Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

melcsi gratulálok nagyon nagyon ügyes babád van
erika13
 
 


Szia Melcsi! De jó hogy újra itt vagy! Nagyon ügyes a gyerkőc!

Katyerina! Csak jó híreket akarok hallani!!! Ismerem amit leírtál, én rendszeresen a 25. napon megcsinálom a teszteket, és a 28. napon ismét. Még soha nem volt különböző! Azaz, ha terhes voltam, az mindig látszott már a korábbi teszten is. De nekem is mindig előbb megjött, mikor nem sikerült. De neked most nem fog.

Zsebi! Irigyellek! Nekem egész nap olyan "háttér-hányingerem" van. Ami borzasztó, két napig mással nem is tudtam foglalkozni, de tegnap pl. jobb volt. De azt remélem, amíg erős a hányinger, addig ez jót jelent, mert nekem a fiamnál is volt, a többi terhességnél meg nem. A baj csak az, hogy így egész nap eszek, hogy ne legyen hányingerem. Lányok! Nem tudtok erre valami jobb megoldást?

Unique! Gyönyörű a kislányod!

Aanda! Hol vagy? Mi van veled?

Pénteken megyek uh-ra, már nagyon izgulok, sokkal jobban, mint a múltkor.

Kata
dkata
 
 


Sziasztok

Azt szeretném kérdezni, mert nem találom sehol, vagy csak én vagyok vak, hogy a pici fiam most 26-án lesz 6 hónapos adhatok neki görög (csíkos) dinnye levét?
erika13
 
 

 
 

Kata!
Nekem az jött be hogy nem alszom totál viszintesen nagyobb párnát tettem a fejem alá illetve egyszer úgy alakult hogy evés után bevettem a magneB6-ot de utána ettem rögtön sütit és akkor nem volt hányingerem szóval megfigyeltem ha a vitaminokat ét gyomorra vagy úgy veszem be hogy nem eszem utána akkor rosszul vagyok. :(

Úgyhogy nekem ez jött be. Próbáld ki talán neked is segít. De ettől függetlenül van mikor émelyeg a gyomrom de számomra ez így már sokkal jobban elviselhető.
Nekem a nagy bajom még az hogy hiába vagyok baromi éhes mire oda jutok evés már nem kell fordul ki a számból. :( a gyümi az viszont minden mennyiségben bemegy. :)

Te már megint mehetsz uh-ra de jó neked. Na én meg ezért irigyellek. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi!
Ne tessék irigykedni, én kb. most leszek ott, ahol te a múltkor, és már te is kétszer voltál, nem? :lol: De gyötör a kíváncsiság, hogy mi van (azért para van rendesen). És azért megyek most, és nem 1 hét múlva, mert szabira megy a doki, és nem lesz 3 hétig!
A kajából nekem a száraz és nem édes jön be, bár tegnap ettem egy banánt, de sajnos a gyümölcs most nem megy... Bár ez is változó, mert van hogy majd' meghalok valamiért, mire meg oda jutok, már a gondolatát sem viselem el, nemhogy lenyeljem... :cry:
Ezek az igazi szépségek! Megyek, eszek is valamit. :lol:

Kata
dkata
 
 


Sziasztok !

Farkasok Judit : gondolom az esti programotok jó lesz és remélem utána már jelentkezel :wink: :lol:

Zsebikém : sokszor eszembe jutsz, várom már, hogy mit sikerült Mágusunkkal beszélned !

Kriszta : milyen a kengyel nélküli élet ? Máté is biztosan jobban érzi magát !

Kata : már csak két nap van péntekig :lol: A hányinger valóban jó jel :wink:

Süni, Melcsi : éljenek ezek az ügyes gyerkőcök !!!! Fantörpikus lehet látni a fejlődést.

Norka : fogad miatt részvétem. Én most kezdtem el a kálváriát, kiderült egy csomó fogamat újra kell tömni, a gyökérkezeltet pedig előbb-utóbb kihúzni, a felső bölcsességekkel együtt :x

Ha bárki megkérdezi idén miért nem megyünk nyaralni, azt kell mondjam, hogy azért, mert a számba repült az ára :? :twisted:

Ja, még mindig nem jött meg, pénteken a dokim azt mondta, hogy 11 mm-s a nyh, szóval várható a mensi (de mikor ? :? )

Mindenkinek pussssz !

ui.: a másik topikon lévő balhé nagyon elvette a kedvemet mindentől :evil:
mniki
 
 


Melcsi!

Meg lehet jelölni, hogy milyen nemű babát kérsz. Mi azt írtuk be mindegy, egészséges legyen. Fiúnak, lánynak egyaránt örülünk.

Bocs, hogy csak most válaszoltam a délelőtti kérdésedre.
Timi
latimi
 
 


Niki!
De jó hallandi felőled. Hát a vitát igen érdemes figyelmen kívül hagyni már amennyire lehet.
Azért én örülnék ha nem jönne meg. :)

A fogorvoshoz kitartást nem könnyű menet az sem. :( Én is pár éve csináltam végig a macerát.

Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Erika!
ugy tudom, a dinnyefélék 1 éves kor alatt nem adhatók, de a levéről nem tudok nyilatkozni. Kérdezd a védőnőt, ha van olyanod.(mert nekem pl. nincs,ill. márciusig 4x volt, azóta pedig nem). És hogy álltok az őszibarackkal? Mert azt turmixolás nélkül odatartod a szájához, és lecsumázza szépen, fulladásmentesen.

Fogorvos, brrrrr :shock: nekem csak 1 fogam van kihuzva, de az rémes volt, tömöttek, gyökérkezeltek persze vannak, de én csak akkor megyek, ha már nagyon fáj. Szerencsére ritkán.
Zsebike!
Szerencsés vagy, hogy a gyümi lemegy és ott is marad, akkor baj nem lesz.
Kata!
Biztos rendben lesz minden! Képzeld el, ha ikreid lennének! Ne izgulj, ezuttal kihordod szépen, a dokik vigyáznak majd Rád!
Niki!
Mikor folytatjátok?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Erika!
ugy tudom, a dinnyefélék 1 éves kor alatt nem adhatók, de a levéről nem tudok nyilatkozni. Kérdezd a védőnőt, ha van olyanod.(mert nekem pl. nincs,ill. márciusig 4x volt, azóta pedig nem). És hogy álltok az őszibarackkal? Mert azt turmixolás nélkül odatartod a szájához, és lecsumázza szépen, fulladásmentesen.

Fogorvos, brrrrr :shock: nekem csak 1 fogam van kihuzva, de az rémes volt, tömöttek, gyökérkezeltek persze vannak, de én csak akkor megyek, ha már nagyon fáj. Szerencsére ritkán.
Zsebike!
Szerencsés vagy, hogy a gyümi lemegy és ott is marad, akkor baj nem lesz.
Kata!
Biztos rendben lesz minden! Képzeld el, ha ikreid lennének! Ne izgulj, ezuttal kihordod szépen, a dokik vigyáznak majd Rád!
Niki!
Mikor folytatjátok?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok

Melcsi
őszibarack? a leve az OK, de maga a húsa ill. a többi pl. krumpli ami szilárdabb hát inkább kifele mint befele. A leveket azokat főleg cumisüvegből betermeli - vettem neki egy kis füles cumisüveget - egydül is már tudja tartani persze csak ha kb. félig van - de ilyenkor olyan aranyos. Tudom, hogy kiskanállal kéne, meg kispohárból de akkor a nagy része mellé megy, neki meg úgy izlik hogy csak na, úgy hogy így legalább az egészet lenyeli. Most is nem a játékaival játszik (nem sokáig érdeklik) hanem az újságomat amit még elsem olvastam szedi apró darabokra de hát mindegy így jól elv van (még szerencse hogy már nem olmozott benne a festék)
Hogy hogy nektek így van védőnőtök? Itt nekünk van rendesen, de kb. amit elmond azt én is tudom laikusként, úgy hogy nem egy nagy szám.

Fogorvos? Hát nem tartozik a kedvenceim közé. Végülis ha az ember megtalálja a fogorvosát akkor az jó dolog, én szerencsére megtaláltam otthon is, és itthon is úgy hogy én ha nagyon múszály akkor szívesen megyek mert amenyire csak lehet fájdalom mentesen és jól dolgozik, úgy hogy ha nagyon múszály akkor megyek.
Úgyhogy a fogorvoshoz kitartás!!!!!!!!!!!!!!!

Dkata: te mikor mész UH-ra?
erika13
 
 


Sziasztok !

Zsebikém : hát jó lenne, ha megjönne, a vetélés után 2 ciklust ki kell hagyni, úgyhogy -1000%, hogy nem vagyok, leszek terhes.

Melcsi : szeptember körül újra próbálkozunk :wink:

Többiek, hol vagytok ? Mindenki nyaral ??
mniki
 
 


Erika :)
én nem adnék. különösen görögdinnyét.
a görögdinnye az allergénebb gyüm. egyike. hagyd még szerintem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


FarkasCsalád
ugye ti is csápoltatok tegnap????

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Icsily
akkor barack, alma, meggylén kívűl milyen gyümilevet lehet még neki adni?

előre is köszi a felvilágosítást!
erika13
 
 


Erika :)
körte esetleg. de én barackot sem adtam :oops: de ha nem okozott gondot nála akkor mehet.
ennyi bőven elég az elején.

elég nagy hiba, amit kezdő mamik elkövetnek, hogy változatosan akarnak etetni egy kezdő hozzátáplált babát... ez hiba. A babának nincs szüksége változatosságra, sokkal fontosabb, hogy csak olyat kapjon, ami jó neki, és hogy az erősen allergén ill. allergiára hajlamosító ételeket kerülje a szülő.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Icsilya
te hogy kezdted?
erika13
 
 


Erika :)
a fiúk 6 hósan kaptak először a szopin kívül mást. Mi sárgarépával kezdtünk, alma, krumpli, rizs. ezek voltak az első ételeik.
nem találom azt a hozzátáplálási táblázatot, ami elég jó, de ha meglesz belinkelem.

ők gluténest kb. 9 hósan kaptak először, joghurtot 10 hósan, húst 10 hósan kb.

az elején tudom, hogy a körte, s.barack és szilva ment, mert Máté elég szorulásos volt.
de sokáig ez volt, rizzsel dúsítva, hogy táplálóbb legyen.

zségek: s.répa, krumpli, cukkini, tök, cékla, sütőtök, alapvetően emlékeim szerint ezek az elsők... (sokat felejt ezek szerint az ember 1 év alatt :D pedig akkor nagyon benne voltam :D)

no, megvan a tábla
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/mes ... 201686.doc

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Icsilya
Köszönöm szépen a címet, nagyon jó a táblázat.

Még azt szeretném megkérdezni, hogy ki hogy oldja meg a babák körömvágását. Mert nekem elég nehezen megy (nem tetszik neki egyáltalán a dolog, pedig 2-3 naponta muszály, mert különben már nemegyszer előfordult, hogy a fejét, de általában a fülét - fültépés közepette véresre marja).

Sziasztok

Mindenkinek szép álmokat

Erika
erika13
 
 


Erika :)
alvás közben.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Én is lementettem a táblázatot biztos jól fog jönni. :)

Erika!
Biztos nagyon ügyi leszel és szépen hozzászoktatod a babát a hamikhoz. :)
A körömvágáshoz meg sok sikert nekem már most fóbiám van tőle. :(
Képzeld hívtam a dokit akit ajánlottál és a héten is szabin van. Úgy látszik a sors nem akarta hogy a héten orvoshoz menjek. :) Vagy a babák nem akarják hogy megint bekukucskáljon a mamijuk.

Niki!
Akkor mennek a mensi sugrak ezeket a barnázásokat is átküldöm neked.

Lányok!
Tegnap Krizsa dokink hihetetlen jó fej volt mondom neki hogy hát három van mire ő Nem nagy baj az még mindig jobb mintha egysem lenne nem igaz? végülis igaza van. De jót mosolyogtam rajta. :)
No meg mondta hogy majd augusztus 2-án meglátjuk hogy hogy alakult. :) Már annyit paráztatnak hogy felszívódhatnak hogy a ért remélem a végére legalább egy marad.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi :)
ne hagyd magad paráztatni :D :D Te ikerterhes vagy, annyian fognak még addig, míg a babád meg nem születik, hogy győzd hallgatni.
Engedj el mindent a füled mellett, másként nem megy!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
ja igen és gonolom azok főként akiknek egy gyerekük sincs hogy milyen nehét kettővel. hihi

Jelentem van kismamakönyvem annyira örülök neki. :) Sokat kellett várni a védőnénire és válaszolni a hülyébnél hülyéb kérdésre de megvan a könyvecske és ez a lényeg. Minden nap lapozgatok benne annyira jó érzés hogy már ilyem is van. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok

Icsilya
köszi szépen a tippet, megpróbálom majd, csak az a baj, hogy az én drágám hason alszik és általában a kezecskéi (karja) lerakja a teste mellé, de majd kipróbálom.

Zseboroszlán
talán jobb is, hogy minden doki a héten még szabin van, az időjárás rettenetes, biztos a sors akarta így, hogy a nagy melegben inkább a lakásban hűsöljél - kint borzasztó meleg van - a sors is talán így vigyázz rátok a nagy melegben
azért adott időpontot valamikorra?

Mindenkinek jó hűsölést a lakásban!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ui:Zseboroszlán ne izgulj nehogy bajotok essen
(épp a héten mesélte egy ismerősőm, hogy az ő egyik ismerősének is mint neked 3 tapadt meg, ők is dellemáztak, hogy mi legyen, nekik a sors megoldotta a kérdést - mire megint megnézték a bébiket UH-on már csak ketten voltak
De én remélem, hogy még mind meg vannak neked

Nagyon vigyázz magadra és mindenki ebben a nagy melegben!!!!!!!!!!!

Erika
erika13
 
 


Zsebi!

Ha nem szimpi a védőnéni, cseréld le már az elején.

Én hiszek a sorsban. Nem mernék úgy direktbe megválni egyik babától sem. Nem véletlenül tapadt meg 3 babóca.

Timi
latimi
 
 


Timi, Erika!
meglátjuk hogy hány baba lesz augusztusban. A soros elintéz mindent nekem csak várni kell türelmesen. :)
Nem agyalok ezen hogy hogy lesz mint lesz most az a cél hogy odáig eljussak és szép lassan eljutunk a szülésig is. :)

Erika!
nem kaptam időpotnot jövő héten kell hívni. Annyira nem is izgat majd hívom végülis az se jó ha sokszor vannak nézve szerintem.

Timi!
ja végülis unszimpi nem volt kicsit le van lassulva meg sokat beszél de ez minden. Úgy még a babával nem foglalkozott hogy akkor mit kell tenni majd gondolom idővel ez is téma lesz. Bár sűrűn azért nem akarok én oda járni csak amennyit muszály. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Latimi!
Sajnos a védőnénit nem is lehet lecserélni, mert az lakhely szerint jár az embernek(hez).
Zsebike!
Van már könyvecskéd :D :D . Lassan körülnézhetnél egy kedves mérce ügyben is... Látod Krizsa megint mennyire fején találta a szöget. :wink: Aztán majd alakul. Rosszullétek megvannak rendesen?
Erika!
A táblázathoz nem is füznék akkor mást, de pl. az alma után az első gyümi a barack (lett volna,ha van márciusban) volt nekünk, na és a meggy. Sajnos csak 2 hónapig tudtam szoptatni :cry: Ugyhogy mi már majdnem mindent eszünk, persze van pár hónap "előnyünk".
Én is akartam álmában körmöt vágni, de felébredt a macerára. Mostmár szépen ölben vágunk, mindig mondom hol tartunk, és hány van még hátra.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Erika!
Még annyit, csak az előbb ki kellett szállnom, hogy orvosa válogatja, ki mit tart jónak. Mert pl. a hugom gyereke 3 nappal idősebb, mint az enyém, de neki még csak csirkehust szabad enni, Emesének már marhát, borjut és májat is adhatok. Nem 1 orvosunk van. Tehát nem azonosak a vélemények olykor.
Megfigyeltem már a kórházban anno, hogy ahány csecsemősmüszak volt, annyifélét tartottak jónak: szoptassam, ne hagyjam aludni - hagyjam aludni, majd felébred, ha éhes, stb. Még a gyerekorvosok sem adtak 2 egyforma tanácsot. Ez olyan furcsa. Szerintem ezeket ki kell tapasztalni, ha valamire érzékeny, biztos hogy testi reakció is jön, tehát hasfájás, vagy hasmenés, kiütés, ilyesmi.
Mostanában kezded a hozzátáplálást? Mert akkor szerencsés vagy, vagyis a kicsi fiad szerencsés.
Niki!
Akkor hajrá szeptember!
Ma kértem időpontot Krizsához, augusztus 25. A férjem azt mondta, most sikerülni fog.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok

Zseboroszlán
Én a dokihoz Dr. G-hez ha jól emlékszem havonta jártam (igaz nekem csak 1 baba lakóm volt) és akkor vizsgált meg. Szerintem ennyi kell is.
Gratulálok a kiskönyvhöz!
A védőnőhöz is csak havonta kellett mennem, de nem sok mindent csinált, minden alkalommal kellett neki vinnem vizeletet, amit megnézett lakmusz papírral, vérnyomást mért, és mérlegre állított. Semmi mást nem csinált. Egyébként ami elmondott akkor, ill. amit most elmond (2 hetente hordom a gyereket tanácsadásra - ez orvossal együtt van) annyit én is tudok, úgyhogy én az orvost szoktam inkább kérdezni.

Melcsi
Szerencse? Hát nem tudom, mert kizárólag anyatejen kb csak 3 hónapig volt, után már kellett tápszer (Humana HA 1), mindenki mondta (4 hónaposan), hogy ilyenkor ők már mitt adtak a gyereknek, anyukám is (neki megvan minden kis füzetben), de a mi dokinénink azt mondta, ha majd betöltötte a 6 hónapot. De én már 5. után adtam neki gyümi levet a doki néni tudtával, de azért próbálgatom a többit is de nem sok sikerrel mert a gyümi lét azt magának bedönti már, de a krumpli és társai hát kise nyitja a száját, bezzeg mikor az apja odarakja a szájához a saját reggelijét akkor kitátja a száját, de amit ehetne azt nem eszi meg.

Hát igen mindent ki kell tapasztalni, csak én úgy sajnálom mikor szegénykém sír és potyognak a könnyei - sajna így sikerült elérni az éjszakai alvást is de sikerült, és a saját kiságyában. Van két ismerős családunk ott a babák már két és fél ill. 3 évesek de még egyiksem alussza végig az éjszakát, ill. a szülőkkel alszanak a babák. És én ilyenkor úgy örülök (mégha ígyis) hogy nekünk még ha így is de sikerült. Mert ebben legalább a dokinéninek igaza volt, ő mondta hogy ha most ezt nem csináljuk meg (pár hangos éjszaka) akkor még 2-3 évesen sem fogja végigaludni az éjszakát. Nagyon remélem, hogy ez ígymarad most már örökre.

Sziasztok
Erika
erika13
 
 


Melcsi!
Te akkor kérted az időpontot, mikor ott álltam a Kaáliban a recepción!!! :lol: :lol: :lol:
Ez tetszik! Ritka egy "találkozás"!

Kata
dkata
 
 


Kata!
Jó lenne 1x találkozni élőben is! Mi ujság? Hogy vannak a babák?
Erika!
Eszembe jutott a fiam, Máté picikora, tudod 16 éve még egész más volt minden, időre szopi, stb. Beteg voltam ,és elapadt a tejem 10 napos korában, igy Ő abszolut tápszeres gyerek volt. Na akkor az ment, hogy 6 hetesen gyümölcslé, majd püré, aztán főzelék, lényeg az, hogy 3 hónapos korára azt mondta a doki, hogy ehet a keresztelői tyukhuslevesből. Már majdnem 17 éves, és tulélte azt az etetési előirást, sőt egészséges, és a zselés szaloncukor kivételével semmire nem allergiás. De lehet hogy csak szerencsés volt.
Igaza volt a dokidnak az altatásban, ugy érzem. Rengeteg ilyet hallani, hogy már több éves a gyerek, de még mindig problémák vannak. Ugy nem lehet békében élni, ha az anya több évig nem tud végigaludni 1 éjszakát sem. Nekem szerencsém volt, Máté 6 hetes korától végigaludta, Emese pedig születésétől, persze először csak kb.5-6 órát, de mostanra önmagától 1/4 9-től kb. reggel 7-ig alszik egyfolytában. De állitólag a lányok ezen a téren is alkalmazkodóbbak.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok

Melcsi
De jó neked, hogy ilyen alvósak. Nem panaszkodom én sem de a mai reggelt már félötkor kezdte mondjuk a horoszkópja is azt írja, hogy koránkelő. Na de mindegy, a lényeg, hogy este kb. 8 fürdetés és utána a kaja közben már ált. elalszik és alszik reggelig.
Ma megpróbáltam a mi húslevesünkből odaadni neki a sárgarépát - de ez a változata sem jött be - na mindegy egyszer majd csak ráharap az ételre is.

Még azt szeretném megkérdezni, ha valaki megtudja mondani, hogy kb mikorra kell a babáknak a gyomorszájuknak vagy minek úgy beszűkülnie, hogy az étel ne jöjjön vissza állandóan. Mert nekünk két etesé közben folyamatosan bármikor jön vissza.
A dokinénik és a védőnő is azt mondta hogy semmi gond a gyerek fejlődik rendesen, akkor lenne gond ha nem fejlődne ill. hízna.
Végülis fejlődik mert 2670g-al született (mikor hazajöttünk már csak 2600g volt) de jelenleg (jövőhéten lessz 6 hónapos) már 6700-6800g körül van.

Szép álmokat mindenkinek!

Erika
erika13
 
 


1 év körül kb. de egy refluxvizsgálatra el lehet mennin.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Erika!
Ne izgulj, ez addig elkisér, mig szilárd ételt nem eszik, sőt tovább is lehet. Nekem Pöri mostanában hagyta abba, addig mindig gondosan a legszinesebb dolgokat bukta vissza :evil:
De a babád szépen növekszik, ugyhogy valszeg. semmi baj.
Szerintem pár napot hagyjál ki, aztán próbáld ujra a répát, szeretni szokták a babák. Legalábbis az enyéim mindig mindent szeretnek, még a spenótot is, pedig csak a sóskába szoktam cukrot tenni. Ja meg az almaszószba.
Orsi!
Nem tudod, a refluxot nem szondával vizsgálják? Mert akkor inkább ne...

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi :)
először UH van, azzal is sokat lehet már szűrni... de ha nem nagy mennyiség, akkor tényleg nincs mit aggódni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok,

Hazajöttünk a telekről, de csak a hétvégére, hétfőtől péntekig megint megyünk...ezt a meleget nem lehet itt elviselni....

Norka,
Szegénykém, neked is mindig jut valami.....a fogakról én is sokat hallottam, hogy romlani fognak mikor az ember terhes meg szoptat....kopp-kopp, nálam eddig még minden rendben...igaz utoljára februárban voltam fogorvosnál és augusztusra terveztem a következő vizitet, de egyelőre nem érzem hogy gáz lenne...fene tudja min múlik ez....mondjuk én rengeteg tejterméket ettem (főleg kakaót :) és túrót) meg még plusz kálcium tablettát is... remélem azért túl leszel valahogy a mizérián...
Nekünk a hasfájás inkább a szopitól szokott lenni, mint a tápitól. Én már annyi mindenre vigyázok, semmit nem eszek amit szeretek, de igy is becsúszik egy-egy hasfájósabb nap, bár Máté főleg a szelekkel küszködik néha..... sajnos erre sincs tuti recept, próbálgatni és figyelni kell....

Viszont sajna képzeljétek, hiztam másfél kilót....ahelyett hogy fogytam volna...a fene egye meg.... le kellene mondanom a reggeli lekváros kalácsról ??

Vettünk Máténak kengurut, 3 hónapos kortól valót, de sajnos még nagy neki...beleültettük és pont az orra meg a szeme előtt van a teteje, igy elég kényelmetlen, kénytelen vagyok várni még 1-2 hetet hogy jó legyen neki....el kellett volna vinni mikor vásároltunk, de a nagyszülők annyira akartak vigyázni rá..... na mindegy....pedig már kezdjük kinőni a 62 méretet...ez is érdekes, a Kenguru Gold 62 ruhái már kicsik, a C&A és a H&M még teljesen jók....erre varrjatok gombot...
Készültek szuper képek a boldogan rúgkapáló gyerkőcről....de azt hiszem csak a jövő hétvégén fogja feltenni apa, mert most dolgozik, aztán megint elmegyünk....
Valahogy a hason nézelődés nem akar Máténak bejönni, inkább már ülne, és állandóan lefelé lógatja a fejét, a lábát vizsgálgatja (a keze már megvan:)). Lehet hogy mi kihagyjuk a hason fekvést ??

Nem tudom milyen botrány volt már megint a másik topikon, de úgy olvasom ki a szavaitokból hogy elég csúnya....minden régi topiklakót szeretettel látunk itt, akkor is ha még nem babás !!!

Zsebikém,
Annyit gondolok rád, hogy mi lehet a babócákkal, vajon még mindig hárman vannak ??? Nagyon remélem hogy megoldódik ez magától...mikor mész legközelebb UH-ra ?

Kaja kérdés- a barátnőm kisfia, aki egyidős Mátéval, de csak tápszert kapott, már két és fél hónapos kora óta kap őszibarackot paszírozva, és állítólag imádja- a védőnőjük javasolta....tényleg mindenkinek mást mondanak - és biztos igaza van Melcsinek- annyi gyerek felnőtt már 'rendes' kajákon is, ha nincs tejci....persze akinek van, az próbálja meg minél tovább minél többet adni belőle...Én szerettem volna 6. hónapig csak szoptatni, de másképp alakult....alig várom már, hogy a tápszert kiválthassam valami gyümilével. Mi a védőnővel a következő oltáskor fogjuk megbeszélni hogyan kezdjük....addig már csak 3 hét !!

Na megyek, mert Máté teljesen meglepő módon már 3 órája alszik, azt hiszem valahogy lelket verek bele, mert különben egész este fenn lesz !

Holnap még azt hiszem jövök...

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Kriszta!

De jó, hogy jelentkeztél. Örülök, hogy jól vagytok.

Októberben, itt a fehérvári plazaban is nyílik C&A. Kíváncsi vagyok, milyen lesz.

Én is szívesebben lennénk egy telken, ha lenne.

Puszi
Timi
latimi
 
 


Kriszta :)
biztos, hogy nagy az a kenguru??? Levi 3 hós volt, amikortól kenguruztam vele minden héten 2szer, és nem volt nagy. Hogy érted, hogya szája/orra előtt? ilyenkorban még feléd van fordítva a gyerek, mert a fejét még nem tartja rendesen.... kifelé nem lehet még tenni.
hozzátápi ügyben én már annyit írtam.... a gyümi nem váltja ki a tápszert nagyon-nagyon sokáig! nézd meg a kettő tápértékét.
ekkora babát meg szerintem nagyon nagy felelőtlenség ültetni, pont azért, mert lefelé lógatja a fejét, ezzel nagyon terheled a gerincét.

ruhaméret: a ca, és a hm mindkettő nagyobb méretezésű kb. 1 számmal, a kg meg a kisebbek közé tartozik.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok lányok!
Tegnap voltam uh-on, egy baba van, 11,8 mm, 7hét+2napos. Láttam, ahogy dobog a kicsi szíve... A másik petezsák még mindig ott van, lassan fel fog szívódni. Ikerterhességnek indult, de így alakult... Sajnálom, de ma voltam a nőgyógyászomnál, és azt mondta, hogy jobb lesz ez így. Abba kapaszkodjunk, ami/aki van. Ez igaz.
A Kaáliba nem kell többet mennünk, legalábbis ha nem lesz semmi baj.
Azért még mindig aggódom, a védőnőhöz sem megyek még. A múltkor, mikor elmentem, hiába volt, és az már a 9. hét után volt. Úgyhogy azt beszéltük meg az orvosommal, hogy növesztem a babát még 3 hétig, majd utána megyek bárhova is. A Kaáliban rá is kérdeztem, hol tartunk a százalékokkal, azt mondták, hogy most már 5% alatti a vetélés valószínűsége. AZÉRT MÉG SZORÍTSATOK NEKÜNK! Szeretnék már én is a szoptatásról értekezni veletek! Mondjuk én szerencsés voltam annak idején a fiammal, hiába jártam egyetemre és ingáztam a gyerek 2-3 hónapos korától oda-vissza 240 km-t, mégis volt tejem. Mindig fejtem, míg vizsgáztam, anyukám azt adta a gyereknek. De sajnos nálunk 3 hónapos korától el kellett kezdeni a hozzátáplálást, mert nem mertem okosabb lenni a doktornőnél. Ilyet soha többé nem tennék, ha van tej, kizárólagosan szoptatnék 6 hónapos koráig.
Mindenkinek szép, hűsölős hétvégét kívánok!
Kata
dkata
 
 


Kata!
Örülülök,hogy manócskával mindren rendben van és ez így is lesz. :) Nagyon egyformán haladunk én pont egy héttel járok előtted. :)
Én majd csak augusztus 2-án megyek uh-ra meglátjuk hogy hogy alakult odabent a dolog. Remélem azért legalább egy baba velünk marad.

Kriszta!
De jó hogy tudtál írni. Örülök hogy mindren rendben van veletek. :)
Orsi véleményét én is mint "gyakorló" anyuka osztanám hogy nem szabad ilyenkor még ültetni a piciket tönkremegy a gerincük. Én úgy tudom csak akkor szabad ha magától ül fel. Bocs hogy okoskodok de a tesóm gyerekénél azért tudtam ezt azt tanulni.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi!

Legalább 2 babának ott kell maradni. Az uh-on minden rendben lesz, ne aggódj. Már 8 hetes kismama vagy? Hogy szalad az idő.

Az uh után azért ugye teszel fel megint fotókat?


Timi
latimi
 
 


Sziasztok!

aandáról nem tudtok valamit? a vita óta eltűnt. vagy most kellett mennie redukcióra? nagyon izgulok érte is!

Kata, Zsebi,
annyira jó hallgatni, ahogy napról napra közelebb jártok a babákhoz :)
nem adom fel :)
katyerina
 
 


Sziasztok

Icsilya
bocsi, hogy ilyen tudatlan vagyok, de mi az a refluxvizsgálat?
az az amikor egy csövet dugnak le a torkán a gyomráig az embernek? mert azt még én sem válalnám be. Habár az elmúlt 2 évben sok olyat megcsináltam már amire azt mondtam előtte, hogy én soha.

Kenguru? hát nem tudom - az internet szerint 2 hónapos kortól, de az ismerősök és a dokinénink szerint csak akkor ha már tud ülni. Bár tegnap 20percre már beleültettem (bár még csak ha fogja az ujjaim akkor tud ülni pár másodpercig)

Dkata
én is csak a 3. hónap után mentem védőnőhöz, nekem akkor mondta a dokim, hogy már mehetek és csináltathatok kiskönyvet.

zseboroszlán
1 baba tuti, de szerintem meglesz mind a 3.

Mindenkinek szép éjszakát, álmodjatok szépeket!

Erika
erika13
 
 


Katyuska!
Itt is irok Neked, persze hogy nem adod fel! Ezt ugy kell felfogni, hogy minden nap eggyel közelebb vagy a babádhoz. Ezt én szoktam magamnak mondogatni, és akkor már nem is tünik olyan értelmetlennek az amin keresztül kell menni.
Pont ezt kértem a másik topicon, hogy Andi jelentkezz!
Zsebike!
Mind ott lesz megint, vagy ha Te azt kivánod inkább, akkor 2 lesz ott! Szerintem a Tieid olyan egyformácska nagyságuak, nem? Katáén az egyik jóval nagyobb volt.
Kata!
A fő, hogy van 1! És az ott is fog maradni! Neked ez jobb is, hogy 1 van, ugye?
Kriszta!
Szerintem még szokni kell Máténak a kengyel nélküli életet, hiszen azzal nem tudott hason lenni. Csatlakoznék, ne ültesd, még gyenge a gerince. Nem fogja kihagyni a hasalást, ez biztos! Látod, nekem Pöri már 8 hónapos mult, de ezen a héten ült fel először egyedül, és szép, egyenes háttal üldögél, ugy játszik.
Alvó gyereket pedig nem ébresztünk fel! mondaná a doktornénink!
Jó Nektek, hogy van védőnéni. Mi a dokinénivel beszélgetjük meg a kaja témát is. Az ő álláspontja egyébként az, hogy bármi jobb a tápszernél, és ezért kezdtük Emesével hamar a gyümölcsöt. Ugy kérte, hogy kb. 1 hónap alatt váltsa ki a gyümölcs az egyik tápszert, és ez sikerült is. Hozzáteszem, hogy a néni 1 anorexiás, és a 2 gyereke is, én meg nagyon "molett" vagyok, szóval a doki mániája az el-nem-hizás téma. Azt mondja, a tápszer csak fúj, főzelék, gyümölcs kell a babának. Igaza lehet, mert kb. 6 hónapos kora óta csak 2 tápszer van, és most 8,30 volt Bébi 8 hónaposan. És kicsattan az egészségtől.
Unique kedves, láttam hogy most vagy fent. Lenne 1 kérdésem. Ha ezen a mércén fényképet szeretnék változtatni, azt hogy lehet megcsinálni? Félek hogy eltünik az egész, olyan nehezen sikerült felrakni.
Almodo nagyon régen irt. Szép lassan araszolgat a végefelé nem?
Tudtok Róla valamit?
És Wish?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Jajaj, micsoda leszúrást kaptam.....nem ültetem én ezt a szegény gyereket, tényleg ő húzza magát állandóan föl....de a teljesen vizszintes fekvést sokszor hamar megunja, ezért szoktuk kicsit magasabb dőlésszögben fektetni hogy tudjon nézelődni. A babakocsit is az első fokozatba állítottam, kb 30% -os szög, jobban kilát belőle....

A hason fekvést azért persze minden nap gyakoroljuk...

Orsi,

Sajnos a kenguru tényleg nagy neki. Nem próbáltam kifelé tenni, de ugye ha felém teszem, akkor oldalra fordítja a fejét, na és pont ott van az a fránya pánt amivel a szélességet lehet szabályozni....

Tuti hogy kenguru típustól függ a dolog, sajna az üzletben nem volt túl nagy választék. Amit vettünk az lengyel, volt még Chicco is, de arról lebeszélt minket az eladó, mondván hogy nagyon kicsi-valaki belepróbált egy 7 kilós gyereket és alig fért bele....Mi viszont a 6250 gr-unkkal lehet hogy jobban jártunk volna azzal....
Különben van kenguruból újszülötteknek való is, abban lehet fektetni, olyasmi mint egy kicsi mózes, keresztbe fekszik a babó az ember hasán....talán majd a kistesónál...
Én annó még 10 éve babysitterkedtem Svájcban, ahol 4 gyerkőcre vigyáztam, a legkissebb 6 hetes volt mikor elkezdtem. Nekik volt egy szuper kengurujuk, a legkisebbet mindig abban cipeltem, mivel kellett a 2 kezem a többi gyereknek. Ott sosem volt semmi baj, baba is és én is élveztem, azóta határoztam el hogy nekem is lesz ilyen......csak jobban meg kellett volna nézni hogy milyet veszünk....


Hozzátáplálásról csak annyit, hogy mostanában összesen max 100-150 ml tápszert kap Máté, szerintem annyit simán ki lehet váltani bármivel....de úgyis az lesz amit a védőnő javasol majd 3 hét múlva :))

Zsebikém,

Akkor drukkolok neked aug 2-ig (pont a szülinapom :)) hogy annyi babó legyen amennyit szeretnél. Tulajdonképpen az ikreket azért bevállalnád, vagy szíved szerint csak egyet szerettél volna ?

Norka,
Még a múltkorihoz akarom írni - bár lehet hogy nem érdekes már - a barátnőm nővére babaúszás oktató és ő mondta, hogyha fél a baba a fürdéstől, akkor a mamával együtt a nagykádban kell próbálkozni, úgy hogy a meztelen mellkasodra fekteted és akkor biztonságban érzi magát !!! Úgyhogy azt hiszem te ösztönösen is tökéletesen csináltad !!! :):):)

Latimi,
Hát igen, a telek nagy kincs, itt a panelban kibírhatatlan....De nektek legalább közel van a Velencei -tó Fehérvárról, nem ? Kitartás, állítólag 'csak' péntekig tart ez az őrült meleg...

Dkata,
Gratulálok az egy babócához is, biztosan oka volt amiért nem maradtak ketten :)) Szerintem egyel is elég öröm és gond van :):):):) Ha jól értem neki meg már van egy tesója is, ugye ?

Farkasok, Wish merre vagytok ?? Nyaraltok ??

Ma csak délután megyünk vissza, Zolinak nagyon bedurvult az allergiája, ma a fül-orr -gégészeten kezdett....

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Lányok!
Szóval én nem tudom mit fogok csinálni vagy hogy alakul ha három lesz még mindig. Orvosi segítséget kérek ha rám nézve vagy a babákra nézve veszélyes akkor talán redukció de az nagyon kemény.

Ikrekkel semmi gondom sőt a hárommal sem lenne csak kicsit nehézkes kihordani őket. Nektek sokotoknak egy babája van gondoljatok bele azzal is hogy megszenvedtetek és hogy most mennyi a teednő körülötte na most ez háromnál háromszor annyi.

Nem panaszkodni akarok de nem szeretnék úgy kijönni hogy én válgoatok nekem ez sem kell az sem kell egyszerűen ha logikussan végiggondolja mindenki és aki ismer is személyesen hát nem vagyok egy nagy darabb szóval a kihordással is bajok lennének.

Amúgy bármennyi babának örülök hisz mind minket választottak és meg fogunk bírokozni a feladattal az biztos.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi!
Az én drága uram folyton azt mondja, hogy ikrekkel 3-szor annyi a teendő. Hármasikrekkel pedig... próbáltál már alvás nélkül élni, minimum ezres fordulatszámon???
De azért tutira meg lehet oldani, de rengeteg találékonyságra és segítségre lesz szükséged.

A kihordás... Téged ismerve, hát nem egyszerü már az sem!
Az én dokim nem nagyon engedte volna a hármasikreket és megkönnyebbült, mikor kiderült, hogy csak kettő.

Nagyon kemény a döntés nektek és a dokiknak is! Kockázat az van bőven, de remélem problámamentesen sikerül kihordanod őket, bármennyi is legyen a vége!

Drukkolok nektek nagyon!

Melcsi!
Pöri nagyon ügyes, hogy felállt!
Nem semmi, amit a fiad etetéséről írtál. Néha nekem is az az érzésem, hogy mostanság nagyon túlbonyolítunk mindent, pedig régen fele ennyi tápi sem volt a piacon, mégis felnöttek a babák!

Erika!
A fiúk elsején lesznek 4 hónaposak.
Szerintem nálatok most már hamar beindul a forgolódás. Mindig az első a legnehezebb, de hamar rájönnek a trükkökre!
Olivér már segítség nélkül is hasra fordul és már ő is nagyon szépen tartja magát. napról napra ügyesebbek!

Kriszta!
Ha hason alszik, akkor biztos szeretni fogja a ahson fekvést is. Tényleg nagyon hamar megtanulják tartani magukat, ha hasra vannak téve!

Orsi!
Ti gagyogtok már? Van a fiúknak "ikernyelvük"? Vagy ez még korai?

Legközelebb majd dobok képet is!
Pusza

Kép
stella9
 
 


Sziasztok!

Szoktalak olvasgatni titeket, bár Én BMC kismama vagyok.
Olvastam többek küzdenek hányingerrel. Nálunk a lányoknak azt ajánlották, reggel még az ágyban kiskortyokban igyon kólát.
Azt mondják egésznap nem lesz hányinger :)

Remélem tudtam segiteni: Eszti és Niki

Kép
chesti
 
 


Zsebike!

Az alkatod miatt tényleg nehézkes a 3 baba . De vhogy ez mindig megoldódik. Nem tudom, hogy csinálja a kismama szervezete, de tényleg csodárka képes. A babák meg mintha tudnák, hogy mi a helyzet, alkalmazkodnak az adott körülményekhe

Krizsa dokikánk úgy is segít majd.


Timi
latimi
 
 


Sziasztok

Zseboroszlán
Ne izgulj, szerintem a sors megoldja a gondodat, de ha mégsem akkor tuti lessz segítséged anyukád személyében. Én úgy hallottam a kórházban mikor bent voltam, hogy vannak olyan helyek ahol állítólag 3 babás (3-as ikrek-megszületése után) anyukáknak a hivatal kirendel segítséget, de lehet, hogy kérni kell nem tudom.
De biztos megoldod a dolgot.

Én biztos beválaltam volna, mert én már a legelső alkalommal megmondta, Krizsának, hogy csökkentés kizárva. Pedig én már akkor is tudtam, hogy segítségre nem számíthatok, mivelhogy a szüleim kb. 250km-re laknak, az anyósom, igazhogy csak 10km-re lakik, de nála már az is nagy szám, hogy a mi bogárkánkra havonta 2-3 alkalommal elválalja délelőttre, mert a másik 3 unokánáját annak idején 20-21éve, ill. 4 éve sem vállalta be csk 1-2 alkalommal vagy még ennyire sem.

De Zseboroszlán ahogy Te leírtad a te anyukád biztos besegítene.

Erika
erika13
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: