Új privát üzeneted érkezett!

Milyen volt a buli?! Képeket!!! Hadd irigykedjek, én egész nap küszködtem az ultrahisztis kiskrampusszal, aztán mikor végre sikerült nagy ordítás közepette elaltatni, akkor tudtam végre dolgozni. Pedig készültem a ribizlis muffinra, Nagyanyós adott egy csomót a kertből... Na majd a jövő héten, úgyis lefagyasztottam!

Hmmc
Gratula a cukorhoz!!! :)
Akkor jövő héten nálatok? Jó!!!
cas
 
 


Saci!
sajnálhatod :twisted: :twisted: :twisted:

képeket majd holnap, semmi kedvem a gép előtt ülni ebben a dög melegben
szilvamag
 
 


Szilvi
Nem mintha ma jobb idő lenne, pedig annyira ígérték... :evil:
Várom a képeket! :)
cas
 
 

 
 

Saci!
OK, akkor ma se :twisted:


na jó, de csak du., most el kell mennem:)
szilvamag
 
 


Szilvi,
Köszönjük a vendéglátást!!! :P

Saci,
Nekem csak 1 db képet sikerült csinálnom. Valahogy most elfelejtettem. Ennyit nem érdemes feltenni. :shock:

Boglárka,
A jóbarátok DVD-ket Szilvinél hagytam, mert ha a következő 2 hétben nem találkoztunk volna, akkor legközelebb csak augusztus közepén tudtam volna csak visszaadni.
Jobbulást Fanninak! :P

Hmmc,
Szuper a cukor! Akkor most diétáznod sem kell? :)
myra
 
 


Myra
Hivatalosan nem kell diétáznom, de azért vigyázok, hogy nehogy rossz legyen a cukorszintem és, hogy ne hízzak sokat.

Éppen tegnap számoltam ki, hogy a 26. hét (28.) hét végén járok már, mindjárt itt a szeptember.
Jujj-jujj-jujj
hmmc
 
 


Sziasztok!
Szilvi! Köszönjük a vendéglátást! :D Remélem legközelebb többen leszünk, nekem hiányoztatok a hiányzók! :cry:

Voltunk ma méricskélni! Matyi 13,64 kg és 89 cm. 3 hónap alatt 1 kg-t hízott és nőtt 5 cm-t. :oops:

Hmmc! Én is örülök a jó cukoreredménynek! :)

Boglarka! Fanni hogy van?
aranyhold
 
 


Hmmc,
Fúúúú hogy elszaladt az idő!!! :P :P :P
Névkérdésben dűlőre jutottatok már?
myra
 
 


Sziasztok!

Egy kis bemutatkozás :) Dr pállfy Imrénél szültem mindkét lányomat,császárral.Réka most 4,5 éves, Kata pedig 3 múlt.Sajna egy hét múlva kezdek újra dolgozni, az ovi zárva ,éppen most kezdjük az építkezést :roll: .Ez a nyár nagyon fárasztó és nehéz lesz.
Látom a tegnapi buli jól sikerült :)
Megyek beszedni a ruhákat ,mert kezd cseperegni az eső.
Sziasztok:Anna
nusy
 
 


Cas
A meleg miatt nem igazán volt kedvem elindulni, de Ilona felugorott érünk (köszi), így elmentünk és tényleg jó volt, olyan dumcsis, ja és fagyi is volt kis hűtésként! Jó volt!
Köszi Szilvi, én nem is vittem gépet.... :cry:
Most már jobb idő van? Nálunk esik, nálatok? Kedves férjem motorral ment dolgozni. :roll:

Anna
Köszi a válaszokat. Huú akkor ez nem semmi nyár? Visszamész melózni, gyerekek oviba, de szünet van???? És hol építkeztek? Lehet, hogy nem lakunk messze egymástól, mert akkor tájt kezdett nálunk is csepegni....

Lehülést még nem érzek sajnos 29,5 fok, és sötétség. :cry: Azért remélem, hogy nem ilyen lesz a hétvége!
nikcsi
 
 


Nikcsi
Mi Arany-hegyen lakunk.Ti merre felé?Itt most elég rendesen esik,de a lakásban még mindíg nagyon meleg van.
Az oviban 6 hét a szünet minden nyáron,10.-én bezár én meg másnap kezdek dolgozni :(
Szerencsére az egész család itt lakik a környéken így mindíg az vigyáz a gyerköcökre aki éppen rá ér. :P
Délutánra jó kis vihart jósolnak :roll:

Anna
nusy
 
 


Sziasztok!

Tegnap éjfél felé kiszálltam kicsit a testemből, lenéztem a mélybe és egy súlyosan jeti nőt láttam. Gondoltam, vissza kéne löknöm a civilizációba, amíg nem reménytelen az ügy, szóval ezért ugrottam most be :lol:
Mennénk mi talikra is , de nincs rá időnk:lol: Egyedül délelőtt lenne jó, mert ebéd után nagy az alvás, 4-5 között ébrednek, kicsit zombik, 5 után élednek fel. Na, akkor már nem érdemes sehova sem indulni... Hát ezért jobb, has néha vki minket látogat inkább. És egy csendben itt olvasgató ismerősöm időnként el is jön hozzánk a gyerkőcökkel, hogy elhiggye, tényleg élek :)

Csak olyan gyors olvasásra tellett, memórizálás az nehezen megy, így remélem nincs harag, ha valamire nem reagálok, amire kéne :oops:

Először is gyors javulást a kis betegeknek. Ezek a nyári vírusok elvileg könnyebben múlnak, de szerintem már ezek is csúnyán mutálódtak, nehezebb kikászálódni belőlük. Nekünk tavasz óta megvan még egy apró kis nátha, amiből egyelőre nincs kiút. Már észre sem vesszük, kész, ez van.

Hmmc,
ó, de jó lesz neked nemsokára, vagyis ősszel:) Én tök hüle vagyok, kicsit már határeset nálam a 3 kölök, főleg a kicsit "lillás" Olivér miatt, de annyira imádom a pici lábikósokat :D

Myra,
Tényleg gyönyörű ez a kislány és már tisztában is ven vele:)
Ja és valszeg neked 3 gyerek már meg sem kottyanna, annyira edzésben tart Lilla, úgyhogy hajrá :lol:

Szilvamag,
Köszi az érdeklődést, esetleg egy extrém bombatölcséres babatalit szervezhetsz a telkünkre, mert múlt hét óta egy bazi nagy atomcsapás nyoma éktelenkedik még egyelőre a leendő házunk helyén :lol:

Röviden ennyi, mindenkinek szép nyarat, ha elsüllyednék megint innen :wink:

Végezetül néhány fotó Olivérről, aki már motor- és zongoraversenyekre is jár, ha nincs a közelben lámpa, amit meg kéne szerelni:
Kép Kép

Meg ekkora a medencénk, amit már feltöltöttünk. Olinak álló helyzetében így a köldökéig ér a víz, szóval jöhettetek volna hozzánk pancsolni is ebben a dög időben: Kép

Csaó,
Viki
ccviki
 
 


Anna
Mi a Testvérhegyen, de látjuk az Aranyhegyet, és a 3-ashatárhegyet is a lakásból! Karácsonykor mindig nézek felétek, van egy két ház, ami olyan szépen ki van világítva, hogy még mi is látjuk. Ott viszont nem igazán van bkv közlekedés. :cry:
Az tök, hogy vannak rokonok, akikre számíthatsz! :lol: Amúgy melyik oviba járnak a lányok?
Szilviék elég közel vannak hozzátok, igazán jöhetnétek egyszer, de meló mellett ez már kicsit kilátástalan. Na ettől félek én is, ha visszamegyek dolgozni, mi lesz? Nem vagyok kíváncsi a melóra, sokkal jobb ez a társaság. Hova mész vissza, mit csinálsz? Ha nem minden publikus, akkor írjál nyugodtan priviben!

Viki
Szilviékhez 5-kor egyáltalán nem lenne késő átjönnötök, 7 után szoktunk hazaszálingózni, Szilvi örömére.... :lol:
nikcsi
 
 


Na mi a nagy felhőszakadás alatt épp a bankban ültünk, de végre aláírtuk a hitelszerződést, szóval lesz lóvé!!! :D Kicsit féltem, hogy Sebi szobájából mi marad a zuhi végére, mert nyitva hagytam az ablakát, mikor elmentem itthonról, de egy csepp se esett be (vagy már felszáradt, mert még mindig 27-28 fok van idebent). Sebi pedig átaludta az egészet, anyu 3-kor hívott halálra váltan, hogy a gyerek 3 órája alszik, és még nem is ebédelt, ez teljesen normális-e? :) Hajaj, Sebi a legnagyobb égzengésben-esőzuhogásban alszik a legjobbakat! :)
cas
 
 


Hmmc: gyorsan elszaladt az idő! A névre én is kíváncsi vagyok!
cas
 
 


Aranyhold: örülj neki, hogy Matyi ilyen szépen fejlődik!!! Sebi hónapok óta alig hízik, és nem is nagyon nő. Én meg ezen parázok ezerrel, hogy a hülye táplálkozása miatt nehogy gond legyen a fejlődésével... :( Mondjuk még mindig 2 évesnek szokták nézni, olyan nagy a korosztályához képest... :)
cas
 
 


Nusy: hú akkor tényleg jó zűrös nyaratok lesz! Azért mesélj még magatokról, és esetleg tehetnél fel képeket is!
cas
 
 


Viki: milyen nagy fiú már Olivér! És nagyon szakszerű a billentyűkezelése... :) Ja, és mi szívesen megyünk pancsolni hozzátok is, mert 30 fok fölött nálunk nem lehet megmaradni a lakásban (és még klímánk sincs). (Esetleg feltöltjük az alapozást vízzel, és akkor mi is úszkálhatunk! :lol: )
cas
 
 


Nikcsi
A munkát én már kicsit várom,de kicsit tartok is tőle,mert már lassan öt és fél éve itthon vagyok.Egyébként szülésznő vagyok a Margitban :P Szilviék merre laknak?Azért munka mellett is lehet hogy eltudunk menni egy talira,főleg hogy jószerével éjszaka fogok dolgozni,hogy nappal itthon tudjak lenni a gyerekekkel.

Cas
majd megpróbálok valami képet felvarázsolni,csak sajna már az össze cdn-k el van dobozokba pakolva :lol:
Anna
nusy
 
 


Nusy!
Csillaghegy, Duna felöli oldal

Cas!
a képeket felraktam, pedig nagyon meleg van :lol: :wink:
nincs is kedvem tovább itt ülni
szilvamag
 
 


Nusy
Éjjel munka, nappal gyerekek - és mikor fogsz aludni?! :)
Szülésznőnek lenni gyönyörű munka lehet! (Bár biztos megvannak a maga nehézségei, de akkor is...)
És pont a Margitban?! :)

Szilvi
Köszi! Egy hős vagy! Megyek is és megcsodálom őket!
cas
 
 


Nagyon jók lettek a képek.

Név ügyben kezdünk egyetérteni apávál. Úgy néz ki, hogy a Petra mellett fogunk dönteni, de még szeptemberig sok minden változhat.

Leburkolták a teraszunkat!!! :) Csak a fugázást mosta el a délutáni eső. De már így is szép!
hmmc
 
 


sziasztok!

Hmmc
a neve engem is érdekel:)
De jó lehet a lány nevek közt válogatni :wink:
Ha nálad jujj-jujj-jujj, akkor nálam :shock:
Én már lassan visszafelé számolok :wink:

Nusy
ennyi év után tényleg nehéz lehet az újra kezdés. Nekem még most jön 3 évem itthon, de mire vissza megyek dolgozni az 6,5 év lesz.... :roll:
Ha 10.-e után kezdesz ( a Margitban) akkor talán még talizunk is, én aug. elejére vagyok kiírva :wink:

Lányok
ha mások számára is megtekinthető akkor elküldené nekem valaki az elérhetőséget ahol a képeket lehet megnézni? :oops:

Viki
milyen nagy már Olivér:)
Lassan két éves lesz, ugye?
mucus
Tm
 
 


Anna
Nagyon megleptél! :shock: De persze kedvemet nem szegted, eddig is szókimondó voltam, eztán is az leszek. Mióta olvasol minket? Azt a szülésznő kontra mi "cikket" olvastad? (Ez nagyon megmaradt bennem: azok az anyukák akik itt lógnak/írogatnak a neten, csak rosszak lehetnek ... :shock: ) Annyi sok kérdésem lenne! Meg olyan kérdéseket tudok feltenni, mint egy közvélemény kutató, pl.: a szülésznőnek inkább kedve lesz szülni, vagy pont elmegy? Mennyivel másabb az elvárásotok a nődokival kapcsolatban? Amikor szültél anya voltál, vagy szülésznős anya? Na befejeztem, de persze még millió kérdésem lenne, de ha egyszer eljönnél babapartyra, akkor személyesen megkérdezhetném! :wink:
Bár azt én se tudom elképezlni, hogy éjszaka dolgozol, nappal pedig gyerekekkel vagy. Soha nem tudtam volna olyan munkát vállalni, ami éjszaka van, nem hogy egyszer éjjel, egyszer nappal. Neked már kevesebb az alvásigényed, vagy ehhez vagy szokva? Jaj csak úgy dőlnének belőlem a kérdések, de vissza kell fognom magam! :roll:
nikcsi
 
 


Szilvi
Szuperjók a képek! :)
Majd legközelebb mi is :(

Hmmc
Szép név!

Nikcsi
Jók a kérdések!
cas
 
 


Hmmc!
nekem is nagy favoritom volt ez a név, csak apának nem :(
de így legalább nem lesz kettő belőle :)

Kingának másnapra elmúlt a láza, Enikőnek pedig kibújt a 6. foga!
szilvamag
 
 


Szilvi
Enikő behozta Sárát fogak számában. Én nem tudom, hogy mi van Sára fogaival, de kijött nagyjából egyidőben ez a 6 - 1 éves szülinapja magasságában - és azóta egy sem jön. Most mintha harapdálná a cumiját, de Bohóckánál sohasem lehet tudni.

A Petra már régóta terítéken van, de mostmár egyre többet mondogatjuk, kezdünk megbarátkozni vele.
Amikor Sára született, nekem a Sára volt idegen, mert én Katát szerettem volna apa pedig Sárát, így lett Sára Kata. Első napokban Katáztam is néha-néha, de mostmár teljesen Sára lett. Az öcsémék mondogatják, hogy SarahKatie :), mivel náluk lehetett volna a két nevet egybe is anyakönyveztetni, csak nálunk nem.

Nusy
Üdv a topicban. Akkor lehet, hogy szeptemberben találkozunk, de Mucus hamarabb finisbe ér :)
Őt nem merem már lehajrázni, 15 hónappal ezelőtt Sacit sikerült :)
hmmc
 
 


Halihó!
Azt akarom már napok óta kérdezni, hogy ti mivel mossátok le a gyerekről a naptejet? Mert szerintem a fürdőkenőcs nem hozza le...
Nikcsi: az a Gabi (?) fürdető, amit ajánlottál hogy vált be ebből a szempontból?
cas
 
 


Hmmc,
Jóóó a név. :P :P Nekünk is benne volt a 4-es favoritban, csak mindig Mandula Petrának értették volna így a végén kiesett. :o :shock:

Szilvi,
Enikő jól belehúzott fogak terén! :P

Lilla már 3 hónapja növeszti a 13-14. szemfogait. Én már nagyon régóta fehérleni is látni vélem őket. Sőt Anyu is azt mondta ebből 1-2 napon belül fog lesz, na ez volt 1 hónapja, és még mindig semmi!!! :shock: :?

Saci,
Én Babylove fürdetőt használok, és eddig nem vettem észre, hogy Lillán maradt volna a naptej. :roll:

Üdvözlet a most csatlakozó topiktársaknak! :P
myra
 
 


Szilvi,
Lefotóztam a szúnyogriasztót amiről beszéltem (a kullancsriasztó is ugyan ilyen csak az barna-sárga cimkés). Terhesség, szoptatás időszakában, csecsemők és kisbabák bőrén is alkalmazható:
Kép
myra
 
 


Fogak: Kori is belehúzott, most egyszerre vagy 4 bújt ki, szóval 11-12-nél tartunk.

Cas
Naptej kontra Gabi, nem tudom, mert én nem szoktam naptejezni Korit, mivel olyan időszakba megyek ki vele, amikor erre nincs szükség, vagy napernyő alatt vagyunk. De Timi nekem is a babylove fürdetőt javasolta, nagyon dícsérte!
A kérdések jók, erre most meg eltűnt Anna, pedig kíváncsi vagyok ám!

Myra
A név tényleg tuti így lenne, de 10-20 év múlva már nem hiszem...
Hol lehet ilyen bios szúnyog/kullancs riasztós micsodát kapni?
nikcsi
 
 


Nikcsi,
Én a Süba gyógyszertárában vettem, de azóta már a DM-ben is láttam.
myra
 
 


Kérés: nemtom a jövő heti tali szerdai időpintja fix? Vagy lehetne esetleg inkább csütörtök? Pont szerdán jön fel egy barátnőm vidékről, és csak aznap ér rá, úgyhogy akkor jönnek vendégségbe a kisfiával. De én talizni menni is szeretnéééééék...

Biopiac: voltam ma az újpestin!!! Kevés árus, de sokféle zöldség volt, 2-3-szoros árak az mdf-piacihoz képest, viszont szépek. Voltak lekvárok, tejtermékek, még bioszalonna is! :) Majd mesélek, hogy vált be (zöldbab, répa, cékla, spenót lesz a menü), bár Sebi napok óta "rendesen" eszik (kap húst is meg néhány zöldséget), és egész szép a bőre! Annyira jó lenne, ha így maradna...

Babafürdető tippeket köszi!
cas
 
 


Sziasztok

Pokoli napunk volt tegnap,Kata belázasodott éjszaka és fájt mind a két füle :( Reggel az orvosnál kezdtünk:középfül gyulladása van.
Valószínüleg a medencézéstől kapta ,mert állandóan a víz alatt volt.Nem is bánom hogy most ilyen hűvös van,legalább nem kell a medencétől távoltartani.

Nikcsi
Azt a bizonyos cikket nem olvastam.A terhességet és a szülést szerintem ugyan úgy éltem meg mint ti,talán egy kicsit több aggodással mivel én tudtam mi minden történhet.Jó a kérdés hogy féltem-e a szüléstől vagy inkább vártam?A terhesség alatt nem foglalkoztam vele a vége felé meg már inkább féltem tőle,de amikor kiderült hogy császár lesz már nem volt bennem félelem.Szerintem ezzel mindenki így van, hiszen mindenki fél attól amit nem élt még meg,erre nem lehet felkészülni,hiába láttál már nagyon sok szülést.Mindenkinél más és más.
Olyan szempontból jó hogy mostmár tudni fogom mi az amit a császár után az anyák éreznek,mi fáj és mennyire,mert ezt átéltem :wink:
Én sem tudom még milyen lesz az hogy este dolgozom,reggel meg a gyerekek várnak rám.Ez méajd kiderül,biztos nem lesz könnyű.

A pocakosokkal meg biztos fogok találkozni :wink:

Myra

Ez a szúnyogriasztó hatásos? Nálunk rengeteg szúnyog van és a gyerköcök tele vannak csípésekkel,persze Én is.

Hmmc

Nagyon szép nevet találtatok.Mi is gondolkoztunk rajta,de aztán maradt a Réka meg a Kata,bár ezt is akkor fixáltuk le amikor már a műtőbe toltak :P Nem egy egyszerű dolog a névválasztás.

Cas
Sebi allergiás valamire? Nekem Kata volt ekcémás /sajna még most összel és télen is tele volt kiütéssel,és egybefüggő vörös foltokkal/,de most hogy jó idő van teljesen elmúlt.Csináltak vérvételt mindenféle élelmiszerre,de minden negatív lett,úgy hogy nemtudni mitől van.Aztmondták majd kinövi.

Anna
nusy
 
 


Sziasztok!

Szilvi! Megnéztem a képeket! Szuper jók, csak szegény forgó-izé viselte rosszul a talit! Matyi megbotlott benne, és hát pont rá ésett, így esett a baleset! :wink: Akartam is mutatni, de nem figyelt senki, utána meg teljesen kiment a fejemből! Jövünk egy forgó izével a következő talin! :oops:

Myra! Sétáljatok el a Kelta bölcsi felé! Kint vannak a nevek, akiket felvettek, ill. kiket raktak másik bölcsibe! Sajnos nem tudom Lilla vezetéknevét, de csak egy Lilla nevű kislány van az egész névsorban, őt felvették! Remélem ti vagytok azok! Amúgy Matyi bekerült! Szeptembertől indul a buli! :roll:
aranyhold
 
 


Nusy
Katának gyors gyógyulást! Ma mi a módszer, hogyan gyógyítják? (Remélem a sok fülfelszúrásnak már leáldozott...)
Sebi tejre és tojásra allergiás (meg macskaszőrre, így mostmár a homokozókra is gyanakszom...) a vérvétel alapján, meg még egy csomó másra (pl. a hypoallergén tápszerek jó részére is), legalábbis a tapasztalatok alapján. De a sok napsütés az ő kezének is jót tett, a háta meg már régóta szép "magától" is. Nektek merre vannak/voltak a kiütések? Csak élelmiszerre nézték? Milyen kenőcsöket-fürdetőt-ilyesmit használtok? Mivel mosol neki? Szteroidos kenőcsötök is van? Hogyan használtad?
És minket is azzal vigasztalnak, hogy majd kinövi...

Aranyhold
Akkor Matyi és Lilla csoporttársak lesznek a bölcsiben?
cas
 
 


Sziasztok!

Nusy,
Üdv :D Kár, hogy nem sokkal korábban találtál rá erre a topikra, ill. a szülészetesre! Szerintem a tapasztalt bennfentesek nagyon hiányoznak a topikokból, szinte mindenféléből! Na, és konkrétan a szülésnél is annak a segítségét fogadja el legjobban az ember (és az a leghatásosabb is) aki nem csak a könyvekből és a látványból "szaki" :)

Hát a névválasztást sosem siettük el, a 3. gyerkőcnél a kitolási szakaszt előzte meg :D

Cas, Mucus,
Bezony, már ilyen nagyfiú Olivér, persze a képeken a kis törpe méretben nagyobbnak látszik, mint a valóságban.

Cas,
Jelenleg korizni lehet a medencében, ne hagyd ki :lol:

Aranyhold,
Tényleg tekintélyes méreteket ölt Matyi :lol: Múltkor a Corában nekem is feltűnt mekkorát nőtt, fejlődött. Olivérhez képest látványosan többet. Oli csak 10 kg és talán 86 cm max (saccra a ruhái alapján), de ez a stanyaság a fiaimnál genetikai valszeg, viszont a kis husi Hannánk a 100 cm-ével is "csak" 15 kg körüli. Szóval nagyon szép fejlődési görbét produkál Matyi, ahhoz képest, hogy korábban született a vártnál.
Drukkolok nektek, hogy jól süljön el a bölcsizés!


Viki
ccviki
 
 


Sziasztok
Üdvözlöm az újonnan jötteket, én is örülök nektek.

Fanni remélem most már meggyógyult. 2-3 napig volt lázas, utánna meg bágyadt, fáradt, ölben kellett tartani és sokat aludt is. De a házunkban most sok kisgyerek szenved ettől az iszonyat magas láztól és senki sem tudja levinni, már mindenféle gyógyszert, fürdőt kipróbáltak.

Látom a buli jól sikerült. Trambulint nem próbáltátok?
Most szerdán milyen buli lesz és hol?

Nusy
Remélem fogod bírni a munkát. A szülészeten az éjjeli műszak nem olyan, mint egy portán, hogy jókat lehet aludni. :)
Egy kolléga azt mondta, hogy felszúrás megelőzésére a doki javasolta, hogy a kövirózsa levét vattára csepegtesse és tegye a fülébe, és elmúlaszotta.

Cas
Én azt sem látom, hogy be van-e rendesen kenve napvédővel. Bár azt írták a krémre, hogy látszik, de én az ilyenekhez béna vagyok. Vagy nagyon vékonyan kenem?? :roll:

Hmmc
Jó a név, és Dorinának van- volt beleszólása?

Betegeknek gyógyulást.
boglarka
 
 


Cas
Nekem jó a csütörtök is, de azért kérdezzük meg többiek véleményét. Egyedül kedden nem vagyunk itthon, mert megyek a dokihoz.

Boglárka
Nálunk Dorinának mindenbe van beleszólása, néha még abba is, amibe nem kellene. Ő márcsak ilyen :) Dorinát kicsit túlságosan is önállóságra neveltem, de ez nem rossz. Remélem Sára is hasonló karakter lesz.

Cviki
Nekem Dorina volt 15-16 kg, amikor suliban ment :)
Most 10 évesen kb. 140 cm és 29 kg, ha megiszik egy üveg vizet, akkor a mérleg képes és átvált akár 30 kg-ra is :)

Aranyhold
Szorítok, hogy sikerüljön a beilleszkedés a bölcsibe. Dorina nálunk nem bölcsibe, hanem minicsoportba járt az oviba kb. 2 hétig. Ott be is fejeztük az ovis pályafutásunkat. Onnantól csak néha-néha tudtam elvinni, de másik oviba és akkor ha ott volt a szerelme. Az történt, hogy a favonaton egy kisfiú nagyon megharapta a kezét és ahogy meglátta a gyereket elkezdett üvölteni. Képes volt reggel hányni is és kiadós hasmenést produkálni csakhogy ne kelljen oviba menni. A doki tanácsára nem is erőltettük, meg már én is nagyon untam a reggeli hisztiket és azzal járó hányást, hasmenést. Az volt a szerencsénk, hogy anyukám tudott rá vigyázni, amíg én dolgoztam.
Sára viszont az ellentéte Dorinának. Ahogy meglátja a szomszéd gyerekeket üti a kaput, hogy ő is akar menni játszani. Még az orvosi rendelőben is talál magának játszópajtásokat, aminek én nem nagyon örülök.
Dorina mindig is utálta pl. ha kettőnél több gyerek volt a homokozóba.
hmmc
 
 


Itt talán lehet látni a várható súlybeli eltéréseket :)
Kép
hmmc
 
 


Boglárka
Örülök, hogy Fanni már jobban van! :)
Naptej: én se látom, mert az első fürdés után leázik a felesleg, és csak a hatásból látom, hogy sikerült jól bekenni a gyereket. Viszont a harmadik nap után kezdtem gyanút fogni, hogy a fürdőkenőcs esetleg nem szedi le rendesen...

Hmmc
Hát én is a köz véleményét akartam kikérni az időpontváltoztatáshoz, de senki nem reagál. :( Vegyem ezt úgy, hogy mindenkinek csak a szerda jó, és le lettem szavazva, csak senki nem akarja megírni? :(
Jó a kép a csajokról! :)
cas
 
 


Boglárka!
és is örülök, hogy kiheverte Fanni a lázat.

Cas! Hmmc!
nekem jó a csütörtök du.
a két szabad hely a kocsiban kiadó :)

Móni!
Dorina megint nőtt? olyan magasnak látszik a képen
nem egy súlycsoport az biztos :)
kíváncsi vagyok a 3. vajon az átlaguk lesz :lol: ?
szilvamag
 
 


Myra
Köszi!

Hmmc
Nekem is jó a csütörtök, főleg, akkor, ha valakihez csatlakozhatok az autóba. :roll:
Súlybeli eltéréses kép nagyon jó!
:P

Anna
Azért kapta, mert sokat volt a víz alatt? És hogy lehet ez ellen védekezni? Mert Kori lányom is egy vízibéka, sokat van a víz alatt.
Sajnálom, hogy nem olvastad az összecsapásunkat, nagyon kíváncsi lennék pedig a véleményedre! :?:
Miért lett császár? Mindkettő az volt? Császár után, kicsit mindenkinek át kéne élni, hogy ne bánjanak úgy az emberrel, ahogy én láttam - néha.
Katának javulást kívánunk, és tényleg hallottam én is ezt a kövirózsás dolgot, de amíg nem vagyok érdekelt, annyira nem tudom ezeket a dolgokat. :cry:
Boglárkának igaza lehet, sőt úgy hallottam, hogy éjjel nagyobb százalékban szülünk, mint nappal. :roll:

Aranyhold
A Mandula Petrás utalásból pedig sejthetnéd Lilla nevét. :lol:

Viki
Ha tényleg lehetne korizni ránk számíthatnál! 8)

Boglárka
Aranyos a kép! Örülök, hogy Fanni jobban van!
nikcsi
 
 


Szilvi
Én vevő lennék a két helyre :P

Cas
Csak később reagálunk, reagáltunk...
nikcsi
 
 


Tali: jó, akkor én meg viszem Boglárkáékat, ha nekik is jó! Szóval akkor csütörtök? Hurrá! :) (Nóri, de akkor nagyon jó navigátornak kell lenned, szeretek eltévedni!!! :))
cas
 
 


Hmmc! Remélem nálunk nem lesz ilyen ellenkezés a bölcsis beszoktatás miatt. Mondjuk Matyi szereti a társaságot, jártunk/járunk is mindenfelé. Viszont nehezen fog hozzászokni, hogy anya el fog menni egy időre. Ehhez nincs hozzászokva, mert nagyon ritkán hagyjuk csak másra (sajnos nincs kire hagyni), és akkor nagyon sír, hogy elmegyünk. Persze pár perc után megnyugszik és nincs vele gond. :roll:

Nikcsi! Ez a fülbegyulladás nagyon alkat függő! Matyival egy évig jártunk úszni, sokat merült, semmi baja nem lett. Gyerekkoromban én is állandóan a víz alatt voltam, szintén semmi gond nem volt. Nem vagyunk egyformák! :wink:
aranyhold
 
 


Ja, szita az agyam, a felét elfelejtettem írni!

Nikcsi! Nem jegyeztem meg milyen vezetéknévvel volt a bölcsis listán a Lilla nevű kislány kiírva, így nekem a Mandula Petra emlegetés abszolút semmit nem mond. Na meg ha nekem valaki mondta volna, hogy úgy látta Matyit felvették, akkor is szívesebben győződök meg a saját szememmel, hogy ténylet (nem mintha nem hinném el az illetőnek)!

Tali! Nekünk nem jó a csütörtök! Aznap gyógytorna van! :oops:
aranyhold
 
 


[quote="aranyhold"]
írta:
aranyholdTali! Nekünk nem jó a csütörtök! Aznap gyógytorna van! :oops:

egész nap?
vagy az annyira bekavar, hogy délután se értek rá? :(
szilvamag
 
 


Sziasztok

Cas

Csak élelmiszerekre nézték,viszont arra rájöttem hogyha minimális műszál van bármelyik ruhájában azonnal kijönnek a kiütések.Ez csak a harisnyánál probléma mert sehol nem lehet olyat kapni ami kizáróla pamutból van,és semmi más nincs benne :( Fürdető kenőcsöt használunk mi is,és kortizonos krémünk is van,de hozzáteszem Én csak akkor használom ha nagyon csúnya,bár sok javulást azzal sem szoktam elérni.Kaptunk egy Lipobase nevű krémet ami viszont bevált.Ezt receptnélkül is lehet kapni.
Szerencsére nem szúrták fel Kata fülét,valami krémes gézlapot tettek bele,kaptunk fülcseppet,orrcseppet,és cataflamot.Talán most már kicsit jobban van.

Boglárka
A kövirózsa levét én is hallottam és van is a kertben rengeteg,csak nem tudtam hogyan kell a fülbe tenni.Ezt a vattás dolgot majd kipróbálom,bár szerintem Kata azonnal kifogja szedni a füléből :?

Nikcsi

Azt monták hogy a víztől kapta.Most tanult meg vízalá merülni és annyira élvezte hogy színte folyamatosan ott volt :) Védekezni szerintem nem lehet ellene,majd megpróbálom neki elmagyarázni hogy nem lehet,bár nem tudom mennyire fogja megérteni.
Mindkettő szülésem császár volt.Az első azért,mert az UH nagyon nagyra becsülte/4600gr-ra/rosszul illeszkedett be a medencébe,nyaka körül volt a köldökzsínor,és előzményben volt két sikertelen terhességem.
A másik meg azért mert az első is az volt.Réka 4200gr-al Kata 4300-gr -al született.Persze most sem kicsik Rékus 4,5 évesen 122cm és 25kg,Kata 109 cm és 21 kg :P
nusy
 
 


Nusy,
Mi a Római parton teszteltük, ott eddig bevállt. :P

Súly: azt hiszem hízásban Lilla lekörözte Matyit. Tavaly november óta 200-300 grammokat hízott 1 hónap alatt, de most 600-at!! :oops: Igaz így is "csak" 10,7 kg és 80 cm. :o

Tali: nekünk jó lenne a csütörtök, de mivel már nincs kihez csatlakozni, így nem megyünk. :cry:
myra
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?