Új privát üzeneted érkezett!

Üdv!
Szücsi, nekem azt mondta a védőnő, hogy jégkockatartóban fagyasszak, és nyugodtan ráönthetem, amit később fejek, és amikor megtelik, akkor szedjem ki, és tegyem bele őket egy sima fagyizacsiba, és írjam rá, hogy mettől meddig kifejt tej. Csak olcsóbb, mint az anyatejes zacsi. :) Egyébként én most is jégkockatartóba teszem, amit lefejek, csak zacsizás nincs...
Marcy, az én napom egészen negyed háromig azzal telt, hogy hallgattam Peti bömbizését. Szegénynek sehogy nem volt jó és senkinél... Fél hattól negyed háromig összesen kb. 2 órát aludt szegény, most a mi ágyunkba horpaszt azóta... Voltunk vele tanácsadáson is, ott 4080 grammnak és 55,5 centinek mérték. :) Kaptunk másik kenőcsöt a száraz bőrére, és a pelenka kiütéseire egy kamillásat (a Pampers nekünk jól betett...).
Csibemanó, hát én se gondoltam, hogy nem bírom ki... :D De ahogy írtam, jó volt...pedig én sokkal rosszabbra számítottam...
Satuk, édes ez a kép. Ahogy fentebb írtam, ma Peti is nyügi volt...
Pannamari, tali: júl. 22, ha jól tudom. :) Éjszakai kelés, hát mondjuk tíz és hat között kétszer általában, mivel Peti ált. négyóránként kajcsizik, de este van, amikor hat órát is kibír... :) A te gyerkőcöd is nagyon édes! Egyébként Peti csípőjére a dokinéni meg azt mondta a múltkor, hogy kicsit laza, de ma nem nézte. Megkaptuk a beutalót a hathetes csípőszűrésre.
Egyébként Peti most egy szál pelenkában, textilpelenkával letakarva alszik...tanácsadásra is úgy vittem, mert az ujjatlan kombi csurom víz volt rajta...
Mári, mi szinte az elejétől fogva elvittük Petit vásárolni. És mindig alszik a hordozóban (azt meg rátesszük a tilitoli kocsira)... :) Persze nem a hűtőknél járunk-kelünk vele.
Norwell, aminoszkópia miatt :( Én nem igazán értem, hogy neked miért kellett, nekem sose csináltak...pedig én túlhordtam Petit...
Súly: 79-cel mentem be szülni, szülés után kb. 72 voltam, mire hazaértem, addigra 68. Mikor Peti is velünk lett, akkor lement még 2 kiló, ami azóta visszajött...szóval most 68-nál tartok. :) Versenysúlyom nincs, de mikor házasodtunk, akkor 65 voltam. :D

Peti tegnap így aludt:
Kép

Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok Csajszik!

Ex: nagyon édes Petike, ahogy hason fekve alszik. Domi is aludt már így, de mostanában nem igazán akar hasra feküdni, nem tudom miért, talán fáj a pocija.

Nálunk alvás az úgy történik, hogy 3 esetleg 3 és 1/2 óránként kell néha 4, de ez a meleg teljesen megzakkantja szegényt.
Amúgy éjszakára is pelus és body van rajta, letakarva egy vékony takaróval. Talán ma este ha jól lehűl a levegő jobban alszik.

Mi szombaton megyünk először hosszabb távra autóval, kiváncsi vagyok hogy bírja a hordozóban és a kocsiban.

Kép Domi hason

Ha esedékes lesz a tali értesítsetek légyszike előtte.

Puszika mindenkinek:
Annamari+ Dominik

KépKép
pannamari
 
 


Sziasztok!

Tegnap annyit keményedett a pocakom, hogy a gép elé sem mertem ülni. Kb. 5-10 percenkét 1 percig kőkemény volt a pocakom. Fájdalmat nem éreztem, csak ritkán az alhasamban. Én nem értek hozzá, de ez már jósló fájás lenne? Vagy az ténylegesen nagyobb fájdalommal is jár?

Ma voltunk dokinál meg CTG-n. Szerencsére ma is hazaengedett az orvos. A helyzet nem változott nem nyíltam tovább. Hétfőn megyek újra.
Csajok melyik héten kell utoljára vérvételre menni? Nekem az utolsó a 32. héten volt és nekem nem néztek ellenanyagot. Azóta nem szólt a dokim, hogy kéne mennem vérvételre.

Házassági papír: nekünk a kórház külön kéri a 30 napnál nem régebbit. Ugye én Vácon lakom és Pesten szülök, így pláne kérik. Úgyhogy marad az utánajárás.

Mári: örülök, hogy kicsit jobban vagytok. Vigyázz apára nagyon! Pihizzetek sokat.
Az én babám is néha olyan pózokat vesz fel a hasamba, hogy apával gurulunk a röhögésről. Imádom mikor kinyomja a lábát és a seggét egyszerre. Annyira édes :)

Csibemanó: kedden mikor nem volt ügyfélfogadás annyira nem volt, hogy csak zárt ajtót találtunk :(. De közben rájöttem, hogy holnap délelőtt mégis el tudjunk intézni, mert a párom reggel jön haza a melóból.
Hú te már nemsoká babázni fogsz. Drukkkkk!!!!

Csandy: köszi a kötvényes infót. Jó kis kaland lesz az is, mint az összes hülye papír.
A légzésfigyelő riasztás miatt :( de szerencsére csak vak riasztás volt. Viszont szépen növöget Gergő baba :)

Pil: akkor a nagy talira nem bizti, hogy tudunk menni. Attól függ mikor bújik ki Mogyika. Viszont a fagyit összehozhatnánk valamikor :)
Amelinek jobbulást remélem hamar túl lesz a náthán.

Marcy: de jó ti is menetkészen álltok, nekem is itt figyel a csomagom :)
Mosógépszerelő miatt :( Jó nagy bunkók. Még jó, hogy lefényképeztétek a számlát. A férjed tapossa ki belőlük az eredetit!
Olyan későn lesz az első CTG-d? Nekem a 36. héten csinálták az elsőt és a héten meg már 2-szer. Vasárnap meg megyünk a szülésznőmhöz és ő is csinál. Szóval CTG-ből áll az életünk.
Egyébként tök jó, csak az én lustim nem nagyon mocorog közben.

Szilvi: már 4 hét? Grat. :) Nekem olyan, mintha csak most szültél volna. Annyira megy az idő. Mindjárt babátok én is :)

Pogi: nektek is grat a 6.héthez ti is szépen növögettek :)

Satuk, Pannamari, Ex: édesek a kicsi babók :)

Zsu: én is annyira kivagyok a melegtől, hogy képes vagyok 2 másodperc alatt rosszul lenni. Ma épp a Baumaxból menekültem ki, mert a sorban állás már abszolút nem megy.
Majd veszek ventillátoros baseball sapit, hogy jobban bírjam a meleget :lol:

Enci: legalább neked lesz friss vérvételi és ellenanyag leleted. Nekem februárban néztek ellenanyagot utoljára és senki nem jelezte, hogy kéne mennem. Szóval nem értem.

Szücsi: nekem az a legfuribb, hogy apával járunk minden vizsgálatra, meg apás szülésre készülünk. Együtt csináljuk az egészet végig és utána még megkérdőjelezik, hogy tényleg az apja-e az apja. Ez nekem annyira lehangoló. De nem tudunk mit tenni, ha papír kell, akkor megkapják.
Tejcsi gyűjtésre én is a 2 dl műanyag poharakat olvastam valamelyik újságban.

Norwell: ú izgin indult a mai napotok :) Azért már az jó, hogy már kezdesz nyílni. Drukkk nektek hátha ma éjjel lesz a reggelinek folytatása :)

Katus: szupi, hogy rendbe jöttél és megy a szopiztatás :)

Megyek vacsizok egy falatot, bár ebben a melegben nincs nagy étvágyam.

Puszi nektek!
Kisvirág
kisvirág_30
 
 

 
 

[quote="kisvirág_30"]S írta:kisvirág_30ziasztok!

Tegnap annyit keményedett a pocakom, hogy a gép elé sem mertem ülni. Kb. 5-10 percenkét 1 percig kőkemény volt a pocakom. Fájdalmat nem éreztem, csak ritkán az alhasamban. Én nem értek hozzá, de ez már jósló fájás lenne? Vagy az ténylegesen nagyobb fájdalommal is jár?

Ma voltunk dokinál meg CTG-n. Szerencsére ma is hazaengedett az orvos. A helyzet nem változott nem nyíltam tovább. Hétfőn megyek újra.
Csajok melyik héten kell utoljára vérvételre menni? Nekem az utolsó a 32. héten volt és nekem nem néztek ellenanyagot. Azóta nem szólt a dokim, hogy kéne mennem vérvételre.

Házassági papír: nekünk a kórház külön kéri a 30 napnál nem régebbit. Ugye én Vácon lakom és Pesten szülök, így pláne kérik. Úgyhogy marad az utánajárás.

Mári: örülök, hogy kicsit jobban vagytok. Vigyázz apára nagyon! Pihizzetek sokat.
Az én babám is néha olyan pózokat vesz fel a hasamba, hogy apával gurulunk a röhögésről. Imádom mikor kinyomja a lábát és a seggét egyszerre. Annyira édes :)

Csibemanó: kedden mikor nem volt ügyfélfogadás annyira nem volt, hogy csak zárt ajtót találtunk :(. De közben rájöttem, hogy holnap délelőtt mégis el tudjunk intézni, mert a párom reggel jön haza a melóból.
Hú te már nemsoká babázni fogsz. Drukkkkk!!!!

Csandy: köszi a kötvényes infót. Jó kis kaland lesz az is, mint az összes hülye papír.
A légzésfigyelő riasztás miatt :( de szerencsére csak vak riasztás volt. Viszont szépen növöget Gergő baba :)

Pil: akkor a nagy talira nem bizti, hogy tudunk menni. Attól függ mikor bújik ki Mogyika. Viszont a fagyit összehozhatnánk valamikor :)
Amelinek jobbulást remélem hamar túl lesz a náthán.

Marcy: de jó ti is menetkészen álltok, nekem is itt figyel a csomagom :)
Mosógépszerelő miatt :( Jó nagy bunkók. Még jó, hogy lefényképeztétek a számlát. A férjed tapossa ki belőlük az eredetit!
Olyan későn lesz az első CTG-d? Nekem a 36. héten csinálták az elsőt és a héten meg már 2-szer. Vasárnap meg megyünk a szülésznőmhöz és ő is csinál. Szóval CTG-ből áll az életünk.
Egyébként tök jó, csak az én lustim nem nagyon mocorog közben.

Szilvi: már 4 hét? Grat. :) Nekem olyan, mintha csak most szültél volna. Annyira megy az idő. Mindjárt babázok én is :)

Pogi: nektek is grat a 6.héthez ti is szépen növögettek :)

Satuk, Pannamari, Ex: édesek a kicsi babók :)

Zsu: én is annyira kivagyok a melegtől, hogy képes vagyok 2 másodperc alatt rosszul lenni. Ma épp a Baumaxból menekültem ki, mert a sorban állás már abszolút nem megy.
Majd veszek ventillátoros baseball sapit, hogy jobban bírjam a meleget :lol:

Enci: legalább neked lesz friss vérvételi és ellenanyag leleted. Nekem februárban néztek ellenanyagot utoljára és senki nem jelezte, hogy kéne mennem. Szóval nem értem.

Szücsi: nekem az a legfuribb, hogy apával járunk minden vizsgálatra, meg apás szülésre készülünk. Együtt csináljuk az egészet végig és utána még megkérdőjelezik, hogy tényleg az apja-e az apja. Ez nekem annyira lehangoló. De nem tudunk mit tenni, ha papír kell, akkor megkapják.
Tejcsi gyűjtésre én is a 2 dl műanyag poharakat olvastam valamelyik újságban.

Norwell: ú izgin indult a mai napotok :) Azért már az jó, hogy már kezdesz nyílni. Drukkk nektek hátha ma éjjel lesz a reggelinek folytatása :)

Katus: szupi, hogy rendbe jöttél és megy a szopiztatás :)

Megyek vacsizok egy falatot, bár ebben a melegben nincs nagy étvágyam.

Puszi nektek!
Kisvirág
kisvirág_30
 
 


Bocsika, elbénáztam itt valamit.
kisvirág_30
 
 


Üdv!
Pannamari, Peti meg az esetek 99,9%-ban hason alszik... Na meg egyébként is szándékosan teszem így, mert akkor maga alá húzza a törpe lábait (felveszi a magzati pózt), és egy kicsit megnyugszik. Ha a hátán van, akkor nem hajlandó aludni, mert egyfolytában mocorog...hason meg nyugi van. :)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ja, Szilvi, amiről tegnap írtam, az tényleg a BCG oltás hege a gyerkőcünk bal kezén. :) Ezt megúsztuk.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Halihó

Én is itt :D vagy :( ? Már nagyon babázhatnékom van. Az út a kórházba rémes volt, az autópályán kifogtunk egy balesetet is :( szerencsére kb. negyed órát dekkoltunk ott, aztán tudtunk haladni tovább.
Szépen jöttek a fájások útközben is, annyira nem volt vészes, viszont a hasam alja az fájt nagyon, plusz a hegem is fájdogált ugye. Az NST-n minden oké volt, látszanak a fájások, bár nem erősek. Érdekes a lányomnál nem is éreztem anno semmit és azt mondták, hogy szép fájások, most meg érzek fájdalmat és semmi. Mondtam a hegemet is, mondta a szülésznőm, hogy akkor megvizsgál az ügyeletes doki és hívjuk az orvosomat és megcsászároznak. A cervix változatlanul 2001, tehát megint nem nyíltam semmit, hiába fájdogáltam hajnali fél 5h-től. A fene se érti már ezt és már idegesít. Megnyomkodta a hasamat a hegnél kérdezte mit érzek, mondtam, hogy fáj a méhösszehúzódásnál élesen, ha nincs méhösszehúzódás akkor mensis görcshöz hasonlít, de folyamatos. Szerinte nem vészes, tehát jöhetek haza, ha gáz lenne a heggel akkor nekem ott a nyomkodástól le kellett volna ugranom az ágyról. Hát köszi, hülye nem vagyok, hogy megvárom azt amíg totál kileszek tőle és még 80 km-t autózzak vele, azért szóltam már előre. Áramlást nem tudott nézni, mondván ő nem tud, vért nem tudtak venni, mivel kivoltam mint a liba, annyira melegem volt, pedig iszok eleget. Na mindegy, megnéztük a szülésznőmmel, hogy vasárnap lesz a dokim, most nem ugrasszuk, akkor bejön ő is és együtt eldöntjük a sorsunkat.

Egyébként lehet, hogy klinikai eset vagyok, ugyanis a kórház után egy kicsit jobb lett, aztán a hazafele úton megint jöttek az 5 perces keményedések és azóta is vannak, össze-vissza, szóval lehet, hogy én annyira fosok a normál szüléstől, hogy ott abban a pillanatban leáll a folyamat. :(

Ja egy kérdés: én pl a lányomnál sem nyíltam csak minimálisan 1 ujjnyira sikeredett, így császároztak. Mikor nézik azt, hogy fennáll-e téraránytalanság és azért nem nyílik a méhszáj, mert a baba nem fér át a medencén?

Na megyek mert hulla vagyok, plusz az ülés sem esik jól.
Mindenkinek jó éjt!

Üdv:

KépKép
KépKép
*csibemanó*
 
 


Sziasztok!


Pogi, Kisvirág, Ex, Zsu, Csibemanó, Katus!
Köszönöm mindannyiótoknak az anyatej fagyasztásával kapcsolatos tapasztalataitokat :)
Én is arra gondoltam, hogy azért nem kell azt annyira komolyan venni, mint a könyvekben...

Nem arról volt szó, hogy az idén hűvös nyár lesz????
Babusoknak nem lehet könnyű ebben a klímában :(
Ha nem tud az ember árnyékban parkolni, az autóban őrült meleg van. Nem is tudom, egy pici babával be lehet-e szállni egy átforrósodott autóba...?


Ex, Pannamari, Satuk
Édesek a babák :D
szücsi_66
 
 


Sziasztok!

Katus:talit szervezünk július 22-re,csak még helyproblémák vannak.Eddig egy kajálós hely van kinézve.

Pannamari:Ameli 9-fél 10 körül elalszik,és 3 körül kel,aztán meg 5-6 körül.8 körül fürdik,bár én kicsit későbbre tenném,de este 6-tól meg már nagyon nyűgös,csak a cici nyugtatja meg,fürcsi előtt viszont nem szeretem ha eszik,igy általában nem birjuk 8-nál tovább ,akkor fürdünk,eszik,elaltatom.De ha 1,5 órával később aludna el sztem kibirná 5-ig,ami nyilván jobb lennee,de nem panaszkodom igy sem.6 hetes koráig éjszaka 2-3 szor evett.


Csibemanó:sajnos én nem tudom
drukkolok ám nagyon.

Ex:Petid örülhet.
mi még nem...bár most reggel kérdeztem hogy mikor bújunk össze?hát mondta hogy erre vár pár hónapja :) :) :)
de most náthás,mondtam gyógyuljon meg előbb,azt mondta estére rendbejön :D :D

éjszaka porszivózni kellett a tigris orrát,mire lefeküdtünk mindig szörcsögött.Ő meg annyira vigyorgott,nem volt gondolom álmos,azt hitte játék jön,nekem meg majd leesett a fejem :cry: :cry:

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Ennyit a hidegfrontról....:(:(:( Pedig azt hittem ma végre fázni fogok....de még jövőhéten is ez lesz!!!! Szegény Manók, hogy bírják?

Ex, Annamari édesek a hasonfekvős babóitok :)

Ma vagyunk kerek 35!!!! Olyan hihetetlen, mostmár mindjárt itt az idő... :):):)

Ma már végeztem a takarítással, vasaltam is, mostam is, most várom hogy felszáradjon a padló, aztán elmegyek egy utolsó bevásárlós körútra, mert pár dolog még hiányzik a kezdő baba-felszerelésből, aztán ki tudja mi lesz az elkövetkezendő hetekben. A hüvösebb időre meg hiába várok...
Egy kérdés: a textilpelenkákat hány fokon mostátok ki?

üdv: Zsu 35+0
zsu11
 
 


Sziasztok!!

Pilchard!
Akkor hajrá!!!:)Jó nektek!
Tigriske?Nagy huncut a tiétek is!! :roll:

Ex!Mi is megjártuk a dokit!!!:)
Nekünk is jön elő a szurihely,és tapintható is!!!:):):)De jó!
Minket a korházban rosszul mértek,mert most volt 53,5cm 3880g-ok vagyunk!!!
Kicsit a 80g heti hízás kevés,de majd meglátjuk!Mi is megkaptuk a csípőszűréses beutalót!Már kértem is időpontot!07.27.-e
Nagyon szép Petike!:)szépen fejlődtök!


KÉPZELJÉTEK ÁTFORDUL A BABÁNK!!!!:)
Az enyém meg hason nem bír aludni,mindig hanyatt fekszik!
Már egy hete átfordult a szaros,de akkor úgy voltunk vele véletlen!!!
De tegnap reggel hason aludt,és én hanyatt fektettem le!:)
Ja és tegnap,meséljük a dokinőnek,monja igen,van ilyen de ez nem tudatos!
láttam rajta kicsit kételkedik!
Erre....fogta magát és kétszer is átfordúlt!!!!!:) :lol: Nem hitt a szemének(állítólag:hátról hasra a nehezebb fordúlni)
Mondja ennyi idősen ezt nem szokták még!A fejét is nagyon tartja,és rugózik hason előre!:)
Mondja,nagyon életre való,erős baba!!!Hál Istennek!!!

Norwell!!!Drukkolok!Hátha hat rátok a front!
Az a víz kukkolás tényleg nem volt kellemes,nekem sem!!!
Tudom ez a vége,nagyon nehéz!Hát még ebben az időben!!!

Kisvirág!Jaj,de jó,hogy itt vagy!!!
Már tényleg neked is itt van Mogyika!!!:)
Szerintem lehetett jósló fájás!!!Nem feltétlenűl nagyobb a fájás!
Nem sok van már!!!:)

Pusza nektek!!!

édesek a babók nagyon!!!!

Kép
szgoron
 
 


Zsu!!!Ügyi vagy!!!!
Pelenka bírja a kiképzést! :lol:
Én 60fokon!
De 100-on is lehet,valaki főzi!!!

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok!

Szilvi!
Köszi a drukkokat, emléxem, Te is nagyon szenvedtél a végén...

Zsu!
Én a pelusokat 90 fokon mostam ki. Gratulálok a kerek 35-höz!!!

Csibemanó!
Én bizony hallottam ilyenről... Erre nekem azt mondta a dokim, hogy várjuk meg az ötperces fájásokat, hogy legalább egy órája rendszeresek legyenek, mondjuk mi csak 20 km-re vagyunk a kórháztól, nem 80-ra... Szerintem a téraránytalanságot csak vajúdás közben nézik, ha nagyon elhúzódik. De lehet, hogy most hülyeséget írtam... :lol:

Szücsi!
Ez már nekem is eszembe jutott, hogy a hatvan fokos kocsiban mit csinálsz a gyerekkel: ha lehúzod az ablakot, huzatot kap, klíma szintén nem a legjobb, szóval nem tudom... A meteorológusok jól eltolták az előrejelzést, az tuti... :lol:

Ex!
A kis bugyros, de helyes, ahogy így alszik... :) Nálunk protokoll a kórházban, hogy aki betölti a 40. hetet, annak csinálnak (de mondjuk csak akkor, ha legalább egy ujjnyira nyitva van az ember lánya). Valahol megértem, de azért nem volt kellemetes...

Pannamari!
Domi is édes ebben a pózban! :)

Sajnos nem volt (még) folytatása a tegnap reggelinek, bár éjjel is párszor éreztem, hogy szurkál meg minden, de nem jött rendszeresen.
Mi rendben vagyunk, de sajna apának nem volt valami jó éjszakája (így hát nekem sem… :( ). Képzeljétek, belázasodott tegnap este. Már napok óta fájt a gyomra, meg fel volt puffadva, semmi nem használt neki. Azt gondoltuk, hogy azért, mert a kezelt foga miatt nem tudta rendesen megrágni a kaját, és a pocija ezt nem tolerálta. No, de a lázért az már nem lehetett felelős, így ma délelőtt elment a dokihoz, aki mondta, hogy ezek tipikusan gyomorfertőzéses tünetek, amiről fogszink sincs, honnan szedte össze (utólag mondta, hogy akkor nem tűnt fel neki, de az ügyeleti fogászaton nem műanyag pohárból öblített, hanem üvegpohárból... :x ). Írt neki gyogyit, és most pihen szegénykém, láza nincs már, de hőemelkedése van (37,4). És most azon aggódik, hogy mi lesz, ha a hétvégéig nem múlik el neki, és szülünk, és akkor őt nem engedik be… :roll:
Aztán hajnalban, amikor egy kicsit jobban lett, és végre tudtunk volna aludni, éktelen ugatásba kezdett a két kutyánk (foxi kontra német dog, na gondolhatjátok... :D ). Már a múltkor is csinálták, és a végén kiderült, hogy sünit találtak, amivel ugye nem tudtak mit kezdeni. Hát, kénytelen voltam kimenni és a sündisznót evakuálni az udvarból, mert egyszerűen megőrültek tőle… :wink: Szóval volt kaland rendesen… Mondom én, hogy edzünk az elkövetkezendő hetekre… :D Amúgy néha fájogat a pocim, meg a szeméremcsontom is, de semmi rendszeres. Holnap reggel megyünk NST-re, meg amniora, majd meglátjuk, mizujs odabenn.

Sziasztok!

Kép
Kép
norwell
 
 


Üdv!
Norwell, jó ez a sünis sztori. :) Persze nem nektek...
Pilchard, rajtunk tegnap is rajtunk lett volna, csak jól orra koppantunk, mert tesómnak elfogyott a gumija...de ma vettem két dobozzal... :D
Szücsi, be lehet azt a gyereket tenni a kocsiba...nyugodtan. A miénk úgy van, hogy hátul vagyunk, Peti menetiránynak háttal, a hordozó napvédője felhúzva, ablakok letekerve félig. Bőven jön elég levegő, és huzatot se kap!
Szilvi, Peti is szokott aktívkodni. Én pontosan azért nem altatom a hátán, mert ahogy írtam, annyira fordulna, hogy felidegeli magát a sikertelenségen...de ettől függetlenül rengeteget mocizik. Ja, és a miénk is tartja már a fejét!
Csibemanó, hogyhogy nem TUD áramlást nézni??? Azt UH-val csinálják, igaz, ez egy "spec." funkció, de hogy nem TUD, az egy kicsit furi számomra.

Képzeljétek, holnap lagziba megyünk, tegnap lettünk meghívva SMS-ben. :D És ezek után a jövő héten végig Pesten fog dolgozni a férjem...remélem, Peti jó fiú lesz akkor...

Na most megyek.
Puszi mindenkinek.
Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Csibemanó,
a téraránytalanság nálam is kitolás előtt (helyett :shock: ) lettdiagnosztizálva, doki szerint ez egy tág fogalom. Remélem nem lesz nálatok gubanc. Bár miért lenne?

Kérdés:
nektek nincs gond a kiságyban alvással? Peti nem alszik velünk sosem, de a saját ágyába így is nehéz beküzdeni, elkezd rugkapálni, sírni. szerencsére csak nappal eddig, éjszaka beájul. Vmi tipp, mert így vagy rajtam alszik el, vagy a babakocsiban, vagy sehogy. Tehát semmi időm szinte tusolásra, kajálásra, csak nagyritkán.
potter_76
 
 


[quote="szgoron"]
írta:
szgoron
KÉPZELJÉTEK ÁTFORDUL A BABÁNK!!!!:)
Az enyém meg hason nem bír aludni,mindig hanyatt fekszik!
Már egy hete átfordult a szaros,de akkor úgy voltunk vele véletlen!!!
De tegnap reggel hason aludt,és én hanyatt fektettem le!:)
Ja és tegnap,meséljük a dokinőnek,monja igen,van ilyen de ez nem tudatos!
láttam rajta kicsit kételkedik!
Erre....fogta magát és kétszer is átfordúlt!!!!!:) :lol: Nem hitt a szemének(állítólag:hátról hasra a nehezebb fordúlni)
Mondja ennyi idősen ezt nem szokták még!A fejét is nagyon tartja,és rugózik hason előre!:)
Mondja,nagyon életre való,erős baba!!!Hál Istennek!!!


Szilvi!!

Erre már tegnap akartam reagálni, csak nem engedett be ez a nyüves babanet(hupsz ezért lehet diszkvalifikálva leszek).
Szóval nem lehetetlen... mert az én lányom is megcsinálta a múlt héten... és amilyen mákom van pont akkor amikor fényképeztem, szóval meg van örökítve.Csak eddig azért nem harsogtam világgá, mert anno emlékszem az emberek azt is kétkedve fogadták, amikor Tomi 3 hónaposan megtette.

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Sziasztok!!!

:) és emberek reszkessetek,mert napra kész vagyok! Vagyis totálisan visszaolvastam.
Minden újszülötthöz gratula, és minden szép és jót!

A pocakosok, meg akik már nem azok de voltak... szóvalúgy látom nem voltam egyedül a szenvedéseimmel. CSak nem tudtam róla ;)
Amúgy mikor felmentünk Pestre azt terveztem, hogy napló szerűen írok nektek feljegyzéseket, de annyibamaradt!! :(

Majd este megírom a szülésbeszámolót is, mert most akármikor jöhet Tomi és nem akarok belekezdeni.

Aktuális téméákhoz, meg amire emlékszem hogy akartam reagálni.

1. a cukros víz ittatása a kórházban meg a sárgaság kapcsolata.
Szóval a mi lányaink(az enyim meg a szobatársaimé)nem kaptak cukros vízet és nem sárgultak be.Vagyis helyesebben az enyim kapott kb 1ml mert amikor próba szopásra kellett járnunk akkor az hülye éjszakás csecsemő ápoló megunva hogy nem megy a mellretétel és Adél sír ki kapta a kezemből és benyomta a szájába hogy "anyuka ez nem fog így menni, fejjen ha már szoptatni nem tud"és elrohant a ygerekemmel. Én meg totál paffon ott álltam.( amúgy ez volt az egyetlen olyan dolog ami rossz emlék) de másnap kicsesztem vele, mert öntudatlanul beköptem a főorvosasszonynak. :twisted:
Mondjuk annak sokkal nagyobb értelmét látom,amit Pogi írt, hogy itatni kell a babót a sárgaság miatt, de annak nem feltétlenül kell annak a cukros lötyinek lenni.
Jó lehet a kórházban igen.... hogy csendben legyen az a gyerek, és ne a csecsemősnek sívítozzon.

2.a meleg idő: lánykám lévén az elején kicsit fázós volt, a pelus plusz kombi dresz vagy kising mellé kap angol pólyát(nekünk tök vékony anyagból vannak)és ennyi. Plusz érzés alapján takarom, vagyis alapból a pocakját és van hogy a lábára is ráhúzom a takarót.
Nappal meg pelus és napozó vagy body vagy
Kép
kis nyáriruha.(így volt a szülinapi party-mon. :) mert az neki meg a pont egy hónaposágának volt az ünnepe)

3.testsúly 74kg mentem szülni aztán amikor kijöttünk akkor 70 voltam aztán egy hétre rá már csak 68. azóta nem álltam mérlegre.(nem mertem :oops: )

4.anyatej
Én a hűtőben összeöntöm a napi fejést és azt teszem aztán a fagyóba és AVENT via poharaink vannak. Nem sterilizálok, csak elmosom.
viszont a fagyóshoz nem öntök friss tejet, mert azt megolvasztja.
Amúgy nekem egy fejésre(ált reggel fejek vagyis amikor szétrobbanóban van a cici, és nem fog Adél előre láthatólag hatalmasat enni)akkor olyan 100-120 jön le.szóval elvileg ez már egy kajára elég neki.És ezt attól függően, hogy eszik az nap vaga neki adom vagy teszem a fagyóba.
Meg akkor fejek ha úgy érzem kevesebb a tej... akkor napközben beiktatok egy szaporító fejést.
ja és én Mecsek Tejszaporító teát iszom(az István kórházas topkcban ajánlotta az egyik anyuka)így van ennyi tejem.Enélkül meg még Adélnak se lenne elég. :(

5.súly
Adél tegnap(5hetesen)volt 4100 gr szóval bő egy hónap alatt 1 kilót hízott.amiben totál nem is reménykedtem , hisz hogy Tomi ennyit hízott OK hisz olyan adag tápszereket becsocsantott hogy öröm volt nézni

6.apával összebújás
Hááááát mi is várjuk a zöld jelzést bár én még nem tudom mikor megyek a dokinénihez.Addig meg kibírjuk(talán) hiszen azért mi még 5 hete vagyis Adél születése előtt pár órával még együtt voltunk. :lol: szóval szavunk nem lehet.

NA most megyek, mert Tomi ébredt, így Adél is(mert na miért nem piszkálná meg... de legalább most nem bántotta).És Adél mint mindig ÉHES!!!!!

Szép napot!!!

Blackrose

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


sziasztok!

Rémes éjszakánk volt, Bogyó két óránként éhen akart halni :( aztán meg bukott is.

Blackrose, jó, h újra ittvagy a kilóméteres hozzászólásokkal! :D Már én se teszek cukrot a vízbe, ahogy már korábban is írtam. Eleinte nem kérte, de mostmár iszik pár kortyot ha nagyon szomjas. A Mecsek teában mik az összetevők?

pogacsa
 
 


Pogi!

édes kömény :(

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Blackrose: bakker :(

pogacsa
 
 


Üdv!
Blackrose, szép hosszűra sikeredtél. :)
A tegnapi hsz-ből kimaradt: én a pelusokat 90 fokon mostam ki, és a téraránytalanságra szerintem már az UH is fényt deríthet, de a tuti a szüléskor derül ki.
Na most megyek.
Peti ma is nyügizett, de most be van ájulva, 11-kor evett. Én meg megyek fejni egy kicsikét...
Puszika. Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Pogi

de azon kívül ánizs meg csipkebogyó áltermés is van benne.
és 1-1 arányban van... szóval ha ezekkel nincs gondja Gergőnek akkor egy próbát megér hogy veszel ezeket és úgy kevered be magad.

Ex

pedig ez nem is volt hosszú... mert félbe szakítottak. :)

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Sziasztok, lánykák!!!

Blackrose!
Szia, jó, hogy újra jelentkeztél!!! Nagyon édes csajócád van!

Ex!
Ma elmaradtak a sünik, szerintem maradandó halláskárosodást szenvedtek... :D

Ma reggel voltunk megint nst-n és amnioszkópián. Az nst most megint elsőre jó lett, 9-est kaptunk rá, az amnio megint fájt (bár most már annyira nem, mint a múltkor), minden oké, tiszta a magzatvíz, de sajna még nem tágultam tovább. :roll: Pedig az este olyan kilenc körül elkezdtem fájni, rögtön tízperceseket, mondtam is apának, hogy nagyon ne aludjon el. Aztán éjféltől öt-hétpercesek lettek, akkor már azt hittem, hogy na, indulás mindjárt, de közben (hihetetlen módon - mondjuk a vacsi kimaradt, mert akkor meg egyszerűen nem voltam éhes) megéheztem, és lementem, hogy egyek valamit. Erre meg szépen elmúltak a fájások, úgyhogy ezek is csak jóslók voltak. :roll: Pedig még hasmentem is, és tisztára gyomorrontásos tüneteim voltak (lehet, hogy ez olyan, mint a terhességi jelek, hogy be lehet dumálni??? :lol: A fájást nem nagyon...) Úgyhogy reménykedtem, de aztán fél egy után elmúltak és még aludni is tudtam valamennyit...
Aztán megkérdeztem a dokit, hogy meddig várunk, ha Kende baba nem óhajt kibújni. Mondta, hogy a 41. hétig (amit viszont csütörtökön töltök... :roll: ). Szorítsatok, hogy ne kelljen befeküdnöm a kórházba!!!! :shock: Ez az, amit nagyon nem szeretnék... Így is kétnaponta megyünk nst-re meg amniora, épp elég az...
Ja, és a dokim azt mondta, hogy ha lehet, akkor ma délután ne szüljünk, mert el kell mennie valahova Nógrádba... Jót röhögtem... :D Mintha én mondhatnám meg, hogy mikor akarok szülni... Szerinte mindenesetre nem valószínű, hogy pont ma délután induljon meg, de a pakliban benne van. Holnap reggel már jókor leszünk... Mondtam, megegyeztünk! :D

Szép napot mindenkinek, még biztire jövök, mert apa horgászik... :lol:

Sziasztok!

Kép
Kép
norwell
 
 


Sziasztok,

mostanában ritkán jutok ide. De most foci van/volt, és kezdődik a forma1, úgyhogy maradhatok :D
Meg sajna a közeljövőben nem is tudom hogy lesz, mert pont két hét múlva költözünk, és az építkezés körül is nagy a káosz. És hát ugye itt a két és fél évesem, meg a háromhetesem :lol:

Pilchard, jobbulást nektek, hogy van tigris?
Még nem írtam privit, mert gondolkodom még én is valami jó kis helyen... hátha eszembe jut valami.

Satuk, gratula az 5 héthez! jól számoltam????

Szilvi, ügyes a lánykád, az enyém is egy erőművész. Szinte azonnal emelgette a fejét, a doktornő is megjegyezte, hogy abszolút nem újszülöttnek néz ki, hanem legalább egy hathetesnek.

Blackrose, csini az egyhónaposod! Tomi féltékeny? Hogy manőverezel a kettővel?
Nálunk a fiam egész jól vette az "akadályokat", most csak az a gondunk, hogy abszolút azt csinál, amit ő akar. Szó szerint, mintha a falnak beszélnénk. Vagy ez életkori sajátosság?

Ex, a lányom is így alszik, popsi kitol :D

A téraránytalanságot én nemtom mikor állapítják meg, de most az egyik érv az volt a császár mellett, hogy nagy a lányom, kb. 3,8 kg, de biztos, hogy több, mint 3,5 kg, és nem tudom megszülni. Ehhez képest ugye magától elindult, és 3,65 lett és megszültem...

Csibemanó, Norwell nagy drukkok nektek!

Adi, Banya? Nyaralnak a pocakosok?

Jó éjt,
Doren
doren
 
 


Sziasztok!

Már-már azon gondolkodtam, hogy elbúcsúzom Tőletek végleg, mert annak, ahogy mostanában én babanetezni tudok, nem sok értelme van (lenne)... De hát, hiányoznátok! Úgyhogy maradok, mégha ritka is leszek, mint a fehér holló! :oops:

Szóval: semmi időm sincs a 3 gyerek mellett, pl. internetezni. Na jó, ritka kivételek vannak, mint pl. ez a mostani... Reménykedem benne azért, hogy idővel ez javulni fog, és gyakrabban tudok jönni majd. De a lényeg: mint tudjátok, május 29-én megszületett a kislányom, Nóra Julianna, nagyon-nagyon gyorsan és könnyen, már-már fájdalommentesen, a kiírás előtti nap hajnalán! Mindenkinek ilyen szülést kívánok, aki még előtte van! (norwell, csibemanó stb....) Részletesen biztos nem lesz időm megírni a szüléstörit, legalábbis egyenlőre, de majd azért leírom a főbb történéseket valamikor. A lényeg: hajnali 1/2 4-kor mentünk be a kórházba, 3 percesekkel (amik nem voltak rosszabbak, mint a jósló fájások), akkor már bő 3 ujjnyi volt a méhszáj. Innentől tovább jöttek a 3 percesek, és továbbra sem fájtak. (A ctg 100-asnak mutatta őket... 8) ) Hívták a dokimat, ő 1/2 5-re ért be, megvizsgált, aztán burkot repesztett, és 4 óra 50 perckor, kb. 3 nyomásra kint is volt Nórika! Gátmetszés is volt, amit én direkt kértem is. A varrás persze nem volt kellemes... Ja, és aznap este olyan iszonyú utófájásaim voltak, hogy azt hittem, beledöglök!!! Na, ezek a szüléshez képest pokoliak voltak! A többiek csodálkoztak is, mert nekik nem volt ilyen... De hát, valamit valamiért, nehogy má' semmi se fájjon... :lol: Szóval, röviden ennyi. Érdekes, hogy egyedül ettől, a 3. szülésemtől féltem (az előző szülésem miatt :( ), és ez lett a legeslegjobb és legkönnyebb! Ez volt életem egyik legboldogabb napja!

Itthon viszont kb. 3 hétig iszonyú depressziós voltam, állandóan sírtam, gondolom ebben jócskán szerepet játszottak a hormonok is. Vagy azért, mert nem szülhetek többet, vagy azért, mert lelkifurdalásom volt Pisti miatt, akivel jóval kevesebbet tudtam foglalkozni, mint szülés előtt. Vagy a férjemmel, vagy a nagy fiammal nem voltam megelégedve, stb. stb., mindig volt valami problémám. De most már ez is múlóban van, szerencsére.

Nórika viszont gyönyörű, és nagyon aranyos, és nagyon boldog vagyok, hogy az anyukája lehetek!!!! :D

Gratulálok azoknak, akik utánam szültek (bár látom, nem sokan vannak), és drukk azoknak, akik még előtte állnak. Nem tudom, hogy bírjátok a hőséget, engem tutira kikészítene, így is nagyon nehezen bírom, a bébi szopi közben hozzám ragad, és folyik rólam a víz!! Nézegettem a képeket néha, amikor volt egy kis időm, hát minden baba gyönyörű!!!

Megpróbálok jönni, amikor tudok, a talira biztos nem fogok tudni elmenni, de ide írok, amikor csak tudok. Most is próbáltam visszaolvasni valamennyire, de hát nem egyszerű... Sok a termés mindig. Kicsit irígylem az első babásokat, hogy nekik csak 1 felé kell figyelni!

Ja, és köszi annak, aki korábban hiányolt! :)

Pusz, Hello

(Nóri 3+6 :D )
hello
 
 


Üdv!
Hello, a lényeg, hogy itt legyél! Hogy milyen sűrűn, azt természetesen a gyerekek határozzák meg. És ne irigykedj az első babásokra...ha nekem nem lenne kéznél a segítség, kb. én is akkor jutnék ide, amikor te. :D
Norwell, hát akkor drukk, hogy Kende időben gondolja meg magát, már ami a kijövetelt illeti.
Blackrose, és mi lett volna, ha nem szakítanak félbe??? :)
Tegnap megvolt a lagzi, kicsit féltem, hogy mi lesz, de képzelhetitek, éjfélkor hívta anyu a férjemet, hogy odaadhatja-e a nyolcas tápit a gyereknek, mivel hogy a drága fél öttől odáig szunyált...bezzeg ha mi lettünk volna vele... :)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Már ma visszajöttünk Pestre, úgy volt, hogy még egy hétig Félegyházán maradunk, de közbejött egy kis probléma.
Az elmúlt pár napunk elég sok idegeskedéssel telt, ugyanis Julcsikának szerdán lágyéksérve lett. Szegedre kellett mennünk a gyerekklinikára, azóta még háromszor előjött neki, de már Félegyházán is vissza tudták tenni. Eléggé megijedtünk, nagyon ki voltam bukva, számomra elég ismeretlen dolog, ami vele történik. Most nem is akarom annyira ecsetelni, a lényeg, hogy holnap tervezünk menni a Bethesdába, megbeszélni, hogy mik a további teendők, meg mikor lehet majd megműteni, hogy többet ne jöjjön neki ki. Mert hát iszonyú, amikor visszateszik, nagyon sír.

Szóval nem túl jó dolgok vannak velünk.
Egyébként nagyon szépen gyarapodik, nagyon jó étvágya van. 12 nap alatt pont 500 grammot hízott. Főként szopik, de néha pótolni kell.

Csak gondoltam beszámolok, most megyek aludni, mert hulla vagyok a mai napi költözés után.
Remélem, most már majd olvasni is tudok, és bírlak követni benneteket.

Puszi,
Andi és Julcsika

Ja, és szorítsatok, hogy holnap jókat mondjanak nekünk!
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Norwell,Csibemanó????????????

Amelita meggyógyult,még kicsit köhög,de már annak sem ijesztő a hangja.Tulajdonképpen a meleget leszámitva jól vagyunk.
Egy nagy gondom van most,tapasztalat alapján irom,ha nem iszom a laktoherbet kevés a tejem,ha iszom akkor meg fáj tőle a hasa. :( :( :( :( :( már 2x teszteltem,úgyhogy tuti.De nem tudom hogy az édeskömény,vagy az ánizs e a bűnös.

Voltak ma nálunk rokonok,jót kajáltunk,dumáltunk,Tigris tök ügyes,jó kislány volt.

Blackrose,Szgoron:nagyon ügyesek ezek a csajszik!!!!!

Ameli meg megtalálta az öklét,még az ujjait nem,mert még mindig ökölben van nagyrészt a keze.
Kép

Kép


Kép

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pil, az édeskömény a bűnös, elég nagy valséggel. próbálj átmeneti megoldást találni! pl én most visszaálltam a laktoherbbel, de nem napi 4 filtert iszom csak napi 1-et összekeverve 2-3 filter gyümiteával, és így talán a tejem is több és a hasa sem fáj. Hmmm?
Édik a képek nagyon!!! Persze a többi babakép is!!!!!

pogacsa
 
 


Sziasztok!!

Bocsi, hogy megint nem jelentkeztem pár napig, de zajlik az élet.
Annyira fura, hogy mennyire semmitmondóak az adatok amiket írtok babóról: hízás, kaja mennyiség, olyan régen volt már Vivi baba...no de majd én is ismét érteni és értékelni fogom :)

Szóval: csütörtökön voltam a korházban. csináltak CTG-t amire nekem nem mondtak számot, csak annyit, hogy ez úgy jó, ahogy van. Megvolt a "32 heti" vér és vizelet vétel, no meg a kenetvétel is, persze UH-val és vizsgálattal. Tökre izgultam a CTG miatt, mondtam néninek, hogy én még szűz vagyok, mondta mosolyogva, hogy már nem sokáig :) Egy nagyon aranyos néni, az AFP-hez annó szintén ő volt, bár most nem volt olyan jó kedvű. Vérvételhez meg elkéstem 5 percet, mert 10-től fél 11-ig szünet van, de a néni kikukkantott és amikor mondtam, hogy miért jöttem, tök aranyosan berántott az ajtón, "hogy nehogy már ott álldogáljak fél órát"...Annyira jól esett...:D Tényleg Szücsi, te már túl vagy ezeken, vagy csak most következnek.? Ellenanyagról majd a napokban kapok hírt, mert még nem mentünk el az eredményért.
Szombaton pocsék napom volt, éjjel fáj egy kicsit a pocóm és Mayácska is ébren volt nagyon sokat. Napközben mindenkivel összevesztem, mert sehogy sem úgy mentek a dolgok, ahogy én akartam. A pici lányom meggajdúlt és nem lehetett vele beszélni. Vigyorgott, mint a tejbe tök, mint akinek nincsenek otthon...Szóval kibuktam. No de estére kifestődött a fürdőszoba. Ezt megünnepelendő, tegnap lementünk a Balcsihoz. És fürödtem is benne 3x is. Igaz, hogy nem sokáig, hogy ne fázzak (bár nagyon meleg volt a víz), de nagyon jól esett. Azt mondták a nagyok, hogy természetes vízben jóval csökkentebb az esélye, hogy fertőzést kapjunk, mások meg még usziba is be mennek...én amióta babót várok, azóta nem voltam úszni, bár azelőtt minden héten 2x jártam :( Most annyira fura volt nagy pocóval tempózni :D :D Teljesen másként reagál a hasizom és ez olyan mókás...:D
Szóval jól vagyunk és remélem nem szedtem össze valami "leprát"... Én a meleget nagyon jól tolerálom és a Maya is elvan vele. tegnap egész nap locsoltam a pocakomat, bár csak árnyékban ücsörögtem, de nem akartam, hogy meleg legyen. Nem is panaszkodott. :) Szóval ennyi rólunk...

Csajócák..nagyon sajnálom, hogy van aki csak a 27-dik hétben kerül CTG-re, de megéri várni. Ja...azt nem is mondtam, hogy a doki azt mondta, hogy a 2700 gr. a 34-dik hétben normális és hogy nem is fog hamarabb jöni ez a babó....szóval...

Még egy rossz hír...megjelent a köldököm mellett közvetlenül 3-4 db. 2cm-es repedés :( :cry: :cry: Azt mondta a dokim, hogy nem elég ha kenem, hanem sikálni is kell pl:szivaccsal. No, most bőszen sikálgatom és ilyenkor Maya mindig oda kunkorodik ahol éppen sikálom. Annnnnnnnyira aranyos... Úgy kívánom már látni és ölelgetni, szeretgetni, de még nincs kész a lakás, így mondtam neki, hogy még türelemmel kell lennünk.
Ja!!! AZt nem is meséltem, hogy van olyan, hogy rá gondolok és elönt egy fantasztikus "szeretet hullám". Tudom, hogy ez így bután hangzik, de így van. Szóval ilyenkor ő is elkezd mocorogni. Nos a CTG-n ücsörögve, hallgatva a pici szívverését ismét volt egy ilyen és a kincsem veszettűl elkezdett mozogni, csak úgy hullámzott a hasam. Ekkor felfigyeltem, hogy a papíron is nagyon látszott a dolog, hirtelen felment a vérnyomása 180-190 köré, majd rögtön visszament a normálisra. Ez egy olyan különleges élmény volt...:D majdnem elsírtam magam.


Múlt héten kétszer is elmentem vásárolni, így babó cuccai már mind megvannak. Már csak a mellszívót (Avent Isis), a légzésfigyelőt (Angelcare) és egy melltartót kell még vegyek, a szoptatós fajtából. A csomagom már össze van készítve, csak be kell pakolni, csak a táska bent van az ágyneműtartóban, amit egyedül nem emelgethetek már :)

No de ennyit a szómenésről. Látom ma mindenki pihikézik. Én olyan álmos vagyok, hogy mindjárt lefordulok a fotelből.

Pussz

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Sziasztok!

Encus
Nekem a 32. héten csak kenetvétel volt, most megyek majd csütörtökön laborra és jövő héten ez első CTG-re.

Mellesleg a dokimat egy álló hete nem tudom elérni telefonon ( a vérnyomásingadozást akartam vele megbeszélni), erre bementem a kórházba szerdán ahol közölték hogy szakmai konferencián van külföldön. .. És ha mondjuk valami nagyobb gond lenne? Legalább monhatta volna hogy ne keressem...
Péntektől elvileg már itt kéne lennie de most sem kapcsol a mobilja :( Kicsit kezd ebből elegem lenni. Jövő héten meg szabira megy, úgyhogy még legalább 3 hetet ki kell húznunk egyben.

Én is nagyon mennék a vízbe, de nem merek...

Pil
Édes a kislányod, látszik hogy erős baba :D
szücsi_66
 
 


Szia Encus,

Bocsi, hogy beleszolok az itteni beszelgetesekbe, eddig csak olvastalak Titeket....
Ha Pesten laksz, akkor a Margit krt-on van egy kismama bolt, ahol nagyon olcson lehet szopis melltartot venni. Kozel van a regi Majus 1 mozihoz. Azon az oldalon van, indulj el a Mamut fele. Kicsi uzlet. En is ott vettem tiszta pamutot, 1200 Ft-ert. Nem a legszexisebb, de a celnak megfelel.

Udv: Macsek

Szerdan lesz ket hetes a kisfiam.... Olyan meleg van, hogy nem tudom eldonteni, hogy bepisilt, es kifolyt a pelusbol, vagy csak annyira megizzad szegenykem? Kokuszos matracon fekszik, szoval az elvileg tud szellozni. Egyatalan, ezeknek a babusoknak van szaga a pisijuknek?
macsek7
 
 


sziasztok!
nagy a pangás, hol vagytok? Ok, én sem voltam, de most itt vagyok megint! Hugi hazament tegnap és férj is dolgozik!
Szombaton voltam dokinál és azt mondta, szépen ki van hordva a terhesség!!! És csinálhatok bármit!!!! Vége a fekvésnek!!!! :D Ma 35 hetes 3naposak vagyunk! El sem hiszem :D

Na a bármiről: szombaton el is mentünk Auchanba, meg sétálni, hát ki is purcantam. szóval legyengültem és a pocak is nagy már! De azért itthon teszek veszek, bár nem erőltetem meg magam, mert azért nyíltam csendben tovább, de a belső még zárt! A magnéziummal is le kell állni, mert elvileg már nem segítene, de félek abbahagyni...Kisvirág, te leálltál vele?
Meg a bármibe vajon az is beletartozik? :oops: Mert ugye mi már nagyon rég és szülés után is ott van az a 6 hét és hát jó lenne legalább egyet még beiktatni, de nem merünk. :oops: Meg a dokitól sem kérdeztem meg, mert régebben mindig rákérdeztem és olyan izé....
És csütörtökön nst!!! :D Már én is itt tartok, bizony!!!

A szüléstől néha félek, de most még inkább férjurért aggódok, mert este is szédült és féltünk a reggeltől, nehogy megismétlődjön. Szerintem most mindenki szédeleg, meg utál munkába menni, meg a engem is félt a szüléstől és mostmár aktualizálódik a dolog, szóval szerintem ez már pszichés eredetű rosszullét, vagy legalábbis olyan, amilyen sok mindenkinél előfordul, csak hát az 1 héttel ezelőtti kaland nyoma még itt ólálkodik. Míg hugi itt volt, olyan biztonságban éreztük magunkat. Ki tudja, mire legközelebb jön, már külön leszünk :D :( Ő lesz benn velem, de min. 5 óra míg felér Pestre, remélem nem kell egyedül végigcsinálnom...

Nekem is van ilyen szeretethullámom, amikor megpróbálom nem pocaklakóként, hanem bébiként elképzelni, meghatódom és sírni tudnék, néha sírok is boldogságtól! Vajon milyen lesz? És remélem egészséges!

Mézgombi! Nem irigyellek titeket sem! Julcsikának gyógyulást! Nagyon rossz ez az aggódás!

Hello! Gyere, ha ritkán is! Szerencsére akkor túl vagy azon a nehéz időszakon!!! Mostmár remélem könnyebb lesz!!!

Ex! Ügyik voltatok, hogy elmentetek, kikapcsolódtatok, meg picúr is ügyes, hogy "elengedett" titeket! :D

Vettem a dm-ben szőrtelenítő bigyuszt, ami olyan mint a körömpolírozó és körkörösen kell mozgatni és úgy szőrtelenít, akiknek nem jött be a krém, gyanta borotva. Én borotvázok, mert mástól írtóra kiütéses leszek. Hát...hugi szépen ledörzsölte a felső hámréteget, de a szőr ott maradt. Akkor még jól is esett, de utána, mintha megnyúztak volna....legalább a szőr lejött volna, de csak a nygyját szedte le:( Szóval pocsék áruk fóruma...ilyen szar terméket....

Na sziasztok! És jelentkezzetek, hogy vagytok????
Mári
mári
 
 


a lábamat políroztuk- csak a teljesség kedvéért :D
mári
 
 


Sziasztok!

Rég voltam, de totál kivagyok a melegtől. Két billentyű lenyomásától is folyik rólam a víz.

Most nagyon önző módon csak magunkról írok, pedig mindent elolvastam, csak már nem igazán emléxem.

Pénteken voltunk dokinál. Kis Csinos kb. 3050 gramm. A méhem egy ujjnyira nyitva van, de megtartott pozícióban. Ez azt jelenti, bár nekem nem szokott számokat mondani, de mivel ti itt írjátok rákérdeztem 3111-es. Simán elengedett a Balcsira, de nem zárta ki, hogy a héten akár meg is szülhetek. A Balatonon jó volt, de én azért úszkálni nem mertem. Csak combig mentem be, meg zuhiztam.De jobb volt a fa alatt üldögélni, mint itthon a 30 fokos panelban. Na ennyi voltam, mert már nagyon melegem van.

Pusszancs, Edit
kanyin
 
 


Sziasztok Lányok!

Pil: nagyon édes a kislányod :lol: , olyan kis "puszilgatnivaló".

Mézgombi: sajnálom, ami a kislányoddal történt :( , remélem minden rendben lesz.

Hello: kitartás a 3 gyerekhez :) .

Mári: vicces volt a szőrtelenítős sztori :D , gondolom neked nem annyira... Én is borotválom a lábam, mert a gyantától nekem is kiütéses volt mindig, úgyhogy váltottam és bejött.

Szücsi: ettől félek Én is, ha majd tényleg igazán fontos lenne, akkor majd nem tudom elérni a dokit és akkor mi lesz??? Na de nem is gondolok inkább erre.

Enci: olyan jó lehetett a CTG már Én is nagyon várom. Az Én babám is olyan édes, amikor aggódok, hogy már nem mozgott fél órája, akkor mindig jelez, hogy rendben van egy kis rúgással :lol: :lol: :lol:.
Sajnálom a repedéseket :( , de azt nem értem, miért mondta a doki, hogy sikáld???
Én ugyan mindig luffa szivaccsal tisztítom a testem, de nem hiszem, hogy bármi összefüggés lenne...


Férjem az utóbbi napokban szinte minden este hallgatja kis Marci szívhangját a pocakomon keresztül :D . Próbáltátok már ?
Megígértem neki, hogy amikor CTG-n leszek, akkor a mobilommal készítek hangfelvételt, mert Ő nem tud velem lenni.
Anyukám ma veszi meg a homeopátiás szereket (Én ha nem muszály nem mozdulok ki).

Képzeljétek, tegnap elmentünk egy élményfürdőbe, egész végig árnyékban voltam de úgy leégett a lábam, hogy tegnap este és ma alig bírtam lábra állni. Tegnap hideg vizes törölközővel borogattam, ma meg kínomban aloe vera-s törlőkendőket rakosgattam a lábamra hogy megnyugtassa :cry: . Egy kicsit jobb már.

Nemsokára kezdődik a meccs! Nézitek a világbajnokságot? Én nagyon szeretem, nálunk pl. a férjem nem nézi :) .

Sziaszotok
Eni

Kép
marcy
 
 


Kanyin: én nem vagyok egyáltalán kinyílva, ezért mertem fürdeni.

mári: aranyos ez a polírozós sztori :D Én a lábamra továbbra is a tépkedőgépet aplikálom, bár most csak 2 havonta kell, és akkor is csak egy pár szál van. Régen én is borotváltam, de utáltam a borostát, mert harásnyát hordtam mindig. Tépkedésnél csak az első fáj nagyon ha sok a szőrőcskéd, mint nekem, utána ha rendszeresen tépkeded, akkor majdhogynem jól is esik. Én régen úgy csinálltam,hogy ha sokáig nem téptem, akkor elmentem gyantáztatni, mert az gyorsabb és kevesebb ideig kell dzenvedni, majd utána újra tépkedtem...Nekem a krémek nem műxenek. Vettem Veet-et a férjem unszolására, borotva helyett, hónaljra. 15 percig zsibbasztottam a kezem, de szőr egy szál se jött le...szóval...
Hancur: szerintem teljesen nyugodt szívvel lehettek együtt. Ha jól megnézed akik már nagyon szülni akartak azoknál sem indította meg a szülést. Szóval szerintem csak legenda a dolog...mi legalább is végig együtt voltunk a terhesség alatt...szerintem ez így normális. Ez annyira természetes dolog, hogy nem árthat...SZVSZ...de mindenki tegyen legjobb belátása szerint.

Macsek: nekem nem dizájnos kell, hanem hogy tiszta pamut legyen, mert minden mástól vakaródzok, mint a rühes kutya, amióta babát várok. Köszi a tippet. Meg fogom nézni. Cserébe...ha már arra jársz ismét esetleg, akkor a körút lején, még a híd lábánál, az OTP-vel szemben van egy nagyon jó turi. Én örök életemben "fáztam" a turiktól, de ez nagyon bejött. Ha minden igaz, akko Mirá a neve. :D Én is akarok menni a napokban. Eddig nem nagyon vásároltam Mayácskának, de most, így a 36-dik héten már nagyon időszerű...:D

szücsi: nagyon sajnálom a dokis sztoridat. Az én dokim bejelentte, hoyg jövő hónap 21-23 nem lesz, mert megy konferenciára, de ha valami van, akkor még az is lehet, hoyg haza jön.

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Eni:nekem a férjem reggel mindig korábban ébred, mint én és elkezdi simizni a pocakomat. No erre felébred a kismanó is és a férjem bekopog, Mayácska meg visszarúgdos. Én meg középen nézelődök ki a fejemből :D Egyébként a férjem nem bír semmit ami vérérrel kapcsolatos, így a szívdobogás is tabutéma...fura...de a saját karjára nem fekszik rá, mert akkor hallja a pulzusát :D :D zizi pasi :D

Leégés: :( én tegnap 11-től kint voltam egész este 6-ig igaz csak félárnyékban, de nem égtem le....Na jó..az is igaz, hogy én minden nap 4 után kint ücsörgök a kertben félárnyékban... Nekem a First sokat segített tavaly amikor leégtem. Fenistillel kombinálva.

Világbajnokság: mi nem vagyunk nagy focizézől, de a férjem esténként most leül a TV elé... tegnap teljesen be volt zsongva a portugál-holland meccsen..Ott ugrálgatott föl. Tök muris volt :D
Én a portugálokkal voltam, ő meg a hollandokkal...:) Jó móka volt...

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Sziasztok lányok!

Most csak röviden.írok jobban vagyok egy kicsit. A helyzet az, hogy pár napja nagyon elkezdett fájni a hasamon a vágás és rengeteget feküdtem még az ülve szoptatás is iszonyú kínokat okozott. Menni pedig csak kb.3métert tudtam még szerencse hogy a Wc a konyha és a fürdőszoba közel van.

Még mindíg fekszem ezért most nem írok többet puszi mindenkinek: Katus
katus73
 
 


Sziasztok!
Katus, mielőbb gyógyulj meg! Nekem hál' Istennek csak néha jönnek kisebb és pár pillanatig tartó feszülések...főleg akkor, amikor előtte Peti szétrúgja a sebemet.
Mézgombi, Julcsikának mielőbbi gyógyulást. Azért jó lett volna talizni, még ha ilyen szomorúság miatt voltatok Szegeden...
Marcy, nekem eddig nem sikerült lepirosodnom, igaz, eddig még a szekrényből nem vettem elő a fürdőrucit...de elég sokat sétizek.
Mári, szerintem nyugodtan összebújhattok, az is beletartozik a bármibe. :D
Encus, én a lábamat és a hónaljamat borotválom (a krémek nálam se nyerők), a fazonom meg gyantázva van, mert az ágyékom a borotvára érzékeny... :)
Edit, jó, hogy jelentkeztél! Örülök, hogy szépen gyarapodtok.
Pilchard, édik a képek. Mindjárt én is teszek frisseket.
Szücsi, azért tényleg "rendes" a dokid, hogy csak úgy elmegy...tényleg szólhatott volna.
Macsek, szerintem még nincs szaga a pisijüknek. De szvsz észre fogod venni, hogy ha a pisi folyik, mert az jóval nagyobb mennyiségű, és hirtelen jön. :D

Na, először egy tábli, aztán hátha lebabázik vki. :D

Kép

Kép

És képek

Kép

Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Encus, irigyellek a Balatoni fürdőzés miatt. Ha kitart a meleg hétvégén mi is megyünk, és biztos én is fürödni fogok.

Én hétfőn megyek az első CTG-re, meg laborvizsgálatra is, a kenetvétel meg csak azt követő héten lesz (akkor már 37+3 leszünk!!!) szóval ahány ház annyi szokás...:)

Hello, de rég jelentkeztél, jó hogy írtál, és gyere amikor csak tudsz!!!

Mézgombi, jobbulást Julcsikának! Mit mondtak itt Pesten?

Pil, Ex aranyosak a fürcsis képek :)

Katus, remélem hamarosan jobban leszel!!!!! Nem egyformán reagálunk a dolgokra....a nagy meleg mellett még ez is :(

Marcy szőrtelenítős sztori :D
De jó, hogy vége a kényszerpihenődnek!!! Van mit bepótolni :):)

zsu 35+4
zsu11
 
 


Na csak gyors bekukk meg olvasás!
Meg képzeljétek, most voltam 6 hetes kontrollon. Előszöris azt állapította meg a doki, h a sebemen a varrat kicsit dudoros, állítólag öröklődő hajlam miatt, kapok rá krémet. Meg hogy a hüvelyem kicsit gyulladt, az állítólagos alacsony ösztrogénszintem miatt ami előfordul szülés után, erre is van krém. Remek. Majd megpusztultam a vizsgálattól, komolyan, az egész terhesség alatt nem fájt ennyire, szóval lehet benne valami. Ennyit a biszibasziról asszem... legalábbis egyenlőre, mert most alaposan elment a kedvem. Nektek mondtak ilyesmiket? Van akinek nem fáj a kekszelés????

pogacsa
 
 


Sziasztok!

Találka: a trófea grillben van ilyen:http://trofeagrill.hu/hu/jatszohaz.htm

Igy viszont 23-án lenne a tali.
Pogi azt mondja-én nem voltam még ott-hogy nagyon népszerű a hely,és két héttel előtte kell asztalt foglalni,úgyhogy lécci tutira irjátok meg kire számithatunk.

pocakosok:hogy birjátok???én elolvadok.Ameli is extra nyűgös ma.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Azt elfelejtettem irni hogy megnéztem,3899ft/fő a kaja.

VAgy ha van vkinek még ötlete,irja meg.mert én szivesen mennék szabadba is,de ha ilyen kánikula lesz akkor kinyúvadunk.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


sziasztok!

Encus! az én férjem is így van a szívdobogásával :D

Olyan jó hogy nem kell feküdnöm és csinálhatok dolgokat, mint virágöntözés, kisebb takarítás, férjnek végre vacsi készítés stb! Már nagyon el volt fáradva és nem volt sok segítségünk. Olyan édes volt végig, ha nem lett volna ilyen ügyes, akkor biztos haza kellett volna költöznöm a szüleimhez. Nagyon hiányzott volna az otthonunk, ő, de ha nem tudott volna ellátni, akkor mennem kellett volna. Hát...alig várom, hogy elkényeztessem minden téren :D .
Remálem babócánk is engedi majd :D
mári
 
 


Üdv!
Pilchard, szerintem mi erről a taliról lemondunk. Előtte héten megyünk Skoda-talira, és szerintem kileszünk rendesen...
Pogi, jesszus, akkor mi lesz velem a jövő héten??? Oda sz*rok a vizsgálóasztalra...
Mi megvagyunk. Képzeljétek kezd rendszer lenni Peti életében...
Hajnali négykor eszik, aztán alszik, kaja reggel nyolckor, délben, és háromkor. Ezek között nyügizik, ezért el szoktam vinni sétizni, buszozni, kenguruban, mert akkor bealszik. Én déltájt a mamáméknál ebédelek, utána a mamám nyaggatja, kettőre meg általában bemegyünk anyukám elé a melóhelyére...
A háromas etetés után négy tájt bealszik, és alszik kb. kilencig...fürdetés, etetés, tíz tájt elaszik hajnali négyig... Legalábbis két-három napja ez megy. :)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok, szerintetek az termeszetes, hogy kethetes babam nem akar egesz nap aluszkalni? Nem tudom, mit csinaljak vele, egesz nap nyugos.... Biztos ez a nagy meleg is kikesziti szegenykemet. Mennyinek kellene lenni az alvasnak ilyen korban?
Koszi a valaszokat, udv: Macsek
macsek7
 
 


Sziasztok!

A hétvégén jó nagy pangás volt erre felé. Gondolom mindenki kitikkadt a melegtől :)

Zsu: én a pelust csak 60 fokon mostam ki.

Szilvi: hú tök ügyi Reni baba. Nem is gondoltam volna, hogy már 4 hetesen ilyen erősek.

Norwell: még egyben? Nem akarok beelőzni :) Apa jobban van?

Csibemanó: hajrá és drukk nektek. Remélem a következő kórházi út után már babáztok :)

Blackrose: édes Adél baba :)

Doren: jó kis felfordulás lesz nálatok, de utána tök jó lesz minden :)

Hello: irigyellek a gyors szülés miatt :) A depi miatt :( de jó hogy már túl vagy rajta!

Mézgombi: jobbulást Julcsa babának.

Encus: irigyellek a Balcsi miatt. Nekem már esélyem sincs ilyen helyre menni, nemhogy pancsizni.
A CTG-t én is imádom. A múltkor tök jó fel volt a CTG-s néni. Mogyikám szívhangja gyönyörű volt és egyszer csak eltűnt. Mondom a néninek, hogy elment valahová a gyerek. Erre ő: hát túl messzire nem mehetett majd kamaszkorában :) Annyira jó jött ki. Ott röhögtünk :lol:

Mári: örülök, hogy szabadlábra engedett a doki. Nekem kéne még feküdnöm, de megmondtam a dokimnak, hogy ne vicceljen már nem fogok neki az utolsó 2 hétben feküdni.
Én már semmit nem szedek. Jöjjön aminek jönnie kell :)
Tök jó, hogy már te is mész NST-re :) Szupi lesz.
Jó lehetett ez a szőrtelenítés :)

Kanyin: téged is irigyellek a Balcsi miatt. Látom te is már nyílogatsz :)

Pilchard: mi a talira bizti nem megyünk :( Hamarosan szülünk. És nagyon pici lesz még a picuri.
A meleget nagyon carul bírjuk. :( Már a ventillátort a hátamra kötöttem, de semmit nem ér.

Magunkról: tegnap voltunk dokinál és holnap is megyünk. Már majdnem 2 ujjnyira vagyok nyitva. Szerintem holnap már nem fog hazaengedni, vagy legalábbis max 1-2 napra. Nagyon úgy látja a doki, hogy hamarosan szülünk. Néha amikor keményedik a pocim akkor az alhasam is fáj. Tán egy kicsit már le ment már a hasam. Szóval a dokim már izgul rendesen. Viszont én tök nyugi vagyok. Most abszolút nem parázok a szülés miatt. Lesz ahogy lesz.
Ja holnap csinálnak egy Toxo vizsgálatot, mert nagyon dagad a lábam (Nincs is már bokám.) Remélem nincs semmi gond, csak a melegtől van az egész.

Puszi és Kitartást a melegben mindenkinek!!!
Kisvirág
(Ha sokáig nem jelentkezem akkor befektettek)
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!

Ma délelőtt voltunk a Bethesdában, egy fiatal dokinő nézte meg Julcsikát. Elmagyarázott mindent, 6 hónapos korában fogják megműteni, addig meg amikor kijön a sérve, meg kell próbálnunk visszamasszírozni neki, ha nem sikerül, akkor meg irány a kórház. 6-8 órán belül ajánlatos beérni, a kizáródás veszélye miatt. Szóval félig-meddig megnyugodtunk, csak pl. ma is kijött neki, aztán meg mintha magától vissza is ment volna, mondjuk kicsit nyomkodtuk is. Mondta a doki, hogy magától is visszamehet, ha megnyugszik a baba, nem sír. Főképp amiatt aggódom, hogy a férjem jövő héttől már dolgozik, egyedül leszek itthon, és ha nem sikerül visszatennem, nem tudom, hogy jutok el vele egyedül a kórházba. Ami itt van babakocsink, iszonyat szar, nem lehet irányítani, meg hát cipelni is az aluljárókban, elég nagy kihívás. Mert hát autónk ugyebár nincs. Szóval abban reménykedek, hogy a férjem itthon legyen, ha bármi gond van. Csak elég nehéz ilyen aggodalmak között nyugisan itthon lenni... :(

A mostani helyzet miatt nem vagyok túl jó hangulatban, így valószínűleg ritkábban is fogok jelentkezni, pedig nagyon hiányzik a régi pörgésem. :)

Pilchard, a taliról írnál több infót? Nem tudtam még visszaolvasni.
Bár, nekünk elég bajos még a közlekedés...

Picit már olvasgattam, és a tejszaporítós dolgokhoz annyit, hogy nekem még a rántott leves és a grízestészta jött be, meg rengeteg folyadék, és tökmindegy, hogy az mi. Nekem van 7 féle teából álló tuti receptem is, majd megkuksizom, pontosan mik vannak benne, és megírom, mert attól aztán tényleg dől a lé! :) Mondjuk nekem kell is, nem bírom Julcsit jól lakatni! :) Szerencsére, eddig van is tejcsim, jókat röhögünk a férjemmel, mert a jobb mellemből spriccel magától, futok a fürdőből, és nyomom a gyerek szájából, ő meg csak nyeli... Így elég sok melltartó betétet elfogyasztok egy nap...
Pedig az elején hogy aggódtam, mert a szülés után csak 4. napra indult be a tejem.

Tényleg, egy körkérdés, Ti milyen melltartó betétet használtok? Nekem valami tuti át nem eresztős kellene!
Mikor éjszaka mentünk Szegedre a klinikára, akkor is tök ciki volt, mert nem cseréltem ki, és már folyt végig a pólomon...

Ex, hát, nem igazán voltunk talis hangulatban Szegeden... Nem is voltunk sokáig, egyszer éjjel, meg másnap reggel. Egyébként ott szoptattam a klinika parkolójában (kocsiban), szakadt rólunk a víz, pedig árnyékban voltunk. Remélem ilyen ügyben nem is kell odamennünk többet...

Már fel kellett volna ébrednie a kis Drágának, nagyon bealudt délután, pedig 7 körül szoktunk fürdetni.

Sok puszi!
mézgombi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?