Új privát üzeneted érkezett!

mindig itthon iszom tejeskávét két darab canderellel. ennyi össz vissz az "édesíz" adagom egy napra... hát remélem hozzáfogok télleg szokni, mert egyenlőre elég nehezen viselem :?

Rambóka épp most olvastam a régebbi hsz-ekben hogy milyen kálváriákon mentél át az esküvőd előtti napon :shock: durva! még nem tartok az esküvőnél, de nagyon igulok hogy jolsikerüljön. de most nehogy eláruld! nem szeretem tudni a regény végét előre :wink: :D :D
milyen vicces helyzet nem? mitha a könyv szereplőivel csevegnék olvasás közben :-)
krumplis pogácsa
 
 


Rambóka! A szülőszobát ne!!!!! :shock:
Most már nem hiszem hogy jó élmény lenne!

Hogy van-e erre az embernek késztetése? Mármint a légzésre? :shock: Mondom, az embernek nem nagyon van alternatívája. Vagy vergődik a fájdalom alatt és elveszíti a kontrollt és szétforgácsolja az erejét (állítása szerint anyám ezt csinálta), vagy magába mélyed és csukott szemmel lélegzik és koncentrál. Lehet választani. Viccet mesélgető vajúdó nőt még nem láttam. :?

Csakegy gratulálok a bébikédhez, már jó nagy!! Gondold csak el, lábastól csaknem 8 centi! Hinnéd? :lol:
Vendég
 


pimó pattinka nekem is volt bőven az elején! mosmá az enyhült kicsit
krumplis pogácsa
 
 

 
 

rambóka te nem császárral fogsz szülni? attól is annyira félsz? mondjuk én is félnék :?
krumplis pogácsa
 
 


Pogi, kitartás, télleg hozzá fog szokni a szervezeted. Rambókának igaza van, ezt meg kell szenvedni, de megéri. (remélem)
Nem vagyok orvos, de szerintem a nagyon magas inzulinod a hunyó a dologban, valszeg könnyebben szokod a gyogyit, ha negyedeket emelgetsz. Kitartás !

Rambóka, szerintem nem túl jó ötlet ez a Szülőszoba megnézés.... de Norkának igaza van, a légzőgyakorlatokra szükséged lehet. Nincs egy olyan tanfolyam,a hová egy pár alkalom erejéig be tudnál még csatlakozni ? Vagy legalább konzultálni a tanfolyam vezetőjével, hogy segítsen megtanulni a légzést ? Vagy esetleg a fogadott szülésznőd is tud segíteni, szinte biztosan. Próbálj meg erre koncentrálni, de egyébként a utolsó hetek már csak vergődéssel telnek. Pihenj amennyit tudsz, más válaszátsod úgy sincs. A baba nem enged már semmit csinálni. Lement már a pocakod ? Mennyi időd lehet még hátra, mit mond a dokid ?
zsizsik
 
 


rambóka!

Engem pénteken három nyögés a szülőszobából élőben és három vércsepp látványa a szülésznőm tunikáján annyira felzaklatott, hogy aznap éjszaka nem tudtam aludni. És elhatároztam, nem akarok szülni. (mondjuk nem tudom a kivitelezést hogy gondoltam :lol: )
Eszedbe ne jusson más szülését nézegetni!! Elég lesz a sajátod!

Norka nem tudom, ezt mondta a doki, teljesen kifejtett cervix, teljesen elsimult méhszáj vagy méhnyak :shock: ?
Én úgy értelmezem, hogy eddig meg volt rövidülve nekem ez az izé, és kb másfél, két centi volt, most meg még ennyi sem, tehát, eltűnt, nulla centi. de nem vagyok nőgyógyász.
Most nem írt olyan C számot se a kiskönyvembe.

Ne idegesíts, és máshol nem vagyok hajlandó szülni, csak a saját dokimnál, és saját szülésznőmnél!!!! Átvihetem őket másik kórházba? :shock: A Szt. imréhez mint helyhez nem ragaszkodom, de hozzájuk igen!!!!!
Ne mondj ilyet!!! Most kibillent a talaj a lábam alól!!! :roll:

Barátnőm 36. héten szülte itt a kisfiát, és nem küldték el sehova.
Kicsit betették utána inkubátorba a gyereket.

Hibát pontosan küldöm majd! :D

Csakegy, Okr gratula a szuper UH eredményekhez!

Okr. Itt szültem Domit is. Milyen beteg az akit írtál, hogy ez a legocsmányabb melótok?

Kép

Kép
rejo
 
 


hihihi :lol: :D :lol: :D rejóka mi van a két hathetes bébivel a pocakodban Johanna mellett? ez aztán az álom :D
krumplis pogácsa
 
 


Mir!

Amúgy teljesen jól vagyok, néha keményedek, de ezek már kicsit fájdalmasak is, néha kis mensi-szerű alhasi görcsök, de gyógyszer és fekvés hatására javul. Hidegfrontra romlik.

A babát doki a 34. héten 3,2 kg-ra saccolta, azt mondta nem egy apró darab, szóval a súlya már megvan. Védőnő szeint ezért is fog hamarabb kibújni, a természet okos, nem hagyja akkorára megnőni, amit már nem tudnék megszülni.

Zsizsik köszi a drukkokat. :lol:

Rambóka jól meg vagy te is áldva ezzel a méhnyakkal! :?
ha így foytatod, és két héttel túlhordod a babát, akkor nem ígérem, hogy meg tudlak várni...
Mikorra is vagy pontosan kiírva?

Kép

Kép
rejo
 
 


pogi, ott tartasz? :lol:

Kiváncsi vagyok Freud mit szólt volna ehhez az álomhoz! Ez aztán a vágyak kivetülése, mi? :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


[quote="rejo"]p írta:rejoogi, ott tartasz? :lol:

Kiváncsi vagyok Freud mit szólt volna ehhez az álomhoz! Ez aztán a vágyak kivetülése, mi? :lol:


Abszolút! de most azé gondot okoznának az ikrek, nem? ugy nevettem majdnem leestem a székről szó szerint :-)
krumplis pogácsa
 
 


:D :D :D De az a legjobb ahogy Mir irja, hogy nem olvasta hogy álom volt és leverte a viz a 18hetes babától és ahathetes ikrektől :lol: :lol: :lol:
krumplis pogácsa
 
 


Sziasztok!

Norka, én is gratulálok az oldalhoz, bár még csak felületesen néztem meg az oldalt!

Csakegy, Okr, én is gratulálok az UH-s babaeredményekhez. :D Én is ma délelőtt voltam UH-n. Kivételesen időre mentem a Sote2-re és nem is kellett várnom. Megjegyzem nem is tudtam volna sokat várni, mert a telt hólyag igényt elég nehéz belőni a megfelelő időpontra és én már az odaúton majd bepisiltem.
Kiscsikóval (akkorákat rúg mostanában, hogy kénytelen voltam átkeresztelni :) ) minden rendben. Én szinte semmit nem ismertem fel a képernyőn a fején és a gerincén kívül, de azért élveztem az előadást. Képet most sem kaptunk, sőt még a CRL sem szerepel a papíromon, ezért aztán úgy határoztunk, hogy elmegyünk egy 4D-s helyre kábé 2 hét múlva, hogy újra megnézzük a picurkát. Főleg azért, mert már nagyon szeretnénk tudni a nemét, és most nem tudták megmondani. Pont ma vagyunk 18 hetesek, ezt az adatok is megerősítették, BPD (fejátmérő) 40 mm, FL (combcsont) 27 mm. A fejvégű ferde fekvés információval nem tudok mit kezdeni, ilyenkor jelent már valamit, hogy milyen pozicióban fekszik???? :?:

Vöcsök, nem értem, hogy mi nem tetszik a dokinak az AFP eredményeden. Én azt olvastam, hogy AFP 20 és 100 ng/ml között jó, a MOM pedig 0.8 és 2.0 között (sőt néhol 2,5-öt írnak).
Nekem 59,9 és 1,72 lett. Eddig abban a hitben éltem, hogy ez jó, ne rémíts meg!!!!!!!! :shock:

Hát, ha a szülés olyan mint a kakilás, akkor nekem könnyen megy majd :D :D Nem is értem, minden könyv azt írja, hogy terhesség alatt székrekedésre számítsunk, nekem meg még soha nem volt ilyen jó az emésztésem. Remélem egyébként, hogy a babaház kanapéjáról volt szó a hozzászólásokban :wink: :wink:

Mit is akartam még írni? Hmmm, nem tudom........
espero
 
 


Sziasztok!

Kíváncsi vagyok vajon hány embernek vagyunk mi naponta a " barátokközt"? (Egyet tudok! :lol: )

Az a helyzet, h. miután a teljes Nőgyógyászati Szemle lassacskán arról szól, h. vissza kéne fogni a császármetszések számát, a dokim is valszeg megkapta ukázban, h. csak papírral indokolt esetben végezhet császármetszést, ilyenem meg nekem nincs, bár már hajtom az érsebészemet ez ügyben! Úgyhogy pill. úgy áll az ügy, h. normál úton kezdünk, aztán, ha bárhol gáz van, akkor egyből császár!
Érdekes módon mindenki a császártól fél, én meg pont attól, ha nem az lesz! Az, h. műtét, meg kockázatok, meg hasonlók vhogy nem ijeszt meg, az h. ottmaradhatok sokkal inkább!!!!!!

Elvileg szeptember végére vagyok kiírva, de 18.-tól bármikor jó, mert akkor már újra itthon lesz a dokim! Addig meg naponta lesem az időjárásjelentést, h. mikor lesz hidegfront és izgulok ezerrel!!!!!
Olyan ambivalens érzés, mint Rejo is írta: az egyik pillanatban azt szeretnéd, ha már kinn lenne, a másikban meg visszarettensz az egésztől!

Rejo!

Asszem mindkettőnknek izgalmas lesz ez a pár hét!!!!! Én drukkolok, h. még bírd egy kicsit!!! Legyen tiéd az október!
rambóka
 
 


Jaj, lányok, komolyan, én is annyira veletek izgulok !!!
Ne féljetek, minden rendben lesz !!!

Espero,

tök jó, hogy minden rendben a kismanóval, és GRATULA Csakegynek, Okrnak is a jó eredményekhez !! Növesszétek csak szépen a porontyokat !!
zsizsik
 
 


Csakegy, Espero gratulálok kismamik :lol:

Tényleg olyan jó érzés, hogy sokan pocakosok, kinek már nagy, kinek még pici pocija van :lol: :lol:
mniki
 
 


pocakom éppen nekem is van, csak nem babától, hanem a hurkámat tartom benne :?
krumplis pogácsa
 
 


Pogi..... hihihi :lol: :lol: :lol:

Pocakom éppenséggel nekem is van, nem is kicsi, de Eszter lányom szerint: Anya te olyan dagi vagy, de én így nagyon szeretlek !

Kell ennél több ?? :lol:
zsizsik
 
 


na EZ bók volt Zsizsik :lol: :D :lol: :D !!!! mongyuk ha nem kellene az egészségem miatt meg a baba miatt meg a csini ruhák miatt amit hordani akarok lefogynom, akkor bizti nem akarnék, mert a férjecském is kipárnázva szeret. Azsondja nagyon kényelmes vagyok :oops:
krumplis pogácsa
 
 


Jajj csajok pocakja mindenkinek van :lol: :wink:
mniki
 
 


Kép

Sziasztok!
Elöszőr is Norka ügyi vagy,vagytok...tetszik nagyon...

OKriszti,Csakegy...gratulálok a bébikékhez,nem semmi,hogy mekkorák már!

Kavicska!Írtam pü-t!-amúgy,minden ok!

Zsizsik sajnálom,hogy megjött,javitottalak!

Gabika,este leszek msn-en!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok Csajócák!

Álmos vagyok, nehezen megy a gondolkodás, de végig röhögcséltem a hszaitokat :)

Kriszta, Csakegy, Espero!
Gratula!
Nagyon örülök nektek!!! :)

Kriszta!
Húha, suli, gyerek, férj, otthon, melo, suli, gyerek, férj, otthon, melo, suli...... TERHESSÉG!!!
Nem rossz :)

Csakegy!
Mostmár visszapakoltathatod magad a táblázatunkba!!! :)

Rambóka!
Nehéz téged elképzelni a fent említett állapotodban. De erre nem véletlenül van szükség!!! :)
Figyelj, ha nincs kedved a dolgokhoz, akkor ne csinálj semmit!!!
Majd amig bent leszek a kórházban a férjed mindent elintéz! Csak írd össze a listát. És ugrani fog a család!
Gyakorlatilag arról fog szólni az egész öt nap, hogy körbe ugrálnak, mindenki tördeli a kezeit, tapossák egymás lábait, és 100 felé szaladnak! :lol: Csak ki kell szóld a dolgokat a szádon! :)

Zsizsik!
Tehát 1 cn. :(
Új hónap új remények! Tudod ez egy elcsépelt közhely, de igaz!!!
Aranyos a kislányod :) Hogy ilyeneket mond :)

Gabika!
Nem zöld a kocsink :) Nem mi voltunk :)
Kiváncsi vagyok az eredményekre! :)

Norka!
Te biztosan a Menyországba jutsz. :) Nem is vitás!
Ahha anyóssal ez a helyzet! A lényeg, hogy szeressétek egymást a férjeddel. Anyós valahogy kialakul, ahogy öregszik úgy fog szelidülni :)

Mniki!
Tetszett az az ötlet, hogy dobj be a kertbe egy cserepes virágozt :lol: :lol:

Rejoka!
Jövő héten Pesten leszek, remélem nem a szülészeti klinikára kell mennem téged látni!!! :)

Anita!
Összességében, hogy állsz diétailag???
És hőmérésileg???

Dimet!
Én nem ismerem azt a dokit, nem tudok segíteni :)

Pimo!
Ezen a Metformin melletti beturbózott pattanási időszakon sokan átesnek :)
Hányadik cnon vagy?

Babancs!
Te vagy minden reményem, hogy babás leszel :)
De még sorolhatnám Kincset és Alicet, Kandikát!
Akik mostanság nem nagyon jelentkeznek :(
Lányok merre vagytok?

Ti. elkezdtem barnázni. Ma már jó látszik, hogy ebből mensi lesz. Úgyhogy vagy holnap jön meg, vagy egy két nap múlva. De már ez is nagy dolog lesz. A múltkori 95 napos ciklushoz képest :)


csók nektek...

...vagyok...
Vendég
 


hűűűdeizgi!!!
Mir most lettél babás!!! most lettél babás!!! tutkó mert én igenis láttam a két csikot!!!!
...........................................
Jééé és télleg!!! útban Vince!!! Hát komolyan mondom ilyen izgi "regényt"!!! ezt ki kéne adni!!! és ismerem a főhösöket....asszem beszélek a kiadómmal! a fórumregény lehetne a következő modern műfaj, mindig egy téma köré csoportosulva. iylen jó kis ismeretterjesztő formában... nem is rossz ötlet kiadni monfjuk Fórumos infok és tapasztalatok PCOS-ban címmel...

Mir, hány hónap metformin után lettél babás?
krumplis pogácsa
 
 


diétailag? hát első két hétben leugrott négy kilo, aztán azóta nem ilyen látványos. szerintem csak a viz ment ki belőlem. de az tuti, hogy azóta is simán tudom hordani a jegygyűrűmet, pedig az utóbbi időben az már nehezemre esett annyira tele voltam vizzel a 70akárhánynapos ciklus alatt. szinte vízhajtón éltem.

hőmérsékletileg meg sejtelmem sincs, mert aztat én sosenemmérem. a dani nagyon alposan és meggyőzően lebeszélt róla,másrészt próbáltam és nekem nem jött be. ugyhogy ha arra kerül majd a sor hogy figyelem a PÉ-t akkor asszem inkább az LH teszt lesz a nyerő. de egyenlőre fogyásig felfüggesztve a project, bár ha most volt egy kóbor PÉ-m akkor a baba sincs teljesen kizárva. a doki mondjuk aztmondta hogy amig néhány hónapig nem szedtem a bogyót és nem fogytam le nlhányszor tiz kilot addig nem valószinű hogy megbabásodom spontán.
krumplis pogácsa
 
 


Kandika!

Te már megint a 30. napon vagy????? 7Kincs meg 31-en? És Alice, Kavics és Babancs is közelít?
És még én mondom, h. izgalmas hetek következnek?
Egy frászt! Izgalmas mindennapok! :lol:
rambóka
 
 


mondjuk májusban ugye megbabásodtam spontán pedig a kilóim száma azóta nem változott nagyságrendileg, ugyhogy most lehet hogy bekaptam a horgot, bár nem hiszem. mondjuk az émelygés és az álomszuszékság gyanús, az első is igy kezdődött a 20 nap körül. az a gyanúm ha van PÉ-m akkor az elég hamar van mensi után. Az anyum is velem egy mensi vége utáni napon babásodott meg szal lehet hogy örökltem. multkor is korán lehetett a PÉ-m ha a 20. naptól már kétségbevonhatatlanul tudtam hogy ott van, de csak a 34. napon csináltam tesztet. bár anélkül is tuttam hogy ott a kiscsibém, de sajnos nem maradt meg. valszeg progihiány miatt. és a vetélés után jött meg 73-napra a mensim.
mindent összevetve lehet hogy babás is vagyok és lehet az is hogy nem.
krumplis pogácsa
 
 


kavics elkezdtél barnázni??? a 28.napon? hát ez akkor egy tökéletes ciklus nem? a következőbe akkor meg jön a babó!
krumplis pogácsa
 
 


Sziasztok!!!!


Na látom pogi jól szórakozol :D Én meg rajtad :D igen egyszer ki kéne adni itt mindenki kis szösszenetét.

Rambóka!

Ha segíthetek! Tudod én írtam, hogy járok kismama jógára, ott gyakorlunk minden pózt, gátizom tornát légzést , nyújtást csípő lazítót stb.
Légzés!!!! Szinte a legfontosabb, van eg yolyan mikor orrodon be (mindig orron be) előbb a has telik meg levegővel aztán emelkedik a mellkas a tüdővel és a tüdőcsúcs és a vállak megmozdulnak és ugyan így ki csak szájon. De van egy jobb, orron be és kis szagatottan ki 3 és a maradék egyfolytában ez erőt ad a következő fájfalom elviseléséhez és ez a ritmus ural téged végig, ha ezt megtudod tartani akkor könnyebb!!!! Én ezt hiszem és csinálom most heti 2 re járok, hogy elhagytama félidőt. Az intim torna is remek. Ezt próbáld tényleg jó.....

Jajajajaj Gyerekeke!

Ma voltam kolbászolni itt-ott Olyan bébi plüsst vettem a kiffiúmnak és olyan állatkákat varrok rá neki, hogy hippi ha kész lefotózom és megmut. nektek. Vettem ágytakaró bélést varrok neki ágyneműt is.

És , hogy jót szólja az emberekről!

A bankban külön kiszolgáltak és helyettem végeztek feladatokat és a villamoson földalattyin átadták a helyet csak egy surmóval találkoztam , aki nem segített lehajólni összeszedni a szétguruló pénzemet csak lenézett a lába mellé mikor odaért.... no comment

szóval n-1 képlettel leírhatom, hogy kellemes napom volt :P

na itt varrok és figyellek titeket.

JA és mi az a MOM tudom AfP mellett de nem találtam sehol, hogy mi, nekem 0,8 lett én 0,7- tudom az alsó határt ez jó azéé nem , a doki nem röffent....

mir
 
 


Jaa pogi!

35 napi adimet után jött a csáveszdekli :)

mir
 
 


Rambóka!
Tudod,Nálam ez nem jelent semmit!Lehet,akár 130 is....bár a gyogyi óta nem szokott!!!
Inkább,a többieknél izgis!
Na meg persze,izgulhatunk értetek...utána meg Rejókáékért ....
Csomag összepakolva????Szölőcukrot és citromot készíts be feltétlenül!!!!

Kavicska!Sajnálom,hogy már a rühes ott lohol a nyakadban!!!

Espero!Neked is gratulálok nagyon!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kavics!

Úgy sajnálom! De azért még nincs veszve az ügy talán.
Én szerencsére nem barnázom, már a legutolsó mensi idején sem barnáztam. Nagyon remélem, hogy helyre jöttem hormonügyileg.


Pogi!

Te gyanús vagy nekem..hmm..állítólag az ember akkor terhes, ha nem is nagyon gyanaxik rá. Pedig a tüneteid..jó betudható a metforminnak. Mondjuk ez az aluszékonyság..én már egy hete úgy alszom, mint a bunda. Gyak. bebújok az ágyba, 1 percre rá már érzem, hogy alszom. Előtte meg ilyen nyugtató-szerű homeopata cuccokkal tudtam aludni 4-5 órát. Most lealszom simán a 8 órát, ez van már jó egy hete. És a délutáni kávé ellenére is.

Kép
babancs
 
 


Auchan-ban 5db bady 999.- !!!-annyira aranyosak!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Babancs, sajnálom a betegséget, drukkolok a + teszthez!

Rambóka, Rejó, Nektek is megy a drukk 1000rel!
Én is iszonyúan félek a szüléstől.
Mondjuk, Rejo, ha Te már szültél, állítólag a második könnyebb, és gyorsabb. Állítólag az utolsó napokban a málnatea is nagyon jó hatású a tágulásra.
Viszont most úgy vagyok vele, hogy túl kell élni, és megpróbálom a lehető legjobban csinálni, mert az a legjobb a gyereknek is, meg nekem is. Meg a nagymamám aki világéletében egy nyavalygós valaki volt, már egy kis lábfájástól is teljesen odáig, 3 gyereket szült.

Mindenesetre várom a beszámolókat! :o

Norka, mi az a 4/5 légzés? Ha annyira fáj, hogy tudsz a légzésedre figyelni? Én eddig kb 5 kilót híztam, de elsősorban hasra, máshová még nem nagyon, viszont a hasam már most is hatalmas. :-) 101 cm a csípőm, és a hasam is annyi. Nem tudom, mi lesz itt még 4,5 hónapig.

Én holnaptól járok szülésfelkészítésre.

Sziasztok, szép estét mindenkinek!
csillagfény
 
 


Lányok!
Még mielőtt azt hinnétek, hogy számomra ez a mensi egy csapás.... meg kell vallanom, hogy nem az!!! :wink:
Természetesen egy pozítiv tesztnek jobban örülnék, de ha arra gondolok, hogy volt PÉ és Mensi ilyen korai napon meghatódok magamtól.
Hat hónapig szedtem a Metformint és mégcsak spontán mensim sem volt. :shock:
Norcolut, Closty, Norcolut stb. :?
Aztán pont a hatodik hónap végére lett egy kósza PÉ! Azóta tudjátok.
Most pedig a 14-16 napon.
Nem is kívánhatok egyelőre többet!
Mások hónapokat próbálkoznak bizonyított PÉvel és nehezen jön össze: Kriszta, Alice és sorolhatnám.
Úgyhogy jöhet ez a mensi. :)
Most mérni fogom a hőmet az első naptól és beszerzek LH tesztet is !!!!

...vagyok...
Vendég
 


Nem tom Babancs.. de asszem most eléggé beparáznék ha kiderülne hogy baba van. ennyi kilóval? csak nemrég gondoltam bele igazán hogy ez mivel jár, és nagyon aggódnék diabétsztől, hátfájdalmaktól stb, meg a baba miatt is. de ha jön akkor jöjjön, nem tartom én vissza.
Zsizsik te Eszterrel hány kilósan estél teherbe?
krumplis pogácsa
 
 


Sziasztok!
Valamikor régen írtam ide, mikor bebabásodtam, igazából a másik topicba se passzolok már, szóval csak olvasgatok.
Norka! Szeretnék gratulálni, nagyon jó lett az oldal. Már szétküldtem néhány fafejű ismerősnek, akiknek hasonló tünetei vannak, mint nekem voltak... sajnos. A húgomnak is.
Valaki kérdezte, hogy Adimet szedése kezdetén nem zavarodott-e össze még jobban a mensi. Nekem az első hónapban majdnem húsz napig volt meg, aztán 40 napra jött meg kb., de utána beállt.
Norka! Sikerült kifognom Magdi szülésznőt! Teljesen véletlenül. Úgy örülök. Jókat írtál róla, és tényleg szimpi.
Rejó! Én meg azt hittem, hogy a 2800 gr-os babám a 35. héten nagynak számít. Én is ma vagyok 34+4. Szülésznő szerint még három hetem van ránézésre.
Vigyázzatok magatokra lányok!
Vera
verona
 
 


Szia Verona!
A te babád is Metforminos??? :wink:
Vajon miért nem lep meg :D
Gratulálok, lassan nálad is itt a VÉG!e :lol:


Norka!
A párom is megállapította, hogy nagyon profi a honlap!
Azt mondta, hogy szép a design és rengeteg info!
Gratulál nektek!!!! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Annyira kiakadtam, itt bőgök, mint a záporeső!
:cry: :cry: :cry:
Már múlt héten is felhívtam az érsebészemet, h. megkérdezzem császár indokoltságát illetően és mert a dokim megkért, h. kérdezzem meg h. szükséges-e antikoagulálni szülés után v. sem?
Akkor nagyon ingerülten lerázott, h. nem telefontéma és egyébként is beteget vizsgál! Én megértettem, gondoltam később újra próbálkozom.
Ma megpróbáltam megint, direkt megkérdeztem, h. nem zavarom-e, de a 2. mondat után megint felkapta a vizet és közölte, h. menjek fel Pestre, majd személyesen megbeszéljük, meg nem telefontéma, meg ilyenek! :evil:
Megpróbáltam neki elmagyarázni, h. 38 hetesen én már nem szívesen utaznék fel Pestre, de itt szívesen elmegyek kardiológushoz és elküldöm neki az eredményeket, természetesen ez nem felelt meg neki!
Közben nagy nehezen kiderült, h. az alapvető baja az, h. mit üzenget neki rajtam keresztül a szülészem! :evil: :evil: :evil: Hiába mondtam neki, h. nem üzengetésen van a hangsúly, hanem én szeretném megtudni, h. kockázatott vállalok-e a hüvelyi szüléssel! De hajthatatlan volt: hívja fel a szülészem, én meg menjek fel Pestre!

Komolyan kiborít, h. egy nagyhírű professzor képes presztizskérdést csinálni az ügyből, ahelyett, h. azt mondaná, nyugalom, nem lesz semmi baj, de a biztonság kedvéért legyen inkább császár! Szerintem, ha felmennék valszeg ez lenne az ügy végső kimenete (már csak az Ő biztonsága miatt is! :evil: ), akkor meg mi a fenének nem tudja ezt most megmondani, miért akar felutaztatni??? A terhességem alatt sem volt semmi bajom, ezt már visszacsinálni nem lehet, akkor meg mi a frászt akar vizsgálni???? :shock:
Ha nem biztos a műtétje sikerességében, akkor indikálja be a császárt a biztonság kedvéért, de adjon róla papírt, mert anélkül a szülészemnek nincs rá indoka! Miért kell a beteggel játszani????? :shock: :shock: :shock:
rambóka
 
 


Vera!

Azé ezek csak saccolt kilogrammok a babáknál, elég nagy a hibahatár. :lol:

rambóka!

nagyon sajnálom. Most mit fogsz csinálni????

Pécsen nem tudnál keresni valakit, aki ír neked egy papírt?

Biztos, hogy nem járnál jobban egy hüvelyi szüléssel? Azé a császárnak sokkal nagyonn az anyai kockázata.

Kép

Kép
rejo
 
 


Jaj, Rambóka, ne sírj ! Próbáld meg a szülésszel együtt felhívni ezt a seg.....fej professzort, hogy beszéljenek ők egymással. Azért ez egy rém tapintatlan ember ám, hogy 38 hetesen van pofája így beszélni veled ! :evil: :evil:
Sajnos én nem vagyok képben, miért kell császárral szülnöd ? Mi az alap probléma ?

Pogi, Eszterrel 78 kg-osan estem teherbe, az én verseny súlyom kb. 70 és 75 között van, tehát úgymond' kellemesen gömbölyűbb voltam a normál súlyomhoz képest. De baromi sokat híztam vele (22 kg-ig számoltam, utána nem voltam többet hajlandó mérlegre állni ) De a szülés után viszonylag hamar lement a java, 80 kg-mal mentem vissza dolgozni. Azóta online szánkázik a súlyom, illetve per pillanat egy éve stagnál 90 kg felett.... És én sajnos még NEM fogytam a merckformintól !!! Fogytam 2 kg-ot a diéta miatt, de szerintem is inkább csak víz, mint zsír ment le !!! És eléggé el vagyok emiatt keseredve ! Én is félek így bevállalni a babát, de nem érdekel, ha jön, jön. Majd a tehesség alatt kell akkor baromira oda figyelni a kajára. Lehet hogy kissé türelmetlen vagyok, várnám már nagyon hogy rendbe jöjjön a szervezetem....

Kincs, te istennő !!! Végre valaki, aki örül a mensinek !! Aki a kicsit nem becsüli .....! Tök igazad van, szép lassan, de csak rendbe jöttél ! A következő ciklus a tiéd !

Szia Verona, én kérdeztem korábban, hogy a ciklust össze zavarhatja-e a metformin, köszi a választ, akkor ezek szerint szinte mindenkinél csinált ezt-azt. Remélem, nekem a mostani maratoni 42 napos cilkusom után javul majd....
zsizsik
 
 


Hű..Kincs is erre járt? Mármint Kincsecske, mert én nem láttam a hsz-át.

Rambóka!

Aki ennyire paraszt (már bocs) telefonban, milyen lehet élőben? Legalább orvos az orvossal ne beszélne így..remélem kikérted magadnak.
Egyszer engem is felhívott egy arrogáns bíró..azzal a szöveggel, hogy a "kisasszony milyen tájékozatlan jogilag", hát megkapta a magáét..a végén ő kért elnézést. Annyi ilyen hülye pökhendi ember van.
Akkor most mi lesz veled? Császár vagy term. szülés?

Kép
babancs
 
 


Aortaszűkület műtét 14 évesen. Ez a fő verőér, ami kilép a szívből, annó felvágták hosszában és bevarrtak egy teflon foltot, amit idővel körbenő az eredeti érfal. De ha véletlenül mégis elszáll, akkor pár perc alatt annyi és nincs az az isten aki megmentsen, mert nem lehet lefogni, meg ilyenek!
Ezért gondolom, h. az eredmény mindenképpen a császár indikációja lenne, már csak azért is, mert ha a normál szülés alatt baj történne, akkor az érsebészem ellen műhiba pert lehetne indítani téves szakvélemény alapján (mivel tavaly, amikor a babavállalás előtt voltunk nála véleményezésen, akkor még azt írta, h. nincs akadálya a normál szülésvezetésnek!) Erre most fel akar rendelni Pestre????
Minek??? Ha meg akarja változtatni a véleményt, azt itteni dokik által elvégzett vizsgálatok alapján is megteheti, de neki egyedül tényleg arra is van lehetősége, h. azt mondja, h. a biztonság kedvéért legyen inkább császár! Ha meg nem akarja megváltoztatni, akkor mi a fenének utazzak fel???????
Tele van a .......!!!!!! :cry:
rambóka
 
 


Rambóka! nem tudod a leleteidet és ezeket a dolgokat elmondani egy helyi kardiológusnak aki egyszerűen megtiltja a hüvelyi szülést?
Azért ez döbbenet, épp most olvastam egy lány hsz-jeit egy másik fórumban, aki nemrég szült és direkt császárt KÉRT, azzal az indokkal, hogy nagyon kellemes terhessége volt, és nem bántotta a baba és nem akarja hogy a szülésnél bántsa, hanem jószivvel gondolhasson rá vissza, ne a fájdalomra. valamint a hogy a papa örüljön, hogy szük maradt "odalent"!! és császárral szült!!!
agyrém hogy egy veszélyeztetett nőt meg nem akrnak császározni!!!! :evil: :evil: :evil:
krumplis pogácsa
 
 


Rambóka
Elméletileg minden műtét előtt kellene anticoaguláns kezelés.De van,aki pont műtét napján nem adat,félve a vérzéstől(mondjuk készítménytől is függ)másrészt pedig szülés után a korai felkeltéssel előzik meg a trombózist.
Szerintem Neked nem ártana pár napig adni vmit ,ha már egyébként is eldöntött a császár.A dokid lehet mérlegelni akarja a dolgot,esetleg megvizsgálni,azért hívatkozott a személyes találkára.Pécsett nem tdsz vkit megkeresni?

Szülőszoba összes részét nagy pocakkal néztem végig! :shock: Mondjuk élőben is láttam jópár szülést,így kb. tudtam mire számíthatok.
Legjobban a gátmetszéstől féltem,de mégis a kitolás volt a kitolás! :wink:

Niki
Nekem anyuék ilyen "betoppanósak".Pedig már többször ráfáztak! :twisted: Egyszer anyóséknál voltunk épp,amikor rámcsörögtek,hogy ugyan nyissak már ajtót,mert itt állnak előtte :D :? :shock:

Kavicska
Ne már!!!!! :( :( Anyira bíztam a ciklusodban!!
De tudod mit,ameddig barnázol,és vér nincs én még bizakodom! :lol:

Zsizsik
Szülőszobás történeteden jót nevettem! :D

Rejo
Én levegőt benntartva,a férjemet ösztökélve,hogy maszírozza a derekamat erősebben-erősebben szültem :oops:

Andika
Te kis huncut!Mindjárt tesztelhetsz,és hallgatsz róla!
Nagyon drukkolok++++++++++++++++++++++++++++

Babancs
Jó a görbéd!

Anita
Nálam hasmensé,és ahogy Rambóka írta egyszer találóan,egész napos döglöttség volt hetekig,a gyógyi szedés kezdetén!

Látom,ma UH-s nap volt!
Espero,Csakegy gratula!

Sztorim ,ami kimaradt:Levetkőztem rendesen,-nadrág bugyi- ahogy régi motoroshoz illik,erre ugye hasi vizsgálat volt.Megjegyzés:máskor is nyugodtan levetkőzhetem,tényleg nem gond,nem zavar senkit,de mostantól hasi Uhra számítsak.Na égetm,mint a rongy! :oops: :oops:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Jó estét egy bebaszott Norka ír nektek! 8)

Véletlenül alkesz lettem, mert alkoholos sört ittam alk.mentes helyett véletlenül! Észre sem vettem és berúgtam mint a szamár így vacsi után!

Hihetetlen hogy mit tesz egy évi alkoholmegvonás.

De egyébként jól jött, mert anyós bejelentkezett holnap du 1-2 óra közöttre. Mondjátok, miért ver engem a sors vele? :( Miért? Miért? Annyira a hátam közepére nem kívánom, hogy arra nincsenek szavak!!!! Félek hogy egyszer bedurvulok és nagyon meg fogom őt bántani! Csak sajna az unokájához meg joga van!

Próbálom megerőltetni magam.

Rambóka, így elmondva, már kicsit rizikósnak tűnik nekem ez a dolog. :( Az a baj, hogy a kitolásnál nagyon erőlködik az ember. Nagyon-nagyon. Nem ijesztgetni akarlak, de tény, hogy nálunk is volt egy olyan pont, hogy nekem a pulzusom az egekbe ment, Bogié meg a béka segge alá. Szóval, próbáld meg megtenni azt, hogy beszélsz a nőgyógyászoddal, és megkéred hogy Ő HIVJA fel a kardiológust faszit. Ha másképp nem megy. Nehogy már utazgass és pitizgess. :evil: Tényleg az eszem megáll, hogy milyen alakok vannak! Felrendelni egy lassan mindenórás nőt Pécsről Pestre egy nyamvadt papírért!!!

Verona, üdv itt! Kár hogy eddig nem írogattál ide, pedig te is a metforminos kismamák táborát gyarapítod! :wink: Remélem kellemesen telik a várandósságod hátralevő része!

Rejo!

Ha még olvasol, légyszi azért azt az elsimult méhszájat gondold már át. Szerintem durva ha így van, tuti hogy tévedésről van szó. Szerintem csak a méhnyak simult el, mint nekem - ez esetben simán lehetnek még heteid hátra, viszont jó tudni, hogy nem lesz hosszadalmas szülésed! :wink:

Voltunk ma babamama tornán, hát majdnem leszakadt a mindenem Bogi 7 kilójával, ez azért súlyos. :oops: A végén pedig a matracon bealudt a lány az Enyára. :lol:

puszka
Vendég
 


Rambóka
Most látom,nem az anticoaguláns a gond! :oops:
Na,bocsika,de az utolsó hsz-ből derült ez ki számomra,amit az előbb még nem láttam! :idea: :idea:


Lehet a baba elbutít???? :?:


Ja,holnap megyek tanulni,így nem leszek!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Norka
Mielőtt anyós beérne,dobjál be gy sört!Hátha jobban viseled! :lol:
A tornán édik lehettetek! :D

Ja,a névről:Mi már ma összevesztünk a gyerek nevén.No ,mert ha fiú,az apja nevét kell kapja(Isten adja,hogy lány legyen)Persze már a 3. lenne ezzel a névvel a családban,úgyhogy erősen tiltakozom. :roll:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Norka!

Szülészemnek mail ment ezügyben, sajnos az érsebész ragaszkodik hozzá, h. a dokim őtet csak csüt. délelőtt keresse :evil: , de a dokim pont 14-17-ig lesz szabin :cry: ! Remélem addig személyesen is tudok vele beszélni!
Úgy döntöttem, h. elmegyek a helyi kardiológusomhoz és megbeszélem vele a dolgot! Csak tud írni egy vacak cetlit ezügyben! Vagy uszítsam rá a szülészemet, h. nehogy itt is presztizsharc legyen a vége???? :shock:
Komolyan nem gondoltam volna, h. esetenként ilyesmin múljon vkinek az élete!!!!! Én is orvos vagyok, de nem erre esküdtem! :evil:
rambóka
 
 


Szép estét mindenkinek!

Okr Csakegy hurrrá!!! :D micsoda jó hírek gratulálok (Csakegy jöhetnek a tesztek :wink: :lol: )

Tesztközeliek drukkok mennek!! :wink:

Szüléshezközeliek nektek is :wink: ,meg mindenkinek :lol:

Ma voltam diabos dokinál,nagyon jó doki!!!!!! Norka írd bátran a táblicskuba a hiper szuper honlapon (megkérdeztem és igent mondott) vérvételen néz mindent, amit nem tud annak utánanéz! :D ja azt mondta szedhetek nyugodtan 3*850 metformint :shock: szerintetek???????? nem sok kicsit az nekem!! :shock: (vérvételre 3.cn megyek mert hormonokat is nézet,akkor meglátjuk az inzulinom és akkor lehet emelek,addig nem merek :roll: :? )

A ciklusom igen igen nagy :?: , hőm katasztrófa, reggel 36.25 volt :shock: ennyit még soha nem mértem.....

na ennyi voltam :)
Vendég
 


Jó regelt!

Rakok egy görbét.

Kép

Kép
babancs
 
 


Rambóka!

Tudnál nekem segíteni?
Miért fájhat harapásnál a 2 fölső középső, meg az egyik szemfogam? (ja a szemfogam meg mintha kicsit elmászott volna) Sosem volt ilyen gondom, jók is a fogaim. Rossz fogkrémet használhatok? Vagy fogkefét? Mert mind2ből váltottam kb. 2 hete. Lehet elvékonyodtak a fogaim, nemtom.
Annyi fogam van, hogy alig fér el a számban. Felnőttkorban még kinőttek hátul újra azok, amiket már felnőttként húztak ki..ez hogy lehet? Őrlőfog+bölcsesség fog is van.

Köszi előre is!

Kép
babancs
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?