Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nikcsi! Nem csuklottam az elmúlt napokban, de gofrit múlt héten, ha jól emlékszem csütörtökön sütöttem! Fincsi lett! :)

Szilvi! Kingának mi is boldog névnapot kívánunk.

Mi anyuéknál voltunk, ma jöttünk haza. Náluk kertes házban is ugyan ilyen elviselhetetlen a meleg. Amikor meg lehetne kicsit kint hűsölni, akkor meg tele van minden szúnyoggal. Áááá!
aranyhold
 
 


Szilvi
Kingának utólag is boldog névnapot kívánunk. Kép
boglarka
 
 


Sziasztok!
Tegnap 12:45-kor csaszival,megszületett Dani baba!NOÉMI 22 kicsi fia!3800g és 54cm-el!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Andi
Gratulálunk! Hogy-hogy ekkor korkülönbség van a gyerekek között, így terveztétek?

Szilvi
Még nincs kiírt babatali időpont... :cry:
nikcsi
 
 


Andi
Gratulálok én is!

Nikcsi!


bababuli csütörtökön nálam!
jó mindenki itthonlevőnek?
szilvamag
 
 


Szilvi :lol:

Így kell hűsölni! :twisted:
Kép

Így kell sajtos tésztát enni! :D
Kép Kép
nikcsi
 
 


:)
azért meg ne fázzon az a gyerek! :?
szilvamag
 
 


30 fokba? Meghát nem olyan türelmes, hogy órákat állna előtte.... :lol:
nikcsi
 
 


épp 30 fokban lehet megfázni a hirtelen hidegtől :(
szilvamag
 
 


Az a ventillátor hirtelen tud lenni (pl amikor felborul), de hogy hideg? Na azt még nem tapasztaltam. :cry:

Csajok, főleg Casnak, Boglárkának és nekünk közel ma felfedeztük a Barátság Szabadidőpark felújított "strandját". Ez a volt radelkisnél van fent (most Ericsson) a Laborc u.-nál. Óbuda újságban is van róla kép. Timi barátnőmékkel is véletlenül összefutottunk, mondta is, hogy ide kéne babatalit szervezni.... aztán mehetnénk Casékhoz palizni! :D Bár az árakat elég borsosnak tartom. 1,5 órára voltunk és az 600Ft/fő, du.ra 1.400, egész napra 2.200,- (ezekhez van eszközhasználat is). Mi gumi jetskiztünk, mivel először voltunk sajnos nem vittünk fényképezőgépet. :o Nem voltak sokan!
nikcsi
 
 


Nikcsi!
azt hittem valami hűtőberendezés
mennyire gyerekbarát a "strand"?

a csütörtöki bulira nincs jelentkező?????????
szilvamag
 
 


Andi! Én is gratulálok a babóhoz!

Nikcsi! Én is olvastam ezt a strandot, de nem tudtam hol van. Hát nem egy köpésre, de egyszeri tali esetben talán bevállaljuk.

Szilvi! Nekünk jó a jövő csütörtök, szívesen megyünk, ha lesz még jelentkező, és még gyógytorna sem lesz aznap. :)
aranyhold
 
 


Livi!
szerintem Nikcsiék is jönnek, ha félsz egyedül eljönni hozzánk :twisted: :lol: :lol: :lol:
szilvamag
 
 


Szilvi
Én csütörtökön viszem szervízbe a kocsit, de ha hamar megcsinálják, akkor elmegyünk (legalábbis remélem)

Tegnap voltunk oltáson (kullancs), megnézte a doki Sára száját és elszörnyedt, hogy megint együtt jönnek a fogai, legalább 6. Úgy néz ki, hogy 1-2 héten behozzuk a "foglemaradást". Szegény gyereken is látszik, hogy fáj neki, mert tömi a kezét a szájába a cumit pedig nem szopja, hanem rágja. Ma is üvöltött egy órát mire el tudott aludni délután.

Nikcsi
Melegben a legkönnyebb megfázni :(
hmmc
 
 


Természetesen vevők vagyunk a csütörtöki talira! Épp ezért sürgettem az időpontot, hogy visszaszámolhassak!

Szilvi
Hűtőberendezés? Az ennél sokkal nagyobb, és az előtt tényleg szívesen állna Kori, sőt szeretne be is mászni! :lol:
Azt inkább meleg levegőt keringetőnek hívnám, ami érzésként kicsit jobb.... :oops: :o
Mire gondolsz (mennyire gyerekbarát) konkrétan?

Hmmc
Szegény Sára! :x
nikcsi
 
 


[quote="nikcsi"] írta:nikcsikonkrétan?

pl. a gyerekmedence nem lábáztató-e, normális fű körben, a csempe nem csúszik, használható mosdó, öltöző, elegendő árnyék . . .
szilvamag
 
 


Sárának gyors fognövesztést, neked gyors kocsiszerelést, hogy ideérjetek :)
szilvamag
 
 


Szilvi
Gyerekmedence: nekem derékig ért, a hőmérséklete elsőre hűvösnek tűnt, de aztán jó volt! Van csúszda is! A medence nem csempés, hanem valami műanyag féle, tök jó! Nem teljesen normális a fű körbe. :? Medence körül beton van, de a zuhanyzónál csúszos, de ez a nagy medencénél van. Árnyék van elegendő! :) Mosdó, öltöző? Nem tudom, mert egy köpésre van tőlünk (autóval) és nem vettük igénybe. Meg van egy nagy medence is. Annak a vize, mintha melegebb lett volna, annál is van csúszda.
Szerintem egy Cas party előtt egyszer megérné kipróbálni! :)
nikcsi
 
 


Szilvi
Szombaton voltunk Alcsútdobozon rokonoknál és kaptunk 15-18 kg barackot! Ma befözte Lacikám! :lol:

Nincs itt Cas, és már nincs is élet? Cas kellesz moderátornak! :P
nikcsi
 
 


Szilvamag
Láttalak babafalván! :P
nikcsi
 
 


sziasztok

Hétvégén vettünk gyerekülést a biciklire és elmentünk a Margit szigetre és a Hajógyári szigetre. Fanni úgy élvezte, végig bazsajgott az ülésben. Nem is tudtam, hogy a Hajógyárin ilyen klassz óriás csúzdák vannak.

Szilvi
Nekünk is jó a csütörtöki buli.

Mucussal mi lehet? Már megszült volna?

Nikcsi
Timi barátnőd hanyadik hétben van?
Mi az a babafalva?
boglarka
 
 


Boglárka
Már gondoltam felhívlak ma, mert nem jelentkeztél....
Mucus engem is érdekel! :shock:
Timi barátnőm csütörtökön fog szülni, és szerdán már be kell feküdjön.
Babafalva: szinte ugyan ilyen, mint a babanet! De ez bővebb egyelőre, mint a babafalva! Kukkants be oda is.

Szilvi
Szilvi is jönne a babatalira, aki itt a szomszédban vigyáz Villőre. Jöhetnek ők is?
nikcsi
 
 


sziasztok

köszi az érdeklődést, már itthon vagyunk:)

Múlt héten szerdán megszületett a pici fiunk 2850 gr-al és 51 cm-mel.
Kicsit korábban jött, de jó ez így.
A szülés gyors volt szerencsére.
mucus
Tm
 
 


Mucus
Gratula!!! Nagyon irigyellek, hogy te már túl vagy a szülésen. Remélem minden rendben zajlott és a kicsi fiú és az anyukája is jól vannak már.
Nekem még van hátra kb. 6-8 hetem, ha minden simán megy. De az igaz, hogy mindkét csajszi két héttel a kiírt idő előtt született.
hmmc
 
 


Mucus
Gratula! :P
De kicsit lehetnél bővebb is! Milyen volt bent? Milyenek voltak? Főleg a csecsemősök érdekelnek...

Hmmc
Gondolod a 3. lány kilógna a sorból? Mármint nem jön előbb 2 héttel :?:
nikcsi
 
 


Szilvi
Hol vagy? Úgy eltűntél? Valami baj van? Lesz tali?
nikcsi
 
 


Nikcsi
Ha ő is két héttel korábban (az kb. szept. eleje) akar kibújni akkor már nagyon össze kellene szednem magamat. Még egy kisruhát sem szedtem elő, a kórházi packról nem is beszélve. Ha így megy tovább ugyanaz lesz, mint Sárával. Két fájás között irányítom Petit, hogy mit pakoljon be a táskába. Csak most egy kicsit messzebb van a kórház, jól bele kell húzni, hogy még idejében beérjünk.
Lehet, hogy legalább már a kisruhákat elő kellene kaparnom? :)
hmmc
 
 


Mucus
Gratulálok a picurhoz. Képet teszel fel? Elviselhető volt a kórház ilyen melegben?

Hmmc
Peti egy gyorstalpaló szüléslevezető tanfolyamon nem árt ha részt vesz, mert úgy emlékszem Sárával gyors szülésed volt. :D

Nikcsi
Timi nem jön el a buliba, hogy lássuk mekkora már a pocija?
boglarka
 
 


Mucus!
Én is szívből gratulálok! Mit szól a nagyfiad a tesóhoz? Mesélj kicsit mindenféléről, ha lesz időd, de persze pihenj sokat. :wink:

Hmmc! Te is mindjárt szülsz! :shock: Nagyon hamar elszaladt az idő!
aranyhold
 
 


Nikcsi
Ja most csütörtökön szül Timi, akkor nem tud jönni.
boglarka
 
 


Nikcsi!
vagyok, tali is lesz, csak sokfelé rohanok mostanában, a gép előtt meg főleg Máté ül

Móni!
inkább magadnak pakolj össze, a benttöltött 4-5 nap alatt bőven elő tudják szedni a babaruhákat az otthonmaradtak, ha úgy alakul :)
szilvamag
 
 


Boglárka
Na igen, de végül pénteken fog szülni, de csüt., akkor is reggel be kell feküdnie.

Szilvi
Szilviéknek szólhatok?
nikcsi
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors bekukkantásra van időm és energiám, mert persze fáradtabbak vagyunk, mint a nyaralás előtt! :) Csak végigfutni volt időm a hozzászólásokat, szóval:
- Kingának boldog névnapot utólag is!
- Mucusnak nagy-nagy gratula a picihez
- Ti is hiányoztatok nekem (azért jól esett a lelkemnek, hogy egy kicsit én is nektek)
- tali holnap sajna kilőve, mert 1/2 10-re jönnek felmérni a konyhát, 4-re a felújítást, ráadásul azt se tudom hol áll a fejem (háztartás romokban)
- Sebinek nagyon kell néhány nap nyugi itthon, mert az elmúlt 10 nap nagyon kikészítette
- viszont ha marad ilyen kellemes-hűvöske idő, jövő szerdán palizhatunk-talizhatunk nálunk

A nyaralásról majd mesélek, a legnagyobb hírek, hogy Sebi néha elkezdett "mondatokat" alkotni (Orsi elment, Hol van kár-kár, Autó elgurult), és hogy a sok meztelenkedés során kiderült, hogy tudja irányítani, mikor pisiljen. Sőt, idehaza elővette a bilit, levette a fedelét és közölte, hogy pisi, pelusostól ráült, és pisilt (valszeg, mert előtte adtam rá tisztát). (Eddig csak legót pakolt a bilibe.) Pedig most aztán 10 napig közelében sem volt bilinek?!
Ja, és cumisüvegből sem hajlandó inni (csak a tápit), frászt kaptam a kánikula közepén, hogy nem hajlandó inni a gyerek, nagy nehezen napi 2 decit sikerült belediktálni pohárból/üvegből, végül a szívószál tűnik a nyerőnek (bár sok pancsolással jár, de sebaj, csak igyon).
Szóval számunkra is döbbenetes dolgokat produkált az elmúlt napokban a külök... :)
Pár fotó, és már megyek is aludni! :)

Az ifjú James Bond mindig készen áll :)
Kép

Sakk - Matt!
Kép

Gyí-gyí!
Kép

Uncsi ez a játszma :)
Kép

Lehajítom én a törökökre ezt az ágyúgolyót, és megmentem a siklósi várat! :)
Kép
cas
 
 


Saci!
üdv újra itthon!!! :lol:
Sebinek minden elismerésem!
sajnálom, hogy nem jöttök :(
a mesterembereket meg jól tapasztaljátok ki, tegnapelőtt mi is aláírtuk a szerződést, szükségünk lesz egy jó festőre :wink:


Nikcsi!
igen! :wink:

Livi!
várjuk a szokásos pogácsát! (csak, hogy el ne felejtsd!)
és persze Titeket is
szilvamag
 
 


Szilvi
Látod Szilvit írtam és nem Timit! Mindenki azt lát, amit akar! :lol:
Festőt én ajánlottam Casnak, a srác keze munkáját nálunk már láthattad! :shock:
Még szerencse, hogy nekem nem "osztottál" le sütni valót (nem is terveztem)! :lol:

Cas
Pedig miattatok lett csütörtök, hogy akkor már itthon vagytok és tudnátok jönni (alig győztem kivárni, erre nem is jöttök :( ) :cry:
Fotók és szöveg csúcs! :wink:
nikcsi
 
 


Szilvi
Tényleg babafalvára se reagáltál ám! ..... Máté nagyon ráült a rendszerre! :roll:
nikcsi
 
 


Nikcsi!
lehet gúnyolódni :? , de biztos megéri??? :roll:
szilvamag
 
 


Szilvi
Sajnos mi sem megyünk, mert Sára reggel óta nem egészen normális. Így az autót sem tudtam elvinni a szervízbe. Szerintem amit csinál az már a műbalhé kategóriájába tartozik és nekem is jó lenne, ha le tudna végre szakadni rólam legalább egy 10 percre. Csak ott hajlandó játszani, ahol én is ott vagyok, ha pedig nem olyan helyen vagyok éppen ami jó neki akkor üvölt. Úgyhogy ma üvöltős napunk lesz, mert kezdek becsavarodni én is lassan.
hmmc
 
 


Móni!
ha esetleg nem szervizelt kocsival el tudtok jönni, gyere, Neked is egy kis szünet, hátha itt Sára talál Tőled független/messzebbi elfoglaltságot :)
szilvamag
 
 


Szilvi! Valahogy éreztem ezt a pogi dolgot, mert már pihen a hűtőben a tészta. Amígy Matyi alszik ebéd után, addig kisütöm.
Szóval megyünk, de nem tudunk sokáig maradni, 6-ra legkésőbb haza kell érnünk.

Hmmc! Matyinak is így indult a napja, mondtam is Dávidnak reggel, hogy ha így folytatja jobb lesz itthon bezárkózni. De sikerült észhez térítenem őnagyságát. :wink:

Nikcsi! Nem sütsz semmit? Pedig én már rákészültem egy kis muffinra! :( :roll:
aranyhold
 
 


Ordítás anyánlógás dettó, csak rajtam csimpaszkodva kerek a világ, mióta hazajöttünk. Szóval van ordítás elég. :( Szerencsére most átjött öcsém, akivel imádják egymást, úgyhogy nagy egyetértésben túrják fel a gyerekszobát éppen.
A konyhafelmérős-fickó persze hogy nem jött 1/2 10-re, ott szobroztam a ház előtt egy fél órát! :(
Sűrű bocsánatkérések közepette jön majd 12-re. Szerencse, hogy van aki vigyázzon Sebire, mert ennyit nem tudnék átrohangálni (4-re jön Móniék kivitelezője).
Még el se kezdtük a felújítást, de máris megy a kavarás... :(

Ja, és tegnap megmutattuk anyóséknak a kéglit, de úgy láttam, nem nagyon vannak tőle elragadtatva. :? Nemtom miért?!
cas
 
 


Szilvi
Dehogy éri meg, nem akartalak megbántani! Bocs! :oops:
Amúgy Livi ne aggódjatok, már 10-kor készen voltak a muffinok. Bár most csak egy tálcával csináltam, szóval nem lesz sok! :?
Szilviék nem jönnek, szóval csak mi megyünk!

Hmmc
Olyan érdekes, amikor nálatok voltunk el sem tudtam képzelni, hogy Sára szokott rajtad lógni?! Társaság kell Sárának, gyertek má el. :wink:

Sütés: azért nincs kedvem, mert már beleuntam a muffinozásba. (Legjobban a forma mosogatását utálom!) Van más süti is, ami fincsi szokott lenni, de nincs dióm. Ja meg mostanság goffrizni szoktunk!
nikcsi
 
 


Eltűnt a reggeli hozzászólásom?!

Szóval mégegyszer: bocs, ha miattunk lett mára a tali, erre meg nem is megyünk. Azért remélem jól érzitek majd magatokat!
Jó mulatást!
(Livi féle pogi! Téged még a csajoknál is jobban hiányoltalak, erre megint lemaradunk rólad! :lol: :lol: :lol: )
cas
 
 


Nikcsi! Szuper, akkor mégis lesz muffin! :)
Amúgy miért nem teszel papírt a formába? Akkor nem kell elmosni. ;)

Cas! A Livi-féle pogi-n jót röhögtem a pogi meg a sütőben kacarászik! :lol: Majd legközelebb bepótolod! :P Úgy látszik ez már rajtam marad, mint rajtad a palacsinta! Azt sem tudjuk megúnni! :wink:
aranyhold
 
 


Aranyhold
Na ja! :)
Csorog a nyálam a sok süti olvastán, lehet, hogy sütök is egy kis palcsit. 10 napig folyton a strandon süttettük a hasunkat, és egyszer se sikerült palacsintát ennem (bár lehet, hogy nem vesztettem semmit, mert a strandon ritkán adnak jót...)

Érdekel még valakit a kálváriánk? Mégse ma jön a kivitelező, csak holnap 4-re, a konyhás meg 12 helyett inkább 5-re.
Mostmár röhögnöm kell ezen a mizérián! :lol: Azt tudtam, hogy mesterekkel nem lehet pontosan egyeztetni, de hogy ennyire?! :lol:

Nyaralás
Nagyon jó volt!!!
Először lementünk barátokkal Regenyére (Pécs és Harkány között félúton) egy házikóba, jött egy másik baba is (11 hónapos), Sebi először persze ledermedt tőle, de aztán megszokta, hogy ott van, és jól elvoltak együtt.
Kép

(Lehet, hogy innen jön a cumi-elutasítás, a másik kisfiú csőrös pohárból ivott, és persze egyből rágerjedtek egymás itókájára...)
Strandra jártunk Harkányba, mert ott is olyan kánikula volt, hogy nem lehetett megmaradni, csak víz mellett. Annyiból jó is volt, hogy Sebi kezének jót tett a gyógyvíz, és nagyokat fürcsizünk együtt (a gyerekmedencébe szülőknek belépni szigorúan tilos, így bevittük magunkkal az élménymedencébe, és ott játszottunk jókat).
Kép

Esténként meg bográcsoltunk, szalonnát sütöttünk, játszottunk, szóval jó volt megint egy kicsit fiatalnak lenni, és "táborozni".
Kultúrélet annyi volt, hogy elmentünk a siklósi várba, meg Pécsre a Csontváry múzeumba. (Ebben a kánikulában képtelenek voltunk többre, pedig Pécsen jó lett volna csavarogni.)
Aztán átmentünk Orfűre Anyósékkal nyaralni. Szuper házat találtak a tóparton, de itt is olyan forróság volt, hogy csak strandolni mentünk.
Ja, a sztorihoz hozzátartozik, hogy Anyósék Agárd felől jöttek, beugrottak még Nagyanyósékhoz, aki persze egyből jönni akart velük, de nem engedték. :)
Na Nagyanyós nem hagyta magát, utsó előtti nap csörög a telefon, hogy akkor ő már Pécsen van, és menjen vki érte, mert lekéste az orfűi csatlakozást! :? Kínunkban már csak röhögni tudtunk Anyóssal! Szegény egy kicsit kiakadt, hogy 4 napja van az egész évben, amit a teljes családjával tölthet (nehéz összeszervezni a tesókat), erre Nagyanyós nem belerondít?! Hihetetlen az öreglány! :lol: (Zsom huga már csak Szupernagyinak hívja... :))
Szóval gyorsan elröppent ez a 10 nap, "kipihentük" magunkat, mostmár aztán nekiveselkedhetünk a lakásfelújításnak!
cas
 
 


hahó!
ki hagyta itt a napszemüvegét????
szilvamag
 
 


Na milyen volt a tali? Képeket!!! :)
Nekem meg lesz szép konyhám, bibibíííííí... :) Végre kijött felmérni a fickó, aztán mindent letárgyaltunk az utolsó szögig, és megrendeltem végre!
cas
 
 


[quote="szilvamag"][ írta:szilvamagb]hahó!
ki hagyta itt a napszemüvegét????


Az asztalon találtad? Mert az a ti baby taxitokból pottyant ki! :roll:
aranyhold
 
 


megvan a tulaj
apósomé volt :lol:

képek majd talán holnap :?
szilvamag
 
 


Szilvi
Köszi a vendéglátást, majd ki pukkadok, még mindig. :D
Fanni élvezte az esőbúrát, csak ne lenne olyan büdős műanyag szagú, nekem felfordul tőle a gyomrom. :x
boglarka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?