Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mázsa:
Egyedül jársz angolra? Megkérdezhetem, mennyiért? Nekem is nagyon jó lenne, akihez a férjem jár, ő nem tud vállalni.
Nem akarom, hogy Bálint ott aludjon, nekem nem gond a rohangálás, egyrészt ez is segítség, mert eddig mindenhova vinnem kellett a kettőt, és így azért sokkal gyorsabb elintézni valamit, másik, hogy nem árt futkosnom, úgysi fogynom kell. :D Bálint nézte az ágyakat, tetszett neki, de azt mondta, hogy mi meg otthon alszunk a Benedekkel a matracon, igaz? (van ágyunk is! ) Ma már várt az udvaron. Nekünk jó ez így, hazaszaladok reggel, Benedek eljátszogat, ha van dolgom, összepakolok, elmosogatok, és akkor a délutánom már az övék.
Én még Bálintnak is mosom a fogát, bár biztos tudná egyedül is.


Mindenkinek jó hétvégét!

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Jól éreztük magunkat ma délelött a babaklubban,5-en voltunk anyukák gyerekekkel.
Marika védőnőnk tartja általában,sok mindenről beszélgetünk,tapasztalatokat cserélünk,védőnő tanácsot ad ha kérjük bármilyen témában.
Jó hangulatú szokott lenni,amíg mi anyukűák beszélgetünk addig a gyerekek ismerkednek,játszanak egymással.
Zsanka is eljött a Mátéval :lol:

Reni
megpróbálom a hiányzó képeket újra elküldeni,mert már az előbb is megpróbáltam azt a 4 db-ot,de megint nem sikerül :evil:
Most 2-vel igyekszem elküldeni,hátha.......
Ma délben láttalak az oviból hazafelé Edináékkal,csak nem akartam kiabálni utánatok,Edináék jól vannak?


Mázsa
hát igen,előfordul hogy ilyen közösségbe elkapnak egymástól a gyerekek ezt-azt,de hát ez elkerülhetetlen,ha valaki közösségbe viszi a gyerekét.
MI szeretünk babaklubba járni,csak a nagyon járványos időben szoktuk kihagyni meg persze amikor a Viki esetleg beteg.
Legközelebb eljöhetnétek ti is,szept.29-én lesz.

Fogmosás
Viki azóta mossa a fogait amikor az első kettő alsó metsző már teljesen kibújt neki.
Imád fogat mosni,persze az még csak rágcsálás szntjén megy neki inkább.
Naponta 2-szer mosom neki,először én alaposan átkefélem,aztán ő is moshatja,odaadom a fogkefét a kezébe.
Fogkrémet csak akkor kell majd használni amikor már egyedül ki tudja azt köpni,addig elég a vizes fogkefe.

Gangi
Nagyon Boldog 1.születésnapot kívánunk Lackónak!!!!!!!!!!
Képeket várjuk a szülinapról! :lol:

Kép


Jó hír!Készen vagyok az egyik takaró-párna szettel :lol:
Már csak 3 garnitúrát kell megcsinálom,ha készen lesz az összes akkor felteszem ide is a képet róluk.

Jó hétvégét mindenkinek,sziasztok:ERika
Betegeknek mielőbbi teljes gyógyulást,sulisoknak jó tanulást!

cseriviola
 
 


Sziasztok

Fogmosás ügyben,nekünk azt mondta a dokinéni hogy 1 éves kora után adjak neki fogkefét és elég ha rágcsálja.Aztán ha nagyobb lesz akkor lehet próbálkozni.Ja meg ha van már foga rágjon minél többet,gyümit meg zöldségeket,mert az is jó.

Mi is Boldog Szülinapot Kívánunk a LAckónak. Babazsúrt nem terveztek?Mi voltunk tegnap a Timivel szobatársakkal talizni és ott került szóba.Bár lehet hogy még picik hozzá és annyira még nem értékelik.Majd meglátjuk.

Ma voltam suliba,hát nagyon fárasztó volt.Meg tök rossz volt hogy mikor elmentem itthonról a Timi még nem volt fenn.Vonatfele majdnem pityeregtem de aztán összeszedtem magam.Meg olyan peches voltam reggel hogy el akartam simán fordítani a fejem és egy nagy reccsenésfélét hallottam és a nyakam beállt.Jobbra teljesen defektes vagyok :cry: .Úgyhogy plusszba még ez is. Majdcsak lesz valahogy.

Timinek meg valahol jön a foga de nem látom sehol sem,de nagyon fájhat neki.Eddig még nem fájt neki ennyire de most látom rajta hogy tényleg nagyon rossz neki.De sejtelmem sincs melyik lehet az.majd csak kijön azt meglátjuk.
Meg olyanokkal próbálkozik hogy feláll és elengedi mindkét kezét,és elég sokáig meg tudja magát tartani, és tök örül magának.

J lett volna a babaklubba elmenni de majd akkor legközelebb.

Na mára ennyi belőlem,jók legyetek jó hétvégét és jobbulást mindenkinek.Üdv Lívia

Kép
slivia
 
 

 
 

Sziasztok!

Annyit írtatok nem is emlékszem, hogy mire kéne reagálnom. Ma fogdokinál voltam sajna nem tudta megmenteni a fogam, ki kellett húzni :( Még sajna mennem kell mert van még 3 pici lyuk amit el kell rendezni és miért is ne a következő időpont szept. 29-én lesz amikor a babaklub lehet megpróbálom átrakni másik időpontra. Csak már túl akarok lenni ezen a fogászatos dolgon, mert nagyon nem szeressem. Jövő szept. nem is akarom látni :lol:

Mázsa!
Volt a dokinéni és nekünk kukac ügyben azt mondta, hoyg teljesen csak akkor kell felhúzni, ha már szobatiszta lesz. Én minden este felhúzom és áttörlöm olajos vattával, megnézte azt mondta szépen hátramegy. Ha gondolod egyszer összejöhetünk valahol úgy hogy megmutatnám.

Reni!
Miért nem verted meg az anyukát??? (már aki beszólt a sírás végett) én tuti behúztam volna neki. :) Remélem

Lívi!
Én amikor nem tudtam, hoyg Lackónak melyik foga jön a lehetséges helyeken bekentem mindenhol aztán kész :D Apukád nagyon ügyi volt!

Erika!
Válaszolok Reni helyett ha nem baj. Edináék jól vannak Adina volt hogy együtt sírt az Ádival, de egyre jobb :) Kiscsaj meg gyünyörű :)

Nah megyek holnap fittnek kell lennem :)
Jó éjt mindenkinek!

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok!

Gangi
sajnálom,hogy nem tudták megmenteni a fogadat :(
Nagyon fájt mikor kihúzta?Rágófog volt?
Csináltatsz helyette pótlást?

Edit
nagyon boldog névnapot kívánunk!!!!!!!

Kép


Szép napot mindenkinek,sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors bejelentkezés!

Angi!
Sajnálom a fogadat Én is! Nekem is el kellenne mennem, de naygon félek! Jó lenne betömetni amig nem leszek ujra terhes!
Lackónak Mi is nagyon boldog születésnaot kivánunk! Remélem már nem beteg és ugy táncol mint ez a cicus! Kép

Mázsa!
Remélem a Máté jobban van és hogyha szipuzni kell az orrát akkor engedi!

Erika!
Sikerült a piacon farmert venned?

Ha valakit érdekel ma a piacon láttunk vastag kötött, pomponos sapikat 500ft-ért! Nagyon jok voltak, azt mondta a Nő, hogy lesznek nagyobak is! Hát már sajna azt is kell venni a Dórinak mert a tavalyi már kicsi! Olyan gyorsan nő!
Voltak nagyon jó dolgok, bélelt farmer is volt, melegítők!

Livi!
Hát irigykedem a suli miatt! Én sajna biztos nem tudnék elkezdeni semmit , mert nincs kire hagyni a Dórit! Egyedül a férjem van akire számithatok, de Ő meg dolgozik! Sok sikert hozzá! És még több kitartást!

Mindenkinek jó pihenést! Remélem napközben nem esik az eső! Éjjel eshet!
Sziasztok!

Kép
Kép
moncsi76
 
 


Angi!
Lackónak boldog születésnapot kívánunk!
Kép


Edit! Neked pedig sok boldogságot névnapod alkalmából!!!

Kép

Kellemes hétvégét mindenkinek!
puszi!
angika
 
 


Sziasztok!

Most van egy kis időm, Dávid építőkockázik, gyorsan írok egy kicsit.

Ági!
Kérdezted a doki-cserét. A férjemnek lett elege a saját körzetijéből, mert beteg volt, és csak pár nap múlva tudtak csak időpontot adni. Csakhogy ő akkor volt lázas stb., és nem pár nap múlva :evil:
Elhozta a papírjait, és az én dokimhoz vitte. Az meg majdnem nem vette át. Mondta neki a férjem, hogy közben költöztünk, és a családja is oda tartozik. És csak így vette át. Úgyhogy először kérdezd meg azt a dokit, akihez vinnéd, hogy vállal-e.
Nekem pont mostanában írt először a körzeti fogamzásgátlót, és amikor megkérdeztem, hogy felírja-e, azt mondták, hogy attól függ, melyiket.

Fogmosás: mi a Dávidnak homeo-s fogkrémet használunk, de tényleg csak egy nagyon picit, mert nem tudja kiöblíteni a száját. Finom eperíze van. Este én mosom neki, bár nem sikálom sokáig, mert nagyon felhabzana, ha sokáig mosnám. Reggel meg velem együtt mossa a fogát, akkor nem teszek rá fogkrémet, és magának mossa.


Angika!
Mindegy mikor jut vissza az utazóágy. Kedd, csütörtök járok a Vértanúk terére tanfolyamra, egyik alkalommal bemehetek érte (6 körül). De akkor úgy is hívlak előtte. Persze ha nektek úgy jobb, és kertvárosban jártok, ti is bedobhatjátok.

Gangi!
Gyászolom a fogadat. :wink:
Tényleg nem irigyellek. Nekem még csak tejfogat húztak (két éve az utolsót, mert nem volt csontfog - és fogszabályzót kaptam), de akkor is be voltam tojva rendesen. Pedig az végül is nem fájt. De maga a fogorvos ténye elég...

Megyek, mert vendégek jöttek.

Lilla
lillaka
 
 


Sziasztok

Csak egy gyors bejelnetkezés.

Boldog Névnapot Kívánunk mi is Editnek.Remélem a névnapod járt egy kis lazítással.Én egy kis phi időt kívánok neked ajándékul.
:lol:

Üdv mindenkinek Lívia

Kép
slivia
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a jókívánságokat!
Lívia a kérdésedre válaszolva: igen,ma egy picit lazítottam. Dávid tegnap ottmaradt az anyuéknál,így 1gyel kevesebb a csapat.Ma meg itt volt a barátnőm,tök sokat tudtunk dumcsizni (náluk épp folyamatban a baba-project).A fiúk álomjól viselkedtek: szépen aludtak,ettek,játszottak. Semmi vita,veszekedés,civakodás vagy sírás.
Lehet,hogy ezek nem is az én gyerekeim? :lol:
Még a játszótérre is eljutottunk,amikor apa felkelt (éjszakázik megint). Szóval nagyon kellemes nap volt.
És úgy döntöttem,nem rontom el a vasalással.Pedig van itt vagy 3 órányi adag.De holnap nem kell főznöm,van maradék.Így majd megcsinálom,amíg alszanak a srácok.

Angi!
Lackónak boldog szülinapot! Hogy telt a nap? Volt nosztalgiázás?

Szép estét mindenkinek!
Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Edit!

Boldog névnapot kívánunk Mi is! Örölünk, hogy tudtál végre pihizni!
A vasalást Én is mindig halogatom! Olyan kár, hogy a mosógépből nem vasaltan jönnek ki!!!!!! Kép
Sziasztok!

Kép
Kép
moncsi76
 
 


Sziasztok!


Gangi
sajna a fogadnak. Nekem is ki kell húzni a 2 bölcsességfogamat, de addig nem nagyon akarom amíg a Máté szopizik. Áááá...
Lackónak BOLDOG SZÜLINAPOT kívánunk!

Kép
Tudod.. várjuk a beszámolót... :D

Edit,
szebb névnapi ajándékot nem is kaphattál volna, mint egy kellemes napot! BOLDOG NÉVNAPOT kívánunk!
Kép

Erika,
voltunk ma a Máltain, nem volt nagy durranás... hamar el is jöttünk. Ti voltatok?
A takaróról nem teszel fel képet, amit most befejeztél?

Moncsi,
kösz a piac híreket, ezek szerint megjelentek már az őszi cuccok. Az előző héten én még nem láttam. Az öreg nőcinél voltak ezek a cuccok, a kocsma előtt? Nekem is kell szereznem bélelt nadrágot a Máténak. Még sehol sem kaptam ... :?

Na megyek
jó éjt
Zsanett

Kép

Kép
zsanka
 
 


Sziasztok!

Edit:
Boldog névnapor kívánok én is neked.Örülökhogy tudtál pihizni.Hozzám is amikor átjön a barátnőm és kidumáljuk magunkat,sokkal erősebbenk,érzem magam,és szebbenk mindent :lol: .Akkor még a férjem sem tud felhúzni :P .
A vasalással én is hasonlóan éllok.Egyetlen házimunka amit utálok,de nagyon.Mindig kitalálok valamit,hogy majd holnap....

Gangi:
Nagyon boldog szülinapot Lackónak :lol: .Képeket várjuk!!
Durva lehetett a foghúzás,bár nekem még meg van az összes,és csak 6 tömött fogam van,de a férjemmel már párszor átéltem ezt :cry: .Ha nem vagyok ott lelép.

Lilla:
Köszi a tanácsot,majd hétfőn próbálok valamit intézni.Bár úgy utáloma az ilyet.Nem is gondoltam rá hogy esetleg nem fogadja el a lapomat. :shock: .Az én dokim semmilyen fogamzásgátlót nem hajlandó felírni.Sajna.

Livi:
Ma láttunk tégad meg a Timit.A centrum mögötti parkolónál toltad a Timit.Mi kocsival voltunk,nem akartam dudálni,hátha alszik a pici.Le volt hajtva a kocsiban.
Írtad,hogy apukádnak meggyülik a baja a kakis pelussal.Hát nálunk dettó ez van,Sőt még rosszabb.Ha kakis a pelus jóapám még abból a helyiségből is kirohan ahol vagyunk.Pedig él hal a kis unokájáért.Hát tipikus... :x .
Nem lehet egyedülhagyni a Timit,amikor mész suliba,de kitartás,meg lesz az erdménye.

Képzeljétek hogy jártam ma.Hintázott a pici.Balázs vigyázott rá.Nagyokat kacagott.Én meg a konyhában voltam.Rohanok be hozzá,hogy kicsit bohockodok neki,erre ahogy rohantam belerugtam a kanapé sarkába. :oops: :oops: .Nagy reccsenés.Hát még mindig nagyon fáj.Jól megjártam...
Szegény Dorka meg elkezdett pityeregni,mert látta hogy anyukájának nagyon fáj.Olyan édi volt :D .

Na megyek aludni,már csak 2-t kell és megvan az erdmény!!!!
Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Sziasztok!

Lackónak és Editnek sok boldogságot kívánunk mi is!

Erika:
Angi már válaszolt, de azért leírom, hogy a héten már jobban viseli Ádi az ovit, ma már haza se akart jönni, Edina is boldog volt. :) A pici meg tényleg gyönyörű. Bálint azt mondta, hogy anya, tudod ki a barátom, Ádi. Most már nem mondja azt, hogy nem akar velem játszani. :)
Ma láttalak Titeket Vikivel, 11-körül, amikor kidobtad a szemetet. Akkor mentünk Bálintért az oviba.

Mi jól vagyunk, orruk folyik, porszívózzuk, de nem vészes. Ovónők azt mondták, vigyem, semmivel sem folyik neki jobban, mint a többi gyereknek. Az igaz, hogy ebben az őszi időszakban szinte mindig náthásak.

Lola:
Ti hogy vagytok?
Nekünk holnap szülői lesz, már várom, miket mondanak.

ÁGI:
Milyen lett az eredmény?


KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Szombaton esküvőn voltunk (bátyámék, Pikantóba) nagyon jól éreztük magunkat, hajnal 4-re értünk haza.
Soma elvolt egy darabig a játszótéren, utána táncolt, szaladgált, voltak benti játékok, de aztán 10-kor ott elaludt, keresztanyja elvitte hozzájuk, de. ott játszott a kertbe (nem akart hazajönni), így mi tudtunk 10-ig aludni!
Fényképezni nemigen tudtam, mert a férjem kamerázott, én meg a Somára figyeltem, nehogy beleessen a tóba, mert a Casablanca panzió előtti mólón volt a ceremónia. A Pikantóba meg félhomály volt, nem túl jók lettek a képek!

A kis Lackónak nagyon boldog szülinapot kívánunk utólag is, kíváncsian várom én is a képeket, mit szólt a tortához... stb.

Edit neked további sok hasonló napot kívánok, amilyen a névnapodon sikeredett... ennek bizti örülnél! :lol:

Ági, írj ha megtudod az eredményt, remélem nem áltatnak tovább mindenfélével!

Rena!
Nekünk majd csak hó végén lesz szülői, mert még nem érkezett meg a csoportba minden gyerek, az otthonról jövők egy része még csak ma kezdett... kíváncsi vagyok Soma mit mesél, hányan sírtak!

lola77
 
 


Sziasztok!

Megvannnak az eredmények!!!!!!!!!!!!

A jobb veséje 57%-os, a bal ( a mütött pedig 43%).
Neki sosem lesznek 100%-ak a veséi.De a jó hír,hogy mindkét vese jól müködik ürít rendesen,nincs visszafolyás és ez a lényeg.
Csak fél évente kell menni kontrollra,és 2 havonta kell vinni tb-ra pisimintát vinni.
Továbbra is nagyon kell rá figyelni,de nem kell műteni,és nem is kell.
Az izotópos vizsgálat sokkal jobb erdményt mutatott,mint az uh-on.Úgyhogy megérte várni és izgulni,a doki mondta ezek igazán jó hírek,és nagyon-nagyon örülünk neki.
Tényleg amin már átmentünk,már tényleg ránk fér egy kis lazítás 8) .Nem kívánom senkinek ezt a 10 hónapot.

Most csak gyors bejelentkeztem,elmesélni a jó híreket.
Ja és teszek fel képet Dorkababa miket tud már!!!!!!!!!
Kép

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Sziasztok

Ági
Gratulálunk a jó híreknek. Akkor reméljük egy darabig nem kell attól tartanotok hogy műtét lesz. Csak jobban kell vigyázni nehogy felfázzon.Pont most jön az az időszak amikor a lakásban hűvös van amig nincs fűtés.Bár az új építésű lakásoknál be lehet előbb is üzemelni a fűtést nem?Kolleganőmék a palettába laknak és ott szeptembertől asszem már be tudjna kapcsolni.

Timivel voltunk ma a Máltain.A hintát már annyira nem élvezte,most a csúszda jött be neki nagyon.No meg a kavicsok.Állandóan markolászta meg kiszórta.Na meg elkezdett négykézláb benne teperni. :P .Jól nézett ki nagyon.Aztán ráültettük egy kismotorra.Pont kapóra jött hogy ott lehet így kérni mert legalább tudom hogy még kicsi hozzá. Előszőr rátettem nem akart leülni ,ahogy elkezdtem volna húzni simán kiakptam majdnem a popója alól :D .Aztán a férjem próbálgata neki mutogatni hogy hog yis kéne azt hajtani,de még nem jött rá.Van még rá ideje.
De tök jó hogy nem kell idecipelni a játékokat hanem itt vannak.Ez nagy könnyedség.

Aki saját maga csinált tortát első szülinapra az lécci küldjön nekem receptet meg képet(sllivia@freemail.hu).Majd szeretnék én is csinálni a Timinek. ELőre is köszi

Üdv Lívia

Kép
slivia
 
 


Sziasztok!

Ági:
Ez tényleg jó hír. Végre megnyugodhatsz egy kicsit.

Lívi:
A máltain van minden, mi mégis mindig úgy megyünk, hogy babakocsi, + két motor. Motorral nagyot lehet ám esni, én először csak a lakásban engedtem felülni Benedeket. Hát, 10 hónaposok nem nagyon szoktak még motorozni . :lol:

Lola:
Nálunk már mindenkit beszoktattak, csak egy kislányt nem, mert beteg.

Megyek is, mert mindig elkésünk.

Nem tudjátok hol lehet felnőtt esőkabátot venni? Eddig nem zavart, hogy esik rám az eső, de az oviba mégsem mennék úgy be, hogy folyik a fejemről a víz. :lol: (eddig csak boltba mentünk esőben)

KépKép
renáta29
 
 


sziasztok!

Ági!
Nagyon örülünk a jó hírnek!! Sok-sok puszi nektek!

Mindenkinek nagyon köszönjük a köszöntés és utólagosan is Editnek Boldog Névnapot!
A buli jó volt 19-en voltunk a Lackó először megijedt hogy ki ez a sok ember aztán rájött, hogy jéé 1 mama aztán meg a dédiék ... de hát én mindenkit ismerek! :lol: élvezte hogy sokan voltunk és persze hoyg mindenki rá figyelt. 3-4 közé hívtam mindenkit és 8kor mentek el szóval úgy érzem mindenki jól érezte magát! A Lackónak volt 3 tortája, úgy vártam mikor truszmákolja szét, de csak 2 ujját nyomta bele, de azt tövig. Képek nem tudom, hogy tudok e most felrakni mert nekem ez a szar fényképező nem akarja de most próbálkozom :) Hát sajna nem sok sikerrel "A(z) KODAK EasyShare Software hibát észlelt, ezért leáll. A kellemetlenségekért elnézését kérjük." úgyhogy majd este töltök fel képeket, majd a férjem hazajön és rendbeszedi :)
Megint van egy csomó játék épp azon gondolkodtam, hogy elrakok már pár játékot, hogy azzal már úgysem játszik a Lackó. Szépen kivettem erre persze rögtön odajött, hogy mit csinálok és persze majdnem minden játékot megnézett játszott vele szóval mégsem raktam el :)

Fogászatról annyit hogy elküldött fogrötgenre is és ott látott meg olyan lukat a fogamba amit nem is látott amikor belenézett a számba, szóval megyek még hozzá minimum 3 fogtömésre. Különben köszönöm az együttérzést a várakozás sokkal rosszabb volt mint maga a foghúzás, az inekciót sem éreztem, mert a dokinéni tutti-fruttis zsibbasztóval elérzéstelenítette ( most már tudom mit éreznek a lurkók amikor bekenjük az inyüket) és úgy adta be, maga a foghúzás meg kb 1 percig tartott.

Reni!
Miért nem veszel olyan sportos széldzsekit ami kapucnis, nekem is olyanom van. Szerintem az mégiscsak jobban néz ki mint a hagyományos esőkabát és egy esetleges kirándulásnál is tökéletes. Amúgy nem láttam esőkabátot, de szerintem valamelyik kínaiba kérdezz rá, hátha csak elrejtették.
Amúgy találtam egy tök jó oldalt ( http://www.natursziget.com/page.php?sho ... chamomilla ) ahol vagy a betegség alapján lehet keresni homeós bogyót vagy magát a bogyót írják le hogy mire való, de beszéltem a sógornőmmel, meg egy barátnőmmel és immunerősítőként lehet adni a gyerekeknek Echinacea-t. A sógornőm minden nap ad a gyerekeknek 5 bogyót D4et( 6 és 9 évesek) a barátnőm (neki februárban lesz 2 éves a 3. baby) azt mondta hogy nem szabad ilyen picinek csak 2 hétig adni napi 2x5 bogyót 2-3 hét szünet gyorsabb gyógyulásra 15ötöst a megelőzésre 9Ch-t, de majd még kiokosítom magam aztán megírom, mire jutottam.

Utálom ezt az időt, sehová nem lehet menni, habár Lackó pajtás még durmol, bizti az idő miatt. amit nem is bánok mert még mindig nem kecmeregtünk ki ebből a megfázásból, ma vagy lemegyek a dokinénihez vagy kihívom, hogy nézzen rá.

Remélem délután eláll egy kicsit az eső!

Kép
Kép
gangi
 
 


Angi!

Köszi a homeós infót, a barátnőd, akinek februárban lesz kettő a 3. gyereke, nem Mariann, és a kisfia Máté?
Megnézem a széldzsekit is, ha eljutok valahova.

Az új játékokból érdemes eltenni, és időnként elővenni valamit, vagy a régiekből is, ha nem látja. Nálunk az a jó, hogy a család mindig késéssel köszönt, ahogy találkozunk, így mindig kapnak valami újat.

Várjuk a szülinapi képeket, kíváncsi vagyok!

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok,

Editnek: Boldog Névnapot kívánok!!!

Lackónak: Boldog szülinapot!!!

Ágiéknak: Nagyon jó hírek, végre egy kicsit megkönnyebbülhetsz.
Egyébként meg szuper ügyes így 10 hónaposan!

Sajnos nálunk betegség van: igaz most Roli (legalább nem megint szegény kis Réka), de ez se túl vidám.
Tegnap telfonáltak az oviból, hogy menjek érte, mert lázas. Vasárnap még semmit nem észleltünk rajta. Gyorsan hazahoztam, felhívtam a dokinőt, mondta hamarosan kijön, aztán felhívtam anyósomat, hogy jöjjön ki vigyázni, mert Rékával gyógytornára mentem. Ez idő alatt volt is nálunk a doktornő, nagyon-nagyon csúnya Roli torka... antibiotikumot is kapott és megkért, ha lehet Rékát (ha nem szeretnénk hogy beteg legyen) vigyük vmelyik mamához (tudja hogy szerencsére nálunk sok a lehtőség).

Így ma anyukám elvitte Rékát, csütörtökön este már ugyis elvitte volna, mert hosszú hétvégére megyünk motorozni a Mecsekbe és Horvátországba, persze csak ha Roli jobban lesz és mehet a dédihez. Ja és persze ha rajtunk sem tör ki semmi nyavalya, mert Roli így lázasan köztünk aludhatott...

Nagyon szomorú vagyok, hogy most sokáig nem láthatom Rékát, de inkább így legyen, minthogy ő is beteg legyen és ne tudjunk hétfőn újból gyógytornára menni...
Azért odaadtam anyunak Réka Taj kártyáját, ha gáz van vigye el őt Mosonmagyaróváron orvoshoz. Rolcsi mikor egy pillanatra nem figyeltem ma reggel odaszaladt összepuszilni Réka száját, hiába beszéltem meg vele, hogy most betegen ne puszilgassa...bár vasárnap is együtt fürödtek a kádban!

Így legalább teljes odafigyeléssel tudom Rolit ápolni, mert nagy türelem kell hozzá így nyafka nemevős betegen! Persze ezt mindannyian tudjátok sajnos már nagyon jól...

Megyek is hozzá, majd írok ha már javulás van!

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!


Nem tűntem el,csak mostanában kevesebb időm van ide írogatni,csinálom teljes gőzzel a takarókat,már kettő készen van,még ugyanennyi van hátra :lol:
Képeket mindjárt teszek fel róluk,közkívánatra :wink:

Ági
örülök,hogy jók lettek az eredmények,elhiszem,hogy nagyon nehéz volt ez a tíz hónap,de most már legalább fellélegezhettek.
Nagyon ügyes a Dorka,szépen áll a képen!
Lábad hogy van?Aminoerg gél nagyon jó rá,ilyen beütésre,zúzódásra,persze folymatosan kell kenni,nem 1-2-szer :D


Zsanka
mi nem voltunk a máltais szülinapon,bár akartunk menni,csak a piacról elég későn értünk haza.
Olyan mérges voltam,mert oké,hogy szülinapja volt a játszónak,de 16-kor bezárt,pedig nem csak mi mentünk volna le egy kicsit :evil:

Lívia
te aztán előrelátó anyuka vagy,hol van még Timi szülinapja? :lol:
Vikinek én csináltam a tortáját,sima vizes piskóta kakaós margarinos krémmel töltve,mert csak mi ettünk belőle úgyis,Viki csak gyönyörködött benne :lol:
Ha godnolod elküldöm mailben neked.
Íme a kép a tortájáról:
Kép

Reni
szerintem is a kínaiban nézd meg,ott valószínű,hogy kapsz felnőtt esőkabátot magadnak.

Gangi
köszi a homeós oldalt,nagyon jó,gyors betettem a kedvencek közé :lol:
Várjuk a képeket!!!!!!!!!!

Cirmike
mielőbbi teljes gyógyulást kívánunk Rolinak!!!!!!!!!!!!!
REmélejük,hogy nem fertőzte végig a családot.

Akkor jöjjenek a megígért takaró képek:
Kicsit gyűröttnek tűnnek,de a használattól majd kisimulnak,párnáknak meg csak a huzata ez,még meg kell tölteni :D
egy oldalasKép

Kép Kép

Két oldalas,ennek az egyik oldala:

Kép
Kép

Kétoldalas másik oldala:
Kép
Kép

Ezeken kívűl még lesz egy kislánynak és egy kisfiúnak.

Viki a kis informatikus :lol:
Kép

Keresi a betűt :P
Kép

További szép naopot mindenkinek,sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Sokat sütő anyukák figyelem!
A sütőélesztővel nyereményjáték van,itt:

http://www.eleszto.hu/

Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Kösz a jókívánságokat!

Ági!
Jaj,de jó hírek!Nagyon örülök!

Erika!
Mindig elcsodálkozom,milyen ügyes vagy! :lol: Ja,ha belém ennek csak a tizede szorult volna!!!Gyönyörű a torta és aranyosak a takarók,párnák is!Milyen alkalomra készülnek?

Betegeknek jobbulást!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok!

Rena
Én a komáromi Ázsiacenterbe vettem esőkabátot, de szerintem itt is lehet valamelyik kínaiba venni. Ott 590 ft. volt. Ha nem kapsz, akkor szóljál és hozatok anyúval onnan - Ő megy minden nap Komáromba.
Meg volt a szülői? Mondtak valami érdemlegest? Még nem beszéltem azóta a tesómmal.

Jó pihit mindenkinek estére!

Kép
mázsa
 
 


Sziasztok!

Edit
köszi a dícséretet :oops:
Krisztina a barátnőm kislánya tőlük nagyon sokmindent kaptunk,sokat segített,ezért kapják.
Laura Lilla a férjem un.tesójának a kislánya,neki csak úgy....
A másik két takarót két újszülött fogja kapni,a kislány,Zsófia vasárnap született,ő a Laura un.tesója és szintén a férjem un.tesójának a kislánya/a két anyuka/Lauráé és Zsófiáé testvérek :D /,a másik takaró a barátaink kisfiáé lesz,ha megszületik/elvileg 14-ére volt kiírva/,Zétény.
Szóval a maradék két takarót majd a babalátogatóra tartogatjuk,egyedi meglepit szeretnénk szerezni vele.
Úgy kedvet kaptam a takaró készítésre,hogy magunknak is csinálok 1-1-et,persze felnőttes mintával név nélkül :lol:
Vikinek már van,nagyon szereti,mikor előveszem a szekrényből,rögtön követeli,aludni akar rajta,mondja,hogy tente :P

Mázsa
gyerek esőkabát is van Komáromban a kínaiban?
Még megnézem itt a városban is,hátha kapok,ha nem akkor megkérhetlek,hogy hozatsz Vikinek?
Jól vagytok?Babaprojekt mikor indul? :lol:

Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Sziasztok! :D

Sajnos rég írtam, de mostanában nincs sok időm! Olvasni azért néha tudok. Mi jól vagyunk, csak ez az idő nem jó. :(
Most 1000-rel kell tanulnom a pénteki vizsgámra, eddig még nem álltam neki. Az előző vizsgák szerencsére sikerültek.

Ági:
Nagyon örülök az eredménynek, Dorka ügyes volt. Lélekben veletek voltam. :D

Erika:
Tegnap láttuk a Vikiéket a csónitón. Kár hogy te nem jöttél ki. Nagyon jók lettek a takarók. Ügyi vagy.

Gangi:
Nagyon sok boldog szülinapot kívánunk mi is a Lackónak:
Kép

Edit:
Boldog névnapot kívánunk Neked is!
Kép

Betegeknek mielőbbi gyógyulást!!!!!!!!!

Bocs, ha valakit kihagytam.

Üdv. Anita

Kép
cs.anita
 
 


Sziasztok!


Megérkeztünk mi is :)

Ági,
nagyon jó, hogy ilyen ügyes a kicsi lány és minden rendben van vele! Gondoltam rátok, hogy minden rendben legyen!
Tényleg nagy megkönnyebbülés lehet nektek! A Dorka pedig nagyon ügyes! Már nem kommandózik? :)

Erika,
ámulok, bámulok. Nagyon ügyes vagy! Takarógyáros kisiparos:)
A szülinapi torta is szuper, miből csináltad a micimackót?
Én a képeket a micimacko.lap.hu-n szoktam keresgélni. Ott jók vannak. Én is keresgélek szülinapi tortát, de nehéz olyat taláni, amit ő is ehet. (lehetőleg tojás, élesztő stb. nélkülit) Majd meglátjuk.

Gangi,
jó sokan voltatok a szülinapon. Jó is a családi összejövetel :) Nálunk nem tudom, hogy lesz, mert a Máté 24.-én született, após pedig 23.-án, én mondjuk azt szeretném, ha a Máténak "saját" szülinapja lenne.. meglátjuk. Képeket várjuk!

Mázsa,
mi a helyzet az órával? Sikerült kivágatnod a formát? Ezen az oldalon is van egy aranyos óra, ha esetleg érdekel. Jó ötlet, nekem nagyon tetszik.
http://www.nlc.hu/index.php?id=192&orde ... _id=300002

Crimike,
Rolinak mielőbbi gyógyulást kívánunk! Reméljük hamar túl lesz rajta!

Mi jól vagyunk, hála istennek meggyógyultunk. Máté baba minden energiámat leköti :) estefele már csak vánszorgok.
Eszméletlen milyen Duracell nyuszi ez a gyerek!!! :D

Akit érdekel holnap babaruha vásár lesz a Gerecse házban lévő turiban. Ki tudja lehet, hogy érdemes benézni.


Jó éjt
Zsanett

Kép

Kép
zsanka
 
 


Sziasztok!

Végre sikerült feltennem a képeket, apa rájött hol a hiba, lemerültek az elemek :) megkérdezte szőke lettél?? jól elvertem!!!
szóval a képek csak egy kis adag mert mi inkább kameráztunk de majd még apóstól is elhozzuk ma és bővítem.
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=10656

Zsanka!
Én néztem azt az oldalt de nem találtam órát csak virágcserepet.

Puszi

Kép
Kép
gangi
 
 


eninek elfelejtettem válaszolni, hoyg de igen Ő az :) a Mariann

Kép
Kép
gangi
 
 


Haliho,

a Gerecse házban mégsem ma volt a babaturi, megváltoztatták a progit. Én meg elrohantam reggel... :twisted:

Gangi,
bocs az óra a 48.oldalon található. Vissza kell lapozni, azt elfelejtettem :shock: . Szuperek a képek! Kár, hogy kevesen van rajta a Lackó! :D Csak viccelek..! Nálatok is mindig a rokonok játszanak a játékokkal látom. Jó sok mindent kapott a Lackó és jól lecsókolta azt az ürlényt! :D Szépek vagyytok az utolsó képen!


Zsanett

Kép

Kép
zsanka
 
 


Sziasztok

Erika
A recept érdekelne,akkor majd küld át légyszi.Azért informálódom így előre,mert olyan tortát szeretnék amit a Timi is ehet,no meg ÉN szeretném csinálni neki,és hát lehet ebből lesz egy kis harc..Én úgy terveztem hogy neki lesz egy saját mini tortája amivel azt csinál amit akar,és ezt szeretném én csinálni,meg lenne egy másik amiből a vendégek esznek azt meg vagy anyós csinálja ha nagyon akarja vagy rendeljük.
Nagyoin jók lettek a takarók.Lassan üzletet is lehetne belőle csinálni :D .Én most mindenkinek a szalvétás képpel kedveskedem :lol: .
Jó lenne a varrás is de nincs varrógépem csak Anyunak,de már az is elég hadviselt.Azt ő használja, varrt is már a Timinek termó kabit mg gatyót.

Angi
Jók lettek a képek,no meg persze a szöveg is. :D .Ti nem terveztetek a LAckónak babazsúrt? Én vacilálok ez ügyben,mert a férjem annyira nincs oda az ilyen dolgokért,de valószínű majd meg kell szoknia :lol: .

Cirmike
Jobbulást Rolinak,remélem nem kapja el az egész család.Réka hogy halad,már jobban viseli azért a kezeléseket?Kancsalság ügyben kérdezted a gyógytornászt?

Egy kis "szakmai" kérdés bocsi előre is.De nincs valakinek meg véletlenül a Tri mester kiadótól származó Solt Katalin által írt mikro és makroökonómia könyv?Köszi előre is .

No meg arra nincs tippetek,vagy ki hogy csinálta.A Timi mostanság nemigen akart ebédet enni,aztán elég sok mindent kipróbáltam mire rájöttem hogy saját maga akar enni.De ha adok neki kanalat azzal még sokra nem megy hanem kézzel akar enni.De ügye a főzit nemigen lehet kézzel enni :D .A tízórai meg az uzsit az meg van oldva mert banánt adok a kezébe vagy kiflit vagy virslit,vagy ilyeneket amit meg tud fogni .
Iszonyú akaratos kezd lenni. A pelenkázás az kész küzdelem. :cry:

Na elég belőlem,így is sokra sikeredtem.Várom a tippeket,Köszi előre is
Üdv Lívia

Ui.: JA meg csikorgatja a fogát,azzal mit lehet tenni??Majd kinövi?

Kép
slivia
 
 


Sziasztok!

Lívia!
Fogcsikorgatás? Vagy kinövi vagy nem!!!Ha nagyobb lesz,már rászólhatsz,de most még csak tűrhetsz. Nálunk a Marci szokott az állkapocs csontjaival "játszani".Az alsót és a felsőt ellentétes irányba mozgatja,csak úgy kattog neki.Sokszor attól félek,hogy kiakasztja a csontot a helyéről.Ha észreveszi az arcomon a rosszallást,annál jobban csinálja.Így próbálom meg se hallani!!!
Kaja: ha nem akarod a drasztikusabb megoldás választani,akkor néha bejön ha adsz a kezébe kanalat és műanyag tányért.Ezekkel lehet kalapálni és amíg szórakozik vel,etetheted.Vagy kenyér darabokat csipegethet fel a főzelék mellé ( a felnőttek is sokféle főzit kenyérrel esznek).Bár én ennek nem vagyok híve,mert szerintem rossz szokás a főzi+kenyér.

Gangi!
Aranyosak a képek!

anita!
Kösz,hogy gondoltál rám!

Erika!
Hű nagy a rokonságotok! Hasonló takarót 7.000Ft körüli áron láttam.Biztos mindenki nagyon fog örülni neki,tényleg szép,egyedi és nagyon praktikus dolog! Mekkora méretben csináltad?

Én is teszek fel képeket a fiúkról,de mivel nincs időm albumot gyártani,inkább ideteszem.Remélem,nem baj!

Mint maci a málnásban
Kép

Fiúk a paradicsomok között
Kép

Az egyik kedvencem: Olika nevet
Kép

Marci és Olivér
Kép

Ide nézzetek,mit tudok: paradicsommal a kezemben is felmászok!
Marci és Beni
Kép

Marci "madár" fütyül
Kép

Én is grillezni fogok (Benike)
Kép

Mindenkinek szép estét!
Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Edit,
Nagyon arik a képek a fiúkról a kertben! Nagyon jókedélyűek és ügyesek!

Megkérdeztem a gytornásznőt, de nem válaszolt konkrétan csak felhúzta a szemöldökét és megvonta a vállát. Persze csak ezt a konkrét kérdést illetően. Egyébként igen fejllődünk és a masszírozós résznél már nem sírt, le tudtud kötni a figyelmét, még akkor is amikor tök benyúlkált a tornász a csigolyái közé, lehetett kínozni a nyakrésznél is. Remélem így marad. Aztán amikor kényszerítőzős mászatás, felállás volt akkor már süvöltött.

Egyébként Réka kúszik, igaz hátrafelé tolja magát, de nagyon sokat akár 20m-t is, amíg neki nem ütközik vminek, aztán innen ha már csak előrefelé lenne kiút akkor az már nem megy neki.

Egyébként egyáltalán nem kancsalít be azóta! Persze megyünk azért a szemészetre.

Rolcsi jobban van 3 nap láz után most éjjel már csak hőemelkedése volt.
Rékán sem jött elő semmi gyanús jel.
Úgyhogy nyugodt szívvel indulunk holnap motorozni: megyünk Paksra (atomerőmű látogatás), Gemenci erdő (kisvasút), Harkány (szállás is itt lesz), szombati túra az eszéki dómhoz, vasárnap harkányi fürdő majd haza.

Livi,
Honnan ismered az Egervári Péter apukáját (Suzuki Motorpont-os), nagyon dícsérő szavakat mondott rólad tegnap nekünk...
Mi a Petiéket ismerjük cskályha ill. motorozás ill. V.szőlős kapcsán.

Szép hétvégét mindenkinek, jó idő ígérkezik!!!!

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Kép d

Mindkét Máténak küldöm szeretettel névnapjuk alkalmából!

lola77
 
 


Rena!

Én kínaiban láttam már felnőtt esőkabit+ Rossmannban is asszem! Vagy már vettél?

Edit!
Csodaszépek a lurkók és milyen kis csibészeknek tűnnek. :lol: Sokat nőttek, ügyesedtek, még a képekről is lejön. Hát és így már a képek alapján félelmetes, hogy 3 felé szaladnak, nemcsodálom, ha néha tök kivagy!

Gangi!
Jók a képek, gusztik a torták, nálatok elfogyott mindhárom? Láttam Lackó tényleg örült az ajándékoknak! Az a maci tök jó, ismerem, sokféle zenét játszik, ugye, tök kedves dallamokkal?

Lívi!
A fogcsikorgatás tök term. ilyenkor, hisz ez neki újdonság, rájött hogy van valami a szájába, emlékszem Soma is csinálta, kábé olyan 8-10-12-edik fogig, addigra megszokta, elhagyta. Tényleg rossz hallani... :twisted:
A Tri Mester könyvet val. szeg meg tudom szerezni, írok ezügyben privit Neked!
A pelenkázásra: lesz ez még így se! Majd 1,5-2 éves kora körül... volt hogy a derekam roppant bele! :shock: :? :( Nem ijesztgetni akarlak, de megértelek, iszonyúan tudnak tekeregni, szökni közben!

Na ennyi most, Cirmike jó utat, vigyázzatok magatokra!

lola77
 
 


Rena!

Én kínaiban láttam már felnőtt esőkabit+ Rossmannban is asszem! Vagy már vettél?

Edit!
Csodaszépek a lurkók és milyen kis csibészeknek tűnnek. :lol: Sokat nőttek, ügyesedtek, még a képekről is lejön. Hát és így már a képek alapján félelmetes, hogy 3 felé szaladnak, nemcsodálom, ha néha tök kivagy!

Gangi!
Jók a képek, gusztik a torták, nálatok elfogyott mindhárom? Láttam Lackó tényleg örült az ajándékoknak! Az a maci tök jó, ismerem, sokféle zenét játszik, ugye, tök kedves dallamokkal?

Lívi!
A fogcsikorgatás tök term. ilyenkor, hisz ez neki újdonság, rájött hogy van valami a szájába, emlékszem Soma is csinálta, kábé olyan 8-10-12-edik fogig, addigra megszokta, elhagyta. Tényleg rossz hallani... :twisted:
A Tri Mester könyvet val. szeg meg tudom szerezni, írok ezügyben privit Neked!
A pelenkázásra: lesz ez még így se! Majd 1,5-2 éves kora körül... volt hogy a derekam roppant bele! :shock: :? :( Nem ijesztgetni akarlak, de megértelek, iszonyúan tudnak tekeregni, szökni közben!

Na ennyi most, Cirmike jó utat, vigyázzatok magatokra!

lola77
 
 


Sziasztok

Köszi a válaszokat. Hát ja türelem az kell rendesen.Mert ügye tényleg az a gond hogy hiába mondja nekik az ember még nem érti meg.

Cirmike
Jó utat nektek.Nem akarom elkiabálni de nagyon jó időnek néztek elébe.
A Pepét meg az Apukáját az okmányirodából ismerem.Én ott dolgoztam(om) és ő már elég régóta csinálja úgyhogy ott ismerkedtünk meg.
Azért nem lehet semmi hogy a csigolyákba másznak bele,az tök fájhat.Kis hős a Réka hogy ilyen jól viseli.De nagyon hamar van eredménye.Figyeld meg nemsoká szaladhattok utána :D .

Lola
Írtam vissza könyvvel kapcs.Köszi előre is
:)

Edit
Nagyon helyesek a fiúk.Tényleg ahányan vannak annyi fele mennek.Nem lehet egyszerű az tuti.ÉS meddig maradsz otthon velük? Mit dolgoztál előtte.Remélem nem gond a kérdésért. Ha igen akkor bocsi. :oops:

Valamikor megint össze lehetne jönni. Jövő hét délután a máltai? Kedd kivételével minden nap jó nekünk.

Máguska
Sikerült Bálintnak beszereznetek pár cuccot?Végül is elmentetek környére?

Zsani
Mikor mész turiba legközelebb?Én péntek délelőttre tervezek egyet mert a mozi mellett is lesznek állítólag gyerekrucik. Ha gondolod talizhatunk valahol.

Boldog névnapot a Mátéknak.
Kép

Üdv Lívia,jó napot mindenkinek.

Kép
slivia
 
 


Sziasztok!

Edit:
Nagyon édik a fiuk.Tényleg milyen nyugodtak és jókedvüek.Hogy vagy?Remélem tudsz pihizni egy kicsit 8)

Zsanett:
Nagyon boldog névnapot Máténak.Adj egy nagy puszit a nevemben ,és persze Dorka nevében is :lol: .
Már tök régóta akartam kérdezni tőled,csak mindig elfelejtettem,hogy írtad hogy adtad Máténak a Hippes teát,és itta rendesen.Sőt!!!Le tudtad szoktatani róla?
Dorka még mindig a hippes granulátumos teát issza.De átvágom mert főzök neki filteres teát,és egy pár szem granulátumot teszek bele. :lol:

Livi:
Hogy bírod a sulit?Ajaj Timi egyedül akar enni :lol: .A pelenkázás még úgy ahogy megy nekem,de az esti fürdés már nagyon nehéz.Mindig hasra dobja magát,és fel akarja húzni magát.Ha leültetem ,akkor meg megfoglya a két szélét a kádnak és fel akar állni.Te hogy fürdeted Timit?Eddig Dorka nagyon szeretett,de mostanában nem csinálhatja amit akar,elkezd sírni.Na meg a hajszárításról ne is beszéljünk...

Cirmike:
Tök ügyes Réka.Tényleg mindjárt futni fog :lol: .Örülök,hogy nem kapta el Rolitól,és hogy a kislegény már jobban van.Nektek meg jó utat,és várjuk a képeket :D
A Pepét én is ismerem.Szerintem kevés ember van aki nem.Én ugye szőlősről,meg a postáról.Apukája is nagyon aranyos,az egész család.Anyukájának meg annó a "fönöke" voltam.Szóval az egész családot ismerem és tök jó fejek.

Erika:
Nagyon jók a takarók.Gondolom mennyi idő van velük...Én most unokatesommal fogok varratni Dorka ágyához falvédőt.Majd lefényképezem.

Ja nem írta ám fel a háziorvos fogamzásgátlót...Még úgy sem ,hogy vittem a vérvételi papirokat.Tegnap voltam a Vargánál,és 500ft-t írta fel.Ha belegondolok,hogy januártól meg 300ft-t kell fizetni a háziorvosnak...ezért nem is vittem el a papiromat a dokinőtöl.

Na megyek,mert viszem a dorkát a háziorvoshoz a szokásos havi kontrolra.

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Sziasztok!
Boldog névnapot mindkét Máténak! Kép

Kép
Kép
moncsi76
 
 


Sziasztok!

Zsanka
a Viki tortájában van tojás,amúgy 1 évesen már ehetnek tojást,bár a Viki nem kért a tortájából hanme csak nézte meg a gyertyát fújta el többször egymás után :lol:
A tetején a Micimackót úgy készítettem,hogy valamelyik netes oldalon azt hiszem képeslap volt és azt monitoron keseztül lerajzoltam neki/később falikép lett a rajzból/ és margarint elkevertem ételfestékkel,habrózsába töltöttem.
A torta tetejét bevontam vékonyan édes margarinos krémmal amibe csak porcukrot tettem,majd erre rajzoltam pálcikával a formát,majd kidíszítettem úgy,hogy először a sárga színű krémmel a habnyomó segítségével apró rózsákat nyomtam,majd a piros színűvel a maradélk részt kiszíneztem :lol:
Így egy kicsit érdekes volt leírni,sikerült követni? :wink:
Zsanka,Mázsa

nagyon boldog névnapot kívánunk mindkét Máténak!!!!!!!
Kép

Gangi
nagyon jók a képek,nekem a családi fotótok tetszik a legjobban és amin Lackó megpuszilja a kutyusát :lol:
Vasárnap akkor megyünk misére?Mostanában ritkán vagy msn-en :cry:

Lívia
szerintem is próbáld ki,hogy adsz Timi kezébe egy plusz kanalat elé egy kistányárt és amíg megeteted addig ő is gyakorolja ezeket az evős mozdulatokat.
Nálunk nem volt ilyen gond szerencsére,Viki kivette a kezemből a kanalat vagy villát és elkezdett egyedül enni,mára már elég szépen eszik így majdnem egyedül.
Fogcsikorgatás Vikinél is volt,de szerencsére pár hét alatt elfelejtette,ha rászóltam annál jobban csinálta,próbáld meg nem meghallani vagy elterelni a figyelmét,mondjuk adjál neki inni vagy enni amikor ezt csinálja.
Viki 27-én lesz másfél éves,de szerencsére simán tudom pelenkázni még mindig.Amikor nekiállunk akkor a popsitörlős doboz tetejét vagy a popsikrémes dobozt adom a kezében,mindkettőn baba van és neki szokott magyarázni,játékkal sem tudod kicsit lekötni a figyelmét,hogy ne meneküljön? :lol:
Vagy mondókát mondjál neki,énekeljél valami újat.

Edit
nagyon édesek a fiúk ahogy ténykednek a kertben,reméljük,hogy még pár hétig ilyen jó idő lesz,hadd élvezzük még egy kicsit ezt a jó időt :D
Egyik kép jobb mint a másik :lol: dehogy baj,hogy ide töltöttél :wink:
A takaró mérete 110 cm széles,150 cm hosszú,így sokáig tudják majd használni a gyerekek.
Az ötletet eredetileg a www.takoo.hu oldalról vettem,csak sokaltam az árát és így kezdődött ez a takaró varró hobbym :lol:

Cirmike
jó utat,vigyázzatok magatokra,képeket várunk :lol:

Ági
a takaróra a minta felvarrása nem olyan nehéz meló,elég hamar megvan,1 betű vagy forma felvarrása kézzel kb. 10 perc :lol:
Várjuk a falvédőről a képet!

Csanita
talán majd legközelebb összefutunk a Csóni tónál :lol:
Amíg ilyen jó idő van mondjuk jövő héten nem talizunk valamelyik délelött a tónál?


Most megyek nekiállok a következő takarónak,aztán a családdal megyünk motorozni/Vikinek vettünk egy babamotort azzal/,lehet,hogy a máltaira is benézünk,ritkán megyünk úgyis együtt le.

Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Hát mi elég kevés képet csináltunk mert inkább kameráztunk, apósomba bíztam, hogy Ő többet csinált. csinált is de eléggé gyér nem is tudom mire figyelt tök jó képeket szokott csinálni, most meg mint egy amatőr! Igyekszem ma este felrakni belőle a jobbakat.

Lívi!
A torta nálunk is harc volt sőt a buli rendezés is. Anyósom akarta tartani én meg mondtam, hogy nálunk lesz és slussz, sőt a tortát is én rendeltem meg az más kérdés hogy hozott Ő is, de bosszúból azt vágtam fel utoljára :lol:
Én is akartam a Lackónak egy kicsit hogy csináljon amit akar vele, de a párom azt mondta hogy akinek nem tetszik, hogy összetruszmákolta a gyerek annak nem kell ennie belőle. Igaza van nem? :) Ja és Lackó 2 szem ujját nyomta bele a tortába és ennyi, nem mászott bele jobban pedig úgy vártam :(
Babapartyn gondolkodtam, de inkább majd csak jövőre akkor talán jobban értékeli, most még a rokonoktól is megijedt pedig sokat látja őket.

Holnap megyek barátnőmhöz Pestre a Lackóval, már úgy várom. Benézünk a H&M-be is szóval jó kis napunk lesz :)

Mindenkinek kellemes napot!

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok!

Ma "bandáztunk"a házunk előtt,íme a képek:

Viki kipróbálja új motorját:
Kép

Csini Izabella:
Kép
Iza kacsát tol:
Kép

Alma party :lol:
Kép

Én a csajokkal:

Kép

Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan lenne egy fontos kérdésem.
Mit csináljak Dorkával eléggé szorulásos.Régebben nem volt az ez kb 1-2 hónapja van.Ma voltunk a dokinőnél és ő azt mondta,hogy a krumpli ,s,répa,meg az alma eléggé székletfogó.Ha adok a fözelékébe krumplit meg s.répát,akkor uzsira ne adjak neki almát.Én úgy tudtam hogy az alma lereszelve szélethajtó :? .Meg adjak neki kockacukrot egy kis vízzel :shock: .
Van valakinek ötlete??????
Ja és a fogával kapcs-ban azt mondta hogy nem kell még neki semmit csinálni(mármint a mosásal),hát én azért vettem a dm-be olyan gumis fogkefét.Hát azóta hurcolja magával és eszi:Abból baj nem lehet :lol: .

Na megyek fürdetni.
Szép álmokat mindenkinek,ÁGI

Kép

Kép
ági01
 
 


Sziasztok!


Először is köszönjük a névnapi jókívánságokat.
Mázsa, a Máténak boldog névnapot kívánunk!

Volt egy kis party délután anyósék átjöttek és megköszöntötték a Mátét, kapott kismotrot (szerintem olyasmi mint a Vikié) elég stabilat vettek, és felhajtható az ülés. Kapott könyvet, bébiételt stb. Anyuékhoz hétvégén megyünk.
Tőlünk kapott egy játéktelefont (már volt, egyet kibontottunk a sok bontatlan játék közül) illetve csináltam neki egy kis nyalánkságot. Jól beletúrt. :)
Szép nap volt. Csak szegényt délelőtt megnyírattam a barátnőmmel. és eléggé sírt :).De amúgy minden OK volt.
Mindjárt teszek fel képeket.

Lívi,
holnap én is megyek, de korán reggel, apa elviszi a Mátét addig dolgozni magával. Gondoltam beugrok a Gézengúzba is ,hátha lesz ott vmi kantáros (az összeset kinőtte!! van 7 kantárosom, az összes bokacsörgetős :)) mondjuk nem szeretem azt a boltot. Azt hírdetik hogy 50-70%-os leárazás van. Kíváncsi leszek.

Az etetéshez szerintem is adj neki egy másik kanalat. A Máté is kezd rakoncátlankodni. Akkor elhadonászik a kanállal.
Pelenkázáskor én sem bírok vele. Egyszerűen lehetetlen feladat átpelenkázni, az öltözésről nem is beszélve. Mindig bőgés a vége. Ezért egyik nap berágtam és elmentem vettem neki up&go pelust, azzal valamivel könnyebb.

Ági,
a Máté még mindig HIPPes italt iszik, de a 0,75l-eset, abban nincs hozzáadott cukor, csak a gyümölcs cukortartalma. Azt vizezem neki. Issza is rendesen :) Én is próbáltam főzni teát és azzal keverni, de akkor nem kell neki :). Jó mert sokfajta ízben van, mi általában alma-édesköményt ill. erdeigyümölcs-csipkebogyó. szeretjük.
Szorulás esetén:
alma, banán répa tényleg székletfogó. Általában az őszibarackot mondják mint hashajtót ill. a szilvát. Próbálj meg ilyen gyümiket adni neki. Illetve könnyedebb kajákat, pld cukkinit, tököt ezeket a Máté szereti nagyon.

Itt van 1-2 kép a mai napról. jó hosszúra sikeredtem. :D

Nézda, mit kaptam!!!
Kép

Ez tök jóóó!
Kép

Mi a mai uzsi?
Kép

Na, király mocim van?
Kép

Sziasztok
Zsanett

Kép

Kép
zsanka
 
 


Sziasztok!


Ági
nálunk is volt egy időszak amikor Vikinél előfordult szorulás.
Kecskeméti szilva bébidesszertet adtam neki,ez is segített,meg hogy sokszor babamasszázs alapján a beleit többször végigmasszíroztam tisztába tevéskor,amíg nem volt széklete.
Furán hangzik,de hamar megéreztem hogy hol a "dugulás"a pici beleiben,és megszűntettem neki azt.
A masszírozáshoz hasunáltam Bionet balzsamot,amit azóta már oly sok mindenre használtam/szelekre,szorulásra,fogzásra,kiütésre,rovarcsípésre/.
Belsőleg is lehet neki adni belőle egy borsónyi mennyiséget naponta.

Zsanka
olyan édes a Máté ahogy örül a telcsijének :lol:
Igen egyforma motrunk van,csak nem a Tescóba jártak a Máté mamájáék? :P

Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Sziasztok! :D
Mi jól vagyunk, a család többi része alszik, csak én vagyok fennt. Egy kis szünetet tartok a tanulásban, kell egy kis kikacsolódás mert mindjárt megőrülök tőle. Így jár az aki megint az utolsó pillanatra hagyja a tanulást.

Gangi:
Nagyon szép tortákat kapott Lackó a szülinapjára. Mindegyik nagyon finom lehetett. A képek is szuperek lettek, főleg az utolsó, amin a „kis család van rajta”

Edit:
Jók a képek, és ahány gyermek annyi fele megy mindegyik! Elég fárasztó lehet. Van még segítséged? Viszont látszik rajtuk, hogy nagyon jól érzik magukat és ez a fő. A jó időt is ki kell használni.

Erika:
A jővő heti tali talán összejön, bár szombatra megint bevállaltam egy vizsgát ( szigorlat) remélem lesz időm felkészülni, de először is a holnapi vizsgán legyek túl. Bár lehet hogy nekem a délután lenne jobb, mert a Zoli délelőtt tudna vigyázni a Petrára amíg én „tanulok.” Remek a Vikinek a motorja!

Zsanka:
Nagyon jók a képek Mátéról! A ételét mindig ilyen szépen készíted el Máténak? Mert akinek nincs étvágya az is megkívánná egyből!!

Ági:
Ahogy Erika az előbb írta a Kecskeméti szilva bébidesszertet nagyon jó szorulásra. Meg az őszi.

Minden kedves MÁTÉNAK Nagyon boldog névnapot kívánok!
Kép

Zárom soraimat,megyek vissza tanulni.

Üdv. Anita

Kép
cs.anita
 
 


Sziasztok

Zsani
A gézengúzban ha voltál érdekelne ,hogy érdemes e elmenni.A Timinek is próbálgattuk a motort,de még csak hátrafele tud vele közlekedni,azt is elég darabosan :D .Mi 10 után megyünk körútra remélem a Timi nem akar majd mindig kimászni a kocsiból mert mostanság ez a mániája
:D .Az up and go peluson már én is gondolkodtam,következőnek kipróbáljuk mi is asszem.

Ági
A Timi is elég szorulásos volt,bár mostanság hogy fogzik hát ez már nem mondható el.Mi kecskeméti szilvát meg őszibarackot adtunk neki.Banánt egyáltalán nem kapott mert attól aztán hűha...A répa sem ideális.Próbálj neki lédúsabban kaját csinálni,meg sok őszibarack meg szilva.Az alma még elmegy de ami mostanság van alma az eléggé fogós.Meg a tornáztatás is jót tesz.
A fürdetésnél meg Timi is mindig feláll.Lepakolja az összes tusfürdőt meg sampont,amíg így ácsorog gyors megfürdetem mindenhol,így a popóját is jól ki lehet mosni
:D ,aztán adok valami a kezébe azzal elücsörög míg lemosom róla a fürdetőt.Hajszárító ügyben még nem tudok nyilatkozni,merthát Timinek még hamar megszárad a haja.

Anita
Mit tanulsz ilyen lelkesen?

na most mentem üdv mindenkinek Lívia

Kép
slivia
 
 


Ági!

Ezeket találtam itt a neten:

"A bélmozgásokat elősegítő élelmiszerek: fekete kenyér, nyers zöldségek és gyümölcsök, aszalt gyümölcsök, rostos kenyerek, müzlik, hajdina , árpa, zab; kötőszövetekben gazdag húsok; savanyított ételek, sózott hering, füstölt húsfélék, alkoholmentes italok (ásványvíz, gyümölcslevek), sör, édes ételek, savas ételek; savanyított tejtermékek: aludttej, joghurt, kefir, fehér szőlő.

A szorulás kezelésekor nem szabad elfeledkezni a növényekről sem. A növényekben jelen lévő biológiailag aktív anyagok természetes tulajdonságaik révén hosszú távon jobb eredményre vezethetnek, mint a gyógyszerekben megtalálható, szelektíven kivont vegyületek. Az alábbi növényeknek van széklethajtó tulajdonságuk:

rebarbaragyökér,
szenna,
kutyabengekéreg,
spárga,
ezerjófű szára,
lenmag,
kerti kakukkfű,

Ezen kívül még azt találtam, hogy a ribizli és a narancs is széklethajtó, persze ha tett el v.ki a családban a mélyhűtőbe (mármint a ribizlit), ahhoz csak akkor tudsz hozzájutni. Az joghurtba turmixolva pl. tök fini! A narancs levét meg ki tudod facsarni, vagy én még müzlit áztattam a frissen facsart n.lébe!
Jó próbálgatást, lehet, ha pár napra elhagyot a krumplit-almát-répát, már attól jobb lesz!

Erika!
Tök arik a lányok, milyen egyforma színűnek látszik a hajuk! Élvezi a motorzást a Viki? Nekem a Soma még mindig szereti, csak már magasabb ülésűt kellett venni neki, biciklit meg nem hajtja! :x

Zsanka!
Máténak hogy tetszik a motor amúgy? Tényleg tök guszti uzsit csináltál neki, szívesen lennék bébi nálad... :lol:
Múltkor 2-3 hete a Tescoban voltak kantáros nadrágok (nem farmer), ott is megnézheted, ha még nem tetted.

Rena!
Kaptál esőkabit?

Többiek hol vagytok?

lola77
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok a tippeket.Megfogadom őket.Kecskeméti szilvát ,meg őszibarackot,meg sárgabarackot szoktam venni neki.Monjuk szilvát még eddig csak kétszre evett,de szereti.Főzni cukkinit,vagy tököt szoktam,de teszek bele krumplit is,hát majd kicsit vevesebbet,vagy elhagyom.Azért teszek bele mert besűriti a kaját meg laktató is.Nem semmi adagokat megeszik a kiscsaj :lol: .
Ma már lágyabb volt a széklete,szerencsére.

Zsanett:
Nagyon édi Máté ahogy örül mindennek.Mondjuk ő amúgy is mosolygós baba :lol:

Gangi:
Ami ajándékot kapott Lackó azt a kutyust,na az zenél énekel,meg verseket mond?Csak azért kérdem ,mert mintha mi is olyant láttun k volna a férjemmel,és nyomkodtuk a játékboltba ezerrel.És nekünk csak félig mondta el a versikét.Tiétek is olyan?Vagy lehet mi voltunk bénák :shock: .Ahogy olvastam neked sem valami tökéletes a viszonyod anyós pajtársal :roll: Hát az enyém kiváncsi vagyok mivel áll elő Dorka szülinapján.(Lehet el sem jön ,mint az esküvönkre sem akart),na mindegy. :twisted:

Na megyek pakolni,mert ma anyuéknál alszunk,férjem osztálytalira megy és az anyjánál alszik.Én meg nem akartam egyedül a picivel otthon,végre kialszom magam,a bulizós fölöttünk lakók nélkül.
Ja képzeljétek vettek kutyát,ami egyész nap vonyít amikor nincsenek otthon :twisted: Tök jó mi???

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?