Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Már rég nem írtam.Megpróbáltam visszaolvasni,de jó sokat írtatok.

Először is köszönom a névnapi köszüntéseket Vencelnek.Mi is Boldog névnapot kívánunk a másik Vencelnek.

Végül megvettük a mosogatógépet,és a szélesebb típust,igaz így jobban át kell alakítani a konyhabútort,és jó drágára fogunk kijönni.Én voltam a lökött,mert másfél éve,amikor beköltöztünk,és csináltattuk a konyhabútort,én kijelentettem,hogy nekem ugyan nem kell mosogatógép.De így két gyerekkel már jól jön,nem tudom,de csak hárman eszünk,és mégis annyi mosatlan van,mintha legalább10-en ennének.

Honap lesz Vencel keresztelője,most főzök,még nem tudom meddig leszek fenn,remélem hamar elkészül a pörkölt!!!

Pil:jobbulást,remélem már túl vagy a nehezén!A fejéshez meg gratulálok.

Szoptatás:én is ülve szoptatok,én fekve nem tudok,annyira kényelmetlen.

2.gyerek téma:szerintem is legjobb két éves koráig a pénz miatt.nekünk szerencsére így jött ki,de nem a pénz miatt akartam így,mert itt nálunk nincs bölcsi,tehát mindenképp itthon lettem volna három éves koráig.
Én még szeretnék egy gyereket,kb ha Vencel két és fél éves lesz.Vag yahogy összejön.De annak nem tartom értelmét,hogy visszamenjek rövid idöre dolgozni,aztán megint eljönni.

Na megyek,majd holnap jelentkezem,teszek képeket a keresztelőről.

iwiwen ki van még fenn,mert én is vagyok,ill kit ,hogy taláélok meg?

Jó éjt!

Niki
Vendég
 


Sziasztok !

Engem megtaláltok a iwiw.en Aszalai néven csak ha bejelőltők akkor írjátok oda honnan ismertek...
B.

Kép
beataa
 
 


Sziasztok,

Nem mukodik a babanet, hogy ennyire nincsen hozzaszolas??? Kivancsi vagyok, az enyem megjelenik-e....

Jol kifaradtam ma estere, Ferjecskemnek osztalytalija volt, egyedul furdettem. :( Szegeny Andris sokat sirt, mire egymagam osszekeszitettem a furdot. Altalaban megosztjuk a feladatokat, es olyankor valaki mindig van Andrissal, mert estere mindig nagyon nyugos szokott lenni. Ilyenkor mar altalaban kezben van, most nehezen turte, hogy egyedul lett hagyva (Mondjuk ma egesz nap nem birtam vele, nem tudom, mi lehetett a baj :shock: )

Pil: jobban vagy mar?

Satuk, Pogi: Nektek melyik nap lenne jo jovo heten?

Udv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 

 
 

Ex!
Ez hülyeség. A diéta egy kezelés. Ha nincs betegség nem kell a kezelés. Ha a kezelés alatt nem jön elő a betegség, az nem azt jelenti, hogy nincs, csak kezelve van. Remélem érthető voltam. Szóval odafigyelni érdemes és egészségesen étkezni is, meg visszafogni valamennyire az édesség zabálást, de diétázni minek, amíg nem jön elő a cukrod? És honnan tudod, hogy nem jön elő, ha eleve diétázol. Amíg nem vagy beteg, addig ne kínozd magad diétával.

Pilchard!
sajnos nem vagyok szakértő, de ha jól emlékszem mostanában valaki írta, hogy a gyes nem alapja a gyednek. Az indexen régebben volt egy szakbarbár nevű lány aki ezekben profi és szívesen segített mindenkinek. Azt hiszem könyvelő. Kérdezd meg, hátha még ott van. Valami gyes-gyed féle neve van a topiknak, de ha érdekel pontosan rákeresek, de már csak holnap tudok.

Bea!
A 3 év alatt összegyűlt szabik még kiadhatók, de nem tudom meddig halmozódhat, csak azt hogy nem a végtelenségig, így ha a 2 gyerek között nem veszed ki, akkor valamennyi szabid elvész.
Mindenképp érdemes kivenni a szabit ha terhes vagy, mivel a táppénz is csak 70 vagy 75%.
Dehogy értem félre. Én se adtam volna be bölcsibe, pedig a munka hiányzik. Itthon már teljesen begyepesedtem és lassan már csak pelenkáról és játszótérről tudok beszélgetni. Szóval nekem a munka jelen pillanatban pihenés lenne (egy darabig:))

Kép

KépKép
nyanya67
 
 



Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Köszi a gyógymanókat,már néha kapok levegőt is! :lol:
az éjszaka mondjuk elég szar volt.Ráadásul Ameli megint ébredt 3x.Képzeljétek,kb.4 hónapja tegnap először aludt el a kiságyban a hátán.Tök fura volt igy.
Most főzök,mosok,már vasaltam,megyünk szavazni meg ilyesmi de majd jövök rendesen is.

Nyanya:öszi,irok majd ide.

Macsek:csak látszik hogy 7vége van :lol:
Egyedül tényleg szar fürdetni,de néha nekem is muszály.

Tesó:hogy értitek,2 éves koráig megszülni,vagy addig megfogannia?és mi van akkor ha tök szarul vagy,vagy feküdnöd kell,stb..akkor a nagy is még pici,nem tudom felemelni,stbb,nem tudom hogy lenne jó.De értitek remélem mit hablatyolok itt.
a kérdés mindenkinek szól.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pilchard!
2 éves koráig megfoganni. Hát az emelgetés gond, de lehet minimálisra csökkenteni. Akkor már totyognak, a lépcsőn is felmegy kézenfogva. Szarullét az gáz, mert egy 2 évesre még nagyon kell figyelni, akkor kezdi igazán felfedezni a világot és már képes bármire, amire nem is gondolnál :) Ilyenkor jó ha kéznél vannak a nagyszülők.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Emelgetésről még annyit, hogy azt is lehet ügyesen csinálni. Nem az a gond, hogy a kezedben tartod a kb 10 kilós gyereket, hanem az emelés. Figyelni kell hová fejted ki az erőt. Én fiammal hasizomgyakorlatokat csináltam, mert nem tudtam, hogy terhes vagyok, pedig akkor már a 2. hónapban voltam és semmi baj nem lett. Férjem unokatesója pl 3 hónaposan ment el dokihoz, hogy fáj a hasa és közölték vele, hogy 3 hónapos terhes :) 41 éves volt és már 2 nagy lánya volt. Védekezett és a 3 hónap alatt végig menstruált. Kicsit meglepő volt neki is, de tündéri a kisfia :) Gondolom ez alatt a 3 hónap alatt elég sokat emelgette a felmosóvödröt. Szóval ne izgulj emiatt, majd lesz valahogy.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok !

Éppen anyukámnál vagyunk:baba alszik ,anyum főz én meg LÓGATOM A LÁBAMAT!
Tehát igaz ez engem is gondolkodóba ejtett hogy mi lesz akkor ha jővő októberben teherbe esek(ha sikerül és akkor mire megszületik a második Kolos pont 2 éves lesz) és megint feküdnőm kell és nemtudok vele foglalkozni!!!??
De viszont az is gáz ha otthon maradok és azt a semmi pénzt kapom!!!
Merthát ott van a lakástörlesztő 10 éven keresztül és azért nemvagyunk milliomosok.
Igaz nem panaszkodom mert kamatmentesen kaptuk meg a 7 millkót de azért igy is kell fizetni és még az illeték sem jőtt meg ami kb 700.000 ft lesz=karácsopnyi ajándéknak majd megérkezik!!!

Kép
beataa
 
 


Sziasztok!

Életjelet adok csak, Kendém két napja iszonyú nyűgös, sehogy nem jó neki, lehet, hogy a foga vagy a fene tudja... Most ennyi, mert máris ordít, de Venceleknek utólag boldog névnapot!!!

Pussz!

Kép
Kép
norwell
 
 


Üdv!

Tegnap nem jutottam el a hsz-ek végére...

Nyanya, GDM ügyben nem értünk egyet, ez van. :D

Wkata, asszem, Te írtad, hogy felébreszti magát a fiad. Peti pont ezért volt (van) hason altatva. Kicsinek annyira megrezzent mindentől, hogy muszáj volt, mert ugye hason kicsit "korlátozva" volt a mozgása.

Bea, én megkereslek az iwiwen, "Ági ismerősnek jelölt" üzit fogsz kapni, én leszek. :)

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex!
Ez nem egyetértés kérdése, amit leírtam az tény. Elég sok tapasztalatom van e téren. Talán szakembert kéne kérdezned. Van is itt egy topik ahol hozzáértő orvostól kaphatsz választ, ha egyáltalán érdekel :)

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Mostanra sikerült visszaolvasni. Lehet, hogy egy csomó dolog már nem aktuális. Na mind1.

Köszönjük a névnapi üdvözléseket :)

Katus: köszi a megnyugtató szavakat. Azóta eszem újra a bogyókat, és tényleg jobb a helyzet. Nincs már bömbi szopizáskor, csak ritkán.
Örülök, hogy nálatok sincs már hasfájás :) Hát ezen túl vagyunk.
Nekünk reggel fél 8-tól 9-ig tart a reggeli szopi ágyba lustival egybekötve. Amúgy napközben ülve szoptatok.

Pogi: köszi neked is a választ. Valószínű nálunk is csak keresztapa lesz.

Doren, Zsu: merre vagytok?

Ex: nálunk is az a szokás, hogy a keresztszülők lesznek majdan az esküvői tanuk is.
Édes Peti ahogy telefonozik és gépez :) és nagyon ötletes a játék.
Nekünk van festékes tappancs lenyomat. A kórházba csinálták neki. Majd teszek fel róla képet.

Kata: lehetsz úgy keresztszülő, hogy nem vagy megkeresztelve?

Pil: Jobbulást neked! Ameli náthája? Elmúlt? Sajnálom, hogy nem javult a csípő. Nekem csütörtök kivételével eddig minden nap okés lehet.
Nagyon tuti Amelinek ez a vigyori képe. Józsi csak belepillantott, hogy mit nézek és egyből mondta, hogy ez Ameli :)

Csandy: hát megkönnyeztem a képeket! Gyönyörűek. Annyira örülök, hogy rendben vagytok és boldogok :)

Colett: Noi szeme meggyógyult, vagy küldjük a gyógypuszit? Fogzás miatt :(

Norwell: Kendének utólag Boldog névnapot! Köszi a bíztató szavakat. Már jobb a helyzet.
Nekem a hajvágás nem segített a hajhulláson.

Macsek: köszi a biztatást és örülök, hogy nálatok is rendeződik a szopi. Lehet, hogy Andrisnak nagyobb lett az étvágya és azért nem tudsz fejni. Egyébként én is szopi után kb. 10 ml-ket tudok. Örülök, hogy rendeződött nálatok a szopi.
Keresztelő dátum még nekünk sincs. Lehet, hogy csak tavasszal lesz nálunk is.

Pogi: jók a tali képek.

Mézgombi: jobbulást az egész családnak. Sajnálom, hogy még mindig nem tudtok biztosat.
Szomszédok miatt :( Mi is szoktunk menni szólni az ilyen barmoknak, hogy fogják vissza magukat.

Szilvi: grat a fülbevalóhoz. Karambol miatt :( Még jó, hogy Sanyinak nem lett baja.
Merre vagy?

Bea: nagyon édesek a képek. Ilyen lilára ordítjuk a fejünket, ha leteszem nálunk is van. És persze ilyenkor nem vesz levegőt. Nekem ezt sokszor megcsinálta már. Az elején frászt kaptam, de már nem izgat annyira, mert tudom úgyis fog levegőt venni. Persze azért felveszem és nyugtatgatom őt.
Én néztem a megatáncot. Vicces volt.
Nektek egy szuper nagypapitok van. :)
Burkoló miatt :(

Nyanya: köszi az érdeklődést, már jobban vagyok :) Örülök, hogy ízlett a süti.

Satuk: nagyon édes Kata és Olivér együtt :)

Mári: szerintem nem lesz gond, hogy 1 nap kimaradt a bogyóból. Szoptatsz még.
A vese üregek miatt :( Bizti rendbe lesz 4 hónap múlva.

Pelus: én roosmanosat használok és eddig szerintem tök jó volt.

Háziállatok: nálunk csak egy kismajom a kiságyba :)

Kívánás: hát a karfiolleves. Ettem is, és szerintem fájt a Kende pocija tőle, úgyhogy én még tiltólistás vagyok.

Mosogatógép: passz, nekünk nincs.

2.baba: mi is 2 évet szeretnénk köztük. Így legkésőbb jövő októberbe ismét pocaklakósnak kéne lennem.

Gratula az összes keresztelőhöz.

Az összes beteg babának és mamának jobbulást kívánunk.
Bocsika, ha valakinek nem írtam próbálok majd minden nap jönni.

Megyek szunnyadni. Puszika
Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!

Tegnap ill. ma éjjel fél kettőig főztem a keresztelőre,úgy-hogy nem voltam valami fitt.
Jól sikerült minden,a sógoromék csak a templomba jöttek el,utána ebédre nem,anyósék eljöttek ebédre is.
Vencel elég jól viselte a dolgokat,csak pont déltájt szokott egy hosszabbat aludni,most ez kimaradt.Csak szakaszokban aludt.
Alexa estérre teljesen kifeküdt,reggel nyolc óta fenn volt.
Tök gáz volt,a templom előtt majdnem fél órát vártunk,mert még tartott a mise,Alexa persze fel le rohangált,párszor elesett,alszakadt a harisnyája,szóval mire bejutottunk kissé szakadtka lett.

Remélem a betegek jobban vannak!

Még a pelusokról akartam írni:mi az elején pamperst használtunk és liberot,hát szerintem a pampers egyre szarabb,Alexánál még tök jó volt,most nagyon silány.
Használtunk még dm-eset,teljesen meg voltam elégedve vele.
Most pedig az internetről rendelek,mert Alexának már régóta onnan veszek,kb ugyanaz a minőség,mint a libero,tehát tök jó,csak éppen sokkal olcsóbb.Rendeltem próbacsomagot,abban van több fajta,így ki tudtam választani melyik a megfelelő.

Na megyek jó éjt.
Dobok pár képet a keresztelőről.

Jó éjt!

Niki

Kép Kersztszülőkkel



Kép


Kép

Kép


Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Régen nem jelentkeztem már, elég aktív időszakon vagyunk túl.

Keresztelő: azt hiszem ez ügyben én nyertem, mert nálunk egyáltalán nem lesz. Igaz anyósom majd húsvétkor szóvá fogja tenni ebben biztos vagyok. Imádja a felhajtást, és ezért is tartanak a családban minden keresztelőt akkor. Nálunk ez amúgy is sok akadályba ütközne: nem vagyunk házasok, én se vagyok megkeresztelve, és be kell vallanom a templomban 10 percet is nehezen bírok ki. Ráadásul mi azt beszéltük meg a párommal, hogy a döntést rá bízzuk, miben szeretne hinni, melyik egyház áll hozzá közel, már ha egyáltalán szeretne választani. Amúgy a húgom is úgy lett keresztanya, hogy ő sincs megkeresztelve.

Mosogatógép: Venczkone, hidd el, nem fogod megbánni a mosogatógépet, mert nagyon kényelmes, rengeteg időt megspórólsz vele, és összességében olcsóbbra jön ki, mint folyton mosogatni. Ráadásul sokkal szebben mosogat, mint bárki más, hiszen ilyen forró vízbe bele se tudnál nyúlni, és az evőeszközök se lesznek karcosak. Nekem még sosem volt büdös, igaz, amikor lejárt kinyitom az ajtót, hogy kigőzölögje magát, és nem tartjuk teljesen becsukva, hanem csak amennyire az ajtó behúzza magát. És legalább havonta egyszer le kell futtatni egy tisztító mosást. És milyen jó az, amikor vendégek vannak, nem a kupis mosogatót kell nézni, csak bedobálom az edényeket, és máris nincsenek szem elött, rend van a konyhában.

Amerikai konyha: nekem az van, de ez kényszermegoldás volt, mert pont a konyhai ablak az, ahol bejön a napfény, a szobai pedig északkeleti, és hogy kicsit világosabb legyen, ki szedtük a falat. Ha valaki rendszeresen főz, süt akkor nem igazán praktikus, mert az egész lakásban/házban terjeng az ételszag, még ha csak egy rántottát csinálsz is. Ráadásul az se elhanyagolható, hogy ha jön valaki, és épp munkálkodtál a konyhában, és még nem csili-vili, csak behúzod az ajtót és minden szép és rendezett. Az én álomkonyhám olyan, hogy akkora legyen, elférjen benne egy asztal, ahol lehet reggelizni, vagy csak gyorsan bekapni pár falatot, akkor a gyerek is odaülhet hozzám, ha épp ott vagyok, de legyen rajta ajtó, és legyen egy külön nagy asztalos étkező.


Mári: remélem nem lesz baj, hogy kimaradt a bogyószedés, viszont valahol azt olvastam, a szoptatás csak akkor véd, ha legalább 5 óránként van szopi. ez azt jelenti, ha már átalusszátok az éjszakát, akkor rizikós a dolog.

Cukrosság: nekem szerencsém volt, ezt sem éltem át. Úgy gondolom, hogy ha valaki tudja, hogy már egyszer előjött neki, akkor tudja, hogy hajlamos rá, ezért odafigyelhet, hogy ne növelje a rizikót, ezért ha kicsit óvatosabban eszik az nem árthat, és így talán nem kell majd keményebb diétát tartani.

Ételek: én konkrétan nem kívánok semmit, igaz szinte mindent eszem talán a k betűseket kivéve, és nem vettem észre hogy gond lenne nálunk. Azt is be kell vallanom, szinte túrórudi függő lettem, szinte naponta megeszek egyet, és azóta a párom is sokat eszik belőle :D

A pelenkán most nagyon meglepődtem. Amikor váltani kellett a 2-5 kg-ről a nagyobb 3-6 kg-re vettem Liberósat is kipróbálni, meg vettem Pamperst. A kicsiből Pamperst használtunk, és nekünk bevált. Először a Liberót bontottam ki a nagyobbikból, azzal sem volt semmi. De amikor kinyitottam a 3-6 kg-s Pamperst kikerekedett a szemem: olyan volt mint valami takarékos pelenka a másikhoz képest: szinte alig volt benne "anyag". Mostanra elhasználtam a fél csomagot és meg kell hogy mondjam, nekünk semmi bajunk vele, még sosem folyt ki, pedig van hogy igazán rendesen telepakolja Márk.

Felébredés: Hát nekünk ezzel sincs problémánk, a fiam olyan, mint akit megcsípett a cecelégy, nagyon jó alvókája van. Már nem is tudom mióta csinálja azt, hogy este 10 körül elalszunk (gond nélkül) és csak reggel 8-kor kel mosolyogva :) Így persze ha mennünk kell valahová, csak jó későre rünk oda, mert úgye én se vagyok bolond hamarabb felkelni, és így, mire eszünk, meg én fejek, magamat és a babát is menetkészre csinálom már szinte kezdhetjük előlről az egészet.

Csandy: Én személy szerint nagyon örülök, hogy megosztottad velünk ezeket a képeket, mert én még nem voltam itt, amikor ezeket átéltétek. Nagyon megható sorozat, és szívből örülök neki, hogy a fiad ilyen nagy erős és ügyes lett. Gratulálok hozzá!

Rólunk:

Én is elkaptam a megfázást, még jó pár héttel ezelött, pont akkor amikor 2 hónaposak lettünk, és oltásra kellett volna menni. Nálam ez egy hétig tartott, és Manócska a rá következő héten volt szörcsögős. Míg betegeskedtünk nem akartam szurit, utána próbáltam elintézni. Hát nálunk ez úgy megy, hogy be kell rá jelentkezni. Ezzel még nem is lenne gond, de ki gondolta volna, hogy 2 héttel elötte? És ez a tanácsadás is. Ha valami gondom lenne, 2 hétre rá már lehet nem is lenne aktuális. :? Szerencsére tudtam egyezkedni a doktornővel és beszorított minket hogy megkapja az oltást, mert már jóval elmúltunk 2 hónaposak. Amikor megszúrták sírt, de könnyen meg lehetett nyugtatni. utána pár napig kicsit össze-vissza voltunk, kicsiket evett csak és gyakran, meg egy kicsit volt csak nyüszibb, mint szokott. Mostanra minden rendben, az étvágya is óriási, 200 simán lecsúszik neki egy egy etetésre :D
Nagyon sokat fejlődött: a fölé akasztott játékokat már tudatosan megfogja és próbálja megkóstolni, de ez még nem megy. Marad az ökölrágás. A cumit meg máfél hete nem is kéri, mindig kiköpi, van hogy még öklendezik is tőle.Oldalra már tudunk fordulni, és ezt előszeretettel gyakorolja.

Még egy orvosi sztori: Meséltem, hogy milyen lehetetlen felhívni az ultrahangosokat nálunk. amikor végre sikerült, akkor meg közölte, hogy nov. 9-re van időpontja :!: :twisted: Mondtam neki köszönöm szépen addigra már megőszülünk. Elvileg mi a Bethesda-hoz tartozunk, mondták próbáljam meg ott. A védőnő adott még egy tippet: Kistartcsán is csinálnak ultrahangot. Gondoltam azt próbálom meg, mert nekünk az van közelebb és egyszerűbb a megközelíthetősége is. Oda meg be se kellett jelentkezni! Végre túl vagyunk ezen is, és ez is negatív lett.

Gyógyuljon meg minden beteg baba és mama is.

Jó hosszúra sikeredtem, és nem is tudom, hogy sikerült-e mindenre reagálnom.

Andi

amandi
 
 


Sziasztok,

Amandi: en azert abrandozom egy amerikai konyharol, mert igy amikor fozok, gyujtom szepen a kilometereket, ingazom a nappali es a konyha kozott, mert persze Andris nem nagyon toleralja azt, ha egyedul hagyom. :( Termeszetesen megertem, hogy egesz nap csak velem akarna lenni, es legfokepp kezben! :)
Nalunk a dokibacsival mindig megbeszeljuk, hogy mikor megyunk oltasra, de ha barmi kozbejon, vagy azt szeretnem, hogy hamarabb nezzen rank, akkor felhivom. Eddig nem volt ezzel semmi gond. Az az erdekes, hogy eddig nem is talalkoztam ott masokkal. Biztos mas idoben jarnak, vagy ennyire keves a gyerek ezen a kornyeken, vagy neki van keves paciense. :shock: En azert valasztottam Ot, mert O volt az en gyerekorvosom is. Valamiert a szuleim megbiztak benne, akkor nekunk is jo lesz.

En is jobbulast kivanok mindenkinek, Babaknak-Mamaknak!

2. gyermek: en szeretnem minel hamarabb, a dokim ugyan azt mondta, hogy jo lenne 2 evet varni... :9 Biztos megterhelo lesz az elejen, de a gyerkocok szempontjabol szerintem jobb, ha kicsi a korkulonbseg. En ezt nem tudom, mert egyke vagyok. :( Az azert jo lenne, ha nagyjabol ugyanebben az idoszakban szuletne, mert akkor jo lenne az uj babanak is ez a ruhatar, szoval nekem jovo szeptemberre kellene ujra terhesnek lennem. De ha elobb jon ossze, az sem gond. :) Gyed szempontjabol is jobb lenne, mert nekem nincsen hova visszamenni fel evre dolgozni. :(

Udv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Hali Mindenkinek!

7végi nem irós hangukat van. :( :lol:

Niki:akkor most pihenj kicsit.Nem is sirt egyáltalán?sógorodék a keresztszülők?
:roll:

Na akkor ahogy látom,nem kell majd a kis pocaklakókkal új topiba is irni,ez egyben lehet a tesók topicja is. :lol: :lol:

Én mint nagy képfeltevő dobok pár képet,mert rég raktam sokat. :lol:
Kép


Kép


Kép


Kép


Helytakarékos módban nyomulok :lol:
ebben van egy két régebbi is,de nagyon tetszenek igy eggyütt
Kép


POGI:ez tök jó igygyorsabban tudok képeket fekrakni,király!!!!!!!!!!!!!!!!Hála Neked!(Mester) :lol: :lol:

Amúgy azért vagyok még fel mert nem vagyok álmos,meg néztük a ......Pogi kérésére nem irom mit,de azt. :lol: :lol:

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Kezdem magamat utolérni.1/2 6 óta vasaltam, de a szennyes kosár megint tele van :evil: ( én ezt nem értem mindíg mosok és mégis állandóan nyitva van a ruhaszárító, sosem fogynak el el róla a ruhák)

Azokat kérdezem akiknek csak anyatejet kap a babájuk:
A ti gyereketek is felkel éjjel szopizni?
Mert nálunk mostanában szopik 1-2 óra körül és azután még egyszer hajnalba. nekem ez elég fárasztó mert Kta 3 hónapos korától végigaludta az éjszakákat és soha nem kellett felkelni hozzá.( Mondjuk Ő tápszert is kaott és biztosan attól jobban megtelt a pocakja)

Kép

Kép
katus73
 
 


Halihó!

Csak egy gyors válasz:

Katus!
Igen, Kendém is kétszer ébred (egykor és öt körül), sőt, ma hajnalban (kb. fél négytől) azt játszottuk, hogy egyik cici, másik cici, egyik cici, másik cici... Na, gondolhatod, marhára kialudtam magam... Persze Dugóka durmol, mint akinek fizetnek érte... :twisted: Jó, az viszont pozitív, hogy este nyolckor meg már beleájul a szopiba.

Most rohanok is, mert oltásra kell mennünk.

Sziasztok!

Kép
Kép
norwell
 
 


Sziasztok !!!

Tegnap elkiabáltam magamat, h csak lógatom a lábam...abban a pillanatban Kolos felsírt és gyakorlatilag éjjel 24.00ig sírt amikor is VÉGRE !!!!!!!!!!!!sikerült egy óriásít kakilnia nyakig és utána elájult.
Reggel 07.00 én ébresztettem, hogy együnk .
Ma megint csak rángatta a fejét és közben egy óriásít kakilt,megint nyakig olyan lett...és ismét alszik.
Ezalatt felmostam ,porszívóztam, braktam a mosást és most írok....mert mindjárt cici lesz.

Venczkone: Grat a keresztelőhőz!!!


Pilchard: Édi a baba.A férjem nemhitte el multkor h a gyereknek ilyen"joker"(nem bántásképpen)mosolya van,de ezek után elfogja hinni h nem csinált kép hanem a babuci ilyen édin nevetgél mindig.


Katus: Szopiról annyit + h Kolos csak cicit kap, a teát sem fogadja el(nemtud üvegből enni talán azért)és max utolsó etetés 23.00 v 23.30 van utána elájul mert előtte 2 órát foglalkoztattot minket.Egészen reggel 06.00 v 07.00 alszik.Már 8 hetes kóra óta igy van azóta rendes.

A burkoló még mindig nem is jelentkezett és már nem is érdekel minket mert nem vele fogjuk a melót csinálni.


Kolos felébredt..

Hali

Kép
beataa
 
 


Sziasztok!
Pill, ismét jó voltál, tutik a képek!
Macsek, Pogi! Mit szólnátok hozzá, ha szerdán 1után taliznánk, term., ha nem esik :) Ja, ez mindenkinek szól!!!!!!!!!
Ja, rákattantam az iwiwre :) Pont most taliztam meg pl. a Ramónát, aki abarátok köztben szerepel.. no ő pl. a tanítványom volt anno.. és rá volt kattanva a sorozatra :) az óra végén azt szoktuk nézni :) :) Emlékszem, hogy izgult, hogy beválogatják-e .. :lol:
Ha vkinek van egy naggyon fölösleges meghívója, az nem tudja átadni nekem? Mert a páron nagggyon boldog lenne tőle... asszem féltékeny.. :) De tetszik neki az iwiw..
Megyek vissza az iwiwre, mert az ember megjön, vagy Olivér felkel, és lőttek a bulimnak . :)

satuk
 
 


Sziasztok!

Most szerettem volna írni, csak hát valaki közbeszólt, hogy vele foglakozzak...

Satuk, bejelöltelek az iwiw-en! :) Nem is tudtam, hogy névrokonok vagyunk! :wink:

Még jövök ma...

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Üdv!

Nyanya, magyarországi tény. Sajna a magyar orvoslás egy kicsit le van maradva... :(. Egyébként szupi belgyógyászom van! :D
Pl. ha nem lettem volna terhes, még mindig magas lenne a terheléses cukrom, amire gyógyszert szedtem, de engem pl. megjavított a terhesség...

Na most ennyi, Peti visít a nagyágyon, és sehogy sem jó neki.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Azt elfelejtettem leírni, hogy Panna este 8-kor alszik el és utána ébred fel 1-2 körül szopizni azután pedig hajnalban mégegyszer.

Egyébként köszönöm a válaszokat.

Pil!
Merre vagy?
Megint nagyon jó képeket csináltál, Amelita is hozta a formáját tündéri kiscsaj.
Mikor adtál neki először gyümölcsöt?

Kép

Kép
katus73
 
 


Voltunk szombaton esküvőn és ilyen csinik voltunk
Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Nem voltam tegnap gépközelben. Egész nap anyukáméknál voltunk. Peti nagyon élvezte, hogy mindenki az ő seggét hurcolászta. Nem is aludt, csak egy órácskát, amíg elmentünk szavazni. Este volt is nagy hiszti. Nem alvós napokon nagyon tud hisztizni estére. Olyankor sehogy sem jó neki. De érdekes, hogy amikor el kezdem vetkőztetni a fürdéshez, akkor ezerrel el kezd dumálni meg vigyorogni. Fürdés után hiszti folyt köv, amig cicire nem kerül, aztán beájul. Nálunk 8-kor van füdetés, aztán kaja. 9-10 között szokott elaludni, aztán hajnali fél4-4 körül szopizik egyet. Aztán reggel fél8-8 körül van a következő kajcsi. Ha korábban mocorog akkor más gond van. Ma éjjel pl. ezerrel járt keze-lába, mert lerugta a takarót és fázhatott szegénykém.

Pil!
Amelinek igazi "fényképarca" van!

Bea! A tea nálunk sem megy. Minden nap megcsinálom és kiborítom. De a biztonság kedvéért, jó ha van.

Niki!
Te honnan rendelsz és milyen pelust? Légy szi írd meg! Engem is érdekelne, mert a legközelebbi hiper-szuper is 20 km-re van. Szóval én is kipróbálnám!

Reni
Kép
prenata
 
 


Ex!
A terhességi cukor terén pl a Szabolcs utcai kórház élen jár. Nem hiszem, hogy le lenne maradva, de ha tudsz valamit oszd (juj ezt hogy írják?) meg velem.
Amúgy örülök, hogy téged meggyógyított a terhesség. Ez ugyan ellent mond az orvostudománynak, de kivételek mindenhol vannak. Azért a kemoterápiát ne kezdd el csak azért, hogy ne legyél rákos.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Ebédelek, de közben megpróbálok írni, mert Nyuszika alszik, ki kell használni. :)

Erről jut eszembe, hogy valaki kérdezte, hogy miket eszek a diéta miatt, hát pl. most kolbászos-tojásos tésztát. Jó kis kalóriabomba. :) Azért elég sok főtt étel van, amiben nincs tejszármazék. Inkább a fini sajtok hiányoznak, meg a reggeli kakaó... :( Na meg a süti, az szinte mind kilőve...

Niki, engem már megtaláltál az iwiw-en! :) Nagyon aranyos az a kép, amikor locsolják a buksiját!

Macsek, nekem meg szombat délelőttől vasránap délelőttig nem volt itthon a férjem, de anyukám feljött, így nem voltunk egyedül. Sőt, még szombat este én is elmentem bulizni a barátnőmmel! :) Nyuszika nem vette észre a hiányomat, mert már aludt, mikor elmentem, és még nem is ébredt fel, mire hazaértem. Egy rossz volt, hogy két szopi kimaradt, mert ittam is, és ki kellett ürülnie... :(

Kisvirág, nálunk sincs a keresztapa megkeresztelve. :oops: De pótolja! :)

Katus, nekem is annyi dolgom lenne itthon, de kedvem semmi...

Szombaton elkezdtük az almát. Reszelve kapja, kanálból, és főként a leve jön be neki. Ügyesen nyitja a száját, és nyeli, meg aranyos fejeket vág közben, még simerkedik az ízzel. :) Már várom, hogy barackot is adjak, nekem nagyon tetszik az etetés, jókat vigyorgunk közben, úgy vettem észre, hogy Julcsi is élvezi.
Tegnap mértem, 7600g, és 280-at hízott 6 nap alatt, most megnyugodtam, hogy újra szépen eszik. :)
Holnap megyünk a Bethesdába, délután meg oltásra, jó kis napunk lesz... Gondoljatok ránk!

Pil, a képek állatiak! :lol:

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Túlvagyunk a három hónapos oltáson, jelentem: kisfiam, mint egy angyal, olyan volt! Míg dokinéni beszúrta a fenekébe a szurit, vidáman flörtölt a védőnénivel… :D Nagyon édes volt, meg sem nyikkant. Ja, és 6640 gramm és 63,5 centi. Szóval jól megnőtt, és a doktor néni is azt mondta, idézem: gyönyörű, formás baba! Csak úgy dagadoztam a büszkeségtől!!! Aztán hazajöttünk, kapott egy fél kúpot, cicizett, elaludt, aztán fél háromkor félálomban újra cicizett, és még mindig alszik.

Niki!
Nagyon jók a képek! Édes Vencel, ahogy néz!

Amandi!
Örülök, hogy rendben van Márk!

Pil!
Ameli iszonyú édes ezeken a képeken!!! Nagyon huncut mosolya van! :D

Nyanya!
Szupercsinik voltatok!!! Blanka nagyon aranyos ebben a ruciban!

Gombi!
Drukk, hogy minden rendben legyen!

Katus!
Akkor hasonlóképp csinálja az éjszakákat Panna, mint Kendém.

Macsek!
Hasonlóképp szeretném én is… Jó is lenne együtt pocisodni, nem? :wink:

Jaj, el ne felejtsem!
Wkata!
Utólag is boldog névnapot Misunak!
(Még belefér, ugye? :wink: )

Egy-két napja meg voltam kicsit ijedve, hogy nem elég a tejcsim. :roll: Ma említettem a doktor néninek, aki azt mondta, hogy mivel három hónapos, valszeg több tejcsi kell neki, ezért többször eszik, hogy szaporítsa. Szerencsére eszébe nem jutott, hogy tápi vagy más pótlás, sőt, nagyon bíztatott, hogy ne adjam fel, és ha kell, szoptassak óránként. Pl. ma hajnalban egy órán keresztül azt játszottuk, hogy egyik cici, másik cici, egyik cici, másik cici… :wink: Utoljára a kórházban volt ilyen, amikor még kevés volt a tejcsi. No, de sebaj, a lényeg, hogy legyen elég!

Most megyek, hátha tudok vasalni egy kicsit.

Pussz!

Kép
Kép
norwell
 
 


Norwell,
Tényleg nagyon ügyes a fiad, hogy nem sírt. Kendéhez képest Márk kicsi, hiszen a kb 60 centis hosszúsághoz "mindössze" 5400 grammot nyom. Étvágya pedig szépen van, és szemmel láthatóan növekszik is, hurkákban sincs hiányunk.


Az éjszakai szopizáshoz nem tudok hozzászólni, mert igaz, hogy anyatejet, de üvegből esszi.

Andi

amandi
 
 


Még egy kérdés: ti szoktatok cipőcskét adni a babákra?

amandi
 
 


Sziasztok!

Norwell! Névnapi üdvözlést köszi!

Niki! keresztelős képek édesek!

Pil! Ameli fantasztikusan tud mosolyogni, tényleg nagyon fotogén!

Katus! Mi néhány napja csináltunk először olyat, hogy este 9-től reggel 6-ig aludtunk egyben, eddig mindig volt egy kaja 3 körül. Szóval nálunk is van éjjeli szopi egyelőre általában.

Amandi! anyám adott már cipőt Makira, de inkább azért, hogy legalább legyen rajta, mielőtt még kinövi, ha már kapta ajándékba... én inkább mamuszfélét teszek rá, ha hidegben sétálunk

Satuk! nekem van meghívóm, de még sosem adtam át, megpróbálom szívesen, hogy talállak meg?

Nyanya! nagyon szép az ünnepi ruci Blankán! hogy viselte a szertartást, jól bírta a tömeget?

Méz! akkor szépen kezdtek újra gyarapodni, gratula! és remélem simán megy az oltás is

Lányok, van olyan, hogy egy babó egyszer csak kevesebbet eszik??? eddig kb. 1 liter tejet evett egy nap Maki, most meg sztem max. 7,5-8 dl megy le. Amúgy nem tűnik betegnek (bár tegnap este óriási hisztit csapott, de ezt nem merem tünetnek minősíteni), de aggódom.

Pil! köszi, úgy tűnik senkinek nem volt ilyen hadonászós tapasztalata... a takonykór előtt csak hason aludt, azóta viszont csak háton, illetve néha oldalt. Ha hasra teszem, kinyomja a fenekét és küzdőzik a megfordulással, amit egyébként még nem nagyon csinál.

Lehet hogy mégis valami betegség, csak nem értem, hogy mi??? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Pussz,
Kata

Kép
wkata
 
 


Sziasztok!

Ideértem.
Akinek van skype-ja, és még nem vettem fel, az küldje már el priviben a nevét. Az enyém benne van az iwiwben.

Kisvirág, aranyos lehet a tappancs kép! :) Asszem, én is összehozok majd valamit...csakhogy lássa, hogy volt ilyen kicsi tappancsa is.
Ahogy látom, mi leszünk a kakukktojások testvérügyben, én azért kicsit többet szeretnék, mint két év, nálunk ugye a pénz miatt tök mindegy, mert gyest kapok.

Mári, akkor elfelejtettem, de én mintha vmi olyasmit láttam volna a Cerazette tájékoztatójában, hogy lehet pótolni, és akkor nem lesz semmi gond.

Venczkone, jók lettek a képek, jó Vencel ruhája is. Én sem szeretnék habos-babos keresztelőrucit majd jövőre Petire adni.
Netes rendelés nekem is jöhet (mármint a cím).

Amandi, én háromórás szopiszünetekről tudok...
Érdekes ez a tanácsadás...azt minden védőnő és doktornő köteles tartani, és bejelentkezni sem vagy köteles...törvény van erről.
Peti evőkéje most kezd csökkenni, ahogy nézem, most kevesebbet eszik, igaz, nem sokkal.
Én csak zoknit adok Petire.

Macsek, nálunk pl. csütörtökön van tanácsadás, három órás. Ha összevont rendelés van, akkor szerdán is van és csütörtökön is. Ekkor van oltásadás is, ha épp aktuális.

Pil., jót mosolyogtam az Amelis képeket, különösen a mutogatóson.

Bea, remélem, mostmár egy becsületes burkolót fogtok ki.

Nyanya, szupi ez a ruci!!! És milyen édesen alszik a lányod...
Ha lehet, inkább kihagynám a kemot, OK??? :D Én is tisztában vagyok azzal, hogy kivételes, ami velem történt, de nem tudok mit tenni...

Reni, nálunk meg most nagyon alvós időszak van. Nyűgöske valamiért, de el tudom altatni, ma aludt minden étkezése után!
Tea nálunk sem megy, pedig a tápszeres babák állítólag tudnak szomjasak lenni, Peti nem. :) Én is megcsinálom, és kiöntöm.

Gombi, kanálból evés miatt irigy-irigy...

Norwell, nálunk combba kapta Peti az oltást. Én nem beszélhettem hozzá, nehogy rosszkor mozduljon, ettől függetlenül csak a tű kihúzásakor sírt egy kicsit, utána meg vigyorgott, mintha semmi nem történt volna. Remélem, a jövő héten is ilyen lesz (akkor kapjuk a négy hós oltást).

Wkata, épp az előbb írtam, hogy Peti is kevesebbet eszik, eddig pl. reggelire két dl anyatejet lazán becsápolt, most meg örülök, ha 1,5 dl-t megeszik. És mostanság a többi kajcsijából is hagy egy keveset, 10-20 ml-t, de ma épp rendesen megevett mindent, amit kapott.

Na befejeztem.

Szép estét mindenkinek.

Ági

Képek:

Kép

Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok,

a hétvégén nem tudtam jelentkezni, mert szombaton anyukáméknál voltunk, vasárnap pedig kirándultunk :) , volt szalonnasütés is :) :) :) . Szuper volt :) .

Amandi: 2 hét van kb. a babáink között, olyan jó, hogy ti már tudtok oldalra fordulni. Marcika még csak a csípőjét nyomja ki, de még nem fordul oldalra. Ökölrágás nálunk is megy, de én inkább a cumit teszem a szájába, nehogy megtalálja a hüvelykujját :) :) :) .

Wenczkone: Vencel kis tündérke, szuper, hogy tettél fel képeket magatokról :) . Úgy rémlik, hogy eddig még nem láttalak :) .

Katus: hasonlóan érzek a mosással és szennyes ruhákkal kapcsolatban. Egyfolytában mosok, a szárogató folyton tele van. Van szárító gépünk, de nagyon sokat fogyaszt, úgyhogy a telet kivéve nem igazán használom :( .
Utálom, ha rendetlenség vesz körül, de néha előfordul, mert egyszerűen nem tudom utolérni magam. Szerencsére ez a ritkább eset.

Norwell: örülök, hogy nem viselte meg Kendét az oltás :) . Nem is tudtam, hogy fenékbe adják??? :) :) :)
Bár lehet, hogy itt is ahány ház, annyi szokás...

Gombi: szuper lehetett a kikapcsolódás :) . Nem árt, ha a nagyi a közelben van :) . Julcsika biztos édes, ahogy ismerkedik az új ízekkel :) .

Norwell: szuper, hogy minden rendben a tejcivel :) .

Nyanya: édes a kis Blanka, csodaszép a ruhácskája :) .

Éjszakai szopizás: korábban írtam, hogy szerencsém van, mert Marcika este 8-9 körül elalszik és reggel fél 7-7 körül kel, úgyhogy az éjszakai szopizás kimarad. Marad a fejés :( hajnali 2-kor.
(Nem úszom meg én sem a felkelést...).

Kiscipő: én még eddig nem adtam Marcira, de ami késik nem múlik :D .


Ma voltunk babamasszázson megint, szuper volt. 5 kislány és 2 kisfiú. Most nem volt sírás :) , csak a végén, de akkor minden baba rázendített :) :) :) . Nagyon élveztük, jövő héten is megyünk :) .
Olyan jó volt, mert voltam egy parfümös üzletben és ott is egyfolytában dicsérték Marcika hosszú szempilláit és babamasszázson is odavoltak a kislányos anyukák, hogy az ő kislányaiknak nincs ilyen hosszú szempillája :) :) :) . Nagyon büszke voltam!!!

Ma vettem néhány kisnadrágot Marcinak. Leárazás volt és 6-7000 Ft-os rucikat lehetett 1000 Ft-os darabáron venni. 4 db-ot vettem, tudtam volna még válogatni, de velem volt Marcika és a türelem elfogyott részéről :) .

Na, most pótoltam egy kicsit :) .

Üdv.:
Eni

Kép
marcy
 
 


köszi a dícséreteket a rucis képre.

amandi!
Én csak azért adtam rá kiscipőt, mert kölcsön kaptuk és olyan édes benne, de amúgy nem vettem volna, mert felesleges. Egy vastagabb zokni vagy kocsicipő is megteszi, ami olyan overál anyag féle

wkata!
Nem zavarta a tömeg, mert a kocsiban aludt, a vacsoránál meg nem is voltak körülöttünk, mert mindenki kint volt, csak páran mentünk be a házba. Az egész egy erdő közepén lévő turistaházban volt és az anyakönyvvezetőt is oda hívták. Minden szabadtéri volt. Klassz volt.
Persze hogy van, hogy kevesebbet eszik. Te se eszel mindig ugyanannyit. Szerintem nem gond.
Én nem mérem mennyit eszik, de egyik nap duzzadok a tejtől, máskor meg tök puha a cicim, ekkor szerintem alig van benne. De a heti gyarapodásunk megvan és ez nekem elég.
Ja és Blanka se sír, hogy kevés ugyhogy szerintem nem nekem van hol sok hol kevés tejem, hanem Ő eszik többet/kevesebbet.

ex! ok :)

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok,

Satuk, elkuldom privibrn a szamomat... Nekem jobb lenne delelotti randi, mert delutan szoktunk pihikezni, de ha Nektek csak akkor jo, akkor majd alszik a babakocsiban, en meg.... :( Mar hozza vagyok szokva. :(

Ejszakai szopi: nalunk eddig egyszer volt keles, de tegnap ejjel 3x keltett fel, es ugy csinalt, mint aki farkasehes, szopizott egy kicsit, aztan szunya egy rovid ideig. regelre hullak voltunk Ferjecskemmel. :(
Par napja nagyon nyugos szegenykem, lehet, hogy most tobbet szeretne enni?? Ahhoz kepest, hogy a mult heten meg azon ment a hiszti, hogy nem akar kajalni... :shock: Ki erti ezt???

Kiscipot en nem adok Andrisra, mert altalaban takarot teszek ra, ha huivosebb az ido.

Marcy: szempillaban nalunk sincs hiany, teszek fel olyan kepet. Kép Kép

Most megyek aludni, sziasztok: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Nyanya!
Bianka nagyon szépen fel van öltöztetve a fényképen. Látom neked is számítanak a részletek.( a cipő nagyon passzol a ruhához meg a kardigánhoz.)

cipő: én mindíg adok kiscipőt Panna lábára mert ha kimegyünk a lakásból akkor felöltöztetem farmernadrágba vagy farmerszoknyába és pulóvert vagy kiskabátot adok rá.
Biztosan hülyének néznek egy páran de nem vinném ki a gyereket rugiba az utcára azt mi kizárólag alváshoz szoktuk használni.Amikor 3 hetesen mentünk először sétálni akkor is egy kis farmer ruha volt rajta.
Mondjuk én sem veszek föl melegítőt az utcára csak akkor ha kimegyünk a nyaralóba.

Wkata!
Nálunk is volt egy ilyen periódus amikor kb:150-200 g-al kevesebbet szopott Panna naponta 8 nem is hízott rendesen). 2 hétig tartott ez az állapot azután megoldódott magától.én arra gondoltam akkor, hogy átmenetileg egy kicsit tejem volt de aztán minden visszaállt persze szedtem a tejszsporítót ezerrel.

Kép

Kép
katus73
 
 


Katus!
Blanka nem Bianka :)
Cipőt kölcsön kaptuk, csak véletlen, hogy passzol a ruhához, de nagyon tetszett nekem is. Mindenki megcsodálja a kis cipőben

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Katus, én rugiban is kiviszem Petit, kicsinek meg szinte csak kombidressz volt rajta. Mondjuk én melegítős típus vagyok. :D

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Nyanya!

Ezer bocsi a név elírásért pedig meg mertem volna esküdni, hogy Blankát írtam (vagy csak akartam).

Kép

Kép
katus73
 
 


Macsek!
NEm jött priviben semmi.. :? ... Egyébként a délelőttben az a rossz, hogy akkor még itthon van a párom, és akkor övé Olivér. De ha akkor pihiztek, akkor abba nem akarok belerondítani.. összehozzuk.. :)
Pogi? merre vagy?

satuk
 
 


Sziasztok!

Először is kozzéteszem a pelenka rendelős oldalt:
www.gportal.hu/importpelenka

Nekem nagyon bevált,minkét gyereknek onnan rendelek.

Köszi a keresztelős kép dícséreteket,nekem az tetszik legjobban amikor a fejét locsolják.

Pil:nem a sógorék a keresztszülők,ők Alexa keresztszülei,de egyáltalán nem foglalkoznak vele,illetve a sógorom igen,ő nagyon szereti mindkét gyereket,de van benne egyfajta visszafogottság,ha a felesége is jelen van.A feleségét nem tudom szevakban leírni,látni kellene,talán a méla undor a legkifejezőbb leírás,de ezt érteni kell az életben mindenre,nem csak a gyerekekre,én még semminek nem láttam örülni,az esküvőjükön is tök unott fejet vágott.
Szóval Alexát még sehova nem vitték vagy ilyesmi,pedig már nem kisbaba.
Vencel keresztszülei barátaink főiskoláról,illetve a keresztapuka középiskolába évfolyamtársa is volt a páromnak.
Nagyon jók a képek Ameliről,jó kis teli szájas mosolya van.
Tényleg:honnan jött hogy ezt a nevet adjátok neki?Nagyon tetszik.


Éjszakai szopik:Vencel mindig fél tíz és tíz között alszik el eddi úgy volt,hogy mindig háromkor ébredt fel aztán hétkor,és még visszaaludt kb fél tízig.Pár napja viszont a három órás evés kitolódott négy-öt körülle,és akkor kb fél kilencig alszik.Nekem mindkettő eléggé anyukakímélő.

Ma voltun k három hónapos oltáson,meg Alexa két éves tanácsadáson.
Vencel egy kicsit sírt a szurinál de nem volt vészes.Paraméterei:6790g,és 65cm,most az utiolsó két hétben inkább hosszra nőtt.
Alexa 13.3kg és 89,5cm.
Ja és voltunk csípő kontrollon,szerencsére segített a torna,és rendbe jött a dolog.Még el kell menni ortopédushoz,most ez is egy új szűrés,mert Alexának még nem volt csak az uh.

Ruha-cipő:általában farmerban vagy melegítőben viszem ki és ilyen mamusz szerű kiscipőt is adok rá,de rugiban is szoktam,de azt csak néha.

Macsek:tök jók aképek,nem semmi szempilla és a haja is nagyon vagány.

Szép napot mindenkinek!

Niki
Vendég
 


Hala!
Gyors leszek most piszkosul, csak cipő téma.. :) nekünk ilyen van,, ha nem felejtem el feladni Olivérre:)

Kép

Mentem..

satuk
 
 


Sziasztok !

Egész egyszerűen nemlehet találni burkolót aki azonnal kezdene, legfeljebb 3 hét múlva kezdi a betonozást az 28 napot szárad ,utána csempézés stb.. és ...ott a karácsony!!!!!!!!!!!
Kiborúlók ettől...

Babamasszás :engem is érdekelne!Hol szokott lenni és hol lehet rá jelentkezni ?

Cipő:Kolosnak is van báránykás ,báránybőrős de még nemadtam rá!!!Nincsen olyan hideg szerintem még sétánál sem...

Rucik:Olyan aranyos bady és rugikat lehet kapnih mi abból ruházunk be folyamatosan.Néha még aranyosabbak mint a farmerek ami valjuk be öszíntén nemmindig olyan kényelmes főleg ha a hordozóba görnyed a baba.
Éppen ma vettem egy macis rugit aminek az elején egy óriási macika van aki keresztezi a kezét(tépőzárral záródik a hasnál )és allatta meg egy zsebecske van!!

Én sem vagyok melegítőben járos de a baba kényelme és szépsége nálam is számít
EGYÉBKÉNT SZERINTEM MINDEN BABARUHA ÉDES!!!Csak a gagya kínais ami rossz müszálas és csúnya ...

Fodrász :Ma elmentem a fodrászhoz(a párom kifog nyírni)és levágattam a hajamat mert már nembírtam a hajnővesztést(5 hónapja)és levágattam rövidre ,igaz nemannyira mint akartam de majd 1 hónap múlva megint megyek és visszatérek a régi énemhez!
Ha a iwiw.re mentek ott látjátok a "régi "képeimet és láthatjátok h milyen jó a rövid haj(Aszalai b.néven)

Kérdés :Nemtudjátok akkor most november elején?lesz e az expo területén az a nagy börze mert eddig nemlátom a babanet.en feltéve,de mintha a kismama újságban olvastam volna róla??

Venczkone: Kolos is volt orthopédián mert ráncasszimetriája van és tornázgatni kell a lábát,mikor kell vajon visszamennem vele?3/4 hónapos korában?

B.

Kép
beataa
 
 


Sziasztok lányok!

Megpróbáltalak visszaolvasni titeket!
Elég sok téma volt.

Csodálatos idő volt ma így 3-4 babás ismerőssel összeszerveztük gyorsan a randit és kint voltunk egész délelött a szigeten. Hihetetlen hogy már hullanak a levelek és október van és már ilyen nagyok a babáink. Nemrég még mindenki terhes volt és most meg már 2-3 -4-5 hónaposak a babók:-).

Gratulálok minden névnaposnak és jók a keresztelős képek is:-)!

Második baba: Mi is úgy szeretnék, hogy kicsi legyen a korkülönbség de most van két baráti párnál is hogy csak 21 és 23 hónap van a két gyerkőc között és az első 6-8 hónap nagyon kemény.
De utána jól tudnak majd együtt játszani és a munkából se marad ki csak 4-5 évet az ember. Ma nem könnyű két gyerekes anyként visszamenni sajnos majd.

Evés: elején majdnem minden tiltólistás volt, mert sajnos nagyon hasfájós volt a kicsilány de mostmár egyáltalán nem vagy csak ritkán, így szép lassan azért már több mindent eszem. Van 1-2 dolog azért amire már nagyon vágyom.

Hozzáetetés? Szerintetek mikor érdemes elkezdeni? Nekem a baba 4,5 hónapos most és eddig csak anyatejet meg néha forralt vizet kap, viszont csomó mindenki már ad almát , őszit stb. ilyenkor.
Nem lesz túl anyatej függő ha nem adok még mást neki?

Mosogatógépem nincsen de praktikus dolog szerintem.

Nem tudom, hogy a fogzás miatt vagy esetleg a frontok de össze-vissza kel mostanában Niki is éjjel. Eddig 9-kor leraktuk és 3-4 felé kelt most meg hol 5-kor, hol meg már 2-kor.
Mikorra kéne szerintetek fixebb időkre beállnia?

Szép napot mindenkinek és gyógyuljon meg aki náthás!
Kari

ui: Frutapurás termékeket ismeri valaki, hogy milyen? Érdemes olyat adni a babának?
kari
 
 


Ákom – Bákom Gyermekruha Börze!!

Extra minőségű, márkás mosott angol, olasz, svájci új és alighasznált ruhák 0 – 128-as méretig

adams, GAP, George, Ladybird, MARKS & SPENCER, NEXT,L.O.G.G., REBEL, Benetton, MEXX, stb

2006. 10. 09.-13. között Újpesten az Izzó ltp.-en

Referencia a gyerekeimen. :lol: Ha érdekel írj PÜt.
Kép

Kép
flocika
 
 


kari!
hozzátápit szerintem ráérsz a 6. hónapban, ha csak anyatejes.

Bea!
Nagy börze november 4.-én. Annyira biztos, hogy már belépőm is van :)

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Üdv!

Kari, szerintem is ráérsz 6 hós korban. Azoknál javasolják korábban, akik kapnak pótlást, vagy csak tápszert.
Én most tervezek majd venni Frutapura terméket, majd referálok...van rá kuponom.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!
Mivel pangás van, ezért feltesek egy képet!
Ilyen sapit vettünk hétvégén a Decathlonban.. :).. Ja, és Ex! Már nekünk is vagányan megy a kenguru!!!

Kép

Ja, csajok, mi van?????? megkukult mindenki? Pil, Pogi, MINDENKI!!!???
MAcsek, Pogi! Tali?
Ex, te is megrövidültél.. Ideültem sörrel (na jó, alk.mentessel :) ), és semmi .. hmm.
VAlami hülyeséget majd kitalálok, amin mindenki jól kiakad, és írni fog.. :) Még ki kell találnom :lol: :lol:
Ja, holnaptól elkezdek tanítani, délelőttönként itthon, egy volt tanítványomat felvették fősuliba, és van matek.. jól megjárta.. pedig direkt olyat nem akart, ahol van.. :lol: szerintem nyugdíjas koráig tanítom.. :) Pogi, nem felejtettelek ám el, ha tudok vkit, szólok..
írok is privit most Neked.
No mentem.
Puszi!

satuk
 
 


sziasztok!

Hát én is fel szoktam öltöztetni Bogyeszt általában, de nem mindig, sőt, egyre inkább hajlok a macinacik és rugik felé, mert egyértelmű h kényelmetlenebb neki a farmer. Kevésbé alszik benne jól ha egész nap abban van. A babakocsiban úgysem látszik, be van takarva.
Cipőnk egy van csak, de nagyon meleg még ehhez az időhöz.

Kari: hozzátápi a tudomány mai állása szerint 6 hónapos korban kezdendő ha anyatejes babáról van szó.

pogacsa
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?