Új privát üzeneted érkezett!

Mennénk Kecskemétre, csajom meg bevágta a szunyát.

Andi! Én szívesen küldök Neked Libero nyuszit, csak küldd el a címet priviben. Mi Liberozunk.

Szerintem szeptember elején jó lenne talizni, akkorra lemennek a családi nyaralások. Lehet Apukás? Én két gyerekkel egyedül nem szívesen indulnék el.

Fasirt golyók jól mennek a salihoz? Állítólag finomat tudok sütni.

Barnitól imádom, mikor két pofával eszik, és megszólal a végén: hú de bezabáltam, ilyet máskor is csináljál!!!
Mára tarhonyaleves rendelést vettem fel a kispöcsöstől.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Én apukás talira gondoltam, hogy azért nyugodtan tudjunk dumálni!!!!! :lol: Meg az úgy sokkal jobb ha együtt van az egész család!!!!! :wink:

Zsombi bírt aludni 1 egész órát:őrület, most meg itt kakil az ölemben, rendes kölyök, azt hiszem tényleg visszaszokok a kávéra!!!!!Na nem az ölembe rottyantás miatt!!!!! :lol:

Megyek kiszellőztetem magunkat!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Én meg csinálok tésztasalátát. Márha nem lesz túl sok a majonézes kajákból. Még szeptember elején el akarunk menni nyaralni (őszülni) egy hétre. NE HAGYJATOK KI MINKET! Léci...

KépKép
kgiulia
 
 

 
 

Akkor én benyögöm a szeptember 16-ot????!!!!Mit szóltok?????Julcsi , az már nem az eleje ugye?????

Kicsi fiamat lenyomtam, kiscsaj lent betonozik a papával, nekem meg csak mosnom, mosogatnom meg rendet raknom kellene!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit:szájpenészre glycenires borax????Van 1 kis lepedék a nyelvén és extra nyűgös!!!!!És hogy kkell és meddig?????Ez nagyon fáj neki?????????????????, :(

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti: igen glycenires borax, én vagy fülpiszkára tettem vagy az újamra és azzal kentem be. Én minden kaja előtt csináltam, hogy evés közbe a torkát is érje, addig ameddig nem múlik el. Ha nyűgös, akkor lehet, hogy fáj neki.
Mindent, ami a szájába kerülhetett le illetve kimosni, hogy ne fertőzze vissza.

KépKép
zsuzsi78
 
 


Köszi Zsuzsi.Időközben felhívtam az összes illetékest aki tanácsot adhat(védőnő,nővérkém,párom), pedig kezdhettem volna veled is!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Kis csend van, gyorsan kihasználom!
Sajna mi még nem leszünk ott ezen a talin (bár helyszínről még nem beszéltetek, ha mondjuk Hévízen lesz, akkor megyünk :lol: ), de majd nézegetek rólatok képeket, ugye?
Egyébként mi 16-án esküvőre, lagziba megyünk.

Julcsi!
Sajnálom, hogy most nem jött össze a vevő a lakásra, de előbb-utóbb csak befut valaki. Nagyon nehéz lakást árulni, mi is gondolkozunk rajta, de nem nagyon merünk belevágni, olyan esélytelennek látszik. Elhiszem, hogy kinőttétek a 1,5 szobát, hiretelen sokan lettetek. :D
Nagy-nagy gratula Lividnek, eszméletlen ügyes. Akkor lassan a kiságyak is mehetnek lejjebb, gondolom. Azért tényleg nem semmi 6 és fél hónaposan ez a mutatvány. Közelebb van az utánuk rohangászás, mint gondolnád! :D

Edit!
OK! Várlak Benneteket! Aztán nem ám elhallgatni, ha erre jártok! :D
Aranyos vagy, hogy küldenél libero-s nyuszit. Egyet lehet kérnék is, már csak annyi hiányzik. Majd írok privit.

Gwini!
Nagyon aranyos Nórika! Nagyon drága, ahogy nevet!!

Márti!
Kiderült, hogy jó-e még a glycerines borax-otok?
Marcinak a kórhában volt szájpenésze, és nem volt ott ilyen rávaló cucc, ezért valami mással kenték (állítólag az is jó, de ez a glycerines izé jobb). Én meg nem tudtam, hogy mi van, egyik nap mentem be hozzá, és látom, tiszta kék a gyerek szája. Épp ott volt valami nővér is, meg Anyukám. Én meg elkezdtem óbégatni már az ajtóban, hogy kék a gyerek szája, mi van? Annyira megijedtem, csak közelebb lépve látszódott, hogy valamivel be van kenve. Anyukám meg mesélte, hogy amikor bekenték, az egész arca olyan volt, mert b*tak rá. Ő mosogatta le kicsit. Nagyon kis murisan nézett ki a Drágám, de pár nap alatt rendbe jött, mikor hazajöttünk, már nem is kellett kenni.

Mennünk kéne a gyógyszertárba, mert tegnap itt akartam kiváltani a tápszert (6 doboz), de persze egy sem volt. Ki is fizettem, elvileg ma már lehet érte menni. Mondjuk Keszthely legnagyobb gyógyszertárában sem tudtak még 2-3-nál többet adni egyszerre. Viszont most meg elbújt a napocska. Azért remélem nem ázunk szarrá, jó messze van, kb. 1,5 km. Na meg ugye nem ártana, ha felébrednének még 4 előtt a babák, hogy oda is érjünk. Biztos majd 3/4 4-kor fognak kelni. Bezzeg ha nem mennénk sehova.... :D

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok

Gwini: nagyon szép a kislányod!

Juli: gratulálok Livinek a felálláshoz! Nagyon ügyes!

Andi: nálunk se lehet 2-nél több tápszert kiváltani, csak tudnám miért. A gyógyszertár egy hatalmas lakótelep közepén van.

Na persze hogy most ébredt fel a kiscsaj megyek …

KépKép
zsuzsi78
 
 


És akinek volt a babójának szájpenész az meddig tartott?????

Már megint csak 40 percet aludt, előtte 30p, előtte 1 óra lassan kipurcanok!!!!Szoni meg nem akar aludni.....K.O-val kiütöttek a manók............ :roll:

Zsandi:nem látom rajta a lejárati időt, akkor vettük mikor Zsombi született, majd veszünk 1 másikat ha eljutunk gyógyszertárba!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Nekünk kb. egy hét alatt múlt el. De lehet, hogy kevesebb idő volt. Én folyton kentem neki.
Mi május elején vettük és szeptember 30-ig jó. Szerintem a tiéd is jó még. De én az első napokban a nővéremtől kapottat használtam, ami még régebbi volt.

A Szandi se alszik valami jól. Többször is felébredt. De most beájult.

Ma megkóstoltuk az almalevet. Gyümölcscentrifugába csináltam kb. 20 ml adtam neki. Ez nem sok ugye? Azt hiszem ízlett neki, bár nem mondta. :lol:

Csak azért mertem előbb kezdeni, mert tegnap a dokibácsi ajánlotta. Azt mondta jó súlyba és korba van nyugodtan megkóstoltathatom vele. Ha nem kell neki akkor nem is erőltetem.

KépKép
zsuzsi78
 
 


Az aphta, nyálkahártya-fekély (Stomatitis apthosa)

"Az egyik legfájdalmasabb és legkellemetlenebb csecsemőkori betegség. Rendszerint a hygiénés szabályok nem kellő betartása okozza, de a kisgyermek egyébként is mindent a szájába vesz, és persze a kezét és lábát is, ami persze nem patyolat tiszta. A földről felvett játékok eszközök és étel is azonnal a szájba kerül, ha nem figyelünk oda. Ez persze állandó készenlétet jelent. Hol egy golyót, hol egy csikket kell kiszednünk a kisded szájából, és lassan meg kell tanítani arra, hogy ez nem helyes.

A szájnyálkahártya egyébként megfelelően védekezik a bejutó baktériumok és más kórokozókkal szemben, de az első életév elején még nem alakult ki a megfelelő védekező rendszer, tehát egyre-másra esik át különböző fertőzéseken. Ilyenkor a nyálkahártyán apró kis fekélyek keletkezhetnek, amelyek elészaporodhatnak, és nagyon fájdalmasak. A gyermek az égető szúró érzés miatt nem akar se inni, sem enni. Úgy bizonyosodhatunk meg, hogy a panaszokat valóban fekélyek okozzák-e, hogy tiszta kézzel megfogjuk a pici alsó vagy felső ajkát, és megnézzük a belső felszínét. Ha kicsiny, színes gombostűfejnyi, fehéres szélű lyukakat látunk, fekéllyel van dolgunk. A legfontosabb ilyenkor a megfelelő mennyiségű folyadékpótlás, az evést nem kell erőltetni. Ebben az esetben napjában 3-4 szer lehet az orvosi utasításnak megfelelően kevés porcukrot adni kiskanálban a kisdednek, mert ez bevonja a nyálkahártyát, és csökkenti a fájdalmat. Fertőtlenítő oldattal, pl. Glycosepttel lehet öblögetni, de ezt a legtöbb kisgyermek ilyenkor még nem képes megtanulni. Segíteni szokott a glycerin boraxatos ecsetelés is, amelyet az újszülött kori szájpenész kezelésére is használunk.

Ha végkép nem hajlandó enni, inni a kisgyermek, forduljunk gyermekszakorvoshoz, és néhány napi kórházi kezelés, folyadékpótlás alatt a betegség gyógyul."

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok!
Köszi a dícséreteket! :lol:

Nórika sem akar aludni napközben! :cry:
Éjjel alszik kb 9-10 órát, nem szokott már éjjel kelni. De. eddig aludt 1.5 órát és du. pedig 2.5 órát. Most összesen alszik 1.5-2 órát nappal, de azt is ilyen 40 percekben, pedig olyan álmos, hogy a cicimen elalszik. Most egyfolytában rág mindent és nyűgősködik, de nem látom, hogy jönne a foga.

Mi még nem tudom tudunk-e menni a talira, mert 20-án vizsgázom Vállalatgazdaságtanból. :cry:

gwini
 
 


Zsuzsi:most ezt az aftás dolgot nekem írtad :roll: ????Zsombinak szerintem szájpenésze van, a nyelve hegyén ilyen pici fehér lepedék szerű valami van, na és az étvágyával semmi gond!!!!!Benyomta az ebédre kapott répáskrumplit, meg a gyümit is!!!!!A nyűgi lehet hogy mástól volt, mert most már mosolyalbum és még a kiságyában is elvolt kb.negyed óráig ami nem jellemző rá!!!!! :shock:
Kóstoltatás:először pár kanállal kell, de Zsombinak is úgy tetszett az almalé, hogy én többet adtam elsőre és semmi gondja nem volt tőle!!!!!Szokták nagyon szeretni a babók.Én almalevet úgy csináltam, hogy üvegreszelőn lereszeltem az almát és 1 kisszűrőn átnyomtam kb.5 perces meló és nem kell utána sokat mosogatni!!!! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na mi van lustiztok?????
Megint voltunk a MOM-ba, úgyse fogjátok kitalálni :lol: :lol: :lol: megint nem akart kiengedni az a vacak kapu!!!!!Azt mondta, hogy érvénytelen jegy!!!! :shock: Majd megszaktatam a röhögéstől!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti megszaktat-ott a röhögéstől. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Jóóóvanna!!!! :lol: De közben telefonáltam ám, és amiket ti is néha írtok én ahhoz képest babapiskóta vagyok ,csak 2 betűt cseréltem fel!!!!!! :wink:

Épp apa lepasszolta Zsombit míg nekivedkőzött a fürdésnek, mondom a kiskrapeknak puszit kapok?????Erre abban a pillanatban rámvetődött és össze-vissza nyálazta a számat!!!!!!! :lol: :lol: :lol: Úgy imádom!!!!! :wink:

Na várom ám a napi élmény beszámolkókat!!!!! :lol: :lol: :wink:
Gyerünk gyerünk!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok,

Írjatok le mindig mindent!!! Nem megsértődni, azért mert valakinek nincs ideje írni nem azt jelenti, hogy nem kíváncsi rátok :wink:

Na mielőtt bővebb lére ereszteném máris hív a gyermekem...hát ez van, ezért nem tudok gyakran jönni :cry:

De azért az olvasást nem hagyom ám ki!! :P

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Szandikám egész délután hancúrozott. Már azt hittem végre elalszik, amikor rájött, hogy át akar fordulni a hasára. Igen ám, de nem balra (amit már profin tud), hanem jobbra. Na ettől annyira behergelte magát, hogy csak most aludt el. Persze most meg kelthetem fel, mert itt a fürdésidő.
Én nem tudom hova siet. Tegnap óta állandóan fel akar ülni. Ha etetem vagy befektetem a babakocsiba húzza fel a felsőtestét. Ez még nagyon korai?

Holnap megyünk csípőszűrésre. Nekünk ez lesz az első. Nagyon remélem, hogy nem találnak semmit.
Felhívtam a dokit, az eddig úgy tűnik elmúlt a baci. De holnapig tovább tenyésztik, hogy 100% legyen.

Márti: mégis mit csináltatok a jeggyel? :lol:

KépKép
zsuzsi78
 
 


Kép fordulás közben

Kép

Kép

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:most semmit nem csináltunk a jeggyel becsszó!!!!! :P
Nagyon ügyi Szandikád, a felülésért meg ne aggódj Zsombi is már régóta hasizmozik: dől előre, mintha fel akarna ugrani és elszaladni!!!!!
Örülök, hogy elmúlt a takonykór okozó!!!!!! :lol: :wink:
A csípőszűrésen meg nem lesz semmi, ne stresszeld magad előre!!!!! :wink:
Na megyek bevágódok a helyemre.
Nyugodalmas jóéjszakát mindenkinek!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó Estét!

Csak gyorsan benézek, hulla vagyok.

Andi! Küldöm holnap postán a nyuszit.

Márti! Jó rá a nystatin nevű szer is. Ha ezek sem hsználnak, akkor Diflucan nevű gombaölő szer a hatásos. Homeobogyó?

Zsuzsi! Köszi az afta infót, mintha a mi kórképünket olvastam volna. Egy vigasztal, hogy kitermelődött az ellenanyag, soha többet ennyire durva nem lesz. Csak egy-két afta jelenik majd meg. Szandi nagyon ügyi.

Ma Virág is keveset aludt, vásárlás közben sokat nyügizett. Farmert akartam venni, bementünk egy GAS boltba, közli az eladó a 62 kilómra, hogy ilyen méretet ők nem tartanak. Anyád! Az árak horrorfilmbe illettek, a lábamat megcsókolhatták volna, hogy vegyek egy gatyát, erre a csaj gúnyos vigyor kiséretében burkoltan közli, hogy vizilovakra nincs nadrág. Csak azt nem tudom, hogy a 62 kilóm már ennyire durva?

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Szép jó reggelt!
Megvagyunk, minden rendben csak olyan vírust kaptam a gépemre, hogy az egész bolygót kiírthattam volna. :twisted:
Tegnap végre összeraktam, csak maszírozáson voltunk és későn jöttünk haza.
Nem ígérem, hogy mindent visszatudok olvasni, de igyekszem.
Azért segíthettek. Mindenkivel minden rendben? A babócák jól vannak?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:Zsombimnak szájpenésze van, Szonikámnak 2 napig "futott" a hasa(ezt ő mondta :lol: ), mi meg utána.De amúgy jól vagyunk!!!! :lol:
Milyen sűrűn jártok maszírozásra, és használ ha már kicsi fiad így megszenvedi!!!!

Edit:nekem ilyen gondom nincs, mármint nem karcsúbb vagyok, hanem én piacon veszek gatyót és ott mint tudjuk halott emberen kívül(remélem nem túl morbid :oops: ) mindent lehet kapni, és a méretek is végesek!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Ha ma ünnepled, akkor boldog névnapot kívánok Neked! Ha nem, akkor is! :)
Kép

Nagyon jók a képek Szandiról! Nagyon szép, és ügyi baba! Haláli, ahogy vigyorog!
Hogy csinálod/csináljátok, hogy a fejük alatt levő pelenka ilyen "most vasaltam" kinézetű? Nálunk mindig olyan, mint amit most húztam ki a boci szájából. És az alattuk levő pléd is csak akkor van a helyén, ha ők nincsenek ott. Különben egy gombolyagként figyel a járóka sarkába.

Márti!
Gyanúsak vagytok Ti nekem! Valld be, hogy egy jót röhögni mentetek megint a MOM-ba! Rátok van specializálódva a sorompó!

Edit!
Nagyon köszönöm mégegyszer a liberós nyusz-muszt!
Még-még-még ilyen aranyköpéseket a gyerekektől. Annyira jó olvasni őket!

Csípőszűrésről jut eszembe, mi is megyünk megint a jövő héten. Már 4-szer. :shock: Védőnőm szerint ez lesz az utolsó, majd ha már járnak, akkor kell menni megint. Háááát, kiváncsi leszek.

Tegnap volt itt a védőnő, kaptam egy táblázatot, hogy mikortól mit lehet adni a babáknak. Aláhúzogatta nekem, hogy 6 hós korig mit ehetünk egyenlőre: Krumpli, sütőtök, sárgarépa, zöldborsó (átpasszírozva), saláta (ebből is lehet főzit csinálni), őszibarack, alma, meggy, banán, narancs. 3 hét múlva jöhet majd egy kanál olaj a főzibe (sőt szerinte kell is majd, mert abból szerzik a nemtudommit), meg a husi. A táblázat mindenféle szitura jó, annak is, aki szoptat, meg tápszerezőknek is. A kaja bevezetését ugye 6 hós kortól javasolja, ill. engedély mellett 5 hós kortól. Tehát nekünk onnantól.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Márti
és már jól vannak? (Futott a hasa? :lol: )
Mi a szösztől alakul ki a szájpenész? De beleolvastam, hogy az evéssel nem volt gondja, akkor nem kínozta meg őt. Ugye?
Már megint a parkolójegy? :D
Valld be, mit csináltatok vele?

Maszírozásra hetente 1x, 2x járunk, már 2,5 hónapja. Most már teljesen jól van, azt mondta a csaj, hogy csak augusztusban kell mennünk, azután havonta kontroll. Teljesen felmaszírozta már a letapadt izmokat. De még a 3/4 órából 1/4 órát most is sír. De nagyon . A szívem megszakad, de mivel tudom, hogy ez neki mennyire fontos, összeszorítom a fogam és megyünk.
Illetve én, mert az apája nem mer jönni. Az első alkalommal otthagyott, lement a kocsiba, üvöltette a zenét. Azt mondta, hogy ő ezt nem bírja sem nézni, sem hallgatni. Hát, tényleg borzasztó. Ahogy a kis könnyes szemével rámnéz, hogy vigyél már haza!

Zsuzsi
biztosan nem lesz semmi gond a csípőszűrésnél. Akkor nagyobb a kockázat, ha volt már a családban és esetleg faros volt a baba.
Nálunk vissza is hívtak mindenkit a szűrés után egy héttel ultrahangra. Mondták is, hogy ne féljek, mindenkit visszarendelnek.
Én nagyon be voltam sza...va, mert nálunk elég gyakori. Én is kengyelt hordtam, a húgom is.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Andi
nekünk még a céklát is mondták, hogy lehet enni. De én még nem csináltam, szerintem nem is fogok. Milyen lehet az a cékla-krumpli?
A cékla a savanyúság, nem?

Ja, végre kiváltottuk a tejpépet. Humana HA a neve. Szerintem sokkal finomabb mint az a keserű tápszer, de az Ádámnak nem igazán jött be. Mondhatnám azt is, hogy konkrétan a képembe köpte. :D

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Céklára mi még nem kaptunk zöld utat, a később adhatók között van, bár azok közül ehetjük a zöldborsót, salátát. Egyébként az üveges bébikaját, ami 4 hónapostól van írva, azt mindet lehet, ha van abból céklás, akkor azt is.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsuzsófi!

Te Zsuzsi vagy, vagy Zsófi? :lol:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Barbi:persze a pasik nem bírják a feszültséget, de nekünk erősnek kell lennünk!!!Kitartás akkor már nincs sok hátra!!!!!! :lol:

Rendszerint a hygiénés szabályok nem kellő betartása okozza, de a kisgyermek egyébként is mindent a szájába vesz, és persze a kezét és lábát is, ami persze nem patyolat tiszta. A földről felvett játékok eszközök és étel is azonnal a szájba kerül, ha nem figyelünk oda. Ez persze állandó készenlétet jelent. Hol egy golyót, hol egy csikket kell kiszednünk a kisded szájából, és lassan meg kell tanítani arra, hogy ez nem helyes.

A szájnyálkahártya egyébként megfelelően védekezik a bejutó baktériumok és más kórokozókkal szemben, de az első életév elején még nem alakult ki a megfelelő védekező rendszer, tehát egyre-másra esik át különböző fertőzéseken. =ezt találta a Zsuzsi az aftához, de a szájpenészre is ez igaz!!!Nem szenved tőle, csak én spiláztam túl a dolgot.

De a cékla van ám nyersen, na azt kell megfőzni gondolom, úgy nem tudom milyen íze van!!!!És semmi íze nincs a tejpépnek????Lehet az a gond!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Mármint van ízesített, gyümis tejpép.Nekem Szonó szerette, na de minden babó más!!!!! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggel! Megint nagyon korán keltetek (legalábbis hozzánk képest)!

Andi: köszönöm a jókívánságot.
A Szandi alatt is csak akkor marad minden ilyen szép sima, ha a hátán fekszik, különben nálunk is úgy néz ki, mintha tornádó járt volna az ágyba.

Márti: én mindig azt hittem, hogy az afta és a szájpenész ugyan az. :oops:

Edit: 62 kg egyáltalán nem sok, de sajnos a márkás gatyókat, tényleg csonkkollekciókra készítik.
Én most szoknyákat hordok, mert az ápol és eltakar.

Barbi: régen az én párom se bírta a sírást (bár ez még a macskáknál volt, mindig nekem kellett velük lenni a dokinál), de mióta végignézte, hogy miket csináltak a Szandival a szülés után megedződött.

Csípőszűrés, hát remélem nem találnak, semmit. Eddig minden doki azt mondta nagyon szép, és aki így tud hason aludni, annál nem lehet gond. Amúgy a családba se volt senkinek ilyen gondja.

Képzeljétek szerdán megnyitotta kapuit a SZIGET, na hát azóta fél éjszaka nem alszunk, mert velünk egy vonalba van, csak a Duna túloldalán. Kegyetlen hangos és az utolsó koncert 2.30.-kor kezdődik! Még a bébiőr is berezeg, pedig nincs is maximumra állítva. :evil:

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:én is boldog névnapot kívánok!!!!!
Nekem van 1 másik Zsuzsim, ő nem most tartja, ebből következtettem hogy TE sem!!!! :oops: :lol:
HÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ akkor jó hangos a SZIGET, mi 1x voltunk a párommal, akkor még nem volt a Szoni sem, anyós szerzett (a Petőfi rádiónál dolgozik ) ingyen napi jegyet, nekem nagyon tetszett, de nem maradtunk estig azt hiszem.
Zsuzsi az afta és a szájpenész nem ugyanaz, de honnan kellett volna tudnod?????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!
Csajok kidőltek, én meg főzöm a kajájukat.

Andi, a salátát majd úgy csináld, (ha csinálod) hogy ha felrottyan rotyogtasd picit és öntsd le a vizet. Rakjál rá frisset és abban főzd meg. A leveles zöldségeknél az első rottynál valami toxoizé jön ki (dokinéni mondta, de nem tom mi) és ezért kell. A narancs viszont meglepett. Elvileg az citrus és allergizál, nem? Vagy ezekre elsősorban 6 hónapig kell NAGYON figyelni?

Edit, 62 kg vagy? Én most irigyellek... Én meg hájpaci vagyok. Ettől meg tök depis... :( :( :(

Zsuzsi, kövezz meg mi megyünk a Szigetre. Nekünk azért nosztalgikus a Sziget, mert amikor Árpival összejöttünk akkor éppen volt és ő meg újságíróskodott, muszály volt kijárnia. Én meg az újságírótársa voltam... minden nap kellet írni napi beszámolót. De a közelben nem szívesen laknék. Kaptunk anyukámtól egy fél szabad napot és éjszakát. Ő lesz a csajokkal, kicsit félek. Na nem a csajokat féltem... hanem anyut. Biztos kihullik pár haja mire hazajövünk. Ez lesz az első fürdetés amin nem leszek ott. Ők tuti könnyebben viselik majd mint én. Amúgy milyen babakocsitok van? Nekem a babkocsis kép tetsziknagyon. Olyan kis babás. Persze, milyen lenne.

Márti, nem tudsz majd jövöre jegyet szerezni? :lol:

Minden Zsuzsinak Boldog Névnapot!
Rohanok mert odaég a kaja.

KépKép
kgiulia
 
 


http://www.nlcafe.hu/cikk.php?id=74&cid=21381 ezt a Zsandi találta olvassátok el, érdekes , én hiszek benne.

Julcsi:sajna már nem tud szerezni, mert valami balhé lett belőle!!!!!
De jó nektek hogy mentek, érezzétek nagyon jól magatokat!!!!!Lazíts, a babók élvezni fogják a nagyit és legalább anyukád is agyon kényeztetheti őket.Persze biztosan nem lesz egyszerű dolga, de meg fogja oldani ügyesen!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szerintetek a paradicsomot és a szilvát mikórtól lehet adni??????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


http://csigabiga.com/otlettar/kismama/s ... etelek.htm

Azt írták, hogy a táposoknál a 6 hónap az kb a 4. hónap. De 4 hónapoosknak való bébiételben van már szilva és pardicsom is. Tehát elvileg azt már lehet adni nekik. Nekem szeretik a csajok és semmi hasfájásuk sem volt tőle. Próbáld ki, ha gondolod. És tegyél el a fagyóba ha még mégsem akarod kipróbálni, jó lesz később. Mármint a szilva.

KépKép
kgiulia
 
 


Márti!

A paradicsom az én táblázatomban csak 1 éves kortól van, akkor is főzve, krumplival keverve. 2 éves kortól mehet nyersen, úgyhogy nem tudom. A bolti bébikajákban levőt viszont tuti lehet adni, ha a 4 hósat adod.
A szilvára az mondta a védőnőm, hogy még kicsit várjak vele, mert hasfájást okozhat. A táblázatban nincs is benne. :shock:

Julcsi!
Köszi a salátás tippet, egyszer talán már említetted is ezt a fortélyt, de látod már ki is ment a fejemből. Majd így fogom csinálni.
A narancs engem is meglepett, rá is kérdeztem. Azt mondta, hogy elvileg a banánt, narancsot csak 1 éves kor körül ajánlják, de csak azért, mert déligyümölcs, így allergizálhat. De azért lehet már adni. Persze mindkettőt meg kell mosni kívülről is, mert ha véletlenül belekerül a héjjról valami, az nem tesz jót ekkora babáknak, mert kezelik őket valami vegyszerrel. Sőt, azt mondta, citromot is lehet, pár cseppet az almára, barnulás ellen, ezen is nagyot néztem.
Azért a narancs, citrom azt hiszem nem lesz még a napi betevőnk.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Itt van egy-két tipp, korcsoportok is:
http://www.babanet.hu/milupa/

Andi
Kép
zsandi
 
 


A gyümölcsök közül mi, mikor adható a kisbabának?

Adhatósági kor gyümölcsök 4-6 hónapos kortól alma, őszibarack, banán, körte, sárgabarack 6-8 hónapos kortól meggy, cseresznye, szilva, déligyümölcsök (pl. narancs, mandarin) 8-12 hónapos kortól sárgadinnye (mag nélkül), görögdinnye (mag nélkül) 12-18 hónapos kortól ribizli, eper*, szamóca*, málna*, ananász, mangó ­*Az eper, a málna és a szamóca adhatósági korának megítélése eltér a nagyüzemben feldolgozott gyümölcspépek esetében. Nagyüzemi körülmények között a magokat és a pihéket kiszűrik ezekből a gyümölcspépekből és a tisztítást követően sterilezik, így a már megtisztított és megszűrt gyümölcspépet már korábban, akár 8 hónapos kortól is adhatjuk. Vissza az oldal tetejére

A zöldségek közül mi, mikor adható a kisbabának?

Adhatósági kor zöldségek 4-6 hónapos kortól burgonya, sárgarépa, sütőtök, fejes saláta 6-8 hónapos kortól fehérrépa, paraj, spenót, brokkoli, cukkini, passzírozott zöldborsó, paradicsomlé 8-12 hónapos kortól karfiol, kelkáposzta, karalábé, padlizsán 12-18 hónapos kortól paprika, paradicsom, uborka, vöröshagyma, fokhagyma, Vissza az oldal tetejére

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok, csak vendégeim voltak. A barátnőm a két éves kisfiával. Hát! Most kipróbáltam, hogy milyen lenne, ha két gyerekem lenne. Megmondom őszintén, elfáradtam. :D

Zsuzsi
mi volt a csípőszűrésen?

Andi
az én babaszakácskönyvem szerint a paradicsom három hónapos kórtól adható. Persze krumplival megfőzve.
Az Ádám eszi is, és nagyon szereti. Én teszek bele egy ici-pici babérlevelet (remélem ezt a védőnők nem olvassák) anyukám tanácsára. Három gyereket nevelt, csak tud valamit! Azt mondta, hogy nyugodtan szokja az ízeket.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:és hogy kell ezt a paradicsomos krumplit???Hozzápaszírozod a krumplihoz és úgy főzöd meg?????És először 1 pici paradicsom levet adjak neki?????

Zsuzsi:kérjük a beszámolót!!!És mi lett a továbbtenyésztett trutyival????? :wink:

Julcsi: és melyik nap mentek a szigetre??????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Barbi, nekem dokinéni mondta, hoyg a zöldfüszereket lehet próbálgatnom. Jó mi idősebbek vagyunk, de sztem a babérlevél nem is allergizál.

Márti, vasárnap megyünk a Szeigetre. Én már nagyon be vagyok zsongva. Na meg Árpi is. Ez valóban kikapcsolódás lesz és a gyerekek felől is (egyenlőre) teljesen nyugodt vagyok. Jön még az unokatesóm is akit nagyon imádok vele is már nagyon régen nem tudtam beszélgetni. Egyetlen gondom van. Mi a fenét vegyek fel. Merthogy ugye mindent kihíztam... Olyan kell ami jótékonyan takar és nem is sajnálom ha menthetetlenül koszos lenne, de azért még szexis is. A legmegfelelőbb erre a célra: egy szép nagy méretű zsák, mély dekoltázzsal! :lol: :lol: :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok

Csípőszűrés eredménye tökéletes!
A takonyról nem tudok semmit, mert délután jöttünk haza és már nem tudtam a dokit elérni.

Julcsi: érezzétek jól magatokat a Szigeten, igaz, hogy nem tudok aludni tőle és én semmi pénzért nem tenném be a lábamat oda. De nagyon sok barátom imádja.
Az a zsák nem is olyan rossz ötlet, ha megtalálod a megfelelőt nekem is vehetsz egyet. :lol: :lol:

Egész délután itt volt a nővérem a kislányával, Szandikám annyira kifáradt a nem alvástól, hogy most 7-óta alszik.

Edit: milyen a Virág étvágya?

Na elkiabáltam az alvást most ébred.

KépKép
zsuzsi78
 
 


Márti,
én úgy csinálom, hogy megmosom a paradicsomot, meghámozom. És a krumplival együtt megfőzöm. Egy pici (tényleg csak egy pici) babérlevelet rakok bele.
Ha tányérból esszük, akkor csak összeturmixolom. (a babérlevél kuka). Ha cumiból, ez attól függ mennyire éhes és mennyire van türelme kanalazni, akkor egy kicsit felhigítom és a kis szűrőjén átszűröm, mert a paradicsom magja eldugaszolja a cumit. Ha nem elég édes a paradicsom, egy ici-pici cukor mehet bele.
Jó étvágyat! :lol:

Zöld fűszerek? Akkor jó. Például mit tegyek a tökbe? Mert mi már eszünk cukkinit is, és annak, hát! se íze se bűze.
Mit tegyek bele?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Zsuzsi
nagyon örülök, hogy semmi gond nem volt a csípőszűrésen!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Ja, és ma megette a drágám az egész tányér tejpépet uzsonnára. (Igaz, raktam bele egy kis kakaóport! :D )
És kanállal, ami nála igazán nagy szó!
Viszont, marha drága ez a pép, elég sok kell belőle (4-5 kanálnyi) és hamar elfogy.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:nézd meg azt a linket amit felrakott a Zsandi, azt a milupásat.A 4-6 hónap leggyakoribb kérdéseinél le van írva, hogy miért jó a tejpép!!!!!Ügyes a fiacskád, hogy barátkozik a kanállal!!!!
AZ én Zsombim eleinte valami nyalogatási technikát alkalmazott a kanállal szemben :lol: , de most már nagyon ügyes!!!!!Mondjuk én nem adtam üvegből azt , amit kanállal kell, és gyorsan bele is jött, hogy ezekket ezzel kell enni:büszke is vagyok rá!!!! :wink:
Köszi a paradicsomos receptet, még nem tudom, hogy merjem e!! :oops:

Zsuzsi:örülök, hogy nincs gond a lánykád csípőjével, ne de miért is lenne????? :wink:

Julcsi:ha rátalálsz arra a zsákra én kettőt kérek és majd összevarrom!!!!!Köszi :wink:

Szonó ma megy anyámékhoz, tartok a dologtól, de remélem jó lesz neki, és hogy hamar hazajön.Bárki másra szívesebben bíznám, még a szomszéd Zsuzsa nénire is, dehát csak az unokája.... :(

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Julcsi:csak hogy megint nyaggassalak :wink: , te miben tetted el a gyümiket a fagyóba?????És nem lesz túl vizes kiengedés után?????
És turmixolva tetted el ugye???A lányom úgy mondja hogy turmiszkol :wink: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Szép reggel van, a jókedvem is határtalan..... :? Szakad az eső, gyerekek 4-kor keltek, meg most 8-kor, úgyhogy alvás sincs még. Apa ma is megy el itthonról, kár volt tegnap örülnöm, hogy már péntek. És vagy egy olyan sanda gyanúm, hogy ez holnap is így lesz. Tök jó....
Engem is érdekelne, hogy hogy lehet szilvát eltenni? Kimagozva félben, vagy hámozzam, turmixoljam?

Márti!
Jó ez a turmiszk. Nekem is volt egy ismerősöm. Ő a keksz és a boksz szavakkal állt hadilábon. Ugyanez volt a szisztémája, mint Szonidnak: keszk, boszk. Olyan aranyosak!

Andi
Kép
zsandi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?