattuk :D - és tényleg úgy néz ki ő is, mint egy öregapó :lol:

Koda!
Hát rád férne már egy kis nyugalom, te szegény lány...most már nagyon remélem, nem lesz semmi gond és boldog kiegyensúlyozott lesz a hátralévő időszak!! :)
Ja, a kilóimból szívesen postázok neked, ha gondolod! :oops:

Képzeljétek, voltam dokinál azt mondta Rubophen-t és Augmentint szedhetek szoptatás alatt, úgyhogy nem kell leállni vele.
Szegény Barnit megviselte ez az üvegből evés, olyan kis sírós lett tegnap, állandóan fordult volna cicire.
Most már olyan jó újra szopiznunk, remélem ő is gyorsan megnyugszik. :)

Mindjárt keresek egy-két fotót én is :)

pussz-pussz
Ancsi

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


Na, itt vagyok a képekkel:

Kép

Kistesó és nagytesó
Kép

...és a mindent elsöprő szeretet :lol:
Kép

és amikor még volt haj a feje tetején:
Kép

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


Jo reggelt!

De eltunodtetek lanyok!

Titi!

Hat ,szerintem egyentol+kerulettol is fugg,hogy mennyire kotozkodoek.Remelhetoleg nem lesznek szemetek a terasz miatt.

Az epiteszunk nekunk is beadta mar a terveket....de mar most tudom,hogy a bejarati ajtot pl. 40 cmvel odebb akarom vinni+egy ablakot is...de azt mondta,hogy ennyi siman belefer,nem fognak emiatt hajcihozni.Hat nagyon remelem. :roll:

Beszeltem a kozos kepviselonkkel,aztz mondta,hogy nem problema keszpenzes vevonek igy eladni a lakast,csak annak nem menne aki hitelbol szeretne megvenni.Remenykedem,hogy talan evvegere megalakulhat a tarsashaz.
AMugy annyira szeretek itt lakni...mar elore faj a szivem.Bar egy sajat kis haziko kerttel azert megiscsak mas.Ha meg kocsi is lesz,akkor a kozlekedes se lesz problema inshaallah. :lol:

Ancsi!

Hat,jo szemet szomszedotok van az biztos :twisted: :twisted: :twisted:

Virag!

NUtellas kalacs..fincsa lehet.Mostanaban allanadoan edesseget ennek...nem is megyek mar a merleg kozelebe ugy dontottem. :wink:

Juci,Rimar!

SIkerult mar valami rendszert kialakitani???

Juci!

Tenyleg azon az elso kepen annyira hasonlit Illesre! :lol:

Gyongyi,Agi,Zseppy hol vagytok???


Ma voltam CTGn,nagyon nem akart felkelni,csak a vegere ebredt fel igazabol.Meg mindig egyujjnyi vagyok.Marmint a mehszajam.A malnalevelteat iszom renduletlenul...a doki rohog hogy minek puhitom a mehszajam amikor igyis eleg puha. :roll:
Fajasok....vegig szinte 15-20% votl, a vege fele ment fel 45%ra,ez semmi,dehat raerek,gondolom Zümikem is jol elvan ott bent masaallah. :lol:

Na,megyek,anyukamnal akarok ma aludni,utana meg o alszik itt...jobban erzem magam ha nem vagyok teljesen egyedul.

Mindenkinek csodaszep hetveget!!!
momo35
 
 


Ancsi!

Olyan aranyosak egyutt!!!
momo35
 
 


Sziasztok!

hát még nem igazán sikerült rendszert kialakítani.Rajta vagyunk.

Juci!
Nem akarok neki cumit adni, nem is vettünk csak néha annyira sír alvás helyett, hogy kétségbeesésemben már ez is eszembe jutott.

Momo!
Mi is elolvastuk a Suttogót, sok hasznos dolog van benne, de erre az alvásproblémára még ez sem tudott használhatót mondani.
Nem tudom, mit csináljak vele?
Az van, hogy eszik rendesen, jóllakik, utána leteszem aludni, de 10 perc múlva felébred és iszonyúan sír.Megvigasztalom, elalszik, újra 10 p múlva felébred.Ma pl egész délelőtt ezt csinálta, tehát gyakorlatilag 10 perces alvást 10 p sírás követett.Néha megszopiztatom, de akkor is ez van.Kezdek kétségbe esni.Túl fáradt lenne és azért nem tud pihenni?Elalszik, látom, hogy már a REM- fázisban van és ezután felébred.Miért?
Ezért ötlött fel a cumi dolog bennünk, amit a Suttogó is írt, hogy lehet hogy alváshoz jól jönne.Tegnap vett is a férjem egyet, de ugyanez történt.Bekapta, szívta kb 3 percig, utána ugyanez kezdődött elölről.
Azt nem vettem észre rajta, hogy hasfájós lenne.
Na, ennyit a problémámról.Remélem, csak átmeneti.

rimar
rimar
 
 


Rimar!

Nem akarlak elkeseríteni,de mi szintén ezzel a problémával küzdünk közel 5 hónapja.Ráadásul Emma nem hajlandó cumit a szájába venni.Csak akkor tudok takarítani,ha anyu eljön,vagy ha hallgatom az ordítását.Nagyon sajnálom,mert ő is és én is szenvedünk.Nem tudom mit rontottam el.

Lányok!

Ha van ötletetek írjátok le,mert a helyzet tényle kétségbeejtő!Pedig én is könyv megvételén gondolkoztam azok alapján amit írtatok.
Rimár,ha közben mégis találsz megoldást,ugye megírod?

Mona
monaszisza
 
 


Jaj, lányok, nem lehet könnyű, hogy a babóka állandóan sír. Gondolom, ilyenkor azt sem tudja az ember, hova kapjon, mitől sírhat. Én biztos mindig azt hinném, hogy valamire szüksége van, és nem tudom, mire. Egyáltalán létezik olyan, hogy másképp sír, ha éhes, és másképp ha vizes a pelus, stb? A védőnéni nem tud segíteni nektek a sírás megoldásában?

Momo, jó, hogy nem alszol egyedül, hisz lassan (1-2 hét), és tutira szülni mész. Hogy tervezed? Taxival fogsz bemenni? Vagy megy érted valaki? Anyukáddal fogsz szülni, vagy hogy lesz?

Ancsi, hát, nem irigyellek a szomszéd miatt, bár sajnos az egyik nekünk is ilyen házsártos. Igyekszünk minél kevesebbet kommunikálni velük, és csak a legszükségesebb dolgokat megvitatni velük. Csak sajnos ez az építési engedélyezés mindig függ a szomszédoktól is. :( Tényleg érdemes volna valahogyan visszavágni nekik.

Nagyon édesek a gyerekek! És hogy a kis Barnibaba milyen arcot vág azon a bújós képen! Mosolyra fakasztott! :)

Hát, nálam sajnos a helyzet változatlan, a hőm érdekesen alakul, tutira nem volt még peteérés, csak akkor nem értem, a PG53 miért mutatott azt. Ráadásul szegény páromnak sem engedtem az együttlétet, pont a hőm miatt. Erre tessék! Próbálkoznék feltenni, de nem sikerül. Azért igyekszem megosztani veletek.
titi_27
 
 


Kép
titi_27
 
 


Ilyen volt:

Kép

Egyelőre ilyen:

Kép
titi_27
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: