Új privát üzeneted érkezett!

Most ment el a kolléganőm. Nagyon jó volt. Végre velünk egykorú babával még nem találkoztunk, így én mindig a "nagyokhoz" hasonlítom a Szandit. De most kiderült, hogy milyen sok olyan dolgot csinálunk amit a kolléganőm fia nem.
Már stabilan áll négykézláb, és próbálja a popsiját kitenni, gondolom így fog ülni.

Edit: hogy állunk a kajával? sz@rul. Pár napja alig eszik. :cry:
Ma: reggel 2x-re 100 ml tápszer
12-kor kb. 3/4 üveg paradicsomos-krumpli
15-kor 120 ml tápszer - de ezt szinte bele kellett tömni.
Ha azt kérdezed, hogy miket eszik: alma, barack, körte, banán, és egyszer belecsempésztem az egyik kajába 1 szilvát.
Főzelékek: sütőtök, paradicsomos-krumpli, alma-krumpli, és tegnap evett a HIPP-től valami vegyes főzeléket.
De az egyetlen kaja amit szívesen eszik az a barack, szó nélkül nyomja befelé, de nem ehet mindig azt.
A húsit nem tudom, mikor kellene elkezdeni. Szerintetek?
Azt mondta a barátnőm, hogy ő úgy tudja, a gyümölcsöt nem szabad délután adni, mert megfájdulhat a pocija. Ti hallottatok ilyet?
Nagyon csini Virág ruhája. Biztos nagyon szép lesz benne. Azért egy dologról tuti meg fogod tudni különböztetni, melyik képen, melyik gyerek van. Virágnak van fülbevalója!
Ez az ovis sztori egy kicsit megdöbbentet, ilyen megtörténhet, hogy nem kap rendesen kaját?!
Chamomilla nekem se használ éjszaka.

Barbi: sajnálom, hogy nektek is ilyen szuper éjszakáitok vannak. De képzeld el nálunk a Szandi 2 hetes kora óta átaludta az éjszakát, és nem is gondoltuk, hogy valaha éjszakázni fogunk.

Na megyek is mert felébredt.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:ha fáj a baba pocija a gyümitől akkor ígyis úgyis fáj az nem napszakhoz kötött.Ezt azért mondják, hogy ne éjjel szenvedjen.Én mindkét manónak du-án adom és nincs vele gondjuk.De van aki fordítva csinálja, hogy de. gyümi du-án tejpép később joghurt!!!!Szerintem mindegy!!!!
Husit én úgy tudom, hogy fél éves kortól lehet adni, én most így csináltam.

Na itthon van a párom, most ugorhatok neki főzni, mosogatni :eddig nem volt 1 szabad percem sem erre!!!! :( Hosszú lesz ez a nap!!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Barbi: gratulálok Ádámnak a forgáshoz!!

Márti: köszi a választ, én is így gondoltam!
Sajnálom, hogy ilyen húzós napod van!

Julcsi: kipróbáltam a párologtatót, remélem használni fog. Bár kiporszívóztam az orrát és nem sok jött.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 

 
 

Sziasztok!

Edit!
Én nappal adtam viszonylag sűrűn Hannának chamomillát, de úgy, hogy 10 db-ot oldottam fel 3,5 miliben és azt kapta szétosztva.

Fogzásra fél óránként-óránként 5 golyócskát ír nappalra, éjszakára viszont 17 órakor és lefekvés előtt ajánlják, szintén 5-5 golyócskát. Próbáld ki. Én még ezt a verziót nem hallottam.

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Zsuzsi:ami jó köhögésre, megfázásra illóolaj:borsmenta,citrom,eukaliptusz, fenyő,kakukkfű , levendula(ez nyugtat is), teafa

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Eszter!

Köszi a tippet! Kipróbálom, bár nappal nem igazán nyűgös. Éjjel kel másfél óránként. Miért nem lehet adni neki a nappali adagot éjszaka? Úgy vélik, akkor úgyis alszik?

Már többször kérdezni akartam Tőled, hogy mindig olvasol minket? Én minden nap benézek Hozzátok! Még egyszer köszi!

Lányok! Ma mondta a gyerekdoki, hogy a banán és a krumpli is okozhat hasfájást. A krumplit tudtam, de a banánt nem. Most nem kap néhány napig banánt, kíváncsi leszek az eredményre. Krumpli helyett sűrítésre ajánlotta a rizslisztet. Gluténmentes! Gyümi és zöldség okozta puffadásra és szelekre az Espumisant mondta. Ez a szélgörcsöket teljesen megszünteti állítólag.

Reggelre itthon lesz Apa, VÉGRE!

Ma Barnus megint éhesen jött haza az oviból! Tök nyűgös volt addig, míg nem evett. Pedig ma rákérdeztem az óvonéninél, evett e, azt mondta igen. Hát nem az látszott rajta!

Jó éjt! Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Aztaaaaa:)

Zsuzsi, mindig tudtam hogy sokat eszik a lányom, de hogy ennyire??? :):):):):) Ne érts félre, nem a te lányod eszik keveset, hanem az enyém nagyon sokat!!!

Tegnap: Reggel 3 !!!! dl anyatej, 1 órakkor 1 üveg par.krumpli+krumplival, du (odavoltunk a Praktikerben, meg a Lurdyban) 3 !!! doboz fruttapura, este 2 dl anyatej...
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

A Fruttapura úgy jött, hogy ugye ottragadtunk a Praktikerben, és láttam hogy mindjárt kajcsiidő, meg mi is éhesek voltunk, így átmentünk a Lurdy-ba. Ott bementem a Dm-be, hgoay vegyek Katának kajcsit, de féltem hogy egy gyümis bébiétel nem elég neki (nem szokott), ezért vettem neki inkább fruttapurát. De nagyon deficites volt:) A 4.-et a Bence nyomta be:)

Lányok bocsi, de holnap vendégség lesz nálunk, tegnap-tegnapelőtt meg itthon volt apa, ezért nem voltam...

Puszi mindenkinek, hétfőn tudok hosszabban jönni, de addig is be-benézek:)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


APA ITTHON VAN!!! Azaz hazajött, de már ment is reggel dolgozni. F@@a!

Zsuzsófi!

Neked ilyen tökéletes gyerekeid vannak? Sokat esznek, jól alszanak, soha nem hisztiznek?

Zsuzsi!

Nem próbáltad a 4 óránkénti etetést? Lehet, hogy sok Szandinak a 3 óránkénti kaja. Egyébként tudod mit olvastam? Az anyaméhben lepényelégtelenséggel küzdő babák megtanulnak kevésből jól táplálkozni. Kint is keveset esznek, mégis jól híznak. Nálam lepény gond volt, ezért lett kis súlyú Virág. Most is kevesebbet eszik az átlagnál, mégis jól hízik, 7650 gramm. De sajna később hajlamosak lesznek a hízásra.

Lányok! Répa, krumpli, alma-krumpli után mit adtatok a babáknak? A paradicsomos krumplival még várok. Utána saláta, brokkoli, spenót jön?

Jó hétvégét!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!

Én is úgy tudom, hogy a friss gyümölcsöt jobb délelőtt adni - bár én tegnap délután adtam Samunak barack-alma pürét, és simán ment az elalvás. Valószínüleg az elalvást nehezítheti meg az arra hajlamos babáknál a gyümi miatti hasfájás.

Hús - ez ügyben elég különböző véleményeket hallottam. A védőnőnk a 6 hónapos találkozásunkkor javasolta, hogy lehet már csirke-pulyka húst is adni Samunak, míg egy dietetikus azt mondta nekem, hogy ő csak 8 hónapos kortól javasolja a húsfélék bevezetését.
Mi a múlt héten megpróbáltuk, de Samu hasmenéssel reagált, ezért néhány hetet várok még ezzel.

Látom, hogy elég különböző mennyiségeket esznek a babák. Nálunk naponta összesen kb 4-5 dl tápszer fogy, és 3x eszik Samu valami szilárdat (délelőtt kb 1 nagy alma, 1-2h körül zöldségek, este pedig 1 dl tejpép). Napközben nem kér szopit, de reggel, este és éjszaka cicizik is, bár szerintem nagyon keveset, inkább csak a megnyugvás kedvéért.

Barbi: nálunk is több hónapon át tartó hosszú nyugalmas éjszakák után "kergült meg" Samu, és mostanában rendszeresen felébred éjjel.

Gyönyörü az idő, nem hiszem, hogy bent fogunk ma ülni a lakásban, hisz feltehetően ez az utolsó napos hétvége - le van ejtve a főzés, majd eszünk valahol! :)

Üdv:
Éva

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Edit!
Én sütötököt adtam - azt imádta (másodszorra :), majd a cékla jött a zöldségek közül. Ezekhez jól megy a krumpli. A spenót is jó, de Samunak egyelőre nem ízlik... Most hétvégén újra megpróbáljuk.

Éva

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Edit:igen saláta, spenót, sóska szerintem a céklát is adhatod!!!
És azt gondolod, hogy a pocakfájás ébreszti Virágodat éjjel?????Vagy ez is egy lehetőség????Ha olvasod a tavasziakat, ott tegnap valaki felrakott 1 cikket amit 1 szoptatási tanácsadó-pszihológus írt, abban le van írva, hogy lehet hogy ez teljesen normális és csak létszámellenőrzést tartanak a babók éjjel???!!! :shock: :lol: Persze sok mástól is lehet.

Ezen már én is gondolkodtam, hogy ki mindenki olvas minket!!!!???? :shock: Különösen mikor a Navi (nem tudom jól emlékszem-e :oops: ) hozzászólt a Zsu hozzátáplálási dolgaihoz.
Olyan furcsa nekem, hogy valaki olvas és nem szól semmit!!!! :roll: :lol: De biztosan van ilyen is.

Kicsi fiam éjjel 3x kelt, 1x a cumiját kerste , 2x teázott és fél7kor kelt!!!!!Kaja készül, de később jönnek a barátnőmék, mert elaludt a kiscsaj, no de sebaj, mert Zsombi is!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Most látom:Évi boldog 7 hót kicsi Samudnak!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


És akartam már "mondani", de mindíg kimegy a fejemből, hogy ZSUZSI:mi már dícsérgettük a lánykádat hogy milyen ügyes, alig múlt 5 hónapos és már mászkálgatni próbál, tessék megnyugodni nincs vele semmi gond, de legalább most te is láttad a 2 szép szemeddel, hogy az egyidős kicsifiú nem ilyen mozgékony, bár a fiúk lustábbak.
BARBI drága, neked is már mondtam ,hogy kicsi Ádámod 1 hónap lemaradásban van, ugye annyival jött előbb és nézd meg hogy behozza a dolgokat, de az az 1 hónap az megvan...szerintem simán lehet hogy pár hét és már futhatsz utána, Zsombit is ma a kuka mellől szedtük össze azzal szemezett!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Gyorsan átolvastalak, de nem tudok most válaszolni. Egyelőre annyit, hogy [color=blue]BOLDOG 7. HÓFORDULÓT SAMUNAK!!!!
:) :) :)

Én nagyon ramatyul vagyok, állandóan szédülök, fáj a fejem, a gyomrom, fogalmam sincs mitől. Illetve sejtem, de nem vagyok biztos benne. A terhesség kizárt, ne féljetek! Most is szinte mindent duplán látok.
NA, puszika, és kellemes hétvégét mindenkinek! Én épp nagyobbfajta takarításba kezdtem, íyg nem tudom, mikor jövök még, és azt sem, hogy mennyire fogok azzal is boldogulni az állapotom mellett.

HA tudok, azért mégis jövök még ma, ha addig nem is, hát remélem, hogy este! Vigyézzatok magatokra![/color]

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith:jobbulást!!!!Nem lehet hogy a hidegfrontra vagy érzékeny???? :shock: Én is pár hónapja olyan rosszul voltam, ilyen terhességi gyanújelekt produkáltam , mint te és kiderült, hogy a front volt ilyen hatással rám!!!! :shock: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Samu üzeni, h nagyon szépen köszöni a 7. hófordulós jókívánságokat!

Én meg rendeltem 2 napja pelenkát a pelenkafutártól (jóval olcsóbb, mint a pampers-libero-huggies & Co. és ráadásul házhoz hozzák) és ma reggel már itt is volt. Egy 100 db-os próbacsomag 4400 huf, kipróbáltuk, és müxik - úgy tünik egyelőre (a termelt anyagok bentmaradtak).

Éva

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Edit!
Olvaslak benneteket, mert érdekel, hogy hogy vagytok. Sokmindenbe nem tudok beleszólni, így inkább nem teszem. :D Na, látod, azt nem tudom, hogy éjjelre miért ezt mondják, de utána kérdezek mindenképp! :)
Viszont sokat tanulok tőletek! Egyrészt ti már régebbóta hozzátápiztok, mint a tavaszi topik és mivel én nagyon készülős vagyok, így nagyon jó volt olvasni. :D Most is jó. Próbálom a legtöbb infót elraktározni, soha nem lehet tudni mi-mikor fog kelleni. :D

Márti!
Ezen én is elgondolkodtam már. Nagyon sokan csak olvasó üzemmódban vannak. Te is olvasod a tavaszi topikot, mégse szólsz hozzá. És valahogy mindig jönnek újak, akik addig csak olvasó üzemmódban voltak. Egyszercsak valami ráviszi őket az írásra. Passz.

Meg ami miatt plusszban is olvaslak benneteket, az az, hogy a párom ikrek, Hanna is ikerknek indult, szóval meg van a esélye, hogy a következő baba dupla lesz. És mint mondtam, készülős vagyok.... :D Így, Hanna után valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy milyen lehete NEKEM ezt végigcsainálni 2 babóval. Tudom, belenő az ember, de most nem érzem magamban azt az erőt. (Igaz, Hanna előtt ezt se tudtam elékpzelni :))

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Eszter:én azt vallom, hogy a sors akkora terhet ró mindenkire , amit el tud viselni, úgyhogy akinek 2 manó "pottyan az ölébe" az érett erre a feladatra.Én is csodálom az ikres mamikat, nem egyszerű!!!!De pl.amikor nálunk megszületett a Zsombi én is azt hittem, hogy ez kivitelezhetetlen dolog 2 gyerekkel egyszerre foglalkozni(jó mondjuk nekem a depi miatt is tűnt kilátástalannak a helyzet :( ), de mára már ügyesen megoldunk mindent!!!! :lol:
És azért nem írok hozzátok, mert nem érzem közétek valónak magam, túl sokan vagytok, nem tudtam felvenni soha a tempót veletek, nekem ez a kiscsapat bőven elég!!!! :lol: De múltkor írtam mailt az Évi77-nek mikor nem tudta hogy hogyan készítse el a spenótot!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti! A fogfájás biztos Virágnál, de valami van a pocakkal is, mert iszonyatos nagyokat pukizik síráskor éjjel. Nappal miért nem, azt nem tudom.

Edith! Jókor takarítasz Te is! Jobbulást!

Lányok! Köszi a sorrendet a zöldégekre! Holnap nem lesz időm főzni, a havonta esedékes kirakodó vásárba megyünk, ha szép idő lesz! Így valószínű sütőtököt kap majd a kisasszony.

Eszter! Nekem nincsenek ikreim, csak egy 6,5 hónaposom meg egy 3,5 évesem, de az első két hónap rémálom volt. A lányok tudják, hogy küzdöttünk a tesó féltékenységgel, de szép lassan belejöttünk. Ma már elfogadja Barni, hogyha Virág eszik, akkor anya nem tud ugrani, ha alszik, csendesebben játszunk stb. De ehhez az kellett, hogy a kicsivel sem kivételezünk, pl. ha marja Barni arcát, bizony el kell vennem Virág kezét, nem pedig Barnust küldöm arrébb. Mára elválaszthatatlanok lettek. Ha Virág nagyon nyűgös, én pedig nem tudok azonnal ugrani, Barnus láttán simán megnyugszik. Szóval kialakult, pedig néha éreztem úgy, hogy összecsapnak a fejem felett a hullámok.

Ja! Apa hazajött ebédelni, majd megint jött valami b@@i autót venni, így megint elment itthonról. Tök jó hétvége! Egy ismerősöm azt mondta, hogyha nem engedheti meg magának, hogy a hétvégéből 1 napot a családdal töltsön, akkor abbahagyja a vállalkozást és elmegy munkahelyre dolgozni. A gáz az, hogy nálunk a férjem nem akar leállni a munkával!

Csajok! Ismeritek a Holle bébiételeket és a tejpépeket? Hol lehet ezeket kapni?


Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 



Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na a vendégeink 1.5 órát maradtak!!!! :shock: Nem ettek, nem ittak semmit ezért túlóráztam én a konyhában??????És még muffint is sütöttem!!!!!No de sebaj holnap jó lesz a nővérem gyerekeinek!!!!! :lol:

Edit:nem ismerem különben, csak rákerestem a neten a Holle bébikajákra.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Hát sziasztok.

Először is Samunak boldog 7. hónapot.

Edith,
jobbulást. Jó lehet így takarítani. :?

Edit, akkor végre nem vagytok egyedül. (ha csak néha is van otthon)
Ja, a jó gyerekek, :lol:

az Ádám pár napja elkezdett hisztizni. Kifigyeltem, csak akkor csinálja, ha fáradt, de akkor olyanokat!
Megfeszíti magát, alig bírom megtartani, és úgy sikít! :roll:
Persze ilyenkor lerakom, de tegnap például a maszírozásról jöttünk haza, fürdés, kaja, alvás. Már a fürdés után az öltöztetésnél alig lehetett vele bírni.

És tegnap azt mondta a maszírozós lány, hogy nagyon szépen javul a lába! És nem is sírt egyáltalán.

Márti drága, másfél órát maradtak? Nem vitték túlzásba!

Egy csomót akartam írni, aztán mire végre megcsináltam ezt az idióta gépet, (tegnap ráborúlt a billentyűre a kávé) elfelejtettem.
De majd legfeljebb azt csinálom amit az Andi szokott, írok még ezután egy csomót. :lol: :oops:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Basszus,egy csomót írtam és elszállt. :evil:

Zsuzsi, irigykedem, hogy a Szandi 2 hetes kora óta végigaludta az éjszakát!

Zsu,
velünk ilyen nem fordulhat elő, hogy elmegyünk valahova, az Ádám éhes és nincs kajája.
Általában úgy indulunk, hogy vagy 3 váltás ruha (ha véletlenül megint kifolyik a pisi a pelusból) és vagy 2 adag kaja. Így mindig úgy nézünk ki, mint a sátoros cigány.
A Márti is frászt kapott, hogy odaköltözünk hozzájuk, amikor meglátta a táskámat. Ugye szívem? :wink: :lol:

Éva
milyen ez a pelenka futár? Milyen pelust vittek? Használjátok már? Jó? (bocsi a sok kérdésért :oops: )

Mi is délután adjuk a gyümölcsöt az Ádámnak, és mivel 3 hónapos kora óta kapja és eddig sosem fájt a hasa tőle, ezután is délután esszük.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


A lényeg persze lemaradt,
ma megpróbált egyedül ülni, mint a nagyok.
Íme a bizonyíték:

Kép

Kép

Kép

itt már elfáradt
Kép

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok

Ma is szuper éjszakánk volt. Keltünk 3-5-6-7-8-kor, persze utána úgy bealudt, hogy nekem kellett ébreszteni fél 10-kor. Evett és már aludt is megint fél 1-ig. Persze értem én, hogy ki kell aludnia az éjszakai ébrenléteket, csak az a baj, hogy én nem tudom magamat kialudni.

Edit: 4 óránkénti etetést még nem próbáltam, szerintem inkább megint kaja sztrájk van. Volt már ilyen nyáron is.
Ez a lepényelégtelenség viszont nagyon érdekes, nekem is el volt öregedve, már a 28. hét körül mondták. Az utolsó hónapban már csak kb. 300 g-ot hízott. Lehet, hogy ezért esznek ilyen keveset a lányaink?
Ferkó is volt idő amikor munka mániás volt, de amikor terhes lettem feladta az üzletet, hogy velünk tölthesse az időt. Azt hiszem, ha ezt nem tette volna meg, én már idegbeteg lennék. Nagyon nehéz lehet a két gyerekkel folyton egyedül lenni.

Éva: Boldog 7 hót Samunak!!

Eszter: egy másik oldalon olvastam, mit írtál a dokidról. Nagyon meglepet, nekem is Őt ajánlották (Istenítették, hogy milyen tuti jó doki), de végül nem hozzá jártam szerencsémre.

Márti: kellett neked egésznap készülnöd a vendégekre, helyette milyen jót pihizhettél volna.

Barbi: gyönyörű Ádám! Olyan nagynak látszik! Milyen hosszú?
Mi a helyzet a cicussal?

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:sebaj!!!!!Most már csak lazulok, sőt holnap is, mert csudajól elszoktak játszani az unokatesóikkal!!!!! :lol: :wink:

Barbi:csókoltatom a helyes fiacskádat!!!!!Nem rémültem meg, hogy idecuccoltok, csak nyugodtan!!!!! :wink:

Na mikor lesz a következő tali és hol?????? :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsuzsi,
köszönjük. Az Ádám 72 cm. De nem hiszem, hogy alacsony lesz, az apja 186 cm, én 170 cm.
A cicus megvan, egyenlőre még csak macska, mert nem találtunk neki nevet.
Szerintem a Xilofon jó lenne, és akkor hívhatnám, hogy Xili. De lehúrrogtt a család, vajon miért?! :lol: :wink:
Ja, és már egy házikót is raktam ki neki, szegény nehogy megfázzon. És még én nem szeretem a macskákat! :?

Márti, átadom neki! :lol:
Szervezheted a talikat, már indulunk is! :P

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Hozzánk lehet tervezni talit nyugodtan, de csak akkor főzök, ha esztek is és nem csak 1.5 óráig maradtok!!!!! :lol: :lol: :lol:

Nektek mennyit alszanak a manók napközben?????Kicsi Zsombim pár napja már csak 2x alszik és az is de. 1.5 óra du-án fél óra!!!!! :shock: Nem túl sok, fürdwtéa után meg már kivan!!!!!Tegnap apja 2x lerakta még este előtt, hogy ez a gyerek bizony alszik 5 perc múlva bementem és térdelt az ágyban!!!!!! :shock: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Az jutott az eszembe, hogy mi lenne ha 4-6 hetente találkoznánk????Kitaláljuk, hogy mikor, kinél, is így mindenki tudná tervezni a kis életét, hogy ha van rá mód akkor ráérjen és ott legyen???!!!Vélemények???? :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Hát, így jártam... előferdül sajna manapság... Már túl vagyok rajta. Viszont így megismertem a Kia doktort, aki ugyan olyan, mint a dokim volt régebben. Hannának rendbe vannak a veséi (még jó, hogy pocsék háziorvosunk volt és megtanultam mindenre rákérdezni...:)) és nekem se lett nagy bajom.

Edit!
Ne is mond! A sima tesó is elég kihívás. Igazából nem is tudom, hogy mikor jó második tesót vállalni. Sokat olvastam erről is, de ezen nem lehet kiigazodni. A legtöbbször azt mondják, hogy nincsen ideális korkülönbég, azt ennyi. Rémtörténeteket lehet olvasni a kiskori féltékenységről...

Barbi!
Tök ügyi a fiad és hatalmas méretei vannak!!! :D Nem csináltatok Alex+Ádám képet?

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Eszti,
mindjárt keresek.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Jajj, nem is én csináltam, hanem a Márti. Amit én fotóztam, azon alig látszanak. :lol:
(az 53. oldalra rakta fel a Márti)

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Barbi, Zsuzsi - nektek is köszönöm a hófordulós jókívánságokat.

Pelenkafutár: www. pelenkafutar.com- egy ismerősöm ajánlotta. Bp és Pest megyében szállítanak. Én egy próbacsomagot rendeltem (100 db-os), ebbe kétféle pelust tettek bele, egy vastagabbat (pufi névre hallgatót) és egy simát.
Egyébként minden forgalmazott pelusuk légáteresztős, gumis derekú, széles tépőzáras és védőgátas, elég jó minőségű cuccoknak tünnek - de végig is lehet nézni a termékkínálatot a honlapon.
Hátrány, hogy minimun 100 db-ot kell rendelni, bár Samu már a maxi méretet hordja, amit vélhetően még egy jó ideig viselni fog, tehát ez a 100 db tuti elfogy. A maxinál 1 db 44 huf.
Forgalmaznak Happy és Helen Harper pelusokat is.

Ma már ezeket hordta Samu, egyelőre jónak tűnnek (semmi sem szivárgott ki a szagon kivül, pedig volt termés rendesen). Estére a vastagabbat adtam rá - majd kiderül, hogy bírja...

Márti: Samu is 2x alszik napközben - szintén délelőtt / dél körül egy hosszabbat, általában 11 és 13 óra között, bár ma csak 12 után szundított el, de akkor 2 és fél órára. Aztán valamikor délután (5 óra magasságában) egy rövidebb fél-1 órás szundit nyom.

Üdv:
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Jelentem jobban vagyunk.:) Taknyolunk még rendesen, de már nem nagyon fájok (csak a fogam fáj, a sok orrfújástól meg az orrom. Úgy néz ki, mint egy balkezes kozákpisztoly). Jah, Alexnek is csak a fikákkal kell küzdeni, meg velem porszívóval a kezemben. Amúgy nála minden tutter. Csak reggel volt egy kis parám, mert nagyon nagyon gyógyszer szagú volt a pelus. Aztán megszagolgattam, és a komplett törpe olyan szagú. És ma reggelre produkálta az első igazi nagyfiús kaksit. :)

Barbi! Nagyon ügyi a kispasi. :) Örülök, h nem sírt Lillánál! Nem kérdezett a Lilla minket? ;)

Samu babának boldog 7 hót! ;)

És én is olvaslak ám benneteket, naponta többször is. :) :P

Jó éjt, kellemes hétvégét, sok locsolót. :)

Kép

Kép
nancsika
 
 


Szép jó reggelt!
Csak nem mindenki alszik? :wink:

Éjszakai kelésünk: 1/2 9-kor elaludt, kelt 1/2 10, 1/2 11, 3/4 2, 1/2 5 és 1/2 7.
Csak egy pillanatra felsír, a szájába adom a cumit és már alszik is.
3/4 2-kor kimentem a konyhába, némi boldogsághormonért. Kinder Paradiso és csokipuding. :lol: legalább bírjam a strapát. :wink:

Tényleg, az alsó fog kibújása után, mennyivel később szokott jönni a felső?
Csak hogy tudjam, hogy lesz pár nyugodt éjszakánk, vagy amíg mind ki nem bújik, virrasztunk.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Nancsika:örülök, hogy jobban vagy.Én ennyire rosszul nem is voltam, mint te, de jelentem már jól vagyok na jó még trombitálok, de már nem vészes....lehet , hogy a grapefruit csepp ilyen jó hatással volt rám????? :shock:

Barbi mi 5 után keltünk megitattam teával, leraktam, hogy na visszaaludt, persze aztán már térdelt is fel.Úgyhogy fél 6 óta az egész család ébren van, így jó korán elmentünk vásárolni, most értünk haza!!!! :wink: Zsombi csak 2x kelt cumikeresés céljából!!!De jó korán kelt sajna!!!!Ennyit a vasárnapi sokáig lustizásról!!!! 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ja, meg nagyon furcsák voltak a tegnapi vendégeink, legalábbis nekünk, majd mesélek később, most 10óraizik a fiatalúr!!!! :P

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok

Szandi végre átaludta az éjszakát és csak fél 10-kor ébredt. Remélem most már megtartja ezt a jó szokását. :D

Barbi: sajnálom, hogy most Ti keltetek ilyen sűrűn.
Én is pont ezt a fogas kérdést akartam feltenni. Ha kijön a fogacska, vajon utána nyugi van?

Márti: meg is lepődtem, hogy semmit nem meséltél a vendégekről! :wink:
Hihetetlen mennyi energiád van, már a vásárlást is megjártátok! Küldhetnél nekem is egy kicsit ebből a lelkesedésből!
Nálunk napközben még mindig jól alszik a kiscsaj, minden kaja után min. fél órát. A 6 órás kaja után meg kb. másfél órát.
Én tudom, hogy ügyes a Szandi, de ha jól emlékszem a Zsombi is elég korán négykézlábazott!!
Akartam felrakni képeket, de valami baj van a képszerkesztővel, mert folyton befagy tőle az egész gép. A Ferkónak meg hiába mondom, nem nézi meg! :evil:

Nancsika: örülök neki, hogy jobban vagytok!

Az én kolléganőm is érdekes dolgokat mesélt. Amikor elkezdett fogyni a teje, inkább elkezdte a hozzátáplálást, csak ne keljen tápszert adnia. A kisfia kb. 3 hónapos volt.
Szerinte, ha valami nem elég édes, nyugodtan lehet bele cukrot tenni, és a húslevesből kiszedett zöldséget is lehet adni a babáknak. Nagyon vékony a babája 68 cm és 6200 g ezért most mégis el kellett kezdenie a tápszer adását. Olyan vékony combjai vannak a fiának, mint a Szandi karja.

Megyek, mert felébredt a lányom.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Na szóval.A fickó állandóan mondta a barátnőmnek, hogy támassza a kiscsaj hátát fel ne dőljön, ne engedje, hogy a Zsombi megpofozza, pedig nem az volt a célja a kiskrapeknek.Meg ne játszon a Zsombi játékaival, ne vegye e szájába.....úgyhogy én csak kamilláztam.AZtán figyeltem du-án Zsombit, ugye ő már üldögél, de néha fogja magát és eldől minta a liszteszsák!!!! :lol: Akkor is elvesztette az egyensúlyát, de abban a pillanatban felemelte a lábait éééééés nem dőlt fel.Tehát ha mindíg támasztják a kiscsajt akkor ő hogy fog megtanulni ülni egyedül és hogy fog megtanulni esni????? :shock:
Most már azon nem is csodálkozom, hogy "csak " ül és forog(bár azt sem csinálta itt nálunk", pedig 1 idős a Julcsi lánykáival, napra pontosan!!!!Jó olyan súlyú mint a Zsombi, a barátnőm erre fogja azt hogy ilyen lusta, de akkor a Zsombi meg miért mászkál?????

Zsuzsi:már a Nancsika is mondta, hogy a több gyerekesek hogyan bírják a dolgokat csinálni????Én általában mozgásban vagyok egész nap, hol a gyerekekkel vagyok hol a konyhában:jövök-megyek ide nézek a géphez ha nem ír senki megyek tovább.Szerintem nekem a gyerekek adnak erőt, és ugye a dolgokat el kell végezni, mert úgyis megvárnak!!!! :?
Ja és ez a barátnőm 1 lépcsőházban lakik az anyjával, ő főz rájuk, segít a baba körül, mert már csak 4 órában dolgozik, és azt mondja a nőci, hogy nem tudja hogyan bírná az anyja nélkül!!!!Na én ezt sosem csinálnám a gyerekeimmel, hogy elvégeznék mindent helyettük, akkor mikor lesz önálló???? :shock: De nekem egyébként is az volt velük kapcsolatban azérzésem hogy 2 gyerek vállalt 1 kisbabát...a fickó is elég furcs volt.Itt kamillázott, hogy mi ilyen nagy főzéseket szoktunk csinálni???Meghogy mikor láttahogy náthás vagyok, azt mondja hogy ő nem szeret betegnek lenni, mert akkor utálja magát, na kérem én sem igényeltem ezt a megfázást ez nem választható dolog???!!!! :shock: Egyszóval furcsa volt az a másfél óra!!!!!!

Zsuzsi:és most célozgatsz, hogy be nem áll a "szám"!!!!! :shock: :roll: :oops:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, jól is vagyok, csak épp az előbb ment el sógorom a két gyerekkel, és az ebédet kell készítenem. Délután biztos lesz egy kis időm jönni, mert ma egy kicsit "átpasszolom" Krisztát a férjemnek, hogy ő is pihenhessen mellette egy keveset! :P :P :P :P :P :P Aztán még mesélek, és írogatok a témákhoz. :)

Puszika és további kellemes vasárnapot mindenkinek!:)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Zsuzsi:és most célozgatsz, hogy be nem áll a "szám"!!!!! :shock: :roll: :oops:[/quote]

ezt most nem értem?!!!

KépKép
zsuzsi78
 
 


Ezt írtad drága Zsuzsim:
Márti: meg is lepődtem, hogy semmit nem meséltél a vendégekről!


Nem vettem ám a szívemre csak kóstolgatlak, ha már te is engem!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na, hello!

Itt volnék, bár most azt sem tudom, kinek mit szeretnék írni.
Mi jól vagyunk, Kriztsa mostanában rendesen eszik, ma ismét csirkemelles krumplit evett, mint 1 héttel ezelőtt (bár akkor pulyka volt és cukkini is volt a pürében :oops: ), de képzeljétek, azóta elfelejtettem husit készíteni neki. Még nem szoktam meg, hogy azt ő is eszi. Már megszerette. Most fagyasztottam le neki néhány kicsi adagot, úgyhogy ezután 2-3x fog kapni hetente.

Most vagy 2-3 hete kriszta is evésztrájkot tartott (azt hiszem, Zsuzsi és Edit vannak most ilyen helyzetben), egyszerűen nem tudtunk programot tartani, mert az egész nap egy evés volt, 90-100 ml-eket evett meg, miközben a normális adagja a 200-230 ml volt. Most általában 170-200-at eszik meg 3-4x naponta + a gyümi, főzi vagy tejpép. A tejpépet mindig gyümölcspürével szoktam adni, de csak két- vagy háromnaponta kap. Tegnap kapott először sütőtököt, emrt sikerült vennem, és sütöttem. Mondanom kell, hogy alig bírtam kanalazni a szájába? :wink: :wink: :wink: Eddig az égvilágon mindent jóízűen megevett, amit adtam neki, a husinak húzta legelőször az orrát, de másodzsorra már nagyon jóízűen ette.
Barbi, szerintem is próbálkozz még a céklával, én úgy készítettem, hogy héjastól megpároltam, majd lereszeltem valamennyit belőle és szitán áttörtem. Egy krumplit is áttörtem (különben már csak villával zúzom szét neki a dolgokat) és azzal kevertem össze a céklát. Egy kis tápszerrel meg felhígítottam. Ha csak magában adtad, lehet, azért nem ízlett, mert nagyon intenzív az íze. De nagyon fontos vitaminokat tartalmaz, és meglepő mégis, hogy sokan egyszerűen elfeledkeznek róla. (A babanaplónkba nagyon sokan írták, hogy hű, eszükbe sem jutott, kimaradt a cékla, pedig sok gyerek már másféléves is elmúlt!)
Különben nagyon aranyos a kisfiad és igazán nagylegényesen csücsülget ott a kanapén. :) Ő is jó hosszú, Kriszta is 72 cm, a korához képest jóval hosszabb, mint az átlag.

Márti: Nem semmi azok a barátnődék, a kislányuk már annyi idős, mint Livi és Dorka és még tartják a hátát? :shock: :shock: :shock: Meg az a 6kiló valamennyi sem semmi!!! Na, szerintem az ilyenekből lesznek aztán a nebáncsvirág anyámasszony katonái, akik az első szellő és baci hatására kidőlnek. Én már egy ideje nem is sterilizálok Krisztának, a cumija ha leesik, lemosom és visszakapja, meg aztán a földről most már úgy is felszed ezt-azt. Fontos a higiénia, igen, de ha éppen elveszi egy másik gyerek a játékát, és még be is kapja, nem fogok rögtön hisztérikus fertőtlenítésbe!!! :roll: :roll: :roll: NA, ízlések és pofonok.

Éva: Itt nálunk lehet kapni a Happy pelenkákat a nagyáruházakban, és én azt használom. Egy ideig a 3-6 kg, majd a 4-9 kg-ig való Pamperset használtam, mert a Happynál nem volt megfelelő a méret, de most az 5-9kg-ost használom, és nagyon is megfelel. Pedig tegnap pl. Kriszta 4x kakilt, mint anyatejes újszülőtt korában, és egyszer sem folyt ki, pedig olyan is volt, ami kifolyhatott volna. Úgyhogy, ha van lehetőségetek ezeket venni, próbáljátok ki, mert szerintem nem bánjátok meg. A Pampersz az valamivel csinosabb, a lába között vékonyabb, jobbanmondva keskenyebb, de ez is csak addig fura, míg ráadod. Én mindenesetre azt mondtam, hogy ahhoz, hogy megtöltse cuccossal, majd eldobni, pont jó ez is. És az ára nem épp, de majdnem fele a Pampershez, Liberóhoz viszonyítva.

Na, kb. ennyi jutott eszembe, ha van még valami, akkor majd még leírom, de nemsokára jönnek hozzánk a szomszédék, és megyek most forralt bort készíteni! Megkívántátok, ugye? :P :P :P
Kellemes estét, jó éjszakát mindenkinek!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Többiek?????Még mindenki csavarog???? :lol:
Mi jól vagyunk, bár Szonikám kicsit hiszti-piszti, mert nem aludt egy percet sem, egész nap csak játszott az unokatesóival!!!!! :lol:
Zsombi még bírja a strapát , ő azért aludt egy keveset.

De tessék ám rámszólni, ha sokat dumálnék!!!! :oops:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, sokat dumálsz!!! :wink:
És Szoni szerelme is hiszti-pisti. Úgy sikoltozik, persze aludni nem akar.
Ja, és az alvásos témához visszatérve, pont a múltkor beszélgettünk az Anikóval, hogy vannak olyan napok, amikor pl. délelőtt 2-2 1/2 órát alszanak, akkor délután is nagyot szundiznak.
De ha csak délelőtt 1/2 órát, akkor az egész nap ilyen félórás lesz.
Teljesen változó.

Edith, örülök, hogy már jobban vagy.
A céklát meg krumplival kapta, de így sem volt nyerő. Nem baj, jövő héten megpróbáljuk újra.

Az jutott eszembe, ha elfogadtok egy jótanácsot, hogy most pakoljátok tele a fagyasztót paradicsommal, mert most még finom, édeset lehet kapni. Télen meg csak a formája hasonlít a paradicsomra, sem az íze sem a színe. És ha most nem is eszik a törpe, télen lehet, hogy fog enni. :roll:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:köszi hogy a szemembe vágtad az őszintét!!!!! :wink:
Én raktam el paradicsomot, de majd folytass tárgyalásokat a kiskrapekommal , mert nem igazán komálja, hátha rátudod dumálni, hogy télen már egye!!!!!! :lol:
Nálunk vagy de. vagy du. alszik "nagyot" 1.5-2 órát és a másik alvás az csak nyúlfarknyi!!!!Úgyhogy akkor Zsombi a kivétel, aki erősíti a szabályt!!!!! :lol:
Akkor ne dumáljak ennyit?????De szoktam ám aggódni, mikor lustiztok, hogy na akkor most tuti kihal a topik!!!!!!! :shock: Azt nem szeretném!!!! :roll: :oops:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, én beszélek a Zsombival paradicsom ügyben, te beszéld meg az Ádámmal, milyen egészséges a cékla. :wink: :lol:
(ja, és rám számíthatsz, éjjel 2-kor is, csak ne kelts fel! :lol: :lol: )

Azt akartam kérdezni, hogy van valakinek kiskutyája, olyan szobacirkáló, mint nekünk a Susy? Mert elkezdtem gondolkozni, hogy ha az Ádám már mászni fog, és ugye nem mindig a hálóban lesz, mit fognak művelni a Susyval! :?
Az egy dolog, hogy minden nap felmosok, de biztos kap majd a drágám egy-két Susy puszit, nem lesz semmi baja?
Vagy hagyatkozzak arra, hogy csak erősödik az immunrendszere? :oops:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Csajok! Drukkoljatok. Mingyá' megyek az ügyeletre. Kicibáltaom a fogam, mert már csillagos minden. :'( De nem tudom melyik az, csak tippelek, mert már a komplett protkóm, fejem, fülem, fáj... Ha megmaradok, reggel jelentkezek...

Kép

Kép
nancsika
 
 


Na, ismét itt vagyok!
elmentek a szomszédék, borozgattunk egyet, majd képzeljétek, kártyáztunk! :) Tavaly télen, mikor még Kriszta a pocakomban volt, rengeteget kártyáztunk, ők iszogattak hol bort, hol sört, én meg csak ittam az ásványvizet, bár a nyelvem hegyére mindig vettem egy kis italt is, de még attól is savam lett éjsazkára. Sszóval a régi szép idők :D emlékére ma ismét dobtunk egy-két kört. És nagyon kellemesen telt asz este. Kriszta csak a végére ébredt fel, még egy picit szórakotztattuk őt, majd jött az esti rituálé. Már alszik is a drágám. :)

Barbi, nem tudom, mit mondjak a kutyáról. Aki tart a házban kutyust, az amondó, hogy így valóban erősödik a szervezete, én még akkor sem engedném a közelébe, legfennebb csak megsimogathatná, ha udvari kutya lenne. De tudom, velem van a baj, mert édesanyám is kerül minden kutyát, nem bízik bennük, és ezt táplálta belém is. Én megpróbálnék kissé másképp hozzáállni a dolgokhoz Kriszta érdekében, remélem, sikerül is. NA, aztán, ha elkerülhetetlen, hogy találkozzanak, akkor A legtöbb, amit tehetsz, hogy állandóan mosod a földet és a kezét-arcát, bár szerintem mégsem jó, ha sülve-főve egymás társaságában lesznek majd.
Jó, hogy mondod, ezt a paradicsom-dolgot, mert sógorom ma rengeteget hozott, meg paprikát is, és mind azon törtem a fejem, hogy mit csináljak vele. De hogyan fagyasszátok le? Csak megmosva és egészben? Vagy meghámozva és csak a húsát? Adjatok ötletet. A paprikát lesütöm és úgy fogom lefagyasztani, bár azt nem a Kriszta számáűra.
NA, megyek, most magamat is tegyem rendbe, és lássam, az "uram" kér-e vacsorát!?
Aludjatok jól, holnap még jövök!:)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Anikó: Hű, egy jó nagy marékkal kívánok! :shock: :P Nem irigyellek, tehát nem is szeretnék a helyedben lenni, sajnos az én számra is ráférne már egy vizsgálat, hogy majd ne úgy járjak, mint te! Na, szóval, nagyon szorítok. És nem félj! Megmaradsz...

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?