Új privát üzeneted érkezett!

Megnéztem Szoni 7 és fél hónaposan ült "fel" magától, vagyis úgy, hogy 4kézlábon volt, hátra tolatott és úgy huppant a popójára!!!! :lol:De az ölünkben már korábban is üldögélt, meg ha a popójára raktuk úgymaradt, csak azt nem tudom mikor pontosan. Jaj olyan vicces dolgokat fognak majd csinálni ebben a kúszós-mászós időszakban!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Végigolvastam a lemaradásomat.

Hát a kilók igen, ezzel sajna mindenki szenved. Gyorsan le is feküdtem a szőnyegre és csináltam néhány felülést és lábemelést, mert tornázni menni ugyebár nekem sincs időm.

Íme egy kép Gergőről Kép


Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Gabek: Én éjjel adok neki tápszert, nekem azt gyorsabb elkészíteni. (A tejet melegvízbe rakom cumisüvegestől, az kb. 5 perc, a tápszer elkészítése 2 perc) És ugyebár nekem van egy másik gyermekem, akit felordít a lánykám, ha túl sokat kell várnia.

Márti: keresztszülők valószínűleg a férjem huga és férje lesznek.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 

 
 

Gabek:szép a kisfiad, úgy látszik itt csak kis tündérbogyó babák vannak!!!! :lol:

Szoni mikor felkelt pelussal a popsiján nyüszögött kicsit, hogy belepisilt a pelusba!!! :shock: Lehet, hogy most jön az áttörés???Jó hát kérdezgetem tőle, hogy nem kell -e pisilni, de neki fontosabb dolgai vannak(játék, Zsombi szórakoztatása), mint hogy erre koncentráljon mindíg!!!!

Na jó nem untatlak titeket, mert ugye a 2-3-4 hónapos babók messze vannak még a szobatisztaságtól, Barni pedig már túl van rajta! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!

Nem untatsz minket, mi is eljutunk ám majd odáig. :wink:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Márti, nem untatsz minket, sőt! Nekem a nagy kérdésem, hogy mikro kell a gyerekeknek bemutatni a bilit. :lol: Puszild meg Szonót a nevemben is az ügyességéért.

Gabek, Gergő még mindig ari!!! Ezen a közeli képen milyen nagynak látszik, pedig olyan apróka volt még pár hete!

Képzeljétek a lányaim kismacskásat játszanak. A nagy játék közepette amit persze végiggagyognak, néha (na jó, elég sűrűn) olyan hangokat adnak ki mint a kismacskák. Tök viccesek!!!

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi:Szoni első karácsonyára kapta nővéreméktől, persze akkor még nem használta!!!Végülis ő mindíg is tidta, hogy a Wc mire való mert engem állandóan követett mikor már mászni tudott, most realizálódott a dolog, sajna mindenki ezzel nyúzza :twisted: hogy minek már a pelus!Jó vannak elvárások, de minden gyerek más ütemben fejlődik, és eddig az én kisbanyámat rohadtul nem érdekelte, hogy a kakiban csücsül, de van olyan uncsitesóm, akinek a kislánya 2 évesen már szobatiszta volt, mert ő meg nem tudta elviselni, ha berottyantott a pelusba!!!!
Szóval nyávognak a lányok????Az tényleg vicces lehet!!!! :lol: :P :lol:
JULCSI:de a mikrot is bemutathatod nekik :wink: (bocs, de ezt nem bírtam kihagyni :wink: )

Kiscsajt alig lehetett kihalászni a medencéből, én nem szoktam fürdeni benne, tudom, hogy mindenki bolondnak néz emiatt, de én nagyon fogékony vagyok a fertőzésekre, és útálok nőgyógyászhoz járni(még nincs is szülés óta)!Csak a tenger a nyerő nálam , de az sajna nincs a kertben!!! :lol: De a párom, meg a banya nagyon jókat szoktak fürdeni benne!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsandi:kifaggattam a természetgyógyászt!!!!Szóval hozzátápi mehet 4 hónaposan főleg, hogy nem anyatejesek, azt mondta hogy kellenek ezek a tápanyagok nekik.A vízforralást is kérdeztem azt mondta, hogy a csapvíz nem jó, inkább ásv.víz és 1 éves korukig, de ahogy nőnek akkor már lehet kevesebb ideig forralni nem kell 5 percig!Úgyhogy ha rám hallgatsz nyugi és tömd a babókat gyümivel!!!! :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!

Köszi, hogy megkérdezted, nagyon rendes vagy! Kép
Akkor nyugodt szívvel adom nekik. Úgy gondoltam - mivel valaki a gyümölcsre, valaki a zöldségre esküszik - hogy a múlt hét alma volt, most sütőtök, jövő hét barack, aztán sárgarépa. Szóval felváltva. Nem tudom, hogy jó taktika-e, mindenesetre zabálták ma a sütőtököt. Úgy láttam, ízlett. :roll: Aztán majd krumplizunk, és utána már keverem. :wink:
Arra próbálok figyelni, hogy olyasmit ne adjak, amit nem javasolnak túl korán. Talán nem csinálok nagy bajt.
Akkor lassan ti is kezditek? Úgy látom maholnap ott is hóforduló. :D
A tejpéppel vagyok nagy gondban, annyira ellenzik, mivel tejet/tejport tartalmaz. Közben a dobozra meg 4 hó van írva. :?
Julcsi, ti mikor kezdtétek a tejpépet? Ha jól emlékszem, ti már eszitek.

Na megyek, ha teljes csend lesz a gyerekszobában, akkor én is lefekszem. Ma - nem tudom, hogy miért - teljesen lefáradtam. Úgy látom a Columbo-ról meg már lemaradtam. :(

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!

Szandi ma megkapta az oltást, szinte meg sem érezte. Nagyon kis ügyi volt. :lol:
A doki hozta a formáját 11-re odarendel vagy 15 kismamát. Mit mondjak szuper volt. El sem lehetett férni.
Mérni megint nem mérte. Kértem legalább azt nézze meg hány cm. Erre megmutatta, hogyan kell lemérni.
Szörcsögés: azt mondta, ha annyira zavarja az apját, aludjon másik szobában.
Bukás: ne aggódjak nem kapok beutalót gyomorultrahangra, ha ez a tápszer benne marad. Azt hiszem ideje orvost váltanunk.

Utána elmentünk a szüleimhez, mint mindig most is szuperül éreztük magunkat. Szandi kint aludt a járókába meztelenül. Kicsit úgy éreztük belázasodott, ezért megfürdött velem a medencébe. Ettől aztán annyira elfáradt, hogy evett és beájult.

Hazafelé az autóban azt a CD-t hallgattuk, ami a terhességem alatt szinte állandóan ment. Szinte végig mosolygott és gagyarászott. Számomra még most is felfoghatatlan, hogy tényleg hallotta a hasamba.

Keresztelő: nálunk is lesz valamikor, igaz én nem vagyok megkeresztelve, de a párom igen és az ő családjának ez fontos. De én nem ellenzem, ártani nem árt a gyereknek.
A keresztszülő már nagyobb gond, én a nővéremet szeretném keresztanyának, de ő sincs megkeresztelve. Nem biztos, hogy el tudjuk intézni. Ha ő nem lehet, akkor a párom kisebbik nővérét kérjük meg.
Keresztapának meg gőzöm sincs hogy kit. Talán az egyik barátunkat, az ők is a páromat kérték fel a kisfiukhoz.

Gabek: nagyon szép a kisfiad.

Márti: nagyon ügyes kislányod van, hogy ilyen hamar bilizik.

Edit: a bili béleléséhez, (csak egy ötlet) lehet kapni a pelenkatartóba zacskót, nem tudom, mekkora, de talán működne

Ferkó (ő a párom) valahol a világ végén dolgozik. Ezért most beülök a kádba egy jó könyvvel, végre ne zavarhat.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Andi: nagyon jó volt a szöveg amit küldtél, most már egyáltalán nem aggódom, hogy nem tudjátok elolvasni amit írtam. :lol:

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsandi:7végév vagyjövő 7-en kezdjük a hozzátápit! :lol:
És vegyszermentes gyümihez csak biopiacon lehet jutni????Vagy a saját kertből, igaz?

Zsuzsi:szerintem a dokiváltáson ne gondolkodj tovább!!!Ha nem érdekli, hogy a gyerek szörcsög akkor biztosan nem normális!!!! :twisted:
A nővéredék akkor tutira szétmentek vagy már ennyire haragszol a sógorodra(AMI ÉRTHETŐ), hogy más keresztapába gondolkodsz!!!
Azt hiszem, hogy a keresztszülőknek kell vinni a keresztlevelüket!!!!

Zsandi:én úgy tudom, hogy ilyenkor nem adnak keresztlevelet, csak beírják ugye a nagykönyvbe, hogy megtörtént a dolog és ha kell valamihez akkor adják ki!!!Szoni sem kapott!!!

Zsombikám fél7 előtt kelt!!!! :lol:
Holnapra beszerveztem apukámat, és visszük Zsombit a 4 hós oltásra, azt mondta a védőnő, hogy nem gond az az 1 nap csak a 4 hét legyen meg a kettő között!!!! Lehet, hogy dilisnek tartotok, nincs túl messze a doki légvonalban, de mi hegyenlakunk, úgyhogy le még csak hagyján, de mire feljönnénk lehet, hogy belepusztulnék, főleg ha Szonit cipelni kéne.Vezetni meg nem vezetek, van jogsim, de már régen nem sofőrkönöm, és félek itt Pesten ettől a sok vadállatvezetőtől.Úgyhogy megkértem apukámat, úgy mégiscsak kényelmesebb, és amíg Zsombi dolgait intézem, addig is apum tud a kiscsajra figyelni és nem tűnik el!!!! :lol: De mint ahogy láttuk vészhelyzetben(mikor Szoni beteg volt) 2 gyereket is tudok cipelni, és a betegrendelő még messzebb is van!!!! :lol: Úgyhogy nincs lelkiismeret furdalásom emiatt, csak megmagyarázom a dolgot! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti: én megértem, hogy könnyebb autóval menni. Mi az első pillanattól mindenhova 3-an megyünk. Ezért nem is nagyon tudom a babakocsi felemelni. (pedig nem vagyok gyenge, a szüleim 80 kg-os kutyáját lazán megtartom). Mióta kimehetünk levegőzni kb. 4x mentem egyedül a Szandival és ebből 2x is hordozókendőbe vittem.
Vezetni és sem vezetek, pedig a terhesség alatt letettem a jogsit. De olyan kicsi vagyok, a hasam pedig olyan nagy volt, hogy csak úgy értem el a pedált ha a hasam a kormány alatt volt. Most meg már nem is merek beülni, hogy gyakoroljak.

Na megyek mert a Szandi felébredt.

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:köszi a megértést!!!! :wink:
És ne aggódj a írásod miatt, amíg a Zsandi azt írja, hogy megették reggel a babókat, a Julcsi pedig a mikrot szeretné bemutatni a lányainak!!!!! :wink: :wink: :wink:


Na mi van lányok??Minden baba turbóüzemmódban van????? :lol:
Megy valaki nyaralni valahova idén????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Gabek!

Gergő gyönyörű, a szemei után bomlanak majd a csajok.

Julcsi! Nálunk is van macskahang, olyan, mint mikor a macskák párzódnak. Laci fel is vette videóra.

Márti: A szobatisztaság jön egyik napról a másikra. Én hiába próbálkoztam vele hetekig, kudarc volt. Majd magától szólt, és 1 hét alatt beletanult. Ne erőltesd, annál rosszabb. Anyósom a másik unokájának erőszakkal hajlította be a lábát, hogy ráüljön a bilire. Mert ugye a gyerek ellenkezett, ordított, és megfeszítette magát. És hát nehogy már az a büdös kölök 2,5 éveses bepisiljen. Mikor láttam, elküldtem a pi@@ába.

Andi: Van HA pép, Milupa, úgy kell felíratni a dokival, ezt nem tartalmaz tehéntej fehérjét.

zsuzsi! Szörtyögésre nekünk bevált a Fluimare tengervizes sóoldat Virágnál. Nagyon könnyű befújni, gyógyszer nincs benne. Oldja a váladékot, utána ki lehet szívatni a trutyit könnyen. A Sterimare használhatatlan ilyen kisbabánál, nem bírod befújni. Az orvost rúgd ki!

Talán nem kellene, de szeretném elmesélni a tegnap történteket. Csúnyán összevesztünk a férjemmel. Délután vendégségbe mentünk. Rohangásztam a két gyerek és az összeszedni való dolgok között. Férjem vígan borotválkozott, fürdött. Magamra kb. 3 perc jutott, mire felöltöztem. Beültünk a dög meleg kocsiba, csörgött a telefonja, elkezdett keresni 10 percig egy papírt. A két gyerek nyűglődött, aszalódtunk az autóban. Nem ért rá a vendéglátóknál 5 percet az a papír. Nem szóltam még semmit. A bomba este robbant, mikor hazaértünk. Virág rettenet nyűgös volt, visított a fürdés és az evés alatt is. Barni persze megint követelőzött, menjek vele játszani, fürdessem őt is. Kiküldtem, elkezdett torka szakadtából üvölteni. A férjem nekem esett, hogy miért nincs türelmem, nekem más dolgon nincs, csak a gyerekek, mitől akadok ki estére. Nem elég, hogy a két gyerek műsorozik, még az apa is nekem támad. Szóval, szó szót követett, jól összevesztünk. Csak azt nem értem, ha látja, hogy a türelmem végén járok, miért nem segít, miért ba@ogtat még ő is. Reggel elment, közölte, hogy nem jön ebédelni . Bocs, hogy ilyen magán dolgokkal zaklattalak benneteket, de ki kellett írnom magamból.

Legyen szép napotok!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit:úgy sajnálom!!!! :( :( Azt hiszik ahogy a Julcsi is írta, hogy csupa móka és kacagás az egész napunk és akkor még este is legyünk türelmesek, odaadóak és szexisek!!!! :twisted: )
Nekem nagy szerencsém van a párommal, mert ha itthon van ugye az nem sok idő, de próbál segíteni, tehermentesíteni....nagyon aranyos.Szonival az 1 hullámhossz megvan, és Zsombi is imádja.Én is estére már kivagyok, mint a ló, ő szokta a gyerekeket altatni is.Bár Zsombi magától elájul és Szonónak nem mindíg jó az apja, de azért megpróbálja!!!!És ez a lényeg nekem!!! :lol: Különben arra már ő is rájött és ez így van mindenhol :!: , hogyha az ANYA boldog és kiegyensúlyozott, akkor mindenki boldog, mert ugye a babáknak nagyon jó a radarjuk és hát a férjek is egy nyugodt, mosolygós feleségre vágynak DE az úgy nem megy, ha a nő kipurcan a nap végére(vagy közepére) :twisted: Együtt éreztem veled eddig id amiket írtál, hogy mindent TE csinálsz a manók körül:NEM LEHET EGYSZERŰ, végülis ketten akartátok őket lehetne a párod belátóbb!!!!Hisz múltkor is attól az 1 órától kiborult amit a Virággal töltött!!!! :?: Akkor miért nem vallja be, hogy rohadt nehéz melód van neked otthon ,és néha átvállalhatna valamit, ha mást nem akkor a Barnit vele csak szót ért???!!!
Nem akartam beleszólni, bocsi, de úgy fel tud dühíteni az ilyen hozzáállás!!!!! :twisted:

Szoni ma a bilibe kakilt, tök egyedül:mentem be a szobába és ott trónolt, nem is szólt nekem!!!!!Olyan büszke vagyok rá!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit, hidd el eggyüttérzek veled!!!!!!!!!!!!!!!
Imerős a szitu. Attól én is meg tudok őrülni, hogy akárhova megyünk én gondolom végig, mi kell e gyerekekenek ő meg elvan, (még tv-ni is van ideje) én meg rohangálok a gyerekek( mert ugye azért rájuk is kell figyelni), a konyha, a gyerekruhásszekrény között. Mire elindulhatnánk nekem már a t..köm is tele. Itthon meg kimosok, főzök a csajoknak (magunknak ritkán, tudom ez ciki), rendet rakok (a pasi után is!), ellátom a gyerekeket, stb. Ő meg hazajön fáradtan és meg akar halni. Én meg este is rendezzem a kölyköket, meg mindent. Falra tudnék mászni. És az a gáz, hogy az én férjem visszafejlődik. Régen mindig kivitte a szemetet, néha kimosott. Most már eszébe sem jut. És ez nagyon fáj. Ezért érzem úgy, hogy azt hiszi a gyereknevelés és a háztartás csupa móka és kacagás. Csak nekem még nem szólt be a türelemről. Mert nem mer. Egyszer nemrég beszólt mert kimostam a gatyáját. Nem néztem a zsebébe és "megjegyezte", hogy majd reméli egyszer pénzt is kimosok. Nem tette zsebre amit kapott. Mondtam neki, hogy majd ha ő fog mosni akkor nem dumálhat, de amíg eszébe sem jut, addig ne itélkezzen. Hozzáteszem, semmit nem mostam bele a nadrágjába.
Nekünk meg nyugodtan kiirhatod magadból ami bánt. Látod mi is azokkal a gondokkal küzdünk. És sokszor már az is segítség, ha valakinek elmondod.

Márti, az elején nem értettem a mikro-s viccet most már igen. Ilyen a kapkodás! :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Köszi mindkettőtöknek a biztatást.

Én már annyiszor próbáltam vele beszélni erről, de mindig csak kiabálás a vége. Ő mondja a magáét én meg az enyémet.

A múltkor megjegyezte, mikor megyek kozmetikushoz. Nagyon bepörögtem rajta. Majd akkor, ha lesz kire hagyni Virágot. Erre bebizonyította, hogy Ő mindig vigyáz rájuk, ha mondom neki. Persze, de előtte természetesen nem jó neki a megbeszélt időpont, majd mikor hazamegyek, akkor pedig tele van panasszal, hogy milyen nehéz neki. Én persze ne szóljak egy szót se, mert nekem könnyű.
Ja! Tegnap elfejtettem vinni textilpelust Virág a feje alá a vendégségbe. Erre megkérdezte, hogy egyet se hoztál? Persze WC ülőkére gondoltam a hasmenéses nagyobb gyermekemnek, meg még külön kaját is főztem és elvittem neki, de textil pelust tényleg elfelejtettem. Hát sz@r egy anya vagyok. Még mindig dühöngök!! Úgy tűnik, nem jó férjet választottam.

Julcsi! Hasonló a szitu akkor Nálatok is. Neked se lehet könnyű. A legjobban az bosszant, hogy észre se veszi magát!
A tévézésen én is bedühödök. A tegnapi veszekedés után elmentem este a tejért, mert persze az is az én dolgom, ő meg ült Barátok közt előtt, mikor hazaértem. Én meg azt se tudtam, mihez kezdjek a tennivalókkal. Majd szét robabntam!

Bocs, túlságosan sajnálom magam. Ha hazajön, akkor se tudok normálisan viselkedni, annyira igazságtalannak érzem, amit csinál.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Ja! Szonikának puszi! Látod, ha eljön az ideje, megy ez magától? Nem akar bugyit felvenni még pelus helyett? A bepisilés érzetet is tanulni kell, abban könnyebben rájönne, milyen az, mikor pisilnie kell.

KépKép

KépKép
edit74
 
 


De, már bugyiban van tegnap óta, csak alváshoz adtam rá a pelust!!!Nem ruháztunk be lehúzható pelusra, lehet hogy nem is kell???? :lol:

A pakolásról csak annyit, hogy múltkor mikor jöttünk el a nővéreméktől,a párom rámolt össze!!!Az unoka hugomnak "csak" 2x kellett lerohanni az ott hagyott cuccokkal(köztük a cunisüveggel). és "csak" 1x kellett visszafordulnunk, mert a szemcseppét is ott hagyta és csak később vették észre nővéremék!!!! :lol: Úgyhogy legközelebb inkább, ő fogta a kicsifiút és én pakoltam!!!!

Edit:ha itt laknátok én szívesen vigyáznék a kislányodra, sőt Barnit is bevállalnám, legalább a nagyobbak sem unatkoznának!!!! :lol:
Na megyek mert pisilt a biliba a nagylányom!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit, azért neked nehezebb a helyzeted. Amikor én kibukok egy darabig figyel a lelkemre. Oké, hogy akkor se veszi észre ha ki kéne vinni a szemetet, vagy kitakarítani a fürdőszobát, de legalább meghallgat és nem szól be. Ha tudja, hogy igazam van (ilyen esetekben szinte mindig) akkor nem ellenkezik. Az én férjem olyan mint egy elkényeztetett gyerek, mindent akar. Jó nőt (akkor mért velem van?!), gyerekeket, tiszta gatyát, rendet otthon, tévét nézni, meg ilyenek. Szerintem a legtöbb pasi azt látta otthon, hogy anya a hős aki mindent csinál (és többnyire bele is rokkan), apa meg elvan. És így nehéz megértetni velük, ha fáradt vagy. A fiús anyáknak két esélyük van. Vagy megtanítják kicsi fiúkat, hogy becsüljék meg az Anyát aki mindnet csinál, vagy ők is elkényeztetik, mondván, hogy más lánynak se legyen jobb. Hát rajtunk ez már ugyan nem segít...

KépKép
kgiulia
 
 


Boldog vagyok! Virág feje koszmós. Nem tudom, mi jön még? Leolajoztam, most alszik, ébredés után fejvakarászás és fürdés. Még soha nem csináltam, csak elméletben tudom az eljárást. Pedig használtam koszmó elleni sampont, úgy látszik, csak a neve az.

Férjem még nem éhes, még híre sincs itthon.

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit: kitartás!!
Nálunk is hasonló a szitu, mindig azt hiszem rosszabb, már nem lehet. De ezek a hapsik nagyon gyorsan tudnak valami újat kitalálni, mivel lehet minket bosszantani. Mosogatást is csak azóta élvezi, mióta megvan a mosogatógép.

Szandi is koszmós volt a múlthéten. Az olajozás bejött, de én kissapkát is tettem rá (én így hallottam)

Zsuzsi Kép

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:de jópofa a neved mellett az a babó!!!! :lol: :lol: :lol:

Edit:de legalább a koszmót tudod kezelni, na de a párodat!!!???

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit, a múltkor az enyémek is koszmósak voltak. Mondták, hogy van ilyen de én azt se tudtam, hogy néz ki. Aztán egyszer a babfésűvel megvakargattam a fejüket és rájöttem, hogy koszmósak. "Leöntöttem" a fejüket babaolajjal, a babakefével meg jó alaposan megdörzsöltem. Jó sok izé lejött. Másnap is megcsináltam, de akkor már semmi nem jött le. Most már legalább tudom mit kell figyelni a koszmónál.

Rájöttem, a pasik azért lettek teremtődve, hogy minket szórakoztassanak! :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi:látom sok időd marad, ha ilyen bölcsességekre jössz rá!!!!! :lol: :wink:
Ez a topik akkor a koszmós babók gyülekező helye, Zsombinak is volt már!!!Ez legyen a legnagyobb bajunk!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Julcsi!

Jól emlékszem, hogy Te írtad egyszer, hogy kicsinek rossz evők voltak a babák? Ez mit jelent? Mikor és mennyit ettek?
Virág sem az anyatejet, sem a tápszert egy ideje nem szívesen eszi. Annyit eszik egy szuszra kb. 80 gr, hogy éhen ne haljon, aztán tömködhetem bele a többit. Pedig mindig megvárom, amíg sír, hogy éhes. Ma különösen elutasítja a kaját. A teát vedeli szegénykém. Gondolom, a hasa miatt. A kakiban van egy csomó emésztetlen tej.

Ha elítéltek, ha nem, végső kétségbeesésemben megkóstoltattam vele az almát. Röhögve ette. Szóval, szerintem tápszer és tejundora is lehet, mert egyre fanyalogva eszi egészségesen is. Rendes adagot csak félálomban kajál belőle. ma még akkor sem.

21-én lesz 4 hónapos. Nagy gáz, ha elkezdem hozzátáplálni? Tényleg nincs más ötletem, hogy miért nem akar enni. Szinte löki el az üveget, és visít, hogy hagyjam békén. Ez elég gyakran előfordul betegség nélkül is.

A gyerekorvosunk végre lesz hétfőn, akivel lehet érdemlegeset beszélni.
Leírom a mai kaja menyiséget. Hát elég gyatra:

01.50 120 gr
06.10 120 gr
09.00 80 gr
11.20 110 gr
14.30 80 gr

Be kell szereznem egy botmixert, mert ilyen kis adagokat turmixgépben nem tudok csinálni. Szűrővel viszont nincs időm szórakozni.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok Lányok,

Mi az a koszmó :roll: honnét tudom felismerni? Az olyan, mintha hámlana a feje?
Az anyukám pont ezt emlegette a minap. Amikor ugyanis elmentünk beolajozta a Gergő fejét koszmó ellen. De hát nincs is neki!!! - vagy csak én nem látom :oops:

Edit
nagyon sajnállak a férjed miatt, de ez a fórum pont azért van, hogy leírhasd minden bánatod :wink:
Látod ez is közös probléma szinte mindenkivel :cry:

Köszi a dícséreteket Gergő nevében :lol:

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Hányszor eszik Virág 1 nap?????
Szerintem az összmennyiséget nézd!!!!
De 10 nap ide vagy oda nem számít, különben is ha ízlik neki, akkor pláne adhatod!!!! :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Hányszor eszik Virág 1 nap?????
Szerintem az összmennyiséget nézd!!!!
De 10 nap ide vagy oda nem számít, különben is ha ízlik neki, akkor pláne adhatod!!!! :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit, nekem Livi evett nagyon rosszul. Volt, hogy egy nap többször is csak 40-g-kat. Ezért keltegettem éjjel is, mert csak így lett meg a 6X-i evés. De a napi adag még így is kevés volt. A gyerek jóllakott 20-40-g-al, én meg ki voltam. Aztán ahogy nőtt, jobb lett az étvágya is. Mára már nincs nyaka a tokájától. Ebben a melegben rosszabb evők. Van, hogy inkább innának. Én úgy vagyok vele, hogy etetem őket evésidőben, a maradékban peidg sokat megkínálom teával. Szerintem ha tápanyagra lenne szükségük akkor inkább enni kérnének. Mennyi időnként méred? Mi hetente. Ha gyarapodik, fejlődik akkor ne izgulj. A meleg is bejátszhat neki, na meg a foga. Livi most már inkább kanalast szeret enni. Azóta mindig hagy a tápszerből, viszont a hamisakat meg megeszi. A nagylány meg pont fordítva. Csak, hogy ne unatkozzak. :)

Gabek, igen az a koszmó.

Márti, tudok én ha akarok... :lol: :lol: :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Ma kicsit összecsaptak a fejem felett a hullámok, de azért olvasgattam. :)
Ha mindenkinek külön írnék, az most sok lenne, úgyhogy csak nagyvonalakban. 8)
Pasi téma: nekem sokat segít a gyerekek körül, de a házimunkában semmit, és utána is pakolni/takarítani kell. Ezt én rontottam el, így szokta meg. Meg aztán soha nem élt egyedül, anyukájától költöztünk össze, szóval így alakult. De ha megkérem, akkor azért megcsinál dolgokat. Pl. szemétlevitel, több nem is jut eszembe. :wink: A gyerekeket viszont simán rendezi, nincs olyan,amit ne csinálna meg. De azért pont tegnap este én is ki voltam akadva (mi volt tegnap?). Igaz, hulla fáradtan ért haza, de én is nagyok ki voltam. Persze olyankor eszik, zuhanyzik, ez rendben van, csak annyira szerettem volna már egy kis segítséget, ő meg evés közben olvasgatott. Tudom, hogy jár neki is ennyi pihenés. :oops: Na mindegy, alapjáraton egy szavam sem lehet. :roll:

Én sem tudom, hogy mi az a koszmó. :roll:
Egyszer azt gondoltam, hogy az van a gyerekeknek, de nem voltam biztos benne. Védőnő az idő tájt pont nem járt erre. Fürdés után a vizes fejüket kapirgáltam egy-két napig babakefével, aztán elmúlt. Szóval, lehet az volt, bár én úgy tudtam, hogy az barna, ez meg úgy nézett ki, mintha hámlana a fejük, ahogy Gabek is írta.

Zsuzsi!
Dokit gyorsan cseréld le. Én pofán vágtam volna, ha a szörcsögésre másik szobát javasol!!!!

Autó: Én gyakorlatilag mindenhova autóval megyek, még a 300 m-re levő boltba is. Ez így volt a gyerekek előtt is, mivel így csak 5 perc. Szóval, egyáltalán nem gáz, szerintem. Persze, könnyen hozzá lehet szokni a jóhoz, előtte éveig buszoztam átszállással, ha melóba mentem.

10 nap a hozzátáplálás szempontjából talán nem akkora gáz. Bár a védőnéni ma furán nézett, mikor mondtam, hogy almát kóstolgatunk. (A sütőtököt nem is mertem mondani. :wink: ) De rendes volt, azt mondta, nem baj.

Edit!
Mi vagy a gyerkőcökkel? Jól vannak már?
Virág mennyit gyarapszik? Ha rendesen, akkor szerintem nem számít, hogy keveset eszik, lehet, neki ennyi is elég. Egyik ismerősöm kislánya 7-8 hónapos koráig 60 ml-nél nem evett többet.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Edit, a jobboldali csajszika a "régi rosszabb evő". Ugye, milyen vékonyka?



Kép

KépKép
kgiulia
 
 


Naponta 6 szor eszik, szerintem ma 7-szer fog. Általában napi 750-780 ml-t eszik. A lista után 1/2 5 kor megint evett 80 grammot. Szóval ma majdnem két óránként evett, de keveset. Biztos érzi, hogy a pocakot ne terhelje túl a fosti miatt. Eddig heti 20 dekát gyarapodott, tegnap 5900 gramm volt kaja nélkül fürdés előtt. Majd ma este is megmérem. 06.26-án 5510 gr volt. Ez két hete hétfőn volt.

Barnika jól van, ma már volt bölcsibe is. Most épp párizsis kenyeret eszik.

Zsuzsi: A koszmó az olyan korpaszerű, de sárga.

Üdv/Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Most már végképp nem vagyok biztos a koszmóban, Szandinak is inkább olyan volt, mintha hámlana.

Edit: nekem a védőnőm azt mondta, ha akarom már most elkezdhetem a hozzátáplálást. Azt mondják régen se vártak ilyen sokáig. Szerintem a 10 nap semmit nem számit, főleg ha ízlik neki.
2 napja a Szandi is kevesebbet eszik 6 helyett csak 5x és mindig marad az üvegben. (Amikor megszületett csak 30 ml-et evett és azzal is nagyon jól elvolt.) Ráadásul az eddigi heti 360 g helyett az elmúlt két hétbe kb. 200 g-ot hízott. Ha éhes lenne azt biztos észrevennéd.
Nálunk is volt a kakiban emésztetlen tej, de csak akkor ha a nővéremét adtam neki, biztos csak zsírosabb mint amihez hozzászokott.

Márti: hogy ment ma a bilizés?

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Na itt vagyok vásárolni voltunk, Szoni aludt utána indultunk a pelust rajta hagytam nem akartam még WC-re is kirohangálni!!!De nagyon ügyes volt ma 2x is kakilt mind 2x a bilibe, és a kisdolog is mind odakerült!!!! :lol:
A természetgyógyász azt mondta, hogy ő nem ezeket a mai trendeket fogja mondani pláne , hogy tápszeres nyugodtan lehet hozzátáplálni, de azt mondta, hogy biztonságos helyről vett gyümi , zöldség legyen, de hol lehet ma már vegyszermentes cuccot kapni????Csak a biopiacon. :roll: De azt honnan lehet tudni hogy biztosan bio?????Ti milyen alapanyagokat használtok???Én bevallom a Szoninál nem figyeltem ezekre a dolgokra!!!!

Julcsi: te mindent a saját két kezeddel csinálsz a csajoknak?????Semmi bébikaja, mármint üveges????Tündériek a lányaid, pont úgy néznek ki, mint akiket éheztetnek!!!!

Na megy itthon a fogyiklub édespárom pizzalapból pizzát csinál, és sangriát iszunk hozzá!!! :wink: Élni tudni kell!!!! :lol:

Szerintem a koszmó sárgás színű lerakódás a fejbőrön és ha nincs kezelve akkor több lesz!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Virág este 140 gr-ot evett, így 740 gr a mai összkaja. Megmértem, ma 5920 gr. Úgy tűnik, neki ennyi is elég. Egy barátnőm kislánya 5 hónaposan 5X140-et evett, és 7 kiló volt. A tavasziaknál is megy a hízás para.

Márti! Büszke lehetsz Szonikára. Nagyon tetszik a neve is.
Én apuéktól hozok sok minden bio cuccot, ill. a piacon öreg néniktől szoktam vásárolni, hátha ők nem annyira permeteznek. A kereskedőktől soha nem veszek semmit. Zsombi mennyit szaporodik?

Julcsi! Gyönyörűek a csajok, teljesen különböznek. A kis etióp gyerekek! :D Egyébként hogy néz ki egy napi étrendjük?

Andi! Lassan neveld át Apát, mert ha elindulnak a gyerekek, 4 kéz is kevés lesz utánuk pakolni. Én is mindenhová kocsival megyek.

Majd még lehet, hogy jövök!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!

Most én panaszkodom egy kicsit.
Ferkó már megint valahol dolgozik. (számítógépeket szerel, és mindenkinek csak késő délután vagy este jó).
Vasárnap óta én fürdetem a gyereket (vasárnap és hétfőn a foci miatt). Már kezdem unni, egész nap én vagyok vele (leszámítva az 10 perceket, amíg bohóckodik neki) és most még ez is. Ráadásul és nem tudom a kiskádba fürdetni (nem érzem biztonságosnak, ahogy fogom). Beülök vele a nagykádba, de utána ugye nekem is meg kell törölközni, közben fél kézzel meg a gyereket fogom.

Ha ez így marad veszek egy olyan kádat, mint az Edittéké.

Még szerencse, hogy egésznap egy kis angyal volt, még nem vagyok teljesen lemerülve.

Na megyek elkezdem.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Edit:megnéztem Szonit ő 4 hónaposan 6500gr volt, és naponta 750-800-850 körül evett, előtte 2 héttel volt hogy 1 litert is benyomott, és volt 2 nap mikor csak 540-et és 575-öt kajált!!!
Zsombi 3 hónaposan volt 7570 gr és ő 800-900-1000 gr-okat eszik.Én nem paráztam Szoninál és most sem teszem ezügyben bízom bennük!!!!Most is ha a kiscsaj keveset ebédel, nem tömöm bele a kaját, tudom, hogy akkor vacsira többet eszik!!!!Ki van ez találva és ők még tudják, hogy miből mennyit kell enni!!!! :lol: :lol:
Nyugi-nyugi!!! :wink:

Zsuzsi:veled is együttérzek, én ki lennék ha a párom este nem segítene, ő fürdeti mindkettőt:3-an a nagykádban!!!! :lol: Ma este is úgy nevettem, mert a párom ölében szokott lenni Zsombi, de most a Szoni fogta,( volt már ilyen csak régebben )...annyira aranyosak voltak, elkezdtem nevetni és ők is mindketten mosolyogtak...olyan jók ezek a pillanatok!!!! :lol:

Kéne csinálni majd 1 csajos talit is apák+babák otthon, vagy összegyűlhetnek 1 helyen, hogy segítsenek egymáson, mi meg elmennénk csavarogni, fodrászhoz, kozmetikushoz.....jó-jó csak álmodozom, már bele lógott a kezem a bilibe!!!! :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Bmo képei

Apa lábán lebeg
Kép

Lábacskák
Kép

Pancsiznak
Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Edit:kibékültél a pároddal???Vagy nem is nagyon vesztetek össze????

Zsombi este 9-kor evett és most megint fél 7-kor kelt!!!! :lol: Olyan jó!!!Nálatok hogy van az utolsó és első kaja??????

Nem sokára jön apukám aztán visszük a kicsifiút, kíváncsi leszek, hogy hány kiló, majd jövök beszámolni a részletekről!!!
Addig is mindenkinek szép napot!!! :wink:
Zsandi ügyesek legyetek az ortopédián!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, jó ez a "ez kinek a lába?" kép. Nem mindent saját kézzel főzök nekik, de úgy vagyok vele, hogy szívesen főzök nekik és abban tutira tudom, hogy mi van. De kapnak üvegeset is. Csak mondjuk szabadabb a választék a kézzel gyártottnak. Azt nem mondom, hogy finomabb is. Mondjuk az én részemről már akármit eszek babapapi íze van.

Zsuzsi, 7végén is dolgozik Ferkód? Ha nem, mond meg neki, hogy ki vagy mint a ... és kell egy kis pihi. Nem árt ha egy kis könnyet is belecsensz a dologba az hatásosabb, ez meg ugye nem lesz nehéz, amikor ki van az ember borulva. Mond meg neki, hogy 7végén övé a gyerek. Te meg alszol, olvasol vagy amit akarsz. Erre ugyse lesz szíved 100%-ban, mert hiányozni fog a kiscsaj, de legalább nem a tiéd lesz a nagymunka. Addig meg mossál ki, meg főzz meg, hogy azt se kelljen. Mit szólsz?


Edit, egy napi kaja:
6 után tápszer, 10 után gyümi turmix, vagy gyümilé üvegből, 14 körül fözelék kanálból, 18 körül gyümis tejpép, fürdés után táp. Az időpontok mobilak.

Andi, kérdezted a tejpépet. Szerintem a tejpépekben módosított tejpor van. Nem hiszem, hogy beleraknának olyan cuccokat is ami káros pl a tej. Már jó ideje kapják, eddig nem volt semmi baj. Majd ha jön a dokinénik, akkor megkérdezem.

Tali bármilyen formában érdekelne. :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Na megjöttünk!Azt mondja a doki, hogy kebesebb tápot adjak neki!!! :twisted: Vágjam nyakon, ha még kér?????
3 hónaposan:7570gr és 67cm
4 hónaposan :8230 gr és 71 cm
szóval 660gr-ot gyarapodott és 4 cm nőtt!!!Szerintem ez nem sok, mondtam mert kérdezte, hogy mennyit eszik, hogy 9 dl=hát az sok!!!Mert egy 1 éves 10 kg gyerek eszik 1 litert!!!! :roll: Kérdem én egy 1 éves gyerek minor eszik 1 liter tápszert????? :shock:
Hozzátápláláshoz annyit mondott, hogy 5 hónaposan szokták, de mivel ILYEN a gyerek most is kezdhetem öszibarackkal!!!!
A kisnemtudomka védőnőm meg rendes volt, mondta, hogy Zsombil ugye nagy súllyalszületett hosszú is volt, szerinte nincs gond, mozgékony ,értelmes, de lehet nyugodtan gyümivel etetni, mert az mégis jobb mint a tápszer!!
Most kicsit el vagyok kenődve!!!Túl etetem a Zsombit??????
Ja az oltást meg sem érezte, 1 hangja sem volt,aranyos manóm van!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Higítsam neki a tápszert?????Nem akarom, hogy baja legyen emiatt!!!Ti mit adtok inni a babóknak, mert Zsombi eddig a vizet nem szerette, a teát meg még nem mertem, de most már nagyon jó lenne ha inna=hátha kevesebbet enne!!!!
Kivagyok készülve..... :cry:
Valaki mondja azt, hogy nem lesz gond légyszilégyszilégyszi

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Megnéztem a tápszer dobozán az van, hogy 5x180ml, amit akárhogy számolok 900 ml lesz!!!!Akkor most mi van???Én vagyok a hülye vagy csak a doki akar rémisztgetni?????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szia Márti!

Én nem értem, hogy mi a baj Zsombi hízásával. Ha nem kéne neki, nem enné meg. Amúgy meg majdnem 5 kg-mal született, ha azt nézzük, akkor tök ideálisan gyarapodott, 4 hónap alatt 3230 g-ot, nem? Ha túl lenne etetve, akkor meg visszabukná, nem? De hát ő nem is bukós!
Az én gyerekeim 5x eszenk 180 ml-t, tehát az 900 ml, ezen kívül teát/vizet isznak. Ha nagyon meleg van, abból is 200 ml-t, bár ez változó. Flórának viszont mostanában nem elég, így ő 5x kap 210 ml. Tehát a napi adagja 1050 ml. Ő most 6 kg, tehát a kicsit több, mint 4 hónap alatt 3,65 kg-ot gyarapodott. Én nem érzem soknak, mégha elég sokat is esznek.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Márti ne izgasd magad, Zsombival nincs semmi baj. 4900-el születtet még jó hogy ekkora most a súlya. Egy másik oldalon be szoktam nézni a májusi babákhoz. Ott van egy lány, akinek a kisfia 3900-el született és 10 hetesen már 7 kg volt. És a baba anyatejes!!
Néha úgy érzem, azért mondják hogy sok a súlyuk, mert tápszeresek.

Én adok a Szandinak teát. HIPP-ből az édesköményt v. a babateát. Pedig csak 4 hónapos kortól van. Nekem azt mondták nyugodttan adhatok neki.

Hogy mennyit kell enni a gyereknek?! Na ettől borultam ki az elején. Szandikám az első hetekben a 30 ml-el nem vitte túlzásba. Mégse üvöltött neki elég volt annyi is.

Anyák lapjában van most egy táblázat:
0-3 hó 150-170ml/kg/nap
4-6 hó 130-155ml
7-9 125-145ml

a Szandi kb. ennyit is eszik.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi, azt el is felejtettem írni, hogy Livim az első egy-két héten 12-20 ml-ket evett.

Márti, nekem is azt mondta a dokinő, hogy nyugodtan kezdjem el a gyümit, mert attól nem puffadnak(híznak) annyira. Teát is adhatsz neki nyugodnak, csak ne csináld túl erősre. Én kb 150 vízhez adok egy kanálnyi valamilyen babateát. Ez is telítheti napközben, (persze evést nen vált ki) és legalább nem szárad ki. Ebben a melegben jó is a tea. Ne izgulj Zsombikád nem kövér, csak jó húsban van. A dokik hajlamosak eltúlozni a dolgokat. Hidd el ha majd kúszni kezd meg menni, hamar leadja amit kell. Én is ezzel nyugtatom magam. A tápot ne higítsad, mert az emésztési zavarokat okozhat, vagy mit. Rá van írvva a dobozra. Inkább adjál neki kaja előtt 1-1,5 órával inni. Amúgy szerintem teljesen normális súlyban van. Van aki azért aggódik mert keveset eszik a gyerek, van aki meg azért, mert sokat. Így van ez. Szerintetek ha a gyerekek betöltik a 20. életévüket addigra kigyógyulunk ebből? :lol: Szerintem ilyen esetekben nem a gyerekkel van a gond hanem velünk. A picik márcsak ösztönből is tudják mi kell nekik! Szerinted ha gond lenne vele, akkor hang nélkül tűrte volna a tűbökdösést(=oltást)? Ehhez gartula.

KépKép
kgiulia
 
 


Márti! Felcsaptál statisztikusnak? Minden kaját felírsz? Szoni mennyivel született? A tápszert ne módosítsd, szerintem is kárt okoz. A gyarapodást én sem találom soknak. Virág 3,5 hónap alatt szaporodott 3250 grammot, pedig keveset eszik!!! Szorítok a szuri miatt, ne legyen gond. A képek édesek! Irigyellek, hogy a párod segít!

Zsuzsi! Férjem tegnap este 1/2 9 -kor hazajött, elpanaszolta, milyen fáradt és akkor "ebédelt". Úgy viselkedett, mintha mi sem történt volna. Én meg üvölteni tudtam volna. Ehelyett belefeküdtem a kádba, hagytam, hadd nyűglődjön vele Barnabás.

Ha itthon van, akkor is a két lurkó az én dolgom. Én mindenhová egyedül megyek a két gyerekkel, mert Laci olyan szuper elfoglalt vállalkozó. Ma is Pesten van, reggel 6-kor ment el. Kíváncsi leszek, mikor vágódik be. Állítólag ma kiviszi Barnit a strandra délután. Na ráfigyelek!

Sima műanyag kiskádba is meg lehet oldani, hogy ne csúszkáljon. Tegyél a teste alá egy ruhapelust, plusz tekerj össze a feje alá egy törölközőt. A fejét így nem éri víz és el sem csúszik. Így mindkét kezed szabad lesz. Én ezt első gyereknél kisérleteztem ki.

Ma vettem egy botmixert és ki is próbáltam. Barackot és almát pépesítettem. Nagyon jó, és nem lesz 56 edény összekenve. Beletettem a pohárba, amiből adom majd neki a gyümölcsöt, belenyomtam a botmixert és már kész is volt. Nem kell reszelni, szétnyomkodni, ideönteni-odaönteni.

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Akkor a kismama alapján nem is eszik sokat!!!!130x8.2=1066ml!
Toll a fülébe a dokinak!!!!
Vettünk almát a piacon, most megpróbáljuk a levét, majd jövök elmesélem izlett-e neki!!!
A hipp-es gyerekteára még nem cuppant rá ivott vagy 5ml-!!! :lol: Pedig szerintem jó íze van!!!Na jó még bele kell rázódnia!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?