Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Még csak most tudok írni.
Micsoda jó hírekre jövök! Nagyon tetszik a PCO-s honlap gratula hozzá!!

Babancs!

Szívből gratulálok! Egy pillanat... mi az, hogy nem a párod kreálta azt a tesztet? :lol:
Nem ti voltatok? :D Szerintem az egy eredeti made in Babancs és párja teszt!

Rambóka!

Bízom benne, hogy sikerül elintézni azt a papírt a pesti orvossal!

Kép
lara26
 
 


Már nem szedem a béta-blokkolót...
Amilyen atomnyugodt voltam én feleslegesnek találtam.

A célzott házasélethez: nekem semmiképp sem ment volna jobban a dolog, 3 díszpárnával a seggem alatt. Nemtom, nekem megért ennyit a dolog..végül is első alkalommal LH-teszteltem, nem kellett össze törnünk magunkat. Mondjuk én mindenben célirányos vagyok, nem szeretek a vak véletlenben bízni. Emlékszem mikor a sógornőm minden hónapban sírt, mikor megjött neki, és nem jött össze a babó. Mondjuk olyan nincs, hogy abszolút biztos..de tuti rá lehet segíteni.

Kép
babancs
 
 


Babancs:)
Szupi a teszted! :wink:

Mir:)
Te jóóó ég...nem volt vicces, de azon a részen mikor a fejedbe kaptad az érzéstelenitőt,és elzsibbadt az állkapcsod,majd megfulladtam a nevetéstől! :lol: :D
Akkor neked a szülés ,már csak jobb élmény lehet! :wink:

Kincsecske:)
Miért jössz hozzánk ilyen ritkán????Kicsit bővebben is irhatnál magadról????

Ginuska:)
????????

Többiek?????
Vendég
 

 
 

BABANCS!!!!

ÓRIÁSI GRATULA!!!


Ezt csinálja bárki is utánnad :lol:

Szó szerint kb 1 percig hangosan röhögtem azon, hogy hogyan hoztátok össze ezt a pozítiv tesztet!!!! Kép
Tudtok ti valamit!!!!

Nagyon örülök neked! Mégiscsak van egy újabb kismamánk. :)

Ahogy végigolvastam a topikot volt egy kis zendülés :lol: nagyon rád járt a rúd! :lol: :lol:
Feszegetted a pofonos ládákat és nyitogattad a bicsakot!!! :lol:

Nincs más hátra csak egy "laza" vizsga! Kit érdekel? Pont ezért, mert ilyen laza vagy fog összejönni!!! :)
Tudod te már annyira az anyagot, hogy átmenj!!!

Backa!
A ti babaprojektetek, szó szerint projekt :) És azok az élvezetek!
Én is vizuális tipus vagyok :lol: :lol:
Kérd meg a dokit, hogy ültessen be három emberivadékot a pocakodba és letudtad egy életre a gyermekcsinálás gondját! :)

Mir, Zsizsik, Gabika!
Micsoda álmok!
Én ilyeneket nem szoktam álmodni! :shock:

Dimet!
Az arányod valóban rossz!
Milyen más testi tüneted van???
Ne is gondolj műtétre! Azt akár műhibának is minősíthetjük!!! (értem ezalatt a drillinget, a petefészek "csúnya" cisztáinak kilyukasztásást, hogy ezután minden jól müködjön! :evil: )
Várom az cukor és inzulin értékeidet!!!!
Írd le a többi labort is! De mértékegységet is!!!
Ne szomorkodj!!!!
Láthatod, hogy PCOS nőknek lesz gyereke!!!! Ez egyre egyértelmübb!!!!

Csillagfény!
Nem írtad meg, hogy álltok házilag!!!

Norka!
Ha egy sör nem elég, mehet egy vegyes is utánna!!! Tutti nyerő!
Küldöm a pozítiv energiát!!!
++++++++++++++++++++++++++ ++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++

Rejoka!
Hétfőn már ott vagyok!!! Du. valami tanfolyásra kő mennem. De keddtől szabad!!! :)

Annyit írtatok, oly sokan, hogy már nem is tudom kinek kéne írni!!! :oops:

Visszaolvasok.....
Vendég
 


Huh..megmaradt 1 doboz 850 mg-os Merckforminom (3 db. hiányzik belőle), 3 doboz 500 mg-os, és 3 db Corax LH-tesztem (bontott, 2 hiányzik belőle). Kell valakinek? Mert különben kidobom. Ha érdekel valakit, a jövő hét végén tudnám elküldeni.

Kép
babancs
 
 


jajjj, ez a bébiplüss rakoncátlan anyag.....

mir
 
 


kész a kék takaró, teknősbékék menetlenek rajta

mir
 
 


Babancs!

Nem szeded tovább a Metformint? És miért?

Tudjátok...
Én arra gondoltam, nem várom ki ezt a hónapot és próbálkozunk. Ha a párom is úgy gondolja. :roll:
Szerintetek elég volt 2 ciklust kihagyni a missed ab után? (igaz az első 28, a második 18 naposra sikerült).

Kép
lara26
 
 


Lara!

Nem is szedtem a metformint..nekem épp elég volt kipróbálni, annyi elég is volt belőle..mivel közben kiderült, hogy a pajzsmirigyemmel van gond...a Propycilt viszint szedem, de érzem, hogy most túlműködik kicsit a pajzsmirigyem. Úgy tudom, ez normális terhesség alatt. Jővő héten úgy tervezem, hogy megyek pajzsmirigy-kontrollra, ami egybe lesz kötve nőgyógy. hormonvizsgálattal is. Jövő hét vége az orvosoké! Éljen! :lol:

Kép
babancs
 
 


Babancs!

:oops: elnéztem a táblát. Bocs!
Akkor jövő hétre drukk a vizsgálatokhoz!

Kép
lara26
 
 


Dimet!

Szerintem felejtsd el a műtétet, ha a dokid ragaszkodik hozzá, akkor a dokidat is! És még vmi: soha ne menj profhoz v. igazgatóhoz, mert utána nem lesz pofád máshoz menni! :cry: És sajnos többnyire nem ők a legnagyobb tudásúak, csak ők tudtak legjobban könyökölni! :evil:
Az, h. a dokid nem képes UH alapján eldönteni, h. PCO-d van-e, és a hegymagas LH-dra azt mondja, h. nem jellemző PCO-ra, engem megingatna a szakértelmét illetően!!!!!
Ha minden más hormonod (TSH, kortizol, tesztoszteron) jó, de az éhomi inzulinod 10 feletti, akkor mindenképpen metformin!!!!!!
Ha tudod, kérd el az összes hormonleletedet és mértékegységekkel együtt dobd fel ide, majd kiértékeljük, ha tudjuk!!!!

Babancs!

Hát tudod ez sajnos nem egészen ilyen egyszerű!
Hányszor feküdtem én is párnával a seggem alatt! Hőmérővel és LH teszttel centire belőtt PÉ mellett sem jött össze a dolog, pedig apuci akár spermadonor is lehetne az eredményeivel! :cry:
Én azt hiszem szerencse is kell a babához, nem csak akarás!
rambóka
 
 


Halihóóó mindenkinek!

Babancs óriási gratula!!!! :D :D

Norka drukkok az anyóstúléléshez

Kandika!!! mesélj mi van veled??

Ella nem igazán van mit írnom,és időm sem nagyon van de olvasni szoktalak benneteket :)

Csakegy én is akarok a listára kerülni!! és én is szedek pm bogyót is meg metformot is,igazán jöhetne már a zebrácska erre is, Szólj ha írjam a címem a postázáshoz! :D Táblicskuba mikor akarsz visszajönni?
Vendég
 


Kincsecske!

Köszi! Jó, hogy megkerültél!!

Rambóka!

Lehet, hogy jó minőségű, megfelelő pete kell hozzá..és nekem most pont megvolt? Valószínű, mert én még soha nem éreztem ilyen petefészek szurit ovulációkor.
Én meg Clostyt akartam szedni...csak szerencsére mki lebeszélt róla.

Kép
babancs
 
 


Mir!

Annyira nem lehetett rakoncátlan az a bébiplüss, ha egész 19 perc alatt kész voltál a takaróval! :lol:
Képet kérünk!!!!

Kavits!

Ne itasd Norkát, gondolj Bogira is! Milyen lenne, ha éjjel túlhorkolná Norkát! :lol: :lol: :lol:
rambóka
 
 


Kép
Gratulálok Babancs!
Kincsecske!Semmi említésre méltó...és Te?????
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Inzulint még nemtok, csak telón beszéltünk, és az nem volt még ott. De én a melóm miatt évente járok vérvételre, és mindig jó volt a cukrom. No, de majd meglátjuk. Csüt-ön megyek. Az a bosszantó, hogy ez a doki rögötn rámondta,hogx PCO gyanú, de Szegeden a két doktor a két hormonszintemre hümmögött és azt mondta próbálkozzunk és ennyi....:(
El fogom mondani a dokinak, hogy a műtét helyett mást találjon ki. De az inzulinom majd csüt-ön derül ki.
Egyébként a BMI-m 25 körüli, minden más hormonom normális, vannak pattijaim, de nem vészes, a mensim nem jön meg. Ennyi. És többször néztek már UH-n és nem mondták, hogy PCO. Hm. Én is félig-meddig szakmabeli vagyok, így nem tudnak rögtön a fejem lágyára ejteni és a műtétet én sem tartom jó megoldásnak. De ha jó az inzulinom, akkor mi???? Ah. No, pozitív vagyok. Legalább tudom mi a baj, ez m előrelépés:) Jó éjt mindekinek!!! Csüt este felteszem az eredményeimet. D
dimet
 
 


Sziómió gyerekek,

túléltem a napot! Túléltem!!!

És még a holnap estét kell túlélni! :?

Az az igazság, Boggancs aludt 1-től 4ig du fent a kiságyban, közben anyós lent itt nyomatta nekem, és rájöttem hogy totál szar élete van, az emberek kihasználják őt, és hogy boldogtalan a sok pénzével együtt. Kicsikét el is szégyelltem magam... :oops: Mondtam neki, rossz politika, hogy mindenkinek rahedli sok cuccot vesz, meg csak ad ezt és ad azt, mert másképp is lehet szeretni, de így viszont az ember lekötelezve érzi magát, őszintétlenül bájolog és irigy is! Hát eléggé meglepődött azon, amit mondtam... komolyan feltette a kérdést: Hát hogy mutassam ki a szeretetem, ha nem adhatok ajándékokat? :shock: :shock: :shock: :shock:

Uramjézus.

Az meg már kezd vérciki lenni, hogy Bogi most sem maradt meg nagyanyja karjaiban. Látványosan nem. Pedig ő már nagyon sokat alakult! Hát igen, a gyerekek őszinték. Azért most megsajnáltam anyóst. :roll:

Na váltsunk.

Dimet, kérlek nézd meg a www.pcos.hu -n a Statisztikánkat! Ott van a hírek között. 32 PCO-s lány adatai alapján készült. Látod az inzulinértékeket? No, most lettem kész a vércukor értékekkel, az még nem került bele, de meg kell mondjam: többségében normálisak. Vagy alacsonyak. De nem magasak! Szóval nézzük majd meg az inzulineredményeidet is!

Niki, érdekes ez a vérezgetés-barnázgatásod... UH-ra nem tudsz beugrani valahova? Hogy mi a szösz lehet?

Kavicska, tényleg meg fog neked jönni?

Na lépek aludni, kimerültem. Reggel kezdtem a tanítással, utána anyós, utána dokinéninél is voltunk, mert Bogikám fél arca kicsikét leégett a napon, szal nekem elég volt ennyi mára.

puszka mindenkinek
Vendég
 


Ja igen, még annyit:

szóval Csakegy, sipirc vissza a táblába!! Mostmár nem ér a babona! Mivel CS és B is van már babás, ezért mondhatjuk, hogy a névsor eleje is beindult!

És látjátok hogy milyen hullámokban vannak a babások? Van a mindenórás csapat (Rejo, Rambi), aztán a félidő tájékosok, meg a koraterhesek. Mindig lesz egy kis kihagyás, aztán meg egyszerre lehet több kismami szülése miatt is izgulni! Tök jó! :lol:
Vendég
 


[/img]
K_p013.jpg

mir
 
 


Kép

ezt bezzeg felteszi de takarómat nem :twisted:

mir
 
 


Helló csajok,

voltam ma dr Tűűnél, visszavittem neki az MR leletemet.
A következőket mondta: babaprojekt felfüggesztve, min. év végéig, de látnia kell október elején levett vérből a hormon - és főleg prolaktin - szintemet, azután mond csak ítéletet. Be kell állítsa a prolaktint, hogy ez az "agydaganat" el kezdjen vissza fejlődni, valamint ha végre valahára egyszer ebben a rohadt életben még tehes leszek, akkor folyamatos cukor és inzulin kontroll, tehát amint csíkosat pisilek, futólépésben hozzá ügetek, csinál hcg tesztet a laborban és ha bebizonyososdik a terhesség, azonnal leáll a bromo és a metformin, de ezzel egyidőben ő gondozásba vesz. Vérvételek tömkelege, és prolaktin ellenőrzés mellett szülök és ha a terhesség alatt és a szülés után a prolaktin az egekben lenne, akkor nem szoptathatok. A saját érdekemben.
Valamint keressek a Szent Imrében nőgyógyászt magamnak, mivel hatékonyabb lenne a gondozásom majdan, ha egy kórházon belül lennék.
Már kibőgtem magam, most próbálom a jót megkeresni ebben az egészben.
Leltár következik:
Jó: legalább le tudok fogyni decemberig, végre megtalálták a bajom okát, decemberig beállhat a rendszer és mondhatni egészségesen foghatunk a gyerek gyártásba, mérleg jegyű lehetne a gyermekem, ősszel sok szőlőt ehetek és akkor még okos is lesz. Több most nem jut eszembe.

Rossz: már 2004 októbere óta várok, és most ezt folytatnom kell, gyógyszert kell szedni, kórházat és orvost kell váltani (ez mondjuk nem feltétlenül nagy baj), nem szoptathatok: na ebbe belehalnék szerintem, bár miért is ?

Ne haragudjatok ,csak most kicsit megkattantam. Én már olyan régóta várok, már meghalt egy gyerekem, most meg megint várjak. Olyan, mintha sors akarná rám erőltetni az akaratát. Nem lesz még egy gyereked, pusztulj bele, akkor sem lesz. Mintha szkanderoznánk egymással. Most megint lenyomta a kezem.

Tűű szerint meg kell ebből a szarból gyógyulni, mert ugyan nem halálos, de röviditi az életet hosszú távon. Valamint az IR miatt a gyerek is megszívhatja, ha nem vigyáznak rám/ránk.

Na hát ez van. Backa, kiszállok a következő hónapi terhs klubból.

Csók mindenkinek.
zsizsik
 
 


Kép

Megőrülük............ :mrgreen:

mir
 
 


BABAAAAAAAANCS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
felícia
 
 


Zsizsik!

Nagyon sajnálom! És remélem hamarabb rendbejössz mint azt írtad, pontosabban hamarabb javulás áll be. :(

mir
 
 


jajjj de mély ez a verem, de segítenék. Biztos lesz babád, csak hááát még mindig várni kell egy kicsit. Ne engedd, hogy ez elvigyen Téged, a belső keserűség nem használ, nagyon sokat rombol.
Tudom, mit tudok én erről... semmit...persze..., de mindjjjjárt itt az év vége... ezt csak ésszel , józan ésszel lehet okosan kezelni, ami most nincs az embernek.

s szkanderről szó sincs , vesztésről meg pláne............

Mindig Minden Valamiért ezt sosem feledem.... nekem segít , hátha neked is!!! :wink:

mir
 
 


Zsizsik, Babancs is kész volt mikor megtudta hogy mi is a baja, hogy még ez is, úgyhogy neki tuti nem fog egyhamar sikerülni... azt tessék :D ... ki tudja hogy még hány nőnél van ugyanez, csak nem veszik észre?
Az év vége pikk-pakk itt lesz, addig minden szempontból javulsz-gyógyulsz, és utána rögtön összejöhet a babóca! NEM ELPOCSÉKOLT IDŐ ADDIG!!!!!!!!!!!!! Jobb lenne minden hónapban hiába várni a pozitív tesztet? Így megkíméled magadat a hiába várakozástól úgy 3x, viszont utána lehet hogy rögtön sikerül! Több eséllyel mint eddig valaha, mert közben helyreráznak!
Nem arról van szó hogy most újabb 3 hónappal csúszik a dolog, hanem arról hogy már csak annyi és addigra már helyrejössz annyira hogy gyakorlatilag plusz kockázat nélkül lehess babás!!!
Azért erről a nemszoptatásos dologról meg lehetne kérdezni mást is... Dr Tűűű sem biztos hogy MINDENBEN király, lehet hoyg csak túl óvatos... de ha nem szoptatsz hát nem szoptatsz.
Van nekem is olyan ismerősöm akit mamája egyáltalán nem tudott szoptatni ( 56-ban született, apja meghalt a forradalomban, anyukája annyira kikészült hogy abszolut nem volt teje) az ismerősöm makk egészséges, sportol még ma is versenyszerűen és egy zseni. Ja, és mellesleg anyukájával is tök jó volt a kapcsolata, tehát még az sem sínylette meg a dolgot! Persze biztos hoyg az anyatej a legjobb a babának, de ha nem megy hát nem megy, ez még nem tragédia, ne hagyd hogy bebeszéljék neked... és ne törj le! Gondolj bele mi lenne ha 5-10 éve várnál hiába és még egyáltalán nem lenne gyereked! Te képes vagy teherbe esni, ez már kiderült. Most ami gikszer van veled azt is kikezelik. Akkor meg? :D Így kell felfogni: +++++++++++++++++
Tudom hogy szar, de ne lovalld bele magadat még jobban. Nem a halálos ítéletedet mondták ki és nem is azt hogy nem lehet babád. Csak annyiról van szó hogy kicsit várni kell. Mit számít ha utána sikerül? Egy leendő 2gyermekes anyuka ne legyen türelmetlen! :)
felícia
 
 


Zsizsik!

Ne keseredj el!!! Év vége az már csak 3 hónap!!!!!!! Tudod milyen gyorsan el fog menni!!!!!!

Én fél évre voltam parkolópályára állítva Diane 35-tel, pedig nagyon babát akartam, de azt ígérték, h. utána nagyobb az esély rá! Hát nem jött be, úgyhogy utána további 7 hónapot kellett várnunk! :cry:
A Bromo simán rendbe fogja rakni az adenómádat és semmi baj nem lesz a szoptatással! A barátnőm, akit már meséltem, a hatalmas adenómájával simán szoptatott, pedig neki sokkal durvább prolaktinjai voltak!!!!!
Gondolj arra, h. végre jó kezekben vagy és figyelnek rád!!!! Ez a doki úgy tűnik nagyon érti a dolgát és lelkiismeretes is! Én nagyon örülök, h. végre jó dokit találtál!!!!! :D
Prolaktinhoz meg annyit, h. nekem Bromo mellett is lehetett még kipréselni pár csepp tejszerűséget, mégis teherbeestem, aztán 2-3 hét alatt teljesen elmúlt a tej!!!!! Most meg már a kolosztrum indul!

Igenis lesz gyereked, ne mondj már ilyet!!!! Itt mindenkinek lesz gyereke nemsokára! Mondtam, h. jövőre átkereszteljük a topikot!!!! :wink: Te sem fogsz kimaradni, nem hagyjuk!
Mondjuk legyen tiéd a január! Nekem bejött! :wink:
rambóka
 
 


Rambóka!

Ez fibroma a mellben?

mir
 
 


Zsizsik!

Sajnálom, de ne csüggedj! Én is elég szarul éreztem magam lelkileg a PCO és a pajzsmirigy miatt is - és most tessék..
A diabetológus orvos egyenesen megtiltotta, hogy próbálkozzunk. De hát ki ő, hogy vizsgálat nélkül, nekem ilyet mondjon? Az ember legbelül mindig megérzi, ha egészséges, illetve ha eljött az a pillanat, amikor képes a terhességre. Nem minden az orvosokon múlik. Nem az orvos fog meggyógyítani, hanem a gyógyszer!
Tudod Zsizsik ezek a hormonszintek nem állandóak..egyik percről a másikra helyrebillennek és te már babás is leszel!

Felícia!

Köszi! Hogy vagy?

Mir!

Édesek a jegesmackók! Úgy néznék egy kis Animal Planet-et (kivéve, ha kutyakínzásról van szó)..macskánk már tuti nem lesz mostanában :lol: Na lépek vissza, nyomatom a végrehajtási jogot. Jesszum, már 1/2 11? Jól bekávéztam, kóláztam..amit nem lenne szabad. :oops:

Kandika!

Köszi szépen a táblázatot! Szívesen látnálak már Téged is babásként benne!!

Kép
babancs
 
 


Micsoda Mir?

Zsizsiknek meg nekem hiperprolaktinémiánk van, amit agyalapi mirigy adenoma okoz! A termelt prolaktin magas szintje tejcsorgást, cikluszavart és emiatt meddőséget okoz! De simán gatyába rázható Bromokriptin segítségével!

Ja Zsizsik! Nekem a dokim a magas prolaktinra javasolta még a Premenst is!!!!!
rambóka
 
 


Babancs!

Ne is igyáááá :twisted: és taurinos Bomba meg energy italokat sem.... :)

Jó éjt! Nektek :D

mir
 
 


Csajok, olyan aranyosak vagytok, mindannyian. Igen, nem lovallom bele magam. Igen, ez nem halálos ítélet. Igen, türelmetlen vagyok.
Igen, már csak három hónap van hátra, és akkor a lovak közé csapunk. És így, hogy bíztattok, már nem is látom annyira sötéten a dolgokat..... :lol:
Most beszélgettem végre a férjemmel is, ő is menyugtatott. Van a dologban egy olyan is, hogy a tavalyi babánk a lelkében iszonyatos nyomot hagyott. Retteg attól, hogy ez megismétlődhet. Mióta tudjuk a pco-t szent meggyőződése, hogy akkor egy záptojás betokosodott elöregedett petesejt termékenyült meg, és ezért lett Edwardsos a kisfiúnk. Most azt mondta, - és be kell lássam, hogy igaza lehet - hogy ha adok időt a gyógyszereknek, akkor tiszta petefészekkel, rendbetett hormonokkal minden bizonnyal nagyobb az esélyünk arra, hogy egészséges kisbaba foganhat. Egyébként Tűű is ezt mondta.

Nem virnyogok többet, és hálát adok az égnek, hogy ti vagytok nekem, virtuális barátnőim. Tényleg.

Mir, Mindig Minden Valamiért...... ez így van szerintem is. Hol hallottad, hogy sosem feledheted ?
zsizsik
 
 


Zsizsik!

Egy mély ponton!.............. és most boldog vagyok...............!

Minig minden egy állapot, egy szint, egy szakasz.............
Valamikor több lehetőséged van, hogyan folytatod..........
Valamikor nincs.............ez a Sors...........Ez érted VAN!

Ez a lényeg ezt látni kell mindig! és máris nem olyan felhős az ég!

Ui.: de látom, nem kellett sokat magyaráznom :wink:

mir
 
 


Rambóka!


jó félreértettem, elnézést..... fibróma adenomára gondoltam, ami még gondot okoz, nekem volt és eltávolították, ezért kérdztem.
Bocsi

mir
 
 


Jó éjt lányok szép álmokat, meg nekem is ugye... :D

mir
 
 


Sziasztok!
Találtam egy cikket. Ebben azt írják, hogy a metformin+clomiphene citrát keverék nagyon jó eredményeket hozott...(nem akarok túl tudományos lenni...szakmai ártalom:)..)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/quer ... s=12070543
dimet
 
 


ez is jó....holnap le is fordítom. csak bemásolom,ha esetleg vkit addig is érdekel....( 4 kezelési mód összehasonlítása)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/quer ... med_docsum
dimet
 
 


Jó reggelt!

Máshol is ilyen hideg van??? Csukva volt a háló ablaka, de a nappalijé nem..arra ébredtem, hogy fázom. Most már lassan az orromat is fújom. Lehet, hogy megfáztam.
Éjfélkor feküdtem le, ahhoz képest a húmérőzés miatt úgy beállt a szervezetem a reggel 1/2 7-es kelésre, nem bírok leszokni róla. Pedig ez így nem lesz jó..

Zsizsik!

Örülök Neki, hogy megnyugodtál és hogy van egy megértő társad, akivel megtudtad beszélni a problémát. 3 hónap tényleg nem hosszú idő, egy baba miatt érdemes ennyit várni. S a lényeg, hogy egészségesen essél teherbe, és komplikációk nélkül ki is hord a babucit!

Na lépek, mert muszáj lesz valamit ennem..a reggeli órák émelyítőbbek. :lol:

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!

Csak pár sort, mert nagyon sietek!!!

Norka!
Igen. Meg fog jönni!!!
Ma reggelre esett a hőm!!! Kép

Mindenkinek Jó melózást!!!!

Babancs!
Kávé, cola kilőve!!!!! :!: :!: :!: Kép Kép Kép Kép :!: :!: :!:
Vendég
 


na ezazé má mindennek a teteje!!!
elviseletm a hányingert, elviselem a fosást, elviselem a nyomorúságot, DE AZT NEM TŰRÖM HOGY A METFROMIN FELÉBRESSZEN A SZUNDIMBÓL!!!!! Ma hajnal óta klotyeszon ülök, meg jött az emelt adag hatása, a testem bosszút áll!!! :evil: :evil: :evil:
krumplis pogácsa
 
 


Sziasztok!

Először is gratulálok, Babancs :)))

Zsizsik!
Akartam neked írni, hogy tegnap, amikor vérvételen voltam, arról beszéltek az ápolónők, hogy most majd megindul a bécsi gyógyszerturizmus, mert nem lesz többet closy Magyarországon... Mert úgy emlékeztem, hogy te emlegetted, hogy ezt fogsz kapni... Ti hallottatok valamit erről? Az a 3 hónap tényleg gyorsan el fog múlni... És addigra sokkal egészségesebb leszel.

Norka!
Nagyon jó az oldal. Olvasgattam rajta sok mindent. Az orvoslista különösen tetszett. (Egy aprócska dolgot fedeztem csak fel, a méznek egyik helyen 90-100 az értéke, a másik helyen 55... De ez tényleg semmiség, csak azért jegyeztem meg, mert érdekelt, mivel cukor helyett sokszor mézet használok.)

Espero és Csillagfény!
Tegnap voltam a kontroll uh-n, és minden rendben. Ugyanazt leírták, csak sokkal részletesebben és sokkal szaknyelvibben, vagyis, hogy a koponyával és a gerinccel is minden rendben. Csak az volt a borzasztó, hogy a kapott időponthoz képest több mint egy órát kellett várnom, közben risztottam a férjemet, hogy mégsem érek oda az oviba időre, és majdnem leestem a székről a szédüléstől, mert előtte voltam cukorterhelésen, és semmit sem ettem reggel óta, a 2 órás vérvétel után meg rohantam az uh-ra, ahonnan még a vécére sem mertem elmenni, nehogy szólítsanak... Hááát, nem akarlak elrémiszteni benneteket, de ez a lötty nem semmi, életemben nem ittam még ilyen édeset, utána fél óráig nagyon erős késztetést éreztem arra, hogy kihányjam. Szerencsére bent maradt, mert nem bírtam volna ki, ha még egyszer végig kell csinálni... Vagy már voltatok ti is??? Nem tudom, mennyi időre lesz meg az eredmény, elfelejtettem megkérdezni, mert téptem az uh-ra... Nem tudja valaki? Ja, az AFP értékre Ács akkor is azt mondta, hogy jó, amikor visszarendeltek, de azért egy kicsit idegesítő, hogy ha jó, akkor miért is kell mennem. A mozi itt elmaradt, mert a doki ugyan kedves volt, de hűvös, az "én" monitoromat be sem kapcsolta.

Mir!
Nekem nem hullik jobban ahajam, mint eddig. De sajnos nekem a legjellemzőbb PCO-s tünetem éppen a hajhullásom, illetve a bőrgyógyászt idézve férfias jellegű kopaszodások (a fejtetőn) :( Így ha a baba megszületik, én már lassan valamilyen hajpótlásról gondolkodom, csak amikről eddig tájékozódtam, nem tűnnek megfelelőnek...
Egyébként a sote II-s szeretnék szülni. Miféle hír az, Aranykavics, hogy megszűnik? Akartam menni én is az előkészítőre, de nekem csak 17-től lenne jó... És úgy tudom, korábban van. Meg intimtirnázni is kéne... De annyi a dolgom, hogy itt az ősz, suli, munka, család meg a terhesség miatt is kell mindig menni valahova, csak úgy szállnak a napok. Ma 4 éves a fiam :))) Mindjárt megyek a toráért, amit az oviba viszek, ott ünneplik meg a gyerekekkel közösen.

Mindenkinek szép napot!

Vöcsök
vöcsök
 
 


Sziasztok!

Pogi!

Vedd úgy, h. a sztárok vastagbélmosásra járnak, nekünk eccerű pórnépnek marad a metformin! Mi ettől leszünk szép karcsúak!!!! :lol:

Dimet!

Az már (legalábbis körünkben :lol: ) nyílt titok, h. metformin mellett jobban hat a Closty! Asszem többen is ezt az utat választották.
Nekem személy szerint az a véleményem, h. clomifén rezisztens nő nincs (clomifén a Closty hatóanyaga), csak nem kezelt inzulinrezisztens!!!!
A Closty végeredményben nem hormon, hanem az agyban blokkolja azokat a receptorokat, amik a szervezetben keringő hormonok szintjét nézik, ennek következtében az agy azt hiszi, h. kevés a hormon és elkezd ezerrel hormont nyomatni. Nem PCO-s nőknél ennek ált peteérés az eredménye! De sajnos PCO-soknál - akiknél többszörösen is meg van kavarodva a hormonháztartás - többnyire vagy semmilyen hatást nem vált ki, v. éppen átesik a paci túloldalára és rengeteg tüszőt indít be egyszerre (ezt hívják hiperstimulációnak!).
Ha viszont előzőleg metforminnal rendberakják a hormonhátteret (erre a cikkben leírt 6 hónapos követés bőven elegendő idő), akkor már a Closty ugyanúgy hat, mint a nem PCO-s nőknél!
De gyakran nincs is szükség Clostyra!!!!!! :wink:
rambóka
 
 


Hogy vagy Rambóka? mikor mész a kardiológushoz?

Van egy másik problémám is, amiről a véleményedet kérném, de csak ha van most energiád vagy kedved ezzel foglalkozni, ha nincs rám se bagózz! Szal az van hogy áprilisban betömték az egyik fogamat hatalmas tömés lett rajta, és igazán azóta van hogy rengeteg aftám van. Ma is kijött egy! amióta betömték azóta volt vagy 7-8 aftám, és egyre sűrűbb. valamikor mult héten is kijött egy meg azelőtt is. És általában a nyelvemen jön ki, pont ott, ahol a bőr hozzáér a töméshez? lehet hogy allergiás vagyok rá? de az benne a pikáns, hogy ez a 7-8 afta NEM CSAK ott jött ki, három az teljesen más területen. Van ötleted?
krumplis pogácsa
 
 


Sziasztok!
Akkor azt mondjátok,mindenképpen erősködejk a dokinál a metforminért? Mégha normális is az inzulinom???
Most hívott barátnőm, képzeljétek rossz lett neki a 12. heti terhességi szűrése. Amit down-kórra szűrnek. Az UH jó, de a vérvizsgálat nem. Szegény. De szeritnem szoktak egy másikat is csinálni a 16. hétben, és ha az sem jó, akkor csinálnak genetikai vizsgálatot. Ah.
Köszi rambóka a szakmai okításokat:)
üdv
d
dimet
 
 


bocsi lányok, de most kicsit eltűntke leszek egy ideig, a héten indul a suli és....huh. Még nem tudjuk hogy egyáltalán milyen szakdolgozat témák közül lehet választani,nemhogy a tételeket nem tudjuk de még azt sem hogy államvizsgán egyáltalán melyik tantárgyaink fognak szerepelni, szóval most próbálok úgy ismételgetni hogy nagy meglepi ne érhessen.

Azért olvasni fogok :D
felícia
 
 


Zsizsik !
Megértem az elkeseredettségedet, de muszáj a dolog jó oldalát nézni. Most már konkrétan tudjátok mi a gond és ez a pár hónap (ahh, decemberig már nincs is egészen 3 hónap :wink: ) sitty-sutty
eltelik.
A cél az, hogy egészséges babánk szülessen, ezért most kicsit türelmesnek kell lenni. Nagyon nehéz, hidd el, tudom :(
Tűű doki nagyon lelkiismeretesnek tűnik, örülök, hogy elmentünk hozzá !

Babancs :lol: nálunk is nagyon hideg volt reggel, én bizony 2 napja becsukom éjszakára az ablakot.
Hogy vagy ?????

Lara szerintem nyugodtan próbálkozhattok, ha lelkileg is készen állsz..

Képzeljétek, a nőgyógyászom csak hétfő reggel tud megvizsgálni és az SZTK-ban is csak pénteken van délután rendelés. Szóval marad a várakozás és reménykedés, hogy ez a rohadt barna végre elhúz jó messzire
:evil:
mniki
 
 


Pogi!

Megüt a guta!
Begépeltem neked egy csomó mindent erre nem eltüntette a dög!!!! :evil: :evil: :evil:
Röviden annyi, h. halvány gőzünk nincs, h. az afták mitől alakulnak ki!
Feltételezik, h. a szervezet védekező sejtjei vmi miatt idegennek ismerik fel a szájnyálkahártya sejtjeit és ezért pusztítják el őket! Hormonális hátteret is gyanusítanak, mivel pubertáskorban ill. klimax alatt gyakoriak, terhesség alatt viszont nem jellemzőek az afták!
De szerepet játszhat a nagy tömésed (feltételezem amalgám) és a többi tömésed közt kialakuló ún. helyi elem is. Ilyenkor két különböző fém közt elektronáramlás jön létre, ugyanúgy, mint az elemekben és az akkumulátorokban!
Sajnos valszeg ki kéne cserélni a tömésedet kerámia v. műanyag inlay-re (lenyomat alapján gyártott, beragasztott tömés)!
rambóka
 
 


Rambóka köszi a választ! az összes fogamban amalgám van, összesen van három tömésem és ebből kettőt az itteni dokim csinált. Ő azt mondta az amalgám híve, mert az a tapasztalata hogy az a legstabilabb. A hormonális háttér egyébként még lehet, csak azért gondoltam valami allergiára, mert a legtöbb pont ott jött ki ahol a nyelvem hozzáér a töméshez. D eén amugy is elég aftás vagyok, bár ilyen sűrű sose volt. A hormonjaim az utobbi hónapokban eléggé megkavarodtak még pluszba is. A tömés után akkor jött ki az első afta ebben a sorozatban amikor elkezdtem érezni a terhességi tüneteket anno, és az volt olyan durva, hogy a fél arcomon begyulladtak a nyirokcsomók. azóta ilyen mély nem volt, csak sokszor kisebbek.
krumplis pogácsa
 
 


Dimet! Tulajdonképpen az a "jó" inzulin mennyi? :shock:

tudod már?

Hasonló cikk már szerepel a pcos.hu-n is, magyarul! :wink:
Vendég
 


Pogi!

Akkor valszeg a még MO.-on készült tömésedet kéne kicseréltetni, mert az itthon sztk-ban használt ill. a nyugaton használt amalgám közt különbség van a fémösszetételt illetően! Így már egészen valószínű a helyi elem teória!
Viszont ez nem okozhat nyirokcsomó bedurranást!!!!
Azt inkább gyökércsúcs körüli gyulladások szoktak!!!! :!:
Jó lenne, ha a babásodásig lemeóztatnád az összes fogadat, h. élnek-e, nincsenek-e elhalva (tudod hidegspray!! :twisted: ), ill. a gyökerek körül nincs-e gyulladás (ún. OP rtg, amin az összes fogad rajta van)!!!
Ne várd meg, amíg terhes leszel, mert utána már egy csomó vizsgálatot és kezelést nem lehet korrekten megcsinálni rtg nélkül!!!! :!:
rambóka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?