Új privát üzeneted érkezett!

Nyanya!
Csak azért kérdeztem a munkahelyedet mert egy kis kíváncsi öregasszony vagyok. :lol:

Csandy!
Egyáltalán nem tettél föl sok képet nagyon jó volt látni.
Milyen kis picike volt Gergő, de szépen megnőtt és hogy eltelt a 6 hónap.

diavetítő: Kata nagyon szereti.

Képzeljétek el tegnap Panna összesen 900 g-ot szopizott. Nem gondoltam volna, hogy a szervezetem képes ennyi anyatejet előállítani.Én ettől olyan boldog vagyok nekem nagyon jó, hogy tudom mennyit szopik a gyerekem.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Csandy! Nagyon megkönnyeztem az első képeket. De szerencsére Gergő már erős nagy fiú!!! :D

Beáta! Engem is érdekelne, hogy miért léptél be a rendbe, ha nem baj!

Mi jól vagyunk. Mostanában Peti Este9 körül elalszik. Viszont hajnalban vagy fél4-kor kel, vagy 5-kor. Nem értem, hogy mitől függ!

Képzeljétek! Levágattam a vállig érő hosszú hajam, rövid fiúsra. Én lepődtem meg a legjobban, hogy milyen jól áll. Hát, még a férjem! Pedig idáig mindig azt szajkózta, hogy nővesszem meg hosszabbra és festessem be rézvörösre, mint lánykoromban. Most meg azt mondta, hogy tévedés volt a hosszú haj. :shock:

Pil! Lehet, hogy én is pizzát sütök. Megkívántam tőled! Ameli nyugisabb már?

Macsek! Mizújs szopi ügyben?

Reni
Kép
prenata
 
 


Beáta: iiigeeen, lécciiii!!! Engem nem untatsz, sőtt! Nekem három ismerősöm hagyta ott a rendjét a közelmúltban, de ők nem sokat meséltek. A háromból az egyik lány, ő azt mondta, h olyan rendbe ment, ahol elvileg gyerekek nevelése volt a fő elhivatottság, ezzel szemben, éjt nappallá téve kellett idős és magatehetetlen apácanéniket ápolnia, mert alaposan elöregedőben van az a rend. A két srác meg szimplán szerelmes lett.

Niki: Nem olyan nagy dolog ám, mint amilyennek tűnik, mert a doktori azért sokkal kevesebb kötött idejű elfoglaltsággal jár, mint egy sima diploma. De azért köszi :D .

A blogba tettem fel képet a rendőrbácsijainkról. :) Közelebbit nem engedtek. :(

pogacsa
 
 

 
 

Renáta, tegyél fel képet a frizudróóól!!! :)

pogacsa
 
 


Nyanya!
Csak azért kérdeztem a munkahelyedet mert egy kis kíváncsi öregasszony vagyok. :lol:

Csandy!
Egyáltalán nem tettél föl sok képet nagyon jó volt látni.
Milyen kis picike volt Gergő, de szépen megnőtt és hogy eltelt a 6 hónap.

diavetítő: Kata nagyon szereti.

Képzeljétek el tegnap Panna összesen 900 g-ot szopizott. Nem gondoltam volna, hogy a szervezetem képes ennyi anyatejet előállítani.Én ettől olyan boldog vagyok nekem nagyon jó, hogy tudom mennyit szopik a gyerekem.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok !

Apa nincs itthon ,Kolos sír, piacoztam már és fő a leves +még írok egy keveset.Már most fáradt vagyok.
A tegnapi vendégség szupi volt Kolos csak mosolygott az idegenekre is és meg sem mukkant(ma bepotólja).

Tehát 1* én egy olyan közösségbe mentem ahol voltak apácák ,papok, és családosok(persze külőn házban)és nagyon jó volt de arra vágytam idővel ,hogy teljesen elvonulhassak a világtól=monasztikus complentatív rendek, ez csak 2 rendben van a világon:a kármelitáknál és a karthauziaknál.

Ők azok akik teljes elszigeteltségben élnek ,ima /contemlpláció és munka váltakozása között.Nemmennek ki és őket sem lehet látogatni csak évente 1/2 alkalommal...
Magyarországon csak a Kármeliták vannak akik teljes elzártságban élnek és imádkoznak ,dolgoznak.
De mivel én már egy mássik közösség tagja voltam vártam hátha nálunk is lesz ilyen,nem lett.Utána püspökkel beszéltem és imádkoztunk ...
Melyik helyett próbáljam meg persze csak akkor ha fogadnak ,és közben helyt kellett állnom a másik közösségben....
Írtam levelet és sokat szenvedtem mire elérkezett a várva várt idő és elmehettem a Kármelitákhoz.
Persze ekkor választás elé állítottak a Közösségbe vagy Brasilia misszióba megyek vagy Pécsre a Kármelbe.
Választottam:Kármel.
Győnyőrű volt és életem legszebb és legnehezebb időszakát éltem át abban az időben amikor egyszer csak hívatott a Perjelanya és mondta beszéljek a püspökkel és menjek ki nézzek körül.
Hát kintvagyok....
Természetesen ez nem ilyen egyszerűen ment de ez a lényege

Volt harc ,püspőki engedély ,szenvedés és fájdalom
Mai napig híányzik az a teljes welvonultság de boldog vagyok a családommal.
Püspők atya Bíró László továbbra is a lelkivezetőm(ő a családpaszztoráció felelőse Magyarországon és a papnevelde rektora jelenleg.

Egyébbként a családom nem hívő, testvéreim nincsenek megkeresztelve, én önszántamból 16 évesen keresztelkedtem a szüleim tudta nélkül csak az eseményt jelentettem be.
Azóta apám eljár a nagyobb Sz.Misékre ,többszőr volt Veronában ANNAK IDEJÉN MEGLÁTOGATNI ENGEM.
Sőt a nagypapiékat annak idején azért költőztette a 14. kerületbe a Közösség mellé h ha itthon vagyok akkor lássanak
Papi mai napig ott lakik és mi is 5 percre vettünk lakást tőlük mert a béke megvan és szeretek odajárni.
A férjem kezdi megszokni a látványukat(ruha életmód stb..


Más:
Nekem mindig rövid hajam volt(fekete ,rózsaszín, vörős )éppen milyen kedvem volt és most amióta gyerek van a párom kérte nővesszem meg h NŐIES LEGYEK"mintha ezen múlna.

Na megyek mert Kolos őrjőng...
B.

Ja kicsi a világ"Tomcet"ügyben.

Kép
beataa
 
 


Bea, akkor tulképp nem is te akartál menni, hanem a Perjelanya látta meg rajtad, h másra vagy kitalálva?

pogacsa
 
 


Pogácsa !

Nemegészen mert azt gondolta talán ott nemvagyok alkalmas (de ezt nem mondta meg nekem)éa a Közösségbe meg nemmentem vissza igy 1 év után ugy döntöttünk a püspökkel ,hogy kintmaradok és elmélkedem.Ekkor én még abszolut nemgondolkodtam azon h megházasodom csak vártam ,imádkoztam, dolgoztam ,éltem...

Igazat megvalva mai napig nemtudom megmondani pontosan miképpen tőrtént.
Csodálatos életforma a szerzetesség és aki benne él nem akármiért mond le a világi életről.Nagyon nehéz de valami teljesen más értékeket tartalmaz és csak + tudok mondani róla a nehézségek ellenére is.Hiszen iszonyú nehéz nem akárkinek való csak aki "meghívást"kap Istentől h őt kővesse.
B.

Kép
beataa
 
 


Bea, és hogy alakult, h mégis megházasodsz?

Hát igen, tudom h nem mindenkinek van kitalálva, nekem pl tuti nem...

pogacsa
 
 


Sziasztok !

Öszíntén mondva már megbántam, h leírtam ezeket mert igy visszaolvasva nemadja át mindazt amit számomra jelent.
Nem egy olyan dolog h kipróbálom és utána otthagyom,sőt
Számomra az életet jelentette és jelenti még mindig.
Mert ha a házasságom és életem ilyen szép azt egyedül annak az 5 évnek köszönhetem és mindig végigfog kisérni amig élek.
Egyházi esküvő meg azért lesz mert rendezni kell szentségek szerint az életemet, de a püspők a jővő nyarat tűzte ki addig is imádkozom, h minden Isten dicsőségére alakuljon.
Az igazi szerzetes megéli mit jelent hit remény szeretet, és ez csodálatos.Erről most ennyit mert ...
B.

Kép
beataa
 
 


Bea!
Én örülök, hogy megosztottad velünk szerintem nem kell megbánnod, hogy leírtad.
Nekem nem az jött le, hogy csak kipróbálod és otthagyod ha nem tetszik.
Azért örülök, hogy azt megtapasztalhattad milyen egy kisbabát világra hozni és anyának lenni.Hiszen egy nőnek ez a legfontosabb feladata.( szerintem)

Kép

Kép
katus73
 
 


Elég nehéz éjszakánk volt, 1-kor, 5-kor, 6-kor ébredt, és 7-kor már vissza se aludt. Szerencsére d.e. tudtam aludni, férjem elvitte a fiunkat csavarogni.

Kisvirág: Múltkor használt Kende puszija, most megint csúnya a szeme. Van még puszija? Hogy vagytok? Noi is 2 óránként eszik, visszafejlődtünk. Éjszaka is csak cici volt jó neki, de azon meg annyit nyammog.

Beáta: 4-től 13 éves koromig a 13. kerben laktunk, ha ismerős a Vág u.-ba. Én tök szerettem.

Katus: Panna jó étvágyához gratula! Meg neked a tej mennyiséghez!

Pil: Mi a helyzet, ma van a babaünneplés? Ez tök jópofa dolog, és miket kapnak a babák?

Szgoron: Vetettek sapkát?

Mesék: Érdekes a M

áténak a Süsü nem jön annyira be, de a Vukkot imádja. Amit még szeret a Kockásfülü nyúl, meg a Vili a veréb. Sajna nézi a Spongya Bobot is, de az Apját jobban érdekli. Most fogunk neki venni diavetítőt, kiváncsi leszek.

Mentem, ez jó béna lett, de mindenki alszik, kihasználom.

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Bea, köszi, h leírtad! Tudom, h nem lehet leírni azt amit érzel, hiszen ahhoz át kellene élni, de azért én nagyon köszönöm, h megosztottad. Egyik ismerősöm sem úgy beszélt soha róla mint valami amit kipróbált és kész. Csak innen kintről nehéz elképzelni, h milyen lehet, azért kérdezősködtem.

pogacsa
 
 


Beataa!
Ne bánd meg hogy leírtad. Én azt hiszem teljesen értem amit írtál, pedig még hívő sem vagyok, de közeli rokonságban (már priviben írtam) van hasonló érzésű rokon és vele sokat beszélgettem.
A mailem jelezte hogy jött privim, de nem látom. Írtál?

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Nyanya67

Igen irtam(Priviben) de már kitőrőltem

Kép
beataa
 
 


Colett!
Én meg most lakom a 13.kerben a Vasúttörténeti parknál.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Beatee!
Akkor most furdalhat a kiváncsiság, hogy mit írtál :) Miért törölted?

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Colett!
Sajnos a Spongya Bob Balázsnak is tetszik, bár már fél éve nem említi, mivel szerencsére férjem kölcsönadta és elfelejtette visszakérni :) Persze én vagyok a hülye, hogy megmutattam neki, de én se tudtam, hogy ilyen idióta mese. Manapság érdemes megnézni a gyerek alőtt a meséket. Süsü és a Kockásfülü nyúl egy darabig jó volt, de mostanában nem kéri. Ami mostanában sláger: Kisvakond, Mazsola és Tádé, Vuk, 101 kiskutya, Hófehérke, Jégkorszak, Pinokkió és Micimackó sorozatból minden. Nagyon szereti a Macskafogót is, bár az nem gyerek mese szerintem.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziastzok,

Koszonom az erdeklodeseket a szopival kapcsolatban. Ugy tunk normalizalodik a dolog. Sajat dokink is azt mondta, hogy ne valtoztassunk az etkezesi szokasainkon. Azt is mondta, hogy hasznaljunk szelcsovet.
Ma volt nagy musor delutan, kinlodott nagyon. Azutan csoveztunk, ki is varazsoltam belole kakit. Egyebkent tegnap is.
Ma mentunk egy rendezvenyre, felve indultunk el, mert kinos lett volna, ha a musor ott is rajon, de nagyon edesen viselkedett. Mosolygott, esz szovegelt ezerrel. :))

Pil: koszi a szamot, de kepzeld, nem jutottam meg oda, hogy telefonaljak. Egyebken szerintem nem veres volt a kakija tegnap, csak volt egy-ket csepp sotetebb szinu benne, es olyan idegallapotban voltam, hogy mar remeket lattam. A mai adag "normalis" volt.
Remelem, Ti is jobban vagytok!

Lanyok: szerintetek mi kerul a szelcsoben tobb, mint 1000 forintba? :shock:

Udv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Pil: attol fugg, hogy mikor lesz a kovetkezo tali! Ha tavasszal, addigra remelem, mar tuok enni jo sok zoldseget, akkor csinalok hidegtalat, meg kaszinotojast! Imadom, de most nem nagyon lehet. :(
Ha telen talizunk, sutok majd megint valami finomat....

Kép

Kép
macsek7
 
 


Jó reggelt!

Tegnap este nem volt valami nagy a pörgés.
Az én lányom mindent szeret ami a Minimaxon van.Sajnos amióta megszületett Panna elég sokat nézi a mesét és tudom, hogy csak mi tehetünk róla. :cry:

Pil!
Milyen volt a baba buli?

Szilvi!
Kész vagytok a radiátor cserével, mennyi lett a vége?

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Ahogy írtam, amint hazaér a férjem, kevesebb az időm… Tegnap este sem tudtam jönni, ill. addigra már nem volt kedvem, és a kontroll csábítóbb volt. :D
Kimostam 2 adag ruhát, tegnap 1-et, de ma amilyen béna voltam, holnap is elindíthatom Mosó Masát. (az egyik pólómat a gyerek büfizte le, amire lecseréltem, azt meg leöntöttem kávéval)
Na meg elmentünk vásárolni, a tatámnak vettünk egy üveg pálinkát, ma megyünk ünnepelni a szülinapját, a jövő héten lesz 77 éves.
Szerintem most se fogok a végére jutni a hsz-eknek, mert öt perc múlva indulunk anyukámmal a Tescoba, mert a tortát elfelejtettük eddig megvenni. Reggel jutott anyum eszébe a piacon való járkálás közben, még jó…
Na jól sejtettem, nem jutottam semerre, szóval most folytatom. Közben leadtam az online képrendelést, tegnap előtt ugyanis anyum leszidott, hogy milyen dolog, hogy itthon nincsenek kinyomtatott Petiképek.

Wkata, aranyos lehet a férjed, ahogy ügyetlenkedik. Mostanság az enyémet is irányítani kell, mert ugye azért csak sok az egy hét távollét, és azalatt valahogy elfelejt mindent.

Pil, jó ez a babanap, itt is lehetne. Velencén is van, egy ismerősünk mesélte.
Az anyagiakon én nem akadok ki, én még 2,5 év múlva is ugyanennyit fogok kapni + ha elmegyek melózni Peti egy éves kora után, akkor azt, de nem sok reményt fűzök ahhoz, hogy felvegyenek akárhova is…pedig akkor Peti mehetne bölcsibe akár.

Nyanya, ez egyszerű matek, de vki le is írta, a max. gyed ugye 87500 Ft, ami a 125000 Ft 70%-a, és a 125000 Ft az aktuális minimálbér kétszerese. Szóval 125 rugó az a bruttó, ami után a max. gyedet kapod, asszem.
És igen, az az összeg, amit írtál, az a bruttó minimálbér!
Pontos számítás (ne zavarjon, hogy táppénz van írva, ugyanez vonatkozik a GYED-re is): Ha a táppénz jogosultság kezdőnapját közvetlenül megelőző naptári évben a betegnek volt legalább 180 naptári napi jövedelme, akkor a táppénz összegét a táppénz jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári évben elért jövedelem alapján kell megállapítani.
Info itt:http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=34,55452&_dad=portal&_schema=PORTAL#3

Csandy, Gergőnek jobbulást! Ja, és természetesen boldog féléves szülinapot!
A képeket nyugodt szívvel tedd fel, csak gondolj bele abba, hogy mennyi embernek adhat erőt, hogy ilyen pici emberből milyen életerős bébi lett!
A hozzátápi egyelőre viszonylag nehezen, mert ha visszanézel kicsit, inkább megy a pofijára, mint a szájába. Így inkább összerázom a tápijával a bébikaját, így megeszi. Állítólag mi is így kaptuk, és mégis megtanultunk kanálból enni. Valahol igaza lehet anyukámnak, mert ha kanálból nem eszi meg, és én erőltetem, akár meg is undorodhat, és ezt nem szeretném, mivel Peti alapból nagyon jó étvággyal van megáldva.
Egyébként át tudom érezni a puszilgatós helyzetet, én is mikor először láttam Petit a kórházban (igaz, ugye előtte én már láttam, mivel nem azonnal vitték el), simogattam és bőgtem.

Colett, ma találkoztam egy ismerősömmel, nekik bevált a Panadol.

Marcy, én épp most íratom meg tesómmal Petinek az Oroszlánkirály 3. részét, az első kettő is megvan, de csak videón.
Diavetítőnk és diafilmjeink nekünk is vannak.

Bea, engem nem fogsz untatni, én kis kíváncsi fáncsi vagyok. Közben el is olvastam. Számomra elég érdekes, hogy valaki ennyire önző, már ami saját magát illeti. Igazából az is fura, hogy ennyire megváltozott a nézeted, már ami az elvonultság és a család közti „ellentétet” illeti, de a lényeg, hogy most boldog vagy!
Ja, és egyáltalán nem az jött le, hogy csak próbképp voltál ott, sőt…

Venczkóné, ne aggódj, szerintem semmi bajod nem lesz, én is koraszülött voltam, igaz, én csak 1 hónappal születtem korábban, 2,5 kg voltam. Pontos hosszt nem tudok, de az biztos, hogy a pólyában elvesztem.
A Tele2-s csapatot azért osztottam ki, mert nem voltak korrektek. A sztori kicsit hosszadalmas lenne, és nem akarok untatni senkit.

Harmadik nekifutás. Hazaértünk a nagyszüleimtől, Peti úgy néz ki, elaludt. Ma du. rájöttünk, hogy a hátról hasra való fordulás seperc alatt megy már neki. Most is letettem az ágyába a hátára, mire visszaértem a konyhából (kb. 1 perc) már a hasán volt, odaadtam neki a cucliját, és szundizik.
Közben felolvasztottam a holnapi reggelijét, a bnőm ma megint átadott több, mint 7 dl anyatejet.

Katus, látod, az emberi szervezet csodákra képes!

Reni, nekem világ életemben rövid hajam volt, én sosem növeszteném meg…nem lenne hozzá türelmem, néha még a rövid is sok. :D Most is majd 5-én megyek fodrászhoz, fiúsabbra vágatom.
Néha van, hogy miénk Peti is korábban nyekereg, de akkor csak nyöszi van, cumival alszik tovább, és rendes időben kel fel.

Na, mostanra ennyi.

Pusza mindenkinek.

Ági

Látom, most se akarja a jót a bnet…akkor majd holnap bekopizom, amit írtam, meg hozzáteszem a többi reakciómat (ha lesz mire reagálni).

Vagyok, tegnap ezek szerint nem csak nekem nem volt jó a fórum.

Macsek, lövésem sincs, hogy mi kerül benne annyiba, habár nekünk nincsen. Nem kellett…még.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Hahó! Tegnap taliztunk Mézgombival meg Csandyval az IKEÁban! Íme a bizonyítékok:

Kép Kép Kép Kép

pogacsa
 
 


Sziasztok!

Ilyen nem volt még hogy ennyi ideig nem irtam :lol: :lol:
Tegnap egész nap Újszilváson voltunk,egy volt kosdi atyát látogattunk meg,főztünk,stb,és este 8 után értünk haza.A banaet meg nem működött,igy még olvasni sem tudtam.Most jöttünk haza vásárlásból,ebédelünk,fürcsi és megyünk a babanapra,most lesz.remélem este vissza tudok olvasni és visszarázódni.

Egy kérdésre emlékszem,ezt még tegnapelőtt olvastam,Volett:1x adtam panadolt és sztem használt Neki.


Képzeljétek tegnap ahogy jöttünk haza,6-kor indultunk és közben besötétedett,hát szegény Tapicska félt!Nem is gondoltunk erre,hogy ilyen probléma lehet,de megálltunk ,evett,elindultunk orditott,és akkor jöttünk rá.Hátravettem magam mellé hordozóstól,fogtam a kezét és énekeltem Neki,igy megnyugodott.Tök szar érzés volt,mert én is utálom a sötétet,depis is vagyok télen rendesen,és olyan sötét helyeken jöttünk hogy még én is egy pillanatra befostam.Alig vártam hogy hazaérjünk!

Na megyek,mert mindjárt indulni kell és még sehol sem vagyunk!Piuszi és jövök majd!!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Visszaolvastam,mert peti fürdik én meg addig itt gépezek,mert Amelita is alszik.Ahelyett hogy elpakolnám amit vettünk,na mindegy nem szalad el semmi.

Niki:pizza finom volt,legközelebb majd küldök! :lol: :lol:
Most talán jobb minden,lehet a chamomilla is használ.Kakija olyan mint szokott.

Még a tv-ről annyit hogy Amelita eddig kb.2 percet nézett tv-t,azt is mondjuk 10 részletben.Én nem engedem,mert nagyon sok inger amit nem tudnak még feldolgozni,és nem tesz jót Nekik.Pár év múlva már úgysemnagyon tilthatom,legalább addig próbálom nem rászoktatni.
Diafilmeket meg vetitőt majd én is szeretnék venni,ill.petiéknek megvan pár db film,csak avetitő már nem jó

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Tegnap egész nap a nagyimnál voltunk. Este meg nem volt babanet. Tök jó idő volt tegnap. Peti megint átaludt egy kajcsit. Délben evett, aztán fél3-kor elaludt, így csak 6-kor evett legközelebb. Hogy bírta?! Bezzeg mi szalonnát sütöttünk nyárson. Adtunk az élvezeteknek, na meg a kilóknak. Tudjátok én mit kívánok már nagyon? Egy kis finom bort, vagy pezsgőt! Pláne, hogy a babalátogatóktól kaptunk egy jó pár üveggel! Ki is néztem egy jó fajtát, és mondtam a férjemnek, hogy ha már nem fogok szoptatni én megiszom az egész üveggel! :oops: Na persze, ilyen hosszú kihagyás után lehet, hogy egy pohárkával is a fejembe szállna.
Ma főztem( borsólevest, rakott krumplit, vadast krumpligombóccal), mostam, takarítottam. Peti addig apázott. Most megint alszik, pedig jó lenne kimenni sétálni, mert nagyon szép idő van.
Látom mindenki el van foglalva!
Csajok! Majd megveszek egy kis édességért!

Reni
Kép
prenata
 
 


Gyors bekukk...

Szilvi, Reninek boldog hófordulót!!! :D

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex!

Petinek is boldog hófordulót! :lol: :lol: :lol:

Reni
Kép
prenata
 
 


Helló

Ex: Köszi a jókívánságokat, már javulunk!!! :)
A képeket válogattam azért, vannak sokkal szíven ütőbbek is, azt valahogy nem akartam feltenni, én sem szeretem nézi őket, pedig ő is az én drága pici fiam volt, és nekem persze a legszebb, csak a nehéz napok jutnak eszembe, amit nem lehet elfelejteni, de már tul vagyunk rajta . Kicsit halványodik, ahogy a nagy fiam itt szuszog az ágyban.

A hozzátápi nekem is nehézkes, én csak a délelőtti gyümit adom kanállal, nekünk is mindenhol van, gyakran ruhacserével jár, a főzit, és az esti sinlacot én is cumiból adom, egyszerűen vágtam rá nagyobb lyukat. Engem sem érdekel így 160-180-at is megeszik a pépből, majd megtanul később kanállal, én is így vagyok vele, mint te.
Láttam az evős képet. :D
Inkább az érdekelni miket adsz neki?
most látom, boldog hófordulót!!! :)

Pogi: Jók a képek. :D

Jó éjt!

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Üdv!

Csandy, Peti nagyrészt még tápin él, egyedül az ebédjébe van csempészve némi bébikaja.
Amit adok: konzerves kaja, de ha lenne energiám, magam is meg tudnám csinálni. Sütőtökpüré, van pl. vilmoskörte birsalmával, alma, barack, stb. Ezek mind azok, amik 4 hós kortól adhatóak.
Van gyümilé is, néha azt teszem a tápihoz, ez a hidegvizet helyettesíti a hűtésnél. :)
Husit majd csak később tervezem, kb. 2-3 hónap múlva.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Nem tudtalak olvasni titeket a 7végén. Tegnap mire jöttem volna nem ment a bnet. Ma meg vidéken voltunk és most hulla vagyok.

Csak annyi, hogy lelkileg egyre trébb vagyok. Azt veszem észre, hogy egyre kevesebb a tejcsim. :cry: Pedig a kis drága bújík oda, de nem sok jön :cry: Annyira sz....r érzés.

Na megyek lepihizek. Holnap igyekszem jönni. Ha nem lesznek sokáig vendégeink. (Kendének névnapja lesz :lol: )

Puszi
Kisviri

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Tejszaporításra támadt egy ötletem, de lehet, hogy hülyeség. Azért leírom. Szóval onnan jött az ötlet, hogy valaki talán pogi írta, hogy a baba erősebben szív, mint a fejőgép. Azaz lehet, hogy még van tej a ciciben, de az fejéssel már nem jön le. Mi lenne, ha előbb fejnétek és utána szopizna. Így az is lejön, ami a szopi utáni fejéssel már nem jönne. Persze ha eleve kevesebb az egész mennyiség, akkor ez lehet, hogy nem működik.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Kisviri! Ha meg tudod oldani, pihenj sokat, az csodákra képes!!!
Reni! vadas krumpligombóccal??? folyik a nyálam...
Macsek! a szélcsövön az kerül 550 Ft-ba, hogy egy megfelelő méretű gumicsövet valaki erre kezdett használni (=ötlet), a többi a patika... onnan tudom, hogy mi már hármat vettünk :oops: mind más összegbe került (egyről biztosan tudom, hogy kidobtam a pelenkával, csak későn jöttem rá, egyet meg valahogy elhagytunk lakáson belül, de mivel nem került elő, gyanítom, hogy az is valahogy a szemétben landolhatott)
Maki már egyre kevésbé szörcsög, bár így is kell naponta kétszer orrszívózni, rettentően utálja, de használ neki, az tutti. Folyamatosan javul a helyzet, remélem, hamarosan teljesen meggyógyul.
Bea! tök jó, hogy leírtad, nekem egy évfolyamtársam volt eredetileg szerzetes, aztán világi támogató lett belőle inkább, ő azt mondta, hogy a hite továbbra is töretlen, de más életformát választ a további időszakra, és talán majd családja is lesz egyszer. Remélem, boldog, egy nagyon kedves, okos fiú volt. Szerintem az a lényeg, hogy az ember boldog legyen - akár a rendben, akár a családjában.

Jó éjt,
Kata

Kép
wkata
 
 


Sziasztok!

Ma nagyon jó idő volt,Vencel 3,5 órát aludt kint a babakocsiban.
Szinte nem is csináltam egész nap semmit,a férjem szolgálatos,fél tízkor keltünk a gyerekekkel,főznöm sem kellett,így csak beraktam egy mosást,és szinte egész nap kint voltunk.

Pil:nekem Alexa félt sötétben,viszont Vencel meg nem bírja ha sokan vannak,a születéd napon is kiakadt,meg tegnap is,amikor anyuéknál voltunk,de lehet hogy a hangosabb beszédtől,nem tudom,mindenesetre tegnap nagyon kiakadt szegényke,nem is volt még ilyen.Lehet,hogy ilyen kis érzékenyke.

Bea:tényleg csak az érezheti át eljesen,aki így él,én biztosan nem tudtam volna végig csinálni.Végül is miért a csládot választottad a visszavonultság helyett?
Nekem van egy nagyon kedves ismerősöm,teológiát tanult,katolikus,ugyanakkor biológus is,már ez is furcsa volt,és hozzájön,hogy kemény rockzenét hallgat,nekem furcsa volt,de ennek ellenére nagyon bírom őt.

Kisvirág:mi a baj?tudunk valamiben segíteni?

Pogi:vásároltatok is,vagy csak tali volt?

Lenne egy kérdésem mindenkihez:mosogatógépet szándékozunk venni,a keskenyebb fajta fér csak el,illetve a szélesebb csak nagyon körülményes átalakítással,de ennek ellenére,ha az lenne a jobb akkor talán belevágnánk.Szóval akinek van ,mik a tapasztalatok?

Jó éjt!

Niki
Vendég
 


Sziasztok,

Csandy: nem tudom, biztos leirtad mar, de menyivel elobb szuletett meg a kisbabad, es miert jott hamarabb? Nincs erom visszaolvasni, orulok, ha napi szinten lepest tudok tartani....

Lanyok: en tudjatok mit kivanok nagyon? Hat a fejtett bablevest, meg barmit, amiben bab van, meg lencse, borso...., de tudom, hogy ez meg egy darabig alom lesz. :cry: Ti mit kivantok, az edessegen kivul?

Pogi: jo lehetett a tali, melyik Ikeaban voltatok?

Mezgombi: nagyon el vagy tunve!!! Hogy van Julcsika?

Nyanya: reggelente en is azt csinalom, hogy szopi elott lefejek kb. 60-80 ml, es csak azutan etetem meg Andrist. Igy gyorsabb, mert szopi utan olyan nehezen akar elindulni, igy viszont mienk a delelott java resze, es nem megy el 3/4 ora a fejessel. Hajnalban mostanaban ritkan allok neki fejni, inkabb alszom. (vagy konrtoll)Nem tudom, hogy azert mert kevesebb a tejem, vagy Andris tobbet eszik, de nagyon keveset tudok az elmult napokban lefejni, kb. 80-120 napi szinten. Igaz, most csak 2x esek neki a mellemnek.
Ugy tunik a szopidilit tudjuk mar kezelni, lehet, hogy akkor meg nem volt ehes. Ma is amikor ebedeltetni akartam, jott az orditas, na mondom, akkor eloszor mi eszunk Apaval, es csak utana szopiztattam, akkor mar eremennyel. Kellet meg neki fel ora, hogy megjojjon az etvagya.

Kisviri: tenyleg a sok pihenes segit, es ami nekem nagyon bejott, az az, hogy olyan dolgokkal foglalom el magam, ami eltereli az agyamat arrol, hogy egesz nap azon ragodjak, lesz-e eleg tejem estere, ami eleg Andrisnak vacsira. Pl. nagyon szeretem, ha jonnek hozzank, vagy mi mozdulunk ki itthonrol talizni masokkal. Es ami meg fontos, a sok folyadek! Igyal sokat!

Ma szuper csaladi napunk volt, kimentunk a Margit szigetre harmasban a fiukkal. Vegre Ferjecskem nem ult egesz nap a gep elott. Kihasznaltuk ezt a gyonyoru idot.
Nekem is voltak diafilmjeim, es szeretnenk majd beszerezni, mert az enyemeket a szuleim elajandekoztak. Vetito van, cska nincs hozza film. :( En imadtam gyerekkoromban.


Udv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Sziasztok!
Minden hófordulós babának boldog hófordulót!

Kisvirág!
- Ne idegeskedj ( tudom könnyű azt mondani)!

- Homeos gyolyócskák:
Urtica urens 3 napig 3x5, utána 3 napig 2x5, utána 3 napig 1x5.

- Minden este szaporító fejés és naponta legalább 3 liter folyadék ( ha nem allergizálja kendét akkor lehetőleg málnaszörp)

- Szoptatás előtt ha teheted 1 percre feküdj le.

Ez segíteni fog enkem volt egy ilyen periódus és megoldódott.

Pil!
Amikor Kata ilyen kicsi volt mint Ameli és először utaztunk sötétbe ugyez történt vele is nagyon be volt tojva a sötéttől és először mi sem tudtuk, hogy mi baja van.

Pogi, Gombi, Csandi!
Nagyon jók a képek és nagyon csinosak vagytok.áruljátok már el, hogy vettetek új farmert vagy fel tudjátok venni a terhesség előttit?

kívánás:száraz bab leves füstölt kolbásszal és/vagy csülökkel, száraz bab főzelék, lencse főzelék, felesborsó leves.
Az alkoholt annyira nem kívánom mert mindíg másnapos leszek ( persze ha iszom akkor nem 1 pohárral szoktam :oops: )
Viszont egy jó bulival egybekötve az már jöhetne csak ne kellene azután másnap korán felkelni.

mosogatógép. nekünk nincsen és nem is lesz mert egy ismerősömnek van és amikor kinyitottam nagyon hányás szag jött belőle.Egyébként erre más is panaszkodott.Gondolom sűrűn kellene szellőztetni.

Reni!
Tegnap én is vadast csináltam spagetti tésztával.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!
Minden hófordulós babának boldog hófordulót!

Kisvirág!
- Ne idegeskedj ( tudom könnyű azt mondani)!

- Homeos gyolyócskák:
Urtica urens 3 napig 3x5, utána 3 napig 2x5, utána 3 napig 1x5.

- Minden este szaporító fejés és naponta legalább 3 liter folyadék ( ha nem allergizálja kendét akkor lehetőleg málnaszörp)

- Szoptatás előtt ha teheted 1 percre feküdj le.

Ez segíteni fog enkem volt egy ilyen periódus és megoldódott.

Pil!
Amikor Kata ilyen kicsi volt mint Ameli és először utaztunk sötétbe ugyez történt vele is nagyon be volt tojva a sötéttől és először mi sem tudtuk, hogy mi baja van.

Pogi, Gombi, Csandi!
Nagyon jók a képek és nagyon csinosak vagytok.áruljátok már el, hogy vettetek új farmert vagy fel tudjátok venni a terhesség előttit?

kívánás:száraz bab leves füstölt kolbásszal és/vagy csülökkel, száraz bab főzelék, lencse főzelék, felesborsó leves.
Az alkoholt annyira nem kívánom mert mindíg másnapos leszek ( persze ha iszom akkor nem 1 pohárral szoktam :oops: )
Viszont egy jó bulival egybekötve az már jöhetne csak ne kellene azután másnap korán felkelni.

mosogatógép. nekünk nincsen és nem is lesz mert egy ismerősömnek van és amikor kinyitottam nagyon hányás szag jött belőle.Egyébként erre más is panaszkodott.Gondolom sűrűn kellene szellőztetni.

Reni!
Tegnap én is vadast csináltam spagetti tésztával.

Kép

Kép
katus73
 
 


Preni:ha annyira kivánod,akkor sztem egyál édességet,nagyon szar csak sóvárogni érte.

Csandy:én ahogy mondtam skypon is ,pottyogtak a könnyeim ahogy néztem a képeket,és igy jöttem rá-bár ezt eddig is tudtam,csak most 100x-ára erősödött a dolog-hogy aki nem éli ezt át az el sem tudja képzelni hogy milyen lehetett Nektek ez az egész.Nagyon örülök hogy Gergő már ilyen nagyfiú lett,és hogy ennyire erősek voltatok !!!

Ex:már megbeszéltük anno hogy hozzátápi miatt nem fogunk összeveszni soha,remélem nem is támadásnak veszed amit irok,pusztán kiváncsiságból kérdezek.Ok?
De tényleg nem értem hogy miért kell a táppal összekeverni a kajákat :shock: :shock: .Azt értem hogy igy gyorsabban
megeszi,de miért baj az ha kanálból eszik és lasabban?
Akkor ez nem is hozzátáplálás sztem,de lehet hogy csak én nem tudok dolgokat.Én ezt még soha nem hallottam senkitől.

Katus:hát igen,gondolom Nektek sem fordult meg előre a fejetekben,mint ahogy nekünk sem hogy esetleg félhet.

Macsek:én meg minden káposztás dolgot kivánok!Paradicsomos k,székelyk.,frankfurti leves,káposztasaláta....stb...
A hidegtál is jó ötlet,meg a saláták is,nekem annyira nagyon hiányzik már egy jó nagy tál saláta-ahogy én csinálom,persze ubi,paprika,szal olyan dolgokkal amit most még nem merek enni.


Kisvirág:kérlek nyugodj meg!!!Én is azt hitte nemrég hogy vége a szopinak,és azóta is megy,csak este alvás előt kell neki plussz pótlás.Nem lesz semmi gond,csak nyugi!!!!!!!!!!!!!!!Irok Neked mailt!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem tudtalak hétvégén olvasni titeket de majd bepótolom. Most csak a Kendéknek boldog névnapot szeretnék kívánni!:-)

Mindenkinek szép napot és jövök még!
Kari
kari
 
 


Ja,elfelejtettem irni,a babaünnepség jó volt.Kaptunk emléklapot,én egy szál rózsát,Amelita egy nagy babát,majd dobok képet róla,aztán 5 db mintás textilpelenkát,és a baptista egyháztól egy csomagot.
Meg volt műsor,meg süti,üditő,stb..

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok !

Sűrű volt a vasárnap.1* reggel férjem elvitt a nagypapámhoz aki annak ellenéra hogy 88 éves palacsintával fogadott.
Apa mert a lakásba foltougatni közben megjött a húgom.
Ment a babázás ezerrel(közben átmentem a Közösségbe a nővérrel egy beszélgetésre)
Utána átmentünk anyámhoz :ahol kezdődőtt a zabahegy:
Gulyásleves,kinaikaja wokban+mivel görög hetek voltak a pluszban:giroszt csinált patában.
Ananász , mango .+húgom elmaradhatatlan édességcsomagjai,nápolyi ,milka stb...
Esta apa értünk jött és 22.00 hazaérkezés.
Kolos egész nap nyügős volt SEMMIT nem aludt ,nemtudom miképpen bírja.

Ma reggel rosszul ébredtem,annak ellenére hogy este lefejtem éjfélkor a tejet reggel 07.00 arra ébredtem uszok a tejben és hánynom kell.Alig bírtam felkelni, aztán Kolos jófej volt mert visszaaludt velem.Még mindig alszik és közben a párom csinált nekem melegteát és elment a dolgozóba.

Azért választottam a családott miután kijőttem mert az ember alapvetően társas lény és én nem azért voltam szerzetes évekig mert megkeseredett és csúnya lánynak éreztem magam, hanem azért mert arra éreztem késztetést , hogy mindent még az életemet is átadjam Istennek.
Tehát miután kintvoltam természetes, hogy szerelmes lettem és ugy éreztem akkor talán ezt kell tennem és "szent család" formájában adom át az életemet az Úrnak a mindennepokban.

Beáta

Kép
beataa
 
 


venczkone!
Gondolom a keskenyebb a 8 személyes. Arról azt hallottam, hogy nem jó, mert egy nagyobb lábas már bele sem fér. Nekünk 12 személyes van és nagyon kihasználom. Nem akartam venni, de rábeszéltek és most már nem lennék meg nélküle. Hányásszagot én még nem éreztem benne. Mindig azonnal elindítom, vagy ha mégsem akkor egy 11 perces öblítőprogramot ráküldök. Csak olyanokat pakolok be előre, ami nem lesz büdös, ha mondjuk 2 nap múlva indítok. Morzsás tányér, üdítős pohár stb.

Képzeljétek tegnap a lányom nem fogadta el a cicit. 3x 4x próbálkoztam, de csak nyalogatta és nyafizott. Aztán meguntam és lefejtem, amit apa cumisüvegből odaadott neki. Így már elfogadta és olyan jóízűen evett, mint akit kiéheztettek :) A következő szopi már ment rendesen ciciből.
Azért ez elgég gáz, hogy 1x a cicit máskor meg a cumit utasítja el, mikor milyen kedve van a kisasszonynak. Így most vihetem magammal megint a fejőgépet, ha elmegyünk itthonról, mert nem tudhatom mikor miből kéri a kajáját. Na sebaj a lényeg, hogy legalább valamilyen formában de belekerül és nem kell tápizni.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Pil!
Én simán eszek (most már) uborkát, paprikát, paradicsomot, hagymát. Úgy tűnik, hogy nálunk kb. 3 hete nincs hasfájás Petinél. Azóta eszem én is több zöldséget. Igaz, olyankor ő is jó nagyokat pukizik, de szerencsére nevet közben. :lol:

Most újabban hisztizik, mely elsősorban arra irányul, hogy többet foglalkozunk vele, illetve nagyon szeret ölbe lenni és nézelődni. Persze, meg is értem. Így többet lát, mint vízszintesen.

Tök jó lehetett a babanap! :D

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Már régen írtam, szerintem ennyi időt még sosem hagytam ki...
Nem voltam valami jó passzban mostanában, múlt héten háromszor voltunk orvosnál a kaki mizéria miatt. Csütörtökön voltunk a Bethesdában, megviszgálták, vettek vért, kaki mintát, végre elindult a kivizsgálási folyamat. Kaptunk új tápszert, ez most nem tejfehérje, hanem tejcukor mentes, lehet, hogy arra allergiás. Most javult a kakija. Kedden kell visszamennünk, akkor eldöntik, befektetnek-e további vizsgálatokra. Egyébként jól van Julcsika, sokat vigyorog, eleven, és most ezt a legújabb tápit eszi is, meg elég szépen szopizik.
Pár napja sikeresen lenáthásodott az egész család, emiatt sem volt lelkierőm írni. Most már egész jól vagyunk, Julcsinak egy csomót szipkáztuk az orrát, sokat segített.

Most még vissza kell olvasnom, hogy tudjak reagálni.

Addig is teszek fel én is pár képet a szombati randinkról a két Gergővel. :)

Ja, és a Kendéknek boldog névnapot! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


sziasztok!

Az IKEÁban csak én vettem ezt-azt, én már csak ilyen vagyok :D:D:D. A blogban is írtam.

Katus: már rámjön a legtöbb korábbi gatyóm, de vettem is.

Ma reggel jól átvert Bogyesz... evett 7kor, aztán nyivákolt 9kor és én azt hittem, h már 10 ó van, és megetettem.... aztán meg bukott, mert persze nem is volt éhes... :)

pogacsa
 
 


Sziasztok!

Mi még mindig orrszívózásra szorulunk, nagyon rossz!!! Annyira sír közben, és rettentően sajnálom, meg lelkifurdalásom van, de akkor is, ha nem tud aludni, mert nem kap levegőt :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Kívánás: káposztasaláta és borsóleves, de ezeket nagyon :oops:
Viszont nem merek enni semmi effélét, nehogy a nátha mellé még hasfájás is legyen hirtelen...
Pil - ez a hozzátápi dolog tényleg kicsit zavaros, nekünk is azt mondta dokinéni, hogy ha kell a tápszer, akkor ahhoz keverjünk hozzá gyümölcsöt, mint egy turmixot, és azt adjuk cumisüvegből. Mivel egyelőre nem kell a tápszer, ezért azt a napi 2 kiskanálnyi gyümit megeszi kanálból, igaz 10-15 kísérletre, és legalább annyi jut a rátett védőpelusra, mint a hasába, de azért csak megeszik annyit, hogy ne legyen székrekedése.

Üdv.
Kata

Kép
wkata
 
 


Sziasztok Lányok,

ismét itt vagyok :) .

Este megpróbálok reagálni, amikor Marcika alszik :).

Mivel a mosotgatógépről a hsz-ok végén volt szó, ezért erre reagálok: szerintem mindenképpen a 60 cm széles 12 személyest érdemes megvenni. Nekünk is az van és sokszor még az sem elég, mert valóban, a nagyobb edényekből csak néhány fér bele és már tele is a gép, akkor el tudom képzelni, hogy a 9 személyesnek semmi értelme. Inkább egy kis átalakítás és a 12 személyes.
A mosogatógépnek valóban van kellemetlen szaga már akkor is, amikor néhány órát van bent az edény, hiszen megszorul bent a levegő, de ez kisebb kellemetlenség, mint az állandó mosogatás lenne 1-2-3 gyerek mellett. Ezt az időt inkább a babára fordítom. Én mosogatógép-párti vagyok :lol: :lol: :lol:

Megtörtént a keresztelő: jobban vettem az akadályokat a hétvégével kapcsolatban, mint gondoltam :) . Marcika is élvezte a társaságot, bár ezt eddig is tudtuk, hogy imádja, ha körülveszik :) . Végigaludta az egész keresztelőt, az sem zavarta, hogy jól leöntötték vízzel.
A kaja is jó volt az étteremben, csak egy kicsit hosszadalmas volt, mire kihozták... azért senki nem halt éhen :lol: .

Képzeljétek: tegnap éjjel 260 ml tejet sikerült fejnem :lol: . Ilyen még soha nem volt. Sőt az a furcsa, hogy mondjuk 2 nappal ezelött 80 ml-t sikerült, van hogy 130-150-et, de ez csúcs. Boldog vagyok!!!

Csak azért, hogy ma se tudjak pihenni... Nővérem beleejtette anyáéknál a mosdókagylóba a krémes tégelyt és a mosdókagyló eltörött. Azzal indítottuk a napot, hogy mosdókagylót vettünk, aztán vízvezetékszerelőt hajtottunk, hajtunk... Senki nem akarja elvállalni, mert ugye ez csak egy piti munka, pedig mi szeretnénk még ma megcsináltatni. Kiváncsi vagyok sikerül-e???
Miért is ne ma lenne a babamasszázs, remélem nem üti majd a kettő egymást. Nekem kell intézkednem, mert a nővérem ma dolgozik anyáékat pedig kímélni szeretnénk... :? .

Este még jövök és akkor mellékelek képeket is.

Üdv.
Eni

Kép
marcy
 
 


Mosogatógép: a miénk 45 cm széles és bőven elég! Ha nincsenek főzős nagyedények, akkor két-három nap is kell h megteljen. A nagy edények meg általában nem széltében nem férnek be hanem magasság miatt, így azok a szélesebbe se mennének bele. Nekünk abszolút bejött ez a méret. Persze majd ha már három gyerek lesz, lehet, h újragondolom...

pogacsa
 
 


Sziasztok!

Mézgombi: Örülök, hogy jobban vagytok, holnap szorítok. beszélünk majd.
Mi ma voltunk, meggyógyult a köldök, nem kell leragasztani, olyan boldog vagyok! :D

Macsek: A 30. héten született Gergő, 780 grammal, és 35 centivel, már bent sem fejlődött jóideje, súlyos toxémiám volt, a vérnyomásommal voltak gondok.

Hozzátápi:
Mi augusztus elején kezdtük el, és kb. három hete, hogy úgy ahogy beállt a dolog.
minden baba más, mindenki saját maga fogja kitapasztalni, mi a jó, és türelmesnek kell lenni, mert nem megy egyik napról a másikra.
Nekem is százan százfélét mondtak, aztán a babák úgy is jelzik mi a jó nekik. Én is ki voltam borulva, mert minden volt a kajálás, csak nem következetes, de belejöttünk, és most már megszokta nincs gond, eszik szépen, mindent.
Az elején kell óvatosan, de aztán egyenek annyit, amennyi jólesik nekik.
Persze a tapasztalatokat meg lehet osztani, én is szívesen elmondom, mikor mit, mennyit, hogyan.

Majd még jövök puszi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép [/img]

Tím
tím
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?