Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok.
Én boltba voltam,igy igazoltan hiányoztam.Kéne főzni,na jó nem kérdem megint hogy mit,majd csak eszembe jut valami.
Sütött már valaki csigát?

Macsek:nem kapott eddig gyógyszert,de mikor otthon elvittük az ügyeletre azt mondta a doki kaphat panadolt hogy ne termelődjön újra annyi trutyi és azóta kevesebb is van valóban.


Preni:Ameli addig utálja a sapit amig ráadom,aztán megnyugszik.De attól jobban utálja mikor a bodyt áthúzom a fején.olyankor jól megrugdossa a acickóimat.
Én ha nagyon hideg van adok harisnyát is rá,ha nincs akkor csajk plüss rugi.De mindig van nálam plussz kabát,plussz takaró.Vagy ha irtó hideg van akkor meg felteszem még a babakocsira a téli lábvéget is,az jól felfogja a szelet,hideget.

Niki:Ameli is két óránként ébred,gondolom nem kap levegőt.
Azért irtunk a panaszkönyvbe,mert Szilvi vet egy táskát Sanyinak,és már 10 perce nézelődtünk és az eladó oda se bagózott felénk,aztán mikor Szilvi kérte hogy vegyen le neki egy tatyót azt mondta az eladó hogy ott van előtte vegye le.Erre mondta Szilvi hogy jó,de nem éri fel.Akkor száját húzgálva nagy kegyesen kimászott a pultból,és levett egyet ami nem volt nejlonba,mi meg szóltunk szinte egyszerre hogy olyat legyen szives adni ami nejlonba van.Akkor megint pofát vágott,én meg megkérdeztem hogy ő e a tulaj,mondta hogy nem és akkor elkértem a panaszkönyvet.Nem irtunk bunkó szöveget csak azt hogy nem igy kellene egy eladónak viselkednie.

A barna orrcsepp állitólag szuper,én nem mondom hogy olyan jó volt, ráaádsul szerintem pipetta nélkül képtelenség használni,mert ha az eredeti állapotában cseppentessz vele akkor a fele beleömlik a gyerekbe.

Amúgy eddig a pumpás orrszivó hozott ki a legtöbb trutyit.
Kicsit kevesebb a takony,de azért visszavisszük a dokihoz.

ja,és azt nem is irtam hogy 3 napja többet cumizik mint az elmúlt 5 hónap alatt.Annyira nem örülök neki.Petinek mondtam hozzon új cumikat,mert még mindig a 0-3 hósat használjuk,moondjuk mivel eddig nem igazán cumizott igy nekem eszembe sem jutott hogy a cumi nő a babával,még jó hogy Szilvi mondta tegnap.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Napsütéses szép jó reggelt mindenkinek :lol: !!!

3 napig nem jelentkeztem, mert pénteken dokinénihez vittük Marcikát a nyakócája miatt. Szépen javul, legközelebb januárban kell visszavinni.
Eddig meg voltam győződve róla, hogy szülés közben húzódott meg a nyakizom, de a dokinő mondta, hogy ez már az anyaméhben megtörtént, "rosszul forgott" a babóka.
Azt mondta, hogy ált. 1000-ből 1 baba küzd ezzel a problémával, de utóbbi fél évben 10 ilyen esete is volt :( .
Nem tudom, hogy mi történik, mi lehet az oka, talán nehezen fér el a baba és ezért... nem tudom.

Szombaton suliban voltam, reggel 6 órás IC-vel fel Pestre és este fél 8-kor érkeztem haza :cry: .
Vasárnap az egész napot a férjemnek és Marcinak szenteltem, sétáltunk, fagyiztunk, nagyon jó volt.
A dédimamámat is meglátogattuk a kórházban, szegénykém, nagyon szeretem :) .
Szóval, nem unatkoztam a hétvégén, na de sebaj.

Nagyon nem volt még időm átolvasni a hozzászólásokat, csak gyorsan átfutottam.

Pil: sajnálom, hogy még mindig küzdesz a "trutyival". Remélem Ameli gyorsan rendbe jön :) .
Szuper lehetett a mini tali, továbbra is irigyellek benneteket :) .

Ex: azért biztos jó volt az osztálytalálkozó, szerintem azért mindenki kiváncsi, hogy mi lehet a másikkal :) . Nekem tavaly volt a 10 éves, szuper volt, sokan eljöttek. Nálunk is csak az osztálytársak voltak ott, a férjek nem. De talán a 15 éveset már úgy szervezzük, hogy ők is ott legyenek :) .

Wenczkone: megfázás miatt :( . Remélem nem tart sokáig.

Preni: jó, hogy tettél fel te is magadról képet, már nagyon kiváncsi voltam rád :) . Szerintem még nem láthattalak, ugye???

Melinda: édes a kis Máté :) . Jól látom, hogy egy kerti hintában van?

Norwell: Marci is most kezd nyúlni a tárgyakért és már sokkal aktívabb a kiságyban, járókában is. Keze-lába egyfolytában jár :) .
Most a kedvence a járókában az a fejjel lefelé lógatott kis figura, amit ha akar, a kezével elér, vagy jól megütögeti :) .
Majd teszek fel képet.

Fél 9 körül kezdtem el írni ezt a hsz-t, úgyhogy ha azóta vki írt, bocs hogy nem reagáltam.

Egyébként a mai napi pelenka és kisruci vasalás megvolt :) .

Üdv.:
Eni

Kép[/url]
marcy
 
 


Sziasztok!

Ex! Köszi!

Pil!
Peti akkor fogadja el a cumit ha álmos és nagyon nyügi. Egyébként nagy ívben repül! Nálunk az anyukám folyamatosan vásárol Petinek! Máe néha rosszul érzem magam. Elmondom neki, hogy mit szeretnék venni Petinek, erre megveszi ő, és nem engedi kifizetni. Szombaton is eljöttek a névnapomra, persze Peti hófordulójáról sem feledkezett meg, na meg a mi 1 éves házassági fordulónkról sem. Bár az én családom nagy ajándékozos, ünneplős. ( Persze csak egészséges mértékig!) A párom családja pedig nem ünnepel semmit, még a szentestét sem. Ezen nagyon ledöbbentem. Ja, és karácsonyi ajándékozás sincs! Tavaly karácsonykor, miközben anyósoméknál laktunk, anyámékhoz mentünk szentestére és másnap ebédre is!

Marcy!
Szerintem még nem talákoztunk! Te hol is élsz? Én 94-96-ig Pesten tanultam a Műegyetemen, majd 99-ig Nyíregyházán tanultam, és idén januárig Pesten dolgoztam! Egyébként meg Záhonyban éltem, élek.

Reni
Kép
prenata
 
 

 
 

Niki:milyen az elektromos szivó márkája és mennyiért vetted?

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Preni:sztem nem baj,a nagyiknak ezt lehet.Főleg ha olyat vesz ami jó,hasznos,stb..

Marcy:érdekes amit irtál Marci nyakáról,ill.általánosságban,de a lényeg hogy nincs vele gond.
Suli miatt :( :( ,ha belegondolok hogy jövőre nekem is be kell fejeznem,már most rosszul vagyok.De azért ez tök szar hogy szinte egész nap nem vagy ilyenkor otthon.

Hol vagytok Többiek?????

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Elköltöztetek vagy mi van már????????????

TESSÉK IRNI JÓ SOKAT

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok,

Itt vagyok, csak egy kicsit nyuzottan... :( Andris napok ota ketszer kel fel ejszaka, eddig ezt nem csinalta. :( Nem nagyon tetszik ez az uj modi, dehat mit lehet tenni? Napkozben is sokat nyugoskodik, nem bir egyedul megmaradni. Remelem nem azert, mert kevesebb a tejem. Igaz, a mult heten 200 grammot hizott, szoval szerintem nem ez lehet a baj. Vagy lehet, hogy mar most el lett kenyeztetve??? :shock: :shock: :shock:

Pil: en sem tudom, mit fozzek holnapra? Valami tipp? Regen sosem volt ilyen problemam, de mar a fulemen jon ki a teszta, a krumpil, a hus... Semmit nem ehetek, amiket igazan szeretek. Most ettem ket napig zoldborso levest, persze csak nagyon keveset, ez szerintem nem okozott gondot, lehet, hogy elkezdek egy kicsit valtozatosabban enni. Proba szerencse. :) Legfeljebb nem alszunk. :lol:

Nalunk nagy szerelem a cumi, nem is banom, ha ez segit megnyugodni, akkor oke. Persze, van ugy, hogy cumival a szajaban is megy a kajabalas.

Satuk, Pogi, csutortonkon egy tali? Millenarison? Nekem a delelott jobb, mint azt irtam mar, de talan tudunk mi is alkalmazkodni.

Udv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Pil; neked hogy van ennyi idod itt ulni a gep elott???? En sokszor csak este keson jutok ide, akkor is jo, ha olvasni van erom, foleg az uj ejszakai menetrend miatt.

Kép

Kép
macsek7
 
 


Nincs nekem sok időm,csak itt lustizok sokszor amig alszik,meg itt eszek,szoptatok a gép előtt. :oops:
Most azt várom hogy felébredjen és kimenjünk sétálni.
Semmi ötletem kajára,dettó én is igy vagyok,már a könyökömön jön ki mineden kaja.
Petinek főztem lencsefőzeléket,IMÁDOM,azt birnék enni de merjek????Ki tudja?

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Nagyon rég nem írtam, nincs időm, sokszor úgy eltelik a nap hogy észre sem veszem. Anna többet ébren van mint rég, ilyenkor vele játszom vagy ha sír dajkálom, ha bealszik végre nekiesek a főzésnek, teregetésnek, varrásnak. Ti hogy csináljátok, hogy naponta (többször is ) gép elé tudtok ülni? Inkább csak olvasni szoktalak benneteket szoptatáskor, de úgy nem nagyon tudok írni.
Látom nincs mit olvasnotok, teszek fel egy szöveget amit nemrég kaptam mailban. Hát így vállaljatok több gyereket :lol: :lol: :lol:


"Gyermekeink száma miként változtatja meg szokásainkat:


Az anyuka ruhái
Első gyermek esetén (1.): Azonnal kismamaruhákat kezdesz hordani,
amint megállapítják a terhességet.
Második gyermek esetén (2.): Ameddig csak lehet, a rendes ruháidat
hordod.
Harmadik gyermek esetén (3.): A kismamaruháid a rendes ruháid.


Felkészülés a szülésre
1.: Vallásos áhítattal gyakorlod a légzéstechnikát.
2.: Nem gyakorolsz, mert emlékszel, hogy a múltkor sem segített.
3.: A 8. hónapban előjegyzed magad epidurálra.

Babakelengye
1.: Előre kimosod, színek szerint rendezed, és precízen
összehajtogatod a babaruhákat.
2.: Ellenőrzöd, hogy még tiszták-e, és csak a legsötétebb foltokat
tartalmazóktól válsz meg.
3.: Miért NE viselhetnének a fiúk is rózsaszínűt?!

Aggódás
1.: Az első nyugtalan nyösszenésnél vagy fintornál felkapod.
2.: Akkor veszed föl, ha üvöltése felzavarná az elsőszülöttet.
3.: Megtanítod a hároméves elsőszülöttet, hogyan tologassa a
babakocsit.

Cumi
1.: Ha a cumi leesik a földre, elteszed, majd otthon elmosod és kifőzöd.
2.: Ha a cumi leesik a földre, a cumisüvegből vett folyadékkal leöblíted.
3.: Megtörlöd a pólódban és visszadugod a szájába.

Pelenkázás
1.: Óránként bugyrot cserélsz, akár kell, akár nem.
2.: 2-3 óránként pucolod a dedet, ahogy szükség van rá.
3.: Igyekszel még azelőtt kicserélni a bugyrot, hogy a többiek a szag
miatt panaszkodni kezdenének, vagy a térdét verdesné.

ruha pelenkával: (két használat közben elvégzendő munkafázisok)
1.: Mosás, szárítás, vasalás
2.: Mosás, szárítás
3.: Szárítás


Babaprogramok
1.: Eljártok babatornára, babaúszásra, babazenére és babamese-
klubba.
2.: Eljártok babatornára.
3.: Eljártok a közértbe. Mert, kell a kimozdulás!


Kimozdulás
1.: Első alkalommal óránként rácsörögsz a bébiszitterre.
2.: Mielőtt elmennél otthonról, még meghagyod a számodat, ahol
elérhetnek.
3.: Meghagyod a bébiszitternek, hogy csak akkor hívjon, ha vér folyik.

Otthonlét
1.: Hosszú órákat töltesz el naponta csupán azzal, hogy a gyermekben
gyönyörködsz.
2.: Naponta többször rájuk nézel, nehogy az idősebb összenyomja,
böködje vagy megüsse a kicsit.
3.: Minden nap igyekszel némi időt eltölteni a gyerekek látókörén kívül.

Lenyelt pénzérmék
1.: Ha elsőszülötted lenyel egy pénzérmét, rohantok az ügyeletre és
vered az asztalt röntgenért.
2.: Ha másodszülötted lenyel egy pénzérmét, gondosan figyeled a
pelenka tartamát, hogy távozott-e. (és csak akkor aggódsz, ha a
lenyelt 2 Ft-os helyett két 1 Ft-ost találsz)
3.: Ha harmadszülötted lenyel egy pénzérmét, levonod a
zsebpénzéből..."



Szép napot, majd jövök néha, amikor tudok.

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Üdv!

Szücsi, épp ma gondoltam rád! :) Nekem könnyű dolgom van, Peti napközben dédizik, de olyan is volt, hogy de. úgy ültem itt, hogy ő a kiságyban bömbölt. Egyébként én is este jutok ide, amikor Peti már alukál.

Most anyukám fog vigyázni rá, mert nekem ki kell halásznom a kocsit a garázsból. Végre van hozzá itthon minden. :D Csak a férjem volt tyúkész: itthon felejtette a törcsijét, vehet egyet valahol...pedig épp egy rakattal van itthon.

Pil., senki nem költözött el. :)

Na megyek gyereket adjusztálni...

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Nemrég jöttünk meg a sétából. Peti 3 órát aludt a levegőn. Én meg keringtem vele a városban, mint egy birka. Senkivel nem találkoztam, bezzeg amikor nem akarok, akkor sokmindenkivel összefutok!
Sikerült turkálnom egy tök jó polár kezeslábast és egy polár két részest. 1200 Ft volt a kettő!
Én akkor szoktam írni, amikor alszik, de ő egész sokáig elszórakoztatja magát a játszóállvány alatt, vagy a kiságyban nézi a forgóját. De olyan is van, hogy az ölemben ül és egy kézzel pötyögök!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!
Eddig azért nem jelentkeztem mert hétvégén Székesfehérváron voltunk ma pedig egész nap anyukámnál voltunk Pannával.
Végre el tudtam menni a fodrászhoz ( jó sokat vágott a hajamból)
már rám fért.

Holnap ígérem, hogy többet leszek és írok ezerrel.

Puszi mindenkinek!

Esztianyó!

Örülök, hogy megint itt vagy azt hittem nem fogsz többet jelentkezni.

Pil!
Talán holnap a férjem meg csinálja nekem mert most nincs itthon.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok,

látom ma nem sokan értek rá netezni, én sem :) . Még holnap nem leszek túl sűrűn, de aztán nem menekültök... :) .

Sapi: Marci is utálja a sapkát, de azért néha muszáj elviselnie, sőt egyre többször :) .

Preni: biztos szupi lehet, amit turkáltál és az ára is nagyon kedvező.

Szücsi: jó volt ez a kis "szórakoztató irodalom", a férjem is jókat derült rajta :) .

Lencsefőzelék: anyukám múltkor babfőzeléket csinált és nagyon megkívántam. Megkértem, hogy passzírozza át nekem és úgy ettem meg, nagyon fincsi volt, és semmi baja nem lett Marcikának. Ha jól tudom, a héja az, ami puffaszt, a lencsével is ue. a helyzet. Próbáld ki Pil :) .

Pil: te mit tanulsz?
Vki tőlem is kérdezte, hogy mit tanulok, most nem keresem vissza, hogy ki, egyébként a Budapesti Corvinus Egyetemre járok igazgatásszervező szakra, másoddiplomás képzésre. Bocsi, ha unalmas vagyok, utálom ismételni magam :? .

Ma voltunk megint babamasszázson, mellékelek néhány képet :) . Nem lehet feltölteni képeket :evil: , talán majd holnap engedi a rendszer...

Mindenkinek jó éjszakát :) !

Üdv.:
Eni

Kép[/url]
marcy
 
 


Katus!
Milyen volt anyóséknál? Hogy bírta Panna az utat?

Jó nagy pangás van itt!
Megyek én is aludni, ha már nincs mit olvasni!
Jó éjszakát!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Nagyon régen jelentkeztem, szégyellem is magamat érte :oops: Olvastalak azért benneteket, de sokszor nehéz a két gyerkőcöt szinkronba hozni, általában felváltva alszanak, ritka hogy egyszerre, ha mégis olyankor pihizek, olvasgatok.
Sok minden történt velünk, szerencsére a Réka mostmár teljes mértékben hozzászokott ahhoz, hogy nem csak ő van, nagyon ügyes, aranyos és az esetek többségében szót fogad. Sőt figyelmes is lett, volt hogy leesett etetéskor a Levente textilpelusa és mire lehajoltam volna érte már szaladt oda, felvette és adta oda nekem. Szépen bilizik, mondjuk a kaki néha még pelusba megy, mert éjszakára és a délutáni alváshoz még kap.
Túl vagyunk egy hányós-hasmenéses víruson is, ő kezdte aztán mi folytattuk a férjemmel, igaz mi szerencsére nem hánytunk, de írtó szarul voltunk. Nekem sokat ment a hasam, ennek következtében majdnem el is apadt a tejem (eddig se volt sok, mert ugye születésétől fogva kap a Levi pótlást). Aztán nagy nehezen sikerült visszahozni azt a keveset. Szerencsére a Levente nem kapta el ezt a vírust, nagyon féltem, hogy mi lesz ha mégis. Igazi vasgyúró gyerek a mai mázsálásnál 6450g-t mutatott a mérleg.

Pil
Olvastam, hogy küzdöttetek az orrszívóval. Nekünk is volt ilyen gond a Rékánál, nekünk csak úgy sikerült, hogy orrcseppet használtunk, alapból nem jött ki neki. Bár én először elkövettem azt a hibát, hogy nem fogtam be a másik orrlyukát és ezért sem jött ki neki :oops:
Remélem azért hamar rendbe jöttök.

Szilvi, Pil
A táskavásárlós stori nem semmi, joggal voltatok kiakadva én is fel szoktam háborodni ilyen pofavágások láttán és hangot is adok a nemtetszésemnek.
Emléxem anno mikor tűzhelyt nézegettünk a férjemmel és a Tescoban is körülnéztünk, hivattunk egy eladót és kérdezgettünk tőle és mindenre az volt a válasza, hogy ő nem tudja, na besokaltam és megkérdeztem tőle, hogy akkor mi a fészkes fenének van itt, ha semmit sem tud. Panaszkönyvbe egyszer akartam írni, amikor a postás az ajánlott levelemet a szembeszomszédnak adta oda és aláhamisították a nevemet. Csak azért nem tettem, mert falun lakunk mindneki ismer mindenkit és a postást kirúgták volna, de amit akkor kapott tőlem szóban azt nem tette zsebre. A szomszéddal is elbeszélgettem, hogy mellőze legközelebb a hasonló szíveségtételt, nem vagyun mi olyan viszonyban, hogy aláhamisítgassuk egymás nevét.

Reni
Mi még nem "taliztunk", szia. Én is szeretek a gyerkőcöknek turizni, nagyon szuper és jó minőségű cuccokat lehet találni és igazából ezek a kisemberek még nem nagyon tudják tönkretenni őket.

Szücsi
Nagyon jót nevettem azon amit feltettél, főleg, hogy egy-két dologban magamra ismertem :lol:

Macsek
Nálunk is van cumi, igaz a Levente csak akkor fogadja el, ha már álmos. Volt hogy nyűgösködött a szájába tettem azt úgy kilőtte, hogy én se tudtam volna olyan messzire.

Ja a legfontosabbat majdnem elfelejtettem, szerencsére a hasfájósságunk megszűnt. Viszont van egy kis bibi, nem tudom hogy szoktassam rá arra, hogy éjszaka vagy hajnalban ha felkel akkor kaja után visszaaludjon. Minden áldott éjszaka/hajnalban minimum másfél két órát fent vagyok vele, mert ő szövegel, a kezét nézi, szóval minden érdekli csak az alvás nem, nekem meg a szemeim ragadnak le. A lányommal nem volt ilyen gond. Őt letettük és aludt is, viszont a Levente kézben alszik el vagy cicin vagy cumin és utána van letéve a kiságyba hasra. Ha ébren van nem tudom letenni, mert akkor a cumi se marad meg a szájában, forgatja a fejét és kínlódik, plusz még nyomja a pocakját és bukik is, aztán meg ordítana is és félő hogy felveri az elsőszülöttet. Viszont ha hanyatt teszem le akkor nem alszik olyan jól és mélyen, igaz ha elaludt hanyatt megfordíthatom hasra, de mire eljutnék eddig a műveletig már mélyen alfában vagyok.
Nálatok hogy megy az éjszakai/hajnali visszaalvás???

Üdv mindenkinek:

KépKép
KépKép
*csibemanó*
 
 


Üdv!

Csibemanó, ma rád is gondoltam, hamarosan Réka névnap lesz. :)
Nálunk Peti az éjszakát átalussza, így nincs gond a hajnali visszaaltatással... Reggel eszik kb. 6-7 körül, és utána fent van egy órát (végül is nem is baj, mert kakizik, és akkor várok a tisztába tevéssel), de utána el kell altatni. De akkor alszik 1-1,5 órát.

Jaj csajok, úgy laknék Pesten... Majdnem egy hónapja vadászok egy normális (mind minőségben mind árban) fagyasztószekrényt, és Szegeden nincs. Vadásztam egy jót a neten, erre ma kaptam egy mélt, hogy a gyártó nem tud szállítani...jó, mi? :roll:
Ma küldtem egy másik helyre mélt...hátha.
Néztük a Tescoban egy noname-t, de annak CSAK Békéscsabán van szervíze.
A Gorenje meg kézi leolvasztásos...
KATASZTRÓFA!!!!!!!!!

Na most ennyi, mert ez eléggé negatívra sikeredett, elmegyek pancsizni.

Pusz.
Ági

Ui: ki tudtam állni a kocsival a garázsból, juppé. De visszaállni nem álltam, most itt a dudu a ház előtt. :lol: 8)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

A két gyerek mellett én is inkább csak este tudok gépezni.

Sapka:nálunk azt nem szereti Vencel,amikor megkötöm,akkor mindig nagyon sír,de hamar megnyugszik.Az öltözés többi részét szereti.De a vetkőzést mégjobban,amikor a bodyt húzom át a fején,mindig nevet.

Pil:Az orrszívó márkája LivingLab.a net-en vettem egy lánytól,5000-ért.Az j ára olyan 8000 k örül van.
A táskás történet tényleg durva.Remélem menesztik az eladót.
Egyébként én a másik véglettől vagyok rosszul,hogy szinte még be sem lépsz az üzletbe,és már jönnek,hogy miben segíthetek?Apukám erre szokta mondani,hogy köszönjük látunk egyedül is.

Cumi:nálunk is van,igazi cumi függő,de hát ez van,nem akartam odaadni neki,mert Alexa is még cumizik,igaz már csak elalvásnál,de így alakult.Mondjuk én jobbnak tartom,mint az ujjszopást,van egy ismerősünk nekik is nagyon cumis volt a kislányuk,és olyan két éves kora után hirtelen elvették tőle,na azóta az ujját szopja,pedig már néyg éves múlt.Lehet hogy a cumit mondjuk három évesen valahogy el lehet venni,hogy megértse,én hirtelen nem fogom.Állítólag sógorom még iskolásan is az ujját szopta.

Alvás:Vencel éjjel eddig nagyon jjól alszik,komolyan este fürdés,utána tart egy levezető cicizést és elalszik,ha a kezemben,lerakom,nem ébred fel,ha nem alszik el a kezemben,akkor leteszem,ülök mellette simizem pár perc múlva alszik.Meg is vagyok döbbenve,mert Alexa nem ilyen volt,ő fél éves koráig közöttünk aludt,aztán lett külön szobája,de ringatva aludt el,aztán meguntam,ülve ringattam,sokáig így ment.De már amikor Vencel a pocimban volt,nem tudtam úgy fogni Alexát,ahogy szerette,mert nyomta Vencelt,így ,aradt az,hogy be az ágyba és ott kellett elaludnia,kicsit drasztikus volt,első nap 10 percet sírt,utána nem sírt.De akkor már elmúlt egy éves.Azóta is úgy alszik el,be az ágyba,ajtó nyitva van,hallja haogy motoszkálunk,Vencelt mindig utána fürdetem,mert akkor már Alexa nyugton hagy,egyszer-kétszer bepróbálkozott,hogy ki akar jönni,de nem hagytuk,most mar megszokta.Nehéz is lenne,főleg amikor a párom szolgálatos és egyedül vagyok velük.
Ja és eddig szopi után visszaaludt mindig,hajnalba nem szoktam visszatenni,de csak magam miatt,szeretem ha ott van mellettem.

Főzés:én is azzal vagyok gondban,hogy nehéz kitalálnom,hogy mit főzzek.

Na megyek,mert fürdenem is kell.

Jó éjt!


Niki
Vendég
 


Sziasztok,

Ex: mar akartam irni elobb is, hogy nalunk kezdettol fogva lerugja Andris a zoknit a labarol! :lol: :lol: :lol: Nem nagyon orulok neki, mert nem tudom, mit talaljak ki, hogy fent maradjon. Ma mar kinomban egesz nap rajta tartottam egy kis kocsicipot, mert annak annyira szoros a szara, hogy igy a zokninak is volt eselye fentmaradni. :lol: :lol: :lol:

Sapka: Andrist nem zavarja, csak engem, hogy mindig a szemere csuszik. :lol:

Elalvas: nalunk este beajul a cicizesbe, sokszor vizes ruhaval kall lelket verni bele, hogy bufizzen. Hajnalban altalaban akkor is visszaalszik, ha eber, eddig ritka volt, hogy nem akarta, de az utobbi napokban rosszabbodik a tendencia. Eddig csak 1x kelt fel kajalni, most 2x. En meg egyre hullabb vagyok, es ugy erzem, igy a tejem is sokkal kevesebb. :cry: :cry: :cry:

En is NAGYON szeretem a lencset, babot! Ugy ennek mar normalisan, de majd csak azutan lehet, ha mar nem szoptatok. Meg atpaszirozva sem merek enni. Persze azert drukkolok, hogy minel tovabb legyen tejem, csak olyan nehez kitalalni a menut.

Udv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Sziasztok!

Jó régen jártam én is itt. Múltkor megírtam egy hosszabb hozzászólást, de megtréfált a babanet, és nem volt kedvem újra beírni.

Ex, én is éppen hűtővadászatban vagyok. Ha pontosan tudod, milyet szeretnél ( gyártó, típus) akkor érdemes megpróbálni valamelyik netáruházat, mert ők ki is szállítják. Vagy ezt jelentette, hogy a neten vadásztad?

Orrszívó: nekem pl eszembe sem jutott, hogy be kéne fogni a másik lukat, nekünk így is kijött a trutyi.

A hajnali visszaaltatással nekünk sem szokott gond lenni, mert reggel 8-kor kel csak Márk. Azon ritka esetekben, amikor mégis felébred, akkor is elalszik az etetésben, de ha nem, akkor közénk rakjuk. Olyankor ő is próbálkozik a beszélgetéssel, de megtanultuk, hogy ne figyeljünk rá oda, akkor egy idő után megunja és elalszik. Ha válaszolunk neki, akkor teljesen kipattan a szeme, és játszik.

Pil, a táskavásárlós történet tényleg nem semmi, én ilyen esetekben fogom magam és sarkon fordulok. Nagyon ritka az olyan, hogy valami annyira kelljen nekem, hogy mindenképp megvegyem ilyen áron is. Igaz én a kereskedelmet az anyatejjel szívtam magamba, abban nőttem fel, most is abban dolgozom. Lehet ezért nagyobbak az elvárásaim. Tescoba épp a stílus miatt be se teszem a lábam, vagy ha valamiért mégis, utólag mindig szidom magam.

A sapkákkal nekünk is folyton gondunk van. Vagy felcsúszik a feje búbjára, vagy lecsúszik a szemére. Márkot nem zavarja a sapka, csak akkor szól, ha a szmére csúszik. A body fejen áthúzását viszont ő is utálja.

amandi
 
 


Jó reggelt!

Reni!
Jó volt Székesfehérváron de csak azért mert rengeteg ruhát vásároltunk a 2 lánynak.Magunknak semmit nem vettünk. Amikor még nem voltak gyerekeim nem is gondoltam volna, hogy ilyen nagy örömet jelent ha a gyerekeimnek vásárolhatok.
Panna nagyon jól bírta az utat végig aludta (250 km 3 óra alatt tettünk meg).Itthon elindulás előtt megszoptattam és utána pedig akkor amikor megérkeztünk.
Anyósoméknál nem szeretek lenni mert elég nagy kosz van a házukba pannát is úgy fürdettük, hogy a férjem tartotta a kád felett én pedig egy kis vízzel lemostam.( Nem volt gusztusom betenni a kádba)
Hogy emberek , hogy tudnak ilyen igénytelenek lenni mondjuk anyósom egy birka mindíg azt csinálja mit a férje mond magától nem takarítana ki. A férje pedig egy igénytelen pasi.

Csibemanó!
Nálunk 1x kel Panna éjjel és szopi után azonnal visszaalszik szerintem nem is kel föl igazán csak szopiizk félálomba.

Pil!
Milyen suliba jársz?

Ex!
Végigjártad az összes boltot Szegeden?

Macsek!
Szerintem nem kevesebb a tejed csak Andriskának nőtt meg az étvágya.

sapka:
Ugye a megkötős sapkákat nem az áll alatt kötitek meg hanem oldalt mert az is zavarhatja a kicsit.

body: nálunk nincs gond a fejen áthúzással biztosan azért mert császáros volt.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok Lányok,

szoptatás: eddig ugye én is arról számolhattam be, hogy milyen jó nekünk, mert este 8-9 kürül elalszik Marcika és reggel 7-kor kel fel.
Na ennek 1 hete vége :( . Nem tudom mi az oka, de hajnali 2 órakor is felkel és már reggel fél 6-kor követeli a tejcit.
Végülis nincs is ezzel semmi gond, mert mindenképpen keltem fejni és a másik cicit még mindig fejem, de nem értem, visszafejlődünk???
Arra gondoltam, hogy lehet, hogy este már kevesebb a tejem, az utóbbi 2 hétben már este sem pótoltam a lefejt anyatejjel, mert úgy tűnt elég neki. Tegnap anya mondta, hogy adjak neki pluszban, hát így sem jött be, hogy ne keljen éjszaka...
Na mindegy, én szivesen szoptatom :) .
A reggeli szopi után Marci nem alszik vissza, hanem a kiságyában van, amíg apukája el nem indul dolgozni, után a átöltöztetem, pelenkázom, aztán a járókában a játszószőnyegen elvan a következő etetésig :) . Addig én rendet teszek a lakásban, vasalok stb. aztán jöhet a köv. etetés és alvás.
Kb. délben ismét szopi aztán egy nagy séta és du. fél 5 körül már itthon is van a férjem.
Így telnek a napjaink, nagyon szeretem :) .

Megpróbálok ma feltölteni néhány képet a babamasszázsról :) . Nem sikerült :evil: , ti tudtok most feltölteni??? Megpróbálná vki???
Előre is köszi.

Üdv.:
Eni

Kép[/url]
marcy
 
 


Pil: Ami nekünk nagyon bejött, a a pröccölés, vagy legalábbis azt hiszem így hívják. A doki bácsink asszisztense csinálja. A gyerek orrjáratait öblíti át, és közben szívja le. Gázosan néz ki, de tuti nem fáj, és 2 alkalom után a gyerek nátháját elfújták. Ha gondolod el tudom küldeni a telefonszámukat. A gáz, hogy Gyálon rendelnek. De ha gondolod, megkérdezem, hogy nem tud-e valakit, aki a környéketeken is végez ilyet. Máténál nagyon bejött. Olyan beszáradt szutyit is kiszedett, amiről nem is sejtettem, hogy ott van. Ugyan ez volt a gáz, hogy én nem tudtam semmit leszívni, és egyik éjjel befulladt. Miután a csaj átöblítette az orrát, megszűnt a szörcsögés, és aludt mint a tej.
Szerintem simán ehetsz lencsefőzeléket. Én már káposztát is eszem, meg kukoricát, egyszer már lencsét is, de azt annyira nem szeretem, és azon kívül, hogy kicsit többet pukizik semmi baja Máténak. Próbáld ki. :wink:

Veczkoné a gyerekeknek jobbulást! Vidd nyugodtan a levegőre a gyerekeket, ha náthásak. Mikor Máté befulladt, azt mondta az orvos, hogy legközelebb betakarni, és ki vele a hidegre. Ha meg nincs elég hideg, nyissuk rá a hűtőszekrényt.

Eszti: Üdv újra köztünk!

Sapival jól megvagyunk, viszont a zoknit nekem is mindig újra kell húznom Máté lábára, mert lerúgja.

Eni: Köszi a dicséretet. Nem hinta, az a babakocsija, csak kitettük a kertbe.

Macsek: Nálunk is nagy szerelem a cumi. Napközben csak azzal tud aludni. Este meg azzal alszik el, aztán kiköpi. Amúgy mi is csak vigasztalásra használjuk.

Nyanya: Nagyon jó ez a 3 gyerekes szösszenet. :D Mi van veletek? Ha tudsz gyere gyakrabban.

Látom jó sokan tanulunk. Én is most szívok a szakdolival, meg van vagy 15 óra, amit tanítanom kéne, de a gyereket meg nem nagyon tudom kire hagyni. Kíváncsi vagyok, hogy oldom meg. Ja, és holnap délután megyek Kaposvárra suliba, úgyhogy nem leszek majd csak hétfőn. Eddig meg azért nem voltam, mert az unokahuginak valahogy sikerült letiltani a gépemet a netről. :shock: Eltartott egy darabig, míg rájöttünk, hogy ezért nem megy. Ja, az unokahugi 21 hónapos. :D

Csibemanó: Örülök, hogy újra itt vagy. Az éjszakai visszaaltatáshoz nem tudok sokat hozzászólni, mert nálunk nincs vele gond. Bár kb. csak 1 hónapja kel fel. Előtte átaludta az éjszakát. Én azt szoktam csinálni, hogy rögtön cicire teszem, ha felkel, nem is rakom tisztába, és még a cicin visszaalszik. Akkor meg csak be kell tennem a kiságyba. Jó, hogy Levi már nem hasfájós.

Szia Amandi téged is jó rég láttunk erre. Úgy látszik ez egy ilyen hét lesz. A régiek visszatérnek. 8)

Képzeljétek! Holnap hozzák az ablakainkat! És már a kazánt is felszerelték. Persze radiátor még nincs hozzá, de azért haladunk.
Most mennem kell, vár a szakdoli. :( Még igyekszem ma benézni.

Kép
Kép
szõkemelinda
 
 


Sziasztok!!

MArcy:én anesztes assziszensnőnek tanulok,pocakosan jártam suliba,és jövőre kell majd levizsgáznom,de még gyakorlatra is mennem kell,de egy porcikám sem kivánja.inkább nem is gondolkodok rajta,elég ha akkor szenvedek majd amikor tanulnom kell.UTÁLOK tanulni!!! :lol:

Katus:ok!!!!Muti a hajadat!!Jó volt a 7vége?

Csibemanó:de jó hogy Réka ilyen ügyes,okos lett.
Ameli mostanában nagyon sokszor kel éjszaka,szerencsére mindig visszaalszik,de csak akkor ha nem próbálom büfiztetni,mert akkor elkezd bömbizni mert nem tudja szopizni az ujját,és akkor tökre felébred,igy már nem is próbálkozom,hasra rakom és alszik.
DE!!!!!!!!Nagyon sokáig az volt hogy nem aludt,ott kellett szórakoztatni,azt hitte játszunk stb...Megnéztem mekorrák vagytok,nekem kb.2-2.5 hónapos koráig volt ez,hogy nem aludt vissza,aztán elmúlt.Úgyhogy kitartás!!

Ex:hűtő miatt :( Én semmi pénzért(nyilván nem szó szerint értendő,mert ha nem lenne más lehetőségem és ott lenne lakásom,akkor is örülnék mint majom a farkának hogy van hol laknunk)nem laknék pesten!Engem nagyon nem vonz a főváros!

Niki:denem irtad meg hogy hatásos e vagy sem.Tapasztaltál különbséget a porszivós közt?

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Kép

Marcy:nekem megy a feltöltés!!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pil!
Nem tudok fényképet csinálni csak telefonnal majd este megkérem apát, hogy fényképezze le a nagy tokás fejemet.

A hétvége tűrhető volt.Mindenütt jó de legjobb otthon.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Pil:végül is hatásos volt,mert kiszedte a trutyit,de a porszívós megoldás sokkal jobb,erősebben szív.
Az elektromosat azért is vettem,mert szoktunk utazgatni,és akkor nincs mindig porszívó.Másrészt éjszakára,mondjuk Vencel ordított,de nem ébredt fel tőle Alexa.

Ez az orrjárat átöblítés elképzelve durva lehet.Lehet,hogy hatásos,de azért minden náthánál nem biztos,hogy jó ez.Bár nem értek hozzá.

Pest: én pesti vagyok,23 évig ott laktam,amikor ideköltöztem a páromhoz,utáltam itt lakni,nagyon hiányzott a nyűzsgés,de most már ez a fordítottjára váltott,már nem bírnék Pesten lakni,amikor pocakosan jártam fel a vizsgálatokra,szinte rosszul voltam a sok embertől.A gyerekek szempontjából is jobb itt lakni,csendes,jó levegő.Egy a hátrány,hogy nagyon rossz a közlekedés,és nincs itt semmi a faluban,ezért sok fiatal unalomból lezüllik.

Megpróbálom a képfeltöltést. Kép Alexa és apa
Vendég
 


Sziasztok !!

Kicsit sok a munka és kevés az idő!!
Kolos mostanában órdít folyamatosan és nemlehet vele bírni.

Sapka:utáljuk,inkább kapucnis felsőt kap de akkor meg beleizzad a hordózóba.Ő nemhajlandó a babakocsiban simán feküdni csak ha a hordozót rákattintom ,ugy sétálunk.

Főzés:Anyum csinált rakott kelkáposztát:krumpli,sertéscomb előre megpíritva fokhagymás olajon és rá besamel+kelkáoszta ...és ez igy megy rétegezve.Maradt még leves kacsaaprólékból tehát nemkell föznőm.

Lakás:apa 1000 .rel csinálja és a betonozás is elkezdődik mindjárt.


Pest:Én mindig Pesten és a belvárosban laktam 16 éves koromig aztán Zugló és utána 5 év gyönyőr a hegyekben Veronában.
Ennek köszönhetően utálom már a belvárost ezért vettünk Zuglóban lakást ami kicsit jobb hely mint bent.
De azért vidékre nemszereetnék lemenni mert ott minden messzebb van és ....

Orr:A kézi orrszívó nemcsinál semmit,amit a porszívóra erősítek az sem csinál semmit .Tehát Kolos csak szörcsög és amikor nagyott tüsszent akkor kijőn minden +marad a fülpiszka megoldás de csak egy kicsit nehogy még jobban betoljam neki a fikuszkákat.

Holnap májas rizottót fogok csinálni amit a végén egy kivajazott jénaiba beleteszek és kicsit ropogósra sütőm a sütőben.

Fütés:Ti is bekapcsoljátok a fűtést már néha?Amikor fürdetés van hidegnek találom a 20 fokot ezért bemelegítünk egy kicsit.

Zokni:az mindig lejőn ezért szeretem+ a rugit mert oda nemkell!!!!!!!!!!!!

Beáta

Kép
beataa
 
 


sziasztok,

szép napot mindenkinek!
dodorottya
 
 


Neked is szép napot Dorottya üdvözöllek a topicban!
Írnál magadról egy kicsit bővebben.

Kép

Kép
katus73
 
 


segitsetek légyszi!hogyan lehet betenni ide a vonalzót? köszi:-)
dodorottya
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy így beindult a forgalom!!!

Mi mindjárt (fél1-re) megyünk 3 hós oltásra! :cry:

Ex: Mi hűtőt és tűzhelyet is a neten vettünk és mivel előre elutaltuk a pénzt, nem kellett a szállításért fizetni, pedig 70 km-ről hozták!

Éjszakai alvás: Peti 3-4 körül kel, ill. nem várom meg, hogy teljesen felébredjen, hanem amikor hallom, hogy dobálja magát és ezerrel cuppog, akkor kiveszem, tisztába rakom, cicil és vissza is rakom. Közben ő alszik. Ha fel is kel tisztába rakás közben én nem reagálok a gügyögésre( nehéz megállni!), a cicin pedig mindig visszaájul! Reggel fél 7 körül ébred, olyankor cumit kap és még 8-ig alszik általában. Én vagy arra kelek, hogy óriásikat nyög, miközben kakál, vagy pedig ezerrel magyaráz. Ilyenkor megbírnám zabálni, olyan édes!

Peti legújabb tudománya, hogy próbálja berregtetni a száját, aminek az az eredménye, hogy a felső ajkát beszívja, miközben a nyelvét kidugja!

Én tegnap, tegnapelőtt rengeteg párolt zöldséget ettem, aminek eredményeképpen Peti pukiversenyt rendezett, de szerencsére nem viseli meg. Próbálok nem enni édességet, de nagyon nehéz!

Reni
Kép
prenata
 
 


dodorottya
 
 


hát ez nem megy...
dodorottya
 
 


Kép
[/img]
dodorottya
 
 


dodorottya
 
 


Kép[/img]
dodorottya
 
 


sajna nem tudok képet felrakni, mer túl nagy....
dodorottya
 
 


Oké Dorottya majd raksz föl képet később, de előbb pár szót ha írnál magatokról légyszi !

Kép

Kép
katus73
 
 


Dodrottya!

Te szeretnél csatlakozni hozzánk??
Mert akkor talán illő lenne bemutatkozni,főleg hogy erre kérést is kaptál.


Most kicsit mérges vagyok.......

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Na most megyek a védőnőhöz megméri Pannát késő délután jövök újra addig is puszi mindenkinek.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok !

Dorottya:nekem is a párom a zseni és ő rakja fel a képeket!!
Egyébbként tényleg mesélsz magadról?

Ujdonság:Kolos legujjabb találmánya az,hogy az alsó ajkát beszívja és ugy tesz mintha cumikázna.ez most talán ok de mi lesz a minuszokban?Már igy is teljesen pirosra szívta,amikor látom kiszedem a száját és "helyreteszem"nem mintha segítene a dolgon.
B.

Kép
beataa
 
 


Üdv!

Dorottya, üdv itt, tényleg írhatnál magatokról, na megy egy "Sziasztok." is jól jött volna...

Fagysztó: a neten vadásztam, igen.
Reni, na jó is lett volna, ha elutaltam volna a pénzt a semmiért. Most ott kinéztem egy másikat, igaz noname és B enerigaosztályos, de legalább van, és nem egy vagyon!

Katus, én mindig az álla alatt kötöm meg, talán egy-kétszer volt olyan, hogy oldalra tettem, na Petit az jobban zavarta, mert ő ugye állandóan oldalra fordítja a fejét, és elnyomja...

Na most ennyi.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Hahó! csak egy gyors bekukk, hogy még élünk! Csak éjjel-nappal programozok, :cry: még a blog se fér bele minden nap.
Ja, meg skypeon értekezünk néha, bár mostanában ott is csak ritkán vagyok.
Jah, tök jó, ma azért nem mehettem órára, mert Apára rátört az ellenállhatatlan focizhatnék... jó, mi??? ...
pussszancs!

pogacsa
 
 


sziasztok!

nagyon szomorú vagyok, már olvasni sem tudlak titeket! :(
nagyon várom a 3. hónap betöltését, bár nem hiszem, hogy onnantól vége a hasfájásnak. most úgy fáj a hasikó, hogy bizonyos időközönként rúgdos csápol a kezével és felébred úgy fejbekólinja magát. állandóan ringatni kell. még mindig hurutos és az orrában is van valami, ami nem jön ki, horkant mikor sír. 6 hetes kora óta nem gógyult meg. nem panaszkodom, de depis lennék, ha lenne rá időm.
remélem mindenki jól van és én hamarosan vissza tudok jönni...

Mári
mári
 
 


Üdv!

Gyors bekukk. Dobok egy képet, friss. :D

Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Megkaptuk a 3hós oltást, alig volt sírás. Mondtam a dokinak, hogy a múltkor 4 kúpból egy fél maradt bent Petiben, így azt mondta, hogy most ne is próbáljam, hanem vegyek Nurofen szuszpenziót. Viszont nagyon ránk ijesztett a gyógytornával a doki. Picit lapos Peti feje a jobbján. Korábban a bal oldala volt lapos, és olyan jól sikerült a jobbra fektetés, hogy most a jobb oldala lapos! Most erőltethetjük megint a bal oldalt!

Mári!
Peti is borzasztóan hasfájós volt. Olyan 2 hónapos kora körül maradt el. DE! Szinte egyik napról a másikra!
Én mostmár merészebben étkezem. Ma merényletet követtem el a gyerek ellen. Káposztás bablevest ettem!

Katus! Valóban nagyon jó érzés a gyerekre vásárolgatni. Én néha túlzásba is viszem. Mostmár (3 hónap távlatából) látom, hogy mennyi felesleges dolgot megvettem Petinek és mennyi felesleges dolgot kaptunk. Van egy rakás ruha, ami egyszer sem volt Petin. Például: napozó. 3-6 hós méretben kaptunk 2-öt is, ami ugye most jó rá! Legalább 3 olyan kantáros nacink van, ami a lába között nem patentos. Nekem nem praktikus, napi 8-9 tisztába tétel mellett! De ezeket szépen elrakom. Jó lesz ajándékba valakinek!

Én ma az üzemi konyháról hoztam kaját: káposztás bableves, töltött csirkecomb párolt rizzsel, fánk. holnapra is marad. Majd holnap után főzők gulyáslevest és mákos tésztát.

Na, elpályázok mosogatni!

Reni
Kép
prenata
 
 


Ex!

Látom Peti nagyon figyel! Biztos a fényképezőt!
Tök jó lett a frizurád!

Reni
Kép
prenata
 
 


Mári!
Tudom, hogy hihetetlennek tűnik most de hamarosan el fog múlni a hasfájás s tényleg egyik napról a másikra.

Reni!
te aztán a közepébe vágtál káposztás bableves :D

Ex!
Jó a frizurád!Látom Petikének is ott a pelus, gondolom folyik a nyála ezerrel.

Voltunk a védőnéninél lemérni Pannát: 6510 gramm és 65 cm.
1 hónap alatt 580 g-ot gyarapodott és 3 cm-t nőtt. Azt mondta, hogy jó a gyarapodás úgyhogy megnyugodtam.( sajnos még mindíg idegbeteg vagyok attól, hogy rendesen gyarapszik-e)

Képzeljétek a kétalsó szemfogánál nagyon dudorodik az ínye és egy pici fehér pöttyöt is lehet látni de még nem törte át a húst.
Szegényképnek biztosan fáj mert délben szopizni sem nagyon tudott a maradékot le kellett fejnem és cumis üvegből odaadni neki.
Először nem nagyon tudta, hogy mit kell kezdeni a cumis üveggel nem tudta, hogy kell belőle szopizni de a végén belejött :shock:

A kaiján is látszik, hogy valami nincs rendben mert egy kicsit nyálkás.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok,

de. anyáéknál voltunk, du. séta és vásárolgatás volt a program, most tudtam csak jönni :) .

Szóval... babamasszázsos képek :) :

Kép

Kép

Kép

Este még jövök :) .

Üdv.:
Eni

Kép[/url]
marcy
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?