Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Mi is megvagyunk, csak mint sokan most az ősz közeledtével mi is beszereztük az első betegségeket. De szerencsére már hétfőn mehet Petra is bölcsibe- szerencsére mert már eléggé problémás volt megoldani meló mellett a gyerek elhelyezést.

De ami legjobban bosszant az az orvos-probléma. Ugyanis a betegség holnap lesz két hete hogy kezdődött csupán lázzal. El is vittem Petrát az ügyeletre azt mondta a doki hogy piros a torka írt neki antibiotikumot. Erre vas.napra Patrik szintén uez. Egy hét itthon de a Petra egész éjjel és nappal üvöltött szerdától nem volt hajlandó enni csak inni. Gondoltam úgy is viszi vissza a férjem a gyerekeket kontrollra majd ránéznek. Szó szerint történt. Patriktól elvették a gyógyszert mert kiütéses lett csupán kalciumot kapott. Petrára kb. csak rá lett nézve. Erre másnap visszamentek hogy mondván tiszta hólyag a gyerek szája és nem hajlandó még enni sem. Akkor nézte a helyettes doki hogy tényleg. Csak azt nem értem ha ő előző nap nézte a torkát hogy-hogy nem látta hogy tiszta vörös az inye a gyereknek és hólyagok csücsülnek a nyelvén meg a szájában. Nem baj, írt neki ecsetelőt.

Én mint lelkiismeretes anyuka kb. másfél óránként kentem neki függetlenül hogy nem tetszett neki és alig nyitotta ki a száját.
De ezzel nincs vége. Hétfőn viszem vissza a saját dokihoz és azt mondja hogy még a héten itthon marad a gyerek mert még mindig olyan a szája. Ugyanis amit kapott gyógyszert az csak zsibbasztó -- :evil: hát azt hittem hogy megbolondulok. Mert mondjuk ha már a múlt héten kapott volna gyógyszert mennyivel könnyebb lett volna. Meg aztán a munkahelyemen is megspóroltam volna egy kisebb balhét hogy miattam kell menni a munkatársamnak- pedig csak egy fél napról volt szó.

Arról nem is beszélve külön --ami a legfontosabb hogy szenvedésmentes éjszakái és nappalai lettek volna a gyereknek.

Szóval bocsi a hosszú panaszkodásért de nagyon mérges vagyok és örülök hogy legalább a saját doki néninkkel megtaláltam a közös hangot. Bár igaz Patrik még csak 4 éves lesz de ő már a negyedik gy. orvosunk.

Egyébként jó volt látni a sok szép aprótalpút a fényképeken meg azt hogy milyen jól érezték magukat.

Mindenkinek jobbulást aki beteg- anyukáknak és babáknak is!!

Hello mindenkinek! :D

Kriszti Kép
Kép
pannamanna
 
 


Sziasztok!

Mi van mindenkivel,hol a gyerekek hol az anyukák vagy mindketten betegek lettek? :cry:
Lehet,hogy neten keresztül fertőztük meg egymást? :lol:
Vikinek ma reggelre 38 C volt a hője,elég bágyadt volt szegénykém szinte egész nap :cry:
Úgy gondoltam,hogy ma nem megyünk a játszóra ilyen betegen,ezért átmentünk inkább anyukámékhoz Kertvárosba.
Viki egész este kint játszott,jót tett neki a sok levegőzés,nem folyott az orra.
Vacsira bevágott egy nagy adag bol.spagettit,anyuéknál mindig nagyon jól eszik :twisted:
Délután elkezdett nekem is fájni a torkom :evil:
Pedig ez egy bulizós hétvége lesz nem lehetek beteg :roll:
Képek lesznek,dupla szülinap/anyósom 50,apukám 56 éves lesz,anyuék 30 éves házasok/ :lol:

Lívia
anyósomék Oroszlányon lévő bababoltban szoktak tök jó ruhákat venni Vikinek,majd megkérdezem,hogy pontosan hol.

Reni
próbáltam elküldeni a talis képeket e-mailben,de mindig visszadobja őket :cry:

Rita
tök jó,hogy azért melóból néha tudsz írni,képeket várjuk :lol:
Otthon nektek nem lesz internet?

Ági
nagyon jók a rucik amiket az un.tesód készít.
Bár most Vikinek van ruhája egészen tavaszig,de akkor majd lehet,hogy elmegyünk hozzá.
Sapka-sál garnitúrát is varrnak?

Kriszti
jobbulást nektek!
Nem semmi amiket leírtál a dokikról :evil:
Hol dolgozol?Hol laktok?/bocs,ha már írtad :oops:

Betegeknek gyors gyógyulást!!!!!!!!!!!!!
Mindenkinek szép hétvégét,sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


sziasztok!

csak egy gyors bejelentkezés amit megígértem a képek, nem is lett olyan sok jól leredukáltam :)
Aki látta mindenkinek a 2. kép tetszett a legjobban nekem is kis fogpasztareklámom :lol:

Szóval a képek itt találhatóak :) : http://www.babanet.hu/album/main.php?ow ... 575&page=1

Holnap esküvőre megyünk vagyis ma szóval nem leszek majd csak vasárnap, addig is legyetek jók, a betegek gyógyuljanak. Puszi mindenkinek.

Kép
Kép
gangi
 
 

 
 


Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok

Angi
Nagyon jók lettek a képek.A tv nézős ,meg Apa alvós az tök ari.Na meg azon ahol úgy be van ájulva a LAckó.Szóval mind
:P .


Ági
Bocsi hogy a tescoba kicsit illetlen voltam.Nem mutiztam be a férjem meg a Timi uncsitesóját.Jól le is szúrt a Vili,hogy én milyen vagyok :oops: . Na mindegy akkor a környei dolgot rágjad át mikor jó és akkor csatlakoznánk mi is.Bár a szerda meg péntek nem jó,mert suli. De úgy is jó ahogy még írtad hogy elhozol pár cuccot.Ahogy nektek jó.
Ari volt nagyon a Dorka.Jó volt a szerkója.Meg tök jó hogy ilyen jó haja van.Én már növeszteném a Timinek,de hát még elég kopár :P

Timi már 2. napja nem akar lefeküdni.Tegnap is vagy 2 órán keresztül szenvedtünk vele,mire elaludt.Aztán reggel meg már 6 után kukorékolt.Nem tom mi van vele.Lehet a telehold?

Na mindegy majdcsak lesz valahogy.
Jobbulást mindenkinek jó éjt
Lívia

Kép
slivia
 
 


Na még megint vagyok egy picit.
Voltam a centrumos kreatív boltba,mert akartam ajándékba csinálni ilyen szalvétás képet.A csaj tök jól elmagyarázta hogy kell csinálni.És most akkor fel is rakom a képeket.Szerintem jók lettek,és nagyon egyszerű volt megcsinálni.
Ime:
Kép Kép

Na mára tényleg ennyi.Jó éjt :D

Kép
slivia
 
 


Sziasztok!


Betegségünk hála istennek kezd elmúlni. Máténak már 1 napja nem kell lázcsillapítót adni. De azért még lekopogom! :)

Gangi,
naagyon jók a képek. Persze a képcímek is találóak!! :)
Nekem a xxx-es fotó tetszik a legjobban. :)
Amit a nyálazásról írtál az érdekes. Máté is elég jól nyálazik az utóbbi időben - ezért hordja azokat a kendőket, kényelmesebb mint öltöztetgetni és nem fázik meg - de azért annyira nem vészes. Ezt azért mondom, mert van egy barátnőm akinek a kisfia szájából folyamatosan folyik... :)

Erika,
jelenleg a Máténak kispárnát varrok a megmaradt antipillingből. Teknőckét. Meg sapit, sálat. Hogy haladsz a takarókkal?

Ági,
a környei ruhák engem is érdekelnének. Van üzlete is az unokatesódnak? Merrefele?
A hétfői vizsgálathoz minden jót kívánok, sok erőt, minden rendben lesz.
Dorkának küldjük, hogy jól viselje a vizsgálatot:
Kép

Sziasztok
további jó hétvégét!
Zsanett

Kép

Kép
zsanka
 
 


Sziasztok

Ági
Még annyit elfelejtettem kérni tőled,hogy a címet azért leírnád,meg hogy merre van.Mert lehet hogy kedden akkor be tudok ugrani.Köszi mégegyszer

Üdv Lívia

Kép
slivia
 
 


Látom mindenki megörült a jóidőnek és mindenki kinn van. Én leadtam a Lackót anyóséknak és most szeretnék takarítani, de semmi humorom rá, pedig muszáj :(

Zsanka!
Lehet hogy érdemes volna mondani a barátnődnek ezt, hogy inkább nézessék meg és ott mondják, hogy nincs semmi, mint később gond legyen belőle.

Lívia!
Nekem nagyon tetszenek a képeid, szerintem ügyes vagy én is régen csináltam ilyen képeket, de én gipszes kerettel, anyósnak volt minta.

Erika!
Voltunk tesóméknál és rájöttem, hogy majdnem olyat csináltam nekik mint a Viki doboza csak én kis sámli oldalát vontam be szalvétával anno. :) Rájöttem milyen ügyes vagyok én is nem csak apa hallod Lola rajta dologra :lol:

Pénteken babatali volt az Intersparban délután :lol: Találkoztam Máguskáékkal, Arankáékkal és Loláékat is láttam :)

Nah ennyit rólam megyek, hátha meg tudom még váltani a világot és csodaszéppé tenni a rumlis otthonomat :)

Jááááááááááááá majdnem elfelejtettem ÁGI!!! nektek meg holnapra egy kalappal és remélem nincs semmi baja a Dorkának és nem kell elhalasztani a vizsgálatot.

Puszi mindenkinek.
Angi

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok:

Most csak beköszönök mindeniknek. :lol:
Holnap nagyon drukkolkatok nekünk!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Már tiszta ideg vagyok.
Dorka szerencsére nem lett beteg,én még mindig eléggé köhögök.Nem tom mi van má?
Na most megyek fürdetni és etetni.

Holnap jövök,és drukorljatok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Ági Kép

Kép

Kép
ági01
 
 


Sziasztok!

Erika köszi a képeket, hogy átküldted. Szerintem jók, tetszettek.

Gangi!
Igen, már kedvet kaptam a szalvétatechnikához, ahogy így írtok róla, meg látom a képeket. Timi, tök ügyi vagy, tényleg könnyű?
Anyósnak tavaly vettem konyhába valókat, ő szeret ilyesmivel "bütykölni", de az övé nem volt ilyen szép! :wink: Tényleg!

Láttál minket az Interbe, igen voltunk, de csak beugrottunk, de iszonyat tömeg volt, hát hiába péntek du! Én a többieket nem is láttam! Bocs, ha nem vettelek észre!

Ági!
Én is kitartást kívánok nektek holnapra, majd várjuk a beszámolót. Ja és bocs, annyira hülyeséget írtam az új játékoknál, hisz ebből látszik el sem tudom képzelni, milyen lenne az ilyen vizsgálat, hisz azt nem kalkuláltam bele, hogy nem tudja megfogni, mert a kis keze sem lesz szabad!
Hát egy kalappal holnapra és majd várjuk a beszámolódat!

Zsanka!
Mi az az antipilling, arra varrsz huzatot? Majd ha kész, felteszed? Érdekelne!

Rena!
Mindent előkészítettél holnapra az ovikezdéshez? :D :D :D
Na jól van, nem húzlak, csak kíváncsi vagyok... Izgulsz.
Én kicsit.
Nagyjából előkészítettem egy kupacba, amiket vinni kell, pedig holnap nem megyünk korán, csak 8-8.15-re!
Soma egyenlőre azt nyilatkozta, maradjak ott vele még! Meg hogy azt ő nem tudja, hogy ki fogja majd vinni a reggelit, meg az ebédet!
Hát igen, ez fontos szempont. :o
Ha tudsz, holnap írjál, hogy mi volt, Bálint hogy viselte, oksa?

Jó éjt mindenkinek!

Erika!
Jobbulást, jól sikerültek az ünnepek, javulgattok betegség terén?

lola77
 
 


Sziasztok!

Gangi
jók lettek a képek!!!!!!!!!
Nekem is a 18 éven felüli címmel rendelkező tetszik :lol:

Lívia
ügyes vagy!!!!!!!!
Úgy látom elég sokan közületek kedvet kaptak a tanuláshoz,kitartást és sikeres tanulást,vizsgázást kívánunk!

Zsanka
örülök,hogy jobban vagytok!
Ha készen lesznek a varrot cuccok,teszel fel róluk képet?
Te is akkor alkotsz amikor Máté alszik/délután,éjjel/?
Sajnos a takarókkal nem haladok,mert először Viki nyűgös volt a foga miatt,aztán meg a megfázása :cry:
Én már jól vagyok,nem fáj a torkom szerencsére,viszont Viki elég jól be van rekedve,holnap viszem dokihoz :evil:
Remélem,hogy nem gégegyulladása van megint :cry:
Lehet,hogy én is csinálok Vikinek a megmaradt anyagból sapit sállal,csak már ott tartanék :wink:
Honnan töltöd le a Micimackós képet,nagyon aranyos!

Ági
nagyon drukkolunk nektek holnapra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Olyan édes a Dorka ahogy a bébikompban ülve telefonál :lol:

LOla
az antipilling az a nem bolyhosodó termó anyag neve,amiből a takarókat készítjük :lol:
Várjuk majd az első ovis nap beszámolóit :lol:

Hétvégén születésnapok,ház.évfordulók ünneplése volt a családban,teszek fel róluk 1-2 képet mindjárt.
Viki olyan édesen elkezdett beszélni,sok mindent mond már,van amit nem tisztán,van aminek csak az elejét mondja :lol:
Szénsavas víz=csipi/csípi a szénsav a nyelvét :lol: /,tuti=tuto,biztos=bita,elment=ement :lol:

Cirmike
utólag szeretnénk Rékának nagyon boldog 1.születésnapot kívánni!!!!!!!!!!!!!
Kép

Milyen volt a szülinapja,miket kapott,képek készültek?

Hugi,Máguska,Csanita,Edit,Reni nálatok mi újság?

Puszi mindenkinek:ERika

cseriviola
 
 


Jöjjenek a képek a hétvégénkről:

Anyósom epertortája Kép
tiramisu tortája
Kép
csoki tortája
Kép
oroszkrém tortája
Kép
Viki imádja az uborkát :P
Kép
az ünnepelttel
Kép
macska masszírozás :lol:
Kép
Virág szagolás
Kép
ma délután így beájultam :wink:
Kép
papával az ünnepelttel
Kép
papa citromtortája Kép
mama és papa tortája
Kép

Erika

cseriviola
 
 


Cirmike

mikor is született Réka,szept. hányadikán?

Máguska,Cirmike
légyszíves a Bálint és Réka csíkját javítsátok ki,köszi :wink:

Csajok,kinek mikor lesz 1 éves a gyereke?
Gangi,Angika,Ági?
Már tényleg jó lenne egy táblázat :oops:

Moncsi,Mázsa ti merre jártok?

Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Szisztok,

Szombaton tartottuk Réka szülinapját a családdal, már aki el tudott jönni, mert sajna anyumék még külföldön vannak már 2 hete. Köszönjük a köszöntést!
Íme a képek:

Kép

Kép

Kép

Aztán vasárnap Rolival voltunk Bp-en a várban (borkiállítás is volt!), majd a Vidámparkban.
Egész szept-ben 3000 Ft a belépő és minden hinta ingyen van! 100 cm alatt ingyenes a belépés.
Erre ült fel legelőször, rossz a kép de látható hogy még vigyorog majd a huppanó után elkezdett sírni (megijedt), leállították a hintát.

Kép

Innen kezdve semmire sem akart felülni, semmi nem tetszett neki, mindent csak megnézett, pedig sok nekik való hinta volt. Én felültem 2 brutál hintára (egyedül). Majd a nap végén Rolcsi is megenyhült, dodzsemezett apával és vezetett egy tűzoltóautót, majd közösen a régi körhintára ültünk a hintóba...

Azért nagyon szép hétvégénk volt és az időjárás is gyönyörű volt.

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok

Cirmike
Boldog szülinapot a Rékának.Nagyon helyes amikor a tüzijátéknak örül a tortánál. Látom már azért ügyesen tud ülni,hamarosan nem győzöl majd utána szaladhálni. :D .Tényleg kérdezted a szemét a gyógytornán vagy azóta nem voltatok?

Ági
Remélem jól sikerül minden,és nem lesz semmi gond.Drukkolunk mi is nektek.Este írj hogy mi volt.Neked meg jobbulásst.
A környei utvonalat is majd megírod,mert nem bizti hogy a héten tudok menni.Köszi.

Na most mentem Timi kicsit nyügi a 4. foga miatt.De hát hol van még a vége.Úgy sajnálom . :cry:

Na most mentem,ovisoknak jó kezdést
Üdv Lívia

Kép
slivia
 
 


Ja Erika bocsi hogy szólok de a te vonlazóddal sem stimmel valami :D

Kép
slivia
 
 


Sziasztok!


Ági:
Remélem minden rendben volt ma Veletek.

Cirmike:
Utológ is boldog születésnapot Rékának! Nagyon szép volt a tortája.

Erika:
Nálatok is szép volt minden, nem is tudom követni, hány torta volt. Köszi a képeket, megkaptam, csak a 2. adagban nem volt semmi.

Lívi:
Most nem tudok visszaolvasni, kicsit lemaradtam erről a tanulás dologról, majd személyesen megbeszéljük. Kicsit irigykedem, én is szeretnék....
Ügyes vagy, a szalvétatechnika tényleg nem nehéz, bár én már láttam nagyon csúnyán felrakott képeket, ahol a szalvi összegyűrődött.

Gangi:
Jók a nyaralós képek. Ott volt veletek a télapó is. az egyik képen, ahol a férjed fehér köntösben van Lackóval. :lol:
Benedeknek is állandóan folyik a nyála. De azért neki nem annyira. Majd figyelem, hogy nyitva van-e folyton a szája.


Ma voltunk először oviban. Lola, nem is nagyon volt mit összekészíteni, pedig annyira készültem, de tényleg pár perc alatt összeraktam. Benti nadrág-poló-alsónaci-zokni, tornanaci-poló-cipő, fogkefe, meg amit felvettünk.

Bálint nagyon jól viselte. Rögtön bement játszani, egy darabig kint ültem, aztán megkérdeztem tőle, hogy elmehetek-e bevásárolni, először meglepődött, de aztán elengedett. Lefoglalta a játék.
Reggelizett is velük, kicsit kérni kellett rá, hogy hagyja abba a játékot. 1.5 órát voltam el, visszamentem, intettek, hogy semmi gond nem volt. Utána még a gyertyás olvasásnál kimentem, "átvettem" Benedeket, aztán kint játszottak/tunk az udvaron. Utána jöttünk haza.
Hazafelé végig fogni kellett a kezét(én örültem, máskor ha könyörgök, se fogná meg :) , aztán ebéd után együtt aludtunk el. Benedek hamarabb bealudt.

Nagyon jó az ovi, egy bajom van csak, hogy ha majd ott ebédel, 1-re fogunk hazaérni. Ma eljöttünk hamarabb, és mindketten nagyon fáradtak voltak már, alig ettek, és már aludtak is. Nekünk ez nagyon későn van. Utána alszanak 2-3 órát, ha 1-1.30-kor fogom letenni, akkor meg este nem akarnak korán elaludni.

Bálintnak fenyőfa a jele, és ma felfedezte, hogy milyen jelek vannak, és hazafelé mondta, hogy ő lehet, hogy mást szeretett volna.... Sajnálom, mert mikor én megkaptam a jeles papírt, alig volt már valami.

Betegeknek jobbulást!

RUHÁK: Ági, persze csak majd ha ráérsz, minket is érdekelne a cím, mi szoktunk is Környére menni. Bálintnak kellene még 1-2 szabadidő nadrág.

Vasárnap délután alig volt valaki az Intersparban!

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok! :lol:

Hu lányok köszönöm szépen a bíztatést nagyon jól esett!!!!
Bitos amiért ennyien drukkoltatok azért sikerült ilyen jól!

De először a környei cím mert elfelejtem a végére.
Környe,beloiannisz u 124.
(Bokod,Kecskéd felé vezető út)Ha elhagyjátoka tempomot,akkor a 2. búszmegálló után balra kb 100méterre van a házuk.Az a legmagasabb a környékan és aszem fehér.Nem túl jó a memóriám bocsi.Telafonszám 473163.Ha valaki kimegy légyszi hívjátok fel,mert nem mindig van otthon.Hivatkozzatok rám ,már beszéltem vele tudja mi van.Sokszor megy anyagért meg a piciért az oviba,meg a nagyokért a suliba,tehát sok dolga van.
Ja a két buszmegálló között nagy távolság van nehogy azt hidjétek,hogy eltévedtek :lol: .
De ha macerás kimenni megbeszélhetjük,hogy hozok haza pár cuccot,és itt nálunk lesz egy tali,kinek mi jó.Majd egyeztetünk.

Cirmike:
Rékának nagyon boldog első szülinapot.Most nem azért ,de én tök nem látom a képeken hogy kancsal lenne.Amúgy nagyon ügyin ül már.

Na szóval,pont felértünk 9-re Pestre.Nagyon nagy dugó volt.Törökbálinti lehjtónál állt a sor vége.Volt uh vizsgálat is.Ott jó híreket kaptunk,mert a jobb veséje normális nagyságú,jól ürül.Viszont a bal(ez a mütött),még mindig nagyon nagy a tágulat.Bekötötték szegénynek a bramürt.Kikültek a kóteremből ,hogy ne lássam szegénykémet,de kihallatszódottt ahogy üvöltött.Hát ott nekem is eltört a mécses.Szóitottak,hogy bemehetünk,férjemmel sztem 1 másodperc alatt futotunk 100at :D .
Átmentünk az izotópos vizsgálathoz,másik épületbe.Hát Dorka állandóan a kis kezét akarta piszkálni.Na szerencsére minket hívtak be elsőre.Innia kellett sokat,hát meg is ivott egyhúzásra 2500ml teát.Olyan ügyi volt,mintha tudta volna hogy neki innia kell.Metudtam dumálni a nővel,hogy a két kis keze had maradjon szabadon.Az volt a feltétel,hohy akkor a vizsgálat végéig a hasát kell fognom nehogy elmozduljon.Vákumzsákba volt,Balázsnak kellett a levegőt kipumpálnia.Hát még így is iszonyu hisztit levágott.2*majdnem megfulladt,annyira ordított,és nem nyelte le a nyálát.Megmozdítani,meg nem lehetett.Tök jó volt...1 órát tartott kb.Eredmény 1 hét múlva.Képdeztük az ottani dokinőt,és ő azt mondta,hogy a jobb vese minimálisan tág,a bal nagyon tág,és nem látják hogy rendes ürülés van e.Tehát kipisil mindent vagy marad a vesében pisi vagy visszafolyás van e.Ha van az roncsolja a vesét ,és azt műteni kell.Tehát megint 1 hét izgulás.
Bocsi hogy ilyen hosszúra sikerültem.
Már megyek is.

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Bocsi nem 2500ml teát,hanem 250ml-t.
Kicsit sok lett volna :lol:

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Sziasztok!

Ági! Hála istennek hogy túl vagytok ezen a macerás(legalábbis nekem nagyon annak tűnt) vizsgálaton. Ez a hét biztos nagyon nehéz lesz mivel ilyenkor csak vánszorognak az órák is, de kitartás remélhetőleg nem lesz semmi nagy baj. Én is végigizgultam már egy pár ilyen időszakot Petrával de szerencsére mindig ok lett a vége.
Csak hát annyira nehéz mikor egy ilyen pici gyerekről van szó.De azért kitartááááás!!!!

Erika! Gratulálok az évfordulókhoz. A macskamaszírozós fénykép nagyon jó volt, emlékeztet a saját lányomra mikor a mamánál tanulmányozza a cica anatómiáját. Jól bírta a kicsi a nyüzsit? Bár gondolom azért ilyenkor előbb-utóbb a gyerek a központ a családban.

Cirmike! Nagyon boldog szülinapot kívánok a kislányodnak és jó egészséget! Nagyon aranyos ahogy fújni akarja el a tüzijátékot.
A nagyfiad milyen édes ahogy ott áll és felügyeli a történéseket.

Lívia! Nem próbáltad kenni az inyét Dentinox oldattal? (Ha igen akkor bocsi.) Nem mondom hogy teljesen egy varázsütésre eltűnik a fájdalom de legalább ahogy maszíroztam én a Patriknak legalább az jó volt neki.

Reni! Irigyellek kicsit a "nagyfiad" miatt. Nálunk még ma reggel is volt egy kis pityergés az oviban, bár igaz hogy még csak egy hete jár. Megkérdezhetem hogy mi az a gyertyás olvasás? Lehet hogy csak én vagyok ilyen tudatlan.

Mindenkit üdvözlök és remélem babák és mamák is jól vagy jobban vannak mármint ami az egészséget illeti.

Hello! :D :D

Kriszti Kép
Kép
pannamanna
 
 


Hello megint én vagyok. Csak elfelejtettem mondani hogy képzeljétek pont ma hogy hat éve együtt vagyunk a férjemmel. Igaz hogy most éjszakás a héten de azért majd bepótoljuk.
És ráadásul egy kicsit lehangoló hogy ünneplés és :D hangulat helyett egész nap csak a terrortámadást kell hallgatni a tévében és a rádióban. Bár nem vagyok érzéketlen másokra de azért ez minden évben eltereli a hangulatomat.

De azért hat év az hat év és remélem lesz még sokkal több is. :D

Na hello mindenkinek bocsi az érzelgősségért. :oops:

Kriszti Kép
Kép
pannamanna
 
 


Sziasztok

Ági
Reméljük nem lesz semmi gond.Már az is öröm gondolom hogy a jobb veséje jól működik.Hát tényleg hosszú lesz ez a hét várakozás.De ügyi volt a Dorka.Azért nem semmi ezt végigcsinálni neki.Az a rossz ilyenkor hogy neki még nem lehet megmagyarázni hogy ez most miért van.De reméljük nem is fog emlékezni rá ha nagyobb lesz.
Kitartást.
Köszi a címet.

Kriszti
Nem dentinoxal szoktam neki kenni hanem a gyógyszertári zsibbasztóval..Nekünk eddig bevált.Csak az a macera benne hogy gyógyszertártól függően 1 vagy 2 hónap a szavija.Úgyhogy receptért mindig kell emnni.De múltkor kin-baby t ajáénlottak a gyogyótárba azt vettem,de abban nincs ilyen zsibbasztó csak gyulladáscsökkentő hatása van.Hát most már hamarosan kibújik a 4. foga is,és egyenlőre én nem látok többet,de a dokinéni múltkor a felső 4-et mondta hogy jönni fog.Hát az bizti hogy előbb utóbb jönni fog.
Gratula az évfordulótokhoz.Hogy fogtok ünnepelni?

Erika
Gratula nektek is a sok ünnephez.Rengeteg torta volt.Hova tüntettétek? :D

Timinek megvettük az első cipőjét.Dózsakertben a belláriában vettük, 6300 ért.Tök örült neki.Lábára is adtuk meg ment benne egy kört lent.Alig akart feljönni. Annyira tetszett neki,mosolyogva közlekedett benne,közben meg nézte mi is került a lábára.Ari volt.Kár hogy nem volt nálunk fényképező.Bár kicsit még nagy neki,de asszem ez a tény nem fog sokáig tartani (sajna)
:P

Na mára ennyit belőlem.Jó éjt mindenkinek Üdv Lívia

Kép
slivia
 
 


Sziasztok!

Ági!
Még ahogy leírtad is szörnyű volt, nemhogy átélni, főleg az a fulladós rész, meg amikor írtad, hogy Te is sírtál, hát nem csodálom, kinntről hallgatni, hát biztos kegyetlen volt, még most is kiráz a hideg.
Azért szerencse, hogy a kezét nem kellett lekötni.
A vákuumzsák azért volt, hogy el ne mozduljon?

Pannamanna!
Melyik bölcsibe, oviba jártok? Még szerintem nem írtad!
Gratula az évfordulóhoz, mi is idén voltunk 6 évesek (házasok), de már 9 éve lesz karácsonykor, hogy ismerjük egymást a Zurammal.

Cirmike!
Tényleg mint egy büszke bátty áll ott a Roli a húga mellett, tök édesek. Jól néz ki a Réka keze, ahogy belemászott a tortába, tök bírom az ilyen képeket!

Erika!
Köszi az infót az antipillingről, de ha ez az az anyag, amiből Te is varttad a takarót, akkor azt nem értem, Zsanka hogy varr ebből párnát? Hát az túl lapos lenne,nem?
Húúú, annyira gusztik a torták, hogy győztétek megenni? Viki legédesebb, ahogy alszik.

REna!
Ügyi volt Bálint akkor, és belestél,hogy hogy játszik? Fura volt?
Ugyanezeket vittem, csak még pluszban 3 fogkrém, wc-papír, pzs., törölközők. És minden ruhadarabba a jelét belerajzolni... :roll: Na meg pénz, nekünk 5000 az osztálypénz (vagy mi? hi-hi)
Hát nekünk is jól sikerült, nagyon is.
Már reggel mondta, hogy nem kell ottmaradnom vele (kicsit szomorú is voltam), végül is tényleg csak addig voltam bennt a szobában, amíg papírokat kitöltöttünk, pénzezés volt. Soma 1-szer odaszaladt hozzám, mondta, hogy szeretlek anya és már ment is tovább.
Azt se tudta mivel játszon, annyi minden újdonság volt. Még elköszönni se jött oda, annyira elvolt, tetszett neki. 2 bölcsistársát üdvözölte..
Ebéd után apa elhozta, de már le volt vetkőzve, hogy ő ott akar aludni, de nem találja az ágyát.
Úgyhogy holnap már ott alszik. Haza fele alig kapott levegőt, annyira mesélt az apjának, du. meg nekem is. Van igazi teknős, halacska, fel lehet menni az emeletre (galéria), van igazi kávéfőző, az udvaron "gyerek kezébe való" gereblye, csúszda... szóval nagyon élvezte. Ja és reggel mondta, hogy ő már nem a bölcsi utcájába jár! (Másik irányba indultunk el a házból... ) :lol:

:?

lola77
 
 


Sziasztok!

Na mára mi lettünk betegek vagyis valami olyasmi, folyik a Lackó orra, de nagyon holnap jön a dokinéni megnézi meg megcsináljuk az 1 éves státuszvizsgálatot. Ma homeos bogyót adtam neki, hát talán a nap végére éreztem valami hatást. Holnap tuti kapunk valami gyogyót :(

Ági!
Én mondtam, hogy egy igazi hős kiscsajod van :) Szorítok hogy ez a hét gyorsan teljen.

Erika!
Tényleg sok torta volt, hányan voltatok rá?

Lívia!
Nekünk is volt gyógyszertári, nekem is nagy volt a macera és semmivel nem jobb mint a dentinox úgyhogy én áttértem rá (nem jár le olyan hamar)

Cirmike!
Nagyon szépek voltatok, ari babás volt a torta, hagytátok Rékának, hogy beletúrjon?

Nah megyek mert Lackó most is nyűgös, már többször megébredt szóval tuti jó éjszakánk lesz :shock:

Kép
Kép
gangi
 
 


Na lányok én kicseréltem a babafalvás tickeremet, mert nem is látszott!
www.baby-gaga.com - ról szedtem!

lola77
 
 


Most kicsinyítettem le a képeket a múlt heti bölcsis ballagásunkról:

Kép ballag1

Erdőszélén házikó, abban lakik nagyapó... kezdetű dalocskát mutatják: Kép ballag2

Összegyűjtött rajzok, munkák dossziéjával:
Kép ballag3

lola77
 
 


Sziasztok!



Ági,
örülünk, hogy ilyen ügyesek voltatok! Dorkának pedig külön puszi,
nagyon büszke lehetsz rá!!! Meg persze magadra is, én biztosan egy párszor összeomlottam volna... tényleg jó, hogy túl vagytok rajta! Reméljük a bal vesével is minden rendben lesz!


Cirmike,
utólag is BOLDOG SZÜLINAPOT kívánunk a Rékának! Nagyon csini a képeken! Roli meg igazi nagyfiú!
Kép

Gangi,
reméljük nem komoly a nátha. Milyen homeós bogyit esztek rá?

A Máténak is elkezdett folyni az orra, de nagyon. Láza már nincs szerencsére. Holnap viszem megint dokihoz, hogy meglássuk jól gyógyult-e. Amúgy nem lehet bírni vele esténként. Megvacsizik, majd az ágyon össze vissza mászkál és dumál, de mindezt félálomban. Van amikor álmában is beszél. :D Annyit nevetünk rajta, olyan édeees!

Lola,
a párnát nem fogom "vastagon" megtölteni, csak egy kis szivacsszerűséget teszek bele. Még a játszószőnyegéből maradt.
Majd lefotózom ha kész lesz, csak most elromlott a varrógép :(.

Gratula mindegyik kismanónak a ovihoz-bölcsihez! Ügyesen kezelik a gyerekek az új helyzetet. Ez tök jó!

mentem jó éjt
Zsanett

Kép

Kép
zsanka
 
 


Zsanka!

Van egy ilyen Boiron-os kiskön yvem és abban vannak benne, hogy milyen betegségre miket ajánlanak és hányszor. Ebből a könyvbőll kontárkodom :) A mi orrfolyásunkra az Allium cepa-t írják és 3x5bogyó.
Lackó nekem nem alszik párnán, volt neki de mindig letáncolt róla és aztán csak útban volt.

Lola!
Nagyon édesek ahogy mutatják a dalokat a pici kezükkel :) Jó a csíkotok is, elefáni vándorol :lol:

Rena!
Miért nem alszik ott a Bálint? vagy majd fog csak most még nem a beszoktatás alatt?

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok!

Annyi mindent történt már megint, amíg nem voltam, hogy alig győzöm követni a dolgokat.

Cirmike:
Rékának mi is gratulálunk a szülinapjához, édes a kép, ahogy nézi a tűzijátékot.
Lehet, hogy nekünk is meg kellene látogatnunk a Vidámparkot, Virág nagyon szereti a körhintát, bányász-napon is kétszer kellett rá felültetni.

Erika:
Tényleg nagyon sok szép torta volt a bulin, gondolom mind elfogyott :)

Ági:
Dorka nagyon-nagyon ügyes volt, tényleg büszke lehetsz rá, szegénykék nem értik, hogy mi történik velük. Én is sírtam, amikor Virágra rátették a kengyelt, sőt az első pár oltásnál is sírtam :oops:

Gangi:
Jobbulást nektek, úgy látszik elkezdődött a náthás korszak, sajnos nálunk is Virág unokatesója köhög nagyon, remélem nem kapjuk el tőle.

Jaj, mielőtt elfelejteném, azt szeretném kérdezni, hogy ti mit tudtok, lehet-e ilyen pici gyereknek igazi tehéntejet kapni. Egy srác hozza nekünk faluról, megkérdzetem a doktornőt, azt mondta higítsam fel vízzel. Ittam belőle egy kortyot, max. a szine hasonlít a boltiéhoz (vagy még talán az sem), az íze abszolút nem.

Lola:
Tetszik a kép, amikor a bölcsiben mutogatják a mondókát, nagyon csinos volt Soma. Tök jó, hogy ilyen könnyen veszi ő is az óvodát.

Pannamanna:
Gratulálok én is az évfordulótokhoz!
Amikor bementem a Parik ovijába Virággal ,én is meglepődtem, sok olyan dolog van, amit az ember nem tud, ha nincs ott végig egy nap mondjuk. Ők olyat csináltak, hogy bementek a belső szobába (nagyon kicsi az a szoba, bár az egész óvoda kicsi) és mindenkinek kellett hozni mesepárnát. Kiderült, hogy ez egy sima kispárna, max. annyi különbséggel, hogy rá van varrva valami figura, vagy jel. Azon kell ülniük, amíg tart a meseolvasás. Aztán hozott az óvónéni valami B betűvel kezdődő bábut (azért nem tudom a nevét, mert németül mondják ezt), ami úgy néz ki, hogy egy hosszú hurkapálcika végén vagy egy tölcsér, ha a hurkapálcikát felnyomjuk, akkor kijön ez a manó, bábu vagy micsoda, ha visszahúzod, akkor értelemeszerűen visszamegy. Ha a gyerekek elkezdenek beszélgetni meseolvasás közben, vagy rosszalkodnak, akkor ez a B-betűs valami visszabújik a tölcsérbe, és akkor tudják, hogy csöndbe kell maradni.
Olyan jó dolgok vannak szerintem egy oviban, szeretek bejárni a Virággal.

Rena:
Bálint is nagyon ügyes volt, remélem Virágnál is ilyen könnyen megy majd az ovikezdés. Az lenne a legjobb, ha lennének olyan gyerekek, akikkel már a bölcsibe is együtt jár, akkor szerintem könnyebb. Ilyenor tényleg nehéz, ha ebéd előtt hozod el, mert Virág is ha nagyon álmos, akkor alig eszik valamit. Így járunk, ha játszóházba megyünk valamelyik bölcsibe, hazafele az úton elalszik. De ha majd dolgozni fogok, akkor nem autóval fogunk járni, szegénykém addig nyűgös lesz a buszon, a hazafele úton, amíg meg nem érkezünk.

Lívia:
Ügyes vagy nagyon, neked is jól megy ez a kreatívkodás. A Centrumnál az a csaj tényleg nagyon aranyos.
Neked mikor kezdődik a suli és hogy kell bejárnod?

Most már megyek, Virágot letettem aludni, bár nem tudom, hogy elaludt-e, megnézem. Tanulnom is kellene valamit, most már angolból is kaptunk leckét, sőt a 75 tételkérdést is megkaptuk, el kellene kezdenem kidolgozni őket. Tegnap egész nap kemény egy órát aludt, abból fél órám azzal ment el, hogy videónézegető programot töltsek le a számítógépről, hogy a másikra át tudjam tenni, a másik fél órában pedig a gyorsírásomat teszem át rendesbe, de persze nem végeztem, csak fél oldallal.

Jók legyetek, jobbulást a betegeknek!!

Sziasztok, Hugi

hugodugo
 
 


Sziasztok!
Hát Mindenkinek eseményekben dús napjai voltak!

Lola, Rena!
Jó, hogy a fiúk ilyen könnyen vették az ovodát! Én már most félek tőle, pedig még messze van! Olyan rossz lesz otthagyni egy idegen helyenm idegen emberek között! De szerintem ez inkább Nekem lesz rossz! Ő meg majd jokat játszik!

Ági!
Én is örülök, hogy tul vagytok a vizsgálaton. Szoritok majd az eredményért!

Cirmike!
Utolag is boldog születésnapot kivánok a Rékának! Remélem a vitamin jó!

Szerencsére a Dóri már jobban van! Szörnyű ez a nátha! Utálja, ha az orra felé nyulok! A porszívózásnál meg szinte örjöng! 5-10 perc kell mire megnyukszik! Remélem hamarosan abbahagyjuk már és nem kell egy darabig használni!
A védőnőt kérdeztem, mit lehetne használni a porszi helyett, de azt mondta ez a lejobb és leggyorsabb mód! Csak nem a legbarátságosabb!

Erika!
Örülök, hogy a Viki is jobban van! Jó kedve volt de. Viszont Te egy kicsit fáradtnak tüntél? Viki nem hagy éjszaka aludni? Vagy a takarókat csak akkor tudod csinálni!
Kitartást Neked!!

Angi!
Nagyon jók a képek a Lackóról! Jól néznek ki a fiuk egymás mellett!
A kép alatti szöveg is supi lett!

Sziasztok! Mindenkinek gyors felépülést kívánok! Remélem nem lesz már ennyi betegség a közeljővőben!

Kép
Kép
moncsi76
 
 


Sziasztok!

Ági:
Reméljük, hogy jó eredményeket kaptok jövő héten. Nagyon rossz várni, tudom. Mikor Benedeknél méhlepényből vettek mintát, 5 hetet kellett várni az eredményre. Amikor azt kimondta, hogy egészséges kisfiú, akkor elbőgtem magam. A nő meg nem értette, hogy nem örülök, hogy fiú? Dehogynem, csak 5 hetet vártam erre az egy mondatra.

Kriszti:
Nem kell tudnod, mi az a gyertyás olvasás, gondolom ebben az oviban szokás. Párnákat tesznek a földre, leülnek, behúzzák a függönyöket, és gyertyát gyújtanak, úgy hallgatják a mesét. És minden nap más fújhatja el. Ma Bálint fújta el, és nagyon boldog volt.
Minden gyerek más, itt is van, aki már egy hete jár, és még mindig sír. Annyira sajnáltam. Egész nap sírt, hogy hívjuk fel anyát. Ők meg vígasztalják, anyuka dolgozik, gondolom nem szaladgálhat haza. Ma már kevesebb volt a sírás. Jobb, hogy az anyukák nem ülnek ott, mert a többi gyereknek fáj a szíve.
Boldog 6. évfordulót!

Lola:
Nem írtam bele a ruháiba a jelét, csak a cipőkbe, fogkefére. Te textilfilccel írtad? Mert akkor veszek. Igazából nem értem, minek, mert a ruháját ha leveszik, úgyis a szekrényébe teszik. Akkor meg nem adják rá másra, nem?
Bálint is hasonló volt ma, kicsit rossz, de nagyon önálló. Bement, és már el is tűnt. A második napon. 10-kor kellett telefonálnom, azt mondták, csend van, és nyugalom a csoportban, Bálint tündérien játszik a galérián, nincs semmi gond. 11-kor mentem érte. Kint játszott a többi fiúval az udvaron. Benedek is jó bulinak tartja, kiszáll, bemegy a kisházba a nagyfiúk közé, még veszekszik is velük.

Angi:
Egyelőre nem is akartam, hogy Bálint ott aludjon, itthon vagyunk, megyünk érte. Ha esetleg nagyon szeretne, akkor. Együtt alszanak ők a matracon.
Beszéltem az ovónénikkel, egyelőre nem is eszik ott, reggeli után megyünk, és délben hozom el, ebéd előtt. Nekünk ez így jó, együtt esznek, alszanak. Ha hamarabb lenne ebéd jobb lenne, nekünk az nagyon késő, hogy 1-1.30-ra érjünk haza.

Ma elmentem tápszert iratni, és már nem megy simán, fél évente vizsgálat kell hozzá, úgyhogy vissza kellett mennünk ovi után, megmérték, most 9350 gramm, 350-et hízott ebben a hónapban. „ Ha már ott voltunk” be is adták neki a 18 hónapos oltást, nem is sírt.

Tegnap a máltain leesett egy kisfiú, 3.5 éves a mászókáról. Jött a mentő szirénázva, szörnyű volt. Elájult, de utána már magához tért. Annyira lezsibbandtunk, nagyon rossz volt látni. Ma már láttam a kisfiút az anyukájával, így valószínű, hogy nincs nagy baj.

Megyek, a lakás rendetlen.
Sziasztok

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok:

Köszi szépen mindenkinek biztató szavakat.Tegnap felhívtam keresztanyámat,ő dolgozik a kórházban mint főnövér a gyerekosztályon.Azt mondta hogy nagyon jó hogy a jobb vesével okés minden.A bal is csökken ,de ahoz idő kell.Mondta,hogy náluk a vesegondózo dokinak a lányát is pont ilyennel mütötték még ujszülötten.Most 4 éves a kiscsaj és még csak most mondták "egészségesnek",úgyhogy hosszú folyamat ez.Hát nem tom hogy ez jó vagy rossz,már szeretném elfelejteni ezt az egészet.De azt is mondta,hogy ha esetleg visszafolyás van akkor valószinű mütét lesz,de nem hiszi,hogy mostanában.És az már komolyabb lesz,mert platinát helyeznek oda be.Hát azt nagyon nem akarom.Most várok,és izgulok.

Erika:
Hu az a sok torta...Jó sokan voltataok?Nagyon édi Viki,ahogy kidőlt :lol: .Befejeződtek nálatok a felujítások?Mármint a szomszédoknál?

Livi:
Hát az igazság az ,hogy a tescóban én sem mutattam be a Balázst,bennem tök az volt hogy a kórházban már találkoztunk.Dorka haja jó is meg rossz is.Már esténként meg kell neki hajszárítózni,mert nem tudom szárazra törölni,annyi van neki.Mindenki aki megylátja,a hajával van elfoglalva.Még a bevásárlásnál is hangosan beszól pár ember,hogy "jaj mennyi haja van".Amúgy én szeretem neki,mert már össze lehet gumizni,és úgy tök édi :lol:
Unkoatesóm ma szülőire kellett mennie,azért nem volt otthon.4 gyereke van és ma 2 szülői ért. van.Írtad,hogy te a gyogyszertárba vettél zsibbasztót a Timine.Megmondanád a pontos nevét?Én Dentinoxot vettem,de sztem nem elég neki.




Zsanett:
Gyógyujon meg Máté minnél elöbb.Aszem te kérdezted,hogy boltja van e az unokatesómnak.Nem bolt,hanem a garázsban vannak álványokon.

Kérdeztétek,hogy mik vannak neki.Hát nagyon sokminden.én anno Dorkának vele csináltattam a babakelengyét.
Van melegítő,kombidrsz,ünneplős rucik,párnák,fürdőlepedők,ágyneműhuzat,baldehin,sapkák,meg még sokminden más.Csinál olyat is ha neked van konkrét elképzelésed akkor ő megvatórja.Kiválaszthatod azt is ,hogy milyen anyagból,és színből akarod a ruhát.Vannak ott anyagok is.Mondtam ,hogy esetkleg hozok pár darabot mintába,de azon gondolkodtam,hogy az nem biztos jó ötlet,mert nem tom kinek mi kell.

No megyek,mert felkellt pici.
Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Sziasztok

Ági
Suspensio anastetica az a gyogyótári zsibbasztó,de azt fel kell iratni a dokinénivel.Bizti tudják.Timinek eddig bevált.Én egyszer véletlenül lenyaltam az újjamról és tök lezsibbadt a nyelvem :D .Úgyhogy tuti jó.
Ma voltunk környén egy másik boltba elmentünk valami bebe confort.Vettem a Timinek egy gatyót meg 2 feldőt,de bizti igénybe fogjuk venni az uncsitesódékat mert annyira nem volt olcsó,mert 2500 volt a gatyó a 2 felső meg 2000 ft.De annyira megtetszett hogy elcsábultam. Nekünk valószínű gatyó kell majd,meg hálózsák,meg kiskabát őszre .Meg ha esetleg varr olyat hogy overál kabáttal télre akkor az is. Ja meg sapi :) .Szal sokminden.

Holnap megyünk pestre beiratkozni.Timi most lesz egyedül előszőr ilyen sokat.Nem tom hogy fogjuk bírni.Remélem nem lesz semmi gond. Apu lesz vele,meg majd Anyu is jön fél 4-re és akkor leviszik sétálni.Kiváncsi vagyok Apu hogy fog boldogulni a kakis pelussal :D ,más miatt nem aggódom,cska egy picit.

Na mára ennyi leszek,bocs hogy most nem szóltam jobban a dolgokhoz,de nincs nagyon időm most.

Na sziasztok Üdv Lívia

Kép
slivia
 
 


Köszi még egyszer a szülinapi köszöntőket,

Ági, hát nem volt semmi az a 1 óra...
Szorítok a legjobbakért!

Erika, mi lett a rengeteg torta sorsa? Nálunk akkor fogy el egy ha 10-en vagyunk legalább...
Egyébként nagyon szépek.

Reni, nagyon szerencsés vagy az ovival, hogy ilyen könnyedén veszitek egyenlőre, ha még lesz is pici hiszti, ha már unja a mindennapi rutint akkor is nagyon jól jártatok.

Egyébként amióta nem járunk a pátyi gyógytornára, masszázsra, Réka nem is kancsalított...
okt.2-án azért megyünk a pesti szemészetre.

Tényleg nagyon ügyesen ül már, pedig ezt teljesen magától tanulta, nem volt ilyen rávezető gyakorlat. Van hogy 10 percig is ül már egyenes háttal, borulás nélkül.

Az Tbányai gyógytornász szerint fura eset: izomtónusok rendben, kötőszövet rendben, se nem túl feszes és se nem túl laza ha vizsgálja. Egyszerűen csak nem akarja csinálni a dolgokat. Végül is minden dolgot nagyon későn kezdett csinálni pl. 4,5 hónapos volt mikor a játékaiért nyúlt. Gyógytornán mikor piszkálják végig hisztizik és sír és még azt sem csinálja amit tud. Pl. hiába indítja el a tornász az oldalra fogást, mintha nem tudná befejezni, pedig itthon pörög-forog 3 jobbra, 3 balra és folyamatosan akár 10 percig is.
A tiltás ellenére én bébikompba is tettem már a héten, déutánonként egy kicsit és itt elkezdett menni, mármint behajlítja a térdét amit eddig nem tett. Egyébként gyógytornán is járatják egy kicsit, nem csak mászatják és azt mondta a gy.tornász, hogy lehet előbb fog menni...

Elköszönök mert sok a munkám, holnap pedig anyukámékhoz utazunk (végre itthon vannak!) és csak pénteken jövünk haza, sőt lehet Roli ott is marad.

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!

Erika!
Kösz az érdeklődést,mi jól vagyunk.Gyönyörűek voltak a torták!Egyik étvágygerjesztőbb,mint a másik!Én bizti betegre ettem volna maga!

Rena!
Nektek miért kell a táphoz vizsgálat? Még mindig a Sinlacot eszitek nem? Nekünk simán felírja a dokinéni mindháromnak,nem mondta,hogy kell hozzá bármi is!
Örülök,hogy Bálint ennyire élvezi az ovit! Ez nagy könnyebbség a te lelkednek is,gondolom!

Cirmike!
Azért a bébikomppal óva intenélek! Nincs akkora előnye,mint hátránya! Annak meg,hogy nem akarja a dolgokat csinálni egyébként (nem gyógytornán) mindig oka van.Biztos,hogy él benne is az "ősi ösztön",ami felfelé hajtja a babákat.

Lívia!
Hogy bírtad a Timi az "anya-nélküloséget"? És te?

Ági!
Ügyesek voltatok!Szerintem büszke lehetsz magatokra!Szorítok nektek!

Mennem kell,felébredt valamelyik imposztor!!!

Szép napot!
Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok!

Edit:
Egy éves kor fölött kell valamilyen indok, hogy miért írják fel. Ezért mérték meg. Nekünk a lassú súlygyarapodás miatt. Egyébként megijedtem, hogy nem kaphat, mert annyira szereti.

Cirmike:
Tényleg nagy könnyebbség, hogy ílyen könnyen beszokott Bálint, és tudom,hogy lesz majd olyan, hogy nincs kedve menni, ha elmúlik az újdonság varázsa.
Tegnap, a 2. napon megkérdezte Bálinttól egy anyuka, hogy:
Bálint, hallod hogy sírnak a gyerekek, Te nem sírsz???? :evil:

Remélem Réka is nemsokára elindul, vagy mászni fog.

Lola:
Ma belestem, de nem láttam Bálintot, egyébként nem is vett észre minket mikor bementünk a babakocsival, egy ideig néztem, nagyon szépen játszott a többiekkel az udvaron.
Kicsit nyűgös volt hazafelé, meg bújósabb, mint előtte, de ennek csak örülök.

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Ági! Engem is érdekelnének a ruhák. Őszre meg télre kellene néhány cucc. Az a rózsaszín-sárga melegítő nagyon édi:) Holnap megyünk értetek :wink:

Cirmike! Sok boldogságot kívánunk mi is Rékának!!! :lol:

Lívi! Tök jók lettek a képek! :) De jó,hogy Te is mész suliba. Nekem is kellene valahova jelenkeeznem. Sajnos nem tudom mit tanuljak:( Remélem februárig megjön az ihlet.

Angi! nagyon jók a képek! Nálam is a xxx és az alvós a favorit :wink:
Jobbulást lackónak!!

Erika! Jó sok torta volt! Hmm de fincsik lehettek! Sok boldogságot az ünnepelteknek. Ha jól látom a citromos meg a 30éves saját készítésű,a többi meg szakember műve? Nagyon szépek! Kicsi koromba cukrász szerettem volna lenni. De jobb is ,hogy nem lettem az,mert akkor 2cukrász lenne a családba :lol:
Julcsi február 8-án született :wink: Jó ötlet összeirni,ki,mikor stb.

Kriszti! Gratulálunk nektek az évfordulótok alkalmából!

Lola! Nagyon jók a képek! Aranyos kisfiú Soma :D

Lilla! Az utazóágyat mikor tudjuk visszaadni? köszi mégegyszer! Julcsi szeretett benne aludni :)



Kép Hintázás Botival:)


Kép Julcsi repül


Kép iszi az ágyban


Kép vigyorgás
angika
 
 


Sziasztok:

Angika:
Oks holnap várunk titeket :lol: .
Nagyon ügyi Julcsi ahogy már játszik a Botival.amúgy szóval ö a Boti,helyes kisfiú,tesója is ott volt?

Cirmike:
Szerintem oka van ,hogy Réka nem produkálja magát a gy.tornásznál.Az a lényeg.hogy otthon meg nagyon ügyeskedik.

Livi:
Köszi a zibbasztót,jövőhéten feliratom.

Zsanett:
Édi lehet Máté,ahogy álmában akciózik. :lol: Vigyázz,nehogy alvajáró legyen :wink:

Ti halottatok olyant,hogy a háziorvos nem írja fel receptre a fogamzásgátlót?Mert az enyém nem,és ez elég gáz.A Varga a dokim 1000ft-t ír fel receptet,és ráadásul 6000ft a 3 havi gyogyóm.Kész rablás.

Szerintetek kéne már Dorkának venni piciknek való fogkefét?
És lehet az ,hogy 1 hónap alatt nem hízott hanem fogyott 200g-t?Tegnap mértük és 8500g volt,és elötte hóban meg 8700g.Vagy a mérleg döglött be?!Ja és eszik rendesen.

Kicsit dicsekszem milyen szépen iszik már pohárból :lol: Kép
Kép
Kép

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Ági!
Tényleg ügyi lehet a Dorka, én 1 évesen vettem el tőle a cumisüveget, de pohárból még jóval utána tanult csak meg így inni, addig csőrösből ivott.
A környei unokatesód nagyobbacskákra is varr ruhákat esetleg, mert írtad, hogy 4 gyereke van, gondolom vannak nagyobbak is, meg Rita is írta, hogy az oviból öltöznek onnan. Nekünk kertésznaci+őszi nadrágok kellenének, asszem valamikor elnézünk hozzá.

Az én háziorvosom felírja minden szó nélkül a receptemet, de amúgy a Varju is ingyen, csak az Dózsában van, oda ritkán járok, a rendelőbe betelefonálok egyik nap, másik nap megyek érte.
Nem lehet, hogy kéne vérvételre beutalót kérned és ha minden okés (májfunkciót szoktak nézni) akkor felírná és évente ismételnétek a labort!

Rena!
Ezzel a bújással-kézfogással talán Bálint az együtt nem töltött időt próbálja kompenzálni. Szerintem ez tök jó, hogy így működik nála. És Benedeknek nem furcsa, hogy nincs otthon de. Bálint, nem keresi?

Nálunk tegnap Soma már kimutatta a foga fehérjét az oviban, mert - ő vallotta be - orrba ütött egy másik gyereket. :( Tegnap ott aludt, kicsit nehez aludt el, kérte hogy simogassák és a pelusát!
Ma már kicsit könnyebben, de nem túl sokat aludt. Mesélnek nekik is alvás előtt, mindig beszámol róla, hogy miről.
Már 2 új dalocskát is tanult, azokat hallom, hogy énekelgeti "magában". Ma meg voltak a tornateremben is, labdázni, ugrálni!
Du. felkeltik őket és mennek ki az udvarra, aminek én örülök, de ő azt mondja, hogy még aludni akart volna. :o
Hát csak megszokja majd, hogy ha előbb elalszik, akkor kipiheni magát. Nekem meg nem kell rohannom érte annyira melóból, mert tudom, hogy még úgyis kinnt játszanak, még gyorsan berobogok a boltba is előtte!
Ma még azt mondta, hogy kellett mondani varázszót az oviban, és kérdezem mi volt az, mondja: kérek szépen! Mikor reggelinél kenyeret akart kérni, ezt kellett mondani!
Azóta ha én is mondom, rögtön tudja hogy mit kell mondani.
Hihetetlen, hogy az óvónők elérték 2 nap alatt, amit nekem néha alig sikerült kicsikarnom a gyerekből! :evil: Vagy én vagyok ennyire rosszul nevelő anya? Kicsit elgondolkoztatott...

Lívi!
Megvolt a beíratkozás, apukád hány kakis pelussal szembesült? :lol:

lola77
 
 


Sziasztok

Ági
Tényleg ügyi Dorka.Én is próbálgatom már a Timinek,sőt volt olyan hogy nem volt hajlandó inni cumisüvegből,aztán belátta hogy még neki nem megy aztán ivott belőle.Timinek még nagyon sok megy ki,nem is elég neki egy sima partedli,aztán ha megunja meg elkezd viribülni a vízzel :D .Mondjuk mi csőrős cumival itatjuk már elég régóta. Meg ha mi iszunk akkor ő is egyből akar pohárból inni.
Nekünk is olyan mintáju az etetőszékünk mint a tie tek.Csak nem teljesen ez a fazon. Én jobban birom ezeket mint a műanyag fajtájuakat.Ezt legalább később is tudjuk használni.

Lola
Nem semmi Soma. :D Azért az jó hogy saját maga vallotta be a dolgot.És megvolt azért az ok amiért csinálta vagy csak úgy.
Nagyon helyes volt a bölcsi búcsuztatón.Kész nagyfiú.

Angika
Nagyon jók a képeitek.Az uccsó az kész művészi.Látom a Julcsi is vigyorgós gyerkőc.És mi újság veletek?Fogacskák már gondolom látszanak rendesen.

Reni
Nem tartom valami jó dolognak hogy az az anyuka azt mondta Bálintnak.Minek hergeli a ygerkőcöt,nem hogy örülne hogy nem sír. Bizti irigykedett.De akkor is.Szerintem neked is meg Bálintnak is jobb hogy ilyen könnyen megy az ovikezdés. Sokkal könnyebben hagyod ott gondolom őt így .

Na a beiratkozás jól sikerült.Timi elég jól viselte a távollétemet,bár azt mondta Apu hogy néha fel fel sírt meg keresett.De alapvetően nem volt semmi gond.Mondjuk pech egy kicsit hogy pont ma repedt fel az ínye úgyhogy azt is kenegethette Apu,de így mára már 4 foggal büszkélkedhet a Timi. Kakis pelust megúszta Apu :P .Szóval jól elvoltak.Én is elég jól viseltem mondjuk sokszor szóba került.FÉl 5-re már itthon voltunk,így ez pont jó volt.Most majd megyek még a héten pénteken bár az hosszabb lesz mert reggel 6-tól kb este 7-ig nem leszek itthon.De reméljük nem lesz uncsi az előadás és így annyit nem fogok a kis Bütyökre gondolni, és gyorsan elmegy az idő.

Na mára elég belőlem,jók legyetek,jobbulást a betegeknek , jó éjt Lívia

Kép
slivia
 
 


Rakok fel pár képet a Timiről mert már rég tettem fel. :P
Kép
Így aludni a legjobb :lol:
Kép
Elcsórtam a kiflit,nagyon fincsi :P

Kép
Apától ilyeneket tanulok :P

Üdv Lívia

Kép
slivia
 
 


Sziasztok!


Reni,
nagyon ügyes a Bálint! Milyen buta az az anyuka, aki azt kérdezte tőle, hogy miért nem sír! Azért mert az ővé sírt, nem kell a másik gyereket is megríkatni!

Ági,
ügyes a Dorka a pohárral! A Máté igazi kispasi, még a csőrős pohárból sem hajlandó inni! A cumisüvegre is úgy kell néha ráfeszegetni a kezét hogy igyon. :)
Reméljük nem lesz alvajáró a kislegény, ha igen akkor tőlem örökölte, mert engem is anyuék mindig a lift elől szedtek össze kiskoromban :).
Nekem is felírja a háziorvosom a fogamzásgátlót. Csak beadom neki a cetlit és délutánra megvan a recept. Nem lehet hogy olyat szedsz, amit nem írhat fel ő? Pld a Diane-t csak bőrgyógyi v. nőgyógyi írhatja fel. Asszem..
Máténak már van fogkeféje, egyenlőre bontatlanul. Mi még csak egy gézdarabbal áttöröljük neki esténként, de lassan odaadjuk a fogkefét is... hadd rágja. :)

Lívi,
ügyes volt a Timi, jól bírta a napot. Láttam anyukáddal sétálni olyan 4 óra körül a séti elején. Sok sikert a tanuláshoz!

Ma mi is "lepasszoltuk" a Mátét. A Zoli már nagyon panaszkodott, hogy "mindig csak a gyerekkel törődsz" tudjátok... 8)
Így áthívtam anyóst, hogy tologassa egy kicsit délután a Mátét, mi meg elmentünk a Pikantba vacsizni egyet. De fürdetésre hazaértünk. Meglepetés volt, szerintem örült neki :)
Erre elment este focit nézni a haverokkal :) persze szigorúan az én engedélyemmel... ezek a pasik! :)
legalább tudtam vasalni... halleluja!

egész nap pakolt, ez az ördögfióka :)
Kép

amikor betettem a komp-ba, akkor is rosszalkodott
Kép

jó éjt
Zsani

Kép

Kép
zsanka
 
 


Sziasztok!

A lusta mindenemet,már régen írtam,most meg nem győzöm :lol:

Cirmike
édes Réka a képeken,egyik kép jobb mint a másik :lol:
Köszi az infót Vidámpark ügyben.

Reni
légyszíves ha még megvannak a talis képek,akkor küldd el nekem e-mailben,hogy hányas számú képeket kaptad meg,a többit pedig megpróbálom pótolni neked.

Ági
nagyon ügyes volt Dorka,hogy ilyen jól tűrte az 1 órás vizsgálatot!
Elhiszem,hogy rossz volt hallgatni,hogy sírt szegényke :cry:
Drukolunk,hogy jó híreket kapjatok hétfőn!!!!!!!!!!
Felújítás sajnso még mindig zajlik nálunk,bár szerencsére csak lightosan :cry:
Ma pl.a felettünk lakó kezdett el kalapálni 13.20-kor,persze Vikit felébresztette :cry: jó hangosan felzörögtem a falon és a radiátoron,szerencsére volt foganatja,vagy csak már addigra végzett.
Vikinek is volt egy ilyen fogyós időszaka,1 évesen volt 8700,aztán 13 hósan 8500,13,5 hósan 8650,14 hósan 9100,15 hósan 9300 gr volt.
Ha eszik rendesen,ne izgulj,majd viszaszedi a leadott gr-okat :lol:
Nagyon ügyesn iszik pohárból,Vikinek is ugyanilyen pohara volt,mennyi hasonlóság van a két kislánynál
:lol:
A mi háziorvosunk símán felírja a fogamzásgátlót,nem tudom a tiedé miért szórakozik ezzel?
Fogkeféje Vikinek már az első fogak kibújása után volt,azóta rendszeresen ,szívesen használja,főleg rágcsálja,de azért engedi mosni is :lol:
Sok kérdésre sok válasz :lol:

Kriszti
Viki jól bírta a hétvégét,anyósoméknál 11-en voltunk,ez nem számít nagy vendégseregnek,nagy a családjuk,karácsonykor 30-an is össze szoktuk jönni,edzett Viki ilyen téren :lol:
Gyermekeid pontos születési idejét megkérdezhetem?
Hol dolgozol,hol laktok?
Gratulálunk a házassági évfordulótokhoz!!!!!!!!
Kép
Bocsánat a késésért!

Lívia
elfogyott az összes süti,voltunk rá bőven :P
Ügyes Timi,hogy így elvolt apukáddal,biztos pénteken sem lesz semmi gond.
Akkor sajnos nem tudtok jönni a baba-mama klubba :(
Jók a képek,Timi nagyon fotógén :lol:

Gangi
hogy vagytok?
Remélem,hogy a szülinapjára jobban lesz vagy addig teljesen meggyógyul a Lackó!
Szülinapját mikor tartjátok?
Misét átrakhatnánk 24-ére?

Hugi
megkérdezem a védőnőnket tehéntej ügyben,jó?
Kíváncsi vagyok ő mit fog mondani.

Angika
az összes tortá cukrász csinálta,jól esett,hogy azt hitted 2 az én művem :P
Nálatok ki a cukrász,tesód?
Melyik játszón pasizott Julcsi? :lol:
Nagyon jók a ti képeitek is :wink:

Ma elmentünk kacsákat etetni a Csóni tóhoz,aztán meg a máltaira,ott találkoztunk Reniékkel és a Móniékkal,íne a képek:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan benéztem, aztán szaladunk is Bálinttért, Benedek most alszik...

EDIT:

Szerintem nekünk azért kell a Sinlachoz indoklás, mert 14 hónaposan írtak fel neki először tápszert. Gondolom, akinél folyamatos, annál nem kell. De nem biztos.

Zsanka:
Jól tetted, hogy megszervezted azt a vacsit, tök jó, hogy még meglepetés is volt.

Lívi:
Nagyon aranyos a "kis informatikus Timi". Sok sikert a tanulásodhoz!

Lola:
Mi most kaptuk meg azt az adatlapot az oviban, amiről meséltél, még nem töltöttem ki. Még azt is kérdezik, hogy meddig volt sárga, ennek utána kell néznem, Bálint sokáig.
Bálint is elmeséli mindig, hogy miről szólt a mese. Csak sajnos most elkezdett nagyon sejpíteni. Remélem ez is csak az újdonság, eddig szépen, tisztán beszélt. Gondolom, valakitől hallotta.
Tegnap mutatta nekem, hgoy egy másik csoportban szarvas is van. (plüss, ez az egyik kedvenc állata), náluk is vannak halacskák.

Nem vagy rosszul nevelő anya, csak velünk több mindent megengednek maguknak a gyerekek. Én is remélek 1-2 dolgot, ami nekem nem sikerült, majd nekik. Pl. orrfújás.

Na, megyünk is, még felébresztem Benedeket, délután alszik még egyet a tesóval.

Sziasztok

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok:

Livi:
Nagyon édi Timi ahogy alszik :D .Tipikus a másik kép amikor nyomkodja a billentyűt.Tesómék amikor még otthon voltak(ő is programozó),sokszor mutatta Dorkának a sz.gépet.Pedig akkor még csak 3-4 hónapos volt.Mondtam is majd ha nekik lesz gyerekük...ajaj...

Lola:
Unokatesóm varr egyész nagy gyerekeknek is.Például mútkor nekem varrt pizsit. :lol:

Zsanett:
Izgis lehett anyukádéknak a lift elől bevinni. :D Akkor az esély meg van rá,hogy Mátét is figyelheted.Ti meg voltatok elégedve a Pikantóval?Szülinapomon mi is oda mentünk,hát nekem speciál nem izlett a kaja.Lehet,hogy rosszat rendeltem,nem tom.

Erika:
Köszi szépen a válaszokat.Akkor mi is beszerzünk Dorkának fogkefét.Már úgyis tervbe volt véve.A súlya miatt meg nem aggódom.Ja sok közös van bennük,meg az is hogy mindkét kiscsaj halál szép :lol: :lol: .

Amúgy a fogmzásgátlóval nem tom mi lesz .Jövőhéten már lassan kéne.Az én dokim semmilyen fogamzásgátlót nem ír fel,mivel a plusz adminisztrációt ezzel kapcsolatban nem vállalja. :evil:
Szerintetek ki kérhetem a lapomat és leadhatom másnak?Elvileg szabad orvosválastás van,nem?

Szép napot!
Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Sziasztok!

Reni!
Tegnap a Dóri nagyon sokáig kiabált még a Bálintnak, mire végre "rájött és megértette" hogy hazament vacsizni meg aludni. Jókat nevetek rajta! Most már lassan mindent mond! Ma de. séta közben a ciroka-marokát meg a hinta-palintát énekelte! Arival jokat mosolyogtunk!

Ági!
Régebben Nekem is felirta a körzeti a fogamzásgátlót! Monjuk Én a Rókayhoz járok és Ő is ingyen felirja. Bemegyek a rendelésre és simán felirja ( ill. lepecsételei, mert az asszinő irja fel!) Lehet, hogy tényleg dokit kéne váltanod!

Nekem a Dóri nem igazán szeret fogat mosni! Van valakinek egy jó ötlete, hogyan szeretessem meg vele? Nem akarom, hogy megutálja és ezért megcsunyuljanak a fogai! Olyan rossz látni a kisgyereket amikor nevetnek és a fogaik szinte tiszta barnák az ínyig! ( vagy már csak a tőve llátszik, de az is barna). ezt szeretném elkerülni!
Na megyek mert össze kell pakolnom! Holnap jönnek és az egész lakásban kicserélik az ablakokat! Jó kis móka lesz!
Ha sikerült utána rendet tennem jelentkezek!
Mindenkinek jó hétvégét és jó pihenést!
Sziasztok!

Kép
Kép
moncsi76
 
 


Erika!
Köszi a tegnapi képet a Dóriról! Jó lett nagyon, bár nem igazából szereti ha fotozzuk! Inkább szaladgál meg motorozik!
Ma is megyünk a játszóra, csak jön a keresztlányom is velünk!
Szia!

Kép
Kép
moncsi76
 
 


Sziasztok!

Holnap azaz pénteken 10-12-ig baba-mama klub lesz a dózsakerti közösségi házban,gyertek el ha ráértek!!!!!!!

Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltüntem, de azért olvasgattam mindig ebéd közben. Aztán tanulnom kell (ilyenkor tudok, mikor alszik a Máté), ezért írni nem nagyon tudok. Most lemondta a tanárom az angolt, így van időm:)

Köszi mindenkinek, aki leírta a kukaccal kapcsolatos tapasztalatait. Tényleg minden doki máshogy gondolja, hogy mikor érdemes megcsinálni.
Még mielött felhúzta volna a doki a Máté kukacát, mondta hogy nyújtogassam keresztbe, mert pici a luk rajta. Akkor még hordtuk vissza Komáromba a sárgasága miatt, na ott meg azt mondta a dokinő, hogy nehogy nyújtasam keresztbe, mert beszakad. Na, akkor most mit csináljon ilyenkor az ember.....
Ma volt itt a dokink, mert a Máté is megbetegedett (folyik az orra, meg köhécsel - szerencsére csak kicsit), és mondta, hogy 2 hónap múlva akkor újra kukacozás:(
Jó nektek, hogy már túl vagytok rajta és elsőre sikerült. Pedig tényleg minden este visszahúzom Neki és mégse jó. Lehet, hogy én csinálom rosszul és miattam kell megint szenvednie vele....ez olyan rossz érzés:(

Reni
Mondta a tesóm, hogy szokott látni az oviba. Te nem is szeretnéd, hogy ott aludjon a Bálint? Hétfőtől a Levus is ott fog aludni, pedig a tesóm is itthon van. Vagy Neked nem azért nem lehet?
Kicsit rohanás így a délelött nem? Mire hazaértek a Benedekkel, már szinte indulhattok is vissza. Csak ezért kérdeztem az alvást. Egyébként tényleg ügyi, hogy ilyen simán veszi az "akadályokat".

Erika
Milyen volt a baba-mama klub? Nem félő, hogy elkapnak egymástól valamit a gyerekek ebben a vírusos időszakban? Biztos van mindig olyan szülő, aki nem fogalalkozik azzal, hogy megvan fázva a gyereke és annak ellenére is elviszi közösségbe.
Egyébként hogy néz ki egy ilyen klub? Nem voltunk még. Beszélgetnek a szülők a gyerekek meg elvannak? Vagy van valami más is?

Már nem emlékszek, hogy ki tette fel a címet, ahol vannak azok a "gyógy" cipők. Esetleg tudtok olyan helyet, ahol forgalmaznak is ilyeneket itt valahol? Vagy csak Pesten? Azért mégis jobb megnézni, mint így neten rendelni látatlanba. Na meg felpróbálni is, mert a Máténak elég magas a lábfeje.

Fogmosás - a Máténak se könnyű megmosni. Mindig kidugja a nyelvét. Használtok fogkrémet is? Nekem azt mondta a védőnő, hogy amég nem tudja kiköpni a Máté, addig elég fogkrém nélkül is, mert ha van is rajta lepedék, akkor ezt úgy is lelehet súrolni. Ti hagyjátok, hogy maguknak mossák a fogukat? Itt nálunk a játszon már több anyukától hallottam ezt. Máté inkább csak rágja a fogkefét, de azért az mégse fogmosás. Igazából szerintem a rendszeresség a nagyon fontos, hogy megszokják, hogy fogat kell mosni.

Cirmike
Voltatok már szemészeten? Mi voltunk Banhidán, és rendi volt a doktornő. Megnézte Máté szemét és azt mondta, hogy csak ilyen áll bandzsasága van, szerencsére nem kancsal. Mondta, hogy a fényképen azt kell nézni, hogy mindig van egy fénypont a szemüknél és hogy az kb egyhelyen legyen. Mert nekünk a fényképeken elég bandzsi még a Máté. Legalábbis az egyik szeme befelé áll. Bár ilyen kicsiknek nagy vizsgálatot nem lehet még csinálni. Azt mondta, hogy kb. 2 és fél éves korban vigyük el újra és akkor már lehet a látást is vizsgálni, hogy jól lát e. Mindenképpen elvisszük, mert inkább még akkor legyen szemüveg.
Kiváncsi vagyok, hogy Nektek mi volt Pesten.

Na most ennyi, mert már így is sok lesz belőlem.

Gyógyulást a betegeknek és jó hétvégét mindenkinek.
Sziasztok - Zsani

Kép
mázsa
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?