Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Bmarti!

Sok szulonek okoz problemat a gyermek fitymaletapdasa. Erre vonatkozoan van egy, ket hasznalhato cikk a kovetkezo oldalon:
[url=http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=268" TARGET="_top]http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=268[/url]
[url=http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=49" TARGET="_top]http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=49[/url]
Névtelen
 


Sziasztok!
Hat a mostani ejszakank egy kicsit jobb volt mint az azt megelozo - de nem jobb mint az eddigiek. Dani 2x ebredt (1 utan es 5-kor) es 1-tol a mi agyunkban toltotte az ejszakat, ugyanis nem volt erom visszatenni az agyaba. Igy mara teljesen el vagyok zsibbadva - eleg sok helyet elfoglal. Kép
Valoszinuleg tenyleg a foga lesz, mintha, MINTHA feheredne ott valami es MINTHA latnek is 2 kis fog alaku puklit elol az also inyen...
Agci!
tegnap probaltam neki fajdalomcsillapito szirupot adni - de hat nem nagyon segitett; ugyanugy felebredt ejszaka (de az is lehet, hogy mar kiment a hatasa).
Koszi a tanacsot, majd megkerdezem a dokit is meg a patikaban is, hatha tudnak valami jobbat... Vettunk otthon dentinoxszot - probaltam mar kenni; csak az a baj, hogy ejjel annyira almos vagyok, hogy eppen annyi erom van, hogy Danit betegyem magam melle az agyba es szopi... Lefekveskor meg ha bekenem akkor is felebred ejjel...
Kulonben amikor Dani ejjeli felkeleskor elkezd szopizni olyan erovel tapad a cicire es olyan sokaig eszik mintha egesz nap nem evett volna.... Ez nem azt jelzi, hogy ehes? Nem lehet, hogy megis ezert kell fel? Ha a foga faj akkor is ilyen erovel szopizik?!

BMArti! Valoban nem tul szimpi a dokinod! Szerintem is keress valaki mast, akiben teljesen meg tudsz bizni! Drukkolok, hogy osszejojjenek a dolgok es el tudjatok koltozni! Uj lakast vennetek vagy epitkeztek?
Kulonben Daninak is nagyon szuk - nem tudjuk felhuzni - igy nem is foglalkozunk vele. Kulonben ot is nagyon erdekli, igy o huzogatja maganak... Kép

Sziasztok, Danimama

Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!

Jó volt a tali! Azok kedvéért, akik nem voltak:
Andi3+Luca, Bori+Bátor, GOrsi+Peti, Márti+Ármin, Rebi+Csenge, Menta+Helena, Szila+Hanga, Borcsa+Luca, és mi voltunk jelen. (Remélem, senkit nem felejtettem ki.)
Mentáék csak futólag voltak, mert Helena belázasodott (UGYE NINCS KOMOLY BAJA???),
Ármin mindenkit elbüvölt, aztán "magáévá tette" Lucát KépKépKép,
Barnabás lehányta a nadrágomat (nagyobbra sikeredett egy büfi),
Andiék még nálunk tejberizseztek,
röviden ennyi.

Jövö héten hol, mikor? Az idöjárástól tegyük függövé?

Megyek mosogatni, (Barni beájult)
puszi mindenkinek:

Henke
gesztenye
 
 

 
 

Henke! Köszi az érdeklõdést! Amint hazaértünk újabb lázmérés: 38.3. Ekkor próbáltam felhívni a dokinéninket, de nem sikerült elérni, így jött a hûtõfürdõ, elõtte egy kúp be. Aztán szopi. Aztán dokinéni, aki rendes volt, azt mondta, ha holnap is lázas, akkor szóljak, beugrik hozzánk délelõtt. Lement a láza és azóta sincs semmi. Tényleg nem tudom mi lehet, mert nem engedte, hogy megnézzem a torkát.

Tényleg Andi! Hogy vagy? Jobb már a nyakad?

Annyira sajnálom, h. csak kicsit lehettünk ott, mindig úgy várom a hétfõi talikat!

Na, jó éjt!
Menta
menta
 
 


Sziasztok!
Tegnap este megjöttünk Erdélybõl. Peti jobban bírta az utazást és az idegen rokonokat, mint én.Kép Az utak borzalmasak, a hegyek gyönyörûek. Szóval jól sikerült.

üdv:Gorsi
gorsi
 
 


SZiasztok!

Menta! Helenának: KépKépKép Én is sajnálom, hogy nem maradtatok!

Ármin "tettét" itthon Apa nagy-nagy tetszéssel fogadta! Kép Csak nehogy rászokjanak a közös portyákra! KépKép

Egyébként még itthon is szedegettem le Árminról + a babakocsiról a párzó bogarakat - úgyhogy ne is legyen kérdés, hogy honnan tanul a gyerek! Kép - Andi! Ti ültetek rossz helyre a fa alá! KépKépKép

Én allergiás lettem (?) KépKépKép, tüsszögök, kapar, könnyezik, ég, stb. - de én sosem voltam allergiás! Nagyon szenvedek! KépKépKép

BMárti! Hová költöztök?

SZila és Hanga! Kép Jó, hogy végre titeket is láttalak személyesen is! Sikerült gond nélkül beérni apához?

Na, megyek Ármint altatni, eddig apája játszott vele Kép

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok!

Orulok, hogy mi is eljutottunk vegre, es talalkozhattunk veletek! KépKépKépKépKép

Menta,
Helenanak mi is kuldunk: KépKépKép

Marti,
a bogarak nalunk is voltak meg jo sokaig.
Apahoz beertunk, mert gyalog mentunk a Nyugatiig, legalabb beneztem a konyvesboltba, hogy megvan-e az a Dana Ulmann-konyv; de nem volt.Kép Szoval epp egy szemhunyasnyit aludt, mig odaertem, aztan porgott estig. Itthon hetkor evett fel pepet, meg a fel fozit, amit du. meghagyott, 8kor furdes, aztan alvosciciKép, es fel kilencre beajult...Kép Azota alszik...KépKépKépKép

Norci,
bocs, hogy csak reagalok. Aranyos vagy, hogy felajanlod a halozsakot, de van itthon vagy harom, de nem hasznaljuk, mert a takaros trukk jobban bevalik.

Rebi,
te digitalis kepeket csinaltal?

Tenyleg, hova lesznek felrakva a kepek? Nagyon kivancsi vagyok am!!!KépKépKép

Szila

Ui: Holanp rakok tablazatot is!
szila
 
 


Sziasztok!

Most fejeztem be a dolgozatomat, ma mutatom meg a konzulensemnek, még azért van mit finomítani rajta.
Mindenkinek köszönöm a könyvkötõ címeket, valószínúleg a Bartók B. útra megyek.

Ágci:
Teljesen igazad van!!! Én kis naiv megveszem a bios pecséttel ellátott bébiételt és persze lusta voltam elolvasni, mit is adok a gyereknek. Még jó, hogy kis adagokat eszünk! Ma voltunk a dokinéninél és õ is megerõsített, hogy bizony a HIP-nek vannak olyan kajái, amiktõl a babák csak úgy repkednek az ügyeletre, mert allergiásak lesznek rá. Dorkának nagyon izlett a kajájuk, de este teljesen begörcsölt tõle, szerencse, hogy csak ennyi történt. Szóval, amitõl kis csecsemõkorban óvakodni kell: a bolognais bébikaja, a sonkás tészta, a hal paradicsomos krumplival, a pasztinákos fõzelék és még ki tudja melyik... Szerencsére nem voltunk eddig sem olyan nagy bébiétel falók, így most nem lesz nehéz átállni a saját fõztömre. Csak egy baj van, hogy Dorka nagyon keveset eszik a fõzelékbõl, nem iszik mellette, és így iszonyú székrekedése van. Akkorákat nyög szegénykém! :-((( Gyümölcslevet sem iszik és barackon kívül más gyümölcsbõl nem hajlandó tisztességes adagot enni.
Lányok, csak az én Dorkám akar ilyen nehezen átállni a fõzelékre ? Mit tanácsoltok? A dokinéni azt mondta, hogy ha ennyire keveset eszik, adjak többször neki fõzeléket (4-szer naponta), csak hát Dórika a tejciért nagyon ordít...

Látom a tali jól sikerült, szívesen mentünk volna mi is! De bogarászni én is tudok :-), mert az elõbb ugrott be az ablakon egy kb. 5 cm-es szöcske, csúnya módon rátettem egy befõttes üveget :-)

Éjszakák: még mindig 3-szor legalább fel kell kelnem...

na talán ideje lefeküdnöm.

remélem Helena nem lett nagyon beteg !

Írjatok valamit a székrekedésre, annyira szenved a Dóri :-(((
Köszi:

Zsuzsiék
zsu26
 
 


Na még egyszer én, bocsi off leszek, de le kell írnom, hátha utána megkönnyebbülök:

nem tudom mi van velem, de mostanában olyan szorongásaim vannak, mindentõl megijedek és rémeket látok. Kezdek meghülyülni?

üdv: Zsu
zsu26
 


Zsu,
ne aggódj, mi is megjártuk a magunk nem éppen fõzelékkel kirakott útját. Most már tudom, hogy nem szabad erõltetni (rendszeresen visszajött, amennyit esetleg "beletömtem") szóval, ha "megérik" rá, hidd el elfogadja.Kép Az jó ötlet, hogy többször adj neki, elõször cici, aztán fõzelék. Nem kell, hogy teljesen jóllakjon tejjel. Legyen olyan étkezés (mondjuk az ebéd) amikor annyit ehet, amennyit enne, ha nem adnál +-ba semmit, kínáld utána meg kajával. Meg legyen olyan, mikor szinte csak iszik (hogy nyugodjon meg a cici nem szaladt elKép ), és akkor biztos többet fog enni! Azt se felejsd el, hogy elvileg a babák 1 éves korukig szinte élhetnek anyatejen. BMártitól kaptam az ötletet, hogy evés közben itatom (pohárból), így egyszerre is több folyadékot vesz magához, több kaját is eszik így. Ha nem kell neki a gyümölcslé, jó a víz is. Ha több folyadékot iszik, rendezõdik a széklete. Esetleg, te is igyál rostosat, hogy még a tejcin keresztül is hasson. (bébiételben van szilva, körte az is szokott segíteni)

Menta,
írhatok neked magánba egy pár sort? Orvosi dolog.
Ágci
A hozzátáplálás topicban találsz még sorstársakat!Kép

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok Lányok!

Már régóta keresek egy olyan topikot, ahová én is 'beletartozom' 4,5 hónapos kisfiammal. Végre megtaláltalak benneteket, remélem nem gond, hogy csak igy bepofátlankodok ismeretlenül. Szóval Teno vagyok,27 éves és van egy 'októberben leszek 3 éves ' nagylányom, és egy 4,5 hónapos kisfiam. Igazából a kisfiammal vagyok enyhén tanácstalan, hátha tudtok segiteni. Természetesen nálunk is kaki gondok vannak. A fiam csak és kizárólag tejcit kap, se a vizet, se a teát nem issza meg./Igazából örülök neki, nem akarom egyiket sem erõltetni/ Szóval a fiamat 3 hete mértük, akkor volt 8220g. A gondom igazából annyi, hogy csak 4-5 naponta van széklete. Szerintetek normális ez?
A hasa szinte sose fáj, jókedvû nem görcsös, nem kemény, szóval semmi gondra utaló jel nincs, csak nem tudom, hogy jó-e ez így. A gyerekorvostól is kérdeztem, azt mondta, ne aggódjak, csak tudjátok hogy van ez. Akinek picije van, mindig talál izgulásra okot. Hátha valakinek vannak/voltak hasonló jellegû gonjai.
Mégegyszer bocsi, ha mégsem ide tartozom.

Üdv mindenkinek: Teno
teno
 
 


[url=http://kep.tar.hu/borcsa/index.phtml?aid=27531305" TARGET="_top]http://kep.tar.hu/borcsa/index.phtml?aid=27531305[/url]
Irr vannak a fotók. Még nem feliratoztam mindet.
borcsa
 
 


SZiasztok!

Teno! TÖKÉLETESEN ide tartozol! Kép 4-5 nap teljesen normális, anyatejes babáknál a 10 is! (Az én Árminom most 9,5 hónapos, két hete a 12. (!!!!) napon kakilt egy nagyot, na, akkor azért már én is aggódtam egy kicsit. Õ is szinte még csak anyatejes, nem fájt semmije, stb.) Írj még magatokról! (gyerekeid neve, stb), Szila beír téged is az új táblázatba! Kép

ZSuzsi! De jó, hogy a vége felé jársz a szakd-nak! Kép Akkor elõbb-utóbb látunk titeket is személyesen! Kép KÉpzeld, tegnap én is megint odaégettem egy liter vizet Kép Mik miatt aggódsz?

TÉNYLEG allergiás lettem, ma is megvan KépKépKép Viszketek kívül-belül, fõleg a fejem!

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok!

Márti! Mit csináltál azzal a 10-12 kiló reszelt almával??? Az allergia miatt nem irigyellek! Kép Kép Kép

Teno! Üdv közöttünk! Kép

Zsuzsi! Mitõl félsz, amikor szorongásod van? Attól, hogy Dorkával történik valami? Mert attól nagyon sokan szoronganak, nálunk nemcsak a párom, hanem még anyukám is mesélte, hogy a munkahelyén arra gondol (ill: azon idegeskedik), hogy vajon mi van itthon Romival.

Sziasztok: Laura és Romola (pénteken lesz 9 hónapos)
p_laura
 
 


Hát Lányok!
Elõre is 5 millió bocsánat, ha valaki elkapta tõlünk ezt a vírust. Nagyon úgy tûnik, hogy 3 napos lázról van szó, de persze ez csak csütörtökön fog kiderülni. Rebi! Képzeld nem lett 38.3-nál magasabb, nos ennyit a tankönyvrõl.
Most volt itt a dokinéni. Igaz, hogy nem tetszett neki, hogy van cicánk, meg egy kicsit hamar bevezetné a gyümölcsöket, fõzeléket, de úgy látom szakmailag nagyon jó és megnyugtató a stílusa, szóval meg vagyunk vele elégedve.

Ágci! Nyugodtan! Kép

Teno! Üdv! Helena lányom rendszeresen 4-6 naponta kakil. Semmi baja (azon kívül, hogy most 3 napos láza van).

Márti! Nem lehet, hogy attól az írtó sok almától lettél allergiás? Kép De tényleg, nagyon rossz lehet neked most! Együttérzek veled!

Köszönjük a Kép -kat!

Zsuzsi! nem vagy off ha leírod, mitõl félsz! Hátha megtudunk nyugtatni!

Sziasztok!
Menta
menta
 
 


Na helló lányok!

A hétfõi SZIP talin nagyon jól éreztem magam köztetek. Sajnálom, hogy most csak rövid ideig maradhattam. De jobb is így, mert kicsi fiam is azonnal mély álmoba szenderült, még a kocsiig sem értünk el. A férjem meg szegény éjszakás volt. Nem akartam kínozni.
Megyünk máskor is.
A fotók megtalálhatók: [url=http://kep.tar.hu/borcsa/index.phtml?aid=27531305" TARGET="_top]http://kep.tar.hu/borcsa/index.phtml?aid=27531305[/url]
A Tárnál lehetõség van papírkép készítésére is. Digitális masinával készültek, úgyhogy nyugodt szívvel ajánlhatom a 10 x 15 -ös méretet.
Puszi!

SzaBori
borcsa
 
 


meg tudunk nyugtatni
bocsi!
M.
menta
 
 


Szila
kérdezhetek egyet kik kerülhetnek be a táblázatba? és hogyan? uj szokása van petikének nappal csak meletem hajlando elaludni most is itt alszik a kezembe igy én most félkézel irok .

üdv Csics és a 2hetes petike
csics
 
 


Sziasztok !

Köszi mindenkinek a kedves fogadtatást, és a megnyugtató szavakat. Magunkról bõvebben annyit, hogy a kislányom, Nóri októberben lesz 3 éves, a kisfiam, Bálint pedig 4,5 hónapos. Most jönnek a fogai, egyszerre 4 az alsó kettõ meg a felsõ kettõ. Csak, hogy egyszerû legyen az életünk. Bár hála az égnek abszolút nem nyûgös. Remélem igy is marad.A kisfiam még csak tejcit eszik, úgyhogy a fõzelék-bébiétel dilemmához nem tudok hozzászólni.Sajna.Arra viszont emlékszem, hogy a kislányom imádta a HIPP sütõtök-alma kombinációt. Már 4 hónapos kortól adtuk neki, mert akkor az volt a 'divat'. Ma 6 hónapos kortól ajánlják csak a hozzátáplálást. Emlékszem, hogy imádta a húslevest turmixolva, és a karajt sütve. Persze ez utóbbit csak szopogathatta a mi kezünkbõl. De üvöltött ha elvettük.
A fiam már most kalimpál a húslevesért, és már adtunk is neki kóstolásra, de majdnem megette az egészet az apukája elõl. Nem lett tõle semmi baja.

Márti!
Az az igazság, hogy még elég kezdõ vagyok itt a neten, és ez a táblázat / amibe a Szila beirt /még új nekem. Mi is ez pontosan? És hol találom meg? Bocsi, ha uncsi vagyok, de asszem még elkélne a segítség. És azt sem tudom, hogy hol tudok olyan sárga mosolygósat küldeni Nektek.
Azért olyan amatõr szinten küldöm mindenkinek: MOSOLYGÓÓÓÓÓÓÓÓS!!

Teno
teno
 
 


Sziasztok!

Teno,
a táblázathoz szükség van: név, osztálytag babulek neve, szül. ideje, melyik kórházban született, lakhely (város), és ha van, akkor a tesók adata (már amennyiben publikus).

Mosolygóst úgy tudsz írni, hogy kettõspont és mögé eg zárójel második része Kép (de ha a mosolygós fölé mész az egérrel, akkor látszódni is fog, hogy mibõl áll).

Csics,
természetesen Titeket szertettel fogadunk az osztályban (ugye, lányok?), bár asszem ti lesztek a legkisebbek.Kép Fenti adatok (amiket Tenonak írtam) kellenek, hogy bentlégy a táblázatban.

Petikének nagyon nagy szüksége van rád, hiszen pár hete még a pocakodban volt, most meg ez a csúnya, ismeretlen világ, ahol zaj van, világosság van...az egyetlen biztos pont te vagy az életében. Szerintem nem baj az, hogy melletted alszik el. AMikor már jól bealudt, akkor próbáld meg letenni az ágyába. Mondjuk nálunk, amikor kicsi volt Hanga, napközben csak a mi ágyunkban aludt.Kép Esetleg megpróbálhatod kendõben magadra kötni, és akkor szabad a kezed.

<pre>
Anyuka neve Gyerkõc neve Születési idõ Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkõc
Zsuzska(Mazsi) Bence 2001. június 16. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIV. ker.
Sophi Robert 2001. június 18. Budapest, Szent Margit Kórház tesó(3 múlt)
Zsorka Zsófi 2001. június 20. Budapest, Szent István Kórház Budapest, Soroksár
Katus Peti 2001. június 30. Budapest, SOTE II. Üllõ
ÉvaIII Máté 2001. július 18. Budapest, SOTE II. Budapest, Óbuda
Goanna Andris 2001. július 25. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XVIII. ker. Peti(1998)
Moni Viktória Kitti 2001. július 31. Szombathely
Andi3 Luca 2001. augusztus 16. Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi(3,5)
MancsiManó Dorka 2001. augusztus 17. Budapest, Szet István Kórház Budapest, Rákoshegy
JéJé Panna 2001. augusztus 30. Frigyes (7), Kamilla (4)
Cory Balu 2001. szeptember 12. Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker.
Heni (Henke) Barnabás 2001. szeptember 21. Budapest, MÁV Kórház Budapest, X. ker.
Peni Benedek 2001. szeptember 23.
Remama Réka 2001. szeptember 25. Debrecen, Kenézy Kórház Debrecen
Momo Timi 2001. október 8. Budapest, Szent István Kórház Albertirsa
Ladányikata Peti 2001. október 17. Budapest, SOTE II. Budapest, XIX.ker.
Lara Hanga 2001. október 24. Szeged, Nõi Klinika Szeged
Ildianyu Lili 2001. október 28. Szeged Szeged
Orsi Sziszó 2001. október 29. Pécs Budapest
Norcsi Bánk 2001. november 1. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, Kispest Annus(6), Julcsi(3)
Bencemama Bence 2001. november 1. Budapest, Kútvölgyi Kórház Diósd
Rebi Ildikó CSENGE 2001. november 7. Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker.
Christi Bálint 2001. november 9. Nagykanizsa Nagykanizsa
Márti Ármin 2001. november 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker.
BGabi Noémi 2001. november 18. Nyíregyháza Nyíregháza Flórián(2000.január 24.)
Tikk Hanna 2001. november 21. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Nyuszimanó Donát 2001. november 25. Helsinki
Bea Ajsa Soreya 2001. november 29. Budapest, MÁV Kórház Bicske
Laura Romola 2001. november 30. Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker.
Zsuzsi Dorottya 2001. november 30. Budapest, MÁV Kórház
Ágci Gábor 2001. december 4. Szeged Szeged
Kata Sári 2001. december 17. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, Gazdagrét Dani (2)
Zafi Réka 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kõbánya
Bogancsi Tomi 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
BMárti PiciLaci 2001. december 23. Budapest, Szent Margit Kórház Budapest, III. ker.
Szila Hanga 2001. december 25. Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Sylvike Bence 2002. január 9. Budapest, SOTE I. Budapest, Kelenföld (XI.)
Pocaklakó(Andi) Liliána 2002. január 21. Cegléd Nagykõrös Dávid(3múlt)
Jucusmamus Soma 2002. január 22. Budapest, Budai Honvéd Kórház Budapest, Kelenföld
Dzsili Napsugár 2002. január 28. Budapest, Szent Imre Kórház Márk László (1992), Máté Richárd (1996)
Gorsi Peti 2002. február 1. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker.
Menta Helena 2002. február 3. Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker.
Jandora József (Kisjósti) 2002. február 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kelenföld
Szabó Borbála (Borcsa) Bátor 2002. február 25. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, XV. ker.
Kuga Balázs 2002. március 14. Budapest,
Virág Ráhel 2002. március 14. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Ruben (5), Rebeka (4), Abigél (2)
Annamari Balázs 2002. március 20. Budapest, SOTE II. Budapest, VI. ker.
Andysj Madison Shannon 2002. március 22. Carrolton, TX USA San Jose, CA Fatime(8)
Zkati Máté 2002. március 27. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Gábor(14), Barbara(8)
bszilvi Peti 2002. május 1. Budapest, II. Nõi Klinika Budapest, XIII.ker.
Zsunya Peti 2002. május 8. Budapest, Szent János Kórház Budapest
Dojika Máté 2002. május 10. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budaörs
Borcsa Barbara Luca 2002. május 24. Budapest, HIETE Budapest, Kelenföld Réka Sarolta (1993)
Kanga-Zsebibaba Blanka Flóra 2002. május 27. Budapest, Szent István Kórház Budapest, VII. ker. Gergõ Tibor(3)
Kata007 Dóra 2002. május 29. Miskolc, Megyei Kórház Miskolc Anita(15), Daniella(7)
Norci Vili 2002. május 31. Budapest, Szent István Kórház Budapest, XI. ker.
Évi Csongi 2001. Március
Teno Bálint 2002. Április Nóri (3)
Jáhneszter(sztike)
</pre>

Üdv
Szila és Hanga, aki most próbálkozik a függöny letépésévelKép

Azért én most felrakok egy táblázatot, hogy meg tudjátok nézni, hogy esetleg mit kell, hogy belejavítsak meg ilyesmi. Arra gondoltam, hogy mondjuk minden vasárnap tennék fel egy táblázatot.

Márti,
tegnap is akartam kérdezni, hogy azt a spéci rágókát hol szereztétek be Árminnak? Nagyon tetszik, fõleg, hogy nem tudja ledugni a torkán (már ha rendeltetésszerûen használjaKép).
Szila
 


Rossz helyre szúrtam be a táblázatot.Kép
Szila
 


Sziasztok!

Most már jobb a kedvem, igaz a lányommal teljesen kidõltünk, én fáradt vagyok, õ neki meg megy fel a láza. Most adtam neki kúpot és alszik. :-( remélem semmi komoly!

Szerencsére a konzulensem teljesen megdicsérte a dolgozatomat, sõt pár részt le is fénymásolt magának :-))))!!! De a végéhez még kell írnom pár oldalt, hogy szépen legyen befejezve. Péneteken le akarom adni! Nem tudom, van -e köztünk még valaki, aki diplomázna, de nincs nyelvvizsgája, azért leírom: állítólag jött valami új rendelet és egyes sulik vagy szakok engedik, hogy nyelvvizsga nélkül vagy mint nálunk a 2 kötelezõ nyelvvizsga helyett, csak egy nyelvvizsgával diplomázhasson az ember. Így úgy néz ki, hogy ebben az évben diplomás leszek !!! Sosem gondoltam volna :-) Szóval mindenki nézzen utána, ha csak emiatt nem tudna diplomázni!

Szia Teno, légy üdvözölve itt nálunk! Szép nagy a babád, Dorka majdnem 9 hónapos, de még csak most lettünk 7,5 kg-sok. Nem árultad el a gyermekeid nevét! A nagylány hogy fogadta a tesót?

Ágci: mostantól csak én fõzök Dorottyára (no bébiétel, no kényelem :-( ), és hetente csak párszor kap húst, mert szerintem attól is kivolt a gyomra. Most vettem karfiolt, kelkáposztát, sütõtököt, brokkolit, salátát stb... De mit csináljak ennyi adaggal???? Mibe fagyasszam le a pici adagokat, már így is 5 jégkockatartót elhasználtam ilyenre. Azt nem értem, ha a drága lányomnak van 6 foga, akkor miért nem hajlandó azokkal rágni is, és miért kell minden egyes ebédnél fuldokolnia, ha egy kicsit darabosra sikerül a fõzelék...

Nem tudom, hogy mitõl van a szorongásom, lehet, hogy csak, mert keveset alszom és eszem, aztán így reagálok. Nem hinném, hogy Dorka miatt túl aggodnám a dolgokat, bár minden étkezés (ha én eszek)után görcsöl a gyomrom és nem is esik jól semmi. A kávétól kész hányingerem lesz. Anyám és a férjem szerint nagyon aggódos vagyok Dorkával kapcsolatban, tény, hogy sosem tudok lazulni, minden figyelmemmel Dorkára koncentrálok. Szerintem itt mindenki így van ezzel!!!!!
Attól félek, hogy valaki betör hozzánk, vagy megtámad engem, vagy Dorkát. Visszatérõ álmom volt mostanában, hogy sétálunk Dorkával, tudom, hogy nem kellene a gyanús út felé menni mégis arra megyek és meg is támadja egy kutya Dorkát a babakocsiban és nem tudom már megmenteni... De ezt szerencsére pár hete már nem álmodom, most "csak" félek, hogy megtámadnak minket mindenféle csúnya emberek. De azért ha lehet ne zárjatok be a diliházba!!! :-))))

Most néztem meg Dorkát, a feje tiszta víz és meleg, Menta nálatok, hogy kezdõdött, most már jobban vagytok?

Üdv: Zsuzsi és majdnem 9 hónapos Dorottya (már 2-szer integetett!!!)
zsu26
 
 


Szila!
Tök aranyos volt, amit írtál Csicsnek :-))
na megyek, a breteg lányomhoz!
zsu
zsu26
 


Má megint én :-)
Elfelejtettem, miért is akartam írni:
Szóval fiús mamák, a Babagondozási Könyvben (ingyenes, a kórházban vagy a védõnõtõl kaptuk, kis füzet) az 59. old-on, tök normálisan le van írva, hogy mit kell csinálni és hogyan a fütyikével :-) Tény, hogy a sok durva húzgálással, csak még jobban elõsegítik a fitymaszûkületet. Ha kell urológus, az apámat ajánlhatom Szentendrén :-))
most már tényleg befogom
zsu
zsu26
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak és a nyaralásból érkezõknek!
Vissza olvasok kicsit mert nem tudom mirõl írtatok az elmúlt napokban. Tettem fel új képet Napsugárról a Profilomban. Most éppen a bratyókkal bírkózik illetve sétálgat.
Taliért természetesen nagyon irígy vagyok olllyan jó nektek én is mennék szívesen legalább egyszer...majd jól megleplek benneteket. Megnézem a képeket is!

Menta

Helennek sok gyógy puszi és fejecskeKépKépKépKépKépKép

Márti

Máté fiam is nagyon szenved az allargiától és a torokgyuszitól amit már egy hónapja egymástól kapunk oda-vissza!

Pussz:Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok,
Nem bírok elszakadni / Vodafonos internet reklám Kép/

Szila,
Köszi mindent, asszem a mosolygós nem sikerült Kép . Nem baj, egyszer majd csak belejövök. Küldöm a mi dadtainkat, hogy sikeresen bekerülhessünk az osztályba:
Teno 27 év
Bálint 2002.04.12. BM Kórház
Budapest XVI. ker
Tesó: Nóri 1999.10.27. BM Kórház

Zsuzsi,

A kislányom Nóri, a kisfiam Bálint. Tök jó, hogy egy fiú és egy kislány. Hogy a lányom hogy fogadta a kistesót ? Gond nélkül.Az az igazság, hogy amikor már látszott a pocimon, hogy nem olyan , mint régen, már akkor elkezdtük mondogatni Nórikának, hogy nemsokára 4-en leszünk. Nem tudom, hogy ismeritek-e a Sehány éves kisleány c. könyvet? Nálunk ez volt a tananyag. Annyira megszerette a kislányom, hogy minden este ezt kellett neki elmesélni. Nagyon sokat segítettek benne az illusztrációk, mert az õ szintjén /2 éves volt akkor/ tökéletesen megértette vele a folyamatot.
Le van rajzolva ahogy nõ a pocak, benne a kisbaba, a kórház, ahol a mamának a pici babával pár napot bent kell maradni stb. Szóval amikor eljött a nagy nap, a lányom már fel volt készítve. Tudta, hogy hová megyünk az apukájával, tudta, hogy pár napig csak apával és a nagyival lesz, de aztán anya a picivel siet haza. Hát ennyi. Szerintem az a lényeg, hogy soha nem szabad átverni õket. Csak az õ szintjükön kell igazat mondani. Persze azért voltak zûrös idõszakok, de valahogy mindig túljutunk rajta. Amikor picit nehezebb mindig eszembe jüt, hogy majd ha 1,2,3 év múlva ülök majd egy irodában papírhalmaz fölött, visszasírom majd ezt az idõszakot. Addig legyünk velük éjjel-nappal amig lehet.Áldott átkozott évek, ugye?
Egyébként a kisfiam tényleg nagyon nagy. És nagyon nehéz.
3700 g-mal, 54 cm-rel 53 fejkörfogattal született.
1 hónaposan 4800 g
2 hónaposan 6300 g
3 hónaposan 7300 g
4 hónaposan 8220 g volt.
Már most 80-as rugikat ill. a lányom egy évesen hordott ruháit adom rá. Egyébként mindenki 6-7 hónaposnak nézi.
Én pedig rettentõen büszke vagyok rá.
Na, elég az ömlengésbõl, megyek etetni. A változatosság kedvéért.

Üdv mindenkinek:
Teno
teno
 
 


Sziasztok!
Menta, a levél majd megy, de férjecském rászáll a gépre, vett 1-2 új kütyüt és most ezt fogja szerelni, lehet, hogy csak pénteken jutok megint géphezKép.
Szóval majd megy.

Zsu,
nálunk is úgy van, hogy a darabos nem igazán menõ, sõt amit én csinálok az sem. Úgyhogy ha tetszik, ha nem bébikajákat eszik a gyermekem. Mondjuk a múltkor evett a gulyásból (!), de hát azt nem etethetek vele minden nap!Kép
Ha folpacba teszed bele, és úgy jégkockatartóba, szerintem egy idõ után ki lehet belõle venni, és akkor felszabadul a hely. Én bébiételes üvegekbe teszem, gondolva arra hátha 1x még megeszi a fõztömet. Üvegeket néha lehet kapni egész olcsón, a múltkor itt is olvastam a neten a kínálba, hogy ingyen elvihetõ.
Ma különben a kecskeméti vadas marháját kapta (darabos), úgy nyelte mint kacsa a nokedlit.Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Kicsit lemaradtam, de visszaolvastam. Vili aszem érzete a frontot, meg aszem nem bírja ha húslevest eszem, mert két napig jó nyûgõs volt. És hetek óta nem kelt fel éjjel, de most két éjszaka egymásután igen. Ráadás rájött, hogy tud visítani is, no ezt hajnali kettõkor gyakorolta.
Ilyenkor este csak a babakocsiban szokott aludni, de most itthon is alszik. Ha hûvõsebb van, akkor valahogy sokkal nyugodtabb és napközben egyedül is elalszik.
Ma meg én is kétgyerekes anyukát játszottam, itt volt unokahugom, Vili unokatesója. Kilenc éves, hát tündéri volt, ahogy segített, ahogy babusgatta Vilit Kép és kipakolta a játékait ami neki már "dedós" és elhozta Vilinek. Aszem plüss álatott nem kell vennünk már. Tele velük a nagyszoba, most már legalább apa is motiválva lesz, hogy felrakja a polcokat Vilinél.

Újaknak üdv a fedélzeten!

Teno!

Az én Vilim is ilyen hatalmas baba és mindenki jóval nagyobbnak nézi, 31-én lesz három hónapos és 6750 gramm volt a héten, bár õ 4520 grammal és 60 cm-el született. Elég vicces amikor lelóg a babakocsiból. Rá még rájönnek a nagyobb 68-as cuccok, meg a kisebb 74-esek is.

Zsu26!

Stresszes vizsgaidõszakokban hát hozzám sem lehetett szolni, no ezt egy gyerek mellett szóval én nem csodálkozom a rémálmaidon. Meg ahogy írogattál anyukádról, úgy vettem ki, hogy eléggé be leakar szólni a gyereknevelésbe. Nálunk is bele akartak, de nem hagyom. Vili elég hasfájós is, de amióta kicsit lazábban veszem a dolgokat valahogy minden flottabul megy és a háztartás sem úszik annyira. Ma is apa egyik kedvenc kajájának az elkészítésére is jutott idõm Kép

Menta!

Jobbulást Helenának.

Szila!

Értettem. Örülök, hogy takaró ügy megoldódott. Szerintem Vili olyan mint az apja, legnagyobb melegben is szereti ha van rajta takaró, apa is csak úgy tud aludni.


Taliról!

No azért én is írigy vagyok. Egyszer csak eljutunk mi is, remélem most már tényleg kinövünk ebbõl a hasfájásból. Miután sírt Vili többször hogy márpedg vegyem ki a babakocsiból, mert nézelõdni akar, hát kipróbáltuk a kengurut, tetszett neki, de úgy ficánkolt benne, meg úgye kezd abban a korszakban lenni , hogy mindent eszik, hát leakarta enni rólam a pólót. Remélem megszokja és akkor mobilabbak leszünk mi is. Ha nem akkor kénytelen vagyok beleszokni a vezetésbe ugyhogy õ mellettem van.

Mondjuk nekünk a SZIP még autóval is a világvége, mert itt most minden irányba nagy útlezárások vannak. Mindig odaszervezitek?

Ma felhívtak a munkahelyemrõl, a fõnököm azzal a bunkó titkárnõvel hívatott fel, akit mindenki utál, hát engem is úgy felidegesített Kép beakart rendelni, hogy írjak alá valami papírt, hogy átsoroljanak magasabb fizetési kategóráiba, könyörgõm szünetel a munkaviszonyom, míg itthon vagyok, ha meg tényleg olyan fontos hát feltalálták a postát. Ezenkívül szakvizsgáznom is kell majd, aminek még nem tudom az idõpontját.
Meg az egyetemmel sem tudom mi legyen, mert nem kezdtem el, és már egy évet halasztotam ez meg harmadik diploma lenne és aszem ismerve magam nem akarok olyan stresszes állapotban gyerkõcöt nevelni. Zsuzsi ezért is átérzem a helyzeted. Bocs az offért, de jó volt kicsit errõl is írni.

Bocs ha hosszú voltam.

Norci
Norci
 


Sziasztok!
Hat a tegnapi ejszaka sem volt egy alom! Dani 1 utan kelt es nem volt hajlando visszaaludni legalabb 1 orat. Adtunk neki fajdalomcsillapitot - 6 korul ismet kelt (lehet, hogy addigra kiment a hatasa, nem tudom...). Szegenyt nagyon sajnalom, szeretnek neki segiteni. Nem valaszolt senki Kép nekem arra, hogy akiknek ugyanilyenek az ejszakai es szopinal Nalatok is olyan erovel szopizik a baba mintha regen nem evett volna? Lehet, hogy valami fejlodesi kiugrason megy at? Tegnap volt itt egy baratnom akinek nagyobb fia van, megmutattam Dani inyet es szerinte is a fogacskaja fog noni...

Teno! Udv. a csapatban! Kép Tenyleg hatalmas a fiad! Kép Dani most 8 honapos es kb. 7.25 kg Van otthon segitseged? Nori is egesz nap otthon van Veled?

Kulonben mostanaban, hogy ejszaka is visszatert a szopi Kép
olyan hurkai lettek Daninak! Sokkal gombolyubb mint volt!

Zsu! Gratulalok a diploma munkadhoz! Kép Ugyi vagy! Nekem is szoktak szorongasaim lenni. En mindig attol rettegek, hogy lesz egy foldrenges - itt eleg foldrenges gyanus helyen elunk... Kép

Szila! Feltennel minket is a tablazatba? Dani 2001 dec. 20-an szuletett Vancouverben, Kanada Koszi! Kép

Mielott elfelejtem! Tegnap Danit felultettem a foldon es itt volt nalunk egy 3 eves kisfiu akit nagyon figyelt. Ott ultem mogotte, hogy majd elkapom es nem kellett!!!!!!!!!!! Olyan szepen tartotta magat! Pedig nem is tamaszkodott! Annyira imadom! Kép

Danimama
danimama
 
 


..
danimama
 
 


Szila!
Nem tudtam megnezni a kepeket... pedig erdekelt volna...
Tobbiek meg tudtatok nezni?
Danimama
danimama
 


Dzsili! Napcsiga egy kis tündér! És ebben a kis kalapban tényleg oylan, mint a Napocska! Kép

Zsuzsi! Hétfõn, amikor mentünk a talira, akkor már útközben gyanús lett Helena, olyan más volt egy kicsit. Aztán amikor megérkeztünk, megmértem a lázát és 38.2 volt. Szerencsére nem ment feljebb csak 0.1-gyel és az Aminophenazon kúp nagyon jól levitte a lázát. Ma reggel még nem volt semmi, csak az ijedtségem, hogy rózsaszínes volt a vizelete, de aztán rájöttem, hogy a lázcsillapítótól. Aztán dél körül újra lázas lett, de most elég volt egy fél Mexalen is. Kicsit nyûgösebb és 5 milliószor szopizik. Csütörtökön kell, hogy jöjjenek a pöttyök, ha tényleg 3 napos lázról van szó.
Hát ha ilyen kimerült vagy, akkor nem csoda, hogy állandóan félsz. Próbálj meg a dolgozat ledása után valahogy pihenni, ne nézz TV-t, fõleg híradót és hülye filmeket ne!

Ágci! Akkor majd várom. Kép
menta
 
 


Sziasztok!

Danimama!
Bocs, hogy nem válaszoltam, de a hétvégén nem voltunk itthon.
Meglátogattuk Helsinkiben azt a kislányt, akivel egy napon született Donci, és aki szintén uolyan koraszülött volt, mint a mi bébink. Szerencsére náluk sincsen semmilyen probléma, nagyon aranyos a kislányuk. "Jót" játszottak együtt a gyerekek: egymás szájából húzták ki a játékokat, Donci jól leteperte a kis Linnát, az meg szemfülesen mindig kicsórta Donci szájából az éppen kedvenc játékokat. Jókat nevettünkKép
Szóval mi 2 éve élünk itt, a párom programozó. Õ dolgozik, én meg csak babázom. Mi nem fogunk itt letelepedni, tuti pár év múlva visszaköltözünk. (Én nem bírom ki Mo. nélkülKép)
Veletek mi a helyzet??? A szavaidból úgy vettem ki, hogy ti ott maradtok???
Mi a tóvidéken élünk egy 60000-es kisvárosban. Mi is élvezzük, hogy totál más a környezet, mint Mo.-on. Mondjuk itt nincsenek hegyek, és ez nagyon fura. Viszont a rengeteg tó, erdõ, kristálytiszta levegõ, környezet és a csodálatos tél a hatalmas hóval feledhetetlen emlék marad. Addig meg élvezünk minden pillanatot.

Lányok!
Csicsre reagálva: Komoly, hogy egy 2 hetes babának tartani kell már a fejét???????????????????????????????? Dehát újszülött még és persze, hogy ide-oda nyaklik a kis feje. Mutassanak nekem egy babát, akit 2 hetesen felhúznak ülésbe és tartja a fejét!!!!!!! Kb 1.5-2 hónapos korukban már igen, na de elõtte???? Jó, hogy nem dorgálják meg a 2 hetes babákat, hogy ejnye-bejnye, miért nem fordul még ez a baba hasra meg vissza.
Bocs, de naggggyon kiakadtam.

Zsuzsi!
Kelkáposzta????????????? Mindig tudsz számomra meglepõ dolgokat írniKépKép Tök jó, hogy kész a szakdolid! Honnan tudod a nyelvvizsgás infót??? (sógoromnak pont jól jönne ez az új rendelet, szóval légyszi írd le, hol hallottad, mindenkire vonatkozik-e!)

SZaBorcsa!
NEm tudtam megnézni a talis képeket, mert nem jön be egyik oldal se. Valaki meg tudta nézni??? és csak én bénáztam???

Puszi, megyek aludni!
Nyuszimanó (Donci 7.5 kg és kb 69 cmKép!!!)
nyuszimano
 
 


Sziasztok!

Én meg tudtam nézni a képeket.Kép

Szila
Szila
 


Sziasztok!

Danimama, Márti! Sõt, mindenki!!! Kép Szorítsatok nekünk holnap, megyünk megnézni álmaim otthonát, megismerni az anyagi oldalát, és egyéb részletkérdéseket Kép is. Addig babonából inkább nem írok róla semmit... Kép

Zsuzsi! Az õszibarack elég jól lazítja a székletet, abból adj jó sokat Dorkának. A banán és az alma megfogja a pocijukat, PiciLaci képes bogyósat kakilni tõlük, mint egy kis nyuszi. Kép Az õszibaracklé akkor is használ, ha te iszod, a tejen keresztül is hat. A fõzelékezés nálunk is örök gond, csak a gyümölcsök a menõk. A hozzátáplálás topikban már jó sokat dumcsiztunk ilyesmirõl, ha lesz rá idõd, gyere át oda is!
Danimama! Az alvás néhány napja nálunk is borzasztó! Egy hete még alig 2-3 ébredés volt egy éjszaka, és legtöbbször elég volt, ha visszaadtam a cumiját és megsimogattam a fejecskéjét, és PiciLaci már durmolt is tovább. Most meg néhány napja üvöltve ébred 20-30 percenként, utána rengeteg dajkálással tudom csak visszaaltatni. Tegnap este 9 körül fektettük le, utána még éjfél elõtt felsírt négyszer, azután egy kicsit hosszabb alvás után hajnali kettõkor felébredt, és utána két teljes órán keresztül ment a cirkusz. Még az ölemben félálomban is fel-fel sírt. Amikor már olyan mélyen bealudt, hogy keze lába lógott, mint egy rongybabának, akkor többször is megpróbáltam letenni a kiságyába, de amint leért a popsija, már üvöltött is, mint akit nyúznak. A 2 órás mûsor közben megszoptatni is próbáltam, azon éjjel eddig mindig bealudt, de most nem jött be. Végül 4 óra körül beájult, de csak 5-ig bírta, akkor már újra sírt. Átvittem közénk, és önzõ módon azonnal elaludtam, amint PiciLaci felébresztette magának az Apját. Kép Ja, és mégegy dolog, azóta, hogy éjszaka ilyen rosszul alszik, a nappali alvások is oda vannak. Eddig délelõtt aludt 1-1,5 órát, és délután 2-2,5 órát, szinte önként, nem is volt gond komoly az elaltatása. Most meg már akkor elkezd üvölteni, ha megsejti, hogy el akarom altatni. Percekben volt mérhetõ, amennyit ma napközben aludt. Fél9 körül tettem le, azóta egyszer ébredt fel sírva. Eddig... Kép
Az esti és éjszakai szopizások nálunk eddig úgy alakultak általában, hogy este 8-kor fürdettük meg Lacikát, elõtte evett kb. 2 dl. gyümölcsöt, utána szopizott elalvásig, és hajnali 4-ig bírta ki éhen. Esetleg néha éjfél és 2 óra között ivott egy kis teát, ha nagyon meleg volt. Az éjszakai szopizásoknál Lacika lelkesedése nem nagyon különbözik a többi szopizáskor megszokottól, talán kicsit mohóbb, de nem feltûnõen. Ez nem változott azóta, hogy megint nyûgösebbek lettek az éjszakáink. Nálunk most a felsõ két fogacska készülõdik szemmel láthatóan, de én ebben már nem hiszek. Soha olyan nyugis éjszakáink nem voltak, mint az alsó kettõ kibújása elõtti napokban. Bár hallottam olyat, hogy igazából az a fájdalmas, amikor a mélyebb rétegeken küzdi át magát az a fránya fogacska.

BMárti

Ui: Hajrá ZTE! Kép

BMárti
bmárti
 
 


SZiasztok!

Andi! Hogy van a nyakad? Gyógyulsz? Vagy nem látogatod mégis meg a körzetidet? Legfeljebb kiír Kép Ha a lányok kérnek valamit, csak meglóbálod elõttük a papírt, hogy egy hétig "nem vagy szolgálatban"!

SZila! A rágókát mi a Bébikerben vettük, tartozéka még egy kis gumi fogkefeszerûség is, ha már van foga, azzal lehet imitálni a mosást, meg azzal is dörzsizni az ínyét, aztán majd megszereti a fogmosást. ZSuzsi is ilyesmit vett, de az õ készletükhöz eleve tartozik egy gyerekfogkefe is - de nem tudom hol vették.

BMárti! Azért az én dokim sem mindentudó, bár szerencsére eddig mindig készségesnek mutatkozott és kedves Árminhoz, aminek örülök. A legjobb lenne talán felhívni a Heim Pál (gyerekkoromban azt hitem: hempál Kép) urológiáját és megkérdezni, mit is mondanak valójában.

Danimama! Én az éjszakai felsírásokkal egyszerre jelentkezõ nagyobb szopási kedvrõl nem tudok beszámolni, bár fejlõdési ugrásnak tûnõ idõszaka jó sok volt Árminnak (értsd ezalatt: sokszor volt olyan, hogy napi ezerszer is szopizni akart). Az éjjeli felsírásokat én vagy kortünetnek vagy fogzási tünetnek hiszem, de nem tudom, melyik, vagy esetleg mindkettõ?

Laura! Az almát fõleg lefagyasztottam, meg sütöttem belõle amolyan próbatorta-szerûséget Kép, vagyis elkezdtem próbálkozni, hogy majd, ha eljön Ármin elsõ szülinapja, milyen tortát csináljak neki, amiben nincs sem tojás, sem tejtermék, sem idegen adalékanyagok, szóval, hogy ehessen belõle majd az ünnepelt is. Az elsõ kísérlet fényesen sikerült Kép, nekünk ízlett, Ármin nem kapott még belõle. Egyébként azért kellett a sok almát eltenni, mert ez a tiszai kertünkben nõ, nagyon finom, garantáltan vegyszermentes, viszont nem télálló. És ez a mennyiség sajnos csak kis töredéke annak, ami tárolókapacitás híján elrohad Kép

Norci! A vezetésbe bele lehet szokni, bár nekem mindmáig nagyon nehéz úgy koncentrálnom, ha Árminnal kettesben megyek. Nem mindig a SZIP-ban van, van, hogy a szigeten Kép Merrõl jönnétek?

Ágci! Köszi a folpackos leírást! Én ezidáig nem értettem, hogy van mindenkinek ennyi jégkockatartója???? Kép (Na, még "szerencse", hogy nem vettek fel idén, nagyon elhülyültem, látom Kép)

TEno! A Saehány éves kislány-t én is nagyon szerettem gyerekkoromban, majd ha aktuális lesz, Ármint is abból készítjük fel a kis jövevényre Kép Nem semmi méretei vannak Bálintnak! Kép

Na, elküldöm, mert ha lefagy a gépem, mint mostanában szokott, ezt képtelen leszek újraírni!

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok újra...

Helyesbítek: PiciLaci a fél9es bealvás óta, az elmúlt egy órában kétszer ébredt üvöltve. Kép Lehet, hogy jobban teszem, ha meg se próbálok lefeküdni?!

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Szia Márti!

Szerinted be lehet csak úgy telefonálni a Heim Pál-ba, hogy tessék mondani, akkor most húzogassam a kisfiam kukiján a bõrt, vagy ne? Gondoltam már rá, hogy meg kellene kérdezni, vagy akár nézetni is, de kicsit tartok attól, hogy ki fognak röhögni, vagy eltanácsolnak a saját gyermekorvosunkhoz.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Kicseleztem a gépet KépKépKép! - ugyanis ahogy elküldtem a levelet, AZONNAL lefagyott KépKépKép
BMárti! Én szívesen felhívom õket - már csak a teszt kedvéért is! Ha meg undokok, átmegyek! Kép (Itt van mellettünk)

Hadd panaszkodjak még egy kicsit: ez az allergia NAGGGGYON sz*r! KépKépKépKép Olyan, mintha infliuenzás lennék, fáj minden tagom, de még a hajas fejbõröm is, ahogy András simogat, be van dagadva torkom, fejem, szemem, orrom, kétszázat tüsszögök/óra (ez különösen szoptatáskor nagyon klassz Kép). Már bevettem homeopátiás izéket, talán enyhül tõle egy idõre, de utána újult erõvel tombol! Van, aki allergiás? Hogy bírjátok ki? Nálunk András márciustól novemberig - de csak most látom, mit szenvedhet tõle!

Bocs! Jóéjt mindenkinek! Ármin eddig ma 1x ébredt sírva.

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok,

Mégiscsak sikerült a mosolygósKép, csak amikor irtam még más volt, mint amikor már elküldtem.... Még jó, hogy a férjem számítógépekkel foglalkozik.

Danimama,
Nóri még az idén nem megy óvodába, még egy évet itthon lesz velünk. Így hármacskán telnek a napjaink, a kicsi, a pici meg én. Estére persze apa is hazaér, és azonnal tehermentesít. Különösebb segítségem raja kívûl nincsen, de gondolom sokan vannak még egyedül otthon két gyerekkel. Bele lehet rázódni. Az elején volt nehezebb, amikor Bálint napirendje még nem alakult ki igazán. Volt olyan, hogy óránként szopizott egy félórát. Elcsúszni a házimunkával pedig a Norcsi miatt nem lehetett, mert ebédnek idõben lenni kellett... Tudnék mesélni.. Most már könnyebb, mert
délelõtt alszik egy órát, ilyenkor meg tudok fõzni, délután pedig egyszerre alszik a két kis lurkó. Ezalatt mehet a vasalás, takarítás, kertgondozás, befõzés, kutyadédelgetés stb.

Kétgyermekes anyukák, nektek hogy tellik egy napotok?


Zsuzsi,

Szorongásom nekem is volt amikor a lányom kicsi volt. Folyamatosan attól féltem, hogy nem tudom ellátni rendesen, valami baja lesz, hogy akkor lesz baja, amikor csinálom a rántást a konyhában, vagy amikor rám jön a hasmars
ésatöbbi. Aztán amikor majdnem megfulladt egy kenyérdarabtól és sikeresen helytálltam, lazult a szorongás egy kicsit. olyan gyerek nincs, akit mindentõl meg tudsz védeni. És nem is lenne jó. Most már csak azon izgulok, hogy arcra esik és kitöri az elsõ fogait. Én ezt tettem 2 évesen... Az aggódásnak sosincs vége, okot mindig lehet találni. Nem vagy ezzel egyedül, minden mama megváltja az útlevelét a diliházba amikor világra hozza a babáját.
Persze a vizsgadrukk, a nem alvás és a nem evés eléggé benne lehet a dologban. Ha bármiben tudok segíteni, csak írj.

Teno
teno
 
 


Sziasztok!

Pörgettyû 8-kor beájult, azóta viszont már 3x felébredt... Kép

A nyelvvizsgával kapcsolatban: mi utána jártunk, mert nekem is jól jött volna, hogy nem kell 2 nyelvvizsgát megcsinálni. Szóval ez csak egy elvi engedély, és csak most nyárra szólt, és különben is az intézmény dönt el mindent. Kép Az ELTE-n meg hallani sem akartak a dologról... Szóval éredeklõdjetek a saját intézményben, úgyis ott dõl el minden ...

Csenge ma elképesztõen pörgött... a talikon egy lassított felvétel ehhez képest Kép Ma nagyon jó dolgom volt, mert a párom elvitte magával csavarogni, hogy egy kicsit tudjak napozni/pihenni Kép (Amikor felhívtam, hogy hogyan boldogul, hatalmas kacagást, meg visítozást hallottam Kép a csupa "izomagy" testépítõt levette a lábáról, "táncolt" a bárpulton, és egyéb huncutságokat mûvelt Kép ) Mondjuk rám is fért egy kis pihenés. Tegnap sem volt egy alvóbajnok, hajnali fél3-4-ig "bulizott", nekem sikeresen kiverte a szemembõl az álmot, volt vagy 6 óra, mire visszaaludtam... 7-kor meg szopizott megint, de akkor félájult voltam, nem viselt meg annyira a dolog Kép

Szila
Digitálist, de azon túl, hogy letöltöttem a képeket a gépbõl, még nem jutottam ... Meg nem is sikerül minden, mert nem tudom rendesen beállítani a fehérfény egyensúlyt... Meg kellene már tanulni a gép használatát .. Kép

Zsu
Mostanában nekem is voltak rémálmaim, hogy Manót kilopják a kocsiból... Néha annyira tolakodóak az emberek. Múltkor épp szórakoztunk a lánykámmal, amikor egy leszállni készülõ nyanya belecsípett a lábába, megrángatta, hogy "nevess a nénire is, ne csak az anyádra"... nagy szerencséje volt a nõnek, hogy épp megállt a busz, és leszállt, mert lehet, hogy lerugdostam volna ... Szegény Csengu meg csak bámult, és nem értett semmit ...

Menta
Helena hogy van? Nem jött vissza a láz?

újak:
sziasztok KépKépKépKépKépKépKép

Márti
Remélem, az allergiád hamar elmúlik .. rémes lehet Kép

Csenge ma sárgadinnyét evett... tudom, hogy elvileg nem szabadna adni még, de kiverte a hisztit...
Meg a babakocsiban is hisztizik, egyerûen nem akar beleülni. Most már úgy cselezzük ki, hogy lefektetjük a támlát, félig bekötjük, és úgy ültetjük fel ... kíváncsi vagyok, mikor talál ki ez ellen is valami hatékony fegyvert ... Kép

Ti tudjátok, mi az a paszternák? Egy csomó bébikajában benne van .. mi kaptunk párat (végszükség esetére), de nem mertem adni neki, mert halvány lilám sincs arról, hogy mi az ...

... na eldugulok ... Kép

pusssz
Rebiék

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Szia BMárti,
Kukibõrhúzogatás ügyben nálunk a nem húzogatás dívik. Most az egyszer a dokinéni és a védõnéni is egybehangzólag azt állította, hogy 1 éves korig ne piszkáljuk. / Dokinénink neurológus a Madarászban ... / Állítólag addig többet ártunk vele, mint használunk. 4 hónapos volt, amikor a védõnéni elõször kézbe vette szegénykémet, de igazán óvatosan / ott álltam mellette, mint egy anyatigris Kép /
de tényleg csak azt nézte meg, hogy magától mennyire jön fel vagy le? A fiam természetesen végigkuncogta az egészet. / Ha csak nyikkant vona egyet.... VédõnéniKép /
Én igazából úgy gondolom, hogy a természet úgy magától is tudja, hogy mit csinál / lásd bébiprogram Kép / jobb nem piszkálni.
Egyébként nem is merném ÚGY megfogni neki. Hátha fáj, vagy vmi.

üdv: Teno
teno
 
 


Sziasztok!

Ágci: és a lefagyasztott üveg nem roppan szét? a spenótot is üvegben fagyasztottam le, de kimászott az üvegbõl Kép

Norci: tény, hogy lelkileg eléggé függõk az anyámtól és tudatalatt meg akarok neki felelni. Ha jót fõzök, állandóan nagyot csodálkozik a családom, hogy jé, a Zsuzsi jó háziasszony... 3 diploma? nem semmi! és mibõl? a bunkó titkárnõktõl én is mindig kiakadok.

Danimama: változó, hogy éjszakai szopinál milyen intenzítással vetemedik rám a lányom Kép ha fáj a foga, akkor nagyon harap, ha nagyon hiányoztam neki, akkor is nagyon szopizik, de különben általában elég neki csak az, ha érzi a cicit, és rögtön megnyugszik.

Menta: Dorkának 37,9 -e volt és ázott a saját izzadtságában, megijedtem, ezért adtam neki délután egy kúpot, most jobban van, de óránként kér szopit Kép Nekünk már volt ilyen 3 napos lázunk, Dorka borzasztóan nézett ki a kiütésekkel, úgy sajnáltam. Remélem ti szebbek maradtok Kép

Nyuszimanó: a nyelvvizsga infó forródróton jött egyik csoporttársamtól, milyen suliba jár a sógorod? a kelkáposztát is a védõnéni ajánlotta, Finno.-ban nem szabad? Kép

jaj nézem ezt a focit, de csúnyán kikapunk Kép Kép

jó éjt!
zsuzsiék
zsu26
 
 


Jaj Márti!

nem eszel kálcium tablettát? És nem lehet, hogy jön a kistesó? mert a barátnõmnek, akkor erõsõdtek meg az allergiás tünetei. Kép Kép Kép

Egyél valami immunerõsítõt és pihenj sokat!

A fogkefe tanítószettet a soproni Tescoban vettük, 1400,-Ft-ért (3 fogkefe van benne, különbözõ fejjel).

jó éjt! gyorsan gyógyuljatok/junk meg!

zsu
zsu26
 


Sziasztok!

Napcsinak kibújt a HARMADIK FOGACSKÁJA is!KépKépKép
megszenvedünk velük õ is sokszor ébred, de többnyire fõleg így késõn magától is vissza alszik.Kép

Nagyon ügyes már ma este a kiságyában is sikerült fe állnia. Ami azért teljesítmény mert mint már írtam régebben is, utazó ágya van, amiben nincs fogás, se rácsok se kapaszkodók vagy ilyesmi, így neki támaszkodik az oldalának majdnem mintha egy "mozgó fal lenne" és úgy áll fel.

büszke magára sikongat és valami baba nyelven magyaráz egész hosszan és komoly képet vágva.
Képzeljétek a nagy lába ujján teljesen lejárta a bõrt, kisebesedett pedig zokni is van rajta. Ahogyan mászik szereti a popóját felemelni és lábujjhegyen követni a kis kezét, hát ezért történt a dolog. Úgy sajnálom vérzett is rendesen biztosan fájhat szegénykémnek! Volt valakinek hasonló? Ötlet esetleg? Ma már kis puha mamuszt is adtam rá hogy azt koptassa ne a lábát!

BMárti
Szorítunk otthon ügyben én is szeretnék egy sajátot, a miénk közös az anyóssal,ígaz hogy minden külön szinten van, de ott az udvar stb. kikerülhetetlen és az én anyósom egy SÁRKÁNY akit a saját fia sem tud elviselni. Mi is azon vagyunk hogy elköltözzünk mert a három gyerekkel lassan kinõttük a két szobás lakást.

Teno
Jó nagy babucid van elég lehet cipelni!KépKépKép
Nekem három gyerkõc mellet kell takarítani meg egyebek nem mindíg jön össze minden úgy ahogyan szeretném de lassan belátom hogy ez már csak így lesz egy darabig amíg Napcsiga is nagyobb nem lesz. Az "útlevéllel" nagyon egyet értek!

Várom is meg nem is az óvodát a kis fiam most megy nagycsoportba, és az iskolát a nagy negyediket kezd, délelõtt nyugi lesz de déltõl itthon lesznek és kezdõdik az idõre járások mizériája.
Feladat hegyek és követelmények minden mennyiségben. És olyan könnyen minõsítik az anyukákat is....
Bocsi ez többnyire benneteket még nem érint!

Zsuzsi

Szerintem a szorongásaid úgy múlnak el a legjobban ha hiszel magadban. A kicsi babád is hisz benned Te vagy a mindene nem rágódik semmin mert tudja hogy bármi történik is anya majd segít, és ez így is van . Hidd el hogy meg tudsz bírkózni az élet dolgaival már így is mennyi mindent végigcsináltál! Ha nagyobb lesz õ is fog félni de arra gondol hogy megvéded õt. Amikor a srácaim rosszal álmodnak vagy félnek azt mondom nekik hogy próbáljanak bele álmodni engem is a történetbe én majd segítek nekik akkor is. Ez eddig bejött! Bízz magadban!

Menta

Szerintem is olyan Napocskás, remélem Helena jobban van már küldünk mégKépKépKépKépKép

TESZEK AZ ISMERJÜK MEG EGYMÁST TOPICKBA ÚJ KÉPEKET NAPSUGÁRRÓL AHOGYAN FEL ÁLL !!! kukkantsatok majd be a ha ránk értek kicsit!

Pussz: Dzsili
dzsili
 
 


jo reggelt mindenkinek Kép
Szila
Köszi a kedves fogadtatást
az adatok:
Csics 26év
baboca neve :Péter Géza
Születet:2002.08.08 SOTE.I KILNIKA
lakhely:Budapest XIX.ker

Nyuszimano
ha téged igy kiakasztot az hogy egy 2hetes babának kell tartani a fejét akor elképzelheted hogy engem hogy kiakasztot mert már 1hetes korában ezt szajkozta mindenki hogy tonustalan a petikém és nekem nem hiányzot akoriban de most se hogy ilyeneket mondjon nekem mindenki mert akor elkezdek aggodni és bögni .

Üdv Csics és az 1nap hiján 3hetes petike Kép
csics
 
 


Sziasztok lányok!

SzaBori! Én is meg tudtam nézni a képeket! Kép Köszi, nagyon gyors voltál!

Márti! Allergiád miatt KépKép. Tényleg, próbáltad a kalciumot? A férjemnek szokott segíteni, õ is szenved tõle, tudom, milyen sz*r lehet. Én Menta doktornéni Kép tanácsára ittam itthon egy extra adagot, azóta jobban vagyok. Sikerült egy kicsit pihennem is. A dokinénihez készülök, ha rosszabbodik, mindenképpen elmegyek. Attól félek, hogy a lányokat nem igazán érdekelné, ha én átmenetileg papíron ki lennék vonva a forgalomból...Kép Szerinted?

BMárti! Szukolok nektek álmaid otthonához! KépMajd mesélj!

Menta! Sok-sok gyógypuszi Helenának! Ma reggel Luca is mintha kicsit melegebb lenne, de nem találom a lázmérõt, csak az üres tokot.... Tudod, van egy nagylányom.... Ha megtaláltam, megmérem.

Szila! Örülök, hogy végre ti is el tudtatok jönni a talira! Kép Az ottfelejtett játékotok nálam van.

Henke! Még meg sem köszöntem a tejberizst! Kép Akkor talizunk a héten? Zsófi kérdezte, hogy holnap is megyünk a Barniékhoz?

Jövõ hétfõn hol legyen a tali (ha az idõ is úgy akarja)? Mondjuk Margitsziget? Szavazzunk péntek estig, utána eredményt hirdetünk.

Norci! Ha jól tudom, ti közel laktok Coryékhoz. Õk úgyis mindig jönnek a talikra, gyertek együtt. Ha nem vagy egyedül, jobb babával közlekedni.

Teno! Üdv itt! A kétgyerekesek életérõl tudnék neked mesélni...KépIgaz, szeptembertõl napközben csak 1 gyerekem lesz, a nagylányom oviba megy. Gyertek el valamelyik talira, a 3 évesednek viszek játszótársat. KépMerre laktok a XVI. ker-ben?

Tegnap voltunk szülõi értekezleten az oviban. Felolvasták a névsort, ki melyik kiscsoportba kerül, Zsófi nevét nem hallottuk. Amikor megkérdeztem, az volt a válasz, ja, õ kisközépsõs lesz... Nem igazán értettem, vannak nála idõsebbek is a kiscsoportban (karácsonykor lesz 4 éves). Abban maradtunk, hogy hétfõn azért megnézem azt a csoportot is, de mehet oda is, ahová mi kértük. Gondolom, miért történt a csoport-csere, de azért az óvónénit is meg akarom errõl kérdezni, mielõtt találgatnék.

Puszi
ANdi

Andi
andi3
 
 


Andi!
Na nehogy má' azt próbáld velem elhitetni, hogy két értelmes, egy éven felüli gyerek nem képes respektálni a szülõanyja beteg állapotát! Azt a kis lángost a kólához megsüthetik maguk, kólát meg csak visz nekik apa! KépKépKépKépKép

NAGYON sok kalciumot ittam már! Nem kistesó, az tuti! Azért akadtam ki ennyire, mert sosem voltam allergiás - és ezentúl sem akarok!

BMárti! Nagyon-nagyon drukkolok! Kép

Anyukám néhány órára vigyáz Árminra, megyek vásárolgatni! KépKépKép

Márti+Ármin
márti
 
 


Rebi!
Tudtommal a paszternák a fehérrépához hasonló zöldségféle, igazából talán a fehérrépa és a sárgarépa ötvözete. Nem annyira erõteljes az íze, mint a fehérrépának, itt is inkább a paszternákot használják, ill. a fehérrépát nem is ismerik. Szóval nyugodtan adhatod Csengének.

Nyuszimanó
nyuszimano
 
 


Na megvan, mit akartam még.
Zsuzsi!
Én miután a jégkockatartóban megfagyott a cucc, kiürítem. Mint mikor a jégkockát kiszeded, és ezeket a kockákat kis fagyasztós tasakban vagy dobozban tárolom. Nem szükséges a folpack.

Puszi: Nyuszimanó
nyuszimano
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?