Új privát üzeneted érkezett!

Na, ha már mindenki így véleményt alkot az allergiáról én is megteszem. Kiemelve, hogy ez a SAJÁT véleményem és nem vagyok se tévedhetetlen, se kutatóorvos.
Szerintem van egy csomó betegség aminek a hajlama örökölhető. Én pl. eléggé fülfájós vagyok/voltam és LEHET, hogy a csajok örökölték a HAJLAMOT. Kisgyerekkoromtól kezdve jóbarátaim a fülészek. De ha a gyerekeimnek bármiben is tudok segíten, hogy ne jöjjön elő ez a hajlam akkor megteszem. Pl. leszívom a trutyit az orrukból (a zsepi használatának elsajátításáig), nehogy begyüljön a cuccos. Nem fogom engedni, hogy strand ill. uszodavízbe fülvédő olaj használata nélkül merüljenek alá. Persze ennek ellenére LEHET, hogy semmit nem fogok vele érni. De legalább megpróbáltam. Másik dolog: nekem ugye ikreim vannak. A családomból kb. 3 generáció óta nem volt iker. Pedig elhihetitek igen szép nagy családdal büszkélkedhetek. Ennek ellenére a hajlamot tuti örököltem, hiszen nekem azok lettek. Hogy mi váltotta ki? Ki tudja. Mondjuk ez legyen életem legnagyobb baja! De a hajlam ott volt és valami előidézte. SZERINTEM a táplálékallergia is ilyen. Van egy hajlam ami ugye örökölhető, és eltolható. Hiszen a Zsu főrorvosa (vagy ki) is megmondta, hogy az allergia nem úszható meg. De szerintem igenis nem mindegy, hogy az az allergia mikor jön ki. Mert allergiásnak lenni igenis szar. Szerintem ezt a legtöbben átéljük, sajnos eléggé népbetegség lett. És ha segíthetek az akár felsleges óvatoskodásommal a gyerekeimnek abban, hogy nem 1 évesen, hanem 20 évesen jön elő akkor már örülök. Mert nem mindegy, hogy egy kisgyereket tömsz allergén gyógyszerekkel vagy felnőttként "mérgezi" magát. Az, hogy valaki allergiás lesz felnőttként nem az anyatejes vagy tápszeres etetéstől függ. Hanem attól, hogy bizonyos dolgokat mikor vezetünk be a gyerek életébe. Mert ehet az a gyerek 8 hónaposan is anyatejet, ha az anya csak úgy miért ne alapon ad egy kis kakaót(tehéntejből), esetleg megken egy jó kis E betűvel tűzdelt májkrémes kenyeret. Az anyatej sokmindere jó, sokmindentől megvéd, de a hajlamtól sajnos nem. A hajlamtól ugyan mi sem tudjuk megóvni őket, hiszen genetikailag természetesen fogantak és nem szűrten(nincsenek kiszűrve a betegségek), de nekünk kell okosnak lenni. Ha valaki vall valamit ugyis aszerint cselekszik. Mindnekinek a saját igaszsága a szent. ÉN inkább az óvatosságra törekszem (és nem a túlféltésre) és eszerint próbálom nevelgetni a gyermekeimet. Azt meg, hogy ki a jó anya? Könyörgöm, felejtsétek már el. Aki ilyen fórumokra ír, érdeklődik az ÁLTALÁBAN jó anya, hiszen nyilván azért "fejleszti" a tudását mert boldog emberkét akar nevelni. És igenis SENKI, ne hagyja, hogy rossz anyának érezze magát. Mert a jó anya nem azt jelenti, hogy ki meddig szoptat, vagy "hogyan rontja el a gyerekét"(pl. elkényeztetés). Hanem attól hogy a saját tudása szerint a legjobbat adja át az utódjának. A jó anya az, akinek sikerül olyan gyereket felnőtté nevelnie, aki keresi és meg is találja boldogságát, megáll a saját lábán, és ha a szülei segítségre szorulnak öregen, segít és ápol, hogy meghálálja a szeretetet amit kapott. Feltéve, hogy a szülők megérdemlik, mert valóban jó szülők voltak. Én ezt várom el magamtól. A gyerekeimtől csak merem remélni. Ne nézzetek le, nem időskori gardedámokat szertnék nevelni, de szertném ha ez a szeretetteli kapcsolat meglenne köztünk a gyerekeinkkel majd 120 év múlva is amikor majd nekem lesz a támaszukra szükségem. Ha meg mégsem ilyenné válnának, na én akkor érezném magam rossza anyának. Habár szerintem akkor nekem már a jó és a rossz fogalma sem fog semmit mondani, hiszen túl vén leszek a gondolkodáshoz. Ezért csak bízni tudok.
Bocs a terjengősségért, már dugulok is.

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi:ezt jól leírtad....és mindez éjfél körül jött ki belőled?????? :shock: Apám..... :shock: ez nem semmi :shock: ...csak nehogy ne tudjak visszaaludni..... :shock: ....a te számládra írom majd..... :shock: leesett az állam :shock: ......tátott szájjal nem tudok ám aludni :shock: :wink:

Zsuzsi:boldog 5 hót kicsi lányodnak, ennek örömére gyorsan gyógyuljatok meg!!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Szeretnék egy picit pontosítani, mert úgy érzem, nem volt elég ügyesen megfogalmazva az előző hozzászólásom:
Nem csak az ételallergiáról beszéltem, hanem bármilyen allergia, akár pollen, akár más allergia esélye csökkenthető.

Zsu!
Azért jöttem amerikai eredménnyel, mert ott legalább kutatnak ilyeneket is. Itthon nem annyira, de lehet róla olvasni és már sokan segítenek is a megelőzésben. (Bár, szerintem nem elegen)
Én már sokszor csalódtam a magyar orvoslásban. :( Sajnos!
És az egymástól független orvosi vélemények az estek 90%-ban nem is egyeznek. Csak ha azt elolvasod, amit Márti bevágott. Azt is orvos írta és kutatta. Csak másik.

Rillisz!
Engedd meg, hogy mint csendes olvasó részvétemet és tiszteletemet fejezzem ki felétek! Nagyon drukkolok, hogy jövőre beköltözzön hozzátok legalább egy baba!!!

kgiulia!
Nagyon jót írtál! :D És szerintem tökre igazad van! :D

na, most újra visszaváltok olvasó üzemmódba. :D
Viszont majd ha már mi is hozzátápizunk, lehet, hogy mindenféle kajareceptért zaklatnálak majd benneteket... Ha lehet! :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 

 
 

Vok:nyugodtan zaklathatsz kajareceptügyben, szívesen segítünk! :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Juli, tényleg jókat írtál:)

Eszti, sztem az a baj, hogy túl messze van a forrás számomra nem tud hiteles lenni. Csak gondolj bele hány marhaságot hallunk ezzel a szöveggel nap mint nap:)

Julcsi, jót írtál, nekem tetszett:) Ls tök igazad van, hogy félted őket. Látod nekem a szemem csípte mindig az uszi vize, ezért tuti lesz nekik is úszószemüvegük:) De olajat nem öntenék a fülébe:) Nyilván mert nem voltam fülfájós, nem érzem szükségét. De megértelek teljes mértékben.

Én egyébként nem érzem úgy hogy túl korán kapott volna Kata bármit is. Én is óvom őt azoktől, amik tényleg allergének, veszélyesek.

Jut eszembe, csak a poén kedvéért: Vhol olvastam egy tanulmányt, miszerint a gyerek már féléves korától azt ehet amit mi:) s ezt is amerikai orvosok mondták:)
De megkeresem a cikket, pill.

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Nem találom:( A sulineten volt fent ha jól rémlik. Na mind1:)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Hát jó reggelt!

Nem írok véleményt az allegriákról, hozzátáplálásról, csak ismételni tudnám magam, és úgy gondolom, hogy már a véleményemet korábban leírtam.

De azt, hogy ki a jó anya és ki nem, azt azért megkérdezném, hogy ki is dönti el? Pár írás alapján nem hinném, hogy el lehet dönteni. Ki ítélkezik a másik felett, mikor igazán nem is ismerjük egymást?!
Zsu, azt kell hogy mondjam, hogy ne legyél ennyire befolyásolható, főleg, ha te hiszed, hogy jót teszel a gyerekeidnek.
Már örökbe akartad adni? Úr Isten, hát mi történt, ami ennyire felzaklatott?

Julcsi, szerintem az, hogy te mindent megteszel, hogy jó emberkéket nevelj belőlük, lehet, hogy nem is lesz elég.
Mert ugye nem egy példát hallunk, hogy igazán szeretetben, odafigyelésben nőtt fel az a gyermek, majd x korára mintha agymosáson ment volna át, és vagy a szülők ellen fordul, vagy olyan dolgokat művel, amin a szülők csak csodálkoznak, hogy mitől lett ilyen.
Én úgy gondolom, hogy a gyerek természetétől is borzasztó sok múlik, de ennek ellenére nekünk kutya kötelességünk a lehető legjobban nevelni, tanítani az életre. Aztán majd meglátjuk.
De szerintem ez a világ legnehezebb dolga, gyereket nevelni.
Mert ugye az sem jó, ha kinyalod a fenekét, és az sem, ha nem teszed.
A lényeg, itt szép leheszt, de okos nem.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Zsu, nem olajÖNTÉSRŐL van szó. Csupán csak annyi, hogy úgy is meg tudod védeni a gyereked fülét az uszodavízben úszkáló baciktól, hogy olajjal bekened a fülét. NEM beleöntöd, hanem mint egy krémet bekened. Ez (hozzáteszem nem 100%-an) védőréteget képez és a víz lepereg róla, így valamennyire véd. Tudod mint amikor beoljaozod a gyerek testét fürdés előtt és látod ahogy a vízcseppek leperegnek a testén. És olyan szempontól örülök, hogy sokat szenvedtem a fülemmel, mert megtanultam hogyan kell vigyázni rá. Az én anyukámék is most már sokkal okosabbak és ha ezt anno tudják ami már mögöttünk van, tuti nem lettem volna ennyit beteg. Viszont én ezt az utat végigjártam (végigszenvedtem) és pont ezért jó, mert tudom, hogyan segítsek és vigyázzak ez esetben a gyerekeimre. És én nem SZÜKSÉGÉT érzem annak, hogy vigyázzak rájuk (mármint a gyrekeimre) hanem kötelességét. Ezért tanulok és tanulunk egymás hibáiból. Aztán meglátjuk mi lesz... Nekem pl. nagyon meghatározó volt amikor a múltkor Márti szenvedett Zsombival. Emlékszetek amikor tökre lázas volt és egy nap rengetegszer priznicelte meg fürdette. Hitt a gyerek szervezetének erejében. Majd amikor látta, hogy ez nem megy így akkor beadta az antibikát. Ő tökre lelkiismeretfurdalásos lett, de a gyereket nézte. Nekem ez azért nagy szám, mert én ha csak a hője felmegy valamelyiknek kétségbe vagyok esve. (Jó mondjuk érthető okok miatt én RETTEGEK a láztól, mert a családban okozott már nagy bajt.) Viszont amikor most nemrég leverte őket a takonykór és hőemnelkedéses ill. majdnem lázas volt a Dorka végig a Márti járt az eszemben. Ebből az esetből ezt tanultam. A "múltkor" meg az Andi egyikét kiütötte az őszibarackszőr. Azóta mégjobban vigyázok nehogy... Szóval csak azt akarom mondani, jó bő lére eresztve, hogy én tök sokat tanulok itt és ez jó.

KépKép
kgiulia
 
 


Barbi, ez elég összetett dolog volt:(

Amikor terhes lettem az apuci nem kért a gyerekből. Minden józan eszem az abortusz mellett érvelt, már meg is volt az ágyam a klinikán, de amikor be kellett volna feküdnöm, elmenekültem, mert nem tudtam megtenni. Ennek következtében apám egy délután üvöltözött velem, majd hetekig nem szólt hozzám. Az apai nagyanyám is a szememre vetette hogy tönkreteszem az apám (!) életét...
Ott álltam nem egész 18 évesen egy gyerekkel a szívem alatt, és mindenki piszkált, bántott, semmi mást nem hallottam csak hogy nem fogom tudni felnevelni, hogy éhen fogunk halni, hogy nem leszek jó anyja....Még a terhességem legelején, amikor kiderült, tanácsot kértem az indexen, hogy mit tegyek. Ez nagy hiba volt. Na ott elhordtak mindennek, aminek csak lehet. Ez abban a lelkiállapotban oda vezetett, hogy tényleg nagyon gondolkoztam születése előtt, hogy örökbeadjam, hátha más jobb anyja lesz, és több mindent meg tud neki adni. Ez az érzés másodszor akkor jött elő, amikor szintén a hozzátáplálásról volt szó az indexen, és én mindennek ki lettem kiáltva, még a gyerekgyilkos jelzőt is megkaptam. Pedig én csak azt tettem, amit a legjobbnak láttam: Amit anyu, a tapasztalt 5 gyerekes anyuka mondott. Ekkor erősödött fel bennem ez az érzés újra, bár nem úgy hogy örökbe akartam volna adni, ahhoz már túlságosan szerettem és kötődtem hozzá (jelzem, a legelejétől, hiszen elvetetni se voltam képes) csak olyan lelkiismeretfurdalásom volt, állandóan csak arra gondoltam, hogy talán tényleg jobb lett volna neki ha...

Kegyetlen rossz időszakom volt:(

De túléltem, túléltük:)

Pusz

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Julcsi, jajj nem kifigurázni akartalak, csak nekem eszembe se jutott volna!!! De ez tényleg nagyon jó ötlet!!

Én is sokat tanulok tőletek, ezért szeretném ha nem nézne ki innen senki azért, mert vmit máshogy gondolok:) Zsombi betegségére visszamenőleg, én is ugyanezt tettem volna, és ezt is tettem, kiv. hogy estére én adok neki gyógyszert a lázra, hogy ő is, én is tudjunk aludni.

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Most az egy dolog, hogy ki mikor ad lázcsillapítót vagy mikor nem, -mondjuk én most sem adtam 38.2-nél pedig este fele volt, hűtőfürdőtől lement 37.2-re aztán nem is ment fel egész este-, de én annak örülök, hogy a Julcsi ebbők azt szűrte le, hogy nem kell bepánikolni.A gyerekek szervezete nagyon erős és a láz ha nem 39-40 fok az igenis jó dolog, mert így jelez a kis teste és így küzd a betegség ellen.A láz egy intő jel, hogy most jobban kell figyelni.

Zsu:szerintem mi nem nézünk ki innen, eddig is toleráltuk a véleményedet, ez van mi nem tudunk és nem is akarunk változtatni rajta(d)!!! :wink: Te így csinálod , mások meg máshogyan...ez van.

Nekem is sokat jelent, hogy TI vagytok, lehet hogy néha már rég megőrültem volna, ha nem tudom kiírni magamból :shock: !!!!Nekünk nagyon barátaink nincsenek :( , de ide mindíg örömmel jövök, tanácsért, 1 jó szóért vagy azért , hogy elolvassam hogy miket produkálnak a babák na és az anyukák(lásd Barbi 2 ágy közé esése=bocs ezt nem bírtam kihagyni!!!! :wink: :lol: )
És az mindegy, hogy vannak fiatalabb meg "öregebb" babák és az sem számít, hogy ilyen kevesen vagyunk, szerintem jó kis társaság vagyunk és kész!!!!! :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsu ,Tudd hogy Te egy igazan fantasztikus ember vagy!!!!!!!
Iszonyu hogy min mehettel keresztul,es ennek ellenere jol dontottel!!!!
Sokszor olellek:Iza
rillisz
 
 


Barbi, bocsi most látom, hogy egyszerre írtunk. Egyetértek veled. A gyereknevelésnél nincs nehezebb és felelősségteljesebb "munka". Hiszen ki tudja az adott pillanatban eldönteni, hogy mi a helyes megoldás? Ha engeded megnézni és megtépdesni azt a könyvet vagy ha nem? Ki tudja előre, hogy egy döntéssel milyen lelki törést okozhatunk a gyereknek? Hát senki. És mégis vannak akik ítélkéznek és azt mondják "Rossz anya vagy!". Ki mer ilyet kijelenteni? Talán egy jó anya? És ki merészel akárki is rossz anyának minősíteni akárkit és ezzel kétségbeejteni az illetőt? Én mindig felhúzom magam ezen. Itt is többen azért éreztétek rossz anyának magatokat, mert nem tudtatok szoptatni. És a sok sajnálkozó tekintet akik "jóindulatúan" megkérdezik -szopizik-e még a gyerek- csak még lejjebb döntik az embert. Én is éreztem magam szarul emiatt, sírtam nagyon sokat, de valóban nem ez minősít. És hozhatunk még akár jó döntéseket is a kis életében, mégis rommá döntheti egy nem megfelelő személyért való szerelem, vagy a serdülőkori nézeteltérések rossz kezelése, rossz bandába tartozás. De ha az ember túljút ezeken a nehézségeken és mégis megmarad a szülő-gyermek közti jó kapcsolat, akkor sikeresek voltunk. Ha majd felnőttkorukban a saját gyerekeik nevelésében visztlátok bizonyos nevelési "elveket" amiket tőlem tanultak akkor jó. Ha pedig mégsem, akkor én ennyit tudtam. Tőled pl. tök jól megtanultam, hogy ha a gyerek felsír előbb nyissam ki a szemem, hogy hol is vagyok és mérjem fel a gyermek és köztem lévő távolságot. Ne csak úgy lendülgessek a vakvilágba. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Az arany középút mindenben...

KépKép
kgiulia
 
 


Hát igen, Julcsi megelőzött a témában és sok közös pontot el is mondott arról, mi hogyan gondoljuk ezt a gyereknevelést. Röviden annyit tennék hozzá, hogy én a részemről azt az értékrendet szeretném a gyerekeimbe táplálni, ami mostanra kialakult bennem. Egyrészt sajnálom, hogy 30 felett lettem apuka, másrészt jobbnak tartom, mert mára stabil értékrendem lett, a tapasztalatok beértek. Ezért gondolom, hogy ha ezt az értékrendet át tudom ültetni beléjük, akkor a saját tapasztalataikkal kombinálva jó megoldásokat találnak az életben, többnyire. Ha ezen kívül képesek leszünk következetesek lenni, világos "játékszabályokat" alkotni, akkor szerintem mi amit csak lehet, megtettük. A jövőben pedig majd kiderül, mire elég ez. Abban pedig nem hiszek, hogy hiába tesszük ezt, mert jön egy pasi és megbolondítja valamelyiket, mert akkor mi nem adtuk át az értékelvű szemléletünket megfelelően. Érdekes egyébiránt azt látni, hogy Dorka már most mennyire analizál, figyel, értékel. Livike most még kis szeleburdi, de ő is eszes kiscsaj. No, ők a mi feladataink. ;-)


zsuzsófi: Pont ez az olajos sztori jó példa arra, amit mondtam. Ez a rád jellemző kirohanás, hogy te biztosan nem öntesz olajat a fülükbe, pont ez, ami szerintem nem helyénvaló nálad, és ezt másnál nem tapasztalom. Teljesen egyértelmű volt még számomra, egy apuka számára is, hogy nem a benzinkútnál akarunk gázolajat csepegtetni beléjük, vagy étolajat zuttyintani a fülükbe, hanem az olaj védőrétegként való igen gyakori alkalmazásáról beszélt Julcsi. Te azonban reflexből tiltakoztál. Nem hiszem, hogy nem ebből a fekete-fehér nézetből és konokságból adódnak a problémáid, mert amúgy semi másban nem különbözöl itt senkitől. Nem biztos, hogy ez jó védjegy, hiszen talán ezek miatt kaptál olyan hsz-eket anno. De bíztató, hogy képes vagy olykor felülemelkedni ezen. Tedd meg ezt többször, hidd el, jobb lesz.
Vendég
 


Ne haragudjatok,de nem olvastam az elozmenyeket...
Nem tudtam mi valtotta ki a konfliktust....
Olyan klasszak vagytok mindannyian,es valoszinu hogy ugy sincsen igazan jo szulo,talan csak eleg jo szulokke tudunk valni.

Teljesen egyetertek drevvel,olyan szepen leirta vegulis az emberre ,felnotte valas folyamatat,amit ahogy nekunk mindannyiunknak,ugy a gyerekeinknek is keresztul kell majd kinlodniuk hogy vegul megismerhessek es megtalalhassak sajat magukat.
Es bizony nagyon nem mindegy hogy mi a kiindulopont,es biztosan ez a legnehezebb a gyereknevelesben,megtalalni azt a balanszot ami lehetove teszi azt a ,,tarsasjatekot''amiben ketszemelyesse tud valni a dolog.Tehat Ot figyeleve,,tanulva''tudjuk sajat tapasztalatainkkal konturozni a hatarvonalakat,mert ez is fontos,hogy legyenek hatarvonalak.Es ha azt is hozzavesszuk hogy az apa,anya szerep is mas-mas,mar csak azert is mivel mindketten mast hoztunk otthonrol,akkor ez egy hihetetelen erdekes,izgalmas csoda lehet...

Bocs,nem akarok okoskodni,csak azt szerettem volna ereztetni,hogy biztosan mindenki a mostani legjobb tudasa szerint akarja a dolgokat csinalni...
Puszi:Iza
rillisz
 
 


Lányok!

Nem mennék bele az allergia témába, csak egy észrevételem lenne:

Zsuzsófi: Fentebb azt írtad, hogy Kata még soha nem kapott tehéntejet. Egy hozzászólásodra viszont emlékszem, amiben elmesélted, hogy Testvéred tévedésből nem a kiolvasztott anyatejet adta oda kislányodnak, hanem tehéntejet. 30. oldalon van a sztory.

No comment.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Márti, Julcsi
He-he-he! :lol: :wink:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Én ezt már egyszer kifejtettem, mikor Zsombi beteg volt és ugye egésznap hűtőfürdőztünk, gondolom a hócipője tele volt már velem, odabújt hozzám és hagyta hogy locsolgassam a vízzel, pedig látszott hogy nagyon kivan, de érezte, hogy csak jót akarok.....szóval ezt a feltétel nélküli bizalmat nem szabad elrontanunk, hogy tudja bármi is lesz az életben, bármit is csinál mi itt vagyunk és ránk számíthat!!!!!!
Én sem hinném, hogy csak úgy el lehet rontani egy szeretetben felnevelt gyereket.Mert amit lát otthon azt fogja követni, az lesz neki a normális, ha el is gondolkodik pl. kamaszkorában, hogy ezt máshogy is lehetne szerintem nem fog letérni a helyes útról!!!!!
Én már régóta nem bízom az anyámban, ő sok rosszat mondott már rólunk a gyerekeiről, mostanában semmi jót nem tett velünk, de régen sem nagyon.......annyit tudok , hogy olyan SOHA nem akarok lenni mint ő.De anyósomat sem értem, mert ő meg külömbséget tesz a gyerekei között, páromtól sokkal több mindent elvár, sógoréknak pedig mindent szabad.Amíg nem lett 2 gyerekem nem tudtam, de most már tudom, hogy a szeretetet nem kell megosztani az annál több lesz minél több ember van akit szeret az ember!!! :lol: Persze most még különbözőek a manóim igényei, de ugyanannyit időt szánunk rájuk szerintem:Zsombi ölelgetést, boohóckodást játékot igényel, de Szonit is felvesszük, megölelgetjük, olvasunk neki ha kéri, sétálunk vele.Nem hinném hogy bármelyikkel is kivételeznénk valamiért. :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Iza:nincs konfliktus, csak a Zsunak más nézetei vannak az allerdiát kiváltó tényezőkről, mint a nagy többségnek.
Ő gondol valamit, mi meg mást gondolunk a dologról....ez nem gond ez egy nyílvános fórum ahol mindenki elmondhatja a véleményét....az hogy ez nem egyezik mindíg mindenkiével az természetes!!!!!

Más: :lol: ma Zsombi brokkolit evett, igaz az új macerás kajálós stílusában, de nem köpte a szemem közé, úgyhogy megette....na jó nem mindet na de ne legyek telhetetlen.....meg ugye úgy is annyit eszik amennyit akar, erre már rájöttem a nagy eszemmel!!!! :lol: :P :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na most a manóknak hétfőre főzzek?ne főzzek?mit főzzek???
Van cékla is a kertben!!!!Választék:A menü:répás krumpli, B menü paradicsomos krumpli, C menü céklás krumpli!Husi igény szerint.
Gyümit meg majd turmiszkolunk :wink: délután!!!!
Spenótot előtudok halászni a fagyóból, meg van brokkoli is(azt is berakom a fagyóba és majd kiveszem ha kell :wink: )
Tudom nagyon bonyolult vagyok!!!! :P

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Figyeljetek, ha valami csoda folytán meggyógyulunk hétfőre (én egyenlőre egyre szarabbul vagyok, az Ádámnál se javulás se romlás), akkor nagy gond lenne, ha eljönne velem az anyósom?
Ugyanis nekem nagyon messze vagytok, át a városon teljesen ismeretlen terepen, (ill. egyedül még nem jártam arra) és megnyugtatna, ha addig legalább azért nem kellene idegeskednem a kocsiban, hogy az Ádámnak folyik-e a nyála, vagy éppen miért sír.

Na? Vélemények?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Jajj Zsuzsi,
nagyon boldog 5. hónapot Szandinak. Jobban van már?

Mi a héten megkóstoltuk a céklát. Nem igen jött be, sőt. Leköpött vele, fintorgott és nem volt hajlandó megenni.
Hiába mondtam neki, hogy mennyi sok vitamin és vas van benne, nem érdekelte. :?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Árpi:az egy dolog, hogy sajnálod, hogy 30 felett lettél apuka, de most találtad meg a párodat, akitől a csodás lánykáid születtek!!!
Lehet hogy ez furcsán fog hangozni én ezt évekkel ezelőtt hallottam, mikor a Fellegi Ádám babaváró zongora előadásaira jártunk, meséket is mondott néha és az egyiknek ez volt a tanúlsága:MINDEN ÚGY JÓ AHOGY ÉPPEN TÖRTÉNIK.Minden éremnek két oldala van és ha megvizsgálod a dolgokat, így lett a legjobb, nem????A Julcsi, Dorka , Livi :wink: :lol: :P

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Barbi:tőlem nyugodtan jöhet anyóskád!!!!

[color=red]De.....gyógyuljatok már meg!!!!!![/color]

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Mártikám én igyekszem, de egyenlőre még mindig olyan az orrom mint a stoptábla, (vörös mint egy alkoholistának) :lol:
és úgy köhögök, hogy akár a kutya helyett őrizhetném a házat. :lol: :lol: :lol:
Na, és az Ádám se sokkal jobb.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Edit most te direkt csinálod? Elfelejtettem. És akkor pontosítok: DIREKT nek kapott még tejet és nem is fog egy ideig...

Így jó????

Drev, bocsi, nem kirohanni akartam, csak arra céloztam, hoy nekem ez sose jutott volna az eszembe, mert életemben nem fájt még a fülem....néha rosszul fogalmazok, bocsi érte.

A korról annyit, hogy én meg örülök, hogy fiatalon lettem szülő, mert amikor a fiam/lányom felnő, én még mindig fiatal(os) tetterős ember leszek (remélem) És úgy érzem, jobban meg tudom érteni őket, mint az idősebbek. De ez is egyéni vélemény:) No meg szvsz ez a családi példákon múlik..nálunk mindenki fiatalon lett szülő...
De semmi bajom azokkal akik ezt máshogy érzik/élik meg, máshogy gondolják:)


Márti, Iza, nagyon, nagyon köszi:)
Nem értem miért kell sokaknak engem bántani, én tényleg sose bántok senkit a véleménye miatt...de kell nekem ilyennek lenni:)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Amit még szeretnék elmondani:

Nekem az életem célja a gyerek. Egész kicsi korom óta semmi másra nem vágytam csak egy gyerekre. Én 8 évesen simán vigyáztam a testvéreimre ha kellett, akik akkor 6,3,1 évesek voltak. Pelenkáztam is ha kellett, (neveltem is :):):):)) És hiszem hogy a Bence azért jött, azért lett nekem, hogy végre megtaláljam a helyem az életben. Előte csak csapódtam ide-oda, de mióta va negy kisfiam, értelmet nyert az életem:) Nekem ők a legfontosabbak, nélkülük én sem lennék. Azért élek, azért küzdök, hoy nekik mindent megadhassak, és hogy boldognak lássam őket:) Nem tudom hogy jól csinálom-e. Fogalmam sincs, egyenlőre csak azt látom, hogy a fiam kiegyensúlyozott, szófogadó, boldog gyerek, aki max heti 1x hisztizik, mert nincs neki miért. A kislányom csak hat hónapos, de ha napi 5 percet sír sokat mondok. Reggel kacagva ébred, este mosolyogva alszik el, és napközben is vigyorog, sőt hangosan kacag, olykor ok nélkül is. Úgy érzem boldogok. És ez minden ami számít :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu:szerintem a Julcsi azért mondta ezt az olajöntéses :lol: dolgot, hogy példázza azt, hogy ő a fülfájástól így akarja óvni a lánykáit, amivel párhuzamban áll az hogy az allergiától meg úgy hogy vigyáz a hozzátápi menetére, mit mikor vezet be...stb. és a drev arra célzott , hogy te ebből a monológból azt ragadtad ki , hogy te nem fogsz olajat önteni a gyerekeid fülébe!Érted?Nem az olajöntés volt a lényeg az csak a körítés volt.

Az meg hogy ki mikor válik szülővé teljesen mindegy, mert ugye egy érettebb ember már sok mindenen túl van, benőtt a feje lágya, kipróbált sok mindent.Egy fiatalabb, pedig lehet hogy sokáig fiatalos lesz, de ugyanakkor nem élte ki magát, nem tett meg mindent.
És az anyává válás is teljesen relatív, mert látod az Izáéknak sajnos most elmentek a babóik, de mennyi mindent kaptak tőlük így is, és ők ezt érzékelni tudták, ami szerintem különleges dolog, hogy nem csak a rosszat látják a történtekben , hanem azt is hogy mennyi mindennel lettek gazdagabbak.Szerintem ezt nem mindenki így élné meg.....én csodálom az erejükért őket és ezért a látásmódért, bár én tudom honnan merítenek erőt :wink: !

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok

Úgy látszik én mostanában csak este jutok ide a géphez. Pedig ma korán keltünk, a Szandi éjszaka óránként ébredt. De azt hiszem rájöttem mi a baj, nem a torka miatt ébred, hanem a körtétől fáj a pocija. Vasárnap is azt evett, meg tegnap is.
Sajnos most már köhög is, de legalább nem lázas. Arra gondoltam, hogy hétfőn leviszem délelőtt a dokihoz, ha már nem lesz beteg, számíthattok ránk is a talin.

Köszönjük a köszöntést! Megmértem este a súlyát és kereken 7 kiló!

Délután átvittük az anyósomhoz és ott is hagytuk egy pár órára (megfogadtam a tanácsokat!, és nélküle mentünk csavarogni). Azért egy pár óra után már nagyon-nagyon hiányzott. De tényleg jó volt egy kicsit csak egymással foglalkozni. A vásárlás alatt a Ferkóval kézen fogfa sétáltunk!! :lol: :lol:

Anyósékhoz beugrott az egyik rokon akinek 8 hetes a kislánya. És valami hihetetlen dolgot mesélt. Arra szoktatják a kislányt, hogy ne a pelenkába pisiljen. :shock: Szegény baba nyöszörög, és akkor ők viszik a csapba v. a kádba pisilni!! :shock: Az anyja szerint így hamarabb lesz szobatiszta!! Ti hallottatok már ilyet? Valahol az interneten olvasták a módszert.

Végigolvastam a hsz-eket és megint tanultam valami újat. Az olajcsöpögtetés a fülbe, nagyon jó ötlet én nem is hallottam még róla!!

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:én nem mondtam hogy nem hiányoznak a babók!!!!! :lol: A héten is voltunk vásárolni a párommal a manók nélkül, és Szoni az Auchanban mindíg pici kocsit tologat azt kell vadászni neki(ő babakocsinak hívja :lol: ), erre mikor jövünk el megszólal a párom:nem is látott olyan pici kocsit a SZoninak, én mondtam hogy láttam 1 kisfiúnál!!!!Szóval minden percben rájuk gondolunk akkor is mikor nincsenek velünk!!!! :lol:

Ez a nem pelenkába pisiltetés nem semmi!!!!!! :shock: Én úgy tudom, hogy a szobatisztaságot nem szabad eröltetni, mert akkor nem megy.Én is mikor célozgattam a kiscsajnak , hogy a bilibe kéne intézni a dolgait roppant mód nem érdekelte, de amikor megérett a dologra ő mondta, hogy nem szeretne pelust!!!!!
De hogy 8 hetesen:ez nagy ötlet!!!! :shock: És akkor már miért nem a WC-re viszik?????? :shock: Szegény babó!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


[quote="bmo"] írta:bmorpi:az egy dolog, hogy sajnálod, hogy 30 felett lettél apuka, de most találtad meg a párodat, akitől a csodás lánykáid születtek!!!
Lehet hogy ez furcsán fog hangozni én ezt évekkel ezelőtt hallottam, mikor a Fellegi Ádám babaváró zongora előadásaira jártunk, meséket is mondott néha és az egyiknek ez volt a tanúlsága:MINDEN ÚGY JÓ AHOGY ÉPPEN TÖRTÉNIK.Minden éremnek két oldala van és ha megvizsgálod a dolgokat, így lett a legjobb, nem????A Julcsi, Dorka , Livi :wink: :lol: :P


Persze, így a legjobb. Ráadásul akkor lesznek a lányok 18 évesek, amikor én 50. :-)
Vendég
 


[quote="zsuzsófi"]N írta:zsuzsófiem értem miért kell sokaknak engem bántani, én tényleg sose bántok senkit a véleménye miatt...de kell nekem ilyennek lenni:) Zsu


Szerintem nem bánt téged senki. Te veszed magadra, személyed elleni támadásnak a dolgokat, amire rákontrázol a magad kirohanó stílusában. Én minden esetben azt látom, hogy valami cselekvéssel vagy gondolattal kapcsolatban kapsz észrevételeket. Ha te ebből azt vonod le, hogy téged bántanak, akkor valamit nagyon félreértesz. Nagyon nehéz érdemi vitát folytatni, eszmét cserélni olyannal, aki megfellebezhetetlen kijelentéseket tesz, és ha valami olyannal találkozik, amivel nem ért egyet, akkor azt bántásnak veszi. Tessék már kicsit nyitottabbnak lenni, nem bánt itt téged senki. Én sem, és más sem.
Vendég
 


Sziasztok,
rossz hírem van. Nem tudunk holnap menni. :cry:
Bár már gyógyulóban vagyunk, de kell az Istvánnak a kocsi. Bejött valami munka, és mivel ebből élünk, ezért nincs más választásunk.
De viszont ígéretet kaptam tőle, hogy a következő talira eljön ő is velünk. :?
Nagyon sajnálom, mert már úgy szerettelek volna látni is benneteket, de majd legközelebb.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:jaj ne már :( :cry: !!!!!!Lopj valami autót gyorsan!!!! :lol:
Nem tud előtte elhozni titeket????Jöhettek hajnalban is!!!!! :shock: :lol:
Vagy valahol kitesz, aztán kitalálunk valamit, elétek megyek a manókkal!!!!Ne már nem már hogy nem jöttök!!!!! :(

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ja ,Szoni még fújja az orrát, de ez megfázás úgyhogy ő sem fertőz!!!! :wink:
Sajnálom, hogy nem jöttök Barbi!!!!! :cry:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsu!

Én nem csinálom direkt!!! Csak teljesen egyetértek Árpival.

Szerintem túl sok keserű tapasztalatot szereztél, ezért érzel mindent személyed elleni támadásnak. A tehéntej példát azért írtam le, mert szerintem felületesen átsiklottál az eseten, ha nem emlékeztél a történtekre. Mindenesetre én nem felejtettem el, még így sem, hogy Veletek történt és leszűrtem belőle a tapasztalatot. Inkább előkészítem az üvegbe a kaját, minthogy ilyen előforduljon.

A hozzátápis gyakorlatodról írtál többször, amire én leírtam, mi a veszélye az adott kajának. A reagálásodból kiderült, teljesen tisztában vagy a hazai ajánlásokkal, mégsem annak megfelelően jársz el. Akkor feladtam, hogy megpróbáljalak meggyőzni, az nem az én tisztem. Úgy teszel, ahogyan csak akarod!

A hiszti nem hiszem, hogy azon múlik, van e gyereknek miért hisztiznie avagy nincs. Ha nincs oka, akkor minden úgy van, ahogy Ő akarja?
A csecsemősírás és a nyugtalanság nem biztos, hogy mindig a szülőn múlik! Lehet ám az ok hasfájás, fogzás is. Akkor én már rossz szülő vagyok, ha az én gyerekem nyűgös a fogzástól? Szerintem inkább szerencsés vagy, hogy Kata ilyen típusú gyermek!

Sajnálom, ha ezt a hozzászólásomat is támadásnak érzed, én csak megpróbáltam az érem két oldalát bemutatni. Lásd hiszti és kiegyensúlyozott csecsemő.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Olvastam a tavasziaknál, hogy többen a zöldségeket sütőzacsiban párolják meg, nem pedig vízben. Kipróbáltam, tényleg nagyon fincsi. Gondolom, ez vitaminok szempontjából is sokkal kíméletesebb eljárás. Nekem ez eszembe nem jutott volna, pedig már jó pár babakaját elkészítettem az elmúlt néhány évben.

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit, nem veszem bántásnak:) Az tény hogy sok a keserű tapasztalatom, az meg a másik hogy én érzékeny RÁK vagyok:) Ez van:)

Igazsság szerint én a gyereknevelést sem ésszesl csinálom, hanem szívvel. És ez sajnos nem mindig jó, de nem tudok változni. Vhol az arany középút lenne jó a kettő között:)

Hiszti: Nálunk szerintem azért nincsen, mert Bence tudja hogy mit szabad és mit nem, megérti ha vmit nem lehet. Én azt is elmondom neki, hogy mit miért nem, és elfogadja. De ugyanakkor azt is tudja, hogy velem elég sok mindent meg lehet beszélni.


Ettől függetlenül persze ez egyéniség kérdése is.

Panka például nagyon rossz gyerek, és nagyon hisztis. Én úgy érzem hogy anyuék nagyo nelrontották a nevelését, egyrészt ő a pici és neki mindent szabad, másrészt nem sokat figyelnek rá:( És úgy sajnálom:( Pedig ha nálunk van, akkor tudja a rendet (és nem azért mert vendégségben van, hiszen együtt éltünk, (a nálunk a szobánkat takarja)) akkor szótfogad, ő is megérti.

A piciknél persze más. De egy hat hónaposnál igenis van hisztis gyerek! Pl. a barátnőméknél is, anyuci azonnal ugrott a gyerek minden rezdülésére, amikor meg 8 hónapos volt, nekem panaszkodott, hogy nem száll le rőla a gyerek :(
Ilyenkor már szerintem látszik egy gyereken, hoy kiegyensúlyozott-e. És úgy érzem, Kata az:)

Hozzátáplálás: tényleg ismerem a hazai ajánlásokat, és van olyan amivel egyet értek, van amivel nem. Ennyi:) Amivel nem értek egyet, annak utánajárok, hogy ki hogy vélekedik róla, és ezután döntök. Ha jól emlékszem egyébként én talán max egy hónappal kezdtem hamarabb, mint ajánlják, de ennyi.
Az lehet hogy hiba, hogy bízom a bébiételgyártókban, de nem tudom mi lenne ha már ebben sem hinnék:(

Na megyek enni:)
Utána még jövök, szeretnék nektek egy pár képet feltenni, ha vkit érdekel:)

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu,
a mikor kezdted a hozzátáplálást-ra írnám, hogy én 3 hónapos volt az Ádám, mikor elkezdem mással is etetni a tápszer mellett.
Természetesen a doktornénink engedélyével és javaslatára, és csak pár félét, amiket lehetett. De mi is korán kezdtük. :wink:

Mondjuk nekünk szupi dokink van, sok-sok éves ismeretség, (a hugom is hozzá jár a mai napig) és mindenben megbízom benne.
Mondjuk a vas cseppeket, amiket felírt azt nem adom az Ádámnak, de ettől függetlenül nagyon szeretem. :? :wink: :roll:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi, Dunakesziről be lehet jönni valahova vonattal vagy busszal? Bocs a hülye kérdésért, de még nem jártam arra. Mert ha be tudsz jönni Pestre(akár az anyósoddal) akkor, ha ezen múlik bemegyünk elétek valahova. Léci gyertek... beszéljünk meg valamit. Mi nem kocsival megyünk de isten biza kimegyünk éretetek, csak gyertek el valahogy. Perzse azért fogd szaván Apát és legközelebb ő is jöjjön. Léccccccciiii.

Zsuzsi, gyertek ti is!!! Ugye miylen jó kicsit gyerek nélkül lenni? De ez persze nem azt jelenti, hogy nem végig ő jár az eszedbe, de azért jólesik néha.

Márti, igyekszem nem itthonhagyni a tányért és a műanyagbigyót. Jaj, csak téllleg el ne felejtsem!

KépKép
kgiulia
 
 


Jut eszembe, ki mikorra érkezik majd?

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi:ne macerálj azzal a műanyag dobozzal, inkább a Barbiékat hozd magaddal, azzal foglalkozz!!!!! :wink: :lol:

Én kivagyok:após elhozta a cégtől a nagyteljesítményű porszívót meg a takarítógépet, úgyhogy ment a nagytakarítás!!!!Apa ugye a tanfolyamon volt délutánonként , tegnap pont akkor kapott a Szoni egy olyan hisztirohamot, hogy a végén már én is sírtam!!!!!Összekapott az unokatesójával 1 játékon , sehogy nem lehetett kibékíteni őket, az a kis kölök meg még rángatta is a lánykámat :shock: , na nem mintha ő hagyta volna magát :lol: , aztán fogtam mind2 gyerekemet, a hónom alá csaptam őket, feljöttünk, Zsombit meguzsonnáztattam, utána jól elaltattam a kisbanyát!!!Ma is, Zsombi alig aludt, anyámék elvitték a királylányt, frászba voltam érte míg haza nem ért.......úgyhogy lelkileg, testileg kivagyok, de holnapra regenerálódok!!!!! :wink:
Jóccakát!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Bármikor jöhettek!!!
Akkor nem csinálok kaját a kölyköknek, majd itt kitaláljuk, hogy ki mit szeretne: meginterjuvoljuk a manókat!!!!! :P Aztán lemegyünk a kertbe szüretelni :a hozzávalókat!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Julcsi, mi kb 10-re érünk oda, de fogalmam sincs. Lehet csak 11, mert előtte be akarok ugrani boltba, meg bérletet kell vennem. +fogalmam sincs mennyi idő alatt érek oda bkv-val....

De megyünk:)

Egy kép Katáról: (és rólam)

Kép

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Lányok, változott a terv.
Úgy tűnik, hogy tudunk menni. A tavasziaktól a barátnőm (Nancsika) elvinne. Ők itt laknak a szomszéd házban.
Feltéve, ha nincs ellene kifogásotok, hogy ő is jön, mert ugye akkor ottmaradna velünk, szó sincs róla, hogy odavisz, és hazajön.
Na?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


remélem még fent vagytok, mert úgy szervezem a holnapi napot.
de drága Márikám, mivel ez 10 perce derült ki, így már lecsúsztam a pizzasütésről.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi, részemről oké. De Márti a szervező. :lol:

Márti, viszem a tányért és a bödönt (ha nem felejtjük itthon) 10 körülre terveztük az indulást. Ha neked jó így. Sietünk!!!
Joccakát mindenkinek!

KépKép
kgiulia
 
 


Miért lenne kifogásom???? :shock:
Tőlem bárkit hozhatsz magaddal, aki van olyan kedves és elhoz!!!!! :wink: Barbi !És azt sem mondtam, hogy csak pizzástól jöhetsz!!!!! :shock: :wink: Ja persze a MÁRIKÁRA is hallgatok, nem gond!!!!! :P 8)
Zsu:jó a kép nagyon!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Most reggelre kicsit betaknyosodott a Zsombi.... :( , de azért eljöttök ugye??????!!!! :shock:
Majd nem engedjük hogy a csajok csókolgassák!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Csajok!

Ha még mindig jöhetek közétek fórumozni, akkor szívesen vissztérnék, most már nem csak csendes szemlélőként!

Nagyon-nagyon jó talit kívánok Nektek! Érezzétek magatokat jól ebben a csodaszép időben! Képeket kérünk szépen majd!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?