Új privát üzeneted érkezett!

Marcsy!

Dávidnak jobbulást kívánok! :(

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Hódocska!

Én is nagyon örülök, hogy otthon vagytok, előttem már minden okosat leírtak! :D
Drukkolok, hogy minden rendben legyen a picivel, én is nagyon várom a képeket!

Viki!
Hát igen, mostantól szaladgálhatsz... :)
Petike tényleg nagyon ügyes, Viola csak 14 hónaposan indult el... :roll:

Tuncimami!
Szuperek a képek, az lenne a kérdésem, hogy másfél éves gyerekkel is érdemes oda menni? Olvastam az újságban, hogy a kicsikre is gondoltak...így van?

Kép Violka

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Tuncimami!
A fiaim már napok óta nyúznak a Mecsekextrém parkkal! Most megmutattam nekik a képeket, teljesen beindultak, mondanom sem kell... :D :D :D
Légyszi írd meg, hogy milyen árban van a belépő! Az egész parkra érvényes, vagy minden "játékért" külön kell fizetni?

Hódocska!
Bocsi, hogy így ismeretlenül megszólítalak, de pont a kórházban voltál, amikor csatlakoztam. Tényleg jó tanácsokat adtak a többiek én is csak azt tudom mondani, hogy türelem és kitartás. nem könnyű egyedül otthon egy kisbabával, mondjon bárki bármit. Össze kell szoknotok. Édesanyák nem a szülőszobában születnek, ebben én biztos vagyok. Az, hogy az embernek a hormonjai is lázadnak ilyenkor, csak hab a tortán. :lol:
Bele fogsz jönni mindenbe és ne aggódj! A tejcinek sem használ és a baba is megérzi! Bocs, hogy beledumáltam!

Mindenkinek jó éjszakát!

Évi
Kép
Kép
Kép
mamavica
 
 

 
 

Sziasztok!
Mecsextrem belépő 2300Ft/fő a családosoknak, ami egész napra szól, és bent nem kell fizetni semmiért. A picikre is gondoltak, de úgy menjetek, hogy te is ki tudd próbálni a dolgokat, és addig vigyázzon valaki a picire, különben a te belépőd kárba vész.
Éva
tuncimami
 
 


Sziasztok!

Ez mind ma történt!!! :D

Kép Kép Kép Kép

Jó éjszakát Mindenkinek!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Viki, Peti! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép
hódocska
 
 


Sziasztok!

Végre volt kis időm feltenni 1-2 képet! Az utolsón elkaptuk az angyalmosolyt, amitől elolvadok.

Szerretném megköszönni mindenkinek a bíztató szavakat, jókívánságokat, tényleg olyan aranyosak vagytok!!

Monee!

A korod ellenére Te vagy itt a legbölcsebb! :) Nagyon jó volt, hogy mellettem álltál eddig is!!!!!!!

Mamavica!

Én is üdvözöllek köztünk, sok sikert Varga Tamáshoz, én is nála szültem!

Gira!

Nemsokára jön a Ketteske, hú, lesz ám ramazuri!


Viki!

Hogy én mikről maradok le Petikével kapcsolatban! Nagyon ügyes már és egyre szebb is!!! :)

Marcsy!

Neked is köszi minden jót, rengeteget emlegetlek a napokban, húh, hát nálunk is vannak dolgok.

Mindenki más, aki esetleg kimaradt most, Jevi, Diadora, Tuncimaci, Zóra, Bea.... nektek is köszike, igyekszem visszarázódni és reagálni mindenre majd! :)


A gyerekklinikán nem sokat intéztünk, hihetetlen, de egész hónapban se a gyerekkórházban, se a klinikán nincs kardiológus. Egy belgyógyász megvizsgálta azért Tamit, szerinte nem olyan rossz a helyzet, de aug-ban megyünk szakorvoshoz.

Lehet, hogy úgy tűnt depis vagyok, esetleg türelmetlen a Picivel. Nem, itt még nem tartok, bár igaz, hogy nagyon más érzés, mint mikor ketten voltunk. Inkább aggódós vagyok, hogy mi lehet a baj, ha sír és persze a szoptatási problémák miatt. Ezen a téren egyébként az van, hogy annyira kimutathatatlan mennyiségeket szopizott Tami, hogy pótlást kell adnunk. Ez valahol megnyugtat, mikor látom, hogy végre jóllakott és tud picit aludni, nem nyűglődik, de bánt is egyben. A szopizást azért kitartóan folytatjuk, alakul a dolog, mára totál bekeményedett a cicim. Csak mindig elalszik rajta, kiköpi, de mégsem eszik eleget, mert ahogy letenném máris sír.


Ma olyan édes volt, mondtam neki: "hol a böfi, a böfi az nem maradhat el" mire Ő: DEEEEEEEE olyan, mintha válaszolt volna.

Most megyek, mert közben szopizik is, de majd jövök, mert az ügyintézéssel kapcsolatban lenne kérdésem.
Sziasztok: Timi
hódocska
 
 


Sziasztok!

Hódocska!

Tamara nagyon szép baba! Valóban az utolsó képen olyan angyalian mosolyog! :D

Peti nevében köszi a dícséreteket, igen már sétálgat, és van 4 foga is!

Gyerekklinika :( :( :(

A szopival meg tarts ki, amíg erőd engedi, ha már keményedik a cici, az jó jel!!! Próbálj meg kevesebb pótlást adni, és többször mellre tenni, hátha... Meg igyál sokat, esetleg tejserkentő teát (laktoherb vagy Fitolac) Vagy van az Urtica Urens homeopátiás bogyó is a tejserkentésre. Mondjuk nem tudom, nekem a Laktoherb vagy az urtica segített, mert én egyszerre szedte/ittam őket, de bevált! Kívánom, hogy rendeződjön a szopi téma is nálatok.

Vigyázzatok magatokra!


Bea ! :D

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Bocs a helyfoglalásért, de nézzétek merre járt ma Peti:

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!
Hódocska!
Tamara nagyon tündéri baba:) Nagyon aranyosan mosolyog:) Az urtica urens egyébként tényleg nagyon nagyon jó, én kipróbáltam és amíg szedtem tudtam szoptatni is. Utána meg...sztem tudtjátok.

Egyébként most mi is nagyon nagyon sokat sírunk. Szinte egész hétvégén csak üvölt. Most apa kínlódik vele egy kicsit :D
Ma nagyon szépen megette a krumplit, persze barackba kellett csempésznem. Minden kaja alapja a barack :D
Viki!
Peti is nagyon édes, főleg a legutolsó képen :)
Marcsy
marcsy
 
 


Sziasztok újra!

Viki!

Hát ez a Peti egy nagy barangolós! :) Hihetetlen hogy nőnek! Részletekben is tetszik az új lakásotok!
Teát egyébként iszok (Laktoherb), ill. alkoholmentes sört is szoktam.


Szóval a kérdésem az lenne, különösen a nemrég szült kismamákhoz, hogy hogyan tudnám minél gyorsabban elintézni az ilyenkor szükséges juttatásokat? Van valami, amit a férjem is intézhet helyettem?

- egyszeri anyasági támogatás
- TGYÁS igénylése
- családi pótlék

Hol van az az Államkincstár ahol ezeket -elvileg- intézni kell?
Előre is köszi a segítséget.
Timi
hódocska
 
 


Sziasztok!
Csak röviden tudok jönni, most altatom mindjárt a picit!

Viki!
Szuperek a képek! :D

Hódocska!
Gyönyörű kisbaba a kis Tamara! És az a mosoly!
Nálunk mindent a férjem intézett, én nem is tudom, merre rohangált ezekért!

Mennem kell, mert már nagyon rossz a kis manó! :shock:

Jó éjt mindenkinek!
Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Marcsi!Talán ezt a hülye jégesős, frontos időt érezte meg.

Hódocska! Hol dolgoztál?Ott kéne megkérdezni a munkaügyist, kit keress.Én Debrecenben dolgozam.A munkahelyemen aki a kifizetéseket intézte az mondta meg, hogy az államkincstárnál kit keressek.Azután ezt a nőt felhívtam, és a többit már tőle tudom...Macerás procedúra, de túl kell rajta esni.Ha tudok segíteni még esetleg elküldöm a tel.számomat a prividbe.Amúgy nagyon szép a baba, és mennyire hasonlít rád! :lol:

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Sziasztok!


Hódocska!

Először is Tami nagyon édes.Milyen nagy haja van!Az első képeken nem is olyan mint egy újszülött,sokkal nagyobbnak tűnik.Nem tudom mit néztek ezek a dokik az UH-n.
A papírdolgoknak meg itt tudsz utána nézni, talán minden benne van.: http://kanga.internode.hu/gyesgyetp5#gyed

Viki!
Petike nagyon ügyes az én gyerekeim 1 éves korban indultak el,de nem bántam , hogy nem előbb, utána lehetett a nyomukba loholni.
Tényleg szép a lakás,látom nektek is bejön a fenyő design :lol: .

Ma a balcsin voltunk,holnap teszek fel képeket,most megyek aludni,mert hulla vagyok!

Jó éjt mindenkinek! Kép
diadora
 
 


Szijasztok!

Tegnap már elolvastalak Benneteket, de nem volt erőm válaszolni. Aaaanyi, de aaanyi füvet (értsd. mellig érő dzsumbuj) levágtunk a hétvégén, hogy pfff... A 2400 m2 teleknek mondjuk az 1/3-a kész volt, és most lenyomtuk a 2/3-át. Szombaton őrült meleg volt, alig haladtunk, vasárnapra ezért megbeszéltük hogy délután-este felé megyünk ki, hogy ne legyen annyira meleg. Mire felkerekedtünk, otthon elkezdett szakadni az eső, Ócsárdon viszont a kis ijesztgetésen kívül más nem történt, egy csepp sem esett. Muszáj volt levágni, mert nagyon csúnya volt és féltünk hogy előbb-utóbb megbüntetnek érte. Nah mindegy, kész van. :)

Holnap valszeg kezdi a festő a munkát, uh. bent is tudunk majd haladni.

Ennyit rólunk. :D

Hódocska!

Köszi! :D Egyrészt azt amit fentebb írtál, másrészt meg azt, hogy nem "utasítottál el". Remélem nem voltam terhedre, én legalábbis próbáltam tartani magam, hogy ott legyek Veled, de mégse zavaróan. :) És most én is szeretném megköszönni Nektek, szép pillanatokat, érzéseket adtatok nekem és talán egy picit könnyebbé tettétek a visszalevő időt, még nekem babám lehet. :)
Remélem ez a szopi probléma hamar megoldódik! :D
Örülök neki hogy nincs komoly baj a szívével!
Tényleg olyan nagy lánynak tűnik a képek alapján, pedig csak nemrég született. Ez a fekete hajkorona sokat "öregít" rajta. :D:D:D
A vérhiányod megoldódott? Húzódik vissza a pocid? A cicid hogy bírja az egésznapos küzdést?

Viki!

Tutik a képek! :D Imádom mikor így elkezdik a kölkök felfedezni a világot! Ez a időszakuk nekem legalább annyira aranyos, mint amikor még bébik!

Marcsy!

Ez a barack sztori nagyon aranyos! :D:D Barack-barackkal... :)

Bea!

Rakj légyszi fel Te is kicsit nagyobb képeket magatokról! :)

Jevi!

Hogy vagy? Hogy állnak a dolgok?

Gira!

Hogy vagytok?


Tudjátok tök érdekes hogy eddig is és most is elég sokat foglalkozom a gyerkőc dolgokkal, de ezek az ismeretek leginkább a szülés köré koncentrálódnak. Most kezdek rájönni hogy az igazi "meló" a szülés után jön, uh. nem ártana szoptatásról, babaápolásról is olvagatnom kicsit. :D Ezeket a dolgokat eddig nagy vonalúan elfelejtettem hogy vannak és "meg kell tanulni". :D:D:D

Szép napot mindenkinek!
Monee
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Bea!

Számot köszi, betettelek a telcsibe. Az én munkahelyemen elég gázos az ügyintézés, csak 2-en voltunk, de az üzlet, ahol dolgoztam egy hálózat része, a könyvelés Bp-en van.

Diadora!

Köszi a linket, veszünk egy nagy levegőt és nekiugrunk ügyintézni.

Monee!

Még mindig a fűvel küzdötök? :D El tudom képzelni mekkora terület lehet, öcsémék telke 3000m2-es, hát kell hozzá erő, gondolom. Azért lazulgassatok is a nyáron, ne csak a munka! :) Bár nyilván szeretnétek minél előbb beköltözni. Tök jó lesz, ha már túllesztek ezen is.
Babagondozás, hát igen.... azért vannak dolgok amik alakulnak ám maguktól, csak először az ember alig meri még megfogni is a babát.

Jevi!

Jó (volt) a férjed akkor, hogy mindent elintézett. Bárcsak most is ezt mondhatnád, nem igaz?
:( Manókához kitartást, most már tudom miről beszéltek. :lol:

Tami mindenkinek köszöni a dícsérő szavakat. Csajok létezik olyan, hogy egy csecsemő egész éjjel nem alszik?? :shock: :shock: :shock: :shock: Csak sírdogál, szopizik és várja, hogy dajkálják. Most persze bedobta a szunyát. Eszméletlen, hogy éjszakánként meg tök éber. Na, majd összeszokunk.
Sziasztok: Timi
hódocska
 
 


Sziasztok!
Már régen nem írtam de azért olvasgattalak beneteket.
Ebben a nagy melegben szinte semmit nincs kedvem csinálni, persze muszáj.
Andrisunk immár 4 hónapos és 3 hetes 7.200g és 65 cm. Jó kedvű kisbaba. Kicsit talán elkényesztettük, mert nem igen tudjuk egyedül hagyni mikor ébren van, egyből kiabál vagy hisztizni kezd ha nem vagyunk ott.
Mostanában a fordulással van elfoglalva ezt igyekszik tökélyre fejleszteni, egyenlőre még csk hasra és csak az egyik irányból megy de az nagyon.
Kis gondunk van a kakival, bár lehet, hogy nem is számít gondnak. Immár 3 napja nincs azaz csak kis rozsdafolt van néha néha a pelusban.

Hódocska!
Nagyon édi Tamara, micsoda hosszú haja van! Rád hasonlít de nagyon. :P
Titeket láthattalak az ablakból, valamelyik este 9körűl babakocsizni?
Így altattátok a picit, ugye? Nehéz az első pár hét tudom, mi is nagyon megvoltunk "illetődve" az elején. Közhely de tényleg egyre könnyebb lesz. Tudom most még messzinek tünik, de a 6-8. héttől már tényleg könnyebb lesz.
Nálunk volt olyan hétvége amikor végig sírtam, mert Andris is állandóan sírt és tök tanácstalan voltam. Nem lehet eléggé felkészülni.
Szerintem próbálj fejni is kicsit -föleg ha kezd bekeményedni- minden szopi után ez is egy tej növelő módszer.
A papirokkal kapcsoltaban nem sokat tudok mondani, a férjem intézte a munkahelyemen a béreseknél.
Az anyasági támogatáshoz ha jól emlékszem, az orvosodnak is kikell állítani egy papírt.

Köszi a Varga cseppes tippet úgy nézki bevállt, már nem hullik annyira a hajam.

Viki!
Peti nagyon ügyes és tündéri kisfiú! :lol:

Üdv Mindenkinek!
Zóra
zóra
 
 


Kép
Kép
zóra
 
 


Sziasztok!
Hódocska!
Eddig amíg nem született meg a Hisztike azt mondanám, hogy nem létezik, de már megtanultam, hogy van olyan, hogy nem alszik éjjel :(
Most éjjel mi is szinte egész éjjel ébren voltunk és csak üvöltött és üvöltött. És persze az elején sztem még emlékeztek rá, hogy panaszkodtam, hogy szinte semmit sem alszunk éjjel mert nagyon sír.
Bea!
Nemtom, lehet, de az eső után és is és most is üvölt. Egyszerűen bármit csinálok vele csak sír és sír és sír.
Tegnap kapott először krumplit, de csak 2 kockát kevertem bele a barackba. Nemtom, hogy attól-e, mindenesetre ma nem kap krumplit.
Marcsy
marcsy
 
 


Hahó,
most csak gyorsan-gyorsan, voltaképpen rég ebédet kellene főznöm, de semmi kedvem még csak rágondolni sem :(

Hódocska,
most csak a szopira-alvásra, hátha tudok egy kicsit segíteni. Vannak ún. inverz babák, akik éjjel szeretnek fent lenni. Ha meg fent van, akkor ebben a korban még nem tud mit kezdeni magával, a legegyszerűbb, ha tényleg dajkáljátok. Akkor inkább napközben hunyj vele te is egyet, hogy bírd a műszakot. Amúgy nekem az a tapasztalatom, hogy hathetes kor után ismerszik meg a baba igazi természete, addig csak csodálkozik, hogy mit keres ő itt kint...
Szopi: te tudod, hogy nagyon kemény-e a cici, vagy sem, de ha igazán nagyon be van keményedve, akkor nehéz belőle szopizni, mert nem tud jól ráharapni. Ha tudsz, nézelődj az Anyaságról Szoptatás topik archívjában, olyan 2003-2004 körül, de a tavaly tavasz is jó még, akkor még nem néptelenedett el. Nagyon jó tanácsok vannak. Ha úgy látod, nem eszik eleget, akkor cicire vele minden nyikkre, amikor csak hajlandó. Esetleg fekve tudtok szopizni, hogy te is pihenhess közben egy kicsit? Szaporítani fejéssel is lehet, de sokkal könnyebb szopizással, már ha a kölök ért hozzá, hogy kell. Azt azért nézd meg, hogy jól van-e cicin, ajka, nyelve jól áll-e közben, jól kitátja-e a száját, jól bekapja-e a bimbóudvar nagy részét is (3 cm-s átmérőjű kört legalább).
Az ideális:
- nagyra tátja a száját, mintha ásítana
- az ajkai kifelé fordulnak szopás közben
- a nyelve ki van nyújtva az alsó fogíny végéig (ha óvatosan megnézed, nem látod tőle az alsó ínyt, miközben a szájában van a cici), és vályúszerűen körülöleli vele alulról a mellbimbót
- a bimbóudvar egy részét is rendesen bekapja (l. mint fent)
- a nyaka nem nyeklik se előre, se hátra, oldalra fordítania sem kell
- neked nem fáj a bimbód, és érzed, hogy beindul a tejleadó reflex (ez egyedi, van, akinek bizsereg, van, aki csak azt látja, hogy nyel a gyerek, nekem speckó nyilallani szokott, mindenesetre közben megkeményedik az egész melled, és gyakran, de nem feltétlenül, csöpög vagy akár sugárban lövell a tejecske a másikból)
- hosszan szopik, legalább húsz percet mellenként (van, aki már az elején röviden végez, de ez jobbára akkor szokott lenni, amikor nagyon sok a tej, és a baba nagyon mohó)
- gyakran szopik, az első pár hétben akár óránként is lehetséges (csak legyen, aki bírja egész nap rajta a kis piócát :) )
- gyarapodik
- elég kakis-pisis pelust termel (5-6 nehéz eldobható pisis pelus, ill. az első hat hétben napi legalább egy kaki)

Van egy könyv, Szoptatás a címe, lehet, hogy már emlegettem is itt, Alexandra boltokban meg lehet venni, nekem az első hónapokban szinte bibliám volt, annyira elképesztően hasznos.

Tami egyébként tényleg gyönyörű, és tényleg nagyon hasonlít rád. A sírdogálás nem feltétlenül az éhségtől van, lehet a szomjúságtól, melegtől, fáradtságtól, álmosságtól is vagy attól, hogy nincs folyton rajtad, ill. nem szophat folyton, ami akkor is megnyugtató, ha éppen nem akar tejet, csak komfortozik rajta. Ha nem lenne ekkora hőség, ideális lenne kendőben hurcolászni, abban szopizni is tud, neked is könnyebb, mert tudsz akrámit csinálni (vagy majdnem akármit). Mondjuk én tavaly ekkora hőségben is kendőztem Zezével, mert csak addig aludt, amjg kendőben cepeltem. Otthon egyszerű volt, mert rajtam felül csak a kendő volt, alul meg csak egy bugyi, a kölkön meg egy szál ujjatlan body a pelus fölött, de kint az utcán csak muszáj volt felvennem valamit :lol:

Marcsy,
ugye-ugye :) Zezének volt tél tájban almakorszaka, a lányomnak meg, amikor ő volt pici, banánkorszaka volt, a banánt is baánnal ette :D

Na megyek, mert ott árválkodik egyedül a lányom meg a brokkoli :)
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Jevi!

Viola nagyon helyes kislány! :D

Zóra!
Andris is tündéri, micsoda hatalmas barna szemek! :D

Kriszi!

A Szoptatás c. könyv tényleg nagyon jó, nekem is megvan! :)

Monee!
fűvágás :( :( :( De legalább túl vagytok rajta! :) Kicsit pihizzetek is a nyáron, jó!!! Hajrá festés, meg stb. malók és utána költözés és hawaii !!! :lol:

Hódocska!
Tamara nagyon szép formás kisbaba, és valóban nagyon nagy haja van!!! :D De jól áll Neki!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


malók=melók akart lenni, bocs...

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Addig is Peti mindenkinek küld egy "D" betűt! :lol: :lol: :lol:

Kép

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Hódocska!
Nagyon gyönyörű a babád! Még a férjemnek is átküldtem a mosolygós képét msn-en :oops:

Nekem van egy bevált módszerem az nappal alszik éjjel sír dologra, csak egy kis "erő" szükségeltetik hozzá :) Réka is pont ezt csinálta. Apósom (nagyon tapasztalt - 9 gyermek apja) tanácsára délután 4-től éjfélig nem hagytuk aludni. Sírni se, mert én aludtam :oops: . A férjem egy kispárnáról dobálgatta a levegőbe csaknem 6 órán keresztül (azért az evést beiktattuk ;)) Na éjfélre kipurcant a kiscsaj. Úgy aludt mint a tej... onnantól kezdve inkább éjjel aludt :D

A szopizással is hasonló gondjaim voltak, de én jobban rettegtem a tápszertől, mint bármi mástól (olyan környezetben voltam), inkább kínlódtam. Fejtem, pohárkából adtam neki, bimbóvédővel szenvedtem és meég egy csomó praktika bevetése után (és azért valljuk be - sok sírás után - SIKERÜLT. Persze, ha megnyugtat téged, hogy jóllakott, akkor azért gondold meg ezt a harcot, mert én így az első 6-8 hetet enyhén szólva nem igazán élveztem. A középutas megoldás is lehet célravezető ;)

Gira
Vendég
 


Hát ezt muszáj közzétennem. Egyesek szerint vandál vagyok, de nem bírtam abbahagyni a röhögést :lol: Beszorult a keze...
Kép
Vendég
 


Sziasztok!


Az ígért képek: Kép
Kép
Kép
diadora
 
 


Sziasztok!

Zóra!

Örülök, hogy segítettek a cseppek. Nagyon szép szemei vannak Andrisotoknak valóban. :)
De, de mi babakocsiztunk! :lol: :lol: :lol: :lol: Gondolom a csíkos pólómról ismertél fel, mert az a kép épp indulás előtt készült. Elég nagyra sikerült a séta, a végén már kézben kellett vinnünk, annyira sírt. Akkor egyébként nem altatási céllal mentünk, hanem a gyerekorvos javasolta, hogy késő este kiránduljunk már egyet, látta, hogy rám is rám fér a sok kórház után. Jó is volt, csak én is elfáradtam kicsit.

Marcsy!

Éjszaka akkor ha ezentúl virrasztunk, mindig eszembe fogsz jutni, hátha ti is épp ezt teszitek :cry: Mennyi idős is Hisztike? Ugye nem kell készülnöm rá, hogy velünk is ez lesz még hónapok múlva is???? :shock: :shock: :shock: :shock:

Kriszi!

Köszi a bölcs tanácsokat a szoptatásról. Amennyit előzetesen ebben a témában tájékozódtam, nagyjából hasonló, mint amiket írtál. Arra már a kórházban rájöttem, hogy sokszor csak komfortszopásról van szó, már ott is javasolták emiatt a cumit, amit csak nagyritkán fogad el. Az a gond, hogy teljesen kimutathatatlan mennyiségeket szopik (10-et, néha 20-at, de az már nagy szó) és ez baromi kevés.
A kisebb ellenállás felé haladva szinte minden éjjel mellettem fekszik és lóg a cicin, de ez majdnem ugyanolyan fárasztó, mintha csak dajkálnám, mert eleve csak 1-2 pozícióban lehet így feküdni, és 3 slukk után belealszik, kicsúszik a szájából a bimbó, aztán üvölt is, mert kéri de rögvest. Ez nagyon kimerítő, a férjem át is cuccolt a kanapéra.

A védőnő egyébként lebeszélt erről a módszerről, ami azért valljuk be nem feltétlenül természetes valóban, mert felázik a bimbó és utána majd kirobbantani sem lehet a nagy ágyból a babát. Ettől függetlenül az ájulás határán mindig ezt csinálom, mert nem bírom hallgatni, ahogy zokog.

Gira!

Szétröhögtem magam a fotón és az ébrenléti trükkön is :lol: :lol: :lol: :lol: . Ezt azért gondolom nem 10 naposan hajtottátok már végre! :D
Jaj, de jó lesz, hogy Te is hamarosan velem érzel, mert jön a Ketteske. :)

Diadora!

Nagyon jók a képek, Dia igazi kis manöken. És a Balázs is mekkora már! :)

Sziasztok: Timi
hódocska
 
 


Timi!

Réka egy hetes volt,, mikor megcsináltuk ezt az ébrentartósdit vele. Lehet nálatok kevesebb idő is elég lenne, hogy ébrentartsátok, csak nálunk Réka egyébként sem aludt sokat (azóta se :? ), ezért kellett ilyen hosszú ideig.

Gira
Vendég
 


Sziasztok!

Gira!

Háááááááát ez a fotó! :lol:

Diadora!

Szemmel láthatóan jó volt a nyaralás! :D Mekkorák már a gyerkőcök!!! :D

Hódocska!

Nálunk Peti 7 hetes koráig a nagyágyban aludt! Azt sokáig a kiságyában, most meg amikor éjjel felkel, átkerül a nagyágyba. Majd csak kiszokik belőle egyszer, de mindenki úgy csinálja, ahogy jónak érzi!!!

Jó éjszakát Mindenkinek!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Győzök visszaolvasni, örülök, hogy sokan vagyunk, és mindig van valaki a fórumon.

Monee!
Nektek hol is van házatok? Köszi az érdeklődést, most egyelőre úgy van, hogy mégsem válunk. Igazából, amióta higgadtabb vagyok, egész másképp látok mindent, a férjem pedig látja, hogy egy idegbeteg feleség helyett egy normális nő él mellette. :P
Lehet, hogy naív vagyok, de szerintem túljutottunk a válságon, én is megtaláltam régi önmagam, és új "életet" szeretnénk kezdeni egy új otthonban. Jelenleg Pécstől nem messze szeretnénk nézni családi házat max. 15 millió ft-ért. Nagykozár nagyon tetszik, de ennyi pénzért nem kapunk szerintem. Nekünk már van hitelünk a mostani házunkra, ezt a hitelt vinnénk át a másikra, ezért fix ez az összeg. Szoc.pol-t igényelnénk még ehhez, ha új építésű a ház. Nagyon lelkesek vagyunk, én bízom a közös jövőnkben!

Hódocska!
Hát igen, talán az együttalvás tényleg nem szerencsés, Violka másfél éves lesz, de még mindig velem alszik, egyszerűen igényli, és követeli, ha éjjel felkel és nem vagyok mellette, sír, márpedig minden éjjel egyszer felkel és iszik egy kis tejet. És hát ugye a férjek is megsínylik a dolgot. :( Én úgy vagyok vele, hogy utólag már úgy látom, hogy az elejétől következetesen a kiságyába kellett volna szoktatnom, akkor talán nincs ez a probléma. Ez nem azt jelenti, hogy hagyni kell sírni, de nálatok még tényleg össze kell szokni, rá kell jönni, miért sír. Mondtad, hogy adsz neki pótlást, talán este, éjjel kellene adni főleg, addig a melled is pihen, és ha ő is jóllakott, reggelre ő is, és te is kiegyensúlyozottabbak lesztek, a tejtermelésnek is használ, ha pihentebb vagy! Megkérdezhetem ki a védőnőd? Te is Uránban laksz, ha jól emlékszem, lehet, hogy u.az, mint nekünk! Nekem a Budáné Koller Anikó, ő rengeteget segített nekem szoptatásügyileg, mert az elején én is sokat kínlódtam. Lehetne esteleg próbaszopást tartani. És még valami! Én beleestem a mérlegneurózisba! Állandóan méregettem, én is úgy láttam, hogy semmit nem eszik szinte, de valahogy mégis szépen hízott! Aztán kivágtam amérleget! :D

Gira!
Hát ez a kép haláli! :D :D :D

Dóri!
Jók a Balcsis képek, pontosan hol voltatok? Hol ilyen homokos a part?

Zóra!
Andris is nagyon aranyos!

Viki!
Köszi a dicséretet!

Mindenkinek jó éjszakát
Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Hazaértünk a nyaralásból! Nagyon jól éreztük magunkat a Mátéval, csak azt sajnálom, hogy a férjem nem jöhetett velünk, mert nagyon sok munkájuk van. Képzeljétek a Máté elkezdett kúszni és megtanult négykézlábra állni. Mindig elkezd hintázni és próbál mászni, de még nem jött rá, hogy a kezét is mozdítani kellene és igen nagyokat esik pofára szegényke. Nagyon stramm kölyök, mert nemigen sír, hanem gyorsan feltápászkodik és próbálkozik újra.
Most nem tudom megint mi van vele, lehet, hogy semmi, de ma egész nap hőemelkedése volt. Lehet a fogzástól hőemelkedés? Nagyon nyálzik és meg van duzzadva felül középen az íny és mindent de mindent a szájába tuszkol. Remélem nem lesz beteg, mert másfél hét múlva ismét mennénk nyaralni.

Hódocska!

Nagyon-nagyon gratulálunk! A nagymamánál nem volt internet, ezért megkértem a férjemet, hogy nézzen rá minden este a babanetre, hogy előbújt -e a pocaklakód. Nagyon aranyos a kislányod!
A családi pótlékot, anyasági támogatást és a GYÁS-t attól függően kell intézned Pécsen vagy a munkahelyeden vagy a munkahelyed székhelyének megfelelő OEP-nél vagy MÁK-nál, hogy a munkahelyed TB kifizetőhely -e. (amikor táppénzen voltál a munkahelyed utalta a táppénzt vagy az OEP?) Ha a munkahelyed, akkor gyakorlatilag mindent ott kell intézni, de mindenhez kell a kislányod TAJ száma, amit 2 héten belül fogtok megkapni. Ez a legegyszerűbb, mert szerintem a munkaügyisek mindenben segíteni fognak. Egy csomó papírt kell majd beküldened nekik. Ha nem TB kifizetőhely a cég, ahol dolgoztál, akkor a Nagy L. Király útján van az Ántsz mellett a MÁK, ahonnét kell hozni csal. pótlék és gyás igénylő lapot, azokat ki kell tölteni, csatolni az azokon feltüntetett papírokat. Ezeket nem írom le, mert tényleg minden egyértelműen rajta van. Ha ezeket kitöltöttétek, aláírtátok, akkor be kell vinni ugyanoda, de ezt jobb, ha valakit megkérsz, mert mindig rengetegen vannak és nem túl toleránsak senkivel sem. Legalábbis télen sokan voltak. Ha bevittétek a papírokat, elbírálják, a csal.pótlékot kb. 2 héten belül utalják, a többit nem tudom, mert nálam a gyás a cég intézte, mert a székhely Siófokon van, így én Kaposvárhoz tartozom gyás-gyed szempontból, csal. pótékot viszont a pécsi mák hivataltól kapok. Ennyit a hivatalos dolgokról.
A szoptatás nálunk is nehezen ment, először én is pohárból itattam, mert nem akart szopni, de először mindig mellre tettem a Mátét, aztán ha abbahagyta azonnal fejtem és a következő szopásnál ez volt a kiegészítés. Kb. 2 hét alatt megtanult rendesen szopizni és nem kell poharazni. Fejni minden szoptatás után fejtem, leginkább kézzel, szerintem azzal lehet a legjobban kifejni.
Az alvás az elején nálunk is nehezen ment, először tényleg megfordult nála a nappal és az éjszaka, de tényleg aludj a babával nappal, nagyon hamar át fog szokni arra, hogy éjjel kell aludni. Mi kezdettől fogva esténként ugyanazt csináltuk, ugyanabban az időpontban fürdött, utána evett aztán meséltem és elaludt, de a mostanában a tápszerezés előtt már a cicin elaludt és elmaradt a mese. Most megint mesélek és játszunk is kicsit elalvás előtt, hogy a dajkálás megmaradjon. Nálunk még az is nehezítette az elején a dolgunkat, hogy a Máté hasfájós volt, de tényleg csak kb. 3 hónapig tart ez a nehéz időszak. Utána más miatt nehezebb is, de azért könnyebb is mert azért csak növekszik a gyerkőc. Mi most a hozzátáplálással szenvedünk, szerintem ez is nagyon nehéz időszak.

Egy kérdésem van, mert mostmár kezdek kétségbe esni: a Máté ma volt fél éves és még mindig nem menstruálok. Már kb. 2 hónapja nem szoptatok és még mindig nem jött meg. Holnap csinálok egy terhességi tesztet, de gyakorlatilag kizártnak tartom, hogy babát várja, bár ugye egyik védekezési módszer sem 100%-os. Mikor "szokás" menstruálni szülés után? El fogok menni dokihoz, csak most szabadságon van, addig meg nem tudom mit csináljak, menjek el máshoz vagy ha már eddig vártam ez 2 hét már nem számít?

Gira!

Halálos az a kép!

üdv Mindenkinek!
Netty
netty11
 
 


Sziasztok!
Gira!
Nagyon jó a kép :D

Hódocska!
Én ma hajnali 2 óra felé gondoltam ám Rád a konyhában sétálva :)
Egyébként nálunk, amikor abbahagytam a szopizást :oops: akkor mint akit elvágtak abbahagyta azt a rengeteg sírást is. Egész addig a nap 24 órájából 25-öt sírt, de utána csend volt és nyugi. Persze ezzel nem azt mondom, hogy hagyd abba a szoptatást, nekem is lelkiismeret furdalásom volt, hogy belefáradtam :oops: Egyébként ezt az éjszakázást vasárnap óta csináljuk megint. A védőnő szerint a meleg miatt ilyen, de ezelött is voltak melegek és akkor nem csinálta. És különben is, ha a vállamra veszem és sétálok vele akkor semmi baja? Akkor nincs melege?
Lehet, hogy a Te babádnak a Te közelséged hiányzik. Én kipróbáltam mindent, beraktam mellé a kiságyba a pólómat,(persze úgy, hogy ahogy kalimpál a kezével, véletlenül se tudja a fejére húzni) hogy esetleg ha érzi az illatom akkor csöndbe lesz, de ez nem nagyon vált be. Aztán magam mellé vettem, de csak éjjelre és akkor tudtunk valamennyit aludni is és nem szokott hozzá. Most már a kiságyba alszik(ha alszik).
A próbaszopásról meg annyit, hogy mi megcsináltuk, volt olyan 3-4 hetes és 15 perc alatt megette a 100-at, akkor azt mondták, hogy ez elég neki, nem lehet éhes, aztán amikor már nem hízott(pedig akkor is 80-100-at evett) akkor hagytam abba a szopizást :oops:
Marcsy
marcsy
 
 


Jajjj lányok, majdnem elfelejtettem...
Dominikának 4.-én lesz a névnapja, nem nagyon szoktuk a névnapokat megtartani, akkor valami fini kaját főzök, amit az ünnepelt kér.
Meg is kérdeztem tőle, hogy mit szeretne, háááát, ha nekem ezt valaki mondja és nem hallom nem hiszem el.
Brokkolis zöldséglevest, spenótot és bundás kenyeret :?
Eddig mindig a rántott hús, pizza, töltött hús volt a kívánság, most meg...
Nah, eleget beszéltem, megyek is ébredeznek a többiek.
Marcsy
marcsy
 
 


Jó reggelt Lányok!

Ma bevonulok a kórházba, csak egy pillanatra beugrottam, hogy elköszönjek Tőletek!
Holnap, legrosszabb esetben holnapután már én is babázhatok. Nagyon félek, de próbálok úgy tenni, mintha nem.... Néha kiesek a szerepemből! :lol:
Vigyázzatok Magatokra és a sok gyönyörű törpicsekre!
Gondoljatok rám!
Sziasztok!

Évi
Kép
Kép
Kép
mamavica
 
 


quote="bea80"]Annababa[/color]


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép [/b][/quote][/quote]

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Sziasztok!

Azért tudtam ilyen nehezen képeket feltenni, mert én képteklen vagyok a sajátjaimat úgy megformálni, hogy elfogadja a babanet.Hiába kicsinyítem le.Így elküldtem emailben valakinek, és ő tette fel a 2006 febr. babák fórumon.Azt már ide tudtam másolni.Sajna úgy tűnik mindig segítséget kell kérnem , ha képet akarok mutatni, bár nem tudom, miért.

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Mamavica!Nagyon szorítok!

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Netty!
Nálatok mik voltak a jelei annak, hogy elkapott valami vírust Márk baba? Kicsit kezdek aggódni Andris miatt, mert 3 naponta van csak kakija és akkor meg rengeteg és nem a megszokott illatú, állagú.

Mamavica!
Én is szorítok!

Üdv.:
Zóra
zóra
 
 


Hódocska!nekem megvan a Szoptatás c. könyv, szívesen odaadom, ha érdekel!próbáld inkább cicire tenni, mint pótlást adni, csak akkor fog a melled elég tejet termelni.nem baj, ha egyelőre úgy tűnik keveset eszik.legyél picit türelmes, nem fog éhen halni!
nálunk egyébként nincs cumi, és rengeteg tejem van, kap belőle még egy baba.igaz, fárasztóü néha, de a tápszerkészítés is az!sok sikert, kitartást és türelmet!hidd el, nem tudsz rosszat tenni!

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Ja, az éjszakai alvásról!nálunk bejött, és az első naptól így csinálom:ha leteszem este aludni, már nem kapcsolok villanyt, éjjel is sötétben szoptatom meg, nem beszélek hozzá, nincs szemkontaktus sem.kicsit felhúzva hagyom a rolót, hogy mégse legyen töksötét.így csak szopizni ébred fel , de rögtön visszaalszik, nem vár dajkálást.ettől egy éjjel sem tértem el, és bevált.

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Sziasztok!

Mamavica!
Nagyon szorítok értetek! Remélem hamarosan már babázhatsz Te is!

Bea!
Anna Baba nagyon édes, nekem a 2.kép tetszik a legjobban, meg a 4., amin együtt vagytok!!! :D

Szoptatás: Az elején én is eléggé megküzdöttem vele, volt az első héten, hogy sírva fejtem, mert annyira fájt, de muszáj volt azt a csöpp kis 40 ml-t ami volt lefejni (kézzel, mert az elején valóban nem megy sehogy máshogy), mert ha nem , akkor még az is elapadt volna. Amikor a kórházból hazajöttünk, két nap múlva Peti még jobban besárgult, mint ahogyan hazaadták, így a gyerekorvos(a kórházi) megtiltotta, hogy szoptassak 24 órán át, hátha az anyatejtől van!!!! Ekkor kapott Peti majd 1,5 napig tápszert. Erre másnap jött meg az eredmény (még a kórházban vettek pisimintát Petitől) hogy valami húgyúti fertőzése van, és az okozta a rossz véreredményt!!!! Nekem is úgy tűnt az elején, hogy szinte egész nap csak a cicimen lóg, de azt hiszem 2 hós korára elmúlt ez az érzésem, meg valahogy mintha a tejem is beállt volna. A felázott mellbimbóra pedig nekem nagyon bevált az Avent mellbimbóvédő krém, amit még le sem kell mosni szoptatás előtt.

Most meg valahogy nagyon szeretek szoptatni, már azt nem tudom, hogy fogom Petit leszoktatni róla! Most már tudom, hogy cicire szoktatni könnyebb volt, mint róla le!!! :lol: Van, hogy még most is 3-4-szer szopik egy nap+ éjjel 1-2!!!

Bea!
Gratulálok az éjjeli módszeredhez, majd a követköző babámnál ki fogom próbálni!!! :) (Petit asszem már elrontottam e téren :( )

Bocs, hogy ilyen hosszú voltam!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Hahó,

Mamavica,
bár már talán nem olvasod, én is szorítok :)

Hódocska,
én meg a cumiról beszélnélek le :) Merthogy minden, cumi, cumisüveg könnyen elronthatja a szopási készséget, mert másképp áll a szájában, mint a cici, szóval ha cumizto-üvegeztek, erre nagyon figyelj. Ja meg a játszócumi, ha azt kap, akkor előfordulhat, hogy megnyugtatja magát vele, a cici nem kap elég ingert, és csökken a tejtermelés - vagyis a cumizás igazán nem tesz jót, ha növelni akarod a tej mennyiségét.
Amúgy a lányomnál mág én is nagyon tartottam a nagyágyas altatástól, külön szoba, külön ágy, ennek ellenére féléves korára teljesen zombi voltam a sok kelegetéstől. Aztán mellettem aludt jó sokáig, egy nagy matracon, aztán átszokott a kiságyba, és most már rendben van a dolgoknak ez a része. A fiam egészen pici korától egy ágyban aludt velem, aztán kb. három hónapos kora körül egyik napról a másikra áttelepítettem a kiságyba, és azóta csak alkalomszerűen landol mellettem, ha éjjel felébred, és altatása közben én is elalszom :)
Amúgy éjjel tápot keverni legalább olyan fárasztó lehet, mint szoptatni, és aludni még úgy sem lehet közben. Ebben a korban, és még jó ideig (kivéve, ha nagyon nagy mázlid van) ébredni fog a gyerek éjjel, és valamit kell vele csinálni, hogy visszaaludjon. Rém fárasztó, de lassan azért beletörik az ember, csak ez az eleje rémes. Én már szó szerint bármit tudok csinálni félálomban, a múltkor, egy nehéz éjszaka utáni reggelen csak néztem, hogy kerülök a lányom ágyára, a fiammal a karomban :lol:
A fekve szoptatásra most éppen a fiam egy jó pozíciót talált ki, igaz csak nagyobb babáknál működik: én hanyatt fekszem, ő meg mellettem félig oldalt, félig hason úgy, hogy a karom a feje alatt van, és ahogy átölelem, úgy egyben támasztom is a fejét. Mindenkinek ajánlom, naggyon kényelmes, fogzáskor ideális :)
Szóval kitartás, menni fog minden, csak ne idegesítsd magadat semmi miatt.
kriszi
 
 


Zóra!

A Máténak a vírusfertőzés elején a széklete lazább lett és spenót zöld. Borzalmasan sírt minden evés táján, kb. akkor amikor megemésztette az előző adagot. Szegénykém csak vonaglott és ordított. Nem tudtuk, hogy mi a baja, mert láza egyáltalán nem volt és a két evés illetve fájdalmas üvöltés között olyan volt, mint akinek semmi baja nincs. Sajnos csak az orvosoknak is nagyon későn tudtam megmutatni, hogy tényleg fájdalmai vannak a Máténak, mert az orvosi rendelőben semmi tünetet soha nem produkált. A vírusra egyébként semmi gyógyszert nem adtak, ha szoptatod szoptasd amikor csak kér. Attól, hogy kevesebbszer kakil szerintem nem kell még vírusfertőzésre gyanakodni, igazából jobban akkor, ha sokkal többször van széklete, mint szokott.

Netty
netty11
 
 


Sziasztok!

Réka 6 hetes koráig a hasamon aludt el, aztán tettem magam mellé az ágyba... Pontosan 6 hetes volt, amikor már nem magam mellé tettem le, hanem a saját ágyába és csodák csodája, ott se aludt rosszabbul. Egy héttel később pedig már a saját ágyába tettem lefekvésnél, (néha cumit is sikerült a szájába csempészni - nem akarlak rábeszélni, mert szerintem alkati kérdés, hogy melyik baba szokik rá, és lehet Tami épp rászokna, de Réka 3 hós korától egyáltalán nem vette be a szájába a cumit) és innentől kezdve a saját ágyában aludt el. Szerintem 4 hós koráig nem lehet sehová sem "szoktatni", mert addig még mindegy neki, hol van - legalábbis Rékusnak mindegy volt. Csak azt a pontot kell eltalálni, mikor fedezi fel annyira a környezetét, hogy észreveszi a változást. 5-6 hós volt, amikor már nemvolt neki mindegy, hogy ÉN hol vagyok, amikor ő elaszik... ott jött egy kis problem, de arról majd ha aktuális lesz :lol:

Szopi: Réka 5 hetes volt, amikor kezdett úgy menni a szopizás, ahogy a nagykönyvben meg van írva... KITARTÁS!

Gira
Vendég
 


Netty!
Köszi szépen! Kicsit megnyugodtam.
Végülis felhívtam a gyerekorvosunkat és mondta, hogy lehet, vírusfertőzés és a Normaflore nevű készítményt ajánlotta. Ezt már adtam neki az első pár hétben is a hasfájása miatt. Elkezdtük szedni, remélem helyre áll a pocija.

Bea!
Nagyon aranyos Anna baba!

Üdv. Mindenkinek!
zóra
 
 


Sziasztok!

Monee!

Egy két "fogas" kép Neked! :lol:

Kép Kép

És egy fog nélküli:
Kép

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


na a feliratok kissé összezavarodtak, de a kép egyértelmű :lol:

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Hódocska!
Én sem a szopiról akarlak lebeszélni, csak te írtad, hogy olyan kevés mennyiségeket szopik Tami, hogy pótlást adsz neki! Nekem volt egy ismerősöm, akinek reggel és napközben még volt teje, estére már nem volt elég, akkor adta a pótlást, így a baba jobban aludt éjjel, és reggelre, mivel anyuka is pihentebb volt, tej is volt elég. Aztán már este se kellett egy idő után a tápszer.
A próbaszopás azért lehet nálad jó, mert kiderülne, hogy tényleg a tejed kevés, vagy a picinek rossz a technikája.

Bea!
Anna baba nagyon helyes, azok a hurkák! :D :D

Viki!
Petike is tündéri a kis fogaival!

Monee!
Merre jársz ma? Már hiányollak :P

Üdv mindenkinek!
Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Jevi!

Vagyok ám teljes jelenlétben, csak tegnap is annyi munkám volt -szerencsére- hogy nem tudtam már írni ide. Olvasni, még lopva is, egyszerűbb, mint írni. :D

Örülök neki hogy kezd normalizálódni a helyzet. :) Amikor a mi kapcsolatunk is hasonlóképpen labilis volt, én is tök zizi voltam, mindenért beszóltam, veszekedtem és ez miatt természetesen a Párom azon gondolkozott hogy akar-e velem élni, mert mi lesz ha utána is, miután megnyugodott a helyzet, ilyen leszek. Nem hitte el nekem hogy nem, meg kellett neki mutatnom, ugyanúgy mint ahogy most Te teszed. :) És sikerült. :D Rájöttem hogy mennyire szeretem és milyen boldog az életem vele és nem szabad hogy akár egy rossz szóval, vagy bármivel bántsam. :D

Ócsárdon vettünk házat. Írtam már korábban hogy nekünk nagyon minimális összeg állt rendelkezésünkre a kezdéshez, ezért ez volt a fő dolog amiért falut választottunk. Mellesleg én inkább "falusi" beállítottságú vagyok, majd minden "férfi munkát" meg tudok csinálni. Magyarul fát vágok, füvet kaszálok, árkot ások, csempét verek, stb. és élvezem. :) Tehát nem bántam meg, akármennyi munkánk is volt vele már eddig is. Mi tavasszal 5 milláért vettük a házunkat (fűtésrendszer nélkül). Ez nagyon jó ár volt szerintem, még akkor is ha látszott hogy költenünk kell rá és dolgozni vele jó sokat.

Nézzetek sztem körül Bírjánban, vagy Görcsönyben, Baksán. Sajna Nagykozár, Bogád, Kozármisleny, Pellérd, Keszü, stb. annyira felkapott jelenleg, hogy arany áron mérik a házakat. Én is szívesebben mentem volna oda, de horrorak az árak.

Hódocska!

Jó sok szopizási tanácsot-tapasztalatot írtak Neked a csajok! :) Csak győzd kiválogatni ami Nektek jó lehet! :D
Én a hatalmas nagy tapasztalatommal inkább nem mondok semmit. ;)
Jah, de mégis. Beának azt a sötétben szopiztatós ötletét én is eredményesnek gondolom. Ha nem kapcsolsz villanyt amikor elkezd sírni Bugybó, hanem csak odamész az ágyához, megsimized, csendben beszélsz hozzá, esetleg adsz neki enni, akkor rá fog jönni, hogy ilyenkor akármit is csinál anya nem fog vele játszani. Észre fogja venni hogy nagyon nincs értelme felkelnie, mert nem történik a szopizáson kívül semmi izgi dolog. Norbi mesélte hogy Katával is dettó így csinálták és működött. Szerintem ez egy megfogadható dolog akár a későbbre is! :)

Gira ötlete a nemalvással is jó sztem, akármennyire is drasztikusnak hangzik. :) Ő is egy ember, ha még pici is, és normálisan belegondolva, miért lenne álmos éjjel, ha egész nappal alszik?! :D

Zóra!

Aranyos Andris nagyon!

Gira!

Megnéztem Réka képeit. Nagyon jó fej kislányod van! Milyen képeket tud vágni?! :D:D Ő tényleg fényképezésre született.
A kis kopisága (=kopasz, nálunk) ne aggódj (ha aggódsz egyáltalán), 3 éves koromig szinte egyáltalán nem volt hajam. Tényleg, pont mint Rékának. :D Anya következetesen Hajasbabámnak szólított ennek ellenére, de meg is lett az eredménye, olyan sűrű és vastagszálú hajam van, hogy sokan megirigyelnék. Tegnap volt pont nálam a fodrász és bár nem lett rövidebb jóval a hajam, de egy komoly copf méretű hajkucap gyűlt össze alattam, annyit kiritkított. :) Jaj és ráadásul még hullámos is a hajam, uh. nincs okom a panaszra. Remélem a Te lánykádnak is ilyen szép haja lesz! ;)

Marcsi!

Sajnálom hogy a Hisztikézésről még mindig nem tudtatok leszokni. :( Mi lett végülis a névnapi finomság? ;)

Bea!

Gyöngyörű a kislányod! Élvezet látni egy ilyen jó kedvű babát és egy ilyen szép anyukát! :D A Párommal precízen kielemeztük Anna összes huriját és majmegzabáltuk! :):):):)

Viki!

Köszi a képeket! Úgy látom Peti egyre ügyesebb és inkább már két lábon jár, mint a térdén. Nagyon aranyos kis hapsi! :D
Nem vagyok képben, de 10 hónaposan nincs még korán járkálni neki? :)

Netty!

Tök jó lehetet Nektek a Balatonon! ;)

Köszi az érdeklődést, fogunk ám mi is pihenni a nyáron. :D
Pl. jövő hét szerdától megyünk a Hungaroringre dolgozni. Ez inkább a F1 + egyéb betétfutamok nézése lesz, mint munka, legalább pihenünk egyet. Jövő héten a Párom kicsit többet lesz otthon, mert jön hozzánk Kata hétfőtől (sajna csak egy hétre a nyárból :() és apázik egy kicsit.
Aztán még kihúzzuk az augusztust és elmegyünk szeptember első hetében Horvátországba nyaralni egyet. MÁR ALIG VÁROM! Ha lehetne akár ma indulnék! :D:D:D:D:D:D Annyira jó lesz nekünk!

Nah, nem voltam egy napig és egy egész regényt írtam, uh. inkább abbahagyom! :D

Sziasztok! Szép napot!
Monee
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?