Új privát üzeneted érkezett!

Edit:JELENTKEZZ!!!!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ja apósnak lehet, hogy megmondom: Nem kell többet füvet nyírnia!!!!Lementünk, Zsombi ficergett a pléden, kezeügyébe került a fű és elkezdte tépkedni!!!!!Kóstolgatni is próbálta, de nem ízlett neki!!!!Úgyhogy nem lelegelni fogja, hanem kitépkedni!!!!! :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na mi van csajok????
Csak az én gyerekeim alszanak????
Igaz a 7végén nem vitték túlzásba, lehet hogy most azt pótolják be!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

 
 

Sziasztok!

Én a családinetről vagyok a 2006. tavasziaktól. Lehetne egy kérdésem?
A babám kb 3 hete kap egy kis tápszeres pótlást, most kb 100-200-at naponta és már másodszor volt nagyon erős hasfájása. Nagyon sikított szegény. :cry: A Milupa Milumil ha-t kapja. Lehet, hogy váltani kéne? A ti babáitok mit kapnak? És azóta a kakija is kevesebb.

gwini
 
 


Sziasztok!

Hát, nálunk ma elég nehezen megy az alvás, most már ugyan Flóra alszik, Marcinak még játszani támadt kedve.

Látom Editékről még semmi hír. Azért nagyon remélem, hogy otthon vannak.

Zsuzsi!
Köszönjük a névnapi köszöntést!
Ne törődj anyósodékkal, végülis te vagy Szandi anyukája, tégy mindegy úgy, ahogy te jónak látod!
Súlyügyileg szerintem teljesen rendben vagytok. 3 hónapos korukra szokták megduplázni a súlyukat a babák, ha jól tudom, nálatok is olyan körüli az érték. Fóra 4800 g volt 3 hósan (szül.:2350g), Marci 5000 g volt (szül. 2550 g).

Márti!
Én is néztem a Tescoban a játékokat megint, és sem Pápán, sem Győrben nem voltak olyanok, amik nekünk vannak. Textilkönyvet én is láttam kb. olyan áron, amit Zsuzsi is írt, ez egy kicsit nagyobb a miénknél.

Julcsi!
Párod keze rendbejött?

Gwini!
Szia! Mi Beba 1-et eszünk, nekünk ez bevált. Sajnálom a manódat, hogy hasfájást okoz neki, pedig látom HA-s tápszert esztek. Sajna nincs ötletem, hogy mi lehet a megoldás, talán azért tényleg érdemes másikat kipróbálni. Dokinénivel nem beszéltél?
A kakis dolog szerintem nem gond, ez változik a kizárólagos anyatejes babáknál és a tápszereseknél.

Csütörtökön volt nálam a védőnő és beszélgettünk a hozzátápiról, csak már nem volt időm elmesélni nektek.
Szóval, ő is a barackot, almát, sütőtököt ajánlotta. Ezt így is csinálom. Változatlanul azt mondja, hogy gyümivel ne váltsak ki evést, mert bár nem kérnek utána hamarabb enni, de ennyi idősen szükségük van az 5 főétkezésre a megfelelő gyarapodáshoz. A Sinlac-ot már a múltkor mondtam anyósomnak, hogy esetleg írjanak nekem fel, de azt csak szakorvosi javaslatra lehet, tejcukorérzékeny babáknak. A védőnő is ezt mondta. És szerinte a gyümölcsöt natúran ismerjék meg, később majd lehet adni bele kekszet, babapiskótát, hogy tartalmasabb legyen, de ő ezt sem javasolta. Mivel az édessége miatt kapnának rá, nem a gyümölcs szeretetéért.
A főzelékkel délben lehet kaját kiváltani, és azt mondta, nyugodtan adjak tejpépet, ha akarok, mert abban módosított tej van, azt megehetik. Ezzel is kiválthatok kaját, bár szerinte akkor már a tápszer olcsóbb. Az mondta, később adhatok majd kétszer főzeléket, délben a nehezebben emészthetőeket (ha majd ehetnek K betűs zöldségeket), vacsira a könnyebbeket (pl. sütőtök, krumpli)
Szóba került az eper és egyéb még nem adható dolog, ami a 4 hós bébiételekben mégis megtalálható. Ő is azt mondta, hogy ehetik a babák, nem lesz tőlük semmi bajuk, merthogy olyan eljárással készítik őket. A házilag készített epret viszont ugye nem lehet pl.

Andi
Kép
zsandi
 
 


gwini:az én kicsi fiam Beba HA-t eszik, semmi gondja nincs vele, ő annyira nem volt hasfájós, de ha fájt a pocija mi símogattuk neki vagy megreptettük!!!!Kevesebb kaki lehet hogy azért van, mert a tápit nehezebb megemészteni, nem?????

Zsandi:mi a gondja a védőnőnek a gyümivel?????Miért kéne 2 főzit adni???? Én úgy vettem észre, hogy Zsombi jól lakik vele, és az emésztése is beindult tőle, sokkal könnyebben , és többet kakil.Nem tudom miért ragaszkodik a tápszerhez, tejpép helyett????Nálunk a tejpépből lett a joghurt mikor annyi idős lett!Szonó még mindíg 4x, 5x eszik.Reggelire:szendvics vagy briós kakaóval, de.jogdurt ami mostanában danette puding, ebédre amit főzök :wink: ,du-án gyümi vagy eszik apával még 1x, este meg amit találunk!!!!De 2x főzi????Nem tudom, a bátyáméknak mondták most a 9 hós gyerkőre, hogy gyümi helyett még 1x főzit egyen, mert az alsó súlyhatáron van!!!! :shock: Én diétáztassam a kölyköt ők meg hízlalják fel?????SZÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉP!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Igen, nekem is ez a nagy összevisszaság tetszik. Miért nem lehet egy szakmán belül egy állásponton lenni? Mi lenne, ha én úgy döntenék, hogy csak 3. osztályban tanítom meg a gyerekeket írni, addig csak olvasunk???

Andi
Kép
zsandi
 
 


Köszi lányok!

Holnap megyünk a dokihoz. Majd iratok másik tápszert. Remélem az beválik.

gwini
 
 


Andi: Imádom ezt az "ahány SZAKembert megkérdezel mindenki mást mond"-ot. És akkor most légy okos. Nem tom, az én gyerekeim nagyon jó elvannak a gyümölcsön is 10 óraira. Mégis szépen gyarapodnak, pedig nem is szoktam bele tenni Sinlacot. Nekem amúgy dokinéni mondta a sinlacot (nem is halottam addig) sztem butaság hogy csak indokolt esetben írják fel. Az, hogy még kisgyerek és nem akarjuk, hogy allergiás legyen nem elég indokolt? Szal érdekes.

Gwini, a csajok Mildibé 1 kapnak, és ezzel nem volt eddig semmi gond. Ha csak a tápszernél van a gond kérdezd meg a dokit esetleg váltsatok tápszert. Ha az se használ próbáld ki táp előtt az Infacolt. Lehet, hogy csak jobban ki kell büfiztetni a táp után. Nálunk az elején ez is gond volt Dorkánál. De aztán belejött és szép nagyokat büfizik. Nem tudom, hogy táp okoz e hasfájást. Szerintem hívd fel a dokit, hogy ő mit gondol. De ha csak ritkán van hasgörcse, az sajnos belefér. Néha nálunk is előfordul, olyankor én is velük sírok. Van egy homeopátiás szer ami fogzásra és hasfájásra is jó. Mivel nálunk fogzás van és nem mindig tudom tutira eldönteni mi a baja, ebből adok és az ok mindig megszűnik. Habár nálunk mostanában inkább a fogzás a gond. :( Remélem valami okosat azért csak tudunk mondani. Ha nem is én, de majd innen valaki.

KépKép
kgiulia
 
 


Na tessék. ANnyira szórakoztatnak a ygermekeim, hogy mire elküldtem az hsz-et, addigra már sokat írtatok. Amúgy kezdem megőrülni. Dorinám felfedezte a VISÍTÁST, így nagybetűkkel, és aztóta visít, de mint akit nyúznak. A szomszédok tuti azt hiszik, hogy ölöm. Nekem meg már hullik a hajam. Erről hogyan szoktassam le?

KépKép
kgiulia
 
 


Kgiulia!

Norci nem a táp után üvölt. Csak esténként kap és ma de sírt. Tegnap egész nap nem volt kakija, de ma reggel volt és most a hasfájás után is volt. Nem tudom mi lehetett.

gwini
 
 


Ti a hozzátáplálást mikor kezditek vagy kezdtétek. Csak 6 hós kor után lehet?

gwini
 
 


gwini:van olyan baba, akinek a bélmozgás is rosszul esik!!!!azért sír. Most hogy írod hogy hasfájás után is kakilt, gondolom a tápos cuccot nehezebben tudja kikakilni és jobban megviseli, mint az anyatejes kaki!!!Zsombi is néha balhézik puki közben!!!! :shock:
Zsombi 4 hósan kezdte a gyümik megismerését, mindenki mást mond, hogy mikor érdemes, ha tudtam volna szoptatni én is vártam volna 6 hóig, de én a lánykámmal is így csináltam(ő is tápos volt)!!!!

Julcsi:Zsombi is rájött, hogyan kell hangoskodni, de ő inkább hisztis kiabálást rendez!!!!!
Megoldás:ha nem szeretnéd nyakon vágni(persze, hogy nem :wink: ), mond meg neki, hogy ezt sűrgössen fejezze abba, mert téged kiborít!!!!Persze lehet, hogy egyik sem jön be!!!!! :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Már megint kivagyok!!!!! :( Msn-eztem 1 ált.iskolai osztálytársammal régen nagyon jóban voltunk.Megkérdeztem hogy a fél éves lánya csak gyümit eszik-e még erre IGEN! MEG AZ ÉN FINOM TEJCIMET! :( Most miért kell még az emberbe belevágni 1 nagy kést, nagyon jól tudja, hogy a Zsombi tápos és azt nem feltételeztem, hogy egész nap csak gyümit eszik kolbásszal!!!!!! :( :( :( Még nem találkoztunk mióta meg vannak a babók, de most már nem is fogom sürgetni a dolgot , ha ennyire fent hordja az orrát!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Lehet hogy én vagyok túl érzékeny?????? :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szia Bmo!

Ne vedd a szívedre! Nagyon sokan fenn hordják az orrukat, mert tudnak szoptatni, pedig erről senki nem tehet.
Nóri még nagyobb részt szopik, mint amennyi tápit kap és így is rossz érzés. És sokan azt hiszik, hogy az Anya a hibás mert nem tud szoptatni és hogy nem tsz meg érte mindent, pedig ez az esetek nagy részében nem így van. Én már mindent próbáltam, de nincs annyi tejem, hogy elég legyen. Most sem adom fel és mindig szoptatok a pótlás előtt, így talán még egy darabig lesz tejem. :?

gwini
 
 


Gwini, ha hasfájás után kakilt is, szerintem is az van amit Márti mond. Nekem a kissebbem sír egy jó darabig ha puki van, meg néha kaki előtt. Azért a másik tápszer kipróbálása sztem jó ötlet.

Márti, figyelj, vannak EGYSZERŰ (lsd. buta) emberek, akik annyira érzékenyek mint egy szikla. Ők nem hiszem, hogy szándékosan bunkók egyszerűen csak marha büszkék és ez annyira eltelíti őket, hogy lazán átgázolnak másokon és még csak észre sem veszik. Az ilyen emberekkel NEM szabad foglakozni. Szerintem van bennünk egy jó nagy adag érzékenység a témával kapcsolatban és ezt CSAK az érti meg igazán, aki átment ezeken. Gyanítom az a csaj nem. Ő arra büszke, te meg legyél az "aranyköpéses" tündéri kislányodra, a (mint írtad) hisztisen kiabáló már most sármos kis-nagyfiadra. Legyél büszke magadra, mert JÓ anya vagy, hiszen imádod a gyermekeidet. Legyél büszke az életedre, mindenedre amid van. Fogadd el, hogy ezt dobta az élet. De NEM maradtál le semmiről, majd máshogy kárpótolod a gyermekeidet. Nekik hidd el a szeretet sokkal fontosabb. Mert vannak anyák(anyák?) akik ugyan szoptatják a gyereküket, de aztán lerakják a TV elé, nem törődnek vele. A gyerek szépen felnő, ember lesz. De szerinted boldog is? És vannak anyák akik esetleg nem tudnak szoptatni, viszont törődnek a gyerekükkel. Na az ilyen gyerek is szépen felnő, de ő boldog is lesz. Persze nem mindegy mit adsz a gyerekednek enni (mondjuk csülkös bab 4 hósan), és tény hogy az anyatej a legjobb (hiszen a természet tudja mit csinál), viszont a szeretet sokkal fontosabb mindennél. Mert az tesz BOLDOGGÁ. Szeretni és szeretve lenni. Na ez most kissé szirupos lett, de remélem érted, mit akartam "mondani".

KépKép
kgiulia
 
 


Köszi csajok, most már jobb!Miattatok, olyan jó hogy vagytok!!!!Szerintem is a butanaívlélek mondatta ezt vele, szerintem eddig mindent megkapott az életben, nem kellett harcolnia semmiért...nem is értheti! :roll:

Gwini:rakj a lánykádról 1 képet hadd gyönyörködjünk!!!
Mindenki rakhatna fel, olyan régen nézegettük öket!!!!!

Julcsi:igazad van, büszke vagyok a mi kis életünkre igaz szopival teljesebb lett volna, na de becsülje meg az ember azt amije ) most tuti nem tudom, hogy j vagy ly) :oops: van!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Megint megnevettetett a kisbanyám.Már "régóta" tudja kit hogy hívnak, akkor is megdöbbentem mikor az enyémet ismételgette anno mint 1 mantrát :shock: (bejencsi máta=Berencsi Márta), godolom megjegyezte mikor telefonon bemutatkoztam; csak nem tud még olvasni!!!!!!! :lol: Most megint beszéltünk róla, hogy kit hogy hívnak, de tudja ám a saját nevét erre benyögi, hogy Bejencsi Szonja!!!!!Aztán megnyugtatott, hogy csak viccelt!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na hozok néhány képet! :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Na jó, most már elég! :wink:

gwini
 
 


Gwini:tündérbogyó a lánykád és ahogy mosolyog az utolsó előtti képen, meg a harmadikon!!!!A Zsombi is tud ilyet:nyújtott nyelvvel!!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok

Juli annyira szépeket, és okosakat írsz, hogy én már nem is tudok hozzátenni semmit.
Annyira jó hogy itt vagyunk egymásnak, ha valaki szomorú mindig van aki vigasztalja.

Giwin: én hasfájásra HIPP édeskömény teát adok. Nálunk is volt, amikor elkezdtünk tápszerezni. Nagyon csini és huncut kislányod van!

Márti: ezek szerint Zsombi kertész lesz? :lol: A mesekönyv szavatossága mit takart, kiderült?

Holnap visszük a Szandit orvoshoz (nem tudom, hogy mondtame, a kollégám apukája nagyon jó nevű gyerekdoki). Még mindig szörcsög, ez már biztos, nem természetes.

Képzeljétek, leéget a mosógépünk. :cry: Még jó, hogy a szüleim most vidéken laknak, elhoztuk a Pesti lakásból az övékét.

Edit: már nagyon-nagyon aggódom, ha tudsz, jelentkezz!! De remélem nincs semmi komoly baj.

KépKép
zsuzsi78
 
 


Kép

Kép

KépKép
zsuzsi78
 
 


Köszönjük a dícséreteket!

Zsuzsi, azt a teát nem csak 4 hós kortól lehet adni? Én a Mecsek teát adtam, de csak cukorral itta meg.

gwini
 
 


gwini: az van ráirva, de nekem a doki azt mondta nugodtan adhatom. A Szandi nagyon szereti. Van még a HIPP gyermektea abban is van édeskömény és az édesebb is azt is isszuk.

Andi: van dzsungel könyve zeném - a szinházi változat. Nagyon szupi.
de van még Vuk, Pumukli, Süsü, és Walt Disney mese zenék is.
Ha kell holnap átküldöm MSN-en

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:megint a rénszarvasos body??? :lol: Azt én is úgy szeretem rajta!!!!! :lol:
Megbeszéltem ám a lánykámmal, hogy a mesekönyvek nem romlanak meg :P !!!Naná majd kidobáljuk , nem????Én nem tudok fejből mesélni mint apa!!!!!!! :roll:
Szorítok holnap a dokihoz!!!!Remélem semmi komoly!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti: de ha jobban megnézed a középső, nem maci? neki nincs szarva?! én azért szeretem mert nagyon jó anyaguk van.

az én kislányom már Kép

én meg megyek Kép

KépKép
zsuzsi78
 
 


Márti képei

Cumi variáció
Kép

Játék
Kép

Lógatom a ....... lábam
Kép

Mit is írjak?
Kép

Nagy mosoly
Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsuzsi:de igen ezen a középső maci, vagy 1 szarvát elhullajtott rémszarvas!!!!!! :lol: Finom puha a body és rugalmas, én is azért imádom!!!!!

Nekem már az egész kis családom alszik!!!!
Szép álmokat mindenkinek!!!!!
AKinek csak most akad 1 kis ideje várjuk ám az élménybeszámolókat!!!!!!! :lol: :lol:

Edit:mondj valamit!!!!! :(

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Az édeskömény teát én is adom, ezt el is felejtettem. Bár én folyadékpótlásként adom, és azért választottam az édesköményt mert az még pluszban a pocira is jó. 4 hónapos kor van ráírva, de az EU szabvány miatt, én is adom már nekik kb. 3 hónapos koruk óta. A védőnő javaslatára.
Hasfájásra mi annak idején az Infacolt használtuk, nekünk bevált. Esetleg az is megér egy próbát.

A hozzátápit én is Mártihoz hasonlóan csinálom, csak bénábban, és persze Julcsi tanácsai alapján, mindenesetre 4 hósan kezdtünk kóstolgatni. Gyakorlatilag még mindig majdnem ott tartunk. :oops:

Én már nem is tudok hozzátenni semmit, olyan jókat írtatok Márti megnyugtatására. Így hát csatlakozom az előttem szólókhoz. Engem múlt héten egy táskát áruló öreg szipirtyó sajnált le, miután jól kiosztott, hogy hiába vittem vissza az aranyáron vásárolt táskámat, mert nem jó a cipzárja, ő bizony nem cserél, max. megjavítja. És utánna rohant, hogy had nézze meg a gyerekeket. Kedvem lett volna mondani, hogy nem mutiba készültek. Jobban jártam volna, mert megkíméltem volna magam a lesajnáló tekintetétől, amikor kiderült, hogy már nem szopiznak. De az eszéhez értettem. Nem sok volt neki. Úgyhogy én is lesajnálóan néztem. :wink:

Zsuzsi!
Nagyon kíváncsi leszek, holnap mit mond a doki. Remélem semmi komoly. Váltottatok háziorvost? Vagy ő lesz az?
Nagyon megköszönném a zenéket. Mindig be van kapcsolva az MSNM-em, max. nem hallom, de majd igyekszem többször ránézni.

Gwini!
Tündéri a lánykád, én már délután megnéztem az albumotokat! Nagyon jók a képek.

Holnap rakok majd én is, most már nincs erőm válogatni, kicsinyíteni.

Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Márti!

Az előbbi hsz-ednél nálam jún. 13. Kedd 8:18 van írva. :lol: Kicsit elgondolkodtam, de gondolom a gépem viccel velem.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Ja-ja, már helyrejött. :D

Andi
Kép
zsandi
 
 


Gwini, én is megnéztem ám a képeket. Nagyon jók. Nekem a favorit amelyiket ide tetted, és kis fehér kalap van a kiscsajon. Illetve olyan sapkakalap. Az Infacolt már írtam. (asszem) Az úgy műkszik (legalábbis doki így mondta), hogy összegyűjti a gyomorban lévő levegőt és egy nagy buborékban jön ki. Alul, fölül mindegy. Ha a másik táp nem válik be és még mindig lennének ilyenek ki lehet akár próbálni. Meg én azt szoktam csinálni, hogy amikor látom tutira, hogy a hasa, adok neki inni, mert akkor tudod beindul a bélmozgás és felül töltöd, alul kijön. Na meg ilyenkor még van a torna, hasratevés. Végül is melyik babának mi válik be.

Márti, látom Zsombi is cumitrükközik. Na ha alszik az egész család, remélem te is alszol már!!! Ki kell pihenned magad néha, és nem hajnalig fent kukorékolni (na most olyan voltam mint anyukám :lol: ).

Zsuzsi, majd írd már le mit mondott a doki a szörcsögésre. Amúgy hogyan növesztettél a gyerekednek ilyen hosszú hajat. Csupa hajasbaba van körülöttem, remélem az enyim nagyobbacska sem lesz kisfiúshajú. A babucikád tökéletes formákkal rendelkezik, nem kell aggódnod a súlya miatt.

Andi, tetszett a szipirtyó szó. Ne kérdezd meg miért, de olyan jót mulattam rajta. a szitu ismerős, megspékelve azzal, hogy megtapizzák a gyerekeket. Mert igazából ők bazári majmok. Gondoltam már rá, hogy lassan ki kéne a nyakukba tenni egy táblát "Kérjük ne etesse a gyerekeket!". Mert sajnos az ebereknek ez is valami ostoba kényszer.

Tartok tőle, hogy Editéket bentfogták a kórházba. Remélem jobban van a kicsi. Nagyon szorítok nekik!!!!!!!!!!!!!!

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok,

Még nem végeztem az összes visszaolvasással, de inkább írok, mert el fogom felejteni és nyöszörgés van tehát hamarosan mennem kell.

Mi tegnap nagyon jól éreztük magunkat, mert apa munkahelye sport napot tartott. Ő focizott, másodikok lettek én pedig a többi kisbabás anyukával jól elvoltam egész nap a szabad levegőn.

Na tehát:

bmo
Nagyon jó lehetett a dédi és unokája találkozó, annyira jó amit írtál, tisztára elképzeltem magam előtt egy napbarnított ráncos kezet és egy hófehér baba pici kezét :-)

Zsuzsi
Azt mondják 3 hónap alatt "kell" megduplázni a súlyukat, így egyáltalán nem vagytok "túlsúlyosak". Gondolj arra, hogy hamarosan nőni kell valamiből és majd ebből meríti az erőt.
Az anyós parához annyit szólnék hozzá, hogy pont az előbb olvastam, hogy a "Te gyerekednek mindig te vagy a legjobb anyukája". Kár, hogy nem én találtam ezt ki, mert nagyon tetszik :) , tehát fel a fejjel és ne hallgass mások hülyeségeire.

Andi
Nagyon ismerős amit írtál, én is amikor terhes voltam, mindig felfigyeltem más terhesekre, mert akkor úgy éreztem, hogy mi közös kasztot alkotunk, és mások vagyunk, mint a többi nem terhes.

Kgiulia
A hurkateszt szón nagyon jót mosolyogtam :-)

gwini
Én Humanát kaptam az elején, 3 napig nem volt kaki, csak gyűlt szegény Gergőben a sok kaja. :cry: Ekkor kértem mást, ami könnyebben emészthető, és most Mildibét eszünk, ez sokkal jobban ízlik neki és működik is tőle rendesen.

A férjem itthon van a héten, na megyek, még próbálom a többit is visszaolvasni, de nem tudom hagy-e,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok:)

Annyira boldog vagyok, mert ma megmentettük az esküvői felvételünket:) Azaz végre átkerült dvd-re:) Olyan jót nosztalgiáztam:)

Gwini! Én 3 hósna kezdtem Katával a gyümölcsöt, mert tápszerellenes vagyok, úgy voltam vele, inkább gyümit egyen, mint műkaját:(
4 hósan kezdtük a zöldségeket.

Hipp édeskömény: Nekünk azt mondta a dokinéni, 1 hetesen, hogy nyugodtan adhato mneki ha igényli, nincs benne semmi amit ne ihatna. Akkor még nem kellett...és még mindig van belőle, szal, kiadós:) Most a narancsteája a menő nálunk...állítólag ha szomjas a gyerek akkor megissza a vizet is. Nos enyim nem issza meg....és ilyen melegben én biza nem nevelgetem a gyereket, inkább igyon teát, minthogy kiszáradjon...

Ma kezdett el a lányom állandó jelleggel megfordulni:) Már nagyon régóta meg tud, de eddig úgy látszik nem volt rá szükség. Ma viszont olyan volt mint a propeller:)

Edit, tényleg, mi van veled????
Vagyis Virággal??? Nagoyn aggódunk ám!!

Puszi mindenkienk:)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


A híradóban azt mondják, hogy csak az anyák 58%-a szoptat és 97% tudna szoptatni!!!!!! :shock: Honnan veszik ezt????????????????, :roll:

Julcsi:rosszul tudod én nem virrasztani szoktam, hanem ebben a melegben nehezen alszom vissza ha felébredek és ezzel ütöm el az időt!!!!! :lol: Bár mostanában Zsombikám 6-kor kel, nem alszik egyből vissza így hullafáradt vagyok és visszaájulok mindíg!!!! :wink:

Zsu:gratula a kanalazáshoz!!!! :lol:

Gabek:de jó hogy nektek,hogy a párod otthon van!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Nemsokára jön a védőnő és du megyünk a dokihoz is. Kíváncsi vagyok milyen tápszert kapunk.
Nektek egyébként már abszolút nincs tejetek? Az elején volt? És ahogy elkezdtétek a tápis pótlást meddig volt még tej? Nem tudom nekem meddig lesz, mert a jobb cicimből most nem akar szopizni, abban már alig van. A másikat meg állandóan szívja és az meg reggelre majd szétdurran. Félek hogy megint be fog gyulladni. A tápi helyett meg inkább szopizni akar, nem ízlik neki. Remélem a másik fog. Mind ilyen keserű?

Köszönjük a dícséreteket!

gwini
 
 


gwini:szerintem az első oldalakon el tudod olvasni, hogy ki hogy jutott idáig, mindenkinek volt teje több-kevesebb, mindenki megtett mindent amit tudott a szopiért.Nekem depresszió volt, kaptam gyógyszert és így azt a tejcsit már nem ehette a babóm ezért kellett elapasztani.Ö 7 hétig szopizott a lánykámnál sajna -egyből szülés után jött a depi- kb.csak 1 hetet evett anyatejet.
A tápiknak sajna nincs jó ízük....ez van.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Flóra esete az enyén lebontott rácsvédővel
Kép

Marci
Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi:látom nagy sikere volt a rácsvédőnek!!!!!! :lol: :lol: :lol: Jó a kép, meg nem is kötözködni akarok, de nem látszik a lánykád arca!!!!!! :shock: Kérek másikat, és akkor a Marciról is de közelebbit!!!!!Ne akard hogy leszaladjunk hozzátok babanézőbe!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Bár nagyon szívesen látlak Benneteket bármikor, azért majd keresek másik képeket. :lol:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Hazaugrottam egy órára a kórházból, most Apa van Virággal. Javulunk, már eszik, de a gyógyszerektől nagyon kába. Evéskor úgy kell ébresztgetni és noszogatni, de már nem utasítja el az ételt. Gyógyszert vénásan kapja branülön keresztül. Infúzió már nem kell. A szájában még mindig vannak hólyagok, de már nem sok.

Ha hazajövünk, jelentkezem.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit!!!!Úgy sajnálom Virág babát és téged is!!!!! :( Üzenem neki hogy gyorsan gyógyuljon meg és puszilgasd meg helyettem is!!!!
Tarts ki tudom hogy erős vagy, veled vagyok lélekben!!!!!!Puszi nektek!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit!

Nagyon rossz hír, hogy kórházban vagytok, de legalább már jobb a helyzet!
Kívánom, hogy minél előbb haza tudjatok jönni egészségesen. Mielőbbi gyógyulást Virág babának, Neked pedig kitartást!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Na, csináltam pár képet!

Flóra
Kép

Marci
Kép

Flóra somolyog
Kép

Flóra+Marci
Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Égszakadás, földindulás. Ez van épp nálunk.

Még egy kép, a család 3/4-e (Apa majd később csatlakozik ugye.) Bár Marcit kicsit keresgélni kell a képen. :wink:
Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi:így mindjárt más!!!!Gyönyörűek még mindíg!!!!Tudom ám miért vannak olyan jól el a babóid, mert sosincsenek egyedül, és ennek tudatában is vannak mint az utolsó képen látható!!!!! :lol:

Julcsi:te lánykáid is jól el vannak vagy inkább szórakoztatni kell őket?????És hol a kép róluk????? :shock:

Zsuzsi,gwini:na mi volt a dokinál????

Gabek:élvezitek a hármasban létet, ugye????? :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsandi:te milyen tök jó vékony vagy!!!!!Apám!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
De Marci is "rohant " utánnatok!!!!! :wink: :lol:
Nálunk nincs zuhé, bár előbb kicsit szemerkélt, de nem volt vészes ezt onnan lehet biztosra tudni, hogy a Soma nem akart bejönni!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Nem vagyok ám olyan vékony, csak Flóra takarja a gázos részt. :oops:

Mindenki megint el van tűnve. :(
Gyerünk, tessék mesélni, kinek milyen napja volt?

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi:persze-persze, ebbe ne keverd bele a lánykádat!!!!! :wink: Ha én így fogom Zsombit még véletlenül sem függőlegesen vannak a lábacskái!!!!!!

Én mesélek egy kicsit a 2 babóról!!!!Ültünk a hintán és Szonó megnyalta a Zsombi karját, a kiskrapek meg úgy nevetett, hogy egy ideig ezt játszották!!!!! :lol:
Tegnap is meg ma is olyan hisztit rendezett a csaj, hogy azt hittem kiugrok az ablakon, az estit apa sem viselte jól, de a mainál szerencsére itthon volt(haza ugrott) és gyorsan el is altatta a kisbanyát!!!! :lol: Ezzel a hisztivel fel is ébresztette a tesókáját, úgyhogy ki voltam mint a liba!!!!!
Zsombi meg néha 1 percet sem bír ki egyedül, állandóan foglalkozni kell vele!!!! :shock:

Szegény Edit én már tuti megzakkantam volna!!!!!! :cry:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?