Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Julcsi
Én nem tartom magam annyira izgulósnak, csak hát minden kezdet nehéz. Nekünk semmi jó tanácsot adó orvosunk van :( , a védőnő használhatatalan és kb.3 hónapja járt nálunk :? , anyukám rég elfelejtette, hogy mit mikor kell adni, a tesóm egy évig szoptatott, de annak is már 5 éve, a barátnőim most lettek terhesek (3 is) így nem nagyon tudok kihez fordulni. Ezért i s jöttem ide, mert ti már kipróbáltátok, átestetek ezen, megjártátok ezt az utat stb. és hát hol tehetném fel a kérdéseimet, ha nem itt?
Egy könyv sem ír olyan jó tanácsokat mint ti tapasztalt anyukák, ezért is olvaslak mindig benneteket.

Ezen kívül csak a józan paraszti eszem segít rajtam.

Tegnap is az orvosnál megmutattam a Gergő száját, mert van benne egy gombostű fej méretű pukli, Edit korábbi esetéből tanulva gondoltam megkérdezem a biztonség kedvéért, háthe ez afta. Az orvos annyit válaszolt, hogy az jó helyen van és én ne foglalkozzak vele, de bezzeg a szúnyog csípése, az hogy került oda, mikor, mit keresett ott egy szúnyog stb.

Nekem fura az is, hogy ti mindig írjátok, hogy mentek tanácsadásra, na nálunk ilyen nincs :shock: Tegnap találkoztam a szomszéddal kb. 2 hetes a kisbabája és mondta, hogy volt náluk a védőnő. Ha már itt van a házban, akkor mibe tellene neki, hogy feljöjjön még két emeletet?

Na nem bosszankodom, de ezért kérlek ne haragudjatok ha nagyon egyszerű butaságokat kérdezek, ami számotokra egyértelmű :oops:

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Gabek:én nem haragszom!!!! :wink: :lol: De képet tényleg rakhatnál a Gergőről, már rég láttuk!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggelt.
Megvettük a Chamomillát és a Nurofent is. A Nurofent csak tarcsiba. Chamomillát adtam este neki, de jó párszor megint felsírt.
Viszont jókedvű újra, mosolygós mint mindig.
Lehet, hogy most már akkor a foga kezdi egyre jobban kínozni, mert hol van már a szuri! :?

Timi, nagyon szépek a gyerekek. És én is csak ámulok, hogy négy gyerkőccel milyen jól boldogulsz. :D

Gabek, szerintem kérdezz nyugodtan. (Én már tegnap mindenkit meghülyítettem a gyógyszerekkel. :lol: ) De azért az szomorú, hogy se a védőnő se a doki nem segítőkész és figyelmes.
Általában legalább az egyik jó szokott lenni.

Julcsi, Árpi, hogy telt az éjszaka? Remélem már csak ti emlékeztek rá és Livi aludt nyugodtan. :?

Andi, még jó,hogy szóltál, hogy vigyázzak a vas cseppekkel. Még magamat is összekentem reggel, persze az Ádám ruhájáról ne is beszéljünk. :lol:

Márti, mikor lesz a keresztelő? (tudom, már mondtad, de ilyen figyelmetlen vagyok. :oops: ) A ruhához nem tudok hozzászólni, akkor megyek templomba ha elered az eső. :lol:

Edith, nagyon szép angyalkád van!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 

 
 

Barbi:jövő hét vasárnap lesz, 24-én!!!Már várom!!!20-23 felnőtt és négy gyerek lesz összesen!!!!Úgy szeretem az ilyen nagy összejöveteleket!!! :lol: :wink:
Tegnap kicsi Zsombimnak nagyobb dobozba raktam a kajáit, kb. 3 dl-s és a főzit meg a gyümit is mind benyomta!!!!! :shock: Most akkor annyit eszik amennyit adok????Akkor eddig miért nem szólt hogy nem elég????!!!! :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Különben nekem sem nyújt nagy segítséget a védőnő, meg a doki sem!!!De van 1 tündéri nővérem 3 gyerekkel, vagytok ti, meg ugye van 1 elsőszülöttem, aki a jelek szerint jól viselte amit eddig műveltem vele(bár amikor hisztizik erős kétségeim támadnak), és ugye van aza anyai ösztön, amit nem szabad számításon kívül hagyni!!!!!! :wink: 8)

Kíváncsi lennék, már volt szó róla , de akkor még nem volt szerintem mindenki itt, hogy ki tervez még kistesót????? :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Julcsi, Árpi: a rendőrségen vagytok????Jelentkezzetek!!!!!!Mit intéztetek és hogy van kedvenc Livi babánk???? :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok

Mi ma csak negyed 10-kor keltünk. Pedig valamikor hajnalba bekakilt :shock: , de nem zavarta, mert aludt tovább.

Julcsi: remélem Livike sebe hamar meggyógyul!

Gabek: doki, védőnő ügyben én is ilyen helyzetben vagyok. A mi védőnők is csak azóta jár, mióta felhívtam a ker. vezetőt, hogy máshoz szeretnék tartozni. De sokat így sem segít.

Márti: Szandi is szokott jó kis nyálas puszikat adni, és annyira imádom! :lol:

Most megyek, még alszik a kiscsaj, összepakolok egy kicsit.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Márti,
az Ádám kiköpi, ha már nem kell neki a kaja. Vagy csak egyszerűen összeszorítja a száját jelezvén, hogy ÉRTSD MEG, NEM KELL! :lol:
De olyan is előfordult, hogy túlette magát, na, az egy büfi alkalmával vissza is jött. (de ez leginkább a gyümölcslénél fordul elő)
Ja, Zsombi biztos azért nem szólt, mert eddig elég volt neki a kaja. :lol: :wink: Ha éhes, arról tudatni fog. :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Kép

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi: Hű, micsoda szemek! Gyönyörű lánykád van! :) :) :)

Márti: Kriszta is úgy tesz, mint Ádám. összeszorítja a száját és elfordítja a fejét. Még ki is dülleszti a hasát, annyira megfeszül, amikor nem kell neki több kajcsi, legyen az gyümölcs, főzi vagy tápszer.
Mi szeretnénk kistesót, sőt nemsokára, mire Kriszta kétéves lenne, jó lenne ha meglenne a második babó is, mert akkor maradhatnék továbbra itthon, és nem kellene bölcsibe adnom a mostani picurkámat. Ti szeretnétek harmadik gyereket is? Nem hinném, hogy nekünk lenne, de egyelőre ezen nem is gondolkozunk! Kíváncsi vagyok, másnak is mi a véleménye a tesók közötti ideális korkülönbségről!
Én a kevésre szavazok, mert köztem és a húgom között 9 év a különbség, de azt nem tartottam szerencsésnek, lagalábbis a mi szempontunkból nem. Az Anyuékéból, természetesen jó volt, mert tudtam vigyázni rá.

Timi: Gratulálok a 4 gyerekhez, nagyon szépek, és le az összes kalappal előtted, hogy így tudod nevelni őket! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Zsuzsi:ez a beszívott száj!!!! :lol: :lol: Zsombi is mindíg ezt csinálja!!!!!! :wink:

Sedith:mi még gondolkodunk a másik kistesón, nem tudom olvastál -e vissza:nekem mind2 szülés után gyermekágyi depresszióm volt,ami eléggé megviselt minket, ez a visszatartó erő!!!De mikor a Zsombit szerettük volna akkor sem tudott volna senki sem ledumálni és semmi sem eltántorítani!!!!És az az igazság, hogy nagyon jó volt a Szonóval hármasban, de most hogy itt van velünk ez a kisbetyár igaz hogy fárasztóbbak a napok, de több a boldogság, nevetés, öröm velük!!!!!Nem is tudom hogy bír valaki gyermektelenül élni!!!!!! Nekem 3 gyerek volt mindíg is az álmom, majd látjuk!!!! :wink: De nekem nagy könnyebbség a mindennapokban, hogy van ez a topik, és tudunk "beszélgetni"!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsuzsi,
Szandinak meseszép szeme van. :D Jajj a pasiknak!

Kistesó,
én szeretnék, hiszen olyan jó, ha az embernek vannak testvérei. Nekem is van kettő, és nagyon szeretjük egymást.
És, ha mi már nem leszünk :roll: nem fog egyedül állni a nagyvilágban. (milyen bölcs vagyok, mi? :lol: )
Szerintem a párom is benne lenne, de konkrétan még nem beszélgettünk róla.
Mostanában mindenkitől azt hallom, hogy a mai világban elég egy gyerek, hiszen legalább ennek próbálj mindent megadni, elindítani az életben. Az eszemmel igazat adok nekik, hiszen anyagilag baromira nem könnyű, de azért a szívem szeretne még babát. És úgyis a szív győz, nem? :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Szerintem ez a mindent megadni-mese baromság úgy ahogy van. Mindent megadsz neki, miközben megfosztod a legnagyobb ajándéktól, egy testvértől.
Félre ne értsetek, ha valaki nem szeretne másik babát, én azt nem ítélem el, tiszteletben tartom a döntését. Vannak olyan személyek, akiknek a szülés trauma volt, vagy a baba eleinte ordított egész nap. Hát ilyen gyerek mellett lehet, hogy én sem vállalnék másikat. De maga az a beszéd, hogy mindent mgadni egy gyereknek. Szerintem nem az a lényeg, hogy anyagilag mit tudsz megadni neki, persze nagyon fontos ez is, hanem az, hogy milyen emberré tudod nevelni. A kérdés természetesen sokkal több problémat is felvet, mert az sem megoldás, hogy csinálsz 10 gyereket (bocs a kifejezésért) és még az általánost sem tudod kijáratni velük. Nem így képzelem. De 2 gyerek azért szerintem minden családban elfér, és akárhogy is, de megadatnak az anyagiak is a felnevelésükre. Mi sem állunk túl jól. A fizetések kicsik, kb fele-egyharmada a magyarországiaknak, az árak pedig vetekednek az ottaniakkal, sőt. De úgy gondoljuk, hogy legalább egy testvére kell még legyen Krisztának is.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ezt az anyagiakra való hivatkozást én sem veszem be!!!!!Párom öccsééknél most jön a kistesó, elvielg 3-at akarnak ők is , de az anyagiakon múlik!!!!Ott az apa 200 körül keres, a nő sem sokkal kevesebbet és ő valameddig a teljes fizuját kapja még most is!A bátyáméknál 1 manó van ők is az anyagiak miatt gondolkodnak, mondanom sem kell a bátyám, felszolgálóként sokkal többet keresett mint az én férjem és most 1 bankban szintén többet kap!A sógornőm meg ugye rendesen be volt jelentve, nem úgy mint én hogy minimálbér után kapom a pénzecskémet!!!!Szóval ez nem kifogás, 1 tesó szerintem is kell, bár megértem a Zsuzsit is hogy ő nem igazán otthon ülős!!!!Van ilyen is , az én egyik unokatesóm sem bírta sokáig otthon és most tök jól elvan a fiával, igaz ő már nagyobb 16 éves(mármint a fia :wink: )!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, igen általában pont azok hivatkoznak az anyagiakra, akiknek aztán van.

De visszatérve a korkülönbségre, én is úgy gondolom, hogy 2-3 év legyen köztük. Akkor még tudnak együtt játszani, felnőni, cinkoskodni.
Mondjuk a hugom és köztem 16 év a korkülönbség, na neki aztán szeretetből kijutott bőven. Miután tényleg ő volt a legkisebb, mindenki őt imádta, de érdekes módon nem lett elkényeztetve. Csak rengeteg szeretetet kapott mindenkitől. És nagy klassz kiscsaj lett belőle. :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:16 év az nem semmi, de jobb későn.....!!!! :wink:
Bátyám és köztem 2 és fél év van, sosem voltunk 1 hullámhosszon, lehet hogy azért mert ő fiú.Nővérem pedig 10 évvel időssebb és Ő a nagy segítségem mindenben, mintha az anyám lenne, rá mindíg számíthatok!!!!!Pároméknál 2 év és2 hónap a külömbség, ugye 2 fiú, ők gyerekként nagyon jól megvoltak, de most nagyon eltávolodtak egymástól, ez kb. akkor kezdődött mikor sógoromnak tartós kapcsolata(i) lettek és tojt a tesója fejére!!!!Ezért is nem akartuk őket keresztszülőknek, mert nem érdeklődnek irántunk, jól el vannak a csaj családjával, akkor meg mit kapálózzunk????? :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok! Ezt az írást nemrég írtam a másik topikba, mert ott is nemrég vetődött fel a kistesó mikor-jövetele.

"Mi sem úgy gondoltuk eleinte, hogy így legyen. Még most sincs leszögezve, de arra a következtetésre jutottunk, hogy így lenne a legjobb. Elmondom, hogy mi a helyzet. Nálunk 2 év a gyes, utána vissza kell menni dolgozni, már akinek van ahová. Akkor Kriszta még kicsi lesz, bölcsibe kellene adni. Nagyszülők - bár anyósomék majd ebbe a faluba fognak költözni - még nem lesznek helyben, hogy vigyázhassanak rá. 2. Nem szeretnénk nagy korkülönbséget a két gyerek között, mert az a jó, ha együtt nőnek fel. Nos, ez a kétéves gyes azt szorgalmazza, hogy a gyerekek köztt legalább 3 év legyen, mert ha vissza mész dolgozni, még egy évet le kell húzni és akkor jöhet a következő. Ez még nem nagy korkülönbség, valóban, de ha visszamegyek, mondjam azt a főnökömnek 3 hónap után, hogy sorry, ismét terhes vagyok? Én sem úgy akarom ezeket intézni! No meg, végre a saját szakterületemen szeretnék elhelyezkedni, a sajtóban, és ha kapok egy normális helyet, akkor nem szívesen hagynám majd ott ismét két évre. Ha viszont a második baba addig megszületne, amíg Kriszta betölti a két évet, le kell mondanom a Kriszta után járó gyes hátralevő részéről és megkapnám ismét a két évet az új baba után. Így majdnem 4 évig lennék itthon, ami nagyon sok idő, de legalább én vigyáznék továbbra Krisztára is, és a másik baba is felnőne annyira, hogy Anyósomra majd nyugodtan rábízhatnám, mert addigra már itt fognak lakni a közelünkben.
Szóval, így gondoltuk, de ez még csak terv, a megvalósításról majd az elkövetkezőkben beszélünk, és különben sem minden tőlünk függ. Ha ezt a Kriszta születése után mondta volna valaki, hogy néhány hét, és máris a következő babán töröm a fejem, elküldöm, hogy nézesse meg magát az ideggyógyásszal. És mégis, nálunk ez lenne a legjobb változat.
A nagy korkülönbség a gyerekek között nem jó. Ezt tapasztalatból állítom. A húgom 9 évvel fiatalabb, mint én, tehát ebben nőttem fel. Igen: nagy segítsége voltam édesanyámnak annak idején jónéhány évig, de nekem sosem volt TESTVÉREM. Amikor 9 éves voltam, segítettem, de még túlságosan is gyerek voltam ahhoz, hogy ne szeressek játszani. Ani viszont sokszor gátolt ebben. Majd amikor már nagyobb voltam, és sétálni mentem volna a lányokkal, ő is jött volna, és én nem szívesen akartam vinni. Utána 5 évig, amíg középiskolás voltam, csak hétvégeken meg nyáron voltam otthon, majd egy távolabbi faluban tanítottam, aztán meg két évig Kolozsváron diákoskodtam. Ezalatt túl keveset voltam a húgommal ahhoz, hogy igazi testvéri kapcsolat alakuljon ki közöttünk. Az egyetem ideje alatt férjhezmentem, tehát véglegesen elköltöztem otthonról, és a tesóm még mindig túl fiatal volt ahhoz, hogy felnőtt módra lehessen tárgyalni vele, illetve kzös témák adódjanak.
Most, hogy már ő is középiskolás, barátja van, és több, mint egy évig nálunk lakott, most kezdem érezni, hogy van testvérem. Az évek alatt nagyon szerettem mindig őt, most is szeretem, de szerintem túl sokat kellett várnunk ahhoz, hogy közelítsük céljainkat, érdekeinket, témáinkat. Ha viszont max. 4-5 év lett volna közöttünk, akkor még egyszerre játszottunk, tanultunk volna, talán még szerelmesek is nagyjából egyidőben lettünk volna.

Én így gondolom ezt, abszolút nem láttam jónak a szüleim ezen döntését, de Anyukám is a saját esetéből indult ki, hogy sokszor hetekig volt kénytelen egyedül vigyázni a 10 évvel fiatalabb húgára, mert Mamám nagyon sokat volt kórházban, Tata pedig más helységben dolgozott és csak hétvégeken ment haza. Náluk valóban jól jött a nagytestvér.

Ezzel senkit sem szeretnék megsérteni. Én elmondtam, hogy miért nem látom jónak a nagy korkülönbséget, de természetesen, mindenkinek megvan a maga elképzelése, sőt jogában áll mindent úgy csinálni, ahogy jónak látja.

Az is igaz, hogy félek attól, hogy hogyan fogok boldogulni egy kicsivel és egy picivel , de bízom abban, hogy minden rendben lesz, ha úgy döntünk, hogy hamarosan ismét babát szeretnénk.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Márti, látod, nem is mindig jó a testvér? Mi úgy szeretnénk, ha ők szeretnék egymást, aztán mire felnőnek ki tudja?! :roll:
De van egy öcsém is, köztünk csak 2 év van. Igazából ugye vele nőttem fel. Rengeteget veszekedtünk, verekedtünk, de a másikért (a mai napig) ölni tudnánk. A veszekedések ellenére, szerintem ez majdnem mindenhol így van, rettenetesen sokat játszottunk együtt.
És Edith, bár a hugom és köztem 16 év van, de nekem sosem kellett vigyáznom rá. (már úgy, hogy ez nekem terhes lett volna) Sőt! Imádtam vele lenni. Mondjuk én 16 évesen már nem annyira játszottam, akkor már inkább a bartánők, a fiúk voltak fontosak.
De sosem kellett lemondanom valamiről azért, mert a hugomra kell vigyázni. Ezt az anyu nagyon jól megoldotta. :lol:
Persze nem ez az ideális korkülönbség, azt tudom, de nálunk így alakult és jól működik.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Ne tessék aggódni, vagyunk, csak ma jött dokinéni hozzánk, Julcsi biztos főz is, úgyhogy el lehet havazva, én meg ugye dolgozom. Az éjjel nyugis volt, csak Dorka kelt - állítólag - ötkor. Hatkor, amikor én keltem, aludtak, aztán míg készülődtem, ettek. Szerintem Livi napirendre tért a dolog felett, mi még nem. Na, majd Julcsi ír még, én megyek vissza melózni.
Vendég
 


Árpi:köszi a füstjelet!!!!! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


[quote="bmo"] írta:bmorpi:köszi a füstjelet!!!!! :lol: :wink:


Ez morbid volt...
Vendég
 


Ez a 2222. hozzászólás!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


drev:ez morbid????? :shock:
Na ez tényleg morbid:
Búcsúbeszéd a villanyszerelő temetésén:
-Jó vezető voltál, mindíg nagy volt körülötted a feszültség.De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk!!! :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Tesóprojekt nálunk is aktuális lesz, kb. 2 év múlva, de én közben vissza fogok menni dolgozni. Nem célom, hogy minél tovább húzzam itthon az időt, hiszen én nagyon szerettem ill. szeretem a munkám, és kicsit hiányzik is.
Köztünk a tesómmal csak 1 év korkülönbség van, mikor gyerekek voltunk nyagyon jóban voltunk, aztán ő korán házasodott így más lett az érdeklődési körünk.

Szerintem azért fontos a tesó, mert egy gyereknek teljesen más egy felnőttel játszani, mint egy gyerekkel. És ha csak egy gyereked van azzal mindig kell foglalkozni, ha pedig ketten vannak akkor egy idő után már jól ellesznek egymással, nekünk csak épp rájuk kell nézni. Pl. vegyük a nyaralást, aminek ugyebár az a lényege, hogy kikapcsolódj, ha csak egy gyereked van, akkor nincs játszótársa és neked kell lekötni az ő idejét, de ha ketten vannak akkor ők kitalálnak maguknak mindenfélét, én pedig feküdhetek a napon :lol:
Én egy kislányt szeretnék másodszorra, nagyon :P


Márti
égő csikk után füstjel, érted?

Drev
Bár én nem vagyok annyira grafomán, mint a többiek, de üdv közöttünk. Néha elkél egy pasi is a sok nő között :wink:

Ma megettünk két őszibareszt, a baracklé alatt elaludt, nem kellett utána tápszer, azt hiszem jó irányba haladunk :) :D

Kép

Kép
gabek
 
 


Na jó, nem vagyok ám szőke, de nem esett le!!!!! :oops:
Akkor tényleg morbid volt, de nem is jutott eszembe. :oops: :oops: :oops:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Még mindíg nem térek magamhoz, hogy nem láttam az összefüggést!!!!!! :shock:
Tudtam én, hogy dilis vagyok , de hogy ennyire???? :oops:
Azt hiszem magamba szállok kicsit. :oops:
Drev:sajnálom, nem direkt volt, eszembe sem jutott!!!!! :oops: :(

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ez a Babanet fórum minden nap behalódik egy kicsit? Este nem tudtunk belépni.

Márti, nem bántottál meg senkit a morbid dologgal, csak a szokásos agymenésem volt...

No, csikk ügy. Voltunk a rendőrségen, ahol mondták, hogy bírósági végzéssel kérhető ki a felvétel számukra is, és ők is oda küldenék tovább. De orvosi papír, látlelet kell róla. Az SZTK-ból az Országos Baleseti Ambulanciára kellett volna mennünk, mert addigra csak ügyelet volt, de mivel 24 óra eltelt - előző nap nem értünk rá már elmenni - nem sok értelme volt. Ráadásul röntgenes látlelet kell (hiába égési sérülés), mert az előírás, ja és pénzbe is kerül - nem tudtuk meg mennyi. Úgyhogy hagyjuk, Livikét nem strapáljuk még ezzel is. Majd besétálok a térfigyelőkhöz, hátha priviben megnézik nekünk.

Volt tegnap dokinéni, mondott jó dolgokat, de ezt hagyom Julcsinak, majd ő elmeséli.

Ma reggel ledöbbentem! Jöttem dolgozni, és itt a cégnél az egyik postaládán egy sikertelen kézbesítéses orvosi szakmai lap figyelt. Benne a Boiron két kis prospektusa, a várandós kismamáknak és a születéstől gyermekkorig lévő. Amit hónapok óta üldözünk! Ez a 2004-es, amit valószínüleg kiszórnak, mielőtt jön most az új. De legalább megvan! 34 oldalas mindkét prospektus.

A fogzásra három szer van, majd lefotózom az oldalt, és felteszem a képet. A Chamomilla vulgaris 15CH-ból adható félóránként 5 golyócska. A másik két szer aftás ínygyulladásra illetve hasmenéssel kísért fogfájásra jó.

No, vár a meló...
Vendég
 


Sziasztok!
Keresztelőruha, én is kislányosat szereténk.
Kistesó, hát az egy perc az elég kis korkülönbség nem? Az úgy, pont jó. :lol: DE szeretnék még egy picit. Ha lehet kisfiút. Mondom ezt csak megerősítette Zsombi, de amikor Marcit megfogtam... És azóta itt volt egy 4 hós pici lány is. Vele is babáztam. NA szóval 2-3 év múlva nagyon szeretnénk még EGY darab babát. Ami visszatart, most is elég gázul vagyunk anyagilag és a nagyobb lakás még nem tudni pontosan mivel jár. (habár ez szerintem nem lesz igazi kifogás.) Én csak két dologtól félek a belevágás miatt: ikrek lesznek(2,3,4...jaj), na és az a kilenc hónap. Anniyra szeretném élvezni a következő terhességemet, de félek, hogy az is olyan kínlódás lenne mint a csajokkal.
Tegnap volt dokinéni. Zöld utat kaptunk a tej és lisztféleségekre. Krémtúró, babajoghurt már van. Majd ha végigmentünk az összes tejféleségen akkor utána próbálkozunk a liszetesekkel. Kicsit félek, nehogy kiüsse őket. De reméljük a legjobbakat.

KépKép
kgiulia
 
 


Jó reggelt!

Árpi, sajnálom, hogy ilyen macerával járna feljelenteni a szemetet. persze, hogy nem akarjátok még húzkodni mindenfelé Livikét.
De tudod, hogy ilyen könnyen meg lehet úszni mindent, ez azért nagyon elkeserítő! :evil:
A képeket várjuk a csodaszerekről, ha lesz egy kis időd. (azért dolgozzál is egy kicsit :lol: )

Gabi, nagyon jól haladtok a kajálással. Csak így tovább! :D

Mi megyünk a doktornénihez. Tegnap óta Ádámkám szörcsög és elég sokat tüsszent. Még az orra nem folyik, de szerintem az lesz a következő. És jön a hétvége is, úgyhogy inkább megmutatom. Legfeljebb azt mondja a dokinéni, hogy anyukát kéne megmutatni valakinek, mert túl aggódós. :?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Julcsi, Árpi :mikor körül jöttök?????
Már sül a piskóta!!!!! :lol:
Már csak a lakást kéne rendbe rakni!!!!Igyekszem!!! :wink:

Zsombi ma negyed 7kor kelt!!!!! :lol: Nem hiába rendes kölyök, adott 1 kis szabit!!!!! :lol: Igaz hogy tegnap egész nap az oldalsó ülést gyakorolta, úgyhogy elhiszem hogy elfáradt!!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Igen és már akartam mondani, hogy a cseppek amiket én adok a manóknak betegség idején azt a köv. oldalon találjátok:
www.energy.sk
Torokgyuszira Szonó szedte a Vironalt, meg a Sárkányvért( :lol: ), Zsombi meg a Vironalt.Én fülcseppet amit használok az az Audiron.De az első kettőt kúra szerüen is lehet, én a fülcsepphez most szedem a Vironalt, de persze nem magamtól vagyok ilyen felhomályosult, hanem a természetgyógyásztól. :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szonin is egy szép kis ruci volt a keresztelőjén, ő akkor 8 hónapos volt, sajna nem tudok képet rak(at)ni :lol: róla mert az sem digitális, de én a fiamra nem adok ötönyt(vagy mit) és nyakkendő is majd csak akkor lesz rajta, ha már ő feltudja venni!!!!!Engem sokkolt, mikor a sógornőm tavaly karácsonykor mellényt és csokornyakkendőt húzott a fiára.Na arról keresek képet.És még az aranyláncát is ráadta!!!! :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na, én már kinyaltam a lakást! Ragyog a fürdőszoba, wc. Felporsziztam, felmostam, rendet raktam. Mosni nincs kedvem, de az ugyis volt tegnap. Csajok túl korán keltek de msot alszanak. Már csak főznöm kell. Ma jön egy gyerekkori barátnőm babanézőbe. FÚÚÚJ, bűzlik a kezem a klórtól vagy mitől.
Márti, 10 körül szoktunk kelni(reményeim szerint nem hamarabb), etetünk és utána indulhatunk. Csak majd még beugrunk vhova vásárolni, mert arra eddig nem volt időnk. Írok sms-t ha már egyenesen hozzátok indulunk. Jó így nektek? Nehogy miattunk korán keljetek! Tessék lustizni, összebújni. Jó így? Ja ezt már kérdeztem. :D
Barbi, nem kéne betegeskedni!!! Adjál neki sok gyümit és természetes gyümilét, hátha megussza ennyivel az a Kiskrapek.

Na futok főzni.
Pusz.

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi:persze hogy jó!!!!Persze majd megbeszélem Zsombival, hogy megint legalább 6-ig aludjon, az nekünk már nagyon jó!!!!!
Bár 7végén mi is szoktunk lutizni, 4-en a nagyágyban , nincs is annál jobb!!!!! :wink: :lol:
Nekem sajna így pikk-pakk nem megy a takarítás, majd meglátod....van 1-2 szoba!!!!!Nem panaszkodom ám!!!! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na, megjöttünk. Nem hiába vittem. Valami vírus féle ugrott belé, de szerencsére semmi komoly.
Kaptunk orrspray-t, orrcseppet, c vitamint. Láza nincs, szerencsére.
Csak szörcsög.
Azt mondta a doktornéni, hogy amikor jön a foga, kicsit legyengül a szervezete és könnyebben jön bármi vírus.
De erős kiscsávó, nem lesz semmi baj! :? (remélem)

Julcsi, csak általam centrifugázott alma ill. baracklét iszik, minden délután, elég sokat. Úgy látszik, ez sem elég vitamin a szemét bacik ellen.
Most majd turbóra kapcsolunk! :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Szerintetek hagymát mikor kaphatnak? Mert olyan bébiételt már ettek amiben póréhagyma volt. Arra gondoltam főzik ki nekik vöröshagymát és picit rakok a kajájukba. De lehet, hogy csak a főző levét kéne. Szerintetek? Az én táblázatomban nincsen benne a hagyma.

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi:passzolom a hagymát, az enyémben sincs!

Barbi:szegény Ádám!!!! :( Na de erős csávó, hamar túl lesz rajta!!!!! :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Julcsi, én sem tudom, hogy mi a helyzet a hagymával. :oops:
Márti, remélem! :wink:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Ja, már akartam kérdezni, hogy ugye a tápszeres dobozban van az a mérőkanál.
Nem tudtok róla, hogy esetleg valaki gyűjti, vagy van valami beteg gyerek akinek kellene (mert kap érte valamit)? hallottam már ilyet is. Mert én nem dobom ki, de ha senki nem tudja használni, akkor megválnék tőlük.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok

Most csak olvasni volt időm.

Julcsi: ebben van hagyma
http://www.freeweb.hu/nlctb/docs/baba/babaetelek.xls

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok!

Én is kinyaltam a házat kissé, és most leültem cseppet fórumozni.
Semmi említenivaló nem történt ma nálunk, de hátha lesz, ugyanis kimenőt kaptam délutánra Apától! :) :) :) Mondtam, úgy megjárnám magamat egyszer egyedül, erre "elvállalta" Kriszta felügyeletét délután. Na, könyvtárba is szeretnék menni, mert terhes koromban olvastam egy jó gyerekpszichológia könyvet és már mindent elfelejtettem belőle. Most fel szeretném eleveníteni.

BArbie: Jó gyógyulást Ádámkának! :)

Hagyma: Egy fórumismerősöm pillanatyilag Madridban él, és elmondta, hogy az ottani hozzátáplálási szokások merőben eltérnek a mieinktől. Ott már egészen a hozzátápi kezdetén ajánlják a póréhagymát. :shock: Egyszer én is főztem egy mogyorónyi vöröshagymát a Kriszta főzijébe és nagyon ízlett neki. Krumplival meg répával ette. Szerintem lehet adni (igaz, én is csak akkor egyszer adtam), mert főzés által úgyis kimennek belőle a puffasztó dolgok, és a főzinek egy jó kellemes édeskés ízt ad.

MA beszéltem a dokinővel, azt mondta adhatok keményre főtt tojássárgáját, és túrót neki. Én viszont azt mondtam, ezekkel még várok jócskán, mert mindenhol azt olvasom, hogy csak később adhatók. Ti is így gondoljátok? A husit ő is 6 hónaptól mondta.

Csajok, Kriszta felnyomja magát négykézlábra. A térdeit behajlítja és maga alá húzza. Úgy rugózik. Ez nem túl korai, vag a gyerekeitek már csinálnak ilyesmit, csináltak ilyesmit ilyen korban? Nekem elég korainak tűnik.

Márti: Nem volt még időm visszaolvasni a topikot, de egyszer és lassan csak meg fogom tenni. Mindaddig sajnálom, hogy depressziós voltál, remélem sikerült túltenni magad rajta és ha még egy babát vállalsz, akkor szorítok, hogy ne jelentkezzen újra. Egyszer talán én is leírom hogyan éltem meg a szülés utáni időszakot, mert nekem sem volt könnyű, de én szerencsére csak a depi szélén álltam. Legalábbis így gondolom én. Orvosilag, ki tudja?

Most hagylak titeket, este lehet, hoyg jövök és beszámolok a kiruccanásomról! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Julcsi:nővéremet megkérdeztem, ő azt mondta, hogy a vöröshagymát szerinte csak 1 éves kor után, de a póréhagyma gyengébb azt lehet hogy lehet már előtte is adni!!!??? :shock:

Sedith:szerintem is várj még a tojássárgával, meg a túróval azt csak később szabad!!!!
Zsombi is 4kézlábazik 1 ideje, sőt most már mászni is próbál!!!!Ne aggódj nem korai, úgysem tudsz vele mit csinálni, vagy felolvasod neki a "nagykönyvet", amit 1x Julcsi javasolt, hogy mit mikor kéne művelnie , de nem fog rád hallgatni!! :wink: :lol: Minden manó a saját ritmusában halad,és 3 éves korukra, mindenki ua. produkálja!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Most végre van időm írni.

Testvérkekérdésben azt hiszem, tudjátok a véleményem. Ha rajtam múlik, valószínűleg nem lesz 2. baba.
Nekem van két nővérem 3 ill. 6 évvel idősebbek. Nagyon jó viszonyban vagyunk, szinte minden nap beszélünk telefonon. Bár ez inkább miattam van, én igénylem, hogy tudjam kivel mi történt.

Keresztelő ruha: én nem vagyok megkeresztelve, de ha a Szandinak lesz, én valami nagyon angyalkásat szeretnék.

Barbi: Ádámnak jobbulást, remélem idejében észrevetted és nem romlik tovább!

Árpi: nekem is ezek a prospektusok vannak meg! Én még terhesen kaptam az egyik kedvenc gyógyszertáramban. Olyan jó fejek voltak, végigasszisztálták az egész terhességet. A teszttől kezdve mindent ott vettem és maguktól adták az újságot, hogy megismerjem a homeós termékeket.

Tegnap kipróbáltam a Milupa tejpépet és nagyon ízlett a Szandinak. Csak az volt az érdekes, hogy ahogy ette (elég lassan eszik kanállal), nem sűrűsödött, hanem egyre hígabb lett.

KépKép
zsuzsi78
 
 


Ja ezt majdnem el felejtettem: tegnap a Szandi is többször négykézlábra nyomta magát. Még nem rugózott, de nagyon élvezte!!

Márti: nagyon ügyes Zsombi, hogy már az üléssel próbálkozik!!

KépKép
zsuzsi78
 
 


Márti: Köszi, én is így gondolom, ami a tojássárgát és a túrót illeti. Nem vagyok a túlzott óvatoskodás híve, de ami problémát okozhat azzal várok. Amiért később kap valamit, attól nem lehet baja, nem?

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Köszönjük a sok gyógymanót. Egyenlőre csak aluszékonyabb.

Nagyon ügyik ezek a manók, hogy már négykézlábaznak! :D

Edit, ha valamit magától csinál és nem erőltetik neki, akkor nem lesz semmi baja. ügyes ez a kiscsaj. :lol: és jó tekergést. :D

Na mi legyen a mérőkanalaimmal? Válaszoljatok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Az öcséméknél pedig kedden baba lesz. Megindítják a szülést, ha nem reagál, császár.
Ha addig a kiscsaj nem gondolja meg magát, és kibújik magától. :P

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:passzolom a mérőkanalaidat, én semmi okosságot nem hallottam azokkal kapcsolatban!!!!Na "kedvenc" sógornőm is így volt , ha jól tévedek, ki volt adva a dátum, hogy akkor befektetik, aztán előző nap jött a baba!!!!! :lol: Mond meg sógornődnek , hogy beszéljen vele, hogy nem lesz rossz idekint, meg ha az anya még nem éll készen a szülésre azt megérzik a pocaklakók!!!Tessék elbeszélgetni vele, hogy már mindenki várja idekint, nem kell félni, nagyon szeretik...meg ilyesmi!!!! :wink:

Sedith:nekem a táblázatban 1 éves kórtól van a kemény tojás, meg a túró.Valamennyivel előbb azt hiszem már adható, de nem fél éves kor körül!!!!!A tejtermékeket 1 éves kor felett ajánlják és a túró is az!!!!!Igen én is úgy tudom, hogy minél később találkozik allergénnel a baba, annál kisebb a valószínűsége, hogy allergiás lesz!!!!!

Na nálunk most már majdnem ragyog a lakás, a fürdő meg a Wc van hátra, de most rápihenek.Mind2 manó alszik gyorsan megcsinálom a majonézes krumplit!!!! :wink:

Zsandi:HOL VAGY???????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, már az Ádám a múltkor elbeszélgetett vele. Hogy jöjjön ki, mert mennyien várjuk már. :wink: (mert ugye ők még tudnak beszélgetni egymással. :roll: )
De szerintem ez a kiscsaj betámasztotta magát a mama pocakjában, és csak nem akar előbújni. :lol:
Majonézes krumpli. Imádom.
Nagyon sajnálom, hogy nem tudunk menni holnap.
De a kórságunk miatt jobb is, nem fertőzünk meg mindenkit.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Persze elfelejtettem megkérdezni, használtátok már azt az orrszívó porszívót? Nekem olyan kegyetlenül hangzik. :cry:
És a kis kézi milyen? Az nem olyan jó?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Nem tudom sajna elolvasni a hsz-eket tegnap délelőtt óta ugyanis bekrepált a gépem. Tegnap olvasgattam itt, és rákönyököltem a billentyűzetre (laptop-om van), és elsötétült a képernyő. Sajnos senkinek nincs lövése, hogy mi baja lehet, este úgy nézett ki, hogy nem is indul, szóval lehet összeégett vmi az alaplapon. De most mégis sikerült elindítanom, úgyhogy talán nem olyan nagy a baj, viszont nem látok semmit, vagyis csak állati halványan, épp, hogy kb. hova kattintsak. Még szerencse, hogy tudok 10 ujjal vakon gépelni, így tudok most kis füstjelet küldeni. Már látta két programozó, de úgy néz ki, hogy szervíz lesz a vége, szóval nem mostanában leszek. Kedden megy a bátyám Pestre, majd akkor elviszi.
Na, azért annyit látok, hogy jó hosszú lett a helyzetjelentésem. Szóval megvagyunk, csak vaksi üzemmódban.
Remélem náltok minden rendben.

Puszi, majd jövök, ha jó lesz a gépem.

Andi
Kép
zsandi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?