Új privát üzeneted érkezett!

jo napot mindenkinek
tegnap voltunk szemészeten szegény Petikének kimosták a könycsatornáját mivel nem javult a szeme doktornéni azt mondta ha nem javul meg a szeme 1 héten belül etöl sem akor ujra átmosák Kép szegény nagyon nyöszörgöt én nem nézhetem mert nem ajánloták de ot voltam a fügöny mögöt és vártam mikor mehetek vissza megvigasztalni .holnap is megyünk doktornénikhez megnézik hogy fejlödik és hizot-e 2hét alat.

Pusz csics és petike
csics
 
 


Martina! Kigyönyörködtem magam! Kristóf nagggyon szép baba! KépKép
Sütõpor: (a Váncza) nátriumhidrogén-karbonát - van a vízben is, tök hypo, Na-pirofoszfát - ha nem kilószámra eszed toteljesen ártalmatlan, búzaliszt - ez ugye glutén tartalmú, de a sütebe amúgy is lenne.
PetitDanon: én úúútálom - no nem az ízét, hanem a reklámkampányt. Mert teli van cukorral, gyümölcstartalma alig-alig, ugyanúgy fûrészpor-eper és egyéb nyalánkságok ízesítik, nem élõflórás, szóval mérsékelten egészdéges és jó drága mert ugye a TV-percdíjat mi fizetjük. Kép
Réka már 5 évesen fújta, hogy csak poci-bacis Kép joghurtot veszünk.

Én is! Én is szeretnék lakást keresni!!! KépKép BMárti! Nekem a leírásodból tetszett az a lakásKép! Persze lehet, hogy élõben más.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Hálózsák:
Ti hogy öltöztetitek fel a hálózsákban a gyerkõcöt?

Martina,
tényleg nagggyyyyyyyyyyyon helyes kiskrapek KristófKép

<pre>
Anyuka neve Gyerkõc neve Születési idõ Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkõc
Zsuzska(Mazsi) Bence 2001. június 16. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIV. ker.
Sophi Robert 2001. június 18. Budapest, Szent Margit Kórház tesó(3 múlt)
Zsorka Zsófi 2001. június 20. Budapest, Szent István Kórház Budapest, Soroksár
Katus Peti 2001. június 30. Budapest, SOTE II. Üllõ
ÉvaIII Máté 2001. július 18. Budapest, SOTE II. Budapest, Óbuda
Goanna Andris 2001. július 25. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XVIII. ker. Peti(1998)
Moni Viktória Kitti 2001. július 31. Szombathely
Andi3 Luca 2001. augusztus 16. Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi(3,5)
MancsiManó Dorka 2001. augusztus 17. Budapest, Szet István Kórház Budapest, Rákoshegy
JéJé Panna 2001. augusztus 30. Frigyes (7), Kamilla (4)
Cory Balu 2001. szeptember 12. Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker.
Heni (Henke) Barnabás 2001. szeptember 21. Budapest, MÁV Kórház Budapest, X. ker.
Peni Benedek 2001. szeptember 23.
Remama Réka 2001. szeptember 25. Debrecen, Kenézy Kórház Debrecen
Momo Timi 2001. október 8. Budapest, Szent István Kórház Albertirsa
Ladányikata Peti 2001. október 17. Budapest, SOTE II. Budapest, XIX.ker.
Lara Hanga 2001. október 24. Szeged, Nõi Klinika Szeged
Ildianyu Lili 2001. október 28. Szeged Szeged
Orsi Sziszó 2001. október 29. Pécs Budapest
Norcsi Bánk 2001. november 1. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, Kispest Annus(6), Julcsi(3)
Bencemama Bence 2001. november 1. Budapest, Kútvölgyi Kórház Diósd
Rebi Ildikó CSENGE 2001. november 7. Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker.
Christi Bálint 2001. november 9. Nagykanizsa Nagykanizsa
Márti Ármin 2001. november 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker.
BGabi Noémi 2001. november 18. Nyíregyháza Nyíregháza Flórián(2000.január 24.)
Tikk Hanna 2001. november 21. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Nyuszimanó Donát 2001. november 25. Helsinki
Bea Ajsa Soreya 2001. november 29. Budapest, MÁV Kórház Bicske
Laura Romola 2001. november 30. Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker.
Zsuzsi Dorottya 2001. november 30. Budapest, MÁV Kórház
Ágci Gábor 2001. december 4. Szeged Szeged
Kata Sári 2001. december 17. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, Gazdagrét Dani (2)
Zafi Réka 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kõbánya
Bogancsi Tomi 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
Danimama Dani 2001. december 20. Vancouver, Kanada Kanada
BMárti PiciLaci 2001. december 23. Budapest, Szent Margit Kórház Budapest, III. ker.
Szila Hanga 2001. december 25. Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Sylvike Bence 2002. január 9. Budapest, SOTE I. Budapest, Kelenföld (XI.)
Pocaklakó(Andi) Liliána 2002. január 21. Cegléd Nagykõrös Dávid(3múlt)
Jucusmamus Soma 2002. január 22. Budapest, Budai Honvéd Kórház Budapest, Kelenföld
Dzsili Napsugár 2002. január 28. Budapest, Szent Imre Kórház Márk László (1992), Máté Richárd (1996)
Gorsi Peti 2002. február 1. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker.
Menta Helena 2002. február 3. Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker.
Jandora József (Kisjósti) 2002. február 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kelenföld
Szabó Borbála (Borcsa) Bátor 2002. február 25. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, XV. ker.
Kuga Balázs 2002. március 14. Budapest,
Virág Ráhel 2002. március 14. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Ruben (5), Rebeka (4), Abigél (2)
Annamari Balázs 2002. március 20. Budapest, SOTE II. Budapest, VI. ker.
Andysj Madison Shannon 2002. március 22. Carrolton, TX USA San Jose, CA Fatime(8)
Jáhneszter(sztike) Anna Júlia 2002. március 25. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Zugló Judit Réka (7)
Zkati Máté 2002. március 27. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Gábor(14), Barbara(8)
Teno Bálint 2002. április 12. Budapest, BM Kórház Budapest, XVI. ker. Nóri (3)
bszilvi Peti 2002. május 1. Budapest, II. Nõi Klinika Budapest, XIII.ker.
Zsunya Peti 2002. május 8. Budapest, Szent János Kórház Budapest
Dojika Máté 2002. május 10. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budaörs
Borcsa Barbara Luca 2002. május 24. Budapest, HIETE Budapest, Kelenföld Réka Sarolta (1993)
Kanga-Zsebibaba Blanka Flóra 2002. május 27. Budapest, Szent István Kórház Budapest, VII. ker. Gergõ Tibor(3)
Kata007 Dóra 2002. május 29. Miskolc, Megyei Kórház Miskolc Anita(15), Daniella(7)
Norci Vili 2002. május 31. Budapest, Szent István Kórház Budapest, XI. ker.
Csics Peti 2002. augusztus 8. Budapest, SOTE I. Budapest, XIX. ker.
Évi Csongi 2001. Március
</pre>

Üdv
Szila
Szila
 

 
 

Sziasztok

Lakás ügyben köszi a biztatást és vigasztalást de azt hiszem én már csak itt öregszem meg!

BMárti

Bár nem szoktam de azt hiszem kivételesen megmutatom a soraidat a páromnak mert most õ is az építkezésre nyomul, a kedvezõbb hitelek és a szoc. pol. miatt, de én félek nem tudnám ép ésszel befejezni.

Cory

Most néztem, hogy nálatok már mindjárt itt az elsõ szülinap!
Pedig mintha nem régen kérdeztelek volna szüléssel kapcsolatos dolgokban, a kórház topicjában. Repül az idõ!
Biztosan jó volt a nyaralás én is gondolkodtam, hogy oda kellene menni egy hétre jövõre, de nekünk ott vannak a nagyok is akik lehet hogy unnák magukat. Szerinted? Ha nem indiszkrét mennyibe volt így anyagilag, csak hogy lehessen számolni?

Csics

Nem írtam még de mindíg örömmel figyelem ám azért hogy a picurkád miként okosodik és fejlõdik. szerencsére nekünk nem kellett könnycsatornát mosni, most már ti is túl vagytok rajta remélhetõleg megoldóditt a gond küldünk vigasztaló fejecskéket Peti babának KépKépKépKépKép

Zsuzsi

Hogy hogy veri a buksiját a rácsba? Miért? Mert nem tudod éppen kivenni és mérges vagy mert elesik ? Vagy én vagyok nagyon értetlen. S.O.S.

Képzeljétek ma Napsugár akkorát esett!KépKép Mindenen fel áll már a fal mellett is de leülni vagy ügyesen leereszkedni még nem tud. Mindíg ott kell lennem mellette, késõn nyúltam utánna és elesett, mint egy krumplis zsák hátra.Kép
Délután meg a felsõ ínyt szakította fel, úgy hogy vérzett!:KépKép
Az hiányzik még hog a frissen kibújó felsó fogacskák is megséruljenek.

Ennyit mára, táblázat szerint milyen sokan vagyunk!

Pussz: Dzsili és Napocska
dzsili
 
 


SZiasztok!

BMárti! A lakásotokat (mármint azt, hogy nem jött össze) sajnálom Kép, azt, hogy ilyen körzetitek van, szintén! Zsuzsi apukájának a tanácsa engem is megnyugtatott, úgyhogy lanyhult is a telefonálgatásom a Heim Pálba, de ha már belekezdtem, nem adom fel! (a kapcsolások "kicsit" lassan jönnek össze, érdemben még senkivel sem beszéltem). Mindenesetre Ármin fütyijét békén hagyom még legalább fél - egy évig! Kép

Martina! Kristóf minden kétséget kizáróan nagyon gyönyörû! KépKépKép És ketten együtt is nagyon helyesek vagytok!

Menta! Lehet, hogy meglesz a könyv! Kép Anyósom Edinburghben van éppen vmi konferencián, megbíztuk, hogy nézzen szét a könyvesboltokban! Megígérte, hogy megteszi, úgyhogy ha ott kapható, akkor szpt. 11-én már hozza is!
Ármint ismét megmértem, most egy nagy kaki után pucéran volt 8,52 kg, úgyhogy lehet, hogy egyszerûen a mérlegünk hülye?! Mindenesetre etetem - és csodák csodája, õ meg kér! TEgnap egy csomó spenótot evett + gyümiket, ma pedig csirkehúsos almapürével próbálkoztunk - egy fél üveggel evett meg belõle, elõtte délután majdnem egy teljes alma-õszit nyomott be, + kiflivégek, + körte + sok szopi! Kép Fõztem neki nagyon finom natúr sütõtököt is, apukám kertjében nõtt, nekem ízlett, pedig nem szoktam szeretni - na, azt úgy köpte ki, ahogy az a "rossz gyerekek nagykönyvében" meg van írva! Kép

Henke! Allergia: Kép, az enyém is visszajött és még dühödtebben támad, sajnos hiába, hogy eddig csak hírbõl ismertem - szóval, lehet, hogy neked is az lett KépKépKép ÚÚÚÚÚTÁLOM!!!!

Ármin ma egyszer azt mondta: Apa! KépKépKép Mikor mondja már nekem is, hogy mami???? Nagyon érdekes hangokat találát magának, "l"-szerûeket, úgy beszél, mintha tündérnyelven mondaná! Nagggyon édes! És ma vendégségben voltunk egész nap, volt ott egy kutya és nagyon tetszett Árminnak, ment volna utána, hogy megfogja! Kép

ZSuzsi! SZakdolgozat, haladási napló: Kép Milyen marhaság!!!!!

Pötidanopn: én nem adnék! Elolvastam, mi minden van benne - hát, szerintem még a gumicukor is egészségesebb! Vagy a befõzõgumi Kép

Oltás: Mi is nagyon vacilláltunk rajta, de mi végül is nem kértük. Ha közösségbe kezd járni, 1 éves kora után egybe is megkaphatja, nem kell három részletbe, mint 1 éves kor elõtt. SZerintem a három oltásnak nagyobb a rizikója, mint annak, hogy nem kapta meg.

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok!

Tök jó ilyen sok okos kismama közt lenni! Szóval vegyész Borcsa, köszi az infót, más ételek nyersanyagait is tudod, felírhatnád azokat, amik veszélyesek a babákra!
Milyen volt Rékának a sulikezdet?

Szila: pár oldalra emlékszem, majd összegyüjtöm és leírom. Különben úgy találtam rájuk, hogy a www.google.com -on rákeresek receptekre pl.: köles, padlizsán, glutén mentes, csecsemõ táplálás... Hihetetlen mennyi jó oldal jön elõ ezekre a szavakra. Ha akarod, amiket találtam elküldöm emailen részletekben.

Nem írtatok semmit, hogy mit tegyek, hogy Dóra hiszti közben ne verje össze magát, várom az ötleteket!

Üdv: Zsuzsi és Dorka

P.S.: Nincs valakinek kedve velünk állatkertezni mostanában?
zsu26
 
 


Sziasztok!

Dzsili: rengeteg nagyobb gyerek is volt. Nekik is szerveznek programokat. Van egy úgy nevezett indián tábor, és ott minden nap van valami szervezett program. 4 kategóriában: 0-6 év, 7-12 év, 13-18 év és családi. Az árak: [url=http://www.kolping.hotel.hu" TARGET="_top]http://www.kolping.hotel.hu[/url] nem olcsó mulatság, de szerintem megéri Kép

Balu már tegnap köhögött. Elvittem ma dokihoz. Kicsit piros a torka, kapott köptetõt, de megkérdeztem, nyugodtan mehet gyerekek közé csütörtökön, nem fertõz Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Letelt a hosszu hetvegenk, parom ma mar ment dolgozni. Kép

Zsuzsi! Nem irigyellek az elhuzodo szakdolival.... de most mar csak vege lesz.... Nem nagyon tudok mit tanacsolni - esetleg a kisagyba nem lehetne valami szivacsot felszerelni? (en tettem korbe a kisagyba szivacsot - de persze ha felallva uti be magat akkor nem sokat segit) Mikor uti be magat? Allva?
Engem is erdekelnenek a recept oldalak amiket talaltal...

Borcsa! megirnad, hogy melyik oldalra tetted fel a legutolso tali kepeit?

BMarti! Nalunk is hasonloan alakultak az ejszakak - az az egy jobb ejszaka csak kiveteles alkalom volt... Egy foga kibujt (gyanitom, hogy az lehetett a vetkes) de azota is valtozatlan a helyzet.... Lehet, hogy ez addig fog tartani amig az osszes foga ki nem bujik? Kép

Martina! Kristof valoban gyonyoru kisbaba! Kép

Danimama
danimama
 
 


SZiasztok.

Henke!
Jövö héten teszem le az Eü vizsgát,és szerdán találkozom az oktatóval és kezdem a rutint. Ha minden jól megy akkor hetente háromszor tudok menni, akkor tudnak a picire vigyázni a nagyobb meg suliban van.
Piros Suzukin fogok tanulni, én Opelen szerettem volna, de állitólag a 155 cm-mel kicsi vagyok hozzá.

Márti!
A zuglói Központba megyünk a Csantavér közbe, nnem tudok Budapesten többröl.


Nadin!
Mi beadattuk az agyhártyagyulladás elleni oltást ebben a hárromszori szuris változatban, ce csak azért mert a testvére most kezdi az iskolát és ki tudja mit hozhat haza.
Ha nem ez lenne a helyzet, akkor várnánk. Egyébként semmi mellékhatása illetve láz nem volt.
Sztike
sztike
 
 


Meg egy: uj kepet tettem fel Danirol a profilomba... Kép
danimama
 
 


Sziasztok!

Csak olvaslak titeket, majd azért írok is, viszont van a profilomban kép Vilirõl.

Puszi:
Norci
Norci
 


Szóval van kép a profilomban.

Norci
norci
 
 


Ezt a vigyort Norci KépKépKép edes pofi Kép
martina

kristof mar a hatodikat pruszkoli... ha nem megyek oda mindig ezt csinalja Kép
martina
 


Sziasztok!

Na, akkor mit szólnátok, ha a jövõ heti tali a SZIP-ben lenne? Fel kell készülni hosszúnadrágos idõre, de úgy még egy darabig ki lehet ülni Kép
Válaszokat várok Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


BMárti!
A www.startlap.com-on az ingatlan rovatban van olyan, hogy még több lakópark. Megjelenik talán a lakópark.lap.hu oldal a Magyarországon létezõ és épülõ összes lakóparkkal. Szerintem ott biztosan találsz kedvetekre valótKép Aztán meg ne szomorkodj, több is veszett Mohácsnál....és elõbb vagy utóbb találtok valami jótKép

Joghurtokról:
Én is csak a natúrt használom, hiszen mindig van igazi idénygyümi, amivel ízesíteni lehet. Szerintem a gyümis joghurtot csak a kényelmes embereknek találták ki. Bocsi, ezzel nem akarok senkit megbántani, de ha már létezik normál gyümi és tudom, hogy mi kerül a joghurtba, akkor minek vegyek ismeretlen összetételû terméket????? Ugyanígy vagyok minden kész kajával, salátaöntettel, konzervvel...

Ja, Donci mászik!!!!!!!!!!!!! Rendesen négykézláb!!!! Szóval ez a nagy újság a héten.

Puszi mindenkinek: Nyuszimanóék
nyuszimano
 
 


Sziasztok!
Cory! SZIP ok, Balunak gyógypuszik! Kép

Kaja összetevõk: nem annyira a vegyészség, mint a betümolyság!

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Laura! Dehogy ragaszkodok én a híres-neves helyekhez! Egyáltalán nem azért szerettem volna a Forrásligeti lakóparkba költözni, hogy Kokó legyen a szomszédom! Kép Az én fejemben is megfordult, hogy a sok reklámnak, óriásplakátnak a költsége is benne van a lakások árában, de amit nem hirdetnek, és nem itt van a környékünkön, arról meg nem tudok. Kép A ti környéketek az pontosan mit is jelent? Hol van az a lakópark, amirõl írtál? Nagyon örülnék minden 5letnek, végül is Budapest legkülönbözõbb részein élõk (is) találkoznak, szóval ha tud valaki valami jó helyet, örök hálám minden információért! Nem ragaszkodunk Budához, vagy Budapesthez, sõt, még a saját kert se alapfeltétel, ha egyébként parkos a környezet. Ami meghatározó, az az, hogy Életem Párjának minden nap be kell mennie dolgozni, jó tájékozódási pont: a Brendontól nem messze van a munkahelye. Kép Így a déli rész (Pl.: Érd környéke) kiesik, mert minden nap kétszer átszelni a várost csúcsidõben nem lenne könnyû.
Az ingatlanos telefonszámának nagyon örülnék, akár magánban is (mbakos@axelero.hu)! Lehet, hogy pontatlanul fogalmaztam, de igazából mindenkitõl akartam kérdezni.
Az Apukámmal az én kapcsolatm is azóta felhõtlen, hogy elköltöztem otthonról. Kép Messzirõl szeretni könnyû... Kép

Szila! Köszi a linket, döbbenet, hogy ilyen közel van, és nem is hallottam még róla! Ha PiciLacit sikerül letepernem átböngészem az oldalt.

Borcsa! Mostmár végképp belátom, minden ember igénye más lakás ügyben. Kép Szinte meg is gyõztetek, hiszen a hagyma szagú nappaliért kárpótol, hogy szemmel tudom tartani fõzés közben a gyerek(ek)et, és ha belegondolok, hogy Életem Párja mennyi idõt képes eltölteni a fürdõszobában reggelente, talán tényleg nem fölösleges luxus, ha kettõ van belõle. Kép

Dzsili! Nagyon gondoljátok meg az építkezést! Iszonyú, amennyi utánajárás, költség, kudarc, idegeskedés jár vele. Olyasmi, amire az ember egyszerûen nem is gondolna elõre. Pl. amikor elszámoltuk, hogy mennyi csempe kell, és csak akkor derült ki, hogy 3 (!) darabbal kevesebb a kelleténél, mikor már szinte mind fel volt rakva. Hetekig jártunk utána, végül kaptunk olyat, amirõl azt hittük, hogy ugyanolyan, de egy árnyalatnyi különbség mégis volt a színében. Persze hogy a legfelsõ sorban, a lehetõ legjobban szem elõtt volt, ahányszor beléptem a fürdõszobába, mindig azt láttam, és mindig megkeseredett tõle a szám íze. De mesélhetnék a szállítás közben összetört padlólapokról, bekötötten érkezõ cementrõl, és arról is, amikor az egy héttel korábbra ígért téglaszállítmény még akkor se érkezett meg, mikor a kõmûves brigád felvonult falazni. Ezernyi apróság kell, amibõl legalább 1-2rõl akkor is elfelejtkezel, ha akárhogy odafigyelsz, azután rohangálhatsz az utolsó utáni pillanatban utána. Gondoltad volna pl., hogy a falazáshoz elengedhetetlenül kell gereblye??? Ja, és ha egy percre elfordulsz, az építkezésrõl mindig eltûnik valami, pedig nálunk családi kalákában ment a munka, nem sok idegen dolgozott ott. Azt a bizonyos csempét se tudom azóta se, hogy tényleg elszámoltuk-e, vagy lába kelt néhánynak. Na, lelövöm magam, estig tudnám sorolni a tapasztalataimat...
Ha mégis rászánjátok magatokat, és gondosan kiszámoljátok, hogy mi mennyibe fog kerülni, akkor az eredményt mindig szépen szorozzátok be 1,5-tel, és akkor talán tényleg bele is fog férni végül.

Mindenkitõl bocs, hogy mostanában ennyire OFF vagyok, de lassan már rögeszme-szerûen állandóan a költözés gondolta fogalkoztat.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Vili bealudt, így van egy kis idõm rátok mégis Kép

Tegnap mi is megkaptuk a három hónapos oltást, elég nyügõs volt utána Vili, de nem lázasodott be, bár adtam kúpot amúgy egy igazi hõs, mert hõsiesen tûrte a szurit, alig sírt. Dokinéni kérdezte, hogy szopizik-e még éjszaka? Mondtam, hogy néha, hát elég rosszalóan nézett, szerinte már nem kellene. De miután mondtam, hogy sokszor este 8-kor elalszik és hajnali 4-kor, 3-kor ébred, akkor talán ha éjszaka van, ha nem lehet éhes, akkor azért õ is visszavett.

Andi!

Köszi a kendõt, itthon teszteltem, Vilinek szemmel láthatólag tetszik, csak ahogy mutattad úgy annyira ül benne Vili és alulról a kezecskéja a hónalja alatt nincs megtámasztva, amihez szeritem még õ kicsi, persze én hiába igazgattam csak úgy volt jó ahogy õ befészkelte magát, csak a leírás még Corynál maradt.
Tényleg jobb mint a babazsák, mert Vili is egy sajtkukac és ebbe tud fészkelõdni, csak ez az ültetés, mint elsõbabás mindenen aggógó anyukának nem annyira tetszik még nekem a gerince miatt. Mikor adjam vissza?
A képek meg tök jók lettek, csak nem tudom átküldeni Corynak, mert túl nagyok én meg béna vagyok ahhoz hogy felrakjam a netre.

A szeptemberrõl: ill. nyár vége õsz eleje az nálam is mindig valaminek a kezdete volt, iskola aztán munkahely, vagy épp új munkahely, összeköltözés, majd házasság, aztán a terhesség, és tök furi mert azt hittem idén nem kezdõdik semmi új, de mégis sajna a férjem szept. 2-tõl nem itthon dolgozik, hanem be jár a melóhelyre és ott Kép ettõl azt remélem, hogy idõben hazajön és akkor csak velünk fogalkozik és nem kell éjszakákat a számítógépek elõtt ülnie. Elsõ nap ez nem jött be, mert akkor jó sokáig maradt gépeket installálni Kép Bocs az offért, de minden rosszban van valami jó is legalább gyakrabban ideférek napközben a géphez és tudok jönni hozzátok.

Heni!

Jó hogy említetted az egyetemet, különben eszembe nem jut megírni a halasztást, remélem még nem késõ, bár nekem egy cetlit se küldtek, hogy kezdõdik, meg tandíjcsekket és egyebeket sem. Igaz hogy költöztünk, de hát át van irányítva a postánk ide. Vagy elfelejtették, mert tavaly is halsztottam?

Szila!

Én is pont ezt akartam kérdezni a hálózsákkal kapcsolatban, bár gondolom függ a hálózsák vastagságától, én egyenlõre a vékony frotírral fogok próbálkozni, ugyanis Vili is rájött, hogy jó játék a takarót lerúgni magáról, és ezt úgy csinálja, hogy hasonfekve.

Dzsili!

Jól kiakasztott engem is, amit a férjednek mondtak Kép Kép Kép
Sajnos aki "szegény az a legszegényebb" ez az egész támogatási rendszer annak jó, akinek van.
Sajnálom, de küldök neked sok Kép Kép Kép Kép És miért kell a lakásnak 2001 elõtt vásároltnak lennie? Mi azért is maradtunk ennél a minimlisan nagyobb lakásnál, hogy majd ezt cseréljük el, ha lesz több pénzünk és persze ahho kell majd hitel is, de ezt a lakást 2002-ben vettük, akkor már nem is jó?

Henke!

Remélem, hogy nektek megy a hitel ügy, de vigyázz, mert én azért voltam kiakadva, mert minden elõzetes infó alapján mi is úgy tudtuk, holgy menni fog. Ha rögtön közlik, hogy a pocakommal tûnjke a fenébe, akkor rögtön a családi kölcsönhöz fordultam volna, és nem futok pár kört és fizetem ki az értékbecslést, meg stb.

Martina!
Kristóf is édes. A korhatárról: most ez, hogy van ténylegesen a suliban, õ már évvesztes lesz, vagy lehet kérvényezni, hogy ne?

Cory nekünk jó a tali, feltéve ha mehetek veletek?

BMÁrti!

Nem láttad az MMM-nek azt az adását amikor pont a lakóparkokról volt szó? Jön Norci a vészmadár. Szóval abból az derúlt ki, hogy a szimpla új építésû társasáhzakat, sorházakat is sokszor lakóparknak árulják, és Pesten sokszor u.olyan m2 áron, viszont ami igazából lakópark, ahol van uszoda, szauna, porta, kertész, stb. no annak meg annyi a rezsije, hogy több, mint egy havi fizetésem, no ahhoz kalkuláld még hozzá a törlesztõ részletet. Az én számításaim szerint horribilis összeg jön ki.
Építkezés, hát én építkezni szerettem volna ráadás, u.annyért, amennyiért vettük ezt a panel lakást Budán, kaptunk volna egy alsószint kész, tetõtér beépíthatõ házrészt Bp. határában, csak az én férjem uram se Bp. határáról, aglomerációról, se építkezésrõl hallani nem akart még Kép
Õ egyetemista volt mikor a család építkezett, maradandóak a nyomok. A szüleinél meg most ott az üres 70 m2-es tetõtér, no arról meg én hallani nem akarok, bár átmenetileg beköltöztünk (az elõzõ kéglibõl ki, aztán ide be), akkor õ is rájött hogy jobb külön, meg az is Bp. határon túl van.

Jáhneszter!

Komolyan azt mondták, hogy kicsi vagy az Opelhez? Én se vagyok egy égimeszelõ a 164 centimmel, de engem lazán beosztottak a Toyota Corolla kombiba annak idején. (Most passatunk van és az ülésmagasság itt sem állítható.)
Jó vezetést és türelems oktatót Kép

Norci
norci
 
 


Szia Nyuszimanó!

Csúcs a link, amit írtál, köszi! Azt hiszem, a mai éjszakát Internetezéssel töltöm! Kép Mostanában úgyse alszunk. Kép

A joghurtok ügyében egyetértek veled, én magunknak is inkább a natúr joghurtokat veszem, és "turbósítom" fel. Nagy kedvencünk pl. a reszelt almával, mézzel és fahéjjal ízesített változatt télen, de gyümölcs szezonban tényleg sokfélét lehet csinálni. Azért persze pl. a Milli õszibarackos joghurtitalát is imádom, ha nincs idõm pepecselni. Kép Lacikának viszont még nem adok semmi tehéntej alapút, mert amikor picike volt, még attól is kiütéses lett, ha én ittam egy fél deci tejet. Kép
Más dolgokban viszont imádom, hogy lehet kapni félkész, elõregyártott kajákat. Lehet, hogy ez kényelmesség, én szivesebben nevezem idõhiánynak, de az is igaz, hogy egyszerûen nem szeretek fõzni. Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


vezetes... jo tema... akartok horrort?
Az ugy volt, hogy Nandi utan elhataoztam, megtanulok vezetni, minden felelmem dacara....

elkezdtem, oktober 3-an meglett a kresz vizsga, de hamarosan kiderult, pocak vagyok, es a stresszt valahogy kerulni kell... Nagyjabol, amit en tudtam befolyasolni, minimumra csokentettem, pl. a vezetest elhagytam, majd nyaron folytatom, es siman befejezem az engedelyezett 1 ev alatt....

Hittem en. Nos ugye a csaladi korulmenyeim megvaltoztak. Lekoltoztem Gardonyba, hogy ott meg tudom oldani a baba felugyeletet, amig vezetek.
Ehhez mar csak tanuloathelyezot kellett szerezni, es oktatot.
Az athelyezo mar 3 het alatt meg is lett, (figyelem, itt mar augusztus kozepen tartunk...) az oktatom nem volt hajlando vezetni az athelyeso nelkul... igy is idot vesztettem.

Na meglett, aug. 19-en vezettem eloszor, nekiugrottam egy rutinnak, elbandzsitottam, jovo keddre kaptam uj idopontot.
Menet kozben irtam egy kervenyt, hogy had kapjak december 31-ig halasztast. (aki esetleg nem tudjaÉ az elmeleti vizsgatol 1 evem van megcsinalni a gyakorlati vizsgakat.)

A kervenyt mar el is utasitottak. Az oktatom egy kozonseges, vulgaris alak, aki uvolt velem, ha nem tudok valamit megcsinalni harmadszorra sem.

Na akkor kerdes: van-e eselyem vajon 3 het alatt megcsinalni a forgalmat Fehervaron? Nem nagyon...
Ma beszeltem a fofelugyelettel, hogy mi legyen, adnak-e halasztast, ha hozzajuk irom a kervenyt?

Valasz: nem. A miniszteriumba irjam...
Hat nem. En koszonom itt befejeztem. Noincs szuksegem arra, hogy kidobjak kozel 50 ezer forintot egy talan adunk halasztas-ra...

vigasztaljatok meg Kép
martina
martina
 


Szia Norci!

Nem láttam azt az adást (se), de tény, hogy jól meg kell nézni, mirõl is van szó. Láttam pl. olyat (lakóparknak nevezve), ami egy sima nagy bazi ház, jó sok emelet, akkora telken, amekkora a ház alapja. Na, olyanba akkor se költöznék, ha nem kerülne többe, mint ez a lakótelepi. A költözéssel járó fáradtságot se érné meg nekem. Viszont azt tényleg elfelejtettem megkérdezni a Forrásligetiben, hogy mennyi a rezsi, pedig ott is vannak gondozott parkos részek, és lesz biztonsági õr is (igaz, uszi és szauna nem Kép), ezeknek tényleg húzós havi költsége lehet. Köszi a figyelmeztetést.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


sziaztok
Dzsili
köszönjük a sok mosolyt .ma voltunk a neurologus doktornéninél és azt mondta hogyha nem javul a Petike nyakizmai tehát a fejét akor befogja fektetni és még azt mondta hogyha nem turnáztatom akor vissza maradhat az agyi fejlödésben meg mindenben Kép .ugyhogy most tornáztatnom kell pedig nem szereti az ülésbehuzásos müveletet mindig olyan keservesen sir és olyankor nekem is sirhatnékom lesz mert sajnálom Kép .különben holnap megyünk gyogytornára remélem az majd segit neki.és hogy valami jo hirt is mondjunk tegnap elöször sikerült egyedül át forditani egyik oldalrol a másikraKép és ezt ma is megcsinálta Kép

Martina
gyönyörü Kristof fiad Kép

Üdv Csics és petike
csics
 
 


Sziasztok!
Minden kölyök gyönyörû és aranyos.Kép
Peti mostmár tényleg mászik, ill. kúszik vagy mi.Kép Ha akar valamit, egészen hamar odaér. Sajnos reggel is így volt, amikor az ágyunk elõtt találta szimpinek a csíkos szõnyeget, és fejre esett. Elég magas az ágyunk sajnos, szegénykémnek felhorzsolódott a homloka és az arca felsõ része is piroslik még mindig. Szerencsére úgy néz ki, semmi baja az ijedségen kívül. Amúgy az újságok és a távirányító számít ösztönzõ eszköznek.Kép

BMárti
Én is a Startlapot javaslom, mindig onnan nézelõdök. Ill. van egy Képes Ingatlan Expressz c.újság keddenként, abban rengeteg hirdetés van.
Ennyi pénzért Pesten bõven kaptok 80nm-es lakást. Mi is ilyesmit keresünk, csak sajna kevés a max.felvehetõ 10milla. Sok sikert!Kép

cory
Összeszedjük magunkat és megyünk hétfõn, próbálok nem lusta lenni, a SZIP tökéletes.

üdv: Gorsi és Peti
gorsi
 
 


Sziasztok!

Úgy lefoglal mostanában a lakás kérdés, hogy Lacikáról nem is írtam, pedig vannak ám vele is fejlemények! KépKép

A jó hírek azok, hogy egyre ügyesebb, úgy kúszik, mint egy jól képzett kommandós, az Apja újabban úgy is hívja, hogy Egyes Számú Felderítõ Járõr. Kép Négykézlábra állni is könnyedén tud már, viszont a mászás még nem megy, ha a 4 végtagja közül egyet is elmozdít, akkor drámai nagy felhemperedés lesz a kísérletbõl. Kép Naphosszat a lakásban kalandozik, és itt már azért jönnek a rossz hírek is, mert hiába hittem, hogy bababiztossá tettem mindent. Vasárnap este magára borította az összecsukott etetõszékét, ugyanis észrevételül kilógott a nappaliból az étkezõbe egy pillanat alatt. Azóta evett már cipõt, és megtalált egy lepottyant prospektust is, amitõl majdnem megfulladt, mert persze benyalta a felét, mire észrevettem. Most éppen a konektort piszkálja, és az elõbb, mikor vasaltam, megpróbálta a kábelnél fogva lerántani a forró vasalót. Tiszta életveszély a kisfickó, egy percre se vehetem le róla a szemem. Egyébként el is várja az állandó jelenlétemet, semmit nem tudok csinálni tõle se nappal, se éjjel. Ugyanis az éjszakai helyzet fokozódik, tegnapra virradó éjjel már túl is feszítette a húrt.
Elkezdte a fesztivált fél1kor, és nem, és nem volt hajlandó elaludni. Tisztán látszott, hogy kapaszkodik az ébrenlétbe, nehogy véletlenül elaludjon, és letegyem. Sehogy nem maradt meg, csak ha ültem, és az ölemben ringattam, akkor méltóztatott nem üvölteni. Másfél óra után kidõltem, leszakadt a karom, iszonyúan fájt a hátam, egyszerûen nem bírtam tovább. Letettem a kiságyába, átmentem a hálószobánkba, bezuhantam az ágyba, és a fejemre húztam a párnát. Életem Párja látta, hogy zûr van, felkelt, átment, de neki már csak akkor hagyta abba Lacika az üvöltést, ha járkált vele, és úgy ringatta. Ezt persze õ se bírta sokáig, a gyógyulófélben lévõ derekával, úgyhogy Õbabasága újra a kiságyában landolt, és kénytelen volt vígasztaló szavakkal beérni. Egy teljes órán keresztül üvöltött, a szívem szakadt meg érte, de egyszerûen nem tudtunk már mit csinálni vele. 3 órakor azután minden átmenet nélkül elaludt, és 6 órakor arra ébredtem, hogy az én Drága Kisfiam még a hajnali 4 órás szopijáért se jelentkezett. Ezek után mára virradó éjjel újra elõadta a szokásos fél1es ébredést, fél óra dajkálás után elszundított, de ahogy kiságyat ért a feneke, már fel is ébredt, és már üvöltött is. Na, akkor adtam neki egy "aludj jól" puszit, és otthagytam az ágyában. Laci átvette az "ügyeletet", és Lacika már nem üvöltött csak egy fél óráig, azt se egyfolytában, hanem kisebb szünetekkel. Szóval fél2tõl 4ig aludtunk, utána szopizott, és aludt szépen 6ig, amíg az Apja fel nem kelt.
A napközbeni alvásai is rémesek, nem és nem akar aludni, egyszerûen képtelen addig nyugton maradni, hogy elalhasson. Ha végre sikerül elringatnom, akkor is nagyon nyugtalanul alszik, 20 percnél csak akkor húzza tovább, ha mellette maradok. (A mi ágyunkban alszik napközben.) Lehet, hogy ha a kiságy + szigor módszer beválik, akkor ezt kellene alkalmaznom napközben is?
Tapasztaltatok hasonlót? Van valaki, aki megtalálta már a megoldást ilyen éjszakai cirkuszolásokra? Ti hogyan altatjátok el napközben és este a gyerkõcöket?

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Szia BMarti!
En mindig szopival es halk zenevel altatom el Danit es ez eddig bevalt. Illetve azt mondanam zomeben. Estenkent elofordul, hogy a furdestol feleled es bar latszik rajta, hogy nagyon almos nem akar aludni. Ilyenkor szopi kozben is hasrafordul, probalja elkapni az orromat, a cumijat. Ilyenkor kiserletezem meg parszor a cicire rakassal majd korbebiztositom parnakkal (nalunk is a mi agyunkban alszik el); megy a kellemes zene, van egy micimackoja amit ha bekapcsolunk akkor mesel es enekel - azt odateszem melle; ja, es cumi a szajaba. Villanyt lekapcsolom es kijovok. Tobbnyire ilyenkor magatol elalszik. Ha megsem akkor varok egy kicsit - es ha egyre jobban sir, akkor mar bizots, hogy nem fog magatol elaludni. Ilyenkor bemegyek hozza es ismet megszopiztatom sotetben. Ekkor mar elalszik.
Napkozben hasonlo a szitu. Vagyis a szopi es zene es cumi. Viszont ha ez nem valik be akkor nem szoktam nagyon eroltetni. Ilyenkopr kihozom a nappaliba es kesobb ujra ptobalkozom.
Ha ejszaka nalunk felebred akkor a szopi eddig mindig bevalt. Mindig visszaaludt hosszabb-rovidebb szopik utan...
Te nem probaltad esetleg megsdzoptatni amikor igy nagyon sirt?

Danimama
danimama
 
 


Sziasztok Lányok!

Délelõtt írtam jó sokat, persze elszállt, nekem meg sem idõm, sem lelkierõm nem volt újraírni. Kép Kép Kép

Danimama, Norci: ééééééééédes a profilotok! Kép

Nyuszimanó: gratula Doncinak a négykézlábhoz! Kép

Csics: hadd írjam meg Romola lányom könnycsatorna-történetét!
Szóval, nálunk is borzasztóan váladékozott a bal szeme, így egy jó hírû gyermekszemésznél kötöttünk ki, aki szemcseppet írt fel, és megállapította, hogy Romi majd kinövi. De mivel sehogy sem akart elmúlni, havonta jártunk vissza hozzá, nem egyszer azzal az elhatározással, hogy addig nem megyünk haza, amíg át nem mossa a könnycsatornát. De mivel a dokinõ nálam határozottabb volt, mindig dolgunk végezetlenül távoztunk. Már éppen ott tartottam 7,5 hónapos korában, hogy nem tudom már tovább nézni, hogy állandóan váladékos vagy csipás a kis szeme, a szempillái egymáshoz vannak ragadva és volt úgy, hogy ki sem tudta nyitni a szemét, szóval már nem bírtam tovább nézni és kerestem egy másik szemorvost (de végül is nem jutottam el hozzá), mire egyik napról a másikra elmúlt minden váladék, és tényleg egyszer csak kinõtte.
Így már tényleg áldom a dokinõt, hogy nem esett neki egybõl átmosni a könnycsatornát.

Martina: borzasztó, amit a vezetésrõl írtál! És így már akkor nem is lesz jogsid?

BMárti: ez az altatás.... Kép hát nem tudok mit mondani. Kb. egy hónapja mi is hasonlókat éltünk át, de csak 3-4 napig tartott és magától elmúlt. Nem tudod, miért ébred fel PiciLaci fél 1-kor? Ha már mindenképpen (akár átmenetileg is) ringatni kell éjjelente, a hordozó nem lenne megoldás? (Bár ez nekünk is csak akkor jött be, amikor Romi még egészen pici volt.)
Hogy hogyan altatom el Romit? Ahogy nem kéne: cicizés közben. (Sõt, ha elfogy a tejcsi, cumisüvegbõl iszik forralt vizet.) Szóval, az ölemben alszik el.
Nálam az altatási gondokra megoldásként az jött be, hogy nagyon-nagyon oda kell figyelni, tényleg igazán álmos legyen, amikor elmegyünk aludni. Ugyanis van úgy napközben (meg este is), hogy Romi ásítozik, dörzsöli a kis szemét, és amikor elmegyünk aludni, mégsem alszik el. Egyszer csak sikít egyet, nevet egy nagyot és úgy néz rám, mintha az kérdezné: jól átvertelek Anya, ugye? Kép
Na, jól elkalandoztam, és a te gondodra ez nem is volt megoldás.
Szóval, én még mindig azon tûnõdnék el, vajon miért ébred fel PiciLaci éjjel fél 1-kor?

Mennem kell, az ingatlanosról majd késõbb, mert a páromtól kell elkérni a telefonszámukat, de õ most nincs itthon.


Sziasztok: Laura és Romola (9 hó)

Ui: már nem emlékszem, ki jelezte, de nekem sincs "Névtelen" kockám!
p_laura
 
 


Húúú! Márti! Az nagyon jó lenne, ha sikerülne az anyósod által szerezni, nagyon megköszönném neki! Edinburgh! Életemben elõször Angliában voltam kinn külföldön és ott voltunk 3x is, mert annyira, de annyira tetszett! Jaj de jó lenne egyszer (vagy töbször-a kis telhetetlen) visszajutni oda! A 8.52kg most azt jelenti, hogy mégis hízott Ármin? Már elfelejtettem, hogy mennyit mondtál, mennyi volt. Az azért megnyugtató, hogy eszeget már! Bezzeg Helena. Úgy összeszorítja a száját, még egy negyed kanálnyi sem megy le. Semmibõl. Bezzeg a szopi! De nem tûnik éhesnek, csak kis csibésznek! Kép

Norci! Az a lényeg, hogy nagyon szorosan kell a kendõt megkötni és akkor kellõen tartja Vili hátát. Én is úgy jártam, mint te, nagyon lazának éreztem és persze Helenát féltettem, de Liesel mondta, hogy kössem szorosabbra. Ne félj, nem tudod túl szorosra kötni, mert ha már bele tudod rakni Vilit, akkor már elég.

BMárti! Nálunk Helena velünk alszik és így mindig megszopiztatom, ha kell. Persze így könnyû. Eddig még nem zavart bennünket a házaséletben sem, max. izgalmasabbá tette, hogy na, most felébred vagy sem. Kép

Martina! Tényleg nagyon szép Kristóf!

GOrsi! Helena is egyre jobban tud ide-oda forogni. Ma nagyon sokat gyakorolta. Õ is csinál olyan kúszás félét, de még nem nagyon halad. Én ennek is örülök, hogy forgolódik! Kép Petinek a bibijére: Kép

Dzsili! Gratula a 4. foghoz! Majd csak megtanulja most már Napsi a leülést is és akkor nem fog többet elõfordulni az a nagy esés! Küldünk Kép Kép Kép

Nyuszimanó! Gratula Doncinak is! Olyan jó, hogy már nyoma sincs a kezdeti nehézségeknek!

Na jó éjt, nyugisat, Fõleg BMártinak, jó!?

Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Martina, Kristóf olyan, mintha katalógusból rendelted volna! Kép Ha jöttök talira, a lányos mamáknak osztogathatod majd a sorszámot! A vezetés Kép Mi az a tanulóátvezetö??? És elöre ki kell fizetned a díjat, akkor is, ha nem vezeted le?
Próbáld meg azt a levelet, ne add fel mindenáron! (Én mondom, akinek van jogsija, csak nem vezetek...) Amúgy most akkor Gárdonyban laktok? És ha minden nap vezetnél?

Igyekszem majd minden babát megnézni, de sajnos nem megy egyszerre! Kép

Senki nem mondja el nekünk, kik voltatok a talin? Kép

BMárti, én is most untam meg Bai müsorát, és tettem be az ágyába. Nem tudom, ki fogja tovább bírni... Viszont ha az ágybarakós módszert alkalmazod, azt mondják, nappal is azt kell... Lehet, hogy nálunk is ez jön...

Ingatlanos: tudok egyet a Veres Péter úton a Kaiser's mellett, illetve Kistarcsán a zsófiai hévmegállóban, a Pólusban is van, most ezek jutottak eszembe. A kistarcsaiakat ismerem közelebbröl, bár ök inkább arra a területre orientálnak. A házépítéses "élményeid" KépKépKép Végül mi lett vele? Eladtátok?

Neked a költözés a rögeszméd, én meg tegnap elövettem az utónévkönyvet Kép Ki tudja?

Megyek, csak nem alszik...

Puszi:

Henke
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Norci: persze hogy mehetünk együtt Kép

BMárti: nálunk sok ébredés van, ezért az elsõ ébredéstõl Balu köztünk alszik. Az elalvás úgy néz ki: szopi (ma már ha bele is alszik, nem tudom így lerakni), utána lerakom az ágyba, lefekszem az ágyunkra (közvetlenül mellette van), és énekelgetek neki, verset mondok, és szép lassan bele alszik. A rekordunk: 1 József Attila: Altató, 2 Tavaszi szél, 5 Debrecenbe kéne menni, 8 Esik az esõ, és 3 Süss fel nap Kép Mindig mikor sírva fakadna, váltok, és ezzel elterelem a figyelmét Kép Ma ülve aludt el, úgy figyelte, hogy énekelek. Ekkor már simán lefektetem, de csak döntöm, nem emelem fel, és 2-3-szor megsimogatom a hátát.
Este ugyanezt az apja csinálja. Csak õ nem énekel, hanem mondókázik.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Henke: tali: Beja+barátnõje, Zafi, Andi, Norci és én Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a hozzászólásokat. Megbeszéltük a párommal, majd akkor vesszük el&#337; az agyhártya gyulladás elleni véd&#337;oltás témát amikor közösségbe kerül a csemete.
Laura! Ezer évig nem voltam net közelben, mert amikor pocakos lettem rögtön abbahagytam a munkát, és itthon nem volt internetünk. Szerencsére ez már a múlté, végre nem vagyok elvágva a külvilágtól!
Nadin
nadin
 
 


Sziasztok!

Cory: Köszönöm! Ne tudd meg, hány álmatlan éjszakától mentettél meg!!! Kép

Nadin! Mi is így vagyunk vele.

Borcsa: elfelejtettem megköszönni a sütöport. A hypo hogy jön ide? A kólákról mit tudsz? Én csak annyit, hogy a szénsavat ki kell keverni belöle, mielött a Barninak adom. KépKépKép

Alszik még a család! Kicsim az ágyunkban! Kép Kép

Megyek, kihasználom még ezt a pár percet... Azaz nem csinálok semmit. Kép

Sziasztok,
Henke
gesztenye
 
 


Sziasztok!

BMárti! Milyen volt az éjszakátok? Gondoltam rád, amikor Romi fél 4-kor ébredt fel enni, de õ - szerencsére - gyorsan visszaaluddt.

Henke! Régebben írtad, hogy véletlenül megégetted Bai száját, amikor túl forró lett a leves. Milyen levest adtál neki? Ehetnek már levest?

Sziasztok: Laura
p_laura
 
 


Sziasztok!

Alig gyõztelekolvasni Titeket! Kép

BorcsaBoszorka:
köszi a gyógybosziságot, már kezd javulni a lábam Kép

Henke:
Csak nem??? Hú, de irigyellek, ha tesókát vársz Bainak!

martina:
Üdv az osztályban! Nagyon szépséges Kristóf, szinte túlzás egy fiúnak Kép

csics:
Könnycsatorna: jó hogy nem láttad, amikor csinálták, nekem nem volt ilyen szerencsém Julival. Nekem kellett fognom az ölemben, 6 hetes volt. Borzalmas volt, érzéstelenítés, minden nélkül fogták és beleszúrták a tût vagy mit. Utána szabályosan rosszul lettem Kép
Mit mondtak a gyógytornán??? Tornáztasd naponta többször, ahogy mondják! Tényleg nagyon fontos!!! Drukkolok Nektek!

Tominak már olyan kemény az ínye, hogy az már szinte fognak számít, de csak nem akar kijönni Kép Már kenegetem Dentinox-szal, egy kicsit használ. Amint meglátja a tubust, már nyitja is a száját Kép

puszi mindenkinek
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem, kicsit lemaradtam... Kép
Ma is van tali? ... nem mintha el tudnék most menni, Manó sincs most itthon ... Kép

Alvás:
Csenge még mindig 2-6x kel fel éjszaka szopizni. A mai éjszaka egész pihentetõ volt, elõször 4-kor kelt fel, és még utána 2x.

Most lejöttek Apu meg a tesóm, jól felbosszantottak .. grrrrrrrrrrrrr.... ELEGEM VAN BELÕLÜK!!!!!!!!!!!!!!

bocsi .. ez nagyon off...

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Írok majd hosszabat is, most csak annyit, hogy ne használjátok a Calgel fogzási gélt, mert itt a gyógyszertárban akartam venni, és azt mondták, bevonták, és még a raktárjukból is visszavitték. Nem tudták megmondani, mi a gond vele. De engem megijesztett...

Ladányi Kata
LadányiKata (ladán
 


Martina!!

Nem semmi ez a vezetés-dolog. Mintha magamat olvastam volna. Röviden leírom én is, remélem, a többiek nem haragszanak az OFF - ért!

Szóval: 2001.Január 18.-án beiratkoztam vezetés tanfolyamra (akkor volt az elsõ óránk)
(mint utólag kiderült, az utolsó mensi elsõ napja)

2001.február 14. sikeres KRESZ vizsga.
aznap reggel: POZITÍV TERHESSÉGI TESZT.

Eredetileg suzukin akartam tanulni, de az a manus volt suzukis, aki a tanfolyamot tartotta. Nagy nõfaló volt, csapta is a szelet, aztán a vége felé kiderült, hogy férjnél vagyok, akkor már nem annyira. (következmény: Ó, õ nem ér rá este 1/2 5 után, meg csak hetente 1x tudna tanítani)... gyors fejszámolás: akkor májusra végeznék, az baromi sok, inkább telefon: az iskolának, terhes vagyok, kéne egy oktató, aki hamarabb lezavarja. Megkaptam a 2. számú oktatót, a "baromi nagy" gyakorlattal rendelkezõ 20 éves Tibikét. Aki szintén csak egyszer ért rá. Ettõl függetlenül rutin, mûszaki elsõre sikerült. (májusban)Kép A 30 gyakorlati óra alatt köröztünk 30 km/h-val körbe körbe a Wekerlén, amíg Tibike készült a vizsgáira. Képes volt a 40 fokban (akkor már 6 hónapos terhes voltam) várakoztatni, mert vásárolt, barátnõzött, stb. Letelt a 30 óra, mi még nem voltunk forgalomban, nem parkoltunk, semmi... (júliust írunk) mondom, na akkor mikor vizsgázunk? Letelt a 30 óra! Válasz: Áh, te erre nem vagy alkalmas még, kell még gyakorolni...de nekem fizess, ne a sulinak, úgy olcsóbb. Na persze, elfurikázhattam volna még 30 órán keresztül körbe-körbe a Wekerlén....Ja, és ezerszer megcsinálta, hogy szóltam, sietnem kell, úgyhogy ne a világ végén tegyen ki. A házunk elõtt mentünk el amikor letelt a 2 óra. De neki a következõ tanulója a nagyvárad téren volt, lusta volt vezetni, (kivételesen forgalomban) elvittem odáig. Ott meg nekiállt búcsúzkodni. Mondom, várom az anyuékat, délre jönnek, így is már 1/4 1 vigyél már vissza. Erre direkt a határútnál felfordul a soroksári útig, mert meg akar nézni egy alkatrész boltot. 2-re értem haza, fáradtan, a dög melegben, anyuék meg a lépcsõn....10-tõl. Egy terhes nõnek étlen-szomjan marha jó volt a 35 fokbanKép
Na, bedurrant az agyam, felhívom a sulit, kérek mást, már nagyon szorít az idõ. Megkaptam a Pistát. Na, ezek haverok voltak a Tibikével, (mivel Tibikét a suliban jól eláztattam) gondolhatjátok, direkt sz*vatott.
40 perceket vártam rá a tûzõ napon, de még nem is telefonált, hogy késik... újra lejártam a 30 órát. 2x vizsgáztam a 8. hónap végén,az egyik vizsgabiztos annyira várta a pénzt, mint a fene, de Pista soha életében nem hallott róla......(na persze). A másik is, de az meg szivatott. Olyanokba kötött bele, amit nem is értek. Nem is tudom, miért húzott meg...Aszongya, hogy amikor balra fordultunk egy kis utcából(mindkét oldalon parkoló autók, felezõvonal nincs felfestve), nem húzódtam beljebb a közepéhez, mert mivel jeleztem a mögöttem lévõnek, hogy balra fordulok? (mondjuk indexeltem)....na, ez ezért húzott meg.
Na itt bekattantam.
Megyszületett a Peti, (császárral) én meg mentem 2 hét múlva gyakorolni a 2 óránként szopó fiam mellõl. (ja persze még 20 óra gyakorlat)Mondom a Pistának, csak 1 órát érek rá a szopi miatt. Na ekkor volt, hogy vártam 40 percet, és amikor megjött, mondtam, hogy na pá, mert 20 percem van, hogy hazaérjek.
A magánügyeit ugyanúgy mellõlem rendezte, és az így eltöltött idõt gondolkodás nélkül az órámra pakolta. Ja. 4 utcányira lakik tõlem. Pont lejárt az 50 perc, látom, megyünk hazafelé (mert azért annyi gerinc volt benne, hogy legalább a szomszéd utcában lévõ rendõrségnél találkoztunk, és oda is vitt vissza), na, látom megyünk hazafelé, erre bekanyarodik az utcájukba. Azt mondja, mindjárt jövök. 40 percet!!!!!!!!!!!!! vártam, kijön, mosott hajja, megfürödve, átöltõzve és LECSÓSZAGÚAN!!!! Ez az állat nyugodtam megebédelt, megfürdött, hajat mosott, amíg én szét idegeskedtem magam, hogy mi van a fiammal.......
Na, december 23.-án még eg vizsga. Vizsgabiztos gyönyörû ezüstszínû mercivel érkezik (vajon mibõl) és tartja pofátlanul nekem a markát. Én meg ugye nem készültem, mert az oktató "nem hallott errõl" vizsgabiztos: így is jóKép Persze meghúzott. Utánna gúnyosan: ne haragudjon, hogy elrontottam a karácsonyát.
Erre én: Ugyan, az én karácsonyomat aztán senki nem rontotta el, hiszen a fa alatt lesz életem leggyönyörûbb ajándéka, a két hónapos kisfiam!!!!

Na, azt látni kellett volna, milyen szemeket meresztett. Egy görény volt, de még rajta is láttam, hogy megütötte a dolog, mert gondolom, átgondolta, hogy akkor terhesen csináltam végig az egészett.

Na egy vizsgám még lett volna, de nem érdekel.

Csak az fáj, hogy én február 14.én mondtam a Csabinak, hagyjuk, csak 25.000,-Ft ment el a kreszre, majd megcsinálom. De õ erõszakos volt. így minimum 200.000,-Ft-ba került, hogy az egész terhességet végigidegeskedtem ez a rohadt jogsi miatt, és amikor a 40 fokban augusztusban itthon készültem volna a babám várására, álldogáltam buszmegállókban órákat várva a tetû oktatóra....

Bocsi, hogy hosszú lettem, de Martina esetét látva, le kellett írnom, mert még mindig nagyon bánt.......Kép

Puszi: Ladányi Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Ladányi Kata:
Miért nem jelented a felügyeleti szervüknél? Én biztosan megtenném, mert ez egyszerûen vérlázító! Az is, ami Veled történt, meg az is, ami martinával.
Még jó, hogy én már 25 (!!!) éve vizsgáztam. Igaz, fiatalon lehet, hogy én sem mertem volna szólni, de most már oroszlánná váltam Kép
Na, eldugulok.
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Bogáncsi
ma voltunk gyogytorásznál és azt mondta hogy petike nem reménytelen eset csak a neurologus doktornéni szeret ijeszgetni ugylátszikKép merthogy jobb álapotban van petike mint ahogy a doktornéni mondta nekem tegnap .de azért járnunk kell tornázni hogy megerösödjön petike de a tornát csak 2 hét mulva kezdik el vele csinálni adig nekem kell tornáztatnom utána már a gyogytornász tornáztatja heti 1 alkalomal és nekem nem kell majd .

Ladányi Kati
csak nem Kispesten laksz?

Üdv Csics és a ma 4 hetes petike Kép
csics
 
 


Sziasztok!
Henke!
A hypo jelen esetben annyit tesz, hypoallergén.
A kóla egy csúcs ital, a Fogtechnikusok Világszövetsége is naggyon ajánlja KépKép!
Mivel a pH2 - re van belõve foszforsavval, és agyon van cukrozva, hogy ne érezd, savat iszol. Úgyhogy az a kis koffein (kb. egy csésze kávényi 3 dl-ben) már szóra se érdemes.
Az egyetlen dolog amire tényleg jó, ha nagy zaba után iszol egy fél decit. Segít beindítani az emésztést. Ha a fogaid is elsikálod utána, meg is tarthatod õket.

Mindenkinek további boldog csütörtököt!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!
Kata
Egyetértek Bogancsival. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de a helyedben én már az elején átkértem volna magam más suliba, vagy ezt már nem lehet? Mikor pár éve én vizsgáztam, a kressz után volt, aki máshol vezetett. Muszáj határozottnak lenni és kiállni az igazadért. Persze könnyen beszélek, nekem teljesen tuti volt minden, még a vizsgabiztost sem kellett lefizetni és mindig kolesz elõl indultunk és oda érkeztünk. Emlékeim szerint csak ritkán és rövid idõre volt magánügyintézés.

Ma amúgy tök sz.rul vagyok, hasmenés, fejfájás meg ilyenek.Kép Peti nálunk is 2-4x ébred éjjel, és elegem van a nem-alvásból. Nem is reménykedem, hogy ez hamarosan megváltozik. Simán eszik a lelkem 3 óránként vagy gyakrabban. Nem mondom, hogy örülök, mindenesetre megnyugtató a számomra, hogy másoknál is van ilyen. Én meg azt hittem 4 hónapos korában, hogy innentõl kezdve már mindig alszunk éjjelente. Tök büszke voltam, mert mások írták, hogy 6-7 hónapos babájuk nem alussza át az éjszakát. Errõl ennyit.

Menta
Peti is csak az utóbbi pár napban lódult meg mozgásügyileg, elég váratlanul. A puszi jó helyre került, köszi.Kép

Mindenkinek további kellemes napot!
Gorsi és Peti
gorsi
 
 


Sziasztok!

A vezetésre azért legyen egy pozitív példa is, nehogy elrettenjen mindenki tõle:
Az iskolában úgy kezdtem, hogy 1 hónap alatt meg kell szereznem a jogsit, mint a férjem, mert rohanok ki hozzá (N.o.) és nem akarunk olyan sok idõt külön lenni. Mondták ok. 1 hát mólva meg is lett a Kresz vizsgám, utána rögtön kezdtük a rutint, az is meg lett rögtön pénz nélkül. Majd jött a forgalom. A tanár pontos volt, néha én késtem pár percet, nem szólt érte. Mindennap volt óránk, volt mikor reggel és este is, hogy szokjam. Kimentünk a sztrádára is, mert tudta, hogy Németországba sokat fogok vezetni és szokjam a 100 feletti sebességet (esõben). Normális volt, magázodtunk, de azért beszélgettünk is, egy gond volt vele sokat dohányzott és én akkor még csak sejtettem, hogy talán Dorka miatt nem érzem jól magam. A vizsga napjára tudtam meg hivatalosan is, hogy terhes vagyok és ennek örömére és, hogy átengedtek (pedig 2 vizsgabiztos volt), adtam pénzt mindenkinek (így elég drága lett, bár ha megbuktattak volna ennél sokkal többet fizettem volna). Pénzért sosem tartották a markukat, igazságosan döntötték el, kit engednek át, aki nagy bakit csinált csak azt buktatták meg. Az elméletet és a gyakorlatot is jól megtanították, úgy, hogy terhesen végig mertem vezetni akár itthon akár No.-ban, azóta is szeretek vezetni, nem volt eddig balesetem.

Lányok, ahogy érzitek, hogy rossz az oktató rögtön váltani kell, sõt iskolát is, ha nem veszik komolyan az igényeidet!!!! Az oktatónak is jobb kellemes hangulatban, elégedetten tanítani, mint állandóan veszekedni, ha bunkó az oktató, rögtön le kell lépni!!! Nem ezért fizettél!!!


Dzsili:
Dorka akkor veri be a fejét, ha a kiságyában hagyom és õ neki kezd a hisztinek, ülésbõl vagy állásból elesik és be veri a fejét. Vagy addig tolat hátrafelé, míg az ágy végére nem ér, és ott megrekedve még tovább akar menni és közben veri a fejét...Kép A dokinénink is mondta, hogy nagyon nagy természet a leányzó, hogy lesz vele gond Kép

Márti:
Dorka továbbra is keveset eszik, ma kipróbáltuk a zöldséges kölest, nem izlett neki Kép A spenót izlik neki, de a dokinéni szerint a spenót meg nem olyan értékes (csak tojással szívódna fel a vitamin vagy ásványianyag). De ma egy akkorát kakilt a kisasszony(már elnézést Kép ), az aktiviás joghurt után, hogy még én is elcsodálkoztam Kép


Lányok: Dorka már 9 hónapos elmúlt és még nem jött meg (vagyis 4. hónapig volt kisvérzésem, de azóta semmi). Ez meddig tart még így?

Alvás: irigykedve olvasom, hogy a többség babája normálisan alszik, Dorka továbbra is este 8-kor fekszik le és utána a következõ idõpontokban kell õt megszoptatnom: este 10 körül, hajnali 1, hajnali 3 körül, hajnali 5 és 6-kor már nem lehet visszaaltatni....Kép Na ki cserélne velem???? Kép

Martina: már nagyon kiváncsi vagyok a fiadra, sajnos nekem nem jött be az oldalad.Kép

sziasztok: zsuzsi és Dorottya
zsu26
 
 


Sziasztok!

Nem tûntünk el teljesen, csak mostanában elég zsúfolt volt a program. Olvasni majdnem minden nap tudtam, de válaszolni már nem volt erõm.
Vendégeink voltak Erdélybõl és készültünk maszatkának a keresztelõjére, ami vasárnap meg is történt.
Peti múlt hét csütörtökön fordult elõször hasról hanyatt, nagyon szeretne már ülni, de persze még nem megy neki.
Ma voltunk a négy hónapos oltáson és doktor nénink sincs igazán megelégedve a súlyával, 6300 gramm. Talált egy kis szívzörejt is, ezért ismételten meglátogatjuk a Madarász utcai gyerekkórházat, most a kardiológiára kell idõpontot kérnünk, továbbá a szemét is meg kell majd nézetnünk, mert a jobb szeme kicsit jobban &#8222;bemegy&#8221; és így eléggé bandzsít sokszor.
Na de, nem panaszkodom tovább, mivel igazából a doktor nénink szerint sem lehet semmi komoly baja, csak nem igazán értjük, hogy akkor miért nem akar enni.

Bmárti!

Remélem, nem keverek semmit, ugye te írtad, hogy a ti orvosotok sincs megelégedve Picilaci súlyával? Nálatok mi a gond, és mit mond rá az orvos? Habár amit mûvelt szegény babáddal kuki ügyben, az kész horror, de hátha ehhez jobban ért!

Cory!

Engem is érdekelne a Kolpingról a tapasztalataid, szerinted ilyen ki manóval is ellehet menni oda? Igazából az érdekelne, hogy tényleg van-e kiságy, pelenkázó stb.?

Talizni nagyon szeretnék már menni, de nekem is elõjött az allergiám(eddig legalább a parlagfûre nem voltam az) és tegnap csak 1 órát üldögéltem egy barátnõmék kertjébe és majd kisírtam utána a szememet. Szóval, ha javul a helyzet, megpróbálunk ott lenni mi is.

Régebben kérdeztem és nem válaszolt senki,(bocsánat ha valakinek a válaszát nem olvastam), hogy van-e valakinek tapasztalata bébiúszással kapcsolatban?

Hú, kicsit hosszú lettem, de mivel ritkán jövök, remélem, elnézitek nekem!

Üdvözlet minden új anyukának és babának!

Szilvi és a frissen oltott Petike
bszilvi
 
 


Csics!

De!!! Kispesten lakom!!! Miért, ismerõs a téma? csak nem itt vizsgáztál te is? Honnan tudod??????
De jó neked is Petid van!! Meg Szilvinek is!! Meg Gorsinak is!!! (meg biztos még sok mindenkinek, de az utolsó írásokat olvastam most elKép

Megnyugztatásként: Peti 10,5 hónapos, és 8 - 11 között fekszik le (teljesen változó, nem függ semmitõl), aztán vagy 2,4,6,-kor kel, mostanában szerencsésebb esetben csak 1x, 2-3-4 körül (ez is változó), de akkor elaltatom, lefexszem, eléri fejem a párnát: nyüszi... vissza....megint, meg még vagy 2-3x. Aztán elelszik, 1/2 5-1/2 6 -ig, akkor tápozik, és alszik maximum 1/2 7- 7-ig. Akkor kukorékol egész nap, vagy elalszik 10-11 körül, és alszik másfél - két órát, vagy nem ,de akkor nem ebédel, mert pont délre ájul el kaja közben. Ha valahogy kihúzom, és még eszik is, akkor ebéd után alszik 2-3 órát. Aztán ennyi.... Hát, már én is aludnék végre egy jót...
Ja, és nem eszik rendesen. Ehhez képest 10 kg. Legalábbis tegnapig köpködött, de lehet hogy azért, mert megunta a paradicsomos-kütyüket. Csak hippet, nestlét adtam neki, mert a kecskemétiknek olyan barátságtalan kinézete van. De Hipp-nestlé-bõl csak a bolonyait, marhahúsos-parit ette meg, aztán szünet...Na,tegnap megette a szomszéd gyerek tökfõzelékét, bleeee..... utálom én is meg az apa is, úgyhogy eszembe se volt megkóstoltatni, másrészt kecskeméti volt..
Na, bevásároltam kecskemétit, már meg se mertem nézni a cimkét, csak azt néztem, ne piros (paradicsomos) legyen. Azért itthon megnéztem, vettem valami joghurtos halat...bleee... gesztenyés-almás-pulykát, valami mandarinos csirkét...bleee
Na, ma is rekordot döntött, megevett egy egész üveg tökfõzeléket, délben, délután meg egyegész üveg gesztenyés-almás-csirkét. Ez utóbbi egész fini voltKép
Szóval, még lehet, hogy fog normálisan enni.
Biztos olvastátok a chaten, õ az a kölök aki 5 hónaposan krumplistésztát, meg csekészkolbászt evett. A kiscserkész-kolbász (száraz, füstölt jó vékony) még mindig nyerõ, letörök neki egy kb 10 cm -s darabot, és az elsõ kutyáig elnyammog rajta. Inkább szopogatja, de ha kutyát lát, elõszeretettel megkínálja a maradékkal, nem csoda, hogy imádják a kutyák a környéken. (elõtte rágókával, cumival kínálta õket)

Megyek, mert az uram toporog mögöttemKép

Puszi Kati26 (Ladányi Kata)
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!
BSzilvi,
van egy bébiúszásos topic, ott sokmindenki írt, szerintem olvasgass bele. Én nagyon a híve vagyok, csak most nálunk szünetel, de pacsálni itthon is szeret az "úrfi".

Zsu,
nekem sem jött még meg.Kép

Lányok, próbáljátok ki, hogy nem szoptatjátok meg annyiszor a gyerkõcöket. Én is mint az alvajáró szoptattam éjszakánként nem tudom hányszor, mikor a fogacskák miatt keltett szegény. Aztán ráálltunk arra, hogy bizonyos idõszakokban pl. éjfélig csak, ha nagyon muszáj volt szoptattam (tehát nagyon nem akart megnyugodni), így most már eljutottunk odáig 3-4 között 1x, meg reggel eszik. A többi felriadáskor elég volt, cumi be, vagy csak egy kis ölelés. Nekünk bejött.

HA van kedvetek látogassatok el erre az oldalra
[url=http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=248" TARGET="_top]Cumi fényképtára[/url]

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Martina: végre sikerült behoznom a fiad képeit, tényleg szép, értelmes kisbaba!
és most a vezetéssel mi lesz? gondolom, jó lenne egy jogsi, mert autóval sokkal könnyebb kisbabával mászkálni, vásárolni...
Ne add fel, biztos van megoldás!

Üdv: Zsuzsi


P.S.: hûsítõnek ajánlom: lime (zöld citrom), jégkocka, víz és friss menta levél, isteni Kép Kép Kép
zsu26
 
 


Sziasztok!

Bogancsi! Nincs még kistesó, csak ihletem lett! Kép Most, hogy kezdödik az iskola...
Úgy izgulok, holnap megyek, szorítsatok!
Hétfön is megyek reggel, úgyhogy szerintem utána megyünk a SZIP-be.

Laura! Az ominózus leves karalábé-leves volt, ami készülhet csak karalábéból is, de lehet bele krumplit, répát, és pici zellert is reszelni. Merthogy almareszelön lereszelem, pici olajon párolom, sóval, zellerzölddel ízesítem, felöntöm, isteni! Ha májgombócot is teszel bele, akkor lesz májgombóc-leves. (Barni azt még nem kap.) Jó sürüre kell csinálni, én nem rántom be, tésztát is lehet bele fözni. (Érdekes, régebben a leveseket és a karalábét is utáltam...)
A másik, amit szoktam, a "mindent bele" leves. Az alap mindig a borsóleves, és abba mehet még karfiol, kelbimbó, brokkoli is... Husilevest is szokott kapni. Szóval, persze, lehet babának adni levest, hiszen ugyanaz, mint a fözik, csak "hosszabb lére eresztve". (Nekünk pépesíteni se nagyon kell már.) Annyi, hogy ha anyukám föz, ö nem csinálhatja csapvízzel, mert Kerepesen nitrátos a víz.

Borcsa! Igen, ilyesmire gondoltam. Régebben körbejárt egy írás, majd megkeresem, hogy a kóla milyen jó rozsdás szög pucolására, meg motortisztításra... Brrrrr.

Kata, olyan a vezetés-sztorid, mint egy rémnovella. A lecsó, hát nekem az tett be! Melyik suli volt ez? Az én elsö oktatóm a Köztársaság térre vitt, ott kellett 20-szal mennem, és ö derékig kihajolva az ablakon nézte a "lányokat"...

Rebi, min akadtál ki? Bírálták a nevelési módszereid? Kép

Andi, rég írtál! Hogy tetszik Zsófinak az ovi?

Na sziasztok, majdnem 11, a gyerek meg még itt kolbászol körbe, de mintha kezdene fáradni... Én pláne...

Jóéjt,

Henke
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Rebi: mi a gond? Mesélj! ENgem is sírba visz a családom Kép

Martina, Kata: KépKépKépKépKépKépKépKép Most már örülök, hogy neki sem álltam a jogsinak.

Gorsi: jobbulást!

Zsuzsi: mensit megkérdeztem egy nõgyógyásztól. Azt mondta, akkorra kell beállnia, mikor már 6 hét telt el onnan, hogy teljesen abbahagytad a szoptatást. Addig minden ok. Akkor is, ha kimarad, és akkor is, ha össze-vissza jön meg.

BSzilvi: a kiságy egy utazóágy, de van benne paplan is a babáknak. Pelenkázóbetétet adnak, mi az ágyra raktuk le. Szeritem kicsivel is érdemes menni, bár sok mindent nem tudtok kihasználni akkor.
Mi nem járunk úszni.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Cory: Köszi az infókat.

Danimama: Dani baba megcsodálva nagyon édi.

Nyuszimanó: Gratula Doncinak a mászásos tudományához.

Menta:
Köszi a Kép -ket, minden mennyiségben elhasználjuk õket. Annyit esik, pedig már vagy leültetem vagy mögötte ülök mert nem lehet egy pillanatra sem másfelé nézni mert mindjárt okoskodik a nõ, ha nem azért esik el mert elfáradt akkor azért mert "menõzni" akar és egy kézzel támaszkodik a másikkal meg hadonászik! Sokkal nehezebb vele mint amikor még nem tudott felállni mindenen, tiszta élet veszély folyton, már a tesók sem válalják mert elég félre nézni és meg van a baj.
Helen is nemsokára feltúrbózza a mászást aztán csak gyõzzétek energiával! KépKépKép

Csics

Örülök neki hogy kezdenek gömbölyödni a dolgok, hát persze hogy nem reménytelen a pici, csak legfeljebebb nehezebben indul be. Mi felnõttek sem vagyunk egyformák hát még a picik, szerintem nemsokára már el is felejthetitek hogy nehezebben ment az elsõ hónap . Fel a fejjel! KépKépKép
Persze fejleszteni, tornásztatni azt fontos, de mint ahogyan te is ráéreztél szerintem is több ember /hozzáérõ ember/ tanácsát jó ki kérni, és a hallottak alapján dönteni.

Norci

Vilike még mindíg aranyos, mint mindíg. Hitel ügyben nem jegyeztem meg a hónapot a 2001.maradt csak meg mert felháborított hogy ha nincs lakásod ne is legyen hozzá állás.

Gorsi

Petinek küldünk fejecskéket a "bibijére" gyors gyógyulást remélve! KépKépKépKépKép

Mászáshoz nagy-nagy gratula, olvasom hogy már mennyit ügyesedet ez a nagy fiú!

Zsuzsi

Kiságyat körbe rakni puhával, esetleg kispárnával?
Én Napocskát nagyon ritkán teszem bele, inkább csak alvásra használja és ha fel áll benne és elesik akkor sincs gond mert nekünk nem rácsos az ágy. Lehet hogy kinevetsz de én amikor gyalogol az ágy mellett a szönyeg padlón, kapaszkodva, két kispárnát és egy óriási szörmók manót rakosgatok köré, ahogyan lépkad mindíg teszem odébb õket, így ha elesik is nem veri be a fejét legalább.

Vezetés:

Nekem évekkel ezelõtt már volt elméleti vizsgám és éppen vezettem is néhány órát amikor abba kellet hagynom, aztán nem mentem vissza mert olyan rossz tapasztalataim voltak mint amiket írtatok!
A férjem most nagyon nyúz hogy mennyek kezdjem újra mert így mobilabb lennék de szerintem csak le akar rázni, hogy ne kelljen vásárolni hurcolnia a családot.
Én félek egy kicsit az autóban, nem hiszem hogy jó sofõr lennék , bár amilyen állatokkal találkozom az utakon.......ki tudja. Kismotorra van papírom évekig volt,egy Simsonom anno még 9 hónapos terhesen is inkább azzal mentem mint , mert úgy éreztem hogy biztonságosabb mint bármi más, mivel én vezettem meg ismertem.

BMárti

Köszi a házépítéses történetet továbbítom bár ahogyan a dolgok most állnak azt hiszem semm egyik sem másik nem lesz egy darabig. Én nagyon megértem költözködési vágyaidat, olyan rossz ha már minden jónak néz ki aztán még sem jön össze!
Mint már fenntebb írtam Napsugár is mindenbe beleüti az orrát, kezét, lábát(?) Leszedtem már a szemetes zacsiról kihúzkodtam a radiátor alól a TV állvány mögül és mégis mindíg visszatér! Én is próbálok mindent elpakolni vagy elbarikádozni amit lehet de rögtön észreveszi ha almarad valami. A Fiúk szobája meg igazi kincses bánya, õ imádja nekem rémálmaim egyike amikor beszabadul a sok apró vacak közé.

Aludni õ is keveset alszik nap közben / ritkán van amikor 1-2 órát egyhuzamban /, rajta látszott a fogacskák hatása most valamivel jobb a helyzet amig be nem indulnak a következõk. Ha éjszaka ébred õ is szokott , megvárom míg sír ha csak mocorog nem megyek oda hozzá, vissza alszik.Ha fel sír akkor elaltatom a kezemben ringatva nem cicizik éjjel csak nagyon ritkán ha mondjuk felébred ilyenkor mert õ velem van itt szuszog mögöttem,és látja hogy fény van még fenn vagyok esetleg szopizik kicsit de csak mert én is iszom ha fel ébredek valamiért. PiciLaci iszik cumis üvegbõl? Biztos mondtad már de fáradt vagyok vissza keresni, mert ha igen könnyebben megoldható hogy éjjel csak teát vagy vizet kapjon. Nálunk is az a gond hogy Napcsiga csak pohárból tud inni amit azért félálomban még nekem is nehéz hát még neki!
Azt mondják amelyik baba éjjel is eszik és már nagyobbacska sokszor csak azért kel fel hogy szopizzon nem mintha nem tudná átaludni az éjszakát de ha belegondolunk elég kényelmes dolog hogy félálomban langyos tejcsizzen kicsit. Tudja ha kel várja a cicije. Ezért nem túl jó ha sokáig tejcsiznek éjjel is a babák.
Persze könnyen osztom itt az észt amikor el tudom altatni Napcsikát cici nélkül is ha kell éjszaka, de mit csináljon akinak a babókája nem hajlandó vissza szunyálni,csak a cicijét követeli?

Martina
Üdv. kicsi fiad tényleg nagyon szép, vezetést ne add fel ha van még pénzed, segítséged és picinke türelmed szerintem találsz olyan helyet ahol kedvesen bánnak veled és nem csak a pénzre hajtanak!

Üdvi: Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!
Dzsili, Laura! koszi Kép Ti lanykaitok is tunderiek! Kép

Megneztem a tali kepeket! Annyira aranyos ez a sok kis mano egyutt! Kép

Agci! megneztem Cumi fenykeptarat es nagyon edes kisfiu! Kép
En nagyon szeretnem meguszni az ejszakai szopikat de ha belelelendul a sirasba akkor egyszeruen csak es kizarolag a cici nyugtatja meg. Olyan is elofordult mar, hogy felsirt es ha gyorsan odaertem az agyahoz, cumi a szajaba, simi -akkor elofordult, hogy visszaaludt, de ha nagyon belelendul akkor mar nem...Van amikor meg egy ideig sirva is szopizik. Egy fog mar kint van - most latom a masik tetejet. Gondolom, ez okozza a galibat. (???) Ilyenkor az elso keles utan mar az agyunkban marad, ha felsir egybol szopi. Nem jo, de legalabb valamennyit tudunk aludni.

GOrsi! Nalunk is hasonlo a szitu amint latod - en is nagyon buszken ujsagoltasm mindenkinek, hogy Dani mar par honaposan ataludta az ejszakat....

Es az a legrosszabb az egeszben, hogy mindig eszembe jut, hogy amikor ataludta az ejszakat szinte minden reggel mosolygosan kelt. Arra ebredtunk hogy gugyog az agyaban, nezelodik es mosolyog. Most meg minden alkalommal (ejjel, reggel, napkozbeni alvasnal) sirva ebred.... Kép es ez olyan rossz...

Zsu! Irigyellek, hogy meg nem jott meg Neked.... Kép Kép

Kata! En is egyetertek Bogancsival, hogy jelentened kellett volna a felugyeleti szervuknel! Ez melysegesen felhaborito!

Danimama
danimama
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?