Új privát üzeneted érkezett!

Kirázott a hideg a könyv hallatán, de az ilyen dolgok a feldolgozásban biztosan sokat segítenek.
sonjus
 
 


Sonjus,
Peti elvan a melegben...bennem is 37 fokon punnyadt, lehet azt hiszi, hogy ez a normális. :wink: Bár a bőre elég érzékeny, pláne most, hogy 5 kg, behurkásodott. Ma bekocsizunk a gyerekorvoshoz, hogy megnézze a tokatájékot, mert eléggé piros, bár Petit nagyon nem zavarja, csak az, ha kenegetem.
:lol:
Kis butus nem akar csak pelusban vagy ujjatlan bodyban aludni, csak a hálózsákban komfortos neki....talán magzatburok fílingje van. 8)
A mensid :?: elég érdekes. Tesztelni nem akarsz?

Angyal,
korban biztos :lol: Hát sztem nyilvánvaló, hogy pocakban is. :D
Képzeld, én már azon kezdtem aggódani, hogy a csaszi utáni hashártyahegesedés le ne zárja a (valszeg) egyszem átjárható petevezetőmet. Király, hogy mindig van mire gondolni... :shock: Tuuudom, azért annyira nem kell sajnálni... :)

Beu,
sztem mihelyst megjön, lekéreckedem a tábla legaljára.
Bár azért kibírnám, ha nem jönne meg vagy 6 hónapig.
potter_76
 
 


Ági!
Az a fura, hogy szinte minden nap azt érzem, hogy meg fog jönni!
Teszt? Háááát kicsit bátortalan vagyok! Inkább várnék még!
Mondjuk holnapig? :lol:

"Hurka Petinek" küldök egy gyógypuszit a tokájára, hogy ne legyen olyan piros! :D
sonjus
 
 

 
 

PotterÁgi,
hááát, pedig nálam vmi ilyemi zárta le :?
De szerencsére nem trvszerű!

Hogyhogy csak egy p.vezetőd átjárható?

Petike olyan édes lehet! :D Valóban jól bírja a meleget!
Na de most már jövő héttől nincs menekvés, megyek és megnézem!!! :D

Még 4 bogyóm van hátra! :lol:
angel37
 
 


Csak egy percem van:

Csanita!

Csatlakozom Angelhez, örülök, hogy jöttél. tudd, hogy továbbra is melletted vagyunk. Ha bármikor segíthetek, szólj.

Móni!

:cry: :cry: :cry: , hogy megjött, csak a sallangot tudom mondani: fel a fejjel. Megmondtam már rég, hogy lesz 3. babád, csak nem tudom mikor.

Most rohanok, talán délután tudok jönni.

Pusz!

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Sziasztok!

Ma találtam ezt az oldalt, és gyorsában elolvastam az elmúlt
heteiteket. (Nem tudtam abbahagyni.)

Igazából nagyon jó volt olvasni benneteket, mivel megnyugtató volt, hogy mások is vannak hasonló helyzetben.

Aktivan most kezdtük el a férjemmel tenni azért, hogy ne csak ketten legyünk. Ő szentül meg van róla győződve, hogy a jövő hónapra már terhes is leszek. Egyszerűen az elmúlt hónapokban nem tudtam meggyőzni, hogy ez azért nem megy. (Már szerettem volna korábban.)

Persze a családban pont van egy ellenpélda, ahol a bébigyártás
egészen két hétig tartott, és már el is múlt a kiskrapek egy éves.

Kép

Eszti
babafalva.hu vonalzó
szti77
 
 


Szia Szti!
Azért még lehet, hogy a következő hónapban összejön!!!! Pozítívabban állj a kérdéshez légyszíves! :wink:
Nálunk is van a családban olyan, akik, ha gyereket szeretnének, hát gyerekük lesz! Ott már van 3!

Na nálam is ez a terv :) gyereket szeretnénk és lesz!!!! :)
3!!!!! :roll: :?:

Csak már látnám az elsőt :D
sonjus
 
 


Üdv Szti!

Ez szinte az összes barátnőmnek sikerült!
angel37
 
 


Akkor azt mondjátok, hogy túl sokat parázok?
Én már 2-3 éve szeretnék babát, de a párom eddig nem érezte magát érettnek az apaságra (36 éves, én 29 leszek)

Mindig attól tartottam, hogy soha nem fog eljutni addig, hogy igen akarok, ha mégis akkor arra meg már kiöregszünk.

Én azért nagyon bizakodom, és teljesen pozitívan állok a dologhoz, de egy kicsit elbizonytalanodtam, hogy nagyon alultájékozott vagyok a témakörben. Legalább 10 olyan rövidítést láttam az írásaitokban, amiről fogalmam sincs hogy mi a csuda, ráadásul még csak ma tanultam meg tőletek, hogy kell kiszámolni a peteérés valószínűsíthető napját.

Szóval nagyon kezdő vagyok a babavárásban.

Eszti
babafalva.hu vonalzó
szti77
 
 


Az én bnőimnek is sikerült egyből,egy bnőm van akiknél 5-6 hónapra jött,de nem is sokat voltak együtt csak abba a hónapban amikor fogant a baba.
breni
 
 


Szti!
A rövidítések miatt ne aggódj, én is így kezdtem :)
Szinte minden nap tanulunk valamit a másiktól!
Hol egy rövidítést, hol egy gondolatot, hol tapasztalatot szerzünk, ötletek jönnek, mennek, támogatjuk is egymást, így az éteren keresztül! Merthát erre jó ez az egész!

Pihinek már írtam priviben, de megosztom veletek is, csak nem biztos hogy ugyanúgy le tudom írni, szóval olvastam egy ilyesmit, hogy a szeretetből születünk, és ha el tudjuk ezt fogadni és meg tudjuk élni, akkor tovább is fogjuk tudni adni azt!
Ez azért bíztató, nem?! :)
sonjus
 
 


Szti!

Üdv közöttünk. Jól sejtem, hogy Eszter a neved? Hívhatlak így? Nekem az a "Szti" nem áll a számra(ujjamra).

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Ügyes vagyok ám...írni akarok egy hosszabbat, erre az első mondat után elküldöm. :oops:

Angel!

Már csak 4 bogyó? Akkor nem sok van hátra! :)
Nagyon bízok bennetek, hogy ügyesek lesztek elsőre is. Mi lesz a program a bogyeszok után? Megjön, és...?

Ági!

Teljesen megértem Peti fiút, hogy nem proponálja a pelust, én is utálom a betétet. :D Biztos, hogy a hálózsákot azért szereti, amit írtál. Jó volt neki odabent is. :wink: (Na, nem mintha kint nem lenne jó.)
Az a pirosság meg sztem a meleggel együtt fog távozni.

Betti!


Isten éltessen sokáig!

Az uram is most nyáron lépett a krisztusi korba, és cinikusan megjegyezte, hogy "Mit is lett Jézussal 33 évesen?" Én meg jól kiporoltam a nadrágját, hogy ne beszéljen hülyeségeket. :evil: :)

Haga!

Minden elismerésem a pozitív gonolkodásodé. :D

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Szóval az előző előtti üzimet 23.58-kor küldtem el? Elég vicces...

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Vica,
sztem már nem fog megjönni!
Ha minden rendben lesz az UH-n, akkor kapom a stimut, kezdődhet az önszurizás! :shock:
angel37
 
 



Sziasztok!

Anita!
Továbbra is nagyon sok lelkierőt kívánok nektek!

Betti!
Boldog szülinapot!

Haga!
Olyan jó olvasni az optimista soraidat! Sok erőt ad!

Szti!
Üdv köztünk!

Vica!
Lehet, hogy lesz 3., csak most belefáradtam ebbe a szélmalomharcba.

Magamról annyit, hogy a lelkem kezd helyrebilleni. Szent megygőződésem, hogy a baba megfogan, de nem tud az endo miatt beágyzódni, mivel elég darabos avrézésem, de nem alvadt vér, ahnem szövet darabok... :cry:
Most már ott tartok, hogy bevállalok egy újabb lapart is, csak tudjam, hogy egészsége vagyok. Vagy mondják ki, hogy nem lehet több gyerekem, és akkor nincs a bizakodás. Ennél a bizonytalanságnál már az is jobb lenne.
moni
 
 


Móni,
de hát nem vagy endós, nem? :shock:

Mnyh darabok nekem is mindig szoktak lenni...
angel37
 
 


Móni!!!


Ne add fel!!
Amíg van méhed, petefészked addig lehet babád!!!!!!!!
Én nagyon szorítok neked értetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Segíteni szeretnék!
Volt már teljes hormon vizsgálatod?
Vagy ilyesmi? Meg kellene találni a kiváltó okot (ha van ilyen).
Lehet, hogy csak valami különleges gyógyszer kellene.
Én most készülök egy teljes hormon vizsgálatra. Nem szeretnék még egy babát elveszíteni a bajom miatt! Nekem ez a szemét PCO van.
Laparoszkópia: 1- 1,5 évig hatásos.
lara26
 
 


Angel!

Hogy hogy nem fog? Kimarad egy mensi a gyogyi miatt és úgy megy majd a stimu? Bocsi, ha értetlen vagyok, de szeretném tudni, hogy mi lesz veled. :)

Móni!

Nekem is majdnem mindig mensinél bazi nagy darabok jöttek ki(bocsi).
A pete ilyenkor még akkora mint egy gombostű feje, tehát azt nem lehet látni, ahogy kijön.
Ne kínozd magad ezzel, próbáljatok legalább egy hétvégére elmenni valahová. Piknikezni is lehet, és olcsó kis faházakban, vagy sátorban aludni, az nem kerül sokba, de mégis kikapcslódás. A csemetéket meg leadod anyudéknál. Jót tenne, hidd el.

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Anita!!!

Nem tudom mit írjak.
Osztozom fájdalmatokban!
Kívánom, hogy minél hamarabb jóra forduljon minden!!!!!
lara26
 
 



Köszi lányok, nagyon kedvesek vagytok! :) :) :)

Lara!
Volt 3. és 21. napi is, és okés volt mindegyik.
moni
 
 


Móni!

Csatlakozom Vicához!
Egy kis levegőváltozás nem egészen 2 hét múlva és lehet, hogy spontán összejön a baba!!!
Én nem hittem, hogy az életben spontán babát tudunk produkálni!
kár hogy már csak a szívünkben van)

Hátha xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx!!!!!!!!!!!!!!!!
lara26
 
 


Értem.
lara26
 
 


Vica!

Igen Eszter. Nyugodtan hívhatsz így.

Eszti
babafalva.hu vonalzó
szti77
 
 


Eszter! :)

Írtad, hogy korábban is szerettél volna már babát. Előző partnerrel? Vagy hogy? Egyébként addig jó, míg ebben a hitben élsz, hogy elsőre sikerül. Hiszem, hogy nekem is azért jött össze, mert újból el tudtam hinni (több mint másfél év után) teljes szivemből, hogy igen is lehet és lesz.

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Vica,
30-ig szedem a bogyót, aug 1-től meg elvileg stimu! Nem mondta senki, hogy nem fog megjönni, de kikövetkeztettem, mert egyszerűen nincs rá lehetősége! :D
angel37
 
 


Lányok!

Szerintetek ha izomba adják az injekciót az azt jelenti hogy totál benyomják a fenekedbe a tűt?
Gondolkozom a Gynevac beadásán.
breni
 
 


Angel!

Aha, így már értem. :) Akkor keddtől gyűjtöm Neked a drukkjaimat! :wink:

Reni!

Nem hiszem, hogy totál benyomnák, csak arra céloztak a "mélyen" szóval, hogy nem közvetlen a bőr alá. Ennyire félsz a szuritól? Szerintem adasd be, csak használhat! És ugy olvastam, hogy heti 1 szuri. Azt ki lehet birni. :wink:

Szép délutánt Mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Vica!Köszike.
Megkérdezem a dokit.Van egy rossz élményem az injekcióval kapcsolatba amit fenékbe adtak gyerekkoromba.Amúgy a sima szuritól nem félek.
7 lyuk van a fülembe,köldök piercingem van és tetkóm :wink:
breni
 
 


Vica,
kösziköszi! :D Asszem szükségem is lesz rá! :wink:

Reni,
a szuri így van, ahogy Vica mondja!
angel37
 
 


Hello Eszter,
ha Petikémnek puncija lett volna, ma Esztinek hívnák. (A Zsófit elvetettük a 40. héten.)

Breni,
jó mélyre megy a szuri, mert nem jó, ha a zsírban landol, bentebb kell. (Szobatársnőmnek az egyetemen én nyomogattam a vitaminkúrát a hátsójába...mennyit röhögtünk!) Nem vészes, ne aggódj, én is kaptam már. És nekem a zsírom is több, mélyebbre kaptam. :D

Móni,
nekem is jönnek a kis nyálkahártyadarabok olyankor, simán látom. :wink:
Nem az volt, hogy a műtéten endonak nézték, de a szövettan negatív volt? Most akkor mi az álláspont?

Angyal,
az előző dokim azt mondta egy vizsgálatkor tavaly év elején, hogy a bal petefészkem keményen heges, és összehegesedett a petevezetővel. (Érzékent is volt, mikor megnyomta.)
HSG nem volt....
A 6 hetes kontrollon kérdeztem a dokim, ő is érzi-e. Azt válaszolta, hogy egyelőre nem, majd esetleg akkor, ha megint aktív lesz a petefészkem, és a hegesedés miatt a hashártya előrehúzza. :shock:
Be vagy még rezelve, hogy esetleg ikreid lesznek? :?: :wink: Nem gond, csak egyszerre bömböljenek. :D
Hova nyomod a szurikat? Már alig várod? :wink:
Szólj, ha vegyek vissza! :D
potter_76
 
 


PotterÁgi,
aha, ezt nem tudtam a fészkedről :( Azért talán mégse lesz belőle gond!

A Kaáliban megtudtam (lehet, hogy már írtam), hogy azért fáj a jobbos pé-m, mert a petefészek becsúszott a méh mögé (bravo)!

Az ikrektől továbbra is be vagyok rezelve! :shock: A bömbölésen még nem is gondolkodtam... attól félek, hogy a terhességet hogy bírnám velük (az a súly azért nekem sok lehet)! Igazából már az egy babát is ki tudja, hogy fogja tűrni a belsőm... Mondjuk a doki szerint elég erős a méh, de hát kihordani mégiscsak én fogom... :shock:

A szurikat várom is meg nem is! :lol:
Asszem hasba lesz.

Nem kell visszavenned, ha túlzásba viszed, büntiből te fogod beadni őket!!! :mrgreen: Hű, micsoda ötlet ez, dokinéni! :lol:
angel37
 
 


Angyal,
szívesen beadom, nekem ez nem bünti. :D De komolyan...imádok szúrni. :wink: Mi mást is csinál egy aneszt- intenzíves?
Ha programozott csaszid lesz, kérdd meg a dokid, hogy piszkálja vissza azt a lefittyedt petefészket. :wink:
Elhiszem, hogy parázol a kihordástól...remélem, hamarosan parázhatsz majd! :D
potter_76
 
 


Vica!

A jelenlegi páromtól szerettem volna már akkor is babát, csak ő még nem érezte magát érettnek az apaságra.

Eszti
babafalva.hu vonalzó
szti77
 
 


Sziasztok, jó reggelt!!!

Angel! :)
Nem csodálom, hogy nem szóltok, jól is van ez így. senkir nem tartozik. Anno, én is úgy gondoltam, hogy hiába ad rá lehetőséget a törtvény, a munkahelyemen sne tudja senki, hoyg mit csinálunk.
MA lesz cukoreredményem, majd megírom. Már csak 4 bogyó!!! De jó!! NAgyon nagyon drukkolok, hogy minden úgy menjen, mint a karikacsapás :D :D

Sonja :)
Igen azok kezek, amik drukkokat jelentenek. Neked, azért van most kettő, mert most jobban drukkolunk, mert még nem dőlt el megjön-e vagy sem :)
Remélem igaza elsz a munkatársadnak, és enyhül az idő, mert a már alig lehet elviselni.

Ági! :)
NAgy örömmel visszateszlek a tábla alsó felébe (is) :D :D

Eszti! :)
Üdv!


Kép

PÉNTEK VAN!!!!!!!!!!!!!kitartás, holnap hétvége!
SZÉP NAPOT MINDENKINEK!

BEA

Kép
Kép
beuka
 
 


Sziasztok!

Én még nagyon új vagyok itt a Babaneten, próbálok bele-beleolvasgatni a fórumokba, hátha találok olyan valakit, aki hasonló cipőben jár. Esetleg csatlakozhatok hozzátok?
2004. júniusban volt a 3. vetélésem, azév október óta próbálkozunk újabb babával, de totál csődöt mondott a szervezetem, mert nem akar összejönni.
31 éves vagyok, van egy 5,5 éves kislányom, aki már szintén nagyon várja a kistesót.
Aug. 7-én megyek hsg-re. Közületek már sokan voltak ilyenen? Nagyon fájdalmas? És abban a hónapban, amikor megcsinálják, még van esély a babára?

Kriszti
kiki74
 
 


Jó reggelt!

Üdv Kriszti!Én nem tudok segíteni ebbe,de majd jönnek a csajok és biztos segítenek.

Ma megyek a dokihoz kiíratni a vakcinát,hátha segít.Sőt arra is gondoltam,hogy biztos segít a pattanások eltüntetésében,mert szerintem sok a méreg a szervezetembe.Kitisztít.
breni
 
 


Sziasztok! :)

PotterÁgi,
hú, ha nem tollszerű szurikat írnak fel, akkor meglehet, hogy legalább az elsőre benevezek! :oops:

Sztem azzal a p.fészekkel nem lehet mit csinálni, nem tartja a méhszalag, így oda csúszik, ahova akar... Lehet, hogy legközelebb máshol lesz... :mrgreen:

Beu,
Drukk a cukorhoz! :)

Ha jól értettem a trv-t, csak konkrétan a kezelések alatt véd, nem onnantól, hogy bejelentkeztünk a Kaáliba, egészen addig míg sikerrel nem járunk (pedig király lenne!). Így, tegyük fel, bejelentem, nem sikerül, és akkor a következő menetig nem véd semmi. Ezután gondolom az első adandó alkalommal meg tudnak tőlem szabadulni, bármilyen indokra hivatkozva... :roll:

És már csak három bogyó! :D

Reni,
a gynevacról épp a napokban olvastam én is, hogy több nőcinek segített! :wink:

Kiki,
a beavatkozás elég változó a fájdalmat tekintve. Erős mensis görcsökre számíts, és akkor legfeljebb kellemesen csalódsz!
Hogy abban a hónapban mehet-e a próbálkozás, az dokifüggő. Nekem pl nem tiltottak meg semmit, de vkinek igen, mert a megpiszkált nyakcsatorna miatt felszálló fertőzés léphet fel, vmelyik doki meg a röntgensugarak miatt mondja, hogy abban a hónapban inkább ne. Fórumokon több olyan esetet is olvastam, ahol hsg-s hónapban fogant a baba! :)
Sztem kövesd, amit a dokid mond!
angel37
 
 


Angel!
Én is azért gondoltam hogy kipróbálom hátha segít.Ha csak kitisztít az is jó.
breni
 
 


Sziasztok Csajok!

Üdv. Eszti és Kriszti!

Angel!

Nagyon drukkolok! Mi van, ha hárman lesznek az ikrek?? :lol: Na jó nem gonoszkodom. :twisted:

Ági!

Mi is hurkásodunk, nagyon kíváncsi vagyok Petikére. Írok majd mélt, meg tudod már nézni?

Fiatalúr tegnap volt 6 hetes és már 4,95 kg. Azt hiszem, hogy elég a tejem neki. :lol: Aludni nem nagyon szeret napközben. Néha kicsit rámtör a depi, főleg, ha nagyon fáradt vagyok.

Betti
betti73
 
 


Betti,
akkor tuti redukció... :?

És köszi a drukkot! :)

A depi meg távozzon tőled!
angel37
 
 


Sziasztok!
A helyzet szinte változatlan :(
Valami apró darabos barnás, éppenhogy mennyiségben.
Lehet, hogy az ehavi mensi ilyen volt és lemaradtam róla? Azért idegesít, mert clostit kellene szednem, de nem tudom mikortól is számoljam, hogy megjött! A teszten is gondolkodtam, hogy hátha baba van a dologban, de amikor negatívat mutat, akkor mindig elszomorodom, így ehhez lehet nem vagyok elég bátor.
A dokim szabin van, de ha a hét végén sem történik semmi, hétfőn felhívom!

Angel!
Tetszik, hogy így visszaszámolsz!!!! :)

Ezen a gynevacon én is gondolkodom, bár ahogy írtok róla, szinte érzem a szurit! :?

Kriszti!
Én nemrég voltam HSG-n és rosszabbra számítottam mint amilyen volt. Felhelyeznek egy ketyerét, az kellemetlen kicsit, és kb 1-2 másodpercig volt rossz érzés, aztán már túl is voltam rajta!
Utána tényleg mensis görcs érzés, de fél óra múlva nekem már semmi bajom nem volt.
sonjus
 
 


Tickerem egy napot késik! :x Ez hogy lehet??

Betti
betti73
 
 


Sonjus!
Mi lehet ez?Nekem is 2 napig volt meg de normálisan.Fogalmam sincs miért lett ilyen rövid a ciklusom.2-3 nap.De nálad miért nem indul be?Nem értem.Talán lehet tényleg baba van.Nem tudom én mit tennék a helyedbe,talán tesztelnék.
Az a baj én is érzem a hátsómon a tű hegyét.Nem kellemes.Félek is egy kicsit.:(
breni
 
 


Sziasztok! :)

Köszönöm a válaszokat, remélem, minden rendben lesz a vizsgálattal.

Sonjus, én sem merek tesztelni, mert nagyon-nagyon rossz érzés utána az egy csíkot látni. De előbb-utóbb muszáj lesz. 8)

Én ma vagyok a 32. napon, tegnap kellett volna megjönnie, de eléggé görcsölök ahhoz, hogy babában reménykedjek.

Lányok, mi az a gynevac?

És valaki leírná nekem, hogyan kell ilyen vonalzót kreálni?

Kriszi
kiki74
 
 


Csajok,
így féltek egy szuritól? :D

Sonjus,
ez egyelőre nem hangzik mensinek, csak onnantól az, ha beindul fullosan! Biztos nem nézel egy tesztet?
angel37
 
 


angel37
 
 


Kiki!Sosem késett még?Mikor akarsz tesztelni?Drukkolok nagyon,hogy baba legyen :wink:
Angel!Én csak a seggbe szuritól félek. :cry:
breni
 
 


Kriszti!
Én a lilypie.com-on kreáltam tickert, ott mindent ír, hogy mit hová!

A teszteléssel úgy vagyok én is, hogy eddig csak negatív volt, és én sem szeretem nézni azt az egy csíkot :(

Reni!
Tényleg érdekes a te 2 napod is! A melegtől felborulhatott valami? Bár ezt azért kétlem!

Az a fura még, hogy a reflexológusnak is mondtam hétfőn, hogy mi a helyzet és ő azt mondta, hogy akkor lehet nem tudott megtapadni, ezért ilyen fura, megmasszírozta a talpam, hogy rendesen kitisztuljak majd mikor megjön, hogy a következőre minden ok legyen. De nem jön meg rendesen :(
Azt is mondta egyszer, hogy ő érezte, mikor terhes lett, hát én most semmi ilyet nem érzek!
Ideges vagyok inkább, hogy mostmár jöjjön meg, aztán haladjunk :evil:
sonjus
 
 


Reni, általában 31 napra jön meg. Ez az utolsó vetélésem óta mondhatni rendszeres. Ha mérleget készítenék, kb. ugyanannyi kerülne mindkét oldalra. Sok minden szól amellett, hogy lehet baba, és sok szól ellene. Pl. a szokásos mensis patim nem jött ki, fenn van a hőm, fájnak a melleim, DE: fájhat azért is, mert meg fog jönni, jó az arckrémem, ezért múltak el a ragyáim, görcsöl a hasam.

sonjus, szerintem holnap, ha nem jön meg rendesen, csinálj azért egy tesztet, mert ha van baba, lehet, hogy az alacsony progeszteronszint miatt barnázol.
Ja, megpróbáltam a lilypie.com-ot, meg is tudtam csinálni, de utána hogyan tudom idevarázsolni?

Kriszti
kiki74
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?