Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszönöm a szíves fogadtatást :wink:

Kajla
Minyu mindent megválaszolt. A grapefruit csepphez hozzáfűzném, hogy (ha gyerkőnek adod), alkoholmentes legyen és ne legyen keserű.

Betsy
Jaj, szegény Sasa! Rettegek az ilyen elesésektől! :oops:
dundó
 
 


Sziasztok!
Flocika!
Nagyon el voltál veszve. :) Hát a Pesti utam elég zsúfolt lesz. Négy nap tömény tanulás+ ott is alszunk. Pedig jó lenne dumcsizni egy kicsit. :wink:
Tomi igazi Rómeó? Hát nem csodálom, hogy ezt mondják rá. még emlékszem a fotóra, amit feltettél róla. Jó kis pasi!

Üdv az újaknak! :lol:

Minyu, Kajla!
Jók a fotók. Nagyon huncut a mosolya Reginek.

Betsy!
Mennek a gyógypuszik Sasanak. Nektek meg hajrá! Gondolok rátok.

Képzeljétek Vanessza megtette élete első méterét egyedül. Bár azóta nem próbálkozott még újra, de ez már nagy szó.

Merre vagytok elveszett anyukák? Szilvi, Ana, Dóri, ... Hol vagytok? Nem jelentkeztetek mostanába. Mi van veletek?
Most megyek, mert szökik a lány! :x

Kép
patrisa
 
 


Még ezt akartam délután csak lemaradt:



Kép


Kép

Kép
patrisa
 
 

 
 

Betsy
Ez a 5. alkalom lesz? Azért mondod, hogy ha nem sikerül "Sasa egyedüli gyerek marad..."?
Nagyon szurkolok, hogy sikerüljön!!

Dundó
Nem is tudtam, hogy van alkoholos grapefruit csepp is... :o Nagyon köszi az infót! :) Ja és Üdv Itt! :D

Patrisa

Jók ezek a nyalakodós képek! Mi is kétnaponta takarítjuk a tükröt! :lol:
szilbee
 
 


Köszi a drukkokat!

Sasa szája meggyógyult... a rosszasága, merészsége nem csökkent...

Szilbee
4. próbálkozás... itt ennyi a támogatott lehetőség és nőknél 40 év a korhatár...
Támogatás: a költségek 70%-a.... nekem kb. 800 euro-t kell fizetnem a beavatkozásra, a gyógyszerekre... (havi 450 a gyes...)
Vendég
 


Sziasztok!
megengeditek,hogy csatlakozzak hozzátok?nemrég találtam a babanetre..Németországban lakunk,34 éves vagyok,két lányom van(9 éves és 13 hónapos)..valahogy még nem nagyon ismerem itt ki magam,mert teljesen más a felépitése a topikoknak mint a német forumokon. :? .remélem azér beengedtek és irogathatok néha..majd jönnek a képek is,csak ki kell találnom hogyan :lol:üdv mindenkinek:Rita
ritago
 
 


Sziasztok!
Üdv az újaknak, no meg a réres-régieknek, akiket én nem ismertem!

Milánom nő, mint a gomba és bizony kezdenek a hiszti jelei is mutatkozni. Visít, ha nem úgy van valami, ahogy ő gondolja, vörös a feje, ordít-én meg otthagyom, ha nem használ a szép szó. Ő meg persze rögtön lecsillapodik. Nálam bevált ez a módszer, remélem a későbbiekben is jó lesz.

Hetekig nem voltak pöttyei, csalánkiütése, ma azonban estére ismét lett a kezén-lábán. Felvágottól lehet szerimtetek? Mert azt már régebben kapott. Ja, meg Nutellát is adtam neki, de azt csak nyalogatta a kanálról. Szóval fogalmam sincs. Azt sem tudom mennyire vegyem komolyan. Egyéb tünet nincs, a pötyik jönnek, elmúlnak. Nem akarom túllihegni a dolgot.
A bölcsiben ez lehet gond? Mármint ott közölni kell az esetleges allergiákat, ugye?
Fogalmam sincs, mit tegyek, hétfőn eldöntöm, megyek-e a dokinőhöz?Légyszí aki ért a témához, írjon! Köszi!

Betsy! Ismét nagyon szorítok! Ne stresszelj!!!!

A fotók nagyon édesek!

Ja! A mai csibészség: szőlős kézzel (piros), a kiteregetett ruhákat húzigálni- miért is ne a fehér lepedőket!!! Hogy talál ki ilyent ez a gyerek?

Puszi! Jó hétvégét !

bockbrigi
 
 


Szia Szilvi!
De rég jártál erre. Mi újság a költözéssel?

Rita!
Csatlakozz hozzánk, szívesen látunk mindenkit. Mesélj a gyerkőcökről!

Brigi!
Te szoktál adni tejterméket Milánnak? Attól lehetnek pöttyei. A nutella tartalmaz tejport, a felvágott pedig tejet. Vagy esetleg tartósítószer-allergia. Ez csak egy tipp, de jó odafigyelni ezekre.
Vanessza is rosszalkodik. A kimosott ruhákat terigetéskor meghempergeti a porban. Ma pedig megtalálta Ő is a popsikrémet. Első felindulásból haragudtam, aztán jót nevettem rajta és lefotóztam.
Íme:
Kép

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

Hűűű mennyi új név! Nagyon jó! Örülök, hogy ennyien vagyunk.

Képzeljétek, Annám tegnap lefejelte a számítógépasztal sarkát. Gondolhatjátok van egy szép piros-kék-zöld púp a homlokán.
Angyalom annyira meglepődött, hogy sírni sem sírt, hanem csak mutogatott a homlokára és mondogatta, hogy "biiiiii"( ez nála a bibi)Nagyon szépen néz ki.
Betsy: szorítunk neked! Mi is elkezdjük a kistesó projektet, az év végéig adok esélyt magamnak, hogy természetes úton sikerüljön, ha nem, akkor megint irány a doki.

Mindenkinek jó hétvégét!

Kép
csucsu74
 
 


Hát, teljesen szita az agyam!
Rakni akartam fel képet az előbb, de elfelejtettem!

Íme: Kép

Kép
csucsu74
 
 


én is köszönöm a szivélyes fogadtatást :)
lenne is már egy kérdésem:aktuális "problémánkhoz"
Leonie az utóbbi idöben elöszeretettel verekszik,egy párszor már pofoncsapta növérkéjét és joizüeket nevet rajta...mi kevésbé :? ..sokszor kellemetlen helyzetbe hoz ez miatt a játszótéren,mert már kisebb gyerkcökre is ráütött minden ok nélkül.Rászolok minden alkalommal..hogy nem szabad..stb..de nem igazán használ.Ki volt/van hasonlo helyzetben és hogyan leszoktatni?
köszi a válaszokat..
Ui.akartam képet berakni,de állandoan hibabejelentés..hmm..

jóéjszakát mindenkinek..huu de késö van
Rita
ritago
 
 


Szia Patrisa!
A lakásra majd október 10. után adjuk be a pályázatot. Ha az elbírálás után (ami kb. 1 hónap) úgy döntenek, hogy megkaphatjuk, akkor december közepén akár költözhetünk is. Most is maradt egy csomó üres lakás, így van esély rá, hogy mi is kapjunk egyet a következő turnusban.

Egyébként azért vagyok mostanában csak ritkásan, mert Levente is lebetegedet. Olvasni azért olvaslak benneteket, de nem nagyon volt hangulatom panaszkodni. Ha elkezdem, akkor az egész napomat tönkreteszem vele... :oops: no meg a tieteket sem kifejezetten javítanám.
Még mindig taknyos, de talán most már javulgat... Remélem ....
szilbee
 
 


Rita
Üdv a csapatban :lol: :lol: :lol:

Kép feltöltés:
1. Ha a gépeden van a kép
JPG formátum, 600X600-as és max. 250kB
Melléklet feltöltése feiíratra kattintva.... a panel adja magát...

2. Ha valamilyen net-es albumból akarod betenni
Kép felíratra katt... a kép URL-jét bemásolni... kép felírat...

Verekedés
Ebben nem tuok tanácsot adni...

Szilbee
Drukk a lakáshoz!
Jobbulást Leventének!

Remélem, a többi beteg gyerekecske, apuka, anyuka meggyógyult már!
Kismamákok hogy bírjátok?
Vendég
 


Sziasztok!
Képzeljétek Vanessza tegnaptól újra a kiságyában alszik. :lol: Egy hónapos volt, amikor kivettem belőle, mert egyik reggelre beszorulva találtam a lábát. Mostanában viszont láttam rajta, hogy nem fér már köztünk, éjszaka le is mászott az ágyról. Így kipróbáltunk a kiságyat. Minden probléma nélkül el van benne. Viszont egész éjszaka azt hallottam, hogy beütötte a fejét, beszorult a lába. Ilyenkor mindig felsírt Szegénykém. Mit tegyek? Várjak, hátha megszokja és nem forgolódik majd, vagy vegyek olyan falvédőt, ami teljesen körbeér? Mit tanácsoltok?

Leventének és Annának jobbulást!!!

Kép
patrisa
 
 


Patrisa!

Mi kipárnáztuk a kiságyat belűről háromszög párnával a fejrésznél, így legalább ott nem veri be a buksiját.
Ez a párna egyébként pici korában még kitámasztó funkcióval bírt. Lényegében egy puha anyaggal bevont szivacs, ami három oldalú hasábra van vágva. Azért vált be nekünk, mert nem mozdul el akkor sem, ha sokat forgolódik éjjel.
A kép bal oldalán látható belőle valamicske, a kiságy rácsánál, az oroszlán mögött.
Kép
szilbee
 
 


Minden újnak Üdv :lol:

Látom minden baba gyönyörű, és huncut, Zalán szintúgy :lol:

Szilbee,
Jobbulást Leventének, reméljük mostmár rendbejön :lol:

Betsy,
itt is drukkolok nektek :)

Zalán már 8 fogú, kijött 2 rágófoga, és úgy látom jövöget az egyik metszőfoga is szegénynek. Tegnap nagyon megrémültünk éjjel. Tüzijátékoztak nagyon a közelben, és Zalán felébredt, annyira megijedt, hogy vagy fél óráig erőteljesen remegett, cicizni sem akart, csak bújt be az ágyában a sarokba :shock: Annyira rossz volt, már majdnem hívtam az ügyeletet! Aztán nagynehezen sikerült játékosan megnyugtatni, de még ma is mutogatott arra szegényke, és közben jajgatott... Arra gondoltam, hogy az augusztus 20-i eseményeket élhette át újra, vagyis biztos vagyok benne, hogy az miatt reagált így. Szerintetek kérdezzek rá majd a dokinéninél? Vagy ez természetes? :roll:

Verekedés: Zalán nem direkt üt -ha üt-, hanem inkább csak annyira hirtelenke, és erőteljes, és akkor szokott hadonászni, meg homokot szórni ezerrel, amikor nagyon örül :lol:

Jó éjt mindenkinek!

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Patrisa!
Szerintem vegyél olyan kiságyvédöt,ami az egész ágyat körbeéri..bár Leonie nem alszik a kiságyában,de soktol hallottam,hogy bevált..nekünk is van..Ikeában vettük,nagyon szép is ráadásul;-)..egyébként Leonie a Nivea krémet szereti 8)

Betsy!
Köszi a segítséget kép feltöltés ügyben..már van is egy pár a profilomban..de még korántsem teljes:-)..

puszi mindenkinek..egyenlöre ennyi..megyek dvd-t nézni..férjem vár:-)

Kép
Kép
ritago
 
 


hmmm...mért nem müködik ez a rohadt vonalzo?bocs a kifejezésért..pedig mindent ugy csináltam,a´hogy kellett :?
(bennem van a hiba??? :evil:

Kép
Kép
ritago
 
 


visszavonok mindent! sikerült..ugylátom :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
ritago
 
 


Patrisa
Fejbeütés nálunk is előfordul... néhány alkalom után megtanulja, hogy vigyáznia kell...
A túlzott óvatosság ártalmasabb!
(keményebbek ezek a gyerekek, mint ahogyan mi, aggódó anyák hisszük)

Rita
Fogacskák :lol: :lol: :lol:
Igazából annyit tudsz tenni Zalánnal, hogy ott vagy mellette és szereted... Idő kell, hogy a rossz élmények elmúljanak.
Ott voltatok a Duna-parton?

Ritago
Szépek a lányaid :lol: :lol: :lol:
Röntgen asszisztens vagy :shock: én is eü-s vagyok... ápolási szakismereteket tanítok egy ápolóképző iskolában...
Vendég
 


Sziasztok!
Üdv az újaknak!

Betsy!
Csatlakoznék az eü-s brigádhoz, laboros vagyok egy kórházban:)


Rita!
Nagyon cuki a kislányod!
A verekedésről nem tudok semmit írni, mert Regi inkább félénk, alig közeledik másokhoz!

Hrk!
Szörnyű lehetett! Nem tudok okos lenni, bár azt gondolom, hogy az emlékek előjöhetnek hasonló szitukban!

Patrisa!
Nekünk az egyik oldalon végig és a fejrésznél is van rácsvédő, a másik oldalon pedig egy kispléd felcsavarva! Szerintem is tegyél be valamit, nehogy rossz élmény legyen, hogy ott alszik!

Szilbee!
Remélem, már meggyógyultatok!

Puszi

Kép

Kép
kajla
 
 


Sziasztok!
Köszi az infót mindenkinek! Azóta sajnos nem aludt a kiságyban, ordít, ha beletesszük. Tegnap egy órát azért aludt este, de aztán felkelt. Kipróbálom, hogy körbepakolom plédekkel, ne üsse meg magát.

Rita!
Szegény Zalán! Biztos eszébe juthattak neki az emlékek, egy darabig tuti nem szereti majd a tüzijátékot.

Verekedés: szerencsére nálunk nincs ilyen gond. Pont az ellentéte; Vanessza mindenkihez odamegy, mosolyog és integet. Tündéri!

Puszi

Kép
patrisa
 
 


Kép
Hogy vagytok?, én pocsékul. Azt mondja a hírek frontmentes nap van, de szerintem ez nem igaz. Figyeljétek meg 1-2 napon belül olyan hideg lesz . Én már érzem, majd szétrobban a fejem.

Patrisa!
Sajnálom, hogy nem jön össze a dumaparti, majd nyáron megyünk mind az öten az edzőtáborba és akkor meglátogatunk.

Rita!
Szia!Jó helyre keveredtél, írj gyakran!

Betsy!
Én is nagyon drukkolok!!!
Áruld már el nekem- mint kezdő topikosnak :) - hol sikerült megnézned Rita lányait a profilban. Lehet, hogy nagyon béna vagyok de én nem találtam. :cry:

Kiságy: Nálunk már rég nincs fejvédő, mert Ada mindig lebontotta, a madzagokat megette és gombócot csinált az egészből.Időnként persze előfordul,hogy koppan,de már ő sem veszi észre. Lassan megtanul az ágy közepén aludni,ami nem egy hátrány ha arra gondolok, hogy nemsoká le kéne venni a rácsokat.Sajnos nincs az a két kivehető rács,hogy kijöhessen egyedűl.Majd vmi kis leesésgátlót azért alkotunk rá.

Fog: Jelentem, kezdünk felzárkózni!! Már 5 és fél !! De még mindig kiköpködi pl a paprikát. Igaza is van. Metsző foggal nem lehet rágni. :lol:

Verekedés: Ada nem szándékosan kalapál, csak neki is még hirtelenek a mozdulatai és pasi lévén erős is. Én ilyenkor nem tiltani szoktam, hogy ne verekedjen, hanem megfogom a kezét és megmutatom hogyan csinálja a simogatást finoman.Már a legtöbbször be is vált. Tegnap egy élő baglyot simogatott meg és sikerült nem elzavarni :lol:

Levente!
Kép

Kisember kiabál az ágyból, mennem kell. Szép hétkezdést mindenkinek!

Kép
flocika
 
 


Sziasztok!

Nagyon sűrűek a napjaink, majd mesélek.:)

Ma műszakim lesz 1-2ig, majd rutin 6-tól, holnap 14: 10 vizsga._:)

Panka:

Kép


Kép



Kép


Puszi: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziszike!

Fél 2 lesz. Drukkolunk!!!
A képek nagyon jók!!!

Kép
flocika
 
 


Kép

Kép
flocika
 
 


Sziszike!
tündéri a kislányod :) irigykedek a sok hajért :D ..hány foga van már?leonienak már kezd nölni a hajacskája..de naaagyon lassan,mindenki fiunak nézi :? ..egyébként neki 9 foga van..nemrég jött az elsö rágófoga

flocika!
persze én/mi is mutatjuk,hogy hogyan kell simogatni...néha sikerül is neki :) ..remélem,ez csak egy rövid ideig tarto korszak lesz nála..olvastam a neten,hogy ez természetes dolog..sokszor magátol elmulik...
öööö..a képekkel kapcs.:asszem bennevagyunkmég a legfrissebb albumok listáján(Leonie,Janina)..amugy én sem tom,mert én is kezdö vagyok 8) ..meg azt vettem észre,hogy sokszor elöfordul itt a babaneten,hogy nem müködik valami.. :evil:

Patrisa!
a minap irtad,hogy Vanessza megtette az elsö lépéseit...van uj fejlemény ez ügyben?Leonie is már két hete ment pár métert..de azota nincs ujabb fejlödés...

puszi mindenkinek

Kép
Kép
ritago
 
 



Kép
Kép
ritago
 
 


Sziasztok!

Rita :)
Üdv itt közöttünk. A fotóalbumod linkjét ugy tedd be, hogy nem vagy bejelentkezve. Mindjárt meg is nézem:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=10741
Remélem, igy már menni fog. :)
Verekedés: sajnos Nándi is verekszik :( És direkt. Ha mérges, csapkod, és akkor is, ha azt akarjuk, hogy ráfigyeljünk. A simi is sokszor pofon lesz :(Nem nagyon tudom, mit csináljak, eddig semmi nem jött be, de mindig mondom neki, hogy ezt nem szabad, ez fáj anyának, lefogom a kezét stb. :roll:
Járás: Nándi is igy volt: elindult, aztán meg 1-2 hétig semmi. De azóta nagyon jól belejött! Igaz, még eléggé merev lábakkal jár, de nagyon ügyes, ha ézi, hogy inog, inkább leguggol. :)

Sziszike :)
Jók a képek. Drukkolunk a vizsgához :)

Patrisa :)
fevédö nálunk is van, majdnem körbe, ahol nincs, én oda plédet tettem, mert Mókikám is sokszor beverné a fejét.

Brigi :)
Ételallergiárol mindenképpen tudnia kell a bölcsinek! Sztem érdemes lenne kérni egy allergiavizsgálatot! Sztem inkább a nutella lesz a ludas, a mogyoró miatt. :roll:

Na, megek, mert nem hagy irni...
pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Brigi!
Én is arra gondoltam,hogy a mogyoróra lehet allergiás a kisfiad.

Voltunk ma tanácsadáson és végre hízott Mirtill 50dekát. :)
Viszont megint nőtt 5cm-t így már 84 cm.Azt mondta a doki,hogy egy 2 éves gyerek magasságú de Ő még csak 13 hónapos.Szerintetek normális,hogy ilyen nagy és,hogy ilyen gyors ütemben nő?(havi 5 cm).

Már szépen áll segítség nélkül is és már 2-3lépést megtesz önállóan.A gyógytornáról hazaküldtek minket mert annyira sírt és úgy ítélte meg a gyógytornász,hogy nincs szüksége rá.Mivel a doki kiírta muszáj járni de csak 2 hetente megyünk.

Mirtill is szokott pofozkodni főleg az apját.Ha rászólunk annyira zokon veszi.Nme sír hanem visszanyeli a sírást és csak hallgat.Azt vettem észre,hogy ilyenkor álmában is szipog és sírdogál.Ilyenkor mi a teendő?Hogyan fegyelmezzem ha ennyire érzékeny?

Csucsu!
Én nem fogok megint dokihoz járni,hogy teherbe essek.Ha jön magától rendben de nekem annyira elegem lett a sok lombikból,hogy én nem futnék neki megint.És Mirtill mellől nem is tudnék 2 naponta Debrecenbe utazgatni.
Remélem sikerül Neked természetes úton teherbe esni minél előbb!

Sziasztok!
Apa nyakában
Kép
Így tud állni és pakolni
Kép

Kép
ildikó74
 
 


Köszönjük a jókivánságokat! Asszem a gyógyukás mezejére léptünk. Már csak nagyon ritkán kell orrot szívni!! :D Végre!!!

Az ételallergiáról és a bölcsiről jut eszembe, hogy nagynéném gondozónő az egyik szolnoki bölcsiben és a múltkor mesélt egy durvát. Lényegében azt, hogy minden gyerkőc ugyanazt a kaját kapja. Nem foglalkoznak azzal, hogy éppen 8-10 hónapos vagy 1, esetleg 3 éves a gyerkőc. Az ételallergiás csemetékkel ugyanez a helyzet. Hát nem őrület??! Én nem tudom ki ezért a felelős, de valamit nagyon meg kéne reformálni a bölcsödéknél is... És ez nem csak egy helyen van így, hanem majd az összes szolnoki bölcsödében.

A csapkodást mi is úgy oldottuk meg, ahogy Flocika is mesélte! Nálunk is bevált ez a módszer. Ha tiltok valamit, akkor csak vigyorog (ami mondjuk tök természetes folyamat) és újra nekilát. Mi még azzal turbóztuk fel a dolgot, hogy ilyenkor megsimizzük egymást az apjával. Azt mindig lekopizza, amit mi csinálunk. Így lassan megtanulja uralni a mozdulatait. A macskán szoktunk még gyakorolni. Korábban mindig jól oldalba vágta szerencsétlen Felíciát... most már csak lapogatja a lapockáit... :lol:
szilbee
 
 


Sziasztok!

Sziszike!
Panka nagyot nőtt és milyen csodás haja van!
Gyönyörű kislány!
Vizsgához egy nagy kalappal... :wink:

Flocika!
Nagyon jól áll Andrisnak a kockás ing! szeret lovacskázni? Regi csak áll mellette és rázza, felülni nem akar! Hintázni sem szeret! :(
(akartam már kérdezni, hogy nincs-e véletlenül eladó 92-es bélelt gatyód télre???)

Ildikó!
Regina 82cm és 15hónapos! Mindenki el van hűlve, hogy milyen nagy! Majd egyszercsak megállnak, és gömbölyödni fognak, nem pedig nyúlni, nem igaz??? :D

Teszek fel egy tegnapi képek:

Kép

Kép
kajla
 
 


Sziasztok!
Írtatok ám! :wink:

Flocika!
Az én fejem is érzi a frontot. Jön a hideg! :cry:
Ha hamarabb nem is, de nyáron összehozzuk a találkát.
Vanesszának 8 foga van, de a paprikát Ő is kiköpködi. Viszont imádja, ahogy roppan a szájában minden egyes falatnál.

Sziszike!
Hogy sikerültek a vizsgák? Gondoltunk rád. És holnap is megy a drukk! :lol: A kislányod pedig nagyon aranyos. És az összes többi kép is az. Öröm őket nézegetni.

Rita!
A Ti fotóitokat is megnézegettem (Minyu segítségével), cuki a kiscsaj. Köszi Minyu!!!
Járás ügyben nincs fejlemény. Egyszer még próbálkozott,de elvesztette az egyensúlyát és beütötte a fejét. Biztos el kell telnie egy kis időnek mire újból megpróbálja. Most az a legújabb, hogy sétálni se akar. Fogjam a kezemben. Néha majd leszakad a kezem. :x

Ildikó!
Jó sokat nőtt Mirtill egy hónap alatt. Mi nem voltunk tanácsadáson 1 éves kora óta, majd 15 hósan kell mennünk. Így azt sem tudom mekkora lehet most Vanessza. :roll:
Ja, és ügyesen áll, gratula!
Egyébként Ő is sokat van apa nyakában.

Szilvi!
Elég durva, amit írtál a bölcsiről. Nem szabadna, hogy ezt megengedjék. Nálunk csak egy bölcsi van, de akkora a túljelentkezés, hogy szinte lehetetlenség bejutni.
Az állatokat Vanessza is rugdossa, de szeretetből. Kicsit hülye szokás.

Kajla!
Vanessza se mer hintázni, beleül egy kicsit, de annyi.

Pusza mindenkinek!

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!
elöször is egy körkérdés mindenkihez:mit adtok gyerköceiteknek vacsorára?tejpépet,kenyeret?nálunk valahogy ez jelenleg problémás dolog..Leonie nem szereti a tejpépet már...de a kenyérrel is csak nyámnyog(leeszi a felvágottat róla stb)..várom az ötleteket :) ..hozzáteszem,azért nem hal éhen,szerencsére szopizik még :D :D

Minyu!
Köszi a tippet a képekkel kapcsolatban :)egy kicsit bénácska vagyok ilyen téren :oops:

Ildikó!
Nagyon édi a Mirtill,tényleg jó magas :D Leonie is a nagyok közé tartozik 82 cm-ével..de szerintem ez teljesen normális..férjem 192 cm. :) ...látom Mirtill is elöszeretettel játszik a nappaliban..nálunk szinte az egész szoba tele van játékkal "csúcsidöben" :?

Patrisa!
Nálunk ugyanaz!kisasszony ma cipeltette magát.(a több,mint 11 kilóját).hiszti,ha egyedül hagytam,hogy játszon!volt ez már jobb is :?

Flocika!
Leonie is szeret ezen a hintalovon ülni,de még nem tudja igazán hogyan lökja magát..szoktam neki segiteni,nagyon élvezi :D

Szilvi!
én is jobbulást kivánok Leventének!!!

puszi mindenkinek

Kép
Kép
ritago
 
 


Hi!
Tábli asszem javitottam :lol:
Kép

Jaj, Nándi is nagyon anyaragacs lett. Alig teszem ki a lábam a szobából, már üvölt, még ha ott is van az apja. Most jelentkezne a szeparációs szorongás??? :shock:

na, most is rajtam lóg, ugyhogy megyek, majd jövök.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Köszi:)

Annának 15 foga van.

Ma 14:10re megyek és kb. fél órás lesz a rutin.

Szép napot.

Bence:

Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok Lányok!

Egy darabig nem leszek, mert újrarakjuk a gépet.
A köv. találkozásik Pusza Mindenkinek!

Szilvia!
szilbee
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen az allergiás-hozzászólásaitokat!
Közben olvastam is csomót utána, és hát én is a mogyira ill. szójaallergiára gondolok. Ugye a felvágottban csomó van, és mióta -1 hete- nem kapott Milán, nincs is pöttye és a hasmenése is elmúlt. Ma már nem megyek tanácsadásra, mert most aludt el, de jövő héten beszélek a doktornővel!

A problámák nálunk is hasonlóak a többi babához. Előfordul a csapkodás, "megüt" minket, lefogjuk a kezét, hogy nem szabad. Aztán néha olyan, de olyan ordításba kezd, persze egy könnycseppet sem hullajt, hogy zeng a ház. Hát ezt hívják hisztinek!
Aztán egész nap lógna a nyakamon, ma úgy sütöttem palacsintát, hogy az egyik kezemben a sütő, másikban a gyerek. Jaj-haj!

Sziszike! Szorítok! Jól van a babóca?

Rita! Milán azt eszi vacsira, amit mi. Rántotta, virsli, kenyérrel valami (sajt, vaj, szalámifalatok),... Persze ő is leszedi a lényeget a kenyérről és azt csak a végén eszi meg. Pépet már régóta nem adok neki, esetleg tejbegrízt. Bár szegénynek még mindig csak 4!!! foga van. A fogorvosom szerint fél év csúszásban van, de nem kell aggódnom!

ILdikó! Jó nagy lány Mirtill!

Szilbee! Hát ez elég gáz, már ami a bölcsis étkezést illeti! Nem tudom, itt mi a helyzet, majd el akarok menni Milánnal játszani a bölcsibe (400.-/óra), ha beköszönt a rossz idő, és akkor felmérem a terepet!

Betsy! Szorítok még mindig!

Puszi!

bockbrigi
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen az allergiás-hozzászólásaitokat!
Közben olvastam is csomót utána, és hát én is a mogyira ill. szójaallergiára gondolok. Ugye a felvágottban csomó van, és mióta -1 hete- nem kapott Milán, nincs is pöttye és a hasmenése is elmúlt. Ma már nem megyek tanácsadásra, mert most aludt el, de jövő héten beszélek a doktornővel!

A problámák nálunk is hasonlóak a többi babához. Előfordul a csapkodás, "megüt" minket, lefogjuk a kezét, hogy nem szabad. Aztán néha olyan, de olyan ordításba kezd, persze egy könnycseppet sem hullajt, hogy zeng a ház. Hát ezt hívják hisztinek!
Aztán egész nap lógna a nyakamon, ma úgy sütöttem palacsintát, hogy az egyik kezemben a sütő, másikban a gyerek. Jaj-haj!

Sziszike! Szorítok! Jól van a babóca?

Rita! Milán azt eszi vacsira, amit mi. Rántotta, virsli, kenyérrel valami (sajt, vaj, szalámifalatok),... Persze ő is leszedi a lényeget a kenyérről és azt csak a végén eszi meg. Pépet már régóta nem adok neki, esetleg tejbegrízt. Bár szegénynek még mindig csak 4!!! foga van. A fogorvosom szerint fél év csúszásban van, de nem kell aggódnom!

ILdikó! Jó nagy lány Mirtill!

Szilbee! Hát ez elég gáz, már ami a bölcsis étkezést illeti! Nem tudom, itt mi a helyzet, majd el akarok menni Milánnal játszani a bölcsibe (400.-/óra), ha beköszönt a rossz idő, és akkor felmérem a terepet!

Betsy! Szorítok még mindig!

Puszi!

bockbrigi
 
 


Bocsi! Ez a hü... gép először azt írta, hogy nem sikerült elküldeni, most meg dupláztam!

bockbrigi
 
 


Angol Babaruha Vásár!

Október 9-től egy hétig megint vásár!!!
Állítólag elég mérethiányos a kupac ezért főleg a 56-92 es méretű leánykák jöjjenek. :lol:
Ha tudsz elötte érdeklődj és megmondom mi van a ti méretetekben.

Bőségesebb tétel október végén várható!

Kép
flocika
 
 


Sziasztok!

A vizsga sikerült!!!:)

Párom végig nézte és azt mondta nagyon büszke rám. :P Olyan jó volt, hogy ott tudott lenni..sztem jobban izgult, mint én!

Rendes volt a vizsgáztató is, de a feladatok is mentek.:) Semmit nem rontottam el! :wink:
Az oktató mondta, szégyelős vagyok kicsit, gondolom arra gondolt, izgulok, de mikor a felüljáróra kellett mennem nyirgó gumikkkal indultam, s azt mondta a vizsgáztató-ezt nevezi szégyelősnek, aztán nyikorgó gumikkal indul? :P Jó fej volt!!

Már csak 1vizsga és meg van a jogsi! Egyre közelebb vagyok hozzá...

Apu vitt el a vizsgára 1:30ra értem oda, majd ők haza jöttek ...még beszélgettem az oktatóval(aki nem az én oktatóm volt/helyettesítette), mikor 2kor megjelent a vizsgáztató és megkérdezte beszélgetünk még vagy vizsgázni is szeretnénk.:)
Így kezdett: - az oktatód, képes lett volna még 10percig izgultatni..inkább idejöttem, hamar túl legyünk rajta. :P

Kicsit izgultam, de minden összejött! Mehetek a forgalomba, mindjárt hívom is az oktatómat, mikor kezdhetem.

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Minyu :)
a táblázatba én mi is bekerülhetünk?

Kép
Kép
ritago
 
 


Rita :)
Persze, irj adatokat és igyekszem nem elfelejteni és összekavarni :oops: 8) :lol:

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu
Ha javítod a táblát... az a 37 már 38 :evil:

(érzékeny lelkűek a következő részt ne olvassák!!!)
Ritago
Vacsora... ma éppen kenyér sült kolbász, mustár...
Tejpépeket mi se szeretjük...inkább rántotta, tészta, stb...
A lányom elég korán kikövetelte magának a "rendes" kajákat... bébiétel nem nagyon ment neki...
Persze időnként cseleket kell bevetni... egy falat kaja, egy kanálnyi gyümölcsjoghurt... :oops:
Elalvás előtt tejcsit iszik...

Sziszike
Gratulálok!
Vendég
 


Sziasztok!

Nem győzöm olvasni annyit írtatok.
Túl vagyunk a költözésen, de azért van még mit rendbetenni. Jövő héten jön az iparos szétverni a fürdőszobát, aztán idén már semmit nem vagyok hajlandó dolgozni.

Kiságy: én már teljesen kiszanáltam, rendes gyerekágyban alszik aminek van leesésgátlója. Én azért szeretem, mert reggel arra ébredek, hogy csattog át hozzám mezítláb, felmászik mellém az ágyba és elkezd simogatni. Természetesen én úgy csinálok, mint aki erre ébred fel. Ilyenkor hatalmas sikítással kommentálja a sikerélményt.

Vacsi: kb 1 hete visszatértem az esti tápszerre azon egyszerű okból, hogy így azzal el is alszik. Ezt leszámítva mindig azt eszi, amit mi.
Mellesleg én immunerősítés gyanánt is alkalmazom a tápit, eddig jól bevált (kopp-kopp-kopp).

Betsy
remélem sikerrel jársz kistesó ügyben, szorítok nagyon!!

Apropó!
Lenne egy nagy kérésem: minden évben karácsony előtt ki szoktunk menni Bécsbe vásárolni, de nem tudom, hogy a Metroba be lehet-e vinni a kisgyereket. Sajna német nyelvtudásom a nullához közelít, angolul viszont nem tudtam szót érteni a vevőszolgálattal. Segítene nekem valaki németül jól beszélő kideríteni? Előre is köszi.

Képek tök jók, mostmár én is összekapom magam és teszek fel néhányat (bár ebben a rumliban nem is csináltunk újakat!)

Befejezem, mert apa is sorban áll a netért!

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Sziasztok!

Rita!
Nálunk a tejpép kizárva a tejallergia miatt. Általában főzeléket csinálok neki husival, de mellé eszik még a miénkből. Tegnap pl. 2 dl. spenótot evett egy pár virslivel. Utána evett még sonkát, kenyeret és egy fél kocka tönkölyös csíramálét.
Nekem az evéssel az lenne a kérdésem, hogy mennyit esznek a gyerkőcök :?: Szerintem Vani túl sokat eszik. Naponta elfogy 10 dkg. sonka. Reggelire sonka két szelet kenyérrel. Ebéd 3dl. főzelék hússal, uzsira gyümölcs vagy 1/4 sütőtök, vacsira megint főzelék. Közbe eszeget almát, kölesgolyót, és amit mi eszünk. Sokszorosát eszi, mint én. Ez normális egy 13 hós gyereknél? És elég sokat iszik is. Két nap alatt 1,5 liter víz + gyümölcsök turmixnak, vagy facsarva.

Brigi!
Örülök, hogy elmúltak a pöttyök. Nem tudom mit fog mondani a dokitok erről, de ha vérvételre küld azt tudnod kell, hogy a vérképben csak a nagyon magasfokú allergia derül ki. Mi most vagyunk túl az egészen. Megjött az eredmény. Nem mutatták ki a tejérzékenységet. De mi úgy láttuk eddig is, hogy neki csak kisebb fokú van. Szóval a negatív vérkép ellenére mégiscsak allergiás. Nézték a vitaminkészletét is. Vaspótlásra szorul. Ennyi zöldség mellett hogy lehet vashiányos? Bár csalóka az eredmény, mert ezt még aug.-ban vették le, és Ő csak akkortájt kezdett húsokat enni.

Sziszike!
GRATULÁLUNK!!! :D Ügyi vagy!

Na, a hiszti nálunk is jelentkezik két napja. Tegnap egy triciklit akart szétszerelni a kerékpár üzletben, és mivel nem hagytam tajtékzott. Ma meg a földön dobta el magát és ordított, mint a sakál. Hihetetlen mire képes! :evil: Úgy teszek, mintha nem venném észre, így lenyugszik egyszercsak.

Kép
patrisa
 
 


Minyu!
Köszi :) Adatok sorrendben:
Rita(34),Leonie,2005.08.18,Hamburg,3920g,54cm,Hamburg,
Janina 10 éves

Patrisa!
Hú tényleg sokat eszik a leányzód,de azt nem mondanám,hogy túl sokat(én asszem örülnék neki :lol: )...akkor ezek szerint végül is kétszer ebédel?? :wink: este is fözelék?Szupi,hogy ilyen sokat iszik!!
Leonie keveset eszik,gyümölcsöket imádja viszont..de szinte semmi zöldségfélét nem,pedig mindig probálkozom.Ami nagyon megy neki,az a tészta,húsok mindegy milyen,rizs,néha krumpli..de mindenböl kis mennyiség..remélem ha nem szopik már,megváltozik a dolog..

Roberta!
néztem az osztrák metro weboldalt,de ott sehol nem találtam ezzel kapcs. információt..Honnan gondolod,hogy nem lehet kisgyerekeket bevinni?Még sosem hallottam ilyet :roll: (bocs,hát nem voltam nagy segítség..)

jó éjszakát,megint éjjeli bagoly vagyok:-)

Kép
Kép
ritago
 
 


...még csak annyit:
Leonienak ma este vettem észre,hogy bújik a jobb also szemfoga..csücske már látszik..hmm..talán ezért ilyen nyügi az utóbbi idöben :wink:..akkor mostmár 10 van..

Kép
Kép
ritago
 
 


Rita
nálunk nem lehet 12 éven aluli gyereket bevinni az áruházba (Metro) csak vasárnapokon. Az osztrák honlapon én sem találtam ezzel kapcsolatos infót ezért is hívtam fel őket, de sajna nem jártam sikerrel.

Patrisa
Annám is igen jó evő gyermek, látszik is rajta, édes kis hurkái vannak. Szerintem ne aggódj, hihetetlen mennyiségű kalóriát égetnek el naponta! :lol:

Hiszti: nálunk akkor jelentkezik csak ha nem aludta ki magát, de akkor nincs kegyelem!! :(

Valaki kérdezte az overált télre. Én vettem egy kétrészest és szeretnék még egy egyrészest is neki. Én úgy gondolom, hogy játszani jobb az egyrészes (tuti nem lesz kinn a dereka), de mikor autóval megyünk vagy valami fűtött helyre visszük (pl. áruház), akkor kezelhetőbb a kétrészes.

Tudja valaki, hogy mikortól lehet adni a gyerekeknek tojásfehérjét, mákot, gombát, mézet? Szokás szerint ellentétes ajánlásokat találok. Ti adtatok már a gyerekeiteknek ilyesmit?

Roberta

Kép
smici_robi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?