Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!

Énis a Hírtv-t néztem Csakegy!
Mi lesz ebből???

..
Hű ma már 37 fokod hővel ébredtem...egész melegem van. Ellőttem mégegy tesztet, csak a biztonság kedvéért. Meg még sosem volt 2 határozott csíkos tesztem. Na ez az lett :lol:
Ma nyavalygós leszek..már amennyit leszek. Holnap vizsga :cry:

Kép
babancs
 
 


Jó reggelt!

Már épp reklamálni akartam, hogy mindenki alszik.
Erre megláttam a kellemes üzidet, Babancs! Jó ilyesmivel indítani a napot! :) :)
Izgulsz a vizsga miatt? Bár gondolom, kicsit csökkent a jelentősége a másik híred mellett!
Hol vizsgázol és hánykor?
backa
 
 


Backa!

Neked is jó reggelt! Hogy vagy?

Holnap délben 12-kor közlik a PKKB-n (pesten) hol lesz a vizsga személyre szabottan. Aztán du. 1kor kezdődik. Szoríccccccsssssssatooook! Nagyoooon szaaaaaar lesz! :lol:

Kép
babancs
 
 

 
 

Köszi, Babancs remekül!

Holnap épp lesz időm gondolni rád! :) Nem fogom elfelejteni!
Személyre szabottan??? Hát, az meg hogyan van?
Elhiszem, hogy szar lesz! De sokat tanultál és nagyon okos vagy, úgyhogy nem lehet gond! Majd súg egy picit a baba is!
Tüneteid vannak? Féltél, hogy hányni fogsz!
backa
 
 


Te Backa..semmim se fáj, meg hányingerem sincs. Furi nem? De tök jó.

Személyre szabott..ez csak annyit jelent, hogy elosztanak kb. 20 vizsgázót 5 felé..ki az ügyészségre megy, ki marad a bíróságon..kb. 4 ember vizsgázik egy bizottságnál. Remélem nem választanak szét a férjemtől. :D ui. ő is vizsgázik.
Ja és igen távol vagyok az okostól..majd holnap kiderül, milyen távol..de köszi Backa, aranyos vagy.
Jöhetne már nálad is a babó. Ha valaki, akkor te már megérdemelnéd. Ugye ugye??

Kép
babancs
 
 


Babancs! Miből vizsgázol?
dimet
 
 


Jó reggelt mindenkinek !

Backa, tegnap elfelejtettem írni neked, hogy NAGYON DRUKKOLOK ÉRTETEK !!! Még éjjel is eszembe jutottál, mikor felébredtem, remélem, ez alkalommal sikerülni fog !!! Pihenj és folyamatosan pozitív energiákat küldjél a pocakod felé !! Fontos !

Babancs, nem irigyellek, szegénykém, kora terhesen vizsgázni.... Neked is nagyon drukkolok !!!!


Többiek, JÓ REGGELT !!!! Ki merre jár ?
zsizsik
 
 


Babancs!

Az emberi elme egy csodálatos szerkezet!
Én erre az anatómia szigorlaton jöttem rá (az a legdurvább vizsga az orvosin!!!!!)!
Az olyan méretű tananyag, amit elméletileg képtelenség megtanulni, mire az ember a végére ér totálisan elfelejti az elejét, ráadásul nem csekély terror van a vizsgán! Egy-egy vizsganapon max. 30%-os a sikerarány!
Vizsganap reggelén a saját nevemet alig tudtam, mégis benn vizsgán olyan dolgok előjöttek,amiket csak egyszer olvastam el!
Nem tudom, az agyam hogyan bányászta elő, de előbányászta!

Utána a párom mindenegyes vizsga előtti reggelen ( amikor kétségbe voltam esve, h. nem tudok semmit) azt mondta, h. nem is most kell tudni, hanem majd, ha benn megkérdezik!!! :lol: :lol: :lol:

Úgyhogy nyugi!!!!!
rambóka
 
 


Sziasztok Lányok!

Csakegy!

Biztosan nem emlékszel rám, egy másik topicon sokat emaileztünk és hatalmas örömmel olvasom, hogy hozzátok és bekopogott a gólya????????
Évekre visszamenőleg emlékszem mindenre ami veled történt, így őszintén örülök, hogy minden megpróbáltatás ellenére, összejött a babácskád...
Emlékszem még arra az időre is amikor még nem is akartatok a pároddal, aztán meg arra makor tisztultál ezerrel...
Nagyon nagyon gratulálok neked!!!!!!!!!
És mindenkinek...
Szuper dolog, hogy itt rengeteg boldog kismama van, akinek a PCO-s múltjával simán sikerült teherbe esnie.
Ez hatalmas erővel tölt el minket akik próbálkozunk..
Puszillak titeket!
K.
katka28
 
 


jam, az adrenalin beindul vészhelyzetben :D
ez nálam is így volt. azt hittem semmit sem tudok, de amikor bementem az agyam előszedett mindent. úgyhofy nyugi:) ez így működik.
dimet
 
 


Backa : tegnap eszemben voltál egész délután, úgy drukkoltam neked!! örülök, hogy minden OK, most már csak pihengetés, lazulás és nagyon nagyon sok pozitív gondolat az elkövetkező 2 hétben !!!

Babancs : holnapra egy hatalmas kalappal !! Állítólag az utolsó nap már nem szabad tanulni.. kár, hogy ezt senki nem tudja megtenni.. :wink: Ugye utána mész UH-ra ? Akkor az lesz a nap megkoronázása, nagyon várjuk a híreket :lol:

Puszi Lányok !
mniki
 
 


Szisztok!!!

Babancs, neked is mennek a drukkok!

Backa, kb mikor tudunk majd valamit? mikor tesztelhetsz először? mi van ha mindhárom megmarad? kicsit meglennél ijedve hármasikrektől?

Rambóka ma jön haza az orvosod, ugye? akkor mosmá szülhetsz akármikor?

tudom hogy nem politizálunk, de megdöbbentem amit éjjel művelt az a csőcselék. gyönyörű mondhatom! szép kép az országról
krumplis pogácsa
 
 


ja! rambóka ha erre jársz elmondod miért kell tesztelni a duphaston elkezdése ELŐTT? még mindig nem értem sajna :oops: :oops:
krumplis pogácsa
 
 


Köszi csajok! Édesek vagytok!

Dimet!

Polgári jog (Ptk.), polgári eljárásjog (Pp.), családjog, gazdasági jog (Gt.), végrehajtási elj., közjegyzői elj., csődtv., cégnyilvánosságról szóló..meg a reszli.

Rambóka!

Már az előző vizsgán ezt megtapasztaltam..akkor EU, TB, Munkajog, Alkotmányjog, Közig.jogból voltam..és olyan szinten szét voltam csúszva..már hetekkel előtte nyugtatóval aludtam, aztán bementem vizsgázni, ott meg kivágtam a tutit. Minden apró hülyeség előjött. Meg irtó kedvesek voltak, a buzeráns politikus figurát kivéve.
..

Igen holnap szeretnék Uh-ra menni, ha időben hazaérünk. Állítólag már embrió stádiumban van ezen a héten..remélem észre lehet majd venni a pár mm-t.
Annyira paráztam, hogy a kávé-cola+kialvatlanság, túlhajszoltság miatt elmegy - ezért is csináltam reggel még1 tesztet. De hát úgy tűnik, jól megkapaszkodott a babóca (lekopogom :lol: )

Kép
babancs
 
 


sziasztok!


Babancs!

Nyugi a vizsgákhoz, mindig nagy elégdettséggel menetm vizsgázni én mindent megtettem.... :D tanultam... innen mázli kérdése, hogy emléxem e rá vagy nem. Tényleg mázli nélkül tanulhatsz annyit, ha pont azt kérdezik, amit nem tudsz:-))
De kalappal!

Rambóka!

Hogy vagy?

Rólam:

ma voltam a védőnőnél. megmért 66 kg vagyok gyerekek, borzalom vagy nem? A haskörfogatom 96 cm. 22 hetes az úrfi
Nem túl nagy tempóban szedek fel 1 hónapja 61 kg voltam és a hasam 88,5 cm. 3 hónapja meg 58 kg és a hasam 81 cm.

Figyelnem kéne a kajára nem? Szerintetek?

mir
 
 


Sziasztok!

Saját diagnózisom szerint PCOS vagyok, ezért elmentem egy endokrinológushoz, aki vért vetetett tőlem a 22. napon.
Mivel a barátnőm a kórházban ápolónő, ezért levette a vért és már meg is van azeredmény, de nem tudom mit jelent.
A prolaktinszintem 2x akkora, mint kellene.
Tud erről valaki valamit írni?
Mi ez? Mitől van? Hogy gyógyítják?... stb. Minek a mérője a prolaktin?[/b]
Semmit nem tudok az egészről és az endokrinológus csak a köv. ciklusom alatti vérvétel után szeretne velem konzultálni.
TUD SEGÍTENI VALAKI???
Help, please!

CMG
cmg
 
 


Szia CMG!
Én is PCOS vagyok és ráadásul többekközött még a prolactin szintem is nagyon magas. Nekem mU/l-be mérték és így a norm.25,20-628,50 között van az enyém 1 hónap gyogyó nem szedése mitt megemelkedett 1246,4 mU/l-re. A tiéd is hasonló érték.
Kontrasztanyagos hypophisys CT csináltal ,de most megyek maj MRI-re.
Szerintem neked is fogja ajánlania doki. Én Norprolacot szedek és olyankor normálisak az eredményeim.
A PCO miatt nem szedsz Mercformint?

bonya


Kép


Kép
bonya
 
 


Sziasztok!

Cmg!

A prolaktin az agylapi mirigy hormonja. Legfontosabb hatása a tejtermelés serkentése. Nem várandós, nem szoptató nőkben, illetve férfiakban túltermelése kóros.
A magas prolaktinszint nem várandós, nem szoptató nőkben menstruációs zavarokat, tejfolyást, meddőséget, a libidó megváltozását, bőrelváltozásokat okozhat, hosszú távon emelkedik a csontritkulás veszélye is. Férfiakban erekciós zavarokat, a nemi vágy csökkenését, a nemi szervek fejletlenségét, az emlő növekedését figyelték meg magas prolaktinszint mellett. Amennyiben az agyalapi mirigy daganata áll a hátterében, látászavar, fejfájás is jelentkezhet.
Nem terhesek, nem szoptatók körében a magas prolaktinszint leggyakoribb oka az agyalapi mirigy apró hormontermelő daganata. Emellett veseelégtelenség, pajzsmirigy-elégtelenség, májzsugor is állhat a jelenség hátterében. Számos gyógyszer is fokozhatja a hormon termelését. A kórok felderítésére további vizsgálatok végzendők, a daganat okozta magas prolaktinszint legtöbbször gyógyszerrel jól kezelhető. Bromocriptinnel jól beállítható és a Premens is jó rá!!!Nincs gond, kezelhető!

http://www.infertility.hu/hormontabla.htm

Backa mennek a drukkok tőlem is :wink: ,jó erősen tapadjanak és szépen növekedjenek,aztán kilenc hónap múlva megcsodáljuk /őket

Babancs a vizsgához sok sikert!! Igaz amit Rambóka írt ott minden eszedbe fog jutni! :)

Okr merre vagy Kandika ,hogy vagy????
Vendég
 


Lányok, gyors segítség!! Mert rohanok!!
A nődokim, aki műteni akart nem igazán tájékoztata telón, pedig most mennék Tűű-höz és mondnaom kell neki vmit az IR-re. Azt mondta adokim,hogy menjek el hozzá, és elmondja,hogy mi van. DE! az eredményt ki tudtam szedni az assziszstensből:
éhgyomri cukrom: 5,3
IR(vagy mi...): 15, 3
ez mit jelent????????
dimet
 
 


Ettõl függetlenül az inzulinszint akár az éhgyomori mérésnél, akár a terhelést követõen messze a normális fölött lehet: éhgyomrinál 13 mIU/ml fölötti értéket,
ezt olvastam gyorsan a pcos.hu oldalatokon:)
akkor a 15, 3 IR???
dimet
 
 


na, lépek. megyke Tűű-höz. üdv mindenkinek!
dimet
 
 


dimet. az.
krumplis pogácsa
 
 


Mi a fene van ezzel a babanettel??????
Ma többnyire be sem enged!!!!!!!

Csajok!

Megjelent a hájam! :lol:
Anno filóztam, h. mi lesz vele, amikor nő a hasam!
Hát jelentem az anyag nem vész el, csak átalakul! :wink:
Eddig úgy tűnik kb. centi vastagságban egyenletesen eloszlott a gömb felszínén, most viszont, h. leszállt a hasam, az alján megfogható egy párnácska, ahol felgyűrődött a háj! Totál röhelyes! :lol: :lol: :lol:

Pogi!

Csak azért mert, ha abbahagyod mensimeghozás céljából (és ebből a célból csak pár napi adagot szoktak felírni!!!!), akkor elmehet a babád, ha mégis ott csücsül vhol!
rambóka
 
 


Kép
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Rambóka!

Külön gratula a picidnek, hogy megvárta az orvosod (orvosunkat)!
Ma voltam magánrendelésen. Nagyon barátságos. Következő hónaptól stimulálunk. Meg is kaptam hozzá a szükséges gyógyszereket. Azt mondta, ha kezdődik a köv.ciklusom telefonáljak azonnal és akkor kapok időpontot UH-ra. DE feltétlenül mondjam azt is, h a Rambóka barátnője vagyok. :D és akkor 100%-ra tudja ki vagyok én :lol:

Kép
lara26
 
 


Backa!Szoritok értetek!Legyél ügyes és megfontolt,csak azt csináld,amihez kedved -kedvetek van!
Babancs!Bizti okosak lesztek holnap,hisz,már 2 agy van egy testben!
Kincsecske!Köszönöm elvagyok!Van ,már 2 nega tesztem.....de nem is számítottam másra....
------és Te???Ti????------ :lol:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Rambóka!Hájad????-bébiháj? :lol:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Nem Kandika!

Ez sajnos a saját kiindulási hájam!!!!! :lol: :lol: :lol:

De lenne hozzád egy kérdésem:
Prolaktinod, pajzsmirigyed mikor nézték utoljára??????
Gyanús vagy nekem!!!!!! :!:
rambóka
 
 


Rambóka!

mi a véleményed a kilóimról, ha már hájnál tartunk? Nem tartod tempósnak?

mir
 
 


Mir!

Mindenki másként hízik!!! Nem tudod összehasonlítani!

Tájékozódásképpen én a következőképpen:
kiindulási súlyom: 59 kiló, erről az első pár hétben lementem 57,5-re, mert csak a ropi ment le!
10. hét: 60,5 kiló
14. hét: 60,5
18. hét: 62
23. hét: 64
27. hét: 65
34. hét: 69
36. hét: 71
most kb.: 72,5
Én az első trimeszterben szinte nem híztam, a 2.-ban 4 kilót, a 3. -ban viszont több mint 8-at!!!! De ennek már nagy része víz!!!
Emiatt jár az ember éjjel pisilni, és ezért dagad a lába!!!
Mostmár sajnos az enyém is!!!! De eddig megúsztam és már az is pozitívum!!!!!
rambóka
 
 


Hát hallod nagyon jó vagy!!! :o

10. hét: 58.1 kg has: 81
17. hét: 61 kg has: 88,5
22. hét: 66 kg has: 96

de csak apocakom ugrott meg legalábbis asszem...

mir
 
 


babád most mekkora lehet grammban?

mir
 
 


Sziasztok!

Végre tudok írni,remélem el is küldi! :roll:

Backa
Nagy gratula,és nagy drukk,hogy nagycsaládos legyél elsőre! :lol:

Babancs
Kezem,lában keresztebne éretetek holnapra!

Andika
Annyira sajnálom :( :( Nem igaz,hogy az a fránya gólya nem jár felétek :evil:
Nem gondoltál még rá,hogy hőmérőzz?

Rambóka
Olyan jópofán le tudod írni a pocakod! :D
Én a 7. hónapig 2 kg híztam csak Adával,aztán az utolsó 2-ben 8-t :shock: Onnan pisi volt éjjel-nappal!Na és lábdagadás comtőig.

Kincs
Irul-pirul a lelkem,hogy hiányolsz!
Jól vagyok,némi fáradság,és evés után hányinger.Ennyi! :wink:
A férjem szt. fogytam,a mérleg szt. meg nem! :roll:
Te nem akarsz már tesztelni?Hőt mérsz mostanság?

Kavicska
Adát reggel fél 6-ra viszem bölcsibe ,ha suliba kell mennem,és apa megy érte 3-kor.
Jövő héten pedig apa szabin lesz,én meg egy hétig Nyíregyházán.Azt hiszen nehéz hét lesz mindenkinek! :?

KépKép

KépKép
okr
 
 


okr!


jesszusom.... asszem ezek valóban egyéniek..

Rambóka!

Játékok készen vannak?

mir
 
 


Mir!

Mütyűrke már 3,5 kiló körül lehet, 3,6-ot jósolt a dokim szülésre!!!!
Furcsa dolog ám, amikor úgy kell fekvésnél áttenned a hasadat a másik oldalra, ha fordulni akarsz!!!! Ha meg oldalfekvésnél nincs alátámasztva akkor húzódik az egész, mintha le akarna szakadni!!!
A múltkor 10 percig kellett így feküdnöm az NST-n, mert a kis csirkefogó egyáltalán nem volt hajlandó mocorogni! :evil: Azthittem leszakad a hasam!!!!
Kíváncsi vagyok holnap mi lesz, de már most borítékolom, h. megint szunyálni fog! :lol: :lol: :lol:

Játszósszőnyeg a Luca székével ekvivalens sebességgel készül! :lol: :lol: :lol:
Remélem még be tudom fejezni!!!!!
rambóka
 
 


:D
szólj besegítek....
ma nekiduráltam magam és a beige kis plüss takit megvarrtam a zabagépnek.. :D
az jó nagyság se nem kicsi se nem nagy... nem? én 3,2 vel jöttem 30 perc alatt éjfélre anyám bement 1/2 1 re meg voltam.

Kívánom ezt magunkank is!!!

Hason az már félhason történik, de én most is kijárok pislantani és napközben is sokat kell. :shock:

mir
 
 


Sziasztok!
Beléptem a merckformin-táborba :)
remélem hamar lesz eredmény.
jó éjt mindenkinek!
dimet
 
 


Sziasztok,

állandóan benézek, mi van a finiselő kismaminkkal... :wink:

Rambóka, én még élénken emlékszem, milyen szar már ilyenkor oldalt feküdni. Egyszerűen nem is lehet, annyira lehúz a súly. Egyébként ha még elfogadsz tőlem egy tippet, apropó oldalt fekvés. :shock: Ha már fáradt leszel a járkáláshoz a tágulásnál meg a lasztizáshoz, nagyon jó méhszájtágító az is, ha oldalt fekszel az ágyon és a fölül levő lábad magasabbra polcolod (már ha lehet). Megvallom, mikor engem befordítottak így egyszer balra, egyszer jobbra, majd szétszakadtam... :oops: de nagyon hatékony volt! Na de nem borzolom tovább az idegeidet. :lol:
Egyébként a súlygyarapodásom dettó ugyanígy történt, még a mennyiség is egyezik. :shock:

Mir! Még jó, hogy végül nem a László dokimat választottad, mert ő már lekapta volna a fejedet! 8) :lol: De egyébként: szerintem 13-14 kg bőven belefér, attól te még messze vagy.

Ma nagyon nehéz napunk volt.... :( Elmentünk Bogival egy Dévényes gyógytornászhoz, akit javasolt a védőnő, mivelhogy nem emelgeti magát rendesen és a bal keze is zárt még mindig (azzal nem fog). Kapásból megállapította, hogy a bal oldala kötött Boginak, leginkább a nyaka-válla, de egyáltalán nem vészes, 3 intenzív alkalom elég lesz kilazítani, plusz otthon mindennap gyakorlás. Hallottam, hogy a Dévény féle torna fájdalmas a kicsiknek, de minden képzeletemet felülmúlta a dolog. :cry: A szemem láttára csűrte-csavarta mindenféle lehetetlen pózba a drágámat, kényszerítette mászni a nyakánál fogva, mint afféle igavonó szamarat, lefogta lábfejét, kifeszítette kézfejét, nyomogatta hogy csíkok maradtak rajta, és az az elkeseredett, fájdalmas üvöltős sírás 50 percen keresztül... úristen, és ezt még kétszer eljátsszuk. :( Komolyan mondom, mintha tőrt hasogattak volna bennem, nagyon kevés hiányzott, hogy én is zokogjak ennek láttán. De csak a könnyeimet törölgettem félrehajolva, nehogy Bogi lássa. :(
Nagyon szép az anyaság, de komolyan mondom, néha gyötrelmes. Nem is tudom, hogy fogok aludni az éjszaka.

Azért nektek szép éjt kívánok, Babancs te pedig légy ügyes holnap, remélem már véletlenül sem tanulsz!
Vendég
 


Norka!

Ez borzasztó lehetett!!!!
Már hallottam erről a módszerről, meg, ha jól emlékszem a Családineten is volt egy csaj, akinek az ikreit kezelték. Gondolom tőle kaptad a tippet, nem? Náluk végül hatásos volt????
Ha jól emlékszem ő is azt mondta, h. iszonyatos kínzás!!!!
De remélem hatásos lesz!!!!!!

Babancs!

A Kínai Népköztársaság teljes éves termését holnapra!!!!

Dimet!

Ezek szerint sikerrel jártál Tűű-nél!!! Gratulálok!!!!!!
rambóka
 
 


Jam, de a nődokimat is hívtam (aki vágni akart), hogy IR, és mondta, hogy akkor gyogyó. azért lelkiismeretből elmegyek és hagyom,hogy felírja:) de majd a szent imrébe elmegyek másik dokihoz.
Babancs már vizsgázik, ugye? juj...
dimet
 
 


Dimet!

Köszönd meg nagyon szépen, ha felírja és hints neki morzsákat arról, h. itt már a csapat több, mint 50%-a babás lett a segítségével!!! :D Hátha elkezdi érdekelni a dolog!!!!! Lassú víz partot mos! :wink:

Hát csajok!

Bejött a tegnapi tippem! Este olyan pogózás volt odabenn, h. majd szét szakadtam, egyszerre vagy 4 helyen kapirgált, feszengett, rugdosott és nyomult! Ma bezzeg az NST-n aludt, mint a bunda!!!! Megint úgy kellett felrázni!!!!
Lehet, h. ez a gyerek bealszik a saját szívhangjától?????? :shock: Mert akkor legközelebb viszek magnót, hátha később még jól jöhet a felvétel!!!!! :wink:
A következő alkalom már POSE lesz, oxitocin infúzióval! Nem repesek az örömtől!!!!!!! :shock:
rambóka
 
 


Rambóka!

Mi az a POSE?

Mikor lesz a következő alkalom??

Miért nem várják ki a terminust, még két heted van?

Zsizsik az a dokinő az UH labor vezetője, de nem ismerem személyesen, csak névről és látásból.Próbáld meg nála, de azért ha kell a két doki neve akiért tűzbe teszem a kezem, akkor csak szólj! (eddig nem írtam le őket, elfelejtettem, bocsi :oops: )

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo
Mi volt az UH-n? :?:

Rambóka
Egyszerűen éjszakai bagoly gyerkőcöt kaptatok :D Kíváncsi leszek idekinnt is ilyen lesz-e majd?! :?:

Babancs
DRUKK++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

KépKép

KépKép
okr
 
 


Rejo!

Tudod hivatalosan utolsó mensitől számolnak!!!! :cry:
Emiatt a kézbesítés napja hivatalosan 28-a!(aznap lesz a POSE! :wink: )
(Én tudom, h. 30-án fogok szülni, ők még nem!!! :lol: )
Lehet, h. ki akarják csalogatni a kis tököst???? :lol:

POSE:
Oxitocin infúzió által kiváltott méhösszehúzódások alatt figyelik a magzat szívműködését. Célja az, h. kiderítsék, h. a méhlepény alkalmas-e még a feladata ellátására és a magzat vérellátása megfelelő-e.
A vizsgálatot végző szülésznő szerint nem fájdalmas, de ő nincs tisztában az én béka segge alatti fájdalomküszöbömmel, úgyhogy valszeg megkérem anyut, h. kísérjen el! Már az a szó, h. "infúzió bekötése" is megemeli az adrenalinomat! :shock:

(Ezzel szemben érdekes, de az EDA-tól nem félek! Talán mert azt garantáltan nem fogom látni!!! :wink: )

Okriszta!

Mi is ettől tartunk!!!!! Nappal meg majd alszik, mi????? Bár most is mocorog, csak amikor kellene, akkor aztán semmi!!! Olyan öntörvényű lesz, mint a jó édes anyukája!!!!! :lol: :lol: :lol:
rambóka
 
 


sziasztok,,,

Norkala!

Hát Norka most visszavettem okosan!!!! nincs csokika hiába kalapál érte a fiam, szőlő van az is édes és a kenyeret is csökkentem.!!!! Biztos az enyém is hümmög majd...., de nem is képzelitek megeszem eltelik 2 óra és azon kapom magam megint majszolok...., és nem hobbyból , éhségből... Akkora lett a hasam, ahhoz képest , mint volt, hogy apa vidám tőle:-)))) és azt mondja cinosz vagyok :shock: :P kedves tőle! Ha egy vizilóbébikez betenének az anya tuti hozzám jönne elsőnek.......... :shock:
Neked mennyi volt a vége?

Rambóka!

ezt csinálják mint visgálatot előtte? a szülés előtt? A barnőmnek, neki adták, de azéé azt mondta, hogy elnyújtsák a fájásait.
Mész most erre és bekötik, hogy mizu????? Én még nem is hallottam ezt............ ami persze nem jelent semmit, PCO ról sem hallottam 27 évig... :D

Mirke

mir
 
 


jaaajaja
látom itt az EDA, mi a véleményetek róla? Rambóka neked lesz? Akkor most császár? vagy simánszki?

én attól jobban félek,mint a szüléstől.

mir
 
 


Mir!

POSE-nál csak kis mennyiségű oxitocint adnak, szülésnél jóval többet, mert ott tényleg az a cél, h. felerősítsék a fájásokat (mondjuk ez nem igazán tartozik a természetes szülés tárgykörébe, de sok helyen csinálják!).

Ha természetes úton akarsz szülni: se EDA, se oxitocin, se gátmetszés, akkor itt az ideje, h. ebben járatos dokit ill. intézményt keress, mert nem mindenhol van rá lehetőség!!!!
Van, ahol azért is meg kell küzdj, h. ne borotváljanak és ne kapj beöntést!!! Még most kérdezz rá (meg később is több alkalommal és ne csak a dokidtól, hanem veled várakozó kismamáktól, szülésznőktől is!!!), h. az adott intézményben mi a szokás!!!!!

Másrészt készülj fel a császár lehetőségére is, mert ha baj van akkor nem az a lényeg, h. te mit szeretnél, hanem az, h. mindketten élve megússzátok!!! És te ettől nem vagy sem rosszabb, sem kevesebb!!!

Azt a marhaságot, h. "ilyen széles csípőn simán ki fog férni a gyerek!" már most felejtsd el! Nem a csípőlapátok szélessége, hanem a medencebemenet átmérője és a baba fejkerülete számít!! És ez csak a szülésnél derül ki!!!!!!!
Éppen az a sógornőm szült császárral 16 óra vajúdás után, akinek a legszélesebb volt a csípője, és éppen a legkeskenyebb csípőjű szült meg 2 óra alatt!!! Úgyhogy erről ennyit!

Egyébként meg nem kell tőle kétségbe esni, vannak előnyei is, nem csak hátrányai! Inkább olvass utána és legyél felkészülve erre is, minthogy meglepetésként érjen, nyugodtan kérdezz rá a dokidra is!!!!!

EDA-t mindenképpen kérek, nyúl vagyok!
rambóka
 
 


Rambóka
Ilyen POSE-t én is kaptam volna,de pont aznap hajnalban megindult a szülés magától :D :D
Remélem Te még benntartod mütyürkét egy kicsit.Ha beindulna a dolog mégis,akkor légyszi értesíts bennünket,hogy izgulhassunk! :lol:

U.i:Kaptam oxitocint így is! :( Állítólag fájásgyengeségem volt :shock:

Mir
Én meg a kitolás részétől félek a dolognak! :x
A fájdalmat egész jól tűröm! :wink:

Norka
Fúú,nagyon rossz lehetett Bogit látni,ahogy sír,és fáj neki! :x
Szegényke! :cry: Gondolj arra,már csak 2 alkalom,és Bogi hasznára válik,na és emlékezni sem fog rá!Én ilyenekkel szoktam vígasztalni magamat. :oops:

Rejo
Mit mondott az UH-s néni,vagy bácsi????????????? :?: :?:

Andika
Nálad mi újság??? :?: A hőmérős kérdésemre sem válaszoltál! :(

KépKép

KépKép
okr
 
 


Mir!

EDA-ról ezt találtam itt a babaneten, anesztes orvos írta:

"Az, hogy a babának fáj-e amikor megszületik, nem tudom. Azt, hogy a mamának igen, azt tudom. A mama fájdalmát a baba nem ézi, így az rá nem hat. A születéskori "stressz" tényleg segít a babának, de ez egy élettani folyamat, és nem játszik benne szerepet, hogy a mama közben üvölt-e a fájdalomtól, vagy nem. A baba tüdejének érése egy hosszú folyamat, semmiképpen sem az utolsó órák alatt történik meg, és erre az epidurál semmilyen hatással sincs. A legnagyobb ellenérv az epidurállal szemben az, hogy megnyújtja a vajúdás hosszát, növeli a szülésbefejező műtétek számát. Tudományos orvosi folyóiratokban több vizsgálat jelent meg ebben a témában. A végkövetkeztetés az, hogy korrekt vizsgálattal ez nem bizonyítható, vagyis ezek az állítások nem felelnek meg az igazságnak. Azt azonban hozzá kell tenni, hogy mivel szövődmény, mint minden orvosi beavatkozáskor, itt is lehet, emiatt az esetek túlnyomó többségében akkor alkalmazzák, amikor a mama a fájdalom miatt külön kéri, vagy a tágulási folyamat lassabb az elvártnál. Oxytocin infúziót epidurál nélkül alkalmazni meglehetősen embertelen dolog. A mai technikával, gyakorlott kézben (kb. 1000-el a hátam mögött -mármint ennyi katétert vezettem be) biztonságos, létrehozható un. disszociált blokk, amikoris a fájdalmat csökkentjük - kikapcsoljuk, de az izmok ereje megmarad (ezt az angol szakirodalomban un. sétáló epidurálnak hívják, a mama sétál az epidurállal), ha császárra kerül a sor akkor azonnal mélyíthető az anesztézia és elvégezhető a műtét. Ja, és a baba nem lesz aluszékony tőle, tekintve, hogy az epidurál a mama szervezetére hat és nem a babáéra. "
rambóka
 
 


Oxytocin infúziót epidurál nélkül alkalmazni meglehetősen embertelen dolog.

:shock: :shock: :shock:

Hát akkor én egy hős vagyok, vagy mi? :shock: Meg a sok más száz ezer mama aki így szül? :? Jajajajj.

Én azért, ha visszamegyek a Bajcsyba kistesót szülni, és már lesz megint EDAra lehetőség, azért ki nem fogom hagyni... :? Lehet anélkül is, de...
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?