Új privát üzeneted érkezett!

Szia.

Jók a rolleres képek. Nem tudom, hogy miért, nagyobbnak képzeltem a négykerekű roller kerekeit. Tudja Krisztike használni, mármint tudja lökni magát rajta? Adrinak gondolom nagyon megy.

Egy kérdés: hogy csinálod, hogy ilyen nagy képeket is fel tudsz tenni? Nekem 250 felett nem engedi.

Azt nagyon jól tettétek,hogy kimentetek. Olyan szép idő van.
Mi is kinnt voltunk, szőnyeget poroltunk és kipucoltuk.
Az utcai kerítésre vannak kipakolva. :wink: Csak el ne vigyék. :lol:

Szia. Ha tudsz, írj.

Timi
thimó
 
 


Sziasztok,
örülök, h nem ástam el magam :).

(Olyan rossz így választ írni, hogy nem látom az előző hsz-kat csask mert új oldal jön...)

Szóval szerdán szülök, és azért szerdán (mármint azért tzudom előre), mert császár lesz. Holnap fekszem be. A negyedik gyerkőc :).
Pesten szülök, egyrészt mert a többit is itt szültem és ismerem a klinikát (Sote I), másrészt itt jobban fel vannak készüléve az esetleges komplikációkra (ez lesz a negyedik császárom), harmadrészt lehet, h Pásztóról emiatt mindenképpen ideküldtek volna, negyedszer, a topikban olvasható előzmények (szuoperhumánus bánásmód :evil: ) miatt nincs az a pénz, amiért én a pásztói nőgy-ra betegyem a lábam...

Izgulok, meg félek, meg minden, de remélem, minden rendb3en lesz :).

Gabi,
az elején én is azt mondtam, h csak már a végén tartanék :). És - mint mindig - olyan hamar elrepült ez a pár hónap... Igyekeztem kiélvezni, megélni mindne pillanatát, még a rosszullévőset is, annál is inkább, mivel több babát már nem merek vállalni a sok császár miatt.

NLC-re ne menjünk át, ha lehet... Ott szerintem nagyon nyögvenyelős a fórum... Plusz - nagyon rövid ideig írtam oda - olyan belterjes, összeszokott a társaság, hogy anno nem tudtam ott mit kezdeni...

Zsóka
zsóka
 
 


Helló Zsóka.

Negyedik gyerek::lol: :lol: :lol: Gratulálok.
Olyan érdekes, most hétfőn még a pocidban, szerdán meg már a kezedben. :lol:
Elhiszem, hogy izgulsz, félsz, de biztos minden rendben lesz. Jó kezekben leszel, vigyázni fognak rád.
Hát igen, a kórházaknak, nem csak a pásztóinak, jó lenne változtatni egy-két dolgon. Reménykedjünk, hátha.

Az NLc-re nem, ok. Meggyőztél.

A gyerekekkel ki lesz amíg ti haza nem érkeztek a kicsivel, apa?
A kétéves mit ért meg a kistesó érkezéséből, hogy élik meg a család bővülést?

Gabi! Látlak ám, hogy itt vagy. Ne bújkálj! :lol: :lol:

Sziasztok.

Timi
thimó
 
 

 
 

Megpróbálom leírni amit akartam.

Nlc-re én írok, de oda kb. hetente nézek be, amíg ide naponta :D
Rövid idő van a netezésre általában, és ez a rendszer jobb nekem.
Timi amúgy nem akarlak lebeszélni róla. nagyon aranyosak ott is a csajok.
Na, meg idővel még mi is bővülhetünk ám... :D

Zsóka az biztos, hogy gyorsan telik az idő :wink: Na, meg ugye Krisztike ahogy itthon van állandó a pörgés.
Nem tudom mennyire igaz, de állítólag be akarják szüntetni Pásztón a szülészetet. Mondjuk nem bánnám, ha addig nem történne meg amíg meg nem szültem. Utána nem tervezek több gyereket, a kötelező vizsgálatokat meg a nőgyógyászaton el tudom végeztetni. :)
Én attól viszont nagyon félek mi lesz Krisztiánnal amíg bennt leszek majd a kórházban :?
Neked a párod marad otthon a gyerekekkel, vagy nagyszülők fognak besegíteni?
Pesten mennyi napot kell császár után bennt maradni?

Timi
a balzsamot gyógyszertárban, vagy gyógynövényes boltban tudod beszerezni. Itt a Rossmannban a Kinderluuf változat van csak. Amúgy érdemes szétnézni, mert nálunk pl. a gyógyszertárban 200 ft-tal drágább, mint a másik üzletben. 1000ft alatti terméknél meg elég nagy ez a különbség szerintem.

Nekünk elég kicsi a kert, annak a fele füves. Tele volt fával ez a kicsi is, és az alatt nem maradt meg semmi. Viszont most kivágtuk a fákat (sárgab. kiszáradt, meggy beteg lett, nyári alma meg nem volt kapós) és most újakat akarunk ültetni.

A gödöllői kertészetből én is rendeltem tavasszal rózsát, és muskátlit. A rózsám nem szebb mint a szomszédasszonynak a Tescoban vett olcsó rózsája :( A muskátli meg csak különleges, ilyen színűt nem láttam a piacon, viszont a nagy kánikula eléggé tönkre vágta. Addig gyönyörű volt, most nem szép.
Szóval nem igen rendelek többet.
Most a Pennyben volt virághagyma-vásár, ott vettem Tulipánt és Nárciszt, remélem szépek lesznek.

Amúgy Krisztike a cserepes virágokat nyüstöli, főként amin nincs virág :( , de ugye ha kiborítja nem is lesz.

amúgy háromkerekű rollert láttam nagyobb kerekekkel. Viszont ez is nagyon jó stabil. Sokáig nem fogja tudni használni, mert kb 15 cm.-rel lehet csak feljebb állítani a kormányt. De nem baj ha megmarad jó lesz a kicsinek is majd. :D
3-6éves korig van írva, hogy addig lehet használni.
Nagyon ügyesen megy vele. Adrikától látta, hogy kell, és ezen nem fél. Adriét csak tologatja, azt érzi, hogy nem stabil. :)
Az unokatesóval van gond, mert nem győzök a nyomában lenni, ugyanis ő minden motorra, traktorra mindenre ráül. Erre is rátehénkedett, holott már 11 éves,. Nem igaz, hogy ennyi idősen nem lehet megérteni, hogy nem neki való :(

Na megyek hátha most eszik valamit. Délben nem volt hajlandó velem enni.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Megpróbálom leírni amit akartam.

Nlc-re én írok, de oda kb. hetente nézek be, amíg ide naponta :D
Rövid idő van a netezésre általában, és ez a rendszer jobb nekem.
Timi amúgy nem akarlak lebeszélni róla. nagyon aranyosak ott is a csajok.
Na, meg idővel még mi is bővülhetünk ám... :D

Zsóka az biztos, hogy gyorsan telik az idő :wink: Na, meg ugye Krisztike ahogy itthon van állandó a pörgés.
Nem tudom mennyire igaz, de állítólag be akarják szüntetni Pásztón a szülészetet. Mondjuk nem bánnám, ha addig nem történne meg amíg meg nem szültem. Utána nem tervezek több gyereket, a kötelező vizsgálatokat meg a nőgyógyászaton el tudom végeztetni. :)
Én attól viszont nagyon félek mi lesz Krisztiánnal amíg bennt leszek majd a kórházban :?
Neked a párod marad otthon a gyerekekkel, vagy nagyszülők fognak besegíteni?
Pesten mennyi napot kell császár után bennt maradni?

Timi
a balzsamot gyógyszertárban, vagy gyógynövényes boltban tudod beszerezni. Itt a Rossmannban a Kinderluuf változat van csak. Amúgy érdemes szétnézni, mert nálunk pl. a gyógyszertárban 200 ft-tal drágább, mint a másik üzletben. 1000ft alatti terméknél meg elég nagy ez a különbség szerintem.

Nekünk elég kicsi a kert, annak a fele füves. Tele volt fával ez a kicsi is, és az alatt nem maradt meg semmi. Viszont most kivágtuk a fákat (sárgab. kiszáradt, meggy beteg lett, nyári alma meg nem volt kapós) és most újakat akarunk ültetni.

A gödöllői kertészetből én is rendeltem tavasszal rózsát, és muskátlit. A rózsám nem szebb mint a szomszédasszonynak a Tescoban vett olcsó rózsája :( A muskátli meg csak különleges, ilyen színűt nem láttam a piacon, viszont a nagy kánikula eléggé tönkre vágta. Addig gyönyörű volt, most nem szép.
Szóval nem igen rendelek többet.
Most a Pennyben volt virághagyma-vásár, ott vettem Tulipánt és Nárciszt, remélem szépek lesznek.

Amúgy Krisztike a cserepes virágokat nyüstöli, főként amin nincs virág :( , de ugye ha kiborítja nem is lesz.

amúgy háromkerekű rollert láttam nagyobb kerekekkel. Viszont ez is nagyon jó stabil. Sokáig nem fogja tudni használni, mert kb 15 cm.-rel lehet csak feljebb állítani a kormányt. De nem baj ha megmarad jó lesz a kicsinek is majd. :D
3-6éves korig van írva, hogy addig lehet használni.
Nagyon ügyesen megy vele. Adrikától látta, hogy kell, és ezen nem fél. Adriét csak tologatja, azt érzi, hogy nem stabil. :)
Az unokatesóval van gond, mert nem győzök a nyomában lenni, ugyanis ő minden motorra, traktorra mindenre ráül. Erre is rátehénkedett, holott már 11 éves,. Nem igaz, hogy ennyi idősen nem lehet megérteni, hogy nem neki való :(

Na megyek hátha most eszik valamit. Délben nem volt hajlandó velem enni.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Bocsánat, most nem csak sokat írtam, de még dupláztam is, sőt lehet, hogy tripláztam :oops: :oops: :oops:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Gabi.

Az Nlc-t én nem ismerem, és nem is akarok oda írni. Átmenni csak akkor mentem volna, ha ide egyáltalán nem írnék. Két fórumban nem szeretnék résztvenni. No, de ez a topic él és virul. Ráadásul izgalmas is, mert nem sokára babóca fog születni. :lol: Aztán az a pár hónap gyorsan elmúlik és a te babád is előbújik. Addig is remélem, hogy mindig lesz miről társalogni, mert a gyerekek ihletik a témát. :wink:

Rendelni nem is igazán szeretnék, csak olyan gyönyörűek a virágok a képeken. El tudnám képzelni az udvarunkban....
Nekem anyukám járt meg egyszer a kertészeti katalógus-rendeléssel. Nem azt küldték, mint amit rendelt, de ez csak akkor derült ki amikor tavasz lett.


A fáinkat nekünk is ki kellett vágni 2 meggy, 1 s.barack. :(
Jó lenne még az ősszel pótolni őket.

Az unokatesó: :twisted: :twisted: . Kellemetlen lehet elviselni. Muszáj? Tönkre ne tegye a gyerekeid örömét ez a neveletlen. Nahát.

Ja, egyébként nem zavar, ha sokat írsz(az sem, ha duplán), szeretek olvasni és érdekel, hogy mi van veletek.

Holnap reggel jövök.

Jó éjszakát. :)

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Nincs itt senki? Gabi, Zsóka, Ildi?

Bárki írjon, aki nógrádi és esetleg még gyerkőce is van.

Gabi.
Mi újság a tesóddal? Mostanában ő sem nagyon ír.
Adrinak a suli?


Zsóka.
Mikor indulsz a kórházba?

Ildi.
Várunk vissza, ha van kedved, időd..

Majd még jövök a nap folyamán.

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Timi
ma nem tudok olyan aktív lenni :( Itthon van apa, és pakoljuk a szobákat, készülünk az ablak-cserére. Remélem nem csak készülünk :twisted:
Amit lehet lehordunk, mert épp elég lesz a szekrényeket áttakarítani a portól, a sok játékot és egyebeket most nem szeretném. Szóval plüssök, babák, most el lettek pakolva.Meg a szobánkból most vittük le a könyvakat is.

Tesómmal nem beszéltem most, nem tudom miért nem jön. A másik topicba sem írt, csak tegnapelőtt este, de az is rövid volt. Ott írta, hogy taknyosak lettek a gyerekek, remélem már jobban vannak azóta. :)

Krisztike is eléggé meg van fázva. Valahol nem is csodálkozom rajta. Kinnt csodás idő van, jó meleg, viszont bennt kell a pulóver.
Reggel meg nagyon fáztam ahogy mentünk a suliba. :oops:

Na előkerítem a kis csibészt, mert aludnia kéne.
Majd este még megpróbálok jönni.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok.

Gabi.

Biztos örültök, hogy végre kicserélik az ablakokat. :lol: Nekünk még csak 1 van kicserélve. :( Mindig valami másra kell a pénz. Mi is még tervezünk az idén kettőt cserélni, de lehet, hogy nem lesz belőle semmi. Nekünk könnyebb lesz, mert a férjem ezzel foglalkozik. Megtudja venni a gyártótól és berakja magának. Az elsőt is így csinálta. De még így sem olcsó. Viszont sok előnye van. Az energiamegtakarítás mellett takarítani is könnyebb,mint a hagyományost. :)

Egyébként mi is rendezkedünk. Új konyhám lesz. Jó nagy :lol:
Viszont a 30nm-es nappali kisebb lesz, mert itt lesz a hálórész.
Majd, ha jobban ráérsz lehet, hogy kikérem a véleményedet a berendezésről. Küldök egy alaprajzot és te berajzolod, mit hova tennél. Nem csak téged szekállak ám, másokat is. Tényleg kíváncsi vagyok mások ötleteire. Több szem többet lát-alapon.

Megfázás :evil: Engem leginkább a krupp miatt izgat.
Beniéknél az oviban is sok gyereknek folyik az orra. Benié is kezd. Dávidnak meg most alvás előtt porszívóztam ki. Volt is sírás bőven, de nem tudja még rendesen kifújni, pedig igyekszik.
Te adsz a gyerekeidnek valami vitamint így ősszel? Én ezen gondolkodom, hátha kicsit ellenállóbbak lennének a fertőzésekkel szemben.
Megfázás esetén valami bevált gyógyszer, készítmény stb.?
A balzsamot írtad, ezt be is fogom szerezni.
Úgy vagyok vele, hogy abban a szerekben jobban bízom, ami másoknak már bevált, mint az agyonreklámozott termékekben.

Írj, majd ha tudsz. Jó pakolást.

Ja, tesódnak üdv. és jobbulást a gyerekeknek.

Timi
thimó
 
 


Jó reggelt!

Este apa megszállta a gépet, és én nem tudtam jönni :evil: na meg amúgy is csábított az ágyikó. :oops:

csodaszereket, nem tudok. Amit én szoktam náthakor, tea csipke, hársfavirág mézzel, vagy bodza. Általában mind van otthon, és felváltva. De a csipkét a hársfával is szoktam együtt. :wink:
Én megmondom őszintén komolyabb multivitamint nem adok a gyerekeknek. A Plussz zizegőt az szoktam adni, azt megeszi a kicsi is.
Viszont általában a darabos vitaminok (multi) csak 4 éves kortól adhatóak. A folyékonyt meg nem veszi be, legalábbis csak nagy könyörgések árán. Tegnap a köptetőre is úgy kellett rábeszélni.

Mikor Adri volt kicsi Vitolac-ot vettünk neki, de szörnyű íze volt. Tiszta szirupos. Egymás mellett volt a Panadollal benne a szekrényben. Az üveg kívülről édes lett, és a dobozban is benne volt. Nem is ez a lényeg, hanem egyszer nézem, hogy a szekrényajtó mellett két sor hangya, egyik le másik fel. Képzeld a gyógyszeres üvegről csemegézték a gyógyszert :evil: Kivettem a dobozt és rendesen zörgött annyi hangya volt benne.
Na azóta nem vettem ilyeneket.

Nekem most a lábamra kéne valami krémet venni. Már Adrival elkezdett viszeresedni, de akkor egyáltalán nem fájt. Krisztikével fájdogált, de már inkább később, jó amikor őt vártam azért volt időm pihenésre is :(
Most meg már most nagyon fáj. Szerencsére csak az egyik lábamon van. Igaz ami igaz, most +8 kg mal indultam az előző terhességemhez képest, ez is biztosan számít :(

Átépítést mi is terveztünk régebben, mert elég hülye elosztású a lakás :( de nem lehet, mert amit meg akartunk bolygatni, az főfal :cry: Van egy nagy teraszunk, ahogy bejössz van egy kocka alakú előtér, ami ahhoz kicsi, hogy valami ülőt tegyél bele. De mivel minden oldalán van valami még bútorféle sem nagyon fér. :( Innen nyílik egy szűk kis folyosó. Itt megint szinte semmi nincs csak a hűtő, és anyósom ősrégi tükörje :x
Pont tegnap méregettünk Tibivel a szobánkba is mi, hogy fog elférni, és a komódot ki kell tennünk, annak mondjuk jó helye lesz a fogas alatt.
Viszont belőle a ruhákat nem tudom hovan tenni :( Szóval a folyosóra csak azért is veszünk szekrényt :) Az sem egy utolsó dolog, hogy akkor nem látnám többet azt a csúnya tükröt :oops: Erről már csak anyósomat kell meggyőzni, ez nálunk mindíg elég hosszadalmas, mert elég nehezel válik meg régi dolgoktól. :?

Amúgy tegnap úgy felhúzott (mármint anyósom). Már elkezdett siránkozni, hogy pont szabin lesz mikor lesz az ablak-csere és az azutáni rendrakás :( Erre tegnap kijelentette, hogy ő vállalt a szabira szüretelést, mert nem akar itthon lenni. Úgy bepörögtem, azért ne már, hogy mindíg mindent én csináljak. Ha nem vigyázok valamennyire magamra utána kinyílok, és annyi....Itt nem arról van szó, hogy nem csinálom, de azért mégis. Jól bepörögtem, és mondtam, hogy ha ő is megy én is vonulok Krisztikével anyuékhoz :D csináljanak amit akarnak. Úgysem mennék, de nem lehetett kihagyni :x
Mindegy nem siránkozom, és bocs, hogy kitörtem :wink: Valami majd lesz.

Tesóméknak most a változatosság kedvéért a gép rossz, azt kell megcsináltatni. Ha rendben lesz biztosan jön ő is.

Na megyek, mert lassan költeni kell a gyerekeket.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Gabi.

Örülök, hogy írtál.

Hát biztos nem lehet könnyű anyósoddal egy fedél alatt, ha ilyen kiállhatatlan tud lenni. :( Nem irigyellek érte.
Szerintem a férjedet nyüstöld, ha gond van anyósoddal, mégis csak az ő anyja és jobban megmondhatja a véleményét, mint te.

Azért vigyázz magadra, csak lassan, jókedvvel csináld a pakolást
és pihenj néha. Mondjuk, ahogy a hozzászólásokból kitűnik, nagyon szorgalmas, dolgos vagy. Remélem, ezt díjazza anyósod.
Egyébként azt mondják, ha az ember mosolyog bármit megmondhat a másiknak. Én ezt alkalmaztam anyósomnál. Nyugodtan, higgadtam, de mindig megmondtam, ami nyomta a bögyömet. Annyival könnyebb volt a helyzet, hogy nem laktunk egy házban, így kevesebb volt a súrlódás. Meg szerencsém is volt vele, elég jó fej volt. (már meghalt).
Fontos, hogy ne magadban őrlődj, az a legrosszabb. Tapintatosan, de őszintén beszélni kell, ha probléma van. Nekem ez a tapasztalatom. A férjemnél is így szoktam.

A nagy teraszért irigyellek, ez tök jó. Én is szeretnék egyszer, de hát...
A mi házunk a szüleimé volt(ők építették) és ez sem a legjobb elosztású, de ez van.
Mi annyit építettünk át, hogy két szobát és a konyhát egybenyitottuk. (konyha-nappali-ebédlő). Viszont így csak egy szobánk maradt, ez lett a fiúké. Ez így még el is ment volna, de szombaton kölltözik hozzánk Misi nagypapája és így már nem férünk. Ezért van megint variálás. Szerencsére volt egy 22 nm-es helyiség amit eddig még nem használtunk, ez lesz az új konyhám. Sajnos nincs benne radiátor, így minden reggel a kályhába kell majd befűtenem. De ez nem baj, szeretek fűteni.
A fiúk szobáját megkapja dédi, a konyha helyén lesz a fiúk szobája. Ehhez vissza kell építeni a falat valami módon. Gondolhatod a férjem, hogy örül. :P Ja, ez a fal nekünk is főfal volt, de betonáthidalóval meg lehetett oldani a falbontást.
A nappaliból, ez kb 7mx4,5m, kell valami kis zugot kialakítani a hitvesi ágyuknak. Ezt kellene megoldanunk, de sürgősen.
Ahogy a férjem akarja nekem nem tetszik, ahogy meg én szeretném az meg a férjemnek. Ő mindig azt mondja, hogy nem vagyok elég gyakorlatias, csak tervezni tudok. :evil: Az az igazság, az átalakításoknak a pénztárcánk szab határt.

Ez van. Bocsi, hogy hosszú voltam.

Timi
thimó
 
 


Helló.

Gabi.
Kérdezni szeretnék valamit: Szerinted Progress márkájú porszívóhoz lehet külön keféket venni? Nem biztos, de talán az Electrolux egyik terméke ez a porszívó. Egyáltalán, lehet venni bármilyen porszívóhoz is porsz.fejet venni.
Nekem kellene egy kefés porsz,fej és egy részívó.

Egyébként mi újság?
Remélem cserélik az ablakokat nálatok.

Timi
thimó
 
 


Jó reggelt!

Timi
ablak még mindíg sehol. Elvileg szerdán járnak áruért, Tibi hívta is a srácot, erre az elég gyorsan lerázta, hogy fontos telefont vár. Egyébként meg nem voltak a gyárnál, mert majd onnan szólnak amikor kész az ablak azt mondta mihelyt mennek érte másnap már jönnek rakni, akkor is ha szombat.
Szóval továbbra is várunk, de elég idegesítő. Azért ez nem egy kis összeg, én nem tudom mit gondolnak...

A porszívót sajnos nem tudom. A márkára próbálj meg rákeresni a neten, de ha időm lesz segíthetek én is. Én a Goggle-n keresztül szoktam ilyeneket keresni. :wink:

Tényleg rossz az, ha az ember csak részletekben tudja átalakítani amit akar. Nekünk is a fürdő is elég ramaty, és a spájz is. Jól meg vannak azok is süllyedve, de hát a fürdőhöz 100 000 ft nem elég, oda több száz kéne, amit azért meg kéne teremteni valahonnan. Gyesből eléggé nehézkes, de ezt Neked nem kell bemutatnom, ugye?

A dédi önellátó még? Vagy ápolásra szorul?
Gyerekek, hogy fogadják a változásokat?

Sulival kapcsolatban jutottál már valamire? Nekem mondjuk ez ugye megoldódott, de ha ez a lehetőség később is lesz, mármint, hogy a munkanélküli támogatja a Gyes-esek tanulását azt hiszem igénybe fogom venni. Amire a 3. baba 2 éves lesz talán anyósom is nyugdíjas lesz, és ha vállalja addig a kicsit, akkor talán sikerül megoldani, de ez még odébb van..

Na most ennyi voltam, menni kell a suliba.

Tegnap mivel nem kellett főznöm kirándultunk egyet a törpével, olyan jól esett. Voltunk a pataknál, és itt a közelben vannak galambok, meg csirkék egy illetőnek, azokat nézegette.
Gyönyörű volt az idő :wink:

Talán ma jobban leszek, legalábbis megpróbálok :wink:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Jó reggelt!

A visszeres lábra az egyik rokonunk Lioton-gélt használ. Drága, de neki használ. Terhesség esetén használható-e, azt nem tudom.
Nekem is van egy csúnya visszér a jobb lábamban. A hüvelynél kezdődik, majd végig a lábszáramig ki van dudorodva. Fájni ritkán szokott, kivéve ott, ahol a gátmetszéskor már 2x is átvágták. A varrásnál meg nem tudom mit csinált a doki, de most egy jó nagy csomó van ott. Szerintem az eret kissé összevarrhatta.

Sajnálom, hogy ilyen sokat kell várnotok az új ablakokra.

A dédi önellátó, csak egyedül van. Anyósomékkal élt egy házban ( de külön lakásban) . Májusban meghalt anyósom, apósom meg le sem sz@rja szegény öreget. Most is már 3. hete nincs otthon. A dédi habár önellátó, de főzni, mosni, takarítani nem igazán tud magára. No meg itt a tél, már 84 éves, fáj a lába nem fog tudni fát vágni stb. Ezérrt gondoltuk, hogy jöjjön hozzánk.
A gyerekek nagyon szeretik őt. Igazat megvallva én egy kicsit izgulok, hogy hogyan fogunk egy fedél alatt boldogulni, de majd meglátjuk. Mindenesetre muszáj neki segítenünk. Apósom meg ellesz a 250nm-en magában. Ez nagyon hosszú történet lenne, ha el akarnám mesélni.

Tanulás: segítség nélkül nem megy. Nincs aki vigyázzon addig a gyerekre. Én itt már meg vagyok lőve. Esetleg valami távoktatás jöhet szóba, ahova csak szombatonként kell menni.
Én már annyit gondolkodtam, hogy lenne jó, de nem jutok előbbre. Sem tanulás, sem munka terén. Amíg nincs mind a két gyerekem oviba semmibe sem vághatok bele. Jogosítvány is jó lenne, hogy könnyebben moozoghassak a gyerekekkel.

Most ébredt fel Dávidka. Idejön és megkérdezi: Te nem aludtál? Meg ezt mondja: én aludtam, meg pisiltem is már. Van egy ötletem, gyere: cicát akarom. Persze ezt nem ilyen tisztán mondja, de számomra érthető. :lol:

Mennünk kell lassan az oviba. 9-ig kell odaérni, nem is igazán szoktunk korábban. :roll:

Szép napot nektek.

Timi
thimó
 
 


Na, vagyok egy kicsit. :wink:

Az oviba mi is mindíg 9 órára mentünk. Ott mindegy volt. Viszont már pont gondolkoztam rajta, hogy majd 3 gyereket reggelre összekapni, nem is lesz olyan gyors, főleg ugye a picit, hogy szopiztatni is kell :D Na, nem baj majd belerázódunk.

A jogsi nekem is jó lenne néha, de az az igazság, hogy sosem bolygatott, amióta gyerekeim vannak, azóta meg félek is az autóban. :oops: Jó ehhez hozzájárul az is, hogy egyszer nagyon megpörögtünk a jeges úton, de sem nekünk, sem a kocsinak nem lett baja, viszont a fák ahogy közeledtek, eléggé bepánikoltam. Azóta főleg télen utálok autóba ülni, tiszta ideg vagyok.

Amúgy szeretek sétálni, meg nem is árt, úgyhogy végülis ez annyira nem rossz. Viszont ha esik az eső, vagy esetleg ónoseső akkor rossz lesz menni, de ugye suliba muszály. Az ovit ilyenkor kihagytuk, főleg mikor terhes voltam.

Majd jövő hét csütörtökön megyek dokihoz, majd rákérdezek. Viszont úgy rémlik a barátnőmnek nem írt fel semmit terhesség alatt, csak a kenőpcsöket javasolta, bár mondta neki, hogy az úgysem használ. Adrival amikor terhes voltam Venoruton gélt használtam, de azon kívül. hogy az ágyneműt jól megfogta sok más látszata nem volt.

Én úgy imádom amikor így beszélnek. Na meg a kicsi "telefonál" anyuékkal, néha beszél olyan halandzsa nyelven, vagy amikor anyu kérdezgeti bőszen bólogat :D

Szét kéne nézni mit főzzek :( az agyamra megy. Mostanában olyan nehéz kitalálni mi legyen az ebéd, mert Krisztián olyan rosszul eszik. Jön a rágófoga, de olyan nehezen töri át az ínyét, pedig már teljesen látszódik, hogy ott van :( Ilyenkor meg nagyon nem akar enni. :(

Ja, még azt meg akartam kérdezni, hogy reggeli ovival, hogy álltok? Van még hisztizés?
Amúgy nálatok vegyes csoportok vannak az oviban, vagy simák?
Én vegyesbe akartam a kicsit adni, viszont most már megszűnt. Amúgy meg elég kevés a gyerek, szóval olyan nagy légyszám nem igen lesz mint Adriéknál volt.

Adriék a suliban is még 28-an kezdtek, a másik első 27 fóvel indult. A másik suliban is kb. ennyi gyerek volt. Most meg 18-20 fős osztályok indultak.

Na, megyek:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia.

Eddig keresgettem a neten a porszívófejet. Találtam is , csak szerintem drága. Az egyik 10.000Ft, a másik 4.000.-5.000. Volt olcsóbb is kb. 1500.-ért, de az más márkájúhoz való.
Szóval, ennyiért nem veszek. Az ismerősök között elterjesztettem, hogy ha valakinek esetleg van fölösleges porsz.fej , akkor szóljon.
Van a porszívómon fej, csak az a baj, hogy nem kefés. A szőnyegünk pedig bordó és minden szösz meglátszik rajta. Hiába porszívózom állandóan kefe nélkül nem szedi fel. Ha már nem tudom elviselni körömkefével szoktam nekiesni. Gondolhatod...
Na, ezért keresek kefét a porszívómra.
Megpályáztam egy vizes porszívót a férjemnél, cirka 30.000.-ért, de ő mindig szerszámgépeket vesz inkább. (kell a munkájához).
Azért gondoltam ilyen vízszűrősre, mert a férjem is, és Dávidka is porallergiás. Majd meglátjuk lesz-e nekem ilyen. A fiúk szobájában már a padlószönyeget kicseréltük laminált-padlóra, de még új ágyat is akarunk neki venni, mert amin most alszik még az enyém volt. Köhög is rendesen, ha lefektetem.
Mindig milyen sokat írok. :oops: Szerencse, hogy gépelésem elég gyors (jelest kaptam rá), így nem tart túl soká.
Viszont neked el kell olvasni.

Beni már nem hisztizik, szívesen megy oviba. Nálunk sima csoportok vannak, de szoktak együtt is lenni néha. Rengeteg gyerek van a középsőben, a felét sem ismerem. Beniék 11-en mentek tovább kiscsoportból a többi lemaradt hozzájuk.

Megyek, mert vár egy nagy csomó ruha amit el kell pakolnom. A ruháktól rosszul tudok lenni, ha itt is van, ott is van. Meg most kaptunk egy nagy csomót a gyerekeknek, aminek örülök, de szigorúan szelektálnom kell, mert a felét sem fogják felvenni. Szekrényből soha nem elég náunk.

Nem lépek ki, ha írsz(és észreveszem) válaszolok.

Timi
thimó
 
 


Kép
thimó
 
 


Feltettem a kaját, végre kitaláltam mi legyen.
Tepsis krumplit talán megeszi a fiatalúr is, persze ha tetszik neki az illata. Ugyanis mindent szagol :x Ha az nem jön be, mármint az illat, akkor meg sem kóstolja.
A májat meg nem szereti, de nem baj, nekem is kell a vas :wink: :D

Mi is szeretnénk ilyen vizes porszívót, de mi is így vagyunk. Mindíg tönkremegy valami amire költeni kell, vagy ki kell cserélni.
Most ugye a felújításokra elment egy csomó pénz, erre rossz lett a számítógép, utána a házimozi, tegnap pedig Adri tv.-je adta be az unalmast. :cry: Remélem ráadás nem lesz :shock:

Ruhákkal én is így vagyok. Unokatesóktól kapunk egy csomót, de a lány ő nagyon vékony volt, az ő ruhái az én lányomra nem jók :( illetve, amiket kb. 3 éve hordott S-es méretet kb. azokat a nadrágokat levágom, mert Adrinak most jók derékban :shock:
Viszont farmerokat odaadtam a szomszéd kislánynak, mert soknál kb 10 cm hiányzott, hogy beérje. Na meg még ezek a szűk szárú most már kevésbé divatos sztreccs farmerok voltak, amiket tesóm sem adna már rá Lilikére.
A fiúról meg tiszta lyuk nadrágokat kapunk, amit csak itthonra vehetünk fel.

Én sok ruhát turiban veszek nekik :) Minőségileg sokkal jobbak mint a kínai cuccok, és elég jó áron hozzájuk lehet jutni. Sokra senki nem mondaná, hogy azt már valaki hordta.
Most a fiamnak tankolok előre, mert neki végképp nem lesz ruhája ha oviba megy. Azért rózsaszínt, meg tiszta lányos ruhát mégsem adok rá :oops:

Szekrénnyel én is hadiláboon állok, pedig folyamatosan selejtezek, és rakom el a kicsiket, és mégis. :?

Gépírni én is tanultam, de nem úgy írok :oops: Most a körmeim is állandóan más billentyűt ütnek le, nem győzök javítani.
Én nem szerettem :oops:

Az allergiát én is szeretném megnézetni a gyerekeknek. Szerintem por-allergia Adrikának is van. A párnáját le akarjuk cserélni, viszont azt akkor megiont nem tudom hova tenni, mármint a párnát. Ezek még anyósom "stafirungjából" valóak cirka 35 éve ment férjhez, gondolhatod az alatt mennyi por van bennük. :( Az ágyneműtartójai tele vannak dunnával, de hozzáteszem nálunk senki sem takarózik azzal, de nem lehet eladni, mert még szükség lehet rá, ha nem lesz pénzünk fűtőanyagra :shock: mindíg ezt mondja :?

Olvasnivalót azért adok ám én is, beszélni én is tudok. Amikor a párom udvarolt Tüttürüttünek hívott, hogy állandóan be nem állt a szám :oops:

Na, megyek én meg teregetek. Két napja mostam 2 adagot, de megint tele volt a szennyestartó, pedig 2 is van. Nálatok is így gyűlik? Ki sem tudok fogyni a mosni és vasalnivalóból :(

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Gabi.

Nekem Dávid étvágyával nincs gond. Szinte bármit szívesen megeszik. Beni már válogatósabb. Tegnap is vacsi nélkül ment aludni, mert neki a kaja nem volt megfelelő. Fel tud vele bosszantani, ha nem eszik, csak a hűtőt nyitogatja. Danonino meg ilyesmik a kedvencei, szerintem az nem étel csak nyalánkság. Nem is nagyon szoktam nekik venni.Drága, két gyereknek a 4 kis doboz meg sem kottyan.

A ruhákkal én is úgy vagyok, hogy inkább kevesebb legyen, de az jobb minőségű és még jó legyen Dávidnak is, sőt az unokatesók is hordják még.
Én magam is az évekig hordható ruhákat szeretem, amiket sokadszorra is ki lehet mosni és mégis szép marad.
Sajnos, már nem egy pólóval, gatyával jártam úgy, hogy megvettük az Auchan-ben olcsón, kimostam 1x 2x és olyan volt, hogy csak potörlőnek használhattam utánna.
Engem anno anyósom mindig lefárasztott, hogy miért veszünk például drága cipőt stb., mikor a piacon 1.000. Ft. Aztán mikor a férjem 3. télen is fel tudta még venni a bakancsát (9000 Ft) belátta, hogy ezen nem érdemes spórolni.
Turkálóban én már nagyon régen jártam, pedig én is volt, hogy találtam tök jó cuccokat.

A ruhák nálunk is gyűlnek mindig a szennyestartóban folyamatosan. A két gyereknek a minimum az egy-egy öltözet ruha naponta, valamint a férjem is naponta vesz tisztát(főleg póló,zokni, gatya) leizzad, poros a ruhája. Egyedül én spórolok, mert nekem van egy oviba-boltba menő cucc és itthon azt leveszem és veszek fel melegítőt-pólót.
Szóval folyamatosan mosok én is. Mondjuk automatával könnyű mosni. Teregetni, vasalni, hajtogatni, helyrerakni már nehezebb.

Én nagyon sok ágyneműtől megszabadultam. Igen, egy idő után nagyon porosak tudnak lenni. De a matracok is állítólag 3 :!: hónap után telítődnek a porral. Ezt interneten olvastam.
Hát még akkor 20-30 év alatt.

Mentem.
Szia Tüttürüttü (tetszik), vigyázz magatokra.

Timi
thimó
 
 


Sziasztok, tegnap megszületett Zsókáék Gergője. Baba és mama jól vannak :)
jamina
 
 


Jamina
köszönjük szépen az információt :)
Gratulálok Neked is a harmadik babához, és jó egészséget kívánok Nektek!

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Gabi,
köszi szépen :)
jamina
 
 


Jó reggelt!

Azért ez a 3 hónap elég elrettentő, de azért igaz lehet.
Mondjuk nálunk állandó a por. Eleve fekete a szekrényünk, amin ugye egyből látszódik :cry:
Most télen vettünk szőnyeget a folyosóra és az előtérbe (futót) na azóta nem járnak be a szobába cipővel a sógornőmék. Nem számított, hogy a hó a szőnyegen olvadt le a szobában.áááá
Azóta is kevesebb kosz jön be.

Mondjuk most a szekrényeim teteje elszomorító. Nem gondoltam én, hogy ilyen sokára lesz ablak-csere. Már ott nem töröltem egy jó pár hete, csak az alsó polcokat. :oops:

Tegnap elszomorodtam, holnaptól már mondja a szelet és az esőt, pedig olyan jó volt ez az idő :)
Mondjuk gondoltam, hogy akkor lesz ócska idő amikor nem kéne. Ablak-csere, festés, egyikre sem jó, de ez van.

Örülök, hogy Benid már nem sír az oviba. Az olyan rossz. Nekem Adri nem sokszor sírt, de akkor olyan nehéz szívvel hagytam ott :cry: Majd a kicsi, bár ne legyen igazam. Mármint majd ő sírós lesz :(

Amúgy bejött ám az amit gondoltam. Most, hogy Adri nincs itthon sokkal többet beszél. Útközben is mindíg beszélgetünk :D . Nálunk ténylegesen a nővére beszélt helyette.
Jó szégyen szemre nem értek meg mindent elsőre, de azért többszöri ismétlés után azért megoldjuk. :wink:

Majd napközben még benézek, szép napot:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Jó reggelt!

Aranyos volt Zsókától, hogy gondoskodott arról, megtudjuk megszületett Gergő. Köszi Zsóka és köszi Jamina.
:lol: :lol: :lol:

Gabi.
Szerintem azon múlik, hogy kinél mennyi por van, hogy hol lakik. Nálunk nagyon poros az út (nincs aszfalt) és rengeteg por bejön, mert hát én meg szeretem kitárogatni az ablakokat, főleg, ha szép idő van.
A bútor nekünk cseresznye színű, ezen is meglátszik eléggé, ha poros. Viszont a mennyezetig ér, így a tetejét nem kell takarítani. A többi az polc, ott van mit. Azért nem viszem túlzásba.
Vannak akiknek mindig csilli-villi a lakás, pedig hetente , kéthetente takarítanak csak. A szomszédunknak ilyen. Nekik könnyű, mert a konyhában élik az életüket, a szobába szinte csak aludni járnak. Nincs gyerek a háznál aki behordja a koszt és rumlit csináljon folyamatosan. Ahol gyerekek vannak, ott teljesen más az élet. Lehet, hogy nagyobb a rendetlenség, de az öröm is.

Nekem Dávid, már most azt mondja:" féjek, kicit szíjok" - mármint az oviban majd tavasszal. Addig el kell jutnunk odáig, hogy elaludjon egyedül. Most még feküdnöm kell mellette és : "add oda a cicit"

Én sem értek meg mindent, amit Dávid mond. (néha még Beniét sem, mert még nem tud minden hangot tisztán mondani)
Meg sokszor Dávid csak halandzsázik: verset mond, olvas-ilyenkor csak a beszéde dallamát szereti hangsúlyozni.
Ja, hogy most nincs itthon a tesója állandóan rajtam lóg, alig tudok haladni a házimunkával. Nem akar játszani egyedül. Neked Krisztike?

Adriék nem mennek kirándulni most ősszel? Nálunk mindig ez volt a szokás a suliban.

Tegnap elfelejtettem megkérdezni: rosszulléteid vannak még? Remélem, hogy már jobb egy kicsit.

Rossz hír, hogy romlik az idő. Pedig maradhatott volna ilyen decemberig. :(
Ma még süt a nap és péntek is van. :lol:

Én is jövök még a nap folyamán.

Timi
thimó
 
 


Adrikáék a múlt hét pénteken voltak kirándulni Hollókőn.
Kifogták az esős időt, jó nagy zuhi volt, és 8 osztály (alsó tagozatosak) egy nagy fa alá húzódtak be. Ez volt az ott lévő összes "védett" hely. Mondanom sem kell jól eláztak. Utána volt valami bemutató amit vacogva néztek végig.
Még jó, hogy betegség nem lett belőle. :?

Amúgy Adri is elég későre beszélt teljesen tisztán. Még tavaly fél évet járt logopédushoz.
A legjobban tetsző mondata ez volt, kb. annyi idősen mint most Krisztián
"mabot töp pi"-magot köpd ki!

Krisztiánnal én sem tudok mit kezdeni. Leültem játszani vele, de ott hagy. A Kisvakond megy szokás szerint, de itt kell lenni vele.
Főzni, majd ha elalszik akkor fogok, csak előkészítettem amit meg akarok csinálni.
Amíg alszik vasalni is jó lenne, tegnap nem jutott rá idő, olyan gyorsan felébredt. :( Ill. másfél órát aludt ő, csak addig kétszer teregettem, és feltettem a kaját, és fel is kelt.

Rosszullétek még mindíg nem múltak el teljesen :( Remélhetőleg majd ha megmozdul. Már szoktam érezni, hogy motoszkál, de ezek még olyan gyengécskék :D
Amúgy ennyi ideig egyik gyerkkel sem émelyegtem, bár az azért már kevesebb van. :?
Viszont néha fájdogál a hasam :x ami nem valami jó.
sokszor az a baj, hogy felemelgetem a kicsit, utána érzem, hogy nem kéne, de hát mindíg elfelejtem. :?
Na meg képes úgy megkötni magát. Ha valami sérelem éri lefekszik keservesen sír, és kiabál, hogy :anya gyeje! Hiába ölelem meg fel is kell vennem ölbe :(

Amúgy nekem is van, hogy napközben úgy alszik el, hogy odabújik a cicihez.
Este a nagyágyban alszunk el, és az apja viszi a helyére.
Most így jó, mert én is korán fekszem korábban mint Tibi és így nem felejtődik köztünk a kicsi. Ha meg délutános akkor ugye szintén alszunk mire hazajön.

Öltözni azt meg nem lehet előtte, mert ha lehajolok, rá is csap a cicire rögtön. :? Belemarkol :cry:
Neked nem csinál ilyeneket Dávid?
Adri csak megpuszilta egy darabig ahogy leszoktattam a ciciről.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Jó reggelt!

Olyan nagyon el van borulva. :( :( :( A fejem is tompa ilyenkor.

Napközben nem nagyon leszek, mert pakolunk, költözik a dédike.

Beniék is voltak az ovitól kirándulni. A falutól nem messzire van egy erdészház, oda mentek. Nagyon tetszett neki, de főleg az , hogy nem kellett aludni, és tűzoltóautóval jöttek haza.

Én a fiúkkal a terhességem legelején voltam csak rosszul, akkor viszont képes voltam elájulni az ABC kellős közepén. Elég ciki volt, pláne falun. Aztán már minden rendben volt, csak a vérnyomásom volt elég alacsony (még most is) a terhesség alatt.
Azért próbáld meg minnél kevesebbet emelketni a kis lurkót. Tudom, hogy nehéz, mert nekem Beni még csak másfél volt mikor Dáviddal voltam pocakos. Nekem is nagyon anyás volt, mert mindig csak velem volt.

A logopédust ki ajánlja és hány éves kortól? Beni vákummal született és valószínű, hogy kicsit sérülhetett az a része az agyának, ami a beszédért felelős. Szegénykémnek hosszú ideig egy hatalmas vérömleny volt a buksiján.
Rengeteget beszél ám, de főleg csak itthon, Az oviban már nem annyira beszédes. Tavaly mondta is, hogy nem szól az óvónéninek, mert úgy sem érti. Apósom meg van, hogy kigúnyolja . Azért már sokat fejlődött, egyre tisztábban beszél.
Majd úgy is lesz szülői értekezlet, majd megkérdezem az ovónőt, hogy mit tanácsol.
Szoktam vele gyakorolni, olyan jókat nevetünk olyankor.
Jó lenne valami szakmai tanács, hogy csináljam.

De jó, hogy már érzed a babóca mozgását. Én, ha hasra feküdtem jobban éreztem.
Képzeld, Dávidnak már éreztem a mozgását, mikor először mentünk dokihoz. Olyan jó volt, nem volt AFP. Nesze neked vaskalapos egészségügy.

Krisztike szerintem valamilyen módon érzi, hogy valami megváltozott,ezért lett ilyen ragaszkodó. Nekem is ilyen volt Beni, amikor terhes voltam Dáviddal. Féltem is, hogy hogy fogom a szeretet-igényét kielégíteni, ha megszületik a pici, de nem volt különösebb gond. Így visszagondolva egész jól elboldogultunk.

Az öltözéses jelenet ismerős. Nekem is szalad, ha meglát félmeztelenül. No meg Dávid képes benyúkálni a ruhám alá napközben is. Biztos ellenőrzi, hogy meg vannnak-e még.
Apja meg még incselkedni is szokott vele, hogy kié a cici. Most már sikerült elosztani, szokta is Dávid mondani: ez apáé, ez enyém.
Amíg szopizott nem érdekelte ennyire a cici, mint most.

Ablakokat cserélik már ma, ugye?
Bocsi a sok elütésért, de olyan maszatos a képernyő, hogy alig látom, hogy mit írok. A gyerekek tegnap Némó nyomában c. rajzfilmet nézték a számítógépen. :roll: Látszik is.

Megyek, habár még mindenki alszik nálunk. Biztos a borús hangulat miatt.

Írj, ha tudsz.

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Végre van netünk-gépünk ugyhogy elhárultak az irás elől az akadályok :lol: :lol:

Zsóka
Gratulálok Gergőhöz :lol: Jó egészséget és sok tejcsit nektek!

Jamina
Köszi a hirt :wink:

Timi
A fiuk nagyon aranyosak :lol: A kiskecske is :wink: Állatkertbe már én is mennék a gyerekekkel (tavaly is voltunk, Lili nagyon élvezte), de ez a hónap már nagyon költségesre sikeredett, ugyhogy egyenlőre kihagyjuk. Na jó, nekünk van egy kis protekciónk ugyanis egy jó barátunk ott dolgozik és ingyen be tud vinni minket, nade vhogy vmiből fel is kell jutnunk :roll:
Az én gyerkőceim is taknyosak voltak, de szinte már teljesen jól vannak- igaz csak az orruk folyt. Időközben Dani 1 éves lett, majd belinkelek egy oldalt ahová képeket töltöttem fel róla :lol: Már megy, olyan édi ahogy totyog. Igazi életrevaló kiscsibész, mindig vmi turpisságon töri a fejét :lol:

Na megyek, reggelit kéne csinálni bár apa még alszik. Persze a gyerekek ma 1/2 7-kor megriadtak :? Bezzeg mikor oviba kell menni :roll:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Ezen az oldalon meg lehet nézni Dani 1 évét képekben :wink:

http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... start=8750

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Itt is borongós az idő, de azért még tartja magát.

Lgopédust azt hiszem 5 éves kortól lehet. Viszont minden ovódába (vidékre) is minden évben megy ki logopédus felmérni a gyerekeket. Ezt anyutól tudom, ő is egy falusi oviban dolgozik :wink: Érdemes lenne beszélni az ovónénivel, hogy mindenképp nézesse meg Benit akkor is ha még fiatalabb.
Amiben én is tudok segíteni vannak különféle nyelvgyakorlatok, ezzel kezdik a logopédiai kezelést.
Ezeket el tudom küldeni, vagy be tudom ide írni, ha érdekel.
Majd előkeresem. :)

Azután talán 6 éves kortól Nevelési tanácsadókban is foglalkoznak külön gyerekekkel. Ezt nálunk legalábbis megnézetheted magadtól is, de hivatalból is küldhetnek majd, az a lasúbb verzió.
Ide mi hetente jártunk. Itt feladatokat oldottak meg.
Amúgy nagyon jók ezek az oviban megjelenő lapok is. A Biga Csiga és a másik cím nem jut eszembe még árban is jó, és sok képességfejlesztő feladat van benne.
Majd azokat is leírom milyenekkel érdemes folyamatosan foglalkoztatni.
Ezeket mindet elraktam, hogy Krisztiánnal majd én is foglalkozhassak.

Játékban is itt a nevelésiben néztem sok mindent, hogy mit érdemes. Ugye Adri első gyerek révén, ráadásnak ugye 5 évig volt "egyke" sok játékot kapott, amiből egy csomó tönkre is ment. Most már tudatosan veszem pár éve őket.
A Revensburgernek vannak nagyon jó logikát fejlesztő társasai már 3 éves kortól. Igaz nem túl olcsók, de jó minőségűek.

Én pl. sosem néztem, hogy már 3 éves gyerekeknek is csinálnak logikai társasokat :shock: Barátnőm óvónő, sokat ő mutatott.

Most Krisztikével ott tartunk, hogy jobban vigyáz már a pocimra. Most már ő is látja a változást :D Reggel rakta át a kispárnáját az ágyunkra megütötte kicsit a pocimat. Mondta is "baba fáj..."

Ablak még nincs. Már nagyon idegesek vagyunk.
Hétfőn lesz 8 hete, hogy megrendeltük. Ugye 5 hétre vették fel a rendelést :shock:

Na megyek, mert bűzlik a fiatalúr pelusa :shock: :D

Jó költözést!!!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok.

Most vagyok egy picit. A gyerekek az ágyban. A férjem meg még nem ért vissza a második adag cuccossal. Még jó, hogy van kisteherautónk. :shock:

Mókuska.
Örülök, hogy írtál, már hiányoltalak. :)
Dani nagyon aranyos. Igazi kis vasgyúrónak látszik. A szeme hasnonlít a tiédre, nem? Most mennyi a súlya, még mindig átlagon felüli? Hát a születési súlya nem semmi.
Nagyon drágák amikor elkezdenek menni és kicsit komikus is.Egyensúlyozni is kell, ezt nekem a fiúk felemelt kézzel csinálták.
Elhiszem, hogy kis csibész, de nagyon lehengerlően tud mosolyogni. A nővérével jól kijönnek egyébként?

Gabi.
Én nem tudok róla, hogy tavaly lett volna náluk logopédus, meg arról sem, hogy idén lesz. Lehet, hogy ezt nem is közlik a szülőkkel. Védőnő és doktornő szokott az oviba menni évelején.
Erről tudok, a logopédus lehet, hogy titok.
A nyelvgyakorlatok nagyon is érdekelnek, ha nem sokat kell gépelned elküldhetnéd emilbe., vagy priviként. Nem sürgős, nem is muszáj egyszerre, ahogy az idő engedi. Köszönöm szépen előre is.

A Biga Csiga-t én is előfizettem Benusnak az idén. A szeptemberi már megvan, tényleg jónak tűnik.

Játékokat mi is megpróbálunk hasznosat beszerezni, csak gyakran Beninek más az elképzelése. Úgy-hogy van mindenféle. Sok kötött már ki a kukában is.
Általában Lego-t szoktak kapni, úgy is van, hogy közösen egy nagy dobozzal. Eddig a Duplo volt a nyerő, szülinapjára kapott először Beni olyan igazit. Másik nagy kedvenc a puzzle, gyerekeknek való.
Logikai társasjáték? Mit tudsz ajánlani?
Beni minden vágya egy asztali foci, valszeg majd a Télapó hozza nekik. Soron kívül nem megy ,mert 11.000 Ft.

Mennem kell, hozza a férjem a dédi szekrényét.

Sziasztok. Nálunk sütöget a nap. :D :D

Ja, eszembe jutott még valami. Dédi ugye nálunk fog lakni és igényli a mindennapi levest. Nem tudom milyen levest lehetne főzni, ami gyorsan is megy és finom is. Van ötletetek? Mindent írjatok le, ami eszetekbe jut. Köszi.

Timi
thimó
 
 


Gabi.

Ablakcsere elmaradása: :twisted: :twisted:
Vagy, ahogy Beni szokta mondani: ejnye-bejnye kutyafáját.
thimó
 
 


Jó reggelt!

Timi
társasba nagyon jók ami elég korán kezdhető, már Krisztikének is mutogatom memória, de ellentétekkel :wink: Ezt a Tescoba vettük, valami 800 ft.-ért. Ezt sokszor játszották a nevelésibe is, de sima memória is jó.
Nekünk logikai van olyan, hogy Super pipi, ez egy tyúkos logikai, nagyon jó. 4 éves kortól ajánlott.
3 és fél éves kortól van olyanunk, hogy magyar címe nincs, de számolás 5.-ig, pl. itt a dobókocka csak 5 pöttyig van :wink:
És Piatnik-ba van olyan,. hogy Számolójáték , itt 10.-ig van "bontás" ez is 4 éves kortól.
Amúgy a kirakó is nagyon jó.

A másik amit a barátnőm mondott, hogy folyamatosan kell finomítani a fogást. Erre nagyon jó az ugrálólabda, már pl. a kicsinek is. Én tőgyes labdának hívom, mert van 2 szarva. Nekem ezt most tanulja Krsisztián :wink:
És a gyurma. Én őszintén megmondva, ezt jobban szerettem ha az oviban gyakorolja :shock: mert a szőnyegbe beletaposta Adri :x
Viszont most már vannak klassz gyurmázó-gépek, ezt imádják, nekünk ez is Tescos, és ehhez a Rossmannban is szokott lenni gyurma.

Majd megnézem a Revensburgernek, és aPiatniknak van e internetes lapja. A Rev.-nek tök jó mert a játékaiban van általában kis katalógus a többi társas bemutatásával.

Ajak és nyelvügyesítő gyakorlatok:
-cuppanós puszidobás
-Nyald körbe a szádat!
-"csóváld meg" a nyelvedet jobbra-balra
-"mosd meg" a nyelveddel a fogadat!
- nyomd ki a nyelveddel az arcodat mintha gombóc lenne benne!
-fújd fel az arcod, durrants ki!
-tedd a nyelvedet a "padlásra" majd a "pincébe" fel-le mozgasd!
-hintáztáztasd meg a nyelvedet!
-utánozd a fagyi-nyalást!
-csettints!

Na ennyi lenne, ezeket minnél többet kell gyakoroltatni.

Hozzánk estére ide ért az eső :cry: most nem esik, de tiszta víz minden, nem tudom mi lesz bennt a gyerekeimmel egész nap :shock: Az a baj, hogy van nekünk szép nagy betonos udvar, de ők a kert-részbe szeretnek menni, ott meg persze, hogy sár van :?
Majd valami játékot kitalálunk bennt, ilyenkor a mama főz, és nekem nem kell :D (ez a kedvenc napom)

Na, majd altatáskor még benézek:Gabi

Ildi
megkaptad az emaileket? Hogy tetszenek a képek?
Majd küldj Te is, a tortáról mindenképp! Köszi.

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Na, közben megnéztem, de csak olyan áruházakat találtam amelyek forgalmazzák ezeket a társasokat. Ill. a Piatnikot.
http://www.gemklub.hu
http://www.jatek-makett.hu

Hirtelen ezeket néztem át. Azért itt rengeteg féle játék van, árilag őszintén megmondva mostanában nem néztem szét a játékboltba :wink:

Én mindenféle játékba belenéztem :oops: mint a jó gyerekek :D

Na, megyek megreggeliztetem a rosszcsontokat.

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Jó reggelt!

Gabi.
Köszi a gyakorlatokat. Biztos fogja szeretni. :D

A gyurma nálunk is kedvenc volt, de elkopott szép lassan. Néha szoktam nekik csinálni só-liszt-víz gyurmát. Csak hát egyedül nem érdemes őket hagyni a gyurmával, felügyelet mellett és asztalon.
Gyurma a szőnyegben: :x Nekünk rágó van beletaposva.

Ugrálólabdát bennt a lakásba használják a gyerekek? Egyszer mikor még pici volt Benus kapott, de még nem tudott vele mit kezdeni, végül kiharapta a kutya.
Nekem az a baj, hogy a két fiú együtt nagyon eleven, hogy finoman fogalmazzak.

Megfigyeltem, hogy olyan dolgokkal tudnak játszani ami egyébként nem is játék. Például tegnap fél délután azzal a kötéllel játszottak amivel a bútorok voltak lekötözve. Csapdát csináltak, meg kerítést meg mindenfélét kitaláltak vele. Aranyosak voltak, csak mikor kimentem az udvarra megijedtem, mert mindezt a Transporter platóján tették. Felmentek, egyedül. :o
Ja, meg még a dédi szekrényébe nem pakoltam be a ruhákat (a férjuram elfelejtette a belevaló polcokat elhozni) ás Dávid azt játszotta, hogy becsukta a macskát a szekrénybe. :wink: Szegény állat, hogy mit ki kell bírnia Dávidtól...

Az éjjel nálunk is esett az eső és hüvös is van. :(
Azt hiszem be fogok egy kicsit fűteni a kazánba. Fürdéshez már egy-két napja úgyis használjuk az olajradiátort. Pörgeti a villanyórát rendesen :twisted:
Nálatok be van kötve a gáz?

Megpróbálok még jönni ma.

Legyen szép napotok.

Timi

Gabi, hova lettek a vonalzóid?
thimó
 
 


Jó reggelt!

Nagyon borús az idő, kicsit szemerkél az eső. Viszont tegnap az időjósok holnaptól napos időt jeleztek. Jó esne még egy kis napsütés. :roll:

Tegnap három adag ruhát mostam ki és meg is szárította a napocska. Ma vasalok, hajtogatok. :wink:

Megnéztem a játékoldalakat. Rengeteg játék van ott, egy jó óra kellenne, ha rendesen meg akarom nézni. Azért már megakadt a szemem egy-kettőn. :wink:

Merre vagytok, mi újság?

Megyek reggelit csinálni, majd irány az ovi! Habár a fiúk még alszanak. :wink:

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Timi
Köszi a dicséreteket :lol: Dani sulya egy picit az átlag fölött maradt, de teljesen normális-azt hiszem ez a képekről is kiderül, egyáltalán nem kövér. 1 éves kontrollon 10,52kg és 76cm volt.
Játékokról: Játszva megtanuljuk a szineket, ....számokat. Ez is nagyon jópofa társas, Lili ebből tanulta meg igazán a szineket és nagyon szeret vele játszani. Ami még tetszik benne, h 4-en is lehet játszani. A másik ami nekünk nagyon bejött: Logico primo. Ez nem társas, hanem kézségfejlesztő feladatokat tartalmazó feladatlapok. Meg kell venni hozzá egy táblát, ebbe kell a lapokat tenni, a végén le tudja ellenőrizni magát a gyerek. 3 éves kortól egész 6 éves korig lehet különféle nehézségü feladatlapokat venni hozzá.
Na találtam egy oldalt ahol van kép is róla, sőt az ár is fel van tüntetve:
http://www.metodikakonyv.hu/termekek.html
Mi még itt vettük Lilinek, de sajna bezárt az a bolt, majd Pesten kell lelőhelyeket keresni, de megéri mert tényleg jó.
Én is sóliszt gyurmát szoktam csinálni, sztem sokkal jobb mint a most kapható gyurmák...

Gabi
Jók a képek, majd én is küldök ha lesz egy kis időm. Ma gyors takaritás aztán vasalás-vasalás és vasalás :twisted: mert rengeteg van, csakhát Danitól nem nagyon haladok, csak akkor lehet ha alszik :?

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Na végre Pásztón van az ablak, de....majd csak hét második felében jönnek berakni :evil: :evil: Ennyit a gyorsaságról.

A másik amit sikerült elintézni, Tibi mondta a maminak a gardrób szekrényt. Erre ő, hát vagyünk, majd a tükröt kitesszük :shock: na gyorsan a tettek mezejére léptünk :wink: mentünk bútort nézni.
Végül rögtön találtunk nagyon klasszat, amin tükör is van, két részes, fent van pakolós is és az akasztós, ami nagyon kellett. Már haza is hozták, most azt állítja helyre apuci :D
ez nagyon kellett, mert már teljesen kinőttük a szekrényeinket.

Most ahéten nem tudom, hogy leszek. Ma este még biztos, holnap délelőtt megyek védőnőhöz.
Aztán ha jönnek az ablakot rakni szét kell szedni a gépet, mert pont az ablaknál van.

Csütörtökön megyek dokihoz, délelőtt afp, du. a doki, majd ha megnéz uh.-on és az eredményről tesómnak küldök sms.-t ha én nem tudok jelentkezni.

Na most ennyi, mert meleg az ebéd. Majd még jövök.

Tesó várom a képeket :wink:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Ildi.
Egyáltalán nem kövér Dani, csak olyan vaskos-erős. Nekem Beni madárcsontú, de nem vékony, mindenhol van rajta husi. Olyan kis formás, mindenhol egy kicsi. Dávid viszont már erősebb testalkatú. Már most majdnem akkora a talpa, mint a bátyjáé, csak 1/2 cm-rel kisebb. Ő is majdnem 4 kg-val született.
Természetük is különbözik, Beni sokkal érzékenyebb, zárkózottabb, Dávid talpraesettebb erőszakosabb, hisztisebb.
Nekem Beni 2 évesen szinte nem is hisztizett, de Dávid már más karakter.
Megnéztem a játékoldalt. Tök jók vannak ott is . Úgy gondoltam, hogy most már a rokon gyerekek is csak valami készségfejlesztő játékot fognak kapni. Mindig olyan gond volt, mert 3 fiú unokatesó is van, és nem vehet az ember mindig kisautót.
Társasozni Beni is szeret, csak legyen kivel.

Lili már óvodás? Milyen neki, tetszik? Könnyen beszokott?

Gabi.
Hűha, micsoda jóhírek! Az ablak végre (lassan) a helyére kerül. :D Nem engednek el az árából a sok várakozás miatt? :wink: Szerintem megtehetnék.
Egyébként kiváncsi vagyok, milyen típusú az ablak, ki a gyártó? Tudod, a férjem munkája idevág.
A másik jóhír: szekrény. :lol: :lol: Veled örülök, mert tudom milyen nagy probléma, ha az ember nem tudja hová rakni a ruhákat. Én is szeretnék, igéretet már kaptam rá.
Látod, az anyósod is tud aranyos lenni.
Ezt a gyorsaságot..., mármint a szekrény beszerzése,de hát igazatok van.

Ok. majd jelentkezel mihelyst (létezik ilyen szó?) tudsz. Az ultrahang biztos megerősít, hogy minden rendben van. A baba nemét is meg szeretnéd tudni? Ez genetikai ultrahang, ugye?

Írjatok.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Na, most eszegetek egy kicsit, utána cipőknek kellene valami helyet találnom :roll: A tükör alatt voltak, és most nincs helyük. :shock:

Forlan kft.-től van az ablak.
Kedvezmény? A szomszédunk szerint most emelték az üveg árát (ez igaz?) szerinte azért halasztották a készítést, hogy még fizessünk rá. Na, hát fityfenét, tudod ki fizet plusszt. Az ablakpárkánynál azt mondták, hogy hiába fizettük ki azt is, lehet, hogy lesz többletköltség, mert ők hulladékkal nem tudnak mit kezdeni, ugye nekünk egész szálat kell fizetni.
Még ezt sem kellene szerintem :evil: :evil: :evil:
3 hétig a mi pénzünket használták, és még egy telefont sem voltak képesek közben elejteni, mindíg mi hívogattuk őket, mármint az itteni mintaboltost.

Uh majd a pesti lesz genetikai, de arra most kapom a beutalót, és csak azzal kérhetek időpontot.
Csak remélem, hogy a dokim is megnéz, de lehet, hogy nem fog. Most az afp eredményért megyek, meg lehet, hogy megvizsgál :? a múltkor ez elmaradt. A rákszűrést sem csinálta meg, pedig júl.-ban letelt az 1 év. de azt mondta nem akar macerálni, az jó volt, úgyhogy most halasztjuk, és a tavalyi erdmény került a kiskönyvembe.

na én is nézelődtem megint játékok között. Amin kiakadtam 23 cm.-es kisvakond, szép kék zsebes nadrágban 3990ft. Kicsit sokallom :shock: Pedig Krisztián imádja.Majd megnézem a Tescoban hátha ott is van, de olcsóbban.

Baba nemét most jelen állás szerint nem szeretnénk tudni, aztán majd kialakul :D Olyan érdekes, én az eddigi terhességeim alatt mindíg éreztem milyen nemű lesz. Nem álmodtam róla, hanem ösztönösen éreztem, most nem...Bár sztem fiú, a hasam is úgy nő mint Krisztikével, bár ez annyira nem mérvadó.

Pont ma találkoztunk Tibi egyik kolleganőjével, aki szintén Gyesen van, és mondja, hogy nekünk már úgyis mindegy mi lesz. Erre a párom, hát azért mégis csak gyerek legyen ne más :shock: :shock: :D :D :D

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Gabi!

Az üvegárat tényleg emelték, de ez nem vigasz, gondolom. Én egyébként úgy gondolom, hogy az az ár az érvényes ami a megrendelő lapon szerepel. A megrendelés előtt biztos kaptatok árajánlatot és ezt fogadtátok el. Misinél így működik. Az üveg árának az emelkedését a gyártónak kell lenyelnie ebben az esetben, hiszen az árajánlat elfogadásakor még nem ez volt érvényben.
A másik, szerintem az ablakpárkánynál ki ne fizessétek a hulladékot is. Az árát úgy szokták számoln, hogy árXfolyóméter (amennyi pontosan kell) és slussz. A hulladékot kenje a hajára. Ráadásul biztos, hogy neki a kikalkulált árban benne van a veszteség is.
Misi üvegezik is , és ha megmarad az üveg táblából egy olyan darab ami már semmire sem használható, akkor az a kukában köt ki és nem terheli rá az árát a megrendelőre. Sőt, az is előfordul, hogy eltörik neki miközben dolgozik vele, ez is az ő vesztesége.

Én nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de az Afp szerintem egyáltalán nem megbízható módszer a rendellenességek kiszűrésére.
Egyébként már nézett az orvosod uh-on? Uh. képet tudsz esetleg ide fel tenni?
Szimpatikus az a hozzáállás, hogy nem bolygatják a kismamákat hüvelyi vizsgálatokkal a terhesség elején. Ez már haladás.

A baba neme: Dávidra már 18 hetesen azt mondták, kislány. Na, ja. :idea: 32 hetes voltam már mikor egy másik orvos mondta, hogy bizony ez fiú. Hát mit mondjak, sírtam, olyan rossz volt. Nem azért, hogy kisfiam lesz, hanem azért, hogy nem lesz kislányom. Nem tudom, mennyire érthető ez. Persze a genetikai uh, az már tuti. Azóta én úgy gondolom, hogy ha még egy babánk lesz már nem akarom majd tudni előre, hogy mi a neme, majd kiderül a szülőágyon. (hátha már szülőszéken)

Azért mégis csak gyerek legyen- ez jó.

Minden jót nektek.

Timi
thimó
 
 


Helló!

Gabi.
Közben hazaért a férjem és megkérdeztem, hogy mi a véleménye.
Ő azt mondta, hogy nyugodtan visszakérhettétek volna a pénzeteket, mert ez egyoldalú szerződésbontásnak minősül.
Valamint azt is mondta, hogy nyomjátok a forgalmazó orra alá az aláírt megrendelőlapot. És csak ezt fizessétek ki.
A párkánynál is csak azt a mennyiséget fizessétek, ami nektek kell.

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Na, délelőtt szépen szétrobbantottuk a szobánkat :shock: Most se tv, se dvd semmi, csak a gép, de azt sikerült olyan helyre tetetnem, hogy nem zavarja majd a munkásokat :D Így lesz net :D Viszont most valami miatt csiga-lassúságú. :cry:

Timi
köszi az információt. Én is úgy gondoltam semmi plusszt nem kapnak, ha itt lesz aki intézte az egészet, még egy kávét sem :evil: bunkó háziasszony leszek azért is.
holnap délutánra igérte, hogy egyeztet Tibivel, majd kíváncsi leszek rá.

Ma voltam védőnőnél, jó lett a multkori laborom. Volt valami lappangó valamim, ami szerencsére nem jött ki.
Most még a kilokkal is jól állok :D bő 1 kg.-ot híztam, igaz -3 kg.-ot összeszedtem az elején, ami visszajött, és ez a plussz.
Amúgy nem nagyon zavar, viszont a viszeres lábam miatt jó lenne ezúttal nem hízni annyit.

Képem van a 12 heti uh.-ról
Íme: Kép
Itt 12+2 napos :wink:

Genetikai uh.-on azért nekem nem mutogattak meg mindent :roll: pedig én azt úgy szeretem amikor mindent megmondanak. Azért sok mindent már én is megismerek :D
Nekem pl. genetikai uh.-on nézés nélkül azt mondták, hogy ennyi idősen nem látszódik még rendesen, és nem is szeretik ilyenkor megnézni, mármint a nemét. 23 hetesen pedig már a doki kérdezte meg, hogy akarom e tudni. :wink:
Tulajdonképpen nekem uh.-on eltalálták mind 2 gyermekem nemét. :D

Itt nálunk olyan nyomott idő van, annyira álmosító. :( Néha olyan szívesen alukálnék én is, de nincs rá időm :oops: nemsokára megyek Adrikáért.

Ildi
meggyógyultatok már?
Mi jól vagyunk, bár Tibi a frászt hozta rám, állítólag tegnap ment a hasa, ma meg hányingere is volt meg szédült is :shock: más se hiányzik most mint egy vírusos nyavaja :shock: :x :?
remélem csak simán "terhesek" vagyunk együtt :wink: :D

Na sziasztok:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Gabi.
Ügyi vagy, hogy háborús övezetben is megmentetted a netet. :lol:
Örükök, mert hát ha te nem jössz, akkor nem igazán tudok kivel csevegni. :roll: A tesód elég ritkán jön. :twisted:

Ultrahang kép első ránézésre nekem egy mókus pofikája volt. Egyébként jól kivehető a képedn a baba. Az már a keze, nem? Én a fülét is látom...

Nekem a genetikai uh. nagy élmény volt. Az hogy gondoskodtak arról, az anyuka is lássa a babát. Bgy.-on esetleg csak könyörgés után fordították oda a képernyőt. Mindig kérdeznem kellett, mert különben nem informáltak.

Adrika napközis, hogy még nincs otthon du. 2-kor? Ezt csak azért kérdezem, mert az én emlékeim szerint első-másodikban már 12 körül vége volt a tanításnak. Persze, lehet, hogy rosszul emlékszem. Rég volt... :roll:

Ildiék betegek?

Sziasztok.

Timi
thimó
 
 


Hellóka!

Adriéknál 4. osztályig kötelező egész napos tanítás van. Itt délután tanulnak, és nincs házi feladat. Még hétvégén se, csak nagyon ritkán. Olvasást kell csak gyakorolni.
4 óráig van nekik suli.

Na, mikor mentem érte pont kifogtam a legjobb időt :evil: Anyósom ellépett itthonról szó nélkül mikor indultam volna, így költeni kellett a kicsit és indultunk. Pont akkor jött amikor már az udvaron voltunk, viszont ha én azt mondom Krisztikének, hogy együtt megyünk, akkor az szent :D a mama erőltette a maradást, de elkezdett sírni a manóm, így persze, hogy vittem :wink:
Más oda felé csepergett, de az semmiség volt.
Hozzáteszem mi elég messze lakunk a sulitól, és hazafelé egy klassz dombot is kell becserkészni.
Persze, hogy akkor kezdett el szakadni az eső legjobban mikor ott tartottunk. A gyerekeknek volt esernyő, nekem már nem jutott, de kb. 8 perc alatt én úgy sz@rrá áztam. Még a bugyim is tiszta víz volt. A szemembe folyt a víz a hajamról. Brrrrrr...
Olyan jól átfagytam, remélem nem lesz következménye :shock:

Igen az uh.-on a két keze látszódik. A háta lett lefotózva, úgyhogy felülről ami látszódott belőle. Amúgy olyan szépen látszódott minden kicsi ujjacskája is, én nem bántam volna, ha mindíg fotozták volna sem :shock: :lol:

Adriról pl. nincs egy db képem se, Gyöngyösön nem volt "divat" adni. De én genetikai uh,-on sem kaptam soha. :( Krisztikéről.
Viszont mikor kibujtak rengeteg kép készült róluk :wink:
Amióta meg digitális gépünk van még több, de olyan jó nézni őket :D olyan gyorsan nőnek.

A kisfiam itt macerál a kicsi vakondért, de szerencsémre nincs tv. Már unom napi 5-6 alkalommal ugyanazt nézni.

Na megyek, mert kitört a picsogás.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Gabi.
El sem tudom képzelni, hogy bírják az egész napos tanulást azok a kicsi gyerekek. Legalább van a délelőtt és a du. között hosszú szünet, amikor kifutkározhatják magukat?
Ez az egész napos tanítás már elsőbe is volt nekik? Hogy bírta Adrika? Nem volt fáradt, has-fejfájós a terheléstől?
Lehet persze, hogy én látom sötétnek a dolgot és a gyerekeknek ez így jó. Délután is tanítás van, vagy csak a délelőtti anyag gyakorlása?
Viszont az jó, hogy nincs házifeladat otthonra.

A megázás nekem is ismerős még a tavaszról. Látod, ezért lenne jó jogsi és persze egy kisautó. Akkor még a pici babát is vihetnéd, ha a szükség úgy hozza.
Most mi úgy vagyunk, hogy amióta itt van dédike nem kellenne magammal vinnem Dávidot, de nem akar itthon maradni, így jön velünk. Sír, hogy ő is jön. Már annyira megszokta, hogy mindenhova együtt megyünk. Mondjuk, annyira nem bánom, mert legalább így nem ismeretlen neki az ovi és az óvónők.

Mi Benikét fotóztuk állandóan, szinte minden héten. Dávidot már nem olyan sokszor.

Mennem kell odarakni a kaját és amíg fő porszívózni is kellene.
Gyümölcsleves és rizses-hús lesz.

Szia.

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!
Timi látlak :shock: :D :D :D

Ma sem sok időm volt. Délelőtt lementünk a piacra.
Utána meg főztem, és el is telt a nap :roll:

Majdnem 7 óra és semmiféle telefonálás nem volt. Mármint az ablakforgalmazó részéről. Mondtam Tibinek, hogy holnap menjen be és borítsa rájuk az asztalt :evil: :evil: :evil:

A suli már tavaly is így volt. 4-5 óránál most sincs több egy nap nekik. Délután is természetesen rendes órák vannak.
A szünetek elég hosszúak, főleg a déli. Bár az ebédet főleg a leves részét nem nagyon eszi meg. :cry:
Végülis 3 óráig van óra, utána már csak uzsonna, és tanár-függően olvasás vagy szabad foglalkozás.

Hát azt nem mondom, hogy nem fáradt. Néha iszonyatosan pörög itthon :shock: suliban semmi gond vele, és itthon az én idegeimen táncol. tegnap este már mondtam az apjának, hogy vonulok kórházba kipihenni magamat :evil: Annyira rossz, hogy nem tudom kipihenni magamat, idegesít ez a kupi is, és még hol a vége? Olyan jó lenne már ezen túl lenni és "csak" a napi takarításokat, és mindennnapi dolgokat csinálni nyugodt rendezett környezetben.
Na, jó nem nyafogok. :D

Na, itt a vacsoraidő, és utána fürdés.
Tegnap fél 9-kor csináltam takarodót :shock: Kellett nekik rossznak lenni :D Vita nem volt.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Timi!

Képzeld mivel nem telefonált az ablakos Tibi hívta őt. Megmondta, hogy holnap du. 2-ig érjenek ide, vagy nagy balhé lesz. :x
Megigérték, most már nagyon kíváncsi vagyok.
Zárójelbe megjegyzem kinézetre elég félelmetes ám a párom, főként ehhez a kis mitugrálszhoz képest :D Kb. kettő kijönne belőle. Viszont a látszat csal :D

Majd holnap este jelentkezem, előbb nem valószínű, majd gondolj rám, hogy minden rendben legyen. :wink:

Jó éjszakát:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Gabi.

Sajnálom, hogy ennyi gondotok akadt az ablakforgalmazóval. :twisted:
Biztos, hogy nem lesz nagy forgalma a közeljövőben, ha rajtatok múlik, ti lesztek az antireklám. Valaki nyílászárót akar cserélni: csak ehhez a forgalmazóval ne kezdjen.
Misi üzeni, ha legközelebb ablakot cseréltek, majd ő beépíti nektek:wink: :lol

Általában így szokott lenni, az erős testalkathoz békés természet társul. Az én párom is mackós testfelépítésű(egy férfi ne legyen vékony), de nagyon béketűrő. Ha már ő kiakad, akkor már tényleg nagy gáz van. Nekünk is van egy kis gondunk egy férfivel, aki most már 2. hete ígérget és nekem kell a férjemet egy kicsit biztatnom, hogy legyen már erélyesebb, mert így nem veszi őt a fazon komolyan. :lol: :lol:
Mindig azt mondja: nyugika már.

Szerintem általános tapasztalat az, hogy aki a közösségben visszafogott az otthon kitombolja magát. :wink: :wink:
A fél 9 nem olyan korai időpont, nekem gyerekkoromban már 8-kor az ágyban kellett lenni. Bezzeg az én gyerekeim jó ha fél 10-kor ágyba kerülnek.
A gyerekek mentségére mondom, hogy frontok jönnek-mennek, lehet megérzik.
Nekem Beni mostanában, ha rászólok egyből hapciáskodik. Azt mondja nekem tegnap, miután összeakadt a bajszunk: te,te, te kis boszi. A betyár elvárná, hogy egész du. csak vele foglalkozzak. Én meg elvárom tőle aki már lassan 5 éves lesz, hogy megértsen dolgokat és tekintettel legyen rám is.
Ja, tegnap haza kellett hoznom őt ebéd után az oviból, mert nagyon fájt a hasa. Úgy néz ki, hogy most már nincs semmi baja. Az éjszaka is jól aludt.

Az ablakcserén kívül még mit csináltok, hogy nem tudod, hogy hol a vége?
Nézd optimistán a helyzetet (ha tudod).

Remélem, amikor legközelebb jelentkezel már az új ablakon keresztül néztek ki, hogy milyen az idő.

Ne idegeskedj, az nem tesz jót senkinek, hát még akinek a pocijában lakik egy kisember.

Szia.

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Timi
idén ugye sok volt a "jóból" még júniusban :!: kezdtünk hozzá mindenhez. Akkor felszedtük a szőnyegeket, úgy kezdésnek.
Utána ugye betont vertünk, betonoztunk, lapoztunk, a folyosót festettük.
Áramot áthúztunk.
Kinnt még volt bejáró betonozás is.
Azóta kéményt raktunk újra.
Tulajdonképp most az ablakcsere után festés teljesen két helységben lesz, a mi szobánkban, és az előszobában, mert ottnagyon kell.
Adri és anyósom szobája most csak az ablak mellett egy sávon lesz festve. Adrié tavaly lett rendbetéve, csináltunk álmenyezetet, amit lehet, hogy szét kell bontani a redőnytok miatt :evil: pedig elég drága volt, de mindegy. :cry:

jöttek az ablakosok, majd este jövök

gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?