Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Andi, nagy-nagy gratula a gyerekeknek a 6. hónaphoz. Ez már ok a partyzásra. Nem? (Bár mi mindegyik betöltött hónapnál jó nagy bulit akarunk csapni. :D )
Milyen volt a párodnak a legánybúcsú? És neked az egyedül töltött éjszaka? Örülök, hogy minden rendben volt a dokinál.

Julcsi, Dorinának nagyon boldog névnapot. :P
Nagyon aranyosak voltak a gyerekek a találkozásotokon, megnéztem a képeket.
Márti, nem semmi Szoninak a pisilős sztorija. Nagyon aranyos.

Edit, megsütöttem a tököt, megette. Szerintem sütve sokkal finomabb mint főzve, mert főve nem sok íze van. De az Ádámnak ízlett (igaz a tejpépen kívül eddig mindent megevett, amit adtam neki.)
Akartam kérdezni, hogy ugye Virág a betegsége óta nem igen eszik mást, csak a tápszert. Azért próbálgatod minden nap mással is megkínálni? Kiköpi? Előtte már evett mást is?

Tegnap esküvőn voltunk. A házasságkötő terembe csak a párom ment, mert az Ádám aludt. De mikor felébredt szóltam a drágámnak, hogy jöhet értünk és a templomba már együtt mentünk. Szinte végigaludta a szertartást a hordozkában. Néha felriadt, mikor a pap kicsit hangosabban beszélt, még röhögtünk is, hogy valaki szóljon neki, mert felébreszti a gyereket. :wink:
Utána mentünk a vacsira. Fél órát járt kézről kézre, megitattam az otthon szépen előre elkészített barack-almalével és elaludt a karomban. Betettem a babakocsiba és 1 1/2 órát aludt.
A zenekar meg olyan hangosan játszott, hogy beszélgetni nem lehetett, nem hallottad a melletted ülő hangját. De ő csak aludt. Kivittem az udvarra, hogy ne legyen halláskárosult, de jött a vacsi és visszamentünk. (Vacsi alatt szerencsére nem kornyikáltak)
Az én drága kisfiam megvárta még megesszük a kaját és felébredt. Mindenkire mosolygott, koketált a pincérekkel. Megetettem, kicsit táncolt velem és 1/4 9-kor hazajöttünk.
Azon röhögtünk, hogy mit gondolhatnak rólunk az emberek, ha az esküvőn abban a zajban ilyen jól aludt, mi lehet otthon? :wink:
Egyszóval, nagyon jól viselte, kicsit kimozdultunk.

Erről jut eszembe, mindenki megkérdezte, hogy nem volt kire bízni? Dehogynem, anyukám szívesen elvállalta volna. De én még ilyen önző dög vagyok, nem bíztam még rá senkire. Talán csak 1/4 órára, amikor kiszaladtam a boltba. Én úgy gondolom, hogy ha már a 2. gyerekem lesz biztosan lazább leszek, de most még csak az enyém legyen. Ráadásul nem esett nehezemre eljönni olyan korán az esküvőről, nem volt gond, hogy nem tudtunk bulizni. Eleget buliztam már és amikor eldöntöttük, hogy jöhet őkelme, akkor tudtam, hogy most csak ő a fontos, és nem a buli.
Szerintetek is önző hülye anya vagyok, vagy ez természetes az elsőnél?

Na, hiányoltatok, most meg teleírtam az oldalt. :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Ja, persze azt elfelejtettem, hogy Zsuzsi, ne aggódj anyós miatt, próbáld meg elereszteni a füled mellett. Jó anya vagy és ne hagyd, hogy ebben megingasson.

Andi, nekem hasonló anyóssztorim van, csak nem a kajával, hanem az alvással.
Átjön, az Ádám már majdnem elaludt, persze a hangokra felébred. Erre anyós, hogy nem is akar aludni, azt akarja, hogy a mama dajkálja. De én tudom, hogy már tök zizi az Ádám, és igenis aludnia kell. Régebben nem szóltam, hagytam, hogy kikapja a kezemből. Most már tudok neki nemet mondani, és persze az Ádám 5 perc múlva alszik. Utána, ha felébredt dajkálhatja a mama, de én ismerem a gyerekemet és a napirendjét, és tudom, hogy most álmos vagy sem.
Úgyhogy, ne hagyd magad!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Koszi a segitsegeket mindenkinek!!
Zsuzsi,bocs en csak most olvastam az anyos tortenetet,mert az elobb csak atfutottam a leveleket.
Ez nagyon-nagyon durva,ugy felhuztam magam :evil:
Szerintem nem tudja feldolgozni,hogy mar tudsz nemet mondani,es ezert mond ilyen vegletessegeket.Remelem egy percig sem gondolod hogy nem Te tudod a legjobban hogy mi jo a gyerekednek.Sajnos a felnotte valasnak sok szulonel ara van,pont az ilyen tipusu vitak,megjegyzesek.De hidd el ha latja hogy mennyire hatarozott vagy es igenis jol csinalod a dolgokat,a vegen belatja hogy igazad van,csak kitartas. :D Kulonben biztos hogy nem akar rosszat,csak sokszor tehetetlensegukben ilyen-olyan eszkozokhoz folyamodnak.Hidd el meg buszke is lesz Rad :D
rillisz
 
 

 
 

Na voltunk a moziban, jó volt!!!! :lol:
Én a gyerek odaadásról csak annyit tudok mondani, hogy amikor pici volt Szoni mi anyósékra bíztuk, mikor elmentünk vásárolni, persze vihettük volna, de én így nyugodtabb voltam, már csak azért is mert bízom anyósban, így nem kellett a gyerekhez igazodni:rohanni vagy ilyesmi, és ő is(mármint a babó :lol: ) nyugodtan végezhette a napi teendőjét:alvás, evés,kakilás ilyesmi :lol: .Van 1-2 ember, konkrétan anyósom, nővérem és az unokatesóm akikre bátran rábízom mindkettőt és nem azért mert nem lehetne velük megoldani a vásárlást, de engem néha az is kikapcsol ha így kettesben vagyunk a párommal vagy ha a Szoni jön az sem zavar.Nem hinném hogy ettől én rosszabb lennék bárkinél, úgy érzem ennyi szabadságra 1 héten 1x szükségem van.És csak azt tudom javasolni, hogy erre azért figyeljetek, hogy valami lazulási lehetőségetek legyen, nem kell feltétlenül lepasszolni a manót, elég ha a párotok otthon van és elmerültök 1 kád , forró habos fürdőben.....ha mi nyugodtak , kiegyensúlyozottak vagyunk akkor a babók is azok.És a párunkra is kell időt szánni, mert persze belátják, hogy most a baba az első, na de ők is még nagy gyerekek!!!!!! :lol: :wink:

Zsuzsi:anyós sztorid kicsit mellbe vágott, ha ilyen gondolatai vannak miért nem fordul szakemberhez????? :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, én nem azt mondom, hogy rossz anya aki otthagyja kicsit a nagyiéknál, dehogyis. Hanem, hogy én ilyen hülye vagyok, az rossz?
Én nagyon jól elvagyok vele, nem hátráltat semmiben és az apukája is elboldogul, ha nekem kell egy kis szabadidő. De különben mindent nagyon jól megoldunk vele és egymásra is marad időnk. Persze ehhez az kell, hogy ő egy angyal.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi :értem én!!!! :lol: Nektek így jó, nekünk meg máshogy.De abba a hibába ne essél, amibe én a legelején, hogy féltékeny voltam a gyerek szeretetére, mert neki szüksége van arra, hogy minél több mindenkit szeressen és őt is minél többen szeressék!Ez azt jelenti, hogy ha kicsit nagyobb lesz akkor igenis a nagyik kényeztetésére is szüksége lesz , persze ésszerű határok között :lol: , és erre butaság féltékenynek lenni, mert ő ez által is sokat fejlődik, amúgy meg téged fog imádni a legjobban a világon akkor is!!!!! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Barbi :értem én!!!! :lol: Nektek így jó, nekünk meg máshogy.De abba a hibába ne essél, amibe én a legelején, hogy féltékeny voltam a gyerek szeretetére, mert neki szüksége van arra, hogy minél több mindenkit szeressen és őt is minél többen szeressék!Ez azt jelenti, hogy ha kicsit nagyobb lesz akkor igenis a nagyik kényeztetésére is szüksége lesz , persze ésszerű határok között :lol: , és erre butaság féltékenynek lenni, mert ő ez által is sokat fejlődik, amúgy meg téged fog imádni a legjobban a világon akkor is!!!!! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Barbi :értem én!!!! :lol: Nektek így jó, nekünk meg máshogy.De abba a hibába ne essél, amibe én a legelején, hogy féltékeny voltam a gyerek szeretetére, mert neki szüksége van arra, hogy minél több mindenkit szeressen és őt is minél többen szeressék!Ez azt jelenti, hogy ha kicsit nagyobb lesz akkor igenis a nagyik kényeztetésére is szüksége lesz , persze ésszerű határok között :lol: , és erre butaság féltékenynek lenni, mert ő ez által is sokat fejlődik, amúgy meg téged fog imádni a legjobban a világon akkor is!!!!! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Barbi :értem én!!!! :lol: Nektek így jó, nekünk meg máshogy.De abba a hibába ne essél, amibe én a legelején, hogy féltékeny voltam a gyerek szeretetére, mert neki szüksége van arra, hogy minél több mindenkit szeressen és őt is minél többen szeressék!Ez azt jelenti, hogy ha kicsit nagyobb lesz akkor igenis a nagyik kényeztetésére is szüksége lesz , persze ésszerű határok között :lol: , és erre butaság féltékenynek lenni, mert ő ez által is sokat fejlődik, amúgy meg téged fog imádni a legjobban a világon akkor is!!!!! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Barbi :értem én!!!! :lol: Nektek így jó, nekünk meg máshogy.De abba a hibába ne essél, amibe én a legelején, hogy féltékeny voltam a gyerek szeretetére, mert neki szüksége van arra, hogy minél több mindenkit szeressen és őt is minél többen szeressék!Ez azt jelenti, hogy ha kicsit nagyobb lesz akkor igenis a nagyik kényeztetésére is szüksége lesz , persze ésszerű határok között :lol: , és erre butaság féltékenynek lenni, mert ő ez által is sokat fejlődik, amúgy meg téged fog imádni a legjobban a világon akkor is!!!!! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Bocsi ,de szórakozott velem a babanet, én meg nem hagytam magam!!!!!! :P Ez lett az eredménye!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok
Merre jártok?

Márti, amit írtál, arra azért megpróbálok odafigyelni. :roll:
Köszi.

Andi, nem tegnap voltatok mázsáláson? Mekkorák?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Én vagyogatok, de kinek reagáljak, írogassak????Magamnak??? :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Én meg jönnék, ha nem lógna a nyelvem. Első nap az oviban, utána bevittem a dokihoz a fiamat, mert piros a kukaca, azután hazarohantam, vittem Virágot tanácsadásra. Most meg mindjárt mosógépindítás, ebéd, vasalás, alvás, majd játszótér.

Virág 7100 gramm, minden rendben vele. Hat hét alatt nőtt 70 dekát, de ebben volt egy hét, amikor nem hízott semmit, ill. volt a kórház, amikor fogyott 15 dekát. Szóval ha minden rendben lett volna, kb. 1 kg-os gyarapodás lett volna. Na Márti Őt is fogyóztatni kellene!!!

Az első néhány óra jól sikerült az oviban, haza sem akart jönni Barnus. Ovónénik aranyosak, csak rengetegen vannak a csoportban. 26 Fő!!!

Barbi! Kérdezted Virág evését. A betegség előtt már kanalaztunk, de még nem váltottunk ki teljes evést egyet sem. Most meg irtózik az új ízektől. Az egész barack ölben ülve a szájához téve bejön neki, azt szopogatja, meg a fogával rágja. Na de pürésítve a hideg rázza mindentől. Gondolom, majd változik, próbálkozunk minden nap.
Egyébként levágattam a haját fél centisre a kiscsajnak. Nagyon hülyén nőtt a haja. A feje tetején 5 cm, oldalt semmi, hátul a fekvéstől kopasz. Apja szerint úgy nőtt a haja, mint egy kis Down kóros babának. Most mindenhol egyforma az én kis kopasz Hercegnőmnek.

A feltett képek nagyon jók!!!

Lépek ebédelni!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit:ügyesek a manóid!!!!Fiacskád vagesz ovis, lánykád meg szépen fejlődik!!!!!Gratula hozzájuk!!!!! :lol: És mi van a Barni kukijával??????26 gyerek egy csoportban az tényleg nagyon sok és arra 2 ovónéni jut????? :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit, örülök, hogy jó volt az ovi. De tényleg marha sok az a 26 gyerek.
Kicsi Virág pedig majd csak elkezd újra enni. A súlya az nagyon szép. Aranyos lehet a haja. Nekünk nincs ilyen gond, hogy vágni kell, szinte egyenletesen nem sok haja van. :D (mondhatjuk úgy is, hogy semmi)
Ha lesz egy perced képet kérünk.
Ja, és mi a nagyfiú jele az oviban? (van még ilyen egyáltalán?)

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Kép
múlt héten ősz volt
Kép
ma nyár van

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Edit: örülök neki, hogy Barninak tetszik az ovi. Bár ha jól emlékszem már a bölcsit is élvezte. Tényleg nagyon soknak tűnik a 26 fő, és még mondják, hogy nincs elég gyerek.

Barbi: nagyon szép Ádám. Vicces hogy a két kép között csak 1 hét telt el.
Még én sem hagytam a Szandit senkinél. Egyszer anyóséktól elugrottunk a nővéremhez, de csak kb. 15 percre.
Sajnos a szüleim most vidéken laknak, de ha visszajönnek Pestre, náluk tuti, hogy nyugodt szívvel ott hagyom.

Mivel mellettünk van a Tesco még vásárolni is együtt megyünk, mert nincs értelme valakihez elvinni.

Márti: irigyellek a mozizásért, bár én nem szeretem, de mostanában én is gondoltam rá, hogy jó lenne elmenni.

Rillisz: babakelengyével kapcsolatba. Vegyél rengeteg textilpelust! Megmondom őszintén én erre nem igazán gondoltam és kb. 5 db volt. De hát kell a babák feje alá alváshoz, büfiztetéshez. Nálad az már kapásból 6 db.

Képzeljétek Szandi tegnap elkezdett a kuszáshoz hasonló mozdulatokat csinálni. Hason fekszik, a fejét leteszi, felemeli a popsiját és tolja magát előre a lábával. Igaz még nem nagyon halad, de nagyon élvezi.

Viszont lenne egy kérdésem. Tud forogni, de nem nagyon használja. A hátáról a hasára néha, de vissza szinte egyáltalán nem fordul. Ennyire lusta lenne?!

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:szerintem majd rájön a forgás hasznosságára!!!! :lol: Zsombi nem kúszik, vagy a 4kézlábról előrevetődést alkalmazza vagy gurul, mint a labda, ha elakar érni valamit!!!!De ezt kb. múlt hét óta csinálja, azóta egyfolytában mozgásban van!!!!! :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Barbi!
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat az esküvőn! Miért lennél azért rossz, mert nem hagyod másra Ádámot? Mindenki másképp csinálja, lényeg, hogy úgy, ahogy ő jónak látja!!
Nagyon jó a két kép, furi ez az időjárás!

Edit!
Szuper, hogy jól ment Barninak az elős ovis nap. Nem kell sok, és teljesen belerázódik! Virág pedig tényleg nagyon szép súlyban van! Rengeteget gyarapodott még így is, hogy közben beteg is volt a kis drága. Lassan majd a kanalazás is helyreáll, gondolom. Aranyos lehet, ahogy nyalogatja, rágcsálja a barackot. Tegyél képet róla, meg Barniról is, olyan jó őket nézegetni!

Zsuzsi!
Szerintem nem gond, ha nem gyakorolja a tudományát, majd idővel biztos rá fog jönni, hogy jó az, ha el akar érni valamit. Nálunk Flóra sem erőlteti meg magát, simán elvan háton, vagy hason, attól függ, hogy teszem le. Pedig a forgást már mindkét irányból bemutatta, szóval elvileg menne.

Köszönjük mindenkinek a fél éves köszöntést!
Vasárnap voltunk mázsálni, meg vizitelésen. Agyon lettünk dicsérve, hogy milyen szép gyerekek lettek a törpék. Flóra 7330 g, 68 cm, Marci 7290 g, 69 cm. Flóra kicsit beelőzött. Ez 640 g hízás Flóránál, Marcinál pedig 540 g.
Dokinéni szerint Marcinak áttörte az ínyét az alsó két foga. Ma már csak nagyítóval nem néztem, de nem látom. Volt kiskanál, simi az ínyén, de nem látom, esküszöm. :oops:

Na, délelőtt egy csomó minden eszemben volt, hogy majd mit fogok írni, és most, hogy kis csend van, és lenne időm, nem emlékszem többre. Majd elküldöm ezt a hsz-t, és rögötn eszembe jut! :)

Andi
Kép
zsandi
 
 


Ja, még az jutott eszembe, hogy úgy döntöttünk, hogy megmutatjuk Flóra hemangiómáját egy orvosnak. A környéken nincs érsebész, Pesten találtam egyet, aki konkrétan ezzel foglalkozik. Elvileg nincs vele teendő, mert majd pár év múlva elmúlik, de azért mégis megmutatjuk. Ma felhívtam (a Heim Pálban rendel), sikerült is nov. 20-ra időpontot kapni. :shock: Annyira nem sürgős a dolog, de azért ez majdnem 3 hónap múlva lesz. Most azon gondolkozom, hogy felhívom a Kelen Kórházban, ahol szintén rendel, az egy magánkórház. Hátha ott korábban is lehetne menni.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Na, jönnek ám a gondolatok! :wink:

Minden este Marci úgy dönt, hogy szórakoztat bennünket a fürdésnél, és az utána levő evésnél. Ez általában azt jelenti, hogy nem bírja abbahagyni a vigyorgást. Tegnap gondolta lendít egyet a dolgon, és belekakilt a fürdővízbe. Apa gyorsan kikapta, bebugyolálta a törölközőbe, hogy akkor itt a fürdés vége, na a drága ott folytatta. Látnotok kellett volna Apát. Majdnem leestem a fotelról Flórával, annyira röhögtem. Miután túljutottak a tisztálkodáson, felöltöztette Marcit és mutogatta neki a kiskádat, hogy nézze meg, mit csinált. :P Nekem pedig kiadta a melót, azonnal fertőtlenítsem a kádat! :lol:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Márti!

Barninak kis fokú fitymaszűkülete van. Gondolom, pisiléskor maradt egy kis pisi bent, attól begyulladt, piros a bőr rajta. Kapott kenőcsöt rá. Kaptunk egy jó hírű gyereksebész nevét, címét, nemsokára felkeressük. Állítólag érzéstelenítés alatt egy kis kerek szondával felfejtik a bőrt.

Barbi! Barninak szilva a jele. Hát nemcsak ebben az oviban van egy csoportban 26 gyerek, hanem a városban szinte mindegyikben. Nem régen bezártak 3 ovit, mondván kevés a gyerek. Így meg zsúfolásig tele minden csoport.

Andi! Nagyon jól fejlett babák az ikrek! Csak én vagyok szomorú, hogy nem fogad el semmit a csajom tápszeren kívül.
A fog még kezdetben nem koccan a kanálon. Ha áttört, akkor az ínyén egy vízszintes vonal jelenik meg a fogtőnél. Még akkor érezni sem lehet a fogat, csak pár nap múlva szúr. Nekünk mindenki csodálkozik, mikor vigyorog a csajszi, hogy milyen korán van foga.

Nálatok is fúj a szél, mint a sivatagban? Meleg van, de mindig szél van.

Teszek majd fel kopasz bébimről képet!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit:szegény Barni!!! :( Remélem nem hagy benne nyomot ez a dolog.De 1 éves koráig ugye nem kell vele foglakozni???? :roll:
Itt is fúj a szél!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na végre, mindenki előkerült.
(köszönjük a dícséreteket. :wink: )

Andi, eltudom képzelni, ahogy apája nézett a kakilásnál. Még én is elkezdtem röhögni, pedig csak elképzeltem.
Nagyon szép súlyban vannak a törpik. Ezt meséld el anyósnak, és akkor talán nem kételkedik abban, hogy ha azt mondod gyümölcsöt kell enniük uzsira, akkor ne azt a műkaját adja.
(aranyos az új képük ill. vonalzó)
Mi az a heman..... akármi? :oops:

Zsuzsi, én azt hallottam, hogy olyan is előfordul, hogy egy baba egyszer megfordul, és utána csak jó pár hónappal később. Ne aggódj, majd csinálja, ha akarja. Nagyon ügyes, hogy mászni tanul.

Edit, erre gondoltam én is, hogy biztosan azért olyan sok a gyerek a csoportokban, mert sorra zárják be az ovikat.
Bölcsi meg már alig van, (nem tudják felvenni a gyerekeket mert sokan vannak, de te menjél vissza dolgozni, különben éhen haltok.)

A fitymaszűkületről jut eszembe, fiús anyukák, ti huzogatjátok a fütyköst?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:én nem merem!!!! :oops: Én úgy hallottam hogy 1 éves koráig nem szabad!!!!!Valaki homályosítson fel!!!!! :lol:
Szépséges, vigyorgós a kicsifiad még mindíg!!!!! :wink:
Zsombi mióta meggyógyult, sokkal többet mosolyog mint előtte!!! :shock: :lol:
Vártuk apát a kapuban azt mondja neki a kiscsaj Apa alig vártunk már!!!!! :lol:
Valamelyik nap állította hogy a Soma megette a köveket, mondom csak nem ette meg, azt mondja DEHOGYNEM!!!!
Én meg csak kamillázok, hogy milyen szókincse van már!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, látszik is a képeken, hogy Zsombi milyen mosolygós, szinte minden vigyorog. Olyan jóízűen.
A kiscsajnak pedig a szeme sem áll jól. :wink: (jajj a pasiknak!)

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Bocsika, h csak úgy!

Barbi! És persze mindenki.
Mi már mossuk ezerrel a kikit. 3 hós oltásnál kicsit pirosnak találta a dokinéni, és felhúzta neki. Hát nem volt szép látvány. Azóta mosom neki minden fürdetésnél, és akkor még kenegetni kellett neki valami vazelines krémmel. Mostanra (már régóta), semmi baja, úgy néz ki mint egy igazi kukacka. Észre sem veszi, amikor mosom neki.
De, én is úgy tudom, h 1 éves kor előtt nem szabad húzogatni. De szerintem a doki úgyis ránéz a kiscsávókra, és látja, ha valami nincs rendben odalent. :) Szal én biztosan nem húzogatnám neki, ha nem kellene.

Amúgy nézegetlek ám benneteket, és csodásak a babák nagyon!

Csókok!

Kép

Kép
nancsika
 
 


A kiki az a kuki. :D Csak már össze vannak kócolódva az ujjaim! :lol:

Kép

Kép
nancsika
 
 


Na ,en is ideertem a nap vegere,Sziasztok!

Nalunk gyakorlatilag egesz nap aramszunet volt azzal a szoveggel hogy gallyaznak.Ez persze mint este 7 -kor kiderult 3 darab fat jelentett az utcankban ami kisse rahajlott a poznakra.Max.1 ora munka.8 korul be is fejeztek,de addigra mi mar ezerszer betelefonaltunk,hogy csinaljanak valamit.A hutonk tele van fagyasztott husokkal,kajakkal.Szerencsere minden jeges maradt.De azert ez megiscsak tulzas,nem????? :evil:
Most olvastam el mindent,es veletek orultem(ovi ugyek,kuszasi sikerek,)es szomorkodtam a kuki ugyekkel kapcsolatban.
Hat nem lehet tul konnyu feladat :oops:
Ma felhivtuk a kozelunkben lako 3-as ikres anyukat.4 honaposak a gyerkocok,es a mama eletvidam,tok jo fej :D
A gyerekek mostanra !!!!este 8-tol reggel6-ig alszanak !!!!Nagyon elvezi az egeszet,egyedul csinalja(segitot elzavarta mert betegen ment hozzajuk ,es megbetegitette az egyik kisbabat)
Szoptatni nem tudott,de remekul megvannak tapszeren.
Penteken megyunk hozzajuk kicsit tanulni,mert en biztos keptelen lennek erre a lelkierore,ami belole igy telefonon keresztul is sugarzik. :D
Puszi mindenkinek :D
rillisz
 
 


Sziasztok,

kgiulia
mekkorát nőttek a lányok!!!! és milyen csini rucijuk van :) no persze hiszen meg kellett hódítani Zsombit :wink:

rillisz
A te soraid mindig tele vannak vidámsággal, örömmel, nem hiszem hogy hiányozna belőled a lelkierő, csak még sokminden áll előtted amit meg kell tanulnod ill. tapasztalnod.

Mi huzogatjuk, doktor bácsi azt mondta kell, orvosa válogatja. Persze már volt, hogy leszidott, hogy nem csinálom jól. De annyira nem merem neki visszahúzni, mint ahogy ő csinálja :oops:

Már nagyon készülök a hozzátápira, pénteken kezdjük, akkor tölti be a 4 hónapot, ezzel kapcsolatban lenne egy csomó kérdésem:
Mindig ugyanabban az időben adjak neki gyümölcsöt?
Mit adjak először gyümölcsöt, vagy valami üvegeset?
Ti hogy etetitek? Mert most én úgy etetem, hogy az ölemben ül, egyik kezemben a cumisüveg, másikkal a fejét tartom, no de a kanállal majd manőverezni is kell, és azt hiszem szükségem lesz egy harmadik kézre, vagy nálatok mi vált be?
Melyik kajálásnál kezdjem?
Etessem két kaja között, vagy a normál kajalás elején legyen egy kis újdonság és utána megint tápszer? Vagy hogy szoktassam át?
Kb. mennyi idő mire kiváltok egy kajálást?
Egy nap csak egyszer legyen újdonság, ugye?

Köszi előre is a jótanácsokat,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Gabek, drága:nem arról volt szó, hogy jegyzetelsz????? :shock: :lol:
SZóval vagy de. vagy du-án ahogy gondolod, az a cél hogy 1x csak 5x fog enni(ha még nem annyiszor enne), és abből reggeli-vacsi tápi, a többi ált.:tejpép, főzi, gyümi.Először almával szokták kezdeni, üvegreszelőn lereszeled, kisszűrőn átnyomod és kész a friss 100-os almalé, nem kell nagyon sok!Én a hordozóba téve etetetem.Először nem sokat, bár én adtam Zsombinak elsőre vagy 20 ml-t mert nagyon tetszett neki!!!! :lol: És ha szereti akkor minden nap kicsit többet adsz és lassan kevesebb lesz a tápi ,végül csak a gyümi marad.Én 3,4. nap már a reszelt almát adtam.4-5 napig adj 1 félét addig meglátod hogy allergiás reakció fellép -e vagy sem, aztán lehet a többi gyümit kezdeni, barack(én adtam utána a banánt bár erről mindenkinek más a véleménye), ha már eszik 2-őt azt lehet keverni.Én úgy csináltam hogy 4 hónaposan a gyümit kezdtük, 5 hónaposan a főzit és majd 6 hónaposan a tejpépet.Először a levet szokták adni, de én kb. ezt az almával és barackkal csináltam, aztán úgy hogy gyümipüré+gyümilé, de van aki teával adja.De a kicsi fiam ált. megeszi a gyümit és akkor nem igazán issza a levet csak kb. fél -1 óra múlva!!!
Na aztán van aki másképp csinálja gondolom!!!! :lol: :lol: :lol:

Rillisz:örülök, hogy meglátogattok egy másik hármas babás családot, legalább látod, hogy meg lehet oldani mindent!!!! Én főleg a depi után rájöttem, hogy simán lehet a 2 gyerkőccel manőverezni, csak meg kell oldani a feladatokat.Ha sűrűsödnek a dolgok, csak rákoncentrálsz, hogy akkor most mi lenne a legjobb megoldás ami mindannyiotoknak jó és azt teszed.Alkalmazkodni kell mindenkinek, volt hogy le tettem Zsombit kaja közben , mert Szoninak pisilni kellett, de a kiskrapek még csak zokon sem vette!!!! :lol: AZtán mikor hűtőfürdőztünk Zsombival,és rájött királylányra a pisilhetnék, az okos anyja meg a mosógép tetején áztatta a bilit fertőtlenítővel, akkor mondtam neki hogy álljon be a zuhanyfülkébe és ott pisiljen!!!!! :wink: Persze ez nagyon tetszett neki!!!! :P Szerintem ne parázz előre, megfogod tudni oldani, és neked a párod is többet lesz otthon mint 1 átlag családban, de kell is mert Ti nem lesztek átlag család!!!!! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Megint korán keltünk, kiskrapek evett, kigurulta magát, összebújt nővérkéjével(ez kb. másfél órát vett igénybe :lol: ) aztán 1 perc alatt elaludt a karomban!!!!! :lol:
Délutáni alvással úgy vagyunk, hogy Zsombit berakom a kiságyba, Szonit a karomba veszem és énekelek, banyám elalszik 5 perc alatt , kicsi fiú meg nagy kerek szemekkel néz és hallgatja a műsort, nem szokott balhézni!!!!Olyan édesek!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok! Kép

Már reggel írtam egy csomót, és egy laza mozdulattal eltűntettem az egészet, úgyhogy most próbálkozom megint.

Márti!
Már megint a pisilés ébresztett fel hajnalok hajnalán? Akkor nem is a fiad ébreszt fel téged, hanem te őt! :wink:

Gabek!
Üdv újra! Tessék gyakrabban jönni! :wink:
Milyen nagyok vagytok már ti is, hogy kezditek a hozzátápit!
Márti tök jól leírta, én is kb. úgy csinálom.
Gyümölccsel kezd, almával. Először csak a leve, pár nap múlva már pár kanál püré. És egyre nagyobb mennyiséget fog enni. Én délután adom a gyümit. Kaja előtt add, és utána a tápszer. Ahogy növeled a gyümit mennyiségét, annál kevesebb tápi kell majd. És a végén kiváltod vele. Ha ez már működik, akkor jöhetnek a főzelékek.
Én mindenképp rendes gyümit adnék először, nem üvegeset. Most még van barack is, azért az csak jobb. Én most, hogy már csak reggel és este eszünk tápszert, úgy csinálom nekik a kaját, hogy 3-4 nap én készítem, aztán 1 nap üveges. Ezt csak azért, hogy mindkettőt szokják, nehogy az legyen, hogy valamelyiket nem fogadják el.
Érdemes nagyjából ugyanabban az időben adni, tehát ha délután szeretnél kaját kiváltani gyümivel, akkor mindig délután kínáld. Nálunk is állandó a sorrend (1. tápszer, 2. tejpép, 3. főzi, 4. gyümi, 5. tápszer), de az időpont elég változó, az az alvástól függ, fel meg nem ébreszetem őket. Így van, hogy 12-1 körül eszik az ebédet, van, hogy jóval később.
Egy új kaját kb. 1 hétig adj, addig mást ne, mármint más ismeretlent ne. A már megszokottal lehet keverni, de egyszerre csak egy újdonság legyen.
Célszerű hordozóban etetni, mert akkor szembe tudsz vele ülni, és marad két szabad kezed.

Rillisz!
Nagyon jól hangzik, hogy találkoztok azzal a családdal. Biztos sok dolgot tudsz majd tőlük tanulni, ha meg már a ti babáitok is meglesznek, akkor meg mehet majd a tapasztalatcsere. Mennyire laktok közel egymáshoz?

Barbi!
Flórának a nyakán van egy hemangióma (érdaganat). Ez így elég rosszul hangzik, de állítólag nincs vele teendő, elmúlik majd. Keresek képet, ahol látszik. Olyan, mint egy tűzfolt, vagy minek szokták mondani.

Edit!
Várjuk ám a képeket!
Na, akkor majd pár nap múlva visszatérek erre a fog kérdésre. Hátha majd akkor.....
Fitymaszűkület állítólag a fiúk 80 %-ánál van eleinte, aztán vagy megoldódik magától, vagy nem. Azért az jól hangzik, hogy érzéstelenítve segítenek majd Barnikán, és nem csak úgy ész nélkül rángatva (ilyet is hallottam már).

Én nem tudok ilyen praktikákat, hogy huzogatni, vagy nem. Nálunk dokinéni mindig nézi, remélem mondani fogja, ha kell vele valamit csinálni, én nem értek hozzá egyáltalán. :oops:

Na, ma ikres tali lesz, jönnek Julcsiék. Majd dobok képeket, ha lesznek.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Tűzfoltjai Szonónak is volt, a szemhéjjain és a nyakán, de elmúlt.
Felkeltem pisilni fél 4 körül, írtam aztán 4 után visszabújtam, apa kelt 4 után.Aztán panaszkodott kicsit, hogy el van kenődve a pénztelenségünk miatt,Zsombi 5 körül már fészkelődött, de 5:20kor már nem bírta tovább!Ez a ma hajnalom rövid története!!!! :lol:
De hogy én ébreszteném a Zsombit az rágalom!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Napsugaras jó reggelt!

Rillisz! Nagyon örülök, hogy sikerült találnod olyan családot, ahonnan tapasztalatokat szerezhetsz. Várjuk majd az élménybeszámolót! :wink:

Gabek, már előttem minden jót leírtak a lányok. Én is így csináltam. Szerintem is az a legjobb, ha a hordozkában eteted. Én az első pár alkalommal megpróbáltam a kezemben etetni, hát...
Utána a fél lakást takarítottam, szinte minden almás volt körülöttünk. Mióta a hordozkába rakom könnyebb, (de még így is előfordul, hogy kevés a két kezem.) :D

Márti, pénztelenségről inkább ne is beszéljünk. Hónap elején, mikor összeszedem a csekkeket, na az egy depis nap. Már csak vacsora után csinálom, mert még az étvágyam, és az életkedvem is elmegy. :roll:

Andi, de jó, ma találkoztok Julcsiékkel. Fotózzatok sokat!

Fütykös, nekünk is azt mondta a dokinéni, hogy nem kell vele semmit csinálni. De például az unokahugomnak már 2 hetes volt a kisfia, mikor azt mondták, igenis húzogassa.
Ezt is orvosa válogatja. Csak én azt nem értem, hogy te ne csinálj vele semmit, mire meg az orvosnak eszébe jut, jön a műtét.
Megkérdeztem az anyut, ő azt mondta, hogy régen nem volt ez gond, igenis huzogatták már a csecsemőknek is. (nem is volt ennyi letapadás!)

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Márti, ez tök jó, te mikor küldted el az előttem lévő hozzászólásodat? Még júliusban? (tényleg lassú a babanet) :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


na, mire leírtam már kijavították. :D

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Márti
Jegyzeteltem, de arról még lemaradtam, hogy ti hogyan is kezdtétek. A recepteket meg a főzelékeket amiket írtatok, azok igenis megvannak :P

Anyukám azt mondja, hogy ne az etetési időben, hanem a kettő között adjak neki gyümölcsöt, tehát ha pl. 8-kor regelizik akkor 12-kor enne legközelebb, és szerinte 10-11 körül kellene gyümölcsöt ennie. De így akkor hogy fog kevesebb tápszert enni? Vagy simán adjam kajaidőben?

Ha adok neki gyümölcsöt, akkor miért kell mellé gyümilé is? A gyümölcsben van elég lé, nem? A tápszer mellé sem kapott vizet :-( Nem lesz neki fura, hogy eszik is meg iszik is???

Na nem értetlenkedem tovább, nagyon köszi a jótanácsokat

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Gabek, most, hogy írtad, én is két etetés között kezdtem el vele a gyümölcsöt kóstoltatni. De én kipróbáltam, és ha kaja előtt vagy utána adtam, akkor egy büfinél szinte minden visszajött.
Meg úgy gondoltam, hogy nem jó a tejre gyümölcs, vagy fordítva.
Szépen lassan evett belőle annyit, hogy már nem kellett utána 1 órával a tápszer. Most már nincs is, uzsira csak gyümölcsöt kap.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Ja, de ki így, ki úgy csinálja. Szerintem gyereke válogatja, hogy mit mikor tudsz neki adni. Majd belejöttök. De ez olyan izgi, mikor végre elkezd mást is enni, a műkaján kívül.
És azok a fintorok, amiket az új ízek miatt vág, hát zabálnivalóak. :lol:

Porszívóznom kellene, én meg itt levelezgetek. :oops:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok

Gabek: én is megpróbáltam két etetés között adni a gyümilevet (mert én eleinte csak azt adtam) és az lett a vége, hogy teljesen elcsúsztunk a köv. etetéssel.
Nekem, pl. a Szandi nem eszi meg a gyümölcsöt, ha csak az üvegreszelőn készítem, muszáj össze turmixólni.

És képzeljétek tegnap megevett 120 ml alma-barack pépet, kb. 1 óra múlva megivott 50 ml gyümölcslevet és el volt vele.

Andi: de jó neked, mennek a Julcsiék, csináljatok sok képet, hogy mi is gyönyörködhessünk a babákba.

Márti: pénztelenség: nálunk a Ferkó a nagy pesszimista, én meg nem győzöm magyarázni, hogy ilyenkor gondoljon arra, nálunk sokkal rosszabbul is élnek emberek. Ez néha használ.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Gabek:szopis babáknál szokták, hogy vagy kaja után, vagy 2 étkezés között kóstoltatják a gyümit, hogy szokja az ízeket, de nálunk az a cél vagyis én azt akartam, hogy a tápiról átááljon a gyümire!Tehát , kaja előtt gyümi, aztán tápi, addig növeled a gyümimennyiséget a tápi rovására, amíg egyszer csak már nem kell a tápi és hopsz kiváltottál 1 kaját!!!!! :lol:
Tápszer után is, vagyis közben is szokás kínálgatni a babókat teával vagy vízzel, az 1 más kérdés hogy nekem egyik manóm sem igazán ivott amíg csak tápoztak.Zsombi még most sem, de a gyümilevet azt szereti!Megpróbálni meg lehet!!!! :wink:
Barbi: akkor csórók is vagyunk, meg a fiaink kipisilnek a pelusból!!!! :wink: De azóta nem ismétlődött meg nálunk a kifolyás a pelusból, azt hiszem akkor apa volt a ludas mert ő pelusozta, akkor még is csak jó ez a pelus!!!!!KOPPKOPPKOPP :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsuzsi:nálunk ez nem használ!!!Én azzal bíztatom hogy van 2 gyönyörű, egészséges gyerekünk , szeretjük egymást és egyszer majd csak jobb lesz!!!!Ha máskor nem akkor amikor kiköhögjük a tető részleteit!!!! :roll: ,

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, most gyorsan lekopogom, de azóta nálunk sem volt baleset. Sőt, tegnap olyan nehéz volt a pelus, tele volt pisivel, de nem folyt ki! 8)
Már azon gondolkozom, hogy biztos én csinálok valamit rosszul, hogy folyton kifolyik. De akkor most miért nem, pedig nem változtattam semmit. :?
(ja, csóró és jó sokat pisilős :lol: )

Zsuzsi, nagyon ügyesek vagytok. Megy ez! :)

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Zsuzsi:gratula a lánykádhoz, nagyon ügyi!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Csajok!

Először felteszem a képeket, mert mire megírom a hozzászólásomat, elsodor az élet, így a képek mindig lemaradnak.

Hajas királylány:
Kép

Kopasz királylány:
Kép

Egész barackevő királylány:

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Bocsi, még nem akartam ám küldeni:

Szóval, barackevő királylány:
Kép

Csajos szerelésben:
Kép

Új kendőmben:

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Új kendőmben:

Kép

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Bocsi, de királylány itt ült az ölemben, és összevissza csapkodott a klaviatúrán, én meg rossz helyre kattintottam és idő előtt elküldtem.

Barnit reggel vittem oviba, bement a terembe, majd hazaküldött. Azt mondta, Anya menj haza Virágra vigyázni! Csak lestem, és egész délelőtt vártam a telefont, hogy menjek érte. Nem telefonáltak. 1/2 12-kor értem oda érte, 12-ig könyörögtem, hogy menjünk már. Még ott is akart aludni. Szóval ennyit a beszoktatásról. Annyira ügyes és olyan büszke vagyok rá!!!

Írtatok a pénztelenségről. Hát nekünk anyagi gondjaink nincsenek, de ennek nagy ára van ám. Este kb. 7 körül érkezik Apa haza, megy rendezni a ház körüli teendőket, a gyerekek teljesen rám maradnak. Kb 9 körül tudunk is beszélgetni. Hétvégén mindkét délelőtt dolgozik, az ébredés utáni délutánok maradnak családi életre. Nem tudom megéri e a pénzkeresés, hogy alig látjuk egymást. Erre mindig az a válasz, hogy most csinálja, mert most megy a szekér, lehet, hogy két év múlva meg csücsülhet itthon. Persze, de addigra felnőnek a gyerekek. Szóval időnként jobb lenne szegényen, de együtt.

A hozzátápiról nem írok, sok sikert Virágnál nem értem el, így tanácsot se tudok adni.

Fütyit ha húzgálod, akkor megsérülhet, ha nem, akkor meg letapad. Most legyetek okosak!

Azért furcsa ám, hogy a tavasziak is olvasnak bennünket! Én mindig nyomon követem Őket, de nem gondoltam, hogy ez esetleg fordítva is lehet.

Kiscsaj a horozóba ül mellettem, és telepakolta a gatyát. Megyek tisztába tenni!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?