Új privát üzeneted érkezett!

Csillagfény
A Choragont has bőre alá kaptad? :?: Mert most én is ezt a szert szuriztattam be apával,de nekem a dokim azt mondta fenékbe szúrni! :!:
Kavics írása után elbizonytalanodtam kissé :oops:
Aztán meg tájékoztató sem volt hozzá,mert bár 1 dobozzal írt a doki,ami 3 ampulla,a gyógyszertárban kizárólag 1 ampullát tudtak adni.
Ja,és a hasam majd szétrepedt,úgy fájt! :x

Ginuska
Nekem egy 19,és egy 20 mm-s tüszőm volt.Erre kaptam a Choragont,ami 36-40 óra múltán repeszt.
Eddig pedig spontán repiztek a 22-24 mm tüszőim.

Alice
Én is egy ilyen szünetre készültem,de apa azt mondta a maradék 2 clostys ciklust már csináljuk végig.Hátha...
Kívánsága pedig parancs :D :D

Andika
Milyen édesen alszik a kisfiad!Biztosan szép lesz az arca!!!!!

Rejo
Nagyon szép csajszi a kis Johanna!Gratula hozzá!
Apja lánya lesz?

Kavicska
Lehet mégis én másfajta szurit kaptam :oops: Most elolvastam újra a használati utasításodat,és úgy tűnik előretöltött fecsiről van szó.(mint pl. Fraxiparin ?) :?:

KépKép

KépKép
okr
 
 


A Choragont intramuszkulárisan kell alkalmazni. Nõknek: Ovuláció indukálására 5000 vagy 14000 NE HCG im. injekció egyszeri alkalommal.Im. beadása után, mennyiségtõl függõen, a HCG maximális szérumszintje 4-12 óra alatt alakul ki. Felezési ideje 29-30. óra!

Ezt a Pharmachip-ből vettem ki!
Anno Natinál is popóba kaptam...és 2napig,húztam a lábamat! :lol:

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Gabika,most üzent....van egy 8mm-es petezsákja....és két hét múlva megy.....hogy a szivecskéjét is meghallgassák....

kandi72
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!

Most indulunk dokihoz!

Okr, Kandika Johanna nevében is köszi! :D

Okr, remélem nem, mert akkor anyósomra fog hasonlítani! :oops:

Gabikának gratula!!!!!

Kép

Kép
rejo
 
 


Andika
Köszönöm,megnyugodtam! :D
Egyébként ahogy nézem,mi pont jókor akcióztunk!Kár,hogy nem sikerült! :cry:

Gabikának hatalmas gratula!
Rejo
Nálunk tiszta apja a gyermek,bár a punit meg a szemeit tőlem örökölte! :D :D :D
Imádom érte,hogy apja lánya,mert a Miénk!
Anyóssal egyébként mi a gond?Küllem,vagy belső tulajdonság inkább?!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Lányok, OVITRELLE repiszuri a legjobb (francia), GINA még ma szerzed be!!!! Én 24 mm-nél kaptam, ez volt a Bogis. A Choragont izomba kell adni, az Ovitrelle-t bőr alá!!! És tényleg jó, mert utólag még 3-4 napig a sárgatest működést is serkenti a HCG révén!!!

Pregnylt is szoktak adni, de azt nem ismerem.

Este becsődöltünk, Bogi elfáradt, tej elapadt, cici üres volt, 19.mellretétel utáb összeestem a lépcsőn este 11-kor... legalább megpróbáltuk. :? Ma vesz apa Medela-s Haberman szelepes etetőt (spéci cumisüveg, szívni kell erősen), sajna már nincs mit fejni se épp szopira elég a tej, este-éjjel tápi lesz (most volt a védőnő, ő is ezt javasolta látván a helyzetet) a Habermanból. Lányok, akik babásodtok, tudjátok ti, mi előtt álltok??? :shock:

Norka
Vendég
 


Rejo gyönyörű a kis Johanna, és bizony már neki is van zsírtartalék a is pofiján, készülj, ő se lesz sovány baba kibújáskor!!! :wink:

Ella, meleg gratula a pöttyöcskédhez!!!! :lol:
Vendég
 


Norka!
Annyira sajnálom :( . Igazad van, így legalább a lelked nyugodt, hogy megpróbáltad. Remélem ez a spéci cumisüveg segít :? .

Kincs!
Ma voltam vérvételen, hétfőre lesz TSH eredményem. Amúgy jól érzem magam, úgyhogy remélem nekem is 1-2 közötti lesz az értékem.

A hőgörbém még mindig szép szerintem. Tegnap voltam progit nézetni, az jövő hétre lesz meg. Kezd izgalmas lenni az életem :D , jövő hónaptól mindenképpen próbálkozni szeretnénk apával.

Rejó!
Nagyon szép Johanna és a neve is gyönyörű :D

Gondoltam felrakom a görbémet, ilyenem szép és szabályos még úgysem volt (mármint fél éve amióta nézem) :lol: Kép
nóra1
 
 


Jaj Norka!
Nagyon szomorú lettem, végtelenül sajnálom, főleg azt hogy így küzdöttél és mégsem sikerült! Szorítottam nektek nagyon. Ha már így alakult ne edd magad, te mindent megpróbáltál. A következő babával tuti könnyű, szép, összebújós tejillatú első 6 hónapod lesz! Ne szomorkodj!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!
Köszike szépen.....olyan büszke vagyok a kisfoltomra :)
Ahogy Andika irta, 2 hét múlva kell mennem......szörnyű soká! :roll:

Andi:)
Itthon vagyok..bementem melóba és mondta a fönököm h nem tudok mit csinálni,kapot embereket,menjek haza..na nem kellett 2* mondani!:)

Norka:)
Sajnálom h nincs tejcsi:(..
Öszintén nem tudom mi előtt állok :oops: ,tudom nem lesz fenékig tejfel,,,én is szeretnék minnél tovább szoptatni...de ha nem lesz...fel nő a gyerek tápszeren is,,nincs más választása :?
Próbálj kicsit megnyugodni!

Szép napot!!
Vendég
 


Sziasztok!

Nora1 !

Várom az eredményed,de biztosan jó lesz! A görbéd is szép,akció is volt??,akkor hátha :wink:

Kavics beszámolsz a szőrtelenítésről??? kiváncsi vagyok de biztosan szép leszel,már így is az vagy! :wink:

Gina mennek a drukkok!!!!!!!!!

Ki van most tesztközelben???? kellene egy kis izgalom és öröm!

Norka szorítok azért hogy végre pihenhess és legyen Boginak napirendje,és telelegyen a pocakja. Azon már én is gondolkodtam hogy az első hónapok biztosan nem egyszerűek,de ennyire :?

Ella gratula a 8mm-hez!!!

Én ma fodrásznál voltam,január végén voltam,elég rég.. :oops: ,és kicsit sokat vágott :( majd megnő.. a személyim is csináltatom mert augusztusban lejárt :oops: :oops: most pedig munka....

Szép napot,hűvos estét itt vihar volt kedden és hűvös :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Okr, én a fenekembe kaptam. De mi ez az új divat, hogy nem adják be? :shock: Nekem az sztkba mindig beadta a nővér. Felpuffadt a hasam, borzalmas volt. A 3 ampullásból kaptam 2-t.

Mondjuk nem tudom, én dokitól függetlenül nem adnák be ilyet magamnak. Na meg tudod, ha a doki mondja, hogy add be, akkor legalább mondja meg hogyan.

Norka, egy barátnőm 3 gyönyörű gyerek anyukája, egészségesek, boldogok, ritka normális család. A csaj nem akart szoptatni, és elapasztották a tejet. És mégis negészséges, jó immunrendszerű gyerekei vannak, nem voltak betegesek, úgyhogy ne izgulj, neked is az lesz! :D

Hogy mire készülünk? Kivettem a könyvtárból 3 könyvet a terhességről-szülésről. Nem tudom, de egy ilyen kis ember nagyon klassz dolog, és szerintem minden fáradságot megér! Legalábbis most ezt mondom. 8)

Mondjuk érdekes, én a szüléstől félek a legjobban. Voltam babysitter, úgyhogy attól nem annyira, utána mi lesz.
csillagfény
 
 


Sziasztok lányok!
Koszike a hozzászolasokat, imádlak benneteket :)

Norka!
Annyira kár a tejcsiért, de hidd el, igy sem lesz gond. Anyum ugyanigy járt velem, pedig o is mindent megtett :)
Egyuttérzek veled...nem konnyu a babázás :)
Pussza

Velem ez van:
Repszuri nem lett este, mert nincs. Ma voltam dokival konzultálni, o ugy látja, szukségtelen a szuri mert magátol is idoben reped a tuszo, mert a mult honapban a 17. napon már eltunt..vagyis nem lehetett látni az UHn. Ok, o a doki, o tudja. Azt mondta, mindenesetre holnap menjek el UHra, hátha már eltunt.

Megvannak a véreredmányeim, a doki szerint jele sincs a PCOnak. Majd holnap bemásolom az eredményeket. Az LH/FSH arány majdnem 1:1, a prolaktin picit magas, 44. Ezt az endokrinologussal kell konzultálni.

A doki azt tanácsolná, hogy jovo ho..closti. Aztán nyár végén szivesen csinálna átjárhatoságit ujra (laparoszkopia, mehatfujatas) meg vennénk ujra torleteket. Szoval o utána akar jarni. De nagyon bizakodik. A PCOnak nyoma sincs :) De ténlyeg semmi ciszta..egy sem.

Mindenképpen a gyogyulás utjan vagyok, csak nem tudom hol az ut vége :)

Szerintetetk jovo honapban beszerezzem a repszurit?? :o

Koszi mindent, ma sajnos már nem leszek, de holnap tanévzáro után sietek. Remélem holnap az UHn pozitiv hireket kapok.

Gina
Vendég
 


Csillag!
Azért ne állítsunk már követendő példaként egy olyan nőt aki nem szoptatta a 3 gyerekét, holott megtehette volna csak elapasztatta a tejét!!! :x
Én elhiszem hogy a barátnőd és tök normális a csaj, na de ebben az ügyben vele példálózni...
Vendég
 


Norka
Sztem a kimerültség miatt ürült ki a melled.Próbálj meg pihenni,legalább egy hetet,igyál rengeteg folyadékot,és a Laktoherb teát meleg szívvel ajánlom.
Minden kismaminak van egy időszak,amikor elkezd a tej apadni.Ált. a 4. hét környékén.Ne izgulj,és ne add fel!

Csillagfény
Azt mondta a doki a fenekembe.Ez nekem egyértelmű volt.A férjem orvos,én nővér,így nem lett volna értelme az SZTK-ban keresni olyat aki beadja.
A szuri ügyében,csak Kavicska írása után bizonytalanodtam el. :oops:

Áfonya
Nálam is tejapasztás volt!A kisasszony 1 évesen (pont a szülinapján) döntött úgy ,elég volt a szopiból.


Voltam dokinál:Szóval,most nem kapok FSH szurikat(hála-hála),mert szuper p.é-m van így is!Remek!
Closty újra,és ha most sem leszek babás,apának andrológia,nekem különböző bacik kiszűrése,vmit HSG.Na,és ez mind itt,helyben.
Tudjátok,már csak a jövő hónapot várom,hogy elkezdhessük,meg végre meglegyen a HSG-m.Ott lesz a bibi tuti!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr!
Na de te egy évig szoptattál! Nekem nem az apasztással van bajom. Ha jól értettem az emlegetett hölgy egy percig sem szoptatta 3 gyermekét! Azért nagy különbség! Ha meg rosszul értettem bocsánat, ezesetben meg sem szólaltam.
Vendég
 


Áfonya
O.K! :D
okr
 
 


Sziasztok!

NEM PÉLDAKÉNT állítottam, és nem azt akartam ezzel mondani, hogy bárki is ezt tegye, én sem értek vele egyet.

Inkább vigasznak szántam, hogy bár nagyon fontos az anyatej a gyermek immunrendszere szempontjából, azért a csak tápszeres gyerekeknek is lehet jó az immunrendszerük, és lehetnek később teljesen egészséges gyerekek, ha pl valaki nem tehet róla, hogy nem tud szoptatni eleget, vagy egyáltalán.

Ennyi volt.
csillagfény
 
 


Norka!
Köszi! :) Doki mondta is diktáláskor, mikor kérdezte az asszisztens, hogy hány hetes? 24, de nagy 24...

Norka!
Mi ezt használtuk szopihoz:

www.medela.hu oldalon szoptatási kiegészítők, szoptanit nevű készülék.

Ismered? Nézdd meg kérlek. Azért jobb, mint a cumisüveg, mert miközben issza belőle a baba a tápszert/lefejt tejet hozzászív még valamennyi friss anyatejet is a ciciből, + folyamatosan éri inger így a melledet, és nem megy el a tejed.
Tudod, minél többet van mellen a baba, annál több tej termelődik.
Ha cumisüvegből adod, nem éri inger az idő alatt a melledet.

Én Domit 8 hónapig szoptattam ezzel a "kulaccsal", naponta 7X fejtem, éjjel-nappal, képzelheted, úgyhogy pontosan tudom, min mész keresztül. (Dominak a szája és az állakapcsa volt naygon kicsi, nem tudta rendesen bekapni a mellbimbót) De hidd el megéri. A végére nekem már úgy beindult a tej, hogy 200-akat fejtem le minden fejésnél.(vettünk motoros fejőt)

ja, és este tényleg kevés tej van, a fáradtságtól.

Okr!
Anyóssal mindkettő a probléma. Sajnos. de most nem ragozom, nem akarom elrontani a kedvemet. :?

Nóra! :)

Ginuska!
Gratula a szuper eredményekhez!!!

Okr!
Hát ez az. neked már mióta van rendes ciklusod, és minden ciklusban bizonyított PÉ-d. Itt máshol van a bibi, most már tényleg járjatok a végére!
Járjatok szerencsével! :lol:

Csajok én kicsit kivagyok. Doki mondta méhszájellenőrzéskor aggódó arccal, hát ez azért elég rendesen nyitva van.
De azt nem mondta szigorú ágyfekvés, mint Domival.
De kivagyok, mert most 24 hetes, tehát már szülés, ha kibújik, nem vetélés, már van neve, ő a miénk már Johanna, de még nem tudnák megtartani. Ez lesz a legszarabb hónapom, a július, 24-től 28-ig hétig, 28 hetes babát azért már meg tudnak tartani. Csak telne már el ez a hónap!!
Kismamik, ti is ennyit paráztok?? Ez normális?

Mindenesetre most nagyon sokat fogok feküdni, többet mint eddig.

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo!

Olyan lüke vagyok, közben már persze elgondolkoztam a szoptaníton, csak sosem reagáltam le... :? Te meg töröd magad, hogy "héééé, figyelj már ide", ne haragudj... :roll:
Szóval jópofa ez a szerkezet, csak egy bajom van vele. Hogy Bogi tud szopni, ha akar, pl. ma reggel - míg itt volt a védőnő - 80-at leszívott 20 perc alatt. Ilyenek előfordulnak. Nem tudom az okát. A szoptanít állandóan "jutalmazná" Bogit, vagyis attól tartok, hogy nem ösztönöznénk a végsőkig. Tényleg csak minimális alkalommal adnék pótlást, napi 2-3-szor, azért ennyivel kihúzzuk. A másik, hogy már valóban csak tápszert tudnánk bele tenni, mert nem tudok fejni... :( a tejleadó reflexem fejéskor mostmár egyenlő a nullával.
DE! Ugyanezektől ma - szintén Medela - megvettük a Haberman etetőt, kipróbáltuk ma du-n, első mai pótlásnál, amikor már kellett. Hát csajok, oda-vissza vagyok a gyönyörtől. :lol: Ez olyan, mint egy hosszúra nyújtott csöcs :lol: , szelepes, nem tud levegőt nyelni vele, és keményen szipkázni kell ezt is, de jó, még mindig nem annyira, mint a mellemet, de kell. Csak hát b...tt drága: 7 rugó...

Na csajok én ezennel megpróbálom lezárni a témát, elvégre ez nem szoptatós topik, hanem PCO-s... :roll: elnézést hogy ennyit offoltam!!!

Rejo, nagyon vigyázz magadra! Most milyen értéket kaptál a méhszájadra? :shock:

Lányok, még egy hírem van. Jövő heti, csütörtöki Figyelőben lejön a metformin-PCOS cikk, most szerkesztik éppen. :lol: Figyeljétek!

pusz Norka
Vendég
 


Norka, én már a mai Figyelőt is árgus szemekkel lapoztam át reggel a metrón, hátha abban van, csak nem volt időd szólni nekünk....... :D

Rejo, őszintén remélem, hogy minden rendben lesz veletek! Nálam is a parázós napok váltják a kevésbé parázós napokat. Azt szeretném, ha már túllennék az első 12 héten. Tudom, hogy utána lesz más izgulnivaló, de most ez az elsődleges cél.

Tök nyomi vagyok ma is, pedig a 24 fok az már biztató.

Szerintetek az Elevit bevétele napszakhoz kötött? :?: Ha este veszem be, és esetleg utána hányingerem van, az talán kevésbé zavar, mintha reggel veszem be és utána itt a munkahelyemen kell szenvednem.

Espero
espero
 
 


Csillag! Bocsánat ha nyersen fogalmaztam vagy indulatosabb voltam a kelleténél, nem akartalak megbántani.
Rejo! Nagyon megértelek, én is rengeteget paráztam, a hetedik hónapra megvettem mindent mert biztos voltam benne hogy koraszülött lesz. (Nem lett.) Nyugodj meg, pihenj sokat, ha tovább nyílik a méhszáj én úgy tudom tudnak rajta segíteni. Nem engedik kibújni ilyen korán, ne félj!
Espero! Szerintem mindegy mikor veszed be az Elevitet, egy vitaminnak nem mindegy mikor szívódik fel? Csak azért javasolják a reggeli bevételt mert elvileg csökkenti a reggeli rosszulléteket. De ha neked ennyire nem jön be kipróbálhatnál valami mást. Most csak a Materna jut eszembe de van többféle kismami vitamin.
Vendég
 


Sziasztok!!! :)

Lányok, holnap már hétvége!!!! Nem is hiszitek el, hogy mennyire várom :) :) :)

Kriszta!
Azt veszem észre, hogy egyre gyakrabban vagy. Ezek szerint mindennek vége, már csak az eredményt várod :) De jó!!!! (lenne ha így lenne és tényleg újra visszakapunk :) )

Én repiszuriilag a bőraláadható , előre töltött változatról beszéltem (beszélek). A neten jártamban keltemben, állandóan ezt olvasom.
Mert a muszkos injekciókat szerintem mazohizmus magadnak beadni :shock: :shock: Bár a drogosok a vénásat is belövik maguknak. Minden nehézség nélkül :shock: :shock: És szadizmus másnak beadni. Húzod a lábad egy pár napig. (bár a cél szentesíti a kínt :lol: :lol: )
Eddig ahány repiszuris csajszival beszéltem mindenki Ovitrellet kapott. Norka is mindig ezt emlegette.

Csillagfény!
A női szervezet rendkívül különböző módon tud reagálni.
Te rosszul voltál a Choragontól. Van akit a Metformin üt ki, Csakegy a Norcolutot viseli nehezen. Sokan a tüszőérlelő hormonokat. Vagy a Clostyt. :)
De a lényeg az, hogy egyelőre ezekre neked már nincs szükséged.
Miért féálsz annyira a szüléstől???? A fájdalom???
Én anno első éves koromban azt hangoztattam, hogy én nem szeretnék szülni, mert abba bele lehet halni :shock: A barátnőm édesapja nőgyógyász, aztán megnyugtattak, hogy manapság nem szokás meghalni :? Reménykedem... :)

Ginuska!
Ez a tüsző megreped és meg is termékenyül. :) (De tudod, mint az eső űző esernyő :lol: :lol: Érdemes beszerezni egyet!!! :) Bár tény, hogy nem pénztárca kímélő) Webbes nekem tartogatja. Mikor kell ez majd nekem???? :? :?

Rejóka!!!
Légyszi légyszi ne izgasd fel magad!!! Pihenj, sokat, és ki fogod hordani azt a "pici" lányt :) Domival is végigfeküdtél, de úgy tűnik Johannával más a helyzet :) Ő nem szögez annyira az ágyhoz.
És fogadd meg az orvosod tanácsát, ahogy az előző pocakosodásod alatt tetted.
Aludj sokat, mert Johanna nem fog hagyni :))

Norka!
Izgatottan várjuk a Figyelőt !!!
Édes teher ez a babavállalás!!! :)
Vendég
 


Kavicska:)
Küldtem mélt!!!!! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap nem volt net, úgyhogy most 3 oldalt olvashatok vissza!!!! :evil:

Ma NAGYON-NAGYON hidegfront volt! Először merült fel bennem, h. abba kéne hagyni a melót, de már csak 2 hét van szabiig, addig talán kibírom! :( Az a baj, h. a klinikán nincs légkondi és majd megdöglünk a melegtől, a gumikesztyűből 10 perc után csorog az izzadtság! :evil:
Meg mindenki feszült, ideges! Plusz ma a hidegfrontos keményedések is megint elértek, pedig az utóbbi időben a 2X1 magnesii citrici simán elég volt! Alig vártam, h vége legyen a napnak! Erre 2 óra felé egyszercsak beborult és olyan zuhi tört ki jégesővel, szélviharral, villámlással h. hálistennek az utolsó betegek már nem jöttek el! Mit mondjak, nem bántuk!!!!! :lol:
De időjós levelibékának simán elmehetek, már reggel megmondtam, h. itt ma nagy változás lesz, pedig akkor még megrohadtunk a melegtől!!!!!
Na igyekszem mindenre reagálni, ha későn is!


Kavics!

A Canderel is aspartam tartalmú!

Én nem tudok olyan képeket felrakni, mint Rejo, mert mióta a Medisonban 20 000 Ft-ért csináltatott 4D-s DVD szétb…szta a Windowst úgy, h. az egészet újra kellett telepíteni, apa nem támogatja ezt a luxust és inkább videót kérünk, azt meg nem tudom feltenni! :evil:

Espero!

Aludj sokat, az elején én is folyton álmos voltam, ez később javul, de főleg du. még most is majd meghalok egy ágyért! :(

Kandika!

Mi az a cviderke????

Nálam a kikapcsolás úgy sikerült, h. anno a dokim közölte a 10. napi Uh alapján, h. ebben a ciklusban biztosan nem lesz se PÉ, se baba!
De ha akkor láttam volna egy 22 cm-es tüszőt az UH-on, hát lehet, h. apa Viagrát kapott volna vacsira!!!! :lol: :lol: :lol:
Ha lefényképezzük a Mütyűrkés videóról kimerevített képet mobillal és elküldöm neked telefonon, akkor te fel tudod ide tenni??????

Norka!

Jesszusom!!!! És nekünk még azt tanították, h. a csecsemők nem tudnak félrenyelni! :shock: :shock: :shock:
Bár valahonnan a tudatom mélyéről elő tudok halászni vmi olyan infót, h. „Lábánál fogva, fejjel lefelé meglóbáljuk!”, de ez vhogy akkor irreálisnak tűnt!!! Most már sajnos nem annyira!!! :cry:
Gyerekorvoshoz elvittétek???

Én szopi ügyben (ha anyámra ütök) tejtúltermelésre, becsomósodásra, mellgyulladásra és melltályogra készülök! Gyerek ügyben pedig egy hisztis, hasfájós, éjjel ordító, nappal alvó fúriára! Csak pozitívan csalódhatok! (Vagy nem???) :shock:
Van ilyen spéci üveg? Akkor én még nem veszek, megvárom a te tapasztalataidat!

Zsizsik!

6 évesen még cumizik???? És nem állnak ki a frontfogai?????
Nem az a baj, h. szorongásos a gyerek??? Gyerekpszichológussal nem beszéltetek még erről??? Nem azt mondom, h. vegyétek el tőle, mert úgyis talál helyette mást( a kéz mindig kéznél van!!! Azt meg nem lehet elvenni!), de ki kellene deríteni, h. mi a baj, mert később nagyobb gondokat okozhat!!!!!

Ginuska!

A HSG-t ma már úgy csinálják, h. festéket nyomnak a méhszájon keresztül és közben laparral nézik, h. a petevezetők petefészek felőli részén megjelenik-e a festék.Szükség esetén oldják az összenövéseket átfújással. De többek szerint nem mérvadó, mert már többen szültek spontán, akiket korábban átjárhatatlannak ítéltek!!!! (Gondolom a vizsgálat eredménye függ a doki gyakorlottságától is!!!!!)

Rejo!

Szerintem a Johanna nagyon szép név!!!!
Irigylem a napirendedet!!! De már csak két hét és szabi!!!!!! (Na meg festés! :wink: )

Te nem lehet, h. az UH készülékek vmi kínai standard alapján vannak beállítva? :lol: :lol: :lol: Mert nekem is nagy babát jósolnak! De ha már fiú inkább legyen magas, ne 153 cm (az nagy kiszúrás lenne szegénnyel, ha az anyja méreteit örökölné! :D )

Szerintem kocogj el egy másik dokihoz, h. ő mit mond méhszáj ügyben, lehet, h elég ha fekszel, de lehet, h. varrnak!!! Ne te idegeskedj otthon egyedül!!!!
Az UH mit mond? Csak a külső méhszáj nyitott, v. már a belső is nyílik???

Babancs!

Örülök, h. kezdesz rendbejönni lelkileg!
Látom megint megvolt a szokásos hidegfront előtti torzsalkodás! :wink:
Én is este vasalok és lehetőleg egyszerre többet, h. minél később kelljen újra a kezembevenni a vasalót!!!
rambóka
 
 


Gabika!!!!
A kis pötty :lol: 8 hó múlva csak bírd kinyomni :lol: :lol: (Ment mail)

Kincsecske!
Holnap priviben részletesen beszámolok a szörti eredményről :)
Nahát, hogy te is hajat vágattál :)

Nóra1!
Ez a görbe nagyon izgalmas!!! :)

Csakegy!
Halihó!!!! :) Merre vagy???

Lányok, ma zaba rohamaim vannak. Most is legszívesebben spagettit főznék. Olyan nagyon kívánom a kaját, hogy már idegesítem saját magam :? :?
A hasnyálmirigyem kiakad. :shock:

Rambóka!!!
Én mindig nagyon zokon veszem, ha a párom megtiltja, hogy a netet használjam, vírus megszállás miatt. Vagyhogy képeket töltsek fel vagy le :) De a babanettel már teljesen megbarátkozott :):)

Norka!!!
Bogis képet mikor kapunk ???? Mondjuk a kiságyban, veled, stb stb. Sokat sokat :) Most erőszakos vagyok :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Rambóka!

Köszi, hogy gondoltál Rám!
Szerintem a javulásomban lelki dolgok is közrejátszottak.
Van egy nagyon empatikus belgyógyászom. Benne jobban megbízom, mint bármelyik sima kis nőgyógyászban.

Ginuska!

Továbbra is szorítok Neked nagyon!

Csakegy!

Hiányzol!!

Norka!

Nyugodtan írj ide bármit ami Bogiva kapcsolatos..nagyon jó tapasztalatszerzés azoknak a PCO-soknak, akiknek még nincs babájuk.
Szerintem is pihenned kéne, lazulni, sokat aludni. Talán megindulna a tejed. A barátnőmnek meg annyi teje volt, hogy jó pénzért eladta. Azért még talán az is jobb mint a tápszer.

Nővérem 1. gyermeke lombik...tesómnak nem volt teje..magas prolaktinszintje volt. Tápszert kapott a kislány. Most meg sajna nagyon beteges. De ez nem általános.
A 2. babája meg természetes úton lett..végre fiú a családban! (3an vagyunk lánytesók). A kissrácnak kutya baja, nagyon eleven. A kislányért viszont nagyon aggódunk :(
babancs
 
 


Jó éjt csajok!!!

Itt esik az eső, villámlik, dörög...egészen fázom 8)
babancs
 
 


Kavics!

Nem erről van szó!

A Medison egy 4D UH Centrum itt Pécsen, a dokim ott UH-ozik magánban. Én kértem, h. a 20. heti Uh-ot ott csináljuk, mert jobb felbontású a gép, mint a Klinikán lévő! 20 000 Ft az UH vizsgálat+4 kép+DVD. Úgy döntöttünk ennyit beáldozunk! Elkészült, anyuéknál DVD lejátszón simán elment, nálunk nincs DVD, csak a számítógép, na azt úgy elb..szta, h. újra kellett telepíteni az egészet, nem vírus volt, nem tudjuk mi akadt össze! Ezért a 26 hetesre már inkább a Klinikára mentünk és sima videót kértünk 1000 Ft-ért.

Gépre való felférésem a VB óta nem korlátozott!!!!!!! :lol:
rambóka
 
 


Szasztok... vagyok... csak 2 napig Bécsben melóztam, nemrég értem haza... (de legalább annyi előnye van az 5 csillagos szállodának, hogy marha jó a légkondi benne... még nekem se volt vele bajom, pedig rühellem...)

Velem nincs semmi, hőm szokásos, tojásfehérje + hót negatív LH teszt 3 napja... ja, és ragyák... szóval várok, várok és várok... (a csodára?:)

Ja... és megyek fogorvoshoz mert szerintem gond van a múltkor (kb. 1/2 éve) megcsináltatott gyökérkezelt fogammal (nem fáj, de ÉRZEM... szóval ha megbökdösöm, akkor érzem, hogy ott van... pedig nem lenne szabad...) szerintem van valami jó kis gyulladás... nem csodálnám, ha az még a PÉ-mbe is bekavarna...

szóval jövő héten fogdoki. Remegek... gyökérkezelt fog... ha kihúzzák mi lesz velem?????? (ha meg nem megyek el, akkor nagyobb baj lesz... már most is hullik egy picit a hajam... és ragyásodik a jobboldalon a nyakam... mint legutóbb, amikor be volt durranva...)

para, para, para...
Vendég
 


Rambóka!

Persze,küld el,felteszem szívesen Neked!
Én 9évig cumiztam!Férjem 6évig,Nati 4évig!!! :lol: :lol:

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Rejo
Tessék visszavenni a tempóból,és pihizni sokat! :!: :!:
Anyós dolog tudomásul véve :?
A fejős hónapokért minden elismerésem.Nekem sosem volt igazán kitartásom hozzá :oops: :oops: ,pedig vettünk mellszívót is(bár nem elektromosat)

Rambóka
Bizony a szoptatás,és tejtermelés képessége öröklődik.Ha anyukádnak sok teje volt,lesz neked is.
A gyermek jellemét meg sztem már tapasztalod,a megnyilvánulásai alapján.Pl. Ada már pocakban is éjszakai pillangó volt,és sokáig az is maradt kint is. :D :D

Norka
Kíváncsian várjuk a Figyelő mejelenését!

Kavicska
Bizony,már csak az eredményre várok!
Lebeszéltek a holnapi megjelenésről a biziosztáskor,így postán fogom megkapni ,jövőhéten! :D Nagyon várom!
A szurikámat apa lőtte be anno. :D Némi ellenállást így is tanúsítottam,de lebirkózott :oops:

Most megyek,mert vonz az ágy!Puszika,és jó éjt mindenkinek!

KépKép

KépKép
okr
 
 


1c.n.!!!

Cviderke....nállam az,ha Natinak semmihez sincs kedve,megsértődik még egy kérdésért is,vagy ha nem Vele foglalkozol.... :lol:

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Csakegy!

Még esetleg meg lehet újra gyökérkezelni, ha nem akkor gyökércsúcsrezekció (kisműtét, nem kell kétségbeesni!!!), de ha semmi nem segít jobban jársz, ha kihúzzák!!! De ne ez legyen az egyetlen választási lehetőség!!! Kérdezz rá a többire!!!!!

A másik dolog ami bennem felmerült:
Neked vhogy nem rendezi a metformin a ciklusaidat! Nem lehet, h. van itt vmi más bibi is ????? Pajzsmirigyhormonokat, kortizolt, prolaktint néztek mostanában??? Nem beszélve arról, h. én a féloldali petefészek hiány lehetőségének is utánajárnék!!! Egy UH-ot megér a dolog!!! Legalább tudnád a váltott ciklushosszok okát!
rambóka
 
 


Andika
:( :( :( :( :(
Nagyon sajnálom!!!!!!!

KépKép

KépKép
okr
 
 


rambóka: köszi, megnyugtattál, hogy még van esély a megmentésére... jövő hétel elrohanok a dokihoz....

Nekem nemrég nézték az összes hormonom (ennek a ciklusnak a 3. napján!)... és a doki szerint MIND rendben voltak.... a féloldali petefészek hiány: ja... tényleg meg kéne nézetnem....

mondjuk van egy sanda gyanúm, hogy ha gond van a fogammal, az is bekavarhatott a dologba... (ld. gyulladás a szervezetben...)

na majd kiderül...

(de nem értem, mi ez a tojásfehérje most... ez TÉNYLEG tojásfehérje.... nem folyás... marha sok tojásfehérje... jó kis ösztrogéndózis lehet bennem valszeg... )
Vendég
 


Kandika!

Visszanéztem! 20 napos ciklusod volt?????

Kriszta!

Ez igaz, h. a méhen belüli napirend egyezik a későbbivel????? :shock:
Mert akkor én a legrosszabbra számíthatok!!!!! Délutáni hiszti, és éjszakai randalírozás!!!!!!! :shock: :shock: :shock:
rambóka
 
 


Holnap megyek a helyi belgyógyra 5 pontos terhelésest kunyizni. Már a beutalót a belgyógyra is kisebb füllentések árán tudtam megszerezni. Állítólag valami főorvos asszony rendel. Szerintem kivágnak mint macskát...
Sebaj, van B terv is. Hát komolyan mondom én már kezdek elfáradni pedig nemrég kezdtem a hercehurcát. Miért én futkosok a vizsgálatok, gyógyszerek után? Nem is kéne értenem az egészhez! Méghogy laikus...:(
Vendég
 


....aha,20.napon jött meg.....2napja még apával akcióztunk,mert szurizott a jobb petefészkem....meg elötte 2nappal is...és azt hittem happy....aztán ma egy nagy kopp....

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Szegényke!!!!! :cry: :cry: :cry:
Annyira sajnálom!!!!!
rambóka
 
 


Hát köszike...ez van osztva!
Még duphastont is elkezdtem tegnap este...
Na lépek,mert bazi nagy vihar lett nálunk-lerepül a tetönk is mindjárt!
Reggel jelentkezek!
Szép álmokat!
Pihizzetek!!!!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Jó reggelt Mindenkinek!!!

Annyira hülye vagyok az álmosságtól, hogy amikor be kellett írnom a nick nevem, Rambókát akartam írni, aztán gyorsan kapcsoltam, de a password beírásánál már tényleg Rambókát kezdtem el :shock: :lol: :lol: Mivel a Te írásodra akartam reagálni. :lol: :lol:

Rambóka! (végre leírhatom :lol: :lol: )
Szóval, amit Csakegynek írtál a cortisolról.
Nekem a legutolsó vérvételkor magas volt. Éspedig: 671,9nmol/l és a reggeli érték: 171-536.
Csak egyszerűen fizikai időm nem volt, hogy elmenjek edokrinológushoz. Pedig csak egy emelettel fennebb van :shock: :oops: :oops: :oops:
De már ezen morfondírozok egy jó ideje, hogy nagyon meg kellene nézetni magam vele.
Bár bizonyított az IR. De talán nem csak ez a baj.

Áfonya (annyira bírom a neved :) )
Nagyon sajnálom ezt a hercehurcát!!! Nagyon sokan végig küzdötték ezt az egészet. Pl Kincsnek ment a szurok, hogy végre egyenesbe jöjjön. De megtalálta azt a dokit, aki mostmár egyengeti rögös útját. :)

Én Kecskeméten lakom. A nőgyógyász kiírta a kérőt és a laborban szó nélkül megcsinálták. Igaz a laborfőorvos a barátnőm anyukája :oops: :oops: De ha valaki ide jönne ilyen vizsgálatra szívesen segítek.

Most kezdem érezni a kávé áldásos hatását.

Kandika!
Biztos igazi vér???? Nem vaklárma???? Nem értem. Hogy lehet ez???? :?
Cviderke aranyos szó. Én sem ismertem, csak gyanítottam a jelentését.

Kriszta! Hurráááááá!!!
Mostmár leszel. Úúúúúúúúgy örülök.

Na mennem kelllllllllllll!

Rambóka!!! Ma fel is hívom az endokrinológus és egyeztetek vele időpontot. !!!! Attól tartok megint gyógyszer. De lehet, hogy végleg megszűnnek a szőreim??? :? :shock: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Kandi, valóban érdekes a női szervezet. Nekem volt egy évem, amikor 23 napos ciklusaim voltak. Fura. Aztán elmúlt, és jöttek a maratonok.

Norka, engem is nagyon érdekel minden, ami Bogival kapcsolatos!

Tegnap voltam belgyógyásznál. Hihetetlen aranyos volt, amikor mondtam neki, mi volt a helyzet, akkor megmérte a vércukromat (ez terheléses volt, mert előtte 1 órával ettem, és nem is diétásat), és azt mondta rendben. Örültem neki, mint a fene. Meg mondta, hogy szedjek magnéziumot, és a 3. hótól calciumot.

Hogy miért félek annyira a szüléstől?
Egyrészt nem vagyok egy fájdalomtűrő típus. Mindenféle orvosi beavatkozástól félek, és nem szeretm (bocsánat az orvosoktól).

Na meg van egy borzasztó alapbetegségem (pco-tól független), le se merem írni, és félek, hogy fogom viselni. Mondjuk az orvosok nem javasolták kifejezetten a gyermekvállalást. :? Asszem a listán lévő eüsök nem tartanának normálisnak.... :roll:

Viszont én immár 10 éve szinte csodaszámba menően ellentmondok az orvostudománynak, mert nagyon jól vagyok (sőt! jobban mint előtte!), és a terhességet is szerintem nagyon jól viselem, úgyhogy egyre kevésbbé félek!
Nagyon szeretem a babámat, és irtó kíváncsi vagyok rá!

Inkább hiszek abban, hogyha megkaptam ezt a csodálatos ajándékot, hogy kismama lehetek már 8 hete, és lazán dolgozom, meg mindent csinálok mellette, akkor megkapjuk majd azt is, hogy minden rendben menjen a szülésnél, sőt még kistesó is lehessen... Talán nem is egy... de ezek még csak nagyon távoli álmok. :)

Nja, szép, vidám napot Mindenkinek!
csillagfény
 
 


szasztok....

tegnap este halványcsíkos lett az LH tesztem... (3 napja még hófehér volt).... a tojásfehérjéről meg nem tudok nyilatkozni, mert vannak khm.... szóval bizonyos tényezők amik zavaróan hatnak a nyákomra :oops:

mondjuk ezt már többször eljátszotta a szervezetem ebben a ciklusban, de legalább tudom, hogy a tojásfehérjnek hormonális oka volt és nem gomba (vagyis akár az is bekavarhatott, de ez szerintem akkor is tojásfehérje volt... méghozzá dögivel...)

Mondjuk durva, hogy az 50. cn-t húztam meg döntési pontnak a Norcolut miatt... erre csakazértis produkált valamit, nehogy bevegyem...

szóval ez van...

valszeg vaklárma, de a remény hal meg utoljára.... (ja...a hőm nem jelzett PÉ-t... se PÉ előtti zuhanást... )
Vendég
 




Kavics (és mindenki más)!
Voltam belgyógyásznál Pakson. Hiszitek, nem hiszitek nem tudta mi a PCO s azt mondta ilyen ritka betegségekkel SZTKban nem foglalkoznak. Megemlítettem a cukor és inzulinterhelést, azt mondta cukorterhelést ki tud nekem írni, inzulinterhelést itt megintcsak nem végeznek. Továbbküldött Szekszárdra az endokrinológiára. Igen ám, de oda csak előjegyzéssel lehet bejutni, szeptemberre van időpont!!!
Besokalltam, felhívtam egy Rambóka által ajánlott pécsi diabetológust, ugyan a stílusától nem vagyok elájulva, de hétfőn megyek hozzá. Lehet hogy metforminrecepttel jövök haza! Vagy újabb csalódással...
Elkértem a májusi ciklus 3. napján csinált hormoneredményemet. Az LH:FSH 1:4 !!!!!!!! Ugye ez nagyon rossz?
LH: 1,12 IU/l
FSH: 4,85 IU/l
Valaki aki ért a hormonokhoz nagyon kérem mondjon erről valamit!!!
Vendég
 


áfonyaaa: őszintén? ez nagyon jó eredmény! Marhára nem tűnik PCO-snak...

prolaktin stb?
Vendég
 


Sziasztok!

Csoda történt: Bogi gyakorlatilag átaludta az éjszakát! :lol: Már nagyon érezte, hogy szegény szülei már dőlnek kifele! 11-től kómázott, éjfélre elaludt, fél ötkor gyors peluscsere és 20 perc álomszopi (90 ml!!!), utána 5-től 8-ig alvás tovább. Ma reggel is 80-at szopott a rossz mellemből.

Rambóka, többi kismama! Én meleg szívvel ajánlom a Medela Haberman cumisüvegét, ne is vegyetek mást (pl. Avent) !!! Nagyon szuper!! Meg lehet nézni a www.medela.hu honlapon, svájci termék. Úgy működik, hogy csak akkor megy át a szelepen újabb cseppecske kaja a baba szájához, ha szív és nyel!! (Hagyományos cumisüveg: ott akadálytalanul áramlik a kaja, ott a szabályozás azon az elven alapszik, hogy a baba a nyelvével eldugaszolja a kaja folyását, tehát gyakorlatilag fordítva működik!!) Ezért aztán tényleg csak annyi megy a baba szájába, amennyiért hajlandó még megdolgozni - szopni kell ezt is -, a folyadéksebesség 3 fokozatban állítható, levegőt nem nyel vele, utána nem csuklik stb. Apa kipróbálta - persze még sterilizálás előtt - , hát belekékült a feje, mire 10 ml-t kiszipkázott, mondtam is neki, hogy jó rossz technikával szopik, hiszen kétoldalt beszívta a pofazacskóját közben, látszik, hogy ő sem szopott babakorában. :lol: :lol: :lol:
Szóval edzésnek is nagyon jó a szopihoz, de ha a legnagyobb fokozaton van, és a baba fáradt már, akkor könnyebb, mint mellből szívni.

Áfonya, még hogy a PCO ritka betegség? :shock: Gyakorlatilag minden tizedik nőt érinti... és még a Figyelő is foglalkozik vele. :wink: De komolyra fordítva a szót, én visszaküldtem a cikket jóváhagyásra a megszólalóknak, és egyikük sem vitatta, hogy tényleg nem ritka betegség...

Csillagfény! Nem tudom, mi lehet ez az alapbetegség (pszichésre gyanakszom, de nem firtatom ), de ha ennyire blokkol a szüléstől való félelem, akkor az valóban fájni is fog!!! Úgyhogy mindenképp olyan dokit keress, aki el tudja intézni neked az EDA-t, úgy sokkal kellemesebb, mert a fájások fele-harmadolyan erősek egy barátnőm szerint, aki márciusban szült! Eredetileg én is ezt szerettem volna, csak időközben megszűnt a lehetőség a kórházban erre, én meg erőt vettem magamon és kénytelen voltam kibírni... :oops: (Ki lehet bírni.)

Lányok, itt van két kép, a művésziesebb fotó már 10 napos, az apás tegnap esti.

pusz Norka

ui: nem enged képet feltölteni, na majd később. Jön a nagyim anyummal babázni nem sokára, estefele jövök.
Vendég
 


PCO-sbetegek kivizsgálásakor az FSH/LH arányt is nézik. Ez az arány normálisan kb. 1:1, ha az LH értéke magasabb, a PCO diagnozisa valószínű.

kandi72
Budapest III. kerület
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: