Új privát üzeneted érkezett!

Szilvi: én 3-ig fent voltam, néztem a tv-t. Ez borzasztó :(

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Amikor néztem a híradót, tisztára az volt az érzésem, hogy ezek foci drukkerek.
laga
 
 


Laga
Biztosan azok is vannak köztük bőven! Akik csak a "buliért" mentek randalírozni! Sőt, néhányukat kimondottan küldték a tömegbe, és nyilván nem a jobb oldal... Az emberek meg barmok, ha van 1-2 hangadó, simán mennek utánuk ők is! Csordaszellem... :(

Szilvi
Sajna le kell mondanunk a mai talit. :(:(:(
Dolgozom, és a lakással is lesz mit csinálni estefelé.
Annyira sajnálom, olyan rég voltunk nálatok! :(
cas
 
 

 
 

Szilvi
Én is lemondom a talit! :cry: Nem érzem jól magam, tiszta gyenge vagyok. Pedig nagyon szerettem volna a vetítést látni... Lehet kérni fakultatív is?
Jó lett volna, mert nagyon rossz kedvem van amúgy is, erre maradhatok a 4 fal között. :( Még lemenni sincs erőm.
nikcsi
 
 


Szilvi
ÉN már összekészítettem a múltkori fotókat, hogy letöltstük nálatok a fotógépről.
De Fanni most aludt el. :( Ha1/2 5 -5 felé ébred, akkor már szerintem késő elindulni hozzátok.?? LEhet, hogy jobb elhalasztani, mert már a többiek (laga, MYra) is elég bizonytalanok.
boglarka
 
 


jobbulást a gyengélkedőknek!

jön egyáltalán valaki?????
Enikő Hankával már el is ment
számíthatok még valakire? :cry:
szilvamag
 
 


Mi lett ebből a mai taliból? Öszinte legyek, hát akkor ezek szerint nem maradtam le sok mindenről. :?

Nagyon rossz ez a mai nap, de talán holnap már jobb lesz! És az idő is!!!!
nikcsi
 
 


Szilvamag,
privi ment.

Hmmc,
:(
laga
 
 


Saci! Szilviékhez az apás bulira te hoztál csokis muffint? Dávis azóta is emlegeti, hogy olyat csináljak. Nem emlékszel milyen csokiból és hogyan készült?
Ha nem te voltál, akkor kérem az alkotót ossza meg velem a titkát! :wink:
aranyhold
 
 


Aranyhold
Én biztos vittem csokisat, mert Zs. leginkább azt szereti. Hogy az volt-e olyan emlékezetes, azt nemtom, de mindössze annyit szoktam csinálni, hogy jó sok natúr kakaóport teszek a tésztába, és még bele is kockázok igazi csokit (keserűvel a legjobb, de a tej is jó, sőt Zsom a mogyoróscsokiból szereti a legjobban, mert akkor ugye mogyoró is lesz a muffinban... :))
cas
 
 


Ja, a lényeget nem is mesélem! Anyós felhívott, hogy lakásavató ajándék gyanánt leszervezte a takanyóját, hogy költözés előtt vakarja ki nekünk a lakást a koszból! Ő fizeti. Korrekt, nem? :) (Persze azért az utsó simításokat úgyis én teszem majd, de az a költözködés közben-után lesz úgyis... de ha a nagyját nem nekem kell, már attól is boldog leszek!)
cas
 
 


Saci!
dícséret nagyanyósnak!!!
szilvamag
 
 


Nono! Anyósnak!!!
Nagyanyós?! Nála spórolósabb (hogy épp fösvényt ne mondjak) embert még nem nagyon hordott hátán a Föld... :)
cas
 
 


Cas
Ez tényleg jó lakás avató ajándék! :D
nikcsi
 
 


Cas,
mindig elfelejtem kérdezni, hogy mostanában nem kötsz? Vennék tôled egy-két kötésleckét...
laga
 
 


Enikőnek kibújt a 8. foga!!!

hogy vagytok betegek?
szilvamag
 
 


Laga
Áh, utoljára Cory lányának kezdtem bele egy kis kardigánba, mikor még pocakban volt, de csak a háta készült el, aztán nem volt rá időm, azóta meg már ki is nőtte. :(
Azért én se vagyok ám nagy guru, a csavartnál bonyolultabb mintákkal még nem nagyon próbálkoztam. Mit szeretnél tanulni?
Lehet, hogy jobban jársz, ha inkább Livit keresed meg, ő profibb! :)
De persze azért szívesen segítek én is, ha tudok!!!

Szilvi
Gratula Eninek a fogacskához! Neki "normál" sorrendben jönnek? (Mert amit Móni mesélt Sára fogairól, az tényleg vicces... :))
Ja, és köszi a fuvart ma, persze a bankban közölték, hogy majd csak délben nyit a pénztár :shock: Értetlenkedésemre közölte a csajszi, hogy csak egy pénztáros kollega van, és azért. Nem értem, mert ha csak 8-tól 4-ig vannak nyitva, akkor miért kell egynél több pénztáros, és az miért nem dolgozik teljes munkaidőben?! Na mindegy, biztos én nem értek hozzá, és nézzem a jó oldalát, hogy legalább az elintéznivalóm felét meg tudtam oldani?! (Mert persze nem volt kedvem még fél órát játszani a játszósarokban náluk Sebivel, í]y is épp elég rumlit csinált, míg ügyet intéztem - amúgy csak ezért járok ebbe a fiókba, mert van hol játszania Sebinek amíg várok... :))
Az autóddal amúgy mi történt, jól láttam, hogy van egy kis horpadás a jobb elején? Vagy csak a fény esett rá rosszul?

Nikcsi
Na ugye, milyen jó fej anyósom van?! :)
(Anyámnak jellemzően az a legnagyobb problémája, hogy pont akkor fogunk költözni, amikor náluk is a legnagyobb kupi lesz... mintha legalábbis direkt így szerveztem volna, vagy mi a szösz?!)
cas
 
 


Cas: meghatottál :)

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Saci!
a bankot sajnálom, látod bejöhettél volna velünk még vásárolni is :wink:
a horpadás akkor keletkezett, amikor Kinga "kivezette" egyedül a kocsit a garázsból :roll:
szilvamag
 
 


A betegek lábadoznak! :wink:

Nemrég kezdtem el Matyinak egy pulcsit kötni, a háta kész, pár napja most xszemeztem, huginak a névnapjára készül egy párna. De a pulcsit is meg kell kötnöm, mert aranyárban adják a gyerekpulcsikat, és kellene Matyinak pár a bölcsibe, mire jön a hidegebb idő.
Szívesen adok leckéket bárkinek, akit érdekel, kötésben tényleg van tapasztalatom, mióta az eszemet tudom, azóta tudok kötni, és évente 1-2 alkalommal rámjön a köthetnék! :roll:
aranyhold
 
 


Saci!
és a fogai szépen sorban jönnek Enikőnek
szilvamag
 
 


Aranyhold,
te vagy az én emberem!!! Így a neten keresztül elég nehéz a kötéssel foglalkozni, de ha egy talin lehet, akkor kérdeznék majd.

Na mi van a mamabulival? Pihentetjük egyenlôre az ügyet?
laga
 
 


Aranyhold,
te vagy az én emberem!!! Így a neten keresztül elég nehéz a kötéssel foglalkozni, de ha egy talin lehet, akkor kérdeznék majd.

Na mi van a mamabulival? Pihentetjük egyenlôre az ügyet?
laga
 
 


Mamabuli kötögetéssel egybekötve?! (Már látom magunkat, amint pár motring fonallal felszerelkezve beülünk a Laga által vágyott zajos-büdös sörözőbe... ) :lol:
Menjünk holnap a StopShopban lévő beülős-helyek egyikébe, és akkor Móni is kiugorhat egy koktélra hozzánk! :lol:
Na jó, eldugulok, úgy látszik fáradt vagyok. :) Meg egy kicsit el is szontyolodtam, mert mostmár kezdjük látni a felújítás végét (anyagilag), és nincsenek túl jó hírek... :(
cas
 
 


Laga, lehet kérdezni, és mutatom is ha kell. Amúgy mit szeretnél kötni?

Saci! Holnap este mehetünk felőlem! Az embör javasolta is, hogy menjünk most, mert holnap nem itthon lesz, és nem kell lemondani a pénteki szokásos kártyapartiját! :)
aranyhold
 
 


"nem itthon lesz"
Ez "itthon lesz" akart lenni! :oops:
aranyhold
 
 


Holnap du. egyenlőre jó még, szóljatok mikor és hol? De jobb lenne egy szervezettebb valami, nem?

Ha már a szervezésnél tartunk el kell újságoljam, hogy most épp a 14 éves ált. iskolás oszt. találkozót szervezem. Pénteken hívtam a suli igazgatót, hogy bemehessek adatokat kiírni a naplóból. Tegnap voltam bent és már csak 7 emberke hiányzik a 23-ból. Na nem volt könnyű, láncreakció nulla volt. Pedig ebben bíztam, de két ember tudott egy másik oszt. társ elérhetőségét megadni. Ma reggel felhívtam egy anyukát (naplóból anyja név alapján matávos előfizetés alapján- neten), hogy van-e egy Németh Gábor nevezetű fia, aki xév,hónap,nap született? És sikerült, pedig az ilyen nevűektől rettegek :? Annyira büszke vagyok magamra, hogy 2 nap alatt előkerítettem 15 embert... 14 év távlatából! 2-en laktak azon a címen, amin akkor is. Na szóval most tök jó, zsongok ezerrel. Nem hiába vagyok én (oktatás)szervező (is) :!:
nikcsi
 
 


nekem nem igazi a holnap, szalma vagyok és anyu sem tud vállalni gyereket. Meddig tervezitek a kimaradást?
1-2 órát még beizzítom apósomat, de többet ő sem szeret a kanapénkon aludni :?
pedig nagyon vártam már és Móni mint "meglepi vendég" nagyon jó ötlet, Saci!
szilvamag
 
 


Nikcsi
Nagyon rendes vagy! És tök profi! :)
Nálunk egy csaj belekezdett az ált.isk.tali szervezésbe a wiw-en, de hamvában holt a dolog... :(

Holnapi buli
Mondjuk 7 körüli kezdés? Aztán úgyse maradnánk hajnalig, szóval elég pár órára bébicsőszt keríteni, ahol az apuka épp nem jöhet szóba...
1 javaslat: stop-shop, emelet, ahol a bowlingozó is van, nem jut eszembe a neve (talán Humphrey's?).
Megtaláltam: http://www.hotspotter.hu/hu/browse/hots ... hreyscafe/
Kellemes, leülős, nem füstös (bár dohányzó is), nem zajos, de azért szól a zene és tűrhető a hangulat. Az árak sem vészesek, bár nem olcsó hely. Van kaja is, ha vki megéhezik, meg koktélok (!). Viszont foglalni kéne, péntek este azért nem annyira triviális ott helyet találni.
Szóval névsor indul, ki jön?
1. Saci

Szilvi
A Mónival csak vicceltem! :) De ha még holnap is bent lesznek (utsó infóim szerint csak holnap kapnak leleteket, amitől függ, hogy mehetnek-e haza), akkor egy kihangosított telefonnal bevonhatjuk őt is! :) Vagy gondolod Flórástól jön?! :lol:
cas
 
 


Ja, és ha vkinek van jobb ötlete a helyre, csak bátran!!!
cas
 
 


csajok!
én lemondom a holnapi bulit, mert a fő-főnököm meghívott színházba
jó szórakozást nektek!
szilvamag
 
 


Szilvi: azért ha vége az előadásnak csörögj ránk, hátha még ott leszünk! :)
cas
 
 


[quote="cas"]S írta:caszilvi: azért ha vége az előadásnak csörögj ránk, hátha még ott leszünk! :)

hi-hi jól mutatnék színházi szerelésben, ahogy gurítom a golyót :lol:
szilvamag
 
 


Szilvi
Jól menne a cipellő a ruhádhoz az biztos! :)
Bár bowlingozáról nem volt szó, és egyelőre én lennék egyedül, szóval nem biztos, hogy lesz ma buli!

Lyányok
Most akkor mi a helyzet? Heteljük inkább el a dolgot?
cas
 
 


Saci!
te már megint mit keresel 7előtt a gépnél???
szilvamag
 
 


Saci!
Nekem mindegy, ha a többieknek jó, akkor én tudok menni ma este is, de jó lenne eldönteni, mert Dávid nyaggat, hogy mi van, mert kitalálta, hogy mégis benézne a kártyapartira kicsit.

Lányok! Matyi kinőtte az őszi cipőjét! Tudtok valahol esetleg őszi cipő akciót?
aranyhold
 
 


Látom nem válaszol senki az esti bulira!
Viszont Dávid nagyon nyaggatott, így azt mondtam, hogy menjen el ő ma este, mi meg megpróbáljuk jövő péntekre összehozni a csajpartyt.
Jó lenne a jövő péntek mindenkine?
aranyhold
 
 


A jövő péntek akár jó is lehet, ha nem csapjuk nagyon szét magunkat, mert másnap esküvőre megyünk... :)

Szilvi
Pedig Sebi 1/2 8-ig aludt?! (Én se vagyok normális... Na jó, 3/4 6-kor felébredtem, mert Zs. kicsit náthás, és így az átlagosnál jobban horkol, és már nem tudtam visszaaludni.)

Nikcsi
Híres lettél! A neten egészen különböző emberektől jön vissza a gyerekrablós-sztorid (szóról-szóra!) innen a topikból/leveledből kiemelve! :)
cas
 
 


Szilvi
Te küldted a másik-babzsákfoteles cég linkjét? (Ha nem, akkor anyós, de szívesen továbbküldöm, olcsóbbak kicsit, viszont csak Szolnokon van bemutatótermük, úgy látom...)

Nem tudom megállni, hogy el ne pletykáljam, ki tudja mikor lesz ereje bejelentkezni: Móniék most mennek haza!!! Minden oké a picivel, és kiengedték őket ma.
(Bocsi Móni! :))
cas
 
 


Hmmc,
:D

Mamabuli: :?: Nekem jó ez a hét is, meg a jövô hét is. Stop-Shop? Az is jó. Nekem annyira benn van a zabszem a hátsómban, hogy nem tudtok rosszat mondani. :D

Aranyhold,
a Csillagvárban az elsô emeleten van egy gyerek cipôbolt. Az ajtaja elôtt ki van téve egy állvány, azon vannak akciós cipôk. Vilmosnak akartam venni, de már csak kis méretek vannak. Nemtom Matyinak mekkora a lába, de belül szôrösek, magasszárúak és elég jópofák is vannak, max. 4.500,-ért. Szerintem nézzd meg. Az edzôterem mellett van. :lol:
Kötés: egy pulcsit kötök magamnak. Gyerekeknek soha, mert mire megkötöm, addig 100x kinövik... Ez most csíkos, ezért sima kötéssel csinálom, de ha egyszín? a cucc, akkor vinnék bele valami jó mintát. Az állandó problémám viszont az ujja. Valahogy soha nem találom el a megfelelô arányt. Vagy túl szélesre kötöm, vagy sz?kre. Az ujját általában 4x kötöm meg...
Szóval egyszer megnézném, hogy te hogy csinálod. Meg aztán meg is tanulnám azt, amikor az elejét és a hátát nem egyenesre kötöm a karkivágásnál, hanem úgy ferdén. Te hogy szoktad?
laga
 
 


Bocsi, csak most ezerrel a szervezésben vagyok, és nagyon jó érzés, hogy mennyire jól haladok.

Cas
Híres lettem, ha úgy kering az a leírás, akkor azt hiszem, most kihasználom osztálytársak keresésére is.... :D

Keresem az alábbi osztálytársaimat: Árvay Erzsébet, Király Robi, Kovács Emília, Nagy Noémi, Schors Ricsi, Stefkó Miklós, Takács Laci. 91/92-be végeztünk a volt Gárdos Mariska általános iskolában (Váradi u.). Na és persze minden e-mailcímre is el fogom küldeni!!!!! :D

Másik óriási hír:
kis előzménnyel májusban 2 bölcsibe voltam. Első helyen a szimpibben, de ott azt mondták semmit ne reméljek, mert csak a 31. lehet Kori a várólistán. Ezért elmentem egy másikba, ott azt mondták valahogy talán megoldják. Ez a hely viszont nem olyan szimpi. Erre ma reggel csörög a mobilom, hogy beszélni kéne személyesen, mert most lenne hely. Persze ez a szimpibb bölcsi volt, hát a szívem ezerrel vert. Ahogy tudtam (Korinak reggeli, mosógépből kiteregetni) mentünk a bölcsibe, de egész úton az volt bennem, hogy én még nem vagyok képes bölcsibe adni Korit. Fél 12-re érkeztünk meg, pont kajaidő. Kiderült, hogy novembertől kéne járni. Ez kicsit megnyugtatott, aztán mégse. Vezetőnővel beszéltem, mondott csomó érvet, ami végülis igaz/jogos lehet: mire megyek dolgozni, már tényleg beszokott, nem lenne az, hogy 1 hetet dolgozok, aztán 2 nem. Egyenlőre nem kérnek igazolást a melóhelyemről. Ez abból a szempontból lenne jó, hogy ha tényleg nem lesz mh-em, akkor (talán) könnyebb lenne keresni, + a gyerek már a közösségben van. Viszont én egyáltalán nem vagyok lelkileg felkészülve arra, hogy hamarosan elszakadjak Koritól. Jaj hogy lesz ez? Mi a véleményetek? Ne kíméljetek!
nikcsi
 
 


Laga
Ma kapjuk vissza a zsák ruhát! Hívni foglak!
nikcsi
 
 


Nikcsi
Huh, hár derült égből villámcsapás lehetett ez a bölcsi dolog, átérzem a helyzeted! Még én se tudnám elképzelni, hogy "idegeneknek" adjam Sebit. Olyan kis gyámoltalan még sokszor... De az is igaz, hogy nem egyik napról a másikra kell otthagynod, nem "idegenek" közé dobod be, hanem olyan gondozókhoz, akik szeretettel foglalkoznak majd vele (remélhetőleg), és lesz egy csomó játszótársa is, akikkel jól ellesz majd. Korit ismerve meg nem kell majd félteni, nem olyan kis mulya, mint Sebi! :)
Szóval nem buta ötlet novembertől elkezdeni szoktatni, így tényleg februárra, mire vissza kell menned megszokja a bölcsit, és meg is szereti. Bőven lesz időtök, szerintem Kori jól fogja venni az akadályt.
És gondolj bele, attól még a Te lányod lesz, mekkora örömmel fog várni délutánonként a csajszi, milyen jó lesz majd megtárgyalni vele, mi minden történt vele aznap! Aztán a hétvégén nagyokat hancúrozni együtt! Végre vége lesz az egyforma napoknak, te is kimozdulsz, és nem Kori körül forog majd csak az életed.
Szóval elszakadásról szó sincs, sőt, a hétköznapok nyűgössége helyett a legjobb pillanatok Neked maradnak!
cas
 
 


Cas
Igazad van, de én úgy élvezem a vele töltött perceket! Azt érzem, hogy február helyett beadom novemberbe és elvesztek 3 veletöltött hónapot. Nagyon fog hiányozni. Én tényleg szívesen vagyok vele, amikor fent van, csak vele foglalkozok, hiszen ezért vagyok itthon, hogy anya legyek. Főzni soha nem szoktam, amikor fent van, mert nem tudok rá figyelni 100%, akkor meg minek csináljam, ha egyikre se tudok figyelni 100%????
Meló hiányában meg mit fogok csinálni????? Én nem tudok csak ülni a babérjaimon! Nem hiába dolgoztam végig a terhességem. A lakást pedig 1-2 hét alatt ki lehet takarítani, utána mi lesz? Hajrá fekete meló vagy mi???????? Majd írok egy köre-mailt (híres vagyok), hogy munkát keresek - feketén! :lol:
nikcsi
 
 


Nikcsi,
már most készülj fel, hogy állati tré érzés lesz elsô nap otthagyni Korit a bölcsiben. Függetlenül attól, hogy ez novemberben vagy februárban következik be.
Amikor elôször hagytan ott Vilmost, teljesen lebénultam. Emlékszem, mentem haza és láttam egy anyukát, aki babakocsiban tolta a gyerekét. Elsô gondolatom az volt, hogy ÉN IS!!! Pedig én már alig vártam, hogy elkezdjek dolgozni. És mégis mjad megszakadt a szívem.
Az meg a másik, hogy amikor már benn töltötte az egész napot, végig azon paráztam, hogy mi lehet vele. Lehet hogy sír? Vagy szomorú? Az volt a szerencse, hogy ez egy magánovi volt, és itt tolerálták, hogy a beszari anyukák akár óránként is betelefonáljanak, hogy mi van a gyerekkel. Elsôként kaptuk meg az ovinéni mobilját. Hívtam is, nem is egyszer...
laga
 
 


Még valami: a jövô hét péntek nekem nem jó, mert a férjemnek lesz névnapja.
laga
 
 


csak címszavakban:

Saci!
én küldtem

Nikcsi!
ismered a véleményem, nem részletezem
nem lesz semmi baja Korinak a bölcsiben, jól fogja érezni magát, a dadusok azért vannak ott és legalább magadra is jut idő . . .
fekete munka? a házatok azért még nincs teljesen készen, hogy unatkozz :twisted:

Móni!
de jó, hogy végre otthon vagytok!
kérünk képeket!
szilvamag
 
 


Csak benéztem, hogy lesz-e buli. Ezek szerint nem. :( Kár.
laga
 
 


Nekem nem jött rosszul, hogy elheteltük ezt a talit. Sebi délutáni ébredése óta lázas, mostmár 38.9, de az a meglepő, hogy kicsit bágyadt, forró a buksija, párásak a szemei, de semmi más jele. (Mondjuk egy ideje náthás és köhög is, de az már épp úgy tűnt, javulóban...) Máskor ilyen láznál helyből elalszik, és nincs étvágya se (most bevágta a vacsiját, és noha nyugis, azért messze van az elalvástól).
Lehet, hogy elromlott a lázmérő?
Vagy "csak" napszúrást kapott? (Voltunk ma a máltain elég sokat, pont dél körül, sapka nélkül, de nem gondoltam volna, hogy szept. végén még kéne?!)

Na mindegy, most kap egy kúpot éjszakára, de ha holnap is ilyen lesz, kihívom a dokinéninket... Attól félek, hogy ez az elhúzódó hurutos köhögése nehogy átmenjen tüdőgyusziba, v. vmi ilyesmibe... :(
cas
 
 


Laga! Én ilyen trükköket a kötéshez úgy szoktam, hogy konkrét modelleket kötök újságból, és ott pontosan le van írva minden. MErt egyébként ügyeskedni kell, és én utálok többször fejteni, újrakötni, stb.

Nikcsi! Kezdel hasonlítani az anyósomra, aki azóta egyfolytában jajjgat, mióta megtudta, hogy Matyi megy bölcsibe. Komolyan mondom megáll az eszem! Nem kínzóbörtön a bölcsöde, könyörgöm. Rengeteg játék, sok gyerek, kedves és szakképzett gondozónők, finom kaják. Matyi szeret ott lenni, és én tudom, hogy jó helyen van. És ha Kori novembertől bölcsis lesz, legalább lesz időd főzni. Amúgy mit esztek, ha nem főzöl? Nem akarok kötöszködni, de nagyon nem értek veled egyet.

Cas! Sebinek jobbulást.

Szilvi! Kingával mizujs? Diéta? Tudjátok már mitől ment a hasa? Hogy van?
aranyhold
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?