Új privát üzeneted érkezett!

Kópé:

Ja ma a Korai Fejlesztőbe azt mondták, hogy a gondozónénik és óvónénik terrorizációinak nem szabad bedőlni!!!! Sajnos én ezt csak későn tudtam meg...

(Lackóval este rohantam a dokihoz, majd ott közölték, hogy semmi baja :lol: Mondjuk én is láttam, hogy elég eleven ez a gyerek :lol: , de ilyenkor csak papírral veszik vissza a bölcsibe. Persze kaptunk papírt, hogy közösségbe mehet, csak feleslegesen járattak bennünket egy kicsit... :roll: )

Ja és valamelyik nap illedelmesen átengedtelek bennetek a zebrán, ahogy kell. Toltad a picit, kisfiad meg vidáman lépkedett meletted és csodálkoztál, hogy egy autó átangedett és nem pofátlanul a gázt nyomta, ahogy szokták... :lol: :lol:

Klarissza
klarissza
 
 


Ja ezt a Sóska, Sültkrumplit láttam, még Lackó előtt 2-szer is pedig annyira nem is jó..... :) akkor még ismert közismertebb színészek játszották....

Tényleg látott valaki valahol valami jót a múlt évadban?
Én a Katonában a "Koccanás"t ajánlanám, magyar valóság, egy kis röhögéssel :) (Igaz az első 10 percet lekéstem, mert kedves férj nem ért haza időben, hogy elinduljak...magyar valóság)

Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok !

Én utóljára a Gyertyák csonkig égnek -láttam a Magyar Színházban jó volt
Előtte könyvet olvastam és igy érthetőbb volt.
B.

Kép
beataa
 
 

 
 

Sziasztok!

Klarissza!
Melyik mondta, hogy beteg? Éva néni? :(
Nekünk akkor nagy szerencsénk volt a Katica csoport gonozónénijeivel és a mostani ovónénikkel is.:)

Klára!
A bölcsi emeletén vannak a csoportok, és mint minden közintézményben itt is kötelező a lift. A mi sulinkban is építettek liftet, és még WC-t is a mozgáskorlátozottaknak, bár még eddig nem volt ilyen tanulónk, mivel ez vendéglátós suli.

Eri
simones
 
 


Köszi a válaszokat háziorvos ügyben, próbálom megtalálni az igazit:-))) Én is úgy érzem, hogy az elvárásaim nem irreálisak:-)

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 


Klarissza!

Tényleg ritkaság, hogy megáll bárki is kocsival, de én nem csak ezen csodálkoztam, hanem azon gondolkoztam, hogy "De ismerős volt, ki volt az?" :D :oops:

Köszi, minden kisgyermekes anya nevében!!! :D :D

(a Koccanást én is meg akartam nézni tavaly, de sosem sikerült rá jegyet kapni :()
Vendég
 


Kópé:
Nekem könnyű, mert minden hónapban a munkahelyemre jön a színházszervező néni, jegy után rohangálni én sem szeretnék :(

Pelle:
számomra még mindig irreális a vágyad, nem is tudom a gyakorlatban elképzelni, hogy egy gyerekorvos néni vagy bácsi állami fizuért 24 órás készenlétben legyen ... most már nagyon kíváncsivá tettél, hogy találsz-e ilyen dokit :lol:

Klarissza
klarissza
 
 


Zsuzsa:
Megértelek :(
Gondolom nem vigasztal, de én is rendszeresen hagytam el Lackó cuccait a babakocsiból, sapkák, kesztyű, fél cipőcske :oops:


Klarissza
klarissza
 
 


Köszi az együttérzést Klarissza, legalább nem vagyok kivétel, már kezdtem azt hinni csak én lehetek ennyire peches...
Érdekes én sosem találok semmi elhagyott holmit az utcán.
Biztosan hirdetést adnék fel és keresném a "károsultat".
zsuzsanna30
 
 


Sziasztok!

Ma megyek vizsgázni rutinból és műszakiból. 14:10-től kb. fél óra lesz az egész..:)

Rakok fel nektek képeket.:)

Kép


Kép


Sziszike.

Bence:

Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

A vizsga sikerült!!!:)

Párom végig nézte és azt mondta nagyon büszke rám. :P Olyan jó volt, hogy ott tudott lenni..sztem jobban izgult, mint én!

Rendes volt a vizsgáztató is, de a feladatok is mentek.:) Semmit nem rontottam el! :wink:
Az oktató mondta, szégyelős vagyok kicsit, gondolom arra gondolt, izgulok, de mikor a felüljáróra kellett mennem nyirgó gumikkkal indultam, s azt mondta a vizsgáztató-ezt nevezi szégyelősnek, aztán nyikorgó gumikkal indul? :P Jó fej volt!!

Már csak 1vizsga és meg van a jogsi! Egyre közelebb vagyok hozzá...

Apu vitt el a vizsgára 1:30ra értem oda, majd ők haza jöttek ...még beszélgettem az oktatóval(aki nem az én oktatóm volt/helyettesítette), mikor 2kor megjelent a vizsgáztató és megkérdezte beszélgetünk még vagy vizsgázni is szeretnénk.:)
Így kezdett: - az oktatód, képes lett volna még 10percig izgultatni..inkább idejöttem, hamar túl legyünk rajta. :P

Kicsit izgultam, de minden összejött! Mehetek a forgalomba, mindjárt hívom is az oktatómat, mikor kezdhetem.

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziszike!

Gratula!!!! Ügyi vagy!!! :)
Aztán csapjál szét az utakon mától, legyen rend és fegyelem!!!! :)

Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok!

Sziszike, gratula, ügyes voltál!!! Pláne hogy nem is a saját oktatód ült melletted. Hajrá forgalom! Itt vezetgetsz, Zuglóban? :)
Gyerekek meg hogy nőnek :) Anna főleg rád hasonlít, ugye? :)

Zsuzsanna, mi arra szinte soha nem járunk, úgyhogy sajnos nem tudok segíteni. :(

Színház: hogy tavaly mit láttunk? Hát izé, így kapásból nem is tudnám megmondani, mikor voltunk utoljára színházban, de biztos hogy akkor, amikor még nem volt gyerekünk. :( Moziba esetleg még el tudunk jutni, korábbi előadásra, de esti, fektetős-altatós bébiszitterünk nem igazán akad.

Eri, azóta megnéztem, és tényleg látom is az emeletet a bölcsin :P Viszont a mi régi bölcsinkben az ovi volt az emeleten, és nem vettem észre, hogy csinálnának liftet. Pedig ha kötelező?

Pelle, találtál dokit?

Éva nénink nekünk is van az oviban, de nem átvitt értelemben :wink: Szóval csak simán így hívják. :)
Kópé, beszélget már Zsolti az óvó nénivel?

Elmentem a Telepes utcai fodrászhoz, akit ajánlottatok, nagyon aranyos és ügyes tényleg. Köszi! :) Hajlandó volt olyanra vágni a hajamat, amilyenre kértem (ez nagy dolog! :P), bár mondta, hogy ez a fazon mostanság nem divatos :oops: Hehe.

Amúgy meg a bölcsességfogammal szenvedek, ki kéne vésni, mert nem fér el a számban, és fáj, nem tud kibújni. Van valakinek ilyenben tapasztalata esetleg?

Na megint sokat írtam :)

Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Azt mondják igen, rám hasonlít Anna, de leginkább a tesójára.:)

Zuglóban vezetgetek..Irottkőparktól indulunk.

Tegnap 2órát vezettem, de még mindig nem tetszik annyira a vezetés..biztos, mert nincs annyi sikerélmény.:)

Az oktató folyamatosan befékez, behúzza a kézit-ha hibázok vagy vált helyettem, ami nagyon nem tetszik..
Ami a hibám? Tegnap kanyarnál 3asból nem váltottam vissza 2esbe, ő meg jól befékezett, mintha nagy hibát követtem volna el, én meg azt se tudtam most mi van, de ezt nem egyszer csinálta meg sajnos.:(

Sok az új dolog én igyekszem, de szóból ért az ember, nem kellene ilyenekkel stresszelnie...
Amúgy sztem nem volt rossz a vezetésem, de azért még van mit tanulnom.
A másik gond belenézek a tükörbe, ő meg látja, de szól, mindig ble kell nézni, mikor mondom neki belenéztem, akor azt válaszolja, nem kell mindenre reagálnom, ő csak tudatosítja...

Remélem hamarosan túl leszek rajta és minden rendben fog menni..legközelebb szombaton megyek.
Jhéten megyek UH-ra péntek 13-án.:)

Szép napot nektek is.

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok !

Klara:Foggal kapcsolatban nekem 2 bölcset kioperáltak és a 3*at meg ugy csináltuk, hogy az előtte lévő fog "rohadt"azt kiszedtük és a helyére becsuszott a bölcsesség.Még 1 db megvan az meg időnként rosszalkodik.

Én is voltam fodrásznál (nem annál)és megint tottál rövidre levágattam a hajamat=5 mm és elől kicsit hosszabbra.Igaz ez most nagyon rövid de majd 1 hónap múlva ok lesz.A párom kivan megint akadva azt hangoztatta hogy egy 5 éves kisfiúnak van ilyen feje,de én igy szeretem.

Ma virslis batyút/vagy polyan hod-dog jellegű izét sütőttem és a maradék tésztából csokis kalács lett!Hurrá a kilóknak.

Kolos tegnap kikészítette a cicieimet és majd meghaltam a fájdalomtól.Szerintem front volt mert egész du. nem aludt és nem is evett jóformán.

3 napja feltőrték a kocsinkat remélem ha Zuglóba költőzünk nem lesz ilyen.
Hétfőn kezdenek a lakásban betonozni ,lehet h november végén költőzünk.
Valaki megy majd a novenber 4.ei börzére?
B.

Kép
beataa
 
 


Sziasztok Lányok!

Sziszike, gratulálok, ügyes vagy! Csak így tovább! Azért az nekem egy kicsit durva, hogy egy várandós kismamával folyton fékezget az oktató, meg behúzza a kéziféket. Én nem emlékszem, hogy ilyeneket csinált volna az oktatóm.

Klára, lehet, hogy azért nem divat ez a frizkó, mert nem tudnak ilyet vágni. :wink:

Bölcsességfog: nekem is most növögetnek, de egyelőre nincs vele gond. Néha fájdogál, de aztán elmúlik, gondolom az áttörés miatt. Nekem alul és felül is hiányzott egy-egy maradandónak a gyökere, úgyhogy most automatikus fogszabályzáson vagyok. A felső hézag már eltünt.

Beáta, 2-3 hónapos gyerek mellé nincs is ennél jobb frizura.
Sajnálom a kocsitokat, elvittek belőle valamit? Rémes érzés, nekünk tavasszal a két gyerekülést vitték el belőle.

Nálunk megérkezett az első ovi nátha, úgyhogy Bence ma már itthon. Nincs különösebb baja, csak olyan lekvár volt reggel, éjjel nyugtalanul aludt, orra bedugulva, meglátjuk mi alakul.

Többiek, hol vagytok?

Hoppsz, Bence ma 4,5 éves éppen.

Kyra
kyra
 
 


Sziasztok !

Kyra:A kocsiból csak a cd lejátszó írányítóját vitték el+ megnézték a cd.ket hátra is a csomitartóba belenéztek de a szerszámos ládát nemvitték el.
Szerencsére most nemhagytuk benne a babakocsit+hordozót amit összelehet csukni!

Elkezdődőtt a betonozás!!!!

B.

Kép
beataa
 
 


Sziasztok!

De eltűnt mindenki. :(
Beáta, ezt én is javasoltam, hogy húzzák ki inkább a hetest, és hátha becsúszik a helyére a bölcsészfogam :P De elvetették az ötletet. Nem is eléggé rohadt a hetes, a nyolcas meg nagyon be van szorulva a csontba. Na, jó kis téma :? 24-én fognak műteni a Mária utcai szájsebészeti klinikán. Brrr. :roll:

Betonozás hogy halad?

Autófeltörés :? Itt Zuglóban lesz garázsotok?

Kyra, jár már oviba Bence? Hajvágás :P Hát lehet, hogy nem tudnak, pedig nincs ennél egyszerűbb frizura - szerintem. :wink:

Sziszike, ha az oktatód ilyen durva, akkor nyugodtan kérjél másikat. Ne nyeljél miatta hetekig. Ez csak a saját tapasztalatom, az első oktatóm tök bunkó volt, de nem mertem másikat kérni helyette, önérvényesítési zavaraim miatt :D Aztán mikor végre rászántam magam, egy nagyon rendes pasit fogtam ki helyette, és nagyon bántam, hogy miért nem léptem előbb. Nekem sem húzogatták forgalomban a kéziféket emlékeim szerint. Ja, szintén pocakos voltam, de ezt már asszem mondtam :wink:

Kópé, ti hogy álltok lakás-ügyben? És ti, évi? Marad a 17. kerület? :)

Írjatok,
Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Tudom, hogy már nagyon régen nem írtam ínektek, de igyekszem majd pótolni és persze olvasgatom a hozzászólásokat.

Klára! Leadtad a könyvet? Tudtál kezdeni valamit a javításokkal?

A lányokról. Jucus nem ment át a Radnótiba, maradt a Herman O. iskolában. Egyelöre minden jól megy , van tanulnivalója bőven. A döntést még nem bántuk meg, csak a napküzivel vannak gondjaink.
Ancsa újra beszokott az oviba, de megyint beletellett jónéhány hétbe.
Megint lól kezdte, aztán rádöbbent, hogy ez tartós és aztán a- tavalyinál enyhébb formában- jött a nyafogás. De most már rendben van.

Találtam egy cikket a rotavírus elleni oltásról, ennek egy részét mellékelem. Lehet, hogy néhányan már ismerik.

Az oltóanyag

Az Európai Bizottság ez év februárjában engedélyezte a rotavírus okozta gastroenteritis (gyomor- és bélrendszeri fertőző) betegség megelőzésére szolgáló új védőoltást, ami Magyarországon októbertől vált elérhetővé. A vakcinakét adagból álló, szájon keresztül beadandó védőoltás, amit a korai védelem kialakítása céljából 2-4 hónapos életkor körül javasolt alkalmazni. A készítmény együtt adható minden, az európai országok életkorhoz kötött védőoltási rendjében szereplő csecsemőkori vakcinával. Az európai törzskönyvezés mellett az oltóanyagot eddig 33 országban engedélyezték és 1,4 millió adagot szállítottak belőle 2005-ös bevezetése óta. Több országban, köztük a szomszédos Ausztriában már szerepel az életkorhoz kötött, kötelező védőoltások között.

A vakcinát a GlaxoSmithKline Biologicals 1997 óta fejleszti. Az oltóanyagban használt RIX4414 vírustörzs a 89-12 számú törzsből származik, amelyet eredetileg Dr. Richard Ward fejlesztett ki Cincinnati-ban levő gyermekklinikán, és amelyet az AVANT Immunotherapeutics törzskönyveztetett. Ez az elsőként engedélyezett, legyengített vírust tartalmazó, szájon át adható védőoltás, amely védelmet nyújt a súlyos, rotavírus eredetű hasmenések ellen, és ezen belül az egyre gyakoribbá váló törzsekkel szemben is.

Most ennyit, majd folytatom.

Szti
szti
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk végre UH-on, ahol megerősítették fiú lesz.:)
2kilós már.:)

BPD:81,9mm
AD1:84,8mm
Femur:62,5mm
OFD:107mm
AC:279mm
HC:300mm

Haránt fekvéses, de ez még nem jelent semmit.:)

Azt mondták, kb.2héttel nagyobb a méretei alapján.:)
Vagyis nagy babó lesz...de erre már felkészültem.

Vezetés jól megy..jhéten a kötelező 20órából már 15ön túl leszek..remélem be is jelentenek már vizsgára. Nov.7én szeretnék vizsgázni!

Pocim már egész arika:) Ma a közértbe megkérdezte a pénztáros, ekkora pocim maradt szülés után..ismeri a gyerekeket.:) Mondtam neki, mennyi van még hátra szülésig és leesett az álla. :wink:

Kellemes 7végét.



Sziszi.

Bence: már 8.hónapban járunk.:)

Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok, elnézést, hogy ismeretlenül közbeszólok, de van valakinek kisiskolás gyereke? Tudtok valamit a zuglói általános iskolákról?

Köszi,
Zita
parazita
 
 


Sziasztok!

Zita, nekem olyan van, aki most fog suliba menni. Neked is? :wink:
Ti is Zuglóban laktok? És merrefelé keresel iskolát?
Amúgy Sztinek pl van iskolása, meg Ilonnak is, ha járnak errefelé, biztos írnak majd, de legalább nagy vonalakban írd meg, merrefelé keresel. :)

Sziszike, hajrá vezetés :) Ügyes vagy nagyon :) Bence méretei is szépek :)

Szti, nagyon köszi a javításokat még egyszer! :) Oltás infót is, bár én már nem akarom beadatni, némi védettséget adott, hogy túlestünk a betegségen tavaly.

Többiek?

Klára
klara
 
 


Szia Klára,

Köszi a gyors reagálást :P
Igen, Zuglóban lakunk, a Ligetnél. A nagyfiam még csak 4 éves, de ahogy hallom, érdemes idejekorán elkezdeni az iskolaválogatást, meg ugye most még itthon vagyok a kicsivel, jobban ráérek...
Elsősorban a Radnóti érdekelne, de bármely más zuglói iskoláról is megköszönöm, ha írtok...
Te már választottál sulit?

Kép

Kép

Üdv,
Zit
parazita
 
 


Szia Zit!
Hát akkor azért még ráértek :wink: Oviba hova jártok?
Amúgy idéntől nincs szabad iskolaválasztás ám, csak hogy tudjátok. Aki nem a körzetibe akar menni, az csak abban bízhat, hogy kisorsolják. :shock: Ez komoly.
Persze a Radnóti az kivétel, mert nem önkormányzati beiskolázású, hanem ELTE gyakorló. Egy osztály indul kicsiknek, és van honlapjuk is.
www.radnoti.hu
De a Ligetnél csupa jó suli van, a Liszt ferenc nevezetű zeneinek is nagyon jó a híre, az angol kéttannyelvű pedig pláne szupersuli, utóbbi szintén körzeten kívüli.
Nem, mi sem választottunk még. Már amennyiben lehet szó választásról. :? Á, nem is kesergek rajta.
Sziasztok,
Klára
klara
 
 


Klára,
Zeneibe nem akarnám adni, mert fontosabbanak tartom a sportolást és a nyelvtanulást, a kéttannyelvűt viszonyt túl keménynek gondolom. A Radnótinál is attól félek, hogy csupa kis zsenipalánta megy oda, és egy átlagos képességű gyereknek talán kudarcélményt jelent ez - az szól mellette, hogy jó iskola, állítólag szeretnek oda járni a gyerekek, és nem utolsó sorban iszonyú közel van, ami nem hátrány, ha majd két helyre kell menni a két gyerekért.
A link sajnos nem működött valamiért :cry:
A Dózsa oviba járunk amúgy, a Dózsa-Ajtósi saroknál van.
A körzetbeosztást honnan lehet megtudni?

Zit
parazita
 
 


Szia Zit!

Nálunk a nagyobbik leányzó iskolás, ötödikes, úgyhogy már végig csináltunk egy iskolakeresést.
A Radnótiba és a kéttannyelvűbe is felvételizni kell. Illetve ez tilos, ezért játékos felmérőnek, képességvizsgálónak és hasonlónak nevezik. A kéttannyelvű felvételijéről tudok írni.

Mi egy matak tagozatos suliba járunk,vannak akik keménynek tartják, gyerektől függ.

A körzetbeosztást az önkormányzat oktatási osztályán megmondják, az ovik is tudhatják. Tavasszal az ovikban mindig kirakják az Iskolanyitogató c. kiadványt amiben a kerületi iskolák bemutatkoznak, és a nyílt órák időpontját is közlik.
A kiadvány általában felkerül a Zuglói Pedagógiai szolgálat honlapjára is.

Ha van konkrét kérdésed, megpróbálok rá válaszolni.

Klára! Hogy álltok a választással, van már valamilyen elképzelésed, hogy merre vidd Gellértet?
Én egyre biztosabb vagyok benne, hogy Ancsa megismétli a nagycsoportot. Nagyon anyás, nem érdekli a suli, nem szeret színezni, rajzolni, csak játszani, zenét és mesét hallgatni. Felnőtt sem akar lenni, esetleg csak óvónéni. Tehát egyelőre tipikus esete a mentálisan iskolaéretlennek. De úgy tűnik, hogy többen akarják még oviban tartani a gyereküket.

Sziasztok!
Szti
szti
 
 


Szép estét!

Szti, nem mondod, hogy már Ancsa is mehetne suliba? Nemrég még sokkal kisebb volt, mint Gellért :P Mindenki utoléri a fiamat :wink:
Hát szóval amíg ki nem találjuk, hová költözünk, addig felesleges beleélni magunkat valamilyen döntésbe iskolát illetőleg. Meg hát a tantónéniket is szeretnénk megnézni előtte...
Mi lehet, hogy megpróbáljuk a Radnótit, de ahogy hallom, oda azért protekció nem ártana, hiába jó képességű a gyerek. :? A Liszt ferenc is esélyes, van annak nem zenei osztálya is egyébként, drámapedagógiás módszerrel, de tényleg csupa jót hallok arról az iskoláról. Meg amúgy nekünk a zenei is tetszene, főleg majd Jankánál. Különben oda is van ám felvételi...
Ezek főleg akkor jönnek szóba, ha innen befelé költözünk valahová. A Herman a matek miatt szintén jó lenne, de ha ez a körzetesítés tényleg bejön és komolyan is veszik, akkor nem tudom, marad-e még egyáltalán a matek tagozat. Végtére is nem biztos, hogy a körzetes gyerekek mind potenciális matekzsenik... :?
Zit, sztem nektek a Liszt Ferenc a körzetes... Vagy van ott másik, normál suli a közelben?
Pusz, K.
klara
 
 


Szti,
Tudom, hogy a Radnótiba felvételizni kell - sajnos ez más a legtöbb helyen elkerülhetetlen, de beszéltem egy anyukával és gyerekkel, és nekik tetszett, állítólag tényleg csak játszás-éneklés-mesélés.
A kéttannyelvűről mit tudsz?
Ahogy írod, szerintem tényleg ne küldd az Ancsát iskolába - hadd játsszon még egy évig. Úgyis majdnem minden gyerek 7 évesen megy suliba mostanság.

Klára,
Jó, ha a Liszt Ferencnek van nem-zenei osztálya is...
Ti most merre laktok? És hova szeretnétek költözni?

Zit
parazita
 
 


Zit, kettőt és könnyebbet :P
Mármint hogy hová. Most a Paskál közelében lakunk.
Liszt Ferencben 3 osztály van, abból kettő zenei és felvételis.
Radnótiban a felvételi játszás-éneklés-mesélés? Félek, ahhoz a fiam túl szégyenlős, hogy ilyenekben produkálja magát idegenek előtt...
Mindig a lányok vannak előnyben :wink:

K.
klara
 
 


Sziasztok!

Klára! Ancsa valóban nem egyidős Gellérttel, csak középsős, de én mindig egy kicsit előbbre gondolok, vagyis már most filózom az oviba maradáson. Ha esetleg mégis menne, akkor én az Arany Jánost nézném meg, ennek vannak művészeti osztályai illetve foglalkozásai.
A Herman nam nagyon akarna lemondani a matek tagozatáról mivel az angolt már úgyis elvették.
Amúgy nem annyira borzasztó, különösen amikor már bontják őket.
Jucus megkapta az első négyesét, töritanár gyereke mi másból is kaphatná mint töriből. Nem értett meg egy feladatot, elhullott 5 pont és egy jegy. A feladatot ketten értették mindössze. Ilyen esetekben el szoktam gondolkodni, hogy minden pontos és érthető volt-e a feladat megfogalmazásakor.
Zit!
A kéttannyelvűnél történetet kellett mesélni képek alapján, rajzolós feladat volt, egy logikai, kicsit matematikai feladatot kaptak, ritmust kellett visszaadni, és azt hiszem még talán egy szituációs játék volt.
Úgy tartják, hogy egy átlagos képességű óvodás meg tudja csinálni.
A sulinak főleg az alsótagozatát tartják jónak, a felső tagozaton több az elmaradt óra, és a nyelvtanításban nagyon jók, más tantárgyakban már nem annyira.

A Radnóti engem is meglepne, néhány éve állítólag olyan feladat is volt, amihez tudni kellett írni.
Szti
szti
 
 


Gellért tud írni :wink: Akkor mégis megpróbálhatjuk? :P
klara
 
 


Egészen friss a radnótis infóm, néhány hete szólítottam le a suli előtt egy kisfiút meg a mamáját, ők mondták... Persze lehet, hogy az írás-olvasást természetesnek vették, és azért nem jutott külön eszükbe :? Szerintem megpróbálni mindenképp érdemes, legfeljebb nem sikerül...
Gondolom, nem produkálni kell magukat, hanem hasonló, mint ami a kéttannyelvűnél van.

Zit
parazita
 
 


Sziasztok !

Hú már régen volt időm leülni és olvasni és irni de most megteszem mert Kolos alszik a vacsi kész és már ki is vasaltam!!!

Tehát képzeljétek tegnap voltunk a lakásban(Szatmár u.)az asztalossal és megállmodtuk a jővőbeli konyhabútorunkat.
Sztar körte butorlapból lesz(az igazi fa aranyárban van még ez is drága )és a fogantyúi kés villa kanál formák lesznek!
Ha minden ok és birok majd pakolni,takarítani stb akkor nov.végén már ott leszünk.
Most kiderült jobb ha a burkoló majd csak akkor rakja fel a csempét hamár a bútor fent lesz mert igy a szagelszívó és mikró is körűl lesz csempézve!!

Megjőtt a lakás utáni illeték !Hurrá!!!!!!!!!Van valakinek véletlenűl ismerőse az illetékhívatalnál?

Tegnap még elmentünk a Nagylajoson lévő festékboltba is, hogy kiválasszuk a színeket a szobába de nemsikerült mert olyan sokféle van!!

Ismertek a környéken olyan anyukát akinek kicsi babája van?Jó lenne valakikkel összejárni mert néha nemlátok senki mást napokig csak a férjemet fiamat meg a PIACON a zöldségest!!!

Klara :miért akartok elköltőzni?Szerintem Zugló a legszupibb hely Bp.en!!!

Kolos megkapta a 3 h oltását.
6800 64 cm és megvan vele elégedve mindenki!

Beáta

Kép
beataa
 
 


Beáta, van a piacon egy zöldséges, aki hasonlít Mel Gibsonra. :?
kyra
 
 


Szia Kyra !!!

Aha a külső soron és van ott vele egy nő +egy öregebb ffi!!Mindig náluk vásárlok ha piacozom!!!
+ azon a soron a kis lyukban van a jó kolbászos nő akinek finom a kolbászáruja!!!
Most megyek aludni mert végre Kolos elaludt ,mi meg a párommal eldöntöttük h milyenek lesznek a kapcsolok(prodax sorolos classic)
Jó éjt!!

Kép
beataa
 
 


Sziasztok!


Kyra, Beáta!
Melyik zöldséges????? :D 10 éve járok erre a piacra, de nekem még nem tűnt fel, de persze ezek után kiváncsi lettem. Egyátalán a Bosnyákról beszélünk?

Szti,

Köszi az infókat az oltásról, megkérdeztem a dokit, de sajnos csak 6 hónapos korig adják. Bár a doki azt mondta, hogy gha már elkapta, kisebb az esélye, h újra elkapja. Bízom benne!

Sziszike,

Ügyes vagy! Azóta hogy ment?

Klára!

Nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik találtunk egy nagyon aranyos kis házikót, kicsi kerttel a 16-ban, nagyon közel Zuglóhoz.
De ne aggódjatok! Maradok Veletek! (már ha ezek után még zuglói anyának fogok számítani... :()
Zuglót nagyon fogom sajnálni, a repülőket nem (most megy el a 130. a fejünk felett ma...) Meg hát Zuglóban ez eleve esélytelen lett volna, max 10 millióval drágábban.

Kópé
Vendég
 


Sziasztok!

Kópé, drukk a házhoz, lakásotokat hirdetitek vagy már el is ment? :) A 16-ban amúgy nincsenek repülők? :? Főleg ezen a végén...

Mi ez a zöldséges-téma, csajok? :wink: Nekem sem rémlik az illető, mondjuk nem is járok olyan sokat a piacra.

Beáta, én eléggé kiábrándultam Zuglóból... Először is rettentően zavarnak a repülők, aztán az egyre kijjebb húzódó közlekedési dugók, a Thökölyn már napközben sem lehet haladni... Sőt, már idáig kiér a vége reggel és délután.
Aztán építik a lakóparkokat, új házakat - arról ne beszéljünk, hogy milyen stílusban, és mekkora épületeket, a falatnyi telkekre, mert ez önmagában gyalázat - szóval a sok új lakóhoz semmivel nincs több ovi, bölcsi, rendelő , minden zsúfolt, mifelénk normális bolt sincs, csak 1 db Spar, az is mindig tömve, anyámék felé még ennél is rosszabb (Kacsóh ltp), ehhez képest baromi drágák a négyzetméterárak, parkolni nem lehet normálisan, a múltkor kaptunk egy kerékbilincset a semmiért, az emberek inkább undokak, semmint kedvesek, a levegő sem jó, de inkább nem sorolom. Most úgy néz ki, inkább megyünk, mint maradunk, de még ez sem biztos.
De meggyőzhettek, miért jó Zuglóban lakni, hátha van, amire nem jöttem még rá :wink:

Kés-villa fogantyúk nekem is nagyon tetszenek! :)

Zit, ha mégis maradunk Zuglóban és felvételizünk a Radnótiba vagy a Lisztbe, akkor majd beszámolok, hogy mi volt :wink:

Szti, töri négyes :?

Pusz,
Klára
klara
 
 


Klára,

Most kezdjük hirdetni, ha aláírtuk a szerződést. Bizakodom, mert elég gyorsan elment egy lakás itt a lépcsőházban egy pár hete, ráadásul csak márciusra kell eladnunk.

A repülők ott is repdesnek -természetesen :? - de legalább nem a leszállók húznak el percenként pont a házunk felett. Viszont a társasház építést eléggé megszigorították az utóbbi időben.

Egyébként teljesen egyetértek azzal, amit Zuglóról írtál. Csak hát a lokálpatriotizmus ugye... 1992ben, amikor ideköltöztünk, valahogy nagyon hamar megszerettem, aztán persze jöttek a gondok, meg hát el is k...ták, hogy egy "nagy klasszikust" idézzek. Ugyanígy vagyok Budapesttel. Nem tudnék máshol élni, mert itt születtem, de egyre nehezebb. :(

Kópé
Vendég
 


Sziasztok !!!


Zöldséges!!!

A bosnyáktéri piacon benész a pályához közeli bejáraton és mész tobább a 2*kijárat felé.Az a zöldséges akiknek van egy kis raktár részük,a nőnek mindig kivan festve a keze ?a "MEl GIBSON"meg szombatonként a tojást árulja csak,az öreg meg a zöldséget méri!


Zugló:még mindig Pest legjobb helye ,mi a Szatmár uba (közel a Pluszhoz megyünk ott is van nagy lakópark,most épül de közel hozzánk kis házak vannak:Ez a pici lakás is vagyonba került!
Jó éjt

Kép
beataa
 
 


Sziasztok!

Mi egyre közelebb kerülünk ahhoz, hogy Telkiben építessünk házat. Könnyű nekünk, mert a férjem barátja szép házakat épít itt. Pillanatok alatt eladja őket, mondjuk nem csodálkozom, amilyen árakat elkérnek Zuglóban az újépítésű lakásokért....

Én debreceni vagyok, úgyhogy ami az egyetem elvégzése után bulis volt, az ma már családdal együtt borzalom :( Nagyon sajnálom, hogy Lackónak nem adatik meg a tiszta levegő, a vidéki nyugalom, tisztaság.
Érdekes, engem a repülők sosem zavartak, sokkal inkább a tömegnyomor és a borzalmasan rossz levegő. Zugló 99'-ben megfizethető volt a budai oldalhoz képest, de más kötődésem nincs ide :)

Ha lenne jó munkalehetőség Debrecenben, vagy Szegeden simán visszaköltöznénk, de így......

Klarissza
klarissza
 
 


Zugló: Mi '96 óta lakunk itt, azelőtt Angyalföldön, tehát nekünk meglehetős előrelépést jelentett. Kissé én is kezdem sokallni a kutyapottyot meg a forgalmat+bűzt, viszont külső kerületben vagy vidéken nem szeretnék lakni - megátalkodott városi patkány vagyok :twisted:

Zit
parazita
 
 


Parazita!én is angyalföldről jőttem:Béke tér,anyum meg tesó még ott lakik most is.

Kép
beataa
 
 


Beataa,
A legjobb barátnőm a Hajdú utcában lakott. Mi a Róbert K. krt. - Csata u- sarkon laktunk (még most is megvan az a szerencsétlen ház), és a Csata suliba jártam. Te?

Zit
parazita
 
 


Parazita helló!

Kicsi a világ!!
A Petneházyba ahol a volt általános suli van és előtte megy el a 32 busz !!!

A hülye Tomcet aki most ezerrel balhézik és vandálkodik ő is a telepen lakot!

Országbíróba jártam és anyámék még a lakótelepen laknak,habár az elég jó ház !

De ha tehetem nem megyek lakótelepre!!
B.

Kép
beataa
 
 


Sziasztok Lányok!

Itt vagyok, csak az a baj, hogy borzasztó lusta vagyok írni.

Ma megnéztem azt a zöldséges hapsit. Első gondolatom az volt, hogy kissé öreg, de vajon az eredeti hány éves? :?

Kópé, szorítok nektek és várjuk a híreket. Kertes háznál nincs is jobb.

Mi '99-ben költöztünk ide a Németvölgyi útról, nem volt más választásunk, de itt nagyon tetszett a környék. Amíg nem voltak a gyerekek, addig a repülőkön kívül más nem zavart. Most annál inkább... (Tegnap voltunk az Örsön a fülészeten, hát izé...)

Mondjuk itt van bolt rendesen, végső esetben még a Tesco-ba is el tudunk gyalogolni. Gyógyszertárból is van választék 5-10 perces körzetben. (Bosnyák utcaiba csak akkor megyek, ha kényszerítenek.) Viszont itt nőnek ki a házak a földből, hetente lehetne pucolni a tetőtéri ablakokat, akkora por van.

Klarissza, igazad van, egy 70-80nm-es új lakás árából már simán lehet egy méretes, lakható házikót építeni. Mi is nagyon gondolkodunk, de a család egyik fele Velencén, a másik Erdőkertesen, mi van félúton? No comment.

Egyébként tényleg '99-ben vettük a lakást és következő évben közel a duplájáért tudtuk volna eladni.

Lányok, ki mit ajándékoz karácsonyra? Csináljátok vagy veszitek az ajándékokat? Mit szólnátok egy ötletbörzéhez?

Kyra
kyra
 
 


Itt vagyok, énis, de nagyon sűrűre sikerültek a napjaim mostanság..


Mi jól vagyunk szerencsére..holnap megyek dokihoz és nagyon rohan már az idő.:)

Még 1hónapig szeretném húzni, aztán jöhetne a picurka.:)

Hétvégén voltunk mindenfelé és képzeljétek vettünk egy autót is a nevemre.:) Suzuki Maruti, nagyon tetszik.:)
Ma eredetvizsgázott és ma irattuk át.
Megnéztük a házacskánkat és már a tetőnél tartanak.:)
Voltunk szüreteni, csináltunk mustot is..nagy élmény volt, főleg Zsoltinak.

Pocaklakót mostanság Zsebinek hívjuk..az egész onnan jött , hogy én az erszényemben hordom a picit-mondta Zsolti vagyis Zsebi baba van a hasamban.:)

Szép napot, majd írok többet is, de most megyek vezetgetni.

Puszi:Sziszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Segítsetek!
Már teljesen kikészülök attól, hogy az Anikó egyszerűen nem eszik. Ebédelni egyátalán nem hajlandó. Próbáltam már mindent. Pépeset, darabosat, kanállal, kézzel. Semmi! Iszonyú idegörlő! Eddig csak hallottam rosszul evő gyerekekről, nem gondoltam, hogy ez ilyen idegesítő tud lenni. Eddig sem volt nagyevő,de az utóbbi hetekben egyszerűen max. 3 kanál az ebéd és a többi étkezésnél sem viszi túlzásba. :(


Valakinek volt már hasonló tapasztalata?
Vendég
 


Kópé, most hirtelen nem látom a csíkodat, mennyi idős is Anikó? Szopizik még?
Nekem csak hasonló tapasztalatom volt :P De tényleg. Amíg szopiztak, és ez 27, illetve 37 hó volt, mindkét gyerekkel kész kínlódás volt az evés. Voltak rövid időszakok, amikor picit jobb volt, de többnyire gyalázatosan keveset ettek. Meg még az is megfigyelhető volt, hogy korszakaik vannak, néha csak gyümölcs, máskor pl csak sajt vagy joghurt. Normális kaja az a legkevésbé.
Állandóan aggódtam és idegeskedtem emiatt, akik ismernek, megmondhatják :oops: Már alig bírták hallgatni.
Ennek ellenére egyik gyerekem sem sovány. Az erőltetéssel, könyörgéssel, szenvedéssel pedig semmit nem értem el, csak mindenkinek rosszabb lett tőle és nőtt a fesz. Szóval próbáld meg tényleg nem venni magadra, csak lazán. Tudom, hogy ezt a legnehezebb, de tényleg.
Amúgy jól fejlődik, vagy nagyon soványnak találod?

Kyra, ötletbörze jó ötlet. :wink: Most rohannom kell, de majd még térjünk vissza rá. :)

Pusz, K.
klara
 
 


Klára,

Köszi, jó hogy mindig itt vagy, amikor valakinek sos szüksége van a tanácsokra! :)

Mindjárt megreparálom a csíkokat. Anikó lassan 1,5 és még szopizik, de már csak 3xnaponta. Szerintem ez nem mennyiség, bár sose mértem. Nagyon soványnak nem nevezném, de eléggé filigrán kis baba.

Tudom, hogy lazábban kellene kezelnem, de nagyon nehéz, mert persze nyugodtabb lennék, ha enne, de el sem akarom rontani a nasizással, mert úgy persze enne (valamennyit). Meg a Túró Rudi ellen sincs általában kifogása, de nem akarom bevezetni, hogy mindegy mit csak egyen.

Ötletbörze szerintem is jó ötlet! Kár, hogy nekem semmi ötletem...
Vendég
 


Kópé,
Csongi is sokszor eljátssza, hogy semmit sem eszik, és ő is szopizik még...

Lakás: nekünk is szerencsénk volt, hogy még 96-ban vettük meg a lakást, a nagy árrobbanás előtt. Ma már nem tudnánk megvenni...

Zit

Kép

Kép
parazita
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?