Új privát üzeneted érkezett!

Edit, nagyon szépek vagytok. Látszik a kiscsajon, hogy minden rendben vele.
Bár bevallom Virág babának most így kopaszon is kicsit több a haja, mint az Ádámnak. :D
A fütyikérdést nagyon jól megfogalmaztad.
De én bevallom őszintén (megkövezhetnek érte), nagyon finoman felhúzva mindig megmosom. A dokicsajt kérdeztem a múltkor is, azt mondta, még nem kell. Megnézte és el volt ájulva, milyen szépen feljön, egyáltalán nincs letapadva. (én persze lapítottam, be nem vallottam volna, hogy én bizony huzogatom.) :oops:

Nagyon örülök, hogy Barninak ennyire bejön az ovi. De, ha jól vettem ki az írásokból, ő járt bölcsibe is? Ha igen, sok barátja ment vele oviba? Mert akkor talán könnyebb is neki. Nem?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi!

Igen, Barni bölcsis volt. Egy barátja ment vele az oviba. A teremben ma együtt játszottak, de az udvaron teljesen különváltak. Barnusnak már csecsemő korában is látszott, hogy szűk a fitymája. Vártunk, majd kinövi, de ha most meggyógyul, elviszem dokihoz.
Bavallom, Barninak egy évesen sem volt enyni haja, mint Virágnak most kopaszon. Na azért remélem, a kiscsaj azért több hajat növeszt.

Márti!

Kaptam a patikába egy homeós kiadványt, babáknak és mamáknak való. Abban van szer az aftára, és a szájpenészre is.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit:köszi, majd megkérdezem itt nálunk!!
Zsombi legújabb őrültsége, hogy kaja közben is a szájában turkál!!!! :shock: Szerintem meg van duzzadva az ínye, de benézni sosem enged a szájába!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

 
 

Edit:szerintem így még szépségesebb is a lánykád, jobban látszik a kis fejformája!!!!! :lol: :wink:
Érezni meg nem érzek nagyon semmit a Zsombi ínyén csak azt hogy duzzadtabb, mint eddig volt:nagyon szereti rágni a kezemet!!!! :lol: Miért jobb mint az övé???? :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit: gyönyörű a kopasz hercegnőd!
Én is mindig azt mondom a Ferkónak, persze jó lenne a sok pénz, de nem mindenáron.
Ő is dolgozhatna éjjel-nappal, de akkor nem tudna velünk lenni.

Andi remélem, jössz ma még és tartasz nekünk élménybeszámolót! :lol:

Most csak ennyire futja, a Szandi a kezembe sajtkukacot játszik.

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok!

Edit!
Nagyon tetszenek a képek, Virág nagyon aranyos a rövid hajjal. Tényleg jól áll neki, nem is kis kopasz!

Na, megvolt az ikres tali. Szuper jó volt, örülök nagyon hogy eljöttek Julcsiék! Nagyon-nagyon aranyosak, kedvesek, a csajok meg szenzációsak. Egyik ámulatomból a másikba estem.
Először is gyönyörűek (mondjuk ezt láttuk a képek alapján is). Félelmetes az a tempó, amivel haladnak, kúsznak ezerrel. Ülnek, állnak, tényleg nagyon aranyosak. Pillanatok alatt felfedezték a területet, a játékokak és birokba vették. Célba vették Apát, Anyát, és már ott is voltak mindketten.
És ahogy esznek/isznak......Megfogják az üveget, és már isznak is, tök egyedül.
Fényévekre vagyunk tőlük, legalábbis így éreztem, pedig csak 1 hónappal vagyunk fiatalabbak.
Még játékokat is kaptunk tőlük ajándékba, meg minden mást, ég is a pofám rendesen, hogy mi nem voltunk ennyire felkészültek. Azért remélem lesz még alkalom, hogy viszonozni tudjuk.

Rakok pár képet (remélem Julcsiék nem nyelnek le emiatt keresztben :oops: )
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A gyerekeim csak csendes 8) szemlélődők voltak Livihez és Dorinához képest, mégis fél 9-kor mindketten a vacsin beájultak. :lol:

Márti!
Köszönöm mégegyszer, hogy megvetted nekem a ruhákat. Szerintem mindegyik jó lesz, bár még nem próbáltuk fel. A farmer gatyó tuti nagy még, de az nem baj, a body lesz necces, de még tuti jó egy kis ideig.
És nagyon köszönöm a kölcsön ruhákat is, amiket küldtél, nagyon aranyos vagy. Megpróbálunk nagyon vigyázni rájuk, és mihelyt kinőttük, szolgáltatjuk vissza.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi:nagyon jó lehetett tényleg a tali, a képek nagyon jók!!!!Látom a Dorina rástartolt a Marcira fiacskád pedig ügyesen lecsókolta!!!!! :lol:
Remélem jók lesznek a rucik, a használtakra meg ne legyen gondod, nyugodtan széthordhatják a manók, azért vannak a gyerekrucik!!!!!! :wink: Ha lesz még babónk akkor nem erre fogunk alapozni!!!!!
Megint fél 6-kor keltünk, lassan megszokom.Valami mozgásfélét már kidolgozott a drága, nem konkrét kúszás, hanem gurulásos fenék tologatás , de már simán bejárja a szobát!!!! :lol: Most is ezt teszi!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Andi, nagyon jók a képek, jó lehetett a tali.4 ici-pici lurkó a szobában, :lol: nagyon aranyosak.
Ja, Marcinak már párja is van?

Márti, az Ádám ugyen ezt csinálja, csak éjjel a kiságyban. Ma 1/4 5-től 3/4 5-ig azzal szórakoztunk, hogy beraktam az ágya közepérte, betakartam, majd fél perc múlva már az ágy tetejénél, a rácsnál volt a feje. Emeli a seggét és megy. De éjjel? :roll: Nem mertem lefeküdni, mert úgyis felébred, ahogy beüti a fejét.
Ja, és a legújabb, olyan hangosan kiabál és sikít, hogy tegnap az apja rámszólt, csináljak vele valamit, mert a szomszédok azt fogják hinni hogy nyúzzuk, és ránkküldik a gyámügyet. :D

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:én a kiságyába a fejéhez odakötöztem 2 kissebb párnát, hogy ne fejelje le, mert éjszaka valahogy mindíg odahúzodik, keresztbe fekszik az ágyban.És amikor felébred egyből négykézlábazik, már nem egyszer koppant a buksija, már csak a rácsokat kéne külön beburkolni!!!! :lol: A rácsvédőt simán lebontja!!!
Mosd meg a párodnak, hogy ezen a típusú babákon nincs hangerőszabályozó!!!!! :lol: :wink: A szomszédok meg gondoljanak amit akarnak, de gondolom azért nem úgy visít Ádámod mint 1 kismalac akit kergetnek???!!!! :shock: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, tetszett ez a hangerőszabályzó! :lol:
Megmondom az apjának.
Nem, nem olyan mint a kismalac, hanem mint akit nyúznak. :D
(De pont lesz... om a szomszédokat, meg, hogy ki mit gondol)egyébként nagyon aranyosak, nincs velük semmi gond. Meg ez egy családi ház, így nem hallatszik ki minden mint a lakótelepen.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok! :D

Tegnap nem irtam,de ma mar nem birom ki. :D
Annyira helyesek a gyerekek,jo kis buli lehetett :lol:
Mi is penteken megyunk ,,ikres talira'' csak ugye itt 3 kinnt levo baba fog talalkozni 3 bennt levovel :lol: Rem kivancsiak vagyunk!!!!
Szerintetek ha 3 iker babo neve (ugyertem mindharomnak)L betuvel kezdodik,az problema lehet pszichesen?Mert 3 nev van ami ugy igazan tetszik mindkettonknek,de mindharom L betus :roll: Majd kesobb elarulom oket :)
Elkezdtem kotni egy makszemnyi pulovert,gyonyoru vidam szinekbol,es elfelejtettem hogy kell egy kotest befejezni. :oops: (nagyon reg kotottem utoljara)Remelem talalok valami leirast valahol...
Holnap megint latjuk a kis csapatot,ez olyan orom :lol: :lol: :lol:

Marti,
Ma talalkozom Deveny Annaval,megkerdezem a kuszas-maszas ugyet ha akarod,sot ha gep kozelbe tudok ott kerulni,kepeket is mutatok Neki Zsombirol.De tuti hogy nincs baja,ne izgulj!!!! :D
Szep napot mindenkinek,olyan verofenyes napsutes van itt,kinnt is es ,,bennt is'' :D
rillisz
 
 


Rillisz
befejezni úgy kell, hogy két szemet egyszerre átkötsz, és visszarakod arra a tűre, amin a többi van. Szépen lassan elfogynak. :lol:
Én is kötöttem terhesen, na én meg a szaporítást felejtettem el. Jó kis lyukak voltak a pulcsiban, mire rájöttem, hogy is kell. :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Rillisz:kösziköszi, aranyos vagy!!!!
Látod még kötési szakértőnk is van!!!!! :lol: :lol: :lol:
De jó lesz holnap, hogy látjátok a manókat, most már hátha biztosabb lesz a nemek aránya!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Barbi! :D

Nagyon koszi a kotesi emlekeztetot. :D
Tegnap este ultem a tv elott es keptelen voltam befejezni a pulcsi elejet,probaltam igy meg ugy ,de megiscsak nem fogyott el a szem.
Es tenyleg ,mostmar en is emlekszem,de magamtol nem ment volna!!! :lol: :lol:

Marti,

Mi is a pontos aggodalmad Zsomdival kapcsolatban?Tehat nem kuszik,hanem rogton maszik?
Irj vissza legy szi' 4 oraig latom a babanetet,utana indulunk.
rillisz
 
 


Rillisz:konkrétan nem mászik, gurul mint a labda mind2 oldalra.Ha lerakom egyből 4kézlábra tornázza magát, de mászni sem mászik még , csak négykézlábra emelkedik és onnan vetődik.Ma csinált valami popótologatást is.Egyszóval se nem mászik még és se nem kúszik, de a négykézlábazást lassan töké?re fejleszti.Ez nem gond???Köszi még 1x!!!!! :lol:
Most meglestem :lol: úgy van ahogy írtam 4kézlábról vetődik a kiszemelt játék után!!!!Ez valami egyedi mozgásforma???? :shock: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok

Délelőtt itt volt a testvérem és lefoglalta a gépet.

Andi: nagyon jók a képek. Biztos szuper volt!

Márti: biztos nincs Zsombinak semmi baja, csak ahogy te mondod – feltalált valami egyedi mozgásformát! Egyszerre kezdett több mindent csinálni és azt kombinálja.

Megkóstoltuk a banánt, az én dokim szerint az első három gyümölcs – alma, barack, babán. Mit mondjak annyira nem ízlett neki, hogy rámköpte.
Rájött hogy tud köpködni és a mai gyümölcsevést is úgy fejezte be, hogy kiköpködte.

Tegnap okos sógornőm megkérdezte, miért nem adok neki főzeléket. Nem tudom, hova siettetnek. Még csak most kezdtük a gyümölcsöt. Ráadásul kanállal meg alig evett.
Bár ma nagyon szépen nyitogatta a száját. Előbb utóbb csak rájövünk, hogyan kell.

Nemsoká itt a másik sógornőm, ezért most megyek egy kicsit összepakolok.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok! Nem akartam írni, mert anny ia melóm hogy vmi eszméletlen, holnapután már be kell pakolni a kocsit és még nem állok sehogysem. Ugye eddig nem mertem csomagolni, mert mivan ha mégse költözünk, most mire kiderült, már csak 2 napom maradt:( Ráadásul nyakamon a két kölök, Tamás már Pesten, szóva legyedül kell csinálnom mindent:(

Viszont ő meg ma már próbanapozik, nagyon remélem hogy felveszik vmi jólfizető helyre:)

Mi jól vagyun kegyébként, csak tényleg nincs időm most semmire, remélem nem haragszotok érte....

Csak Mártinak akarta mírni, hogy ne aggódjon, teljesen normi amit Zsombi csinál, Kata is ugyanezt teszi. És a négykézlábazásból nem mászás lesz, hanem először felülés:) Azt kell megtanulnia, hogy hogyan emelje fel a kezét, és ez nagy mutatvány, orraesés nélkül:)

Sőt Katalány olyant csinál, hogy nem a térdein támaszkodik, hanem a talpán. És így nyomja fel a popsiát. Mint egy 3szög:) És innen szokott orra esni, volt már hogy a bukfenc is sikerült:) Bence meg mindig mondja hogy átmegy a híd alatt az autó:) Persze Kata a híd:)

Na lépek mert mosok, mosogatok, csoamgolok, terigetek, ja és sír a gyerek:)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Csajok!

Iszonyúan fáj a fejem!

Virág reggel 5 óta ebédig fél órát aludt, közben folyamatosan ment a nyűglődés, ordibálás, sírás felváltva. Ebéd után pedig 4 órát aludt. Ez születése óta nem történt nappal. Ha hiszitek, ha nem, úgy tűnik, felül az egyik szemfoga nő. Ilyet én még nem láttam. Viszont nagyon szenved tőle.

Az ikres tali állati jó. Mit isznak a csajok az Aventos üvegből? Olyan kakaó színe van. Látom Marci már most csajozik! Egy csomó játákunk a képről nekünk is van.

Andi! Virág mozgása hasonlít Flóráéhoz, tud fordulni, de nem nagyon izgatja a dolog. Barnabáshoz képest nagyon lassan halad mozgásilag. Én ennek egy kicsit örülök is, mert Barnabás gyors fejlődése és mozgékonysága igen fárasztó volt. Virág ráér, nem kell sietni annyira. Egy kicsit hadd élvezzem még a kisbabaságot!

Rillisz! Dévény Anna hány éves? Élvezd a ráérős és energikus napokat! Sajna én kötni nem tudok!

Képzeljétek! Tegnap nagy felfedezést tettem! Íme a sztori: Virág Mam-os üvegéről a 2-es cumit cserélnem kellett, kirepedt. Vettem is újat. Etettem volna, de ő szinte fuldoklott a cumitól. Még nem is szívott bele, de már öklendezett. Már kezdtem parázni, mi ez már megint. Nem elég, hogy nem kanalazunk, de most még cumisüveg sem kell? Próbálkoztam, de nem kellett. Közben meg sírt az éhségtől. Elővettem egy régebbi 1-es cumit, azzal evett, de elég sokáig tartott a kis átfolyás miatt. Belebuktam a kukába és elővettem a kidobott cumit. Gyanítottam, hogy valami nem stimmel az újjal. Látom, hogy amit most vettem, sokkal hosszabb, és ez Baby 2 nem pedig newborn 2. Az újszülött rövidebb, és eredetileg a komplett 260 ml-es üvegen az van. Megyek a DM-be, de csak 2-es Baby van, újszülöttest nem forgalmaznak. Fa@a, vettem kompletten üveget. Most meg írni fogok a MAM-nak, hogy ilyenkor mi van. Most szúrjak meleg tűvel lyukat az 1-esre, mert a newborn 2-től az csak lyukméretben különbözik? Na nehogy már balkán legyen!!! Mi az, hogy amit a cumisüvegre tesznek, nem pótolható, csak hosszabb cumival?

Na jól kimérgelődtem magam!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit:ez tényleg őrültség, én eddig mondjuk csak newbornosat vettem a Dm-ben, fel sem tűnt hogy lenne másmilyan.Bár az is igaz, hogy ez már "rég "volt mert most BABY NOVA-sat vettem, eddig csak a gyümilevet issza azzal, de az bejött Zsombinak.Nem sokkal olcsóbb 2db=800 Ft de ez eddig még nem repedt ki és jó az aventes üvegre! :lol: Ami nem kis előny!!!!!

Én most du-án Szonót harmadszorra, Zsombit másodszorra tudtam csak elaltatni, úgy hogy kivoltam!!!! :roll: Lyánykám kicsit taknyos, remélem csak ennyi lesz!!!!!! :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Pipicicit hogy kell megpárolni a manóknak?????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti,
én nem is tudom.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Szoni jobban van? Remélem nem jött jobban elő a takonykór.

Képzeljétek, az öcséméknek már akármikor jöhet a baba. Tegnap már nagyon úgy nézett ki, de téves riasztás volt.
Tiszta lázban vagyok. Szegény sógornőm nagyon várja már, borzasztó nagy a hasa és mozdulni is alig bír.
De most telihold van, hátha beindul valami. :wink:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Csajok!

Az nem lehet, hogy nem írtatok semmit!!! Már este óta ötször benéztem!

Virág megint reggel 1/2 5-kor kelt, egy óra múlva vissszaaludt, most meg megint alszik.

Márti! Gondoltam án Rád 5.40-kor! Rendszeresen akkor eszik kicsi Zsombi is! Szoni takija?

Tudja valaki, hogy kell rizzsel sűríteni a főzit?

A Kismama újság megjelentett egy könyvet a Kismama babakonyhája címmel. W. Ungváry Renáta írta, 3600 Ft. Megrendeltem, beszámolok majd, érdemes e megvenni.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Zsu,
kitartás! baromira nem lehet könnyű a gyerekek mellett még a házimunka és bónuszba a csomagolás. :?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Edit,
sajnos nem tudom. Megpróbálod a rizst, hátha az bejön a kiscsajnak?
Fejfájásod?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Most már a Zsombi is taknyos!!!!! :cry:
És azt honnan lehet tudni, hogy ez influenza e vagy megfázás, nátha??????Szerencsére hapciznak 1000-rel így kijön a trutymó, Szonikám meg már ügyesen trombitál!!!!
Edit:azt hiszem jól szét kell főzni a rizst, mintha a Julcsi írta volna 1x, aztán gondolom hozzáturmixolni a cucchoz.Zsombi ma 5:20kor kelt(max.5:30kor szokott) és eddig aludt 1 órát!!!!!! :roll:
Barbi:izgi lehet, hogy jön az unokatesó!!!!! :lol: :lol: :lol:
SZóval pipicici?????kis kockákra vágom , pici vízben megpárolom vagy mi?????? :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti: remélem csak egy kis megfázás lesz a takonykor nem valami komolyabb.
Pipicici: én ugyan nem értek a főzéshez :oops: , de a barátnőm úgy csinálja, hogy egy vízben rakja fel azzal amivel adja. Pl.: krumplival, paradicsommal. Szerintem, mire megfő a krumpli a husi is készen van.

KépKép
zsuzsi78
 
 


Ma megpróbálom a sárgarépa pürét, talán ez ízleni fog a kisasszonynak. Eddig csak az alma jött be neki, de azért szoktam bele tenni barackot is.
Adott már valaki tejpépet? Ha igen melyiket, nekem HIPP van és kiköpi.

A másik kérdésem: a nővérem barátnője pár hete szült és rengeteg teje van. Ad le gyűjtőbe is, szerintetek hülyeség lenne hozni a Szandinak, hogy napi egyszer azt kapjon?

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok!

Barbi: Házimunka? Az meg mi:) Na jó tegnap mosogattam, mert már nagoyn gáz volt....de am osás a költözés része, nem akarok mindjárt ott is mosni:) Lesz elég dolog....

Zsuzsi! Egyáltalán nem hülyeség!!!! Én is adok Katának, nekünk a gyerekorvos írja fel. Ezért is várom már Pestet, hogy végre legyen újra anyatejci:)

Jah lányom megkóstolta a tejtermékeket:) Hál istennek semmi baja nincs tőle:)
Csak sajna alig lehet olyan joghurtot kapni, amiben nincs E betűs:(

Megyek vissza a dógomra...

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!!

Na,ma is jo sokaig aludtam,igaz tegnap ejfel utan ertunk haza.

Marti, :D :lol:
Megkerdeztem tegnap Annat,es azt mondta hogy az teljesen normalis ha eloszor forog.Ez a dolguk ilyenkor,szuper hogy mar negykezlabazik(eros baba) :D a kuszas,maszas 8 honapos kor korul normalis.(persze ha elobb csinalja nem baj,de akkor van itt nagyjabol az ideje)
De ha megnyugtat nyugodtan vidd be megmutatni(mivel nagy sullyal szuletett stb.)nagyon kozel van hozzatok a Moszkva ter.
Helyuk nincs nagyon,rengeteg a beteg baba,de azt mondtak hogy hivatkozz ram es akkor probalnak valami gyorsabb idopontot talalni.(Tudod a nevem az e-mail cimem csak persze forditva)
Ennyit tudtam intezni,remelem kicsit megnyugodtal!!! :D

Editem, :lol:

Most aztan jol csobe huztal! :D Anna eletkorat nem vagyok meghatalmazva hogy megmondjam,tudod egy bizonyos kor utan mindannyian hiuak vagyunk :wink: :DEleg legyen annyi hogy nem idos,es nem is a 20-as eveiben jar,orok aktiv,es fiatal,es annyit dolgozik mint 3 masik ember.A munkaja az elete. :D Bocsi hogy ilyen talalos kerdes szinten valaszoltam :lol:
A receptkonyv engem is nagyon erdekelne,kivancsi vagyok milyen!!

Zsu,

Remelem rendben megy a koltozkodes,az mindig olyan izgi ha az ember uj helyre koltozik,vagy hazat atalakit.Kitartas,a vegeredmeny szuper lesz! :D

Na megyek keszulni,mert nemsokara indulunk megkukkantani a babokat UH-n.
Puszi mindenkinek! :D
rillisz
 
 


Megkóstoltam a répapürét. Ez valami iszonyat rossz, pedig én szeretem a répát. Na most aztán még kíváncsibb vagyok, hogy mit szól hozzá.

KépKép
zsuzsi78
 
 


Rillisz:köszi megnyugodtam!!!! :lol:

Ki vagyok teljesen :ugye ez a kisszaros 5:20kor kelt azóta 1 órát aludt , majd megtoldotta 45 perccel.Most hogy nincs humora aludni, 3 óránként eszik.Szonó az előbb olyan hisztit levágott, hogy a hajam kihullott!!!Meginterjuvoltam apát, hogy én mikor mehetek szabira??????Erre ő : akeresztelő előtt és után 2-2 napot itthon lesz , majd akkor.És mondom te fogsz csinálni mindent????" gyerkőc ellátása, mosás, főzés, takarítás, Zsombi kaj.....meg ilyenek, azt mondja megbeszélés kérdése, majd valamennyit vállal!!!!!! :P Ilyenek ezek a pasik!!!! :wink:

Zsuzsi:nekem Zsombi imádta a répát, mikor csak azt kapott akkor is, mert a kertből szedtem és az nagyon zsenge fincsi édes répa volt.Üvegeset nem ette meg, meg 1x csináltam bótirépából, mert az itthoni nagyon miniatűr volt, kellett volna vagy 20db 1 kajához!!!!!Na azt sem szerette!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Rillisz:majd este jelentkezz, hogy mit láttatok, és hogy fejlődnek a babók!!!!!!! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti: Én is pont ezen húzom magamat. Neked talán annyiba könnyebb, hogy tudod, csak magadra számíthatsz, mert a párod dolgozik. De nekem itthon van a Ferkó – aki még most is alszik!! Mégse segít semmit. Nagyon kivagyok. Komolyan mondom legszívesebben, elmennék valahova és itt hagynám, csinálja Ő egy napig. Mert ugye nem csak a gyerek van, de még a lakást is rendben tartom. Nem beszélve a macskákról, mert még az sem tűnik fel neki, hogy nincs vizük. :cry: :cry:

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi,
a tejpépet az Ádám is utálja. Ő a Humana pépet kapta, csak úgy hajlandó megenni, hogy ici-pici kakaóport keverek bele.
De nem is szarakodunk vele, nem hát nem, inkább a gyümölcsöt adom.

Márti, remélem csak egy kis orrfolyás lesz semmi több.
Az Ádám is imádja a sárgarépát. (pont ma is ezt ebédelt) :D

Zsu,
akkor szombaton költöztök?

Andi drága, merre jársz?

Lányok, ha a sógornőmnek hasmenése van, az már összehozható a szüléssel?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi: a hasmenést mondják az első tünetek között, de nekem pl. semmi bajom nem volt. Mégis 4 perces fájásokkal indítottam.

KépKép
zsuzsi78
 
 


Barbi:igen az lehet a kezdetének a jele!!!!Felkészül a szervezet a babóra!!!! :lol:

Zsuzsi:én ezt nem tudnám szó nélkül hagyni, az más lenne ha nem lenne babátok, de így!!!Mind a ketten vállaltátok, akartátok , ez így nem fair szerintem!!!De nem akarok ám belepofádzani!!!!! :oops:
Na lenyomtam a kissrácot!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Akkor már akár ma is lehet baba?
Vagy mennyivel előtte jelentkezhet a hasmenés?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi: már ma is lehet, de ha elkezd görcsölni azt biztosan megérzi, a jóslófájások sem mindennapiak, úgyhogy nem fog szép csendben megszülni!!!!! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Hú, de izgi.
Nekünk ez mind kimaradt, most úgy izgulok, mintha én szülnék.
Most bement ctg-re, majd a doki megmondja, meddig húzzák még. :D

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Itt vagyom ám, csak eddig max. az olvasásig jutottam. Most megpróbálom gyorsan kihasználni, hogy egyik babó alszik, a másik meg még egyenlőre elvan.

Rillisz!
Majd mesélj, mi volt az UH-n! Szerintem ha azonosak a keződbeűk, az még nem akkora gáz, de ne válasszatok hangzásra is azonos neveket, mert az bekavarhat. Meg aztán tessék ám készülni 3-3 fiú és lánynévvel, mert semmi nem 100 %-os! :wink:

Barbi!
Én már hallottam hasmenéssel induló szülést, úgyhogy hajrá, már tényleg nincs messze a dolog! Majd számolj be, hogy mi volt!

Márti!
Mi van a takonykórral? Múlik azért?
Próbáld meg délután lenyomni mindkét csemetédet, és pihizz te is kicsit.
Picicicihez nincs lövésem, de talán mások majd megmondják a tutit.

Zsuzsi!
Na, milyen volt a répa fogadtatása?
Én minden kaját meg szoktam kóstolni, amit adok nekik. Nekem eddig még egyik sem ízlett annyira, hogy meg tudnék enni belőle annyit, amennyit nekik adok. Se a bolti, se a saját. De azért mindig dumálom nekik, hogy milyen finom! Szegényeket jól átverem. De hát finom is, csak nekem nem ízlik. :roll:
Mi már vasárnap óta tízóraira tejpépet eszünk. Nekem szerencsém van, az én gyerekeimnek eddig minden ízlett. Vagyis mindent megettek, amit kínáltam nekik. Na, már sokat hallottam a tejpépről, hogy az milyen finom, gondoltam nem lesz gond vele. Nem is lett, de nekem ez sem ízlik. Az állaga, meg a kinézete olyan, mint a tejbedaráé, de az íze nekem por. De hát nem nekem kell, hogy jó legyen.

Ezzel kapcsolatban akartam már kérdezni tőletek, hogy ezt mennyivel az evés előtt lehet megcsinálni? Nem tart sokáig, úgyhogy nincs vele semmi gond, de ha mondjuk elmegyünk itthonról reggel, akkor megcsinálhatom hidegen, és az adott helyen felmelegítve ehetik? Vagy ezt is csak frissen lehet?

Zsuzsófi!
Jó pakolást, költözést neked, és kitartást így egyedül is! Ennél már csak jobb lehet!
Akkor most mégis van netetek? Vagy nem jól emlékszem?

Edit!
Engem nagyon érdekelne a véleményed a könyvről, és hogy milyen lett a rizs. Már én is gondolkozom rajta egy ideje, hogy kipróbálom, de nem tudom, hogy hogy álljak neki.
Nem semmi szorid van a cumikkal. Én már agyvérzést kapok tőlük. Most megint vettünk két AVENT-et, mert mást nem találtam, ami széles szájú. Ha ez is bekrepál idő előtt, esküszöm megtanítom őket csőrös pohárből tápszert enni. (Na, ez csak vicc volt!)

Na, nem tudom, hogy akartam-e még írni vmit, de ezt most elküldöm, mert ha elszáll, akkor az agyam is vele megy, az tuti.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Barbi, igen, már szombat reggel költözünk:)

Zsandi, elvileg nincs:) Lemondtuk már 31-el, de elfelejtették kikapcsolni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

csak nehogy azt higyjék, hogy majd ki is fizetjük:)

Rillisz, igen izgi, csak az a gáz, hogy itthon mindent egyedül kell csinálnom :( annyira izgulok a párom miatt is, mára is visszahívták próbanapra, nagyon remélem hgoy felveszik!!! Olylan nagyon jó lenne:)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Barbie! A fejfájás átment takonykórba és torokkaparásra. Eddig mindig Barnit tessékeltem el Virágtól, mikor beteg volt, most meg magam tiltom el. Ha még meg nem fertőztem eddig. De akkor ki látja el? A rizst főzi sűrítésre próbálnám ki. Állítólag le kell darálni és lesz belőle rizsliszt. Dehogy ezt ugyanúgy használjuk, mint a lisztet, azt nem tudom.

Pipicici: Én kockákra vágtam, megpároltam, majd kis adagokban fagyasztottam. Így nem kellett minden nap a husival is szarakodni. A zöldséggel együtt turmixoltam.

Márti! Akkor szívatod Zsombi orrát? Szegény! Mindegy hogy influenza vagy takony, mindkettőt vírus okozza, csak az infl. még lázzal is jár.

Zsuzsi! Állítólag a répa sütőtökkel és almával finom. Nem próbáltam még. Az én férjemet sem izgatja, hogy segíteni kellene. Valamelyik reggel altattam Virágot vissza, Ő meg Barnival a nappaliban volt. Barni berontott a szobába, és majdnem Virágra ugrott. Pedig kértem Apát, figyeljen Barnira, ne jöjjön be. Mikor szóvá tettem, még fel is háborodott! Virág persze felébredt, és egész délelőtt nem aludt semmit. Persze nem Ő hallgatta a nyűgösséget. Ennyit erről!

Rillisz! Csak kb. az XX-ek száma érdekelt volna. Ennyi tapasztalat és tudás gondolom nem huszonéves fejjel gyűlt össze Benne. Van gyermeke? Honnan az indíttatása?

Zsu! Barátnőmék kisfiáról 1 évesen derült ki a tej és szója allergia! Szerintem nem 1-2 nap jelentkezik az allergiás tünet. Lehet, hogy nem is most jelentkezik, csak később! Először kezdésnek kb. 9 hónaposan túrót, és sajtot ajánlanak.

Mam-os cumi ügyben írtam. Eredmény, küldenek egyet postán. De hogy miért is nem forgalmaznak, az örök talány. Mindenesetre távirati stílusban levelezett velem egy hölgy, aki elég nehezen értette meg a bajomat. Szerintem fogalma sem volt, hogy kétféle 2-es cumit forgalmaznak, valószínű tőlem jött rá.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Persze, hogy kimaradt egy-két dolog! 8)

Szóval, a képen Julcsi csajai valami gyümilevet isznak Sinlac-kal keverve, nem kakaót. Nem emlékszem a gyümire, talán szilva. :roll:

Barbi!
Hemangióma: érdaganat. Olyasmi, mint a tűzfolt. Ez nem tud rosszindulatú lenni, és veszélytelen. Elvileg el is tűnik. Flórának a nyakán van, annyira nem is gáz helyet.
Az kavarhat be kicsit, ha vkinek mondjuk az arcán van, és felfelé, a szeme felé terjeszkedik, mert akkor nyomhatja a szemidegeket.

Keresek képet, ahol látszik.

Kép

Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Andi!

Én egyszer csináltam tejpépet sokkal előtte, soha többet nem tettem. Úgy megkeményedett, és olyan sűrű lett, hogy ment a kukába. Szerintem nem nagy meló idegen helyen sem.


Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Andi, igen már látom.
Szerintem se csináld meg a pépet előbb, olyan lesz mint a beton.
Vigyél a termoszban cumisüvegben meleg vizet, és csak belekevered a trutyit.

Edit, gyógyulj meg! :roll:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Rillisz, igen ez engem is nagyon érdekel, hogy az Anna mit csinált előtte és hogyan jött rá erre a módszerre.
Tudod, az Ádámnak elég súlyos izomletapadása van a nyakában és a lábában és az Ő módszere szerint maszírozzák.
A lába már rendbejött, a nyaka már javul. Örökre hálás leszek neki, hogy kitalálta ezt a tornát ill. maszírozást, és nem kell esetleg később a gyerekemet megműteni. (sajnos olyanról is hallottam már) :cry:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Edit, az öcsém is tejallergiás volt, 2 éves korára kinőtte. A hugom szintén, 1 évesen tejallergiás lett, két évesen már házi tejet is ihatott. Mindkét tünetet ismerem: az egyik az ekcéma, hasmenés, a másik az állandó köhögés. Ha bármelyik fellép Katánál, természetesen hanyagolom a tejet. De mint már mondtam, azzal hogy később adsz neki vmit, nem kerülheted el az allergiát, max késleltetheted....és szerintem jobb hamarabb rájönni mint később.

Tegnapelőtt olvastam a Babamagazint, és végre láttam a véleményemet feketén-fehéren:) A lisztérzékenységről szólt a ckk, és abban írták: "a gabonafélék minél később adásával az allergiát nem előzhetjük meg, de legalább késleltethetjük..."

Szvsz minél hamarabb derül ki a kicsiről, hogy allergiás erre-arra, annál könnyebb kiiktatni az étrendjéből. ha én pl 3 évesen adtam volna Bencének epret, akkor hogy magyarázom meg hgoy többet nem kaphatsz, mert pöttyös voltál tőle? Bébiételben kapott 4 hósan, hámozva 1 évesen, semmi baja nem volt tőle, így nyugodt szívvel adtam tavaly nyáron és idén is. Mostmár nem mondhatnám neki hgoy ne egyen ezt-vagy azt. Nálunk egyetlen dolog van tiltólistán: Na jó kettő: a mogyoró, és a mesterséges kaják.

A hugom egyébként 10 hónaposan kapott először tejterméket, rá egy hétre már ekcémás volt....

:)

Na jó nem osztom az észt:)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


csajok:www.deveny.hu :lol: Zsombi aludt fél órát, most kitörölte az előbbi hsz--emet,asszem lassan kiszaladok a világból :shock: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na, ma még nem lesz baba, zárt a méhszáj.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?