Új privát üzeneted érkezett!

...és még a férjem névnapját is elfelejtettem :?

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Mamacka,
Apukádnak az az igazi ajándék, hogy ilyen lánya van, mint Te! Meg ilyen unokája, mint Áron! :wink:
Az Ádám napot meg bőven bepótolhatod még a hétvégén. :)

Mancsi,
az éjszaka alvásra való, köhömmmmmmmm. :lol:
Nagyon jól sikerült az éjszaka, Livi fél 10 körül aludt el, én éjfél körül feküdtem le. Hát, abból semmi nem lett, hogy "szerintem egy percet sem fogok aludni, fülelek befelé...", kétszer átmentem ránézni, de egyébként olyan nyugodtan aludtam, hogy na. Ki érti ezt?
Reggel negyed kilenckor ébredtem fel arra, hogy aszongya a gyerek, hogy blőőőőőőőőő. Zoli már a konyhában reggelizett, felnéztem az órára, aztán megkönnyebbültem konstatáltam, hogy bizony gond nélkül eltelt az éjszaka.
Persze biztosan lesz még szükség rá időnként, hogy ott aludjak, ha pl. beteg, de alapesetben ezentúl egyedül alszik.
És van még egy tanulság: éjszakára is ott lehet hagyni a nagyszülőknél. Juhéééééééééé! (Bár szimpibb az a verzió, hogy itt vigyázzanak rá, ne őt vigyük el. Azért a saját ágyikó mégiscsak saját ágyikó.)

El szeretnénk ma menni valahová, de fogalmunk sincs, hová. :roll:

Kép

Tegnap így fújt a szél Lőrincen :lol:
Kép
(Valójában az elbújt Papát keresi Livi én meg csak szimplán hülye vagyok. :lol:)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Gabus:

maileket megkaptam!Nagyon köszi!!!
Irigyellek a nyugodt alvásért!Igy napközben kipihenten futkoshatsz Livi után :D
Csütörtökön ugye együtt megyünk a talira?
Vettetek telefont?Vagy mégcsak nézegettetek?

Nálunk nem történt semmi különös.Szilvi tegnap egy tündér volt kétszer aludt napközben Mikor eljött a lefekvési idő csak annyit mondtam,hogy csicsikáljunk és ment is a babakocsijához!Ugyanis abban alszik napközben!

Ma viszont elég nyügi,ezerrel a szájában van a keze,de végre elaludt!

Mancsék Petijének boldog hófordulót kivánok!

Vanilia:

Ádámnak is boldog névnapot!
Most tartjátok vagy karácsonykor?Mert akkor is van Ádám nap!

Betegeknek jobbulást!!!!

Kép

Kép
novum
 
 

 
 

Timi,
igen, már van telefonom, a szám maradt a régi.

Persze hogy együtt megyünk, remélem a torkom rendbejön.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabi:végre van telcsid!!!

Nekem is folyik egy kicsit az orrom,remélem nem leszek beteg!

Kép

Kép
novum
 
 


Sokan betegek itt a környéken, vagyis nem is betegek, hanem csak orrfolyás meg egy kis torok kaparás. A kis házbeli gyerekek is szinte mind, de mindegyiknél enyhe lefolyású.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Mamac, a szülőket tényleg neház néha rávenni arra, hogy magukra (egymásra) is gondoljanak, költsenek. Én mostanában azt találtam ki, hogy nem "árucikket" veszek nekik, hanem "szolgáltatást" a nagyobb ünnepekre.
Két éve karácsonykor színházjegyet kaptak az Erkelbe a 2 ünnep közötti időpontra, mert anyukámnak régi vágya volt megnézni a Denevért, apukám meg szintén szereti a komolyzenét. Múlt karácsonykor üdülést kaptak tőlünk, igaz, az drágább volt, 30e ft kb, de ha elosztjuk 2vel, hát kicsivel kevesebbet lehet, hogy költöttünk volna amúgy is ajándékra, és azért mégis más emlék lesz nekik évek múlva visszagondolni arra a teljesellátásos hujdúszoboszlói hosszúhétvégére, mint egy újabb könyvre vagy lábaskészletre. Persze az én szüleim együttműködőek, tehát eddig amire befizettük őket, örömmel el is mentek, de pl legutóbb szülinapjaikra folyóiratelőfizetést ajándékoztunk, apukámnak a Históriát, mert érdekelte mindig is a történelem, anyukámnak meg az IPM-et, amit néhány éve (a 80-as évek után) ismét kiadnak. Ez utóbbi szerintem olyan szülőknek is alkalmas ajándék, akiket nem lehet rávenni arra, hogy kimozduljanak, mivel az újság házhoz jön, csak beleolvasnak már ha ott van, és nagy ez a piac, tehát ha valaki szeret olvasni, akkor könnyen találni az érdeklődésének megfelelő kiadványt.
Amúgy azért tértem át az árukról a szolgáltatásra, mert utobbinak sokkal hosszabb ideig lehet örülni: 1, mikor átnyújtod az előfizetésről, nyaralásról, stb szóló bónt 2, azalatt, amíg várakoznak az újságra, üdülésre, stb 3, amikor ténylegesen eljön az esemény napja 4, és persze utána, az emlékek hatására. Szóval 1-et fizet, sokat kap.

Kép Kép
coolasa
 
 


Mancs, boldogot Petikének!

Kép Kép
coolasa
 
 


Coolasa
Igen ezek szerintem is nagyon jó ajándékok... de apuéknak nagyon nehéz ilyesmit kitalálni mert egyszerűen nem mennek el...
Múlkor szülinapjára egy rajzot kapott pocaklakó akkori állapotáról... akkor mondtuk meg, hogy jön az unoka,idén aznap este meg váratlanul beállítottunk Áront meg átkötöztük egy piros szalaggal :) :lol: ...ennél nagyobb örömet a mai tényleges ajándékával nem fogok tudni okozni...

Gabuska
Aranyos vagy....
...de sajnos ez a tegnap esti veszekedés eléggé fájsdalmasra sikerült....no mindegy most már ez van... akármi történik mindig én vagyok a hibás én meg olyna vagyok akinek nemnehéz lelkiismeretfurdalást okozni...

Nagyon jó a szélfútta kép... a szöveggel különösen....

Gratula a különtöltött éjjszakához! :)

Ádámnapot lehet pótolni persze, amúgy sem vagyok nagy névnapozós családon bellül, csak direkt átraktuk mostanra az övét, hogy egymás mellett ünnepeljük a névnapunkat, erre ő kedvesen megköszöntött én meg elfelejtettem.... ez van egy kicsit dillós vagyok mostanság :roll: :lol:

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


...no megyek mert nemsokára megyünk.... :roll:

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamacka,
Zoli anyukája 12-én tartja a Mária napot, ez megtévesztett, de valóban, 8-án is van, úgyhogy

BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!


"no megyek mert nemsokára megyünk" - ezt jól megmondtad! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk, felejthetetlen élmény volt azt hiszem ez az esküvő, de ugye nem minden nap lát az ember magyar-osztrák-perzsa esküvőt a magyar és perzsa szokások szerint is.
Vannak képeim is, picit rendbekapom a lakást és jövök.

Mamac és a többi névnapját most ünneplő Anyuka, Apuka, Gyerkőc!
Isten éltessen Benneteket!!!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Csak elvonszoltuk magunkat egy közeli parkba, na, ott aztán felébredtünk:
http://www.send2u.hu/get/?f=kGFfNlxW5DYUv3T2bPBj

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 



Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


sziasztok, talán este jövök, addig is:
http://www.hunvista.hu/blog/static_page.php?id=3

Hogy jó kedvetek legyen
pussz
jumam
 
 


az ízirájdert nézzétek!
jumam
 
 


Zsódajumam!!!!

És a paraszt nem értette,hogy miért nem megy a biciklije :lol: :twisted: :lol:

Kép
sasha
 
 


Kedves Ádámok, Máriák, hófordulósok (Noki -kicsit megkésve :oops: , Petike! Mindenkinek nagyon boldogot kívánunk!!!!!

Zsó(zsó), Da(da), Ju(lcsi), Mam(a)

Elrontottam Julcsi vonalzóján a szöveget.
Zsónak meg még csinálok egyet.

hajrá magyarok!!! nézitek?
jumam
 
 


Jó estét,
Régen írtam rendeset(legalább 2 napja!!) de próbáltam folyamatosan olvasni.
Elég sűrű napokat élünk mostanság. Nálunk (majdnem) mindig van valaki, sokszor itt is alszanak. Anyósom volt itt múlt héten, igaz ő segíteni és zakuszkát (ha vkit érdekel kifejtem bővebben, mi is ez) sütni-főzni, míg a fia távol volt. (nincs járdánk, kocsibeállónk, eső után és olvadáskor itt mocsár van, kőért volt Bulgáriában. Ott olcsó és szép. Már csak ide kell érjen, minden papír nélkül kifizették :? , állítólag 10 napon belül szállítják. Ketyeg az óra, már csak 7.)) Ahogy ő elment pénteken este jött egy svájci-olasz barátunk(Jupap barát), a fiával (5 éves, Dani barát), itt aludtak. Szombat du jött a kisfiúért az anyukája (én barát), külön élnek, a kisfiú most jött haza 2 hetes svájci látogatásról. A svájci –olasz most is itt van, csütörtökön megy el, Jupap és egy másik fiú viszi. Majdnem nem engedtem el Jupapot, mert eléggé kifáradtam az előző 4 nap távolléte alatt is, de végül Danit elviszi a barátnőm pénteken és vasárnap kapom vissza. Így már könnyebb lesz.

Aztán ma meg Dani szülinapját ünnepeltük az ovisokkal, mert mikor igazából van neki, akkor még nyár van. Csak 7 gyerek volt, kicsaptam őket az udvarra, így nem szedték szét a házat!

Besokalltam ettől a tatárjárástól ami egész nyáron volt, remélem nyugodtabb idők jönnek. Gondoltam, hogy legalább 1 hónapig nem engedek be idegent a házba! Ez biztos nem megy, de szigorú leszek az biztos.

folyt., csak leteszem aludni a nagyokat
jumam
 
 


Jumam, a zakuszka, legalábbis oroszul nem "előétel"-t jelent? De ez itt biztos valami csel.

Kép Kép
coolasa
 
 


Lehet, hogy az oroszul, ilyenekre én már nem emlékszem, ez mindenesetre háromféle sült paprikából és padlizsánból (már megint a padlizsán :) ) készült. Megsüti, összefőzi, fűszerezi, sózza őket és üvegben dunsztba teszi. Kenyéren szoktuk enni, nagyon finom.
Erdélyiek a párom szülei, ottani étel, de szerintem nem eredeti hanem a románoktól vették át.
És szoktunk padlizsánkrémet is csinálni, az is nagyon jó, annak idején, mikor előszőr kóstoltam, kicsit idegenkedtem tőle, de ma már szeretem.
jumam
 
 


Vanília,
Ádusznak boldog 9 hónapos szülinapot!
Jó Anyukázást Neked!
Milyen az új cipő? Hol vetted?

Bubek,
Mellszívót Te döntsd el, Marci lassan 9 hónapos. Ha még sokáig szeretnéd szoptatni, én beruháznék a helyedben, ha alakul, ahogy alakul nem. Na ezt bogozd ki! :lol:
Beni a nyakláncokat szereti. :D
Csütörtöki tali nekünk nem jó, megyünk tanácsadásra, szerdán meg Tücsökzenére.
Csillagra vevő lennék. :wink:

Tücsimami,
Tényleg, Ti hogy álltok a kajálással?

Vuka,
Petrának jobbulást!!! Neked meg kitartást!

Coolasa,
Igen, 4-5 óra elteltével nekem is elég teli már.

Mancs,
Csinálj már egy térdzoknis képet Petikéről! :lol:

Gabi,
Nekünk is „erőmű” székünk van :oops: , de nem zenél és nem is hintázik, viszont magasságát is szuperul tudom állítani.

Képeket rakok fel mindjárt.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!
Jó rég nem írtam. :oops:
Minen NÉVNAPOS,SZÜLINAPOS,HÓFORDULÓS Babának,Mamának minden szépet és jót kivánok!!! :lol: :wink:

Picit rólunk:Jelenleg nem dolgozom mert kiderült,hogy gyed mellett nem lehet,csak ha lemondok a gyedről. :evil:
Így vagy lemondok róla és novemberben dolgozom újra vagy várok decemberig és akkor leszek 8 órás melós Domi pedig bölcsis. :roll: Ezt még nem döntöttem el.Most lefoglalt az itthoni kupi felszámolása és a suli....Október 9.én vizsgázom de még semmit nem tanultam rá. :oops: No,röviden ennyi.Hoztam a Domi új szobájáról ill a gardrób szekrényről képeket és talira is tudunk menni ha lesz a héten. :wink:
Mindenkinek sok puszi!Dia
Kép Kép Kép Kép Kép

Na hol voltunk mi ma :?: :lol:
Kép Kép

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Piálással vártuk a nagy eseményt:
Kép

Integettünk az ifjú párnak:
Kép

A magyar-osztrák szertartás a kastélykertben volt:
Kép

Aztán megsúgtam a Papának, hogy perzsa esküvő is lesz!
Kép

Na, erre ittam is egyet!
Kép

Így kezdődött a perzsa esküvő:
Kép

És így folytatódott:
Kép

És még a vacsin is ott lehettem, de enni nem kaptam :D :
Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Látom megint szerveződik egy találka? Vszínű jó nekünk a csütörtök, 90 %ban számíthattok ránk!

Coolasa, különben a fanyar humorú megjegyzéseiden én is jókat mulattam!! Valahol írta vki, hogy végre nem rejtegeted Nokicseket. Miért, eddig rejtegetted? (ja, értem, nehogy a fotóriporterek zaklassanak!)

Jucus, neked hogy megy a háromgyerekesdi? Nem szalad a ház? Hogy tudod összeegyeztetni a kicsi és a nagyok programját. Van segítséged?

Gabuska, ééédes ez a Livicske!!

Jé, Beni is pont 10 hónapos! Boldogot neki is!!!
Ilba, lécci küldd el a szerdai Julcsis képeket: lettik kukac freemail.hu

Mamacka, nem folydogál véletlenül székely vér az apukád ereiben? Mert apósomtól ismerős ez a makacsság. Én is nagyobb gyerek vagyok, nekem is öcsém van, nekem is voltak olyan érzéseim, mint amit apró betűvel írtál egyszer, ha nem is pénzbeli támogatással, de úgy éreztem, az öcsém fontosabb a szüleimnek.
Akkortájt változott ez meg, mikor megszületett az első unoka, Zsozsó. Anyukámmal azóta szinte napi (legalább)telefonkapcsolatban vagyunk, ha kérem őket gyerekvigyázásra, van, hogy aprogramjukat átszervezik, azért, hogy segíthessenek. És sokat hívnak, és jönnek, és jókat dumálunk. Tavalyi karácsonyi ajándék nálunk is egy hosszú hétvége volt a Kolpingban Alsópáhokon.
Azóta viszont (hallom vissza néha) ők-öcsémék érzik úgy, hogy kevésbé fontosak. Ott is van már 3 csodaszép lány, és tudom, hogy anyuék ugyanúgy szeretik őket is mint a mieinket. Csak messze vannak(Pécsett).
Szóval szerintem (ha van még) türelem. Idővel helyre kerülnek a dolgok.

Szopi-téma: én mindegyiknél csak az elején fejtem. Mikor beállt a kereslet-kínálat, akkor - lustaságból is - abbahagytam. Meg annyi volt mindig, h még két gyerek jöhetett volna. Zsó 17 hónapig szopott, Dada 10-ig (azért hagytuk abba mert nagyon fájt). Most Julcsival, csak akkor fejtem-fejek, ha csomósodás, begyulladás veszélye fenyeget. Ha mondjuk úgy jön ki, hogy az esti etetés után, az egyik még teli marad, azt lecsapolom, mert hajnalig nem bírnám (egyszerű, 1000 ft-os üveg-pumpás mellszívóval). Nem tartunk, 3 órás etetési szüneteket, van, mikor óránként cicin van. Hol többet, hol kevesebbet. Én is úgy működök mint Tücsökmami, nekem is le kell szorítani a másikat, mikor az egyikből eszik, különben úszok. És én is abban hiszek, h a baba igényei szerint alakul mindig a tejmennyiség.

A tantuszra még emlékszik valaki? A dinnye lékelésre? Gombóc fagyira 1 forint 50 fillérért? Ki mit tud?-ra, Kapcsoltam-ra, Egri János műsorára (nem tudom a címét, de fél hangszórót, vagy rádiót lehetett nyerni!!???

Lldicsi, az Üvegtigrist én is láttam már, tök véletlenül, a barátnőmék Tinnyén laknak és hozzájuk mentünk. Tehát én tudom, hol voltatok: Piliscsaba és Tinnye között!! Mi jár a helyes megfejtőnek?
jumam
 
 


Dia,
naggggggyon szépek vagytok!!!!!
Látom Dominak is van sütifalója és Intersparos tigrises vödre. :D
És meddig lesz ilyen szép rend? :lol:
Hol van az Üvegtigris?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Mennem kell, mert a gép az irodában van és a svájci-olasz vendég itt alszik egy matracon. Már lefeküdt.
Jó éjszakai net-bulizást szután jó alvást nektek!!! Meg nekem is....
jumam
 
 


Jumam,
holnap küldöm, még azt hiszem senki nem kapta meg, de most nagy képküldés van, ma úgyse menne át!
Köszi a köszöntést!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Dia,
tök jó lett a kéró! Meg voltál elégedve a Tóthékkal?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Jumam,
Erdélyi rokonok által ismerem a zakuszkát, bár ők mintha babbal csinálnák. Anyukámék is szoktak csinálni. Meg padlizsánkrémet is! Nyamiii! :P
Ízirájder nagyon állat! :lol:

Mamacka,
mi családunkban 2 Mária is van (Anyukám, Mamim) ők 12-én tartják, tőlem majd akkor kapsz köszöntést :wink: :lol:

Ilba,
le se merem írni... Voltunk ma sétálni Budán... Bem rakpart, Bem tér... közel hozzátok.
Milyen volt az esküvő? Voltak más, az itthoniaktól eltérő szokások, kaják? Nem bírok elszakadni az evéstől :oops:

Ezt meg végképp nem merem normál betűkkel kiírni... Petike tegnap éjjel 8-tól negyed 5-ig aluszkált. Végleges kelés a szokásos fél 7-kor volt. Persze én nem aludtam rendesen, vártam, hogy mikor ébred. Normális vagyok? És a másik ok, amiért nem aludtam jól: este elcsesztem, nem abból a ciciből szoptattam, ami következett, így hajnalra szegény mellőzöttke eléggé bedurrant :shock:

Most megyek, nézem a US Open döntőt. Remélem, ez legalább jól sül el, ha már a fiúkáink kikaptak a szerbektől :cry: :evil:

Kép
mancs
 
 


Mancsi,
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Küldök mailt!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Nagypontynak boldog hófordulót kívánunk!!!

Dia,
nagyon szépek lettetek!!! Gratula a szép kéróhoz! Munka: :evil:

Ilba,
brühühü, alig látok vmit a képekből, a helyszínből, a kajákból... :cry:

Kép
mancs
 
 


Ok, de asszem már csak holnap nézem meg a leveleimet. Most tényleg leteszem magam aludni.

Jó éjt mindenkinek!

Kép
mancs
 
 


A mai nap termése

Porcogó, a rettenthetetlen házörző
Kép

Rokonok
Kép

Rokonok (episode II.)
Kép

A tudatos
Kép

Anyukám a lét értelmén gondolkodik, és arra jutott, hogy olyanja nincs neki

Kép Kép
coolasa
 
 


Szóval mint mondottam, arra jutott, hogy olyanja nincs neki
Kép

Uuuuupsz
Kép

Kép Kép
coolasa
 
 


Sziasztok!
Igazán arik vagytok,köszönöm! :wink:

Gabi!
Igen,megvoltam elégedve,jó fejek voltak a fiúk és az igért időhöz képest 1 héttel előbb végeztek.Köszike. :)

Jumam!
Talált,sülyedt. :lol: Dorogon voltunk barátoknál és véletlenül találtuk meg ezt a helyet. :wink:

MIKOR LESZ TALI :?: :?: :?:

Ilba!
Háááát,nem tom meddig lesz ilyen rend. :lol: Valószínű reggel 8ig. :twisted:

Mindenkinek szép álmokat.cupp.Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Coolasa,
:D
Nokinak is mekkora haja van már!

Mancsi,
köszi!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Jumam, eddig sem rejtegettem Nokit, csak viszonylag ritkábban tettem fel képeket róla. A hangsúly a „viszonylag”-on van, tehát másokhoz képest. (Gabus most biztos csuklik, de ez nyilván csak a véletlen műve, hihi). Amúgy vannak nálam még szerényebb képfelrakók is a bandában, de valahogy mindig engem pécéznek ki. Az általános iskolában is 4-es volt a magatartás jegyem, míg körülöttem mindenkinek 5-ös… ki érti ezt. Én, a magányos rendbontó.

Beni, kellemes fordulópontot életedben!

Kép Kép
coolasa
 
 


Jó reggelt,

Sziasztok,
jó régen nem jártam errefelé, vagy három napja. De három napja folyamatosan programokban úszunk. Na, de mától a szürke hétköznapok.

Tali csüti??? Akkor elvileg még pont jó idő lesz.

Képzeljétek, pénteken vettünk autót. :)
Már egy ideje nézegettük, hogy az én kis Puntomat le kellene cserélni, mert kicsi, és három ajtós, meg hát szeretnénk egy nagyobbat helyette. Aztán csütörtökön jött egy égi jel, és pénteken meg már autótulajdonosok lettünk, vettünk egy Honda HRV-t, ami meglehetős változás a kis Puntom után. :) Juhhhéééé.

Kell valakinek egy Fiat Punto? Mert van egy nálunk eladó. :)

Szóval most nagy az öröm, és tényleg klassz az autó.


Dia, nagyon szép lett a szoba. Hol van ez az Üvegtigris étterem????? Meglepném egyszer vele Petit, hogy elviszem oda, nagy fun. :)

Coolasa, nálunk is egy pár éve lett ez a fajta ajándékozás, és pont hasonlókat szoktunk egymásnak ajándékozni (előfizetés, utazás).
Én eddig az utazást úgy oldottam meg, hogy Hungues Hotels csekket vettem, és bárhová beváltható. :)

Ilba, perzsa esküvő?? Ilyet még sosem láttam. De biztos érdekes.
Zsidó esküvőn voltam már, az szintén nagyon érdekes, és ugyanilyen pompázatos. :)

Boldog hófordulót Beninek és Petikének. :)

Boldog Mária napot!

Máriáról jut eszembe: most hétvégén nagy névnapi ajándékozás volt, és mi pl. most minden érintettnek különböző finomságokat vettünk: Mozart csoki, igazi fincsi kínai tea, mézes mogyoró, szóval olyan fincsiségek, amiket nem mindennap vesz az ember, pláne nem magának, viszont ha kap, akkor nagyon szívesen.... :) Ezeknek is nagy keletje van nálunk.

Nálunk az éjszakák még mindig nagyon jók, de ezt alig merem leírni, immár 3 hete (amióta vacsit is kap :)), reggel fél 7-ig megy a szunya. Úgy örülök. :)

Na, megyek mosni, meg rendet vágok.

Gyerök pont egy dvd-t akar kibontani.....

:shock:
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek! :wink:

Eszti!
A 10es útról Piliscsabánál kel lefordulni Tinnye felé és Tinnye előtt van.Onnan az elágazástól kb:2 km balra lesz. :wink: Pusssz

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok!

Nagyon Boldog Névnapokat és Hófordulót az ünnepelteknek!

Ldicsi,
Nagyon szép a Domi-szoba, meg az új gardrób. Az ágya szélén leesésgátló van? Én is azon filózok, ilyen nagyos ágyban mikortól alhatnak, vegyünk-e még másfél évesen a Boginak egy másik kiságyat, ha a tesó kitúrja? Nem mászkál le róla Domi? Hogy altatjátok este?
Üvegtigris: :D Én is akartam írni, de Jumam megelőzött, hogy ez itt van Tinnye és Piliscsaba között, a szomszédunkban, a Garancsi tónál, nem?

Mamacka,
Családi perpatvar: :( De szerintem ne hibáztasd magad semmiképp.

Jumam,
Hát, most, hogy beindult a suli, elég húzós, bár az állandó időzavarhoz már hozzászoktam. Nagyon nagy segítség a párom, már amikor itthon van, este fél héttől reggel fél nyolcig, meg a hétvégén, nagyi sajnos nincs 200 km-en belül. Komoly szervezés igényel még egy orvosi vizsgálat, vagy egy fodrász is, szerencsére Imi rugalmas munkaidőben dolgozik. Ha meglesz a pici, nem tudom mi lesz, mert a csajokat én hurcolom naponta többször suliból, meg a különórákra, zenére, sportra. Egy picivel ez még megy, de kettővel, főleg télen? (Dombtetőn lakunk, a suli, a bolt, buszmegálló, minden fél óra gyalog, hazafelé mindez hegymenetben. Szóval az autó létszükséglet.) És most még itthon vagyok, de ha dolgoznék? Bár egyre több embertől hallom, mit akarok én négy gyerek mellett még dolgozni. Lehet, hogy teljesen reménytelen, de azt hiszem, azért megpróbálom, mert hiányzik. Aztán ha végképp nem megy, majd kitalálunk valamit. Nektek szupi, hogy otthon van az iroda, de biztos így sem könnyű a nagyok programját összehozni a picúréval. És akkor még ott a háztartás. Mi most erősen gondolkodunk egy bejárónőn, (az ablakokon lassan nem lehet kilátni), bár még barátkoznom kell a gondolattal, hogy egy idegen tegyen-vegyen a házban.
Ez a zakuszka olyasmi, mint a vinetta?

Coolasa,
Noki ahogy egyre tudatosabb, úgy hasonlít egyre jobban rád. :lol: És tényleg micsoda hajzata van.

Ilba,
Érdekes lehetett ez a multikultúrális (van ilyen szó?) esküvő. Látom, Beni is élvezte. Meddig mulatott a fiatalúr?
Nevek: Izé, szóval eddig még érdemben nem vettük fontolóra, egy két komolytalan javaslat merült fel. Bár tegnap találkoztunk egy Borival, én már gondoltam is rá korábban, hogy az milyen aranyos, Bogi és Bori. A tesó meg Julcsi volt, nekem ez is tetszik (Jumam). Az a baj, hogy ami igazán tetszene (Luca, Míra, Noémi, Réka) már van a családban, vagy a szoros baráti körben, ráadásul ugyanezzel a rendkívül ritka vezetéknévvel (ld.Horváth).

Gabuska,
Ügyik vagytok nagyon. Mióta gyakoroljátok a kanalazást? És hol veszed Livinek ezeket a jó kis kantáros gatyókat?

A Tescoban mi most bevásároltunk ebből az új Cherokee márkából. Jó minőség és olcsó, bár gyanítom, hogy ez bevezető ár. Vettem Boginak egy farmert, két együttest, két dzsekit, egy pulcsit. (Az Imi meg mindenre mondta, hogy minek, ilyen van otthon. :evil: )

Elzarándokoltunk szombaton a Pecsához, és sóhajtozva néztem a HELYET, ahol találkozni szoktatok.
:D

Olvasok egy kicsit még vissza, mert most csak az utsó oldalt futottam át.

(Nem tudom, mikor jutok oda, de van nem kevés képünk is.)

Kép Kép
Viki 15,5 éves, Zsófi 12,5 éves
jucus733
 
 


Nem tudom, magamról mért tettem fel képet, mellényúltam, ugyanis olyat akartam természetesen megosztani veletek, ahol Nokival vagyunk együtt, elméletileg ő az attrakció, ugye... bocsánat...

Igazából Nokedlinek egészen születése óta ennyi haja van, sőt most az eredetihez képest kevesebb is, mert kopott némileg hátul... lehet, hogy mégiscsak dugdostam agyermekem fotóit a kezdeti korszakban, ha zen a hajzuhatagon most többen meglepődtetek..?

Ilba, a következő bekezdést ne olvasd! (most biztos nem is olvasod el)
Jelentem, Nokinak a barack, banán, alma után a tejpép, krumpli, sütőtök, zöldfőzelék és ezek tetszés szerinti kombinációja is simán lecsúszik uzsonna formájában.

Mancs, ezt meg te ne olvasd (Ilba, közben kinyithatod a szemed), Noki néhány napja azt csinálja, hogy nem alszik napközben, csak max 1 órát. Leteszem aludni, mikor evés és játék után úgy érzem, eljött a szunyúkálás ideje, és mikor benézek a félórás csönd után, hogy megbizonyosodjak, nem takarózott-e ki nagyon, meglepve tapasztalom, hogy csendesen játszik a kezeivel, vagy nézegeti a környéket, minden mukk nélkül, vagy max. halk megjegyzések hozzáfűzésével. Elgondolkodtam, nem beteg-e, mert az idevágó szakirodalom szerint ennyire nem lehet jó egy baba sem, de mikor odalépek hozzá, szélesen rámmosolyog, és elkezd repkedni, meg rappelni. Volt valakinek hasonló élménye valaha? Gabus, Livicsekben reménykedem, ő még ilyen tündibündi jókislány, mondd, hogy ne aggódjak..

Kép Kép
coolasa
 
 


Coolasa, és milyen tejpépet választottál?
Én ma cukkínit főzök, répával, rizzsel, és némi csirkehusival. A múltkor ízlett, remélem ma is fog. :)

Köszi az üvegtigris meghatározást.

Jucus, ezek mind nagyon szép nevek. :) Nálunk ha Bence lány lett volna, Petra lett volna. :)
Vendég
 


Aha, az még lemaradt, hogy Dia, klassz volt, ahogy szépen felesben lefotóztad a szobát, és Jucus, azon ismerőseim, akik a Luca, Mira, Réka nevet adták kislányaiknak, olyan neveket is fontolgattak, mint Sára, Zsófi.... ilyenek is vannak a Horváth családban?

Kép Kép
coolasa
 
 


Eszti, nem én választottam, hanem a dr írt fel HA vaníliásat.
Tényleg, még a Petra is ebbe a vonulatba tartozik.

Kép Kép
coolasa
 
 


Ez Milupa?
Vendég
 


Vuka,
Jobbulást Petrusnak. Nálunk is mind a három csajszi szottyos. (Gabus: tehát nem pösti nyavaja, mer a vidékiek is megkapják. :lol: Jobbulást Nektek is!) Az orrszívótól üvöltés ismerős, de én áldásnak tartom. Mármint az orrszívót.

Sasha,
Gyógyuljatok Ti is! A Cebion tényleg iszonyat savanyú, én pár csepp tejciben adtam be, amíg szopizott, de leírhatatlan arcokat vágott utánna.

Ilba,
Nevekhez még: a lányoknak megmondtuk fél óra veszekedés (mármint ők egymással) és nyávogás (naaaaaa, anyaaaaaa!) után, hogy majd a sajátjukat elnevezhetik. :D

Bubek,
Most voltam csüt.-ön, okt. 5-én megyek legközelebb. (A Bogi addig majd itthon bulizik a lányokkal. :D )
Szerintem megéri beruházni a mellszívóba, a tesónál úgyis kéne, nem? Én most mindenképp veszek majd egyet. Eddig kölcsön volt és azt is visszaadtam egy hónap után.
Hol laknak a nagyiék? Bocs, ha már többször hosszan beszámoltál volna róla, sokszor csak hézagosan tudok visszaolvasni. :oops:

Coolasa,
Noki, a kis ínyenc...:D
Jó kislányok: Nekem a Vikinél mondták, hogy szüljek még, hogy megtudjam, mi is az a GYEREK, mert olyan nincs, hogy többedszerre is angyalka sikerül. Zsófi, ha lehet még jobb baba volt. De engem, mint tudjuk azért hajtott a kíváncsiság és jött a Bogi. Na, nála már erősen körvonalazódott... :D

Zsófi már van egy a családban, igaz nem ezzel a vezetéknévvel. :D Végülis jogilag lehetne... (Mint a viccbeli cigányasszony: - Hogy hívják a gyerekeit? - Há, Gázsi, Gázsi, Gázsi meg Gázsi. - Az meg hogy lehet? - A vezetéknevük az más....) :lol:

Lányok, köszi a szopis tapasztalatokat, egyre inkább kezdem azt gondolni, hogy alapjában alkati dolog... Én mind a három csajszival kínlódtam, kb. három hós koruktól, éreztem, hogy nincs elég. A Bogival volt olyan, hogy karácsonykor Szombathelyen minden átmenet nélkül majd kidurrant a cicim, holott az első hetek óta nem éreztem ilyesmit előtte (akkor volt Bogi 3 hós), mikor meg hazajöttünk, írattam tápszert, mert ahogy jött, úgy el is ment, de olyan mértékben, hogy a Bogesz üvöltött az éhségtől. A tápit persze nem itta, és visszajött a tejcsi pár napon belül, de valahogy mindig azt éreztem, hogy épp hogy elég van, szóval nem volt az a jóleső érzés, hogy hatalmas kortyok perceken keresztül, hanem kínlódás. És ez így olyan stresszes. Ráadásul a doki meg a védőnő is azzal jött állandóan, hogy nem hízik eleget. Ez szeretném elkerülni a köv. babónál.

Felébredt a Bogesz. Képek megint majd később. :roll: :? Esetleg holnap... :oops:

Mi lehet a középső vonalzómmal?

Kép Kép
Viki 15,5 éves, Zsófi 12,5 éves
jucus733
 
 


Eszti, hogy neked milyen keresztkérdéseid vannak!! Megyek és megnézem.. Igen, milupa. (Próbálom úgy keverni a kártyát, hogy eljussunk mi is a csütörtöki talira, Eszti vigyem neked a pampers kódokat? Vagy másnak, ha szüksége van ilyenre.. Bubek lemaradt róla, mert nem volt elég kitartó, csal 1 évig várt rá.. :wink: )

Kép Kép
coolasa
 
 


Megköszönöm a kódokat, Coolasa. :) És köszi a választ.
Én most olyan tejpépet fogok gyártani minikének, hogy fejek le anyatejet, és beleteszem a Holle kölespelyhet. :wink:

Jucus, én ilyen időszakokban, amikor úgy éreztem, hogy alig van tejcsi, mindig csak arra gondoltam, hogy a gyerek naponta 3-4-et kakil, sokat pisil, és majd kicsattan, ez valahogy mindig megnyugtatott. Szerintem még a nemméricskéléssel lehet ilyen tejcsiparákat kiküszöbölni. Én soha egyetlen szopit sem mértem (főleg azután, hogy a kórházban mérték Bence kajáit, és egy maratoni másfél órás szopi után közölték a csecsemősök, hogy kevesebb 20-szal, mint előtte) :shock: :shock:
Vendég
 


Sziasztok,

jó régen voltam én is :oops:

Voltunk esküvőn szombaton.
Nagyon szupi volt.
Zsófi is elég jól bírta.

Eszti,
gratulálok az új autódhoz :!: :!: :!: :!:
De jó neked...... :P
Én is szeretnék újat :lol:

Ma voltunk a zene bölcsiben.
Szőcs Áron utcában van (BUBEK).
Nagyon aranyos és szimpatikus volt a csajszi aki tartotta.
De van még egy itt a Kozák műv. házban. Szerdán lesz oda is lenézünk, mert ha ez is jó lesz akkor inkább ide járnánk.
Ez csak 10 kor kezdődik és sokkal közelebb van.

Jó nagyot sétáltunk, el is fáradtam.
Remélem Zsófi szépen megebédel délben és elalszik. Ez csak terv :lol:

Kép

Kép
sajtine
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?