Új privát üzeneted érkezett!

Majd jövök, mert ebéd még sehol, különben is csek egy recept miatt kapcsoltam be a gépet.
aszem nálam is jön az allergia Kép és képzeljétek Vili is tüsszög gyakran ha a töltés mellett sétálunk, ahol nekem könnyezik a szemem Kép
ÉN is azt hittem Vili lázas, de nem az este 7-t?l aludt egy negyedórás megszakítással reggel fél 8-ig, most megint kid?lt. A hidegfront ilyen hatással van rá, apja anyja téli gyerek.

Pusz.

Norci
Norci
 


Márti! Majd leírod Ármin szülinapi tortareceptjét? Szeretnék okulni belõle. Kép Fantasztikus, hogy milyen körültekintõ vagy. Nekem valószínûleg eszembe sem jutott volna, hogy se tej, se tojás.

Külföldi lányok!
A tár, meg általában az ingyenes szolgáltatók általában vagy nem elérhetõk külföldrõl, vagy csak állati lassan. Ha van türelmetek rám várni, akkor lassanként ide a babanetre is felrakosgatom valamelyik topicba a képeket.

Zsu26!
Én egyelõre csak tejcsit fagyasztok. Mikor tele az üveg, soha nem tekerem rá a fedelét, csak épp hogy rárakom. Aztán finoman tekerek rajta, ha már megfagyott. Ja, és nem rakom színültig, hanem hagyok neki helyet a táguláshoz. Rendszerint a közepe szokott feltornyosodni. Kép

Dzsili!
Gratulálok Napcsinak! Kép

UI: Bocsi, ha már mások is lereagálták ezeket a dolgokat... Reggel óta nem frissítettem még az oldalt.
Pussz!
borcsa
 
 


Sziasztok!
Ejszakank hasonlo volt az eddigiekhez... viszont az also foginyen hatarozottan feheredik a kis fog!
Akar a fog miatt olt, akar elettani sajatossag - jo lenne, ha viszaterne a regi rend.... Kép

SzaBori! Majd feltelnul szolja amikor felraktad a babanetre a kepeket! Kép Koszi! Kép

BMArti! Naggggggggggggyon drukkolok! Feltetlenul ird meg a fejlemenyeket!
Hogy alakult az ejszakatok? Ugy ahogy elkezdodott? Kép

Nyuszimano! Kerdesiedre e-mailben valasozltam, nem akartam itt foglalni vele a helyet...

Orulok, hogy nem ragaltam korabban a paszternakra, mert en a tokfelekhez soroltam volna! Pssssssssssszt! Kép
A csicsokarol mit tudtok? Azt krumplifelenek tudom elkepzelni, de nem vagyok benne biztos... (kulonosen a paszternak utan... Kép

Na megyek, mert Dani sir....
Danimama
danimama
 
 

 
 

Sziasztok!

Igyexem minél hamarabb megcsinálni a módosított táblázatot, de ma egyszerûen nem volt rá idõm. Hanga egész nap pörgött, szómenése voltKépKép. Zabálni valóKép!

Viszont alig akart valamit enni a tejcin kívül. (Apája azt mondja, szálkásítKép.) 10óraira nyomkodtam össze egy banánt + reszeltem egy almát + egy pici kekszet is raktam hozzá. Kb. 120-150-et ehetett meg belõle. Aztán egész végig csak cicizett, sõt kettõkor sunyiban (Kép) álomba cicizte magát (pedig ilyenkor nem is szokott aludni. És csak most este fogadott el (sokadik próbálkozás után) egy üveg alma-sárgabarackot.

Ráadásul megint felkelt kétszer, a második után már nem volt erõm visszavinni a kiságyába, ezt meg is bûnhõdtem, mert le kellett költöznöm a földre, mert a lányom "eltehénkedett" a helyemenKépKépKép.

Andi3,
milyen játékot felejtettünk ott? Eddig még nem hiányoltunk semmitKép.

Na, megyek mert elkolbászolt a látómezõmbõl a jány.


Üdv
Szila
szila
 
 


Andi! Hogy van Luca? És te?

Danimama! Ugye jól emlékszem, hogy te vagy Vancouver-i? Találtam neked egy ilyet, de lehet, hogy már ismered: [url=http://www.breastfeeding1.com/" TARGET="_top]http://www.breastfeeding1.com/[/url]
A csicsóka pedig szerintem a krumpli és a répa keveréke. Kicsit édes és olyasmi az állaga, mint a répának. Külsõleg viszont gyömbérre hasonlít. Én nagyon szeretem. Én úgy tudom, hogy szebad adni a babáknak.

Helenának ma csak hõemelkedése volt, ezért kiváncsi vagyok, hogy lesznek-e holnapra pöttyök. Köszönjük a Kép-ket!

Menta
menta
 
 


Sziasztok!
Üdv az újaknak!Kép
BMárti
Ezerrel drukkolok.Kép
Menta
Jobban vagytok már? Gyógypuszi.
SzaBorcsa
Szuperek a képek, apánk jókat derült a Bátor-Peti ismerkedésen.Kép

Tali
Nekünk jó a Margitsziget.

Dzsili
Napsugár hihetetlenül ügyes!Kép

Elfelejtettem, hogy mit akarok írni, úgyhogy jó éjszakát!
Ja igen, tegnap meglátogattunk egy 5 hetes babócát. Olyan kicsi és könnyû, és annyira megszállt a vágy, hogy most rögtön szülessen még egy babánk. Fantasztikusak ezek a gyerekek. Kép
gorsi
 
 


SZiasztok!

Ármin ma "egész nap" aludt! Legalábbis sokkal többet, mint szokott. Ébrenlétei alatt pedig hol majd kicsattant a kacagástól, hogy teljesen lekornyadt és csak nyafizott. Mi lehet? Front? Õsz? Fogak? És nem hízik, sõt, szerintem egy kicsit fogyott is! Kép András szerint ilyentájt, mikor elkezd felállni, sokat mászni, járni, stb. ez normális, de azért én egy kicsit aggódom! SZerintetek? Kínálom mindennap, de csak egy kis gyümit fogad el - de nem tudom, elégszer, elég határozottan, elég jó kajákkal kínálom-e???? REmélem, még nem unjátok, hogy havonta egyszer elõveszem ezt a témát, de fõleg az ilyen nyûgös napjain elfog a kétség, hogy nem az éhségtõl ilyen-e?

A csicsókát valóban a krumplihoz szokták hasonlítani, szerintem ízre inkább a retek és az alma (?) keverékée, legalábbis nyersen, Fõve csak egyszer ettem, úgy nem ízlett, de már nem tudom, miért. Nyersen minden télen eszem többször is, nagyon sok egészséges nyomelemet tartalmaz! Kép

SZabori! A szülinapi tortáról még nem sokat tudok! A mostani kísérlet úgy nézett ki, hogy leveles tészta reszelt alma töltelékkel, nagyon finom volt, de rájöttem, hogy a reszelt almát, ami a sütéstõl elég szárazzá válik, nehéz lenne Árminnak ennie, úgyhogy annyiban változtattam a terven, hogy leveles tészta a tészta továbbra is, de párolt almaszeleteket tennék bele, esetleg egy kis saját lekvárral is megkenném. De csak ötlet, nincs kipróbálva!Egyébként bárkinek van ilyesmi tortaötlete, érdekel!

Volt ma 3 szabad órám, vettem függönyöket! Kép És paplant is! (200x220 cm) KépKépKép A függönyöket még meg kell varrnom, mert a varratás majdnem uannyiba került volna, mint maga az anyag Kép, de nagyon tetszik! Kép

Márti+Ármin
márti
 
 


A profilomban frissítettem Peti képét, most ez a favorit.Kép
Gorsi
gorsi
 
 


Szia Menta!
Nagyon aranyos vagy! Koszi, hogy gondoltal ram! Igen ismertem mar oket, de website-on sokkal jobbnak tunik ez a szervezet mint amilyen tapasztalatom nekem veluk volt! Sajnos sok probelmam volt a szopival, igy kerultem hozzajuk, de sok segitseget toluk nem kaptam...
Mindenesetre koszi megegyszer! Kép
En is kuldok Helenanak egy Kép -t Remelem, mar teljesen meggyogyult es nem jottek elo pottyok! Kép

Szia Gorsi! nagyon edes ez a kep Petirol! Kép

Danimama
danimama
 
 


Gorsi!
Hogy mennyit változott Peti! Csodaszép kisfiú, büszke lehetsz ráKép
Szõke lett végül a haja???
Puszi: NYuszimano
nyuszimano
 
 


Danimama!
A csicsóka krumpliféle. (hivatalosan nem tudom, hogy milyen osztályba, rendbe sorolják) Édesburgonyának is mondják. Én nem szeretem.

GOrsi! Kép
Megnéztem a profilodban. Nagyon helyes Peti! :o) Mi is jókat derültünk itthon. Nekem a sírós-szenvedõs kép a kedvencem. Kép Azt azért nagyon sajnálom, hogy a gép nem kapcsolódott be gyorsabban. Olyan édesek voltak.

Márti!
A leveles tésztában is van tojás. Nem? Egyébként nem gondoltál arra, hogy a tehéntejet lefejt anyatejjel helyettesítsd? (a fölnõtteknek nem kell tudnia róla Kép) Az anyósom mesélte, hogy amikor õ elkezdte a gyerekeinél a hozzátáplálást, õ mindenhez hozzákevert egy kis anyatejet.

A következõ talira mi nem tudunk menni, mert szombaton elutazunk egy hétre.
Pussz!
borcsa
 
 


Sziasztok!

Elöször is, Andi, írtam neked sms-t, miszerint ha holnap ráértek (pénteken), akkor szeretettel várunk! Hány körül jönnétek? Mehetünk játszóterezni meg minden. Nálunk maradt egy fehér övetek, meg a Zsófi tiktakja.

Márti, allergiád miatt KépKépKép, azaz jobbulást. Lehet, hogy a SZIP-ben volt valami olyan növény? Sajnos az allergia bármikor kijöhet... De jó neked, hogy új függönyöd van, és pláne, hogy meg is tudod varrni Kép Én is úgy várom, hogy már a függönyválasztásnál tarthassunk - igaz, még Matyiföldröl van egy nagyon szép függönyünk, azt szeretném megtartani (meg úgyse lesz más Kép), de ahhoz kell majd passzolni a színeket. Ja, már majdnem kész a szétbombázás, de vannak kritikus részek, ahol statikussal kell konzultálni... Remélem, nem szakad le az egész...

BMárti, lakás-ügyben NAGYON szorítok!!! Átérzem az izgalmadat!!!

Nekünk hitel-ügyben szorítsatok!!!

Teno, Csics, üdv itt!
Csics, tényleg ne izgulj feleslegesen, a legfontosabb, hogy legyen önbizalmad. A másik, lehet, hogy ez nem nyugtat meg, de azt tanácsolom, föleg ha többen mondták már, hogy tónustalan a baba, hogy mindenképpen nézesd meg neurológussal, ill. Dévény Annáéknál - inkább ök mondják azt, hogy nincsen semmi gond. Tudod, inkább foglalkozzanak vele feleslegesen!!! Megéri egy napot rááldozni!

Te, Szila, alig evett Hanga?! Barni egész nap eszik összesen kb 120-150-et, mégis olyan duckó, mint két Hanga együttvéve! Pedig kakija is van rendszeresen.

Képzeljétek, tegnapra jó kis szájpenésze lett. Nem csodálkozom, mert ha egy másodpercre nem nézek oda, még a papucsunkat is a szájába veszi... Azt nem tudom, hogy most akkor mindent fertötlenítsek? Nem létezik! Karanténba meg mégsem zárhatom! Kép Kép Kép

Tegnap este Barnin totál rajta volt a bolondóra, és elég nehezen viseltük, mert mi is nagyon megérezzük a hidegfrontot, tök fáradtak voltunk. Aztán reggel kezdte elölröl, úgyhogy reményeim szerint hamar megy alukálni...

Ja, és a derekam Kép Kép De már látom, nem vagyok ezzel egyedül, bár ez nem vígasztal...

Sziasztok,
Henke
gesztenye
 
 


Gorsi!
Peti nekem mindig sokkal nagyfiúsabbnak látszik a koránál! Kép És továbbra is nagyon helyes kis(nagy)fiú! KépKépKép

SZabori!
A leveles tésztához nem kell tojás, épp ezért választottam azt! (Hagyományosan vajjal készül, de az helyettesíthetõ margarinnal is) A sütikbe meg tejet amúgy sem tennék, legfeljebb tejszínt, tejfölt, vajat - szóval, anyatej feldolgozásra még akkor sem vállalkoznék, ha lenne lefejt tejem. De nincs is.

Márti+Ármin
márti
 
 


Henke!
Derekadnak gyógyulást - az enyém is nagyon a határon van, hogy kiakad-e vagy sem Kép Az új függönyre már egy éve vágyom (tavaly volt lakásfelújítás a születendõ Ármin tiszteletére), de most volt azóta elõzör energiám/idõm elmenni megvenni. A varrásért ne irígykedj, mert kézzel fogom beszegni Kép, mert van ugyan egy 120 éves Singerem, de már évek óta javításra vár, azóta nem is varrtam, lehet, hogy már nem is tudok (na, elõtte is csak az egyenes vonalak mentek, és a szabómesterséget is önállóan kísérleteztem ki, szóval, vannak e téren hiányosságaim). Na, mindegy, az anyag nagyon szép és szerintem nagyon illik a szobához, egyszer biztosan kész is lesz és csak gyönyörködünk majd benne! Kép Hitelhez drukk! Kép Statikushoz is! Kép Barni hány kg?

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok!

Menta!
Köszi a kérdésedet, Én már jobban vagyok, nem fáj és be sincs dagadva. Szerinted lehet ilyesmi a fáradtságtól? A múlt hetem olyan volt, mint egy túlélõ-túra.... Luca végül nem volt lázas, csak nekem tûnt kicsit melegebbnek.

Szila!
Azt a sípolós nemtudommit hagytátok ott (szerintem a tiétek, McDolnalds-os).

Henke!
Ide válaszolok, hátha érdekel még valakit. Nekem jó a péntek, mehetünk hozzátok is, de ha még jó idõ lesz (azt ígértek), szerintem használjuk ki, és menjünk a szabadba. Ha valaki szeretne csatlakozni, ma szóljon. Ha kettesben leszünk, maradhatunk valahol a környéken.

Márti!
Ha joghurtot eszik Ármin, csinálhatsz neki abból tortát, csak gyümölcs kell bele. A többi receptemhez kell legalább 1-2 tojás. De nagyon finomak. Kép Amit nálunk ettél, annak is joghurtos a tésztája, esetleg meg lehetne próbálni tojás nélkül. Ha kell recept, szólj.
Ha vígasztal, Luca sem eszik minden nap rendesen. Van, hogy napokig is szinte csak szopizik, de tegnap például annyi fõzeléket evett meg (2x is), hogy csak néztem. Ha kínálod Ármint, annyit fog elfogadni, amennyi jól esik neki. (Sokan mondták már elõttem, hogy rendszeresen étellel-itallal kínált baba még nem halt éhen-szomjan) A sok mozgás miatt tényleg lehet, hogy nem hízik annyira.
Zsófit már tanítom lángost sütni, Luca meg cumisüvegbõl kapja a kólát. KépKép (Bár sokak szerint a Fanta jobbKép)

Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok!

Nyuszimanó
Köszi a felvilágosítást paszternák ügyben Kép

Menta
Remélem, Helena pöttyei is olyan "light"-osak lesznek, mint a láza Kép

Andi
Úgy döntöttünk, mi is megcsináljuk a hálós galéria-védelmet, mert még az tûnik leginkább kivitelezhetõnek. Hol lehet olyan sporthálót kapni? Milyen távolságra érdemes rakni a kampókat egymástól? Meg ha van vmi egyéb tipped, hálásan vennénk Kép

Voltunk tegnap moziban Kép ha van idõtök/módotok, és szeretitek az Asterixet, érdemes megnézni Kép

Csengut 2-3 órára már egész jól ott lehet hagyni a nagyinál... Egy a lényeg: ne lássa, amikor lelépek... Ha észreveszi, akkor képes addig hisztizni, amíg vissza nem érek...

Csenge sem egy nagy fõzelék evõ. Az õszibarack az, amit bármikor hajlandó megenni, de hát minden nap nem adhatom neki azt... ja ... meg a szõlõ ... Kép Viszont így is elég rendesen hízik - vagy csak én vagyok most kicsit gyengébb, és azért tûnik nehezebbnek. El kellene menni lemérni a rendelõben ... Kép

.. na .. kitört a hiszti ... ma elképesztõ, miket mûvel ... Kép

pusssz
Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


LÁnyok
most már hál isten ugynézki hogy az evésel nem lesz gondunk mert tegnap este meztelenül lemértük és már 3400gr nyomot a szemünk is javul most már csak a tunustalanságot kell orvosolni .

Henke
szoritok hogy megkabd a hitelt drukk Kép

ÜDV Csics és a 3hetes Petike
csics
 
 


Sziasztok!

Márti!

Andi már válaszolt is, igen Coryékhoz lakunk közel. A Ziget, hát az se itt van a szomszédban. A SZIP-et meg lehet közelíteni kékmetróva? Ha igen, akkor az eggyel jobb. Vagy tényleg belejövök a vezetésbe, különben sosem tudom meg kikvagytok.

Zsu26!
Utólag olvasva kicsit felvágósan hangzott, amit a diplomákról írtam, még csak kettõ és egyik sem olyan egetverõ (Bárczi G. Gyógyped. tanárképzõ, meg államigazgatási fõisk., harmadik a jog lenne, de aszem megint halasztok)

Henke!

Hitel ügyben szorítok! Már csak azért is, mert elég érdekesek a bankok. A mi hiteltörténetünk elég kiakasztó, nem is kaptunk, végül szülõ kölcsön volt az áthidaló megoldás, s hál istennek már nagyrészt vissza is fizettük.
Persze ez még nem álmaink otthona, de hármunknak kényelmes. Egyszer azért mi is megvesszük álmaink otthonát, remélem. A házban lakó bunkó emberekbõ elegem van, pl. mikor életerõs férfiak beszélgetnek és nagy vigyorral nézik ahogy felszenvedem a lépcsõn a babkocsit a liftig, ami a magasföldszintrõl indul Kép , ez még hagyján van aki kivágtázik elõttem a liftbõl és nem fogná meg a liftajtót.

Bmárti!
Neked is drukkk ezerrel!

Menta és akinek még betegeskedik a babócája!
Jobbulást Kép Kép Kép

Majd még írok, de most megjöt anyám, mennem kell.

Norci



Betegeskedõ babuciknak gyógyulást!
Norci
 


Sziasztok,

Tegnap nem tudtam irni, mert hidegfront volt, úgyhogy a 'kicsi' fiam egész nap lógott rajtam. Viszont egy rokon babamérlegén megmértem, és kellõképen rosszul lettem, mivel a 4,5 hónapos kisfiam 8950 g . 2 hét alatt 70 dkg-ot hízott. Nem bírom el!!!!
És még mindig csak egy cicibõl etetem és nem vagyok egy Samanta Fox.KépKép SajnaKép.

Andi,
Mátyásföldön / világvége/ lakunk, bõvebben a Petõfikertben
, úgyhogy sajna jó messze az összes talihelytõl. Kép

Lányok,

Tudna nekem valaki segíteni? 1m X 1m-es fa járókát keresek matraccal együtt max 10.000 ft-ért. Nem tudom, Ti hogy vagytok/voltatok/lesztek vele, de idegbajt kapok ezektõl a hálós járókáktól. Sose tanul meg benne kapaszkodni, felállni a kisfiam. A Brendonban és a Megában iszonyú árakon adják a fa rácsosat, ráadásul, ha a törpém erõsebben megfogja, még talán össze is töri ezt a hihetetlen jó minõségû cuccot.Járóka viszont muszály, mert most már keresztben kinõtte a kiságyat, a földre nem tudom letenni, mert hideg a kõ, ráadásul attól rettegek, hogy a 3 éves lányom véletlenül rázuhan. Ha bárkinek van használható ötlete kérlek írjatok!!
Azért leirom az emilkét is : teno1@freemail.hu.
teno
 
 


Sziasztok!

Márti! Leírod nekem annak az almatortának a receptjét, amit ehet az ünnepelt is? Bár Romcsi még nincs 1 éves, én is gondolkoztam már ezen.

Rebi! A paszternák (másképpen pasztinák) leginkább a fehérrépához hasonlít, csak annál nagyobb, húsosabb és picit édesebb.

Zsuzsi! Ha üvegben fagyasztasz, egyszerûen csak ne tedd tele az üveget, hagyj egy kis helyet a benne lévõ haminak "megnõni".

Teno, Andi3: merre laktok a XVI. kerületben? Én Árpádföldön.

Danimama! A csicsóka a krumplihoz hasonlóan gumós növény, csak sokkal göröngyösebb a héja, nehéz pucolni. A krumplinál édesebb, és kevesebb benne a keményítõ, tehát könnyebb. (Krumpli light Kép )
(Nálunk rengeteg van a kertben, ha valakit érdekel, szívesen viszek talira, de csak úgy a tél elején lesz jó.)

BMárti! Szurkolok neked házügyben! Kép Kép Kép

Magunkról: jól vagyunk. Kép

Sziasztok! Laura és Romola
p_laura
 
 


Újra én:

Rebi! Ezt neked találtam:

[url=http://www.balintgazda.hu/szuret/szuret46.html" TARGET="_top]http://www.balintgazda.hu/szuret/szuret46.html[/url]


Danimama! Ezt pedig neked:

[url=http://www.balintgazda.hu/szuret/szuret05.html" TARGET="_top]http://www.balintgazda.hu/szuret/szuret05.html[/url]


Sziasztok: Laura
p_laura
 
 


Sziasztok!
Megjártuk a dokibácsit. Megkapta Luca az elsõ DiPerTét. 6850 g és 66 cm. Dokibácsi azt mondta, hozzánk küldi a sovány babákat hizlalni KépKép! Sok pirospontot kapott, mert nem a gyümievéssel, meg szopikorlátozással jött. (84 dkg-ot hízott Luca a múlt hónapban.) Csak azzal, hogy kapjon napi 3 csepp Dvit, mert 7*7 cm-s a kutacsa.
Eddig egész jól bírjuk az oltást. Amikor elkezdett nyûgösködni, meg felkúszni a hõje, kapott egy fél kúpot, és sétálgatva álomba ciciztem. (Indulok is a Ms Univers versenyen. Kép ) Most már egy órája alszik.
Menta! Helenának gyógypuszik! Kép
Andi! Pihizz, ha tudsz! Szerintem simán lehet, hogy a fáradtságtól volt már minden bajod. Ja! És az Exotic Fanta a legjobb! Sok piros festék és gumiarábikum is van benne: szép pirospozsgás lesz a gyerek tõle! KépKép

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!
Nyuszimanó
Nem, inkább világosbarna, mint az apjáé.Kép

Danimama, Nyuszimanó, SzaBori, Márti
kösziKép

Márti
Derékjobbulást!

Henke
Drukkolok ám!

Elküldenek a géptõlKép
Üdv: Gorsi
gorsi
 
 


Teno!
Szerintem a keres-kínál rovatokat böngészd át járóka ügyben, hátha találsz valamit. Vagy írj is bele! Próba cseresznye! Kép
borcsa
 
 


Sziasztok!

Márti! Nagyon hálás lennék, ha megtennéd, hogy felhívod a Heim Pálékat, és megkérdezed ebben a kuki dologban a hívatalos szakvéleményt. Már az is nagy segítség lenne, ha a számukat meg tudnád adni, de ha még fel is hívod õket, az már csak csokiban kifejezhetõ értékû segítség. Kép
Allergia ügyben részvétem, nálunk is "csak" Életem Párja az (egyelõre), de tényleg pokoli, amit szenved tõle, különösen ilyenkor, parlagfû-szezonban. Kép

Teno! A kenyérdarabtól való fuldoklás ellen mit lehet csinálni? Lassan kaphatna PiciLaci ilyen rágcsálni valókat elvileg, de annyira félek, hogy megfullad, hogy nem merek adni neki.

Danimama! Az az éjszakánk az elalvás utáni két ébredést követõen fél1-ig nyugis volt, azután fél4ig ment a félóra dajkálás-félóra alvás "játék", azután a hajnali szopi után fél8ig aludt Lacika. Bezzeg mára virradóra már 6 órakor fenn kukorékolt. Aludni megint csak éjfél elõtt és a hajnali szopi után sikerült valamicskét. Viszont amit reggel alakított az én Nagyfiam, az mûsor volt a javából! Kép Miután mindkettõnket felébresztett, játszott, forgolódott közöttünk egy darabig, azután szépen szembõl megtámadott engem. Én az oldalamon felüdtem, õ meg hason jött szembõl, a talpát az Apja oldalához támasztotta, és elkezdte a szoptatós melltartó csatját piszkálni rajtam. (A hajnali szopi után nem vettem vissza a hálóingem.) Elõször azt hittem, hogy csak szórakozik, és kiKépogtam. Na, erre nyomatékosította a mondandóját, és a melltartó anyagán keresztül bekapta a cicibimbómat. Én még akkor is azt hittem, hogy csak játszik, de elõvettem neki a cicit, hogy tessék, ezt keresed?! Erre nekiállt hason fekve, szembõl támadva vadul szopizni. Pont, mint egy kiskutya! Kép Pedig még csak 7 óra volt, úgyhogy elvileg még egy óra lett volna a kajaidõig. Nem tudom, hogy eredetileg tényleg játéknak indult-e a manõverezése, és csak közben jött meg az étvágya, vagy már eleve azért "támadott" meg, mert éhes volt. Lehet, hogy ma éjszaka megpróbálom az éjfél utáni elsõ ébredéskor mindjárt megszoptatni, hátha éjjel is azért cirkuszol, mert éhes. Úgyis alig evett az esti kanalasból, pedig körte volt, az egyik kedvence.

Gorsi! Nagyon jó a kép! Kép

Henke! A hitelhez drukkolok! Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Csak röviden: holnap Henkéékkel megyünk a SZIP-be. Akinek van kedve, csatlakozhat, 10-11 körül érünk oda. Na, jön valaki?????

Teno!
Nem is te laksz a világ végén, hanem én. Kép Mi Kerepesrõl járunk a talikra, 2 gyerkõccel és fõleg gyalog. Választhatok, hogy itthon ülök, vagy kimozdulok, ami több óra utazással jár.

Rebi!
A hálót (sportháló)a Nagycsarnok mögött egy kis utcában vettük egy kötélboltban (a Lónyai utcáról nyílik, pontos címet nem tudok.) A kampókat (olyan malacfarok alakú) kb 40-50 cm-re fúrtuk egymástól, a háló szélébe kötelet húztam, úgy feszítettem ki. Úgy teszteltük, hogy a kampókba egyenként belekapaszkodtunk, ki tudjuk-e húzni, és a kész hálóba ketten beledõltünk. Még bírja.Kép Remélem, egyik lány sem fogja ollóval megvizsgálni.

Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok!

Szila!
Leirom mégegyszer a lányok adatait, ha ugyis frissited a táblázatot.
Judit Réka 1995.junius 3. Budapest Balassa János Korház VIII. ker, már bezárt
Anna Júlia 2002. március 25. Schöpf Mérei Kórház
Mi Zuglóban lakunk. 37 éves vagyok és civilben tanár.
Válaszoltam a mozgással kapcsolatos e-mailedre is. Köszi. Milyen jellegü tornákat csinálnak Hangával?
6-án megyünk a Korai Fejlesztõbe.


Teno!
Nekünk is sikerül olyan ducinal lenni mint a fiadnak. Anna 5 hónapos és 7.86 kg. Hogy tudtok mozgolódni ilyen súllyal.


Andi!
Mia SZIP? És mit lehet tudni a találkozókról?


Henke!
Sikerült az elméleti KRESZ vizsgám a mai napon. Jöhet a vezetés.

Danimama!
Milyen nyelvet használsz kint? Angolt vagy franciát, mint ezt utóbbit tanitó kérdezem.

Üdv mindemkinek. Sztike
sztike
 
 


Sziasztok!

Még délután csomó mindent akartam írni, de szerintem anyám a nagyrészét kiverte a fejemb?l.

Kuki ügy: dokinénink szerint picit igenis felkellhúzni mindig a b?rt és nedves vattával kitörölni a váladékszer?séget, mert ha azt nem tisztíják begy?l a b?r alá és az okoz kés?bb gyulladást.

Hozzátáplálás ügyileg még tudatlan vagyok (van még három hónapom, de már szorgalmasan olvasgatom az idevágó topicot) szóval egy évesen még a tojásos cuccok sem mehetnek? Mivel imádok sütni f?zni gondolkozom a recepten, de még nem vagyok teljesen képben, hogy akkortájt mi mehet.

Tegnap én is megcsodálhattam az egészséges babatáplálás gyöngyszemét a közért el?tt. Anyuka uzsonnára a babakocsiban ül? gyereknek, akinek szerintem még épphogy kin?ttek a fogai nyalókát adott Kép Kép engem a nyalókától, cukorkától önmagában is a hideg ráz, így meg végképp, nem is tudom mit csináltam volna legszívesebben az anyukával. Szerencse hogy ott volt velem a férjem, így csak neki pampogtam, ha nincs ott, akkor odamegyek és kitépem a kezéb?l a nyalókát.

Lányok nektek mi a véleményetek a babahordozóról, más néven autósülés?
Abba szinte ül a gyerek, nem árt az a gerincének? Én csak ha autózunk akkor használom, de ma mig ettem beleültettem Vilit és annyira, de annyira élvezte, ráadás felkötöttem a fogojára egy tök jó csörg?t, amin vannak gömbök, amiket lehet húzogatni, a macit meg pörgetni és nagyon jól eljátszott vele, imádta és meg kellett zabálni Kép. Sokat abba tartani nyilván nem jó, mert az visszaveti a mozgásfejl?dését.

Teno!
Nálunk a hidegfront idején arany életünk van, olyankor Vili rengeteget alszik. A kiságy nekünk is kicsi keresztbe. Én is gondolkozom a járókán, viszont én nem akarom járókában tartani, ha már mászik, ill. csak ha nem tudok rá figyelni, bár föld nálunk is hideg és még nem szereztem be a játszósz?nyeget, meg pl. a földön nem tudom hová fellógatni a játékokat, mint pl. ma az autósülésre, pedig azzal olyan jól el tud játszani. Elvileg van egy örökölt hálós járókánk, amit csak ide kellene szállítani. Amig nem mászik a baba, addig nem jó az? Addig gondolom csak nem veti vissza a fejl?désben? Azt körül tudnám akasztani játékokkal, azzal még inger is éri, ami azért fejleszti és még helye is lenne forogni. (Csak nekem kell még kitalálnom, hogy hova tegyem a lakásba)
Lányok mit javasoltok? Ti ezt hogg csináltátok három hónapos babval?

Jelentem Vili nagyon jól tud fogni, mindent megfog már, persze nem mindig azt amit szeretne, de napról napra ügyesebb, no és ha sikerül, akkor a szájába próbálja tuszkolni. Kétszer véletlen ugye már a hasáról a hátára fordult, most meg próbálkozik a hasra fordulással is, legalábbis nekem úgy t?nik, már az oldalára sikerült. Viszont a hasra fordulást úgy próbálja, hogy közben ellentétes oldalon mint ahova próbálkozik k?keményen szorítja a rácsot. Olyan tündér Kép


Ahogy itt olvasom jobb lesz ha addig alszom ki magam, amig Vili is ilyen mormota éjjel (csak éjjel az), mert ha jönnek a fogak mi is éjszakázunk majd? Megyek is, meg holnap megint kétgyerekes anyukát játszom, jön unokahugi, és még vendégeim is lesznek.

Nyugodalma jó éjszakát mindenkinek!

Norci
Norci
 


Sziasztok!

Most, hogy mindent végigolvastam, áttérek a panaszkodásra. Mindenkinek ezer köszönet a szorításért, bár sajna úgy néz ki, hogy egyelõre nagy csalódás volt az egész lakásnézés. Mostmár elárulom, a Forrásliget Lakóparkról álmodoztam. Ilyen kis telhetetlen vagyok... Kép Amíg terhes voltam, ott jártam el a kórház felé jövet-menet, és mindig megcsodáltam. Az a hely tényleg park, a szó legszebb értelmében, és a házak is úgy vannak kitalálva, hogy harmonikus, szép egészet alkotnak. Szóval ez volt az álmom, hogy talán egyszer oda, vagy valami hasonló helyre költözhetünk, ha már Budapesten kell élnem. (Utálom Budapestet. Kép) Osztottunk, szoroztunk, és arra az eredményre jutottunk, hogy egy 80 négyzetméter körüli társasházi lakást (jó sok kölcsön felvétellel Kép) talán meg is engedhetnénk magunknak. Van is ebben a lakóparkban ilyen, de az elrendezése olyan pocsék, hogy az valami elképesztõ. Legszivesebben megetetném a diplomáját azzal, aki ezt tervezte. Már ha van neki... Kép Szóval képzeljetek el egy 77 nm-es lakást, 13,6 nm-es terasszal, kertkapcsolattal. Jól hangzik, ugye? Na, a lakásban van egy majdnem 30 nm-es nappali-étkezõ hodály, szabályos téglalap, és a közepe táján "nyílik" bele a konyha. A nyílást úgy kell érteni, hogy a konyhának az a fala hiányzik. Szóval ha pl. hagymát darabolok, akkor a vendégek és a család is velem könnyezik. Ráadásul teljesen szeparálhatatlan az egész, még a berendezéssel se tudom, hogyan lehetne legalább hangulatában elkülöníteni valamennyire az étkezõt a nappalitól. A szobák bezzeg kicsik, igaz, három van belõlük. A végére hagytam a csúcs-poént, ebben az egyszintes, három pici szobás, szóval nem túlságosan nagy családra kitalált lakásban két fürdõszoba van! Igaz, az egyikben csak tusoló, a másikban pedig fürdõkád van, plussz mindkettõben WC és kézmosó. Nevetséges. Egy csomó feleslegesen elpocsékolt alapterület, rengeteg plussz költség, és semmi szükség sincsen rá. Ennél a mostani, lakótelepi lakásunk beosztása sokkal jobb, 57 nm-en kényelmesebb, mint ez a lakóparki csoda 77-en.

A hölgy, aki megmutatta a lakást, körbevitt bennünket a társasházi részen is, dehát ott 100 nm felettiek a lakások, saját kerttel, garázzsal, 32 millió fölötti árakkal. Nem mondom, ott már láttam olyat, amelyikbe boldogan beköltöznék, de azt sajna úgy tûnik, mi nem tudjuk megfizetni. Bár Laci még utánanéz majd pontosan a hitelkonstrukcióknak, de a saját számításaink iszonyú magas havi törlesztõrészletet prognosztizáltak. Kép

Ja, a társasházi lakás ára "csak" 25 millió, ha szeretnénk egy helyet az autónknak a ház alatti teremgarázsban, az +2,2 millió, de ha csak be akarunk állni vele a lakópark területére (kívül nincs hová), akkor is ki kell fizetni egy felszíni parkolóhelyért +1 millió forintot.

Szóval a forrásligeti lakóparkban nagyot csalódtam, bár lehet, hogy egyszerûen lekéstük a normális beosztású lakásokat, mert a kapott (az egész házat ábrázoló) alaprajzon egész jó beosztású lakást is láttam. Kép Van még ugyanott, közvetlenül a Forrásliget Lakópark mellett egy másik is, de ott nem sikerült megtalálnunk az értékesítési irodát, igazából azt se tudjuk, van-e még eladó lakás, és milyenek, mennyiért. Szóval azért még nem veszett el minden reményem, és talán a részletet se jól számoltuk, úgyhogy azért még szorítsatok nekünk, jó?


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Andi! Én mennék, de nem tudom, hogy meddig fertõz Helena, ezért inkább most kihagyjuk! Örülök, hogy jobban vagy és, hogy Luca sem betegedett meg.

Köszönjük a gyógypuszikat! Helena meggyógyult! Nem háromnapos láza volt, mert már tegnap is csak hõemelkedése volt és ma meg semmi. Szóval csak egy 2 napos lázzal járó vírusos torokgyuszi volt a bûnös! Viszont értem már, hogy mire föl volt az éjszakai és a mai hisztizés! Szóval valami front volt! Megnyugodtam! Kép

GOrsi! Tényleg nagyon jól el lett találva az a kép Petirõl! Olyan jól néz ki rajta, mint a valóságban! Kép

Henke! Én is szorítok a hitelhez!
BMárti! Nektek pedig az "otthonvásáláshoz"! HAJRÁ!!!

Márti! Néha én is azon gondolkozom, hogy azért nem fogadja el Helena a gyümiket, mert nem vagyok elég erõszakos, de szerintem próbálom a lehetõségekhez mérten változatos dolgokkal és változtaos módon kínálni. Csak elfogadja már ha éhes lesz! Nekünk nagyon kéne már egy új sötétítõ függöny! Kézzel beszegni! ÁÁÁÁÁÁ!

Ja! És akármit is mondhattok, Helenának a Coca-cola a kedvence! Kép
Kép
Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Na, elkészült végre-valahára a táblázat!Kép Jól nézzétek azért át, hátha valami elkerülte a figyelmemet.

Norci,
nem ti vagytok a legkisebbek az osztálybanKép.

Sztike,
igazából nem tornáztatják Hangust, hanem egy speciális "masszírozás" van, de a pontos megnevezését én sem tudom (én csak masszázsnak hívom, bár ezt az alapítványnál nagyon nem szeretik). Hogyhogy csak most mentek? A Korai Fejlesztõrõl Márti tudna neked mesélni, õk ott voltak Árminnal.

SZIP = Szent István Park (A Jászai Mari tértõl kell menni két megállót a trolival. De gyalog sokkal jobb, mert nem ráz annyira mint a troliKép)

GOrsi,
én is megnéztem ám Petit, és tényleg nagyon klassz hapsiKépKépKép!

BMárti,
kenyérhéjat én is hasonló okokból nem merek adni Hangának. Ehelyett inkább kiflivéggel próbálkozom. MÁr adtam is neki egyszer, de azt pillanatok alatt darabokra tépte az ínyével, merthogy még fogatlankaKépKép.

Többi Osztálytársak (akik már rég jártatok itt), mi van veletek?

Na, pusssssssz mindenkinek, megyünk mi is aludni, remélem legalább reggel 5ig kihúzzuk, mert akkor egy gyors cici után még fél8ig tudunk aludni.

Itt a táblázat:

<pre>
Anyuka neve Gyerkõc neve Születési idõ Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkõc
Zsuzska(Mazsi) Bence 2001. június 16. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIV. ker.
Sophi Robert 2001. június 18. Budapest, Szent Margit Kórház tesó(3 múlt)
Zsorka Zsófi 2001. június 20. Budapest, Szent István Kórház Budapest, Soroksár
Katus Peti 2001. június 30. Budapest, SOTE II. Üllõ
ÉvaIII Máté 2001. július 18. Budapest, SOTE II. Budapest, Óbuda
Goanna Andris 2001. július 25. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XVIII. ker. Peti(1998)
Moni Viktória Kitti 2001. július 31. Szombathely
Andi3 Luca 2001. augusztus 16. Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi(3,5)
MancsiManó Dorka 2001. augusztus 17. Budapest, Szet István Kórház Budapest, Rákoshegy
JéJé Panna 2001. augusztus 30. Frigyes (7), Kamilla (4)
Cory Balu 2001. szeptember 12. Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker.
Heni (Henke) Barnabás 2001. szeptember 21. Budapest, MÁV Kórház Budapest, X. ker.
Peni Benedek 2001. szeptember 23.
Remama Réka 2001. szeptember 25. Debrecen, Kenézy Kórház Debrecen
Momo Timi 2001. október 8. Budapest, Szent István Kórház Albertirsa
Ladányikata Peti 2001. október 17. Budapest, SOTE II. Budapest, XIX.ker.
Lara Hanga 2001. október 24. Szeged, Nõi Klinika Szeged
Ildianyu Lili 2001. október 28. Szeged Szeged
Orsi Sziszó 2001. október 29. Pécs Budapest
Norcsi Bánk 2001. november 1. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, Kispest Annus(6), Julcsi(3)
Bencemama Bence 2001. november 1. Budapest, Kútvölgyi Kórház Diósd
Rebi Ildikó CSENGE 2001. november 7. Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker.
Christi Bálint 2001. november 9. Nagykanizsa Nagykanizsa
Márti Ármin 2001. november 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker.
BGabi Noémi 2001. november 18. Nyíregyháza Nyíregháza Flórián(2000.január 24.)
Tikk Hanna 2001. november 21. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Nyuszimanó Donát 2001. november 25. Helsinki
Bea Ajsa Soreya 2001. november 29. Budapest, MÁV Kórház Bicske
Laura Romola 2001. november 30. Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker.
Zsuzsi Dorottya 2001. november 30. Budapest, MÁV Kórház
Ágci Gábor 2001. december 4. Szeged Szeged
Kata Sári 2001. december 17. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, Gazdagrét Dani (2)
Zafi Réka 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kõbánya
Bogancsi Tomi 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
Danimama Dani 2001. december 20. Vancouver, Kanada Kanada
BMárti PiciLaci 2001. december 23. Budapest, Szent Margit Kórház Budapest, III. ker.
Szila Hanga 2001. december 25. Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Sylvike Bence 2002. január 9. Budapest, SOTE I. Budapest, Kelenföld (XI.)
Pocaklakó(Andi) Liliána 2002. január 21. Cegléd Nagykõrös Dávid(3múlt)
Jucusmamus Soma 2002. január 22. Budapest, Budai Honvéd Kórház Budapest, Kelenföld
Dzsili Napsugár 2002. január 28. Budapest, Szent Imre Kórház Márk László (1992), Máté Richárd (1996)
Gorsi Peti 2002. február 1. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker.
Menta Helena 2002. február 3. Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker.
Jandora József (Kisjósti) 2002. február 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kelenföld
Szabó Borbála (Borcsa) Bátor 2002. február 25. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, XV. ker.
Kuga Balázs 2002. március 14. Budapest,
Virág Ráhel 2002. március 14. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Ruben (5), Rebeka (4), Abigél (2)
Annamari Balázs 2002. március 20. Budapest, SOTE II. Budapest, VI. ker.
Andysj Madison Shannon 2002. március 22. Carrolton, TX USA San Jose, CA Fatime(8)
Jáhneszter(sztike) Anna Júlia 2002. március 25. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Zugló Judit Réka (7)
Zkati Máté 2002. március 27. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Gábor(14), Barbara(8)
Teno Bálint 2002. április 12. Budapest, BM Kórház Budapest, XVI. ker. Nóri (3)
bszilvi Peti 2002. május 1. Budapest, II. Nõi Klinika Budapest, XIII.ker.
Zsunya Peti 2002. május 8. Budapest, Szent János Kórház Budapest
Dojika Máté 2002. május 10. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budaörs
Borcsa Barbara Luca 2002. május 24. Budapest, HIETE Budapest, Kelenföld Réka Sarolta (1993)
Kanga-Zsebibaba Blanka Flóra 2002. május 27. Budapest, Szent István Kórház Budapest, VII. ker. Gergõ Tibor(3)
Kata007 Dóra 2002. május 29. Miskolc, Megyei Kórház Miskolc Anita(15), Daniella(7)
Norci Vili 2002. május 31. Budapest, Szent István Kórház Budapest, XI. ker.
Csics Peti 2002. augusztus 8. Budapest, SOTE I. Budapest, XIX. ker.
Évi Csongi 2001. Március
</pre>

Üdv
Szila
szila
 
 


Szia Szila!

A kiflivel szemben kicsit bizalmatlan vagyok. Annak az anyaga valahogy finomabb, mint a kenyéré, nem lehet abban valami tejféle? Félrenyelés és fuldoklás ügyben mivel veszélytelenebb a kifli a kenyérhéjnál?

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Borcsa

Köszi a képeket megnéztem a TÁR-ban, minden baba nagyon édi!
Ha esetleg lesz idõd az Ismerjük meg egymást topik Osztálytalálkozójába is tehetnél néhányat így egy helyen lennének a képek, persze tudom ez plusz meló, csak ha rá érsz kicsit.

Teno

Sokáig én is akartam venni járókát de kiderült hogy tök felesleges már nekünk. Ha csak az a gond hogy nem tud a hálósban fel állni nézd meg Napsugár képeit az Ismerjük meg egymást topikban / nem is reklámozom magunk mi? / lefényképeztük ahogyan szépen pontról pontra fel áll, pár napra rá hogy elõször sikerült neki.
Ha már megtudja magát tartani és szertne is álldogállni szinte bárhol megoldja nem beszélve arról hogy a rácsba jobban beveri a fejét minta hálóba.Elsõre nekem is szimpatikusabb volt a rácsos nekem a fiamról maradt még ez a hálós de itthon semilyent nem használok / Nagyijánál van /nem szereti ha bezárom, bár nálunk nicsen kis tesó aki áteshet rajta, ami azért szempont!


Nálunk most az a gond hogy minden mellettt fel akar állni és mivel még nem jött rá hogyan tud esés nélkül landolni mindíg ott kell lennünk mellette mert akkorákat tud "makizni" hogy a fiuk szerint nem ártana neki egy fejvédõ sisak. KépfejnehézKép

Képzeljétek ma kinr sétálgatott egy mamuszben a füvön, fogja a kezem és úgy mendegél nagyokat kurjongat hozzá.

Amikor szopizik mostanában simogat, máskor inkább mindent csapkodva ér el vagy vizsgálgat de szopinál olyan édesen símogat hosszan és nagyon finoman, megtudnám zabálni.

Ma felfedezte a Papája bajuszát, hosszasan vizsgálta fogdozta aztán megnézte gyorsan a Nagyi szája felett is van-e ilyen muris dolog!


Étkeznk õ sem nagyon akar bár én ráfogtam arra hogy hetekig beteg volt. Zöldség félét egyálltalán nem eszik, csak gyümölcsöt de azt sem sokat õ is inkább szopizni szeret.


Gorsi

Peti baba egyre helyesebb, küldünk neki Napcsival egy Kép

Képzeljétek lehet hogy lesz házunk!
Ne kiabáljam el, de aaaaanyira szeretném nekünk is drukkoljatok kicsit jó!
Már ki is néztük meg beszéltünk a tulajjal, csak hát a kölcsön! Azt most akarja a párom intézni!


Norci

Ha nem lellemetlen neked megkérdezhetem miért nem sikerült a kölcsönt elintézni? Elég OFF tudom esetleg mailben a profilomban megtalálod.

Másoknál tapasztalat bank illetve hitel ügyben esetleg? Mire figyeljünk? Megköszönném!

Pussz: Dzsili + Napsugár aki már 7 hónapos
dzsili
 
 


Norci!
A bébikagylóra gondolsz mint autósülés? Mi azt úgy állítottuk be a kocsiban, hogy a gyerek feküdjön benne. A kis popsija van legmélyebben, a lábai és a feje magasabban. Így nem terheli meg a gerincét. Csak akkor kell egy kicsit elmozgatni, ha már tudja tartani magát.

Külföldi lányok!
A szomszéd topicba rakosgatom fel a képeket.
borcsa
 
 


Dzsili inkább tanulságos mint kellemetlen, majd holnap bemásolom ide az err?l írt akkori mailemet!

Most sak annyi, hogy egy kép Vilir?l itt: [url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/28/6705.html?1030653174" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/28/6705.html?1030653174[/url]

Jó éjt!

Norci
Norci
 


Norci

Napsi szerette a babahordozót most már nem annyira lévén inkább felfedez mint üldögél,szabályosan kifordul belõle, nekünk minthogy sokat bukott direkt orvosok ajánlották hogy tegyem bele egy jó 20 percet étkezések után, pedig sokkal kisebb volt akkor még mint most Vili. Szerintem ha nem egésznap jóformán abban van nem káros neki.

Menta
Hiába tudja ez a lány mi a jó! Én a finom édes bort is szeretem és õ?KépKépKépKépKép

BMárti
Szomorúan olvastam soraidat, ne csüggedj találtok majd olyant ami nem csak szép de jó is!
Szerintem van olyan kifli amiben tej van /tuti/ de hogy mindegyikben alapból? Megkérdezem az egyik sógorom holnap, õ pék.
PiciLaci cici ügyben tudja mit akar el hiheted, Napsi is kifejezi magát ha cicizni akar bújik bele a mellembe ezerrel !
Ó azt nem is meséltem, hogy felfedezte hogy mibõl is szopizik és kajcsi után nagyon tudományos képpel vizsgálgatta a mellbimbómat. / ez a rész már nagyon intimre sikerült még jó hogy ilyen szûk körben tárgyalom csak meg mint az internetKépKépKép/

Jó éjszakát: Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!

Gyorsan írok, mert ugye még mindig a szakdolgin dolgozok, holnap már be kell kötettnem, különben lekések a leadásról.
Nem olvastalak most benneteket, így csak amire emlékszem múltkori hozzászólásokból arra reagálok.

BMárti: na az apám azt mondta kuki ügyben (urológus), hogy kb. 1 éves koráig nem nagyon kell húzogálni a fütyit, de utána igen, de a mamák nagy része nem tudja, hogyan csinálja, jobb ha elmegy rendes urológushoz és õ egyrészt megvizsgálja, hogy csak letapadásról van-e szó, ami a húzogatás hatására megoldódik vagy szûkületrõl, mert akkor egy kisebb beavatkozásra van szükség. A lényeg, 1 éves kor alatt csak akkor kell komolyan orvoshoz menni, ha kisfiú nem tud rendesen pisilni, tehát a vizelet nem tud rendesen kijönni a bõrtõl, ha ilyen probléma van, akkor minél hamarabb el kell menni dokihoz, mert a baba veséje is tönkre mehet. A húzogatás azért fontos a késõbbiekben, mert ugye a makk alatt megtelepedhetnek bacik és azokat természetesen ki kell tisztítani. Apám szerint jobb, ha az apukák csinálják ezt, hiszen õk jobban tudják kezelni ezt a szerszámot, bár vannak anyukák is, akik tapasztaltabbak és ügyesen megoldják Kép Kép Ha bármi további kérdésetek van, forduljatok nyugodtan hozzám, majd továbbítom a kérdést apámnak. Remélem jól elmagyaráztam.
Még valami: ennyi pénzért miért nem vesztek kertes házat valahol Bp. határán, fõleg, ha utáljátok Pestet? Használt lakásra is adnak kölcsönt, nem? Bár én nem tudom ezt a hiteles dolgot, mivel nekünk esélyünk sincs hitelt kapni, mert ha a férj vállalkozó (min.bér) és a feleség Gyed-en van, mellette tanuló és van egy 7 millkós lakásod, akkor nagy kegyesen adnak 3 milliót( de akkor nem tudod eladni a lakást), na ennyivel hol kapok nagyobb lakást????? Kép Kép Ötleteket várom Kép

Fagyasztás: köszi mindnekinek a tanácsot, akkor nem töltöm tele.

Márti: rájöttem miért nem eszik Dorottya igazi rendes adagokat, mert nem iszik mellette! Itt írtátok nekem, hogy evés közben adjak Dorkának egy kis vízet, és láss csudát, Dorka 2-szer annyi adagot megevett a fõzelékbõl, mint szokott!!! Köszönöm ezt a tanácsot, nem tudom már ki írta, de tök igaza volt Kép Ja, és Dorka utálja a cumit, így abból nem is hajlandó inni, ezért nem ivott, hanem pohárból iszunk. Márti próbálj többször kis adagot adni Árminnak a fõzelékbõl, szopi elõtt, egyszercsak majd izlik valami neki. Ma amiatt is evett többet, mert közben én is ettem és teljesen ki volt akadva, hogy én eszem (lehet, hogy at hitte eleszem a kajáját), így rögtön nyította a száját.

Képzeljétek Dorka próbálja mondani, hogy cica Kép mert a falon 4 cicás kép van (Ikea) és õket akarja megsimogatni.Kép

Mindenkinek jó éjt!
na holnapra végre vége ennek a hülye dolgozatírásnak!
zsuzsi és Dorottya (holnap lesz 9 hónapos!!!! : Romi gratula neked is)
zsu26
 
 


SzaBori

Egyszerre küldtük az üziket már tettél is fel ide is képeket, így soraim tárgytalanok!

Norci

Vilike nagyon aranyos, idõsebbnek néztem mint amennyi!

Na tényleg mentem : Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!

Laura, Andi Kép Köszi a tájékoztatást Kép

Kifli ügy: a hagyományos kifli vízzel van, nincs benne tej (ezért ehetik a tejallergiások) .. csak a sok csudi pékáruk között már nem igazodik ki az ember. Engem pl. kiakaszt, hogy sok helyen barna kenyérnek hívják a kakaóporos fehérkenyeret Kép

... most képtelen vagyok többet írni, mert álmon halok ...

jóéjt!
Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


nem pékáruk, csak pékáru ...

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

BMárti!
Szila irta, hogy Árminnal voltatok a Korai Fejlesztöben, kérlek irjál róla. Köszi.

Szila!
A Bethesdában ahová gyóógytornászhoz járunk a Dévény.féle masszázst csinálják. A leányzó egyelöre utálja, és helyböl ordit, a szemében pedig az van ,hogy anya már megint hová hoztál.
Azért most jutottunk el,mert 4 hónapos koráig én türelmes voltam, addig egyáltalán nem láttam, hogy valami gond lenne, azóta próbálkozom különféle helyekkel. Persze a védönö és gyerekorvos szerint nincs a gyereknek semmi baja csak én gondolom és türelmetlenkedem. De remélem jövö pénteken többet tudok és valamerre el lehet véglegesen indulni, ha valóban szükséges. Majd megirom.

A SZip tólünk nagyon messze van , igy lehet hogy nem tudunk talira menni
SZtike
sztike
 
 


Most megint röviden, vendégek is lesznek ebéd megint nincs még.

Dzsili!

Köszi, hát Vilit tényleg mindenki idõsebbnek nézi, vicces mert ekkora babák már nme feküdni szoktak a babakocsiban.

Kifli: van kifli az vizzel van, van tejes kifli az tejjel és lehet vajas kiflit is kapni. (Nekem nagyszüleim voltak pékek)

Bocs az offért, de idemásolom Dzsili kedvéért a hiteles sztorit. Jó ha tisztában vagytok vele, hogy amit a bank mond az a gyakorlatban korántsem biztos hogy ugy van. Elõre szólók, hogy még a választás elõtt íródott és van benne egy kis light politika is.

Akkor az eredeti levél:

"Nem tudom kinek milyen a pártállása, de kicsit kötelességemnek érzem,
hogy megosszam veletek hiteltörénteünket, csak hogy lássátok, mennyi
köze van a valósághoz amikor pl. Orbán Viktor, vagy Pokorni Zoltán
azt nyilatkozza, hogy milyen remek intézkedéseket hozott a FIDESZ az
új hitelkonstrukciókkal kapcsolatosan. (Igaz a történet március 1.
elõtti, de már akkor is hangoztatták nagyon a használt lakás
vásrlásával kapcsolatos remek vívmányaikat).

Március 1. elõtt is már Orbán Viktor szerint az országértékelõ
beszédében a használt lakáshoz nyújtott hitelek, már 8,5%-os kamaton
voltak szinte minden banknál, ráadás jövedelem igazolás nélkül. Miután
fel akartam venni, kölrüljártam a témát, hát egyetlen bank akinél
ennyi volt az a K&H, de ott is csak akkor, ha több mint 10 évre több
mint 5 vagy 10 milliót veszel fel. Nagyjából mindenhol kijön a
kezelési költséggel együtt 14-15%-ra.

Nos a történet: mielött kinéztük volna az új lakást, már kezdtem
utánajárni a bankoknál, hogy a mi paramétereinkkel, hogyan tudunk 1
millió forint hitelt felvenni, úgy túnt semmi akadálya. Ennek
tudatában döntöttünk úgy, hogy egy nem sokkal nagyobb de 1+2 félszobás
lakást veszünk Budán (épp zuhant a panel ár, talán ott értékállóbb
lesz megfontolásból, viszont még se horribilis a rezsije, így tudunk
tovább gyûjtögetni). Lefoglalóztuk (az elõzõ lakás ekkor már el volt adva)
és közben megkerestünk egy pénzügyi tanácsadó ismerõsünket, akit
megkértünk, hogy õ is nézze meg, hogy hol tudunk a legkedvezõbben
hitelt felvenni (hamar vissza akarjuk fizetni, rugalmas legyen a
szerzõdés módosítás, egyszerû legyen elõtörleszteni, stb.) Õ
megtalálta nekünk a Posta Bankot. Mivel szeretek a dolgoknak utána
menni én is bementem, felhívtam,megkérdeztem, hogy ezekkel az
adottságokkal menni fog-e. Persze. Hozzak értékbecslést, adásvételi
szerzõdést, stb. Bármelyik fiókban beadhatom a kérelmet, de nem a
fiókban bírálják el, hanem a hitel központban. Remek. Vittünk mindent,
kifizettük az értékbecslést + a hitelbírálati díj felét. Cseng a
telefon (én vagyok 100%-ban a tulajdonos, én veszem fel a hitelt,
férjem csak adóstárs, elvben neki elég minimálbérre bejelntve lenni,
pillanatnyilag arra van) a fiókból hívtak fel, hogy ok. hogy nekem
ilyen magas a jövedelmem, de babát várok és ...... Erre is
rákérdeztünk elõtte, a bank soha nem elõre, hanem visszamenõleg bírálja a
hitelképességet, direkt megkérdeztük, hogy ebbõl nem lesz e gond, nem
és a hitel kérelmi lapon semmi erre utaló kérdés nem volt. Mondták
vonjunk be kezest, mondtam semmi akadálya, erre a bank: igen de neki
is kell rendelkezni-e egy legalább ugyanolyan értékû ingatlannal és
arról is vigyek értékbecslést, mert arra is bejegyeznek u.annyi
jelzálogot, nem csak az enyémre. Jogilag nem is értem, hogy hogy
lehet? 1 millát felveszek és 2 millió jelzálogot jegyeznek be?
No itt lett elegem és visszavontam a hitel kérelmet (szerencsére a
vételár különbözet meg volt, csak a felújítás és a bútorok miatt
akartuk felvenni). Kolleganõm mesélte, hogy õ felvett 10 millió
kölcsönt és neki a bank a teljes futamidõ alatt kamatos kamattal
visszafizetendõ összeg erejéig jegyzett be jelzálogot. Így a
húszmilliós házon van 17 millió forint jelzálog bejegyezve? Ezt se
értem jogilag. Mi van ha elõtörleszt, vagy két év alatt visszafizeti,
akkor hogy veszik le a jelzálogot. (Az OTP az egyetlen bank, aki a
jelzálogot csak a felvett hitel összegének erejéig jegyzi be?)
Végül engem szüleim kisegítenek és nekik fizetjük vissza a kért pénzt,
de aki így lefoglalóz v.mit sõt a vételár nagyrészét kifizeti, de a
végén még sem kap hitelt az mit csinál, több millió forintot elbukik?
És a történet még itt nem ért véget, mert persze közben hívogattam a
pénzügyi tanácsadó hölgyet, hogy ez az egész hogy lehetséges. Õ sem
értette, majd felhívott, hogy most már érti és megpróbálja
visszaszerezni az értékbecslés és a hitelbírálati díj összegét.
Ugyanis eleve a kérelmünknek minden körülmények között el kellett
volna jutni a hitel központhoz. Sokszor azt csinálják, hogy
elutasítják a kérelmet, majd felhívnak hogy X %-ért mégis csak
tudnának segíteni. Remek!

Pedig nem tartom magam egy naív könnyen átverhetõ embernek, de hát ez
van.

Bocs, hogy traktáltalak a történettel, de szerintem érdemes tudni
róla, nehogy úgy járjatok egyszeris, mint mi."

Üdv.

Norci
Norci
 


Norci
enni valaon édes fiad van Kép a hitel ügyhöz meg anyit füznék hozá hogy nagyon sajnálak hogy igy kibabráltak veletek.

a SZIP nekünk is mesze van babakocsival de ha legközelebi talit nem lehetne egy kicsit könyeben megközelithetöb helyre szervezni .

Henke
köbánya mely részén laksz?

Norcsi
Kispest mely részén laksz ha megkérdezhetem?

Üdv Csics és petike 3 hetes Kép
csics
 
 


Sziasztok!
Most épp egyik szemem sír, a másik nevet. A lányaim éppen most csinálnak palacsintát vacsorára, viszont ma megtudtam az ortopédiai klinikán, hogy az egyik lábamon egy bizonyos "Köhler II" nevû csont/porcfejlõdési rendellenességem van, a másikon viszont csontkinövésem Kép Így aztán nem csoda, hogy idõnként annyira fájtak a lábaim, hogy potyogott a könnyem. Szerencsére a doki a bátyám gimis osztálytársa, ráadásul nagyon jó orvos Kép Most aztán kezdõdik a kezelés, ha nem javul, akkor szuri, gyógycipõ (úúú, vénasszonyos) ha az sem segít, akkor operációk - egymás után. Viszont szép az idõ Kép Kép Kép

Tomi szédületes tempóban dumálgat, nem lehet kibírni, olyan aranyos Kép A többiek kicsit szomorkodnak a suli miatt, de azért nem nagyon.
Már kezd felállni, legalábbis nagyon próbálgatja. Odaadtam neki egy üres kerek Niveas dobozt és az lett a kedvenc játéka. Gurítja, ütögeti, gyömöszöliKép

Kellemes hétvégét Mindenkinek
bogancsi - a sánta róka

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Voltunk ma Andival minitalin, kár, hogy senki nem csatlakozott! Mi sem lakunk ám közel, cirka egy óra, de megéri! Jobb utazgatni és parkba járni, mint otthon unatkozni! (Vagy meggebedni a házimunkában... Kép)

Csics, mi a X. és XVI. kerületek határán lakunk, nagyjából a CEU mögött. Tenohoz elég közel! (Kb egy éve még közelebb laktunk hozzátok, mégpedig a Szilágyi-Pilóta u. sarkon!) Azt beszéltük Andival, hogy ezen a vonalon is találkozhatnánk valahol - ha esetleg tudsz klassz játszóteret vagy szép füves részt valahol.

Mennem kell, folyt.köv.

Puszi, H.

Raktam fel új képet Barniról a profilomba, na ezen látszik, milyen kis alultáplált és kiegyensúlyozatlan Kép

Ui: Bogancsi, Kép! Hogyhogy csak most diagnosztizálták?.
gesztenye
 
 


Sziasztok!
Kepzeljetek! Dani most ataludta az ejszakat - vagyis felsirt 2x, de eleg volt a cumit a szajaba tenni, megsimizni es elaludt. Kicsit kialudtuk magunkat. Ma a ferjem is itthon van Kép es a hetfo szabadnap igy most naggggggggggggyon joooooooooo! Kép Csak eppen ma borult be az ido - egesz heten kanikula volt amig a lakasban fottem.... Kép

Sztike! En mostansag leginkabb magyart hasznalok. Kép Barataink tulnyomo tobbsege magyar Kép Viccet felreteve itt az angol az elsodleges - mindenki angolul beszel. A francia is hivatalos de szinte senki nem beszeli. ( A kinai nem hivatalos, de a kinai a legtobbet hasznalt a nagy kinai letszam miatt. Kép) Franciat Kanada tuloldalan (Quebec es kornyeke) - K-i oldalon - beszelnek.

BMarti! Sajnalom, hogy nem ugy alakult a lakasvasarlas ahogy terveztetek - de azert tovabbra is nagyon drukkolok hatha belefer meg a dragabb lakas is vagy talaltok megfelelot!

Szila! Koszi, hogy feltettel a tablazatba!

Zsu! Koszi, hogy megkedezted apukadat! Azert megnyugtato egy szakember velemenyet is hallani! Kép
Dorottyanak boldog 9 honapos szulinapot! Kép

Bogancsi! Hat nem irigyellek... Kép remeljuk a kezelesre lesz valamicske javulas...

Norci! Erdekes volt az esettaunmany a hitelfelvetelrol... Itt eleg 5 % lefizetese es mondhatni, hogy a bankok versenyeznek, hogy melyiktol vedd fel a hitelt - probaljak a legalacsonyabb kamatot igerni. Termeszetesen vizsgaljak a hitelkepesseget is de ha az megvan akkor semmi akadalya a dolognak...
Vili nagyon edes! Kép

Borcsa! Koszi! Kép Megirnad megegyszer, hogy melyik topicba tetted fel? Kép


ui: mindenkinek koszonom a hozzaszolast csicsoka ugyben - valoszinuleg itt is leledzik. Eddig az itteni edes krumplinak veltem, de rajottem meg sem uaz...

Na, mennem kell. Varnak a fiuk! Mindenkinek jo hetveget!
Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!

Nézzétek, a Gyereknevelés topikban mit találtam:

<FONT COLOR="0000ff">

Pethes Ildi 2001. február 7-i hozzászólásában:

Torta: nálunk a nagymama csinált els? szülinapra ilyet: háztartási kekszb?l és gyümölcsdarabokból építkezett egy 500g-os rámás (ligás stb., vajas) dobozba, hagyta, hogy a gyümölcs megáztassa a kekszet, majd az egészet szépen kiborította.
</FONT>

Üdv
Szila
szila
 
 


Találtam még egyet:

Ez meg a Gyermekeink topikból való:

<FONT COLOR="0000ff">Nagyon egyszeru csak griz kell hozza amit a forro
vizben felmelegitesz es forralod. Mikor egy kicsit
mar suru beleteszel nehany karikara vagott banant,
almat, kortet stb. es addig fozod mig jo suru
nem lesz. Persze ugy hogy a gyumolcsok ne nagyon torjenek ossze benne.Utana lezarod es hagyod kihulni a labosban.Hidegen kiontot (es tobabb ugy ajanlja hogy felvagod negyszogletes kis kockakra),
de szerintem ha egybehagyja az ember egy kis
torta lesz belole.</FONT>

Szila
szila
 
 


Sziasztok!

Szila: tök jók ezek a receptek! na én is vadászok a neten ilyenekre, ha találok, felteszem ide.

Üdv: zsu
zsu26
 
 


Na ez egy jó recept!Kép : bocsi, ha túl hosszú és off lenne:
Süteményrecept (gyesen lév&otilde; anyukáknak)

Távolítsuk el a plüssmacit a süt&otilde;b&otilde;l, és melegítsük a süt&otilde;t 160 °C-ra.
G&otilde;z felett olvasszunk meg 10 dkg margarint. Ismét távolítsuk el a plüssmacit a süt&otilde;b&otilde;l, és erélyesen szóljunk rá Öcsire: "Nem szabad, Öcsi!"
A margarint keverjük össze 20 dkg cukorral. A többi margarint szedjük ki Öcsi kezéb&otilde;l, és mossuk le a falat. Mérjünk ki 3 ev&otilde;kanál kakaót. Ismét vegyük el a margarint Öcsit&otilde;l. Fürdessük meg a macskát. Tegyünk hint&otilde;port és ragtapaszt a karmolásokra.
Keverjünk a margarinhoz 4 egész tojást, 2 vaníliáscukrot és 30 dkg lisztet. Vegyük ki a füstölg&otilde; plüssmacit a süt&otilde;b&otilde;l, és nyissunk ki minden ajtót és ablakot, szell&otilde;ztetés végett. Vegyük el a mobiltelefont Andikától, és biztosítsuk a férjünk f&otilde;nökét, hogy nem, nem a férjünkkel beszélt az el&otilde;bb. Hívjuk fel a férjünket, és készítsük fel a legrosszabbra.
Adjunk a tésztához 1 teáskanál sót és 10 dkg durvára vágott diót (közben álljunk ellen a kísértésnek, hogy mind Andikát, mind Öcsit durvára vágjuk).
Engedjük ki a macskát a süt&otilde;b&otilde;l.
A tésztát öntsük alaposan kivajazott tepsibe. 25 percig közepes lángon süssük. Vegyük el a borotvát és a macskát Öcsit&otilde;l. Magyarázzuk el a gyerekeknek, hogy fogalmunk sincs, hogy a borotvált macska lebarnul-e a napon. Dobjuk ki a macskát az udvarra, amíg még képes elfutni.
Bevonómáz:
Keverjük össze a következ&otilde; hozzávalókat: 10 dkg cukor, 5 dkg olvasztott csokoládé, 5 dkg olvasztott margarin. Vegyük ki azt a kurva plüssmacit a grillsüt&otilde;b&otilde;l, és dobjuk el. Jó messzire. Magyarázzuk el kedvesen a rend&otilde;rnek, hogy fogalmunk sem volt róla, hogy &otilde;t fogjuk fejbe találni, miközben éppen Öcsit próbálja megmenteni a szomszéd ház tetejér&otilde;l. Tegyük Öcsit a járókába.
Adjunk a mázhoz 1/2 dl tejet, egy kevés sót, és lassú t&ucirc;zön forraljuk 2 percig. Nyissunk ajtót a csengetésre, és magyarázzuk el a szomszédnak, mennyire sajnáljuk, hogy Andika bedugta a kerti slagot a spájzablakán. Ajánljuk fel, hogy megtérítjük a bef&otilde;ttek és a takarítószemélyzet költségét. Kössük ki Andikát az asztallábhoz.

Távolítsuk el a szénné égett sütiket a süt&otilde;b&otilde;l. Dobjuk ki. Kapjunk idegösszeomlást.
zsu26
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?