Új privát üzeneted érkezett!

De gáz, utálok első lenni...

Barbi, asszem ti is tehetitek lejjeb a kiságyat, mert lassan szaltó lesz belőle.

Anikó, jót nevettem a zsákcsipás macskán. Most őszintén. Mi nők is képesek vagyunk hisztizni, akkor mégis mit várunk el a gyerekinktől? Legalábbis ezzel nyugtatom magam. :lol: Fogfájásmentes alcsit!

Edith, mintha magamat hallottam volna. Én is ilyeneket szoktam mondani az Árpinak. De ő izlésficamos és azt mondja így kellek neki. Pedig én csíkos is vagyok... Asszem nagyon nehéz feldolgozni a változást. Legalábbis nekem. Volt egy féle alakom (márha annak lehetett nevezni) most meg paca vagyok. Nem tudom mikor fogom megszokni. Tesóm szerint megszokom. És még azt is mondja, hogy a kisgyerekes anyukáknak ezt el szokták nézni. Szóval nyugi még van időnk lefogyni, mert tűvel cérnával felvarrni a hasunkat, cicinket. De mivel alacsony a fájdalomküszöböm, maradok lógós. Ide meg jöhetsz panaszkodni. Szerintem semmi olyat nem érzel és mondasz ki, amit egynéhányunk nem érezne, gondolna.

Na dugulok. Nem egy nap alatt akartam bepótolni az elmúlt napokat, bocsi. :lol: :lol: :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Julcsi,szornyu szomoru az amirol ma irtal!Mond meg miert nem tudnak segiteni egy ilyen nehez allapotossag alatt?!Olyan remes hogy mi mindenen megyunk keresztul lelkileg is.Sokszor olyan dolgok miatt is buntudatot erzunk amirol kiderul hogy emberek millioi hasonlo modon mentek keresztul,csak valami miatt nem osztottak meg masokkal ezeket az erzeseket.
Peldaul az is ami miatt ez a topic beindult, a tapszerezes....
Ezelott nem is gondoltam volna hogy ez ilyen melyremeno lelki gondokat okozhat.Persze mindannyian ugy kepzeljuk hogy megszuletik a kisbabank es minden gordulekenyen megy tovabb.Aztan kiderul mennyi ujdonsaggal kell szembenezni....
Szornyu amikor a kornyezet segitseg es biztatas vagy csak szimpla beken hagyas helyett elvarasokkal es kritikakkal vagy sajnalkozassal ,,siet a segitsegedre''.
Biztos vagyok benne hogy a szoptatas is nagyreszt psziches ugy.
A mai tapszerek mellett szerintem igazan beken hagyhatnak a kismamakat es rogton tudatositani kellene Bennuk hogy nincs semmi baj ha tejcsi helyett tapszert adnak a piciknek.Biztos hogy ilyen modon nem indulna be rogton az a kenyszer kepzet hogy jaj nem tudom majd taplalni a kisbabamat,tehat nem vagyok jo anya?es szerintem sokkal tobb kismama tudna vegul a retteges nem megelese nelkul tenyleg szoptatni a babajat.
En ugy erzem hogy a szeretgetes ,odabujas,olelgetes,allando testi kontaktus legalabb olyan fontos a babanak.Megsem hallottam meg soha senkitol azt a kerdest hogy naponta mennyit szeretgeted a kicsidet?
Ez Edithnek is szol,meg mindannyiotoknak.Ne kinozzatok mar magatokat olyan dolgokert amiert nem vagytok hibasak!!
Nagyon sok erot es szeretetet kivanok az uj kismamanak es kisbabanak es remelem lesz valaki segitseg aki hatassal lesz a mamara es hamarosan megtapasztalhatjak a boldog mama-baba kapcsolat gyonyoruseget! :D

Sok puszi mindenkinek:Iza
rillisz
 
 


Lanyok ,kerdeznek valamit...

Tudjatok en nem nagyon hiztam ezalatt a sajnos rovid ido alatt,de a pocakom azert szepen nott.Most meg csak felere ment vissza.Kell ilyenkor valami fuzot hasznalni,vagy most ez meg termeszetes?Bar most ahogy nezem ezt a kerdest,annyira nevetsegesnek tunik....
A tejem nem indult meg szerencsere,de gyakran erzek eles tuszuras szeru fajdalmat a melleimben.Ez normalis?
Na ,most megyek gyorsan aludni mert ilyenkor kezdek magamba sullyedni,es annak nem szokott jo vege lenni....
Millio puszi mindenkinek!!!!Iza
rillisz
 
 

 
 

Iza drága nem tudsz aludni????Én sem valami hasfájás felkeltetett!!!! :evil:
Edith:én úgy tudom , hogy szülés után 1 éven belül az még gyermekágyi depresszió és igen van ilyen.De ha a párod és barátnőd feltud ebből az állapotból rázni, akkor nincs gond , szerintem!!!!
Julcsi:ez szörnyűség amit írsz, hogy a terhességet sem élvezte és azt akarta hogy vége legyen ennek az állapotnak..... :( jó tudom a te 9 hónapod sem volt könnyű, de ez elkeserítő!!!Remélem megoldódnak a problémák!!!!! :roll: Szorítok!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Van valami hasleszoríró bizgentyű, de szerintem azt egyből utána kellett volna alkalmazni!!!!Tessék hasizmozni!!!!!! 8) 8) 8)
Én beszélek :roll: :shock: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


A csíkokról csak annyit, hogy nekem a SZoni után olyan csíkos lett a hasam, hogy azt hittem hogy Zsombival most már majd hosszában reped a pocakbőröm és akkor majd jókat lehet amőbázni rajta!!!!! :lol: :lol: :lol: De nem így lett, most is hosszában jöttek a csíkok és ezen a csüngős akármin úgysem lehetne sem sakkozni sem amőbázni...így jártam.De én valahogy büszke vagyok erre, persze jobb lett volna ha csudajó a bőröm, de ez olyan most nekem mint régen a katonáknak a harci sebesülés, na jó én nem mutogatom mindenkinek :lol: , de szültem 2 gyereket és ez ezzel jár!!!!!!

Ildikónál tegnap pont erre csináltunk oldást, mert ugye nem szeretem magamat ezzel a szétfolyós testemmel és ő ezt megállapította(mert ő mindent tud), erre én NEM MONDOD!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :lol:
Különben azt mondta , hogy próbáljam ki, hogy minden étkezés előtt igyak meg 1 pohár langyos(nem szobahőmérsékletűt, hanem testhőmérsékletűt kb.!!!) vizet egy cseppnyi citromlével, ez felkészíti a gyomrot a kajára, és kicsit eltelít!!!!Megfogom próbálni!!!Nem kizárt hogy a tegnapi oldástól van most gyomorgörcsöm, mert az emésztőrendszeremmel "dolgoztunk"!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Helyesbítek, mert ugye hosszában repedt a hasam , azt gondoltam hogy majd keresztbe fog!!!! 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szép jó reggelt!

Nos, azt hiszem az a 4 hét internet nélkül megtette a hatását, valahogy úgy érezem, hogy nem nagyon tudok ismét bekapcsolódni a dolgokba. Valszeg hozzájárul az is, hogy nem vagyok éppen a toppon, úgyhogy ezzel most nem is untatnék senkit. Arra jutottam, hogy inkább csendes szemlélő maradok, és csak olvasgatlak benneteket, és közben próbálom magamat helyrerakni.
Mára Flóra is taknyos lett, 10.20-ra megyünk dokihoz. Az éjszakánk ettől függetlenül jobb volt a tegnapinál, most csak 3-tól kezdtük a fél óránkénti kelést.

Szép napot Mindenkinek!
Pusz!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi: ne vacakolj már!!!!!Az egy dolog ha fáradt vagy, de ha van kedved nyugodtan írogass, nem kell mindíg arra reagálni, amit mi írunk.Tessék mesélni bármiről ha kedved van!!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Barbi:ÉDESPOFA a vigyori kicsi fiad!!!!!! :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggelt!

Pedig, ha akkor írtam volna, amikor először benéztem, én lettem volna az első! :P
Márti, neked nincs álmod? Vagy neked lenne, csak Zsombinak nincs? :D Rendbejött a gyomrod-hasad?

Lányok, köszönöm a kedves biztató szavaitokat! Mindenesetre már eddig is éreztem (a másik topik tagjaitól), de most méginkább érzem azt, hogy nem vagyok egyedül, és nemcsak a férjem meg a barátnőm (ő is Ildikó) segít, hanem ti is. Köszönöm nektek!
Julcsi, Márti, Rillisz, nektek még külön köszönök mindent. Sokat segítetek. És valóban, a férjem is mindig ezt szokta mondogatni: "Hát nézz Krisztára! Látod, milyen gyönyörű, okos, fejlett leányka, és tudod, hoyg egészséges! Kell-e ennél több? Légy nyugodt, minden rendben van!"
Abban reménykedek, hog y maga az a tény, hogy tudatosan próbálok nem depresszióba esni (ez tudom, hogy hülyén hangzik, mert a depi nem igazán függ az akarattól, de hátha ez mégis segít), hátha nem rosszabbodnak a dolgok és idővel sikerül ha nem is közömbösen, de nyugodtan beszélni mindenről. terhesség idején is sokat olvastam a gyermekágyi depresszióról, és valahogy mindig olyan hihetetlennek tartottam, hogy egy anyuka, aki annyira várja a babáját, úgy megváltozhasson, hogy ne is akarja látni a gyerekét. Nálam ilyesmi hál'istennek nem állt fenn, de az az érzés, hogy képtelen vagyok mindennel megbirkózni, igenis sokszor borított el. Na, remélem, mégis sikerül , mondom, teljesen kikecmeregni ebblő az egészből.

Rillisz: nem tudom, honnan a "neved", de amikor ránézek a nemrég, és először kinyíltamarilliszeimre, akkor mindig te jutsz eszembe! le a kalappal előtted/tetek! Van egy topik, ahova akkoriban írogattunk, amikor a babákat vártuk(ez is a címe), és ott volt egy nő, aki ikreket várt. sajnos ő is csak várt, mert múlt pénteken elvetélt. Pedig már ő is a terhesség közepe felé tartott! És képzeljétek, állítólag a babák már több hete halottak voltak a hasában. Nem tudom, ez is hogyan történhetett meg, ha jól emlékszem, nemrég voltak uh-n és akkor még minden rendben volt.

Ne haragudjatok, hogy ezt ide leírtam, de annyira sajnálom őt is, mert nagyon régóta, vagy 6 éve próbálkoznak és nem jött össze. Most is mesterséges megtermékenyítés volt, de csak az egyik petesejtnél. Az orvos szerint a másikat mégis "önerőből" sikerült összehozniuk kb. 1-2 nap különbséggel. Nagyon szomorú, hogy mégis ez lett a vége ennek a kis csodának!

Most megyek, mert ma még semmit sem csináltam, mint Krisztát babusgattam. Kezd mind gyakrabban ücsörögni, bár ez még nem rendes ülés, csak oldalra dől a popsijára és megtámasztja magát! És mind ügyesebben kezd mászni, már csak akkor vágja hasra magát, ha ott van a célpontnál és el tudja érni. Nagyon ügyes! :)

Kellemes napot, szép időt, meleget, és ihletet mindenkinek, hogy sokat tudjatok írni! :D

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Szép jó reggelt!

Fogyókúra ide vagy oda, éjjel megint kiraboltam a hűtőt, egy kis túrórudit ettem, és rá egy kis banán. :wink: :lol:
(csoda, hogy nem jön rám semmi?)
De én azt hallottam, hogy mire a hormonok helyreállnak, az kb. 1 év. Én a terhesség alatt szinte csak süteményen éltem. (pedig nem vagyok édesszájú) És ez az édességimádatom a mai napig megmaradt. A csokoládé nem hoz lázba, de a süti...
Remélem azért valamikor helyrebillenek, mert nemhogy fogyni nem fogok, de újra olyan leszek mint egy elefánt.

Andikám,
ne csináld már! Ki a fenét érdekel, hogy mindenre tudsz-e reagálni? Írj ami csak eszedbe jut, csak jelentkezz! Ne vonulj vissza, tudjunk rólatok. :roll:
Szerintem most ért Keszthelyre ez a vírus, ami nálunk tombolt 2 hétig. :lol: Csak nyugi, nekem azt mondta a dokinéni, hogy a fogzás miatt gyengébb az ellenállóképességük, ezért jönnek a bacik. Porszívózás, orrcsepp, spray és sok-sok vitamin. Sajnos mást nem tudsz tenni.
Nálunk 2 hétig tartott. :?

Márti, ha van kedved és akarod, engem érdekel részletesen, hogy mi volt tegnap. :wink:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Edith:kicsi fiam ma nagyon jól aludt, csak fél 6-6-ig nem tudtam lerakni , mindíg felébedt, hozzám bújt és már szundított is!!!!! :lol: Hiába tudja mi a jó!!!! :wink:
Én vettem be homeós bogyót és elmúlt a hasgörcs, de nagyon vacak volt!!!!
Nagyon ügyes a lánykád gratula neki!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Barbi:ok drága, felrakom a kaját és ha nem szakad rám valami dolog leírom :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, ez nem sör vagy borpocak - bár a meccseim után töltögetek bele egy kis sört, a családi összeröfik során meg bort, ha épp nem vezetek -, hanem szimpátiapocak. 54 kilósan mindig el akartam érni a 60-as versenysúlyomat, erre egy 3 hónapos focimentes időszakban jött rám 14 kiló. Hát igen, ez van ha valaki kihagy pár hetet, amikor 27 éve focizik rendszeresen. No, aztán jött Julcsi mellett a szimpátiatünetek sora, és mára még egy tízes felszaladt, amit nem tudok leadni sehogyan sem.

Zsandi, tessék írogatni is, kihasználni, hogy van gépetek!

Úgy látom Julcsi még nem jutott a géphez, ezért én mondom: Dorka karjáról szinte teljesen eltűntek a kiütések, most így nincs mit megmutatni a dokinéninek.

Na, megyek dolgozni.
Vendég
 


Inkább nem főzök, előkaptam a fagyóból valami zöld kaját a kiscsávónak!!!!Nincs kedvem most főzni!!!Ez normális még ugye????? :shock: :shock: :shock:
Na az úgy volt, hogy ugye ezt simán látta, hogy most értem a végsőelkeseredésbe ami az alakomat illeti, pedig 1 szót sem szóltam, a fülem vacakolása is emiatt van, mert ott van a vékonybélnek a nemtudom milyen pontja a fülem előtt.Szóval erre csináltunk oldást.
Kérdeztem, hogy mitől kelnek a babók sűrűn éjjel, azt mondta hogy a negítív energiától amik a földre érnek, mert 1-2 hétig nincs semmi aztán megint.
Aztán kérdezte a páromat, hogy mi van vele, de az Ildikó rajtam keresztül is lát , érez dolgokat így simán mondta hogy nagyon fáradt a drágám, ami ugye így is van, mert meló, gyerekek, angoltanfolyam.De azt is mondta, hogy a Zsombi sok "ajándékot" hozott neki, mert nagyobb öröm neki hazajönni.És ez is így van, mert ugye Szoni vagy ad puszit neki vagy nem, ahogy kedve van-persze ez nem azt jelenti hogy nem szereti-de Zsombi mióta képes rá állandóan nagy mosollyal fogadja az imádott apját!!!!! :lol:
Majd még decemberben kell mennem ismét és a páromnak is kértem időpontot, ő november elején megy!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Azért örülök (bár elég keserű ez az öröm), hogy nem vagyok egyedül a "súlyos" gondjaimmal. Remélhetőleg azért rendeződni fog mindannyiuknál ez a kérdés: vagy megbékélünk ezzel az új testtel, vagy nem, de ez esetben nyilván teszünk is majd valamit. Most azt gondolom, hogy várok Samu 9-10 hónapos koráig - elvégre ennyi időt töltött a pocakomban, ezért 9 hónapot hagyok a "természetes" regenerálódásra. Aztán kicsit aktívabban is nekiugrom a testalakításnak.
Addig is igyekszem Samut "használni" a kondíció javítására. Mindenhova hordozókendővel megyünk (ez 6 hónapos koráig rendszeresen így is volt, mivel utált babakocsizni 2 hónapos kora óta, de mióta üllni tud, újra elviseli a babakocsit, és mostanában már tologattam) - de a hordozókendőt még most is jobban szereti, és nyilván egy 9kg-os batyut hordozni felér egy jó kis edzéssel. Ma már voltunk is a belvárosban (munka) és utána sétáltunk egy nagyot.
Meg visszatérek a fittballos ringatáshoz - ez az egyik tuti altató módszer és Samu imádja.

Julcsi, remélem, h gyorsan rendbejön a picur és az anyukája! Majd mesélj!

Edith, mi is szoktunk zakuszkát csinálni, a család nagy kedvence. Anyuval épp a múlt hétvégén rendeztünk egy nagy zakuszkabefőző szeánszot, és nagyon jó lett a végeredmény, szerencsére (tavaly ugyanis odaégettük az egyik adagot...) Mi nem túl régóta űzük ezt, anyu kb 5 éve szerezte Erdélyben a receptet.
Most ennyi voltam, megyek játszani Samuval.
Üdv
Éva

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


... és Samu köszöni a névnapi jókívánságokat!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Édespofám ebéd közben elaludt, már a vége felé!!!! :lol: :lol: :lol: Így jár aki nagy vagányan reggel visszaszundizik 40 percet!!!! :wink:
Olyan kis nyűglődős anyaimádó volt ma, nem igazán cirkált egyedül inkább engem követett!!!!Szoni fújta neki a szájharmónikáját na akkor vigyorgott mint a tejbetök!!!! :lol:
Na mi van mindenkit leamortizáltak a manók????? :shock: :shock: :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Látod, Éva, most, hogy említed a zakuszkát,jut eszembe, hogy Julcsi kérdezte mi az! Hát egy zöldségkrém, amit ilyenkor tesznek el üvegbe télire. Le is írom, hátha valakinek kedve támad elkészíteni (kipróbálni)!
Azt tudni kell, hogy most már rengeteg változata van, lehet gombával, sárgarépával, almával meg kutyafülével elkészíteni az alapreceptbe viszont paprika, hagyma, padlizsán vagy bab, paradicsomlé, olaj és só meg bors kell. Ja, és persze szalicil a tetejére. Bocs', és még babérlevél is.
Szóval, kell 5 kg piros paradicsompaprika (vagy bármilyen paprika, de piros legyen), 2 kg vöröshagyma, 3 kg padlizsán vagy 1 kg szárazbab, 1 -1,5 l olaj, 1-1,5 l paradicsomlé, só és bors ízlés szerint. (általában szemesborsot írnak, de én nem szeretem, mert amikor ráharapsz egy ilyen szemre, az nagyon keserves, úgyhogy az őrölt az príma ide.)
A paprikát kicsumázod, cikkekre vágod és egy kevés vízzel odateszed párolódni. Közben kavargatni is kell. Amikor jó puha, akkor le kell darálni, vagy paradicsomdarálón átnyomni, hogy a héja kiválasztódjék. A hagymát meghámozni, megmosni és így nyersen ledarálni. Az olajat felforrósítod és beleteszed a hagymát párolódni és amikor már puha, akkor hozzáadod a ledarált paprikát, a megsütött és szintén ledarált padlizsánt (ha babbal készíted, akkor azt előszöz jó puhára főzöd és aztán ledarálva adod hozzá), a paradicsomlevet, a babérlevelet, ízesíted, és állandóan kavargatva addig főzöd, míg az olaj kezd kicsapódni és feljönni a tetejére. az összevegyítés után kb. félórát-háromnegyedet kell még együtt főzni, de azért ez nem szentírás. Vigyázat, szokott spriccelni is, úgyhogy lesz törülgetnivaló utána még! :)
Nos, amikor ez megvan, akkor tiszta, száraz üvegekbe töltjük még forrón, szalicilt teszünk a tetejére és jól lekötjük vagy csavaros üveg esetén rácsavarjuk a tetejét. Száraz dunsztba tesszük. ezt úgy csináljuk, hogy egy jó vastag plédből egy kuckót csinálunk, amibe belehelyezzük az üvegeket (így forrón), majd letakarjuk, még egy plédet, párnát rádobhatunk, és addig hagyjuk itt, amíg kihűlnek. Általában 2-3 nap.
Na, jó hosszúra sikeredett, de abszolút nem bonyolult. a padlizsános fincsibb, mint a babos. Ki lehet próbálni kicsiben úgy, hogy betartva az arányokat, de kilók helyett darabokkal. Ha valakit érdekel és további segítséget, magyarázatot igényel, az írjon!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith és zakuszkaérdeklődők: nálunk annyiban más a dolog, hogy nem padlizsánt VAGY babot teszünk bele, hanem MINDKETTŐT. És nem szárazbabot, hanem frissen fejtett tarkababot (annak most szezonja van) megfőzve és ledarálva - a többit ugyanúgy csináljuk mi is.
Isteni finom hideg téli estéken pirítóssal! Tulajdonképpen ez egy felturbósított lecsó (a lecsót én egyébként nem annyira szeretem, de ezt nagyon).

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Edith,Évi:És ezt mind a fogyókúrához sikerült csatolni csajok!!!????SZÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉP!!!!! :P

Ma megint rohantam fel a két manóval a hónom alatt, mert Szoninak ismét lent jutott eszébe, hogy nagydolga van így rongyoltam fel velük!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Jó-jó Julcsi legközelebb megmutatom, csak szólj mert elfelejtem.Nekem ez a fogyókúra!!!! 8) 8) 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Mi ez a pangás itt?
Hahóóóó! Mindenki szabira ment? :D

A zakuszkához még annyit, hoyg valóban, lehet vegyesen is csinálni, a bab lehet zsenge is és nem is muszáj megdarálni, szóval ezt mindenki úgy készíti, ahogyan szereti. Kitapasztalja!

Én is nyugovóra térek, mert reggel 7 régen volt! Jó éjkt mindenkinek! Ha élek, reggel jövök! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


No mi van kipusztult a topik?????? :shock: :shock: :shock:
Most értünk haza a Julcsiéktól, feléjük kerültünk , vittünk nekik kenyeret!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Díszsorfalat álltak a csajok az ajtórácsnál....ÉDESPOFÁK voltak!!!!!
Más nem történt...veletek sem????? :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Merre jártok?
Andi, mi volt a dokinál? Jobban vannak?

Meglátogatott az imádott védőnőnk. Odáig volt, hogy az Ádám milyen mosolygós, jókedvű. Akkor kelt, de már fülig ért a szája. Kérdezte, hogy most kelt és nem is sír? Nem is értettem, miért sírna? Nem szokott sírva kelni.

Megvolt a keresztelő.
A macskánk neve: Szotyi. :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Valóban pangás van...
Jó hír, h Samu harmadszorra elfogadta a spenótot - igaz, egy kicsit csaltam, mivel tettem bele egy kis almát is kedvcsinálónak. De így betolt egy jó nagy adagot!
Barbi, ti megpróbáltatátok azóta újra a céklát?

Andi, jobbulást nektek!

És jó éjt mindenkinek! Próbálom Samut elaltatni. Nálatok meddig szokott elhúzodni az esti szertartás? Nálunk este 8-negyed 9 körül van fürcsi, és fél 9 körül kerül ágyba a gyerköc - de egyelőre ma még nem alszik. Tegnap már fél 9-kor aludt, mint a tej...
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok,

Kicsit lemaradtam...annyira elvette a kedvemet, ami Rilliszékkel történt, hogy nem is néztem felétek sem, mert úgy gondoltam nem jó, ha csupa rossz hírt hallok ill. olvasok. Annyit gondoltam rájuk...

A fogyókúráról azt gondolom, hogy 9 hónap fel- 9 hónap le :-) tehát még van időm lefogyni. De én amióta hazajöttünk a kórházból nem fogytam semmit mérlegileg, de centiben nézve viszont szerencsére elég sokat :-) De persze azzal bíztatom magam, hogy rossz a mérleg és nem képes kevesebbet mutatni :wink:
Úgysem az számít mit mutat az a vacak, hanem hogy egyre több nadrágba férek bele :-)

Rillisz
Szerintem mindenképp hordjál haskötőt, az szépen segít visszarendeződnie a hasadnak. Kicsit macerás felvenni, de hasznos, nekem bevált.

Jó éjt,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Jaj Gabek,ne csinald!!!!!
Gyere gyorsan es meselj nekunk vidam torteneteket!!!!
Mi egyre jobban vagyunk,es sokat gondolunk a kovetkezo babainkra is!!!
Ha minden igaz,ikrezni is fogunk nemsokara.Az ikres rovatban(neha hozzajuk is bejartam)van egy nagyon kedves csomori lany,akinek kb.2 honapos kislanyai vannak.Irtunk egymasnak regebben,es most pu-ben jelentkeztem Nala.Megbeszeltuk hogy hamarosan osszejovunk.Talan kicsit meg a segitsegere is lehetek :wink
A haskotovel kapcsolatban:Hol arulnak ilyesmit?

Edith,
Kitalaltad,tenyleg az amarilliszbol vettem a Rilliszt.Virag manias vagyok,imadom oket. :D

Barbi, Gratula a keresztelohoz. Jo sokaig orlodtetek a neven,de lenyeg a vegeredmeny.Ez egyebkent a macsesz tisztasagi fokara,vagy inkabb erdekes kepzettarsitassal a napraforgomagra utal :roll: :lol:
Ez a Ti vedonotok palyat tevesztett ....
Jo ejszakat,szep almokat mindenkinek :D Iza
rillisz
 
 


Iza! Én közvetlenül a szülés után hordtam csak haskötőt 2-3 hétig. Ezt bármilyen kismamaboltban lehet kapni, ahol árulnak fehérneműt is. Én a Kálvinon vettem egyébként, tulajdonképpen egy olyan magas derekú bugyi, ami nagyon jól tartja a hasfalat és állítható a szélessége, szorossága.

Azt olvastam erről, hogy abban nincs túl nagy szerepe, hogy a hasfal újra a régi legyen, hiszen ez alapvetően a hasizom regenerálódásától függ. Igazából abban segít, hogy a hirtelen lett nagy űrben ne érezze azt az emberlánya, hogy minden belső dolog ide-oda lötyög a hasüregben...
Néhány hét alatt pedig visszarendeződik annyira a dolog, hogy már ne kelljen ezt viselni.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Iza, nem csak kismamaboltban, hanem mezei fehérnemű boltban is tudsz venni haslekötős, szorító bugyit. Olyan nagymamambugyiféle. Nekem nagyon jól jött anno, nélküle nem bírtam menni. Fizikailag fájt a nagy űr. De van haslekötő öv is. Az értelemszerűen öv csak jó széles. Végülis mindegy melyiket veszed szerintem mindkettő jó. November 4-én valszínű megint lesz összeröfi. Habár nem én vagyok a házigazda, de nincs kedvetek eljönni? Nem akarok bunkó és tolakodó lenni, és azt sem tudom jól esne-e nektek. De ha igen, gondoljátok át.

Barbi, gartula Szotyihoz. Le is öntöttétek egy kis tejjel keresztelésként? :lol: Tetezik a név, olyan kis ari. Majd képet is léci... Egyszer akkor jött a védőnő (még jó pár hónappal ezelőtt), amikor a Dorka betojt. Szegyén gyerek nyavajgott és előtte raktam tisztába, mert mondtam, hogy az a baja. A védőnő meg rácsodálkozott, hogy "és már jelzi?" Ez azért fura, mert szerinte (ezek szerint) egy gyereknek tök kényelmes lehet a saját kakijában mocorogni. Hát igen, fura dolgok ezek.

Márti, csak miután elmentetek akkor esett le, hogy visszaküldted kiscsaládot kenyérért, csak hogy legyen mit ennünk. Nagyon szépen köszünjük! De mondhattad volna, hogy már fizettetek, nem dőlt volna össze a világ. Ennek ellenére arik vagytok, köszi! Remélem találtatok Szonóra való rucit. Meg ha van olyan amit szívesen ráadnál Zsombira (habár mondjuk ugye ezek lányos ruhák) válogass neki is. Ti ugyis hamarabb belenőttök. Most, hogy már láttad a "hatalmas" lakásunkat szerinted legyen itt a kövi tali? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Jó látni, hogy van előttem kelő emberke is! Bár azért én nem most keltem fel. Rég volt már a'!
Kriszta 6 órától kukorékol. A szó szoros értelmében, mert most ismét rájött, hogy ilyesfajta hangokat hallat és gyönyörködik a saját hangjában. Igenám, de tegnap, evett du. 6-kor, elaludt, és amikor hazajöttem fél 9-kor a tápivásárlásból, akkor ébresztettük fel. :o

Sejtettem, hoyg reggel nem fog túl későig aludni! De mindegy, úgyis koráűbban keltünk ma, mert a férjem nem Trabanttal ment dolgozni, hanem busszal. Ha minden igaz, akkor holnap már elhozzuk az "új" kocsinkat, ami megvan jópár esztendős :roll: :roll: :roll: , de nekünk mindenképpen új lesz! :wink: :P
Már nagyon izgatottak vagyunk! :) És örülünk, hogy végre lesz egy normális autónk, nem egy csődtömeg kócerájunk! :P

Rillisz, örülök, hoyg te is szereted a virágokat, én is nagyon, van is jónéhány szobanövényünk, amikhez nagyon reméljük, hoyg Kriszta is hozzászokik, tudomásul veszi, hogy vannak és nem piszkálja
majd őket!

Kép Ugye, szépek?

Márti. Hát igen, mondjuk ez a zakuszka nem a legeslegfogyókúrásabb kajcsi, de a többi "egészségtelen" kaja mellett néha-néha ez is elmegy! :)

Barbi: Gratula Szotyinak a keresztséghez! És melyik templomban történt a nagy esemény? És milyen vallású lett? Megvolt a buli is? :P :P :P

Na, kellemes napot nektek, írjatok sokat! Addig is egy huncut kép a lánykámról! :wink:

Kép Kicsi füles! :D :D :D

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Julcsi:nem volt gond visszamenniük, mondom én ruhákat nézegettem 1 másik boltban így nekem egyszerűbb volt a kiscsaj nélkül!!!!! :lol: Ők meg szeretnek vásárolni, főleg ha van kicsi bevásárlókocsi a banyának!!!!!! :wink: És nem vettem volna a lelkemre ha kenyér nélkül maradtok!!!!!! :shock: :(

Én "beszéltem" az Izával sajna nem jó nekik a 4-e, de szívesen jöttek volna, legközelebb ők mondanak időpontot!!!!! :wink: Előbb ugye mindenki keresztelkedik, és ne nagyon tologassuk el az időpontot, inkább legyen a következő előbb!!!!!! :wink:

Szobanövények, sajna nálam mind kipusztulnak, én mindíg elfelejtem locsolni őket és nem is igazán értek hozzájuk, apukámnál meg olyan szépek hogy csak na!!!!!Az összes rosszul kinéző virágomat ő mentette meg, de én már nem is próbálkozom a tartásukkal!!!!! :(

Julcsi:ha állópartit szerveznénk, akkor talán lehetne nálatok, de amúgy ne!!!!!! :lol: Tényleg nagyon pinduri a kéró, tudom mondtad, de most már láttam is!!! :shock:

Edith:gyönyörű mindkét virágod, de nekem a vigyorgós még mindíg jobban tetszik!!!!!! :P :P :P :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edith, a két kép közül én is a vigyorgósra szavaznék, de azért a másik sem rossz. :wink:

Márti, az állópartihoz mindenki tanuljon meg minimum állni (itt főleg a kissebbekre gondolok, habár estefelé már én is idetartozom) és akkor nálunk lesz egy tali.

Képzeljétek, Dorka reggel fél hatkor amikor jóapjuk felkelt már csendben nézelődött. Hangja nem volt 6:15-ig. Persze kaja után visszaaludt. Most meg 8-kor kelt és fél kilencig tök csöndben eljátszott azokkal a játékokkal amiket beadtam neki. Most mindkét kölök egy ágyban van és ahogy hallom épp' élménybeszámolót tartanak az éjjel történtekről.

KépKép
kgiulia
 
 


Jó reggelt!

A keresztelő pontosan úgy zajlott, hogy megállapodtunk a nevében, az István meg közölte vele, hogy:
Mától a neved Szotyi legyen! :lol:
(aztán majd ő eldönti, hogy a macskák vallását, vagy a kutyákét választja, mert a Susy mellett eléggé elkutyásodott.) :lol:

Ádámkám is aludt 1/2 8-ig! Igaz 3x fentvolt az éjjel, de csak annyira, hogy a cumit a szájába adjam, és újra az ágy közepére tegyem, mert már a kiságy tetejénél volt a feje.

Ja, még azt is mondta a védőnő, hogy úgy látja, most 4 fog van nagyon megdúzzadva és nagyon fehér, lehet hogy hamarosan kibújik mind. :?

Évi, nekünk szerencsénk van az altatással, legkésőbb 1/4 9-kor már alszik. De ha berakom az ágyába, max. a hátát simogatom, és szépen elalszik. Hiába, ez egy angyal (csak néha elviszi az ördög)

Iza, a macska neve csak az idétlen gazdáira utal, semmi más jelentősége nincs. :lol:

Julcsi, akkor a következő party nálatok lesz, állófogadás? :wink: :lol:
De kicsit várjunk vele, nekem még elég rongyláb baby-m van! :lol:

Edith, a felső kép is gyöngyörű, de nekem is az alsó jobban bejön.
Az én kedvenc virágom a mikulás virág, és miután dec-ben van a névnapom, mindig mindenkitől ezt kérek. Olyan gyönyörű a lakás a sok szép piros virággal. Csak az a baj, hogy kb. fél év múlva mind kipusztul nálam, vagy ha meg is marad következő évig, soha többé nem pirosodik be a levele. :?
Holnap már meglesz az új kocsitok? De jó!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Julcsi, Márti, én is a Vigyori Virágszálamra szavazok, Violára, ugyanis Krisztának ez a második kereszteneve, Viola. Úgyhogy, ha esetleg minden növényem is kipusztul, akkor is megmarad egy virágom! :) :) :)

Amúgy, arra gondoltam, hogy még érdekelnének fogyókúrás receptek ( :P :P :P ), ezért most leírok egy ismét fincsi padlizsánkrémet - majonézesen! :P (Ígérem, ez az utolsó recept ebbe a topikba, ha még valakit valami érdekel, azt vagy priviben küldöm, vagy nyitunk egy új topikot - bár ha jól tudom, ilyen is létezuik.)
Szóval: VINETA

Egy család számára, kb.3-4 db padlizsánt (ha kisebbek, lehet 5-t is) egészben megsütünk, (vagy a sütőben, egyszerre, vagy a nyílt lángon szerre. legjobb, ha parazsan sütjük), eltávolítjuk aztán a héját és az esetleges fekete maradványokat róla, a húsát pedig műanyag- vagy fakéssel pépesre zúzzuk. Majonézt készítünk egy tojássárgájából, mustárból és 1,5-2 dl olyajból, majd belekeverjük a padlizsánpépet. Sóval, citromlével, nagyon finomra vágott, vagy reszelt hagymával ízesítjük.
lehet majonéz nélkül is készíteni, ekkor magába a pépbe beledolgozunk kb. 1 dl olajat, a többi pedig ugyanaz. Legjobb, ha kézi mixerrel kavarjuk ki. Friss kenyérre, pirítósra kenve egyaránt isteni. (lehet, valaki ismeri is)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Na átválogattam Szoni rucijait, nyáriak el, téliek elő :lol: :lol:
Julcsi lesz 1-2 cucc, majd csatolom ahhoz ami a tagnapiból megmaradt!!!!! :wink:

Már csak a Zsombi rucijait kéne elpakolni mert neki pici a szekrénye!!!

Meg főzni kéne, fogggggalmam nincs hogy mit!!!!! :roll:
Meg mosni , na azt tudom mit!!!! :shock: :?

Julcsi megnézném ahogy a csajok dumálnak.
Ha lesz időm a képeket is feltöltöm.
Én kicsi fiam kifárasztott már reggel, 5 előtt fent volt, teázott, rám aludt leraktam , felkelt :? aztán ezt azzal cifrázta hogy kicsit aludt felkelt és háromnegyed 7kor keltünk fel, úgyéreztem magam mint akin átment 1 úthenger!!!!!Ma már párszor felállta nagyágyba kapaszkodva!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ez jó ötlet Edith.
:lol: Én most a Zsombinak szeretnék padlizsánt csinálni, szerintetek ehet már azt??????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


[quote="kgiulia"]E írta:kgiuliaszter, ugye te vagy ikrek? Vagy legalábbis a férjed? Asszem te írtad. És te szeretnél ikreket? Érdekes, nektek nagyobb esélyetek lett volna, én meg szinte esélytelenül bekaptam. :lol: :lol: :lol: Fura ez a táblázat amit felraktál. 4 hótol mondja a gabonát. Mennyire bukik Kicsilány? Enyim Nagyobb elég durván amikor még kissebb volt. Viszont kipp-kopp egy ideje már szilárdat esznek és már már szinte teljesen megszünt. Illetve ma a kivétel. Szép lett a céklától a ruciija. De tényleg elenyésző. Mondjuk valószínű érettebb lett a pocija, mert anno az uh-n minden oké volt. Ti voltatok hasi uh-n? Jobbulást a fülednek, az brutál tud lenni!!! a lenőtt nyelv nem semmi. És azzal mit kll csinálni? A védőnőt hagyjuk. Ő is rátett, hogy nem volt tejem. Nem bíztatott, hanem fitymált. Egy hétig sírtam miatta. Szóval az én védőnöm semmit nem ér.


Juli!
A párom ikrek :D És ugye Hanna is annak indult, csak a másik törpe meggondolta magát még az eljén. :D Elég sok iker baba születik mostanában. :D A kolléganőm lánya (aki egyébként velem egyidős) is ikreket szült, pedig nem volt a családban. :D Sajnos a picik korábban jöttek és "hízlaló" (ha így hívják)-ban kellett lenniük sokáig, de jól vannak. :D Ők is Dunakeszin laknak, mint Barbi és Nancsi :D

A glukén érzékenyésgről meg a legújabb kutatások azt mondják, hogy csak akkor örökölhető, ha van a családban. Passz. Én csak kimásoltam a táblázatukat. Még pocakos voltam, amikor vettem... Találomra, mert akkor épp ez került a kezembe. :D Passz. Nem tudom, hogy mi a jó és mi a nem. Én is a saját megérzéseim szerint fogom csinálni a kaját, meg persze kikérdezem a tapasztaltabbakat, meg utána olvasok, mint ahogy eddig is tettem. :D:D

Bukás:
Most már kevesebbet, de ez is változó. Nem volt soha egyszerre nagy mennyiség, hanem sok kicsi... És van olyan, hogy szerintem naaaagyon sokat eszik és egy csepp se jön ki belőle, bármit csinál, van, hogy szerintem nem eszik sokat, abból még is jön ki... Remélem javul majd. :D Lehet ebben a poci érésben valami. :D

Hasi uh-n 3x is voltunk. 1x miután megszületett, aztán kontroll, és végül a "rendes" uh. Volt vesetágulata a pocimban és azzal együtt végignéztek neki mindent. :D Rendben van a csaj. :D

Lenőtt nyelv:
Azt a kis hártyaszerű cumót átvágják a nyelv alatt (most ez szörnyen hangizk, ki is ráz tőle a hideg), de állítólag 2 nap alatt rendbe jön. És így nem lesz beszédhibás se, mert azt is okoz.

Jajjj, akkor "szuper" a te védőnénid is! Nem tudom, hogy mi a fenének megy valaki védőnőnek, ha nincsen hozzá türelme, meg esze!!
A Dunakaszi-i barátnőmnek is ment "segíteni" a védőnő. Másfél órán keresztül nyomkodta a gyerek szájába az Ági cicijét, és csak annyit tudott neki mondani, hogy nyomja le az orránál, mert nem kap levegőt. Azt,h ogy talán a kicsi valamit rosszul csinál, váltsanak pozíciót, vagy egyéb dolog... áááá, minek! Én meg próbáltam segíteni, de mint egy első babás anya max azt tudtam elmondani, hogy Hanna hogyan csinálja és milyen érzés... Nem tudtam sokat segíteni neki. Ma már azt mondom, hogy Lara rosszul vette be a cicit és talán egy másik pozíció segített volna... majd a követezőnél. :)

Végül ma jutok csak el a fülészetre, mert benéztem az időpontot... :) jó hetem van :) A lányom meg extra jól érzi magát és itt sikongat az ölemben. Elég éles és hangos a sikítása... hihi hasonlít rám. :)

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Márti!

Az a tök félékhez tartozik...a te listádon 4-6 hósnál van tök. :)

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Jó reggelt! (bocsi, délelőttöt)

Tegnap nem tudtam jönni, vendégeink voltak. Kicsit húzós volt a délután. Öt körül altattam Virágot, Barninak pisilni kellett. Elküdtem a WC-re, nagyfiúsan állva akart pisilni, persze mindent full összepisilt. Átöltöztettem, újra Virág altatást. Két perc múlva Barni ismét jött, kakilni kell. Ezt már nem kockáztattam, mentem vele. Virág persze utána nem aludt el, a vendégek este 1/4 7-kor értek oda egy 10 hónapos és egy 5 éves gyerekkel. A kicsi lányuk iszonyat nyügi volt, fél 9-kor mentek el. Ezután következett nálunk a hiszti, Barni Apával ordított a fürdőszobában, Virág meg velem balhézott evés és fürdés közben. Mindkettő 9-kor dőlt ki, nekünk meg maradt a romeltakarítás.

Csajok! Olyan jó Nektek, hogy tudtok talizni csak úgy ad-hock is. A novemberire mennénk mi is, ha nem jön közbe semmi.

Márti! Elfelejtettem kérdezni, hogy végül mit ettek a babák a múltkori talin? te hogy csinálod a saláta főzit? Gondban vagyok a krumpli miatt, Virág hasiját bántja. Hogy kellene anélkül csinálni? Helyette répa?

Én nem tudom, depresszió-e az, amit érzek, de időnként nagyon belefáradtnak érzem magam a gyereknevelésbe. Lassan 4,5 éve itthon vagyok, előtte dolgoztam éjjel-nappal pénzügyi vezetőként. Lehet, hogy elítéltek, de Virág 2 évesen bölcsibe megy, mert nem bírok és nem akarok tovább itthon lenni. Nem hiszem, hogy az jót tenne neki, hogy egy magával elégedetlen és fásult anyuka legyen vele nap mint nap. Gondolom, sokan elítéltek majd, de vállalom a kritikát. A múltkor kifejtette egy jó ismerős, hogy MINEK SZÜL AZ ILYEN GYEREKET! Persze, ha nem jön be neki a bölcsi, akkor stornó, maradok itthon oviig.

Kilók! Én is nagyon elégedetlen vagyok magammal. Írigylem azokat, akiknek van energiájuk fogyózni és tornázni. Persze erre az ő válaszuk az, hogy ez csak igény és elhatározás kérdése.

Zsuzsófi! Nem akartam, hogy rosszul essen a célzásom, de továbbra sem hiszem a mintagyerek dolgot, inkább ez reális látásmód kérdése szerintem. Egyébként a múltkor írtad, hogy nem vették fel Bencét az oviba, miért nem mehet?

Julcsi! Te milyen keresztelőruhában gondolkodsz a csajoknak?

Edith! Tegnap Virág meglátogatta a virágállványunkat, így mára elkészült a barikád. Én már ettem ilyen zöldségkrémet, tényleg fincsi nagyon. Édes nagyon Kriszta!

Andi! Tudok segíteni? Én a múltkor sokalltam be mindenből, én vonultam háttérbe. Remélem, Te is visszatérsz hamarosan.

Barbi! Remélem értetted a viccet a hisztivel kapcsolatban.

Lassan indulok a templomba keresztelőt intézni!

Legyen szép napotok!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Márti: nem tudom a padlizsán jó-e a babáknak már most? Én még nem adtam, és egyelőre nem is szeretnék, szerintem túl savas még a pici gyomruknak. Pár hónapot még várnék vele.

Mi minden nyáron-ősszel szoktunk pdlizsánt lesütni a leírt módon, de úgy, hogy 10-15-20 kilót, és akkor már készen pépesítve lefagyasztom. Télen csak a majonézt kell elkészíteni és a kiolvasztott péppel összekavarni és megvan a reggeli vagy a vacsora. Arra gondoltam, hogy majd télen megkóstoltatom Krisztával is! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Márti!
Bocsi, 6-8 hó. :D

Edit!
Szerintem nem gáz, ha a gyerek bölcsibe jár. Sőt, én azt mondom, hogy még jót is tesz. A gyerekek azonos korú társaságban sokkal gyosrabban fejlődnek. Persze van olyan baba, aki nem szereti a bölcsit, de sajnos vannak olyan szituk,amikor meg muszály bölcsibe járnia a törpéknek. Nálunk is ez lesz. Ádi egy szem fizujából nem fogunk kijönni. Így is már tanítok itthon, hogy elég legyen... Szóval Hanna szeptembertől tuti, hogy bölcsis lesz és még nem lesz két éves... Remélem szeretni fogja, mert nem nagyon lesz más alternatívánk. Még azon küzdök, hogy tanítani menjek vissza, vagy valami jobban fizető állásba, de akkor kevesebbet tudok Hannával lenni... Szóval nagyon dillemmázok, de januárig el kell döntenem, mert be kell iratni a várólistára a csajt...

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Finom ez a padlizsánkrém, már én is ettem és ízlett.

Edit,
persze, hogy értettem! Ezért is írtam, hogy én rossz anya révén, hisztis gyereket nevelek. :lol:
Mert a véleményem nekem is az, olyan nincs, hogy te rossz anya vagy mert hisztizik. Ez a gyerek vérmérsékltetétől függ.
Azt szeretném majd elkerülni, hogy mondjuk a boltban a földhöz verje magát, úgy hisztizzen.
És én is úgy gondolom, hogy amelyik gyerek nem rossz egy kicsit, azzal valami baj van. Kicsit akaratos, erőszakos, kicsit hisztis, talán ez még belefér. És továbbra is úgy gondolom, ez a gyerek természetétől függ.

Abszolút megértelek, hogy ennyi év otthonlét után vágysz vissza dolgozni.
Én a múltkor már hangosan röhögtem, mikor hazajött a párom és megkérdezte, hogy milyen napunk volt? Én meg boldogan újságoltam, hogy képzeld, kitudtam mosni a pelenkából a barackfoltot!
Aztán elkezdtem gondolkozni, hogy tényleg ez a nap híre? Kezdek kicsit beszűkűlni?! :wink: :lol:

Márti,
én is tegnap rámoltam át az Ádám szekrényét. És megint megállapítottam, hogy több ruhája van, mint kettőnknek, és venni kell neki egy szekrényt!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Edit:ahogy a Julcsitól tanultam :lol: .Saláta megmos, vízben felrakom, felforrt első vizet leöntöm másikban készre párolom.Igen én krumplival sűrítem, Zsombi még nem panaszkodott rá, de szeritem a répa is jó ötlet.A rizst nem próbáltad????
Akkor jó kis estétek lehetett!!!!
Mi 9-re értünk haza, Zsombi itthon volt anyósékkal, azt hittem addigra már ki lesz borulva, de nem!!!!!Szundított 1 fél órát és egy mosolygós kiscsávót kaptunk, simán bírták még a fürdetést, és kicsifiam csak 100-at vacsizott!!!!!Vigyorogva"mondta" hogy nem kér többet!!!!! :shock: :lol:

Eszti:igen azt láttam, de én úgy kerestem hogy padlizsán, no majd még meggondolom!!!!!Most megint fagyasztott kaját kap :lol: :lol: :lol: , kivagyok merülve és sok a meló!!!

Bölcsi:én nem ítélkezem, főleg hogy én is szerettem volna Szonót bölcsibe adni, mert nagyon igényli a gyerekek társaságát, meg talán úgy több időm lenne a Zsombira, de most már így is jó...majd megy oviba!!!!Eszti téged meg pláne megértelek a pénztelenség miatt, persze Editet is, mert bele lehet bizony fásulni ebbe az itthonlétbe , aki nem bírja az inkább menjen dolgozni, akkor a gyerek is 1 kiegyensúkyozott anyát kap!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na, még mindig itt vagyok! ezt még megírom, aztán dugulok!

Azért felháborító ez a hozzáállás a bölcsihez!
Természetesen, vannak olyan családok, aahol nem dúskálnak az anyagiakban, és nem a fölösleges dolgokra gondolok, hanem a mindennapi megélhetésre. Természetes, hogy vannak, akik nem engedhetik meg maguknak, hogy addig otthonüljenek, amíg a gyerekek felnőnek. És az is természetes, hoyg nem mindenki tud állandó bébiszittert fizetni. Akkor pedig marad a bölcsi. És a gyereknek azért jó, mert társaságban van, megtanulja megosztani a dolgait másokkal, megtanul várni sorára, és megtanul együttjátszani a többiekkel, egyszóval beleszokik a társas életbe.
Mondom, furcsa ez a felfogás. nálunk (Erdélyben) ezzel nem találkozni. Itt igaz, hogy csak 2 év a gyereknevelési szabi, utána vissza KELL menni dolgozni, mert itt szinte senki sem áll úgy, hogy ne kelljen mindkettőnek dolgozni menni. Nos, ha meg nincs nagyszülő vagy pénz bébiszitterre, akkor természetes, hoyg bölcsibe adod.
És oviba is adhatod ha már 2 és fél éves, és ha szobatiszta is.
Múltkor, talán épp a tavasziaknál volt ez terítéken, és elborzadtam azon, hogy nem fogadják az oviba a gyerekeket, ha az anyuka otthon van egy kisebbel. Mert meg akar szabadulni tőle. Hát kérdem én, ennit ér már csak az óvoda? Gyerekmegőrző lett belőle? Hát akkor hol van az eredeti célja, ajátszás, a játszva tanulás, az iskolára való felkészülés, a szocializálódás?
És az is normáélis, ha egy anyukának, akinek van egy 3 évese és egy félévese, akkor megkönnyítik egy kicsit a munkáját, hoyg legalább délelőtt, amikor a nagy oviban van, akkor csak a kicsivel tud foglalkozni és el tud még néhány dolgot végezni a háztartásban.
Szóval, nem tudom, remélem, itt sosem jutunk ide. Különben mi úgy szeretnénk, hogy másfél év múlva már meglegyen a második babánk azért is, hogy krisztát ne kelljen bölcsibe adni vagy hogy idegen vigyázzon rá, de az igazi ok az az, hogy nem szeretnénk nagy korkülönbséget, ha pedig betölti a két évet és nincs másik baba, akkor muszáj lenne dolgoznom még egy évet, és csak azután kapnék ismét gyereknevelési szabit meg díjat. És a (még nemlétező) "karrieremnek" sem tenne jót az állandó megszakítás, így mondom, nálunk a 2 éves korkülönbség lenne a legmegfelelőbb megoldás. Mire pedig a kicsi is betöltené a 2 évet, addigra ebbe a községbe költöznének anyósomék is és tudnának rá vigyázni, Kriszta pedig addigra már rég oviba járna. Sőt, több, mint valószínű, hogy már akkor is járna 4 órás oviba, amikor én itthon leszek a kicsivel.

Úgyhogy, lányok, nehogy lelkiismeretfurdallásotok legyen a bölcsi miatt. Akik hülyeségeket beszélnek, azok vagy nem kénysezrültek sose ilyen döntésre, vagy csak jár a szájuk, de nem gondolják meg, mit mondanak. Úgy tegyetek, ahogyan a legjobb a családotok, gyerekeitek számára.
Különebn már nekem is hiányzik a munkahely, de a régire eszem ágában sincs visszamenni. De már érzem, hogy kezdek itthon betokosodni. Még jó, hoyg van a net, és így kicsit kimozdulok a "világba"! :)

Na, húztam innen, nálam is esedékes lenne a ruhakiválasztás. Meg ebédfőzés, meg egy csomó minden, b@sszus! :evil:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Nálunk azért nem vették fel a bölcsibe a lánykát, mert én itthon vagyok a fiammal.Pedig jó lett volna, pláne hogy 5 perc gyalog.Mindíg mikor elmegyünk mellette sóvárogva nézi a gyerekeket, jó persze kereshettünk volna másikat, de ez van közel , ide tartozunk, majd az ovit lezsírozzuk!!!!!Mert ugye oda is csak 5 éves kortól kötelesek felvenni, és itt állítólag túljelentkezés szokott lenni!!!!!! :evil: :evil: :evil: De majd megoldjuk, nem hinném hogy amikor a Zsombi járni tanul akkor lesz erőm és időm Szonival pl.gyúrmázni vagy egyéb kézügyességes dolgot csinálni, jó énekelni tudunk, de én nem, vagyok egy másik pajtása akivel jól eltud dumálni-játszani!!!! :lol: :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok! :D

Mindenkinek koszonom a bugyis tippeket,igy az elmeselesek alapjan lehet hogy megis a tornanal maradok :? Valami remlik,mintha en is lattam volna ilyen bugyokat,de mar akkor is halogattam a beszerzeset :D Meg meggondolom :wink:

Edith,
Hu de gyonyoru kepeket kuldtel!Megprobalok en is Martihoz passzolni nehanyat a kertrol,(mert ugye en nem tudom elkuldeni)meg a mi kutyankrol aki egy kicsit ,,gyerekpotlas'' volt nalunk mindig.Szegenyke.....Remeljuk a gyerekneveles azert majd jobban fog sikerulni :D
Es a kis ,,fulsed''meg zabalni valo :D

A bolcsirol csak annyit,hogy akik az en ismeretsegi koromben bolcsisek,vagy azok voltak,szinte jobban imadtak a bolcsit es konnyebben megszoktak,mint masok az ovit. :D
Szerintem az a fontos hogy Ti meg legyetek gyozodve arrol hogy jo kezekben van a gyerek,es a tobbi megy magatol.Van olyan baratunk aki annak idejen csecsemokent kellett beadja a gyerekeit bolcsibe,es Ot is mindennel riogattak hogy mifele emberek valnak majd beloluk :evil: Azota felnottek,gyerekeik vannak es csodalatos,nyitott, konnyen kapcsolatot teremto emberekke valtak.
Jo,mondjuk ha nem egetoen fontos,azert a csecsmokori bolcsivel en nem ertek egyet,de elofordulhat ilyen szitu is.
Ugyhogy megint csak hallgassatok a belso erzeseitekre ,az ugyis megmondja mi a helyes,es ne hagyjatok magatokat befolyasolni a kulso karogasoktol!!!
Es latjatok minden orszagban mas es mas rendszer van.
Pl.az egyik baratnom meselte aki nemetorszagban el,hogy ott az a rendszer hogy a gyerekek 8 eves koraig minden mamanak jar 3 ev szabadsag.Ezt mindenki ugy osztja be ahogyan akarja.Sokan pl hagynak egy evet amikor a gyerek iskolaba megy.Az szinten egy nehez,fontos fordulopont a kis eletukben,amikor lehet hogy tenyleg intenzivebb foglalkozast igenyelnek,mint pl.2 eves korban amikor vidaman eljatszadoznak egy kissebb letszamu csoportban a tobbi hasonlokoru gyerkoccel.(Plane ha pl.valakinek nincsen testvere)Nekem ez szimpatikus megoldasnak tunik.
Egyik ismerosom pl.odakat zengett az egyik matyasfoldi bolcsirol.Nagyon kis letszamban vettek fel gyerekeket es ragyogo,hozzaerto nevelok tenyleg foglalkoztak veluk.Orom es megnyugvas volt jo helyen tudni a gyereket.
Tudom vannak mas tapasztalatok is,de azt ugyis mar az elso pillanatban megerzi az ember,es nyilvan mas megoldast keres. :)

Puszi mindenkinek:Iza
rillisz
 
 


A manók még pizsóban:
Kép

A segítségeim a pakolásban:
Kép

Zsombi felállt:
Kép

Zsombi belefejelt a frissenmosott ruhába: :lol: :lol: :lol:
Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Még nem tudtam mindent visszaolvasni,de ameddig eljutottam,addig reagálnék egy-két hsz-re!

Julcsi,
nagyon sajnálom ami a családodban történt.Első olvasásra mindenképpen segítségre van szüksége a kismamának.A depresszióra oda kell figyelni.Túl lehet rajta jutni,de fontos,hogy érezze,hogy mellette állnak.Szerintem amikor beteg gyerek születik még nehezebb a depresszióból kijönni,ezért fontosnak tartom,hogy vegye igénybe az orvosi segítséget.Itt most nemcsak a gyógyszerezésre gondolok,de ha csak azzal lehet javítani az állapoton akkor el kell fogadni!
Reméljük a babánál nincs komoly szívprobléma,amit írtál abbólmég nem tudok semmire következtetni.Az tény,hogy a 260-as frekvencia nagyon sok!Ha tudsz róluk vmit írd meg,ha nem gond.


A bölcsiről annyit,hogy én nem vagyok ellene,és nem ítélek el senkit emiatt!Szerintem egy anya nem csak attól jó,ha nem adja bölcsibe a gyereket!Sajnos nálunk korán mentek bölcsibe,mert nem tehettem meg,hogy itthon maradjak,pedig szívesen maradtam volna!
Most is megy a Hanna,igaz nincs most konkrét helyem,de beszoktatom,mert most van hely.Januártól lehet,hogy tudok dolgozni addig meg hetente 2x beviszem,hogy amikor tényleg kell a bölcsi a munka miatt,ne kelljen szoktatni!
Lehet,hogy ez most bennetek furcsa érzést vált ki,de a 6 gyereket el kell tartani és tiszteségessen felnevelni.(már amennyire lehet a mai világban).Nekem mindenem a gyerekeim és nem biztos,hogyha itthon vagyok akkor jobbat teszek velük-sajnos azért nem sok pénzt adnak,hogy itthon legyek-!Tudom,hogy nem pénz kell a gyerekek szeretetéhez,de az is szörnyű,hogy nem tudod elvinni sehova őket,mert minden filléred ki van számolva a kajára!Nem méreg drága helyekre gondolok!
Így is megprobáltam és megprobálok a lehető legtöbbet foglalkozni velük,de sajnos a párom egyedül nem keres annyit,hogy "főállású"anya legyek!

Jaj,ne haragudjatok,hogy egy kicsit lehangolóra sikerült az írásom,de mostanában ilyen a hangulatom!(sajnos) :cry:

Mindenkinek szép estét!Lehet,hogy még visszanézek!

Pusz

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Timi drága!!!!!Nem kell magyaráznod, hogy mennyire nehéz anyagilag most hogy nem dolgozol, mi a 2 manó "igényeit"is nehezen tudjuk kielégíteni, pedig még annyira nincsenek is ugyebár igényeik!!!!Mivel nem válogatósak kajaügyileg, ruhákat is felveszik, Szoni is egyenlőre csak a szekrényből válogat!!!!! :lol:
De nehéz tudjuk mindannyian, hogy mennyi kiadás van velük kapcsolatban!!!!Szóval nehéz...... :( , de nagyon jó hogy vannak nekünk ilyen csodás gyerekeink!!!!!! :P :P :P :P :P :P :P :P

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?