Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Adri! Nem is tudom mit mondjak! Ez borzaszto es nagyon sajnalom! Remelem majd a kislanyotok enyhiti a fajdalmat, vagy elmulasztja!
Addig is a legjobbakat, kitartas, azert mar neked sincs sok! kb 3 honap! Nem sok az!
Vigyazzatok magatokra!

En ugy tervezem, hogy szombaton megszulom ezt a babat! Nem tudom miert, ne kerdezzetek, csak egy megerzes! Jo lenne!

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Hajrá Nikike!

Aztán kérd meg az urad, hogy írjon, ha esemény van...:) A nők megérzik az ilyet, én hiszek benne...
Mellszívót pakoltál a csomagba?

Adri, borzalmas a story. Nagyon sajnállak. :(
Vendég
 


Sziasztok !

Adri, a Kárpát u.-ba megyünk UH-ra .

Nikike , éppen most néztem , hogy már neked is csak 10 nap !!!
Kíváncsi vagyok mi lesz szombaton !!?? :lol:

Tündi , gondolom késő du.-tán jöttök ebben a hőségben , majd jelentkezz mi volt , mikorra kaptatok időpontot ??


Puszi, Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 

 
 

Sziasztok!
Sajnos csak röviden tudok írni.. Babó majdnem egy hét túlhordás után született. A szülés számomra meglepően nem fájt annyira, mint vártam. Fel voltam készülve a legrosszabbra, ahogy a fikmekben: verejték, ordítás és könnyek, de szerencsére nem. Sajnos miután megszületett volt egy "kis gond", amit most nem részleteznék az utolsó idősökre tekintettel, szóval az nagyon fájt :( A Babó 4000g-mal és 57 cm-rel született, a szülésznőről és a dokiról is csak jót mondhatok, utána is minden reggel bejött megnézni, hogy vagyok és szerencsére a varratszedést is megúsztam :D Az 5-ös szobában voltam, amiben a fürdőszoba is van, a szobatársak is jó fejek voltak, sokszor folytak a könnyek a röhögéstől :D
Niki, ha van kérdésed szívesen válaszolok!
Remélem mindenki jól van ebben a hőségben!
Itykó
ityko
 
 


Sziasztok Csajszik,

Adri, nagyon sajnálom, ami történt a kutyusotokkal, megértem, hogy nagyon kiborultál, hiszen biztos sok évig Veletek volt, vidámított Titeket... :( :( :(

A finiselőknek még egy kis kitartás!!!! :D

Mi megvagyunk, de már én is nagyon nehezen viselem a hőséget, :evil: :evil: pedig amúgy igazi nyárimádó vagyok!!! :D De ez nagyon durva... abszolút nem tudok én se aludni éjjelente... :(

Hétfőn megyek az Örsre 8-ra CTG-re. :D Kíváncsi vagyok, Lillus produkálja-e majd magát... elég lustácska baba úgy összességében, úgyhogy nincsenek illúzióim :wink: de azért bízok benne, hogy valami értékelhető eredményt hozunk össze mi ketten. :D :D

Kati, majd számolj be, milyen volt a 4D UH!! Mi is a Kárpát utcában voltunk, nagyon jófej dokinéni van ott!! :D

Kép
frusi
 
 


Sziasztok,

holnap a nagy nap, de Ali-baba meg se moccan.Neki van igaza, végülis egész nap pancsizhat, vízben evickélhet...:)Egy ismerősöm mára volt kiírva - szintén Csapó doktorhoz -, de neki sem akar kijönni a bébije. A család közben állandóan hívogat, hogy mi van már - kezdenek szép lassan az agyamra menni.
Mintha nem szólnék, ha lesz valami?!

Kicsit izgulok...Kicsit. Tényleg. :)

Bmszsz, az "anyahajó"
bmszsz
 
 


Andi,ne izgulj, már csak órák kérdése :lol:

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok !


Megjöttünk !! Apa is velem volt !! Szóval, tuti kislány !! Most már csak a neveken kell gondolkodnunk !!!

A doki néni egy tünemény volt , nem győzte mondogatni milyen szép milyen aranyos .

Én meg azt vettem észre, tiszta apja ez a gyerek , az álla az orra,le sem tagadhatja !!

Egy élmény volt! :lol:

A finiselőknek még mindíg kitartást !! :P


Puszi , Kati

Kép


Kép
kati16
 
 


Adri ! Nagyon sajnálom ! :cry:

Kép
katya
 
 


Csajok!

Nem akarok boszorkanykodni, de ugy erzem paran ossze fogunk futni hetvegen a korhazban! Penteken jon a hidegfront!!!:)
Asszem besz....ek a rohogestol, ha osszejonne a kis forumos csapat!
Andi, hatha!? Mar en is rosszul toleralom a meleget, pedig nekem eddig nem volt bajom!

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok!

Csak 'beugrottam' igen későn értünk haza! Megvagyok! Nagyon melegem van és el is fáradtam. A gyerekeket lent hagytuk mamázni.
Csómót írtatok nem is győzöm olvasni... :lol: :lol:
Holnap majd majd irok többet is, július 29.-én lesz az /kicsi/ esküvőm!! :lol: :lol:

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Sziasztok Finiselok!

Hozott valakinel eredmenyt az ejszakai vihar? Brr, borzalmas volt, de kicsi fiam fel sem ebredt. :)

Ha osszejon a csapatotok hetvegen bent, akkor kerjetek magatokat az 5-os szobaba. Az tuti, nekunk bevalt. Annak idejen egyebkent mi is 4-en voltunk a felkeszitorol egyszerre bent, es ebbol 3-an egy szobaban. Sokkal jobb nem vadidegenekkel lenni, hanem "ismerosokkel".

Vera

Kép
Vendég
 


Jó reggelt,

az éjszakát "túléltük", az egyetlen esemény az volt, amikor halkan elkezdtem káromkodni az ágyban, mert annyira begörcsölt a lábam...:)
Szegény páromra a frász jött rá, pedig nagyon kultúráltan próbáltam meg előadni.

Kicsit kómásan érzem magam, már minden apró dolgot jelnek fogok fel - ez már paranoia.
Azt mondjátok, hogy hétvégén randizunk? Jó lenne az aznapi első 5ben benne lenni, különben a végén még átszorulunk a nőgyógyászatra.

Na elindultam ctg-re, hátha közben lesz valami.

Kitartás Lányok!

Bmszsz
bmszsz
 
 


Éjszaka vihar volt? Merre? Nálunk egy csepp sem esett :(
Pedig jó lett volna, mert nálunk a lakásban nem mozog a levegő.
Kati, és milyen nevekben gondolkoztok?
Finiselők, azért ne órára pontosan egyszerre szüljetek, mert akkor a nővérkéknek igazán sokat kell rohangálniuk, várjátok meg egymást :lol: (Húzzatok sorszámot előre :lol: )

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok lányok,

már jó régen jártam itt, de most szépen végigolvastam, kivel mi történt. Jó sok finishelős kismamánk van, kitartást Nektek lányok, Ti már nem soká találkoztok a babátokkal. Most már jön az a hidegfront és meghozza a sok kis manócskát!


Adri, nagyon sajnálom a kutyusodat, borzasztő dolog történt vele. Gondolja a kisbabádra, majd ő megvigasztal! Én tavaly mindkét nagymamámat veszítettem el, és csak a kis bébi tudott a hasamban megnyugtatni valamennyire.. Remélem már jobban vagy!

Én is nagyon szenvedek a melegben, nem is tudom, hogy Ti mindennapos babásak hogy tudjátok elviselni a sok vizsgálatra utazgatást, várakozást... Hétvégén voltunk kerti partin és már déltől ott ültünk a kertben a hőségben, a levegő se moccant, 36 fok volt, hiába hűsítgettem a karom, lábam hideg vízzel, délután már teljesen kész voltam, úgy éreztem végem van. Úgyhogy el is pityeregtem magam a férjem előtt és mondtam, hogy vigyen haza, mert én már nem bírom... A lábam is bedagadt és zsibbadt, pedig még soha ilyen nem volt. A hasam meg egy darab kő lett estére... Szegény férjem is csak nézett, mert soha ennyit nem sirdogáltam, mint mióta babát várok... Ezek a hormonok szépen beindultak. NÁlatok is hasonló?

Ja és a hormonokról jut eszembe, még egy kérdésem is lenne, főleg a kb. velem egykorú kismamákhoz. Nekem már kb. 2-3 hete esténként rendszeren keményedik a hasam, főleg, mikor lefekszem. De nem ám 30 percenként, ahogy a könyvek írják, hanem 5 percenként is, főleg ha nagyon fáradt vagyok. Nem fáj és a baba is jól van, de elég kellemetlen, mert nekem végigkeményedik a gyomrom, a légcsövem, meg a mellkasom is, igaz csak pár másodpercre, de nem valami kellemes érzés. A doktornőm szerint ez az oxitocin mellékhatása és MagneB6-ot javasolt rá. Nálatok megkezdődtek már a keményedések? Nem túl korai még a 30. héttől?

No, kitartást a finiselő kismamáknak, kitartást a hőséget nehezen viselő pocakosoknak is:

Szilvi és

Kép
szilvij
 
 


Voltam ctg-n és semmi. Volt egy keményedésem - persze csak a nővérke mondta mert én nem éreztem -, ennyi volt az összes "esemény".

Na mindegy, ha nem jön a lány, akkor elmegyek burkolatot nézni, hátha...:)

Jó pihenést/pihegést/lehűlést!

Bmszsz
bmszsz
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem,az iszonyú hőség ellenére mindenki jól van! :roll:

Lehet,hogy hamarosan "babaeső" lesz itt a fórumon??! :D
Kitartás a legnagyobb pocakosoknak!! :wink:

Zsolka és Andris már otthon vannak,mindketten jól érzik magukat :)
reméljük,ha lesz kis ideje az anyucinak,benéz ide!

Mi jól vagyunk,de Benedeket is megviseli ez a nagy meleg.
Sokszor csak nyűglődik,nem tud elaludni.
Tegnap voltunk az 1 hónapos(!) orvosi ellenőrzésen,minden a legnagyobb rendben van!! :lol:

Már többször kérdeztétek,mi volt szüléskor,úgyhogy pár sorban leírom,ha a Manó még alszik picit. :wink:

Reggel 6-kor elfolyt a magzatvíz,erre ébredtem.semmi fájás,jól éreztem magam.zuhany,összepakolás(mert a "pakkom" persze nem állt készen..),aztán be a kórházba.fél óra alatt beértünk,nem volt gáz a forgalom( m3-on).
Doki nénim bent volt már szerencsére,megvizsgált,semmi tágulás..kaptam méhszájlazító zselét,amivel 2 órát feküdni kellett.Közben beengedték a páromat.kb 9 órától indult be a dolog.
Doki nénim szinte végig ott, volt!!eleinte elég lassan tágultam..fél 1 körül kértem az edás dokit(előre megbeszéltük),aki elindult pest másik végéből(péntek délutáni csúcsforgalomban)...fél 3 magasságában problémák adódtak,mert a Baba szívhangja a felére esett,az én vérnyomásom meg az egekben(kétszer is fölment,következőnél vittek volna a műtőbe..).Szóval mint utólag megtudtam,ez elég veszélyes dolog.aztán szólt a páromnak a Doki nénim,hogy már látszik a Baba feje,úgyhogy szól az edásnak,hogy visszafordulhat,ugyanis még sehol nem volt...Aztán felpörögtek az események és fél 4 után, pár perc alatt megszületett Benedek.az maga volt a csoda!!!és ahogy kibújt,megszűnt minden fájdalom.
Csodálatos volt,mikor a pocakomra rakták.Nem is fogtam föl igazán,hogy ez velem/velünk történik.a "rendbetételem" utána kb 30-40 perc volt,teljesen kibírható.aztán megkaptuk a Babócát!!Doki nénimnek nagyon hálás vagyok,fantasztikus volt és a szülésznőmnek is köszönet.
Nem lett rövid,bocs..

Minden jót nektek,csajok!!

Lufi és Benedek
lufi
 
 


Sziasztok !

Milyen vihar , Fóton semmi nem volt és Adri szerint zuglóban sem ! ?? 19 óra felé vol egy sötét felhő meg egy dörgés és ennyi.

weronica ! Merre laktok ??

itykó ! Elfelejtettem tegnap írni , szép nagy baba lett , jól tartottad ezt a gyereket ! Gratulálok még egyszer !! :lol:
Én kíváncsi lennék mi volt utánna a probléma , ha van kedved beszélni róla ! Mindíg tanul valamit az ember és rájön mennyi mindent túlél ! És az élet megy tovább , nem áll meg !

Tündi ! Örülök, hogy rendben haza értetek , gondolom a gyerekek is örülnek, hogy lent maradhadtak, a barátok még mindíg megvannak, ugye?
Valamire emlészem, hova is mész, ma vagy holnap ??

Adri ! Képzeld az első név az Iringó( a tánc verseny hatása) de tény, hogy nagyon kedvesen cseng , meg volt még egy amit mondott a Zsolti , ja , Antónia , hát nekem ez annyira nem , de becézve Toncsi , így már helyesebb. Szóval nehéz !! ÁÁ tudom Merci 2 lesz kész-pássz!!

Puszi, Kati

Ui.: A finiselőkre gondok !!

Kép


Kép
kati16
 
 


Szia lufi !!

De jó, hogy tudtál egy kicsit mesélni !! Hál isten nem lett mütő a vége , nagyon ügyesek voltatok !!! :lol:
Ha tudsz jelentkezz néha-néha , hogy vagytok !

Köszi Zsolkáékról a hírt , reméljük hamarosan tud majd jelentkezni !! :lol:

Puszi, Kati

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok Csajszik,

Mostanában mindig nagyon nagy reményekkel telve jövök ide, hogy hátha van új topikbaba... :D :D de látom, még semmi... De majd pénteken. :D :D

Kati, gratulálok a kislánykához!!! :lol: :lol: :lol:

Tündi, neked pedig az esküvődhöz!! :wink: Még az is megeshet, hogy nálunk akkor születik a kisasszony, amikor Ti kimondjátok a boldogító igent. :wink: :D :D

Szilvi, nekem a 28. hét tájától voltak keményedéseim, bár nem ennyire durván, mint Neked, de sokszor volt, hogy útközben pl. meg-meg kellett állnom egy pillanatra... Aztán írt fel a doki magnéziumot, attól valamennyire elmúltak. (egyébként azt érdemes tudni, hogy a 34. hét után már nem nagyon javasolják a szedését!)

Nekem tegnap délután egészen érdekes kis jóslófájásaim voltak, és tök olyan megérzésem van, hogy majd az igaziak is pont ilyenek lesznek, csak persze jóval erősebbek. Kicsit megijedtem azért, de azóta aztán sehol semmi.

Lillababa pedig felfedezte mostanság, hogy milyen jó dolog is a jobb oldalamat rugdosgatni-boxolgatni, nem is értem, miért, de most erre van ráállva, valamiért nagyon idehúzódott!! :D Már tegnap is szinte csak ott éreztem, meg ma is! Hogy ez mitől függ?! :roll: :D

Nálunk csak amolyan viharszerűség volt tegnap este, eső nem... a levegőt hűtötte valamelyest, de teljesen feleslegesen, mert esni nem esett egy csepp sem....

Kép
frusi
 
 


Meg akartam kérdezni, hogy milyenek ezek a keményedések? Mondjuk ha nem tudom, annak biztos az az oka, h nekem még nem keményedik a hasam :? Ja, és magnéziumot iszogatok naponta-másodnaponta, lehet, h ez segít?

Adri és

Kép
adri29
 
 


Hááát, nem tudom igazán jól elmagyarázni, ez tényleg olyan, hogy ha lesz, akkor fogsz rájönni, mert tényleg a keményedés a legjobb szó rá. :wink: Talán valami olyasmi, hogy akaratodtól függetlenül egyben megfeszül az egész pocakod, alapesetben nem fáj, inkább csak kellemetlen, és nagyon rövid időn belül elmúlik.

Lehet, hogy a magnézium miatt nem érzed ezt, mert nekem annak idején pont magnéziumot írt rá a doki...

Kép
frusi
 
 


Sziasztok!

Frusi, miért nem szabad szedni magnéziumot 34. hét után? Mert nekem még mindig görcsöl a lábam és ha beveszek egyet-egyet, akkor az jót tesz egy hétig.

Szilvi a keményedés attól is lehet, hogy túlfárasztod magad, vagy stresszelsz, pihenj minél többet, ha túl gyakran jelentkezik és fájdalmas. Nekem is szokott lenni, de hamar elmúlik. Én például akkor kezdtem lassítani a gyalogtempómon, mert amikor nekiindultam rögtön bekeményedett a pocakom és ha lassabban mentem, szépen elmúlt. Amióta meg itthon vagyok, alig-alig jelentkezik.

Adri nagyon sajnálom a kutyusodat, remélem már jobban.

Finiselőknek drukkolok, én már totál ki vagyok ettől a melegtől!

Méri merre vagy? Minden rendben? Remélem nem tartottak bent a kórházban? :(

Üdv.
Ildi

Kép
mildiko
 
 


Ildi, sajnos én sem tudom az okát... :?

Azért pontosítom magamat, kicsit pongyolán fogalmaztam: nem az volt, hogy a doki kategórikusan kijelentette volna, hogy innentől tilos a magnézium, hanem azt mondta, hogy most már csak abban az esetben szedjem, ha keményedek, de egyébként ne.

Kép
frusi
 
 


Adri: Olyan érzés ez a keményedés vagy méhösszehúzódás, mint amikor a kicsi odabentről jól kinyomja valamelyik testrészét, például a popsiját az egyik oldalra, de az egész méh olyan kemény néhány másodpercig.

Frusi: köszi a választ. Nekem napközben nem igazán van keményedés, inkább ha fekszem, szóval "menet közben" még nem is vettem észre. De megkérdezem, hogy tényleg, akkor lehet-e szedni később is a magnéziumot.

Nekem már több mint egy hónapja csak a jobb oldalra rugdos a baba, és fölfelé a köldököm fölé, meg is néztük uh-n, hogy a bal oldalon van a kis feneke úgyhogy csak így tud mocorogni. Meg néha balra lent a kiskezével is szokott, de azt sokkal gyengébben. :)

Hű, akkor egy hónap és már kezdődnek a jóslófájások?! Nagyon izgi. És még egy csomó mindent be kell szereznünk addig... :roll:

Egyébként mi itt Palotán szintén csak a nagy szelet kaptuk a "viharból", semmi eső nem volt, bár nagyon vártuk, hogy felfrissíti a levegőt.
szilvij
 
 


Tényleg, Méri nagyon "gyanús"!! :roll: Mi lehet velük?

Niki (venczkone) is ma feküdt be, nem?

Kép
frusi
 
 


Ildi: igen, igazad van, a fáradtságtól és a stressztől gyakrabban jelentkezik a keményedés, én is ezt vettem észre, úgyhogy próbálok pihengetni, de ez a meleg sem tesz jót, úgy tűnik nekem. Minden esetre a baba jól van, és ez mindig megnyugtat...

Szilvi és

Kép
szilvij
 
 


Igen, én is épp nézegettem, hogy nagy a csend a részükről. Nagyon izgalmas, most már biztos meghozza a pénteki lehűlés a sok kis babócát. :lol:

Szilvi és

Kép
szilvij
 
 


Sziasztok !

frusi, Niki azt írta, hogy kedden fekszik be , de Méri is gyanusan nem jelentkezik !

Remélem jól vannak minden rendben !!

Lukácsosok, Ti is voltatok már tegnap a dokinál , vagy nem jól emlékszem ??

Nektek mit mondott az úszásról? ( ha megkérdeztétek)

Puszi, Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!

Én voltam tegnap a Lukács doktornál, Ficánka OK, méretre, mindenre olyan, mint kell - most megint megnyugodtam egy-két hétre, aztán majd megint kezdek drukkolni, hogy a 20 hetes UH oké legyen, hiába, már a Márkkal is 4 hétről 4 hétre éltem végig a terhességet, most sem lesz ez másként. Ma reggel megjött az AFP eredménye is, 1,01, a doki a telefonban azt mondta, ez tökéletes, ez is megnyugtat.

Úszás: otthoni medence mehet bármikor, a vegyszerek nem érdekesek, a Velencei tavat nem szerette annyira, mondván, kisebb is, mint a Balaton, melegebb is, és nagyobb a "népsűrűsége", de nem tiltotta meg, csak azt mondta, hogy előtte Canestennel vastagon bekent tampon be, utána tampon rögtön ki, száraz ruha, ennyi. De ha lehet, inkább a kerti medencét szeressem idén:-)))))

Keményedés: én a vége felé sokat keményedtem, mindig akkor, amikor kicsit meghajtottam magam - 9. havi kelengyevásárlás egyedül, egy órás kutyaséta a réten, stb. Viszont jóslófájásom egy darab sem volt, egészen a szülésig nem tudtam, mi az a fájás.

Adri, nagyon sajnálom a kutyusotokat, négy éve anyukám kutyája is belehalt a szülésbe, maradt utána 3 kölyök, egyiket sem volt szívünk eladni, egy maradt anyumnál, kettő azóta a mienk, még emlékszem, én is két napig csak sírtam akkor...:-(

Nálunk nem volt tegnap eső, viszont olyan szélvihar volt pontban éjfélkor, hogy még a párom is megijedt tőle, pedig ilyenkor, amikor azt hiszem, hogy elviszi a szél a házat a fejünk fölül, ő szokott nyugtatgatni. Aztán fél óra tombolás után mintha elvágták volna, csönd lett, azóta megint meleg van:-(

Kisgyerekes anyukák, a ti gyerkőceitek hogy bírják ezt a meleget? Még 1-2 ilyen nap, és tervbe veszem a költözést hűvösebb tájakra, mert Márk annyit kínlódik reggeltől estig, hogy már nem bírom hallgatni. Pedig egyébként nem hisztis fajta, de már egy hete semmi nem jó neki, ami van:-( Mondjuk nekem sem, nem is csodálkozom!

Ityko, mégegyszer nagy gratula, engem is érdekelne, mi történt a szülés után!

Finiselőknek kitartás, szerintem a kórházban már előre próbálnak rápihenni a pénteki hidegfronttal várható babaesőre:-)))))

Üdv mindenkinek!

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


Helloka Mindenkinek!

Nalunk, az nem mas mint Pomáz. Itt f1-tol olyan szelvihar kezdodott, amit nem lattam mostanaban. Vizszintesben voltak a fak, aztan esett is egy kicsit.
Felfrissülés lett volna, ha nem kell ennyire bezárni minden ablakot, és mire ébredtünk és kinyitottuk újra kezdődött a forróság. :roll:

Azt hiszem azért nem lehet a végén a magnéziumot szedni, mert kellenek azok a jó kis keményedések a szüléshez, állítólag így készül fel a méhünk. De én is csak laikus vagyok.

Vera
Vendég
 


Vizbe menésről annyit, hogy én úsztam a 32. hétig. Nekem azt mondta a dokim, hogy nyugodtan. (úszni nagyon jól esett, és segített a kilók visszafogásában) Ha véletlenül el is kap valamit az ember az sem jelenti azt, hogy a baba is megfertöződik, hiszen védi őt egy jó pár dolog. Persze ez a tök zárt méhszáj azért kell hozzá.
A védőnök is annyit mondtak, hogy előtte canesten, utána canesten plusz zuhany, és ne maradjak a vizes fürdőruhában. Nekem bejött, nem kaptam el semmit.
Vendég
 


Nálunk a 2 hónapos Marci egész jól bírja a meleget. Pedig nem kap vizet sem, csak tejet. Egy nap volt, amikor többször kért enni, de amúgy tartja a "rendet".
A védőnöm mondta, hogy fürdessem meg többször napközben, ha nagyon nyűgös lenne.
Vendég
 


sziasztok!

megvagyok, bár nem túl jól. Sajnos ettől a melegtől szó szerint ájuldozok, így nem túl biztonságos bárhova is mászkálnom.
A keddi ctg már jó lett, mondtam én lusta ez a gyerek. :lol:
Viszont holnap mehetek be a kórházba mert az eredményeim nem lettek jók, és sajnos állandóan fáj a hasam, sokat szúr.Holnap konzultál a dokim egy másikkal, hogy milyen gyógyszert kell majd szednem, mert muszály. :cry:
Ez nagyon idegesít, mert nem akarok szedni semmit, de azt mondta az orvos, hogy kell. De bent maradnom nem kell szerencsére. Nekem is keményedik a hasam, de szerintem olyan érzés, mint amikor felülést csinálsz és azt kérik, hogy tarts ki egy kicsit, olyan feszülést érzek.

Ildi: CTG-re jelentkezni ugyanúgy a 1299 melléken kell, mint az UH-ra!

KépKép
lmarie
 
 


Sziasztok!

Drukkoljatok holnapra!!
Reggel megyünk 8ra porlasztásra..ahogy közeledik a megfelelő pillanat, úgy izgulok jobban, s jobban.:(
Pedig nem vagyok izgulós, de most nem rólam van szó, hanem a kicsinkről!!

Sziszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziszike, holnap délelőtt megy a drukk!

Hűha, egy kérdés, már Uzsokiban szült, vagy nálam jobban informált kismamik: ugye itt LEHET bugyit hordani szülés után?? Én azt nem bírnám ki, hogy 5 vagy x napig egy betétet vagy mit szorongassak a lábaim között.... :? Még akkor sem, ha ettől x nappal később fog begyógyulni a gátsebem. Csak mert hallottam olyan kórházakról, ahol nem lehet... vagy ez ilyen nagyon régi, már megkopott dolog?

Keményedéssel kapcsolatban: Szilvi nagyon jót írt, nálam is sokszor volt olyan (is), hogy épp nem tudtam eldönteni, hogy a baba feszíti-e nagyon oda valamijét, vagy keményedek-e éppen... de akkor ezek szerint ezek is keményedések voltak.

Kép
frusi
 
 


Sziasztok !

Sziszike ! Drukkolunk !! Még ne izgulj, majd csak holnap ha már ott lesztek ! ( hogy tudjál egy kicsit aludni este ) Ha tudsz jelentkezz mielőbb !!

Persela ! Örülök, hogy minden rendben !! Tök jó , szóval úszhatunk !!


Puszi, Kati

Kép


Kép
kati16
 
 


Frusi: persze, hogy lehet bugyit hordani, én a Tena hálós bugyiját hordtam a létező legnagyobb Tena betéttel és egy hasszorítós csodabugyival, ami ugyan némileg kényelmetlen volt egy-két napig, de tényleg elég szép lett a hasam tőle - vagy nem attól..:-) Vagy nem is lett szép?:-))) Sőt, ami az én privát hisztim volt, pizsamát is lehet hordani hálóing helyett, én utálom a hálóinget, és bár volt nálam, nagyon örültem a pizsama lehetőségének.
Gátsebre napi többszöri langyos vizes zuhanyzás és jeges kesztyű!!! Lukács doktor mondta, nekem bevált. Szerintem egyébként egy szülés utáni folyás mellett az hogy van-e rajtad még bugyi is vagy nincs, semmit nem számít.

Üdv!

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


Tényleg, még egy kérdés, ha már így... :D :D ...én nem nagyon vagyok képben, mert utoljára 5 éves koromban aludtam kórházban mandulaműtét miatt, az egy kicsit más dolog... :D

Szóval, amikor vizit van, és többágyas szobában van az ember, az hogy működik? Az még OK, hogy bejön x db orvos. És mondjuk ha nézegetik a gátsebet, meg ilyesmit, akkor azt ott az ágyban? És a többi szobalakó előtt?

Bocs, ha bődületes hülyeségeket kérdezek, de tényleg nem vagyok gyakorlott kórházazó. :roll:

Kép
frusi
 
 


Sziasztok!

Sziszike: Megy a drukk ezerrel… Jelentkezz, ha tudsz! :wink: :wink:
Méri: Gratulálok, ez igen!! :lol: Nem semmi vagy! Remélem minden rendbe lesz. Tök jól hangzik ez a homeos dolog, majd elmeséled hogy hatott-e! Izgalmasra sikerednek neked ezek a ctg-k! :roll: :roll:
Nikike: Szolnok mellé autózni, na az se semmi! Kis bátor! :lol: Neked sincs már nagyon sok időd, vigyázz magadra! Viszont a busz is rémes.. :roll:
Persela. Köszi a történetet! Hasznos nagyon….. :P Egész nyugodt vagyok a Lukáccsal kapcsolatba. Gratula a jó eredményekhez! :lol:
Itykó, Fkitti. Már hiányoltalak benneteket, úgy eltüntetek! Itykó, hatalmas Gratula a szép nagy babához :lol: !! Kitti, drukkolunk! Jelentkezetek, várjuk a történeteket….
Frusi: Én is írtam, ha emlékszel, hogy szurkálódik a hasam. Magnéziumot iszom, és kicsit jobb. De még mindig néha, kicsit….Remélem minden rendbe, az előzőeknél nem emlékszem ilyesmire vagy csak régen volt…. :roll: Nem sokára kezded a ctg-t, hihetetlen hogy megy az idő! :lol:
Andi . kitartás, már csak kicsi van vissza! :lol: Ne idegeskedj!
Adri: Nagyon sajnálom… :cry: :cry: úgy hozzánk tudnak nőni ezek az állatok!
Kati: Gratula a kislányhoz!! :P Majd a harmadik fiú lesz… :wink: Én nem mertem a hétvégén fürödni, lehet, hogy túl gyáva vagyok? Én jövő kedden megyek a dokihoz! Előtte nap pedig a Schöfibe az ellenőrző UH-ra.

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Folyt.

Csajok, bordó+ekrü/?/ színű lesz a ruhám. Ahhoz milyen öltönyt kéne venni a páromnak? Ja, és hol? :?: Valami olcsó helyet hol találok, nem akarok sokat költeni. Van valami ötletetek? Még a lányomnak sem tudom hol a fenébe, vegyek valami ruha félét…. :cry: ! Képtelen vagyok felderíteni ezt a várost… Hétfőn, Siófokon intéztük az anyakönyvvezetőt+papot, a legelső kölcsönzőbe találtam a ruhámat. :wink: Képtelen lettem volna tovább keresgélni….bőven elég volt ez a három hely is.. :wink:

Bocsi, hogy ennyit írtam… :roll:

Vigyázzatok magatokra!!!! :lol: :lol:

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Frusi, számomra nevetségesek voltak a vizitek, reggel osztályos orvos körbe, "hogy van?" rutinszerűen, amíg azt nem mondtad, hogy igen, minden nap a kérdés "széklet volt már?", aztán el, főorvosi viziten dettó, csak 4-5 orvossal pluszban... 2 perc alatt végeztek a 4 ágyas szobában. Semmi vizsgálat, azt a saját orvosod csinálja, de akkor elvisz a vizsgálóba vagy a nővérszobába és ott. Nekem a varratszedésen volt a szülés után az első "vetkőzős" vizsgálat, ha jól emlékszem. De ha volt előbb is, akkor is biztos, hogy sosem vizsgált a doki a szobában vagy bárki szeme láttára. Nyugi, nem annyira megalázó az egész szitu, mint amennyire fél az ember tőle. Egész emberi hely az Uzsoki. Csak a gyerekorvostól ne kapjatok majd frászt, mert ő nem kertel, és olyan stílusa van, hogy volt anyuka, aki sírógörcsöt kapott tőle.

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


Most hogy volt szerencsém több időt tölteni a CTG-n én is megerősíthetem Persela állítását, a saját dokid amikor megvizsgál akkor bemegy érted a kórterembe és átvisz a nővérszobába. De csak azokat hozta, akik már mentek haza, vagy bent feküdtek és még nem indult meg a szülés. (Pont a Lukács doki vizsgálgatot ott emberkéket amikor ott vártunk a folyosón.)

Tündi: gratula az esküvőhöz :P
Öltöny (színben) érdemes olyat vásárolni amit a férjed később is szivesen hord. Mi szmokingot varrattunk és bár istenien nézett ki benne a férjem, azóta sem akarja felvenni sehová, mert túl elegáns. A bordó-ekrü szinhez szerintem minden megy. Remélem eszembe jut a bolt neve ahol a páromnak legutóbb öltönyt vettünk (magyar cég), mert nagyon jó anyagból készült, és háromrészes, és 19 ezer forint volt. Azt tudom, hogy a Westendben is van boltjuk, meg az Auchanban is volt régen a butiksoron, de a neve nem ugrik be. :oops:

KépKép
lmarie
 
 


Méri, jól látom, hogy hajnali egykor írtál? Látom más sem tud aludni éjszaka :wink: Drukkolok, hogy minden rendben legyen. Ha újpesten járok és nincs ez a dög meleg remélem összefutunk még mielőtt megérkezik a bébitek!

Persela milyen az a csodabugyi? Olyan, amit terheseknek is árulnak és hastartós, vagy valami más? Az a vicc, hogy én is mindig akkor nyugszom meg, amikor elmegyek a dokihoz és azt mondja, minden rendben van, pedig tudom, hogy rendben van, hiszen jól vagyok, érezhetően bébi is jól van, mert rengeteget ficánkol :lol: de hát az aggódás csak meg van azt hiszem mindannyiunkban.

És milyenek a jósló fájások? Nekem néha előfordul, hogy fájdogál a hasam úgy, mintha a menstruációm közeledne, csak rövidebb ideig tart a fájdalom és napjában mondjuk 1x. Ez már az lenne? Majd jövő héten én is megyek az orvoshoz és megkérdezem.

Az úszásról még annyit, hogy együtt tornázom egy lánnyal, akinek már csak két hete van, de ő még mindig jár uszodába (Malév uszoda) és nála minden rendben van. Szóval amíg zárt a méhszáj, bármit lehet úgy tűnik. A múlt hétvégi uszoda nekem is jólesett és eddig úgy tűnik rendben is vagyok :lol:

Szilvi nagyon drukkolok a kislányodnak, írj, hogy mi van!

Még egy kérdés, szerintetek body-ból, meg rugiból mennyit érdemes venni 56-osat? És kisinget ti vásároltok? Most kezdtem el összegyűjteni a kelengyét, de elég tanácstalan vagyok a sok tanács ellenére :wink:

Mindenkinek kellemesebb és hűvösebb napot!
Üdv.
Ildi

Kép
mildiko
 
 


Sziasztok lányok,

Persela: köszi a sok infót a kórházi ellátásról és lehetőségekről. Sokkal jobb, ha tudja az ember mire számíthat. Engem nagyon megnyugtatott, hogy ilyen rugalmasak a kórházban - én is nagyon pizsamás vagyok, és őszintén szólva eszembe se jutott, hogy bugyit nem lehet fölvenni... :P

Tündi: Én is gratulálok az esküvőtökhöz, nagyon izgalmas lehet készülődni, én legalábbis nagyon élveztem. Egyetértek Lmarie-val, érdemes olyan ruhát választani a férjednek, amit később is tud hordani. Mi ezért inkább egy nagyon szép öltönyt választottunk a férjemnek, ami azóta is a kedvence. Szerintem az ekrü és a bordó nagyon jó választás, tényleg minden illik hozzá. Nekem is ekrü volt a ruhám, így a férjemnek az ingje is ekrü lett és bordó kiegészítőink voltak (bordó és ekrüs virágok, lufik, szalvéták stb.), így a férjem nyakkendőjébe is csempésztünk ebből a színből. Az öltönye pedig egyszerűen sötét szürke volt. Jó készülődést!

Lmarie: Remélem már jobban vagytok, teljesen átérzem a helyzetedet, mert én is nagyon ájulózós vagyok... :wink: És az a lényeg, hogy nem kell a kórházban maradnod, otthon azért jobb várni a babócát. Ne aggódj, a nővéremnek is nagyon sokat szúrogatott a pocakja már jóval a szülés előtt és sokszor fájdogált meg görcsölt neki, szinte minden nap sírt. Kitartás és ne izgulj. Csak a baba készülődik... :P

Remélem ma már tényleg az utolsó nap a hőségből, mert már kész vagyok a nemalvástól. Szegény baba is egész éjjel ficánkolt a pocakomban, pedig aludni szokott. Azóta is folyton izeg-mozog-csuklik... De már érzem, hogy jön a hidegfront, majd szétmegy a fejem és hányingerem van. Ti hogy bírjátok még?

Szilvi és
Kép
szilvij
 
 


Jó reggelt!

Nagyon aktívak voltatok este. :)
Ruhákról: Én 56-os body-ból 5 darabbal kezdtem, de jól jött, hogy még kölcsön tudtam kérni 3-4 darabot. Szóval 5 is elég, de akkor előfordul, hogy 2 naponta mosol. Szerintem inget nem érdemes venni, mert jobb ha be tudod alul patentolni.
Most nyáron csak kis rövidujjuban vagy ujjatlan bodyban van. Napozót nem érdemes venni, mert ugyanez (csak költenéd a pénzt). Nekem ami nagyon bejön a rövi ujjú rugdalodzók és abból is az, ami alul is kipatentolható. Ebből 3 darab volt, meg még ennyi hosszújjú, de azt most rá sem bírom adni ebben a hőségben. Plusz 2 kis vékonyka hálózsák.

Üdv:

Vera
Vendég
 


Persze a jósló fájások lemaradtak. :( Bocsi.

Nálam ezek olyanok voltak mint majd a nagy fájások csak kicsiben. Én azt éreztem, hogy ki akar szakadni derékból a két lábam. Szóval kifejezetten derék táji fájdalomként éltem meg.
Vendég
 


Sziasztok!

Szerintem is nagyon szép leszel Tünde ekrü-bordó kombinációban, én is ekrü színű inget javasolnék sötét öltönyhöz, és ha bordó nyakkendőt köt hozzá, estleg a díszzsepi is olyan, akkor nem is kell ennél nagyobb összhang.
És a csokrod is valami ilyen legyen...Jó? :)
Komoly ez a canestenes tampon arra az esetre, ha vízbe megyünk? Nekem olyan kellemetlen csak belegondolni is, hogy ilyen kenőccsel bekent izét tegyek magamba. És ha megvan a baj, akkor mivel kezelik? Valami szimpla gyógyszertári cuccos, vagy komolyabb antibiotikum? (Látod Frusi, nem csak neked vannak buta kérdéseid :? )
Csatlakozom a nem alvókhoz, de én nem a melegtől, hanem a hátfájástól nem tudok aludni. Reggelre már nem találok olyan pozíciót, amiben ne fájna. Valamit-valamiért, elmúltak a székrekedési gondjaim, hurrá :lol:

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok!

Adri: én is észrevettem, hogy a derekam már kevésbé bírja, pedig még csak 6 kg-ot híztam. Minden esetre azt találtam ki, hogy a dereka alá hajtogattam egy plédet és még ék alakban is kitámasztom a derekamat, úgy alszom. Azóta nem szokott fájni. Hátha nálad is beválik. :wink:

Mildikó: képzeld, a héten már én is éreztem két napon is, egy-egy alkalommal olyan mentsruáció-jellegű fájást alul, ahol a baba feje van, de a menstruáció kb. 20-ad része volt ez, nem is fájás, csak hasonló. De még nagyon magyaráztam magamnak, hogy ez még talán csak a baba súlya miatt van... Mert még van két hónapunk...

Ez a Canestenes tényleg érdekesen hangzik. Nekem az egyik barátnőmnek meg kefíres tampont javasolt az orvosa. Ehhez mit szóltok? :P Nekem mind a kettő furi. Persze, ha zárt a méhszáj, akkor a baba biztonságban van, csak magad miatt kell, mert most nem olyan erős a védekező-rendszerünk.

Szilvi és
Kép
szilvij
 
 


Ja, és babaruha. Én már vettem 6-8 kis body-t vettem, ujjatlan, lábatlan vagy hogy hívják ezt :P , szóval olyan mint egy kis trikó és bugyi egyben és alul patentos. Mivel nekem augusztus végén születik a baba, gondoltam, ha még nagy meleg lenne, akkor is jó, de lehet rá ruhácskát is adni a hüvösebb időben is. Én hosszú ujjú rugikat akarok venni szintén 6-8 darabot, mert ősszel már az jó lesz a hüvősben. A kisingről kérdeztem a védőnőmet, meg a kis pólókról, mert én úgy képzelem, hogy azok felgyűrődnek a baba kis derekán, ahogy alszik, és ebben megerősített a védőnő is. Szóval én csak olyasmit veszek, ami egyben van az alsóval. Meg veszek két kis kardigánt, egy kocsicipőt, két kis zoknit, van kis babasapkája már és kis kesztyűje. Ezek mind 56-os és újszülőtt méretben. Aztán ha kinövi, majd elmegyünk vásárolni. És a rokonok is biztos megkérdezik, hogy mire van szükségünk? Meg biztos meglátok még néhány cuki ruhácskát, amit megveszek nézelődés közben. Ezek csak a legfontosabbak. És őszre úgyis új "kollekcióra" van szükség. :)

Szilvi és
Kép
szilvij
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?