Új privát üzeneted érkezett!

Gabek:orrsprayt nem próbáltad????Az csak sós tengervíz, attól nem lesz semmi baja!!!!És az jól kihozza, fellazítja a trutymót!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Gabi, én is orrspray-t használtam most, és úgy tűnik bevált. amit a Márti mond. csak sós víz.
2 nap alatt elmúlt minden. (bár még nem vagyok meggyőződve, hogy nem-e az oltástól jött elő ez a nyavalya)
Ja, és most kapott C vitamint a dokicsajtól, hogy göthös volt. Napi egy ampullát kell neki beadni. Ezt adom, hiszen úgyis kipisili a felesleget, ártani nem árt.
A vigantol cseppet kapja, semmi mást.
És borzasztó sok almát és barackot. Ha nem eszi, akkor lé formájában adom neki.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Nincs ma valami nagy mozgás errefele!!!! :shock:
Ma nagyon finomat főztem Zsombinak:paradicsom, répa, krumpli + husi.Így nem volt olyan erős a paradicsom íze!!!!Nekem is ízlett!!!!
Tegnap üveges sárgabarackot akartam adni neki, de nem igazán szerette szerintem nagyon édes volt!!!!Így kevertem bele vilmos körtét, na úgy már ette!!!! :lol:
Csütörtöktől szabin lesz a párom, már alig várom.Olyan rég volt itthon.Kivette a csütörtököt,pénteket, hétfőt , keddet.Nagyon jó lesz együtt!!!!! :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

 
 

Márti, és mit szólt a kiskrapek? Neki is ízlett a fincsi ebéd?
Pipicicit kb. mennyit adsz egy kajálásra?
És milyen sűrűn adsz húst egy héten?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok

Egész eddig itt volt az ikres barátnőm. Nagyon jól éreztük magunkat, már hónapok óta csak telefonon beszéltünk. Hihetetlen mekkorák már a fiai a Szandihoz képest.
Lementünk sétálni, de hát az a babakocsi kész rémálom. Alig fért be a liftbe és a lépcsőn is csak két ember tudja levinni.

Ikres mamák minden elismerésem a tiétek, én már attól elfáradtam, hogy csak néztem, hogy a két gyerekkel mennyi munka van.

Tegnap nagyon ízlett a Szandinak a sütőtök. Igaz mindent összekentünk, de sebaj a lényeg, hogy megette.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Barbi:én is a jégkockatartóba fagyasztottam le a párolt pipicicit , így reggel kiveszem és mire a főzi kész addigra kienged.Szóval nem ipari mennyiség, én most minden nap szoktam neki bele rakni.
Ízlett neki is a mai ebéd, megeszi a paradicsomos krumplit is, de olyan képeket tud vágni, pedig édes a kertben a paradicsom, na de akkor is kicsit fura íze van, így meg a répával tök jó lett!!!!!
Zsuzsi:és mekkorák az ikrek?????Ügyi a Szandikád, hogy megette a sütőtököt!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, azt hiszem, akkor holnaptól kapni fog. Mert már a dokinénitől is zöld utat kaptunk.

Zsuzsi, nagyon ügyesek vagytok a sütőtökkel. Én nem szeretem, de megkóstóltam az Ádám kajáját és nem volt rossz. Neki mindenesetre nagyon bejön.

Ugye jól emlékszem, hogy ti vettetek mostanában bébiőrt? Mert úgy tűnik, a miénk beszart. A szervízben azt mondták, dobjam a hátam mögé. Még megpróbálom valahol megcsináltatni, ha nem megy, venni kell másikat.
Mennyiért vettétek? Ugye a tietek kamerás?

Többiek?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Márti: az ikrek Bálint és Bence 9 hónaposak, és nagyon jó babák. Sajnos nem tudtam fényképezni, mert lemerült a gép és sehol nem találom a töltőt.

Barbi: 37 + Áfa volt a bébiőr. Jó is meg nem is. Lehet látni éjjel a gyereket, de az infrának furcsa hangja van. Minden mozdulatát úgy hallani, mintha mellettem feküdne. És a kamerát csak a vevő részen lehet kikapcsolni.

Szörnyű délutánom volt. A Szandi nem akart aludni, ettől tiszta zizi volt. A porszívó leégett. A Ferkó egész nap dolgozott, csak haza szaladt enni és már ment is el. Szóval most teljesen kivagyok!

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok!

Eddigi egyik legrosszabb éjszakánk van a hátunk mögött. Tegnap egész nap a városban voltunk anyósommal és Krisztával, lejártuk a lábunkat egyetlen hatalmas lakberendezési bevásárlóközpontban. Kriszta nagyon jól viselte, szerencsére babakocsit is vittem, így nyugodtan aluhatott is.

Este azonban 8-kor már elaludt, de ő sosem szokott ilyen korán elaludni, mindig csak úgy 9-10 körül, ezért éjfélkor megébredt enni, majd ismét 3/4 5-kor, de közben másfél-kétóránként nyöszörgött, forgolódott. Vizet, cumit kapott, ami csak ideig-óráig használt. Párom nincs itthon, mert kiszálláson van (ezt talán írtam a tegnap) így abból állt az éjszakám, hogy ingáztam a kiságy és a saját ágyam között, szerencsére egymás mellett vannak, de a vizesüvegért és lemosni a cumit mindig fel kellett kelnem. Fél 7 előtt meg már véglegesen felkelt, most (8-kor) aludt ismét el. Legszívessebben én is visszafeküdnék, de valamit kell csinálnom, amíg alszik!

Mi is zöld utat kaptunk a husira, de még azt a két hetet 6 hónapos koráig már kivárom. Azért vasárnap tettem a répás krumplijába egy kis pulykahusit (épp az volt ebédre) de nem igazán ízlett neki. Majd ha már rendszeresen husizunk is, én nem fogok adni neki minden nap, hisz mi sem eszünk, ezért nem szeretném a napi húsfogyasztásra rászoktatni. Vagy beválik, vagy nem, tudjátok.

Ne haragudjatok, nem szeretnék senkit sem megbántani, de miért kell olyan drága készülékeket vennetek? Légzésfigyelő, bébiőr, kamerás cucc, nem fölösleges? Mi semmi ilyesmit nem vettünk, mert sokkal több rosszat hallottunk róluk, mint jót, általában tévesen riasztottak, frászt hoztak a szülőkre. Tudom, hogy mindenki a legnagyobb biztonságban szeretné tudni a babáját még akkor is, amikor alszik, vagy nincs mellette, d eKrisztával semmi ilyesmi problémánk nem volt. És az eddigi nemzedékek is felnőttek anélkül, a csecsemőelhalálozások azért általában problémás gyerekeknél fordulnak elő. Ne értsetek félre, nem vagyok a jó új dolgok ellen, sőt, de van olyasmi is, amit csak azért találnak ki, hogy a szülőket fölöslegesen riogassák, és természetesen jó drágán megvegyék. Ha valakinél hasznos volt valamelyik ilyen készülék, akkor az vegye úgy, hogy nem mondtam semmit, és mondom még egyszer, nehogy valaki megbántódjék emiatt.

Vitaminok: Kriszta is csak a Vigantolt kapja pillanatnyilag. Amikor náthás volt, akkor kapott ő is ampullás C-vitamint kanálkában, persze. De annak olyan borzasztó íze volt, még jó, hogy adtam a Nurofent is, és így összevegyítettem, hogy ne érezze az ízét. Na, és akkor a hónap végén, amikor jön a dokinéni szurizni, akkor fogja kapni a vasat is. Hogy milyen formában és milyen nevűt, azt nem tudom. Terhességem alatt én is Maltofert szedtem.

Kellemes napot mindenkinek!:)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sedith:nekünk sem volt soha bébiőrünk egyik manóval sem, és nem is gondoltam rá hogy kellene.De azért mondjuk Ádám korababa volt, meg a Zsandi manói is.Gondolom a Zsuzsit megnyugtatja hogy látja a Szandit.
Sajnálom, hogy ilyen rossz éjszakátok volt!!!!! :(
Láttátok mi volt tegnap a Szabadság meg a Kossuth téren!!!! :shock: Nem semmi!!!! :shock: Nem térek magamhoz!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szép jó reggelt!

Zsuzsi, köszönöm, de keresek egy olcsóbbat. Ennek nagyon horror az ára. Nekem nem igen kell, hogy kamerás legyen, a mostani sem az.

Edith, sajnállak az éjszakád miatt, nekünk a múlt hét zajlott így. Kb. óránként kelt fel sírva. Bár ő is egy szobában van velünk, de azért csak kiugrasz az ágyból, megvigasztalod, stb... :cry:

Légzésfigyelőnk van, de nem használtuk. Sajnos csak egy lapos, és az Ádám már 3 hetes kora óta legurult róla. Nem mertem bekapcsolni, mert folyton riasztana. Úgyhogy azt már el is raktam a dobozba. :wink:
A bébiőr pedig azért nagyon jó, mert ő nyugodtan alszik a szobában, én pedig kint bármit csinálhatok, a csukott ajtókon keresztül nem ébred fel a zajokra, de azonnal meghallom, ha csak mocorogni kezd.
Persze így is sokszor ránézek, de nyugodt vagyok, mert hallom ha felébredt. Nekünk elég nagy a ház, és ha csak egy ajtót is csuknék be, és közben mosogatok, már nem hallom mit csinál.
Szóval szerintem ez tök jó dolog. (persze, ha lakótelepen laknánk 1 szobában nekem sem kellene :roll: )

Márti, én is néztem, nagyon gáz. Mi lesz itt?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Ja, és a sógornőm már a szülőszobában van! :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:szorítok :wink: , de akkor magától indult a babó?????Kislány vagy kisfiú lesz???Lehet, hogy mondtad , de nem emlékszem!!!!! :oops:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Barbi, sok ezer drukk a sógórnődnek.Várjuk a híreket. Hú, hát most nem lenne kedvem szülni...

Edith, én örülök, hogy vettünk légzésfigyit. Amikor a csajok kissebbek voltak sokt néztem ahogy alszanak, csak úgy gyönyörűségből. És bizony voltak légzéskihagyások. Pedig nem voltak kórósan picik és egészségesek is voltak és szerencsére azok is. De (nem tom felnőttnél hogy van) náluk még lazán kimaradt (akkor legalábbis) egy-egy lélegzetvétel. Mert mélyen aludtak. És mi van ha az egyiknél nem vesz a kövinél se? Mert éppen alszom és nem nézem őket. Szóval nekünk jó szolgálatot tett és tesz, és nem csak azért vettem, mert ikrek. Ha egy babát vártam volna ez nekünk(Árpival) akkor is fontos lett volna. Egy esetlges balesetnél soha nem tudtam volna megbocsájtani magunknak, hogy lett volna megoldás. Ez mondjuk jó fajta, mert ha lemászik róla akkor is figyeli az egész kiságyat. Nekeünk szerencsére nem volt sok riasztás, de tuti volt benne valós. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ha nem lett volna akkor... De igenis engem meggyőzött, hogy jobb hogy őriztettem az álmukat. Anno úgy voltunk vele, hogy inkább ez, mint babakocsi meg drága új ruha. Nem bántódtam meg, csak leírtam a véleményemet. Amúgy mit jelent az, hogy kiszálláson van a párod? Mi a foglalkozása? Bocs ha írtad. :oops:

Nem volt semmi az éjszakai háborúshelyzet. Nem hiszem el, hogy felvilágosult világban élünk.

KépKép
kgiulia
 
 


Barbie: Jujj, szorítok a sógornődnek! Valóban, mintha mondtad, hogy ha nem indul be, akkor meg kell indítani! Hogyan volt?

Ami a bébiőrt illeti, ha te nyugodtabb vagy, ha van, akkor mindenképpen vegyél, mert ha megszoktad, akkor utána csak paráznál állandóan és félnél akár néhány percre is egyedül hagyni.
Nincs lehetőség, hogy esetleg egy használtat vegyél, ami nem olyan drága, vagy esetleg kölcsönkérni valakitől? Így nem lenne annyira megterhelő anyagilag.
Különben most már leggyakrabban nem egy szobában alszunk Krisztával. Eleinte én is felriadtam magamtól és mentem megnézni mit csinál, de mindig olyan békésen aludt. Mostanában akkor kelek fel, csak ha mocorog-nyöszörög, de már az első pisszenésre felpattannak a szemeim. Na, ne félj, a párom akkor sem hallja, ha egyszobában vagyunk és ordít! :lol: :lol: :lol: :roll: :roll: :roll:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Szia, Julcsi: A párom villamosmérnök és a cég szervízrészlegén dolgozik. Ipari berendezéseket, olvasztókemencéket gyártanak, itt a környéken (és nagyjából az egész országban - mi Erdélyben élünk, ha esetleg elkerülte a figyelmedet, amikor ezt írtam) ez az egyedüli cég, amely ilyesmiket gyárt. Ország- és világszerte (Marokkó, Kína, Németország) vannak berendezéseik, és ha valamelyik elromlik, bizony a szervízeseknek kell menniük. István igaz, hogy nem vállal külföldi utakat (már), de itthon mennie kell, és akar is, mert valamennyivel több pénzt is jelent egy-egy kiszállás. Nos, a legtöbb "kiruccanása" egynapos, reggel megy és este jön, de pl. tegnap és ma két közeli városba kellett menniük, de mivel mindkét helyen nem tudták volna befejezni a szerelést egy nap alatt, így maradtak mára is. Általában ketten mennek, a cég mindig fizeti a szállodai szobát és ellátást, úgyhogy nem olyan rossz. Csak nekem, hogy itthonmaradok, és persze eszem a kefét, nehogy valami bajuk történjen. Tavalyelőtt volt egy balesete a fáradtság miatt. De szerencsére nem esett semmi bajuk, csak a kocsi lett szinte totálkáros, de azt viszont a biztosító fizette.
Szóval, ez nálunk a kiszállás. Én nagyon utálom őket mindenesetre. De nem teheti, hoyg ne menjen. Csak 5-en vannak, sokszor mindegyik úton van.
Ti mivel foglalkoztok (a gyereknevelésen kívül, természetesen) még nem tudtam semmit visszaolvasni a topikból :(

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Szasztok!

Nekünk is van légzésfigyelőnk,igaz csak most a negyedik babánál,mert régebben még nem nagyon lehetett kapni!Nekem két lapos van,már nemigen használom!Nálam egyszer sem riasztott,úgyhogy csak azt tudom mondani,hogy feleslegesen biztos nem riaszt,ha rajat van a gyerek!Most merült le az elem és még nem cseréltem ki,így meg nem kapcsolom be,mert biztosan riasztana,a gyenge elem miatt!De remélem már nem kell,hisz lassan kilenc hónapos lesz Hanna!Különben sokkal nyugodtabb éjszakáim voltak-,hogy tudtam,ha baj van riaszt a masina-mint a többi gyerekemnél!
Bébiőrzönk meg azért van-na nem kamerás-mert a többi gyerek mellet nem igazán hallanám meg,ha sírna Hanna baba! :wink: Így nyugodtabb vagyok,mert tudom,hogy időben meghallom amikor sír,és nem csak akkor,amikor már üvölt!
Sajnos a régi nekem is tönkre ment,amit még Zsoltikához vettem és nekem se tudták megcsinálni,így most is vennem kellet,igaz használtan sikerült kifognom egy jót!fele áron! :roll:

Nálunk a husi bevezetésével nem volt gond.Szó nélkül megette a főzit amikor már husika is volt benne!
Viszont a sajtosat nem eszi meg!
Múlt héten megpróbálkoztam vele,hogy tettem reszelt trapistát a főzibe,hát megrászkódott a második kanálnál,így inkább kerülöm!Különben is nálunk várni kell a tejes dolgokkal,de gondoltam egy picivel elkezdem.Nem jött össze!

Ti adtatok fagyasztott spenótot és sóskát a babáknak?Sajnos nem tudok-tudtam frisset szerezni,pedig én is ezt szeretem,vajon adjak neki így?Szüksége lenne a zöld főzikre is,de ha nincs friss jó lesz a fagyis is?
Eddig mindig voltak forrásaim,ahonnan kaptam,de sajnos megszünt!A többi gyerekkel nem volt ilyen gondom,tudtam nekik frissből készíteni!Mit tanácsoltok?

Mindenkinek szép napot!Igaz elég ramaty idő van errefelé!

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Leugrik a hajam, mire belépek ide. :evil:

Edith, ezt is használtan vettük. Már nézelődtem, de alig drágább az új, mint a használt, és legalább arra lesz garancia.
Most kaptunk kölcsön egyet, úgyhogy tudok továbbra is hallgatózni. :lol:

Timi, nem tudom, hogy a fagyasztott milyen. Talán nem rossz. Magunknak, ha már kifogytak a készletek szoktam venni, szerintem ezt a baba is eheti.

Márti, kiscsaj lesz, a neve Maja. Nem magától, indították. Fél órája beszéltem velük, még megy az infúzió, fájás nuku. Ez a kis ku...a tényleg betámasztotta magát, nem akar még előbújni. :wink:

Julcsi, hogy megy a kajálás?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Én sem adtam még fagyasztott spenótot, meg sóskát de lassan az lesz!!!Biztos az is jó, hiszen csak lefagyasztják!!!! :roll:

Barbi:megy a drukk, hogy kibújjon végre!!!!AZ nem igazán jó hír hogy megindították.Miért túl hordta????Mennyivel???

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, hát ez az, ezt nem értem én sem. Hogy nem hordta túl, majd csak jövő héten lesz az ideje, amikorra ki van írva. Akkor miért is indították meg? :roll:
Most beszéltem velük, semmi fájás. Pedig már 2 1/2 órája megy az oxitocin.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok

Légzésfigyelő: egyetértek a Julcsival, amikor még a Szandi mellettünk aludt a bölcsőben én is észrevettem, hogy hosszabb ideig nem vesz levegőt. A legtöbb tévesnek hit riasztás is ezért van, a baba nem ébred fel, de a hang hatására levegőt vesz. Nekem 2 lapos van, ami az egész ágyat figyeli és eddig nem riasztott, de engem megnyugtat a tudat, hogy van.

Bébiőr: mi csak éjszaka használjuk, a cicák miatt be kell csukni a gyerekszoba ajtaját, ráadásul megy a TV nem biztos, hogy meghallanám, ha felsír. Ezért is lett kamerás, mert nem tudok csak egyszerűen benézni a szobába, az ajtónyitogatásra tuti felébredne.
Csak azért vettünk ilyen drágát, mert a Ferkó beleszeretett.

Barbi: én a start aprón nézegettem használt bébiőrt és egész jó áron lehet kapni. Drukkolok a sógornődnek, hogy könnyű szülése legyen.

Edith: én egy kis cégnél voltam titkárnő-irodavezető, de annyira kevesen voltunk, hogy sokszor a könyvelésbe is be kellett segíteni.

Hihetetlen hogy mi történt éjszaka. Remélem nem lesz folytatása.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok!

Akkor majd megpróbálom a fagyasztottat,ha meg gyógyultunk,mert most eléggé nyügi szegénykém,nem kisérletezem az új ízekkel!

Barbie,
lehet,hogy találtak vmi eltérést a sógornődnél,ezért kellett megindítani!Csak úgy nem hiszem,hogy indítanak,legalábbis nem ez a jellemző!
Drukkolok neki,biztos nehezen indul,ahogy írtad is,mert még van ideje és ezekszerint a szervezete még nem készült fel a szülésre!De majdcsak elindul és hamar túl lesz rajta!

Timi
timiban
 
 


Timi:még mindíg beteg Hanna baba????Szegénykém!!!! :(
Az én manóim szerencsére már kigyógyultaj a takonykórból, de nektek ez valami vírusos balhé nem?????

Barbi:azért küldd az infókat, hogy hogy vannnak a sógornődék!!!! :roll: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Mártikám, ahogy tudok valamit azonnal írok. :wink:
De egyenlőre semmi hív. Az anyu hívta őket az előbb, kinyomták a telefont. Lehet, hogy végre valami beindult?! :P

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Én is remélem, hogy ezért nem csevegnek most telefonon!!!!! :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Riadó lefújva! :cry:
Most már végképp semmit nem értek.
Még csak a 39. héten jár, péntekre van kiírva. Minden rendben velük, semmi baj.
Ma megindította a doki, azt mondta, ha nem reagál, akkor császár.
Na, a kiscsaj meg sem mozdult.
Most beszéltem velük, lement az infúzió, nincs császár, holnap reggel 6-kor folytatják. Addig befektetik.
A doki utoljára azt mondta, hogy holnap is és csüt-ön is próbálkoznak. Ha semmi, akkor csüt-ön 1-kor császár.
Értitek ezt?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Szia Márti!

Sajnos még beteg.Pénteken kezdtük,hólyagos torokkal,2 napig alíg evett,most már az javulhat,mert már eszik,igaz még ez sem az igazi!Most éppen az orrfolyás van soron,meg egy kicsit köhög!Úgyhogy nálunk is előkerül az orrszívó!Milyen jó,hogy az egyik nap emlegettem,hát tessék most használhatom is! :evil:
Szerencsére láza nincs,csak eléggé rossz a kedve!Mondujk a fogacskák miatt is!Miért kell pont ilyenkor 4 fognak egyszerre jönnie??? :?:

Na megyek,mert sír.Nem aludt sokat,biztos alíg kap levegőt,pedig kitisztítottam elalvás előtt! :cry:

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Timi:szegénykém :( , ez nagyon vacak, mikor beteg az ember gyereke!!!!! :(

Barbi:ezt én sem értem, de miért egyeztek bele ebbe a szülés indításba???? :shock: Valami nincs rendben?????De akkor biztos megcsászározták volna, ha gond lenne a babóval vagy a sógornőddel???!!!! :shock: :roll:
És ma még nincs péntek, és utána is azért szoktak még kicsit várni, nem???!!!!! :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti,
minden rendben van a babával is és a mamával is. Ha gond lenne, szerintem is azonnal császároznák.
Szerintem a sógornőm azért egyezett bele, hogy már túllegyen rajta.
De hogy a doki miért indítja, és aztán még várnak pár napot, azt nem értem.

Timi, gyógyuljatok! Mennek a gyógymanók. :shock:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Néztem reggel a híradót és a könnyeimet nyeldestem :cry: , mikor lesz ennek vége??!! :shock:

Apa tegnap meg tegnap előtt levitte a kölyköket, lent maradtak kb. másfél -2 órára, elvégeztem a dolgaimat és olyan elvonási tüneteim voltak, hogy nem igaz!!!! :shock: Csönd volt, nyugalom és nem esett jól!!!!!Én ezt már nem is bírnám!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggelt!
Mi ez a pangás? Márti, mi tartjuk a frontot?
Betegek, hogy vagytok? Remélem már nagyon gyógyulóban.

Na, az öcséméknél úgy tűnik, hogy beindult valami, már vannak kisebb fájások. És szivárog a magzatvíz. :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:végre történjen valami jó is ma!!!!!! :wink:

Párom ma sokáig lesz, gondolom az egész heti munkát elvégeztetik vele, de csak kibírjuk most már!!!!! :wink:

Hanna babának boldog 9 hónapot!!!!!!Ennek örömére gyorsan gyógyuljon meg!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Márti,
köszönöm szépen!Most éppen alszik!Éjjel 2x volt fent,és fél hatkor kelt!Már egy kicsit jobb a helyzet,csak az orra folyik!Na meg a fogak!Szerintem most ez viseli meg a legjobban!
Olyan gyorsan megy az idő!Mégcsak most született,és már 9 hónap eltelt! :roll:

Barbi,
akkor talán lesz valami a szülés terén! :wink: Tényleg nem értettem a tegnapi akciót :shock: Nem lehet,hogy csak oxitocinos terhelés ment?És ez tette függővé a továbbiakat!Ezt jobban el tudom képzelni!Ha inditás van,azt nem állítják le,ha nem megy akkor császár,mert vmi miatt meg kellett indítani!ha meg nincs semmi akut baj,akkor csak terhelésről lehetett szó tegnap!
Bocsi,hogy itt okoskodok,csak a tisztánlátás miatt!:lol:

Ma vasalnom kell!Asszem el leszek egy darabig! :?

Jó lenne hamár nem esne az eső!Már nagyon unom,itt már 3.napja ilyen idő van!
Kép

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Mi tegnap lementünk a hintára esőfigyelőbe!!!! :lol: De csak negyed óráig bírta a két manó az üldögélést!!!! :P

Timi:Zsombi is fél 6kor kelt, de nála ez a normális menetrend, azóta aludt 1 órát!!!!Én elhiszem, hogy neki ennyi is elég, de én még bírnék szunyálni!!!!! :lol: Na de az nem hat meg senkit, főleg nem őfelségét!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Timi, lehet, hogy igazad van (nem okoskodsz, én nem voltam ilyen helyzetben, lövésem sincs) az oxitocinnal kapcs-ban, én nem tudom. Telefonon beszélek velük, azt mondják amit a dokitól hallanak, na, az meg nem annyira közlékeny.
Tegnap már annyit elárult, hogy azért próbálja megindítani, mert már nagyon idő van (akkor ezek szerint nem is a 39. héten jár), és azért próbálkoznak, mert nem akarja, hogy császár legyen.
Azért ez pozitív. Szerintem. :lol:

Én is nagyon sok boldogságot kívánok Hanna babának! :P

Márti, anya robot ne aludjon! :lol:
Mit akarsz folyton lustálkodni? Még a végén kipihennéd magad! :lol: :lol: :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:igen mostanában arra sem emlékstem, hogy 5 percre leülnék, ha igen az itt a gép előtt van!!!!
Azt tudod, hogy a Timi szülésznő????? :shock: Úgyhogy biztos nem okoskodik!!!!! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Timi, szülésznő? Az tök jól. Akkor pedig pláne jobban értesz hozzá, mint mi. :wink:
(Nekem olyan kedves szülésznőm volt, hogy barátnők lettünk a 2 hét alatt, amíg bent csöveztem. De a kórházban mindegyik szülésznő borzasztó kedves volt, legalábbis velem.)
Most ott tartunk, hogy egy újnyira nyitva és szivárog a magzatvíz.
Meddig tarthat még? Azért ma már lesz baba, vagy? :P

Márti, de holnaptól már négyen lesztek! És jó időt is mondanak hétvégére, csavaroghattok! :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Megyünk is majd szanaszét, mert el kell intézni pár dolgot, meg ugye készülünk a keresztelőre.És jó lesz végre kicsit együtt, sétálni, játszani meg minden.A hétköznapok, nem igazán családcentrikusak, mert mire a párom hazaér már én is meg ő is ki vagyunk purcanva, de azért igyekszünk tartalmasan eltölteni az időt!!!! :P

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Egy kis pihi vasalás közben!Hanna nem igen hagy,mert rángatja a zsinórt,inkább abbahagytam! :shock: Majd folytatom ha ismét elaludt!
Mondjuk írni is alíg hagy de valahogy megoldom!

Köszi,hogy nem tartatok okoskodónak! :lol:

Barbie,
hát még nagyon az elején tart a dolog!De ha tényleg a víz szivárog akkor biztosan lesz vmi,mer így már nem lehet sokáig,mert nőhet a fertőzés veszély!Hol szül a sógornőd?
Örömmel olvastam,hogy meg voltál elégedve a szülésznőkkel,ez tök jó!Különben te hol szültél?

Ma zöldbabot eszünk főzi formájában,Hanna is.Nálatok mi lesz a menű?

Üdv.

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Én Zsombinak paradicsomos krumplit csináltam, egy kis almát is tettem bele.Mi meg a maradékot ettük!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Az Ádám sóskát, mi rántott cukkinit eszünk.

Timi, a sógornőm a BM kórházban, én a MÁV-ban szültem.
Most az a hírem, hogy kettőig várnak, aztán meglátja az orvos, hogy mi legyen.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok

Egész eddig takarítottam. Még van egy-két dolog, de rám fér egy kis pihenés. Szandi alma-barackot evett ebédre, én meg semmit. :wink:
Reggel fél 9-kor a barátnőm ébresztett. Még ki sem nyitottam a szemem, már mesélte is az éjszakai történéseket. Nem is gondoltam, hogy éjjel folytatják a randalírozást.

Márti: élvezd ki, hogy a párod otthon lesz. Tessék egy kicsit pihenni is!!

Timi: boldog hófordulót Hannának!!
Én a Péterfyben szültem és én is nagyon meg voltam elégedve a szülésznővel. Végig mellettem volt, és mindig elmondta, hogy most hol tartunk, mi fog történni.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Nekem is a Szonival jó szülésznőm volt, bár nem fogadtuk fel előtte, nagyon rendes volt.De Zsombival az itthon szülés sokkal jobb élmény volt.Ha vele kórházban vagyunk biztosan bele avatkoznak, mert vasárnap este 8-kor folyt el a magzatvíz és másnap délután 15:50re lett meg a kicsi fiunk!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, már akartam kérdezni. Otthon szültél és utána mi volt?
Úgy értem, gyerekorvos, kellett-e bemenni a kórházba valamiért, stb.
Hogy történt? :wink:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Gyerekorvos, védőnő másnap jöttek, mint mikor a kórházból hazaérnek az anyukák és a babák.Kórházban nem voltunk, minek????A bába és a bábatanoncok utána 2 hétig mindennap jöttek , vigyáztak ránk :lol: :wink: , segítettek amiben kellett...nagyon jó volt!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Az nagyon jó lehetett.
Csak ezt nem tudtam, hogy kellett-e bemenni valamiért a kórházba, mondjuk egy gyerekorvoshoz, vagy mindenki házhoz jön és vigyáz rátok. :roll:
De ha a doki is kijött, akkor az tényleg jó, valóban háborítatlanul zajlik minden.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Ja, és 2 hétig figyelnek? A kórházból meg kidobnak pár nap múlva. :(

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Visszaolvastam a mai napot!

Barbie: nem semmi, hogy ilyen hamar elindították a szülést. Csak lehet valami, különben nem hinném, hogy megtette volna a doki. Én a 42.!!! héten szültem, 41 hetesen és 2 naposan. 1 nappal azelőtt, hogy mondta volna a doki, ha nem lesz baba addig, beindítjuk. De max 10 napot várt volna, mert március 23 és 26 közé voltam kiírva.

Timi: BOLDOG 9 HÓNAPOS SZÜLINAPOT HANNÁNAK!!! Küldök még néhány gyógypuszit, hogy teljesen meggyógyuljon! :)

Zsuzsi: Pihenj is. eddig én is takarítottam, most mindjárt megyek az ebédet készíteni. Mi töltött paprikát eszünk, Kriszta almás tejpépet vagy spenótos krumplit kap, meglátom. Ma kissé késik az ebédje, mert tolódott az eddigi kaja is.

Márti: Hű, te otthon szültél! Ez nekem is nagyon tetszene, de nagyon félnék. Szerintem te a szerencsések közé tartozol, hogy minden jól sikerült, de adódhattak volna problémák is. Abban az esetben hogyan lett volna? Mármint ha a babánál vagy akár nálad valami sürgős beavatkozásra lett volna szükség? És gátvédelemben részesültél? Ne haragudj, ha esetleg butákat kérdezek, de ezek valóban érdekelnek.
És én attól is félnék, hogy ha esetleg rossz élmény, akkor utólag is kísértene ahogy rátekintek majd az ágyra, fürdőkádra stb. Szóval, ha van kedved, írd le milyen volt. :)

Tiovábbi kellemes napot mindenkinek! Megyek az ebédet készíteni. Kb egy óra múlva jön a férjem!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sedith:ha a babónak lélegeztetésra lett volna szüksége, volt náluk oxigén palack, ha én vérzek mint állat akkor van náluk inekció ami minden eret összehúz, ha valami nem stimmelt volna akkor 5 perc alatt kórházben lettünk volna!!!!Igen volt gátvédelem, ennek eredményeképp 1 pici repedésem lett,ami magától begyógyult ,össze sem kellett ölteni!!!!Ja és a pici fiam 4900gr és 56 cm volt, de nem a buksijával hanem a vállával sikerült a repedést okoznia!!!! :lol:
Persze mindenki ott szüljön ahol biztonságban érzi magát, én így akartam és tudtam hogy nem lesz gond, éreztem.És azért az sok mindenben erőt ad, hogy képes voltam erre, persze a segítőim által körbe ölelve, de a saját erőmből megszülni a kisfiamat, ez sokat segített a depresszióból is kimászni!!!!Az hogy nem sikerült a szopi , szerintem egész életemben kísérteni fog, de azért tovább ment mint a Szoninál ő csak 1 hetet szopizott, Zsombi pedi 7 hetet!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na, megvan az ítélet, császár.
Sem fájás sem tágulás nincs továbbra sem. Szegény, nem ússza meg a császárt. :cry:
A doki azt mondta, ennek így nincs tovább értelme, inkább megműtik.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?