Új privát üzeneted érkezett!

Na én már nem értek semmit.
Ha normálisan 1:1 az arány, akkor ez nagyon nem normális...
És hogy az LHnak kéne a többnek lennie PCOnál? Tehát nem mindegy milyen sorrendben 1:2 vagy nagyobb?
És hogy lehet hogy a hormoneredményem nem tűnik PCOsnak UHon meg mindkét petefészkem az.
Higyjétek el nem vagyok értetlen vagy nehéz felfogású de akkor sem tiszta.
Vendég
 


Ja és Norka!
HIP HIP HURRÁ!!! :)
Szívügyem vagytok Bogival!
Vendég
 


Kandi, szerintem neked nem rendes mensid van... ugyanolyan, mint szokott lenni, vérNiagara, hasfájással? Nem tudom elhinni... vagy erős progihiány (pé után szokott lenni PCO-ban) vagy beágyazódás...

Áfonya, nem tudom be tudsz-e lépni esetleg az NLC-re az ottani PCO-sokhoz (könnyen megtalálod a www.nlc.hu fórumán), ha csatlakozol hozzánk, van nekünk is egy elég részletes táblázatunk. Van olyan PCO-s lány, akinek az LH szintje kifejezetten alacsony, ez se normális... :roll: Normálisan 1:1-nek kell lennie.
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Köszi Norka!

Nem pszichés. Mi az az EDA?
Klassz, hogy Bogi már most átaludta az éjszakát!

Áfonyaa, az a szeptemberi időpont nagyon gáz. Magyar egészségügy. Meg az is gáz, hogy olyan klíma van a kórházakban, hogy a dolgozók se bírják. Akkor mi van, azzal aki még beteg is? Mondjuk szívbeteg, vagy valami idős, vagy akármi.
csillagfény
 
 


Sziasztok!

Norka, tök jó volt végre egy vidámabb hangulatú levelet olvasni tőled. Ja, és látom a tanácsadó kedved is visszatért :D

Kandi, nekem is furcsának tűnsz, szokott ilyen rövid ciklus lenni máskor is????

Ma nagyon jól érzem magam, panasz- és paramentes vagyok. :) Reggel voltam a házidokinál, kaptam beutalót a mindenféle vizsgálatokra, hétfőn megyek is az sztk-ba. Éhgyomorral kell menni, hát azt hiszem, ezzel szenvedni fogok.

Kavics, mikor leszel legközelebb Pestközelben? És a többiek, nektek mikor lenne jó a tali? Én júli 15-23-ig leszek nyaralni, előtte és utána rája érek.

Espero (7+4, táblázat hiányában inkább kiírom :D )
espero
 
 



Andika
A 20 nap tényleg rövid! :shock: :shock:

Norka
Remek,hogy jól aludtatok! :D :D :D :D

Rambóka
A védőnő mondta először,hogy figyeljem a napi ritmusát,mert kint is azt fogja élni.Igaza lett! :wink:
Hajnal egy,és kettő között volt a legaktívabb,pocakon belül,és kívül egyaránt.Mai napig felébred akkor -enni.
A szülés-lehet véletlen-is hajnal 1 -kor indult be.Lehet ebben az időpontban készült el a gyermek anno?? :?: :shock: :?: :shock:

Áfonya
A dokim szerint a ciklus első felében mindenképp az FSH-nak kellene picit többnek lenni.

Csillagfény
Milyen klíma?Itt nyitott ablakos mechanikus van! :wink:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Itt beszélgettünk anno Norbiról?

A nagy Norbi-biznisz

A dietetikusok szerint Norbi Update diétájában semmiféle rendszer és következetesség nincsen. A fitneszguru édesítõszert rak az ételeibe, zsírégetõt az ásványvízbe, és nem ellenzi az alkoholfogyasztást sem. Az érintett azonban mindent megmagyaráz, és eloszlatja a rendszerét övezõ félreértéseket. Vagy nem.

Teljes cikk:
http://index.hu/velvet/trend/norbi0528/
Vendég
 


Na sikerült feltennem...Norka,most próbáld meg....tuti menni fog....Bogit akarjuk látni. :lol: :lol:

Sajna nagyon fáj-görcsölget a hasam,petefészkeim...és vérzek is rendesen....Én is gondoltam rá,hogy hátha más....de sajna-bazi piros-kisNiagara..... :cry:
Még soha sem jött meg ennyi napra....ráadásul-szedtem a clostyt 5napig,estrofem-et még szerdán is bevettem,és szerda este kezdtem el a duphastont....

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Andika
Nem tudsz beszélni a dokiddal?Fura nekem ez a rövid ciklus!

Csakegy
Én nem tudok a Norbi -diétaról semmit.
:oops:
A saját magam által jónak vélt ételeken élek :D
okr
 
 


Sziasztok!

Andi! Nagyon sajnálom...de furi hogy a 20. napon :o

Ime a véreredményeim:
LH 5,9 mU/ml
FSH 6,2 mU/ml
Progesteron 0,50 nmol/l
Prolaktin 44,3 ng/ml (határ 1,2 - 29,9) ....ez magas

A doki szerint nyoma sincsa PCOmnak, és a petefészekben sem. Ma voltam UHn, a tüsző eltűnt a petesfészekből. Vagyis tegnap volt PÉsem. Akció is volt előtte...utána :)

Na de nem élem bele magam. Most egy ideig nem tudok jönni. Sziasztok!

Norka!
Pusszancs Boginak...kivanok egyre több átaludt éjszakát :)

Gina


Jah, Norbi diéte?? Én tavaly áprilisban kezdtem, és ezzel ment le közel 20 kg. Szóval nem hülyeség, fontos hogy mit mivel és mikor eszünk. Ez az én véleményem.

Szió
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Kép

hát ez a görbe csunya....nem mutat semmit. DE igaz tegnap volt a legalacsonyabb

na erről ennyit

Vendég
 


Okr!
Ki a dokid? Ács?
Hát én sem tudok mit kezdeni ezzel a hormoneredménnyel, de pöcsétes papírom van a PCOmról, egyértelműen látták UHon. Bár szerintem semmi nem igaz egyaránt mindenkire, és ugye ez csupán pillanatkép a hormonokról...
Azért bosszantó, ha már beteg vagyok lennék normálisan beteg, így beleköthetnek az orvosok ahelyett hogy megkapnám a vágyott metformint :(
Vendég
 


Ezt találtam:
"Az emelkedett LH-szint a szindrómában
szenvedõk jelentõs részében jelen van, de nem feltétele a diagnózis
felállításának. "

Tehát nem minden PCOsnak emelkedett az LHja...
Semmi nem érvényes mindenkire. (Már csak a dokit tudjam erről meggyőzni...:( )
Vendég
 


Na, megvolt a vendégjárás.

A Haberman edzésben tartja a jányom, mostmár minimum 60 ml a kiszipkázott adagja, eddigi rekord 90 ml!

Megvolt a vendégjárás, készült egy fotó 4 generációról - szenzációs -: nagyi, anyu, én és Bogi! Majd a tesóm megPhotoshoppolja hogy még szebb legyen, lekicsinyíti és majd felteszem azt is!

Akkor amit most tudok mutatni:

Kép

Kép
Vendég
 


Nemtom hogy hat ez a metformin, de hatalmas tőle az étvágyam :roll: Főleg az édességért remegek szószerint.
Már felmerült bennem a gyanú, lehet nincs is IR-em, hiszen terheléses inzulinr. vizsgálat nélkül írta fel a doki, mint a PCOS gyógyszerét. Mondjuk az arcbőröm sokat javult, fogytam, és jól érzem magam.

Holnap reggel csinálok terhes tesztet..bár minek? :roll: majd este beszedem az 1. Norcolutot...5 napig elég szedni napi 1et?
Szeretném, ha jövő 7végére esne a vérzés. A munkahelyen nehezen viselem. A Norcolut szedése alatt elképzelhető teherbeesés?

Ti hol veszitek az LH-tesztet? A DM-ben marha drága.

Csakegy!

Nem lehet, hogy Candidád van? Az is okoz aknét, meg gyanús a hólyaghurut, a rendszertelen ciklus. Én csináltattam Candida-tesztet vagy Vega-teszt, és diétát javasoltak a candida ellen..kiderült mi mindenre vagyok érzékeny. De ezt egy természetgyógyász is megállapította előtte.
Még most is nagyon puffadok..mind1 mit eszem. De sikeresen még egy doki sem tudott kikezelni. Sűrű, fehér krémes hüvelyváladék. Ha sok édességet eszem még rosszabb. És a férjemet megfertőzöm vele...szóval elég nehéz így a gyermekáldás :(
babancs
 
 


Sziasztok Csajok!

Norka!

Örülök, h. végre kezdtek egyenesbe jutni!!!!!
Drukkolok a sikeres szopihoz, mert ha nyugodtabb és kipihentebb leszel biztosan rendbejön a tejtermelésed is!
Meg azon is elgondolkodtam, h. ha már kismamaként az ember nem ehet semmi puffasztó kaját, mert az átmegy az anyatejbe, akkor vajon az ideges és kimerült anyuka emelkedett adrenalinszintjével mi van????????????? :shock:
Pihizz sokat, ha tudsz!!!!
Majdcsak kialakul a közös ritmusotok!

Ginuska!

Nagyon szorítok, h. most egy darabig elkerüljön a télapó!
Prolaktinra szedsz vmit?????

Áfonya!

Nincs tankönyvi beteg!!!!!!!!

Babancs!

Candidára nem diétázni kell, hanem 1 db Diflucant feliratni a dokiddal!!!!!!! Csodákra képes!!!!!!!! Sajnos van tapasztalatom! :cry:
A Candida Albicans a normál flóra tagja!!!!!!!! Csak szeret elszaporodni, ha magas a vércukrod! Cukoréhséget okozhat, de ezt inkább a hiperinzulinémia okozza!!! Ha sikerül végre beállnia a cukoranyagcserédnek, el fog múlni!
Én aki évek óta hypoglikémiás problémákkal küzdöttem, mostmár semmi ilyet nem tapasztalok, sőt hosszú idő után végre korog a gyomrom!!!! Nem vicc!!!! Hatalmas dolog, ha az ember nem egyből rosszul lesz, hanem helyette ÉHES!!!!!!! :!:


Candida diétával kapcsolatban:
Minap bejött egy páciens, akinek nem múlik a szája sarkának a berepedése, kisebesedése. Ezt cheilitis angularisnak hívjuk. Okozhatja candida, vashiány, B2 vitaminhiány, és cukorbetegség!
Hosszasan elbeszélgettem vele (utána jól leb..tak miatta! :evil: ).
Kiderült, h. természetgyógyászhoz jár, tartja a candida diétát, az utolsó két "mérésen"(?????) már negatív volt!
Ugyanakkor a vérképe vashiányt és emelkedett éhomi vércukrot mutatott!!!!!!!
De ezzel a természetgyógyásza nem foglalkozott!!!!! :evil:
Ráadásul kiderült, h. a candida diéta mellett ráadásul vércsoport diétát is tart!!!!!! :shock: :shock: :shock:
És engem kérdezett, h. most akkor mit egyen, mert lassan már barnakenyéren kívül semmit nem ehet!!!!!!
Emiatt valószínűsítem a vitaminhiányt is!

MOST MONDJÁTOK MEG NORMÁLIS AZ ILYEN?????????? :evil:

Inkább hisz a természetgyógyászban, mert a normál dokik nem foglalkoznak vele! (Teljesen igaza van, mert ha nem én vagyok éppen, valszeg itt is lerázták volna!)
De a körzetije sem figyelt fel a vércukor eltérésre?????? :evil:

Na mindegy, elküldtem terheléses cukorra( körzetin keresztül! :evil: ), és mondtam, h. hagyja a fenébe a diétáit, egyen vitamindús kajákat normálisan, alkalmazza a szájfertőtlenítőket és higgye el javulni fog!!!!!
Kíváncsian várom a kontrollt!!!!!!!
rambóka
 
 


Rambóka
Az éhség dologgal végre én is hozzád hasonló módon vagyok! :D Szuper dolog ám,mikor reggel felkel az ember leánya,nem kajáért rohan,és ha leghamarabb délben eszik,akkor sem hypozik.

Babancs
Krémes váladék:A ciklus második felének jellemzője.Nekem pl. még ciklusonként sem uannyi a mennyiség.Azt meg,hogy nem fertőzés,onnan tudom,hogy mensi után nyoma sincs.-nem lehet nálad is vmi ilyesmi inkább?? :?:
Édességzaba nálam is volt eleinte :shock:

Norka
Gyönyörű kislány Bogi!Nagy gratula!!!!

Áfonya
Én nem Pestre járok dokihoz.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Rambóka!

Azt a szót, hogy "candida" természetgyógyásztól, illetve a nővéremtől (aki diplomás ápolónő) hallottam először. Nem akarom túlragozni - mert ez inkább a candida fórumra passzolna - de candidát még egy orvos sem említett nekem. A legutóbbi nőgyógyi azt mondta, ha candida lenne, azt a rákszűrés kimutatná...szerinte a férjem beteg. De érdekes módon mindig akkor fertőzöm meg, amikor "túrós" vagyok :(

Okr!

Nemtom igazából 90. ciklusnap körül lehet-e a ciklus 2. feléről beszélni :roll: Sajna nekem ez össze-vissza van..ha édességet eszem, vagy alkoholt iszom felerősödik. Ezért gyanakszom gombára. Bár nem viszketek, és a szám sem sebes.
Már kaptam rá gyógyszert, de sajna visszajött. És ugye ha nem jó a hüvely PH-ja, akkor nem jön a baba.
babancs
 
 


Babancs
Hát,ha túrós,akkor gyanítható a gomba.
A rákszűrésnél kenetet is vesznek ,tenyésztésre,és biztosan negatív volt az eredmény.Ezért mondhatta a doki,hogy nem vagy fertőzött.(gondolom én :oops: )
próbáltál olyan hüvelykúpot,mi tejsavat tartalmaz? Genia 2000 a neve?Nem is tudom,de vmi ilyesmi.Erről már olvastam pozitív dolgokat.Igaz,még nem használtam :wink:

KépKép

KépKép
okr
 
 


babancs: jaja... candidám az biztos, hogy van... de szerintem ez nagyon fel van fújva...

én a gombát is és a hólyaghurutot is a cukorszintem ingadozásával hozpm összefüggésbe... anno az egyik lelkiismeretes nőgyógyász fedezte pl. fel, hogy a terheléses cukrom magasabb, mint lennie kéne (nem tudott mit kezdeni a gyógyszerek ellenére állandóan visszatérő gombámmal...)...

Gombám egyébként mostanában nem igazán van, a nyákom szerintem mindig a hormonoknak megfelelően ingadozik... a ciklus első felében pl. nincs semmi... aztán ahogy elkezdenek bekavarodni a dolgok, úgy jön elő....

A hólyaghurutom meg rejtély... sokszor azon filózok, hogy a petefészkem okozza... próbál megérni a pete és az nyomja... ha meg székrekedésem van, az a másik oldalról és kész a baj... (fura mód az eddigi összes PÉ-m előtt egy héttel ilyen hólyaghurutszerű tünetek jöttek elő...)... bár ez is lehet simán a hormonok miatt...
Vendég
 


Köszi Okr!

Majd utánanézek. Hirdetik a Pevaryl-G-t recept nélkül, de az engem nagyon csíp. A Canesten hüvelytabletta meg nem folyt ki...elég nehéz volt kitakarítani, valahogy nem olvad fel.
Most candida elleni teával irrigálok.
Majd veszek hozzá tejsavat, mert elfogyott.
A Betadine sem segített.

A Chlamydia lehet ilyen? Egyszer a dokinak említettem..adott ellene gyógyszert. Sajnos nem vizsgálták ki.
De a volt barátomat is megfertőztem..prosztatagondjai lettek, meg hólyaghurut.

Szóval érdekes ez...a dokik egészségesnek látnak. Valószínű Rambókának van igaza. Nekem sem korrog a gyomrom, hanem hirtelen leizzadok és ennem kell gyorsan valami édeset. Az meg a gomba táptalaja.
babancs
 
 


Csakegy!

Én mielőtt babát akartam megmosakodtam action után...most, hogy utána nem kelek fel..bentmarad az anyag, másnap már hólyaghurut. Na meg ha keveset iszom, vag netalán sok alkoholt. Alkoholt már egyáltalán nem iszom. Nem diétázom, de úgy érzem, ha nem eszem édességet, megdöglök. Pedig a metformin előtt nem volt ilyen.
Valami nagyon megváltozott az utóbbi időben..a tejes dolgokra rá sem bírtam nézni. Most meg zabálom a fagyit, a kakaót, na meg sajt, tej, vaj és társai minden mennyiségben.
Mindig az az érzésem van, hogy "holnap megjön". Farkaséhség, sok-sok evés, sok WC-zés, de már az aranyér is bejátszik. És vékony vagyok, ahhoz képest, hogy egy nap vagy 10* eszem. :oops:
babancs
 
 


Babancs!

Simán rövidre lehet zárni a problémát:
El KELL cipelned a párodat urológiára, prosztata masszátumból( Tudod végbélen felnyúlva, rányomnak a prosztatára! :shock: Hú de fog engem utálni a párod! :wink: De előre ne mondd el, h. mi vár rá, mert nem megy el!!!!!!!!!!!) ki tudják mutatni a kórokozót!!!!
Az a baj, h. nálunk hamarabb okoz tüneteket, mint náluk, de ettől még ő fertőz vissza téged!!!!!!!!
És mindkettőtöket kezelni kell!!!!!!!! És nem helyileg, hanem szisztémásan( nem kencével kenegetni a végét a "szerszámnak" :D , hanem tablettával szájon át!!!!)!!!


Sok sikert az urológuskereséshez :D !
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rambóka 2009.07.05 16:49-kor.
rambóka
 
 


Babancs!

Hogy áll a terheléses cukrod??????
rambóka
 
 


rambóka: a férjem nem szedhet szájon át szedhető gyógyszert... a doki meg csak legyint erre... hogy akkor kenje... na erre kössön csomót aki tud:)

Ja... nálam ritkán van utána hólyaghurut... és általában csak akkor, ha olyankor szexeltünk amikor nem tudtam előtte WC-re menni... (ezért nem szeretem pl. a reggeli szexet... mert WC előtt meg se merem kockáztatni...)

Babancs: azért a Te eseted kb. 100* olyan durva mint az enyém... nálam csak néha jön ki szex után a hólyaghurut... és a férjemet eddig összesen kétszer sikerült kiütnöm... most szex után azonnal elhajtom canestenezni... (és uszoda után is!!!) keni is szorgalmasan! (én meg másnap reggel canestenezek ha van gond, ha nincs...)
Vendég
 


Rambóka!

A belgyógyásznak mondtam meg kéne csinálni a terheléses vércukorvizsgálatot. Ő erre: persze, persze, az jó..de akarja Magát összeszúratni? Szóval mondtam nem. A belgyógyász felírta a Merckformint, azzal, hogy enyhe cukorbetegség fennáll ilyenkor mindenkinél. Ő Pestről jött ide..szóval én bízom benne, jó orvos.
A reggeli vércukrom 3-5 között van. Evés után, ha iszom pl. colát is, akkor 8.
babancs
 
 


Csakegy!

Csak az a baj, hogy a férjem csak akkor keni be, ha már gond van! :roll: És olyankor napokig kerül..annyira szégyelli. Már mondtam neki, hogy el kell menni urológushoz. Volt barátom az egészségügyben dolgozik..elment, nem volt kellemes a vizsgálat
, de meggyógyult.
Szóval ez így elég gáz. Az optimális a 2 naponta sex lenne. De így van, hogy 5 nap kimarad.
Ja és PCOS-ok! Nektek nem fájdalmas a sex? Mivel a méhemet annyira összenyomorította a 2 óriás petefészek..már nemtom mi fáj :(
babancs
 
 


Babancs!

Nekem tűfóbiám van mégis megcsináltattam, meg most is voltam terheléses cukron és inzulinon, 5-ször szúrtak, de nagyon profi volt a nő és alig éreztem! Nem szabad odanézni!!!!!!
Én szeretem tudni, h. mi a helyzet!!!!

Ja és totálisan jó a terheléses eredményem, meg is lettem dícsérve, h. milyen szépen karbantartom a cukrom!!!! :lol:
Pedig egyáltalán nem diétázom, de a metformin segít!
Meóznak folyamatosan a terhességi diabétesz veszélye miatt!!!!!
rambóka
 
 


Ja ok Rambóka. Terhességnél érthető.
Nem félek a szuritól..szétbökhetnék az egész testemet...voltam már kórházban (izotópdiagnosztikán 2 hétig kivizsgáláson) gyak. minden nap vért vettek. A mellékvesevizsgálat volt a legrosszabb..még a növekedési hormont is megvizsgálták (mivel 155 cm vagyok :lol: )..szóval fel vagyok készülve a szurikra.
De a terhelésesről a doki beszélt le.
Azt mondta meg lehet csinálni, de felesleges. Októberben kontroll, akkor meglátja javultam e. (vérvételből)
babancs
 
 


babancs: Te is ilyen pici vagy?:)))) Én is:)))) kb. 153 centi :)))))))))))))))

Fájdalmas szex: nem az... akkor nem csinálnám :) Ha fáj, akkor ott valami gyulladás van szerintem... vagy nem elég jó a síkosodás... (síkosító rulez :twisted: ) Nálam az az intő jel, ha csíp a sperma... akkor TUTI, hogy gyulladás van... mostanában soha nem csíp... és ez engem megnyugtat... (hólyaghurut ide, hólyaghurut oda... )... de fogamzásgátló mellett marha sokszor csípett...
Vendég
 


HEHE!

Apró nők klubja! :lol: :lol: :lol:

Én azt szoktam mondani, h. Madonnai termetem van! (Ugyanis ő is 153 cm mély, csak rajta többet dolgoztak a plasztikai sebészek!!!! :lol: )

De a tréfát félretéve, csajok, ti még nem tudjátok mire vállalkoztok!!!!
Pillanatnyilag ott tartok, h. nem tudom, h. hogy fogom én ezt végigcsinálni! :cry:
Asszem túl alacsony vagyok ahhoz, h. elférjen bennem egy 50 centis 3,5 kilós baba!!!!!!! Most még csak kb. 25 cm, de már nem fér el!!!!!!
Mütyűrke feje beékelődött a gyomorszájamba emiatt állandósult a refluxom + nehézlégzés! Ráadásul ma egész nap a hólyagomon brékelt!!! Hát kezdem sejteni, h. milyen a fiúknál a tökönrúgás!!!!!
Volt, h. megállt bennem a levegő!!!!! :shock:

És még 3 hónap!!!!!!
rambóka
 
 


Soha nem éreztem még magam magasnak, ezt is nektek köszönhetem, 160cm vagyok :lol:
Rambóka fel a fejjel, el fog az férni, én egy 4kg-os magzatot hordtam ki. Hát jó, levegőt azt én se sűrűn kaptam már az utolsó 2 hónapban, de gondolj a végeredményre. Én is arra gondolok mikor rohangálok orvostól orvosig.
Vendég
 


Előzőekhez: Jóból keveset ad az ég!! :wink: Sőt, az alacsonyabb lányok formásabbak általában. Az én férjem 185 cm az én 155 cm-hez. De nagyon jól megvagyunk. Én sem tudom, hogy fog bennem elférni egy gyerek. Most nagyon szarul vagyok. Remegek, leszakad hasam, derekam. És főznöm kell, mert jönnek anyósomék. :x
babancs
 
 


Akkor ezután így köszönök:)

Szervusztok "PICINYEIM"!!! :lol: :lol: :lol:

180 cm vagyok. 64 kghoz. Egy magas nő nagyon szép és sudár, viszont ha túlsúlyos, akkor már bálna. ÓRIÁS BÁLNA. Míg egy pici nő, csinoskán gömbölyded. Rejóka szerintem egyetért velem, mert ő is 178-180 cm. :)

Egyébként minden alacsony pasinak egy magas nő az álma. :lol:
És van egy elmélet, hogy az extrém magabiztos magas férfiak választanak csak magukhoz illően magas nőt. :shock: :shock:

Én utáltam az öt pontos cukorterheléses vérvételeket. Fújj. De legalább tudom, hogy mivel állok szembe.
Naná, hogy tegnap sem volt időm az endokrinológussal beszélni. Na majd akkor legközelebb.

Rambókának abszolut igaza van. Nem mindegy, hogy az a 51-52 cm-es , 3,2-3,9 kg baba 153cmes nőben vagy 180 cmes nőben lakozik. Bennem tutti elfér majd. Akár egyszerre kettő is :shock: :shock: Na de ha kínlódva is az utolsó két-három hónapot, mindenki kihordja :)

Rejóka! Merre vagy??
Remélem ez a hüvős összességében jót tett a pocakos közérzetednek. :) Helyzetjelentést kérek. :)

Csillagfény!!!
Immun betegséged van??? Mostmár nagyon kiváncsivá tettél. Légyszi írd meg privibe, ha nem akarod közzé tenni!!!

Mi most éppen a lakás csinosítjuk. Az életem három pasijából kettő fúrja szét a lakást (párom, édesapám a harmadik az öcsém :) )

Csók nektek.
Vendég
 


Norka!!!!

Hogy mekkora baba ez a BOGI!!! Méghogy 10 napos!!!! :)
Gyönyörű!!!! Puffancs Kép
A szoptatós előmenetelhez gratulálok. Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Megint egy jó éjszaka, olyan, mint a tegnapi... :shock: apja észre sem vette a hajnali 5 órás álomszopinkat, 9 órakor reggel döbbenten kérdezte, hogy 1 óra óta fel sem kelt a tündérünk?? :lol: Imádkozom, hogy mostmár beálljon ez ilyenre, napirend is kezd kialakulni.
Viszont egy dolog marhára nem működik még, ez az esti elalvás. Gyakorló anyukák, nálatok hogy volt ez? Napközben kb. 1.5 óra fennlét után minden probléma nélkül elszendereg a lány ölben, kiságyban, kanapén stb., de éjfélkor rettenetes cirkusz van mindig. Gőzöm sincs, mit csinálunk rosszul, de ez rendszeres mostmár. Fél 10 fele fürdetés, utána etetés (már fent, a hálónkban), csak nem alszik el 11-ig, bekakil, még egyszer pelus, csuklás, nyűglődés, és azt vesszük észre, hogy átmegy a holtponton Bogi és onnantól teljesen kivan, semmi nem jó neki, de el nem aludna. Sőt annyira idegbetegen kalimpál, hogy a cumi is repül a szájából 2 méterekre. Visszakérezdkedik cicire még, aztán megint nyöszörög... na, tegnap is 11-től 1-ig szórakoztunk így vele. :? Megzavarja, hogy fent vagyunk már ilyenkor a hálóban? Vagy mi a franc?

Hogy fogunk így kistesót gyártani?

Tegnap végre felhívtuk a Kaális dokinkat közölni a jóhírt, és hogy nyár végén-ősz elején megyek vissza Adimetért... a telefonon keresztül is hallani lehetett a vigyorgását. :D Egyébként nem tudom, a szoptatás teszi-e, de a hajnali szopikkor mostanában keményen hypozom, többször előfordult már a láncetetés, hogy szóltam a páromnak - miközben rajtam lógott Bogi -, hogy ugyan tömjön már a számba valamit, mert menten elájulok... :? Mostmár elővigyázatosabb vagyok, és ott van készenlétben egy kis nápolyi, csoki mindig, na meg ásványvíz! De hogy a fogaimmal mi lesz így, azt nem tudom... :shock: (Jaj Rambóka, ne is mondj semmit)

Rejo, kérlek írj valamit! Hogy vagy, mit csinálsz stb.

Kavicska, én tőled már függök. Te vagy a topik esszenciája, nélküled nem nap itt a nap, hogy nyaljak egy kicsit. :P Néha úgy nem is írsz különösebben semmit, de az a semmi is olyan jó. :lol:

Csillagfény, EDA: epidurális érzéstelenítés. Tessék utánaolvasni. Ha félsz a szülési fájdalomtól, ez lesz neked a megoldás. A gerincnél bevezetnek egy icipici átmérőjű csövecskét a szülés idejére (nem fáj, mert ezt is érzéstelenítik előtte, csak hideg szúrásfélét érzel, mikor beteszik), és ezen keresztül adagolják a helyi fájdalomcsillapítót, ami tompítja a fájásokat, tudsz pihenni, sőt, később a varrást stb. sem érzed. De nem mindenhol van ilyen, külön anesztes kell hozzá.

Kandi, mégiscsak vérzel, rendesen? :shock: A dokidat csak meg kéne keresni, mi lehet ez... őrület, eddig maratoni ciklusaid voltak, most meg a miku pótolja időben az eddigi felgyűlt lemaradását nálad?

pusz Norka
Vendég
 



Szia Norka!
Aha,rendesen ,de ma már nem fájok legalább. :(
Jövőhéten felhívom a dokimat és elugrok egy Uh-ra,Natival...szép baleset lesz...
A szopihoz és nyugodt éjszakához gratu! :lol: Én azért nem tudok az éjszakai nehéz alváshoz hozzászolni,mert Nati Velünk aludt egy ágyban!Melette feküdtem Én vagy a férjem és miközben kukkolt minket,elszenderült....de szabály volt nálunk....hogy nem szólunk hozzá és nem játszunk,ha aludni kell,még a szemünket is becsuktuk,hogy olyan legyen,mintha mi is alszunk,csak simiztük a hátát-pocakját-fejét.Amikor elaludt,kijöttünk a szobából...majd amikor mi is lefeküdtünk mellé bújtunk! :lol: Szóval mi....amint ,már emlitetted "anya-apaállat"ként viselkedünk! :lol:

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Norka
Nem lehet,hogy a hasa fáj?Ada minden este fél kilenctől 9-ig vigasztalhatatlanul ordított,mert (gondolom) fájt a hasa.
Esetleg próbáltátok hamarabb füröszteni?Lehet az is ,hogy "túlfárad".
Egyébként az újszülött babánál ez az éjszakai "kihágás" belefér!
Az átaludt éjszakáért pedig irigy-irigy :oops: :twisted: ,mi még most is felébredünk enni.Ilyen pici korában meg nem is nagyon aludtunk :oops:

Lányok:Én 168 cm vagyok,és gyomornyomás nélkül hordam ki Adát.(52 cm volt) sztem nem lesz gond nálatok sem!!!! :D

KépKép

KépKép
okr
 
 


anyukám is 153 körül van és ő is simán kihordott minket a tesómmal... a tesóm igaz, hogy második gyerek volt, de most 180 centi úgyhogy nem volt akkor sem pici... ja... és állítólag rajta a sokadik hónapig alig látszott, hogy terhes... na én is ebben bízom:)

Teljesen hasonló a testalkatunk... az egyetlen különbség, hogy nekem apukám is pici (van vagy 160 centi) a férjem viszont 180 körül van így a mi babánk valszeg nagyobb lenne... de bízom abban, hogy olyan lennék, mint anyukám...
Vendég
 


anyu: 160 cm
apu: 160 cm
lánytesóm: 158 cm --- 2 gyerekkel
lánytesóm másik: 155 cm - nem akar gyereket

férjem: 185 cm

én: 155 cm

ez a családi felhozatal :D
babancs
 
 


Ja és bevettem az 1. Norcolutot...iszonyatos hányingerem van tőle :(
babancs
 
 


Ja és bevettem az 1. Norcolutot...iszonyatos hányingerem van tőle :(
babancs
 
 


Norka!
Nagyon aranyos vagy, hogy ilyeneket írsz :) Csak a dicséreteket mindig nehezen viselem :oops: (de jól esik :D ).
Én nem tudok hozzászólni a babaaltatáshoz.
Állítólag én egy csodajó baba voltam. Nem voltam sírós, sem nyűgős, csak zabás. Csak a kaja miatt ébredtem fel egyszer éjszaka. Könnyű volt velem. :lol: :lol:

Ma minden eszközt bevetettünk, hogy a jószomszédi kapcsolatokat ápoljuk a lépcsőház lakóival.. Egész délután ment a fúrógép, felváltva a flexszel. :shock: Azt hiszem ma anyukámat, anyósomat és nagymamámat felváltva, de igen sokat emlegették :?

Kissé lesérültem, ráesett a kalapács a lábamra :? talán jobb is így mert lehet, hogy a padlólap eltörött volna :shock: . A párom megvizsgált, aszonta nem tört el :shock: No, csak sántikálok.
Aztán vígasztalásul megfőzte az ebédet, kiporszívozott, feltörölt, segített mindent helyrerakni, kinyalta a fürdőt és most elment Tescoba bevásárolni. A végén megjegyezte, hogy jól bevásároltam vele. :lol: Én meg félszemmel nézem a meccset és most netezem :oops: :oops: :oops:

Csakegy!
Ha ősszel esel teherbe akkor a domborodó pocakot tovább lehet "titkolni" a kollegák előtt, a pulcsik segítségével. Oszt mikor bejelented, már hat hónapos leszel. :lol: :lol: :lol:

Kandika!
Furcsa ez a rövid havi. A tabletta elhagyása után nekem is volt egyszer egy spontán 21 napos ciklusom. :?
De új cilkus új remény. Talán jobb így mint az őrjítő 50 nap feletti hosszúságú.

Kriszta!
És ha megszületik kistesó akkor hol fog aludni??? Vagy faltól falig ágyatok van? :lol: Mondjuk 2m széles??? :lol: :)

...Vagyok...

PS: Rejóka!!!!!!!! Jelentkezzzzzzzz!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Rejo!

Merre vagy??? Ugye nincs baj???????
Tartok tőle, h. téged is megviselt ez a hidegfront, én is keményedtem piszkosul!!!!!! Meg Mütyűrke is fallabdázott odabenn rendesen!!!!!! :(

Norka!

Örülök, h. jó hírekkel jössz! Drukkolok Boginak, h. megtanuljon szopizni rendesen és jó, h. nem adtad fel! :)
Ne aggódj, előbb-utóbb az esti hisztik megoldására is rá fogsz jönni!
Viszont jelentkezz a cégnél prémiumért, mert szerintem igen jó reklámot csináltál a csoda cumisüvegüknek! :lol:

Néztek mostanában inzulinszintet nálad?
A NLC-ra feltettem az OTIS (Organisation of Teratology Information Service) cikkét mely szerint szoptatás alatt nyugodtan szedhető a metformin, de nem akarom ráderőltetni a dolgot, csak akkoriban te nem igazán arra jártál és nem tudom, h. olvastad-e! :D

Nass ügyben:
Meg kell valljam őszintén, h. az első trimeszterben én is osztottam a fogaimnak, mert rendesen enni nem tudtam, rendesen fogat mosni nem tudtam, az émelygés miatt viszont ropit ettem egész nap, néha még éjjel is, ha felébredtem! :oops:
Amikor tudsz moss fogat, de ha kell akkor egyél, mert a hypózás igen cefet dolog!!!! :cry:

Ja! Csak egy kis dilettáns beleugatás: Nincs az esti fürdetés kicsit későn???? :roll: :)

Kriszta!

Az asszisztensnőméknél is velük aludt a kislányuk.........
aztán a kisfiuk is......
mind a mai napig!
és most várja a 3.-at!
Mondtam neki, h. ideje új rendszert bevezetni! :lol: :lol: :lol:
rambóka
 
 


Csajok!

Szeretnék csinálni egy kis összesítést, amit a dokik orra alá lehetne dugni metformin ügyben!
Végülis ránk nem lehet azt mondani, h. célirányosan a gyógyszergyár érdekei szerint összeválogatott, eredménycentrikusan szelektált kísérleti nyulak lennénk!
Egyenlőre még csak körvonalazódik az agyamban a dolog, ezért kreatív ötleteknek örülnék!!!!!

Ami eddig eszembe jutott:
-életkor
-fogigátló elkezdésének időpontja, OKA!!!!(pl. "ciklusrendezés" :evil: )
-fiatalkori PCO-s tünetek, menstruációs rendellenességek(ha nem volt probléma, az is!)
-fogigátló abbahagyása
-tünetek
-egyéb kísérő betegségek(hiperprolaktinémia, pajzsmirigyproblémák, egyéb)
-eddigi vizsgálatok, és azok értékelhetősége (pl. megfelelő ciklusnapokon történt-e, hasi v. hüvelyi UH-gal, stb.):!: , kezelések és azok eredményessége :!: , mellékhatások (pl. hízás, méhenkívülik miatti petevezető eltávolítás :evil: ), kezelésekre fordított összeg :!:
-metforminhoz jutás kálváriája
-metformin mellékhatásai, hozzászokás ideje
-ciklushosszok ill. azok változása a tabletta szedését követően
-mennyi idő múlva javultak a PCO-s tünetek
-mennyi idő múlva lett PÉ
-mennyi idő múlva esett teherbe
-teherbeeséshez kellett-e rásegítés, és ha igen, milyen( Closty, inszem, lombik)
-akinél nincs változás, javulás, ott mik a tapasztalatok a tablettával kapcsolatban, ill. milyen további vizsgálati eredmények vannak (Az ő véleményükre is kíváncsi vagyok!!!!!!!! Csak így lesz kerek az egész!!!!)
-terhesség hányadik hetéig szedték, terhesség alatt voltak-e hypoglikémiás ill. PCO-s tüneteik, terhességi diabétesz, 1. trimeszteri vetélés :cry:

Egyenlőre ötleteket várok! Ha kész a végleges táblázat, akkor majd kérem a segítségeteket a kitöltéséhez is!
rambóka
 
 


Rambóka, az NLC-s táblázatunkkal az alapok már megvannak, ott is lehet látni, hogy kinek milyen hormonleletei, inzulinszintje, beavatkozások, intézmény stb. vannak, de nem ennyire részletes. A tapasztalatom az, hogy mindenki marha kíváncsi, amikor adatokat akar összehasonlítani, de kitölteni nem szeretik, azért könyörögni kell...! :roll: Úgyhogy túl hosszú se legyen a kérdőív. Egyébként tervezzük, hogy a PCOS honlapra fel fog kerülni a táblázat, mindenki okulására.

Hajnali fogmosás: nem gondolod komolyan! :shock: Egyrészt, mikor leteszem a babát, remegek a fáradtságtól (ki szeret 3-4 óra alvás után kelni, mikor amúgy is még sötét van és a madarak épphogy ébredeznek?); másrészt ekkor még nem mélyen alszik, így nem merek kijárkálni, vizet engedni a csapból, ajtót nyitni-csukni... nagyon veszélyes! :lol:
Fürdetés: igazad van, későn van, de ezt a napirendet alakította ki a kisasszony. Mármint, kel du. 5-kor és 7-kor alszik el, namármost 5 órakor nem fürdetek (sokszor még nincs itthon a férjem), jóllakottan nem fürdetem, így marad a 9-10 órás időpont... felkelteni se szeretem, mert attól is feldúlt tud lenni...


Nem tudja valaki Rejo elérhetőségét?? Olyan hülye érzésem van...

Lányok, észrevettem, egyre többet vagyok itt, ez valszeg azt jelenti, hogy kezdek újra normi lenni és a helyzet is alakul babafronton... 8)

pusz Norka
Vendég
 


Skacok... ilyen még nem volt... a tesztcsík ERŐSEBB, mint a kontrollcsík az LH teszten :) Hűűű... ilyen még tényleg nem volt... eddig azt hittem, ilyen nem is létezik...

Na majd meglátjuk mi lesz ebből... de ezzel most el kellett dicsekednem :) :) :)
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: